[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Vzkaz od ministra vnitra
(Mgr. Robert Cholenský, Via Iuris, 19. prosince 2005)

Jaký vzkaz nám to posílá ministr vnitra a celý jeho resort? Můžeme vás mlátit! Stejně se na nic nepřijde, protože se vyšetřujeme sami navzájem a držíme při sobě. Inspekce ministra vnitra shledala, že žádný ze čtveřice policistů, kteří bili ležícího účastníka CzechTeku 2005, se nedopustil trestného činu a nemají být proto stíháni. Čtyři měsíce po CzechTeku Inspekce ministra vnitra stále nevyšetřila žádné jiné podání směřující proti jednání příslušníků policie na této akci. Pokud se jí něco podařilo vyšetřit, tak to zatím před veřejností úspěšně tají.

..:. více zde :.

2006-03-31, 22:04:00 • Komentáře / názory 
Povoden neni vodni delo

z tekno diskuze

nn23t:
cus, jak to vypada dneska s vestcem? sem se dozvedel ze je tam nejaka velka voda? bude rychta, nebo ne?

S222s:
hele pokud neni voda vmestnana do dela s velkym prutokem primontovanym na liazce, tak nas to nezastavi

cili akce samosebou je...za chvili vyrazime a.....bude kalba

2006-03-31, 20:42:00 • Z vesela ;) 

Podivná kariéra protidrogového Komorouse

Před 14 lety byl vyškolený expert StB Jiří Komorous uvolněn ze služebního poměru příslušníka policie ČR, aby o den později nastoupil jako expert na protidrogovou politiku.


..:. více zde :.

2006-03-31, 19:59:00 • Přišlo e-mailem 

Je doktor David Rath ministr pohřebnictví?

Jeho Neomylnost David Rath byl také poctěn Google bombou. Zřejmě za originální přístup k řešení problémů ve zdravotnictví.


..:. více zde :.

2006-03-31, 16:46:00 • Z vesela ;) 
Speciální cena pro pana Paroubka: Šunkový přehrávač

5. cena: speciální cena pro pana Paroubka
šunkový přehrávač (kterého se nemůžeme zbavit) s nahraným trackem SUPPORT CZECHTEK v aktualizované verzi PAROUBKOVI MARŤANI... tuto cenu nemůže vyhrát nikdo ze soutěžících, rovnými šancemi nechceme výherce stresovat.

zdroj: ..:. 123shop.cz :.

2006-03-31, 15:06:00 • Z vesela ;) 


..:. více zde :.

2006-03-31, 10:23:00 • FreeTekno akce 
Památné výroky Igora Němce
(Blok Filipa Rožánka, 30.března 2006, 23:20)

UPOZORNĚNÍ pro odpovědné činitele a jejich tiskové mluvčí

Následující výroky primátora Igora Němce se při povodni v roce 2002 NEOSVĚDČILY:


„Doporučuji Pražanům, aby metro využívali co nejvíce. Je to v tuto chvíli nejspolehlivější dopravní prostředek.“ (12. 8. 2002, 14.00)

„Neočekáváme větší než dvacetiletou vodu.“ (12. 8. 2002, později vyšlo najevo, že vůbec nešlo o údaj hydrologů, a není jasné, odkud ho Němec vzal)

„Já bych řekl, že Praha není ohrožena. Situace je, bych řekl, nadmíru výtečná. Všechny orgány pracují, jak mají. … Tak přiteče víc kubíků… To, o kolik stoupne, asi není v tuto chvíli důležité, protože jestli to je o 20, 10 centimetrů… Důležité je, že se ta zatopená plocha rozšiřovat nebude.“ (13. 8. 2002, 19.00)

další výroky na: ..:. Blok.Rožánek.cz :.

2006-03-31, 9:46:21 • Média 
Hydrocefalové ve vládě a na Ministerstvu vnitra
(CzechTek Blog, 31.března 2006, 8:20)

Původně jsem chtěl napsat o Ministerstva vnitra v souvislosti s povodněmi něco pozitivního. Něco v tom smyslu, že občas kupodivu dělá i užitečné věci. Dnešní pohled na titulní stránku webu mě ovšem zase namíchnul.


Značnou část republiky postihly povodně a podle předpovědi meterologů se situace s očekávaným deštěm může spíše zhoršovat. Člověk by očekával, že za této situace na něj na webu vnitra vyskočí přehled nejdůležitějších informací. Ministerstvo však jako Aktuální události vypíchlo tyto zprávy:

Rozhovor s ministrem vnitra Františkem Bublanem
- informuje tisková mluvčí MV Radka Kovářová (30.3.2006)

Do záchranných prací jsou zapojeny tisíce profesionálních a dobrovolných hasičů
- o zásazích hasičů ve čtvrtek 30. 3. 2006 informuje tiskový mluvčí MV-GŘ Hasičského záchranného sboru ČR por. PhDr. Petr Kopáček (30.3.2006)

Ministr vnitra navštíví Znojemsko a Břeclavsko zasažené povodněmi
- informuje tisková mluvčí MV Radka Kovářová (30.3.2006)

Kdo tedy hledá nějaké relavantní informace namísto referování o Bublanových spanilých vrtulníkových jízdách a musí trochu zapátrat. Jednu zprávu lze nalézt v rubrice Zpravodajství :

Základní pokyny občanům, jak se chovat v průběhu povodňové situace
 – informuje tiskový mluvčí MV-GŘ Hasičského záchranného sboru ČR por. PhDr. Petr Kopáček (30.3.2006)

Další rubrika, která se nabízí, jsou Mimořádné události , kde se ovšem nesmíte nechat zmást hlavním statickým článkem o Ústředním krizovém štábu, ale musíte vtipně zabrousit vpravo nahoru a kliknout na odkaz Aktuality 2006 (povodně). Tam konečně naleznete to co jste hledali – hlavní stránku vnitra k povodním. Uff!

Ovšem ještě pikantnější je web Vlády ČR, který jako Aktuální událost uvádí informaci z 15.3.2006:

Iniciativa "Věnujte 10 minut pro zlepšení právního prostředí v ČR"

Web Ministertva zemědělství přináší alespoň Aktuální informace o vodních stavech a průtocích na vodních tocích a informace k povodni přímo z Ústřední povodňové komise zveřejňuje web Ministerstva životního prostředí .

V Praze teď vysvitlo slunce, tak doufejme, že se vodní živel po zimě už vyřádil a bude se jen zklidňovat. Budova Ministerstva vnitra na Letné je stejně tak vysoko, že na něj Divoká voda nedosáhne. Přitom by pořádnou evakuaci potřebovala jako prase drbaní.
2006-03-31, 9:01:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
...a chcete-li si připomenout, jak to vypadalo v Praze v srpnu 2002, podívejte se na ..:. fotografie :.
2006-03-31, 7:49:00 • Retro 
Pokud hledáte na webu informace o povodních, tak pravděpodobně nejpřehlednější stránku s podrobnými informacemi o povodních a s odkazy na další weby i s uvedením dalších kontaktů připravil server Aktuálně.cz

Kde získat informace o povodni
(Aktuálně.cz, 30.března 2006, 11:41)

Česko – Povodně v Česku nabírají na síle. Kraje zřizují infomační centra, kde se lidé dozvědí aktuální informace ze svého okolí.

Přinášíme souhrn kontaktních informací a odkazů na stránky, kde se dozvíte více o povodňové situaci ve vašem okolí.

informace zde: ..:. Aktuálně.cz :.

2006-03-31, 7:27:31 • Média 
Skrytě není zločin
(Milan Šmíd, Ekonom, 30. března 2006)

Neschválení trestního zákoníku oddálilo okamžik, kdy se zveřejnění tajně nahraných zvukových a obrazových záznamů může stát trestným činem. Hrozba sankcí tu však existuje. Minulý týden zahájila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání správní řízení s Novou za reportáž o soudu s Jiřím Kajínkem, v níž se zveřejnily tajně pořízené nahrávky výroků předsedy senátu Krajského soudu Tomáše Boučka. Televizi Nova hrozí pokuta za porušení vysílacího zákona.

zdroj: ..:. MaM.iHNed.cz :.

2006-03-30, 18:44:00 • Média 
Francouzská střední třída se bouří proti globálnímu systému ožebračování
William Pfaff: Kdo má pravdu ve Francii? (iHNed.cz)

Čínské popravy:Výnosný kšeft s lidskými orgány. Další argument proti trestu smrti.
Čína prodává orgány popravených Japoncům (Lidovky.cz)

Irácký premiér se ohradil proti snahám amerického velvyslance zasahovat do složení vlády
Starejte se o sebe, vzkazuje Irák USA (Aktuálně.cz)


2006-03-30, 17:00:00 • Média 
Obhájci oddálili konečný verdikt za Asanaci
(Vojtěch Blažek, Petr Sehnoutka, iHNed.cz, 30. března 2006)

Když mu bylo v roce 1981 pětadvacet, pracoval Zbyněk Dudek jako řidič u správy tehdejší Státní bezpečnosti v Praze. Tehdejší odpůrce komunistického režimu neznal, nikdy je nevyslýchal, natož aby je dokonce mučil.
Tak dnes vidí své angažmá u totalitní policie Dudek. Chartistka Zina Freudová má ale na mladého "řidiče" jiné vzpomínky: Dudek společně s dalším policistou vtrhl k Freundové do bytu a surově tuto ženu zmlátil. Freundová později – jako mnoho dalších disidentů – brutální nátlak Státní bezpečnosti nevydržela a nechala se přimět k vystěhování do Velké Británie. V rámci takzvané akce Asanace StB přinutila k emigraci desítky lidí.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.

2006-03-30, 16:09:00 • Média 
Přibyl vede policisty sportovce
(Petr Kolář, Lidovky.cz, 30.března 2006, 8:10)

Z funkce šéfa úřadu vlády musel kvůli své minulosti „předlistopadové policejní mlátičky“ odejít. Nyní je ovšem Pavel Přibyl – někdejší velitel roty pohotovostního pluku VB, která bila demonstranty třeba při Palachově týdnu v roce 1989, dokonce prezidentem. Přibyl je totiž už rok v čele občanského sdružení Unitop, které zastřešuje policejní sportovní kluby v celé republice.

Peníze Unie tělovýchovných organizací policie, jak se Unitop oficiálně jmenuje, dostává ve formě dotace přímo od ministerstva vnitra, ve vedení sdružení je kromě Přibyla například také policejní prezident Vladislav Husák .

Podle zdroje LN z ministerstva vnitra Přibyl za své prezidentování pobírá plat, byť se v minulosti vždy jednalo o čestnou funkci. Viceprezident Unitopu Josef Haupt i ekonom sdružení Jiří Dobruský ovšem tuto informaci popírají. „Nebyla a není to placená funkce. De facto ve všech klubech nesmí být ze státních dotací honorovaní funkcionáři,“ uvedl Dobruský.

celá zpráva na: ..:. Lidovky.cz :.

2006-03-30, 11:39:45 • Média 
K staronovým lžím ministra brutality Františka Bublana bych si zatím dovolil připomenout tento video mix a tento video sestřih...
2006-03-30, 10:23:00 • Komentáře / názory 
České tresty již nepůjde utajit
(Deníky Bohemia, 29.března 2006)

Až dosud mohli trestaní lidé přejet hranice některé z členských zemí Evropské unie a o jejich provinění se rázem nic nevědělo.


To by však v budoucnu mělo skončit. O možném propojení národních rejstříků trestů totiž včera v Praze jednali ministři spravedlnosti Francie, Německa, Španělska, Belgie a České republiky. Elektronický systém výměny dat by měl policii či soudům v každé z členských zemí EU umožnit rychle zjistit, zda občan z jiného státu unie nebyl v minulosti doma trestán.

zdroj: ..:. MojeNoviny.cz :.
2006-03-30, 10:20:58 • Média 
Po 10ti letech zkusenosti s rave scenou pocituji nekdy nutnost se vyjadrit. Mrzi mne celkovy pokles kvality na ukor narustu kvantity.

..:. více zde :.

2006-03-30, 4:23:00 • CzechTek 
Koka bude mít v Peru svoji sochu
(Aktuálně.cz, 29. března 2006, 14:21)

Lima – Uprostřed džungle v centrálním Peru odhalí radnice města Pinchari podivuhodné umělecké dílo. Sochu, vzdávající hold koce.


Plodině,která zajišťuje obživu velké části místního obyvatelstva. Ale samozřejmě také základní surovině k výrobě kokainu, který v jiných zemích lidi zabíjí.

Radní rozhodli o stavbě betonového díla i ze vzdoru vůči zahraničním výzvám vymýtit v Peru a dalších jihoamerických zemích produkci koky.

celý článek na ..:. Aktuálně.cz :.
2006-03-29, 22:31:00 • Média 
CzechTek u Lukašenka
(Zina.Blog.cz, 28.března 2006, 20:17)

Že bych pořád koukala na TV zprávy to teda ne. Kde je Bělorusko, to ale vím. Na hlavní doprava, pak k výpadovce a dál pořád na východ. Dlouho na východ. Někde cestou bude Ostrava, Slovensko, Polsko, Ukrajina a Rusko.... Bělorusku vládne Lukašenko. Týpek, co ho má rád Putin a nemá rád zbytek Evropy. Běloruský lid ho asi miluje, protože si ho o víkendu znovu zvolil za prezidenta. Volby to byly určitě demokratické, ve volebních komisích měla zástupce i opozice. Jednoho...


Několik stovek nespokojenců rozehnala Lukašenkova policie. Část z nich dostala od policajtů výprask. Některé z nich obvinili a zatkli.

"Jo, jo, když tančíš proti vrchnosti, tak dostaneš do držky, jedno jestli jde o Czech Tek nebo o Lukašenka..." vysvětlil mi Filip jak se věci mají.

Dneska totiž měl Filip čas. Pěkně jsme zmokli. Koukali jsme na řeku jak valí. Ještě metr a je ve městě. Počítala jsem schody na náplavce. Tam jich kouká zatím osm. To vypadá jako hodně. Normálně jich tam ale kouká dvacet....

("...ale na statku, tam je nám hej, bydlíme nad rybníkem," řekl na to Filip. Tomu jsem nerozuměla, protože Filip na statku nebydlí.)

zdroj: ..:. Zina.Blog.cz :.
2006-03-29, 13:54:10 • Média 
Bublan s Husákem odjeli na Balkán
(Zpravodajství MVČR, 28.března 2006)

Ministr vnitra František Bublan podnikne ve dnech 29. – 31. března 2006 pracovní cestu na západní Balkán . Cílovými zeměmi budou Bosna a Hercegovina, Kosovo a Makedonie. Spolu s ministrem vnitra se inspekční cesty ke kontingentům českých policistů zúčastní i policejní prezident plk. Vladislav Husák.

Jako první navštíví ministr Bosnu a Hercegovinu, kde se celá delegace setká s českými policisty a s vedením policejní mise Evropské unie /EUPM/. Dále proběhne jednání s tamním ministrem bezpečnosti Barišou Čolakem. Během návštěvy Sarajeva je naplánováno také slavnostní předání brožur z České republiky s názvem „Malý policista“, které byly inspirovány preventivním policejním projektem aplikovaným na české školáky.

celá zpráva zde: ..:. mvcr.cz :.

2006-03-29, 12:18:11 • Média 
Bublanovo stanovisko Petičnímu výboru

Petiční výbor Směmovny včera projednal Bublanovo stanovisko k chybám policie při zákroku proti CzechTeku 2005. Předsedkyně Petičního výboru Zuzka Rujbrová (KSČM) odmítla dokument zveřejnit před jednáním výboru. Dokument zveřejňujme dnes v plném znění.

Dokument je k dispozici zde:..:. Bublanovy aktuální lži :.
2006-03-29, 10:53:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Přiblblý seriál „Byty politiků“ pokračuje. Pomatený rybář Rod opět na scéně.
Topolánek má potíže s bytem (Lidovky.cz)

Bakala jde na pomoc Schwarzenbergovi
HN: Bakala investuje do týdeníku Respekt (ČeskáMédia.cz)

Sociálnědemokratický popleta Starec: Romové nejsou občané České republiky
Strany nechtějí Romy na kandidátce (Lidovky.cz)


2006-03-29, 9:22:43 • Média 
Petiční výbor (si) vzal Bublanovy lži na(s)vědomí
(CzechTek Blog, 29. března 2006, 7:10)

Petiční výbor včera projednával písemné stanovisko ministra vnitra k pochybením policie při zásahu proti CzechTeku. Pochybení specifikoval ombudsman ve své zprávě, kterou výbor projednal 14. února 2006.

Na projednání Bublanovy odpovědi si výbor stanovil 15 minut. Tento časový úsek musel být dodržen, protože po té musel výbor přijmout delegaci tureckých poslanců. Před CzechTekem projednával výbor petici "Zrušme komunisty".


Jednání výboru se zúčastnili:

Zuzka Rujbrová, předsedkyně výboru (KSČM, Jihomoravský kraj)
Václav Nájemník, (ODS, Pardubický kraj)
Vlastislav Antolák, (KSČM, Zlínský kraj)
Lenka Mazuchová, (ČSSD, Středočeský kraj)
František Vnouček (ČSSD, Středočeský kraj)
Jitka Vojtilová (ČSSD, Liberecký kraj)

Jednání klubu nebyli přítomni:

Kateřina Dostálová (ODS, Olomoucký kraj)
Květoslava Čelišová (KSČM, Ústecký kraj)
Taťána Fischerová (US-DEU, Hlavní město Praha)
Pavel Hrnčíř (ODS, Moravskoslezský kraj)
Jiří Karas (KDU-ČSL, kraj Vysočina)
Petr Krill (ODS, Olomoucký kraj)
Jaroslav Lobkowicz (KDU-ČSL, Plzeňský kraj)
Veronika Nedvědová (ODS, Pardubický kraj)
Hana Orgoníková (ČSSD, Královéhradecký kraj)
Miroslav Váňa, (ČSSD, Pardubický kraj)
Václav Votava, (ČSSD, Plzeňský kraj)

Zpravodajem k CzechTeku byl František Vnouček (ČSSD). Ve svém úvodním proslovu mimo jiné uvedl: "Na CzechTeku jsem osobně nebyl, proto ho nemohu objektivně posoudit." K věcnému obsahu Bublanových odpovědí neměl jako zpravodaj námitek a navrhl, aby ho výbor vzal pouze navědomí.

Po té se přihlásil o slovo Stanislav Penc. Nejprve upozornil na skutečnost, že s písemným stanoviskem ministra vnitra se mohl seznamit teprve před necelou hodinou, kdy mu je po opakovaném naléhání poskytla předsedkyně výboru Zuzana Rujbrová.
Pokračoval k CzechTeku a zopakoval hlavní fakta: "Příznivci a účastníci CzechTeku nebyli nikdy během minulých 12 let označeni za extremistickou skupinu. Policie vyčíslila náklady na zásah na 31 milionů a podílelo se na něm 3.500 policistů."

Z ombudsmanovi zprávy vyzdvihl tři body: Policie uváděla nepravdivé informace, nezákonně blokovala veřejnou přístupovou komunikaci k pronajatému pozemku.
K velikosti pozemku pro srovnání uvedl, že pronajatý pozemek měl výměru 13,5 hektaru. Pozemek areálu, na kterém se koná festival Trutnov a který má návštěvnost asi 20.000 osob, má výměru 5,5 hektaru.
Policie nevyužila všechny možnosti, jak situaci řešit. Jednalo se tedy o neadekvátní použití síly.

Bublanovu zprávu ohodnotil následovně: "Informace, která předložil ministr Bublan jsou opět lživá a nepravdivá. Z tohoto důvodu navrhuji výboru, aby odložil své rozhodnutí a uskutečnil veřejné slyšení, ve kterém bude možné celou věc objasnit a uvést na pravou míru.
Na závěr uvádím, že proti zásahu se protestovalo po celé republice a velká část mladých lidí sleduje, jak se případ CzechTek vyvíjí. Také připomínám, že do dnešního dne nebyl pohnán k odpovědnosti jediný policista."

Poslanec Antolák žádal po Pencovi odpověď na jeden bod Bublanovy zprávy, ten ale nemohl odpovědět, protože probíhala podrobná rozprava. Návrh poslance Nájemníka, aby byla tedy otevřena obecné rozprava nebyl přijat.

Předsedkyně výboru Zuzka Rujbrová uvedla, že program výboru je již do konce funkčního období sněmovny naplněn a na další akce tedy není čas.
Po té výbor hlasoval o návrhu zpravodaje Františka Vnoučka. Výbor jeho návrh přijal a stanovisko ministra vnitra vzal na vědeomí. Proti hlasoval jen poslanec Nájemník.

Při odchodu Penc přítomným poslancům sdělil: "Rád bych Vám ještě připomenul, že podle Ústavy v případě, kdy selžou ústavní orgány i zákonné prostředky mají občané právo postavit se na odpor."

Poslankyně Vojtilová na to odvětila: "To klidně můžete."
2006-03-29, 7:16:00 • CzechTek 
Honička na černé radiové amatéry na Moravě
(Lidové noviny, 28.března 1926)

Ředitelství pošt a telegrafů v Brně nařídilo honičku na tak zvané černé radiové amatéry. Provedly ji v některých větších městech telegrafní stavební úřady s poštovními a policejními orgány. Poštovní správa vyplácí, jak známo, za vypátrání jednoho černého radiového amatéra odměnu 40 Kč, byl proto o honičku značný zájem. Výsledek ukázal, že i na Moravě jsou četné tajné přijímací stanice provozované bez koncesních listin. Ve všech téměř stech tisících případech byly tyto stanice zabaveny, jejich majitele čeká soud a odnětí svobody

zdroj: ..:. Aktuálně.cz :.

2006-03-28, 21:39:05 • Retro 
Důvěryhodnost předvolebních průzkumů. Zelení mohou mít potenciál až 20%.
Sen o deseti českých (NeviditelnýPes.cz)

Speciální komise na pomoc perzekuovaným běloruským občanům.
Senátní klub ODS navrhne zřízení komise pro pomoc Bělorusku (iHNed.cz)

Nevděčná irácká média
Irácká média se obacejí proti USA (Mediář.cz)


2006-03-28, 20:22:13 • Média 
Petiční výbor za přítomnosti pouhých 6 členů výboru dnes odhlasoval, že Bublanovu zprávu vezme jen navědomí. Přítomní členové výboru se nepřiklonili k návrhu Stanislava Pence. Ten v rozpravě doporučil, aby výbor či sněmovna uspořadaly k CzechTeku veřejné slyšení. Zdůvodnil to mimo jiné i tím, že Bublanova zpráva je opět lživá a zavádějící. Pro další projednání CzechTeku se vyslovil jen poslanec Nájemník (ODS).
2006-03-28, 17:48:00 • CzechTek 
Americký Nejvyšší soud bude rozhodovat o pravomocích prezidenta
Tribunály z Guantánama před soudem (Aktuálně.cz)

Fotbalový maskot Straka nás už před volabami bavit nebude
Lidovci stáhli Straku z kandidátky kvůli průtahům s občanstvím (Novinky.cz)

Další krok k totálně kontrolované společnosti
Policie získá 3D snímek obličeje dříve, než mrknete (Technet.cz)


2006-03-28, 15:13:11 • Média 
Média přestala Jiřímu Paroubkovi vytvářet pozitivní image, a to se v březnu promítlo do jeho popularity v očích veřejnosti
(Marek Síbrt, Media Tenor, 28.března 2006)

Podle průzkumu agentury STEM zveřejněného v březnu 2006 ztratil premiér Jiří Paroubek 8 % své popularity v očích veřejnosti. Media Tenor detailně analyzoval 22 591 výpovědí o předsedovi vlády, které byly prezentovány v rámci celostátních deníků (MF Dnes, Právo, LN, HN), zpravodajských relacích celoplošných televizí (ČT, TV NOVA a TV Prima) a ČRo1 v období od 1. ledna 2005 do 10. února 2006. Obsahová analýza jednotlivých médií a detailní pohled na strukturu mediálního profilu Jiřího Paroubka odhalila základní korelace, které do značné míry odpovídají na příčiny poklesu jeho důvěryhodnosti v očích veřejnosti.


