[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Začíná hon na "technopárty"?
(Mari, Freeak.net, 30.dubna 2006)

Už nejen Czechtek, ale jakákoliv venkovní free akce se může stát středem zájmu policejních složek a hlavně médií, pro které se stává vděčným tématem. Nova letos začala brzy, když odvysílala v Televizních novinách informace o letošní první venkovní free akci – Czarotekk, která proběhla tento víkend. Tak to vypadá, že začíná mediální hon na údajné "technopárty", takže kromě vražd, nehod, politiky a korupce budou letos pravidelnou součástí zpravodajských relací i spoty o tom, kdy a kde a hlavně u koho se na louce "juchá" v rytmech taneční hudby. Tak si hlavně dejte pozor, protože by se vám taky mohlo snadno stát, že až si na zahrádce k ohýnku a pečeným buřtíkům pustíte z magiče "techno", bude to za asistence policie a dalších záchranných složek :-).

zdroj: ..:. freeak.net :.

2006-04-30, 22:05:00 • Komentáře / názory 

Akorát by mohlo bejt trochu tepleji. Jinak je vše, jak má být.


2006-04-30, 19:23:00 • SMSky z terénu 

Server BlackHole.sk odhalil bezpečnostní chybu a porno na webu ministerstva vnitra...

více na ..:. www.BlackHole.sk :.


2006-04-30, 17:23:00 • Odkazy 
Beltain
(Wiccangarden.com)

..:. více zde :.

2006-04-30, 14:26:00 • Retro 
Humor v politice: vinohradská tradice
( Irena Tyslová, Vinohrady.cz, 25. listopadu 2002)

Letos máme za sebou už třetí volby. Výsledky mnohé potěšily, mnohé zklamaly. Velké množství voličů je vývojem politického života natolik znechuceno, že už k volbám ani nechodí. Někteří naopak zakládají nové strany, s vážně i nevážně míněným programem. Není to nic nového pod sluncem.

Bude to bezmála sto let, kdy se v hostinci U zlatého litru v Balbínově ulici číslo 1 scházela bohémská společnost, jejíž duší byl Jaroslav Hašek. Právě v debatách o politice vznikla idea založit stranu, která by cele vyhovovala jejich pohledu na svět. A tak vznikla Strana mírného pokroku v mezích zákona. Patřili do ní anarchističtí básníci Rosenzweig-Moir a Luis Křikava, malíř Kubín, později Josef Lada, intelektuálové František Drobílek, dr. Novák, zvaný Kytička, dr. Grünberger, dr. Foerster, ing. Kún a řada dalších i náhodných členů.

..:. více zde :.

2006-04-30, 13:30:00 • Retro 
Akce probíhá v klidu. Policie řešila jen dva drobné incidenty.

Starosta Krásna: „Hluk se skutečně zlepšil, protože nejsou namířeny repráky směrem do Krásna.“

webvideo ze sobotních Televizní novin: ..:. Nova.cz :.

2006-04-30, 10:01:52 • Média 
„Asi tři tisíce příznivců taneční hudby přijelo na povolenou technopárty do Krásna na Sokolovsku. Kvůli různým přestupkům už policie potrestala asi patnáct tisíc lidí.“

Jolana Voldánová

„Jsem zděšenej, když sem viděl, když sem projížděl ten superbordel… To není normální.“

starosta Krásna

webvideo TV reportáže České televize ze včerejších Událostí zde: ..:. ČT24.cz :.

2006-04-30, 9:42:00 • Média 
Mrazivá noc na CzaroTekk
(Novinky.cz, 30.dubna 2006, 8:39)

Mrazivou noc mají za sebou asi dvě tisícovky účastníků technoparty CzaroTekk, která se koná od pátku u Krásna na Sokolovsku. Teplota tam klesla až ke třem stupňům pod nulou. Policisté museli pomáhat dalšímu z účastníků, kterého nedaleko místa akce srazilo auto. Se zlomeninou nohy a dalšími drobnějšími poraněními ho záchranáři převezli do nemocnice.


Krásno – Oba aktéři nehody patřili k návštěvníkům technoparty. Automobil srazil mladíka na silnici k polnímu letišti, kde se CzaroTekk odehrává. U řidiče při dechové zkoušce policisté alkohol nezjistili, ale zraněný měl v krvi přes 1,7 promile alkoholu. "Byla to zatím nejvážnější událost, která se na technoparty stala. V noci z pátku na sobotu ještě pomáhal náš lékař dalšímu technaři, jenž omdlel. Také on byl převezen do nemocnice v Sokolově a už je v pořádku," uvedla mluvčí.

Technoparty se účastní mladí lidé z různých koutů Evropy. Převážně jsou mezi účastníky Češi, nechybějí ale ani technaři z Nizozemska, Německa a Francie.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-30, 9:11:00 • Média 
Paroubek – Chcete mu to vytmavit?
2006-04-29, 19:44:00 • Inspired by... 
...na technoparty v Krásně dorazilo tři tisíce technařů. Policie jich již patnáct tisíc pokutovala ??? ;*)
2006-04-29, 19:29:57 • Z vesela ;) 

Napadení poslance KSČM Jiřího Dolejše

Jako 18-tiletý mladík jsem dne 13. května 1971 v podvečer vstoupil do přerovské restaurace známé pod názvem Komuna a to za účelem koupě dvou kofol. Měl jsem na tu dobu delší vlasy a tričko s anglickým nápisem beatové skupiny Led Zepelin. Já jsem si bohužel neuvědomil, že v ten den komunisté oslavovali v této restauraci a v přilehlém společenském sále 50 let založení KSČ. Ihned po vstupu do výčepu mne obklíčili ometalovaní a podnapilí soudruzi – předsedové stranických organizací KSČ, LM, SČSP a za přítomnosti představitelů velitelů vojsk SSSR z posádky Libavá mne začali vulgárně napadat, strhli mi tričko, poté mne začali rvát vlasy, kopat a nakonec mne dosmýkali na WC, kde mi strčili hlavu do záchodové mísy. Já jsem se pokoušel bránit, ale přesila urostlých soudruhů byla značná a tak mi rozbili hlavu o tu mísu a i mísa byla nokonec rozbitá a potřísněná mojí krví.


..:. více zde :.

2006-04-29, 18:23:00 • Komentáře / názory 
Stovky sociálních demokratů se sjely k Řípu, aby vystoupily na jeho vrchol a tam demonstrovaly svou politickou sílu. V čele se sjel premiér a hlavní volební lídr Jiří Paroubek doprovázený německým stranickým kolegou bývalým kancléřem Gerhardem Schröderem, popsala ČTK.

Paroubek a Schröder se společně vydali na Říp (iDNES.cz)


2006-04-29, 14:26:48 • Z vesela ;) 
Sokolovsko okupují technaři
( Martin Kasal, Karlovarské noviny, 29.dubna 2006)

Krásno – První účastníci technoparty CzaroTekk 2006 přijeli včera do Krásna na Sokolovsku. Odpoledne už měli postavených přes deset hudebních souprav, kolem kterých začínalo tančit na dvě stě technařů. Policie i pořadatelé očekávali největší nápor přijíždějících účastníků během včerejšího večera a dneška. Organizátoři s přítomnými policisty bez problémů komunikují. "Nechceme, aby se opakoval loňský rok," vysvětlil jeden z pořadatelů. Pozemky mají technaři řádně pronajaté a také akci ohlásili policii i obci.

..:. více zde :.

2006-04-29, 10:20:44 • Média 

CzaroTek 06

28. dubna – 1. května 2006 – Letiště Krásno


..:. více zde :.

2006-04-29, 9:59:00 • FreeTekno akce 
V Krásně je téměř 3000 technařů
(ČTK, ČT24.cz, 29.dubna 2006, 8:07)

Krásno (Sokolovsko) – Na soukromý pozemek u Krásna na Sokolovsku, kde v pátek začala technoparty CzaroTekk, se během noci sjelo téměř 3000 příznivců techno hudby. Policie odhaduje počet automobilů v okolí asi na 900, na ploše letiště je instalováno přibližně 20 zvukových aparatur. Policisté zatím řešili jenom dva menší incidenty, jinak akce pokračuje bez problémů. ČTK to řekl mluvčí policie Jiří Soukup.


Automobily technařů, kteří s médii nekomunikují, najížděly na místo pro technoparty až do třetí hodiny v noci. Pozemek mají legálně pronajatý a akce je povolená. Proto ji policie pouze monitoruje, dohlíží na plynulost dopravy a kontaktu s technaři se vyhýbá, uvedl mluvčí. "Zadrželi jsme jen jednu dívku z Prahy, která měla oblečenou pracovní policejní uniformu i s veškerým značením. Vyřešili jsme to jako přestupek na obvodním oddělení v Horním Slavkově. Prý šlo z její strany o recesi," uvedl Soukup.

Další zásah policie si vyžádali sami pořadatelé technoparty. Jeden z účastníků ztratil vědomí, a tak přišli požádat o pomoc policejního lékaře. "Mladík byl v bezvědomí. Buď se opil, nebo požil nějaké omamné látky. Lékař mu poskytl první pomoc a sanitka ho potom odvezla do nemocnice. Jinak je na místě klid, ale je velká zima a prší," dodal Soukup.

Od pátku policie přísněji kontrolovala vozy, které mířily do Čech přes hraniční přechody v Karlovarském a Plzeňském kraji. Policisté se u předpokládaných účastníků zaměřili na kontrolu cestovních dokladů, dokladů od vozidel a na očkovací průkazy psů, které si s sebou velmi často vozí, informovala ČTK mluvčí plzeňské cizinecké a pohraniční policie Helena Fertšaková.

U krásenského letiště vzniklo celé stanoviště integrovaného záchranného systému. Jeho členové mají za úkol na akci dohlížet a případně poskytnout nutnou pomoc.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-04-29, 9:25:11 • Média 


Na Říp dorazili první sociální demokraté. (Autor: vysočina.socdem.cz )

Policie obsadila hranice, kvůli odvolanému výstupu na Říp
(CzechTek Blog, 29.dubna 2006, 8:23)

Policisté se kvůli dnešnímu nejistému setkání sociální demokracie na hoře Říp rozhodli pro jistotu zvýšit ostrahu na hranicích v Severočeském a Východočeském kraji. Setkání se však možná konat nebude, organizátoři je už dříve odvolali.
"Od 8 hodin budou probíhat na všech hraničních přechodech v Severočeském a Východočeském kraji opatření v souvislosti s setkáním, které se od dnešního dne koná u hory Říp na Litoměřicku," sdělila mluvčí severočeské cizinecké policie Helena Fierlingerová.


Zda se však setkání opravdu uskuteční, stále není jasné. Organizátoři se totiž zalekli ohlasu, který jejich akce vzbudila. Bojí se proto přívalu velkého množství sociálních demokratů a akci odvolali.

Se setkáním ale "pro jistotu" nadále počítá radnice, policie i majitelka pozemku.

Policisté se u předpokládaných účastníků zaměří na kontrolu cestovních dokladů, dokladů od vozidel a na očkovací průkazy psů, které si s sebou sociální demokraté velmi často vozí.

Policisté budou také kontrolovat dovážené věci. Zaměří se na hledání zbraní nebo farmaceutik a povzbuzujích látek. Auta ve špatném technické stavu přes hranice nepustí.

inspirace: ..:. iDNES.cz :.
2006-04-29, 8:52:00 • Neověřené 
Od koz mezi poslance
(Renata Kalenská, Lidové noviny, 28.dubna 2006)

Jako mladík chodil k Havlům a Dientsbierům a první polistopadový ministr zahraničí mu byl po revoluci za svědka na svatbě (krátce poté se Penc rozvedl). „Nikdy jsem necítil problém s věkem. Když jsem si povídal s Ludvíkem Vaculíkem, Zdeňkem Urbánkem nebo kýmkoli jiným, nebral jsem to tak, že bych se měl sklánět ke stáří. S Václavem Havlem jsem se po revoluci samozřejmě několikrát viděl, ale nevyhledával jsem ho. Nechodil jsem někam na Hrad, nechtěl jsem si s ním třást rukou. Nevidím žádnou pointu v tom, že bych se s ním měl někde vystavovat. Ale když jsem s ním potřeboval mluvit nebo když jsme se někde náhodně setkali, mluvili jsme spolu. A já jsem viděl tu servilitu lidí okolo něj. To jsem ostatně pozoroval už v době Občanského fóra, kdy se z některých lidí stali ministři. Já jsem šel třeba s Jirkou Dientsbierem na koncert Rolling Stones a jak se všichni před ním servilně klaněli... To je krásně vidět u Klause, který si na tomhle stylu zakládá. I když to nebyl žádný disident,“ nezapomíná si Penc zarýt do současného prezidenta.

..:. více zde :.

2006-04-29, 7:13:57 • Média 

+ afterparty v Německu – tentokrát od Evičky:
..:. Strasbourg 2006 – United Against Represion + After Party in Germany – Photo-Report :.


2006-04-29, 2:42:00 • Odkazy 

Může zastupitelstvo neschválit akci, která není v jeho kompetenci?

Mluvčí západočeské policie Jolana Číhová, která podávala nepravdivé informace na loňském CzechTeku, opět před televizními kamerami.

Místní obyvatelé přiliš nadšeni nejsou. V noci byl furt rachot.

reportáž TV Nova z Televizních novin – webzáznam zde: ..:. Nova.cz :.


2006-04-29, 0:42:00 • Média 
Technopárty u Krásna skončila bez incidentů
( Martin Polák, Právo, 1.dubna 2006, 10:55)

Třídenní technopárty, která se odehrávala od pátku na soukromém letišti u Krásna na Sokolovsku, v neděli oficiálně skončila. Podle pořadatelů a policistů se akce obešla bez incidentů. V neděli se tak rozjížděly až čtyři tisíce lidí z různých koutů naší republiky, Anglie a Francie do svých domovů. Na produkci si stěžovali především tamní obyvatelé.


Krásno – "Měl jsem několik telefonátů. Vesele se hrálo a bylo to velmi hlučné. Nic jsme s tím ale nemohli udělat. Akce nebyla na našem pozemku," řekl starosta Krásna Oto Wied (nez.). Ten ze svého domu viděl přímo na místo konání akce.

"Celou noc jsem nespal," postěžoval si starosta a dodal, že technopárty jinak proběhla v klidu. "Úzce jsme spolupracovali z policií," doplnil Wied.

"Pořadatelé začali pozemek postupně vyklizovat. Nezaznamenali jsme žádné výtržnosti. Pouze několik drobných přestupků," uvedl v neděli odpoledne policista z nedalekého Horního Slavkova Ladislav Šašek. Dodal, že policejní hlídky musely dohlížet na odjezd fanoušků techna.

"Několikačlenné skupinky lidí odcházely směrem na Bečov a Loket. Zajišťovali jsme plynulost dopravy," poznamenal Šašek. Organizátoři už v sobotu přistavěli kontejnery a začali likvidovat odpadky. "Uklidíme a končíme," slíbil za pořadatele Ivo Mathé.

zdroj: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-29, 0:16:12 • Média 
Technoparty skončila v klidu, vidělo ji 4000 lidí
(ČTK/Tiscali, 2.dubna 2004)

Krásno – Účastníci technoparty, která se od čtvrtka koná na letišti v Krásně na Sokolovsku, se v neděli rozjížděli domů. Přes počáteční obavy se místní lidé i policisté shodují v tom, že průběh akce byl zatím klidný. Technoparty se zúčastnilo asi 4000 lidí.

..:. více zde :.

2006-04-28, 21:25:06 • Média 
CzaroTek 2004 proběhl bez problémů
(Krásno.euwe.cz, 3.dubna 2006)

Podle informací z různých zdrojů proběhne poslední víkend v dubnu na letišti v Krásnu po roční přestávce velká hudební akce – technopárty. Setkáme se letos s pochopením a tolerancí, a nebo přijdou zákazy, a nebo dokonce obušky...???? Co takhle malá anketa:


Konání technopárty:

1. Vítám a podporuji, podpořím návštěvou...75%
2. Jsem zásadně proti, je třeba zakázat....0%
3. Dá se to vydržet, Krásno se zviditelní..25%
4. Je to obtěžování, Krásnu to uškodí......0%
Celkem hlasujících:.........................4

V roce 2004 proběhla podobná akce bez problémů – viz dobové zprávy.

zdroj: ..:. Krásno.euweb.cz :.
2006-04-28, 21:07:31 • Média 
"Tak 70% Krásna si myslí, že sedíme v pralese u černochů a slyšíme jen bubnování, monotónní, prostě furt jedno a to samý a to unavuje potom."

Oto Wied, starosta Krásna

"Přeci jim nebudeme pořád všechno zakazovat ..Každá doba má svou hudbu. Můj táta dechovku, já rokenrol, kterej mi zahrajou jestě na pohřbu a tyhle děti maj techno."

Ludmila Jílková, majitelka pozemků, na kterých se koná CzaroTek

webzáznam TV reportáže ze začínajícího CzaroTeku zde:
Na Sokolovsku začíná CzaroTech (Večerník z Čech, ČT24.cz)

2006-04-28, 20:36:00 • Média 

2006-04-28, 19:05:00 • Z vesela ;) 
Mluvčí ministra spravedlnosti Petr Dimun uvedl, že podle ministra Němce by policisté měli na místě bránit excesům a nikoliv je vytvářet.

Technaři se sjíždějí na odvolanou party v Krásně (iDNES.cz)


2006-04-28, 18:44:00 • Média 
Informace o začátku CzaroTeku v TV zprávách ČT24.cz v 16:00

webzáznam zde: ..:. ČT24.cz :.

2006-04-28, 18:31:00 • Média 
Na technoparty do Krásna se sjelo na 200 lidí a policie
(ČTK, 28.dubna 2006, 15:54)

Asi dvě stovky příznivců techna se do dnešního odpoledne sjely na letiště v Krásně na Sokolovsku. Připravují se na víkendovou technoparty CzaroTekk. Svůj stan si u příjezdu na letiště postavili i policisté. Technaři si na akci pronajali pozemek a ohlásili ji obecnímu úřadu. Podle odhadů by mohlo do Krásna přijet až několik tisíc lidí.


První účastníci technoparty přijeli už ve čtvrtek odpoledne. "Večer jsme začali stavět. Dneska to doděláme," řekl ČTK technař ze Slovenska. Na letištní ploše nyní příznivci techna stavějí více než deset zvukových systémů. Zatím ale nevědí, kolik lidí se do Krásna sjede. Předpokládají, že spoustu lidí odradí počasí. V Krásně je jen několik stupňů nad nulou a od rána mrholí.

Podle mluvčího Jiřího Soukupa bude policie na akci hlídat zejména bezpečnost dopravy a dodržování pořádku. "Zatím žádné problémy nebyly. Obrovskou výhodou ve srovnání s jinými nepovolenými akcemi je to, že organizátoři mají pozemek pronajatý a akce je řádně povolena," uvedl.

Na místě a v okolí Krásna je nasazeno několik desítek policistů. Policejní odhady mluví zatím o asi 150 účastnících, další ale po skupinkách do Krásna přicházejí.

Od dnešního poledne policie přísněji kontroluje vozy, které míří do Čech přes hraniční přechody v Karlovarském a Plzeňském kraji. Policisté se u předpokládaných účastníků zaměří na kontrolu cestovních dokladů, dokladů od vozidel a na očkovací průkazy psů, které si s sebou velmi často vozí, informovala ČTK mluvčí plzeňské cizinecké a pohraniční policie Helena Fertšaková.

Policisté na hranicích také budou důkladně kontrolovat věci technařů. Zaměří se na dovoz zbraní, nebezpečných věcí nebo omamných a psychotropních látek. "V případě zjištění nedostatků, kterými bývá velmi často právě špatný technický stav vozidel nebo převoz zakázaných věcí nebude těmto osobám povolen vstup na naše území," dodala Fertšaková.

Policie zatím jen monitoruje přijíždějící vozidla a případně kontroluje jejich technický stav. U letiště má ale vzniknout celé stanoviště integrovaného záchranného systému. Jeho členové budou mít za úkol na akci dohlížet a případně poskytnou nutnou pomoc.

Minulý týden se objevily zprávy zrušení technoparty. Pořadatelé ale s médii nekomunikovali. Zpráva o zrušení srazu byla zřejmě nepravdivá.

zdroj: ..:. ct24.cz :.
2006-04-28, 17:55:00 • Média 
Warning for foreign visitors Czech Republik

The Czech police is again planning to vex the techno fans before the Czaro weekend. Supposedly just at the borders but who knows? In any case they have announced controls of passports, vehicle papers, vaccination certificates for dogs, and will concentrate mainly on searching for weapons or drugs. Cars in bad technical condition will be not allowed to cross the border.

2006-04-28, 13:56:00 
Policie obsadila hranice, kvůli odvolané technoparty
(iDNES.cz, 28.dubna 2006, 12:02)

Policisté se kvůli nejisté technoparty u Krásna na Sokolovsku rozhodli pro jistotu zvýšit ostrahu na hranicích v Plzeňském a Karlovarském kraji. Technoparty se však možná konat nebude, organizátoři ji už dříve odvolali.
"Od 12 hodin budou probíhat na všech hraničních přechodech v Plzeňském a Karlovarském kraji opatření v souvislosti s technoparty, která se od dnešního dne koná u Krásna na Sokolovsku," sdělila mluvčí plzeňské cizinecké policie Helena Ferštachová.


Zda se však technoparty opravdu uskuteční, stále není jasné. Organizátoři se totiž zalekli ohlasu, který jejich akce vzbudila. Bojí se proto přívalu velkého množství technařů a akci odvolali.

S technoparty ale "pro jistotu" nadále počítá radnice, policie i majitelka pozemku.

Policisté se u předpokládaných účastníků zaměří na kontrolu cestovních dokladů, dokladů od vozidel a na očkovací průkazy psů, které si s sebou technaři velmi často vozí.

Policisté budou také kontrolovat dovážené věci. Zaměří se na hledání zbraní nebo omamných a psychotropních látek. Auta ve špatném technické stavu přes hranice nepustí.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
2006-04-28, 12:36:42 • Média 
Policisté bez čísel nejsou policisté
(CzechTek Blog, 28.dubna 2006, 10:05)

Policista bez identifikačního čísla není policista i když má na sobě uniformu

viz.:

400 policistů bez čísel, žádný veřejný činitel

Podle svědků policejního zásahu proti účastníkům soukromé taneční oslavy u Mlýnce na Tachovsku letos v létě neměla zhruba třetina zasahujících policistů identifikační čísla. Nikdo z nich ovšem nezapomněl vzít si služební stejnokroj.


Co to vlastně znamená? Policista je povinen při výkonu své pravomoci prokázat svou příslušnost k policii, pokud to povaha a okolnosti služebního zákroku nebo služebního úkonu dovolují.

1) § 10 odst. 1 zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky.

K prokázání své příslušnosti k policii může policista použít kromě služebního průkazu, odznaku služby kriminální policie nebo ústního prohlášení „policie“ také služebního stejnokroje s identifikačním číslem.

Vzhledem k tomu že zmínění policisté bez čísel nevyužili žádné jiné možnosti, jak prokázat svou příslušnost k policii, nepodařilo se jim tuto vůbec prokázat. To znamená, že těchto cca 400 policistů nebylo veřejnými činiteli z pohledu osob, proti kterým zakročovali. Těmto osobám totiž policisté svou příslušnost k policii neprokázali.

Samotné neumístění či odstranění identifikačního čísla na stejnokroji je porušením povinnosti, kterou policistovi ukládá zákon o Policii České republiky. Takové porušení povinnosti policistou splňuje znaky kázeňského přestupku, za něž lze policistu postihnout písemným napomenutím, snížením základního tarifu až o 25% na dobu nejvýše 3 měsíců, odnětím služební medaile nebo odnětím služební hodnosti.

Pokud však neoznačený policista (v tu chvíli ho nelze považovat za veřejného činitele s výjimkou stanovenou v zákoně o Policii ČR) …

3) § 10 odst. 1 zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky: "…, pokud to povaha a okolnosti služebního zákroku nebo služebního úkonu dovolují." Dále viz § 10 odst. 3 zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky.

…provede nějaký úkon či zákrok, pak se tímto jednáním může dopustit (kromě kázeňského přestupku) také přestupku dle zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, případně v závislosti na okolnostech konkrétního případu též trestného činu. V souvislosti s jednáním neoznačeného policisty přichází v úvahu řada trestných činů. S ohledem na účel tohoto článku je třeba zaměřit pozornost především na trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele a trestný čin maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti.

z článku Vzkaz od ministra vnitra (Mgr. Robert Cholenský, Via Iuris, 19. prosince 2005)

Autor působí v Lize lidských práv a je doktorandem na PrF MU.
2006-04-28, 10:13:18 • Komentáře / názory 
Nenávist šíříte Vy!

Reakce na tiskovou konfrenci ČSSD a vystoupení Jiřího Paroubka, kterou vysílala v živém vysílání ČT24.cz 27.4.2006 v 16:05.

Viděl jsem Vaší dnešní tiskovou konferenci a překvapuje mne, s jakou drzostí a cynismem zrovna Vy dokážete brojit proti násilí a vyzývat k toleranci.

Zrovna Vy! Který šíříte nenávist a už rok polarizujete společnost do čím dál vyhrocenějších extrému!

2006-04-28, 9:19:32 • Přišlo e-mailem 

"Jestliže dnes budeme zlehčovat fyzické útoky na komunisty, s poukazem na to, že i oni se v minulosti dopustili zločinů, brzy můžeme být svědky násilí páchaného na demokratech sociálních, liberálních či konzervativních," uvedl premiér.

Paroubek: Za útokem na Dolejše je studená válka ODS (Novinky.cz)

A jako bonus ještě spršku nenávisti a hnusu…

Paroubek hovořil i o útocích na bývalého prezidenta Václava Havla jen kvůli tomu, že má jiné názory než ODS. Na zpěváka Karla Gotta se prý útočí proto, že se o Paroubkovi vyjádřil jako o dobrém premiérovi. "Jaká sprška nenávisti a hnusu, která se na něj snesla z některých tiskovin je naprosto bezprecedentní," dodal.

Dolejš zřejmě na oko uvidí, Paroubek útok spojil s ODS (iDNES.cz)

2006-04-28, 9:08:40 • Vládní lži a jiná svinstva 

Normalizační zkraty premiéra Paroubka

(Jakub Jirsa, Jan Růžička, Lidové noviny, 3. dubna 2006)

Paroubkův text, který uveřejnily Lidové noviny 2. srpna 2005 ('Technaři nejsou tančící děti, ale nebezpeční lidé'), je materiálem, který nám o premiérovi říká víc, než autor sám zamýšlel. Premiér čtenářům nabízí špatný text plný pokroucené logiky a rétorických figur, které chybně vydává za 'fakta'. Snaží se vzbudit dojem, že tzv. tvrdé jádro účastníků technoparty je pro policii stejným protivníkem a nebezpečím jako mezinárodní terorismus. Demagogicky tvrdí, že toto nepolepšitelné a 'posedlé' tvrdé jádro svádí nezkušené mladé účastníky. Nakonec uvádí, že policie slzným plynem, vodními děly a obrněným transportérem zamezila nejen 'divoké akci', ale i šíření pohlavních chorob a infekčních onemocnění.


..:. více zde :.

