[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Počet lidí s demencí se příští rok zdvojnásobí
(Právo, 32. prosince 2005, 0:23)

Lidí, kteří trpí demencí, bude výrazně přibývat. Jejich počet se v příštích roce v Česku bude rapidně zvyšovat. Vyplývá to ze zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO), kterou poskytla Společnost přátelská všem degeneracím.

..:. více zde :.

2005-12-31, 22:55:00 • Neověřené 
Policie navrhla Pencovi žalobu
(iHNed.cz, 29. prosince 2005)

V rychlém tempu dotáhla policie do konce případ aktivisty Stanislava Pence. Dva týdny po obvinění požádala státní zástupkyni, aby Pence zažalovala pro pomluvu. Porušením zákona má být to, že se aktivista na tiskové konferenci veřejně zeptal, zda velitel zásahu na letním CzechTeku nemá estébáckou minulost.

..:. více zde :.

2005-12-30, 11:47:00 • Média 
Technaři Paroubkovi: S námi nepočítej!
(iDNES.cz, 29. prosince 2005, 12:25)

Za pár hodin tu máme rok 2006. Navždy si budu pamatovat rok 2005 jako přelomový. Celých 28 let jsem se úspěšně bránil sledování politiky. Události na CzechTeku mě ale změnily k nepoznání. Zradikalizoval jsem myšlení, víc si všímám politického rybníka a kapříků v něm, jsem předpojatý vůči policii.

..:. více zde :.

2005-12-30, 8:32:00 • Média 
Přimdu vyšel CzechTek na 60 tisíc
(Bleskově.cz, 29. prosince 2005, 9:43)

Plzeň – Červencová technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku způsobila městu Přimda škody za 60 tisíc korun. Ke škodě dospěl lesní hospodář spolu se soudní znalkyní, uvedl pro dnešní Plzeňský deník starosta města Jan Sopko. Radnice už v srpnu podala trestní oznámení na neznámého pachatele, věc je v šetření. Starosta podle listu přestává věřit, že škodu po někom vymůže.


"Jména konkrétních účastníků technoparty, kteří v Mlýnci porušili zákony, jsou přece známa a nic se neděje. Myslím, že se někdo snaží hodit vinu na policii a hlavní viníci zůstanou čistí. Maximálně odejdou se symbolickou pokutou," uvedl Sopko. Ten už jednal i s ombudsmanem Otakarem Motejlem, který mu údajně přislíbil, že se věcí bude zabývat.

Při setkání farmářů, starosty Sopka a premiéra Jiřího Paroubka 3. srpna na Přimdě všichni shodně uvedli, že technaři způsobili majitelům pozemků statisícové škody. Město odhadlo, že že ho úklid přijde na 100 tisíc korun. Premiér tehdy informoval novináře, že dalších 250 tisíc až 300 tisíc korun bude stát soukromého zemědělce zorání a nové osetí poničené louky.

zdroj: ..:. Bleskově.cz :.
2005-12-29, 23:09:00 • Média 
Senátor Štětina: Obžalovat Pence je absurdní

Tiskové prohlášení senátora Štětiny k policejnímu návrhu obžalovat Stanislava Pence
29. prosince 2005

Stanislav Penc má být obžalován pro pomluvu, které se měl dopustit tím, že na tiskové konferenci ministerstva vnitra položil otázku: „Můžete potvrdit nebo vyvrátit, že jeden z řídících důstojníků policie František Pachl spolupracoval nebo byl kmenovým příslušníkem StB?“

..:. více zde :.

2005-12-29, 22:49:00 • Si děláš kozy... 
Policie: Penc má být souzen pro pomluvu
(iHNed.cz, 29. prosince 2005)

Policie navrhla postavit bývalého disidenta Stanislava Pence před soud pro pomluvu. Měl by být obžalován za to, že se na tiskové konferenci zeptal, jestli velitel zásahu proti technoparty CzechTek nepracoval pro Státní bezpečnost.

Byl by to letos několikátý případ, kdy po veřejné kritice následuje soud pro pomluvu. Tento paragraf přitom navrhla vláda zrušit, poslanci to ale neudělali stejně jako v roce 2003. Petr Partyk z Prahy šel tento měsíc za pomluvu (šéfa stavebního odboru) do vězení, když odmítl nastoupit původní trest prospěšných prací. Plzeňský soud vyměřil za pomluvu (magistrátního úředníka) kuriózní trest: den vězení podmíněně.
Kritici paragrafu (například novinářské organizace) tvrdí, že se dá zneužít proti svobodě slova. Pomluvy podle nich nemá vyšetřovat policie.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.
2005-12-29, 7:09:00 • Média 
Jindřich Šídlo: Policejnístát.cz
(Jindřich Šídlo, iHNed.cz, 29. prosince 2005)

To má být vtip? Policie chce poslat před soud aktivistu Stanislava Pence za to, že se dovolil veřejně zeptat, jestli jeden z velitelů policejního zásahu CzechTeku v minulosti nepracoval pro Státní bezpečnost, jak tvrdí Cibulkovy seznamy.
Penc se prý tak dopustil pomluvy. I jako vtip by to bylo trapné. Jako realita je to ale pobuřující a těžko se pro to hledá jiné pojmenování než prvotřídní policejní šikana jak vyšitá z 80. let.

Bohužel to nelze pokládat za ojedinělý exces. Projevů normalizačního "esenbáctví", jehož aktéři za vlády ČSSD prožili slavný comeback do vrcholných pozic české policie, jsme si v posledních letech užili až dost. Případem CzechTek ovšem dosáhly svého vrcholu. I ve slušné zemi se může stát, že policie zpanikaří a zasáhne tak hloupě jako letos v červenci na louce u Mlýnce. Horší už je, když se tak stane na politickou objednávku "z nejvyšších míst". To jsme ale ještě netušili, že to nejhorší nás teprve čeká.
Nejdřív inspekce ministra vnitra (pro přesnost: bývalého disidenta Františka Bublana) po čtyřech měsících vyšetřování oznámí, že kopání do ležícího člověka, jak jej zachytily kamery, je v Česku roku 2005 policistům povoleno. A pak po čtrnácti dnech práce chce poslat do vězení člověka, který se proti tomu dovolil ozvat. V takové zemi snad ale opravdu ještě nežijeme.
Stanislav Penc samozřejmě nemůže být za svůj "zločin" nikdy odsouzen – podle první reakce si snad aspoň dozorující žalobkyně zachovala zdravý rozum. A až tahle trapná epizoda skončí, lze jen napjatě čekat, kdo se za ni Pencovi přijde omluvit: policejní prezident, nebo přímo Bublan?
jindrich.sidlo@economia.cz

zdroj: ..:. iHNed.cz :.
2005-12-29, 6:54:00 • Média 
Už to bude půl roku – ale nezapomeneme!

Za pár dní tu máme rok 2006. Navždy si budu pamatovat rok 2005 jako přelomový. Celých 28 let jsem se úspěšně bránil sledování politiky. Události na cztku mě změnily k nepoznání. Zradikalizoval jsem myšlení, víc si všímám politického rybníka a kapříků v něm, jsem předpojatý vůci policii.

Přeji všem spolubojovníkům z iniciativy PolicejniStat.cz i vám našim sympatizantům úspěšnější rok, než byl tento. Odpůrcům naší DIY kultury přeji, aby se vám nic podobného jako nám cztku nikdy nestalo. Řadovým policistům přeji, aby se už nikdy nemuseli zúčastnit akce proti lidem, kteří se přijeli jenom bavit na hudební festival.