(…)

Premiérovo chování v souvislosti s kauzou CzechTek a následné podezření z korupčního jednání zainteresovaných osob při privatizaci Unipetrolu znamenaly výraznou změnu k horšímu z hlediska jeho mediální image, což se následně odrazilo ve výzkumech veřejného mínění. Média zároveň začala popisovat jeho politický styl a vztahy k oponentům jako ilustrativní příklad zhrubnutí české politiky.
Od srpna média prezentovala Jiřího Paroubka až do konce sledovaného období s převahou negativity nad pozitivitou v rozmezí 11 – 15 %. Na tento fakt zareagovala i míra jeho popularity ve veřejnosti a v září, resp. v listopadu vyjádřilo pozitivní postoj k premiérovi zhruba o 10 % méně občanů než v červenci.

kompletní analýza na: ..:. Innovatio.cz :.
2006-03-28, 13:16:55 • Média 
Petiční výbor dnes o CzechTeku
(CzechTek Blog, 28. března 2006, 11:25)

Dnes odpoledne v 16:40 bude Petiční výbor Poslanecké sněmovny projednávat odpověď ministra vnitra Františka Bublana na pochybení Policie ČR při zásahu proti freeparty CzechTek 2005. Chyby policie specifikoval ve své zprávě ombudsman Otakar Motejl.
Jeho zjištění považovali členové výboru za závažná a vyžadali si do ministra vnitra písemné stanovisko. Na minulém jednání Petičního výboru byl přítomen ombudsman Otakar Motejl i policejní prezident Vladislav Husák. Jeho argumentace členy výboru nepřesvědčila. Vyžádali si proto písemné stanovisko ministra vnitra. Ten ho měl výboru doručit do 15.března 2006.
Předsedkyně výboru Zuzana Rujbrová (KSČM) ovšem odmítla poskytnout kopii odpovědi ministra vnitra výpovědi Stanislavu Pencovi před dnešním jednání výboru. Ten by se měl dnes jednání výboru osobně zúčastnit. Jednání výboru je veřejné.

k tématu:

Petiční výbor považuje pochybení Policie ČR při CzechTeku za závažná
Usnesení Petičního výboru k CzechTeku (Czechtek Blog 20.2.2006)

2006-03-28, 11:22:00 • CzechTek 
Mladí komunisté mažou ve svém programu revoluční nadšení
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 3.března 2006)

Komunistický svaz mládeže (KSM) upravil svůj politický program, který byl podle ministerstva vnitra v rozporu se zákonem o občanských sdruženích. Vnitro změny vyhodnocuje, vyjádřit by se mělo do dvou týdnů, psala včera ČTK a dnes nad tím budou nejspíš povinně mudrovat všichni novinoví "komentátoři".


(…)

A pokud označím ministra vnitra či pracovníky BIS za neschopné hlupáky, mám pro to vždy důvod. Hledá se lehce. Není to výraz extremismu, ale konstatování stavu institucí, které si jako občan platím, aby mne chránily. A jejich šéfy jako občan hodnotím. Ať již je tím hodnocením prozrazený a zdokumentovaný diletantnský nábor mladých agentů z řad studentů FSV UK, maskovaný jako seminář katedry knihovnictví či tentýž seminář na bohoslovecké fakultě, případně diletantsky naplánované a diletantsky provedené bojové cvičení tisícovky policistů na louce u Tachova. CzechTek ani Nina Krásenská bezpečnostním institucím České republiky dobré jméno nedělají. Hlupáctví, vtělené do stíhání dětí za "online" překlad Harryho Pottera či trestuhodná nedbalost při raziích na arogantního podnikatele Krejčíře také ne. Lživé výpovědi policistů před soudem jsou ostudou policie. Propojení soudců a státních zástupců se zločinem a napomáhání zločincům v soudcovských talárech či policejních uniformách také není vizitka demokracie, ale liberálního přítupu k ne-spravedlnosti.

Arogance neschopné předsedkyně Nejvyššího soudu, která se přitom po svém odvolání chce soudit s prezidentem, je do nebe volající. Česká kontrarozvědka maskuje zase svou operační neschopnost a za peníze daňových poplatníků pouze vytváří nafouknuté mediální bubliny. Jednou je to o ohrožení země teroristy, podruhé o levicovém extremismu pomocí dezinterpretace textů internetových stránek nebo novinových článků, postahovaných třebas i z Britských listů.

Britské listy měly více než dva roky na svých stránkách speciální "alertovou" obrazovku, která se objevovala pouze pracovníkům BIS, kteří si četli Britské listy v "přísně tajné" práci.

Vážení agenti BIS, přejeme vám při čtení článků na severu Britských listů příjemný a nikým nerušený pobyt.

Redakce

Ano Ne Storno

Správná odpověď, po které si mohlí "tajní" tajní postoupit dál a číst si v Britských listech, byla pouze jedna.

Aniž by pochopili, co jim tím chceme naznačit, odklepávali "tajní" tajní každé ráno zoufale ono Ano po celé dva roky a četli si pak "nerušeně" v Britských listech. A tito lidé se chtějí autoritativně vyjadřovat v samozvané roli politologů. Pánbůh jim sice nadělil funkce a vláda jim dala razítko, ale nikoliv inteligenci a autoritu. Protože ta nepřichází sama, musí se odpracovat. Poctivě, ne výkřiky do médií.

zdroj: ..:. Blisty.cz :.
2006-03-28, 9:03:36 • Média 
Volební lídr na Pardubicku a ministr pro místní rozvoj Radko Martínek měl prý z jízdy krásný zážitek. Troubení řidičů mu nevadilo. "Viděl jsem, že to bylo z nadšení," smál se Martínek.

Double-decker ČSSD se po dálnici řítil čtyřicítkou (Novinky.cz)


2006-03-27, 20:11:00 • Média 
Cílená kampaň
(John Bok, Fragmenty.cz, ?.března 2006)

Z mediálně prezentovaného odposlechu telefonního rozhovoru mezi panem Větrovcem a JUDr.Sovákem, je zřejmé, že nejde tak ani o tyto dva pány, jenž jsou v různých podobách spojování s případem "soudce Berka" jako o klasické zpravodajské hrátky, jenž mají zatáhnout do hry i předsedu městského soudu JUDr. Sváčka a jiné osoby, tak stejně jako v denících jindy prezentované telefonní odposlechy, jenž mají vrhnout podezření na prezidentskou kancelář, že někdo, někde, někomu. Zcela zjevně se jedná o dobře načasovaný a podlý útok, který má vyvolat paniku a vzbudit dojem, že jedinými poctivci jsou ti, kteří odposlechy praktikují a že jen policii je možno věřit. Po nespočtu skandálů, jenž dokládají, že část policie je nedílnou součástí organizovaného zločinu, ne li dokonce osnovatelem zločinů, potřebuje vzbudit dojem, že je jedinou zárukou nestrannosti a boje proti korupci a zločinu. Je pozoruhodné, že žádná/ý státní zástupkyně/ce ani vedení policie či ministr vnitra sám nepožadují okamžité vyšetření nezákonného nakládání s odposlechy.

..:. více zde :.

2006-03-27, 18:47:00 • Média 
Šifry stále aktuální. "It's time to do it again.."
Stalo se: Philip Zimmermann v Praze (Lupa.cz)

Komunistka v radě ČTK. Byl to kšeft, na kterém se podílela i ODS?
Rudá záře nad veřejnoprávní agenturou (Týden.cz)

Konec svobodných psů v Čechách. Po Praze se čipuje i ve Frýdku-Místku.
Čipování psů má úspěch (StaloSe.cz)


2006-03-27, 17:18:55 • Média 
Přehled právní úpravy vztahující se k pořádání akcí typu technopárty aneb Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde
(Jankův blog, 24.března 2006, 0:50)

Ministerstvo vnitra ČR plní své sliby a usilovně připravuje nové střelivo proti CzechTek 2006 a dalším freeparties... Na konci února byla publikována 42stránková sada právních předpisů, které lze podle horlivých ministerských úředníků použít k aktivní obraně před tímto sociálněkulturním jevem: "Pro tato shromáždění je charakteristické, že jejich konání bývá spojeno s významnými riziky především na úseku ochrany veřejného pořádku, bezpečnosti, života a zdraví osob, majetku a životního prostředí. Jde zejména o akce (shromáždění) hudební a taneční, pořádané obvykle soukromými osobami, pro velký počet osob (v řádu stovek až tisíců), na pozemcích, které k tomuto účelu nejsou primárně určeny, bez zajištění základních hygienických a bezpečnostních podmínek, v důsledku čehož vznikají zmíněná rizika."


Jedna z nejpitomějších částí se týká aplikace autorského zákona : "Na akcích typu technopárty dochází k užití předmětů chráněných autorským zákonem (autorská díla, zaznamenané výkony výkonných umělců, zvukové a zvukově obrazové záznamy), ke kterému musí mít uživatel (organizátor akce) svolení nositelů práv udělené licenční smlouvou. V případě, že jsou užívány předměty ochrany bez takového svolení, jde o užití bez právního důvodu a o zásah do práv chráněných autorským zákonem." Na parties hrají přímo autoři a ti se dokonce začínají sdružovat ve Svazu nezávislých autorů, aby zabránili zneužití pravomocí nechvalně známou OSA...

zdroj: ..:. Jankův.Blog.Lupa.cz :.
2006-03-27, 13:01:57 • Média 
Zářez na Dobříšsku
(Daniel Tácha, Reflex.cz, 23.března 2006)

Kde to bude? V Dobříši na statku už ne! Dobříšský klub Na statku po téměř šesti letech končí. Ve městě zůstávají dvě disco diskotéky a místní nepřijdou ani o zhruba deset vystoupení kapel, které k nim přijíždějí rok co rok do jejich kulturního domu. Houby zle.


Dobříšský klub na statku postaveném v polovině osmnáctého století byl dobrým místem. Jeho bonusem byla zejména vstřícnost ke všem, kdo si sami chtěli udělat koncert, uspořádat akci, s níž by je jinde s největší pravděpodobností vyhodili. Přesto se klub Na statku stal jak pro místní, tak pro cizí frekventovaným a uznávaným místem, jemuž se nevyhýbala ani zavedená jména alternativní scény.

více na: ..:. Reflex.cz :.
2006-03-27, 11:21:40 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-27, 10:10:00 • Cross Club 
PROSBA O POMOC

Stále se hledají účastníci demonstrace proti zásahu policie na CzechTeku, která se konala
v pondělí 1. srpna 2005 před budovou Ministerstva vnitra na Letné.

Vzhledem k probíhajícímu trestnímu řízení proti jednomu z účastníků této demonstrace hledáme svědky, kteří viděli příjezd modro-červeného skříňového vozu s italskou poznávací značkou vybaveného sound systémem na tuto demonstraci a jeho průjezd přes policejní kordon do ulice Nad Štolou.

Kontakt na právního zástupce: 731 461 787 nebo 221 507 635.

Případným svědkům předem děkujeme.

2006-03-27, 9:42:00 • CzechTek 
Správci vládního webu dělali chyby za Grosse i za Paroubka

Google bomby: Bezzubá obrana politiků je k smíchu

(Ondřej Tolar, TechNet, iDNES.cz, 27. března 2005)

Neškodné žerty v podobě Google bomb zaměstnaly webmastery už druhého předsedy vlády. Nejdřív se snažili uchránit expremiéra Grosse. A nepovedlo se jim to jen kvůli překlepu. Až za premiéra Paroubka byli úspěšnější. Humorným chybám se ale opět nevyhnuli.

..:. více zde :.

2006-03-27, 7:56:00 • Média 
Pověst českých politiků je ohrožena!
(Martina Kleinová, Radio Impuls, 17. března 2005, 15:20)

Je pod tlakem tzv. Google bomby. Na největším světovém vyhledávači Google se totiž pod hanlivými hesly začali objevovat třeba premiér Paroubek nebo ministerstvo vnitra. Podrobnosti pro nás má Alan Hejma.

Zatímco čínská verze Googlu filtruje všechna slova zavánějící svobodou a demokracií, u nás zaplaťpánbůh funguje všechno svobodně. A je to znát. Pokud jste ještě během týdne zadali heslo namyšlený buran, objevily se oficiální stránky našeho pana premiéra Paroubka. Koho už namyšlený buran přestal bavit, mohl zadat ministerstvo brutality.

Zjevily se stránky ministerstva vnitra a životopis ministra Bublana. Pod heslem banda, kde pak následuje hodně sprosté slovo, je pak web sociální demokracie. Počítačový odborník Rádia Impuls Honza Budka nám řekl, jak se to vlastně dělá. Je to prý hodně jednoduché. Stačí pouze umístit požadovaný odkaz na větší množství vlastních nebo spřátelených stránek:

"Když chci, aby se na prvním místě v Googlu objevoval Ferda ocásek je lump, tak na co možná nejvíce stránek s dobrým odkazem umístíme tuto větu a tuto větu odkážu na stránky Ferdy ocáska."

Pokud je těchto odkazů opravdu hodně, člověk, který na ně klikne, se dostane na stránky našeho Ferdy ocáska. Podle experta Google bombu svede utvořit i průměrný uživatel internetu:

"Tento útok zvládne uživatel s průměrnými znalostmi a může si dokonce na Googlu najít, jak se to dělá."

Co Google bombám říkají dotčení? Třeba premiér nebo ministerstvo vnitra?

Tak různí lidé a instituce zasaženi touto legráckou reagují různě. Premiér Paroubek chtěl od Googlu zákaz takovýchto odkazů, ale neuspěl. Jeho stránky pak jejich zřizovatel z vyhledavače stáhnul. Což je ale pro stránky www.paroubek.cz před volbami dost nevýhodné. Jinak na to jde ministerstvo vnitra. Mluvčí Radka Kovářová Rádiu Impuls řekla, že záležitost chápou jako žert a respektují svobodu projevu:

"Ministerstvo vnitra v tuto chvíli žádné speciální opatření nechystá. Bereme to spíše s nadhledem."

To v sídle sociální demokracie se teprve radí, jak na Google bombu zareagují. A další politici? Paroubkův ministr a spolustraník Zdeněk Škromach si z toho dělá legraci:

"Já bych z toho nedělal problém, rád si stahuji upravené obrázky, kde vypadám třeba jako Švejk a podobně, protože kdyby to nebylo, tak bych měl pocit, že o mně není zájem."

Ministr zahraničí Cyril Svoboda věří ve svobodu slova a také by nic nezakazoval:

"To nelze regulovat, nezdá se mi to ani vtipné, ale je to svět internetu."

A třeba takový šéf ODS Mirek Topolánek?

"Já takové věci nekomentuji, sám jsem někdy obětí nejrůznějších hanlivých billboardů a nejrůznějších aktivit a myslím si o tom svoje."

Ovšem aktuální Google bomba není ničím novým. V Česku už hekři na internetové stránky politiků zaútočili několikrát. Stejný postup si třeba vybrali před rokem a půl. Kdo tenkrát zadal do Googlu heslo velký bratr, ocitl se na oficiálním životopisu tehdejšího premiéra Grosse.

Tolik Alan Hejma a internetová legrace na účet českých politiků.

zdroj: ..:. Impuls.cz :.
2006-03-27, 4:14:00 • Média 

Ve čtvrtek 23.března 2006 byl hostem Událostí, komentářů Phil Zimmermann. V rozhovoru mimo jiné řekl:

„Já si myslím, že biometrika je velice zajímavá technologie. Nicméně museli bychom nalézt nějaký způsob jak to udělat, tak aby se nesoustředila veškerá biometrická data v centralizované databázi. Existují způsoby jak to udělat decentralizovaně, nicméně zatím se to neděje příliš často.

Pokud se soutřeďují biometrické prvky nebo údaje o nich v centralizované databázi, pokud jsou tam miliony údajů o oční duhovce milionů lidí, tak je to atraktivní cíl, magnet pro pachatele trestné činnosti, kteří tohle chtějí ukrást, tyhle informace. Protože když vám někdo ukradne číslo kreditní karty, tak ho snadno můžete změnit a napravit škodu, která je spáchaná, tímto zlodějem vaší identity. Ale pokud někdo ukradne data o vaší oční duhovce nebo otisku prstů, tak je to těžší napravit, protože oční duhovku nebo otisk prstu nezměníte. Takže, tady je nebezpečí.“


celý rozhovor na webvideu zde: ..:. ČT24.cz :.

2006-03-26, 22:58:22 • Média 

TV Nova ve včerejších Televizních novinách informovala o domě, kde má každý z nájemníků přehled o tom co se děje na chodbě …

webvideo zde: ..:. Nova.cz :.

2006-03-26, 22:19:11 • Média 
Z ohlášené Paroubkovy tiskovky k situaci v Bělorusku se stala předvolební agitace ČSSD. Přesto vystoupení tří sociálnědemokratických ministrů (Sobotka, Havel, Buzková) stálo za to.
Před televizními kamerami nejprve popřáli ministryni školství k Mezinárodnímu dni učitelů. Byla i kytička. Buzková se vyjádřila, že sotva stojí na nohou, protože včerejší noc protancovala (jóó... tiskovka po plese není žádná prdel).
Následovalo neskutečně nudné vysvětlování úspěchů ČSSD, volebních plánů a slibů.

Co bylo zase tohle za šaškárnu?! Prej v tom budou pokračovat každou neděli. No, snad už se ČT24 nachytat nenechá – na druhou stranu vidět ty exoty v akci je docela prča.

Hodnocení..? Panoptikum...

Doufám, že dvacetčtyřka nabídne na webu videozáznam. Úchylně bych si to dal ještě jednou... ;*)

2006-03-26, 15:49:00 • Média 
Paroubek nevystoupil na své ohlášené tiskové konferenci. Místo něj je přítomen ministr financí Sobotka, vicepremiér pro ekonomiku Havel a ministryně školství Buzková. Sociálně demokratičtí ministři představují volební program ČSSD.
2006-03-26, 15:16:22 • Média 
Paroubek ostře napadl práci centrály ČSSD a volebního štábu
(ČTK, ČT24.cz, 25. března 2006, 17:38)

Teplice – Ostrou kritiku z úst premiéra a volebního lídra za ČSSD v Ústeckém kraji Jiřího Paroubka si vysloužila špatně fungující spolupráce mezi placenými funkcionáři strany v pražském Lidovém domě a volebním štábem. "Pokud nedojde k okamžité nápravě, budu navrhovat personální opatření třeba i v úrovni místopředsedů," prohlásil Paroubek na dnešní konferenci ČSSD Ústeckého kraje v Teplicích.

Premiér si vzal na paškál zejména práci místopředsedy ČSSD pro řízení Martina Starce. Vyčítá mu, že před čtvrteční debatou volebních lídrů politických stran kandidujících v Ústeckém kraji poslal spolustraníkům SMS zprávu se žádostí o Paroubkovu podporu v telefonickém hlasování se špatným číslem. "Jsem přesvědčen, že Martin Starec je zkušený člen strany a nápravu okamžitě zajistí," uvedl Paroubek.

celá zpráva na ..:. ČT24.cz :.

2006-03-26, 14:57:00 • Z vesela ;) 
Paroubek: Není násilí jako násilí
(CzechTek Blog, 26. března 2006, 14:20)

"Brutální násilí proti demonstrantům dokazuje strach Lukašenkova režimu z demokracie a tolerance, strach z elementárních projevů působení občanské společnosti."
- Jiří Paroubek, ČT24.cz, 26. 3. 2006 -

"Já jsem panu ministrovi vnitra řekl, aby postupoval v tomto směru co nejrázněji."
- Jiří Paroubek, České noviny, 29. 7. 2005 -

"Premiér uvedl, že policie jedná podle jeho představ."
- Český rozhlas 6, 29. 7. 2005 -"Za těchto okolností doporučit "razantní" zásah (terminologie předsedy vlády) za použití zásahových výbušek, slzného a nervově paralyzujícího plynu, dýmovnic, gumových projektilů, obušků, vodních děl, vrtulníků, obrněného transportéru a bojového vozidla pěchoty příslušníky zásahových jednotek z celé republiky v protiúderových oblecích se štíty — to byl naprostý hazard, hraničící se záměrem vycvičit bojové policejní jednotky pro příští střety s obyvatelstvem."

Štěpán Kotrba, Britské listy, 8. 8. 2005
CzechTek 2005: Zákon platí pro velící důstojníky, tiskovou mluvčí i pro mužstvo
2006-03-26, 14:24:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Paroubek odsoudil zásahy policie proti protestům v Minsku
(ČTK, ČT24.cz, 26. března 2006, 12:34)

Praha – Premiér Jiří Paroubek odsoudil opakované policejní zásahy proti demonstracím v běloruském Minsku. Zástupci a přívrženci opozice tam od pondělí protestovali proti opětovnému zvolení Alexandra Lukašenka prezidentem.

"Brutální násilí proti demonstrantům dokazuje strach Lukašenkova režimu z demokracie a tolerance, strach z elementárních projevů působení občanské společnosti," napsal Paroubek v prohlášení, které dnes ČTK poskytla mluvčí vlády Lucie Orgoníková.

..:. více zde :.

2006-03-26, 13:43:00 • Média 
Živě: Paroubek o situaci v Bělorusku
(ČT24.cz, 26. března 2006, 12:06)

ČT24 dnes odvysílá v přímém přenosu od 15:00 tiskovou konferenci premiéra Jiřího Paroubka, na které se ministerský předseda vyjádří k aktuální situaci v Bělorusku. Události v Minsku podle něj potvrzují to, že úspěšná česká iniciativa prosadit do závěru Evropské rady kritiku prezidentských voleb v Bělorusku byla oprávněná. Podtrhují prý také význam Paroubkova návrhu, podle kterého by běloruští studenti, kteří budou kvůli účasti na demonstracích vyloučeni ze škol, mohli dostudovat v České republice.

..:. více zde :.

2006-03-26, 13:32:00 • Média 
Mobilní kamerový systém pro policii
(Ivan Kuptík, deník Metro, 10. března 2006)

Městská policie má novou zbraň pro boj se zločinem
Každý vůz, který projede, projde kontrolou, zda nebyl ukraden.

Městská policie představila první mobilní kamerový systém, který pomáhá městským policistům v Praze 10 rychleji a účinněji odhalovat zloděje aut.
Nový kamerový monitorovací systém SpeedCon Mobil připravila firma AŽDPraha a loni ho testovalo ředitelství městské policie v Brně. "Tento projekt je sledován vládou ČR jako jedna z oblastí strategie národní bezpečnosti v oblasti dopravy," uvedl ředitel divize Automatizace silniční techniky AŽD Praha Michal Šarafín. Přístroj snímá, poté rozpozná a okamžitě porovná registrační značku auta s policejní databází ukradených vozů.

..:. více zde :.

2006-03-26, 12:01:00 • Média 

Psychedeličtí cikáni – kočovníci nového věku

(Homeless & Hungry, Vokno č. 29/1994)

Je to již přes padesát let, co Adolf Hitler a nacistický aparát jeho třetí říše nahnal cikány a kočovníky z celé Evropy do koncentračních táborů, kde jich půl milionu, celé tři čtvrtiny populace, zlikvidoval. I když v bídě a opovržení, Cikáni žijící v Británii válku přežili, nyní se však zdá, že i jim – jejich nomádské kultuře – hrozí zničení. Přesto se objevují noví nomádi.