2006-04-28, 0:06:00 • Média 

Technaři nejsou tančící děti, ale nebezpeční lidé

(Jiří Paroubek, Lidové noviny, 2. srpna 2005)

Jestliže na mne redaktor LN pan Kubita útočí s obžalobou za údajný masakr policejních těžkooděnců proti tančícím a zpívajícím dětem, pak nemohu než pochybovat o jeho dobré vůli k objektivnímu hodnocení situace. S tvrdým jádrem inspirátorů technoparty jsou trpké zkušenosti v celé Evropě. Žádné tančící děti to nejsou. Věci je nutno nazývat pravým jménem, tím spíše, že jsou mezinárodně, a také u nás, jak politologicky a sociologicky, tak policejně a zpravodajsky dokonale dokumentovány. Toto jádro tvoří nebezpečně posedlí lidé s anarchistickými sklony, přitom mezinárodně propojení. Provokují masivní, alkoholem a drogami přiživované silácké demonstrace proti pokojné společnosti (i když ty jsou spojené například i s emocemi vyznavačů tvrdého rocku). Logice těchto násilníků odpovídá i systém pořádání jejich party. Přes internet a mobilní síť se informují tak, aby se jejich zahraniční skupiny i domácí organizátoři, křižující zemi ve velkých automobilech, dozvěděli o utajovaném místě konání v okamžiku, kdy jsou schopni velice rychle vyrazit.


..:. více zde :.

2006-04-27, 23:50:00 • Vládní lži a jiná svinstva 

Přes držku měl dostat Jirka Paroubek

(CzechTek WebLog, 27. dubna 2006, 20:42)

Nejmenovaným investigativním novinářům se podařilo odhalit, že naplánovaným cílem útočníkům neměl být poslanec Dolejš, ale sám premiér Paroubek. Díky pověstné popletenosti členů sociální demokracie došlo opět k omylu. Podobně jako při nedávném telefonickém hlasovaní v Ústí nad Labem, kdy člen ČSSD rozesílal spolustraníkům špatné číslo.


..:. více zde :.

2006-04-27, 20:42:00 • Z vesela ;) 
Paroubek: Za útokem na Dolejše je studená válka ODS
( Právo, 27.dubna 2006, 18:51)

Premiér a volební lídr ČSSD Jiří Paroubek ve čtvrtek na mimořádné tiskové konferenci v Lidovém domě, kam kromě něho přišlo 12 představitelů soc. dem. z vedení strany, Sněmovny a Senátu, ostře kritizoval ODS v souvislosti s fyzickým útokem na poslance, místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše. Útok podle premiéra vyvěrá z atmosféry nesnášenlivosti a honu na čarodějnice, kterou v posledních měsících šíří ODS a někteří jí blízcí novináři, které Paroubek vyjmenoval.


Praha – Příčinou je "závist a nenávist ODS vůči levici, bez ohledu na to, jestli jde o ČSSD nebo KSČM". "Pak není divu, že nejrůznější patologičtí jedinci této atmosféře podléhají a fakticky konají špinavou práci za ty, kteří pro ni vytvářejí podmínky," prohlásil premiér.

"Myslím si, že pokud to zůstává jen u útoků verbálních, tak by to snad bylo snesitelné. Myslím, že se ukazuje, že je to něco, co bych nazval jako studená občanská válka, co rozpoutala ODS a ty satelitní organizace, které se k ní hlásí a které tento trend antikomunismu naprosto intolerantního a nepochopitelného, nenávistného stupňují," prohlásil premiér.Útočí se prý i na Gotta a Havla

ČSSD je podle premiéra ideologicky od KSČM dost vzdálena. "Ale myslím si, že v tuto chvíli jde o útoky na samu podstatu demokracie, o zastrašování kde koho, ať už se jedná např. o bývalého prezidenta republiky," uvedl Paroubek.

Příčinu útoků na Václava Havla vidí v tom, že se Havel nebojí naznačit, že má jiný názor na řešení, "které si přeje ODS". Vedle Havla premiér jmenoval Karla Gotta, který se dopustil toho, že se o Paroubkovi vyjádřil "jako o dobrém premiérovi".

Paroubek řekl, že už vyzval policejního prezidenta, aby policie konala. Prostřednictvím ministrů vnitra a spravedlnosti vyzve také orgány činné v trestním řízení, aby se všemi silami a co nejrychleji zasadily o prošetření tohoto trestného činu, aby jeho pachatelé byli potrestáni v souladu s právním řádem.

V prohlášení ČSSD, které Paroubek citoval, nejsilnější vládní strana nevylučuje, že útok na poslance demokraticky zvolené strany měl politické motivace. "Jestliže dnes budeme zlehčovat fyzické útoky na komunisty, s poukazem na to, že i oni se v minulosti dopustili zločinů, brzy můžeme být svědky násilí páchaného na demokratech sociálních, liberálních či konzervativních," uvedl premiér.

celá zpráva: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-27, 20:23:00 • Média 
Ptejte se Ondřeje Neffa
( Lidovky.cz, 20.dubna 2006, 12:00)

Ondřej Neff před 10 lety založil a spustil Neviditelného psa. Bez velké nadsázky se dá mluvit o okamžiku, kdy začal fungovat český internet. Jak se za tu dobu web změnil? Ptejte se novináře, spisovatele a spolupracovníka Lidových novin Ondřeje Neffa. Odpovídat na vaše dotazy v pondělí od 10:00.


Zdravim a mám dvě otázky. Před časem ste přišel s myšlenkou na založení strany nevoličů (o mandáty by se losovalo, etc.) Nehodláte tuto oruiginální ideu realizovat? Věc druhá CzechTek. Pokud se nepletu byl ste zastancem toho, ze police měla zasáhnout. Nemyslíte si dnes po několika měsících, kdy se stale objevují důkazy o policejni brutalite a o zranenych, ze zasah neměl vubec nastat. Protože při takovém shromáždění lidí se nedalo střetům a následným zraněním zabránit.

ODPOVĚĎ ( 24.04.2006 09:43 )
Budu ji realizovat, v paralelním světě XB1. Z jiného soudku – od první chvíle mě zajímala brutalita "tančících dětí" vůči policii. Ukažte mi policejní sbor na světě milující kamenování. Asi bude taky v tom paralelním světě XB1.

celý chat na: ..:. Lidovky.cz:.
2006-04-27, 11:50:18 • Média 
Tonfy a slzný plyn do poslanecké Sněmovny
(CzechTek Blog, 27.dubna 2006, 10:23)

Rychlost a důraznost, se kterou poslanecká Sněmovna odsoudila zmlácení komunistického politika Jiřího Dolejše ukázaly doposud skrytou poslaneckou schopnost adekvátní reakce.(Že by je snad vyburcoval strach z dalších podobných útoků? Důvodů i jedinců, kteří by si to s nimi chtěli osobně vyřídit za jejich poslancování, se najde určitě dost.)


Je jen hezkým kontrastem s jakou laxností, nezájmem a bagatelizací se poslanci vypořádali s loňskou kauzou CzechTek, kde byly policií zmláceny a zraněny desítky lidí. Řada poslanců dokonce zákrok policie podporovala. I přes prvotní bouřlivou rétoriku, dnes tento případ poslance nezajímá a považují ho za uzavřený. A to i přesto, že se nepodařilo dostat před soud ani jednoho policistu. Důkazů o policejní brutalitě je přitom dostatek. Navíc byla policie ombudsmanem usvědčena ze lží a nezákonného jednání.
Tyto skutečnosti ovšem apatické poslance k akci neproberou. Na CzechTeku, až na jednu vyjimku, nikdo z nich nebyl a nemůžeme jím mít tedy za zlé, že si nedokážou představit rány tonfou či zásah slzným plynem. Zbývá jen doufat, že někdo zákonodárcům takový zážitek v budoucnu poskytne. Snad pak budou k podobným věcem vnímavější i v případech, kdy se to týka někoho jiného než jejich kolegy.

Poznámka na závěr.
Zda bylo zbabělé zmlácení Jiřího Dolejše náhodným činem nebo předem připravenou a cílenou předvolební provokací napoví i to, jestli budou pachatele činu dopadeni a usvědčeni. Předchozí napadení politiků – Jiřího Svobody a Pavla Dostála – policie neobjasnila. Můj soukromý tip je, že podobně dopadne i šetření případu Dolejš.
2006-04-27, 10:35:00 • Komentáře / názory 
Několik přímých otázek nad jedním zbitým mužem
(Adam Drda, iHNed.cz, 27.dubna 2006)

Komunistického poslance Jiřího Dolejše ztloukli v úterý večer tři neznámí muži. Zatím se neví, co se přesně stalo, zprávy se dost rozcházejí. Policejní mluvčí říká, že útočníci Dolejše "vulgárně napadali a pak ho bili pěstmi", předseda poslaneckého klubu KSČM Petr Kováčik to rozšiřuje, tvrdí, že muži Dolejšovi nadávali do "komunistických sviní" a "zhruba deset minut do něj... kopali".
Jaký je motiv?

Kováčik tvrdí, že motivem byla "mimo jiné" politická příslušnost, ale když "mimo jiné", tak jaké byly ty další motivy?
Ačkoli se poslanec k věci do včerejšího odpoledne veřejně nevyslovil, prosadili sociální demokraté ve sněmovně usnesení, v němž odsoudili "fašizující" útoky na demokracii. Ta rychlost je sice obdivuhodná, avšak proč "fašizující" – copak je každý, kdo někoho ztluče, fašista?
A další logická otázka: Znamená útok na poslance Dolejše opravdu automaticky útok na demokracii? Proč se s tou deklarací tak strašně spěchá? Je-li někdo zmlácen, je to samozřejmě hnusné, je-li zmlácen trojnásobnou přesilou, je to navíc ještě odporná zbabělost. Ale to není třeba říkat, ví to každý slušný člověk. Pokud se však (třeba) nějací tři opilci pohádali s komunistickým poslancem a pak ho seřezali, není třeba z toho dělat málem terorismus a politicky motivovanou likvidační akci.
Autorovi těchto řádků je pana Dolejše líto, asi stejně, jako by mu bylo líto každého, kdo dostane podobnou "nakládačku". Ale v tom to právě je: mezi zmlácením "obyčejného člověka" a poslance není rozdíl.
O alarmujícím politicky motivovaném násilí by šlo mluvit ve chvíli, kdy by na Dolejše útočníky poslal politický protivník.
Komunisté se okamžitě pokusili (za vydatné pomoci ČSSD) z útoku vytřískat, co se dá. Pan Kováčik prohlašuje: "Bylo otázkou času, kdy něco takového přijde poté, co se stupňuje kampaň například s distribucí triček s nápisem Zabij komunistu, posílíš mír."
Nosí-li někdo tričko s podobným nápisem, je to stupidní, ale proti Kováčikovu výroku je přesto třeba se zásadně ohradit: snaží se totiž naznačovat, že KSČM je ostrakizovaná partaj a že existuje automatické spojení mezi antikomunismem a násilím, že Dolejš se snad stal obětí nějaké protikomunistické hysterie. To je naprostý nesmysl.
Od listopadu 1989 nikdo nezkřivil představitelům KSČM ani vlas na hlavě, s výjimkou dosud nevysvětleného útoku na bývalého předsedu komunistů Jiřího Svobodu. KSČM je etablovaná strana, úzce spolupracující s vládní ČSSD. Projevil-li někdo sklony řešit politický (a řekněme rovnou mravní) konflikt násilím, byl to expředseda KSČM Miroslav Grebeníček, který nechal před časem na letenské pláni odvést policií protestující antikomunisty.

Komunisté jsou demokraté?

A nakonec, aby kolem toho člověk nechodil jako kolem horké kaše. Být členem a čelným představitelem Komunistické strany Čech a Moravy není normální, není to totéž, co být řádným demokratickým politikem. Znamená to hlásit se ke zločinné ideologii a zločinné praxi, protože KSČM výslovně navazuje na svou totalitní předchůdkyni. Znamená to tedy zhruba totéž, jako hlásit se k nacismu.

celý komentář na: ..:. iHNed.cz :.
2006-04-27, 9:12:00 • Média 
Sněmovna odsoudila napadení Dolejše
(Libuše Frantová, Deníky Bohemia, 27.dubna 2006)

Praha – Napadení komunistického poslance Jiřího Dolejše šokovalo celou sněmovnu. Politicky motivovaný útok na zákonodárce odsoudila jako odporný a zavrženíhodný čin většina poslanců bez ohledu na barvu stranického dresu.


"Je to vážná věc," prohlásil šéf sněmovny Lubomír Zaorálek. Za odporný považuje každý takový čin. "Ale tento útok má kromě roviny obecně lidské i podobu útoku na sněmovnu, zástupce lidí i na demokratický systém, ve kterém žijeme," dodal Zaorálek.

Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik prohlásil, že jde o událost, která je podle něj důsledkem tolerování protikomunistických nálad, které prý sahají až do Senátu, až po tolerování výroby a distribuce triček s nápisem Zabij komunistu – posílíš mír. "Nerad bych, abych se zítra nebo možná ještě dnes setkával s komentáři On je to jenom komunista, dobře mu tak," řekl Kováčik. Pokud budou politici tolerovat podobné nálady, může se prý stát cílem útoku kdokoli z nich.

Lidovecký poslanec Jaroslav Lobkowicz však připomněl nedávnou událost, jak volební tým ČSSD přijel před sídlo ODS s pistolemi v ruce a vyzýval na souboj. "To ukazuje určitou politickou kulturu, která se mi vůbec nelíbila," řekl.

celá zpráva na: ..:. MojeNoviny.cz :.
2006-04-27, 9:00:41 • Média 
Lorenzo: "Pro Cross jsme schopni vzdát se honorářů"
(Juki, Techno.cz, 20.dubna 2006)

Tomáš Zdenek aka Lorenzo je v našich profilových rozhovorech zajímavou výjimkou. Na scéně se nepohybuje příliš dlouho, je mu teprve dvacet tři a na ryze komerční akci ho nemáte moc šancí potkat. Čím je tedy zajímavý? Už nějakou chvíli stojí společně s Fandou Sádrou za programem a nynější podobou unikátního klubu Cross v pražských Holešovicích. Jak se základna pražských systémů pomalu měnila, jak vznikají ulítlé mechanické dekorace, co přinesl loňský Czechtek a proč je politika důležitá? To vše a mnohem víc Vám nyní nabízíme k přečtení. Hezkou zábavu!


..:. více zde :.

2006-04-27, 7:40:00 • Média 
Report a fotky z Demonstrace ve Štrasburku
(RBP, k-ultra.com, 18. dubna 2006)

Přinášíme Vám fotoreportík z Demonstrace proti policejnímu násilí na parties ve Francii kde se setkalo asi něco málo přes tisíc technařů z celého světa. Díky Wolfovi za fotky a vůbec lidem z policejnistat.cz a techno.cz kteří na tuhle akci jeli semnou zastoupit české ravery a raverky. Můj report najdete uvnitř tohoto článku. Videomateriál co jsem natočil zveřejním hned jak ho dostříhám...


Po mnoha komplikacích, zcela smířen s tím, že do Štrasburku se už na protesty proti policejním praktikám užívaným na freeparties nepodívám, se mi podařilo najít partičku lidí, co si, řešíc stejný problém, pronajali dodávku a vyali mě do Štrasburku sebou.

Kvůli malým organizačním problémům jsme se dostali z Prahy se značným skluzem až okolo páté ráno v sobotu. Podařilo se nám projet Německo v docela slušném čase takže jsme dorazili do Francie okolo jedné a na samotné místo až okolo třetí hodiny odpolední. Přivítalo nás oblačné počasí, které z počátku vypadalo rozumně. Během asi čtvrté už bylo prostranství před univerzitou slušně zaplněné asi tisíci až dvanáctisty lidmi a zhruba osmi menšími systémy a vyšlo se na pochod městem.

Dav se vydal směrem k Place De La Republique. Během čtvrt hodiny bohužel začalo pršet, což samotné akci nijak nevadilo, protože lidé neměli tendenci se před deštěm schovávat či snad úplně oupuštět pochod, právě naopak tu a tam se i přidal někdo z kolemjdoucích. Bohužel mně to problém činilo, protože jsem promokl až na kost a neustále jsem musel otírat kameru i fotoaparát od deště.

Opravdu mile mne překvapovaly, vesměs rize pozitivní reakce místních domorodců, kteří povětšinou postávali, tančíc, na balkonech nebo mávali z oken a vyjadřovali raverům podporu. Když jsme se blížili k Place De La Republique pokoušel jsem se dostat na okení parapet domu abych mohl natočit pochod z lepší perspektivy. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý na naše poměry a negativní postoje veřejnosti u nás, bál jsem se aby to někomu nevadilo, že mu stojím na parapetu, nicméně po třech nepodařených pokusech se na parapet vyšplhat se otevřelo okno a asi padesátiletá francouzska mi s úsměvem ve tváři podala ruku a pomohla mi se do okna dostat. Po samotném pochodu mi kamarádi z iniciativy policejnistat.cz dokonce vyprávěli, že je místní úplně bez problému pustili do domu aby mohli z posledních pater fotit, dokonce i z bytů.

Pochod se velkým obloukem přes centrum vrátil po půl druhé hodině zpět na Place de L'Universite, kde bez jakýchkoliv projevů, začala malá párty. Zdrželi jsem se na místě asi do deváté večerní. Zde jsem také poznal další kontrast mezi Francií a ČR, a sice v tom, že po demonstraci nás nechali na náměstí před hlavní univerzitní budovou tancovat, parkovat, bez tendencí nás popohánět k odchodu, než jsme samovolně odjeli.

After party protestu se konala překvapivě v jednom německém městě nedaleko hranic, kde jsme po velkých trablech, způsobených odchodem vodní pumpy v motoru našeheho mikrobusu, dorazili značně později oproti plánu. Nebyli jsem však jedinní celou dobu nás přátelsky doprovázela kolona asi dvaceti až pětadvaceti dodávek a vanů, převážně z Francie, kterým patří naše díky. Když jsem vystoupil z dodávky abychom s Jukim (techno.cz) nějakým způsobem koordinovali doporavů protože příjezdová cesta byla značně ucpaná, nevěřil jsem svým očím. Ocitl jsem se mezi zástavbou rodinných domů a dalších objektů. Posléze jsem přišel na to, že zcela nové domy a ubikace jsou naprosto vylidněné a patřily původně francouzské armádě, která je časem opustila a tu a tam se tam udělá na koleně nějaká akce. Šlo v poměru s prostorem o dost malou party nicméně měla tři stage, jedna tekno stage byla položená v nižší části komplexu u asi šesti osmibytových domů, druhá a třetí stage byly ukryty v nejvyšší a zároveň nejvýše položené budově toho místa. Ve vestibulu hrál dnb a jungle v druhém patře pak zase tekno na asi 4 Kw stage. Značná míra devastace nedávno nového prostoru nám umožnila se dostat až na střechu objetku, kde jsem se po shlédnutí nádherného panoramatu definitivně zamiloval do tohoto místa (z konspiračních důvodu raději blíže nelokalizuji) a rozhodl se na místo se v budoucnu určitě minimálně ještě jednou vypravit.

Nemohu si odpustit a napsat, že díky zmíněné závadě našeho mikrobusu jsme po skončení party museli v dešti trávit 16 hodin zavření uvnitř, bez možnosti koupě jakýchkoliv kratochvíli a čekat než si pro nás přijede majitel mikrobusu a odveze nás domů, což nakonec pro všechny znamenalo 24 hoinnový skluz.

Celou výpravu bych přesto ohodnotil jako podařenou i z hlediska přítomnosti českých raverů, kterých bylo na demonstraci i afterparty něco přes dvacet, což jak jsem se dozvěděl oproti třeba jedné italské dvojici je celkem positivní.

zdroj: ..:. k-ultra.com :.
2006-04-27, 2:12:00 • Odkazy zdroj: ..:. ČTK :.
2006-04-26, 20:00:00 • CzechTek 
Blokáda neonacistické demonstrace

Neonacisté z Národního odporu plánují na 1. máje v Praze demonstraci. Mají se sejít ve 13:00 na Palackého náměstí, v tzv. pražském hydeparku, kde je možné pořádat demonstrace bez nahlášení.

ČSAF iniciovala výzvu k blokádě nazidemonstrace, sraz účastníků je v 11:00 na Palackého náměstí.

Cílem akce je neumožnit svojí přítomností konání srazu neonacistů.

Přijďte i vy vyjádřit nesouhlas s neonacistickou ideologií, šiřte info dál, podpořte blokádu neonacistů!

Na demonstraci je vhodné přinést píšťalky, či cokoliv s čím je možné hlukem rušit průběh případné neonacistické demonstrace.


Více informací na webu StopNazi.
2006-04-26, 17:35:18 • Protestní akce 
Ze soboty na nedely tzn. 8.4.06 se ztratilo na vytoni auto GOLF 2 a v nem prepravka plna desek.

Prosim o pomoc pri hledani. Na prepravce byly nalepky ze 74Daitero cafe, uvnitř samy pecky viz. BASKETBAL HEROES ,CRYSTAL DISTORTION atd. .... auto i zlodej byly dopadeny, ale po vinylech se slehla zem.

Prosim sebemensi info na cislo 774 902992.

Dekujem za pomoc!

Micro deliquents

2006-04-26, 12:00:20 • Teknické poznámky 
Čarování okolo CzaroTeku
( Josef Šorfa, MF DNES – Karlovarský kraj, 25.dubna 2006)

K věci

Bude u Krásna technoparty CzaroTek, nebo nebude? Organizátoři se prý obávají přílišné popularity a davů lidí. Po zkušenostech s loňským ParoubTekem bych se spíš bál, že předem připravená akce, s níž počítají policisté poučení skandálem okolo CzechTeku, řadu příznivců soundsystémů spíše odradí. Z ParoubTeku u Boněnova na Tachovsku totiž odjížděla řada mladých vysloveně zklamaná a tři dny před plánovaným koncem tancovalo u reproduktorů ani ne sto lidí. Už to zkrátka nebyla adrenalinová záležitost. Možná je odvolání akce jen pokusem, jak o CzaroTek zvýšit zájem. Odvolání neodvolání, asi se najde dost těch, kdo se přijedou podívat, jak to dopadne. Zvlášť, když nebude pršet. Pořadatelé by si proto neměli jen tak snadno nad avizovanou technoparty umýt ruce a nabídnout místo ní v lepším případě cvičení dopravních policistů.

O autorovi: Josef Šorfa, vedoucí redakce

2006-04-26, 11:42:29 • Média 
Organizátoři asi zruší technoparty
(MF DNES – Karlovarský kraj, 25.dubna 2006)

Krásno – Tisíce lidí se mají o víkendu přijet bavit na ohlášenou technoparty na soukromé letiště do Krásna na Sokolovsku. Ale uskuteční se akce vůbec? V neděli dorazil do redakcí několika médií nepodepsaný e-mail, podle něhož sraz technařů odpadl. Informaci má i policie, ale příliš jí nevěří a dál se chystá zajišťovat pořádek při technoparty.


V dopisu „realizační tým organizátorů“ píše, že technoparty ruší kvůli tomu, že se o ní předem hodně píše v novinách. „O takovou podporu nestojíme a jelikož se očekává nájezd velkého množství lidí, pro které ani pozemek letiště v Krásně není koncipován, je jisté, že vznikne problém. Dovolujeme si vás jménem celé freetekno scény informovat, že akce CzaroTek 2006 je zrušena.“ Zpráva zaskočila Davida Pařízka, který už k pořádání akce získal souhlas od majitelů pozemků, informoval obec, policii i hasiče a požádal o vyjádření také správu Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. „O zrušení nic nevím,“ řekl včera do telefonu a dodal, že je právě v zahraničí.
Informovanější Pařízkův kolega, který se představil pouze jako Luboš, prohlásil, že se o zrušení akce opravdu uvažuje. „Zpráva o CzaroTeku se dostala do médií příliš brzy a do Krásna se tak podle našich hrubých odhadů chystá čtyři až pět tisíc lidí. Pozemek na to není připraven a obáváme se, že by mohly vzniknout problémy. Moudřejší budeme ve středu,“ uvedl Luboš.
Na technoparty do Krásna ještě včera zvala oficiální zpráva na internetových stránkách freetekno.cz. Píše se tu o kapelách a systémech, které se na letišti utáboří. „Prosíme všechny ostatní systémy, aby svoje silné zvukové aparatury ponechaly v kůlně a přijely se jen pobavit. Kapacita omezena! Chraňte a respektujte přírodu, nechovejte se jako prasata, dobře se bavte,“ stojí na konci pozvánky.
Policie dál pokračuje v přípravách. „Budeme muset zajistit veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ řekl velitel pořádkové a dopravní policie na Sokolovsku Jiří Matouš.
Organizátorům zbývá získat už jen vyjádření od správy chráněné krajinné oblasti (krásenské letiště v CHKO leží).
„Dostali jsme žádost a zahájili správní řízení. Nerozhodujeme o povolení technoparty, ale o vyhrazení míst pro stanování a rozdělávání ohňů. Rozhodneme do středy,“ řekl ředitel správy CHKO Jan Schlossar.
Nesouhlas ochranářů by ale asi neměl na konání případné akce velký vliv. „Určitě kvůli tomu nebudeme rozhánět tři a půl tisíce lidí,“ uvedl Jiří Matouš z vedení policie na Sokolovsku. Policie se vzhledem k dřívějším zkušenostem (kontroverzní zásah proti účastníkům CzechTeku vloni na Tachovsku) chystá zřídit v Krásně u letiště centrum Integrovaného záchranného systému.
2006-04-26, 11:26:13 • Média 
Kdo je kdo (na Policejním prezidiu)
(Policista č.3/2006, březen 2006)

V posledních měsících se v nejvyšších funkcích na Policejním prezidiu objevila řada nových jmen. A třebaže se vesměs jedná o zkušené a dlouholeté policisty, kteří si už v uniformě odsloužili svoje a mnozí z nich prošli policejní službou opravdu od píky, na nejvyšších policejních postech jsou nováčky. A tak jsme se rozhodli nové tváře vysokých policejních funkcionářů veřejnosti řádně, byť stručně, představit...
S žádostí o podklady jsme oslovili všechny nováčky, každý ovšem pojal své "curriculum vitae" trochu jinak...


Plukovník JUDr. Mgr. Jan Brázda, Ph.D.

Narodil se 28. 4. 1957, bydlí v Blovicích, v okrese Plzeň-jih. Se západními Čechami, potažmo Plzeňskem, je také spjata většina jeho dosavadních profesních aktivit.

Od roku 1972 pracoval v Kdyňských strojírnách, o čtyři roky později se stal příslušníkem SNB. Začínal hlídkovou službou, později se stal vyšetřovatelem a zástupcem velitele. Posléze byl jmenován ředitelem plzeňského Městského ředitelství Policie ČR, aby později přešel – jako zástupce ředitele pro uniformovanou policii – na Správu PČR Západočeského kraje.

V roce 1978 maturoval Jan Brázda na Střední škole Ministerstva vnitra, pak pokračoval ve studiu na resortní Důstojnické škole v Bratislavě a na Vysoké škole SNB v Praze. Studia ukončil rigorózní zkouškou na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, čímž získal titul JUDr. Na Právnické fakultě Západočeské univerzity doplnil své vzdělání titulem magistra, a následně, v doktorandském studiu, i prestižním titulem Ph.D. Za zmínku stojí, že si nachází čas i na vědeckou práci – věnuje se zejména problematice pracovně právních aspektů služebního poměru.

