[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Trestní oznámení na velitele zásahu na akci CzechTek 2005
(tisková zpráva, Liga lidských práv, 30. června 2006)


V návaznosti na rozhodnutí Inspekce ministra vnitra (IMV) o odložení trestního oznámení na neznámémho pachatele, který způsobil zranění účastnici taneční oslavy CzechTek 2005, podává poškozená prostřednictvím Ligy lidských práv vedle stížnosti na rozhodnutí IMV trestní oznámení na velitele zásahu.


IMV své rozhodnutí odůvodňuje skutečností, že konkrétního viníka zranění poškozené E.W. nelze zjistit. Vzhledem ke skutečnosti, že tímto způsobem doposud skončila VŠECHNA trestní oznámení podaná poškozenými z řad účastníků Czechteku 2005, rozhodla se Liga rozšířit oznámení na velitele celého zásahu, jehož totožnost je známa. Velitel zákroku pod jednotným velením nese odpovědnost za porušení povinností, které mu v souvislosti s takovým zákrokem ukládá zákon.

Na taneční oslavě CzechTek 2005 provedla Policie ČR celkem dva velké zásahy proti jejím účastníkům. V průběhu druhého z nich, který se odehrál převážně po setmění dne 30.7. 2006, došlo k těžkému zranění paže nezletilé účastnice, která se navíc v té době pouze snažila odejít z louky, na které se oslava konala.

Důvodem pro podání trestního oznámení jsou poznatky, že velitel při vedení zásahu zásadně pochybil a svým jednáním pravděpodobně spáchal trestný čin maření úkolu veřejného činitele dle ustanovení § 159 odst. 1 trestního zákona a trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti dle ustanovení § 223 trestního zákona.

O této skutečnosti m.j. svědčí, že

nebyla vydána náležitá výzva před použitím donucovacích prostředků podle zákona o Policii ČR
došlo ke špatnému načasování zásahu na dobu těsně před setměním bez ohledu např. na nevhodné vybaveni zasahujících policistů k nočnímu zásahu.


Tím vytvořil podmínky pro řadu pochybení např. pro to, že došlo k nezákonnému použití donucovacích prostředků proti osobě pod 15 let a ohrožení zdraví nejen účastníků technoparty, ale i zasahujících policistů. Následkem toho byla četná zranění na obou stranách.

Na nepřiměřenost zásahu a nekvalitní výzvy dávané Policií ČR m.j. upozornil ve své rozsáhlé zprávě i veřejný ochránce práv.

Kontakt:

Liga lidských práv
Bratislavská 31
602 00 Brno
Tel: 545 210 446

Robert Cholenský,
zástupce poškozené
Email: rcholensky(zavinac)llp.cz

Liga lidských práv (www.llp.cz) je nevládní organizace poskytující právní pomoc obětem porušování lidských práv – zejména těm, kteří pocházejí z nejvíce ohrožených skupin (např. minoritám, cizincům a pacientům) – a navíc i psychologickou a sociální podporu obětem domácího násilí a dětem.

Cílem Ligy je aktivně chránit lidská práva v ČR a respektovat ideu a literu mezinárodních úmluv o lidských právech, jejichž je signatářem.
2006-06-30, 16:36:00 • CzechTek 
CzechTek versus chřástal
(Michal Štingl, Econnect, 30. června 2006)


V těchto dnech se v médiích objevila zpráva o ohrožení vzácného druhu chřástala polního pořádáním Czech Tek v Doupovských horách. V tomto vojenském újezdu se nachází chráněná ptačí oblast a Český svaz ochránců přírody kritizuje riziko ohrožení hnízdícího druhu ptáka a jeho mláďat. Podle ornitologů však současně jde z hlediska ohrany přírody o nejlépe vybrané místo z celého vojenského prostoru. Ministerstvo obrany informovalo, že na louce určené pro Czech Tek táboří běžně stovky vojáků a jezdí obrněné vozy.


Ministerstvo obrany pronajalo technařům pro konání letošního CzechTeku louky ve vojenském území Doupov. Doupovské hory však byly vyhlášeny ptačí oblastí v evropské soustavě Natura 2000 mmj. zejména pro ochranu vzácného chřástala polního. Ten bude na loukách v době konání CzechTeku vyvádět mláďata. Český svaz ochránců přírody na to upozornil ve své tiskové zprávě. Za ochranu vyhlášených ptačích oblastí i evropsky chráněných druhů odpovídá Evropské unii stát.

Podle ornitologa z místního základního článku ČSOP Oldřicha Buška však jde o relativně dobrý výběr lokality. "Z celého vojenského prostoru jde o louku s nejnižším výskytem vzácných druhů. Hnízdí zde pravděpodobně jeden, maximálně dva páry chřástala," uvádí Bušek.

"Pozemek pronajatý organizátorům CzechTeku je používaný v podstatě nepřetržitě jako tábořiště pro stovky vojáku a jejich pásovou i kolovou techniku. Jedná se o pozemek na okraji vojenského újezdu. Konání technivalu se tak v podstatě neliší od aktivit, které na pozemku obvykle probíhají. Ve vojenském újezdu se běžně hromadně přesouvají lidé i technika, probíhají zde střelby," sdělil Econnectu tiskový mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek.

Chřástal polní hnízdí v období června a července. Doba pořádání Czech Teku vychází tedy přesně na ukončení hnízdění.

zdroj: ..:. Ecn.cz :.
2006-06-30, 15:02:00 • Média 
Ochránci se kvůli CzechTeku bojí o vzácné chřástaly
( Jan Gazdík, iDNES.cz, 30. června 2006, 9:07)


Technařům, kteří se na konci příštího měsíce chtějí sjet na tradiční party CzechTek, stojí v cestě malý tvor – chřástal polní, celosvětově ohrožený ptačí druh. Letošní CzechTek se má konat ve vojenském cvičišti Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku.


Akci technařům povolil i odcházející ministr obrany Karel Kühnl.

Potíž je v tom, že Doupovské hory jsou ptačí oblastí a spadají do evropské soustavy Natura 2000. Chřástal vyvádí navíc ve dnech technoparty podle ochránců přírody zrovna mladé – a ti se bez péče rodičů, které z oblasti vyžene hluk, v prvních týdnech života neobejdou.

"Jsou to takoví malí bezmocní blbečci, kteří zpočátku jen běhají za rodiči. Technaři jim nedávají nejmenší šanci na přežití," vysvětluje Petr Stýblo ze Svazu ochránců přírody. Svaz proto píše stížnost Evropské komisi pro ochranu životního prostředí, aby kvůli vzácnému chřástalovi technoparty v Doupovských horách znemožnila.

Rovněž ornitolog Oldřich Bušek, jenž Doupovské hory již mnoho let sleduje, tvrdí, že termín technoparty se kříží s vyváděním mláďat chřástala. "Pokud by to bylo o měsíc později, tak bych ani necekl. Technoparty chápu jako porušení evropské normy o ptačích oblastech. Decibely technařů budou vadit chřástalům mnohem víc než provoz armády. A stejně tak vzácným ťuhýkům či strnadům lučním," říká Bušek.

Stýblo věří, že Česko bude muset Evropské komisi v každém případě vysvětlit, proč se při ochraně ptačích území neřídí sliby, k nimž se zavázalo. Chřástala polního považuje vedle orla mořského či poláka malého za nejpřísněji chráněný druh v Česku.

Pokud se technoparty v Doupovských horách bude konat, nepřežije ji podle ekologů několik chřástalů. Ministerstvo obrany s kritikou nesouhlasí. "Doupovské hory jsou chráněnou ptačí oblastí, ale v místě, kde se koná party, chránění tvorové nežijí," tvrdí mluvčí ministra obrany Andrej Čírtek. Technaři by podle něj neměli krajinu zatížit víc než vojáci.

"Byl jsem tam nedávno a slyšel chřástala – ti ptáci tam tedy žijí a podle všeho si na vojáky už zvykli," soudí ornitolog Bušek.