Až do nedávné doby bylo možno cikány žijící na britských ostrovech rozdělit do tří hlavních skupin nebo rodů. Domové věří, že jejich původ je v Indii a Egyptě (angl. výraz pro cikány – Gypsies je odvozen od slova Egypt); tzv. irští cikáni, potulní dráteníci a kováři, věří, že jsou potomky plechařů, cínařů a kovářů armád krále Jakuba a irské šlechty. A pak jsou tu ti, kteří vytvářejí jakousi marginální oblast cikánské populace, 'didicos' – neromští kočovníci u nás bychom řekli lidé 'světští'. V posledních dvaceti letech, zvláště ovšem v poslední dekádě, přibyla k těmto třem skupinám zcela nová kategorie kočovníků. Mají různá označení, z nich ta nejčastěji užívaná jsou New Age travellers (nomádi nového věku) nebo Hippie travellers (hippie tuláci). Jejich původ můžeme, podle specifičtějších znaků hledat jak mezi 'dětmi květin' přelomu 60. a 70. let, tak i mezi odmítači společnosti z řad nezaměstnaných anarchistických punks, squatterů a bezdomovců 80. let, o nichž se hovoří jako o bočním produktu thatcherismu. Tato poměrně velká a stále se rozrůstající skupina mladých lidi žije v mnoha ohledech podobným mobilním stylem života jako pováleční 'didicos' nebo cikáni.


..:. více zde :.

2006-03-26, 9:23:00 • Retro 
k vidění na: ..:. Hypno.cz :.


2006-03-26, 8:58:27 • Odkazy 
Nad snowboardovými prkny kříž
(Michal Komárek, Reflex.cz, 23. března 2006)

Může existovat něco tak zmateného jako bytostný levičák, který volí ODS? Jistě. Je to prknař Martin Černík. V poslední době se stal mediálně proslulou figurou ani ne tak kvůli své účasti na olympiádě či proto, že je voličem ODS, nýbrž zásluhou článku Karla Kříže v časopise 51 pro. Kříž v něm Černíka napadl za lajdácký výkon v Turíně a rozvíjel tezi o snowboardingu jako levicovém sportu. Vyvolal tak mohutnou diskusi.

..:. více zde :.

2006-03-25, 18:59:00 • Média 
Soud zamítl odškodné pro matku Půlnoční Bouře
(Václav Drchal, Lidovky.cz, 24. března 2006)

Pokud žijete alternativně a chcete vychovávat děti podle svého, zřejmě narazíte na odpor úřadů.

..:. více zde :.

2006-03-25, 14:27:00 • Média 
Po mohamedánech se ozvali i čeští katolíci
(CzechTek Blog, 25. března 2006, 11:02)

Ministr vnitra František Bublan odpověděl na otevřený dopis Michaele Freiové, redaktorce informačního serveru Res Claritatis. Ta se v souvislosti se skandálem kolem karikatur proroka Mohamenda dožadovala zvýšené ochrany před znevažováním křesťanských symbolů.

..:. více zde :.

2006-03-25, 11:24:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Když všichni kouřili trávu
(ČTK, Lidovky.cz 24. března 2006, 8:58)

Projekt Papež kouřil trávu se obrací do období mezi lety 1962 a 1972 a ukazuje vliv beatové a rockové hudby na grafický design. Název je lehce pozměněnou citací titulu písně i gramofonové desky provokatéra Davida Peela.

..:. více zde :.

2006-03-25, 9:14:00 • Retro 


..:. více zde :.

2006-03-24, 21:36:00 • FreeTekno akce 
Vážený pane Penci,
k Vašemu telefonickému vyžádání sděluji, že podle rozhodnutí předsekdkyně výboru JUDr. Z. Rujbrové mohu dát kopii dopisu ministra vnitra (čj. OBP-96-8/S-2006 ze dne 1. 3. 2006) s přílohami, který ji zaslal na základě usnesení petičního výboru č. 278 ze dne 14. února 2006, případným zájemcům ze strany veřejnosti až na jednání výboru, tedy konkrétně 28. března t.r.


2006-03-24, 18:11:00 • Si děláš kozy... 
Ministerstvo v akci
(Petruška Šustrová, Lidovky.cz, 24. března 2006, 14:15)

Ministerstvo předložilo návrh, jak by asi měla vypadat vyhláška, kterou by obce mohly stanovit podmínky konání akcí typu technoparty. Je to opravdu větší zlo než prostituce, odpady a hrací automaty?


Před několika týdny vydalo ministerstvo vzor vyhlášky "o stanovení podmínek pro pořádání a průběh akcí typu technoparty a o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku v souvislosti s jejich konáním".

Vyhláška má dvě verze: v jedné obec vymezuje, kde se taková akce na jejím území konat smí, ve druhé, kde se konat nesmí. Má dvě verze také k charakteristice toho, co to je technoparty. Pořadateli se ve vyhlášce stanoví celá řada povinností a nedodržíli je, může být potrestán.

Loni mě po rozehnaném CzechTeku ministr vnitra Bublan doslova nadzvedl ze židle svým vystoupením v jedné televizní debatě. Prohlásil totiž, že připraví zákon, který upraví podmínky, za nichž se může taková akce konat, ale že přitom bude potřeba velké obezřetnosti, aby zákon náhodou nepostihl i jiné hlučné hudební festivaly.

Ohromilo mě to: zákon je přece zákonem právě proto, že měří všem stejně -nebo ne? On to pan ministr neví?

A už je to tady: není to zákon, ale vyhláška. Akcí "typu technoparty" je podle vyhlášky veřejná hudební produkce, která přesáhne dobu jednoho dne a při které "může dojít k obtěžování jiných osob... hlukem, prachem, světlem nebo vibracemi" podle jedné verze vyhlášky (proč jen se úřední listiny píšou tak neuvěřitelně toporně?).

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-03-24, 15:58:00 • Média 
Soud: Policie nesmí chtít důkazy od obviněného
(Vojtěch Blažek, iHNed.cz, 24. března 2006)

Loni v létě si v Blansku všiml automobilu podnikatele Jiřího Hrubého snad každý. Velkými písmeny byl totiž na voze vyveden provokující nápis: "Jak policie vraždí a krade za dozoru státní zástupkyně a dalších orgánů."
A k tomu odkaz na internetovou adresu, na níž Hrubý shromažďuje důkazy, jak policie podle něj nedbale vyšetřila smrt jeho bratra.
Včera se případ dostal až k Ústavnímu soudu. Ten se zabýval otázkou, jestli Hrubý porušil zákon, když odmítl policistům své auto vydat jako hlavní důkaz, že se dopustil nepříliš častého trestného činu – útoku na státní orgán.

více na ..:. iHNed.cz :.

2006-03-24, 13:07:00 • Média 
2006-03-24, 10:50:00 • FreeTekno akce 
Petiční výbor bude jednat o CzechTeku
(CzechTek Blog, 24. března 2006, 10:25)

V úterý 28. března 2006 bude Petiční výbor Poslanecké sněmovny projednávat odpověď ministra vnitra Františka Bublana na pochybení Policie ČR při zásahu proti freeparty CzechTek 2005. Chyby policie specifikoval ve své zprávě ombudsman Otakar Motejl.
Jeho zjištění považovali členové výboru za závažná a vyžadali si do ministra vnitra písemné stanovisko. Nebyli totiž spokojeni s argumenty policejního prezidenta Vladislava Husák, který policii hájil na minulém jednání výboru.
Písemné stanovisko ministra vnitra mají již členové výboru k dispozici. Úterní jednání výboru je veřejné.

k tématu:

Petiční výbor považuje pochybení Policie ČR při CzechTeku za závažná
Usnesení Petičního výboru k CzechTeku (Czechtek Blog 20.2.2006)

2006-03-24, 10:30:00 • CzechTek 
Justiční a policejní svévole
(Martin Schulz, ČRo 6, 22. března 2006, 18:10)

Když se to vyjádří neučesanou češtinou, kterou teď slyším všude kolem, neb se to asi stává novou mediální normou: Ve věci bývalého příslušníka BIS Vladimíra Hučína se věci zase trochu pohnuly. Tentokrát, na rozdíl od téměř nekonečných předchozích soudních nepravostí, se pohnuly ve prospěch Vladimíra Hučína.

..:. více zde :.

2006-03-24, 9:51:00 • Média 
Google nepodlehl Paroubkovi, má je vina
(Marigold.cz, 23. března 2006, 21:46)

Smazal jsem článek Google přeci jen povolil Paroubkovu tlaku na namyšleného burana. Google nepovolil, ukázalo se, že inzeráty se kontrolují rutinně a prostě ho smázli, aniž by Paroubek toto objednával. Omlouvám se všem, nevěděl jsem, že to Google kontroluje, stalo se mi to poprvé. Má je vina. Člověk nemá psát články hned, když je naštván, ale vychladnout.

..:. více zde :.

2006-03-24, 7:53:00 • Komentáře / názory 
Google přeci jen povolil Paroubkovu tlaku na namyšleného burana
(Marigold.cz, 22. března 2006, 11:13)

Je to zajímavé. Chvíli to vypadalo, že Google odolá tlaku Úřadu vlády na to, aby se nějak vypořádalo s g-bombou, při níž na spojení "namyšlený buran" vypadne ve výsledcích Google na prvním místě právě odkaz na Paroubkův web (info zde. Zřejmě neodolal.

Příběh je jednoduchý. Dal jsem si na spojení "namyšlený buran" reklamu do Google AdWords, tedy placenou záležitost. Nijak dramatickou, ale řekl bych, že trochu vyjadřující můj postoj k ČSSD a Paroubkovi zvláště. A spojil jsme ji s reklamou na shop Kronium, protože jinak bych ji do účetnictví asi nedal...

..:. více zde :.

2006-03-24, 7:39:00 • Média 

Google přeci jen povolil Paroubkovu tlaku na namyšleného burana

(Marigold.cz, 22. března 2006, 11:13)

Je to zajímavé. Chvíli to vypadalo, že Google odolá tlaku Úřadu vlády na to, aby se nějak vypořádalo s g-bombou, při níž na spojení 'namyšlený buran' vypadne ve výsledcích Google na prvním místě právě odkaz na Paroubkův web. Zřejmě neodolal.

..:. více zde :.

2006-03-23, 16:16:00 • Média 
Voda je krásný cynický šmejd
( Janek Růžička, Metro, 23.března 2006 )

Slavili jste včera? Napustili jste si plnou vanu, ponořili hlavu, vypouštěli z nosu velké bubliny, až vám marinovaná hlava duněla, jako kdyby vězela v oku hurikánu? Dívali jste se zespodu do okvětí sprchové hlavice, která k vám vysílala signály desítek třpytivých stříbrných rádiových vln, které člověku kloužou po tváři a hrají na kůži mokré hity? Seděli jste zadumáni nad sklenicí minerálky a fandili jste malým vzduchovým perličkám, co šnečím tempem závodily, aby se co nejdřív dostaly po hladké ploché dráze nahoru, ke slunci, na svobodu? Výskali jste radostí, když se včera ráno vzduchem začalo znovu prohánět bílé chmýří sněhových vloček, které se drze, jako by se nechumelilo, vyvalily z nebeské duchny, která už byla vyvěšená k oslavě druhého jarního dne? Zalili jste první sněženky? Svět totiž slavil Světový den vody. Drze. Jako by se nechumelilo.

..:. více zde :.

2006-03-23, 15:48:00 • Média 
Zraněná žena z CzechTeku si stěžuje na vyšetřování inspekce
(Právo, 23. března 2006)

Praha – Účastnice loňské technoparty u Mlýnce na Tachovsku Romana Krátká měla při policejním zákroku utrpět vážné zranění.
Zasahující policista ji měl napadnout tak, že jí prudkým úderem tonfou zlomil žebro, které prorazilo plíci. Inspekce ministra vnitra vyšetřování ukončila závěrem, že viníkem je neznámý pachatel. Krátká si proti tomu podala stížnost plzeňské žalobkyni Antonii Zelené.

"Inspekce věc šetřila a vydala usnesení o odložení, protože se nepodařilo zjistit konkrétní osobu. Stížnost právního zástupce poškozené a spis jsem ve středu obdržela. Budu rozhodovat o této stížnosti. Věc tedy ještě není skončena. Proto nemohu sdělit, je-li nesporné, že se stalo tak, jak uvádí poškozená," odpověděla včera žalobkyně na dotazy Práva.
Problémem při vyšetřování podle informací Práva bylo, že se Krátká neobjevila ani na jednom videozáznamu, které pořizovali policisté, ČT i účastníci technoparty při policejním zásahu.
Jeden ze svědků incidentu sice měl uvést, že ženu zranil policista se služebním číslem, ve kterém měla být číslice 38. Tu mělo 21 z 1310 zasahujících policistů. Inspekce všechny vyslechla, ale bez výsledku.
"Ohledně zranění paní Krátké jsou nejasnosti. Zranění nenahlásila hned. Odjela od Mlýnce do Prahy. Není jasné, proč šla se zlomeným žebrem a proraženou plící do nemocnice až po několika dnech. Tam ji zrentgenovali. A opět s mnohahodinovou prodlevou jí z nemocnice poslali telegram, ať jde do nemocnice. Oznámení pak podala opět až po několika dnech," vysvětlil včera Právu zdroj, který si nepřál být jmenován. Ředitel Inspekce ministra vnitra Miroslav Borník se k informacím Práva odmítl vyjádřit. "Nesmíme podávat informace. To je v pravomoci státní zástupkyně. Proto se nemohu vyjadřovat v této věci ani k informacím Práva," reagoval Borník.
Policii se podle informací ČTK nepodařilo vypátrat ani řidiče kamiónu, který loni zabil mladíka směřujícího na technoparty CzechTek a od nehody ujel.
Případ řešili jako podezření z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. Protože ale viníka nenašli, kauzu nyní odložili.
2006-03-23, 12:29:00 • Média 
Kdo byl přejetý mladík
(CzechTek Blog, 23. března 2006, 10:43)

Server iDnes.cz se v úterý vrátil k loňské něšťastné události, kdy kamion srazil na silnici mladíka, který mířil na CzechTek. Řidiče kamionu se policii nepodařilo vypátrat. Přestože se jednalo asi o nejtragičtější případ spojený s loňským CzechTek, událostí se nikdo příliš podrobně nezabýval. V médiích se krátce po CzechTeku objevilo sice několik stručných zpráv, které citovaly policejní verzi, že nehoda nemá s CzechTek nic společného, ale tím věc skončila. Není tedy divu, že stále kolovaly fámy o tom, jak to vlastně s tím mrtvým bylo.

Tachovský státní zástupce Zbyněk Eger, ale pro iDnes.cz potvrdil, že nehoda se stala na jiném místě a v jiný čas. K věci se tedy alespoň vyjádřil někdo, kdo nepatří přímo k policii ČR.


Příliš informací není ani o mrtvém mladíkovi. Z novinových zpráv lze vyčíst následující. Dvaadvacetiletý Viktor Spišiak žil v Kladně u své babičky. S rodinou měl nějaké rozpory, údajně kvůli problémům se zákonem a kvůli drogám. Podle jeho kamarádky Taťány Glässnerové, ho rodina zapírala a dokonce ho prohlásila za mrtvého. Prý snad proto, aby se nestýkal s nevhodnými lidmi.

Jedno přísloví říká, že když se o někom nepravdivě uvede, že je mrtvý, bude dlouho živ.
V tomto případě bohužel přísloví svou platnost nepotvrdilo.
2006-03-23, 11:23:00 • Komentáře / názory 
Zemřel cestou na party
(Kateřina Husárová, Českobudějovické listy, 2. srpna 2005)

Kladno/Tachov – Na sobotní party, kde již několik hodin měřili síly tanečníci s policií, mladý Kladeňák nedošel. Zemřel pod koly projíždějícího kamionu.

Jeho kamarád z Jablonce nad Nisou sice hned přivolal pomoc, ale lékař jen konstatoval smrt. Po automobilu policie na pátrá. "Je to hrozný, co se stalo. Viktora jsem znala. Měl sice problémy se zákonem, a v minulosti i s drogami, ale nebyl to žádný agresor. Je to zvláštní. Jeho rodina ho totiž zapírala a dokonce ho už před časem prohlásili za mrtvého," uvedla Taťána Glässnerová z Kladna, která v sobotu na techno rovněž nedorazila, protože se jí to i kamarádům kvůli zásahu policistů nepodařilo.


"Možná je to lepší. Jsem astmatik a ty dýmovnice, co házeli policajti do lidí, by mi mohly hodně ublížit," dodala Taťána.

Lidé v domě, kde mladík bydlel, jsou informací o jeho smrti zaskočeni. "Jeho babička, se kterou žil, nám celá zdrcená oznámila, co se stalo. Kluk se jí sice hodně nazlobil, ale tohle se nemělo stát," uvedl muž ze sousedství.

zdroj: ..:. okresy.mojenoviny.cz :.
2006-03-23, 11:22:00 • Média 
Za smrt mladého technaře nemůžeme!
(Deníky Bohemia, 3.srpna 2005)

PRAHA – Se smrtí mladého muže nemá policejní akce v Mlýnci nic společného. Jménem policejního prezidia to včera prohlásila Blanka Kosinová. Reagovala tak na spekulace, že dvaadvacetiletý Viktor Spišiak z Kladna nemusel zemřít pod koly kamionu, jak uváděla policie.

Milovník techna se o víkendu vypravil na Tachovsko, kde se chtěl zúčastnit party CzechTek. Tam už ale nedorazil. Cestou podlehl zranění při dopravní nehodě. Mezi technaři se ale šířily zvěsti, že mohl zemřít poté, co auto policistů zasahujících proti účastníkům technoparty najelo do lidí.

Kosinová však trvá na tom, že k tragédii došlo v sobotu po čtvrté ráno u obce Janov – v místě, kde policisté vůbec nezasahovali. Podle svědka prý tři mladíci seděli na krajnici. Po chvíli se dva zvedli a odcházeli; třetí zůstal na místě. "Po projetí nějakého nákladního vozidla jsme si všimli, že už nesedí, ale leží," citovala Kosinová svědka.
Zraněnému, který utrpěl otevřenou zlomeninu lebky a poškození mozku, už nemohli pomoci ani lidé, kteří k místu přiběhli, ani přivolaní záchranáři. Řidič nákladního vozu z místa ujel. V případě, že se ho podaří vypátrat, mu hrozí až pětileté vězení.
To, že Spišiak není obětí policejního zásahu, včera večer připustili i organizátoři demonstrace u sochy svatého Václava v centru Prahy. Podařilo se totiž najít dva mladíky, které prý policejní dodávka skutečně při zásahu srazila. Přesto organizátoři hovoří o tom, že si zásah proti účastníkům CzechTeku možná vyžádal lidský život. Připouštějí ale, že to nemají ověřené. O dalším mrtvém však policie neví. "Jestli má někdo takové informace, ať je policii poskytne," reagovala Kosinová.

zdroj: ..:. MojeNoviny.cz :.
2006-03-23, 11:21:00 • Média 
Haló novinka ve státní Četce
(Tomáš Němeček, iHNed.cz, 23.března 2006)

Kdyby byla Česká tisková kancelář soukromá firma, jako že jí mohla být klidně už dávno, ta zpráva by vůbec nevznikla. Jenže "četka" je veřejnoprávní instituce, takže poslanci volí radu, která na ni dohlíží. Zpráva zní: V úterý sem dosadili šéfredaktorku komunistického listu Haló noviny.
Miroslava Moučková bude podle zákona kontrolovat "poskytování objektivních a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů" a řešit stížnosti na ČTK.
Jako třeba kdyby si někdo stěžoval na nedostatečné referování o "ztrátě sociálních jistot, zdražování, chudobě, bezdomovectví", o "kapitalistickém vykořisťování", o "zadlužení, rozkradení a rozprodání země, likvidaci všeho prosperujícího" a o "falzifikaci historie".
Předchozí citace jsou z článku Miroslavy Moučkové k patnáctému výročí 17. listopadu. Vlastně: "společenského zvratu".


Demokraté už od narození
Ne že by si každý další nezměněný, nepoučený, nelitující komunista, který se dostane do vrcholné funkce, zasluhoval komentář. Ale v poslední době jich přibývá zrychlujícím se tempem.
Právě před týdnem byla příležitost si dobyté kóty posledních čtyř let zopakovat: nejprve Vojtěch Filip místopředsedou sněmovny, pak jedna poslankyně KSČM v Radě České televize, pak druhá v Nejvyšším kontrolním úřadu, pak minulou středu třetí v konsolidační agentuře. Volba paní Moučkové opět zvýšila laťku. Kdo to bude příště? V Haló novinách zbývá neblaze proslulý předlistopadový komentátor Jaroslav Kojzar, jehož jméno se dnes v polemikách používá jako urážka – pro něj by ČSSD s KSČM nějakou funkci neměly?
O postupnou legitimizaci se komunisté trpělivě snažili celá 90. léta. Protože když už jednou do funkcí proniknou, těžko je z nich bude někdo dostávat. Čím by to také zdůvodnil? Chovají se v nich tiše, neupozorňují na sebe, prostě demokraté od narození.

celý komentář na ..:. iHNed.cz :.
2006-03-23, 8:08:00 • Média 
Václav Klaus není populista
(Tomáš Feřtek, Reflex.cz, 21. března 2006)

Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto zákona o registrovaném partnerství. Jistě, je to jeho prohra, ale ve všeobecném jásání (či proklínání) nad volností homosexuálních svazků zanikl fakt, že v tomhle směru se Václav Klaus postavil nejen proti mínění Sněmovny, ale i proti převládajícímu veřejnému mínění. Je ve skutečnosti takový populista, jak se o něm říká?


I když mám na registrované partnerství názor podobný jako poslanecká většina, Klausův postoj je mi vlastně sympatický. Rozhodně mám radši politiky, kteří si stojí za svým bez ohledu na veřejné mínění, než ty, kteří mění názory podle výsledků posledního agenturního průzkumu. A Klausovi nelze upřít, že opakovaně tvrdí i věci, které jsou s momentálním většinovým názorem v rozporu. Až je s podivem, jak vzniklo klišé, že Václav Klaus poté, co se stal "prezidentem všech", nadbíhá veřejnému vkusu kde může. Jistě, našli bychom i takové případy, ale třeba jeho kritický postoj k zásahu na Czechteku paradoxně ladil spíš s názory novinářů než širšího občanstva, které proti policejnímu rozhánění "technolůzy" rozhodně nic nemělo.

celý komentář zde: ..:. Reflex.cz :.
2006-03-23, 7:39:00 • Média 
bez komentáře

viděno na webu MV ČR ve středu 22.3. 19:55 a ve čtvrtek 23.3. 6:46
aneb jak dlouho spí webmaster?

kdo si pospíší může vidět zde: ..:. mvcr.cz :.


2006-03-23, 6:53:00 • Z vesela ;) 
2006-03-22, 20:48:00 • FreeTekno akce 
Počty zranění a počty policistů zraněných v souvislosti s Czech Tek 2005
(Policejní prezidium ČR, 3. srpna 2006)

V dnešním článku o zraněných na CzechTeku jsme se dopustili chyby. Není pravda, že policie nezveřejnila počty zraněných policistů a specifikaci jednotlivých zranění.

Za chybu a mylnou informaci se omlouváme.

Za upozornění díky Petrušce.

Počty zranění a počty policistů zraněných v souvislosti s Czech Tek 2005

Celkem bylo zraněno 89 policistů
(Správa VČ kraje – 15 policistů, SJČ kraje – 15 policistů, SSM kraje – 14 policistů, SZČ raje – 45 policistů).

V některých případech se jedná o mnohočetná zranění. Počet zraněných tedy neodpovídá počtu zranění.

..:. více zde :.

2006-03-22, 15:31:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Náckové v Praze zaútočili na účastníky koncertu

..:. více zde :.