Plukovník JUDr. Mgr. Jan Brázda, Ph.D. je od 15. ledna letošního roku pověřen výkonem funkce náměstka policejního prezidenta pro uniformovanou policii.

profily dalších policistů zde – návštěva doporučena, už jen fotky stojí za to: ..:. PČR.cz :.
2006-04-26, 9:00:11 • Vládní lži a jiná svinstva 
Mýslim tó uprschimnie...
2006-04-25, 23:16:00 • Z vesela ;) 
Z Neděle na pondělí (9. 4. – 10. 4. 2006) bylo vykradeno auto francouzským kamarádům v Brně na Vinohradech!!!


Odcizeny byly tyto věci:
1) BERHINGER – MX 2004A (mixpult-první case)
2) DIGITECH STUDIO QUAD (efektor-druhý case)
3) YAMAHA A3000 (sampler-druhy case)
4) CLAVIA- NORD RACK 2 (syntetizer v krabici)

POKUD MÁ NĚKDO INFORMACI K DOHLEDÁNÍ TĚCHTO KOMPONENTŮ BUDE ODMĚNĚN!!! NEJDE TAK ANI O TY MAŠINKY, ALE O TVORBU, KTERÁ BYLA V NICH ULOŽENA!!! DĚKUJEME MOC!!!

silver.pearl@seznam.cz
2006-04-25, 22:40:00 • Teknické poznámky 
..:. DeviantArt.com :.
2006-04-25, 21:59:00 • Odkazy 
Premiér na odstřel
( Jaroslav Spurný, Respekt, 24.dubna 2006)

Stomilionová odměna, vyplacená ČSOB advokátní kanceláři Miroslava Jansty vzbuzuje pozornost nejen svou výší, ale i osobou příjemce. Jméno Jansta se totiž jako červená nit táhne různými operacemi, v nichž spolu na jedné lodi stojí vrcholní politici a lidé z podsvětí či z podnikatelského polosvěta. Podezřelé stranické půjčky, korupční obchody, vraždy, bankovní tunely. Společná cesta Jansty a lidí jako Mrázek, Gross, Barková, Paroubek či Babiš ilustruje, jaké způsoby používala sociální demokracie k posílení a využití své moci.Co viděla Libuše

Drobná blondýna Libuše Barková sedí za svým pracovním stolem v místnosti s výhledem na Vysočany, kouří jednu cigaretu za druhou a popíjí kafe. Občas se zvedne, přejde nervózně místností, bezmyšlenkovitě sáhne na mobil, zvedne jej a zase položí. Tato žena má strach. Nedávno ji propustili z vazby, ale obava z vězení není to pravé, co ji trápí. Má strach o život. Jako dlouholetá přítelkyně rodiny Grossových toho hodně ví. Útržkovitě vzpomíná na dobu, kdy s nimi chodila na večírky, večeře či obědy. Vzpomíná také na lidi, kteří buď byli na těchto večírcích přítomni, i na ty, kteří se tam chtěli za každou cenu dostat. „Známost s Grossem byla pro podnikatele vstupenkou na území vyvolených,“ říká. „A bylo hodně lidí, kteří se ke Grossovi toužili dostat přese mne,“ dodává.
Počátkem letošního února odjela Libuše Barková, jejíž účast na nevyjasněném financování obchodu s nemovitostmi se Šárkou Grossovou stála loni premiéra Grosse křeslo, na šestitýdenní ozdravný pobyt do Dominikánské republiky. Čtrnáct dnů předtím zavraždil profesionální ostřelovač Františka Mrázka. „Měla jsem strach, že další na řadě budu já,“ tvrdí Barková.
Proč? „Franta Mrázek mě oslovil před třemi lety,“ říká. Poprvé se sešli před McDonald‘s ve Vodičkově ulici. „Nabízel mně deset milionů, když se dostane ke Grossovi, během dalších schůzek ta cena čtyřikrát stoupla.“ Z dalšího vyprávění drobné blondýnky pak vyplývá, že Mrázek nechtěl od Barkové pouhou domluvu schůzky s Grossem. Doufal také, že mu poskytne na ministra vnitra kompromitující materiál, jako majitelka nevěstince mohla znát temné stránky Grossova života. „Myslel si, že Standa chodil do bordelu v mém domě. Nechodil,“ usmívá se. Seznámila se i s dalšími lidmi z okolí Mrázka, s Pitrem či Jiřím Syrovátkou. Na večírcích se setkávala s lidmi jako Andrej Babiš, Miroslav Jansta, politiky z Grossova okolí. A samozřejmě leccos zaslechla. Naznačuje, že tuší, jak to bylo s biolihem, s privatizací Unipetrolu. Co všechno ví? „To nemohu říct, ale týká se to i Paroubka a jeho kontaktů,“ říká tajuplně. Kdo by se jí chtěl zbavit? „Tuším to, ale teď není ten správný čas o tom mluvit,“ říká. „Některými politiky sociální demokracie a podnikateli je mi dáváno najevo, že by bylo nejlíp, kdybych v Dominikánské republice zůstala a už se tady nikdy neobjevila. Jsem jimi upozorňována, že stejně skončím ve vězení, a ptají se mě, jestli mi chybí na zapuštění kořenů v Karibiku peníze. Prý mi je v případě potřeby poskytnou,“říká Barková.

Celý článek v aktuálním čísle týdeníku Respekt
2006-04-25, 16:56:00 • Média 
To si děláte legraci, že mám zakázáno kreslit J. Paroubka!!
(Pavel Chalupa, Česká Média, 23.dubna 2006, 7:23)

Štěpán Mareš (* 26. června 1972 Okříšky) je kreslíř komiksů, veřejnosti známý především z časopisu Reflex (seriálový komiks Zelený Raoul), Lidových novin (dříve vycházející seriál Dlouhý nos) a zábavných pořadů na TV Prima (Dementi), ilustrátor řady knih, obalů na CD (např. Tři sestry – Průša se vrací). Zájem státních represívních institucí vyvolal v roce 2004 jeho plakát v Třebíči, parodující billboardy ČSSD, s fotografií bin Ládina, který to také „myslí upřímně“. V letech 1984 a 1985 vyhrál výtvarnou soutěž Děti pozor červená, v roce 1989 byl členem stávkového výboru na gymnáziu Třebíč, kde studoval. V letech 1990–1992 kreslil komiksy pro časopisy Kometa, Stadión a Pivní kurýr, v letech 1993–1995 pro Nedělní Blesk a deník Práce, od roku 1995 spolupracuje s časopisem Reflex. V pořadu Dementi se poprvé objevil v roce 2004.

..:. více zde :.

2006-04-25, 14:06:13 • Média 
Metropolitní Expres s včereším článkem o výbuškách v pdf ke stažení zde: ..:. ExpresDeník.cz :.
2006-04-25, 11:39:00 • Odkazy 
Policejní prezidium
kancelář policejního prezidenta
preventivně informační skupina
V Praze dne 24.04.2006

Informace o údajném používání upravených zásahových výbušek
reakce na zavádějící informace, které přinesl server iDNES.cz a Metropolitní Expres dne 24. dubna 2006

Dnes zveřejnila některá média zavádějící informace, které by mohly být pochopeny tak, že policisté v loňském roce před zásahem na CzechTeku upravovali používané zásahové výbušky nedovoleným způsobem a takto upravené výbušky měly být při použití údajně nebezpečnější.


Policie ČR se proti takovým tvrzením důrazně ohrazuje, neboť se jedná o ničím nepodloženou domněnku. Redaktorem serveru iDNES.cz nám byly v pátek 21. dubna 2006 zaslány 2 fotografie zásahové výbušky k zaujetí stanoviska. Na základě těchto fotografií nelze v žádném případě dovodit závěr, že by tyto zásahové výbušky byly jakkoliv nedovoleně upraveny.
Zásahové výbušky používané Policií ČR při zákrocích nejsou upravovány způsobem, který by byl v rozporu s pokyny výrobce pro jejich použití. Případné použití olověné vložky v některých typech zásahových výbušek nijak neovlivňuje jejich funkčnost a nezvyšuje ani jejich účinek.


npor. Bc. Roman Skřepek
Policejní prezidium ČR

zdroj: ..:. PČR.cz :.
2006-04-25, 10:22:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Valdštejnský syndrom
( Jaromír Štětina, MF Plus, 14.dubna 2006)

Občas projdu v Senátu pod obrazem vévody z Valdštejna. Čtyři sta let stačilo, aby nám přestal vadit jeho oportunismus, prospěchářství, zrada národa a zlodějna. Nechal nám tu palác – alespoň má Senát kde zasedat. Věky zahladily vinu, ztišily odsudek a náš náhled na minulost se stal "historicky velkorysým".


Měl jsem tu čest minulý týden uspořádat pod Valdštejnovým obrazem, ve Velkém a Rytířském sále konferenci na téma Arménská genocida. Asi patnáct řečníků z několika zemí světa připomínalo, že v roce 1915 Osmanská říše vyvraždila a vyhnala stovky tisíc Arménů žijících v Západní Arménii, tehdy ovládané Turky. Snažím se v Senátu prosadit deklaraci, kterou už přijalo mnoho evropských zemí, kde se tehdejším událostem uděluje přídomek "genocida". Hned zpočátku jsem narazil u řady kolegů na nevoli: "K čemu se zabývat historií?" Po konferenci se na mne vrhli novináři s otázkou: Proč? Použil jsem mnoho argumentů, ale jeden považuji za nejdůležitější.
Je to ono Čapkovo: "Musíme neustále opakovat, že zločin je zločin a ani na okamžik nesmíme připustit, aby byl mravní řád na svou dobu suspendován". Valdštejnský syndrom dosud nenastal.

zdroj: ..:. JaromírŠtětina.cz :.
2006-04-25, 10:01:00 • Média 
Několik přímých svědectví k výbuškám

„Účastníci bitky házeli polistům zpět jejich nevybuchlou munici – tentokrát s řádně vytrženou pojistkou.“

Štěpán Kotrba 8.8.2005
Analýza jako svědectví i příspěvek k vyšetřování policistů

CzechTek 2005: Zákon platí pro velící důstojníky, tiskovou mluvčí i pro mužstvo


***

…Logickam duvodem proc policie upravovala slzaky mohlo byt, aby jim to technari nemohli hazet nazpatek, pokud patrona nevybuchla byl moznost ji chytnout a hodit zpet, co se i delo.

Na osetrovne sem sam videl jednoho policistu, kterej se nadejchal slzneho plynu a potom dole ve vesnici kluka kterej mel spalenou ruku od horky patrony slzaku, kterou hodil nazpet. Ochlazoval si ji ledem, který mu poskytli domorodci.

***

…Co vim z doslechu tak kordonu zpocatku lide vzdorovali pasivne, tim ze sedeli a odmitali odejit z mista, ale to nemohlo dlouho vydrzet a bylo jen otazkou casu komu prasknou nervy.

Policie vubec nepocitala s tim, ze by pasivni odpor resila nejak rozumne, je otazka jestli by to pri takovem mnozsvi lidi slo.

Jeden incident mi popsal svedek, ze v jedne casti louky lide prave pred kordonem jen sedeli. Pak se jeden policista neudrzel a kopnul sediciho do hlavy. Kdyz to videl skupina francouzskych technaru okamzite se do policstu pustila. Pak uz se to nedalo zastavit. Ten svedek z mista radsi odesel.

Vypada to, ze protoze si policie nevedela rady co s davem zacala do nej proste hazet slzak.

***

.. mě explodoval granát na CZTK 05 asi tak 10cm od nohy, měl sem kraťasy, takže mi to ´´popálilo nohu´´- na lejtku se se roštepila kůže asi tak 5cm dlouhá a 1,5 cm široká, tak 0,5cm hluboká... do dneška tam mam jizvu.....
Na místě sem se nenechal ošetřit, jezdili tam pro horší případy(co sem viděl), sem to skoro ani necejtil. Sem pak podal tr. oznámení za zásah(na Pablbka a bublu a zasahujcí kokoty...), když sem byl na výslechu na IMV tak sem si to nechal zapsat do protokolu, je to nafocený a tak. Pak sem měl dodat lékařskou zprávu, na to sem se pak vysral, nikdo ji po mě

nechtěl a jak je vidět tak by to stejně nepřineslo žádnej účinek :-( .....

Davids

Ted sem jeste poslouchal na freeteknarskym netovy radiu jeden set, kde maji namichane ruzne vyjadreni a mimo jine tam je reportaz rek bych od reportera Ceskeho rozhlasu, ktery rika: ,,,,videl jsme osobne nejmin ctyri lidi, ktery meli trzni rany v obliceji …policie hazi slzný plny primo mezi lidi

***

Policajti házeli výbušky desítky metrů před sebe do davu lidí, kterej tam prostě jenom stál. To můžu potvrdit, protože jsem tam stál taky. Bylo kolem 17. hodiny, když policejní kordon náhle zrychlil pohyb a prostě házel patrony naslepo před sebe přímo do lidí. Přímo blízko mě nevybouchlo nic, protože jsem ustupoval před štiplavým kouřem. Policajty jsem přes to shromaždiště lidí ani pořádně neviděl. Byli někde daleko, ale patrony lítaly a přistávaly pořád blíž a blíž. Já mám pěkný zážitek zejména z toho, že jsem na czechtek dorazil právě až před pátou. Přesto že jsem cestou prošel kolem dvou policejních hlídek, nikdo z uniforem mě na nic neupozornil. Že zásah ve skutečnosti už probíhá, jsem se mohl ujistit teprve až na místě. Pálení v očích a v krku od slzáku byla jediná policejní „výzva“, jakou jsem zaznamenal. Jiné prostředky ke komunikaci nepoužívali.

Roman Joura

ahoj, sem ochotnej to dosvedcit, jedna mi bouchla primo za hlavou a

sezehla kus vlasu, kdyz sme v noci sedeli pred tim poslednim soundem tek

je hazeli primo do nas.....

David

2006-04-25, 9:10:00 • CzechTek 
Technaři zrušili party v Krásně, málokdo jim ale věří
(Ondřej Tolar, iDNES.cz, 24.dubna 2006, 16:49)

První letošní technoparty, která se měla konat o víkendu v Krásně na Sokolovsku, není jistá. Organizátoři se zalekli ohlasu, který jejich akce vzbudila, a bojí se přívalu velkého množství technařů. Akci proto odvolali. S technoparty ale nadále počítá radnice, policie i majitelka pozemku.
Technoparty CzaroTek byla ohlášena na poslední dubnový víkend, kdy se pálí čarodějnice. Příznivci technohudby se měli sjet do obce Krásno na Sokolovsku.
Organizátoři do redakce poslali e-mail, že technoparty je zrušena. Zalekli se prý ohlasu, který jejich akce vzbudila.

..:. více zde :.

2006-04-24, 21:50:57 • Média 

Prasopes a jiné Google bomby

(Jasna Sýkorová, Lidové noviny, 22. dubna 2006)

Nezajímá je politika? Začne – jen je nechte řádit na Google. Takzvaný Google bombing spojuje díky recesi názorově podobné mladé lidi, aniž by se museli zvednout ze židle a vyrazit třeba s hesly do ulic.


..:. více zde :.

2006-04-24, 20:00:00 • Média 
z jedný diskuze

kdyz muze bejt zasah na czteku adeqatni a bez postihu tak proc by si clovek nemoh sam urezavat hlavu atd...to je uplne normalni...

xuxxx (24.04. 06 07:50)

http://zpravy.idnes.cz/policiste-na-czechteku-meli-upravene-vybusky-fo1-/krimi.asp?c=A060421_163747_krimi_ton

oxxxxx (24.04. 06 01:48)


V poslední době se mi to stává stále častěji; zdá se mi při sledování českých sdělovacích prostředků, že špatně vidím, nebo špatně slyším, či špatně chápu psaný text. Ve středu večer uvedla ČT ve večerních Událostech zcela neuvěřitelnou story:

V březnu 2002 našli kriminalisté z Trutnova v sutinách bývalé ubytovny ve Vrchlabí tělo bez hlavy a končetin;

Kriminalisté nezjistili nic, co by nasvědčovalo tomu, že jeho smrt zavinil někdo cizí. Proto případ po měsíci oficiálně odložili

Takže naše čacká Policie v Trutnově si musela myslet , že dotyčný si tu hlavu a končetiny asi odřezal sám, bez cizí pomoci. Škoda, že je nikdo nepožádal o rekonstrukci. A bývalý duchovní Bublan místo toho, aby spáchal rituální sebevraždu před budou MV na Letné na znamení částečné omluvy za bordel v sektoru který vede, dělá jakoby se vůbec nic nestalo. A podobným;odborníkům se prý chystá ve volbách hodit svůj hlas až 20% voličů. To už není ani zlý sen.

hxxxxx (24.04. 06 00:03)

http://neviditelnypes.zpravy.cz/politika-nezavisli-pruzkumnici-dab-/p_politika.asp?c=A060421_130238_p_politika_wag

precist tu druhou cast, nasi machri
2006-04-24, 19:41:33 • Z vesela ;) 
Mladík vyskočil z okna policejní služebny
(Lucie Procházková, iDNES.cz, 24.dubna 2006, 10:43)

V pražské motolské zemřel po třinácti dnech boje o život šestnáctiletý mladík, který vyskočil z okna policejní služebny v Lounech. Tam ho předvedli strážníci, rozbíjel okno u zaparkovaného auta. Zatím není jasné, co ho ke skoku z prvního patra vedlo.

Strážníci přivezli šestnáctiletého mladíka do budovy obvodního oddělení české policie v Lounech v pátek 7. dubna odpoledne.
Po třinácti dnech marné snahy lékařů šestnáctiletý mladík zemřel v motolské nemocnici. "Zemřel ve čtvrtek krátce po půlnoci na vážné poranění mozku, které bylo neslučitelné se životem," řekla iDNES mluvčí nemocnice Eva Jurinová. Inspekce ministerstva vnitra dál vyšetřuje, proč mladík z okna vyskočil. Nechala si vyhotovit několik znaleckých posudků a čeká na jejich výsledky.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-04-24, 15:16:28 
Jistoty, prosperita a mlácení holek fízly…
2006-04-24, 12:46:25 • Protestní akce 
Před torzem skládky vzplál předvolební boj
(Táňa Vavřínová, František Roček, Severočeské noviny, 24. dubna 2006)

Požár v Libčevsi na Lounsku odnesly nejvíce naše děti, řekly českému premiérovi místní ženy


Libčeves – Premiér Jiří Paroubek kvůli situaci s nelegálními odpady přijel do Libčevse na Lounsku. Až do skončení besedy do pátečních nočních hodin za zavřenými dveřmi na libčeveské radnici dokázaly rozhořčené místní ženy čekat v pátek večer na premiéra.

"Proč jsme se my, místní lidé, nemohli zúčastnit besedy?" zaútočily ženy na premiéra hned, jakmile vyšel z radnice. Vylíčily poté premiérovi, jak probíhaly v obci velikonoční svátky. Většina lidí se bála vyjít z domu nebo větrat pro silný zápach z hořících plastů.

celá zpráva na: ..:. ÚsteckýDeník.cz :.
2006-04-24, 12:16:00 • Média 
Bratr Paroubek o Vítězném únoru
(NeviditelnýPes, 24.dubna 2006)

Beseda pamětníků Února s nejmladší generací Československé strany socialistické

ÚNOR ODKAZEM I VÝZVOU

...

Paroubek: Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužívámě všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích.

Beseda se uskutečnila začátkem května 1978 a byla uveřejněna v deníku Svobodné slovo. O čtyři roky později, 12.2.1982, byl na VIII. konferenci ČSS bratr Jiří Paroubek zvolen do Ústředního výboru ČSS.

více zde: ..:. NeviditelnýPes.cz :.

Zajímavé je, jak Jiří Paroubek důsledně zamlčuje svoje politické aktivity během normalizace. Ve svých oficiálních životopisech toto období svého života charakterizuje stručně a skromně:

Po ukončení Vysoké školy ekonomické v roce 1976 pracoval až do roku 1990 jako ekonom v různých vedoucích funkcích v podnikové sféře. Vláda.cz

1976 – 1990 působení ve vrcholových manažerských funkcích Paroubek.cz

Díky za echo posíláme na starou vinici.
2006-04-24, 11:27:00 • Média 
Pokud byste někdo narazil na další fotky, které ukazují jak policie na CzechTeku házela výbušky přímo do lidí hoďte link do diksuze.

Tři vybrané fotky od Wolfa:

http://www.techno.cz/party/report/2005/0730czechtek_wolf/ipage00243.htm
http://www.techno.cz/party/report/2005/0730czechtek_wolf/ipage00260.htm
http://www.techno.cz/party/report/2005/0730czechtek_wolf/ipage00299.htm

2006-04-24, 10:26:00 • CzechTek 
Znalec o policejní munici.
( CZTK12.com, 6.září 2005,15:17)

Přelepení izolepou nemá vliv na účinek patron.


Obrátil jsem se na znalce trhavin s prosbou, aby mi obecně nastínil, jakou municí mohla být policie vybavena při zásahu na CzechTeku a také, zda mohou být nebezpečnější patrony přelepené izolepu, jak jsme naznačili 23. srpna na této stránce níže. Vyjádření mi poskytl Ing. Miloslav Krupka, PhD., odborný asistent Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice (Hynku, díky za zprostředkování! :-) ).

pokračování a další podrobné informace o výbuškách včetně fotografií na: ..:. CZTK12.com :.
2006-04-24, 8:35:31 • Odkazy 
Jak policisté házeli výbušky přímo do davu i do sedícich lidí je dobře vidět v reportáži holandské RTL, na kterou jsme upozornili včera večer.

k vidění zde: ..:. RTL.nl :.

2006-04-24, 8:07:00 • Média 

Videoreportáž iDNES TV ke kauze výbušek zde:..:. Policisté na CzechTeku měli upravené výbušky :.

Fotografie výbušek a lékařské zprávy o zranění Davida zde:..:. Zásah upravenými výbuškami :.

2006-04-24, 7:50:55 • Média 
Policisté si nebezpečně upravili zbraně
(Ondřej Tolar, iDNES, 24.dubna 2006)

Loňský zásah policie proti účastníkům technoparty CzechTek na Tachovsku vzbuzuje emoce ještě po tři čtvrtě roce. Někteří technaři obvinili policisty, že si předem upravovali výbušky se slzným plynem, aby byly těžší, a házeli je příliš blízko lidem.

Šéf společnosti Zeveta Ammunition, která munici vyrábí, Karel Konvička, uvedl, že výbušky nesmí vybuchnout v bezprostřední blízkosti člověka. „Fragmenty by ho mohly poranit,“ řekl Konvička.

Jenže tři výbušky explodovaly bezprostředně u devatenáctiletého Davida Fábery a zranily ho na hrudníku, ruce a lýtku. Někteří policisté do výbušek vložili olověnou vložku. Výbuška pak dolétne dál a je nebezpečnější.

O úpravách zřejmě nadřízení těžkooděnců ani nemuseli vědět. „My nikam žádné olovo nevkládáme,“ uvedl mluvčí policejního prezidia Roman Skřepek. Fotografie však dokazují, že policisté úpravy udělali. „Z obrázku je jasné, že si tam to olovo dali, aby to házeli co nejdál,“ konstatoval Konvička.

..:. více zde :.

2006-04-24, 7:28:00 • Média 
Krátká, ale výstižná reportáž holandské televize z loňského CzechTeku. Je tam vše podstatné – tanec, slzák, vodní dělo i kurvy zamrdaný.

k vidění zde: ..:. RTL.nl :.

2006-04-23, 22:25:00 • Média 
Fuck off It´s Legal

Kampaň It´s Legal přiznala barvu: Nová Unie Svobody aneb polibte nám prdel i s katarským princem!


Co se z projektu vyklube, zda za ním stojí konkrétní politická strana a zda bude úspěšný zjistíme nejpozději začátkem června. Nebo že by šlo o novou reklamní kampaň na Coca-Colu ;*)

Nová protirežimní protiparoubkovská akce nebo reklamní trik..?
Fialové mládí (CzechTek Blog, 16.3.2006)

2006-04-23, 9:49:56 • Vládní lži a jiná svinstva 
Co když je to jinak?
(Dopisy, Haló noviny, 19. dubna 2006)

Už jsem si myslel, že je konec s tím neustálým promítáním scény, jak několik policistů mydlí jednoho z těch rozjívenců na CzechTek 2005. Ale chyba lávky; ještě pořád se někteří političtí manipulanti domnívají, že lze z toho něco vytěžit. Buď znevěrohodnit ministra (potažmo vládu), vedení policie a její připravenost, nebo schvalováním podobných druhů zábavy, vyhlašujíce to za právo svobodně se projevovat, "znáborovat" poskakující a potácející se vyznavače techna k volební účasti ve svůj prospěch.


V prvním případě, to znamená stran té důvěry, lze říci, že ji i bez toho ti výše zmínění moc nemají; a co se týká voleb... to leda, že snad by pro přilákání nainstalovali k urnám elektronického bubeníka a za plentou pak takovému voliči strčili s tím »správným« lístkem do ruky ještě nějakou tu »taneční tabletku«. S takovým způsobem naplnění demokracie a svobody by byli určitě spokojeni. A co bude zítra a pozítří?... za rok? ... nebo dokonce za deset let?!
Snad některé kruhy připravují další prošetřování oné již tolikrát šetřené události. Nezdá si jim to v pořádku, jelikož vyřčený závěr stále není podle jejich přání.
Jistě byl ten případ posuzován z různých hledisek. Ale z toho, jež mne napadlo letos, asi ještě ne. – Když jsem totiž už značně otráveně sledoval, jak na volném prostranství, daleko od rojnice policistů, "zpracovává" chudáčka "nevinného klučinu", pendrekem a botami skupina ozbrojenců, poskytujíce kameramanovi snímací podmínky takříkajíc exkluzivní, měl jsem náhle pocit, že se tu odehrává smluvené divadlo. Ať už je smluven kameraman s provokatérem nebo dokonce – bůh mě za tu myšlenku netrestej – smluveni jsou všichni. Vždyť za peníze dnes odhodí morální zábrany leckdo. Navíc to mnohým ani jako nemorální nepřipadá.

František Zahrádka, Dubňany
2006-04-23, 9:23:00 • Média 
PS: Kdo přijde v doprovodu premiéra Jiřího Paroubka nebo prasete bradavičnatého a nechá nám ho u vstupu, má vstup za polovic. Ale pozor bereme jen originál!!

zdroj: ..:. RegionPlzeň.cz :.

2006-04-23, 7:46:00 • Z vesela ;) 
Hokejoví fanoušci vypískali Paroubka

Ministersky predseda Paroubek vzdy tvrdil, ze prognózy jsou k nicemu, pokud nevychazite z prognóz, ktere si nenecha vytvorit on sam osobne.Take ho to stoji velke penize.Ale o ty nejde, nejsou jeho. Mam takovy pocit, ze vcera na hokeji zazil takovy pruzkum a prognózu, ze je mu z ni jeste dneska spatne. A zadarmo. Na hokeji byl totiz pritomen Klaus i Paroubek. Nejdrive se na kostce objevil Klaus. Arena zustal klidna a netecna. Za par minut se na obrazovce objevil sam Velky Paroubek. V tu chvili se halou rozeznel neuveritelny a nevidany piskot. Piskalo totiz sestnact tisic lidi (mimo ty,kteri to neumeji). To znamena Spartani i Slaviste. Vsichni najednou. Piskali krasne, ale pouze jedinkrat za zapas. Paroubek zachoval kamennou tvar a stale opakoval, ze je ekonom....