Komoušům a Paroubkovi vzkazuji – nezapomeneme vám to do konce života. Možná jsme prohráli bitvu, ale ne válku. Pro vás jsme blázni, ale jenom ti mění svět – pamatujte!

ajchman@policejnistat.cz


zdroj: ..:. policejnistat.cz :.
2005-12-28, 23:02:34 • CzechTek 
Jiří Paroubek: Kdo nemluví pravdu?
(Jiří Paroubek, Právo, 27. prosince 2005)

Když jsem střídal Stanislava Grosse v čele vlády, bylo mně jasné, že politické kruhy a s nimi spjatá média, která chtějí po příštích volbách do Sněmovny změnu vlády, udělají možné i nemožné pro dehonestaci jakéhokoli lídra sociální demokracie, který by mohl zvrátit tento jejich záměr.
Vlastně mě proto nepřekvapují mediální útoky soustředěné na mě. A tak jsem v prvních týdnech po svém jmenování zaznamenal naprosto bezprecedentně sprosté útoky na mou ženu. Rozhodnutí soudu v této věci jí po sedmi měsících dává satisfakci.
Zažil jsem nepochopitelné útoky médií po CzechTeku. Ještě dodnes někteří publicisté opakují nesmysly o mém politickém zadání při policejním zásahu. Nedávno zveřejněná zpráva ombudsmana však hovoří o oprávněnosti policejního zásahu.

..:. více zde :.

2005-12-28, 22:32:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Právní pomoc obviněným z CzechTeku

Protože jsou obviňováni další účastníci CzechTeku zveřejňujeme kontakt na nevládní neziskovou organizaci Iuridicum remedium, o.s., která zastupuje některé obviněné a se kterou je možné se případně domluvit na právním zastupování.


Iuridicum remedium, o.s.
Kancelář: Husinecká 21, Praha 3, 130 00
tel.:222 515 564 Tel. +420 776 890 170, +420 776 590 170
E-mail: iure@iure.org
www.iure.org

Liga lidských práv, která zastupuje některé zraněné a poškozené účastníky, obviněné účastníky zastupovat nemůže (stanovy jí to neumožňují).

Každopádně pokud jste obviněni, nečiňte žádné úkony bez právníka !

Máte na něj právo a vzhledem k dosavadním zkušenostem z vyšetřování je to naprosto nezbytné.

Pro ty co zatím neměli tu čest okusit metody policie a justice malý příklad:
Stává se, že policie provede výslech bez právního zástupce. Policie tak může využít nezkušenosti vyslýchaného. I když by tento výslech neměl být u soudu použit jako důkaz, praxe je často zcela opačná.
2005-12-28, 19:41:44 • CzechTek 
Kauza Penc vs Pachl detailně

Stanislav Penc trestně stíhán za položení otázky na tiskové konferenci Ministerstva vnitra ČR k Czechteku

..:. více zde :.

2005-12-28, 18:48:00 • Si děláš kozy... 
Policie navrhla obžalovat Stanislava Pence z pomluvy
(ČT24.cz, 28. prosince 2005, 14:30)

Policisté odeslali státnímu zástupci návrh obžalovat bývalého disidenta Stanislava Pence pro pomluvu. Penc se pomluvy údajně dopustil na tiskové konferenci ministerstva vnitra. Aktivista tvrdí, že se pouze zeptal, zda František Pachl, který velel zásahu proti technoparty CzechTek, pracoval pro Státní bezpečnost. Podle policie ale jeho slova naplnila skutkovou podstatu trestného činu pomluvy.

..:. více zde :.

2005-12-28, 18:09:00 • Média 

Trapné ticho po CzechTeku

(Radka Chromovská, MF Plus 51/2005)

Před šesti měsíci vyvolal policejní zákrok proti mladým lidem bouři nevole a protestů. Dnes je – podle všeho klasicky česky – opět ticho po pěšině. Není to ani tak dlouho, co Dalibor Záhora posprejoval barák ministerstva vnitra hanlivým nápisem.


..:. více zde :.

2005-12-28, 18:04:00 • Média 

Stanislav Penc měl být dnes v 8.30 na Obvodním ředitelství Policie ČR v Praze 1 seznámen s výsledkem vyšetřování trestného činu pomluvy. Tohoto činu se měl údajně dopustit tím, že se na tiskové konferenci MV ČR, tázal na možnou spolupráci Františka Pachla s STB. František Pachl velel policejnímu zásahu proti freeparty CzechTek u Mlýnce letos v létě.

zdroj: ..:. kozy.cz :.

2005-12-28, 9:35:50 • Si děláš kozy... 


..:. více zde :.

2005-12-27, 19:03:00 • FreeTekno akce 
Langer: Paroubek zastrašuje média a šikanuje kritiky
(iDNES.cz, 23. prosince 2005, 18:26)

Premiér Paroubek podle ODS hrubě a nepřípustně zastrašuje média a šikanuje kritiky vlády. Tvrdí to místopředseda strany Ivan Langer. Jako důkaz uvádí zrušení pořadů ČT Bez obalu a Budování státu, či obvinění bývalého disidenta Pence za položení kritické otázky na tiskové konferenci.

"Volby v příštím roce budou i o tom, nakolik si média a oponenti vlády nechají navléci Paroubkův roubík. A nechají se přitom zavléci o několik desítek let zpět," poznamenal Langer v tiskovém prohlášení.

..:. více zde :.

2005-12-27, 18:05:00 • Média 


..:. více zde :.

2005-12-27, 3:15:00 • Cross Club 
Bohužel ne... :*| Ale bylo by to fajn, ne..? :*)
2005-12-26, 18:11:00 • Teknické poznámky 
Kdo hlídá hlídače?
(Lukáš Rychetský, Týdeník A2, 26. října 2005)

Téma ztráty soukromí uzavírá rozhovor s Helenou Svatošovou, která vede nevládní právnickou organizaci Iuridicum remedium, jež se ochranou soukromí na internetu, v zaměstnání a na veřejných prostranstvích dlouhodobě zabývá.

..:. více zde :.

2005-12-25, 7:07:00 • Média 
dva propagační bannery CzechTek.Bloguje.cz:
<a href="http://bloguje.czechtek.net/" title="CzechTek WebLog - aktuální zpravodajství o vývoji situace po CzechTeku 2005"><img src="#czechtekblog1.gif" alt="CzechTek 2005" width="468" height="60" border="0"></a><a href="http://bloguje.czechtek.net/" title="CzechTek WebLog - aktuální vývoj situace po policejním zásahu na CzechTeku 2005"><img src="#czechtekblog2.gif" alt="29.-30.7.2005..? CzechTek 2005!" width="468" height="60" border="0"></a>
2005-12-24, 23:23:00 • Teknické poznámky 
ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE
všem, kromě prolhaných nelidských zrůd jako jsou např. pánové Paroubek, Bublan, Kníže, Pachl, Císař a jim podobní...

2005-12-24, 19:23:00 • Teknické poznámky 
Hakim Bey: Dočasná autonomní zóna.
(Ondřej Slačálek, Týdeník A2, 23. listopadu 2005)

Přeložil Petr Blumfeld. Tranzit, Praha 2004, 88 stran.

Víra (ano, často se jednalo především o víru) v uskutečnění celospolečenské revoluce na konci 20. století opadla. Mnohé radikální politické myslitele to vedlo k pesimismu nebo kapitulaci. Nonkonformní americký filosof a anarchista píšící pod pseudonymem Hakim Bey tuto situaci naopak pokládá za šanci. Paradox, nebo jiná forma rezignace? Ani jedno, ani druhé.

..:. více zde :.

2005-12-24, 7:07:00 • Média 
Dezinformační Bublan

Ministra vnitra František Bublan se v rozhovoru pro BBC zřejmě nechtěně přiznal, jak ovládá dezinformační postupy. Za své schopnosti se určitě nemusí stydět, jeho skvělou dezinformační práci kolem CzechTeku si ještě živě pamatujeme. Prostě praxe ze zpravodajských služeb se vždycky hodí. Jak dlouho ještě budeme muset konzumovat jeho dezinformační pochoutky, to ví snad jen Paroubek …


Citace z rozhovoru:

Já jako ještě ze své dřívější činnosti u zpravodajské služby vím, jak se třeba ... jak ... protože jsme pracovali s informacemi, ale pracovali jsme také s dezinformacemi a dezinformace vypadá tak, že se tam dá jaksi polovina pravdy a druhá polovina se vymyslí, a to ještě se vymyslí takovým způsobem, že se to dá těžko ověřit.

celý rozhovor na ..:. BBC.cz :.
2005-12-22, 8:47:46 • Média 
Syndikát nesouhlasí se snahami o omezení svobody slova
(21. prosince 2005)

Syndikát novinářů České republiky vyjadřuje vážné znepokojení nad snahami vlády o omezení práce žurnalistů a televizních i rozhlasových publicistů. Po pochybnostech o správnosti dosud platného tiskového zákona a začlenění pomluvy, nedovoleného nahrávání a používání skryté kamery do trestního zákona, následuje trestní stíhání Stanislava Pence za to, že na tiskové konferenci položil ministru vnitra otázku týkající se minulosti jednoho policisty. Syndikát novinářů České republiky znovu vážně apeluje na zákonodárce i ministry, aby nepřipustili zařazení pomluvy mezi trestné činy, když v řadě demokratických zemí je pomluva předmětem občanského práva a aby snahami o omezení svobody slova nediskvalifikovali pověst našeho státu mezi demokratickými zeměmi Evropy.