2006-03-22, 13:00:00 • Přišlo e-mailem 
Kolik bylo zraněných na CzechTeku?
(CzechTek Blog, 22. března 2006, 9:54)

Dnes zveřejnil server Aktuálně.cz jeden z dalších méně známých případů policejního násilí při zákroku proti účastníkům CzechTeku 2005. Svědek napadení vypověděl, že napadená dívka na policisty neútočila. Podle něj stála s kamarády u stanu odkud je začala vyhánět zásahová jednotka a následně je bila obušky. Romana Krátká začala utíkat. Jeden ze zasahujících policistů jí podle svědecké výpovědi podrazil nohy a mlátil tonfou do hlavy a žeber. Zdravotníci, kteří ošetřovali zraněné na louce, její zranění podcenili a dívka se musela dostat do nemocnice sama. Tam zjistili, že zlomené žebro prorazilo pravou plíci a plíce již ze dvou třetin selhává. Následovala operace a dívka skončila na jednotce intenzivní péče.
Inspekce ministra vnitra nebyla schopná identifikovat policistu, který zranění způsobil. Přestože měla část jeho čísla a počet podezřelých policistů se tak snížil na 21 příslušníků.


V souvislosti s tímto případem nelze nezmínit i další příběh jednoho zraněného. Při zásahu byl vážně zraněn i jeden policista. Měl ho zasáhnout kámen do zad, který údajně hodil jeden účastník freeparty. Pro zraněného policistu přilétl bezprostředně po zranění vojenský vrtulník, který ho dopravil do vojenské nemocnice v Plzni. Po vyšetření bylo zjištěno, že má pohmožděnou páteř, léčení spočívalo v použití fixace s měkkým límcem. V pracovní neschopnosti byl měsíc. Podle lékařů by zranění mělo být bez trvalých následků.

Dalším faktem je, že při zásahu nebyl přítomen dostatečný počet zdravotníků. Navíc všichni zdravotníci byli za kordonem policistů. Ani jeden vůz záchranné služby nebyl v prostoru účastníků. Potom se nelze divit tomu, že řada zraněných se nenechala ošetřit na místě. Museli by předtím projít policejním kordonem.

Přehled o počtu zraněných a jejich konkrétních poraněních či následcích, je i několik měsíců po zásahu stále jen částečný. Hlavní část zraněných účastníků zastupuje Liga lidských práv, některé další Iuridicum Remedium. Informace o trestních oznámeních na policisty shromažďoval i senátor Jaromír Štětina. Některé zraněné zastupovali jejich vlastní advokáti. Ombudsman Otakar Motejl se ve své zprávě zraněným nevěnoval.
Celkový přehled by tedy mělo mít Okresní státní zastupitelství Plzeň – město, které CzechTek vyšetřuje. To ovšem přílišnou otevřeností netrpí. Informace vypouští účelově, případně teprve na dotazy novinářů. Jeho dosavadní postup nasvědčuje také tomu, že se snaží vyšetřování protahovat. Faktem je, že ani jeden policista nebyl dosud obviněn a většina trestních oznámení na policisty byla odložena.

Doposud jedinou relevantní zprávou o zraněných tedy zůstává Závěrečná zpráva zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje sepsaná bezprostředně po zásahu. V ní se mimo jiné konstatuje:

Souhrnem bylo transportováno k dalšímu ošetření do zdravotnických zařízení celkem: 34 osob, z toho: 26 civilistů a 8 příslušníků Policie ČR.

Je velice pravděpodobné, že některé osoby zejména z řad účastníků technopárty vůbec nevyhledaly zdravotnické ošetření na místě události nebo jej vyhledaly či vyhledají po delší době samy ve zdravotnických zařízeních mimo Plzeňský kraj. Lze tedy oprávněně předpokládat, že celkové číslo zraněných osob bude vyšší než statistika ZZ SPk.


Bohužel je třeba se domnívat, že uvedený poměr 26 zraněných účastníků ku 8 zraněným policistům se nejvíce blíží realitě. Navíc pokud by se měl upravovat, tak spíše zvýšením počtu zraněných technařů.

Hry s čísly o zraněných byly již součastí propagandy, dezinformací a 'spin doctoringu', který následoval v mediální vřavě po policejním průšvihu. Policie totiž dodnes spolehlivě nedoložila počty zraněných policistů ani druhy jejich zranění. S číslem různě manipulovala. Například tím, že vydávala počet zranění za počet zraněných policistů.
Policie si také již během zásahu uvědomila, že musí nějak vyrovnat počty zraněných. Vypovídá o tom i historka z jedné plzeňské nemocnice:

Chirurgická ambulance ošetřovala jednoho zraněného účastníka CzechTeku (sádra na ruce, šití na hlavě). V tuto dobu se na ambulanci dostavili i dva policisté. Oba přišli sami, po svých a bez viditelných zranění. Po jejich vyšetření na ambulanci byl jeden z nich odvezen na vozíčku a druhý údajně skončil na jednotce intezivní péče...

Zda se někdy dozvíme, jak to se zraněnými skutečně bylo, záleží dnes asi i na tom, jak dopadne červnové volební klání.

Oprava: (22.3.2006 15:15)

V článku o zraněných na CzechTeku jsme se dopustili chyby. Není pravda, že policie nezveřejnila počty zraněných policistů a specifikaci jednotlivých zranění. Informace o policejních zraněních naleznete zde:

Počty zranění a počty policistů zraněných v souvislosti s Czech Tek 2005

Za chybu a mylnou informaci se omlouváme.

Za upozorněni díky Petrushce.

2006-03-22, 10:08:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Dívka zraněná na CzechTeku. Viník není
(Pavel Baroch, Aktuálně.cz, 22. března 2006)

Tachov – Policisté prorazili mladé ženě loni na CzechTeku plíci. Inspekce teď vyšetřování ukončila se závěrem, že viník je neznámý.


Bylo to nejspíš nejvážnější zranění při policejním zásahu na loňské technoparty u Mlýnce na Tachovsku. Romana Krátká skončila v nemocnici poté, co ji policista udeřil tak silně, až jí žebro prorazilo plíci a způsobilo pneumotorax.

Teď, sedm měsíců po zásahu, ukončila inspekce ministra vnitra vyšetřování s konstatováním, že se nepodařilo zjistit, kdo Romaně Krátké těžké zranění, které mohlo v krajním případě skončit smrtí, způsobil.

"Že případ odloží, jsem čekala od začátku. Kdyby to bylo naopak, kdybych já zranila policajta, tak bych byla potrestaná hned," řekla deníku Aktuálně.cz Romana Krátká.

celý článek včetně fotografie zraněné a fotokopie lékařské zprávy na ..:. Aktuálně.cz :.
2006-03-22, 6:54:00 • Média 
Řidič kamionu, který zajel technaře, policii unikl
(iDNES, 21. března 2006, 19:51)

Řidič kamionu, který loni zabil mladíka směřujícího na technoparty CzechTek, unikl před spravedlností. Policii se nepodařilo vypátrat auto ani šoféra, který od nehody ujel. Případ proto odložila. Svědci potvrdili, že technař seděl na silnici zády k autům. Kamion srazil dvaadvacetiletého mladíka mířícího na technoparty CzechTek loni 30. července kolem půl čtvrté ráno na silnici v Janově na Tachovsku. Řidič od nehody ujel.

..:. více zde :.

2006-03-22, 0:09:00 • Média 
Rozsudek za používání DC++
(Tečka.cz, 20. března 2006, 16:34)

Dlouho jsem váhal, zda tento odkaz patří do rubriky Linux a Internet, Globální vesnice, nebo prostě jenom U.R.Log. Posuďte sami.

..:. více zde :.

2006-03-21, 18:32:00 • Vládní lži a jiná svinstva 


..:. více zde :.

2006-03-21, 18:07:00 • Média 
IuRe předá cenu za ochranu soukromí
(IuRe.org, 21. března 2006)

IuRe předá v pátek 24.3.06 pozitívní cenu za ochranu soukromí Philovi Zimmermannovi


Phil Zimmermann, známý především jako autor Pretty Good Privacy (PGP), celosvětově nejrozšířenějšího šifrovacího software, převezme v pátek 24. března 2006 pozitivní cenu za ochranu soukromí Big Brother Awards. Pozitivní cena byla Philovi Zimmermannovi udělena za vytvoření software pro šifrování e-mailu, který je tak jednoduchý, že jej zvládne používat opravdu každý. Navíc jej dal veřejnosti k dispozici zdarma.

..:. více zde :.

2006-03-21, 17:38:00 • Média 
Víte, kdo je namyšlený ješita? Václav Klaus
(Jan Kužník, Technet.cz, 20. března 2006)

Tvrdí to autor další Google bomby, která vybuchla na českém internetu.

..:. více zde :.

2006-03-21, 14:11:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-21, 13:00:00 • Z vesela ;) 
Zelení mají daleko k ČSSD i ODS
(Josef Kopecký, Radek Bartoníček, iDNES.cz, 21. března 2006)

Černý kůň letošních voleb, který může určit podobu příští vlády, se jmenuje Strana zelených. Tedy pokud se agentury specializující na veřejné mínění nepletou podobně jako před osmi lety, kdy před volbami chybně posílali do Sněmovny Důchodce za životní jistoty. Co se od zelených dá čekat?

..:. více zde :.

2006-03-21, 11:41:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-21, 9:40:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-21, 9:00:00 • Média 
Vrtěti CzechTekem
(CzechTek Blog, 21. března 2006, 8:15)

O jednom z nejznámějších zdokumentovaných případů policejního nasilí při zásahu proti CzechTeku není stále rozhodnuto. Policie sporný zákrok hají tím, že mladík byl ozbrojem skleněným střepem a že policisté zasahovali v souladu s metodikou. Policejní mluvčí dokonce bez rozpaků na kameru tvrdila, že bodání tonfou do ležícího měl být způsob jak ho postatvit na nohy.

..:. více zde :.

2006-03-21, 8:23:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Technaři k soudu, policisté bez viny
(Aktuálně.cz, 20. března 2006, 22:41)

Tachov – Policie bezprostředně po ukončené technoparty prověřovala čtrnáct účastníků loňské technopárty CzechTek, devět z nich bylo obviněno a tři technaři už stanuli před soudem. Pravomocný je zatím jediný, podmínečný rozsudek.

Naproti tomu většina trestních oznámení na policisty už skončila v archivu, aniž by byl kdokoli obviněn. Státní zástupkyně Antonie Zelená uvedla, že z 28 případů není rozhodnuto už jen o asi šesti či sedmi z nich.

..:. více zde :.

2006-03-21, 7:50:00 • Média 
Jejich bratr Slobodan. Uražený Jiří. Chudák Ivánek
(Zápisník Josefa Chuchmy, MF DNES, 18. března 2006)

Aktivista CzechTeku Jan P. Hanousek vyrobil takzvané G-bomby a "poslal" je premiéru Paroubkovi, ministru vnitra Bublanovi a také jeho úřadu. Princip G-bomby je jednoduchý: do vyhledávače Google napíšete určitý výraz a vyhledávač na obrazovku "vyhodí" internetovou adresu toho, koho chcete například zesměšnit či pozlobit. Takže jste zadali "namyšlenej buran", a Google nabídl adresu Paroubek.cz. Zadáte sousloví "ministerstvo brutality" a Google na prvním místě nabídne stránky českého ministerstva vnitra. G-bomba vyjadřuje určité stanovisko, běží o politický či občanský boj prostřednictvím technologií, ale nikdo jí není ohrožen ani fyzicky, ani psychicky, a v tomto případě ani ekonomicky.

..:. více zde :.

2006-03-20, 18:55:00 • Média 
Stalo se: telefonní automaty jako lukrativní byznys?
(Jiří Peterka, Lupa.cz, 20. března 2006, 6:30)

Jak reagoval server www.paroubek.cz na dopad Google bomby? A kdo vlastně tuto bombu a další bomby vyslal, a proč? V tendru na provozování veřejných telefonních automatů zvítězil Český Telecom. Počet veřejných telefonních automatů se sice výrazně sníží, ale úhrada ztráty z jejich provozu má stoupnout více jak 25krát! Úbytek pevných linek chce Český Telecom zastavit už v roce 2007.

Minulý týden v ČR bouchaly bomby. Tou největší asi byla zpráva o prohře České republiky v první arbitráži s japonskou Nomurou. Ale to by bylo na jiné povídání, a také pro jiný server. Sem na Lupu ale určitě patří informace o jiných vybuchujících bombách, a to tzv. Google bombách, mířících tentokráte na české politiky. Třeba na premiéra JIŘÍHO PAROUBKA dopadla bomba, vedená přes slovní spojení "namyšlenej buran". Nebo na Ministerstvo vnitra přes heslo "ministerstvo brutality". Nebo na prezidenta VÁCLAVA KLAUSE přes heslo "senilní stařík". Či na KSČM přes heslo "zločinci a vrazi".

celý článek na ..:. Lupa.cz :.

2006-03-20, 16:37:00 • Média 
Spasitel byl v Riu o několik dní dříve
( CzechTek Blog, 20.března 2006, 12:14 )

Jiři Paroubek navštívil začátkem března, jako předseda vlády, Argentinu a Brazílii. Několik dní po jeho návštěvě se objevila v českém tisku společná fotografie Jiřího Paroubka se sochou Krista Spasitele z Ria de Janeira. Vzhledem k právě probíhající předvolební kampaní, která se různými spasiteli jen hemží, doprovodili raději editoři fotografii jasnou popiskou, kdo je kdo. Chtěli zřejmě předejít nedorozumění a patáliím před volebními urnami, kde by se řada zblblých občanů marně dožadovala volebního lístku s kandidátkou betonové sochy.
Teprve dodatečně vyšlo najevo, proč zavalitý Paroubek šplhal na horu Corcovado a tolik toužil po společné momentce. Ukázalo se, že mělo jít o předvolební tah, který měl zabít dvě mouchy jednou ranou. Šlo o mouchu zelenou a mouchu lidoveckou. Spojení Paroubka s Kristem bylo jasným podrazem na KDU-ČSL. Druhou mouchu se zabít nepodařilo. Paroubkův volební štáb a ÚZSI totiž akci špatně načasoval, pravděpodobně kvůli nekvalitním zpravodajským informacím. Původně měl být Paroubek vyfocen nejen s Kristem, ale rovněž se chtěl přiživit na propagační akci Greenpeace .
Ta několik dnů po Paroubkově návštěvě zdolala sochu a rozvinula na ní transparent:

“Budoucnost planety je v tvých rukou“.

Dovedete si představit lepší slogan a fotografii na předvolební billboardy? A Bursíka zeleného závistí?
Škoda, že neschopní zpravodajci či snad pověstná Paroubkova nedočkavost a zbrklost, překazily tento geniální plán. Přece jen „Jistoty a prosperita“ je taková prasečí nuda .
2006-03-20, 12:33:00 • Z vesela ;) 
Jan Rybář přiznává americkou porážku v Iráku
Tři roky války v Iráku, čas přiznat porážku (iDNES.cz)

Bludný Klaus. Doma autorita, v zahraničí groteskní postava.
Největší bludy Václava Klause (Lidovky.cz)

Jak v Česku policie a státní zastupitelství (ne)vyšetřuje
Kauza Doležel: Pořád stejné otázky (iHNed.cz)

Malá Strana – místo kina U hradeb podzemní garáže
Architektura Prahy se mění. K horšímu (Aktuálně.cz)


2006-03-20, 10:58:41 • Média 
Fuck off OSA NOSTRA
(CzechTek Blog, 20. března 2006, 8:32)

Na jedné páteční pražské akci se prezentovala i iniciativa Svaz nezávislých autorů (SNA). Svaz je dobrovolné neziskové sdružení autorů a dalších nositelů autorských práv, kteří se rozhodli poskytovat svá díla k veřejné produkci bez nároku na honorář.
Stručně a jasně řečeno, SNA ukazuje jednu z cest, jak se dostat z nechtěného objetí nechvalně známé OSY (Ochranný svaz autorský).
Z aktuálního pohledu se jedná o důležitou a potřebnou aktivitu. Mimo jiné i proto, že sporné uplatňování autorského zákona může být jednou z pomůcek státního aparátu, kterou se bude snažit regulovat a perzekuovat jev, se kterým si evidentně neví rady. Naznačily to i některé reakce odpovědných míst po loňském policejním fiasku na CzechTeku. (viz. dnešní příspěvek Státní klacky na freeparty: Autorská práva). V řadě návodů, jak v budoucnu potlačit freeparty bez okatého a přece jen pro veřejnost těžko stravitelného násilí a brutality, se objevuje i možnost perzekuce za nedodržování autorského zákona. Jeden z úspěšně zmutovaných pohrobků komunistické éry – Ochranný svaz autorský, známý svou neprůhledností a podivnými postupy, bude jistě ochotně asistovat.

Iniciativa SNA se snaží nabídnout nejen účinnou protiobranu před OSOU. Jejím cílem je i novelizace platného autorského zákona a podpora nekomerčních veřejných akcí. Zda bude SNA úspěšným projektem, záleží především na nás samotných. Přihlásit se může každý, kdo se považuje za autora a protiví se mu současné praktiky OSY a dalších zkostnatělých struktur.

Stručné prohlášení SNA z titulní stránky webu:

..:. více zde :.

2006-03-20, 8:51:00 • CzechTek 
Státní klacky na freeparty: Autorská práva
( CzechTek Blog, 20.března 2006, 7:39 )

V rámci svého tažení proti freeparty zveřejnilo na konci února Ministerstvo vnitra nejen vzor vyhlášky pro obce, ale i sadu právních předpisů, které lze podle ministerských úředníků použít k účinné obraně před tímto kulturním jevem. Jedním z nich je i použití autorského zákona. Přinášíme výňatek z ministerského Přehledu právních úprav k technoparty.

..:. více zde :.

2006-03-20, 8:49:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Dokáže veřejnost potrestat Zelenými dva otravné obry?
Vzestup Zelených je dobrá zpráva (Blisty.cz)

Paroubek začíná Zelenat …
ČSSD chce zastavit nástup zelených (MojeNoviny.cz)

… a honit Bursíka
Paroubkův hon na Bursíka (MojeNoviny.cz)


2006-03-20, 6:04:00 • Média 

Pramínek bajtů / Lyrica Tekkna

(Týdeník A2, 16. března 2006)

Kdyby vzal někdo
za kliku od mých dveří
asi by tím zboural zeď

Music will be Dance

Tohle je revoluce se šťastným koncem
Revoluce, která začíná a končí tancem
This is Revolution with Happy End
The Revolution, which start and finish by Dance


Music will be Dance

Adonai Ello
good silence
breakin greatin
waflywafly

Sluneční vločka roztaje na očích Green mirror
prvním křídlům na očích
Sluneční vločka je živočich
živočich času;
konečně je Teď
po dlouhý jinak době
a to dělí obzor dění...
slyším co nevnímám, vnímám co neslyším...

Vítejte na Planetě Fantazie
Vítejte v Říši Mýtů a Legend
Vítejte v Neosféře
Ukončete Hvězdné války
Válečný cajky dejte k Rudý myši do Bazaaru
Naše nová húlúvuvá Betelgeuze se točí v jiskrný Noci
jako blankytná Souměrná kolem své osy
s černým kocourkem Zásmukem na břiše zamčené diskety

*

Jak píše poslední Veršodajství :
Na Jupiteru vyzevlovali první plyš
I na Marsu kvetou sněženky
A Betelgeuze se vrací!
Pořád mimo už jsme doma
- poslední posmrtný dopis do zoubků zrcadla
Valhala Valpuržina Nás vítá v orinoru panaptedia
Modré měsíce z očí Loxiany vyplouvají
Oříšky bajtů plují atmosférou Nekonečné spirály
Básník miluje ve Vesmíru
Tady je Gagarin každej; nebo L.y.o.n. E
Tady je ta nepálka eiffelovy pálky baseballový hrany
a co s tím souměří,

Všecko ostatní jsme vyhodili z okna do Vesmíru
Music
Music will be dance

Tohle je Revoluce se šťastným koncem
Revoluce, která začíná a končí tancem
This is Revolution with Happy End
The Revolution, which start and finish by Dance

Music will be dance

Najít tak Zemi plnou tajemství
Na Planetě Fantazie Nekonečnou Věčnou chvíli být
Prožít kouzlo tajemné Extasie
Prázdnotám Pekla uniknout
Najít Vesmír Věčně žít

*

Třetí brána

ZrnovinaZrnovlnaZrnovina
ZrnovinaZrnovlnaZrnovina
ZrnovlnaZrnovinaZrnovlna
ZrnovinaZrnovlnaZrnovina
Celozrnná Oxymorá
jak v moři v ní pluje
jahodový průvan z meruněk
kdo by to byl do něj řek...
Než simě zasjak pádlo podá
zrnovina zrnovina zrnovina
zrnokocovina zrnokocouřina
ať připlave jupiterná Zlatá rybka
ať přiběhne čmucháček Bertík
Orfee popros Chárona,
zatancuj za-pop syntax error ://
tanec smrti a teroru švadlen
popros Bohyni Kálí v mikině z kostí
a lebek ušitých z mlíka
obklopenou kostlivci s indigovýma očima
a uhrančivým mobilem
Ať přestane čarovat
Ať nám vrátí Naději
Ať nám vrátí otevřené dárky
Veplaf do její duše jako duhový had
Upleť jí svetr z kůžiček paranoidních myší
cykloethaniodotinktury
Vetni jí do vlasů sopečnou růži voodoo
Nakopni do zadku předsedu vlády
Vytrhni jí z ruky Návod na použití smrti:
Se smrtí neklepejte ani netřeste
Případný třas je přírodního původu
Jo, jsou to pěkný kapky
Dávkování určuje Motýl Smrtihlav
Až budete mít dost, řeknu vám Sama...
Orfee
Popros Bohyni Kálí
Proměň se v modrou skalici
Proplův krokodýlí koberec
Ucupni nátluky
Sakra udělej už konečně něco

Vobal střeep párty
Chci se dožít Ticha
ticho ať už je jaký chce,
tak buď zvoní, anebo taky ne...

Music will be dance

frú-frú
Začíná Déjá vu
Začíná Déjá vu
Začíná Déjá vu

Music will be dance

Rozezní se hlas Sirény pod Efedrinovníkem
společně s jeho slavným kambiem

Tohle je revoluce se šťastným koncem
This is Revolution with Happy End
The Revolution, which start and finishbydance

Tenhle záhadnej virvál nebere konce
když padne akumulátor rozezní se
zvonky, zvonce a tibetské mísy
Einstürzende Mrakodrapen
rozezní se
než nás znovu zaplaví
Tsunami

Nikdy nestřílejte dvojplošníky
jointy dvojplošníky
Leonardo uletěl do Vesmíru na kusu plátna
vyvedeného potají v antigravitačních barvách
z jitrocele a fialek
Cáklost Srdce tepe jak o život
Tep se dotýká tajné Brány bytí
Není nad to mít Srdce ze zlata
(-: tenhle beat tep tepe jak tep Artep

Music
Music will be dance
Když jiskrozřivá Jitřenka
zhasne v tváři rána
Athéna zvedne svůj hlas

Ráno:
Jedno Slunce, rozklepnout na oblohu, orosit...
K snídani Fidorku místo ženy
Mám každou ponožku jinou, tráva zas a jas
ten úděl kam vyrazit,
když už opbout roudný šutky

zaniká amplituda a kam teda sebe vrazit
nezaniknout v calmströmu
neutonout v příšerný bažitou
nezmizet v Jindrově uchu lidí bezdomoví
na půl necesty
udržuj svou olejničku plnou

Tamhle jsou poslední androidi
a pak už jen lidské radary z Alfa Centauri
Poslední Arapažské wigwamy
Poslední ve sněhu havraní stopy
TAM ZEMĚ NIKOHO
kde se svištidlem komží
ozvěnou
ozvěnou
nese Vlahovcův zpěv
a Fénixův křik
Země mnoha proměn
je to tak
budoucnost má metalové glazury rudočerný lak
meditující Apače krossí pancéřový vlak
Dakota šeptá sladké jméno Lenoira
Lenoira krásná je jak Galleádská gazela
Marda kráčí mojí hlavou po hrázi pak moje hlava
Srnčí Malda když mi pivo dává
hravě hraje právě hraje
harmonika
hraje na ni pierot
co vypršel se střípkem ze svých bot
píseň co se vínkem dává
píseň co se ránkem zdává
Spousta věcí je tu jenom na knoflík
Z hřbitova zní slzný vzlyk ...
Najít tak zemi plnou tajemství
Na planetě Fantazie nekonečnou věčnou chvíli být
Prožít kouzlo tajemné Extasie
Prázdnotám pekla uniknout
Najít Vesmír Věčně žít

Music will be dance

Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo
Nefritová bílá zrníčka krouží do dloužky, kde je tak daleko
ve spirále stále daleko pozdě a rychleji
tak silně tak bolestivě
odnášejí všechno
v Calmström
Tam uprostřed vane srdce pouště
a věčné Ticho
ta Veliká Hádanka
našel jsi Sandonoriko
Sandonoriko
Sandonoriko

*

Kde je jen jeden Starej mlejn
pod vodou na vážkách
slaďoučký rybníček,
co přestřelíš prakem
nedaleko břízami obrostlých jezer,
naštěstí se nám rybník neutopil, jen se trochu rázně kámoš opil
jak starej spiťar – Lužní les, opil se nám s Pyskáčkem,
pouličním Delonem
a nevypadalo to tak, jako když se Alainu Delonovi nafoukne airbag...