Hynek

2006-04-22, 13:15:00 • Přišlo e-mailem 
Slavia poprvé zvládla závěr
(Deníky Bohemia, 18.dubna 2006)

Praha – Slávisté to zvládli a poprvé ve finálové sérii vyhráli poslední třetinu. Před historicky nejvyšší návštěvou extraligy ( 16 182 diváků) i díky tomu porazili doma Spartu 3: 2 a vynutili si v souboji o hokejový titul šestý zápas, který se odehraje v pátek.


Divácký rekord, byl u něj i Klaus

Největší návštěva historie extraligy! Přesně 16 182 diváků vytvořilo včera v Sazka Areně skvělou atmosféru. "Byli vynikající, to člověka žene dopředu," ocenil podporu publika obránce Novák. Slávisté se v síle pokřiku konečně vyrovnali sparťanům. Dva z diváků si ale vysloužili bouřlivou odezvu fanoušků obou klubů. Když na obří videokostce viděli lidé obličej prezidenta Klause, mísil se pískot s nesmělým potleskem. O pár minut později se objevil premiér Paroubek a dostalo se mu reakce, kterou by nevyvolal ani nejbrutálnější zákrok ostrých hochů na ledě.

zdroj: ..:. MojeNoviny.cz :.
2006-04-22, 13:13:45 • Média 
Gross se vrací do Lidového domu
(iDNES.cz, 21. dubna 2006, 19:02)

Expremiér Stanislav Gross se vrací do Lidového domu. Stranické předsednictvo ho potvrdilo jako předsedu bezpečnostní komise ČSSD. Ve funkci nahradí dosavadního předsedu Jana Žižku. Oznámil to vicepremiér a člen předsednictva Zdeněk Škromach.


Gross loni kvůli aféře kolem financování svého bytu nejprve opustil premiérské křeslo a poté funkci předsedy ČSSD.
"To rozhodně není žádný návrat do politiky. Jde o odbornou záležitost, a tak, jak jsem dříve říkal, jsem na tomto poli ČSSD připraven pomáhat," sdělil Gross ke svému novému postavení v Lidovém domě sms zprávou.
Gross je členem ČSSD od roku 1989. Od roku 1992 do roku 2004 byl poslancem. Vykonával funkci předsedy poslaneckého klubu ČSSD (1995 až 1996), byl i místopředsedou Poslanecké sněmovny a ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly byl ministrem vnitra.
Na poslanecký mandát rezignoval v roce 2004, kdy byl jmenován předsedou vlády. Tuto funkci vykonával od 27. července 2004 do 25. dubna 2005.
Loni na podzim na funkci předsedy ČSSD, do které byl zvolen téhož roku na jaře, rezignoval. Gross už jednou podobnou funkci ve straně, jakou přijal nyní, vykonával. Byl v roce 1996 odborným mluvčím sociální demokracie pro resort bezpečnosti.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
2006-04-22, 12:37:00 • Média 
Čtyři policisté z CzechTeku skutečně trestáni nebudou
(iHNed.cz, 22.dubna 2006, 8:27)

Jejich zákrok vyvolal pobouření veřejnosti, když televize zveřejnily záběry, na kterých čtyři těžkooděnci kopou ležícího mladíka a tlučou do něj tomfou. Žalobkyně se nyní ztotožnila se závěry Inspekce ministra vnitra, podle níž byl zákrok proveden v souladu se zákonem. Tím je případ definitivně uzavřen.


"Žalobkyně zamítla moji stížnost, kterou jsem napadla rozhodnutí inspekce. Proti tomu už není řádný opravný prostředek," řekla zmocněnkyně poškozeného Micheala Pavlíková. Podle ní státní zástupkyně hodnotí zákrok jako přiměřený, protože mladík se prý zdržoval neoprávněně na cizích pozemcích a neuposlechl výzvy k opuštění prostoru.

Žalobkyně prý také zpochybnila objektivitu videozáznamu. Ten prý není moc kvalitní a je jen z jednoho úhlu.

Zákrok také podle žalobkyně údajně nebyl brutální, protože jinak by měl mladík například poraněnou hlavu, uvedla Pavlíková. Podle ní ale nebyly naplněny podmínky pro zákrok a zejména použité donucovací prostředky byly neadekvátní.

Právu řekla, že se ještě pokusí napsat na pražské vrchní státní zastupitelství, zda by závěr plzeňské žalobkyně nezvrátilo.

Do kauzy by se také ještě mohla vložit nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká . V případě pochybností dává zákon nejvyššímu státnímu zastupitelství možnost věc vrátit k doplnění dalších důkazů a především ke zcela novému zhodnocení. "Pokud by měl případ skončit odložením, budeme postupovat podobě jako v ostatních závažných kauzách. Vyžádáme si spis k případu k prošetření," řekla Vesecká.

Záběry vyvolaly pobouření i mezi politiky. Pro potrestání policistů se v prosinci vyjádřil i premiér Jiří Paroubek. "Já těžko chápu, že ten zákrok, který jsem viděl a který osobně považuji za nepřiměřený, potrestán nebyl," řekl. Sám si přitom vysloužil velkou kritiku opozice i veřejnosti za to, že před zásahem nařídil ministrovi vnitra Františku Bublanovi, aby policie postupovala proti účastníkům technoparty co nejrázněji.

Na nepřiměřenost policejního zákroku poukázal také ombudsman Otakar Motejl ve své závěrečné zprávě o šetření CzechTeku 2005.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.
2006-04-22, 11:32:26 • Média 
Odvolací krajský soud zprostil Hučína obžaloby
(ČTK, 21. dubna 2006, 10:14)

Olomouc – Odvolací Krajský soud v Olomouci dnes zprostil obžaloby bývalého důstojníka Bezpečnostní informační služby (BIS) Vladimíra Hučína, který byl obžalován ze šesti trestných činů. Podle obžaloby v 90. letech, kdy pracoval v BIS, podněcoval levicový extremismus, aby mohl na jeho hrozbu upozornit. Proti rozhodnutí odvolacího soudu není řádný opravný prostředek. Existuje pouze možnost dovolání k Nejvyššímu soudu.

..:. více zde :.

2006-04-22, 11:32:00 • Média 
Sobotkův ústavní CzechTek
(Petr Kutílek, Lidovky.cz, 20. dubna 2006, 8:24)

Vládnoucí ČSSD a zejména její úřadující předseda a strážce státní pokladny Bohuslav Sobotka se v poslední době dostali hned dvakrát pod tlak, protože vláda dlouhodobě ignorovala rozhodnutí Ústavního i správních soudů.


...

Průzkumy dlouhodobě ukazují, že občané jako nejpalčivější politickými problémy cítí korupci, neefektivitu a svévolné a zpolitizované rozhodování státních úřadů. ČSSD hrozí, že se tyto dvě epizody na její oblíbenosti projeví podobně jako dřívější případ vnímaný jako arogance moci – loňský zásah proti CzechTeku. Ne každý musel tehdy ve všem sympatizovat s technaři, ale způsob, jakým jim dala policie za hlasité podpory premiéra a ministra vnitra přes nos, otřásl velkou částí společnosti a ukončil razantní nástup Jiřího Paroubka.

Ač se to možná zatím nezdá, tentokrát mohou být důsledky ještě větší. Teď totiž na opakovaná pochybení ČSSD poukázal Ústavní soud a sociální demokraté si tak zahrávají i se svou sebeprezentací jako strany, která zodpovědně spravuje stát.

Ačkoli Sobotkovi imagemakeři úspěšně zařadili ministra kamsi mezi archetypy „slušný chlapec“ a „schopný manažer“, je docela možné, že tyto poslední aféry ho pošlou mezi další zástupce ČSSD, kteří jsou spojováni s arogancí moci: Paroubka, Bublana či Ratha.

Spolu s aktuální kauzou ohledně ČSOB a horečnatým vylučováním pochybných členů ČSSD na poslední chvíli před volbami by klíčové skupiny voličů mohly brát tyto případy jako důkazy, že zkorumpovaná a neefektivní správa státu má svůj kořen a oporu ve špičkách ČSSD.

Z této situace by paradoxně mohli nejlépe profitovat SNK ED. Nejen že jim Paroubek, Bublan a Sobotka svým politikařením pootevřeli přístup do médií, ale občané se dost možná s křivdou na SNK ED ztotožní a preference této strany nejspíš díky těmto sympatiím narostou. Ato tím spíše, že Kasl a Zieleniec tlačí právě boj proti korupci a za zvýšení transparence a efektivity státní správy jako své hlavní téma (a v programu mají koneckonců třeba i systematické řešení nájemného).

A ačkoli se dosud neotřesitelným uchazečem o hlasy středopravicových voličů, kteří mají asi největší zájem na zlepšení transparence a efektivity státní správy a dotažení této dimenze kvality života na evropský standard, zdála být faceliftovaná Strana zelených, Bursíkovy pondělní námluvy s Paroubkem mohou tímto jejím postavením ještě otřást.

...

celý článek na ..:. Lidovky.cz :.
2006-04-22, 9:21:00 • Média 
Nesestříhané video celého incidentu ke stažení zde:
(cca 40 MB, stopáž cca 5 minut)
brutalni_mlaceni_kopance_do_hlavy_bouchání_do_hrudniku

TV reportáže o zákroku 4 policistů (TV Nova a ČT1)

TV Nova: Policisté zákon neporušili (TV Nova, 7.12.2005)

CzechTek: policisté nechybili? (Události, ČT1, 7.12.2005)

Výběr článků k případu kopání čtyř policistů do ležícího člověka

Právo: Inspekce opět odložila případ policistů na CzechTeku (ČT24, 8.4.2006)

Inspekce znovu odložila zákrok policistů na CzechTeku ( Novinky.cz, 8.4.2006)

Zavinily tvrdý zákrok střepy? (Plzeňský deník, 7. 2. 2006)

Šoulej má z vyšetřování CzechTeku 2005 čisté svědomí (Novinky.cz, 4.1.2006)

Tisk kritizuje verdikt inspekce k zásahu na CzechTeku (ČeskáMédia.cz, 9.12.2005)

Policisté z CzechTeku jsou očištěni. Němec chce revizi (iDNES, 8.12. 2005)

CzechTek: Brutální policisté stíháni nebudou (Novinky.cz, 7.12.2005)

Mladík zmlácený čtyřmi policisty: Určitě to tak nenechám (Novinky.cz, 11.8.2005)


2006-04-22, 8:10:00 • Média 
Zákrok na CzechTeku: čtveřici policistů mine trest
(Patrik Biskup, Právo, 22.dubna 2006, 5:27)

Čtyři chebští policisté, kteří tvrdě zakročili proti jednomu z účastníků červencové technoparty CzechTek 2005 v Mlýnci na Tachovsku, už nemusí mít strach z trestního postihu. Plzeňská státní zástupkyně Antonie Zelená se ztotožnila se závěry inspekce ministra vnitra, která případ prošetřovaný pro podezření se spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele odložila s tím, že zákrok byl proveden v souladu se zákonem.


Plzeň – Tím je případ definitivně uzavřen. "Žalobkyně zamítla moji stížnost, kterou jsem napadla rozhodnutí inspekce. Proti tomu už není řádný opravný prostředek," řekla v pátek Právu zmocněnkyně poškozeného Michaela Pavlíková.

Zákrok v souladu s právem
Vlnu emocí vzbudily zveřejněné záběry, kde je vidět, jak dnes již bývalí příslušníci pořádkové jednotky kopou a tlučou tomfou do jednadvacetiletého Jana Pastrneka. "Státní zástupkyně hodnotí zákrok jako přiměřený a v souladu s právem, protože podle ní se mladík zdržoval neoprávněně na cizích pozemcích a neuposlechl výzvy k opuštění prostoru," uvedla Pavlíková. Ta mimo jiné namítala, že neexistuje žádný důkaz, že by se Pastrnek dopouštěl jakéhokoliv protiprávního jednání.

"Žalobkyně argumentuje tím, že stačí výpovědi svědků, v tomto případě policistů,"pokračovala Pavlíková. Podle policejní verze mladík na stojící kordon těžkooděnců útočil opakovaně skleněnými lahvemi a tím se měl dopouštět trestného činu útoku na veřejného činitele. Protože při zadržení kladl aktivní odpor, přistoupili policisté k donucovacím prostředkům, aby ho zpacifikovali.

Záběr z úhlu zkresluje situaci
Státní zástupkyně Zelená podle Pavlíkové také zpochybňuje i objektivitu videozáznamu, na kterém je zákrok zachycen a který zveřejnila televize. "Záznam podle ní prý není moc kvalitní, je natočen pouze z jednoho úhlu a tím pádem údajně zkresluje celou situaci. Kromě toho žalobkyně poukazuje na to, že zákrok nebyl brutální, protože jinak by měl poškozený mladík například poraněnou hlavu," dodala Pavlíková.

Lékaři při ošetření zjistili na těle Pastrneka dva tyčovité hematomy v dolní části zad po úderu cylindrickým předmětem a drobné pohmožděniny na přední části levého kolenního kloubu. "Podle mého nebyly naplněny podmínky pro zákrok a zejména použité donucovací prostředky hodnotím jako neadekvátní konkrétní situaci," uzavřela Pavlíková s tím, že se ještě pokusí napsat na Vrchní státní zastupitelství v Praze, zda by závěr plzeňské žalobkyně ještě nezvrátilo. Ta se ke svému rozhodnutí na dotaz Práva zatím nevyjádřila.

Na nepřiměřenost policejního zákroku poukázal i ombudsman Otakar Motejl ve své závěrečné správě o šetření CzechTeku 2005.

zdroj: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-22, 7:01:00 • Média 
Strasbourg, 15 Avril 2006
(Roman Joura, CZTK12.com, 21. dubna 2006)

Neuvěřitelné se stalo skutkem: dorazil jsem na demonstraci teknařů z celé Evropy do Štrasburku! Musím říct, že zatímco před prvním pokusem o manifestaci, který se konal v listopadu a nevyšel kvůli tehdejším nepokojům v celé Francii, jsem byl rozhodnut tam ject, tak teď jsem byl k tomu lehce ambivalentní – možná pojedu, možná ne. Nakonec mě tam prakticky vytáhl suttek, který byl odhodlán tam doject a vytrvale se snažil ten výlet zorganizovat. Definitivně jsem se rozhodl, až když umřela šance na autobus. To už byla předzvěst dobrodružství. :-)


Nebudu se sáhodlouze rozepisovat. Ostatně – poprvé ve Francii, poprvé v zahraničí na teknivalu, poprvé vůbec na teknivalu od meet pointu, který následoval nota bene po první manifestaci tohoto druhu a záběru. To si prostě ani nemůžu dělat ambice popsat všechny zážitky. :-)

Takže vzato od píky a stručně: Francie je úžasná země, Štrasburk je nádherné město, Francouzi jsou skvělí lidé! Jestliže jsem odjížděl s představou, že Francie je znuděný stát s namyšlenými lidmi, tak z tohohle stereotypu nezůstal kámen na kameni.

Samotná akce byla prostě absolutní! Od začátku do konce neměla chybu! Po procházce Štrasburkem jsme kolem 13. hodiny dorazili na Place de l'Université, kde už byly v plném proudu přípravy. Průvod se dal do pohybu před půl čtvrtou, kolem půl šesté byl zpátky a pokračovala muzika do půl sedmé, kdy se většina soundsystémů vypla (náměstí bylo objednáno právě do 18:30) a ještě asi do sedmi zvučela jedna dodávka a "chodící" lidé-systémy. Pak nastala ta snad nejdobrodružnější část programu – přesun na after party. Avizované "menší party pro max. 500 lidí" se nekonaly. Po několika smyčkách, které jsme udělali autem po večerním Štrasburku, jsme dostali zprávu, že se vyráží z meet pointu u Ikey. Jízda v koloně od Ikey na údajné místo konání pak představovala další sérii smyček. ;-)

více na ..:. CZTK12.com :.
2006-04-21, 21:23:00 • Protestní akce 
Technoparty ve Vile
(Vyvoleni.centrum.cz, 21.dubna 2006, 13:04)

Dnešní den ve Vile je ve znamení anarchie a neposlušnosti. Poté, co dali Viloví policisté na budku novopečeným anarchistům a předvedli Czechtek jak vyšitý, začali někteří VyVolení přemýšlet, co dalšího by vyvedli. A samozřejmě, co může být lepšího než útěk z přísně střežené Vily.


(…)

Mezitím co VyVolení spali, vyrostla na zahradě obří aparatura a budíček rozezněl nejen Vilu, ale i široké okolí. Zběsilé techno vytáhlo z postele nezvykle rychle hlavně Kykolku, Marii a Pluta. Roztančili se před reprobednami a nedbali na možné ohluchnutí.

Mezitím co VyVolení spali, vyrostla na zahradě obří aparatura a budíček rozezněl nejen Vilu, ale i široké okolí. Zběsilé techno vytáhlo z postele nezvykle rychle hlavně Kykolku, Marii a Pluta. Roztančili se před reprobednami a nedbali na možné ohluchnutí.

Poštou ranní se pak všichni dozvěděli, že dnes je den anarchistů a všechno je povoleno. Kluci se převlékli do pohodlných roztrhaných trik a dívky se nasoukaly do síťovaných punčoch a džínových minisukní. Doplnili to obarvením vlasů na červeno a šlo se pařit.

Jediný kdo si neužíval byli policisté Petr a Pity. Ti se musí ne sluníčku škvařit v kombinézách, neprůstřelných vestách a přilbách. A ještě odolávají útokům agresivních technařů.

Den anarchie nenadchnul Tonyho, který se raději pustil s Marcy do vaření a Martina, který to vyřešil spánkem.

zdroj: ..:. Vypatlaní.Centrum.cz :.
2006-04-21, 15:39:36 • Média 
Od technařů výprask nehrozí
(J.Šrámková, Plzeňský deník, 21.dubna 2006)

Plzeň – Za velmi otevřenou skupinu lidí považuje technaře Martin Drnek z Nýřan (na snímku), který studuje sociologii na Masarykově univerzitě v Brně a politologii na Západočeské univerzitě v Plzni. Ten se již podruhé hodlá vypravit na festival Pig fest, který se dnes koná v Plzni. Drnek na akci hodlá pokračovat ve svém sociologickém výzkumu vzorců chování subkultury technařů.


Na minulém Pig festu Pod mostem Milénia natočil s několika desítkami technařů rozhovory, nyní už má pro ně připravený speciální dotazník s otázkami. "Chci popsat, co je to za lidi a s pomocí teorií jejich chování analyzovat," vysvětluje Drnek.

Na technařích jej zajímá, jestli dopadnou jako některé jiné skupiny, které byly v první fázi revoltující, ale postupně se podřídily oficiálním strukturám a kontrole státu. Jako příklad uvádí hudbu Elvise Presleyho, která byla zpočátku pro větší část společnosti nepřijatelná. "Její příznivci ale nakonec kvůli tomu, aby nebyli perzekvováni, učinili různé ústupky," říká Drnek.

S tím souvisí i rozlišování techna na komerční a tzv. tek. Pig fest zařazuje Drnek do první skupiny, kam patří akce, na které pořadatelé shánějí povolení a vlastně se podřizují požadavkům státu – pozvou si tam hasiče i policejní a zdravotní dohled. "Chtějí, aby je zvenčí nikdo neobtěžoval, jako například policisté přivolaní na žádost premiéra, což se stalo na Czech teku. Tek je prostě více undergroundový," říká Drnek. Na adresu technařů dodává: "Kdybych se například na diskotéce objevil v nezvyklém oblečení, bál bych se, že dostanu nakládačku. To mezi technaři nehrozí. Ti jsou otevření, tolerantní. Přitom se jich společnost bojí."

zdroj: ..:. PlzeňskýDeník.cz :.
2006-04-21, 14:44:12 • Média 

Konono No.1 v Akropoli

"Soundsystem z válečné zóny jižního Konga, kytara, industriální rytmika, která skutečně jede (taky byla vyrobena z automobilových součástek) a zpěvačky, které pějí přes kytarový efekt."

(Reflex EX, 20. dubna 2006)


Z transovních rituálů přímo do elektronických tanečních experimentů bez mezipřistání.

Hudba z jižního Konga, přenesená na periferii metropole Kinshasy, s drnkacími skříňkami, megafony, perkusemi z autovraků a po domácku vyrobenými mikrofony.

zdroj + další info, video a hudební ukázky na ..:. RespectMusic.cz :.

2006-04-21, 12:34:00 • Alternativní kultura 
Kněz Schwarz: Skautský šátek mi vázal Bublan
(Tomáš Blažek, MF DNES – regionální mutace – Českomoravská Vrchovina, 15.dubna 2006)

Praha, Jihlava – Třebíčský kněz Jan Schwarz byl do loňska patriarchou husitské církve. Pak abdikoval. Nyní je asistentem ministra vnitra Františka Bublana.

---

Na ministerstvu také školíte tzv. antikonfliktní policejní týmy. To je něco nového v tuzemské policii?

Události kolem CzechTeku signalizovaly, že by bylo užitečné vytvořit antikonfliktní týmy, které by působily v rámci krajů a byly by nasazeny ve chvíli, kdy je možné ještě odvrátit klasický zásah jiných policejních útvarů. Členové antikonfliktních týmů budou mít speciální uniformy, nebudou se ohánět zbraněmi, ale dokáží srozumitelně diskutovat o problému, vysvětlit lidem rizika a možnosti řešení situace. Myslím si, že důležitá je i v té nejvypjatější situaci osobní úroveň policisty, jeho nadhled a smysl pro humor a snaha po dorozumění.

---

..:. více zde :.

2006-04-21, 10:31:34 • Média 
Krásno zbrojí na technopárty
( Jaroslav Fikar, Blesk – regionální mutace – severní Čechy, 20.dubna 2006)

Policie chystá manévry, místní přespí u příbuzných

Krásno – Ještě se osmkrát v klidu vyspí a pak čtyři noci nezavřou oči a raději odjedou. Na loukách za obcí Krásno na Sokolovsku se chystá na poslední dubnový víkend technopárty. Potrvá pět dní a čekají se tisíce lidí. Policie nechce po fiasku na CzechTeku nechat nic na náhodě a zřídí v Krásně integrovaný polní štáb a terénní dispečink pro styk s veřejností.

Technopárty bude na pastvinách okolo místního letiště. To vlastní Ludmila Jílková, která je zapůjčí tanečníkům zdarma. „Je mi to jedno, jenom aby ty děti neměly problém,“ naráží majitelka na souhlas sousedů. Sama několikrát letiště technařům půjčila. Naposledy tu bylo 3500 lidí a i když reprobedny nasměrovali k lesu, dunění ohlušilo obec. Akce se však obešla bez incidentu.
Přestože starosta Krásna Otto Wied není technopárty nekloněn, nemůže jí zabránit. „Není na pozemku obce a organizátoři mít náš souhlas nemusí. Akci jen ohlásili,“ uvedl. Další majitelé parcel souhlasí. „Dal jsem ho s podmínkou, že udrží pořádek. Jinak jim příště souhlas nedám,“ tvrdí jednatel firmy Nars Vítězslav Nádeníček.
„Policie byla v předstihu informována. Vzhledem ke zkušenostem z minulých akcí bude v bezprostřední blízkosti zřízeno kontaktní pracoviště integrovaného záchranného systému, kde se soustředí policisté, hasiči i záchranka. Tím bude zajištěna možnost okamžitě reagovat na jakýkoliv problém nebo situaci,“ uvedla mluvčí západočeské policie Jolana Číhová. Zásah na CzechTeku odnesl šéf inspekce ministra vnitra a tři brutální policisty z Chebu přeřadili šlapat chodník.

Foto popis – U Boněnova policie při loňském zákroku na CzechTeku selhala
2006-04-21, 8:20:40 • Média 
marek douša @ helevol.cz

..:. HeleVol.cz :.

2006-04-21, 2:23:00 • Z vesela ;) 
Technaři demonstrují ve Štrasburku
(Česká televize, 15.dubna 2006, 19:15)

Roman PISTORIUS, moderátor:
Demonstraci proti násilí a policejní brutalitě svolali do Štrasburku technaři. Sešly se jich stovky a mluvilo se taky o Česku, konkrétně o zákroku policie na CzechTeku loni v létě. Detaily Barbora Šámalová.


Barbora ŠÁMALOVÁ, redaktorka:
Nejsme zločinci ani teroristé, jenom jsme jiní a chceme, abyste respektovali naši svobodu. Pod tímto heslem svolaly evropské alternativní organizace poklidnou demonstraci přímo do Štrasburku, do sídelního města Evropského parlamentu.

Jonathan, účastník technoparty z Francie:
Protestujeme proti systematickému utlačování alternativních hnutí. Chceme, aby veřejnost věděla, že techno poslouchají lidé ze všech vrstev společnosti, ne jenom kriminálníci.

Barbora ŠÁMALOVÁ, redaktorka:
Na manifestaci přijelo asi patnáct set technařů z celé Evropy. Ve Štrasburku na ně čekalo tři sta padesát policistů, k žádnému střetu ale nedošlo.

Dave, účastník technoparty z Velké Británie:
Přijel jsem až z Británie, protože mě to šíleně baví, je to zvuk svobody. Jen si to poslechněte.

Barbora ŠÁMALOVÁ, redaktorka:
Nechyběli ani technaři z Česka, kteří přivezli fotografie a videozáznamy z policejního zákroku proti CzechTeku loni v létě.

David ČERMÁK, iniciativa Policejní stát CZ:
Tady se sešli lidé z celé Evropy právě proto, aby protestovali kvůli podobným věcem, jako se staly letos na CzechTeku u nás, kdy policie zcela zbytečně rozhání party, které nedělají problém ve svém okolí.

Martin BOHÁČ, účastník technoparty z ČR:
Je to vlastně akce, která by měla zdůraznit a pomoci jaksi prošťouchnout vody v České republice.

Barbora ŠÁMALOVÁ, redaktorka:
Dnes si technaři zatančili jen pár set metrů od sídla Evropského parlamentu. Příště může být dějištěm technoparty centrum jakéhokoliv jiného evropského města. Naprostá svoboda při organizování akcí je základní filosofií technohnutí.
2006-04-20, 22:55:23 • Média 
Chat ČT24: Jiří Dolejš (místopředseda ÚV KSČM)
(Chat, ČT24.cz, 20. dubna 2006, 14:00)

Náš host: Jiří Dolejš
Jiří Dolejš – komunista, který platí za "disidenta" ve vlastní straně. Místopředseda ÚV KSČM je často vnímán jako politik, který by mohl vyvést komunisty z izolace. Je to vůbec možné a chtějí to jejich voliči? Ptejte se v on-line rozhovoru ve čtvrtek 20. dubna od 14:00 do 15:00 hod. Své dotazy posílejte už teď.

..:. více zde :.

2006-04-20, 20:48:00 • Média 
"European Alternatives Resistance", United Against Repression
(INDYMEDIA.org.uk, 18. dubna 2006, 20:35)

The French city of Strasbourg became a 'free party area' on Saturday 15 April, when around 3000 people gathered for the "European Alternatives Resistance" Sound-System Parade [Flyers]. The protest was called by Free 4 Euroalternatives, a loose coalition of sound systems, free party and festival organisers, squats and people from around Europe.