Jakkoliv je to zvláštní, průjezdy pásových obrněnců či výbuchy dělostřeleckých granátů mohou chráněným ptákům i prospívat. Například skřivan lesní či pěnice vlašská potřebují k životu rozryté pláně bez vysoké trávy, které jim nabízejí dostatek obživy. A stopy po pásech či výbuších k tomu dávají ideální podmínky.

Snesou decibely?
Jaroslav Cepák z Kroužkovací stanice Národního muzea však neví, jak budou ptáci snášet decibely technařů. Kvůli hnízdění chřástalů se v Hradišti dokonce odkládá i sekání trávy, pří němž dříve hynuly desítky mláďat. Ani Cepákovi se "nájezd" technařů do ptačí oblasti na Doupově nelíbí.

Náměstek ministra životního prostředí František Pojer považuje výběr místa CzechTeku za přijatelný kompromis, ale nedělá mu radost. "Ideální by byl konec srpna, snad se ale technaři budou pohybovat jen na vymezeném pozemku, aby chřástalům neuškodili." Armáda slibuje, že si to ohlídá.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
2006-06-30, 10:27:02 • Média 
MfD: Při CzechTeku uhynou mláďata chráněných chřástalů polních
(ČTK, ČT24.cz, 30. června 2006, 7:20)


Praha – Chřástal polní, celosvětově ohrožený ptačí druh, bude vyvádět mláďata v Doupovských horách v době, kdy se tam chystají technaři po dohodě s odstupujícím ministrem Karlem Kühnlem uspořádat letošní CzechTek. Ten se má konat v cvičišti Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku, které jsou ptačí oblastí a spadají do evropské soustavy Natura 2000. Ekologové to chápou jako porušení evropské normy o ptačích oblastech a píšou stížnost Evropské komisi, píše dnešní Mladá fronta Dnes.


Chřástal vyvádí na konci července mladé a ti se bez péče rodičů, které z oblasti vyžene hluk, neobejdou. "Jsou to takoví malí 'blbečci', kteří zpočátku jen běhají za rodiči. Technaři jim nedávají nejmenší šanci na přežití," řekl MfD Petr Stýblo ze Svazu ochránců přírody. Svaz proto píše stížnost Evropské komisi pro ochranu životního prostředí, aby kvůli vzácnému chřástalovi technoparty v Doupovských horách znemožnila.

Chřástal polní je podle Stýbla vedle orla mořského či poláka malého nejpřísněji chráněný druh v Česku. Kvůli hnízdění chřástalů se v Hradišti dokonce odkládá i sekání trávy, při němž dříve hynuly desítky mláďat.

Ministerstvo obrany s kritikou nesouhlasí a tvrdí, že v místě, kde se bude technoparty konat, chránění tvorové nežijí.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.Crex crex  – Chřástal polní
2006-06-30, 9:19:00 • Média 
Rozšlapou technaři ptáky?
(deník Šíp, 30. června 2006)


Praha – Je to několik dní, co si armáda plácla s organizátory CzechTeku a pronajala jim pro letošní technoparty (28. až 30. července) louky ve vojenském prostoru Doupov.


Všechno by bylo v pořádku, nebýt toho, že v době, kdy se na pozemek vyvalí stádo zdivočelých technařů, tam budou podle ekologů své mladé vyvádět vzácní a chránění ptáci!

„Doupovské hory jsou v evropské soustavě Natura 2000 vyhlášené jako ptačí oblast díky chřástalům polním. Těm teď hrozí, že je rozdupou fanoušci CzechTeku nebo je sežerou jejich psi,“ obává se Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.

Mluvčí ministra obrany Andrej Čírtek to ale odmítá. „Pronajatý pozemek nespadá pod Naturu 2000. Je to lokalita, kterou běžně využívají vojáci jako tábořiště a cvičiště, kde jezdí pásová i kolová technika. Žádné rostliny ani živočichy akce neohrozí,“ ujistil Čírtek a dodal, že na louce ani žádného chřástala neviděl.

zdroj: ..:. DeníkŠíp.cz :.
2006-06-30, 9:18:00 • Média 
Chřástal polní ohrožen!
(Petr Stýblo, Temere.cz, 27. června 2006)


Ministerstvo obrany pronajalo technařům pro konání letošního CzechTeku louky ve vojenském území Doupov. Doupovské hory však byly vyhlášeny ptačí oblastí v evropské soustavě Natura 2000 mmj. zejména pro ochranu vzácného chřástala polního. Ten bude na loukách v době konání CzechTeku mezi vyvádějícími technaři vyvádět mláďata. Paradoxní je, že armáda tímto krokem zřejmě neporušila zákon. Ve vojenských prostorech totiž vykonává funkci orgánu ochrany přírody, takže je povolování podobných akcí v jejich kompetenci.


zdroj a anketa na: ..:. Temere.com:.

2006-06-30, 9:17:00 • Média 
… že se Přibyl stýká s vysoce postavenými důstojníky policie, mezi nimi se šéfem protikorupční policie Miloslavem Brychem.

A ten nyní zvláštnímu týmu policejního prezidenta, který Kubiceho zprávu prověřuje, vysvětlil, že Přibylovi nepomáhal zastavit vyšetřování ÚOOZ, ale že u něj Přibyl chtěl "protlačit" šetření Topolánka a Kalouska.

"Pan Přibyl mi na schůzce sdělil, že na náš útvar přijdou dva podněty týkající se spáchání trestného činu. Ty pak skutečně přišly," sdělil Brych do protokolu zvláštní komisi a vysvětlil, že šlo o podněty na Topolánka a Kalouska.

Pod trestní oznámení na politiky se sice pak jejich autor podepsal jako "poctivý občan", ale z toho, co teď komisi vypověděl Brych, je zřejmé, že to byl buď přímo Přibyl, nebo jeho známý.

zdroj: ..:. Grossův muž žádal policii, aby vyšetřovala Topolánka (iDNES.cz):.

2006-06-30, 7:16:00 • Média 
Shiney Le Fai (Loonaloop): Do Plzně se rádi vrátíme!
(stopro, xKultura.cz, 3. října 2005)


Po středečním koncertu kapely Loonaloop, který proběhl v Lampě, se mi podařilo dostat se do zákulisí a uprostřed oslavy, která po posledním koncertu celé tour probíhala, se zpěvačky Shiney Le Fai zeptat na pár otázek.


(...)
To mě těší! Vím, že už jste v České Republice hráli i na několika festivalech, myslím, že na Planet Roxy a na Love Planet. Jaký ty osobně vidíš rozdíly mezi show na festíku a show v klubu? Kde to máte radši?
Rozdíly tu určitě jsou a jejich hodně! Ten největší vidím asi v atmosféře. Na festivalu je spousta lidí, je to venku a každej si to tam prostě dokáže víc užít. Kapely se tam střídají rychle za sebou, což je hrozně vzrušující. Hlavně to, že jdeš na pódium a všichni pod nim už jsou rozjetý, navíc v publiku nejsou jenom lidi z jednoho města, ale z celý republiky, a to je na tom asi to nejvíc! Festivaly mám radši než hraní v klubu asi fakt hlavně kvůli těm lidem tam!

Ale spousta kapel má na festivalech problémy s nazvučením. Vy taky nejste zrovna malá kapela, navíc máte pár celkem zvláštních nástrojů! Nemáte s tímhle někdy problém?
Jo, tohle je někdy hodně zrádný, ale většinou lidé, kteří se o to na festivalech starají jsou opravdoví profesionálové, takže to zas takovej problém není! Navíc už jsme odehráli hodně koncertů na festivalech, takže máme zkušenosti, ale vždycky je o nervy čekat, jestli se to povede! Je to tak trochu i o adrenalinu!

No a když už jsme u těch festivalů, slyšela jsi něco o letošním CzechTeku?
Jo slyšela! Když byl CzechTek, tak jsem zrovna byla na nějakém festivalu v Holandsku. Bylo tam hodně lidí a všichni tam o tom mluvili. Byli fakt na***** a nikdo tomu nechtěl uvěřit. Taky znám hodně lidí, kteří tam jeli, ale skončili v Praze, když se dozvěděli, co se tam děje! O CzechTeku se v tu dobu mluvilo po celé Evropě!