A nad ním kostel bez lodi
Ta Loď
To jsme my,
komparsisti Vesmírné balady
Féničani
Jako kdybychom se nikdy neviděli
neměl jsi tu nikdy být
hlavně mi nezapomeň přijít na Barting
pod Mortmartrem na Clondiku poznáme se podle pletenýho vzoru --totiž, Rozkopal jsi ve mě židličky a stoleček a ani sis nevšim, že jsem dům že nejsem mrakodrap sám sobě kominíkem říkám si, dějí se i jiné věci pustíme si starý desky dvě, tři další propriety, nějaký laciný cigarety co poděly se v kouři slov nebe je modrý, jak hranostají brýle sov pozdravuj popeláře Asi tak v 1,21 megahertz Začýná eksit dopře se bafte Začíná exit dobře se bavte V celách začínají řinčeti zvědavě mříže to vím jistě tenhle propadák nikdy nikam nezapadne miluji a milovati budu v napínavějších nyní dřivších souvislostech radši bych si někdy rozbil hubu za chvíli zůstane tu jen několik kosmických trosečníků Umlkl gramm grammce, dají ho tančit s myšma do kredence a do tance dají se nad splavem labutě do tikka Ticho nejenže léčí, ticho taky kouše...

Měsíční dívka Dívka z Měsíčních paprsků mizí v květu Magnolie
Továrna na sny se zavírá Továrna na sny se zavírá Čarostroj se obráceným houslovým klíčem na věky zamyká aptomat solí solwertem kmitočet funuce pferdí lstí i proklatě Pískání v hlavě hoří tak ještě po dvaceti třech hodinách, Pískání v hlavě modrého delfína, Touhu které se nikdy nezbavíš: Najít tak zemi plnou tajemství na Planetě Fantazie nekonečnou Věčnou chvíli žít Prožít kouzlo tajemné Extasie Prázdnotám Pekla uniknout Najít Vesmír Věčně žít * Sitting pacificetsilencieux miláčku miláčku miláčku Básník Tikko Ticho feat. Czech Free Tekk 4002 tohle není žádná poezie a teď všichni zmizte!

support: Oktekk, Cirkus Alien, Startekk, Layka, Tsunami, 1PF, Igra a Cabaret Villon

srpen 2004 Úryvky jsou vybrány z rozsáhlejší skladby, graficky zjednodušeno.

Básník Ticho je soudobý představitel romantismu v české literatuře, ale s nevšedním romantismem spojuje i pokusy o nové literární (a umělecké) směry: Squatterská poesie, Pogopoetry, Tekknopoesie, Silence, Nemoderna, Mindu, Nirtra, Artcore, A’clock, Bytnictví, Marihuanová lyrika – Poesie the joint Generation, Poesie Ticha nebo Oitetenatická poesie. Především se ale věnuje Poesii v umění a Silentice. Kreslí a maluje Surrealistické noviny poesie Noc (1997-2006). Toto básnické umělecké dílo, které pojmenovává jako zcela nový estetický celek 'Nirtra', není jen spojením literatury s uměním, ale zcela novým druhem lidové tvořivosti, novou oblastí vizuální kultury. Jeho dílo bylo vystaveno v Paříži, ve Slaném, na Žižkově, v Berlíně, v Praze a v Olomouci. Básně Básníka Ticho byly zveřejněny v několika antologiích: Ryby katedrál (Petrov), Hovory s batohem (Něha), Mládí má černou (A5). Samostatně vydal knihy básní Básník Ticho, Osmikrásky, Pramínek bajtů, Audis, Písně Ticha a jiné hříchy, Sci-fi poesie, z prózy například Artcore, Hlava, Růže pro Miladu (vyšly buď vlastním tiskem nebo na internetu). Napsal též několik divadelních her a hrál na trubku v rockových kapelách. Publikuje převážně v časopise Babylon a občasně hraje v divadle Ježek a Čížek. Básníkovi Ticho je 33 let.

2006-03-19, 20:02:00 • Média "IF AN A-BOMB FALLS" (Eight Page bomb scare comic book, 1951)


odkaz nalezen na ..:. MGZN.cz :.

2006-03-19, 19:19:00 • Odkazy 
Náskok Brazílie před USA se soustavně zvyšuje
(Jakub Patočka, Literárky, 9. března 2006)

Rozhovor s Fritjofem Caprou, fenomenálním fyzikem, občanským aktivistou a poradcem brazilské ministryně životního prostředí, v němž mimo jiné říká: "Potřebujeme ještě jednu až dvě události typu New Orleans a Bush definitivně ztratí důvěru."

..:. více zde :.

2006-03-19, 13:19:00 • Média 


TV Nova, Sedmička:
12:00 – 13:00, TV Nova:
Hosté: premiér Jiří Paroubek (ČSSD), předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek
Témata: zákon o registrovaném partnerství, korupce na ministerstvu dopravy, trestní zákoník

TV Prima, Nedělní partie:
13:00 – 14:00, TV Prima:
Hosté: ministr vnitra František Bublan, poslanec za ODS Martin Říman

Témata: Hosté budou debatovat mj. o zákonu o registrovaném partnerství, o odchodech policistů do civilu a o bezpečnosti v naší zemi.

ČT24.cz
V třetí části relace bude moderátor debatovat s policejním prezidentem Vladislavem Husákem o odlivu policistů ze sboru a stabilizaci policejních složek, o vyšetřování korupce v ČR, mj. i mezi policisty, o dálniční policii a situaci na dálnici D 1.

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.

2006-03-19, 11:57:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-19, 11:35:00 • Přišlo e-mailem 
Ukradli nám hudbu
(Michal Pařízek, 16. března 2006)

Pro všechny fanoušky hudby je to dobrá zpráva: Máme to za sebou!

Obávané předávání cen Akademie populární hudby bylo nad očekávání strašné. Dvouhodinový ohňostroj marnosti možná byl, nebo možná nebyl, nejhorší v patnáctileté historii. Ono je to vlastně jedno. Základní otázkou totiž je, zda takové ceny a takovou Akademii česká hudba vůbec potřebuje.


Hodně špatný vtip
Co je to zač, tahle Akademie, a kdo v ní figuruje? Ten moloch je totiž v podstatě anonymní. Složení ani letošní tipy členů na jejích webových stránkách nenajdete. Je tu jen upozornění, že se seznam připravuje. Hlasování z loňska je pak na těch samých, mimochodem velmi nevábných, stránkách v obyčejné excelové tabulce. V jedenadvacátém století to celé vyznívá jako hodně špatný vtip.

(...)

Zbytečná. To je slovo, které se pro tuhle organizaci a akci hodí nejlépe. Snad až na Petardu, která – kupříkladu podle Jana Šprincla v Nedělním světě – akademikům v úvodním dopise označila některé projekty za hodné pozornosti.

Ale nepouštějme se do spekulací o podjatosti, když třeba zjistíme, že Petarda pořádá právě v těchto dnech koncertní turné Petru Kolářovi, snad nejpřekvapivějšímu z letošních vítězů. Je vlastně neuvěřitelné, co všechno jim "prochází" a co všechno si necháme líbit. Což se už netýká jen hudby, ač to s ní má přímou souvislost.

celý článek na ..:. Aktuálně.cz :.
2006-03-19, 10:43:00 • Média 
To je konec: Rajterové odcházejí
(Respekt, 13. března 2006)

Pět let bojovali proti nadnárodní firmě, místní samosprávě a vládě. Pět let nejprve prohrávali, ale nakonec vyhrávali soudní bitvy. Přestože jim nakonec soudy dávají za pravdu, v praxi to nic nemění a oni opouštějí svůj domov. Řeč je o rodině sedláka Rajtera a mexické firmě Nemak, která navzdory soudním verdiktům dál rozšiřuje svou toxickou fabriku v průmyslové zóně u Mostu.

..:. více zde :.

2006-03-19, 9:11:00 • Média 

The Prodigy: Their Law!

What we're dealing with here is a total lack of respect for the law...


..:. více zde :.

2006-03-19, 7:37:00 • Odkazy 

Kdo hledá, 'najde'

(Zpravodajský deník, Televize Prima, 18. března 2006, 19:00)

Google bomby bombardují české politiky.

reportáž k vidění na ..:. iPrima.cz :.

Google bomby na TV Prima (březen 2006)

..:. více zde :.

2006-03-18, 20:30:00 • Video a filmy 
Zmizí z netu i web úřadu vlády?
(CzechTek Blog, 18. března 2006, 19:35)

Aktualizovaná Google bomba na "namyšleného burana" odkazuje na Paroubkovy stránky na webu Úřadu vlády.

"Namyšlenej buran" boduje i v Google reklamě AdWords:

Pilotní hodinky Luftwaffe
Po tomhle buranovi zůstaly alespoň dobré hodinky. Co po tom našem?

www.kronium.cz

Inzertní server Bazoš
Nakupovat nebo prodávat na Bazoš.cz dokáže i namyšlenej buran.
www.bazos.cz

Namyšlenej buran cestuje
Nabídka zájezdů od 200 pojištěných CK do celého světa. Vyberte si!
Dovolena.INVIA.cz


2006-03-18, 19:55:00 • Protestní akce 
Namyšlenej buran "prodává" parfémy
(Martin.Blog.Lupa.cz, 17. března 2006, 18:51)

Bylo jen otázkou času, kdy se najde někdo, kdo začne využívat Google bomby na premiéra Paroubka. Nyní je to tu – při zadání dotazu "namyšlenej buran" na vás kromě klasických odkazů vyskočí i jeden inzerát v Adwords hlásající "Jenom namyšlenej buran může zapáchat! Parfémy se slevou 30-58%".

Přes takto zacílený inzerát asi moc skutečných zákazníků nepřijde, ale to zadavateli nejspíš nevadí. Jiný cíl, tedy upozornit na sebe, to naopak plní velice dobře.

zdroj: ..:. Martin.Blog.Lupa.cz :.

2006-03-18, 16:06:00 • Média 
Úřad vlády s intervencí u Google neuspěl, co se ještě obrátit na Microsoft?
(JankůvBlog.Lupa.cz, 16. března 2006, 21:32)

"My jsme to chtěli řešit s Googlem, ale ti nám řekli, že to pryč nedají," řekla iDNES premiérova mluvčí Lucie Orgoníková ohledně causy Namyšlenej buran. Zásah správce webu zatím neuspěl u vyhledávače MSN a možná by bylo lépe, kdyby žádná reakce nebyla.


Jiří Paroubek je samolibý a omezený populista a nikdy to proto nebude mít jednoduché. Jeho hovadné reakce, kterými plní média, mu zřejmě nestačí. Před volbami se možná dočkáme dalších perel.

zdroj: ..:. JankůvBlog.Lupa.cz :.
2006-03-18, 15:59:00 • Média 
Namyšlenej buran, banda zmr(píp)ů a další Google bomby
(JankůvBlog.Lupa.cz, 15. března 2006, 15:50)

Jistě už víte, co se vám zobrazí, pokud zadáte do vyhledávače Google slova Namyšlenej buran, ale lidová tvořivost nezná mezí a zajímavé výsledky dává Paz(píp)d, Banda zmr(píp)ů nebo Ministerstvo brutality.

Jak to řekl protektor Heydrich? Češi jsou smějící se bestie?

SEO je nejen živobytím pro odborníky a takyodborníky, ale zdrojem lidové zábavy. Co se ještě objeví před volbami?

zdroj: ..:. Jankův.Blog.Lupa.cz :.
2006-03-18, 15:57:00 • Média 
Týdenní revize: bomby i rekonstrukce
(Lupa.cz, 18. března 2006, 6:30)

Zatímco na české politiky dopadaly Googlovy bomby, jiní nelenili a vylepšovali své služby. Seznam spustil nové mapy, Microsoft znovuzalepil Windows a začal více obtěžovat jejich nelegální uživatele, Google zamířil k Marsu a koupil další firmu. Portálu Atlas roste návštěvnost. Podívali jsme se také na budoucnost telefonování, ceny za WiFi připojení a zamysleli se nad budoucností tenkých klientů.

..:. více zde :.

2006-03-18, 15:42:00 • Média 
Google bojuje u soudu o ochranu dat
(Zuzana Luňáková, iHNed.cz, 15. března 2006)

Kalifornský federální soudce James Ware včera naznačil, že zčásti podpoří žádost americké vlády o omezený přístup k údajům o užívání vyhledávače firmy Google.

..:. více zde :.

2006-03-18, 15:31:00 • Média 
Google smí chránit data. I proti vládě
(Aktuálně.cz, 18. března 2006, 13:34)

Soud rozhodl klíčový spor internetové firmy a vyšetřujících úřadů, které se dožadovaly kompletních záznamů o dotazech uživatelů sítě.

..:. více zde :.

2006-03-18, 15:19:00 • Média 


Strany se začínají dohadovat o budoucím prezidentovi
Zelení by Klause za prezidenta nevolili (Novinky.cz)

Japonští samurajové se můžou mazlit s mystickým robotem
Japonští inženýři vyvinuli robota – rybu (Novinky.cz)

Vychytávka: k notebooku malý VoIP telefon ve tvaru PCMCIA karty, ale za pade :(
Šalamounské řešení Aceru udělá z notebooku telefon (Technet.cz)
2006-03-18, 13:59:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-18, 12:27:00 • FreeTekno akce 
Penc má spis o sporu s premiérem
(Krkonošské noviny, 18. března 2006)

Obviněný aktivista konečně uspěl s opakovanou žádostí o nahlédnutí do spisu

..:. více zde :.

2006-03-18, 12:04:00 • Si děláš kozy... 
Hoří, má Milado
(Jan Kovalík, Respekt.cz, 13. března 2006)

Proč vyhynuli squatteři v Čechách

Navzdory vlezlé březnové zimě padá na Prahu horečka páteční noci a před slavnou vilou Milada v Holešovicích se houfují skupinky s barevnými kohouty na hlavách. U vchodu ochotně platí 130 korun vstupného a pokračují do narvaného sklepa, kde burácí hardcore. Dnešní koncert je výjimečný, přijeli hosté z Británie a celkem se vystřídá pět kapel. Ale až dohraje hudba a vypije se pivo, odejdou všichni domů a legendární sídlo rebelů zůstane prázdné. Kam zmizeli průkopníci českého squattingu? A proč po svobodném životě v zabraném domě netouží nová anarchistická generace?

..:. více zde :.

2006-03-18, 10:13:00 • Squatting 

Obsazené budovy

(Miloš Vojtěchovský, Týdeník A2, 16. března 2006)

V pondělí 20. února 2006 obsadili aktivisté z londýnské čtvrti Hackney tři prázdné viktoriánské budovy s cílem zabránit úřadům v demolici. Místní obyvatelé se pokusili prosadit proměnu komplexu na společenské a kulturní centrum, a předejít tak devastaci architektury a privatizaci pozemku. Záhy se objevili úředníci a nařídili protestujícím, aby během hodiny opustili pozemek.


..:. více zde :.

2006-03-18, 8:20:00 • Squatting 
Radnice maskuje represi proti dechovkářům rekonstrukcí náměstí ;*)
Kmochův Kolín se nekoná (iHNed.cz)


2006-03-17, 20:36:31 • Média 
BIS nebude mít jisté právo na údaje z telekomunikačních sítí
(ČTK, ČT24.cz, 17. března 2006, 12:35)

Praha – Vláda ve sněmovně neuspěla s návrhem, který měl Bezpečnostní informační službě (BIS) usnadnit přístup k informacím z komunikačních a elektronických sítí. Proti návrhu se postavila opoziční ODS i KSČM. Koaliční strany nenašly dost hlasů, aby zamítnutí novely odvrátily.

celá zpráva zde: ..:. ČT24.cz :.

2006-03-17, 16:58:00 • Média 
Šedá eminence či snad přímo bytost Nejvyšší
(CzechTek Weblog, 17. března 2006, 16:15)

Redakci CzechTek.bloguje.cz se podařilo získat reakci Paroubkovi poradkyně na informační technologie k aktuální kauze Google bomb. Jde o dámu, která je veteránkou české informační scény a tajným esem Paroubkova týmu poradců. Svoji kariéru informační specialistky započala v padesatých letech na ministerstvu obrany a dodnes je nejrespektovanější českou odborníci přes děrné štítky.

..:. více zde :.

2006-03-17, 16:15:00 • Z vesela ;) 

Vivisimo.com

zdroj: ..:. diskuze na Živě.cz :.

2006-03-17, 15:30:50 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-17, 12:23:00 • FreeTekno akce 


..:. více zde :.

2006-03-17, 11:51:00 • FreeTekno akce 
ČSSD pro mladé: Slzný plyn, obušky a nadávky
(CzechTek Blog, 17. března 2006, 11:10)

Volební sliby ČSSD z roku 2002 a realita.
Mladým voličům ČSSD, které měl charakterizovat fiktivní "Syn Pavel, 19 let, momentálně bez trvalého zaměstnání", sliboval program sociální demokracie před volbami v roce 2002 mimo jiné toto:

..:. více zde :.

2006-03-17, 11:34:00 • CzechTek 
Web KSČM jako "zločinci a vrazi"
(iDNES.cz, 17. března 2006)

iDnes aktualizovala včerejší článek o Google bombě na politiky, kteří jsou odpovědní za brutální policejní zásah proti loňskému CzechTeku. Další obětí G-bomby se stali čeští komunisté. Kdo je další na řadě?


V noci ze čtvrtka na pátek začala fungovat další Google bomba. Největší světový vyhledávač nabízí odkaz na oficiální web KSČM po zadání dotazu "zločinci a vrazi". "Nejsem autorem této G-bomby, ale zapojil jsem se do jejího podpoření. Důvody jsou snad zřejmé, když vede na stránky KSČM," uvedl Jan P. Hanousek.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
2006-03-17, 9:17:00 • Média 
Jak se Jirka Paroubek koukl Gůglu na zoubek
(Marek Prokop, Sova v síti.cz, 16. března 2006, 23:00)

Žil, byl, za sedmero horami a sedmero řekami chasník Jirka. Paroubek mu také říkali.

Pokud už tuhle pohádku znáte, běžte raději spát, ale pokud ne, přečtěte si ji a třeba se vám bude lépe usínat.


Jirka byl milý, slušný a přátelský chlapec, každému rád pomohl, i o buchty se s kdejakou stařenkou rozdělil. Není divu, že ho sousedé měli rádi. Jenže za devatero horami a devatero řekami žil zlý drak Gůgl, který nenáviděl všechno milé, slušné a přátelské a ze všeho nejvíc právě Jirku Paroubka. Zuřil, že je Jirka tak oblíbený, a přemýšlel, jak mu uškodit.

A jednoho dne na to přišel. Kdykoli, kdokoli na celém světě řekl "namyšlený buran", Gůgl hromovým hlasem zařval: "Jiří Paroubek".

pokračování pohádky zde: ..:. SovavSíti.cz :.
2006-03-17, 8:24:00 • Z vesela ;) 
Google bomby dopadly na české politiky
(Ondřej Tolar, iDNES.cz, 16. března 2006, 16:36)

Českou politiku zasáhla v nečekané síle takzvaná Google bomba. Situaci už řešilo ministerstvo vnitra i úřad předsedy vlády. Vyhledávač Google například nabízí odkaz na web vnitra pod dotazem "ministerstvo brutality". Kromě Paroubka mířil útok i na ministra Bublana či ČSSD. Za vše může CzechTek.

..:. více zde :.

2006-03-17, 7:59:00 • Média 
Paroubek: Za sedm let prezidentem
(Michaela Jílková, iDNES.cz, 15. března 2006)

Premiér Paroubek uvažuje o tom, že by se jednou mohl stát českým prezidentem. Ještě předtím by však rád prodloužil své účinkování v roli předsedy vlády. "V tuto chvíli platí minimálně to, že není jiný vhodný kandidát na premiéra," komentoval v rozhovoru s Michaelou Jílkovou situaci v ČSSD.


(...)

Kde berete sebevědomí, že to vedete dobrým směrem? Nejste ani předsedou strany, nikdy jste žádné parlamentní volby nevyhrál a místopředsedu jste také nevyhrál bůhvíjak výrazně.
Jednou se musí začít, paní Jílková. Já vycházím z toho, že mám něco jako poslání. A o tom jsem nikdy nepochyboval.

Poslání od koho?
Poslání. To znamená možná od nějaké nejvyšší bytosti. Takže předpokládám, že dokážu sociální demokracii vyvést ze situace, ve které byla.

celý rozhovor zde: ..:. iDNES.cz :.
2006-03-16, 16:54:00 • Média 

Až vás někdy police předvolá jako svědka k výslechu, ne, abyste uposlechli její výzvy a dostavili se do jejích úřadoven. Proč byste to dělali: police včera také vyslýchala svědka Paroubka čtyři hodiny v Kramářově vile, sídle předsedy vlády.
A protože podle ústavy jsme si před zákonem rovni.....

zdroj: ..:. ViditelnýMacek.cz :.

2006-03-16, 14:21:07 • Média 
Čekají nás zavirované sledovací čipy.
RFID tagy mohou být infikovány virem (Novinky.cz)

Čermák Čulíkovi: Místo výkřiků, pořádná analýza českého tisku.
Miloš Čermák: Nápady čtenářů novin. V Česku a v Americe (iHNed.cz)

ČSSD s KSČM úspěšně válcuje Sněmovnu
O lidských právech rozhodují komunisté (iHNed.cz)

Kam na mapy? V Čechách na Seznam.
Nové Mapy.cz: kopie lepší než originál (Lupa.cz)


2006-03-16, 14:15:00 • Média 
Paroubek nebyl Zuzaně nevěrný, alespoň ne se ženou!
(Coolio.cz, 15. března 2006, 0:57)

Téměř přesně před rokem čelil náš bohužel-premiér Jiří Paroubek útokům ze strany bulvárních novinářů. Důvodem bylo zaváhání při interview v Press Clubu na Frekvenci 1. Když byl Paroubek dotázán zda byl své manželce nevěrný, nezmohl se na nic lepšího než na "Já myslím, že ne!"

Proč však tento sebevědomý diskutér nebyl připravený na tak jednoduchou otázku?
Obdobná věc se před pár lety řešila v USA. Bill Clinton jednoduše odmítal přiznat nevěrua to proto, že orální sex se stážistkou Lewinskou nepovažoval za nic nepřípustného, za nic proti manželství.

S kým mohl mít Paroubek poměr, aby se v clintonovském stylu mohl bez sebezapření dívat do očí manželky Zuzany?

odpověď nejdete na ..:. Coolio.cz :.