Gremiální porada SNČR, 21. prosince 2005


zdroj: ..:. Syndikát-novinářů.cz :.
2005-12-21, 21:11:00 • Si děláš kozy... 
Policie vyslechla Pence
(iHNed.cz, 21. prosince 2005, 15:01)

Stanislav Penc je obviněn z pomluvy, protože se ptal, zda je zasahující důstojník proti Czechteku bývalý "estébák".

..:. více zde :.

2005-12-21, 18:18:00 • Média 

V dnešním vydání týdeníku MF Plus je reportáž Radky Chromovské "Trapné ticho po CzechTeku" o protestním happeningu za vyšetření policejního zásahu proti CzechTeku, který proběhl 10. prosince 2005 na Kampě a před Úřadem vlády.


zdroj :..:. MFPlus.cz :. (a 49 Kč v trafice + vlastní voči)
nebo teď (28.12.) už i ..:. on-line :.
2005-12-21, 15:09:00 • Média 
Dopis Syndikátu novinářů ČR
(21. prosince 2005)

Vážení kolegové,

Jmenuji se Eva Rokytová a novinařinou se živím již pěknou řádku let. Od letošního léta, kdy jsem se zúčastnila technopárty CzechTek, se o celou akci a průběh jejího vyšetřování zajímám o to víc, neboť jsem dění naší policie viděla na vlastní oči. :-(( Vše se zatím odehrávalo v mezích písemných protestů, demonstrací a výslechu na Inspekci MV.

..:. více zde :.

2005-12-21, 12:42:00 • Přišlo e-mailem 
Policejní pomsta proti Pencovi
(iHNed.cz, 21. prosince 2005)

Stanislav Penc je upřímně řečeno nesnesitelně předvádivý člověk. Kdo by jednoho z nejmladších disidentů a dnes předního aktivistu neznal, dozvěděl se o něm v létě, kdy Penc na koncertě po CzechTeku uličnicky oznámil publiku číslo premiérova mobilu. Zdejší úředníky, od strážníků po ministry, často a s potěšením úkoluje, aby se jim nezkrátily žíly.
Teď ho policie, které už beztak dlouho pil krev, začala stíhat za pomluvu. Na tiskovce ministra vnitra se totiž provokativně zeptal, jestli jeden z velitelů zásahu proti CzechTeku opravdu pracoval pro komunistickou StB.
A to zase ne. Penc se může ptát, na co chce. Dělá to za nás.

..:. více zde :.

2005-12-21, 11:44:00 • Média 
Technař obvinil u soudu policii z brutality
(Jaroslav Veselý, Právo, 21. prosince 2005, 9:19)

Proč se zmínka o bití neobjevila v protokolech, nedokázal obžalovaný logicky vysvětlit Oběť policejní brutality ze sebe dělal v úterý před Okresním soudem v Tachově 25letý Jiří Ammer, obžalovaný z útoku na veřejného činitele.

..:. více zde :.

2005-12-21, 10:46:00 • Média 
Praha má novou skupinku "extremistů"
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 20. prosince 2005)

Ne příliš početnou (kdo by demonstroval před Vánoci kromě křesťanů), nicméně společensky určitě nesmírně nebezpečnou. Lze tak soudit z vytrvalé přítomnosti "protiextremistického" útvaru policie na ojedinělých demonstracích "tvrdého jádra" technařské komunity, obohacené o takzvané lidskoprávní aktivisty. Technaře, některé stále ještě protestující proti rozehnání open air party Czechtek 2005 vytrvale dokumentuje redakční spolupracovník, fotoreportér Wolf na svých stránkách.

..:. více zde :.

2005-12-20, 17:58:00 • Média 
Trestní stíhání za pomluvu je potřebný paragraf
(Britské listy, 20. prosince 2005)

Chtěl bych se vyjádřit k titulku Vaší zprávy, kde je uvedeno, že "trestní paragrafy za pomluvu ochromují svobodu projevu". Připadá mi totiž, že se zaměňuje, resp. dává na stejnou úroveň využívání a zneužívání svobody projevu. Trestný čin pomluvy je definován jako sdělení nepravdivého údaje, který je způsobilý značnou měrou ohrozit vážnost jiného u spoluobčanů (poškodit jej v zaměstnání, poškodit rodinné vztahy apod.). Údaj tedy musí být nepravdivý a zároveň ještě navíc musí být způsobilý značnou měrou poškodit druhého, míní Jan Potměšil

..:. více zde :.

2005-12-20, 17:49:00 • Média 
Policejní horlivost v kauze Penc
(Radek Kedroň, iHNed.cz, 20. prosince 2005)

Je půl desáté večer a u domu aktivisty Stanislava Pence zastavuje uniformovaná policejní hlídka. Zatím jej nechce zatknout, "pouze" mu přiváží vzkaz od pražských kolegů – ptát se na minulost policejního velitele se nevyplácí.
I tak lze vyložit to, že bývalý disident si minulý čtvrtek převzal obvinění z trestného činu pomluvy. U soudu může dostat až dva roky vězení. Stačilo málo: opakovaně se tázal, jestli důstojník František Pachl, který velel zásahu proti technoparty CzechTek, nespolupracoval před listopadovým převratem s komunistickou tajnou policii StB.

..:. více zde :.

2005-12-20, 9:21:00 • Média 
Penc v reportáži BBC
( BBC, 19.prosince 2005, 18:36 )

V reportáži BBC o trestném činu pomluvy a jeho uplatňování a zneužívání hovoří Stanislav Penc, právní zástupce Petra Partyka, místopředseda ústavněprávního výboru Sněmovny Stanislav Křeček a advokátka Hana Marvanová.
Stanislav Penc byl minulý týden obviněn z trestného činu pomluvy, kterého se měl dopustit položením otázky na tiskové konferenci Ministerstva vnitra v průběhu protestů proti policejnímu zásahu na CzechTeku. Petr Partyk již sedí za stejný trestný čin ve vězení. Dovolil si totiž veřejně kritizovat vedoucího stavebního úřadu v Praze 7.

Reportáž naleznete v druhé části pořadu BBC Svět o šesté, cca v 18:36.


reportáž zde ..:. BBC.cz :.
2005-12-20, 8:49:33 • Média 
Zvláštní sen o technoparty
(Bleskově.cz, 20. prosince 2005)

Jen jako malá noticka na čtvrtých či pátých stránkách deníků se objevila zpráva zhruba v tomto znění: "Policie odložila případ Václava Šrouba, který byl v souvislosti s červencovou technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku obviněn z poškozování cizí věci. Šroub podle policie nespáchal trestný čin."

..:. více zde :.

2005-12-20, 7:36:00 • Média 
Policie schvaluje metody NKVD či GeStaPa
(Poslanecká sněmovna ČR, 15. prosince 2005)

Ve čtvrtek 15. prosince 2005 interperoval člen branně-bezpečnostního výboru Jan Klas ministra vnitra Františka Bublana. Ve svém vystoupení odsoudil závěr šetření Inspekce MV ve věci brutálního zásahu čtyř policistů vůči jednomu z účastníků technoparty. Výroky policejní mluvčí, která zákrok obhajovala, považuje za vrchol arogance moci a žádal odvolání ředitele inspekce Miroslava Borníka. Ministr vnitra odpověděl na interpelaci ve stylu: „Já nic, já Bublan.“

Publikujeme stenozáznam interpelace:

..:. více zde :.