The parade was a show of defiance to the increasing levels of repression against non-commercial and autonomous forms of culture, and in particular to protest about last summer's brutal attack by Czech police against the Czechtek tekno festival. This event was widely considered as the 'breaking point', when police in riot gear steamed into dancing people with baton charges and tear gas attacks. As a result, two people died and over 50 were seriously injured. [See Czech Teknival attack feature]

The demonstration passed peacefully with people dancing to music played by several mobile sound systems, and it ended with different parties across Strasbourg. Some of the banners read "Nothing Stops People Who Dance", "Free Party! Free People!", "Respect Our Rights" and "Against Police Brutality". One of the organisers said: "We chose Strasbourg because the city accommodates several European institutions, in particular the European Court of the humans right, to which we intend to immediately address a letter after the demonstration".

source: ..:. Indymedia.org.uk :.
2006-04-20, 20:00:00 • Média zdroj: ..:. Pather.FreeTekno.cz :.

2006-04-20, 16:46:00 • Z vesela ;) Nápis ze vstupní expozice Muzea Policie ČR v Praze

Všichni pomatenci do Policejního muzea
(CzechTek Blog, 20.dubna 2006,15:54)

Vedení Policie ČR a všichni ochránci majetku a veřejného pořádku mají popletené priority. A měli by povinně navštívit Muzeum Policie ČR . Hned u vstupu je totiž umístěn památný nápis. Možná ho sem dokonce vyvěsila už komunistická policie. Motto je jednoduché a hovoří jasně:


POSLÁNÍM POLICIE JE CHRÁNIT
V SOULADU S PRÁVNÍM ŘÁDEM
BEZPEČNOST OSOB, MAJETEK
A VEŘEJNÝ POŘÁDEK

Tedy pro méně chápavé pořadí priorit je jasné:

1. Bezpečnost osob
2. Ochrana majetku
3. Veřejný pořádek

Toto naprosto logické pořadí nebylo zjevně dodrženo při zásahu na loňském CzechTeku. Jasná politická objednávka a (ne)profesionalita české policie dala přednost před bezpečností osob pochybné ochraně majetku (louky) a ochraně veřejného pořádku. Přičemž i u těchto dvou priorit dosáhla pravého opaku. Hlavním výsledkem konání policie jsou tedy „jen“ desítky zraněných.

Pokud by se policie držela vlastních zásad, nemohla by nasazení těžkooděnců vůbec připustit. Předem jí muselo být jasné k čemu dojde, když těžkooděnce s tonfami, výbuškami, slzným plynem vypustí proti několika tisícovému táboru lidí, aut, stanů a zvukových aparatur.
Je zvláštní, že právě bezpečností osob zdůvodňovala policie svůj nezásah na CzechTeku 2004 v Boněnově. Za rok už bylo všechno jinak.
Policie a politici nesmyslný zásah dodnes hájí a nic nenasvědčuje tomu, že tento postoj změní. Možná by tedy měli změnit alespoň to policejní heslo, ať víme na čem sme. A kdyby nevěděli jak, stačí se podívat na první protestní stickery ze srpna 2005:

PRO BEZPEČNOU ČESKOU LOUKU ZMLÁTÍME I TEBE
2006-04-20, 16:20:00 • CzechTek 
2006-04-20, 9:12:48 • CzechTek 
Státní zástupkyně Zelená a nejmenovaný zdroj z Inspekce MV zpochybňují informace o vážném zranění na CzechTeku
Zraněná žena z CzechTeku si stěžuje na vyšetřování inspekce (Právo, 23.3.2006)

Nějaké pochybnosti o policejní brutalitě na CzechTeku? Proražená plíce.
Dívka zraněná na CzechTeku. Viník není (Aktuálně.cz, 22.3.2006)

Zmlácení z CzechTeku: Počkejte si na spravedlnost, možná tak za 15 let.
Justiční a policejní svévole (Martin Schulz, ČRo 6, 22.3 2006)


2006-04-20, 9:02:39 • Média 
Těžce zraněná na CzechTeku. Viník není
(Pavel Baroch, Aktuálně.cz, 20. dubna 2006)

Tachov – Policisté prorazili loni na CzechTeku mladé ženě plíci. Inspekce vyšetřování uzavřela – viník je neznámý. Žalobkyně to teď potvrdila.

Romana Krátká, těžce zraněná při policejním zásahu na loňské technoparty u Mlýnce na Tachovsku, neuspěla se svým odvoláním proti rozhodnutí Inspekce ministra vnitra, která své vyšetřování ukončila se závěrem, že se viníka nepodařilo vypátrat.


"Zamítám jako nedůvodnou stížnost podanou zmocněncem poškozené proti usnesení policejního orgánu, neboť se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání vůči konkrétní osobě," zdůvodnila v písemném stanovisku své rozhodnutí okresní státní zástupkyně Antonie Zelená, která má vyšetřování policejního zákroku na CzechTeku na starosti.

Proti jejímu verdiktu už není odvolání.

Nejvážnější zranění na CzechTeku
Bylo to nejspíš nejvážnější zranění při policejním zákroku proti technařům. Romana Krátká skončila v nemocnici poté, co ji policista udeřil tak silně, až jí žebro prorazilo plíci a způsobilo pneumotorax.

"Bez včasné specializované chirurgické pomoci by zranění s největší pravděpodobností vedlo ke smrti udušením," konstatovala i žalobkyně Zelená.

Policejní inspekce však podle ní udělala vše pro to, aby pachatele vypátrala. Vyslechla například všechny zasahující policisty, kteří podle svědků mohli dívce těžké poranění způsobit.

"Domněnka poškozené, že celý zásah byl ze strany policie důkladně monitorován, bohužel neodpovídá realitě. Navíc záběry jsou takové kvality, že nelze přezkoumat a prokázat, které družstvo v daný čas na konkrétním místě zasahovalo, neboť v průběhu zákroku došlo k promísení jednotlivých jednotek," uvedla státní zástupkyně.

Dodala, že stan, u něhož se Krátká během zásahu pohybovala, "byl jednoznačně postaven na pozemku vlastníka, který k takovéto akci souhlas nedal a ani jej nepronajal. Této okolnosti si účastníci museli být vědomi, pokud neuposlechli výzvy k opuštění prostoru, začala policie zasahovat".

Velitel nemohl zabránit excesům

Státní zástupkyně odmítla i to, že by za zranění měl nést odpovědnost policista, který akci u Mlýnce na Tachovsku velel.

"Velitel zákroku je osobou, která byla na místě přítomna, ale nemohla zaregistrovat případné jednotlivé excesy. Z tohoto důvodu nelze vyvozovat trestněprávní odpovědnost vůči veliteli zásahu," zdůvodila své rozhodnutí žalobkyně Zelená, podle níž český trestní zákon umožňuje stíhat pouze konkrétního pachatele trestného činu.

Advokátní kancelář Jan Křivánek, která zraněnou Romanu Krátkou zastupuje, se proti rozhodnutí žalobkyně ohradila. Připustila zároveň, že bude po státu požadovat aspoň náhradu škody.

"Lze si jen těžko představit k jak závažnému následku na zdraví či životě by muselo při takovém zákroku dojít, aby se orgánům činným v trestním řízení podařilo vypátrat pachatele nebo aspoň stanovit odpovědnost konkrétní velící osoby," uvedl právník Jakub Schejbal z této kanceláře.

Závěr žalobkyně podle něj vyvolává pochybnosti o tom, jak byl zákrok na CzechTeku zorganizován a zda mu někdo skutečně odpovědný velel.

"Přestože je zde stále možnost domáhat se na státu náhrady škody, z hlediska trestního práva a tedy odsouzení a potrestání konkrétního viníka je věc pro tuto chvíli uzavřena," dodal Schejbal.

Z hlavy jí tekla krev, cítila bolest v hrudníku
Proti rozhodnutí policejní inspekce se už dříve ohradila i sama Krátká. "Že případ odloží, jsem čekala od začátku. Kdyby to bylo naopak, kdybych já zranila policajta, tak bych byla potrestaná hned," řekla Romana Krátká deníku Aktuálně.cz.

Těžce poraněná žena trvá na tom, že útok nijak nevyprovokovala, že proti policistům neházala lahve či kamení, ani jim nenadávala. Její prohlášení potvrdil i svědek, který s Krátkou do policejního protokolu uvedl následující verzi:

Romana Krátká stála u svého stanu, když ji a její kamarády začala vyhánět zásahová jednotka a bít je obušky. Začala utíkat, ale jeden z policistů jí obuškem podrazil nohy a začal ji mlátit do hlavy a do žeber. Z hlavy jí začala téct krev a cítila bolest v hrudníku.

zdroj: ..:. Aktuálně.cz :.
2006-04-20, 8:23:00 • Média 
tentokrát od Romana: ..:. Strasbourg 2006 – United Against Represion – Photo-Report :.
2006-04-20, 2:23:00 • Odkazy 
Zelené čekání na mandáty
(Josef Petrů, ČeskáMédia.cz, 18. dubna 2006, 13:38)

Náhoda mi minulý čtvrtek přála. V Nerudově ulici v restauraci U kocoura, potkal jsem jedničku na kandidátce Zelených v Královéhradeckém kraji. Standa Penc, vyprofilovaný jako občanský aktivista a také „kozí farmář“ z Českého ráje, s jedním štamgastem rozebíral preference své strany. Sytým hlasem slyšitelným po celém lokále si nad preferencemi v novinách pochvaloval, jak příjemně se mu u sklenice piva čeká na poslanecký mandát, který může získat. Dlouhovlasý lídr jen tak mimoděk utrousil, že ten mandát bude potřebovat, neboť právě teď nemá ani na kredit do mobilu. Spíše úsměvná poznámka však otevírá otázku. Jak kvalitní, „nová“ garnitura může zasednout na prahu června do sněmovny za Zelené, kteří se prezentují jako strana změny? Příklad Pence je čítankový. Jeho kvalifikací pro práci ve sněmovně, jejímž nejdůležitějším posláním je tvořit kvalitní zákony, které budou užitečné lidem, je letitý antikomunismus, ochrana technařů, kteří vrhají po policistech klády a rozdávání čísla mobilu premiéra Paroubka na „východočeském Woodstocku“ , a to v lepším případě marihuanou nabuzeným účastníkům hudebního maratonu. Tento politický miniživotopis dělá dnes ze Stanislava Pence odborníka „na bezpečnost“. A možná v jeho snech stínového ministra vnitra. Nešť.

..:. více zde :.

2006-04-19, 15:23:00 • Si děláš kozy... 
Technaři letos poprvé zapaří v Krásně na Sokolovsku
(ČTK, Novinky.cz, 19. dubna2006, 9:44)

První letošní technoparty pod širým nebem s názvem CzaroTech 2006 chystají organizátoři v Krásně na Sokolovsku. Konat se má od 28. dubna a zúčastnit se jí má víc než tisícovka příznivců techna. Mluvčí policie v Karlovarském kraji Jolana Číhová uvedla, že organizátoři akci řádně nahlásili a mají většinu potřebných povolení.

..:. více zde :.

2006-04-19, 13:24:00 • Média 
Rajter obnovuje žaloby proti Nemaku
(Jiří Leschtina, iHNed.cz, 19. dubna 2006)

Pět let už bojují sedlák Jan Rajter a jeho rodina proti mexické hliníkárně Nemak, která chce v sousedství jejich farmy rozšířit výrobu hliníkových automobilových hlavic. Včera se rozhodlo, že bitva mezi Rajterovými a nadnárodní společností, podporovanou vlivnými politiky z krajské i městské samosprávy, bude pokračovat. Mostecká radnice totiž nesplnila své závazky z memoranda, které uzavřela s Janem Rajterem počátkem února tohoto roku.

Radnice se v memorandu zavázala, že do 15. dubna 2006 odkoupí od sedláka přes devadesát hektarů pozemků, pokud rodina Rajterových stáhne všechny žaloby proti Mexičanům. Jenže se ukázalo, že radnice nejenže nesehnala peníze na výkup polí, ale ještě poskytla Rajterovým nepravdivou informaci o vstupu ministerstva průmyslu do celé transakce. "Bojujeme dál, obnovujeme všechny žaloby, které jsme z dobré vůle k dohodě pozastavili," reagoval třiasedmdesátiletý Jan Rajter. Náměstkyně primátora Mostu Hana Jeníčková nebyla včera schopna přes celodenní urgence HN na nejnovější vývoj reagovat.


(...)

Starému sedlákovi ulehčuje kličkování úřadů složité dilema. "Nebyli jsme šťastní z toho, že by o nás lidé, kteří nedokážou pochopit, co pro rolníka znamená úrodná půda, říkali: Tak se nakonec stejně nechali koupit," poznamenává Jan Rajter. "Ale chtěli jsme se nějak dohodnout, nechtěl jsem být obviněn, že svou zaťatostí připravím stovky lidí o práci v Nemaku. Teď jsem se ovšem s panem Francem dohodl, že nejenže obnovíme naše staré žaloby, ale Ekonomický právní servis připraví i některé nové."

Znamená zmatený postup našich úřadů, že Nemak ztrácí půdu pod nohama a nové žaloby by mohly uspět? "Víte, co je problém? I když nakrásně vyhrajeme další soudy, politici a úředníci je asi budou přehlížet stejně bohorovně jako verdikty předchozí," říká Pavel Franc.

celá zpráva na:..:. iHNed.cz:.

2006-04-19, 12:23:00 • Média 
ČSSD chystá "koncert usmíření" a duel Paroubka s Topolánkem
(ČTK, ČT24.cz, 19. dubna 2006, 10:55)

Česká strana sociálně demokratická chystá na závěr volební kampaně "koncert usmíření", na který chce pozvat stoupence všech politických stran.

(...)


Po úterním zasedání předsednictva ČSSD to řekl volební manažer nejsilnější vládní strany Jaroslav Tvrdík.

Nechtěl prozradit, kde se bude koncert konat, aby se ČSSD nedostala do sporu o zábor místa s politickou konkurencí. Řekl jen, že koncert bude v Praze od "otevřeným nebem", vystoupí na něm hudební skupina Elán a jsou na něj "srdečně zváni" stoupenci všech politických stran. Všichni by prý měli zapomenout na to, kterou stranu volili, a mít na paměti, že musí čtyři roky fungovat jako tým.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.

2006-04-19, 11:23:00 • Média Systematek.web.free.fr

2006-04-19, 10:23:00 • Odkazy 

"Je to zvuk svobody, jen si to poslechněte." (demonstrant z Británie na protestu ve Štrasburku)

webzáznam reportáže ČT1 ze soboty 15.4.06 v hlavní zpravodajské relaci Události k vidění zde:
..:. ČT24.cz:.

2006-04-19, 9:29:00 • Média 
Ostřílený Husák

Když tu dnes nečekaně vyplula fotka Husáka v roli ochránce policisty porušujícího zákon, vzpomněl sem si na jednu historku, kterou jsem o Husákovi zaslechl.
Údajně měl před lety asistovat i při policjení akci na statku Cibulka. Velitel policejní jednotky, která měla na místě něco řešit, byl evidentně pod vlivem alkoholu a Husák se měl dostavit jako vyšši šarže, aby situaci vyřešil. Zachoval se jako opravdový profesionál. Promluvil s hlavou civilistů, kteří se měli stát cílem policejní akce a ujistil je, že vše bude v pořádku. Předal jim svou vizitku, aby se na něj v případě problémů s důvěrou obrátili.
Při odchodu nezapoměl instruovat opilého velitele jednotky, aby to tam pořádně vyčistili a největší nakládačku dali vůdci, se kterým před chvílí přátelsky promluvil.
A tak se i stalo...

2006-04-18, 21:53:00 • Neověřené 
..:. Nadřízený neoznačeného policisty, který jeho čin kryl, přestože byl reportérem BL na protizákonný stav upozorněn :.
2006-04-18, 16:42:00 • Retro 
TV France3: Demo Strasbourg
(France3.fr, 15. dubna2006, 19:00)

Reportáž o protestu technařů ve Štrasburku zahájila v sobotu 15. dubna 2006 večerní zpravodajskou relaci francouzské veřejnoprávní TV France 3.


(France 3 je národní a zároveň regionální stanice s širokým programovým záběrem (regionální vysílání v určitých hodinách) s podílem cca 20 % na trhu.)

web-záznam zde: ..:. France3.fr :.
2006-04-18, 13:23:00 • Média 
Foto z demonstrace za Czechtek ve Strasbourgu
(Juki, Techno.cz, 17. dubna 2006)

Demonstrace, o které se šuškalo už v létě, konečně přinesla své plody. Druhé hlavní město Evropy, francouzský Strasbourg, se po několika odkladech zaplnil účastníky rave akcí z celého světa. Česká výprava Iniciativy Policejnistat.cz a Techno.cz podpořila happening několika auty alegoricky vystrojenými záběry ze spackaného zásahu na loňském Czechteku. Zájem lidí nabíral obrátky až do ohlášeného konce akce. Nevěřící pohledy a rozhovory s účastníky opět vyvrátily jednu z oblíbených domácích fám: takto brutální zásah nemá v posledních několika letech obdoby. Fotografie od Wolfa snad alespoň částečně načrtnou, jaký ohlas naše nekonečná kauza stále vyvolává v řadách tanečníků z celého kontinentu.. Velký respekt patří obyvatelům města, organizátorům i fungující francouzské policii. Pro čtenáře připravujeme podrobnou reportáž.

fota naleznete na: ..:. Techno.cz :.

2006-04-18, 12:31:00 • Média 
Technaři proti Paroubkovi
(ČTK, Haló noviny, 18. dubna 2006)

Na policejní stát, řízený českým soc. dem. premiérem Jiřím Paroubkem, jak Česko sami často nazývají, upozorňovali na sobotních demonstracích ve francouzském Štrasburku technaři z ČR. Na akci se sjela evropská omladina vyznávající dunivou hudbu, kterou považují za osvobozující.

..:. více zde :.

2006-04-18, 10:02:00 • Média 

Dosud nezveřejněné video z CzechTeku 2005

zatím bez komentáře...


..:. více zde :.

2006-04-18, 1:23:00 • Video a filmy 
..:. CzechTek-Republic.wz.cz :.
..:. Strasbourg 2006 Videos :.

2006-04-18, 1:01:00 • Odkazy 


..:. více zde :.

2006-04-17, 17:51:00 • Teknické poznámky 
Technaři budou ve Štrasburku demonstrovat za svá práva – na co vlastně?
(Zvedavec.org, 14. dubna 2006)

IDnes přinesly článeček o tom, jak se několik českých technařů chystá demonstrovat do Štrasburku. Jeden z nich, nějaký 23letý Jiří moudře vysvětlil: "Svou přítomností na demonstraci chci vyjádřit nesouhlas s tím, jak to v dnešní době je se svobodou. A taky s tím, co si vlády a policejní složky dovolí proti lidem, co se chtěj jen bavit."

On se chce jen bavit, chudinka malá. A škaredý stát mu to ne a ne dovolit. Tož s tím jede do Štrasburku.

V diskuzi za článkem se mi líbily dva příspěvky, pod které se také podepisuji:

..:. více zde :.

2006-04-17, 17:06:00 • Média 
Foto FreeTekno European Demonstration in Strasbourg 15.4.2006 by the Czech Section by Kozzza


fotoreport od Kozzzy z dema ve Štrasburku

zde: ..:. Kozzza.album.cz :.


... některé protestní slogany z demo:

UNITED AGAINST POLICE BRUTALITY

AGAINST FACHOS

RIEN N´ARRETE UN PEUPLE QUI DANSE

IN MEMORY OF VIKTOR SPISIAK

MENSCH GEWALT BLEIBT VERBRECHN

CZECH POLICE LIES AND BEATS GIRLS

2006-04-17, 13:54:00 • Odkazy 
LA POLICE TCHEQUE A MENTI ET A FRAPPE LES FEMMES

16. dubna 2006 Kachlíkárna Praha Letná
2006-04-17, 9:43:18 • Přišlo e-mailem 
- "Hajzlů je tady dost..."
...
- "Ty vole, kde mám auto?"
- "Kdo zatim stojí, vole..?"
- "Cajti..."
...
- "ty krávo vole, to je to paroubkovo gestapo, vole, rozumíš, vole, se deš vychcat, vole, a ti vodtáhnou auto, vole..."


..:. two.fsphost.com/ivanku/Hajzly na ČMFS.avi :.
..:. www.ivankukamarade.cz/jak-jsme-poznali-hajzly-na-cmfs.html :.

2006-04-16, 15:19:00 • Z vesela ;) 

Po nekolika neuspesnych jizdach v okoli Strasburku (za doprovodu policejnich antonu, ktere uspesne roztrhavaly a matly hada technarskych aut) dorazily kolony do opusteneho prostoru kousek za nemeckymi hranicemi. Kontrolu nad budovami (snad po americke armade) prevzal tekkno zivel...


2006-04-16, 4:34:00 • SMSky z terénu 
..:. www.n.cz/~wolf/foto/ :.
2006-04-16, 1:42:00 • Odkazy 
Ve Štrasburku demonstrovali technaři proti násilí, přijeli i z ČR
(ČTK, 15.dubna 2006, 21:24)

Na demonstraci proti násilí a policejní brutalitě v Evropě se dnes do francouzského Štrasburku sjelo na 2000 až 3000 příznivců hudebního stylu techno. Vyznavači rychlých rytmů přijeli z různých zemí, včetně Francie, Německa, Velké Británie a České republiky.


Při demonstraci ve Štrasburku znělo techno za mírného deště z reproduktorů umístěných na kamionech. V tomto městě na severovýchodě Francie se happening uskutečnil proto, že tu sídlí několik evropských institucí, včetně Evropského soudu pro lidská práva. Tomu se chystal jeden z organizátorů dnešní akce předat dopis, v němž technaři žádají zastavení "systematického útlaku".

Někteří protestující drželi v rukou transparenty s nápisy jako "Ne policejnímu útlaku" nebo "Nic nezastaví lidi, kteří tančí". "Naše hnutí je vytlačováno na okraj téměř ve všech zemích Evropy. Přijeli jsme do Štrasburku, abychom bránili své právo na alternativy v kultuře a společnosti a abychom protestovali proti policejnímu útlaku, který je namířen proti alternativním hnutím," řekl AFP jeden z organizátorů Benjamin Rochefort.

V Česku loni v červenci při policejním zákroku proti technoparty CzechTek u Mlýnce na Tachovsku zemřel jeden technař. Čeští účastníci štrasburské manifestace s sebou podle České televize přivezli i fotografie a videozáznamy z policejního zásahu na CzechTeku, který byl podle účastníků loňské technoparty brutální.

zdroj: ..:. ČT24 :.
2006-04-15, 22:45:40 • Média 
Tek party na Universitnim namesti skoncila. Pokracovat by se melo v klubech i primo v terénu nekde za mestem. Ale protoze se prave rozprselo, je otazka zda open-air bude...
2006-04-15, 19:16:00 • SMSky z terénu 
Tekno pruvod prosel Strasburkem a vratil se na Univerzitni namesti, kde akce pokracuje free party. Protestu se zucastnilo priblizne 3 az 5 tisic priznivcu freetekna.
2006-04-15, 18:50:00 • SMSky z terénu 
Tekno pruvod projizdi Strasburkem. Tisice evropskych technaru protestuji v ulicich proti represi, kterou proti této subkulture pouzivaji statni organy. V pruvodu duni nejméne 10 pojizdnych sound systému. Mezi nimi jede i alegoricky vuz "Czech tek republic". Ten pripomina lonsky brutalni zasah ceské policie proti nejvetsimu ceskému teknivalu.
2006-04-15, 16:59:00 • SMSky z terénu 
Vesecká zřejmě prověří CzechTek
( Halonoviny.cz, 15.dubna 2006)

V uplynulých dnech Inspekce ministra vnitra již podruhé odložila případ policistů,kteří na červencovém CzechTeku u Mlýnce na Tachovsku zasáhli proti Janu Patrnekovi. Policisté byli prošetřováni pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká ale případ zřejmě ještě přezkoumá.


V případě pochybností dává zákon nejvyššímu státnímu zastupitelství možnost věc vrátit k doplnění dalších důkazů a především ke zcela novému zhodnocení. Pokud by měl případ skončit odložením, budeme postupovat podobě jako v ostatních závažných kauzách, podotkla k tomu včera Vesecká. Nyní běží zákonná lhůta, v níž si může poškozený proti odložení podat stížnost.

Na záběrech kamery byli vidět čtyři těžkooděnci, kteří povalili mladíka na zem a poté ho bili tonfou, přestože jim nekladl žádný odpor. Jeden z nich do ležícího dokonce kopal. Podle právní zmocněnkyně poškozeného ale nebyly naplněny podmínky pro takovýto zákrok a použité donucovací prostředky byly neadekvátní. Policisté přesto zůstali po incidentu ve službě. Byli pouze přeřazeni na jiná místa.

Zásah proti účastníkům CzechTeku prověřoval i ombudsman Otakar Motejl. Přestože dospěl k závěru, že policejní akce byla nepřiměřená, soudí, že policie měla právo proti technařům zasáhnout, ale před použitím síly nevyužila k vyřešení celé situace mírnější prostředky.

zdroj: ..:. Halonoviny.cz:.
2006-04-15, 16:10:22 • Média 
Univerzitni namesti ve Strasburku je plny. Prave se davame do pohybu :-)
2006-04-15, 15:03:00 • SMSky z terénu 
Čeští technaři jedou demonstrovat do Štrasburku
( iDNES, 14.dubna 2006, 22:25)

Technaři z celé Evropy se sjíždějí do Štrasburku. Chtějí protestovat proti násilným zásahům proti technoparty. Hlavním impulsem pro svolání demonstrace byl loňský CzechTek. Do Francie proto vyráží i řada českých technařů. Je mezi nimi i 23letý manažer z České Lípy.


Policejní zákrok proti CzechTeku 2005 vyvolal vlnu protestů nejen v Česku. Demonstrovalo se i v Bratislavě, v Berlíně, v Paříži či Dublinu. Francouzské uskupení EAR pak svolalo demonstraci do Štrasburku. Původní listopadový termín odsunuly pouliční nepokoje ve Francii.

Termín nakonec vyšel na velikonoční sobotu na štrasburském náměstí Republiky. "O demonstraci jsem se dozvěděl z internetu. Pak jsem začal pátrat, kdo všechno a jakým způsobem tam jede," říká třiadvacetiletý Jiří z České Lípy, který pracuje jako manažer.

Na technoparty jezdí prý každý rok a byl i na loňském CzechTeku. "Svou přítomností na demonstraci chci vyjádřit nesouhlas s tím, jak to v dnešní době je se svobodou. A taky s tím, co si vlády a policejní složky dovolí proti lidem, co se chtěj jen bavit," podotkl.

Skupinka, která vyráží z Česka, původně chtěla zorganizovat celý autobus. Z toho ale sešlo. "Vše se řešilo na poslední chvíli, takže to nakonec nedopadlo."

Jiří jede spolu s kamarádem v autě s lidmi, se kterými se seznámil těsně před odjezdem. Dohromady jich jede asi devět. Ubytování zajištěné nemají a na začátek demonstrace počkají v autě někde na parkovišti.

"Ubytování neřešíme. Beru si spacák, teplou bundu a nějaké věci na transparenty. Třeba potkám nějaké své známé a prospím se u někoho v autě. Prý snad bude i možnost přespat v nějakém squatu," dodal Jiří.

zdroj: ..:. iDNES :.
2006-04-15, 3:02:03 • Média 
Bezpečnost lidí na Vysočině je stejně důležitá jako v jiných krajích
( Lída Rakušanová, Českobudějovické Listy, 14.dubna 2006)

Miroslava Němcová proti Františku Bublanovi

Na Vysočině se utká stínová ministryně ODS s bezpartijním ministrem vnitra

(…)

Jak hodnotíte situaci, kdy se kvůli novému zákonu o policii chystají odejít z jejích řad stovky zaměstnanců?