A co si o tom myslíš ty? Jak to vůbec je s podobnými akcemi u vás v Austrálii?
Austrálie je proslulá podobnými akcemi! Ty se většinou konají v buši. Vy myslím nemáte buš, ale říkáte les. To je v podstatě to samé! Takže vzhledem k tomu, jak je Austrálie velká, tak kdo chce na podobnou akci, musí hodně cestovat! Jsou to hodiny jízdy buší po špatných cestách a tak podobně. Jenže pak přijedeš na nějaké vytipované místo, většinou u řeky, a můžeš si vychutnat tu nádheru! Párty pod širým nebem, nad hlavou jen měsíc a kolem buš. To je prostě úžasný a je to Australská specialita!

Takže problémy se zákonem nemáte?
Pokud se to koná na nějakém takovéhle odlehlém místě, tak ne! Ale pokud se někdo rozhodne uspořádat to někde v blízkosti města, tak je všechno, včetně samotného místa, tajeno a často se stane, že to nevyjde! Když to ale vyjde, tak je pak zážitek z celé párty o hodně lepší!

Aha! No nevím, co by na to říkali myslivci, kdybychom jim uprostřed lesa uspořádali párty, ale uvidíme!

celý rozhovor na: ..:. xKultura.cz :.Loonaloop

2006-06-29, 14:13:00 • Média 
Starostové o CzechTeku zatím nic nevědí
(Severočeské noviny, 29. června 2006)


Chomutovsko – Největší letošní technařská akce CzechTek se blíží. Technaři se sjedou do vojenského újezdu Hradiště u Radonic na Chomutovsku už za měsíc, na přelomu července a srpna. Jak ale bude akce probíhat, kudy budou technaři do vymezeného prostoru jezdit a kdo zajistí bezpečnost místních obyvatel, starostové z okolních obcí zatím nevědí. Nikdo dosud nebyl seznámen ani s přesným místem, kde akce proběhne. Vojenský prostor zabírá desítky kilometrů čtverečních a rozkládá se mezi obcemi v okolí Kadaně, Klášterce a Ostrova nad Ohří, Podbořan a sahá téměř až ke Karlovým Varům. Armáda nejčastěji hovoří o lokalitě Sedlec u Radonic na Chomutovsku. "Oficiálně ale zatím nevíme vůbec nic," povzdechl si včera starosta Mašťova Josef Slunéčko. Právě Mašťov by měl být akci nejblíže, a to možná jen necelé dva kilometry.

zdroj: ..:. ÚsteckýDeník.cz :.

Předchozí zpráva k letošnímu CzechTeku:

S peticí proti technařům skončili (28.6.06 DeníkChomutovska.cz)

2006-06-29, 11:17:00 • Média 
Nekádrujte Filipa
(Jindřich Šídlo, iHNed.cz, 27. června 2006)


Vojtěch Filip vlastnoručně podepsal spolupráci s komunistickou rozvědkou. Dokument, který včera vylovil z archívu senátor Martin Mejstřík, už ani nepřekvapí. Známe už dlouho Filipův bohatý osobní svazek, víme, že svého řídícího důstojníka dodnes zaměstnává v advokátní kanceláři. A ještě než vytočíme Filipovo číslo, abychom se ho na to všechno zeptali, můžeme si předepsat i jeho odpověď: Soud už v roce 1993 uznal, že jsem nespolupracoval vědomě. Co dělat? Křičet, že by tehdy soud nejspíš vyhrál i generál Lorenc? Asi je to tak, ale vlastně dobře: kdo jiný by měl předsedat komunistům než zasloužilý udavač?


Hůře se toto všechno snáší ve chvíli, kdy dosluhující premiér na adresu senátora Mejstříka prohlásí, že "tohle kádrování komunistožrouta Mejstříka nikam nevede".
Nerozčilujme se: tady se nedá čekat víc. Snad jen drobná ilustrace: Jiří Paroubek měl včera namířeno na pietní akt k uctění obětí rudého teroru. Nakonec tam vůbec nedorazil a za sebe poslal vicepremiéra Jiřího Havla. Oznámil to pracovník tiskového odboru vlády Jiří Ovčáček, bývalý redaktor komunistických Haló novin. Je třeba ještě něco dodávat?

zdroj: ..:. iHNed.cz:.
2006-06-29, 8:54:00 • Média zdroj: ..:. MartinMejstřík :.

další fotokopie dokumentů o spolupráci Vojtěcha Filipa se Státní Bezpečností zde: ..:. Fragmenty.cz :.

2006-06-29, 8:52:44 • Vládní lži a jiná svinstva 
Člověk Paroubek
(František Vízek, NeviditelnýPes.cz, 28. června 2006)


S prvním předsedou „posametové“ ČSSD Jiřím Horákem tvořil nerozlučnou politickou dvojici. Rozuměli si, navzájem se ovlivňovali, společně formulovali mnohé postoje k dění v zemi i poté, kdy Horák ve straně skončil. Jiří Paroubek svého staršího druha ani potom „nehodil přes palubu“, protože kvalitu lidí neměřil přes funkci, kterou právě zastávají, jak je v Česku běžné. Svoje názory a preference říkal až příliš zřetelně a nahlas, což také není obvyklé, takže byl trvale na politické „houpačce“.


Na pražském magistrátu dlouhé roky jako náměstek primátora dokazoval, že při řešení věcných problémů umí hledat dohodu s každým, protože prioritou pro něho byla vždy materie a nikoliv politické zakotvení osoby, se kterou jednání vedl. Ani tato podstata demokracie – čili diskuse, dialogu, debaty – není v našich zeměpisných šířkách ještě samozřejmostí, proto se mu od pražských zastupitelů ODS dostávalo uznání jenom šeptem.

Když jako premiér vyzvedával téměř padlou sociální demokracii krok za krokem do výšin až nečekaných, byl denně zleva zprava atakován a ve většině médií nelítostně drcen, smažen a grilován. Každá útočná metoda byla shledána možnou, zábrany se nenosily, zkusilo a použilo se úplně všechno. Nad jeho hlavou trvale svištěl bič, jenom kočí se střídali: nejen oponenti, ale i koaliční partneři a dokonce i hradní pán… Šleh a prásk!

Všechno bylo ale marné, dokonce ani předvolební „týden zdravotního neklidu“ neukázal jasný odklon voličské přízně od ČSSD, a proto musela přijít bomba schopná zacloumat i s mrtvým. Premiér České republiky byl před zraky milionů a celé Evropy postaven do jedné řady k lidem z organizovaného zločinu, také k nájemním vrahům a – aby vášně gradovaly do krajnosti – dokonce i k pedofilům, prznitelům nevinných dítek.

Až tak daleko se zašlo, aniž by se kdo červenal, aniž by kdo zasáhl a řekl DOST. Jsem si jistý, že bolestivá a nespravedlivá rána pendrekem do zad na nechvalně známém loňském CzechTeku či letošní zásah proti slavné „zelené“ dámě je ve srovnání s újmou, kterou utrpěl člověk Paroubek a jeho blízcí jenom malým dloubnutím.

Nečekám, že se česká pravice bude kát, vždyť ona k tomu svinstvu „jenom mlčela“, ale čekal jsem, že si povšimne, že jimi vysmívaný a napadaný Paroubek – za údajnou přípravu k vládní kolaboraci s komunisty – byl prvním předsedou, kterému se podařilo umenšit vliv a význam KSČM způsobem, který budí úctu. Inu, byl první, který pochopil, že izolace a zahánění komunistů do kouta jim jde náramně k duhu. Pochopil, že tím dostávají dárek, který až zakrátko rozbalí, bude světu hlásat: Už dvacet let se KSČM na ničem špatném v této zemi nepodílí, je čistá, je nejvyšší čas dát jí důvěru a hlasy. Paroubek je první, který se rozhodl komunistům žádné takové dárky nedávat. A uspěl.

František Vízek

zdroj: ..:. NeviditelnýPes.cz :.