2005-12-19, 19:57:00 • CzechTek 
Kolonie na severu
(Vojtěch Kotecký, Literárky.cz, 19. prosince 2005)Lidé v Horním Jiřetíně a Černicích vedou osamocený boj o zachování svých domovů. Celostátní politika, média i veřejná debata mu prozatím věnují pouze okrajovou pozornost. Přitom stát zde stojí před principiální otázkou: je přijatelné, aby kvůli dodávkám energie obětoval lidi v několika obcích nebo v jednom kraji? Ve srovnání s tímto dilematem byl CzechTek nevinnou letní aférkou. Havlův dopis toto téma otevřel. Na nás ostatních teď závisí, zda opět zapadne, nebo vyvolá důkladnou debatu.


více na ..:. Literárky.cz :.
2005-12-19, 17:12:00 • Média 

2005-12-19, 16:03:50 • Média 
Zvukový záznam dotazů Stanislava Pence
( Kozy.cz, 19.prosince 2005 )

Zvukový záznam dotazů Stanislava Pence, položené na tiskové konferenci MV – odpovídají ministr vnitra František Bublan a zástupce ředitele Správy hl. m. Prahy plk. Zdeněk Bezouška


Stanislav Penc se dotazuje na údajnou spolupráci pplk. Františka Pachla s STB a na podezření, že protestní aktivity proti policejnímu zásahu na CzechTeku jsou monitorovány a šetřeny protiextremistickým oddělením Policie ČR a zda jsou odposlouchávány telefony organizátorů protestů.

zvukový záznam zde ..:. kozy.cz :.
2005-12-19, 9:13:06 • Si děláš kozy... 
V souvislosti s čerstvým obviněním Standy Pence, je příhodné oprášit komentář Romana Joury, který publikoval třetí den po zásahu proti CzechTeku. Krom ostatních bystrých postřehů, v něm žádá i okamžité propuštění tachovského policejního ředitele Jaromíra Knížete a jeho zástupce Fratiška Pachla a také odchod šéfa inspekce MV Miroslava Borníka. V trochu normálním civilizovaném státě by to byla zcela logická a automatická věc. Ne tak v České postreálkomunistické republice. Zde jsou dnes obviňování, popotahování i zastrašováni ti, kteří se domáhají svých legitimních práv, kteří upozorňují na nezákonné praktiky mocenského aparátu a na lži vládnoucích politických špiček.

Policie bude ale pravděpodobně muset bezdůvodně zmlátit a v těsné spolupráci s justicí perzekvovat daleko větší počet lidí, než se to stane nepřijatelné. V duchu českých tradic je zřejmě možné očekavat nějaký plyšový obrat někdy kolem roku 2026 ;*).

Komentář Romana Joury z 2. srpna 2005

Technaři mají pravdu: žádné bratříčkování s prolhaným politbyrem!

A poznámka k jednomu prokurátorovi, co se chce lidem líbit

Říkal jsem si, že letos nebudu CzechTek nijak moc komentovat, když je ho naštěstí všude tak plno, že sám stíhám absorbovat sotva zlomek informací. Ale ta zpráva mne dojala. Paroubek, Bublan a Gross chtějí jednat s technaři a prostředníkem má být Havel! Nějak zapomněli dodat, o čem by asi tak s nimi chtěli hovořit? Jestli si můžou na CZTK postavit vlastní soundsystem? To můžou i bez ptaní. :-)

..:. více zde :.

2005-12-18, 9:47:00 • CzechTek 
Policie odložila kauzu Václava Šrouba, účastníka CzechTeku
(iHNned.cz, 17. prosince 2005, 17:57)

Policie odložila případ Václava Šrouba, který byl v souvislosti s červencovou technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku obviněn z poškozování cizí věci. Informovala o tom advokátka Klára Slámová, která Šrouba zastupuje. Dodala, že Šroub podle policie nespáchal trestný čin.


Šroub si pronajal pro technoparty pozemek od firmy Italinvest. Policisté ho obvinili z poškozování cizí věci, protože na přilehlých pozemcích vznikly statisícové škody. Státní zastupitelství v Tachově ale koncem srpna obvinění zrušilo a případ vrátilo policii k došetření.

zdroj: ..:. iHNned.cz :.
2005-12-18, 8:45:00 • Média 
Budou s Pencem stíhání také novináři?

Těsně po policejním zásahu proti CzechTeku se v mediích objevila informace, že zástupce tachovského policejního ředitele Fratišek Pachl, byl důstojníkem STB. Zveřejnili ji minimálně dvě media – iDNES.cz a Nedělní svět (viz níže). Na místě je tedy otázka, zda budou tyto subjekty či autoři citovaných článků také obvinění ze stejného trestného činu jako Stanislav Penc.
Nabízejí se i další otázky. Proč policie přišla z obviněním právě teď, cca 3 měsíce potom, co měl být údajný trestný čin spáchan. Souvislost s případem údajného přestupku, kterého se Penc měl dopustit zveřejněním telefonního čísla Jiřího Paroubka a který trutnovská radnice odložila 8.prosince 2005 jako neopodstatněný, je zřejmě čistě náhodná.

..:. více zde :.

2005-12-17, 15:59:00 • Si děláš kozy... 
Policie ČR: Klást nám otázky je trestné
(Kozy.cz, 16. prosince 2005)

Stanislav Penc trestně stíhán za položení otázky na tiskové konferenci Ministerstva vnitra ČR k Czechteku

Správní odbor trutnovské radnice, obvinil disidenta a kritika nešvarů Stanislava Pence z přestupku proti občanskému soužití za to, že na trutnovském festivalu hlasitě přečetl telefonní číslo na předsedu vlády ČR Jiřího Paroubka. Radnice po řadě obstrukcí přestupek nakonec odložila s odkazem vyjádření Ústavního soudu je míra ochrany osobností veřejně činných, včetně politiků, menší než u ostatních osob.

..:. více zde :.

2005-12-17, 13:26:00 • Si děláš kozy... 
Penc kladl otázku, bude stíhán
(Bleskově.cz, 16. prosince 2005, 18:27)

Hradec Králové – Policie obvinila bývalého disidenta Stanislava Pence z trestného činu pomluvy, kterého se měl dopustit na srpnové tiskové konferenci na ministerstvu vnitra. Penc řekl, že se pouze zeptal, zda policejní důstojník František Pachl, který velel zásahu proti akci CzechTek, pracoval pro Státní bezpečnost (StB). Obvinění považuje za nesmyslné. Podle mluvčí pražské policie ale jeho slova naplnila skutkovou podstatu trestného činu pomluvy. "Slova jsou také zdokumentována na videozáznamu," uvedla mluvčí.

..:. více zde :.

2005-12-17, 12:54:00 • Média 
PROSBA O POMOC

Obracíme se na všechny účastníky demonstrace proti policejnímu zásahu na akci Czechtech 2005, která probíhala 1. srpna 2005 před budovou Ministerstva vnitra. Vzhledem k probíhajícímu trestnímu řízení proti jednomu z účastníků této demonstrace hledáme svědky, kteří viděli příjezd modro-červeného skříňového vozu s italskou poznávací značkou vybaveného sound systémem na tuto demonstraci a jeho průjezd přes policejní kordon do ulice Nad Štolou.
Kontakt na právního zástupce: 731 461787 nebo 221 507635.

případným svědkům předem děkujeme...

2005-12-16, 19:40:00 • CzechTek 
Současný anarchismus
(Ondřej Slačálek, Britské listy, 14. prosince 2005)

...

Téma tohoto diskusního úvodu jsme vymezili jako současný anarchismus, možná by ale bylo přesnější hovořit o novodobých anarchismech v plurálu. Anarchismus totiž není jednotnou teorií, neodvozuje se od myšlenek jednoho autora, jedná se spíše o jednotící linku a určitý relativně široký myšlenkový směr.