Považuji odchody odborně vyškolených lidí z takto citlivé profese za velmi nebezpečné. Stát si ze svých daní platíme za to, aby kromě jiného garantoval ochranu naší bezpečnosti a majetku. Selhání této funkce státu znamená zásadní ohrožení občanů.


Jak jste spokojena s výsledky vyšetřování policejního zásahu na loňském CzechTeku?

Vyšetřování považuji za skončené zprávou ombudsmana. Ten konstatuje, že zásah policie byl nepřiměřený, že nevyčerpala všechny možnosti. Vytýká dále ministrovi vnitra Františku Bublanovi, že spolu s představiteli policie dezinformoval veřejnost. Pochybení se dopustili také organizátoři, kteří porušili předpisy. Myslím si, že je nutné vymyslet režim pro příště, aby se situace neopakovala.

Co si myslíte o alternativní kultuře?

Já dávám nerada nějaké přívlastky. Alternativní – nealter-nativní, to není podstatné. Kultura pro každého z nás znamená něco jiného, nelze určit, jakou roli má hrát v našem životě. Tato rozmanitost je naším bohatstvím a já se neodvážím některé kulturní počiny preferovat, jiné zatracovat. Ať jich je co nejvíce.

Miroslava Němcová
místopředsedkyně sněmovny

Narozena 1952 v Novém Městě na Moravě. Vystudovala Střední zemědělskou a technickou školu v Havlíčkově Brodě a dvacet let pracovala jako odborná referentka na Českém statistickém úřadě. V roce 1992 otevřela knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou, vstoupila do ODS a začala být činná v městském zastupitelstvu. V roce1998 byla zvolena do parlamentu. Je vdaná a má jednoho syna.

celý rozhovor zde: ..:. ČeskobudějovickéListy.cz :.
2006-04-14, 15:25:16 • Média 
Při záplavách jsem nezaznamenal jedinou stížnost na činnost policie
( Lída Rakušanová, Deníky Bohemia, 14.dubna 2006)

(...)

Jak jste spokojen s výsledky vyšetřování policejního zásahu na loňském CzechTeku, kdy z policistů dosud není stíhán nikdo, zatímco pět technařů je v trestním řízení? Proč jste to v lednu odmítl vysvětlit v Senátu?


Výsledky vyšetřování událostí na loňském CzechTeku neovlivním. Proti některým policistům byla každopádně již vznesena obvinění, některé kauzy už rozhoduje státní zástupce. Senát dostal podrobnou informaci již na konci roku 2005, proběhla na plénu i podrobná diskuse. Nepovažuji proto za plodné opakovat to, co již bylo tolikrát řečeno.


Co si myslíte o alternativní kultuře?

Alternativní kultura byla, je a bude. Osobně s ní problém nemám, některé projevy se mi líbí. Je to však věc pomíjivá v čase. Některá dřívější alternativní kultura zanikla, některá se stala běžnou kulturou a některé její proudy se opakují. Každá kultura je projevem osobností i generace, záleží na síle a hloubce tohoto projevu, a tím je dána i jeho životnost.

celý rozhovor zde: ..:. BenešovskýDeník.cz :.
2006-04-14, 15:09:22 • Média 
2006-04-14, 11:46:00 • Z vesela ;) 
Policajt, nebo rošťák? Kdoví!
(Josef Šlerka, Českobudějovické Listy, 14.dubna 2006)

O dopravních přestupcích, které spáchají strážci zákona, se prakticky nikde nedozvíte


To, za co nás policisté pokutují, jim samotným často prochází. Například rozsah vlastních dopravních prohřešků policie vůbec nezná.

Příslušníci Policie České republiky spáchali v loňském roce 262 trestných činů. Jejich vyšetřování spadá pod inspekci ministerstva vnitra.

Údaje jsou veřejně přístupné každému na internetových stránkách ministerstva. Ale s daty o dopravních přestupcích, které spáchají ochránci zákona, je to jinak.

Svědky policejních hříchů jsou občané každý den. Neodůvodněné vjezdy služebních vozidel do zákazu vjezdu, předjíždění na plné čáře, parkování na přechodech či zákazech zastavení.

Policisté by měli jít občanům příkladem, ale v praxi o tom nemůže být řeč. Policisty totiž nic nemotivuje: centrální registr jejich přestupků neexistuje a k dispozici nejsou ani přibližné údaje.

celý článek na: ..:. ČeskobudějovickéListy.cz :.
2006-04-14, 10:51:56 • Média 
Karel Schwarzenberg: I já jsem byl donucen ke korupci
( Lenka Zlámalová, Jindřich Šídlo, iHNed.cz, 14.dubna 2006)

Politikou se zabývá roky, ale aktivně do ní vstoupil teprve loni na podzim. Za dvě největší výzvy, které stojí před příští vládou, považuje boj s korupcí a zastavení masívního nesmyslného utrácení. "Je na čase přemýšlet, jak zase šetřit. Před volbami jsme ovšem jako obvykle měli zabíjačky, všechno, co se vydělalo, se rozdává," říká senátor Karel Schwarzenberg .


(…)

HN: Myslíte, že by země po osmi letech vlády ČSSD potřebovala změnu?
V zásadě asi ano. Podstata demokracie je v tom, že se čas od času vystřídají garnitury. Proto si myslím, že je správné, že v Itálii teď bude mít mírně navrch sociálně demokratický kurs. Po nějakém čase se koncepty vyčerpají, lidé si zvyknou na moc a chovají se tak.

HN: Jak se to projevuje?
Jak jsme viděli, i oni si překvapivě rychle zvykli na korupci. Projevuje se to i vyjadřováním, zacházením s mocí, opovrhováním... Je to uvažování: my jsme moc a můžeme dělat, co chceme. To se ukázalo kolem CzechTeku, na nepochopení bývalého premiéra, že není možné, aby jeho žena podnikala, s kým chce. Že není normální jezdit s modrým majáčkem. Na privilegia všeho druhu si zvyknete hrozně rychle. To já sám vím taky!

celý rozhovor na: ..:. iHNed.cz :.
2006-04-14, 9:38:08 • Média 


zdroj a další varianty na: ..:. HeleVol.cz :.

2006-04-14, 7:42:00 • Média 
Velebení terorismu trestné. Co na to svoboda slova?
Chválení terorismu je v Británii ode dneška trestným činem (Aktuálně.cz)

Odsouzený: Spojené státy si v oblasti Perského zálivu počínají stejně jako nacistické Německo
Britský voják, který nechtěl do Iráku, odsouzen do vězení (Aktuálně.cz)

První indoneský Playboy vyprodán běhen jednoho dne. Fanatikům se to nelíbí
Indonéská policie vyzvala k ukončení vydávání Playboye v zemi (ČeskáMedia.cz)


2006-04-13, 22:36:00 • Média 
..:. www.HeleVol.cz :.
2006-04-13, 19:53:00 • Odkazy 
Mnozí si dělají živobytí z klamu a falešných zázraků,
kterými podvádějí hloupé davy.

Leonardo da Vinci

2006-04-13, 18:23:09 • Neověřené 
Bohužel společná výprava busem selhala, bus nebude. Zbývají osobáky. Kdyby ste měl někdo volný místo, můžete to napsat třeba sem.
2006-04-13, 17:47:42 • Protestní akce 

Potká se Paroubek s Bushem a ptá se ho:

"Georgi, kolik si myslíš že tě v USA nenávidí lidí?"

Bush na to: "No, řekl bych tak maximálně 8- 10 milionů."

Paroubek: "Hmm, tak to je všude stejný... "

2006-04-13, 15:19:47 • Z vesela ;) 
Jsem pro legalizaci veškerých drog
(Marie Vrábelová, Literárky.cz, 12.dubna 2006)

Stanislav Penc již šest let bydlí v Milkovicích v Českém ráji, kde ekologickým způsobem hospodaří na statku s rozlohou pětadvacet hektarů a věnuje se chovu koz. Je to bývalý disident, výrazná osobnost polistopadové občanské politické scény a ochránce lidských práv. V současné době se vrací do politiky jako lídr královehradecké kandidátky Strany zelených .


Vždy jstežil alternativním způsobem života. Před revolucí jste provokoval komunistický režim, po revoluci jste se stal ochráncem lidských práv a svobod. Proč se pokoušíte o vstup do stranické politiky?
Patnáct let jsem se zabýval konkrétními kauzami. Začal jsem dokumentovat jednotlivé záležitosti a pořád jsem se domníval, že v politickém systému se strany ovlivní mezi sebou a vše bude spět k obecně přijatelné dohodě. Na základě posledních událostí, zvlášť po zásahu policie na CzechTeku a také po vyjadřování prezidenta Klause ke koncentračnímu táboru v Letech, se ukazuje, že politickým partajím nejde o budoucnost, ale o vlastní prospěch. V daném momentu jsou u moci a využívají toho. Proto jsem se rozhodl vstoupit do politického klání a kandiduji v Královéhradeckém kraji.

Jak to jde, nesvazuje vás to?
Nesvazuje mě to, dává mi to určitou možnost mluvit do médií, a to bude důležité teď ve volební kampani. Otevírat a upozorňovat na jednotlivé konkrétní věci, na které jiní neupozorňují.

celý rozhovor na : ..:. Literárky.cz :.
2006-04-13, 12:28:38 • Si děláš kozy... 
Vybírali jste premiéra: Martin Bursík
(Martina Macková, Aktuálmě.cz, 11.dubna 2006, 14:15)

Martin Bursík byl jedenáctým z 16 zástupců politických stran, kteří se v březnu a dubnu účastní v deníku Aktuálně.cz on-line rozhovorů se čtenáři.


(…)

Otázka:
Jak hodnotite dosavadní "vysetrovani" policejniho zasahu proti CzechTeku?

Prestoze je zrejme, ze policie porusila zákon (napr. neopravnene blokovani verejne cesty, policiste nemela identifiakcni cisla, neucinila ani sebemensi pokus k vyreseni k nekonfliktnimu vyreseni situace, pllus nasledna neoduvodnena brutalita při zasahu), všechny odpovedne instituce to nechava klidne.

Senat sice zasah odsoudil a zadal vysvetleni, ale když mu Paroubek po urgencich odpovedel opet smesi lzi a polopravd, uz se tim nezabyval.
Snemovna ani nebyl schopna k problemu zaujmout stanovisko, natoz ho vysetrit. Prestoze Peticni vybor povazoval zjisteni ombudsmana o chybach policie za zavazna, nakonec vzal Bublanovu odpoved jen na vedomi. I když Bublan také opet v odpovedi lze. Navíc se na jednani vyboru nedostavila téměř polovina jeho clenu.

Inspekce ani statni zastupitelstvi také nevysetrilo jedineho policistu.

Domnivate se, ze muzeme ještě Ceskou republiku povazovat za pravni stat?

Martin Bursík: Policie vůbec neměla zasahovat. Nejde tedy o jednotlivé excesy, ale o rozhodnuté o zákroku jako takovém. Osobně mne velmi pobořily záběry (bylo jich asi 6) na kterých policisté kopají do asi šestnáctiletých kluků a holek. Vrátily se mi pocity bezmoci jako před listopadem 1989. Policie neměla uzavřít příjezdovou cestu a měla nasměrovat lidi, kudy mají jít. Ne je mlátit. Alarmující je, že Inspekce ministra vnitra doposud nepotrestala jediného policistu. Do budoucna bych doporučil, aby stát nabídl pro Czechtek pozemky, které se pro tento typ kultury.

všechny otázky na: ..:. Aktuálně.cz :.
2006-04-13, 9:30:00 • Média 
Aktualizace 17:30

Bus bohužel nedopadl. Zbývá individuální doprava.

Bus na demo do Štrasburku


POZOR NOVÁ VERZE ZPRÁVY
Pokud máte někdo chuť vyrazit na demonstraci do Štrasburku (tuto soboru 15.4.06) připravuje se společná cesta busem z Prahy.

Ale je to rychlovka. Zájemci by museli být schopni nejpozději pozítří složit peněžní vklad na dohodnutém místě na pronájem autobusu. Cena autobusu pro 40 lidí je 27200 Kč.

..:. více zde :.

2006-04-13, 9:04:00 • Protestní akce 
Srassbourg/Demo
( z diskuze na Free4EuroAlternatives, 6.dubna 2006, 11:43)

Před parlamentem se očekává 15000 demonstrantů. Společenství soundsystémů a různých evropských alternativních organizací pořádá 15.4. ve Strassburgu demonstraci proti policejnímu násilí a represím, příkladem může být zásah proti teknivalu na konci července minulého roku.

..:. více zde :.

2006-04-12, 16:44:00 • Protestní akce foto v plné velikosti zde: ..:. PaHitleRoubek:.

2006-04-12, 12:32:00 • Z vesela ;) 
Jiří X. Doležal: Vyvolávám emoce
(Redhot.cz, 12.dubna 2006)

Olbracht tvrdil, že smyslem života je být milován a nenáviděn. Já bych to neviděl jako smysl života, ale jako smysl práce reportéra – vyvolávat emoce kolem témat, která něco znamenají. Takže se snažím. Dokud mi lidi nadávají, tak funguju. Znepokojí mě, až to přestane.

..:. více zde :.

2006-04-12, 11:30:00 • Média 
Kauzu CzechTek má v rukou Vesecká
( Vojtěch Blažek, iHNned.cz, 12.dubna 2006)

Už jenom na nejvyšší státní zástupkyni Renátě Vesecké záleží, zda budou postaveni před soud čtyři policisté, kteří loni v létě pomáhali rozhánět ilegální technoparty CzechTek na Tachovsku.
Způsob, jakým zakročili, viděly v televizi díky amatérskému záběru milióny diváků: mladý muž leží bezbranně na zemi a čtyři policisté do něho kopou a bijí ho obuškem.
Ani po osmi měsících se tito čtyři policisté z Chebu nemusejí bát trestu. Inspekce Ministerstva vnitra, která případ vyšetřovala, totiž už podruhé došla k závěru, že policisté při zásahu neporušili zákon.

Renáta Vesecká, která případ sleduje na pokyn Ministerstva spravedlnosti, si chce nyní vyžádat stanovisko od státního zastupitelství v Plzni, jež mělo nad vyšetřováním dozor. Poté rozhodne, jestli nechá případ uzavřít, nebo ho znovu vrátí inspekci.
Pravděpodobné ale je, že proti vyšetřování podá stížnost zraněný technař, jenž vystupuje pod jménem Jan P. Deníku Právo to potvrdila jeho zmocněnkyně.
Šéf ministerské inspekce Miroslav Borník včera nechtěl říci, na základně jakých důkazů inspekce o odložení rozhodla. "Je to všechno v kompetenci Nejvyššího státního zastupitelství, takže nemůžu poskytovat informace. A to ani k důkazům, s nimiž jsme pracovali," uvedl Borník.
Po CzechTeku začala policie stíhat sedmnáct tanečníků, kteří údajně policisty napadli. Ještě začátkem letošního roku ministr vnitra František Bublan sliboval, že nezůstane jen u stíhání účastníků technoparty. "Určitě to neskončí skórem 17:0," prohlásil Bublan. Včera si na komentář k závěrům vyšetřování nenašel čas, údajně kvůli nabitému programu. "Nevím, jestli se pan ministr bude chtít vyjádřit," řekla jeho mluvčí Radka Kovářová.
Ministerstvo už dříve tvrdilo, že policisté jednadvacetiletého technaře nekopali do hlavy, ale jen do ruky. V té prý držel láhev, kterou se snažil po policistech hodit.
Při zásahu na CzechTeku utrpěly zranění desítky účastníků i policistů. Pět technařů nakonec bylo obžalováno z útoku na veřejného činitele, další útoky policie posoudila jako přestupek a předala je k vyřízení příslušným úřadům.
Stíhání jednoho technaře už soud zastavil, dalšího zprostil obžaloby a třetího začátkem dubna osvobodil. Jednalo se o Rudolfa Sedláčka, který byl obžalován, že jednoho z policistů zranil kamenem. Mladík to popíral, podle soudu se navíc nepodařilo prokázat, kdo skutečně kámen hodil.
Policejní zásah na loňském CzechTeku kritizoval i ombudsman Otakar Motejl. Podle něj byl nepřiměřený.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.
2006-04-12, 9:03:00 • Média 
Techno v Krásnu
(Večerník z Čech, ČT1, 6. dubna 2006, 18:00)


Od 29. dubna do 2. května bude zřejmě poblíž Krásna na Sokolovsku technopárty.

citace z reportaže:

Blažena Kašparová, tisková mluvčí Policie ČR, Sokolov:

„Pořadatelé nás sami navštívili a předložili nám všechna potřebná potvrzení.“

* * *

"Je faktem, že akce typu technoparty není podle současné právní úpravy potřeba předem ohlásit státním orgánům ani získat předem pro jejich konání úřední povolení."


ze zprávy ombudsmana (31. ledna 2006)

webvideo zde: ..:. ČeskáTelevize.cz :.

2006-04-11, 21:46:00 • Média 
Výběr z programu předsedy vlády Jiřího Paroubka

10.04.06 16:30 Klatovy
Beseda s vedením Drůbežářských závodů a.s. v Klatovech

11.04.06 19:00 – 21:00 Praha, Divadlo Na Vinohradech
Představení "Chvíle pravdy"

12.04.06 16:30 – 17:15 Kladno
Návštěva společnosti LEGO

zdroj: ..:. Vláda.cz :.

2006-04-11, 20:46:00 • Z vesela ;) 
možná už víte o www.paroubek.eu...
nicméně zajímavý je na této stránce i obsah jednoho meta tagu:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" komunismus="fašismus" autor="Aleš Slabý">

:*)))

2006-04-11, 17:00:00 • Z vesela ;) 
Protest ve Štrasburku
(CzechTek Blog, 11. dubna 2006, 16:50)

Tuto sobotu 15. dubna 2006 se bude protestovat proti státním represivním zásahům namířeným proti freetekno kultuře i jiným subkulturám. Demonstrace je reakcí předevšín na brutální zásah české policie proti loňské freeparty CzechTek u Mlýnce na Tachovsku. Protestovat by mělo několik tisíc příznivců freetekna z celé Evropy.
Demonstrace se měla původně konat 12. listopadu 2005. Vzhledem k listopadovým nepokojům ve Francii však byla odvolána.
Policejní zákrok proti CzechTeku vyvolal vlnu protestů nejen v Čechách. Demonstrovalo se i v Bratislavě, v Berlíně, v Paříži a Dublinu.


Další informace o demonstraci (v angličtině) na ..:. Free4EuroAlternatives.org :.


2006-04-11, 16:57:00 • Protestní akce 
Na cztk12.com si mužete stáhnout různá dílka inspirovaná CzechTekem …

Od doby, kdy jsem si poskládal albíčko inspired by czechtek, přibyly další nové skladbičky a nadále přibývají, proto otevřené album. :-) Tentokrát jsem při té příležitosti ale taky zabrouzdal do historie a vylovil z ní pár kousků. Je to subjektivní výběr.

Třeba k takovým Prodigy jsem se vrátil už po CzechTeku 2004, když jsem je předtím pěkných pár let neslyšel. Prodigy v roce 1994 ve vzteku a nasranosti na kriminalizaci technoscény v Británii (schválení zákona proti rave parties) nahráli svoji nejlepší muziku a pro mě jednu (ze dvou) nejdůležitějších desek 90. let. Their Law je manifest přímo k tématu, její text nedávno připomněl CzechTek WebLog. Rhythm of Life je pro mě nejpůsobivější – jedinečně se v ní mísí nasranost s bolestí z bezmoci.

více na: ..:. cztk12.com :.

2006-04-11, 9:53:00 • Odkazy 
Náčelník Atapana na válečné stezce
(Jan Kovalík, Respekt, 10.dubna 2006)

Po čtyřech letech skončila jedna z nejkurióznějších kauz zdejší kriminalistiky. Státní zastupitelství potvrdilo, že znalec Amazonie, přítel místních indiánů a bývalý český velvyslanec v Kolumbii Mnislav Zelený (alias Atapana), který čelil obvinění z korupce, je nevinen. Dozvěděli se to ale jen milovníci krátkých, zastrčených zpráv na zadních stranách novin. Nikdo z těch, kteří o panu Zeleném psali jako o zloději, se mu dodnes neomluvil.

..:. více zde :.

2006-04-11, 7:42:00 • Média 
CzechTek: Gericht in Tschechien spricht Partyteilnehmer frei
( Tschechien Online, 7. April 2006)

Vorwurf der Körperverletzung unbewiesen, einziger Belastungszeuge ein Polizist

Tachov/Prag
 – Ein Gericht in Tschechien hat einen 21-jährigen Mann freigesprochen, dem vorgeworfen worden war, im vergangenen Jahr bei der Räumung der Technoparty CzechTek (Foto) in Mlýnec bei Tachov mit einem Stein nach einem Polizisten geworfen und den Beamten verletzt zu haben. Der Angeklagte hatte die Tat bestritten.

Nach dem Urteil des Bezirksgerichts in Tachov konnte nicht bewiesen werden, dass den Stein wirklich der Angeklagte und niemand anders geworfen hatte. Das Urteil ist nocht nicht rechtskräftig, der Staatsanwalt behielt sich eine Frist zur Entscheidung vor, wie die Tageszeitung Lidové noviny (Prag) berichtet.

ganze Nachricht auf: ..:. Tschechien-online.org :.

2006-04-10, 22:14:06 • Média 
5 minutové interview
(Lidové noviny, 10. dubna 2006)

Martin Bursík (46) předseda Strany zelených

Průzkumy předvolebních preferencí opakovaně ukazují, že Strana zelených by překročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny, a má proto šanci, že v červnových volbách uspěje.

Pokud by se zelení nedostali v červnových volbách do sněmovny, byl bych zklamán, protože...

...by to znamenalo, že přes rostoucí sympatie veřejnosti k zeleným lidé nepřišli k volbám; ale oni vědí, že je to důležité, a přijdou.

(...)

Tento týden vás nejvíc naštvalo...

Při přípravě na včerejší televizní debatu na TV Prima jsem znovu viděl záběry ze zásahu policistů na CzechTeku 2006, kde policisté kopali a mlátili šestnáctileté. Nesnáším pocit bezmoci.

2006-04-10, 15:11:00 • Média 
Jak Paroubek kradl salámy aneb Téměř kádrový posudek předsedy vlády
(Ross Hedvíček, CS-Magazín.com, květen 2005)

Ovšem jako premiér bude Paroubek lepší než Klaus, lepší než Zeman a lepší než Gross. To je tutovka. Proč? Protože není možné být arogantnější a sprostější než Klaus, není možné být opilejší než Zeman a není možné být hloupější než Gross. Paroubek je great white hope – tedy velká bílá naděje.


Pro ty, kteří chtějí vědět už dopředu, o čem to bude, předesílám, že na četné výzvy z české kotliny, moravských a slezských rovin a hor jsem se sám nad sebou hluboce zamyslel a rozhodl se napsat článek, který nebude negativní a nebude urážet národnostní cítění obyvatel ČR a jejich státní představitele, Naopak, dočtete se věci pozitivní, i trochu pochvaly utrousím.

Seděl jsem včera před počítačem a četl a v tom se objevil e-mail z Česka. Jedna dobrá duše mi poslala v příloze „Ještě větší blbec než jsme doufali" fotografii nového předsedy vlády České republiky. A to bylo panečku překvapení! Moje fotografická paměť klikala jako harddrive, když najde bad sector. Toho chlapa já přece znám – tedy přesně řečeno, znal jsem ho před více než třiceti lety. Byl jsem s ním na vojně u VÚ 4425 v Prachaticích. Jiří Paroubek byl ve funkci zástupce velitele pro proviant.

..:. více zde :.

2006-04-10, 13:47:00 • Média 
Hodný Jirka
(In medias res, Týden, 10. dubna 2006)

Sociální demokracie se minulý týden přiblížila také Blesku. Jeho vydavatel poobědval s premiérem a shodou okolností hned po té deník otiskl nejdříve reportáž, jak paní Paroubková při nákupech hezky myslí na Jirku (manžela), který rád müsli tyčinky, i syna, který zase rád paštiku s madlemi, a hned další den, jak Proubek hezky myslí na zatopené a pomáhá jim. Samozřejmě, že "paní Zuzana" při nákupech "nejvíc peněz utratila za plenky pro dětský domov".

2006-04-10, 12:14:00 • Média 
… Poté se paní Zuzana odebrala ke zdravé výživě. Vybrala několik müsli tyčinek... "Jirka je má rád k snídani. Stejně jako jogurty nebo pudinky. Ovšem nesmí být nízkotučné. Sice říká, že hubne, ale nemá je rád," vysvětlila nám s potutelným úsměvem.

Paní Zuzana: Jirkovi jsem koupila ponožky!

Výhodné půjčky vyplaveným

2006-04-10, 12:02:00 • Média 
Právo a Blesk koketují s politiky
(Filip Fuxa, Mediář.cz, 10. dubna 2006, 8:58)

Časopis Týden si ve své rubrice In medias res všímá, že deníky Blesk a Právo zveřejnily v poslední době články se silnou sebepreprezentací politiků.

..:. více zde :.

2006-04-10, 10:30:00 • Média 
Akce AntiKryštof má odhalit přestupky policistů
(Kateřina Beránková, Právo, 7. dubna 2006, 8:06)

Policisté jedoucí na červenou bez zapnutého majáku nebo parkující na vyhrazeném místě pro invalidy. To je zážitek, který dokáže pohnout žlučí každému řidiči, který už za podobný přestupek platil pokutu. Fotografická soutěž, kterou vyhlásilo vydavatelství počítačových her Electronic Arts, má jako hlavní téma právě strážce zákona, kteří sami překračují jeho hranici.

..:. více zde :.

2006-04-10, 7:42:00 • Média 
Hosty dnešní Nedělní partie na TV Prima (13:00) jsou předseda Senátu Přemysl Sobotka a předseda Strany Zelených Martin Bursík. Jedním z témat debaty by měl být i stále dostatečně neobjasněný zásah policie proti CzechTeku.

22:18 Omluva
Omlouváme se, že jsme lákali zbytečně. CzechTek se v debatě neobjevil i přesto, že byl avizován a hosté pořadu se na něj připravovali.

2006-04-9, 9:42:00 • Média 
Proč Česko nepěstuje konopí? Předsudky
(Petr Havel, Aktuálně.cz, 3.dubna 2006)

Předsudky a nedostatek zpracovatelských kapacit na území ČR patří mezi hlavní příčiny, proč se u nás prakticky nepěstuje technické konopí.

Odborníci se přitom shodují v tom, že tato hospodářská plodina je optimální mimo jiné pro využití na energetické účely.

..:. více zde :.

2006-04-9, 8:36:00 • Média 

Kdo vaří s konopím?

(Adéla Knapová, magazín Koktejl, září 1997, 10:55)

Na dřevěné lavici obžalovaných sedí tři postavy. Tři mladí muži, jež byli poprvé ve svém životě obviněni a poprvé se museli hájit před soudem tohoto státu. Tři Davidové, proti kterým se postavil hysterický Goliáš s tváří státního žalobce. Tomáš Koudelka, Petr Jüngling a Jaroslav Vocl, spolumajitelé olomouckého nakladatelství Votobia, si nakonec mohou dovolit ulehčené oddychnutí. Okresní soud v Olomouci je neshledal vinnými z šíření toxikomanie a soudce Angyalossy vynáší osvobozující verdikt. Čas píše datum 11. dubna 1997.