Po zábavně dementním textu poslance Miroslava Váňi Ve šlépějích goléma další podařená óda na Paroubka. Kam na to ty mozky z ČSSD choděj? To jim píše Kojzar nebo sou tak blbý sami?
2006-06-28, 15:50:13 • Média 
S peticí proti technařům skončili
(Deník Chomutovska, 28. června 2006)


Radonicko – Jen pár desítek podpisů nasbírali organizátoři pod petici proti CzechTeku na Kadaňsku. Už je totiž jasné, že technařská akce ve vojenském prostoru proběhne.


Petiční archy visely na radonickém obecním úřadě či v obchodě v Mašťově. "Moc podpisů jsme ale nezískali. Nechali jsme totiž petici jen na obecním úřadě. A lidem se sem asi moc nechtělo," krčí rameny starostka Radonic Věra Vernerová.

S peticí skončily obce ihned, jak se dozvěděly, že ministerstvo obrany prostor technařům pronajme. "Další akce nepodnikáme. Čekáme na vyjádření policie, jak lokalitu zabezpečí," doplnila Vernerová.

zdroj: ..:. DeníkChomutovska.cz :.

Několik článků k CzechTeku v Doupovských horách:


CzechTek za humny lidem na klidu nepřidá ( 17.6.06 Deník Lučan)
Starostové: Technoparty tu nechceme! (17.6.06 Blesk)
Starostové z Podbořanska chystají petici proti CzechTeku (18.6.06 iŽurnál.cz)
2006-06-28, 11:45:57 • Média 
Kladivo na policisty
(Ondřej Neff, Lidové noviny, 26. června 2006)


Nová pravidla silničního provozu podpoří korupci

Blíží se den D, kdy všichni přijdeme o řidičáky. Každý zkušený řidič totiž ví, že by svých dvanáct bodů stačil poztrácet za jediný den, pokud by ho ruka zákona zasáhla v každičkém případě, kdy se „dopustil přestupku“. Nový silniční zákon navrhla vláda odstupující. Vláda vznikající slibuje, že bude rok sledovat, jak se nový zákon osvědčí. To je bezesporu rozumné.


Jeden rys nového zákona by se však měl řešit hned. Je totiž jasné, že zpřísněný zákon velice podpoří korupci. Nesčetná svědectví potvrzují zkorumpovanost českých dopraváků. Budiž, český řidič možná není „osobnostně zralý“ na liberálnější zákon o „požití alkoholu“, ale právě tak je „osobnostně nezralý“ leckterý český policajt. Na veřejnost dopadne prvního července nový státní bič a k -četným stávajícím šikanám připadne další – hrozba ztráty řidičského oprávnění – což pro mnohé znamená ochromení pracovních možností. Máme tedy právo vědět, jaká systémová opatření připravuje ministerstvo vnitra a náčelnictvo policie, aby zkorumpované policisty přešla chuť zajímat se o obsah řidičovy peněženky. Jsme nuceni snést větší přísnost ze strany policie, vyžadujme pak úměrně vyšší přísnost vůči policii. Když má být kladivo na řidiče, ať je taky kladivo na policisty.

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.
2006-06-28, 8:57:03 • Média 

Soud za 'trávu' straší řidiče, i když ji dlouho nekouřili

(Jan Markovič, iDNES.cz, 28. června 2006, 1:00)

Kuřákům marihuany hrozí od července za volantem tvrdé postihy, i když si před jízdou nezapálí. Šéf dopravní policie Zdeněk Bambas iDNES.cz potvrdil, že pro sankci bude stačit i zjištění stopových prvků omamné látky v krvi. Ty přitom mohou žilami kolovat i měsíc po poslední konzumaci.


Nový zákon o silničním provozu, který začne v Česku platit od soboty, umožňuje potrestat užití alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky pokutou až 50 tisíc korun a odebráním sedmi bodů. Zároveň se řízení 'pod vlivem' stává trestným činem, za který pachateli hrozí až tři roky vězení.

...

"Pokud testery látku objeví a její přítomnost potvrdí i následné lékařské vyšetření spojené například s odběrem krve, tak má ten člověk prostě smůlu," sdělil iDNES.cz Bambas. Zároveň podotkl, že ve světě běžně stačí k odsouzení řidiče i stopové množství drogy.

celá zpráva na ..:. iDNES.cz :.

Million Marihuana March 2005

Legalizujte si, ale jezdit nebudete!

foto: ..:. Wolf.n.cz MMM 2005 :.

2006-06-28, 8:57:00 • Drogy 
Řidiče čeká buzerace totalitních rozměrů
(Dalibor Balšínek, Týden, 26. června 2006)


Řidiče čeká peklo, troufám si tvrdit, že to bude buzerace totalitních rozměrů. Nový silniční zákon, který 1. července vstupuje v platnost, je proti lidské přirozenosti a samozřejmě kromě jiného přinese maximální snahu o jeho obcházení, přičemž hlavním motorem takového pohybu bude korupce.Je nabíledni, že policistům se nový zákon líbí. Opět dostávají nad lidmi obrovskou moc, protože i za drobné pochybení mohou řidiče dostat do pěkně nepříjemné situace. Aby toho nebylo málo, moc dostává dosud frustrovaná a vysmívaná městská policie, jež se nejvíce vyprofilovala rozdáváním botiček, pokut za špatné parkování a odtahy aut. To bylo jediné, čím lidem mohla škodit. Této možnosti se chopila s nebývalou vervou a využívá ji maximálně, úplně přitom opomíjela jiné, mnohem důležitější funkce, které má pro občany plnit. Výsměch si tak plně zasloužila.

celý komentář na: ..:. Týden.cz :.
2006-06-28, 8:56:35 • Média 

Podle loňského průzkumu agantury SC&C se 14 procentům českých řidičů stalo, že od nich dopravní policista požadoval úplatek. S tím ostře kontrastuje údaj Inspekce ministra vnitra: pro podezření z trestného činu přijímání úplatku za celý loňský rok vyšetřovala jen dva dopraváky.

zdroj: Nedělní svět 18. června

2006-06-28, 8:56:00 • Média 
Report ze StředoTekku
(V22, CzechTek Blog, 27. června 2006, 17:17)

První den
Protože jsem z Brandejsa nad Labem tak jsem to měl kousek. Probošťák je na kole tak 15 minut cesty. Nejdřív jsem se tam byl podívat v pátek v 16. hodin odpoledne. Nikdo kromě 3 dodávek tam nebyl. Když jsem odjížděl přijelo tam auto se státní policií na kontrolu kolik lidí tam je :)

Takže jak bylo uvedeno na plakátech, že akce začíná ve 4 samozřejmě neplatila. Nemyslim si, že tam ty bedny stavěli lidi za Myapurů. Vedle tzv. hlavní stage postavili stan ve kterym se střídal hudební styl tak po 30 minutách.

..:. více zde :.

2006-06-27, 17:18:00 • Komentáře / názory 
k vidění na: ..:. Youtube.com :.
2006-06-27, 14:08:59 • CzechTek 
Kameny na OSA?
( Vojtěch Bednář, Lupa.cz, 26. června 2006, 6:20)


Akce zaměřené proti systémům DRM jsou poslední dobou, jak se zdá, v kurzu. Jedna z nich měla minulý pátek za cíl provést telefonické bombardování ochranářských organizací. Mají podobné pokusy smysl? Těžko říct. Ale jsou příznakem něčeho důležitějšího.Protesty vůči těmto organizacím, i když v podstatě směřují proti jedné konkrétní technologii, mají jiný smysl. Nejde o tržní reakci na tržní anomálii, jejich rozměr je více politický. Právě proto by si takové akce měli všímat politici více, než si jich všímají ti, na něž se útočí. Podstatné totiž není DRM v kompaktním disku nebo elektronickém obchodě. Podstatný je lobbying, který nás pod hlavičkou ochrany „intelektuálního vlastnictví“ připravuje o naše přirozená práva. A v praxi tak přibližuje ideu orwellovského Velkého bratra ze strany poskytovatelů zábavy mnohem více, než jak by jej dokázal vyprodukovat autoritativní státní režim.

celý komentář na: ..:. Lupa.cz :.
2006-06-27, 10:53:01 • Média 
Česká strana sociálně demokratická (a hlavně pak její předáci) to od mnoha tvůrců veřejného mínění dlouhodobě „schytává“. (…)

Na ráně byl i Jiří Paroubek. Útok začal kvůli údajné politické odpovědnosti premiéra za rozehnání CzechTeku.

zdroj: ..:. Jak nestátotvorná je sociální demokracie? (Pehe.cz) :.


ehm ehm Pehe …takže politickou odpovědnost za rozehnání CzechTeku má asi papež, že."Já jsem panu ministrovi vnitra řekl, aby postupoval v tomto směru co nejrázněji."