..:. více zde :.

2005-12-16, 19:35:00 • Média 
Rozhovor prezidenta republiky Václava Klause pro deník Lidové noviny
(Ondřej Neff, Lidové Noviny, 16. prosince 2005)

Spisovatel Ondřej Neff na Pražském hradě hovořil s prezidentem Václavem Klausem o premiéru Paroubkovi, budoucnosti Evropy, Viktoru Koženém v poutech a dalších událostech, které nás potkaly v tomto roce.

..:. více zde :.

2005-12-16, 11:23:00 • Média 
Aktuální zajímavost!
webové stránky Ministerstva vnitra jsou 'down'... :*))) schválně si to zkuste: ..:. MVČR.cz :.
2005-12-15, 23:03:00 • Teknické poznámky 
Technaře vedli k soudu v poutech
(Karlovarské noviny, Plzeňský deník, 15. prosince 2005)

V poutech přivedla vězeňská stráž jednoho ze svědků k včerejšímu soudnímu líčení s údajným organizátorem loňské technoparty v Boněnově na Tachovsku Romanem Tomášem Vainerem. Ale ani svědek, který je momentálně ve vazbě, rozuzlení nepřinesl. Odmítl totiž vypovídat s tím, že by mohl být trestně stíhán. Podle svého tvrzení je totiž ve vazbě i za technoparty z roku 2003, která se konala u Kopidlna.

..:. více zde :.

2005-12-15, 17:07:00 • Média 
O technoparty svědčit nechtějí
(Jaroslav Veselý, Právo, 15. prosince 2005, 10:07)

Soudci Janu Křížovi z Okresního soudu v Tachově dochází trpělivost, ani napotřetí nemohl ve středu ukončit kauzu 36letého Romana Tomáše Vainera, obžalovaného za škody při loňském CzechTeku u Boněnova na Tachovsku. Nepřišli totiž opět svědci, na které čekal. Vainer, přezdívaný Docent, je jediný obžalovaný. Může jít až na tři roky do vězení za poškozování cizí věci. Vinu popírá.

..:. více zde :.

2005-12-15, 14:36:00 • Média 
CzechTek mezi hlavními internetovými tématy
(Mediainfo.cz, 13. prosince 2005)

Podle pravidelné analýzy společnosti Newton I.T. bylo vyšetřování CzechTeku na sedmém místě mezi tématy na sledovaných serverech v týdnu od 5.11.2005 do 11.12.2005. CzechTek se objevil na všech sledovaných webech (Britské listy, České noviny, Idnes, Lidovky, Neviditelný pes, Novinky). Nejvíce příspěvků věnovali tématu Novinky (11) a České noviny (7).

..:. více zde :.

2005-12-15, 8:30:00 • Média 


měl bych malou prosbičku. V pátek 9.12. 2005 se mi na akci ve Vranovicích (u Brna) ztratila černá bunda s klíčema a mobilem LG. Pokud by bylo možno to nějak uveřejnit, byl bych moc vděčný. Třeba se v někom hne svědomí a ozve se. Jde mi hlavně o klíče a SIM kartu.

Diky moc za pomoc Honza z TetraHydroClub sound systemu Brno (e-mail: hans239@seznam.cz)

zdroj: ..:. FreeTekno.cz :.
2005-12-14, 17:09:00 
C23CHTEK 2005...le massacre (fr)
Tekos en tchéquie interrompu par un assaut de police (fr)

2005-12-13, 21:58:00 • Odkazy 
high-lights: diskusní server běží na 'NYXovském enginu', na rozdíl od NYXu žádná 'pruda' s registrací, zabezpečené https připojení...

více na: ..:. Diskuze.PolicejníStát.cz :.

2005-12-13, 20:43:00 • Teknické poznámky 


Paroubek bez omezení
(BBC, 12. prosince 2005, 8:15)Premiér dosud nepředvedl nic jiného, než inklinaci k tvrdé vládě (stačí vzpomenout na CzechTek a zásah proti VZP), schopnost ovládat mocenské techniky a taky omezený pohled na politiku jako na disciplínu, jejímž hlavním smyslem je podporovat ekonomický růst.

celá analýza na ..:. bbc.cz :.
2005-12-13, 17:02:00 • Média 
Zasláno Inspekci ministerstva vnitra ČR:
Vyjadřuji hlubokou nespokojenost s tím, jak vyšetřujete zásah policistů na CzechTeku 2005

(Britské listy, 13. prosince 2005)

Rád bych v vyjádřil svou hrubou nespokojenost s postupem Inspekce MV v případě bití účastníka CzechTeku 2005 čtyřmi policisty z Chebu, píše Martin Kyral:

..:. více zde :.

2005-12-13, 15:23:00 • Média 
Paroubek ví, jak na voliče
Říkat přesně to, co lidé chtějí slyšet. Dělat naoko to, co voliči žádají. A nemít žádnou paměť. To jsou vlastnosti politiků, které premiér Jiří Paroubek povýšil na umění.

Naplno se to projevilo v těchto dnech u kauzy CzechTek. Ministerský předseda se zastal mladíka, kterého na technoparty brutálně zbili policejní mlátičky. U voličů, kteří nemají paměť, tím získal body. Lidé s dobrou pamětí si ale jen povzdechli, jaká je ta politika vlastně bahno.


..:. více zde :.

2005-12-13, 15:08:00 • Média 

CzechTek – demonstrace – den lidských práv – 10. 12. 2005 (wolf.n.cz)


Kolik lidí se vejde na Václavské náměstí?


2005-12-13, 14:23:00 • Odkazy 
Ti kolegové spravedlnosti neujdou
(Jaroslav Spurný, Respekt, 12. prosince 2005)

S Vladislavem Husákem o naší policii, jejím neuralgickém bodu a mlhovině

..:. více zde :.

2005-12-12, 19:53:00 • Média 


..:. více zde :.

2005-12-12, 12:52:00 • Odkazy 
Policie: Mlácení lidí povoleno!
(Deník Šíp, 12. prosince 2005)

"Zejtra dostaneš do držky i ty!" Plakáty s portrétem premiéra Jiřího Paroubka a tímto textem rozdávali o víkendu organizátoři demonstrace za nezaujaté vyšetření zákroků policie na technoparty CzechTek.

..:. více zde :.

2005-12-12, 11:56:00 • Média 


..:. více zde :.

2005-12-12, 11:11:00 • Cross Club 
Delvita vítězem
(Jan Šícha, Literárky v síti, 12. prosince 2005)

Reáldemokratický stát se dá společnými silami napravovat, policejní stát je možné jen demaskovat a odstranit.

..:. více zde :.

2005-12-12, 11:09:00 • Média 
Premiér by potrestal policisty, kteří zbili účastníka Czechteku
(ČTK, 11. prosince 2005, 15:03)

Policisté, kteří při zásahu na letní technoparty CzechTek selhali a bili ležícího člověka, by měli být potrestáni, řekl v televizi Prima předseda vlády Jiří Paroubek. Reagoval tak na závěr Inspekce ministra vnitra, která neshledala porušení zákona u žádného ze čtyř policistů bijících podle videozáznamu účastníka technoparty. Paroubek také vyzval poškozeného, aby se obrátil na státní zastupitelství.

..:. více zde :.

2005-12-11, 17:06:00 • Média 
BVPčko na CzechTeku – neověřená informace z komentářů:


"Pamatujete si na obrněný transportér na dálnici?
Víte, jak to údajně bylo? Policista z Inspekce MV mi při mém výslechu mimochodem sdělil, že ten transportér nepatřil vůbec policii. Je to soukromý majetek jistého pána, který ho tam 'náhodou' přivezl. Když jsem se ho zeptal, jak se dostal ten pán na dálnici, která byla uzavřená, a byli tam pouze policisté, odvětil, že je to bývalý policista, a že ho tam prostě pustili. K tomu myslím není co dodat."


dobrý, ne..? ;*)
2005-12-11, 12:39:00 • Neověřené 
V Praze demonstrovali technaři, bezdomovci i extremisté
(Novinky.cz, 10. prosince 2005, 19:01)

Den lidských práv, připomínající 57. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv OSN, využily v Praze nejrůznější skupiny lidí k demonstracím. Svá sociální práva hájili například bezdomovci, za vyšetření policejního zákroku zase demonstrovali příznivci techna. Za právo na svobodný názor ohledně holokaustu manifestovali pravicoví extremisté.