2006-03-16, 11:38:00 • Z vesela ;) 
Registrujte změnu
(Petr Kamberský, iHNed.cz, 16. března 2006)

Příznivci zákona o registrovaném partnerství slaví – mnohem bujařeji, než by se nad zamítnutím radovali odpůrci. Nechme pro tuto chvíli obsah zákona stranou a zkoumejme politické rozměry bitvy. Důsledky jsou hlubší, než se zdá.
Vítězem je jednoznačně premiér Jiří Paroubek, který z okrajové otázky udělal horký volební hit. Jedna věc je však nejasná: Proč se do něho tak zakousl? Proč se muž, který se během estrádní kampaně vesele směje bodrým vtipům o menšinách a který podpoří tvrdé rozehnání technoparty, náhle tak zastává práv či výhod pro homosexuální páry?

celý komentář zde: ..:. iHNED.cz :.

2006-03-16, 11:38:00 • Média 

Happening k připomenutí 3. výročí masivního zatýkání na Kubě organizuje Člověk v tísni. Jeho součástí bude demonstrace u kubánského velvyslanectví, pochod "Dam v bílém" a vězeňská cela.

Demonstrace za propuštění vězněných disidentů na Kubě a na podporu tamní demokratické opozice se uskuteční ve čtvrtek 16. března od 17:00 hodin poblíž kubánského velvyslanectví na Sibiřském náměstí v Praze 6. Tato akce zahájí několikadenní happening připomínající třetí výročí politických represí na Kubě v březnu 2003.

další podrobnosti o akci zde: ..:. Člověk v tísni :.

2006-03-16, 10:33:49 • Přišlo e-mailem 
Fialové mládí
(CzechTek Blog, 16. března 2006, 9:35)

Prahu před několika dny zaplavily fialové plakáty s různými variantami sloganu "It´s legal to be ( ...loser, ...different, ...to think, ...to work, ...to speak) a adresou webu www.its-legal.us. Pokud web navštívíte, najdete zatím ne příliš konkrétní proklamace, které se snaží oslovit mladší věkovou skupinu a naznačit jí co je normální a legální a o co je třeba usilovat.


S největší pravděpodobností se jedná o jednu z akcí, která ma za cíl přesvědčit mlaďochy, aby dorazili k volebním urnám. Alespoň pražská šuškanda hovoří o několika samostatných akcí z různých stran, které chtějí mladé motivovat k volební účasti.

I když se projekt snaží tvářit nezávisle, "cool", "in", postrádá jistou autentičnost. Spíše v sobě nezapře cvičenou ruku copywritera(ů) a reklamněmarketingových fint. I z toho důvodu zatím neprozrazuje jaký je jeho cíl a kdo za projektem stojí. Nějakou zvláštní otevřeností iniciativa skutečně netrpí. Na web třeba můžete napsat Co vás žere, ale váš příspěvek zmizí v útrobách webu. Tam pravěpodobně čeká na oko cenzora, který ho možná následně použije na webu.

Iniciativa má na svědomí i další plakátovou akci Agent Orange, o které informoval server ČT24.cz :

"Ironizující plakát s portrétem Jiřího Paroubka, který byl 13. března k vidění na sloupu poblíž Úřadu vlády v Praze, odkazuje svojí barvou k oranžové volební barvě ČSSD a textem Agent Orange k toxickému defoliantu použitému armádou USA za války ve Vietnamu."

Dodejme, že v pondělí 13.března 2006 byla oranžovými plakáty polepena celá Malá Strana, nejen před Úřadem vlády.

Co se z projektu vyklube, zda za ním stojí konkrétní politická strana a zda bude úspěšný zjistíme nejpozději začátkem června. Nebo že by šlo o novou reklamní kampaň na Coca-Colu ;*)
2006-03-16, 9:55:00 • Protestní akce 
USA omlouvá ve zprávě o lidských právech ve světě stav v Iráku
(České Noviny, 8.března 2006, 21:03)

Washington – Spojené státy omluvily v pravidelné zprávě o stavu lidských práv ve světě situaci v Iráku a naopak za jejich porušování ostře kritizovaly Čínu, kterou přiřadily spolu s Kubou, Barmou, Íránem, Zimbabwe, Severní Koreou a Běloruskem k sedmičce států s nejhorší známkou.

..:. více zde :.

2006-03-16, 7:13:00 • Média 
USA: pravidelná zpráva o stavu lidských práv ve světě
(Romea.cz, 15. března 2006, 17:35)

V pasáži zprávy, věnované České republice, se konstatuje, že vláda všeobecně respektuje a chrání lidská práva občanů, i když přetrvává příležitostné násilí a použití nepřiměřené síly ze strany policie. Dokument se kriticky zmiňuje také o zdlouhavém předběžném soudním řízení, všeobecné korupci na všech úrovních státní správy, o násilí a diskriminaci žen, dětí a romské menšiny a o obchodování s lidmi.


V ČR policie a státní zastupitelství podle zprávy prokazují, že si více uvědomují závažnost rasově a etnicky motivované zločinnosti, a že jsou na tyto případy lépe připravené. Přesto zpráva kritizuje účinnost a vhodnost postupů, s nimž jsou takové skutky vyšetřovány. Romové přes drobný pokrok i nadále čelí diskriminaci od potenciálních zaměstnavatelů a místních školských úředníků, konstatuje dokument.

Svoboda shromažďování je v ČR respektována a policie nezasahuje proti spontánním, klidným demonstracím. Aniž by zpráva zaujímala stanovisko, připomíná v této souvislosti policejní zákrok na loňském koncertu CzechTek, při němž policie podle řady nevládních organizací a pozorovatelů použila nepřiměřenou sílu.

zdroj: ..:. Romea.cz :.
2006-03-16, 7:12:00 • Média 
Namyšlenej buran Paroubek (resp. jeho webmaster – jakási podivná firma Tyllco) se zbavil Google bomby. A to sice snadným a účinným, leč dosti zbabělým způsobem: celý svůj web "zneviditelnil" před vyhledávačem Google... ;*) Což ovšem ale znamená, že největší a nejpoužívanější vyhledávač na světě se tváří, jako by Paroubkovy www stránky neexistovaly! A znáte to – "Kdo není na Google, jako by ani nebyl..." ;*)))

P.S.: pšššt – dobrá prča ovšem je, že vyhledávač MSN stále ještě ví, kdo je namyšlenej buran... :*)))

2006-03-16, 2:05:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
V souvislosti s fotografií, kterou jsme dnes zveřejnili k připomenutí policejního násilí na CzechTeku (v rámci Dne proti policejní brutalitě), projevili někteří věrní návštěvníci webu jisté pochybnosti o příčině zdokumentovaného zranění. Je nám sice jasné, že některé jedince nepřesvědčí o jistých skutečnostech ani rána mezi oči, ale pro alespoň trochu myslící pochybovače přinášíme fotografii č. 2, která předcházela té krvavé o několik sekund.


2006-03-15, 21:28:00 • CzechTek 
Včera byly předány ceny Policista roku. Podle některých zpráv, které unikly z ministerstva vnitra začátkem února, měli být ocenění i policisté, kteří se podíleli i na zasáhu proti CzechTeku. To se nakonec nestalo. Seznam oceněných policistů naleznete zde.
2006-03-15, 19:23:00 • Média 


Paroubek zavelel a gayům a lesbičkám je hej ;*)
Sněmovna přebila Klause, zákon pro gaye prošel
2006-03-15, 19:06:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-15, 17:59:00 • Z vesela ;) 
Bublan: "Policejní brutalita? To se nás netýká..."
(ČRo4 Radio Wave, 15. března 2006, 8:50)

Radio Wave zvolilo jako téma pro dnešní ranní vysílání Den proti policejní brutalitě. V pořadu se k problému vyjádřil jeden zraněný účastník CzechTeku a následně i ministr vnitra František Bublan. Na otázku, co si myslí o Dni proti policejní brutalitě ministr odpověděl:

"Já se domnívám, že tento den se nás přímo nedotýká. Určitě je to výzva k tomu, aby se ve světě omezila nebo vymizela policejní brutalita většinou v těch státech, kde je totalitní režim. U nás je demokracie, u nás se snažíme, aby policie postupovala profesionálně, samozřejmě i za pomoci síly, bez toho někdy nejde, ale u nás se nedá mluvit o policejní brutalitě."


Po otázce moderátorky, jak vnímá CzechTek, ministr Bublan reagoval následovně:

"No pokud jde o CzechTek, tam došlo k velkému násilí. To násilí bylo především ze strany účastníků toho CzechTeku. Já neříkám, že ze strany policie nedošlo k nějakým excesům. Měl jsem možnost sledovat dlouhé hodiny ty záznamy, tak policie byla spíš v té obranné fázi, že se bránila tomu násilí z venku. Pro nás je to velké poučení, protože přiznávám, že policii potřebujem ještě více vycvičit, aby byli odolní více vůči té agresi aby dokázali řešit ty složité situace. Už jsme začali se školením, spolupracujeme i s německou policií, ta má bohaté zkušenosti, jak řešit tyto vyhrocené situace a doufám, že příště to bude lepší."
2006-03-15, 16:16:00 • Média 
Zelení: Policie nechránila majetek, cílem bylo potlačit akci technařů
(Zelení.cz, 15. března 2006)

15. března - Mezinárodní den proti policejní brutalitě

Zelení odsuzují brutální policejní zásah proti účastníkům akce CzechTek 2005


Strana zelených odsuzuje účelové zneužití moci a podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatelstva, k čemuž podle jejího názoru došlo při brutálním policejním zásahu proti účastníkům hudební akce CzechTek 2005. Strana zelených trvá na vytvoření vyšetřovácí komise Poslanecké sněmovny, jejíž vyšetřování by se neomezilo na policejní zákrok proti CzechTeku, nýbrž zabývalo se i služebními, správními a trestními řízeními, která se v souvislosti se zákrokem konala nebo budou konat. Inspekci ministerstva vnitra nepovažuje za důvěryhodnou. Policejní orgány by také neměly vyšetřovat trestné činy poškozující policisty. Strana zelených se tak připojuje k mezinárodním mechanismům ochrany lidských práv, jež v souladu se smluvními závazky ČR již léta požadují, aby český stát oddělil vyšetřování trestných činů policistů od resortu vnitra, který v těchto věcech může být podjatý.


Na předním místě politického programu Strany zelených je kvalita života, o niž chceme usilovat i jako parlamentní strana po volbách v červnu tohoto roku. Kvalita života je podmíněna ochranou lidských práv. Ta je základním prvkem právního státu a politického systému liberální demokracie, zaručené českým ústavním pořádkem. I Strana zelených je pevně rozhodnuta právní stát a demokracii hájit a rozvíjet.

Proto jsme již bezvýhradně odsoudili zneužití policie proti CzechTeku koncem července 2005 na Tachovsku. Strana zelených se připojila k té části české veřejnosti, která odmítá brutalitu policejního zásahu. Na základě právních rozborů důvodnosti zásahu jsme dospěli k názoru, že zásah nebyl oprávněný zejména proto, že policie bránila účastníkům technoparty v použití veřejné cesty na louku, kterou jim majitel propůjčil, a navíc tím způsobila zastavení provozu na dálnici. Ze soukromého pozemku, kam policie neoprávněně vstoupila, vytlačovala účastníky technoparty na jiné pozemky, jejichž majitelé souhlas k použití nedali. Jednání policie bylo právě opačné než ochrana majetku, jímž se pokrytecky a nepravdivě oháněla. Záměrem policie nebylo chránit něčí majetek, ale potlačit zábavu technařů, kteří na ni mají – v míře neohrožujícím nadměrně veřejný pořádek – právo.

Strana zelených žádá odstranění diskriminace určitých skupin v tom smyslu, že policie přistupuje vůči různým skupinám nerovným způsobem. Strana zelených žádá Policii ČR, aby zaměřila svoji pozornost na neonacistické srazy a další projevy extremismu spíše než na hudební akce typu CzechTeku. Dobrým vodítkem jí může být každoroční zpracovávaná zpráva o extremismu v ČR, kterou ministerstvo vnitra předkládá do Poslanecké sněmovny ČR.

zdroj: ..:. Zelení.cz :.
2006-03-15, 10:52:00 • CzechTek 
No tak když máme dneska ten den proti policejní brutalitě, tak jedno krvavé připomenutí z loňského léta...
CzechTek 2005 – policejní brutalita

2006-03-15, 9:01:00 • CzechTek 
...aneb, jak praví White Dog:
15. 3. Mezinárodní den proti policejní brutalitě
Jakákoliv akce na podporu tohoto dne bude rozehnána slzným plynem, vodními děly a všemi dostupnými prostředky!


;*)))

2006-03-15, 5:23:00 • Komentáře / názory 
Studentské protesty ve Francii pokračují
Protesty pokračují, studenti se bouří (Aktuálně.cz)

Double-deckery se prodraží. Labournisté zařídíli ČSSD v Londýně protekci.
Předvolební double-deckery přijdou ČSSD na miliony (iDNES.cz)

Proces s Horákovou byl připraven jako scénář. Protože se nenechala zlomit nebylo možné materiál použít a zůstal v trezoru.
Film z procesu 50. let připomíná středověk (iDNES.cz)


2006-03-14, 16:45:43 • Média 
Technaři bombardují vládu ČR
(blog MadInBlack.com, 14. března 2006)

Je jen málo událostí, jejichž Internetový původ doloží denní tisk, ale Google bomby k nim dozajisté patří... Asi právě proto, že se týkají i lidí tak venku - ať to byl kdysi "velký bratr" Stanislav Gross, či nyní "namyšlený buran" Jiří Paroubek. A právě popularita tam za branami Internetu je to, co bombardéry motivuje...

Motivuje je k dalším a dalším bombám, kterým se již v dohledné době vyhne pouze ten, kdo z CzechTek nemá společného absolutně nic... Ono, posuďte sami:

Jiří Paroubek á la "Namyšlenej Buran"
František Bublan á la "Pazmrd"
Česká strana sociálně demokratická á la "Banda Zmrdů"
Ministerstvo vnitra České republiky á la "Ministerstvo Brutality"

... A kdo bude další?


zdroj: ..:. MadInBlack.com :.

2006-03-14, 16:25:00 • Média 
Polsko: dlouhá je cesta debolševizace
(Václav Burian, Aktuálně.cz, 14. března 2006)

Už jsem si zvykl, ale zpočátku mě to překvapovalo. Téměř kdykoliv se totiž účastním v Polsku nějaké veřejné debaty, dříve nebo později přistoupí nějaký muž, většinou starší, a pogratuluje mi: "Vy Češi jste na rozdíl od nás dokázali s těmi komunisty zatočit!"

..:. více zde :.

2006-03-14, 15:02:00 • Média 
Vo co nám de?

Jistoty a prosperita – pro ty u koryta2006-03-14, 13:16:00 • Z vesela ;) 
Radní vyjednávají se "skejťáky"
(Jakub Mračno, Lidovky.cz, 14. března 2006, 8:55)

Praha – Magistrátní politici se odhodlali k neobvyklému kroku. K jednomu stolu totiž muži v oblecích usedli s mladíky v plandavých kalhotách a vytahaných mikinách, tedy se zástupci pražských skateboardistů.

..:. více zde :.

2006-03-14, 10:09:00 • Média 
Dnes, ve 13 hodin, budou v Muzeu Policie ČR předány ceny Policista roku 2005

Policie vyznamená své nejlepší příslušníky
(iHNed.cz, 14. března 2006, 7:43)

Ministr vnitra František Bublan a policejní prezident Vladislav Husák udělí vybraným policistům i celým kolektivům titul Policista roku 2005.

Každoroční ceny budou letos uděleny v kategoriích policista roku – individuální čin, policejní čin roku – týmová práce, velitel roku, veterán roku, nejlepší policejní ředitelství, nejlepší správa, učitel a student policejní školy a nejlepší preventivní projekt.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.

další info: Velitelé z CzechTeku jsou navrženi na policejní cenu (iDNES.cz 9.2.2006)
2006-03-14, 9:33:00 • Média 
Několik k článků a komentář k aktuální situaci v policii přináší dnešní iHNed.cz:

České policii chybějí dvě tisícovky lidí
(Vojtěch Blažek, Radek Kedroň, iHNed.cz, 14. března 2006)

Česká policie loni zažila rekordní rok. Není ale řeč o počtu odhalených násilníků nebo zlodějů. Z jejích řad loni odešlo nejvíc policistů za posledních pět let. Nyní jich – i přes neustálý nábor nových lidí – podle oficiálních statistik chybí asi dva tisíce.
Celkem loni svléklo uniformu více než 3300 policistů z obavy, co jim přinese nový služební zákon, na jehož znění se politici stále nemohou shodnout. A účinnost zákona proto odkládají.

..:. více zde :.

2006-03-14, 8:55:00 • Média 
Namyšlenej buran není jediná Google bomba

Pazmrd

Banda zmrdů

Ministerstvo brutality

2006-03-14, 7:36:16 • Protestní akce 
Jak hlasoval pardubický člen Akademie populární hudby?
(Tomáš Dvořák, Pardubické noviny, 11. března 2006)

Jiří Petr nám odtajnil, kteří umělci by podle něj měli dostat sošku anděla!


Majitel pardubického Knihkupectví Musicshopu v Pasáži svatého Jána se zítra večer zúčastní slavnostního předávání Výročních cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2005 v Praze.

Pardubice/Praha – Zítra od osmi hodin večer se v pražském hotelu Hilton v přímém přenosu České televize a Českého rozhlasu 1 Radiožurnál rozhodne o tom, kdo se stane vítězem jubilejního patnáctého ročníku Výročních cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2005.

..:. více zde :.

2006-03-13, 22:26:00 • Si děláš kozy... 

Kapely si připomněly těžké časy

(MF DNES – Regionální mutace Praha, 13. března 2006)

Pět undergroundových kapel vystoupilo v sobotu v zaplněném hospodském sále ve Slivenci na okraji metropole, aby připomněly 30. výročí od konání festivalu, který se uskutečnil 21. února 1976 v Bojanovicích u Prahy.

Krátce po něm tehdy komunistická Státní bezpečnost pozatýkala řadu undergroundových muzikantů a sedm z nich soudy odsoudily na řadu měsíců do vězení. Nesouhlas s represemi státní moci vůči nezávislé hudební scéně tehdy stmelil řadu lidí a nepřímo vedl také ke vzniku Charty 77.


..:. více zde :.

2006-03-13, 22:05:00 • Retro 
Zpráva o Google bombě "namyšlenej buran" infikuje net. Lehký náhodný výběr:

G-bombs "namyšlenej buran" made by CzechTek?

Premiéra postihla Google bomba
(Lupa.cz, 10. března 2006, 12:07)

Zdá se, že Jiřího Paroubka postihla Google bomba. Zadáte-li do vyhledávače Google dotaz "namyšlenej buran", na prvním místě ve výsledcích hledání se objeví stránky paroubek.cz, což je oficiální web českého ministerského předsedy.

Ještě zajímavější je, když text "namyšlenej buran" zadáte do řádku s URL adresou v prohlížeči Firefox a odklepnete. Firefox totiž automaticky zobrazí na daný dotaz nejvýše postavenou stránku v Googlu

(zajímavá je i diskuze)

zdroj: ..:. Lupa.cz :.

..:. více zde :.

2006-03-13, 21:39:00 • Média 
Premiéra Paroubka zasáhla Google bomba
(deník 24 hodin, 13. března 2006)

VYHLEDÁVAČE – Premiéra Jiřího Paroubka postihla tzv. Google bomba. Když uživatel zadá do internetového vyhledávače Google heslo "namyšlenej buran", objeví se ve výsledcích jako první odkaz na Paroubkovu domovskou stránku. Google bomba zneužívá vlastností internetových vyhledávačů; pokud robot zaregistruje na velkém počtu serverů frázi odkazující na určitou stránku, přiřazuje odkazovanému webu ve výsledcích na hledání této fráze vysokou hodnotu. Za "vtípkem" pravděpodobně stojí uživatelé protestující proti zásahu na loňském CzechTeku.Premiére, urážejí vás!
(deník Šíp, 13. března 2006)

Praha – To je síla! S jedním z nejznámějších světových internetových serverů si někdo pohrál. A nebyl to právě příznivec Jiřího Paroubka!
Pokud někdo zadá do vyhledávače „namyšlenej buran“ a potvrdí, google jej okamžitě přesměruje na oficiální stránky premiéra s oficiálním znakem České republiky. „Dá se předpokládat, že jde o důsledek Paroubkova angažmá při zásahu proti loňskému CzechTeku,“ myslí si internetový znalec Martin Kopta.
Stejný „žertík“ se na googlu objevil už před dvěma lety. Student Vysoké školy ekonomické tehdy podobným způsobem spojil výraz „Velký bratr“ s oficiálním životopisem tehdejšího premiéra Stanislava Grosse na stránkách úřadu vlády. Grossovi lidé tehdy odstraňovali problém několik dní.
2006-03-13, 20:00:00 • Média 
Anděl perutí mách, byla to nuda a krach
(Pavel Kroulík, Aktuálně.cz, 13. března 2006)

Praha – V hotelu Hilton se předávali Andělé za rok 2005. Dvouhodinová tryzna za hudbu, nezávislost a vkus.

(...)
Kdo vyhrál žánrové ceny. Žaloby možno stáhnout. Akademie nejenže je anonymní, Akademie prostě vyšuměla; snad kromě obligátního děkování. Zbyl pocit, že duchem v tomhle stroji je jakýsi velmi špatný autistický produkční a výtečný milovník perverzity.

Kdo vlastně vyhrál
Onu cenu za objev roku dostali Clou, uječený, zvukově napulírovaný pseudopunk bez sebemenší stopy autentičnosti. Jediné kritérium na objev roku, které by snad mohli splňovat, je to, že se loni objevili – nebo spíš že je loni někdo akademikům objevil. Symbolické.

..:. více zde :.

2006-03-13, 19:34:00 • Média 
Totální bojkot webu Ministerstva vnitra ČR

Neuvěřitelnou solidaritu a jednotu předvedla internetová veřejnost. Nasvědčuje tomu doposud utajená akce, kterou internetoví uživatelé protestují proti policejnímu zásahu na CzechTeku a pochybným praktikám Ministerstva vnitra. Webové stránky ministerstva totiž od loňského srpna nenavštívil ani jeden návštěvník. Dokládá to statistika Návštěvnost webu MVČR. Přitom do července 2005 měl server denní návštěvnost přes půl miliónu návštěvníků.


Administrátoři webu již tento fakt akceptovali a zřejmě správně předpokládají, že web ani v budoucnu nikdo nenavštíví. Neobtežovali se tedy ani připravit tabulku pro letošní rok, protože by zůstala trapně prázdná. Časem možná i ministerstvu dojde, že "vysílat" takto do zdi je trochu zbytečné a provoz webu ukončí. Ušetří se tím a pracovníci vnitra se budou moci v klidu vrátit do zlatých časů nástěnek a cyklostylovaných oběžníků. O této podivné instituci bude slyšet čím dál méně, až se na ní pomalu zapomene. Nakonec se o ní budou jen vyprávět fantasmagorické pohádky k zastrašení zlobivých děcek: "Jestli nepůjdeš spát, přijde si pro tebe VNITRO!"

P.S.: Někteří oponenti sice tvrdí, že se ministerstvo naopak stydí za vysokou návštěvnost, kterou způsobil jeho letní těžkooděnný cirkus, ale kdo by těmhle báchorkám věřil. Návštěvnost přece každý rád...
2006-03-13, 13:59:00 • Z vesela ;) 
Kudy po CzechTeku
(Dan Tácha, Reflex.cz, 9. března 2006)

Je to jen pár týdnů, co ombudsman Otakar Motejl zveřejnil závěrečnou zprávu shrnující loňské události na CzechTeku. Kromě jistých pochybení ze strany organizátorů (například vstup na nepronajaté pozemky) v ní mimo jiné označil policejní zásah za nepřiměřený. Co se ale ve zprávě neříká, je, že policejní zákrok a následná politická i mediální hysterie mohou mít na free techno scénu citelnější dopad než jen podlitiny.