J. Paroubek – zdroj: České noviny, 29. 7. 2005

"Premiér uvedl, že policie jedná podle jeho představ,"

(Český rozhlas 6, 29.7.2005).

"Já ho (zásah policie) podporuji prostě proto, že jsem premiérem této země," řekl J. Paroubek

(BBC, 8.8.2005).

zdroj: ..:. VolebníFakta.cz :.

a ještě jeden povedný Paroubkův citát:


"Pokud si tam budou lehat na dálnici, mají je naložit do autobusů a poslat je na hranici a dostat je z republiky."

J.Paroubek (29.7.2005)

zdroj: ..:. Paroubek: skoč, Bublan: hop (1.8.2005 iDNES) :.

2006-06-27, 8:38:00 • Média 
K médiím hovoří Jiří Jehlička – Praha 15.6.2006, 10.00 hodin – Pomník Jana Palacha a Jana Zajíce na Václavském náměstí

Jmenuji se Jiří Jehlička. Jsem koordinátorem demonstrací z 6.6.2006 a 15.6.2006, kdy jako fyzická osoba, v rámci centrálního registru dlužníků ČR, který shromažďuje údaje nejenom o firmách a fyzických osobách, ale i informace o politicích a úřednících, jsem se na základě, dá se říci z pro mě neúspěšné demonstrace z 15.6.2006 rozhodl k tomu, že zveřejním nějaké údaje a že se tak pokusím ještě zvrátit průběh současného stavu, kdy si myslím, že pan Paroubek směřuje k tomu, a myslí si, že se u moci udrží alespoň minimálně jakoby ve druhé pozici. Aby informace byly věrohodnější, odkryji zdroj informací ze kterého vycházím a moje vědomosti. Připravil jsem si z části, jenom v poznámkách, tiskové prohlášení. Potom se můžete zeptat. Kdysi jsem byl manažerem společnosti MILAMED Group, která byla v roce 2003 mnoha médii a policií spojena se špičkami ruské mafie, což znamená, byla prosazovaná, že tam kdysi byli zatknuti špičky organizovaného zločinu ze státu Čečna. Když jsem tam pracoval, tak jsem měl za úkol, hodně jsem koordinoval, práci mezi těmito lidmi a úřadem ÚOOZ, kdy jsem tyto lidi seznamoval s policií. Samozřejmě, že policie musí tyto informace nějakým způsobem dostávat. Bylo to formou jakýchsi zpravodajských her, tzn., že se na ty lidi vytvářel nátlak, tak aby oni podávali informace policii sami, neboť oni se nahoře sami báli zatčení, takže se takto mezi nimi střílelo od boku. Svým způsobem se udávali sami mezi sebou. Když jsem tam byl, tak samozřejmě padalo mnoho jmen. Ty firmy skupovaly pohledávky, měly spoustu vedlejších aktivit. Procházela tam řada osobností a řada firem, které by dnes někdo nazval renomovanými. Takže ta prorostlost těchto lidí sahá podstatně výše i do policejních složek.

Nedávno, asi před 14 dny jsem nabízel, přes policejní prezidium, že jsem ochoten dosvědčit vazby mezi panem Kočkou a lidí, kteří pocházejí z bývalého Sovětského Svazu. Na první ani druhou urgenci policie nereagovala, což mne docela zarazilo, protože jsem měl pocit, že zprávu Kubiceho chtějí prošetřit – kterou ČSSD nazvala snůškou polopravd. Pan Kočka je v pražském podsvětí velice dobře znám. Je tam považován za vysokou autoritu a ti lidé kolem MILAMED GROUP ho velmi uznávali. Docela mne rozesmál šot v televizi, kde pan Kočka brečel, nebo mu tekly slzy a kde žádal o ochranu. Pan premiér o něm řekl, že pořádá kolotoče pro děti.

Samozřejmě to není jednoduché pro mne vystoupit, protože znám obě dvě strany, takže se určitě vystavuji obrovskému riziku. Když byla aktuální kauza MILAMED Group, tak média tenkrát, svým způsobem, trošku dezinformovala společnost, protože už se potom nezabývaly tím jak ta kauza dopadla. Samozřejmě, těch lidí, kterých by se to mělo dotknout, těch se to vůbec nedotklo a vlastně tam odsoudili osoby, které tam byly spíše nastrčeny a které tam nehrály žádnou úlohu. Na základě tohoto jsem se rozhodl, že na úterní demonstraci zveřejním trestní oznámení, které bude mít asi 30 bodů. Budou se dotýkat trestního oznámení na pana Paroubka pro podezření z křivého obvinění na pana Topolánka, neboť se domnívám, že pan Paroubek má velké vazby na lidi z pražského podsvětí. Sám se s nimi i nepřímo spojil tím, že pana Kočku prohlásil za přítele. Trestní oznámení se dále bude týkat pana Sobotky a pana Tošovského v rámci ministerstva financí, neboť i v rámci centrálního registru dlužníků je tam spousta indicií i spousta transakcí, které podle mne nebyly v souladu se zákonem. Poté trestní oznámení doplním o několik úřadů z ministerstva financí a z ministerstva vnitra. Toto trestní oznámení se bude týkat od IPB až po klasická vnitřní rozhodnutí v rámci uvedených ministerstev, neboť tam není vůbec vůle rozhodovat.

Proč jsem se do těch demonstrací vůbec zapojil? Když jsem začal budovat CERD (Centrální Registr Dlužníků), tak jsem ho budoval spíše na základě své vlastní obrany, protože vůbec není jednoduché od těchto lidí odejít – jak z jedné strany, tak ze druhé, neboť ani to ÚOOZ, dá se říci, nepracuje tak jak by mělo. Přirovnal bych to asi tak, jsou to lidé hodně podobní těm co vyšetřují. Takže tam dochází vlastně ke vzájemnému vydírání, kdy jedna strana vydírá tu druhou a tím tak postupují dále. Samozřejmě se tím velice dobře k sobě přibližují.

Pana Kubiceho svým způsobem obdivuji, že s tou zprávou vyšel. Samozřejmě, nikdo nemůže čekat, že ta zpráva bude obsahovat konkrétní jména, protože řada těch lidí, co v organizovanám zločinu jsou, kdyby ty informace podávali, tak vystoupit nemohou, protože jsou s nimi většinou propojeni v trestních kauzách. Tzn., že občané určitě nemohou očekávat, že ta osoba se přihlásí – pak bude stíhaná spolu s těmi, kterých se to přímo týká.

Pan Paroubek – když vezmu jeho osobu – hodněkrát tam padlo jeho jméno v souvislosti s Magistrátem. Ti lidé, co v těch společnostech pracovali, co vyřizovali, tak samozřejmě potřebovali spousty úkonů zajistit. Ty firmy by bez podpory státní zprávy nefungovaly, resp. bez podpory státní zprávy by spousta úkonů nešla provézt. ÚOOZ tenkrát při zásahu na MILAMED Group říkala, že tým těch lidí sledovala několik let, dva až tři roky nazpět. Zarazil mne výsledek šetření, protože by museli dojít k závěrům, že pan Kočka, nebo celá jeho rodina je hodně prorostlá v rámci toho podsvětí. Pak nejde na rozum, že v těch zprávách to není přímo konkretizováno, protože tam byla i spousta hovorů kolem toho.

Chtěl bych pozvat média i na úterý 20.6, protože jsem se rozhodl, že to trestní oznámení bude velmi obsáhlé, nechám ho nakopírovat kolem 2000 až 3000 kusů. Bude se hodně opírat o mé poznatky, o mé zkušenosti a to co jsem viděl. Říkám ještě jednou – vystavuji se obrovskému riziku. Samozřejmě čekám i napadání pana Paroubka vůči mé osobě, ale myslím, že takto ještě nikdo nevystoupil, dá se říci ne z druhé strany, ale z mezistrany, protože jsem stál mezi oběma.