..:. více zde :.

2005-12-11, 6:51:00 • Média 
Protestujte na dálku

Vzhledem ke steskům některých jedinců, kteří by se rádi zúčastnili dnešního protestu na Kampě, ale blokují je různé překážky (kilometry, povinnosti, nemoc, finance, závislost na PC, lenost, kocovina, zima) vyhlašujeme webový protestní happening Kampa CzechTek blog.

..:. více zde :.

2005-12-10, 10:00:00 • Protestní akce 
Protestní happening tuto sobotu, 10. prosince, park Kampa
(PolicejníStát.cz, 7. prosince 2005, 14:45)

Iniciativa PolicejniStat.cz pořádá tuto sobotu (10. prosinec 2005) v 15:00 krátký protestní happening. Účastníci vyjádří svoji nespokojenost se současným vyšetřováním zásahu na festivalu Czechtek 2005. Uskuteční se při příležitosti mezinárodního dne lidských práv v prostorách parku Kampa v Praze.

..:. více zde :.

2005-12-10, 8:00:00 • Protestní akce 
Senátor Pavlata: Policejní postup – nejlepší obranou je útok
(Parlament ČR, Senát, 8. prosince 2005)

Přinášíme celé znění vystoupení senátora Josefa Pavlaty v rozpravě o CzechTeku na čtvrteční senátní schůzi. Senát ve čtvrtek 8. listopadu 2005 policejní zásah znovu odsoudil a požaduje vysvětlení od předsedy vlády. Protože je nespokojen i s dosavadními výsledky vyšetřování vyžádal si i zprávu o výsledcích šetření přestupků a trestných činů. Chce také iniciovat vyčlenění policejní inspekce z pravomoci ministra vnitra. (Mezititulky jsou redakční.)

..:. více zde :.

2005-12-10, 7:55:00 • CzechTek 
Tisk kritizuje verdikt inspekce k zásahu na CzechTeku
(ČeskáMédia.cz, 9. prosince 2005, 8:02)

Verdikt Inspekce ministra vnitra, která odložila případ policistů bijících a kopajících do ležícího mladíka při zákroku na technoparty CzechTek, sklidil v komentářích tisku kritiku. Podle deníků tak policie a její kontrolní orgán ztrácejí u veřejnosti znovu důvěru. Ještě horší podle tisku je, pokud inspekce pracuje na politickou objednávku.

..:. více zde :.

2005-12-9, 9:20:00 • Média 
Senát: Do ležícího se prostě nekope
(Parlament ČR, Senát, 8. prosince 2005)

Senát včera znovu odsoudil policejní zásah proti CzechTeku a požaduje předložení zprávy, kterou žádal. Zprávu, kterou předložil ministr František Bublan, Senát odmítl jako nedostatečnou a zavádějicí.

Senát schválil také 17 otázek pro předsedu vlády, které mají objasnit přípravu, provedení a důvody policejního zásahu. Od ministra vnitra navíc požaduje zprávu o výsledcích šetření všech přestupků a trestných činů na technoparty CzechTek. Zároveň doporučil přezkoumat možnost vyčlenění inspekce policie z pravomoci ministra vnitra.

..:. více zde :.

2005-12-9, 9:18:00 • CzechTek 
Policejní (prokto)logika
( ModerniBrno.cz, 8.prosince 2005 )

Nejen z brněnských aktualit...


Inspekce ministerstva vnitra rozhodla, že čtyři policisté, kteří na CzechTeku brutálně zbili tanečníka, neporušili zákon. Chovali se prý zcela přirozeně. Každý přeci musí pochopit, že přehřátému a unavenému těžkooděnci mohou kdykoliv povolit nervy. Zvláště, když uvidí rozmazleného živla, jež se před ním provokativně nakrucuje v pohodlném tričku a trenýrkách.
Milí tanečníci, pokud nechcete zarmoutit veřejného činitele, tančete v polárnickém kožichu a ušance z činčily, a to i za horkého počasí. Příslušník k vám bude solidární a vždy vás ochrání. Dokonce i před ochránci přírody...

zdroj: ..:. modernibrno.cz :.
2005-12-8, 16:58:51 • Média 


..:. více zde :.

2005-12-8, 15:25:00 • Z vesela ;) 
Penc se zveřejněním Paroubkova telefonu neprovinil
( Českénoviny.cz, 8.prosince 2005, 9:48 )

Aktivista Stanislav Penc, který letos v létě zveřejnil na festivalu v Trutnově telefonní číslo premiéra Jiřího Paroubka, se podle místní radnice nedopustil přestupku proti občanskému soužití. Městský úřad, který stížnost premiéra na Pence projednával, proto případ odložil, řekl tajemník trutnovské radnice Zdeněk Nýdrle.

..:. více zde :.

2005-12-8, 11:36:00 • Média 
Policisté z CzechTeku jsou očištěni. Němec chce revizi
(iDNES, 8. prosince 2005, 01:00)

Čtyři policisté z Chebu, kteří na videozáznamu z technoparty CzechTek bijí tanečníka, se nedopustili trestného činu. K tomuto závěru dospěla Inspekce ministra vnitra a vyšetřování odložila. Ministr spravedlnosti Němec nařídil nejvyšší státní zástupkyni, aby práci inspekce zkontrolovala.

..:. více zde :.

2005-12-8, 9:42:00 • Média 
TV Nova: Policisté zákon neporušili
(TV Nova, 7. prosince 2005, 19:35)

Nad odložením zásahu policistů se pozastavují i někteří politici.


Policejní mluvčí stále boduje: "zákrok byl v souladu s metodikou u obdobných zákroků."

Fajn, aspoň teď víme, jak s námi bude policie zacházet - "v souladu s metodikou."
...a díky za link, Romane.

video zde ..:. nova.cz :.
2005-12-8, 9:24:00 • Média 
CzechTek: policisté nechybili?
(Události, ČT1, 7. prosince 2005, 19:20)

Čtyři chebští policisté, které videozáznam zachytil, jak při letní technoparty Czech Tek v Mlýnci u Tachova bili jednoho z účastníků, nebudou obviněni.


pikantní je opět policejní mluvčí: "úhel pohledu poměrně dost zkresloval zákrok policistů"

video zde: ..:. ct24.cz :.
2005-12-7, 20:37:00 • Média 
Na CzechTeku byl porušen zákon, tvrdí Igor Němec
( iDNES.cz, 7.prosince 2005, 14:46 )

Úřad na ochranu osobních údajů ještě neuzavřel vyšetřování možného porušení zákona na Czechteku, ale k porušení zákona údajně došlo. "Jsme těsně před uzavřením," řekl iDNES.tv šéf úřadu Igor Němec.


Podle Igora Němce existují policejní videozáznamy, kde jsou účastníci CzechTeku natočeni, jak se identifikují občanskými průkazy. Takové záběry jsou v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů.

Němec iDNES.tv řekl, že autenticitu kazety ověřuje ministerstvo vnitra. Pokud bude zahájeno správní řízení, mohlo by podle šéfa úřadu vést k pokutě.

celá článek na ..:. idnes.cz :.
2005-12-7, 17:49:57 • Média 
Vesecká má prověřit vyšetřování CzechTeku
(iHNed.cz, 7. prosince 2005, 16:13)

Ministr spravedlnosti Pavel Němec požádal nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou, aby prověřila dosavadní průběh šetření událostí na letošní technoparty Czechtek. Informoval o tom mluvčí ministerstva Petr Dimun.


Důvodem jsou podle něj informace, že Inspekce ministra vnitra neshledala porušení zákona u žádného ze čtyř policistů, které záběry kamery usvědčovaly z bití účastníka technoparty.

"Ministr Němec se domnívá, že jde o velmi závažnou událost a je třeba ji řádně prověřit. Měla by na ni dohlédnout přímo nejvyšší státní zástupkyně," zdůraznil Dimun.