..:. více zde :.

2006-04-9, 8:15:00 • Retro 


..:. více zde :.

2006-04-8, 16:23:00 • Protestní akce 
Právo: Inspekce opět odložila případ policistů na CzechTeku
(ČTK, ČT24, 8.dubna 2006, 7:36)

Praha – Inspekce ministra vnitra znovu odložila případ čtveřice chebských policistů, kteří zasáhli proti jednomu z účastníků červencové technoparty CzechTek u Mlýnce na Tachovsku. Informuje o tom Právo. Policisté byli prošetřováni pro podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Inspekce rozhodla o odložení případu už jednou, plzeňské státní zastupitelství ale rozhodnutí zrušilo.


O odložení případu list informovala zmocněnkyně poškozeného Jana Pastrneka Michaela Pavlíková s tím, že proti rozhodnutí opět podá stížnost. O té bude opět rozhodovat státní zastupitelství.

Na záběrech kamery jsou vidět čtyři těžkooděnci, kteří povalí mladíka na zem a poté ho bijí tonfou, přestože jim neklade žádný odpor. Jeden z nich do ležícího těla také kope. Podle Pavlíkové nebyly naplněny podmínky pro zákrok a zejména použité donucovací prostředky hodnotí jako neadekvátní.

Všichni čtyři policisté zůstali po incidentu ve službě. Byli pouze přeřazeni na jiná místa.

Na CzechTeku byly zraněny desítky technařů i policistů. Policisté proti účastníkům akce použili kromě pendreků a ochranných štítů i vodní dělo a slzný plyn. Zákrok stál 31 milionů korun. Mnoho účastníků technoparty obviňuje policisty z brutality. Zásah proti účastníkům CzechTeku prověřoval i ombudsman Otakar Motejl. Dospěl k závěru, že policejní akce byla nepřiměřená. Veřejný ochránce práv soudí, že policie měla právo proti technařům zasáhnout, před použitím síly však nevyužila k vyřešení celé situace mírnější prostředky.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-04-8, 16:17:36 • Média 

TV Nova: Policisté zákon neporušili (TV Nova, 7. 12. 2005, 19:35)

CzechTek: policisté nechybili? (Události, ČT1, 7. 12. 2005, 19:20)
2006-04-8, 15:07:00 • Média 
Vrtěti CzechTekem 2
(CzechTek Blog, 8. dubna 2006, 10:25)

Inspekce MV svým rozhodnutím o odložení případů čtyř kopajících policistů vyslala jasný vzkaz veřejnosti i příslušníkům Policie ČR:
Na území České republiky je povoleno v přesile kopat do bezbranného ležícího člověka. Tedy pokud na sobě máte uniformu Policie ČR (osobní identifikační číslo policisty na uniformě není podmínkou).


„Vyšetřovaní“ zdokumentovaných nejbrutálnějších případů z CzechTeku postupuje úspěšně předem vytýčeným směrem. Některé případy odloží inspekce, jiné státní zastupitelství. Dělba práce. Tak to má ve správně fungujícím státě přece být.
Škarohlídům, kteří něco namítají, kritizují či si snad dokonce dovolí přirovnávat metody policie k praktikám totalitních režimů, je třeba připomenout, že po šestnácti letech zaznamenalo české státní zřízení (sic!) skutečný pokrok.

Totalitní režimy používají surové praktiky běžně. Snaží se je ovšem co nejvíce utajit. Což se jim, vzhledem ke kontrole médií, často daří. Donedávna měly pod kontrolou i potřebnou techniku. Ve státě, který se odvolává na demokratické principy, je přehnaná kontrola médií nepřijatelná. Digitální revoluce vybavila miliony lidi přístroji, s kterými mohou snadno zaznamenat, co se v jejich bezprostředním okolí děje. I díky tomu mohli i diváci mainstreamových televizí vidět brutální a neodůvodněné činy policistů při zásahu proti loňskému CzechTeku.
S touto novou a nepříjemnou realitou se musela vyrovnat policie i příslušné orgány. Jakou taktiku a strategii zvolily je dobře patrné právě na jednom z nejznámějších případů, kdy čtyři policejní těžkooděnci kopou do ležícího člověka. Evidentní případ nezákonného a i lidsky nízkého jednání jemně zpochybňují, bagatelizují, dezinterpretují, odvolávají se na odborné posudky či špatný uhel pohledu, ze kterého je čin zaznamenán. K dokonalosti už jen chybí tvrzení, že čin se vlastně vůbec nestal, případně že jde o videomontáž. Ale i toho se jistě v budoucnu dočkáme. Naši profesionálové ve státní správě i v politických funkcích nespí a jistě usilovně pracují na tom, aby další podobné průsery přestály bez vlastního ohrožení.

V totalitních režimech můžete s celkem dobrou přesností odhadnout, za co dostanete před držku. Život v demokratickém státě je mnohem nevyzpytatelnější. Obzvláště v české postkomunistické republice. Dopředu odhadnout odkud přiletí rána nebo který úřad vás sejme, je často téměř nemožné. Naštěstí, když se Vám něco takového přihodí a vy nevíte, která bije, máme na oficiálních místech partu, která vám všem ochotně vysvětlí a uvede věci na pravou míru.

Dnes tedy můžeme nezákonné a někdy i značně odporné jednání příslušníků státní moci sledovat téměř v přímém přenosu. Navíc i s komentářem, který nechápajícím divákům vysvětlí, jak se věc ve skutečnosti má a že to co vidí, vlastně nevidí.

Prostě, pokrok nezastavíš.


21. března 2006, 8:15
O jednom z nejznámějších zdokumentovaných případů policejního násilí při zásahu proti CzechTeku není stále rozhodnuto. Policie sporný zákrok hájí tím, že mladík byl ozbrojen skleněným střepem a že policisté zasahovali v souladu s metodikou. Policejní mluvčí dokonce bez rozpaků na kameru tvrdila, že bodání tonfou do ležícího měl být způsob jak ho postavit na nohy.
Státní zastupitelství hraje hru na zdržovanou a zcela jasně se snaží, aby do června před soudem nestanul ani jeden policista.
Pokud se skutečně státnímu aparátu podaří vykroutit z tohoto dobře zaznamenaného incidentu, můžeme všechny kamery a foťaky nechat příště doma.

Konečně posuďte sami. Nesestříhané video celého incidentu ke stažení zde:
(cca 40 MB, stopáž cca 5 minut)
brutalni_mlaceni_kopance_do_hlavy_bouchání_do_hrudniku

Další vybraná videa na webu Policejního státu:
PolicejníStát.cz: vybraná videa

Všechny video záznamy:
PolicejníStát.cz: všechna videa ke stažení

Výběr článků k případu kopání čtyř policistů do ležícího člověka

Zavinily tvrdý zákrok střepy? (Plzeňský deník, 7. 2. 2006)

Tisk kritizuje verdikt inspekce k zásahu na CzechTeku (ČeskáMédia.cz, 9. 12. 2005, 8:02)

Policisté z CzechTeku jsou očištěni. Němec chce revizi (iDNES, 8.12. 2005)


CzechTek: Brutální policisté stíháni nebudou (Patrik Biskup, Novinky.cz, 7. 12. 2005, 5:27)
2006-04-8, 10:48:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Inspekce znovu odložila zákrok policistů na CzechTeku
(Patrik Biskup, Právo, 8.dubna 2006, 4:24)

Čtveřice chebských policistů, kteří tvrdě zakročili proti jednomu z účastníků červencového technopárty CzechTek 2005 v Mlýnci na Tachovsku, nebude trestně stíhána. Inspekce ministra vnitra případ prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele po druhé odložila.


Plzeň – Původní rozhodnutí o odložení státní zástupkyně letos v lednu zrušila jako předčasné mj. proto, že nebyl úplně zjištěn skutkový stav.

Právu to v pátek potvrdila zmocněnkyně poškozeného Michaela Pavlíková s tím, že proti rozhodnutí inspekce opět podá stížnost, o které rozhodne státní zástupkyně.

Zveřejněné záběry, na kterých je vidět, jak dnes již bývalí příslušníci pořádkové jednotky kopou a tlučou do 21letého Jana Pastrneka, tehdy vyvolaly mezi veřejností emoce. Inspekce po doplnění dokazování, které požadovala žalobkyně, došla opět k závěru, že zasahující policisté neporušili zákon.

Trestní oznámení si rozmyslel
Prošetřovaný incident proběhl 30. července odpoledne. Podle policejní verze mladík na stojící kordon těžkooděnců opakovaně útočil skleněnými lahvemi, a proto dostali policisté rozkaz ho zadržet jako podezřelého z trestného činu útoku na veřejného činitele. Při zadržení kladl mladík aktivní odpor, policistům se vysmekl a dal se znovu na úprk. Policisté mu podrazili nohy a pomocí tomfy ho zvedali ze země, aby mu mohli dát pouta. Když se mladík snažil na zemi nahmatat střep z rozbité lahve, jeden z policistů ho kopl do ruky.

Policisté pak s Pastrnekem sepsali protokol o podání vysvětlení s tím, že technař chtěl na ně podat trestní oznámení za bezdůvodné napadení. "Po důkladném přečtení poučení však příslušný tiskopis roztrhal a na trestním oznámení už netrval," konstatovala žalobkyně Antonie Zelená ve svém usnesení z 25. ledna.

Inspekce měla k dispozici lékařskou zprávu, podle které se dostalo mladíkovi ošetření o den později a stěžoval si na bolestivost celého těla. Lékaři zjistili dva tyčovité hematomy v dolní části zad po úderu cylindrickým předmětem a drobné pohmožděniny na přední části levého kolenního kloubu.

Protože poškozený mladík žádnou lékařskou zprávu vyšetřovatelům neposkytl, a to především k případným následkům na zdraví, státní zástupkyně trvala na doplnění dokazování o znalecký posudek z oboru zdravotnictví. Znalec se měl vyjádřit k tomu, jaká byla použita intenzita násilí vůči poškozenému při zákroku policistů s přihlédnutím k obsahu lékařské zprávy, kterou mladík předložil z 31. 7.

Zákrok byl prý neadekvátní
Naproti tomu Pastrnekova zmocněnkyně namítá, že nebyly naplněny podmínky pro zákrok, a zejména použité donucovací prostředky hodnotí jako neadekvátní konkrétní situaci. Polemizuje také s tím, že poškozený neutrpěl závažné poranění, a to zejména díky aktivní obraně, kdy si chránil hlavu. "Za irelevantní považuji argument vyšetřovatelů, že poškozený nebyl v pracovní neschopnosti, neboť za podstatnou považuji samotnou důvodnost a zákonnost zákroku a nikoliv možné důsledky," řekla Pavlíková.

Jako účelový a neobjektivní označila také posudek Policejní akademie ČR, ze kterého vyplývá, že zákrok byl zákonný a nevybočil z metodiky provádění zákroků při takovém druhu nepovolených masových akcí.

Všichni čtyři policisté jsou nadále ve službě. Byli pouze přeřazeni na jiná místa. Na nepřiměřenost policejního zákroku poukázal i ombudsman Otakar Motejl ve své závěrečné zprávě o šetření CzechTeku 2005.

zdroj: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-8, 7:55:27 • Média 
Report ze soudu s Rudolfem Sedláčkem
(CzechTek Blog, 7. dubna 2006, 12:41)

Ve čtvrtek 6.dubna 2006 pokračoval v Tachově soud proti Rudolfu Sedláčkovi (21). První stání proběhlo 19.ledna 2006. Druhé před měsícem – 8. března 2006.

Rudolf Sedláček čelil obvinění z trestného činu útoku na veřejného činitele s následnou újmou na zdraví. Tohoto činu se měl dopustit jako účastník CzechTeku 2005. Podle tvrzení Policie ČR měl při policejním zákroku proti freeparty u obce Mlýnec zasáhnout kamenem policistu. Ten utrpěl pohmoždění páteře. Léčil se měsíc. Podle lékařů by zranění nemělo způsobit trvalé následky.

..:. více zde :.

2006-04-7, 13:12:00 • CzechTek 
Německý soud zakázal krajně pravicové NPD rasistický přebal průvodce na MS ve fotbale.
Nacionalisté v Německu: Chceme bílý tým! (Aktuálně.cz)

2006-04-7, 12:25:02 • Média 
Za pět set dnů vyroste nová budova fakulty
(Hradecké noviny, 7.dubna 2006)

Hradec Králové – Pro fakultu informatiky a managementu hradecké univerzity byl včerejšek dnem historického významu. Ve vysokoškolském areálu Na soutoku odstartovala výstavba její nové budovy.


Premiér Jiří Paroubek a ministryně školství Petra Buzková slavnostním poklepem na základní kámen dali zelenou stavbě nového objektu. Měl by být dokončen za 513 dnů koncem roku 2007. Náklady na stavbu a vnitřní vybavení přesáhnou 430 milionů korun. Ministerstvo školství uvolnilo na tuto investiční akci 380 milionů. Nová budova bude mít posluchárnu pro 150 studentů, čtyři menší pro 60 studentů a nejméně dalších dvacet specializovaných učeben. Fakulta informatiky a managementu dosud sídlí v nevyhovujících historických budovách na náměstí Svobody a nový objekt jí umožní další rozvoj. Vznikající sídlo bude mít moderní neomítnuté cihlové zdivo.

Včerejší slavnostní akt se snažili narušit čtyři mladíci s urážlivými transparenty, kteří protestovali proti policejnímu zásahu na loňském CzechTeku.

zdroj: ..:. HradeckéNoviny.cz :.
2006-04-7, 9:58:55 • Média 
Soudkyně pustila technaře, svědectví policisty jí nestačilo
(Petr Ježek, iDNES.cz, 6.dubna 2006, 18:07)

Tachovský soud zprostil obžaloby jednadvacetiletého Rudolfa Sedláčka z Prahy, který údajně na loňském CzechTeku u Mlýnce vážně zranil policistu kamenem. Výpověď korunního svědka, dalšího policisty, nestačila. Podle soudkyně se mohl splést.
"Soud obžalovaného zprostil, protože není prokázáno, že skutek spáchal právě on," vysvětlila soudkyně Řezníčková. Rozsudek není pravomocný, obžaloba si nechala lhůtu pro případné odvolání.


(...)

"Když zohledníme atmosféru, která tam panovala, není vyloučený ani omyl. Lidí oblečených podobně jako obžalovaný tam mohlo být víc. Bez pochybností nebylo prokázáno, že čin spáchal právě obžalovaný," vysvětlila verdikt soudkyně.

"Jsem rád, že zranění nezanechalo trvalé následky. Kdybych pachatele zadržel já sám a soud ho osvobodil, asi by mě to mrzelo. Ale když to bylo takhle... Služba u policie je práce. A v téhle práci policista musí se zraněním počítat," řekl k rozsudku policista Cerman.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
2006-04-6, 21:59:44 • Média 
Soud osvobodil účastníka CzechTeku, jenž údajně zranil policistu
(ČTK, ČT24.cz, 6.dubna 2006, 17:33)

Tachov – Tachovský okresní soud dnes osvobodil jednadvacetiletého muže, jenž údajně při loňské technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku hodil kamenem po policistovi a zranil ho. Mladý muž, obžalovaný z útoku na veřejného činitele, to popíral. Podle soudu se neprokázalo, že kamenem hodil právě on. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.


"Jediný důkaz bylo svědectví kolegy zraněného policisty. Ten útočníka viděl jen několik sekund a ztotožnil ho až za půl hodiny. Soud nemůže vyloučit, že se mýlil," řekla soudkyně Michaela Řezníčková.

Několik dalších svědků naopak tvrdilo, že obžalovaný kamenem neházel. Nepoznal ho ani zraněný policista. Uvedl u soudu, že ho tehdy zahlédl jen na chvilku a pořádně mu neviděl do tváře.

Žalobce vinil Rudolfa Sedláčka z toho, že 30. července večer na louce u Mlýnce házel po policistech kameny. Jednoho z nich zasáhl kámen do páteře. Vrtulník ho poté odvezl do nemocnice , muž se ještě měsíc léčil.

Tachovský soud projednává už několikátý případ účastníka technoparty obžalovaného za útok na policisty. Jednoho mladíka soud obžaloby zprostil, proti druhém stíhání zastavil.

Při zásahu na technoparty utrpěly zranění desítky účastníků i policistů. Pět technařů bylo obžalováno z útoku na veřejného činitele. Další kauzy byly posouzeny jako přestupek a předány příslušným úřadům k vyřízení. Mnoho účastníků technoparty obviňuje policisty z brutality. Nikdo z policistů zatím nebyl potrestán.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-04-6, 21:12:00 • Média 
MfD: Na technoparty do Krásna má přijet až tisíc lidí
(ČTK, 6. dubna 2006, 9:08)

Krásno (Sokolovsko) – Více než tisíc příznivců techno hudby má přijet na konci dubna na party do Krásna na Sokolovsku. Organizátoři už akci oznámili na obecním úřadě. Chtějí ji uspořádat na krásenském letišti. Technaři už získali souhlas od některých majitelů pozemků, že se mohou na poli v poslední dubnový víkend utábořit, uvádí dnešní regionální vydání Mladé fronty Dnes (MfD).

..:. více zde :.

2006-04-6, 18:53:00 • Média 
Podle názoru soudu nebylo zcela bez pochybností prokázáno, že byl pachatelem činu, ze kterého ho vinila obžaloba.
2006-04-6, 15:35:00 • CzechTek 
...a TV Nova nemá asi moc ráda Jiřího Paroubka!
popravdě: jeho může mít rád tak maximálně člověk ducha mdlého či David Rath ;*)

..:. více zde :.

2006-04-6, 15:00:00 • Z vesela ;) 
Inspekce uzavřela případ "mlátiček" z CzechTeku
(iDNES, MF DNES, 6. dubna 2006, 9:45)

Inspekce ministra vnitra skončila vyšetřování případu čtveřice chebských policistů, kteří na loňském CzechTeku tvrdě zasáhli proti jednomu z technařů. Plzeňská žalobkyně Antonie Zelená, která případ dozoruje, ale zatím nechce říct, k jakému závěru inspekce a ona dospěly.


Žalobkyně jen potvrdila, že dopisy se závěry už rozeslala. "Své stanovisko jsem vyjádřila. Nemám ale doručenku od zmocněnkyně poškozeného, že dopis převzala. Dokud nebudu mít doručenku, nemohu nic říct," řekla Antonie Zelená.

Mlčí i pracovníci ministerstva vnitra, pod které inspekce patří. "Právo na poskytování informací si vyhradila plzeňská státní zástupkyně," řekl Petr Vorlíček z tiskového odboru ministerstva.

Mladík, proti kterému policisté zasáhli, se zatím také nevyjádřil.

Zákrok policistů nafilmoval zřejmě jeden z technařů. Obrázky, jak policisté kopou a tlučou do mladíka již zpacifikovaného a ležícího na zemi, se záhy objevily ve všech televizích.

Zásah proti technařům následoval po tom, co se minuly účinkem výzvy, aby vyznavači techna opustili louky. Část technařů zasypala policisty v protiúderových oblecích vším, co měli po ruce. Podle policejní verze i mladík na policisty házel různé věci, proto ho měli zadržet. To ale mladík popírá.

Začátkem letošního roku inspekce skončila vyšetřování s tím, že policisté při zákroku neporušili zákon. Mladík z Prahy ale proti tomu podal stížnost a státní zastupitelství nařídilo další vyšetřování.

Výsledky vyšetřování technoparty CzechTek jsou zatím příznivější pro policisty. Zatímco technařů bylo obviněno devět, z toho sedm už mělo soud, policista nebyl stíhán ani jeden. Buď se nepodařilo agresivního muže v uniformě vypátrat, nebo nebyl shledán trestný čin.

zdroj: ..:. iDNES, MF DNES :.
2006-04-6, 12:04:00 • Média 
Třetina kandidátů zelených jsou ženy, říká manažer kampaně
(iDNES.cz, 5. dubna 2006, 14:51)

Volební preference Strany zelených stále rostou. Kromě varianty velké koalice bez nich nejspíš nikdo nesestaví vládu. Ubírají voliče ODS i ČSSD. Ke komu se po volbách přikloní? Jak se bude dál vyvíjet kampaň stále úspěšnějších zelených? Volební manažer strany Petr Hrdina byl hostem iDNES.

..:. více zde :.

2006-04-6, 11:23:00 • Média 
Ptejte se volebního manažera zelených
(chat na iDNES.cz, 5. dubna 2006, 13:00)

..:. více zde :.

2006-04-6, 11:21:00 • Média 
Bublan chce dohodu s technaři
(Petr Kozohorský, Plzeňský deník, 5. dubna 2006)

Karlovy Vary – Zatím bezúspěšně usiluje ministr vnitra František Bublan o dohodu s pořadateli vyhlášených technoparty CzechTek. Podle ministrových slov je problém v tom, že podobné akce pokaždé organizuje někdo jiný, na poslední chvíli a anonymě. "Po posledním CzechTeku se uskutečnily ještě dvě menší technoparty. S jejich organizátory se nám podařilo uzavřít dohodu. Ideální by bylo, kdyby se něco podobného podařilo i v otázce CzechTeku," uvedl v rámci své včerejší návštěvy Karlovarska ministr vnitra.

..:. více zde :.

2006-04-6, 7:58:00 • Média 
Vnitřní kontrola NBÚ zjistila, že mohli uspět i agenti StB
(ČTK, Volný.cz, 5. dubna 2006, 18:21)

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) se pod vedením bývalého ředitele Tomáše Kadlece dopustil závažných chyb při provádění bezpečnostních prověrek. Mohlo se tak například stát i to, že osvědčení pro práci s přísně utajovanými informacemi dostali bývalí agenti komunistické Státní bezpečnosti (StB).

..:. více zde :.

2006-04-5, 18:50:00 • Média 
Brněnští neonacisté budou na internetu
(Filip Sušanka, Rovnost, 4.dubna 2006, 17:30)

Brněnští levicoví extrémisté dosáhli v bitvě s neonacisty dílčího vítězství. Ve svém časopise otiskli seznam nejaktivnějších pravicových radikálů s jejich krátkou charakteristikou.

Činnost neonacistických organizací tím mohou výrazně oslabit. Již teď je například jasné, kteří ultrapravicoví extremisté jsou členy obávaného brněnského Johny Kentus Gangu. Sledování webových stránek a akcí protivníka, přísně utajená konspirace, a propracovaný systém agentů, za který by se nemuseli stydět ani vládní agenti. Tak nějak vypadají zákulisní bitvy mezi dvěmi nesmiřitelnými tábory – neonacisty a antifašisty.

Levicoví extrémisté v nich zatím mají navrch. V těchto dnech totiž zveřejnili v Časopise antifašistické akce jejich jména a stručnou charakteristiku. To může některé skryté neonacisty odhalit a upozornit na jejich činnost.

celá zpráva na: ..:. Rovnost.cz :.

2006-04-5, 18:17:35 • Média 

Zítra bude Okresní soud v Tachově projednávat žalobu proti Rudolfu Sedláčkovi, kterého státní zástupce viní z napadení veřejného činitele se zbraní. Obžalovaný měl podle tvrzení žaloby hodit kámen po policistovi. Ten následkem úderu utrpěl poranění páteře.
Rudolf Sedláček takový čin popíra. Tvrdí, že nic neházel a namístě pouze fotil.
Přelíčení začína ve 13 hodin.

Souvisejicí informace k případu:

Kdo hodil kámen? (8.3.06 CzechTek Blog)


Technař u soudu popřel házení kamenů na policisty (20.1.06 iDNES.cz )


2006-04-5, 13:43:00 • CzechTek 
Komunisté u fontány? To Křižíkovy pravnučky uráží
(Petr Kolář, Lidovky.cz, 5. dubna 2006)

Šestašedesátiletá Jana Schmausová se před pár dny pořádně rozčílila. Okamžitě zatelefonovala své o rok starší sestře Heleně Schmausové-Shoonerové.

Shodly se, že musí 'něco' udělat. Obě ženy jsou totiž pravnučkami vynálezce Františka Křižíka a dotklo se jich, že komunisté budou letos 1. máj oslavovat právě na fontáně nesoucí jméno jejich pradědečka na pražském Výstavišti.

..:. více zde :.

2006-04-5, 12:23:00 • Média 
Ostrý boj ze lepší Polsko
(Lukáš Jiřička, týdeník Respekt, 3. dubna 2006)

Polská hiphopová scéna se stejně jako česká zrodila v porevoluční době, ale už si stihla vydobýt znání i v evropském kontextu. Původně okrajový žánr zažil v Polsku na přelomu tisíciletí mohutný boom a následné logické rozštěpení na komerční a undergroundovou odnož. Zatímco komerční rappeři plní svými banalitami inspirovanými americkým machistickým hardcore rapem nejen televizní pořady, ale i vesnické diskotéky, v undergroundové sféře vznikají díla na velmi vysoké úrovni, jichž si cení třeba i kritika z jazzových kruhů. Jména jako Fenomen, Grammatik, Molesta, Tworzywo sztuczne a O.S.T.R. můžeme považovat za hlas nejmladší generace, která se snaží překročit zavedená schémata stylu. I u ní je patrná bojovnost a národní hrdost Poláků: tito hudebníci hledají vlastní tvar hip hopu, který by se lišil od původních vzorů. Nejenže se jim to daří, ale již za necelých patnáct let si stihli dobýt uznání nejen na domovském poli, ale i v evropském kontextu. Tak jako třeba osobitý freestylový MC Adam Ostrowski alias O.S.T.R. (nebo také Ostry), který se v minulých týdnech stal nejprodávanějším polským hudebníkem, ačkoli zarytě odmítá jakékoli nabídky šoubyznysu a je stále věrný nezávislému vydavatelství Asfalt.

..:. více zde :.

2006-04-5, 10:23:00 • Média 
CIA využívala k převozu zajatců Ruzyni
(Pavel Baroch, Sabina Slonková, Aktuálně.cz, 5.dubna 2006)

CIA využila dvacetkrát letiště Ruzyně k tajným operacím. V některých letounech byli i zadržení lidé podezřelí z terorismu.

Vyplývá to z nejnovější zprávy organizace Amnesty International o tajných operacích CIA, kterou sdružení zveřejňuje právě dnes. Podle Amnesty se Praha stala v minulých letech součástí akcí americké Ústřední zpravodajské služby, při nichž jsou lidé podezřelí z terorismu zadrženi nebo uneseni, tajně vezněni nebo předáni do zemí, kde mohou být vystaveni mučení.

(…)

Pražská kancelář Amnesty International už písemně požádala premiéra Jiřího Paroubka a ministra vnitra Františka Bublana, aby nechali prošetřit všechny okolnosti využívání českých letišť k převozu zadržených

celá zpráva na: ..:. Aktuálně.cz :.

2006-04-5, 8:04:02 • Média 
Langerová a Landa zazpívají proti komunistům
(iDNES.cz, 3.dubna 2006, 17:39)

Hana Hegerová, Aneta Langerová nebo Daniel Landa budou hlavními hvězdami koncertu, který se 1. května uskuteční na pražské Letenské pláni.

Místo tradičního prvomájového setkání českých komunistů bude letos patřit jejich odpůrcům. Prostranství si totiž na první květnový den zabrala Konfederace politických vězňů (KPV).