Trestní oznámení bude koncipováno tak, že se k němu budou moci lidé připojit, tzn., že já poskytnu základní informace a fakta a ti lidé pak mohou podpůrně spolu se mnou podat trestní oznámení, aby potom policie musela každého vyrozumět o výsledku. Neboť kdybych trestní oznámení podal pouze já, tak to dopadne jako předešlé dvě, které se ztratily.

V minulosti už jsem podal trestní oznámení v souvislosti, s organizováním kuplířstvím, kdy ČSSD hodně prosazovala jeho legalizaci. Konec konců pan Kočka je, nebo byl hodně spojován s nočním klubem – obrovským – na Holešovické tržnici. Toto trestní oznámení jsem kdysi podal – dodnes jsem jeho výsledek neviděl ani jeho jednací číslo. Akorát jsem se na něj ptal a vždy mi bylo řečeno, že to bylo přemístěno z Prahy 9 na Prahu 6 a stále to cestovalo.

Pokud se týká demonstrací. Trochu mne zamrzelo, že hodně lidí tu demonstraci podporovalo formou e-mailů, potom se omlouvali, že nemohou přijít, nebo že to mají daleko. Myslím si, že by se mohli už chovat jako v Evropě, kdy lidé, když se jim něco nelíbí, tak do těch ulic jdou, aby ti politici nemohli provádět ty úkony co provádí, neboť zpravují naše finance. Demonstrace, ač se některé strany od nich distancovaly, tak v rámci koordinace měly velkou podporu u ODS a KDU-ČSL – tzn. když jsem je připravoval, nebo koordinoval, tak samozřejmě všechna potřebná povolení jsem zajišťoval s jejich členy. Takže mne trochu mrzí, že tyto strany trošku pletichaří, protože nevědí jak se ta situace vyvine, řeknou, že to mohou pochopit.

Zklamala mne i média. Samozřejmě, nikdo nemohl čekat, že se lidé seskupí tak rychle, organizace byla cílená. Takže to nebylo jen formou SMS, že si je tři lidé poslali a pak se tady sešlo 3000 lidí. Chtěl bych vyzvat i zástupce z ODS a KDÚ-ČSL, aby demonstrace veřejně podpořily a ne říkat – dalo se to čekat, teď budeme vyjednávat – protože tady hrozí to, že se s panem Paroubkem domluví a vlastně těch 100 hlasů, které on zastupuje, tady potom bude hlasů 200, v rámci společné, tiché koalice.
Spíše bych vyzval přítomná média aby se ptaly konkrétně, protože samozřejmě hodně věcí bude i v tom trestním oznámení. Mohou se ptát přímo i k mé osobě, k mé pozici i k panu Kočkovi, kdyby chtěly podrobnosti. Má někdo nějaký dotaz přímo k tomu?

Pozn.: Ze zvukového záznamu přepsal a upravil Jan Šinágl, 16.6.2006

zdroj: ..:. Jan Šinágl :.

pozn. CzechTek WebLog – pro zajímavost: firma MILAMED Group sídlí v domě přes ulici od domu kde sídlí firmy rodiny Kočkových...

2006-06-27, 7:42:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Demonstrace dnes: Václavské náměstí, Praha – 17:00 – 27. června 2006
2006-06-27, 7:36:00 


tip tentokrát od dokkena za pomoci Google Earth (Thnks)

větší zde: ..:. Zn. Hledáme místo letošního CzechTeku na Doupově :.

2006-06-26, 16:39:00 • CzechTek 
Matěj Stropnický reaguje na kritiku Lukáše Rychetského Du blejt (6.6.2006 TýdeníkA2.cz)

Stropnický: Za nevyšetření CzechTeku může Penc
(Ad Ovšem A2 č. 23, týdeník A2, 21. června 2006)

Počkal jsem týden, než se Lukáši Rychetskému srovná žaludek. Tuším, za kterou část scény s jemným trávícím ústrojím mluví, brání mi to ale vnímat ji jako většinu. Za svým názorem z léta stojím i nadále. Ohled na to, jestli je akce alternativní v míře doporučené bratry brusiči, nerozhodoval. Většina naopak dala přednost tomu, že si může někde zahrát, aniž ji přitom nutně bude hlídat kordon těžkooděnců. Ani to se nakonec úplně nesplnilo, neboť hluk akce vadil osamělému nočnímu golfistovi. Navíc mi přes rok došlo, že si technoscéna může za státní intervence dost i sama tím, že nechodí k volbám a tudíž není elektorátem. Politici ochraňují zájmy nikoli všech občanů, ale ochotněji svých voličů. My jsme nabídli ochranu zájmů technařům. V mém případě ne ze sympatií k technoscéně, ale z přesvědčení, že patří do svobodného prostoru.

..:. více zde :.

2006-06-26, 14:22:00 • Média 
Blesk: Inspekce žádá stíhat policistu, jemuž utekl a zemřel mladík
(ČTK, ČT24, 26. června 2006, 7:42)


Praha – Inspekce ministra vnitra navrhla trestně stíhat dozorčího policistu, jemuž počátkem dubna ve služebně v Lounech vyskočil z nezamřížovaného okna v prvním patře šestnáctiletý mladík a na následky pádu po čtrnácti dnech zemřel. Policista je podezřelý z maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti. Píše to dnešní Blesk.


"V tomto týdnu případ dostane státní zastupitelství v Ústí nad Labem s návrhem na zahájení trestního stíhání policisty, který vykonával funkci dozorčího," řekl Blesku Petr Vorlíček z tiskového odboru ministerstva vnitra.

Mladíka na služebnu předvedli strážníci, protože údajně rozbíjel okno u zaparkovaného auta. Mladík zřejmě čekal na výslech na chodbě v prvním patře. V nestřeženém okamžiku, kdy byl na chodbě, patrně otevřel okno a skočil. Pádem utrpěl zranění lebky s krvácením do mozku, jemuž v nemocnici podlehl.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-06-26, 11:44:23 • Média 
Cílem mučení je mučení. Cílem moci je moc.

Diktatura se nenastoluje proto, aby se zabezpečila revoluce. Revoluce se dělá, aby se zabezpečila diktatura. Cílem mučení je mučení. Cílem moci je moc.

George Orwell

zdroj: ..:. A Propos :.Testování Moci na CzechTeku

2006-06-26, 9:47:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Opční protokol proti mučení vstupuje v platnost
( tisková zpráva Ligy lidských práv, 22. června 2006)


Mezinárodní den mučení, tedy 26. červen, dostal symbolický dárek: po uložení devatenácté a dvacáté ratifikační listiny ze strany Hondurasu a Bolívie v sídle OSN v New Yorku začal dnes platit Opční protokol k Úmluvě proti mučení. Tento protokol umožňuje nezávislou kontrolu všech míst, kde se omezuje svoboda – například věznic či policejních stanic. Jeho prosazování na půdě OSN trvalo skoro 30 let.


Protokol je postaven na spolupráci mezinárodního expertního mechanismu a nezávislého mechanismu působícího na národní úrovni. Státy, které k tomuto protokolu přistoupily, se v prvé řadě zavazují nezávislým mezinárodním expertům umožnit kontrolu všech míst, kde dochází k omezení osob na svobodě, a to bez nutnosti předchozího upozornění nebo povolení ze strany národních orgánů.

Vedle toho signatáři přijímají závazek nejdéle do jednoho roku od ratifikace zřídit nezávislý orgán na národní úrovni. Současný zvláštní zpravodaj OSN pro otázky mučení, Prof. Manfred Nowak z Rakouska, tento mechanismus označuje za nejdůležitější nástroj pro prevenci mučení na celosvětové úrovni.

Jediný obdobný mezinárodní mechanismus – Výbor pro zabránění mučení (CPT) – přispívá svojí kontrolní činností k ochraně lidské důstojnosti v členských státech Rady Evropy již 16 let. Oproti OSN totiž jeho přijetí nenaráželo u většiny evropských států na dlouhodobý odpor.