"Pro důvěryhodnost policie i justice je důležité vyloučit všechny pochybnosti. A ty ministr stále má," doplnil mluvčí.

zdroj: ..:. ihned.cz :.
2005-12-7, 17:22:00 • Média 
MfD: Bývalý policista, který střílel po chodci, už zná trest
(ČTK, 6.října 2005)

Bývalý plzeňský policista Radomír Mecner neuspěl s odvoláním proti trestu za střelbu po chodci, který loni v červenci přecházel přes rušnou křižovatku na červenou. Krajský soud mu potvrdil dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva roky. Píše to Mladá fronta Dnes (MfD).

..:. více zde :.

2005-12-7, 7:49:00 • Média 
CzechTek: Brutální policisté stíháni nebudou
(Patrik Biskup, Novinky.cz, 7. prosince 2005, 5:27)

Čtveřice chebských policistů, kteří brutálně zbili jednoho z účastníků červencové technoparty CzechTek 2005 v Mlýnci na Tachovsku, nebude trestně stíhána. Podle zjištění Práva o tom rozhodla Inspekce ministra vnitra.

..:. více zde :.

2005-12-7, 7:49:00 • Média 
Mobilní telefon odhalil ve Švýcarsku policejní brutalitu
( Mobil.cz, 30.listopadu 2005 )

Dva policisté z Ženevy brutálně zatkli třiatřicetiletou učitelku původem z Jižní Afriky kvůli podezření z ilegálního pobytu v zemi. Celý čin však zaznamenal náhodný kolemjdoucí pomocí mobilního telefonu.


"Má tmavou pleť a měla na sobě oblečení, které většinou nosí ilegální imigrant", komentoval záležitost jeden ze zúčastněných policistů. Jeho výmluva nebyla brána v potaz a byl okamžitě i se svým kolegou suspendován.

Celý skandál velmi připomíná kauzu Rodneyho Kinga, kterého v roce 1991 brutálně zbili čtyři policisté za překročení rychlosti na předměstí Los Angels. Zákrok policistů v té době natočil amatérský kameraman. Medializace tohoto záznamu rozpoutala velké rasové nepokoje.

celý článek na ..:. mobil.cz :.
2005-12-7, 7:48:00 • Média 
Rodney King video aneb Historie jednoho policejního násilí
( Milan Šmíd, Louč.cz, 9.srpna 2005 )

Promítání záběrů z CzechTeku v českých televizích mi připomnělo, jak jedno natočené video se stalo součástí příběhu, na jehož konci bylo 55 mrtvých (údaj CNN), přes dva tisíce zraněných a škody na majetku dosahující výše jedné miliardy dolarů. Ten příběh začal před čtrnácti lety, 3. března 1991. (Zde je jeho základní “wikipedická” faktografie.)

..:. více zde :.

2005-12-7, 7:47:00 • Média 
Rukou brazilských policistů zahynou ročně stovky lidí
( Petra Škraňková, BBC, 23.listopadu 2005, 21:36 )

Každý rok zastřelí policisté v Brazílii stovky lidí. Oficiální místa tvrdí, že jsou to většinou zločinci zabití při policejních raziích, především překupníci drog. Z výzkumu pro BBC World Service ale vyplývá, že policisté mnoho z nich prostě chladnokrevně odpraví.

..:. více zde :.

2005-12-7, 7:46:00 • Média 

Přestřelka mezi českým premiérem Jiřím Paroubkem a aktivistou Stanislavem Pencem

(Krkonošské noviny, 6.prosince 2005)

Přestřelka mezi českým premiérem Jiřím Paroubkem a aktivistou Stanislavem Pencem se vrací do Trutnova. Stížností se odmítly ujmout úřady v Libáni a Hradci Králové.

Po měsíci se musí zdejší radnice znovu zabývat neobvyklým správním řízením. Aktivista Penc čelí obvinění, že předsedovi vlády letos v srpnu ublížil na cti tím, že zveřejnil jeho telefonní číslo tisícům lidí při hudebním festivalu Open Air Music.


..:. více zde :.

2005-12-6, 15:15:00 • Si děláš kozy... 
Czechtek a tajemné něco
(Jan Kovalík, Respekt, 4. prosince 2005)

Pět měsíců po rozehnání letošního CzechTeku se jeho účastníci začínají scházet před soudem. Policisté na lavicích svědků, technaři jako obvinění. A nad závěrečným dílem celé události roztáhla opět svá křídla informační válka o náklonnost veřejnosti. „Ombudsman Motejl: Zákrok na CzechTeku byl zákonný“ oznámil například čtenářům i náhodným kolemjdoucím míjejícím trafiky palcovým titulkem na první straně deník Právo. Udivený obhájce lidských práv sice druhý den tuto zprávu dementoval, o to se ale Právo se čtenáři podělilo až uvnitř listu.

..:. více zde :.

2005-12-6, 8:14:00 • Média 
Pozor dnes na čerty! Sou to převlečený policajti !!!
2005-12-5, 14:07:25 • Neověřené 
Týden lidských práv v Brně
( Nesehnutí.cz)

V tomto týdnu proběhne v Brně Týden lidských práv (5.- 9. prosince 2005). Vybíráme dvě akce.


Pondělí 5. 12.2005
JAK JE TO S LIDSKÝMI PRÁVY V ČESKÉ REPUBLICE?

FAKULTA SOCIÁLNÍCH STUDIÍ MU (JOŠTOVA 10, AUDIOVIZUÁLNÍ CENTRUM)
18.30 O situaci uprchlíků, porušování lidských práv, rasismu a projevech neonacismu v České republice budou diskutovat Věra Roubalová, František Kostlán a Ondřej Cakl ze sdružení Tolerance a občanská společnost.

Čtvrtek 8. 12.2005
KDO HLÍDÁ HLÍDAČE?

KINO ART (CIHLÁŘSKÁ 19, MALÝ SÁL)
18.00 Kdo bude hlídat hlídače, pro svou kontroverznost dosud neodvysílaný dokument České televize se zaměřuje na závažnou problematiku zneužívání zákonů ze strany policie. Po skončení filmové projekce bude následovat diskuse s právníkem Ligy lidských práv Robertem Cholenským o policejním násilí od roku 1989 do dneška.

Na všechny akce je vstup ZDARMA!

více na ..:. nesehnutí.cz :.
2005-12-5, 14:03:00 • Odkazy 
Veřejný ochránce práv hostem rozhlasové stanice Frekvence 1
( Ochrance.cz, 2.prosince 2005 )


Doktor Motejl bude v pondělí dne 5. prosince 2005 v 18:00 hod. hostem rozhlasové stanice Frekvence 1. V pořadu Pressklub se bude Jitka Obzinová ptát na bilanci pětiletého působení ombudsmana i na aktuální otázky z jeho činnosti. Předmětem rozhovoru budou mimo jiné otázky zveřejnění průběžné zprávy o šetření událostí na technoparty CzechTek 2005 v médiích.

zdroj: ..:. ochrance.cz :.
2005-12-5, 9:46:25 • Média 
Protestní deska od Suburbass, Dave.lxr, Toxikboy a Mechoz, kterou vydává LXRecords, konečně v prodeji!

Deska která byla vydána na protest proti nesmyslnému a brutálnímu zásahu policie na CzechTeku 2005 a proti současné komunistické vládě premiéra Paroubka a ostatních jeho kumpánů, je v prodeji od 1. prosince. Cena: CZK 250,-

e-shop + .mp3 ukázky na ..:. LXRecords :.
2005-12-5, 7:23:00 • Inspired by... 
no tak jo – povedlo se (no bodejť by ne – 123 je h*vno konkurence) – víte kdo je pazmrd? ;*))) zeptejte se na Google...

..:. více zde :.

2005-12-5, 3:54:00 • Z vesela ;) 
Senátor Mejstřík k vyšetřování CzechTeku
(ČT24, 24. listopadu 2005)

Jak odhadujete další vývoj kauzy CzechTek? Myslíte si, že je inspekce MV vnitra schopna vyšetřit alespoň nejbrutálnější případy policistů?