Přestože loňský CzechTek komunitu soundsystémů neparalyzoval, jak někteří čekali, případně doufali, domnívají se mnozí, že se rozdělí na dva tábory. Jeden se vymezí jako radikálně i politicky zaměřený, pro jehož členy zůstanou volné parties demonstrací určité ideologie.

Druhý bude preferovat především kalby, zábavu a bezstarostnost, politiku nechá někomu jinému. Každopádně se plánuje obecný posun směrem na východ, kde stále panuje větší právní anarchie i láce než v zemích EU, z nichž některé navíc free parties zcela zakázaly, případně tvrdými policejními zákroky vytlačily jinam.

Uvidíme, ostatně CzechTek se uskuteční i letos. A jak bude vypadat? V tom nemá v tuhle chvíli jasno ani sama free techno komunita. Někdo je pro squatting, tedy divoké obsazení pozemků, jiní pro vyjednávání s úřady. Charakterem však akce zůstane určitě stejná: udělej si sám. "V podstatě se snažíme nalézt pospolitost, jež se dávno ztratila ve stínu sériové výroby zboží, služeb a lidí. Vytváříme si vlastní muziku, vlastní výrobky, vlastní komunikační i distribuční kanály bez toho, abychom museli kolaborovat s establishmentem," vysvětluje člověk říkající si Daemon.

zdroj: ..:. Reflex.cz :.
2006-03-13, 11:11:00 • Média 
Paroubek: Bezpečnost osob jen když se to hodí
(CzTk Blog, 13. března 2006, 0:23)

Paroubek Štětinovi: V Praze policie nezasahovala, protože by ohrozila bezpečnost osob.

Premiér Paroubek nakonec odpověděl senátorovi Štětinovi na 17 otázek, které měli objasnit okolnosti policejního zásahu proti CzechTeku. Obsah jeho odpovědi si jistě zaslouží podrobný rozbor. Paroubek mimo jiné popírá zjištění ombudsmana, že policie nevyužila všechny prostředky před použitím násilí.
Pikantní je ovšem odpověď, kterým premiér zdůvodňuje proč se policie nezasahovala během demonstrací před ministerstvem vnitra:

"Nebylo však možné provést zákroky proti jednotlivým pachatelům trestné činnosti. Celkově byli účastníci působením masmédií a politiků negativně a agresivně naladěni vůči příslušníkům Policie ČR. V případě zákroku Policie ČR by došlo s učitostí k reakci davu, kde byly mimo jiné i těhotné ženy, rodiny s malými dětmi. Případný zákrok by vzhledem k místu, času, počtu účastníků nebylo možné dokončit bez nutnosti nasadit pořádkové jednotky s technikou."

Proč nebyl stejný přístup a argumentace uplatněn i u Mlýnce je otázkou stále nezodpovězenou.

k tématu:
Paroubek odpověděl Štětinovi na 17 otázek k CzechTeku
Fotokopie Paroubkova dopisu, ve kterém odpovídá na senátní otázky k CzechTeku

2006-03-13, 8:08:00 • CzechTek 
.. he he. ...Co dodat? Snad jen, že se potvrdilo, že většina akademiků sou přizdisráči ;*)
2006-03-12, 21:21:30 • CzechTek 
Průserem číslo 2 je Paroubek
(CzTk Blog, 12. března 2006, 19:55)

Časopis Report vyhlásil tento týden své hudební ceny Žebřík. Cenu Průser roku získalo násilí na CzechTeku. Teď vyšlo najevo s jakými dalšími průsery se CzechTek poměřoval.

..:. více zde :.

2006-03-12, 20:20:00 • CzechTek 
Odhalení Deníků Bohemia – Paroubek není Ježíš
(Deníky Bohemia, 11. března 2006)

Deníky Bohemia otiskly ve svém včerejším vydání zprávu o cestě Jiřího Paroubka do Jižní Ameriky. Text doprovodily i ilustrační fotografií přímo z Ria. Aby se zabranilo nedorozumění, kdo je kdo, dodali ke snímku jasnou popisku: Paroubek VLEVO. Spasitel VPRAVO.
Zda momentku zneužije ve své předvolební kampani ODS není známo.

..:. více zde :.

2006-03-12, 17:43:00 • Média 
zdroj: ..:. Ing. Jiří Paroubek, předseda vlády, výběr z programu :.

Takže si tipnětě někoho jiného, že by přece jen ta Lucka?


Kdo převezme Anděla za CzechTek?

V souvislosti s očekáváným vyhlášením hudebních cen Anděl se vynořila otázka, kdo převezme cenu v případě, že jako Událost roku bude vybrán CzechTek. Dohadů je spousta, variant taky. Ovšem vzhledem k převládajícim myšlenkových stereotypům je třeba zopakovat:

"Ze samotné podstaty DIY kultury prostě není a nebylo nikdy žádného organizátora"

Jakou taškařicí bude zítřejší předávání cen, uvidíme zítra v přímém přenosu České televize. Akademie má zřejmě již scénář připraven. Co si o tom myslíte vy, můžete vyjádřit v této anketě ;*)

2006-03-12, 11:48:00 • CzechTek 
Double-decker od Blaira na české silnice nesmí
(Robert Malecký, Lidovky.cz, 11. března 2006)

Měl to být jeden z taháků volební kampaně sociálních demokratů: patrový autobus, takzvaný double-decker, který včera Jiřímu Paroubkovi s velkou parádou předal britský premiér Tony Blair.
Blairův autobus však zatím nemůže vyjet na české silnice. Leda za cenu porušení předpisů.

více na ..:. Lidovky.cz :.

..:. více zde :.

2006-03-12, 11:32:00 • Média 
Nacionalisté protestovali proti sudetským Němcům a odpadu
(ČT24, 11. března 2006, 14:33)

Praha – Nacionalisté především z Národní strany v Praze před polednem protestovali proti aktivitám sudetských Němců v Česku.

..:. více zde :.

2006-03-12, 9:28:00 • Média 
Skryté války proti tichým civilizacím
(Jakub Patočka, Literárky.cz, 7. března 2006)

Sborník Paradigm Wars popisuje otřesné dopady ekonomické globalizace na přírodní národy a jejich odpor proti ní.

..:. více zde :.

2006-03-12, 9:19:00 • Média 
Policie mohla zastavit berdychovce před šesti roky
(Pavel Blažek, Novinky.cz, 11. března 2006, 12:31)

Pražští policejní funkcionáři a pracovníci Inspekce ministra vnitra znali propojení gangu okolo Davida Berdycha s policisty už před šesti lety. Nekonali však, i když informace z prostředí gangu získali od přísně utajeného policejního agenta. Ze záhadných důvodů agentovo sdělení i se spisem prý "někam zapadlo", takže gang s policisty řádil další čtyři roky.

..:. více zde :.

2006-03-12, 8:38:00 • Média 
CzechTek získal nominaci na Anděla
(Roman Joura, cztk12.com, 10. března 2006)

Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe už před pár týdny – CzechTek se ocitl v trojici nominovaných hudebních událostí roku 2005 výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2005.

Je to dobře nebo špatně? O tom už vyšlo na netu pár úvah provázených napjatým očekáváním, zda to CzechTek tuto neděli 12. března vyhraje (přímý přenos na ČT1). Já říkám, že je to jedno, nezáleží moc na tom, jestli vyhraje. Protože už samotný fakt, že získal nominaci, je důležitý a možná i stačí.

..:. více zde :.

2006-03-11, 15:34:00 • CzechTek 
Slobodan Miloševič zemřel v Haagu (Aktuálně.cz)


2006-03-11, 13:49:43 • Média 
CzechTek je průser roku 2005
(CzTk Blog, 11. března 2006, 12:30)

Ve čtenářské soutěži časopisu Report o hudební ceny za minulý rok zvítězil festival CzechTek v kategorii Průser roku. Čtenáři tak ohodnotili násilí, které provázelo každoroční největší akci freetekno scény. V anketní soutěži hlasovalo přes 5 000 hudebních fanoušků.

..:. více zde :.

2006-03-11, 12:33:00 • CzechTek 
Paroubek odpověděl na 17 otázek k CzechTeku
(CzTk Blog, 11. března 2006, 9:15)

Premiér Jiří Paroubek přece jen odpověděl na 17 otázek, které měli objasnit policejní zásah proti freeparty CzechTek. Otázky pro premiéra a ministra vnitra schválil Senát 8. prosince 2005. Paroubek a Bublan odmítli na otázky odpovědět.

..:. více zde :.

2006-03-11, 9:15:00 • CzechTek 
Paroubkova odpověď na 17 senátních otázek

Dopis premiéra Paroubka, kterým odpovídá na žádost senátora Štětiny, je k vidění a k čtení zde:

..:. více zde :.

2006-03-11, 9:14:00 • CzechTek 
Dovolili si protestovat proti policejní vraždě, dostali co proto

Dokument o rakouské policejní pomstě Operace Jaro, získal čestnou cenu poroty festivalu Jeden svět. Členy poroty byli Ondřej Cakl (Česká republika), Emilie Horáčková (Česká republika), Debbie Stothardová (Malajsie), Senay Ozdemirová (Nizozemí) a Zoé Valdésová (Kuba). Hlavní cenu obdržel snímek Čečenské pohlednice (Eric Bergkraut, Švýcarsko 2005).
Dokument Operace Jaro je možno spatřit v regionech, kde Festival Jeden svět pokračuje.

..:. více zde :.

2006-03-10, 19:32:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-10, 18:06:00 • Odkazy 


..:. více zde :.

2006-03-10, 14:10:00 • FreeTekno akce 


..:. více zde :.

2006-03-10, 14:02:00 • FreeTekno akce 


..:. více zde :.

2006-03-10, 11:06:00 • Protestní akce 
Rapper z justice
(Naďa Klevisová, Víkend iHNed.cz, 3. března 2006)

Vida, z čeho se dají udělat titulky! Muž neurčitého věku (je mu čtyřiapadesát) stojí v nahrávacím studiu před pultíkem s textem a se zjevným potěšením si upravuje sluchátka. Za vteřinu to vypukne. Vínová kravata s uzlem přesně uprostřed sněhobílého límečku, šedý oblek s pečlivě zapnutou vestou, brýle, předpisový úřednický sestřih vlasů. Na první pohled je vidět, že tenhle člověk nechodí do studia denně. Nebo přesněji, že tu je nejspíš poprvé v životě.

..:. více zde :.

2006-03-10, 10:29:00 • Z vesela ;) 

Kusturica nahrál oslavnou píseň o Karadžičovi

(Matyáš Zrno, Týden.cz, 6. března 2006)

Režiséra, který se prosadil na Západě, obdivoval minulý i současný srbský režim. On sám zase obdivoval Miloševiče a ze Sarajeva přesídlil do Bělehradu.


..:. více zde :.

2006-03-10, 10:10:00 • Média 
… slečna měla sedět radši doma a neplést se do cesty policistům při jejich profesionálním zásahu.

Nezrušíme rodiny?
(Dana Šklíbová, Halo noviny, 6. března 2006)

Vloni v srpnu, jako součást mediální diskuse o oprávněnosti zásahu policie na CzechTeku, vyšla v několika novinách fotografie usmívající se pohledné čtrnáctileté slečny na nemocničním lůžku. V textu bylo s pohoršením poukazováno, jaké bebe si dovolili policisté udělat tak mladému děvčeti. Jezdila jsem tehdy do zaměstnání na vesnici autobusem, svým způsobem tribunou veřejného mínění. Ženy, prohlížející si výše uvedený snímek, seděly za mnou. Nešlo je přeslechnout. Tady bych spíše zveřejnila snímky jejích rodičů, kterým dospívající dcera nechyběla v noci doma. Jim pro ostudu. Viděla jsi v televizi ty polonahé, mnohdy podnapilé tancující 'děti'? Prý se přijely na louku u Mlejna jen 'bavit?' Nemít děcko školou povinné v noci doma, copak ty bys usnula?

..:. více zde :.

2006-03-10, 9:50:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Kravina a blábol
(Glosář, Týden.cz, 6. března 2006)

Vnitro minulý týden nakročilo do světa muziky. Zveřejnilo vzorovou vyhlášku, podle níž by měly postupovat obce při povolování technoparty. Po technařích mají žádat, aby zajistili záchody a pitnou vodu, přesně vymezili pozemky a navrch oznámili, kdo jim je půjčil, dále aby viditelně označili pořadatele a poskytli jejich osobní data a tak dále.

..:. více zde :.

2006-03-10, 8:22:00 • Média 
Patří reklama do umění?

Určitě. Měl jsem spoluvězně, který za ni dostal 11 let. Na výkladní skříň obchodu napsal:


Brambory nejsou, další rána válečným štváčům.

Jan Beneš, spisovatel
(Kápněte božskou, Týden, 6. března 2006)
2006-03-10, 8:06:00 • Retro 
Namyšlenej buran Paroubek
(Noviny Volný.cz, 9. března 2006)

Google bomba udělala z expremiéra Grosse Velkého bratra a ze současného ministerského předsedy namyšleného burana

Premiér Jiří Paroubek se stal v minulých dnech stejně jako jeho předchůdce Stanislav Gross terčem posměchu internetových uživatelů i široké veřejnosti. Zadáte-li ve známém vyhledávači Google spojení "namyšlenej buran", objeví se na prvním místě odkaz na premiérovy osobní stránky www.paroubek.cz.

..:. více zde :.

2006-03-10, 6:54:00 • Média 
bez komentáře...


..:. video.google.com/videoplay?docid=7028352367098775868 :.
..:. video.google.com/videoplay?docid=129278638605344914 :.
více o Kajínkově případu naleznete na ..:. JiříKajínek.cz :.
2006-03-9, 16:42:00 • Odkazy 
Dezinformační Bublan na Frekvenci 1
(Jitka Obzinová, Frekvence 1, 1. března 2006, 18:05)

Zajímavý rozhovor s ministrem vnitra Františkem Bublanem se odehrál minulý týden na Frekvenci 1. Témat bylo přehršel - Bezpečnost během návštěvy Putina, výhružné SMS ministrům a premiérovi, kontrolní návštěva z NATO kvůli NBÚ, nové policejní sankce pro řidiče a nové testy na drogy. Došlo i na CzechTek. Celý rozhovor lze přečíst na webu Frekvence 1. Krátký výběr toho nejzajímavějšího zde (pozn.: mezititulky jsou redakční):

..:. více zde :.

2006-03-9, 15:51:00 • Média 

Nový silniční zákon již brzy vstoupí v platnost a s ním i bodový systém sankcí za spáchané přestupky. Chcete-li mít dokonalý přehled o tom, jaké bodové, finanční či další postihy vám hrozí za jednotlivé prohřešky, určitě nepřehlédněte tento článek, přinášíme vám všechny potřebné informace.

více zde: ..:. AutoRevue.cz :.

2006-03-9, 11:36:54 • Odkazy 
Demonstrace ve Štrasburku
(9. března 2006, 8:23)

Na 15. dubna 2006 je ohlášen protest proti státním represivním zásahům namířeným proti freetekno kutluře a dalším subkulturám. Demonstraci vyvolal především brutální zásah české policie proti loňské freeparty CzechTek u Mlýnce na Tachovsku.
Demonstrace se měla původně konat 12. listopadu 2005. Vzhledem k listopadovým nepokojům ve Francii však byla odvolána.
Policejní zásah proti CzechTeku vyvolal vlnu protestů nejen v Čechách. Demonstrovalo se i v Bratislavě, v Berlíně, v Paříži a Dublinu.


Další informace o demonstraci (v angličtině) na ..:. Free4EuroAlternatives.org :.


2006-03-9, 8:23:00 • Protestní akce 
"Žalujeme!" reagují české osobnosti na pochybení v kauze Uzunoglu
(Právo, 6. března 2006)

Z nečinnosti a selhání v kauze kurdského podnikatele MUDr. Yekty Uzunogla v období let 1994-2005 obviňují významné osobnosti veřejného života české politiky, soudce a státní zástupce. "Žalujeme!" začíná jejich otevřený dopis, který připomíná justiční zločiny spáchané před sto lety na kapitánu francouzské armády Alfredu Dreyfusovi.
Uzunoglu, jehož autoři textu přirovnávají k Dreyfusovi, strávil ve vazbě 31 měsíců a česká spravedlnost nebyla dvanáct let schopna jeho případ vyřešit.

..:. více zde :.

2006-03-8, 20:09:00 • Média 
Kdo hodil kámen?
(8. března 2006, 19:23)

Dnes pokračoval dalším jednáním soud s obžalovaným Rudolfem Sedláčkem. Je viněn z hození kamene po policistovi při sobotním zásahu policie proti CzechTeku. Policista byl zasažen do zad a rána mu způsobila poranění páteře. Pro zraněného policistu přiletěl vrtulník, který ho dopravil do vojenské nemocnice v Plzni. Do konce srpna byl v pracovní neschopnosti, podle lékařů by jeho zranění nemělo mít trvalé následky. Obžalovaný tvrdí, že se ničeho takového nedopustil.
Před soudem dnes svědčil policista, který viděl údajného útočníka a následně ho identifikoval. Vyloučil možnost záměny s jinou osobou či podobného omylu. V prospěch obžalovaného svědčila jeho kamarádka. Uvedla, že se spolu s ostaními kamarády pohybovali převážně v blízkosti auta, aby se v množství lidí a zmatku, který tam panoval, neztratili. Podle ní obžalovaný pouze fotil. Vyloučila, že by měli nějaký konflikt s policisty.
Soud bude pokračovat dokazovaním listiných důkazů a policejních videozáznamů. Další svědci nejsou zatím navrženi. Soudní jednání je stanoveno na začátek dubna.

2006-03-8, 19:23:00 • CzechTek 
Dnes další soud v Tachově
(8. března 2006, 9:55)

Dnes v poledne by měl pokračovat soud s Rudolfem Sedlačkem. Ten je obviněn z hození kamene na policistu. Policista utrpěl zranění krční páteře. Obžalovaný na minulém jednání svou vinu popřel s vysvětlením, že žádné kameny neházel a na místě pouze fotil.

..:. více zde :.

2006-03-8, 9:55:00 • CzechTek 
Noční vyzvánění je ve Švýcarsku tradice, rozhodl soud
(Aktuálně.cz, 8. března 2006, 8:21)

Zvony ve Švýcarsku mají právo znít i v noci, ať se to někomu líbí či ne. K takovému závěru dospěl federální soud ve Švýcarsku, nejvyšší justiční instance v zemi. Definitivně tak vyřešil stížnost jednoho obyvatele z městečka Gossau na severu země. Ten se obrátil na soud, že nemůže v létě za teplých nocí spát při otevřeném okně, protože na nedalekém protestantské kostele se každou čtvrthodinu vyzvání.

..:. více zde :.

2006-03-8, 8:56:00 • Média 
CzechTek podle internetu nejlepší festival
(8. března 2006, 7:00)

..:. více zde :.

2006-03-8, 7:07:00 • CzechTek 
České internetové hudební ceny získali Lenka Dusilová či Clou
(Musicserver.cz, 8. března 2006, 5:00)

České internetové hudební ceny (ČIHC, www.cihc.cz), které pořádá největší český hudební server musicserver.cz, přicházejí jen pár dnů před vyhlášením cen Žebřík časopisu Report a Andělů Akademie populární hudby se svými výsledky.

..:. více zde :.

2006-03-8, 7:06:00 • Média 
Policejní skupina Alibi pokřitila své nové album
(Radio Vnitro, 7. března 2006)

Hudební skupina ALIBI pokřtila nové album s názvem "Proti času". Rocková kapela známá nejen tím, že její členové jsou kriminalisté pražské policejní správy, představila své nové album na benefičním koncertu v Paláci Blaník

..:. více zde :.

2006-03-7, 22:30:00 • Z vesela ;) 
Naše heslo: krize / Our Brand is Crisis

Festival Jeden svět dnes uvádí dokument Naše heslo: krize. Film zachycuje spolupráci mezi bolivijským prezidentem Gonzalo Sánchez de Lozadou a jeho americkými poradci před nadcházejícími volbami. Lozada nakonec volby sice vyhrál, ale pouze o 40.000 hlasů. Odborníci podcenili protikandidáta Evo Moralese. Lozada musel krátce po volbách ze země uprchnout. V následných volbách vyhrál indiánský odborář Evo Morales. Získal 54% hlasů.

..:. více zde :.

2006-03-7, 17:01:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-7, 14:52:00 • Média 
CzechTek: jasná kauza od začátku
(Mireks, Z vašich dopisů, MF DNES Plzeňský kraj, 3. března 2006)

Kauza CzechTek má už od počátku jasné obrysy. Soudy a policie opět vynakládají desetitisíce korun, aby vypátraly pachatele škody v řádech stovek korun (rozbitá okénka). Je třeba přece veřejně odůvodnit, proč se vynaložilo 30 milionů korun za neplánované policejní cvičení s tisíci nedobrovolníky. Jen tak dál pane Paroubku, ať to stojí, co to stojí. Třetího června to spočítáme my Vám, věřím, že tam odejdete s nulou Vy.

2006-03-7, 12:28:00 • Média 
Starosty rozdělila vyhláška o technoparty
(Právo, 6. března 2006)

Karnevalů a masopustů se omezení netýkají

Ministerstvo vnitra minulý týden zveřejnilo na svých internetových stránkách vzorovou vyhlášku, která by měla pomoci starostům obcí regulovat pořádání akcí typu technoparty.
Nyní očekává reakce jednotlivých představitelů obcí, připomínky se pak podle mluvčí vnitra Radky Kovářové promítnou do definitivní verze vyhlášky.

..:. více zde :.

2006-03-7, 7:47:00 • Média 
Vyhláška na technoparty je připravena
(Petr Málek, Deník Směr, 2. března 2006)

Teplice – Návrh avizované vyhlášky pro obce k úpravě pořádání akcí typu technoparty, už ministerstvo vnitra připravilo. V těchto dnech zveřejnili pracovníci ministerstva návrh na internetu.
"Současně s vypracováním této vzorové vyhlášky začali pracovníci ministerstva také s přípravou metodické pomůcky pro starosty, která bude pojednávat o postupu obcí v případech, že se na území jejich obce akce typu technoparty koná, zejména z hlediska jejich součinnosti s ostatními orgány veřejné správy," uvedla Radka Kovářová, mluvčí ministra vnitra.

..:. více zde :.

2006-03-7, 7:43:00 • Média 
Vnitro nabídlo obcím kladivo na technaře
(Plzeňský deník, 2. března 2006)

Západní Čechy – Vzor obecně závazné vyhlášky k úpravě pořádání akcí typu technoparty poskytlo starostům ministerstvo vnitra. Jeho pracovníci připravili metodickou pomůcku. Ta má pojednávat o postupu obcí v případech podobných akcí včetně součinnosti s orgány státní správy.
Aktivita ministerstva nedělá radost technařům. Jeden z organizátorů loňské technoparty v Mlýnci na Tachovsku Václav Šroub se o vyhlášce odmítl bavit. Na dotaz, zda si myslí, že vymezenými pravidly by se dal zajistit bezproblémový průběh obdobné akce, vztekle zareagoval: "Je to kravina a blábol. Nebudu se k tomu vyjadřovat. Týká se to jen veřejného prostranství, a to mě nezajímá."
Starosty však iniciativa potěšila.

..:. více zde :.

2006-03-7, 7:43:00 • Média 
2006-03-6, 16:56:57 • Z vesela ;) 
Pravdu místo technovylášky
(Rozhlasové noviny, Frekvence 1, 28. února 2006, 18:00)

Nikola BOJČEV, moderátor:
Ministerstvo vnitra vydalo doporučení, jak přistupovat k technoparty. Jde o vzor obecně závazné vyhlášky. Obce se podle ní můžou řídit a předejít tak problémům, jako byly na CzechTeku. Frekvenci 1 to potvrzuje mluvčí Radka Kovářová.