Česká republika patří ke státům, které přijetí Opčního protokolu na mezinárodní úrovni aktivně podporovaly. Vzhledem ke schválení této významné mezinárodní smlouvy v parlamentu a jejího podpisu ze strany prezidenta v minulých dnech se ČR může stát jednadvacátým státem, který předá v sídle OSN svojí ratifikační listinu.

Již před ratifikačním procesem v českém parlamentu se podporovatelům tohoto protokolu, mezi něž patří i Ligy lidských práv, podařilo prosadit novelu zákona o veřejném ochránci práv, který má nyní právo navštívit všechna zařízení, kde jsou osoby omezovány na svobodě. ČR tak podmínku fungování nezávislého orgánu na národní úrovni splnila již před samotnou ratifikací.

zdroj: ..:. LLP.cz :.
2006-06-26, 9:46:00 • Média 
Tisk o vládní podpoře zásahu na CzechTeku a lhaní kolem něj
(ČTK, ČeskáMédia.cz, 1. srpna 2005, 9:08)

Zásah policejních těžkooděnců proti účastníkům technoparty CzechTek u Mlýnce na Tachovsku zaplnil stránky dnešního tisku. Podle analýz většiny celostátních deníků měl jeden z největších a nejtvrdších zákroků represivních složek státu po listopadu 1989 jasnou vládní podporu. Navíc se policie i vládní představitelé při obhajobě akce, která si vyžádala přes 100 zraněných, dopustili hned několika lží, upozorňují noviny. Zásah na místě nařídil tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže. "Je však nepochybné, že Kníže by toto nejdůležitější rozhodnutí svého života nevydal, kdyby neměl politickou podporu. A ta byla stoprocentní," píše dnešní Mladá fronta Dnes. Kníže tvrdil, že jednal na vlastní pěst, bez politické objednávky. Premiér Jiří Paroubek ale v pátek nařídil ministrovi vnitra Františku Bublanovi, aby policie postupovala co nejrazantněji. Policista tedy zřejmě lhal, usuzuje autorka sloupku Lidových novin. Podle ní lhal také ministr vnitra, a to nejméně dvakrát. Nejprve když tvrdil, že majitel pozemku odvolal souhlas s konáním party, a pak když prohlásil, že majitel souhlasil s účastí pouhých 50 lidí. Také Hospodářské noviny připomínají, že první výrok v sobotních Lidových novinách vyvrátil sám majitel pozemku a v druhém případě na lež upozornil v České televizi opoziční senátor Jaromír Štětina, který ze smlouvy citoval – a o počtu účastníků se v ní nic nepsalo. "Ministr Bublan je tedy lhář a navíc nezabránil evidentně nepřiměřenému zásahu policie, za niž nese politickou odpovědnost," domnívá se autorka sloupku Lidových novin. Podle ní má máslo na hlavě i premiér, neboť lživě prohlásil, že účastníci technoparty chtějí obsadit majetek, který jim nikdo nechtěl pronajmout. Proto také podle ní nelze očekávat, že by ministerský předseda Bublana odvolal. Rovněž účastníci technoparty ale měli daleko do mírumilovných demonstrantů, připomíná deník Právo. "Zraněných je zhruba stejný počet na obou stranách, což je překvapivé, když policisté měli výhodu ochranných pomůcek, vodních děl a slzného plynu, o výcviku nemluvě," upozorňuje komentář listu.

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.Pravděpodobné teorie o policejním zásahu
(Petr Žantovský, ČeskáMédia.cz, 3. srpna 2005, 15:05)

Média se jen hemží podrobnostmi o policejním zásahu proti technoparty na tachovsku. Mnohdy protichůdně padají argumenty pro i proti. Podle jedněch měli technaři pozemek pronajatý, podle jiných jen zčásti, podle jedněch začali bitku s policií technaři, podle druhých to bylo opačně. Podle jedněch se měli účastníci party zdržovat na vymezené louce, podle druhých to nešlo, když je tam policie nepustila z dálnice. Podle jednoho měření je 12 hektarů málo pro pět tisíc tanečníků, jiní připomínají, že Václavák má plochu podstatně menší, a přece se tam vešli při prvních májích i v listopadu 1989 lidé v počtu jistě nad sto tisíc.

Všechny tyto argumenty berme v potaz, diskutujeme-li o právnosti či protiprávnosti akce a zásahu proti ní. Nemají však příliš relevance, zajímá-li nás politické pozadí. O tom totiž existují dvě docela pravděpodobné teorie. Podle jedné to měl premiér Paroubek vymyšleno následovně: odjede na dovolenou do ciziny, mezitím s jeho posvěcením ministr Bublan nechá policii rozehnat technoparty, aby Paroubek po svém návratu slízl potlesk většinové populace a připočítal si budoucí voličské hlasy. Chybou na kráse je to, že se policie, zjevně jaksi "přecvičená", vymkla z očekávaných mantinelů a vzala akci gruntu. Včetně krve, slzných konzerv a vodních děl. Dokonce s jednou obětí, byť "v druhém plánu".

Druhá teorie vypadá ještě smysluplněji. Premiér Paroubek je předvídavý muž. Tušil, že tvrdý zásah proti technařům vyvolá nevoli a odpor nejen mezi mladými, ale mezi všemi, kdo si ještě pamatují listopad a policejní baštonády jemu předcházející. Proto nastrčil ministra Bublana, aby slízl veškerou politickou odpovědnost. Pořadí jednotlivých vyjádření premiéra Paroubka by tomu odpovídalo: nejprve jednoznačná podpora tvrdému zákroku, poté opatrnější řeč o důvěře v policii, a nakonec alibistické výmluvy o nutném prošetření dodržování zákona.

Je pravděpodobné, že ministr vnitra Bublan tuto hru ve funkci nepřežije. A premiér Paroubek jistě nebude tím, kdo mu v odchodu bude bránit. Spíše se pokusí využít situace a hodí na Bublana vše, co s akcí souvisí. Bublanova chvatná ujištění (např. pro MFDnes) o tom, že Paroubkova osobní moc opravdu do zásahu nijak nepřispěla, to jen potvrzují. Výsledkem bude, že Paroubek se zbaví – po policejním expresidentu Kolářovi – dalšího muže, kterého zdědil po Stanislavu Grossovi. Ostatně sám Paroubek přece mluví o tom, že chystá další výměny na ministerských postech, a nemá asi na mysli jen nástupce po Pavlu Dostálovi. Tipl bych si pořadí Bublan – Sobotka – Buzková. To se dá stihnout při troše dobré vůle do vánoc. Nový rok pak Paroubek oslaví nejen s loajálnějším týmem ve Strakovce, ale i s další rétorickou výbavou pro jarní volby: po konsolidaci strany se prohlásí též konsolidátorem vlády. A nebude při tom vlastně ani lhát.

Pokud Paroubek učinil nějakou dohodu s Milošem Zemanem při svém nedávném víkendovém setkání u Paroubků na chatě, pak si umím představit, že jejím obsahem mohla být právě podobná personální vendeta. Stejní lidé, kteří leží v žaludku Miloši Zemanovi, stojí v cestě za stranickou hegemonií i Paroubkovi. Spojenectví vzniklá na základě společných nepřátel nemusí být trvalá ani dlouhodobá, ale umí být zničující.

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.
2006-06-26, 1:11:00 • Média 
Chalupa Zuzany Paroubkové v Horním Maxově totiž leží v chráněném území... ;*(
2006-06-25, 21:23:00 • Z vesela ;) 
Bitva u Little Big Hornu se stala synonymem vojenského debaklu
(ČTK, ‚Českénoviny.cz, 22. června 2006, 9:06)


Washington/Praha – Nejenom vítězné bitvy vstupují do učebnic historie, své místo v dějinách mají i slavné prohry. Mezi klasické případy nepochybně patří bitva u Little Big Hornu, při které 25. června 1876 spojené síly siouxských a čejenských bojovníků zcela zlikvidovaly oddíl sedmé kavalerie vedený důstojníkem Georgem Armstrongem Custerem.