Schopna určitě je. Otázkou je, zda je i ochotna. Osobně chci celý případ CzechTech 2005 pohlídat, aby nevyzněl do ztracena. Věnoval se tomu Branně-bezpečnostní výbor Senátu, chceme počkat do začátku roku, jak odpoví pan ministr vnitra na naše otázky a pak se k tomu vrátíme. Budu vděčný za jakékoliv podněty.

..:. více zde :.

2005-12-4, 16:28:00 • Média 
Otázky pro Paroubka kvůli CzechTeku
(Parlament ČR, Senát, 30. listopadu 2005)

Branný výbor Senátu navrhl k projednání na senátní schůzi otázky pro předsedu vlády, které by měli přispět k objasnění okolností policejního zásahu proti technoparty CzechTek 2005. Senátoři z branného výboru odmítli 2.listopadu 2005 vládní zprávu o Czechteku, s tím, že je neobjektivní a neodpovídá na řadu závažných otázek.
Senát měl projednat zprávu o CzechTeku minulou středu. Zatím není jasné, kdy bude na program znovu zařazen. Senátní schůze pokračuje ve středu 7.prosince 2005.
Podrobné informace o policejním zásahu na Czechteku opakovaně žádal od vlády i prezident Václav Klaus. Ani on však doposud neobdržel informace, které požadoval.

Otázky pro předsedu vlády ČR, které navrhuje branný výbor senátu:

..:. více zde :.

2005-12-4, 11:01:00 • CzechTek 

Kam jezdí hudební nomádi

(Filip Pospíšil, Lukáš Rychetský, týdeník A2, 16. listopadu 2005)

Známé každoroční akce, jako je třeba CzechTek, SlovTek, nebo BulgariaTek, jsou svátkem kočovníků okolo soundsystémů. Nejsou však ani zdaleka jediným cílem jejich výprav a poutí. V letošním roce se po rozehnaném CzechTeku konalo na východě Evropy hned několik dalších akcí, na které se mohla přesunout část neukojených svátečních tanečníků, lidí, kteří žijí se soundsystémy, jež čas od času vyjíždějí ze svých domovských míst, i opravdového tvrdého jádra putujících příznivců free parties, kteří tráví větší část roku na cestách.


..:. více zde :.

2005-12-4, 4:04:00 • Média 


..:. více zde :.

2005-12-3, 14:20:00 • FreeTekno akce 


..:. více zde :.

2005-12-3, 14:20:00 • Cross Club 
Kdo nehulí, není Čech
(Martin Zvěřina, Lidovky.cz, 25. listopadu 2005, 9:19)

Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti nás včera ujistilo v tom, že marihuana je z celé unie nejrozšířenější drogou právě u nás.

Vedle faktu, že jsme "trávoví" přeborníci, se náš "reprezentativní vzorek" vyznamenává i při užívání taneční drogy extáze, pervitinu a lysohlávky.

..:. více zde :.

2005-12-3, 11:14:00 • Média 
Povolá Paroubek Marťany hlídat Václavák?
(Pavel Eichler, iDNES, 2. prosince 2005, 10:52)

Člověk se nestačí před nadcházejícími volbami divit. Kdo šel ve středu v noci po Václavském náměstí v Praze, mohl si myslet, že se tam chystá nějaká obří demonstrace nebo třeba CzechTek. Policistů a antonů tam bylo opravdu požehnaně.

..:. více zde :.

2005-12-3, 10:41:00 • Média 
Britské kořeny současných kočovníků
(Jiří Mudr, týdeník A2, 16. listopadu 2005)

Do konce šedesátých let 20. století byl kočovný způsob života ve Velké Británii až na výjimky doménou Romů. Teprve v sedmdesátých letech se k životu na kolech začali rozhodovat hippies, později i punks a anarchisté. Spolu tvořili pestrou směsici lidí, jež spojovala deziluze z tehdejší britské reality a z ní pramenící touha žít mimo společnost. Mezi jednotlivými partami lidí – „kmeny“ – byly od počátku výrazné rozdíly jak ve způsobu života, tak v jeho důvodech. Existovali kočovníci, brázdící Británii po vzoru Cikánů v karavanech a obytných náklaďácích, jiní lidé bydleli ve stanových osadách, v zasquattovaných objektech nebo v levně zakoupených domech na vylidňujícím se venkově. Dalo by se říct, že z kulturního hlediska mezi těmito komunitami nejprve převládaly dozvuky hippies, doplněné posléze hlavně punkem ve všech jeho podobách. Toto prostředí inspirovalo řadu hudebních skupin, některé z něj přímo vznikly. Například v osmdesátých letech mezi travellery zahájili svou dodnes trva­jící úspěšnou existenci třeba i u nás známí Levellers.

..:. více zde :.

2005-12-3, 8:51:00 • Média 
Často zaznívá z úst především momentálních vládních a policejních představitelů tvrzení, že již v současné době existují důležitější věci, kterými bychom se měly zabývat. Co je ale důležitější než vyšetření události, při které došlo poprvé v moderní demokratické historii tohoto státu k tak masivnímu a bezdůvodnému použítí represivních sil proti lidem, kteří se jen chtěli bavit podle vlastního uvážení? Pochybné záminky, kterými se zaštiťují zastánci zásahu, nemohou obstát.

..:. více zde :.

2005-12-3, 0:59:00 • Média 

Vypadá to, že prošlé (expirované) výbušky, které byly protiprávně použity na letošním CzechTeku, by se mohly stát důležitým důkazním materiálem u soudu. Jde jen o to, že je zapotřebí, aby nálezci byli ochotni dosvědčit u soudu, kde a jak k nim přišli. Jinak může protistrana tvrdit, že je třeba někdo ukradl před pěti lety na smetišti nějakého policejního cvičiště – pokud není svědek, který prohlásí: tolikátého a tolikátého (např. "letošního 30. července v podvečer") jsem ji sebral(a) tam a tam (např. "taková louka u dálnice D5 u Mlýnce") v takové a takové situaci (např. "přistála mi na zádech, když jsem poslouchal muziku").


..:. více zde :.

2005-12-3, 0:23:00 • Přišlo e-mailem 


Experimental cabaret + Guest v klubu Comix Vrchlabí, u hotelu Sabi.

CZERWAS * DAWE * SPENGO * MONKEYFIGHTER * + GUEST LEMUR

pivko za 15, projekce

Těšte se na pořádně rozlámaný večírek! Drambumbajz, break beat a zazní i nějakej ten tekk.

více na ..:. comix.wz.cz :.
2005-12-2, 16:44:00 • FreeTekno akce 
Stížnost premiéra Paroubka na Pence by měl řešit Trutnov
(Epravo.cz, 2. prosince 2005)

Stížností premiéra Jiřího Paroubka na aktivistu Stanislava Pence se bude zabývat radnice v Trutnově. Penc letos v létě z pódia hudebního festivalu v Trutnově zavolal Paroubkovi a účastníkům akce prozradil číslo jeho mobilního telefonu. Premiér poté na Pence podal stížnost. Případ nejdříve řešila trutnovská radnice, poté spis putoval mezi Libání na Jičínsku a Trutnovem.

..:. více zde :.

2005-12-2, 16:05:00 • Média 
Cross club v mediích

Cross club ve vysílání České televize v pořadu Kosmopolis (30. 11. 2005 – 17:30 – ČT2)
na webu možno vidět zde (od 12.minuty) ..:. czech-tv.cz :.


a v HoBuLeTu (noviny MČ Praha 7) více zde ..:. hobulet.cz :.

2005-12-2, 10:41:00 • Cross Club 
vida, obecně sice asi nic nového pod sluncem, ale pro případné doplnění sbírek a 'obrazu' se může hodit několik zvukových záznamů (jak muzika, tak pořady z rádií) týkajících se letošního "CzechTek masakru"
, na kteréžto jsem čirou náhodou dnes narazil tutonc: unmapped.net/~b42/revo05/songy a unmapped.net/~b42/revo05
2005-12-1, 19:15:00 • Odkazy