Radka KOVÁŘOVÁ, mluvčí ministerstva vnitra:
Tato vzorová obecní vyhláška obsahuje především povinnosti, které mohou obce uložit pořadatelům podobných akcí. Zároveň jsme ovšem zveřejnili i sumář právních předpisů, které se mohou nějakým způsobem dotýkat situací, které vznikají při konání technoparty.

Nikola BOJČEV:
Ministerstvo zároveň žádá starosty obcí, aby zaslali připomínky k vyhlášce. Podle nich pak vypracují další metodickou pomůcku. Pane senátore, pomůže taková vyhláška předejít problémům, jaké byly na CzechTeku?

Jaromír ŠTĚTINA, senátor:
Já si myslím, že než metodická pomůcka by bylo důležité říct pravdu, co se tam tenkrát odehrálo.

2006-03-6, 16:05:00 • Média 
1 dobrá rána a jste hrdina

zdroj: ..:. Kloubouk.ČVUT.cz :.
2006-03-6, 14:53:15 • Z vesela ;) 
Týden: Odešel kvůli Stodolovým, teď je na prezidiu
(iDNES.cz, 5. března 2006, 22:35)

Bývalý šéf kutnohorské policie Věroslav Matoušek, který rezignoval po pochybeních policie při vyšetřování kauzy vraždících manželů Stodolových, je od ledna komisařem na policejním prezidiu. Informuje o tom aktuální vydání časopisu Týden.

..:. více zde :.

2006-03-6, 9:34:00 • Média 
Korupci politiků už nebude řešit speciální útvar policie
(iNHned.cz, 4. března 2006, 20:24)

Podle nařízení Vladislava Husáka mají od ledna tyto případy na starosti běžní policisté v krajích.

Korupci veřejných činitelů, politiků či soudců již nevyšetřuje speciální protikorupční útvar. Informovala o tom v sobotu Česká televize.

Podle nařízení policejního prezidenta Vladislava Husáka mají od ledna tyto případy na starosti běžní policisté v krajích. Kritici nařízení upozorňují, že kvalita vyšetřování se tím zhorší.

..:. více zde :.

2006-03-6, 8:48:00 • Média 
Prazvláštní ombudsman
(Ondřej Slačálek, týdeník A2, 2. března 2006)

V poslední době byl v A2 několikrát pochválen ombudsman, možná ale bylo pochval již příliš. Důvodem je prazvláštní rozhovor, jejž ochránce práv Otakar Motejl poskytl redaktorům internetového portálu techno.cz. Rad, jak bránit svá práva, jsme se nedočkali, zaspekuloval si místo toho o tom, že účastníci CzechTeku byli manipulováni organizátory akce. Také si zamoralizoval na téma agresivity, močení a nezdaněných příjmů. Pan ombudsman se podělil i o své emoce související s technoparty. Účastníci a účastnice CzechTeku se mohli dočíst, že byl z jejich akce "skutečně smutný a zklamán", a následně shrnul své pocity slovy "skutečně jsem se naštval". "Skutečné naštvání" přitom však nezpůsobila policejní brutalita, nýbrž velikost pronajatého pozemku (podle Motejla nedostatečná). Dále se na organizátory osopil pro jejich anonymitu, a když poukazovali na hrozby trestních postihů, lakonicky shrnul, že jim "nehrozí trest smrti". Na adresu stoupenců svobodného techna pak dodal, že s anonymitou "občanskou společnost nikdy nevybudujete". Tento rozhovor k "budování občanské společnosti" však moc nepřispěje. Tam, kde veřejný ochránce práv namísto ochrany našich práv moralizuje a je smutný, zklamaný a naštvaný, není důvěra v oficiální autority na místě. Je třeba přemýšlet o ochraně svých práv svépomocí.

2006-03-6, 7:59:00 • Média 
Správní soud a CzechTek
(5. března 2006, 23:55)

Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa v dnešních Otázkách Václava Moravce kritizoval svého kolegu Jiřího Vyvadila za aktivity, které se podle jeho názoru s činností soudce neslučují. Jednou z kritizovaných věcí byl i Vyvadilův komentář k legálnosti CzechTeku, který zveřejnil deník Právo 11. srpna 2005. Josef Baxa zdůvodnil svou kritiku Jiřího Vyvadila ve věci jeho komentáře k CzechTeku tím, že musel předpokládat, že se Nejvyšší správní soud bude touto kauzou zabývat.

..:. více zde :.

2006-03-5, 23:34:00 • Média 
Rozumný návrh
(Jiří Vyvadil, Právo, 11. srpna 2005)

Po událostech CzechTek se (jak jinak) vyrojila řada návrhů, provolání a usnesení.
Mám-li být upřímný, za racionální nápad směřující k tomu, aby se události nemohly opakovat, pokládám jeden jediný. Ale o tom až naposled. Začněme s těmi, které ve svých důsledcích jsou buď omyly, nebo mediálními výrony, jež sice zaplňují stránky novin či televizních obrazovek, ovšem systémového efektu v nich není.

..:. více zde :.

2006-03-5, 23:23:00 • CzechTek 
Ve šlépějích goléma
(Miroslav Váňa, ČSSD.cz, 25. ledna 2006)

Dokumenty > Komunikace > Co média nezveřejnila

Obávám se, že standardně vyrobený český politik nezná strasti a bázně průměrného českého voliče. Jsou si vzdáleni víc než hvězdy ve vesmíru. Politika udělá velkým a nadstandardním to, že prostého člověka chápe a prostý člověk pochopí jej. Velký a zároveň úspěšný politik je v současném českém prostředí jenom ten, který má navíc důvěru a lidé jsou přesvědčení o tom, že mu mohou naložit na bedra část svých starostí. Stalo se tak Miloši Zemanovi a stává se to údělem Jiřího Paroubka. S trochou samoúčelné škodolibosti by se dalo říci, že, takový politik se pozná na televizní obrazovce na první pohled. Kvůli ruksaku lidských starostí na zádech mu sako příliš nesedí. Mimochodem, dobové fotografie potvrzují, že krejčí nedokázal ušít ani na T. G. Masaryka, přestože pan profesor měl upjatě vzpřímené držení těla. Nejen na koni.

..:. více zde :.

2006-03-5, 15:15:00 • Média 
Joker Blonde v roce 2005
(Irena Ryšánková, Britské listy, 1. března 2006)

Analýza ČSSD tři měsíce před volbami

Francouzi říkají, že největším uměním muže je přijít vhod a odejít včas. Stanislav Gross přišel nevhod a odešel pozdě. Dá se říci, že neměl politický cit. A neměl ani politickou vizi. Měl jen onu nietzscheovskou vůli k moci. Příliš viditelnou a příliš primitivní, než aby jí byl někdo nadšen. Grosse nepodporovali skromní a pracovití v touze po lepším světě. Grosse podporovali kariéristé v touze po lepším bydlu.

..:. více zde :.

2006-03-5, 10:19:00 • Média 
Freeparty jsou legální
(5. března 2006, 10:01)

Jeden ze sporů, který se o CzechTek a ostatní freeparty od počátku vede, je jeho legálnost či nelegálnost, zda potřebuje svolení úřadů či ne. Zmatení a dezinformace neustaly ani po zveřejnění zprávy ombudsmana.

"Je faktem, že akce typu technoparty není podle současné právní úpravy potřeba předem ohlásit státním orgánům ani získat předem pro jejich konání úřední povolení."

KONEČNÉ STANOVISKO VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE PRÁV O POCHYBENÍCH POLICIE ČR V POSTUPU PROTI ÚČASTNÍKŮM TECHNOPARTY CZECHTEK 2005 (31. ledna 2006)

..:. více zde :.

2006-03-5, 10:02:00 • CzechTek 
Stíhání klienta IuRe soud podmíněně zastavil
(Britské listy.cz, 3. března 2006)

Tisková zpráva Iuridicum Remedium

23. února 2006 rozhodl Okresní soud v Tachově v prvoinstančním hlavním líčení o tom, že trestní stíhání našeho klienta obviněného v souvislosti s akcí Czech Tek 2005 konanou vloni na přelomu července a srpna u Mlýnce na Tachovsku z útoku na veřejného činitele se podmíněně zastavuje. S tímto postupem souhlasil i státní zástupce; rozhodnutí je pravomocné.

..:. více zde :.

2006-03-4, 19:35:00 • Média 
Vládne Machiavelli místo Montesquieua
(Alexandra Klausmannová, Hospodářské noviny, 2. března 2006)

Vnímá nás svět jako korupčický stát?
Od úterý již Česko není oficiálně žádnou rozvojovou zemí. Ten, kdo měl i navzdory rekordním vývozům, zdravému ekonomickému růstu, relativně vysoké životní úrovni a nízké inflaci ještě pochyby, budiž uklidněn. Pečeť "rozvinuté země" České republice nevtiskl nikdo jiný než šéf Světové banky Paul Wolfowitz.

..:. více zde :.

2006-03-4, 16:01:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-4, 15:23:00 • FreeTekno akce 
Bouřliváci jdou do politiky
(Silvie Blechová, týdeník Respekt, 27. února 2006)

Strana zelených na sebe strhla pozornost nejenom kvůli šanci uspět ve volbách, ale i pestrou směsí tváří, kterou do nich vysílá. Dva lídry zelených jsme navštívili.

..:. více zde :.

2006-03-4, 12:00:00 • Si děláš kozy... 


..:. více zde :.

2006-03-4, 10:02:00 • Média 
Další tip na zajímavý dokument z nabídky festivalu Jeden svět. Pro ranní Pražáky, v kině Světozor od 11:00, dnes.

..:. více zde :.

2006-03-4, 9:16:00 • Média 
Záznam části prvního předvolebního pořadu ČT, ve které se představitelé pěti politických stran vyjadřovali k policejnímu zásahu proti CzechTeku – audio a video ke stažení:

..:. audio (3.36 MB .mp3) :.   ..:. video (28.3 MB .mpeg) :.
2006-03-3, 23:23:00 • Média 
Manu Chao v Brodě
(Lenka Soukupová, MF Plus, 3. března 2006)

..:. více zde :.

2006-03-3, 16:32:00 • Média 
Štětina viní premiéra z porušení zákonů kvůli CzechTeku
(ČT24.cz, 3. března 2006, 13:00)

PRAHA – Senátor Jaromír Štětina (za Stranu zelených) viní premiéra Jiřího Paroubka (ČSSD) z porušení zákonů o jednacím řádu Senátu a o svobodném přístupu k informacím. Předseda vlády se podle senátora provinil tím, že neodpověděl na jeho otázky ohledně zásahu policie při loňské technoparty CzechTek. Štětina to uvedl v prohlášení, které poskytl.

..:. více zde :.

2006-03-3, 14:30:00 • Média 
Dopis senátora Štětiny premiérovi Paroubkovi ze 3. března 2006

Vážený pane premiére,

pravděpodobně unikl Vaší pozornosti můj dopis ze dne 16.1.2006, v němž jsem si dovolil Vás požádat o odpověď na několik otázek týkajících se zásahu České policie na festivalu CzechTek u Tachova. Dosud jsem na dopis neobdržel žádnou odpověď.

Zasílám Vám kopii tohoto dopisu ze dne 16.1. 2006 a prosím o odpověď na otázky, které znovu v původním znění (celkem 17 otázek) přikládám.

V dokonalé úctě

Jaromír Štětina
senátor

V Praze dne 3. 3. 2006

zdroj: ..:. JaromírŠtětina.cz :.

2006-03-3, 13:49:00 • CzechTek 
Dopis senátora Štětiny premiérovi Paroubkovi ze 16. ledna 2006

Vážený pan
Ing. Jiří Paroubek
předseda vlády

Úřad vlády ČR
nábřeží Edvarda Beneše 4
Praha 1 118 01


Vážený pane premiére,

ve smyslu § 12 zákona č. 107/1999 Sb., o jednacím řádu Senátu, ve znění zákona č. 78/2002 Sb. a zákona č. 172/2004 Sb. si Vás dovoluji požádat o odpověď na otázky týkající se problematiky zásahu České policie na festivalu CzechTeku u Tachova v srpnu roku 2005.

..:. více zde :.

2006-03-3, 13:39:00 • CzechTek 
TISKOVÁ ZPRÁVA: Senátor Štětina: Premiér porušuje zákon
(ČeskáMédia.cz, 3. března 2006, 11:08)

Premiér Jiří Paroubek neodpověděl senátoru Jaromíru Štětinovi na písemně položené otázky. Dopustil se tak porušení § 12 zákona č.107/1999 Sb. o jednacím řádu Senátu a zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím tím, že neodpověděl v zákonných lhůtách.

Senátor Jaromír Štětina položil premiérovi v písemné podobě doporučeným dopisem ze dne 16.1. 2006 otázky, které zástupci veřejnosti předložili na veřejném slyšení Výboru pro zahraniční věci obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu České republiky, týkající se stále nejasného průběhu zásahu policie proti akci CzechTek na Tachovsku. Již dříve premiér odmítl odpovědět na tytéž otázky dopisem předsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi.


Senátor Štětina novým dopisem ze dne 3. 3. 2006 upozornil předsedu vlády, že na dopis z 16. 1. dosud neobdržel žádnou odpověď.

"Staré české přísloví: "Sám sobě ježek kadeřav" hezky vystihuje politické postupy pana premiéra. Vím, že se s arogancí státních úředníků setkávají občané každodenně, když se pokoušejí dobýt se informací, na něž mají právo. Pokud se však přezíravosti vůči Senátu dopouští předseda vlády, indikuje to již snahy o poškození ústavního systému," říká Jaromír Štětina.

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.
2006-03-3, 13:26:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-3, 9:50:00 • Média 
Jeden svět lidských práv

Ve středu začal osmý ročník festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Nabízíme pár tipů z dnešního pražského programu. Od 6.března putuje festival i do dalších regionů.

..:. více zde :.

2006-03-3, 7:54:25 • Média 
KSČM: "Ve většině zásah proti CzechTeku podporujeme"

Česká televize dnes vysílala první předvolební pořad s krajskými volebními lídry. Jako první byl vylosován Karlovarský kraj. V části pořadu, ve které kladli otázky občané, se měli představitelé pěti politických stran vyjádřit i k policejnímu zásahu proti loňskému CzechTeku.

..:. více zde :.

2006-03-3, 0:13:00 • Média 
...to takhle googlem dnes v podvečer hledám kdo je namyšlenej buran, a on to přímo ON... ;*)))
2006-03-2, 22:56:00 • Z vesela ;) 
Cirkus CzechTek

Fotky od profíka Güntra Bartoše zachycující pozitivní atmosféru freeparty

koukejte tuto: ..:. GünterBartoš.net :.
2006-03-2, 21:56:00 • Odkazy 
Hudební událost roku? Přece CzechTek
(Jan Pomuk Štěpánek, iDNES.cz, 1. března 2006, 13:18)

V andělské kategorii Událost roku by letos nemělo jít o kvalitu, ale o gesto, které pár měsíců před volbami připomene: Plnou parou back!

ANDĚL ALLIANZ 2005 – událost roku

Nominovaní: Colours Of Ostrava, CzechTek, Love Planet
Vítěz podle iDNES: CzechTek

Při objektivním porovnání všech tří nominovaných akcí by CzechTek s kvalitou své hudební nabídky jen těžko mohl aspirovat na vítězství. Systémové techno je o všem možném, jen ne o kdovíjak zajímavé muzice.

Na druhou stranu je jasné, že pokud zvítězí CzechTek, bude to po studii ombudsmana Otakara Motejla další výraznamný hlas, který jasně a zřetelně řekne: tmářské praktiky české policie nejsou slučitelné s faktem, že jsme v Evropské unie a píše se rok 2006.

..:. více zde :.

2006-03-2, 18:17:00 • Média 
CzechTek jasně vede nad ostatními festivaly
(z diskuze pod článkem na iDNES, 3. března 2006, 16:35)

Nesouhlasím s autorem článku v názoru, že CzechTek je méně hudebně zajímavý než ostatní dva tradiční festivaly. Trochu ho dokonce podezírám, že na CzechTeku nikdy nebyl ;)

Troufám si tvrdit, že i přes velice rozdílnou úroveň lze na CzechTeku nalézt více zajímavé hudby než na obou zmíněných festivalech dohromady. Navíc hudby, kterou nenajdete nikde jinde. V masmediich ani v shopech o ní určitě nezakopnete. A také hudby často neopakovatelné, protože se jedná o "živé sety".

Absolutně neopakovatelným zážitkem je pak pospojovaná hudba všech soundsystému dohromady. Tu si můžete vychutnávát a proměňovat podle toho, jak měníte polohu a putujete blízkým terénem. Ve spojeni s noční přirodou – magický prožitek.

Autor také vůbec nezmiňuje vizuální tvář CzechTeku, která s přehledem strčí do kapsy nudné komerční lightshow klasických akcí. Člověk má pocit, že se propadl do jiné dimenze.

..:. více zde :.

2006-03-2, 18:15:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-03-2, 17:32:00 • Média 
Policie se při razii střetla s mladíkem z ústavu
(iDNES.cz, 2. března 2006, 9:05)

V nečekaně dramatický zásah se změnila policejní kontrola v brněnském baru. Policisté přišli kontrolovat, zda mládež nepopíjí alkohol. Narazili však na odpor jednoho z mladíků. Svědci hovoří o brutálním zákroku. Později se ukázalo, že mladý opilec byl na útěku z diagnostického ústavu.

Brněnský podnik Těsně vedle, kde je i galerie a hudební klub, byl v pátek večer plný převážně mladých lidí. Najednou do baru vtrhla desítka policistů a jeden z nich se chopil mikrofonu. Vyzval hosty mladší 18 let, aby opustili podnik, a policie že je u východu zkontroluje.

"Byl tam najednou hrozný zmatek. Policie ale kontrolovala jen někoho, někteří stihli utéct. Když jsme vycházeli, viděli jsme venku velmi brutální zásah proti jednomu klukovi," popsal šestnáctiletý Jiří, který bydlí kousek od Brna.

..:. více zde :.

2006-03-2, 13:47:00 • Média 
Konečně pořádek! Inkvizice Svatá v zemích koruny České

Někteří členové vlády jsou u části obyvatelstva zcela prokazatelně značně neoblíbeni. Ministr vnitra František Bublan dokonce dnes informoval , že jistý anonym vyhrožoval premiérovi a ministrům výbuchem.
Zajímavější je ovšem informace, že se předseda vlády a veliký šáh ČSSD Jiří Paroubek ocitl ve spárech instituce, která má skutečně historickou tradici s odhalováním nepravostí a trestáním hříšníků. Působení této užitečné organizace bylo doposud veřejnosti utajeno. Redaktorům CzechTek Blogu se však podařilo odhalit, že v zemích koruny České působí sama Inkvizice Svatá.

..:. více zde :.

2006-03-2, 10:29:00 • Z vesela ;) 
každý nový příděl sněhové nadílky doslova láká...

..:. více zde :.

2006-03-1, 20:23:00 • Z vesela ;) 
Malá demonstrace proti ruskému postupu v Čečensku
(ČTK, 24. prosince 1994)

Praha – Svůj nesouhlas s postupem Ruska vůči Čečensku přišly dnes odpoledne vyjádřit před budovu ruské ambasády v Praze asi tři desítky občanů. K demonstraci vyzval Stanislav Penc, aktivista Hnutí občanské solidarity a tolerance.

"Přišel jsem vyjádřit svůj postoj proti vraždění civilního obyvatelstva ruskou armádou a podpořit samostatnost Čečenska," řekl zpravodaji ČTK další účastník mítinku, mluvčí hnutí S.O.S. Animals Petr Bergmann.

..:. více zde :.

2006-03-1, 17:15:00 • Retro 
Soudkyně nepustila novináře na jednání soudu
(Jan Jiřička, Zlínské noviny, 1. března 2006)

Kroměřížská soudkyně Jana Ivánková zakázala přístup novinářům na včerejší veřejné líčení. Porušila tak zákon o soudech a soudcích, podle kterého je soudní řízení přístupné veřejnosti. Informují o tom dnešní Zlínské noviny.

..:. více zde :.

2006-03-1, 17:06:00 • Média 
Policie po zásahu na CzechTeku vyhrává 9:0
(Ondřej Tolar, iDNES.cz, 1. března 2006, 13:46)

Vyšetřování technoparty CzechTek trvá už přes půl roku. Výsledky jsou zatím příznivější pro policisty. Zatímco technařů bylo obviněno devět, z toho sedm už mělo soud, policista nebyl stíhán ani jeden. Buď se nepodařilo agresivního muže v uniformě vypátrat, nebo nebyl shledán trestný čin.

Po zásahu proti loňské technoparty na louce u Mlýnce na Tachovsku zůstaly desítky zraněných na obou stranách. Policisté byli speciálně vyzbrojeni, proti tanečníkům použili kromě pendreků a ochranných štítů i vodní dělo a slzný plyn.


Policejní zásah označil za nepřiměřený veřejný ochránce lidských práv. Policie podle Otakara Motejla nevyužila všechny možnosti, jak situaci řešit bez použití síly. Pochybili ale i technaři, dodal ombudsman.

celý článek zde: ..:. iDNES.cz :.
2006-03-1, 14:11:00 


..:. více zde :.

2006-03-1, 14:01:00 • Odkazy 

… Někteří čeští politici však upozorňují, že by měly politické špičky hovořit s Putinem i o lidských právech. Například občanský aktivista a lídr Strany zelených pro volby v Královéhradeckém kraji Stanislav Penc, který byl jedním z hlavních odpůrců policejního zásahu na technoparty CzechTek, pokládá lidská práva za hlavní téma debaty. "Za nejdůležitější témata považujeme situaci v Čečensku, nový restriktivní zákon o nevládních organizacích, potlačení svobody tisku a postavení novinářů v Rusku ," řekl Penc.

celý článek zde: ..:. Novinky.cz :.

2006-03-1, 11:33:01 • Si děláš kozy... 
Jediný protest proti Putinovi. Aktivisté nemají čas.(Aktuálně.cz)
Aktivisté se kolegů v Rusku nezastanou (Aktuálně.cz)

Rusku je třeba říkat pravdu
Jaromír Štětina: O skvrně na tváři Ruska (Aktuálně.cz)

Předvedou úřady svojí touhu po pořádku na Lidlu?
Kritika: Kvůli Lidlu se zase kácí stromy (Aktuálně.cz)


2006-03-1, 10:20:43 • Média 
Gumový klacek nejen na tekno

Ministerstvo vnitra včera zveřejnilo vzor vyhlášky, která má obcím poskytnout návod, jak řešit konání freeparty. Po jejím přečtení a nahlédnutí do souvisejících právních předpisů, se člověk neubrání dojmu, že freeparty jsou největším nebezpečím pro zdejší obyvatelstvo od dob morových epidemií.
Po patnácti letech tolerance k neonacistickým projevům a ve světle stále jasnějšího propojení policie a politiků s organizovaným zločinem, se Vnitro pochlapilo, našlo vhodný cíl a sepsalo vyhlášku, která má svojí obludností zřetelně zakrýt i loňský zpackaný zákrok proti CzechTeku.

..:. více zde :.

2006-03-1, 8:17:00 • CzechTek 
Podrobně z technovyhlášky

Zastupitelstvo obce stanoví množství osob, na které se bude vyhláška uplatňovat. (Pokud se budou chtít obce inspirovat fašistickým anglickým vzorem, mohou zřejmě tento počet stanovit již od 2 osob.) Akce musí přesáhnout, včetně přestávek a přerušení, dobu jednoho dne.

Dále obec vymezí, které akce se za technopárty nepovažují ( Vnitro napovídá: vícedenní sportovní soustředění, dětské dny, karnevaly, masopust apod.) Organizátorem je osoba, která akci musí oznámit nebo osoba, která zajistila právo užívat pozemek nebo stavbu, kde se má akce konat.

Vzhledem ke svému rozsahu se akce typu technopárty považuje za činnost, jež může narušit veřejný pořádek v obci nebo být v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku.

..:. více zde :.

2006-03-1, 8:15:00 • Vládní lži a jiná svinstva