"S heslem První máj bez komunistů a nikdy jinak chce KPV oslovit všechny demokratické síly a vyzvat je k jednotě a spolupráci za lepší budoucnost naší vlasti, bez násilí a příkoří," sdělila mluvčí pořadatelů Naďa Machková.

zdroj: ..:. Show.iDNES.cz :.
2006-04-4, 15:41:52 • Média 
Tatiana Vilhelmová: Nechci být za militantní matku
(Lenka Nejezchlebová, OnaDnes.cz, 4. dubna 2006, 0:54)

Jaký je vůbec váš vztah k politice?
V první půli těhotenství jsem si ráno kupovala čtvery noviny, dala jsem si rohlíček, kafíčko a četla. Ale pak přišel CzechTek, útěk Krejčíře, já byla v pokročilý fázi těhotenství, tak to už jsem se teda nechtěla rozčilovat. A hlavně mi tam nepřijde nikdo šarmantní, že bych si řekla, ty seš dobrej chlap. Je tam banda páprdů. Všemu samozřejmě nerozumím, můžu jen říct, tobě věřím. Jenže oni jsou arogantní, buď jim vůbec nerozumím, nebo se hádaj. Vypadají jako pánové ze zabijačky. Šílený. Volby se blíží... No jo. Mám jednoho favorita, ale nejsem ještě přesvědčená. Zeleňák. Bursík. Ten se mi líbí a rozumím mu. A dá se na něj koukat.

celý rozhovor na: ..:. Ona.iDNES.cz :.

2006-04-4, 13:51:00 • Média 
Šéf rozvědky se obává povýšení
(ČTK, iHNed.cz, 31.března 2006)

Případné povýšení do generálské hodnosti bude pro ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy civilní rozvědky, Karla Randáka problematické.
Povyšování je totiž veřejný ceremoniál, který se odehrává také za přítomnosti médií a fotografů.
A Randák svou tvář před médii skrývá.
"Něco budu muset vymyslet. Mám s tím docela problém. Skoro bych radši zůstal plukovníkem," uvedl v rozhovoru pro včerejší vydání týdeníku Reflex.


Prezident Václav Klaus by měl Randáka povýšit na generála u příležitosti státního svátku 8. května.
Randák podle svých slov dříve pracoval v operativě civilní rozvědky a odhalení jeho tváře by mohlo ohrozit některé operace.
"Spousta lidí zná můj obličej, ale nespojuje si s ním mé pravé jméno. Některé akce stále běží. Sice už beze mě, ale to není důležité. A lidé, kterých se ty akce týkají, často nemají ponětí, že mluvili s rozvědkou," vysvětlil Randák.
Prezidentovi republiky navrhla povýšení Karla Randáka z plukovníka do hodnosti generála vláda.
Do vyšší hodnosti mají být povýšeni také policejní prezident Vladislav Husák, ředitel vězeňské služby Luděk Kula, velitel speciální jednotky chránící ústavní činitele Lubomír Kvíčala a ředitel západočeské policie Antonín Moltaš.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.

k tématu:

Ministři navrhli generálské frčky šéfům policie a věznic (iDNES.cz)
2006-04-4, 12:12:06 • Média 
Ombudsman řešil 5000 stížností
(Právo, 1.dubna 2006)

Praha – Zprávu o činnosti kanceláře veřejného ochránce práv za loňský rok předal včera na Pražském hradě ombudsman Otakar Motejl prezidentu Václavu Klausovi . Kancelář řešila 5000 žádostí o pomoc, rok předtím to bylo o 500 méně.
„Povídali jsme si s panem prezidentem o veřejném ochránci práv, o zprávách, o výsledcích této práce. Pan prezident poděkoval a měl jsem pocit, že bere věci tak, jak jsou,“ řekl Motejl na dotaz Práva.


Podle něho při 25minutovém přijetí na Hradě, které se uskutečnilo na ombudsmanovu žádost, nepadla žádná dřívější výhrada od hostitele k existenci této instituce. „Bere kancelář jako určitou danost, jako že existuje. Naznačil, že v minulosti měl ten pohled jako přísnější, teď to bere jako součást určité reality,“ poznamenal Motejl.
V minulosti Klaus označil úřad ombudsmana za „umělý módní orgán“ v některých evropských zemích, jenž nic nepřinesl a ničemu nepomohl. „Je to docela dobrá trafika pro někoho,“ dokonce prohlásil. Motejl je i nadále přesvědčen o smysluplnosti své práce. „Myslím, že se nám podařilo mezinárodně uspokojivě řešit stížnost na sterilizace Romek,“ zmínil nejzávažnější loňskou kauzu.
Na schůzce s prezidentem prý nepadlo ani slovo o CzechTeku. Klaus policejní zákrok loni ostře odsoudil. Motejl ho označil za oprávněný, ale nepřiměřený. Jak řekl ombudsman, kauza byla uzavřena až letos, a proto bude obsažena až v nové zprávě.
2006-04-4, 11:51:26 • Média 
PROSBA O POMOC

Stále se hledají účastníci demonstrace proti zásahu policie na CzechTeku, která se konala
v pondělí 1. srpna 2005 před budovou Ministerstva vnitra na Letné.

Vzhledem k probíhajícímu trestnímu řízení proti jednomu z účastníků této demonstrace hledáme svědky, kteří viděli příjezd modro-červeného skříňového vozu s italskou poznávací značkou vybaveného sound systémem na tuto demonstraci a jeho průjezd přes policejní kordon do ulice Nad Štolou.

Kontakt na právního zástupce: 731 461 787 nebo 221 507 635.

Případným svědkům předem děkujeme.

2006-04-4, 10:47:31 • CzechTek 
Zdá se, že policejní fantazie nezná mezí a technaři začínají české policii sloužit jako obětní beránek, který je vždy po ruce.
No, uvidíme co se z toho "objevu" zase vyklube. Svůj tip na výsledek můžete vyjádřit v anketě.

2006-04-4, 10:33:42 • Vládní lži a jiná svinstva 
Ležel u dálnice nástražný systém?
( Plzeňský deník, 4.dubna 2006)

Nepříjemné překvapení čekalo na silničáře při jarním úklidu podél dálnice D5 na Tachovsku. Našli podezřelý předmět připomínající výbušninu. Čtyřicet centimetrů dlouhá trubka byla naplněna neznámou látkou a vedly do ní dráty. "Věc jsme odeslali na expertizu, ale neznáme ještě její výsledek," řekl vedoucí dálniční policie v Ostrově u Stříbra Luděk Krbec.


Podle některých policistů není vyloučeno, že předmět u dálnice poblíž Svaté Kateřiny vyhodil některý z účastníků loňské technoparty CzechTek nebo následného ParoubTeku, které se konaly v nedalekém Mlýnci.

zdroj: ..:. KarlovarskéNovinycz :.

Poznámka Czechtek Blogu:
Svatá Kateřina leží cca 8 km od Mlýnce směrem na západ k hraničnímu přechodu Rozvadov.

mapa Svatá Kateřina (supermapy.centrum.cz)
2006-04-4, 10:09:56 • Média 

ÚŘEDNÍ ZÁZNAM (v Praze, dne 29. 3. 2006)


..:. více zde :.

2006-04-4, 8:08:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Jiří Paroubek = Namyšlenej Buran
2006-04-3, 21:41:00 • Z vesela ;) 
Kdo se chce omluvit Grossovi za loňskou aféru s bytem? Zájemci hlaste se. Standa čeká …
Gross: Čekám, že se mi někdo omluví (iDNES.cz)

Virtuální povodně, slivovice a pivo v holínkách
Povodňová realita (Reflex.cz)

Drogová situace v Brně
„Policista vzpomíná na čtyři roky starý případ zadrženého důchodce s doktorátem z chemie, který provozoval vlastní laboratoř.“
Drogy nabízejí dokonce u pump (Lidovky.cz)


2006-04-3, 17:01:31 • Média 
Česká televize dnes uvede Langův Metropolis z roku 1927:

… Z původního snímku Metropolis zbyl neúplný duplikační negativ a sestříhané distribuční kopie. Více jak čtvrtina filmu se nedochovala. Metropolis měla premiéru 10. ledna roku 1927. Trvala zhruba tři hodiny a po třech měsících byla stažena z distribuce, neboť tržby neplnily očekávání. Od té doby vzniklo několik zkrácených verzí. Poslední verze je pokusem o rekonstrukci ilmu v době jeho premiéry. Vznikla péčí německých filmových historiků Enna Patalase a Martina Körbera. Chybějící pasáže jsou nahrazeny mezititulky v odlišném písmu, případně fotografiemi. Film je ozvučen hudebním doprovodem, natočeným podle původní partitury Gottfrieda Huppertze. Fantastický příběh nás zavede do fiktivního velkoměsta Metropolis, hluboko pod zem. Tam se rozkládá město dělníků, kteří bezmyšlenkovitě nastupují do směn. Ti obsluhují obří stroje a zajišťují blahobyt "vyvoleným", kteří si užívají radostí života v tzv. "Zahradách věčnosti" nad povrchem. Syn pána Metropolis se dozvídá o existenci podzemního světa a vydává se za dělníky. Stává se aktérem vzpoury, kterou tajně zosnoval jeho otec. I když se poselství Langovy sociální alegorie nesetkalo ve své době s velkým ohlasem, působnost této vizuální básně spočívala v něčem jiném. Monumentální obrazové kompozice, stovky proudících dělníků proudících s tupým výrazem na směnu hned v úvodních sekvencích, rytmizace strojů a pohybů jejich lidských "ovladatelů" v dokonalém souladu s hudbou, filmové triky pomocí zrcadlové soustavy, to vše učinilo z filmu na svou dobu unikátní dílo. Není bez zajímavosti, že scénář k jednomu z nejvýpravnějších a nejrozsáhlejších projektů němé éry napsala Thea von Harbou, druhá manželka Fritze Langra.

Podle serveru MGZN.cz by měl být Metropolis volně ke stažení. Mě se ho ovšem na uváděných stránkách nepodařilo najít. Možná budete mít větší štěstí.

2006-04-3, 15:47:00 • Média 
Ruští policisté dostávají hodiny etikety
( Novinky.cz, 3.dubna 2006, 12:15)

Ruští policejní strážníci dostávají hodiny etikety poté, co si velké množství lidí stěžovalo na jejich hrubé chování. Lekce, které pořádá místní zastupitelstvo ve východním regionu Primorje, mají za cíl vylepšit chování příslušníků a pomoci jim zkulturnit se.


Lektor policistů Smoren Dubroev řekl, že si dává za cíl přimět je, aby přestali používat hrubou mluvu a naučili se, jak slušně mluvit s veřejností, i když měli zrovna špatný den.

"Budu je učit také poezii, literatuře, umění, hudbě a tanci – pokusím se je zkulturnit. Je také nezbytné ukázat jim, jak je důležité slušné chování u večeře, třeba i v kantýně na stanici," řekl Dubroev.

Organizátoři doufají, že nový projekt nezmění pouze brutální image ruských policistů, ale také pomůže zbytku společnosti, když jim budou dávat policisté dobrý příklad.

zdroj: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-3, 13:50:00 • Média 
Soud potvrdil Martinu Maxovi podmínku za rvačku
(Aleš Honus, Právo, 3.dubna 2006, 11:56)

Dvouletou podmínku s odkladem na dva roky potvrdil v pondělí ostravský krajský soud zpěváku Martinu Maxovi. Zpěvák se při korunovačním plesu soutěže Missis 2004 popral s přítelem jedné z finalistek Gabriely Tauberestové, 31letým bývalým policistou Martinem Hejskem z Plzně.


Soud tak Maxovi neuvěřil, že se ženy pouze zastal a potvrdil názor Okresního soudu v Ostravě, podle nějž se dopustil výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví. Maxa se odvolacího jednání neúčastnil, protože natáčí s televizí.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.
2006-04-3, 13:07:00 • Média 

O tom, jak strážníci krotili Václava Šrouba

(Martin Fendrych, Tyden.cz, 3. dubna 2006)

Za minulého, na občana přísně dohlížejícího režimu hráli esenbáci jednu oblíbenou hru. Když jste jim nevoněli, třeba kvůli délce vlasů, kulhání, díře na kalhotách, hlasité mluvě nebo smíchu, jali se vás kontrolovat.

Museli jste vytasit občanku a strpět potupnou proceduru. Paragrafy se změnily, dnes vás strážník či policista jen tak otravovat nesmí. Pokud zákon zná...


..:. více zde :.

2006-04-3, 10:42:00 • Média 
Vnitro využívá uprchlíky a neplatí jim
(Robert Břešťan, iHNed.cz, 3. dubna 2006)

Uprchlice z Kavkazu, které v Česku žádají o azyl, připravovaly občerstvení na plesy Policejního prezídia a Ministerstva vnitra. A za svou práci nedostaly zaplaceno. Zdarma tak nejméně dvakrát pomáhaly hostit úřad, který rozhoduje o tom, zda uprchlíkům bude či nebude přiznán azyl.
Ministerstvo vnitra, Policejní prezídium ani Správa uprchlických zařízení v tom ale žádný problém nevidí. "Byl to ples. To přece není balíček položený na stůl úředníkovi, který rozhoduje o udělení azylu. Takové myšlení mi přijde přitažené za vlasy. Moc nechápu, v čem je problém," odmítá kritiku ředitelka Správy uprchlických zařízení Miluše Dohnalová.
Ženy z pobytového střediska v Kostelci nad Orlicí o věci nechtějí veřejně mluvit. Podle Ministerstva vnitra ale samy chtěly předvést, co umějí, a prezentovat tak svou kulturu, včetně vystoupení čečenského dětského tanečního souboru.

celá zpráva na ..:. iHNed.cz :.

2006-04-3, 8:11:00 • Média 
Hučínovo právo
(JS, týdeník Respekt, 27.března 2006)

Že byl Vladimír Hučín za svůj protikomunistický odboj Ústavním soudem plně rehabilitován, překvapilo. Lidé, kteří tu bojovali proti komunismu a použili přitom zbraň, dostávají u soudů formální zbytkové tresty jako zločinci. Nikdo odpovědný zatím nechtěl překročit hranici a přiznat, že ozbrojený boj proti komunistické brutalitě šikovně skryté do oficiálního úředního hávu nebo právoplatného rozsudku, byl oprávněný. Ústavní soud to udělal. Vyšel z platného zákona o zločinnosti komunismu. Po dvanácti letech zákon konečně posloužil nejen jako pouhá deklarace, ale jako nástroj k pojmenování minulosti. Ústavní autorita řekla, že tu vládl režim, kterému bylo správné se ozbrojeně vzepřít. Za to musíme soud, kterému je opakovaně zdůrazňována údajně nedostižná kvalita jeho předešlých členů a který je vnímán jako dítě Klause a politických stran, opravdu pochválit. Výrok soudu je cenný zejména proto,že Hučínův boj spadá do éry 70. a 80. let, kdy se represe režimu nedaly srovnat s terorem 50.let. Bojoval v době šedi, nenápadných ústrků a těžce zachytitelných křivd. Takže po představitelích spravedlnosti jsou na řadě další: historikové, politici, prostí občané. Měli by to zlo pojmenovat, jasně říci, čemu se Hučín bránil. Vypadá to, že si s tím nevíme rady. Vědět proč je něco zlé a proč proti tomu máme bojovat, je důležité. I malé děti vědí, že draci jsou zlí, protože žerou princezny.

2006-04-2, 20:36:18 • Média 
tak tohle mě po letech opět pobavilo – stará dobrá "kokoti" mp3jka na zbrusu novém webu kokoti.info... :*)))
2006-04-2, 17:23:00 • Z vesela ;) 
tak jo... ;*) protože mnohem více než senilní ješita je hledán výraz namyšlený ješita, je dobře že "Google už ví"... ;*)))


jo, a ještě jedna novinka – víte kdo je eurodebil..? ;*) mrkněte na Google...
2006-04-2, 16:23:00 • Teknické poznámky 
Einstürzende Neubauten: směr svoboda
(Tomáš Turek, Aktuálně.cz, 1. dubna 2006)

Rozhovor – Malířka, režisérka a občasná DJ-ka Danielle De Picciotto tvoří s Alexandrem Hackem z Einstürzende Neubauten nerozlučnou dvojici. I na Febiofestu.

Na něm představili své společné projekty inspirované autorem hororů H. P. Lovecraftem. Hackeho múze navíc právě vychází DVD dokument On Tour with neubauten.org.

Pojednává o projektu, díky němuž se Einstürzende Neubauten úspěšně daří zbavit závislosti na nahrávacích firmách. Za 35 euro se můžete stát členy komunity lidí, kteří aktivně participují na vzniku nových alb. Poslední desku nazvanou Grundstueck obdrželi pouze a právě tito podporovatelé – tzv. supporters.


Při natáčení dokumentu jste vyzpovídala spoustu supporterů z různých částí světa a natočila nespočet koncertů. Prý 700 hodin materiálu.
Daniele De Picciotto(D):
Mým největším zájmem je nacházet věci, které člověka osvobozují. Proto jsem projektem neubauten.org tak fascinovaná. To není jen záležitost osvobození se od gramofonového průmyslu, ale také cesta jiného myšlení. A nejdůležitější je vidět, že se umělci můžou pořád chovat nezávisle a podněcovat druhé lidi k témuž. Zajímavé, jak tenhle projekt lidi nastartoval...

(…)

Je ještě něco jiného, co spojuje supporters? A čím se třeba liší američtí od evropských podporovatelů?
D:
Hlavní rozdíl je v tom, že paradoxně v těch nejbohatších zemích je pro lidi mnohem těžší myslet svobodně. V chudších zemích jsou lidé nuceni víc bojovat a přemýšlet netradičně.

celý rozhovor zde: ..:. Aktuálně.cz :.
2006-04-2, 16:10:00 • Média 
Podle Vesecké by se u policie měly zlepšit kontrolní mechanismy
(ČTK, ČT24.cz, 31.března 2006, 17:28)

Praha – Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká považuje kontrolní mechanismy uvnitř policie za nedostatečné. "Nesouhlasím s tím, že by kontrolní mechanismy v policii nebyly, nebo nefungovaly. Problém je v tom, že fungují nedostatečně," řekla Vesecká na dnešním semináři Potřebuje policie reformu? pořádaném Evropskou akademií pro demokracii.


(…)

Ministr vnitra František Bublan vyjádření Vesecké nechtěl komentovat s tím, že má pouze zprostředkované informace.

Za jeden z problémů inspekce Vesecká označila příliš těsný pracovní vztah mezi ředitelem inspekce a ministrem vnitra. Na druhou stranu odmítla myšlenku oddělení inspekce od ministerstva. Například podle návrhu KDU-ČSL by měla spíše spadat pod ministerstvo spravedlnosti.

"Inspekce by měla zůstat pod ministerstvem vnitra, ale větší nezávislost by jí prospěla," řekla Vesecká.

Ředitel kanceláře policejního prezidenta Jindřich Mayer, který se dnešní konference zúčastnil, řekl, že některé názory Vesecké je policie ochotna akceptovat. "Jsme asi zajedno v tom, že by bylo vhodné více oddělit postavu ředitele inspekce od osoby ministra. Takové rozhodnutí je ale samozřejmě čistě v kompetenci pana ministra," řekl Mayer. Odmítl ale například kritiku odboru vnitřní kontroly, který funguje na policejním prezidiu.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-04-2, 13:59:25 • Média 
O politických kulturách
(Právo, 30.března 2006,)

Byl jsem teprve několik měsíců ve Švédsku, když jsem napsal dopis premiérovi Palmemu s žádostí, aby se při své nadcházející cestě do Moskvy přimluvil u Brežněva za mého tchána, 83letého akademika Kolmana, kterému úřady 16krát zamítly cestu za jedinou dcerou. Za několik dnů jsem dostal od premiéra vlastnoručně podepsaný dopis – pokusí se udělat, co bude v jeho moci. Za půl roku, v září 1975, akademik Kolman s ženou přijeli do Švédska a pro jistotu tam zůstali.


Na podzim roku 1943 přestaly přicházet dopisy od otce z koncentráku v Auschwitzu. Mohlo to znamenat pouze jedno: tátovu smrt. Máma se však dozvěděla od někoho, že snad byl přetransportován do Mauthausenu, a v zoufalství se dotázala vedení koncentráku, zda tam její manžel není. Evropa byla ve strašné válce. Dopis byl odeslán z Prahy 16. 12. 1943, orazítkován v mauthausenské kanceláři 20. 12. 1943 a již 21. 12. 1943 odpověděl jakýsi SS-untersturmführer: otec je veden v jejich stavu a brzy napíše.

více na: ..:. JaromírŠtětina.cz :.
2006-04-2, 12:15:37 • Média 

V pátek jsme v souvislosti s povodní kritizovali neaktuální stav webů Ministerstva vnitra a Vlády ČR . Přestože se situace dále zhoršuje ani jeden z webů nemá potřebu něco měnit.

Takže jedinou aktuální „informací“ na titulní straně webu vnitra o povodních je fotografie záchranářů jedoucích na člunech. Vskutku originální!

Vážné problémy se záplavami má podle mapy Aktuálně.cz 5 krajů ze 14. V pořadu Otázky Václava Moravce má dnes také vystoupit premiér Paroubek a hejtmani. Doufám, že od nich dostane pořádnej kotel …
2006-04-2, 10:17:00 • Vládní lži a jiná svinstva 

SVĚDECTVÍ Z HORKY

Obyvatel Horky Jindřich Berka krátce před 3:00 redakci Aktuálně.cz oznámil:

"Zůstává nás tu asi osmdesát procent, hlídáme domy. Máme své zkušenosti a policisté tu nejsou, jen dobrovolní hasiči. Děti odjely všechny, ženy taky, zůstaly jen některé tvrdohlavé."

"Hráz se protrhla na jednom místě a voda prudce stoupá, právě teď už jsme odříznuti a vodu už mám v domě. Hráz se protrhla podle mého názoru kvůli tomu, že nebyla dobře udělaná. Hlína se na ni navozila loni ale neudusala, nebyla pevná."

"Odhaduju, že tady bude určitě přes metr vody, jde to rychle. Což znamená, že v Olomouci – Lazcích bude také asi metr, zhruba stejně jako v roce 1997."


více na : ..:. Aktuálně.cz :.

2006-04-2, 9:41:00 • Média 
Policie ČR GESTAPO
2006-04-2, 8:54:00 • CzechTek 
03.08.2005, 20:34:48
Ježiš jste parta blbečku.Pořád si stěžujete,že vás mlatili....tak jste měli odejít.Jste prasata,fetáci....Já bych vás zmlátil ještě více.

03.08.2005, 20:47:58 P~O
Výborně, v tom případě tě ve svých řadách ráda uvítá Policie ČR: http://www.pcr.cz/2003/policie/brozura_policie.html

03.08.2005, 20:58:30
no to není špatný nápad!Tobě připadá úplně normální,pohybovat se na cizím pozemku,3 dny chlastat,fetovat,nemýt se,chodit na záchod někde do lesa,rabovat lidem zahrady(plastové židle....)a k tomu to ještě řvát-jdem rabovat!,které vedou směrem k louce.No mě teda ne.Když vidím,že se ke mě blíží kordon policajtu,tak rychle vypadnu a nejdu se s nima ještě mlátit a nehážu po nich různé věci....pak se nedivte,že vas tak zřídili....akdyž i tak už vy smažky vzpadáte hrozně!!!

03.08.2005, 21:04:09 P~O
Zase máš pravdu! Někdy se po ránu na sebe ani podívat nedokážu. Tak hodně štěstí u policie a až budeš jmenován velitelem opatření, zase se ozvi.

04.08.2005, 18:04:37 Mek Bílová
kdyby jenom to! nejenom že Petr vypadá hrozně, myje se jen na Vánoce a kouří injekční stříkačky – tuhle dokonce nakazil vzteklinou malého kolouška, na kterého narazil, když raboval les!

04.08.2005, 21:02:51 asTMA
Tak mě napadá, když se tu pořád přetřásají ty smažky – Petře, juž dlouho jsi nedal k lepšímu žádný vypečený recepis na nějakou tu lahůdku!

zdroj: ..:. Petro.Olmer.cz :.

2006-04-2, 8:31:00 • Z vesela ;) 
Téměř polovina Američanů neodmítá vládní odposlechy
(Ondřej Bitto, 30. března 2006, 6:25)

Nová zpráva vydaná organizací Ponemon Institute sumarizuje výsledky průzkumu amerického obyvatelstva, ústředním tématem se přitom stala ochrana soukromí. Respondenti se měli vžít do několika konkrétních situací a uvést, jak moc by jim související narušení soukromí vadilo – záznamem telefonátů počínaje a kamerami na toaletách konče

..:. více zde :.

2006-04-1, 13:19:00 • Média 
Němci nabízejí dva roky vězení za stahování filmů a hudby
(Roman Všetečka, Technet.cz, 29.března 2006,)

Již od příštího roku se každý německý uživatel, který si nelegálně stahuje hudbu a filmy, může bát trestního stíhání a pobytu ve vězení. Může za to nově přijatý zákon.

Kdo bude v Německu od 1. ledna příštího roku stahovat filmová a hudební díla, bude muset v případě odhalení před soud. Nový zákon tak začne u našich západních sousedů postihovat už i uživatele, kteří sice nic nenabízejí, ale chtějí třeba jen pro vlastní potřebu stáhnout autorskými právy chráněná díla. celá zpráva na: ..:. Technet.cz :.

2006-04-1, 11:42:33 • Média 
Paroubek se zbláznil
(CzechTek Blog, 1.dubna 2006, 8:39)

Předseda vlády byl dnes v ranních hodinách hospitalizován v psychiatrické lečebně. Lékaři u něj diagnostikovali pokročilou schizofrenii. Před příjezdem lékařů běhal po Pražském hradě a křičel, že je bytost Nejvyšší. Podle politologů neusnesl sestupnou tendenci volebních preferencí ČSSD.


Bublan vstoupil do kláštera
Ministr vnitra František Bublan se dnes přiznal ke všem svým lžím a dezinformacím. Veřejně se omluvil a rezignoval na funkci ministra. Odstoupil i z volební kandidátky na Vysočině a vstoupil do kláštera.

Husák bude radit Lukašenkovi
Policejní prezident Vladislav Husák dnes odcizil policejní vrtulník a odletěl do Minsku. Prezident Lukašenko ho osobně přijal a jmenoval ho svým hlavním poradcem pro běloruskou policii. Podle nepotvrzených zpráv byl v helikoptéře přítomen i Husákův přítel z pohotovostního pluku SNB Pavel Přibyl, šéf Inspekce MV Miroslav Borník a několik dalších policejních funkcionářů.

Tachovský okresní ředitel se zastřelil
Tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže se dnes zastřelil vlastní služební pistolí.

Většina příslušníků západočeské policie prchla do Bavorska
Podle předběžných odhadů asi 80% příslůšníků Policie ČR ze Západočeského kraje překročilo hranice a požádalo v Bavorsku o politický azyl. Také ostatní útvary Policie ČR ze všech krájů hlásí značné počty policistů, kteří nenastoupili do služby a nejsou o nich žádné informace.

Státní zástupkyně Zelená chce podnikat v zahradnictví
Státní zástupkyně Antonie Zelená, která intezivně vyšetřovala loňský CzechTek, dnes požádala o uvolnění z funkce. Pro Plzeňský deník uvedla, že by si chtěla založit zahradnictví a pěstovat zeleninu a kytky.
2006-04-1, 8:45:31 • Z vesela ;)