Bitvou u řeky Little Big Horn (někdy psáno i jako Little Bighorn) v americkém státě Montana symbolicky vyvrcholilo konfliktní soužití původních amerických obyvatel a bílých osadníků, kteří vytlačovali indiány z jejich původních území.

celý článek na: ..:. Českénoviny.cz :.


2006-06-25, 20:27:00 • Retro 
Vojenský konvoj složený z 12 eskadron se 655 vojáky a karavany nesoucí zásoby a munici s dalšími téměř 200 muži se utábořil těsně u osady, kde se tyčily stovky stanů s téměř 4000 indiánů připravených k boji. 25. června Custer naprosto bez rozmyslu nařídil zahájit akci proti nepříteli. K jeho překvapení však nepřítel odpověděl organizovanou palbou z více než tisícovky winchestrovek, které nakoupil od překupníků se zbraněmi. Divocí válečníci náčelníka Šíleného koně v malé chvilce obklíčili ohromené kavaleristy, kteří se sotva vzmohli na koordinovaný ústup. Padli téměř všichni modrokabátníci, které rozzuření indiáni zmasakrovali – mstili se za nesčetné pokořování, jímž trpěli ze strany bledých tváří. Nicméně tělo obávaného Dlouhého vlasu respektovali – pouze mu udělali do každého ucha zářez, aby mohl naslouchat duchům při cestě na onen svět.

zdroj: ..:. Svět viděný internetem (5.10. 2005 Rozhlas.cz):.

2006-06-25, 20:26:10 • Retro 
Zdánlivě nesmyslné masakry Indiánů měly zničit Tanec duchů
(Aleš Česal, rozhovor s Tomášem Bednaříkem, 23. ledna 2002)

Třetím osudovým tématem, které mě vždy přitahovalo, byla osobnost generála George Armstronga Custera a známá bitva u Little Big Hornu. V tom jak byla tato událost vykládána mě zněly falešné tóny. A věděl jsem, že bylo ve skutečnosti asi jinak. Právě kvůli tomu jsem letos (2001) zorganizoval velikou cestu do USA, kromě jiného do indiánských rezervací a místa památné bitvy. Měl jsem možnost mluvit s příslušníky obou stran, tzn. jak se Sijouxové a na druhé straně s indiány kmene Crow. I s mnoha historiky. Na základě toho si myslím, že vznikne velmi zajímavé povídání, které našeho čtenáře překvapí.

..:. více zde :.

2006-06-25, 20:25:00 • Retro 
Kultivace zastrašováním
(Martin Zvěřina, Lidové noviny, 24. června 2006)


Premiér Paroubek chce žalovat autora, který se o něm na internetu vyjádřil „neuctivě“

Odcházejícímu premiérovi se nelíbí, jak pracují v Česku média. Proto již delší dobu prosazuje tezi, že by se měl změnit tiskový zákon. Jako pragmatik však vidí, že tato snaha má mizivou naději na úspěch, a tak se snaží kultivovat mediální prostředí žalobami. Na deníky, týdeníky a rozhlasové či televizní stanice podali za rok přední sociální demokraté v čele s Paroubkem víc žalob než všechny jejich předchozí vlády. Což o to, je to jejich svaté právo, a jestli se domohou rozsudků ve svůj prospěch, pak si z toho dotčené redakce jistě závěry udělají.

Jenže v minulých dnech se stalo cosi neobvyklého, a to nejen u nás v Hulvátově, ale i v civilizovaném světě. Předseda vlády chce žalovat bloggera – tedy člověka, který na své internetové stránce komentuje dění kolem sebe. Tím bloggerem je Bohumil Doležal, politolog, univerzitní učitel a komentátor. Premiér jej chce žalovat za glosu, kterou si na jeho internetové stránce přečetlo pár tisíc lidí. Předmětem sporu je to, zda premiér byl, či nebyl „stranický aparátčík s předlistopadovou zkušeností“ a zda byly premiérovy plány na pacifikaci médií nemravné.Spíš naopak, žaloba je mířena na Bohumila Doležala jako soukromou osobu cíleně se záměrem zastrašit, a to ani tak jeho samého, kterého od psaní neodradili svého času ani komunisti, ale další, především méně renomované kritiky.

Proč je žaloba účelově cílená? Protože na internetu existuje velké množství osobních stránek, na kterých autoři komentují premiérova slova i činy slovy daleko drsnějšími a dle mého názoru i pohodlněji žalovatelnými. Pro ilustraci uveďme třeba stránky Miroslava Macka. Ten nazývá Jiřího Paroubka opakovaně Puchejřem. Buď tedy prožijeme léto pod lavinou žalob Jiřího Paroubka na bloggery, nebo budeme moci tvrdit, že premiér chce svévolně likvidovat jednoho publicistu, kterého nutí, aby se finančně i jinak angažoval na obranu svého stanoviska, a to s vědomím, že protivníkovy finanční i jiné možnosti jsou nesrovnatelně větší.


Dejte si na mě pozor, budete platit jak mourovatí, a i když prohraju, přijdete minimálně o spoustu času a nervů! To je vzkaz všem kritikům od Jiřího Paroubka. Zároveň je to návod pro všechny papaláše disponující dostatečným aparátem na to, jak znepříjemnit život každému kritikovi. Věru svérázný příspěvek ke kultivaci našeho politického prostředí. Účel? Zabránit diskusi. …

Jenže otevřená a neřízená (ve smyslu nenadirigovaná) debata je to, čeho se premiér obává. Proto postupuje tak tvrdě proti textu s minimální čteností. O ten mu nejde, jde mu o „potrestání“ za to, že si někdo dovoluje jej kritizovat. Trestu v podobě rozsudku se pravděpodobně nedočká, ale popotahovaný publicista „si to užije“ a desítky dalších dostanou strach. A to je účel.

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-06-25, 11:44:16 • Média 
Jiří Paroubek a Události
(Bohumil Doležal, BohumilDoležal.cz, 21. června 2006)


Jiří Paroubek zveřejnil dnes (21. června 2006) v Právu článek, v němž obviňuje Ivana Langra jako „potenciálního ministra vnitra“, že zastrašuje publicisty. Pan Langer totiž žádá Českou televizi o omluvu za to, že jej moderátor diskusních pořadů Moravec označil za toho, kdo stál za zveřejněním Kubiceho zprávy, a že v té souvislosti vznášel otázky o Langrově způsobilosti mít bezpečnostní prověrku a zastávat post ministra vnitra. A premiér se ptá: „Co tomu asi řeknou evropští představitelé novinářů?“


Otázka je to naléhavá, o to naléhavější, že pan Langer není zdaleka sám. Jsou tu i jiní, dokonce ne rozdíl od pana Langra nikoli „potenciální“ nýbrž „stávající“. Například sám autor citovaného článku, pan premiér Paroubek. Informujeme o tomto druhém případě jednak z povinnosti, a jednak s jistým zadostiučiněním, protože se týká našich Událostí. Pan premiér se minulý pátek prostřednictvím svého právníka JUDr. Topinky na mne obrátil s mailem, v němž mne vyzývá, abych se omluvil za dvě tvrzení z mého článku „Týden po volbách“. Požádal jsem pana JUDr. Topinku obratem, aby mi žádost poslal běžnou formou, tj. dopisem. Zatím se tak nestalo, a protože si myslím, že věc této váhy se nemá zbytečně odkládat, dávám zde čtenářům k dispozici mail pana doktora a zároveň i svou odpověď, kterou jsem mu dnes poslal, rovněž mailem.

V Praze dne 16. června 2006

Vážený pane doktore,
obracím se na Vás jako právní zástupce pana Ing. Jiřího Paroubka, a to v následující záležitosti.

V internetovém deníku Neviditelný pes, který vychází na webové stránce www.neviditelnypes.cz , byl dne 12. června 2006 uveřejněn článek " Události: Týden po volbách ", jehož jste autorem. Zároveň tento článek vyšel i na Vašich webových stránkách www.bohumildolezal.cz .

V tomto článku vyjadřujete své názory na povolební situaci v České republice, což je samozřejmě Vaše právo, zaručené Ústavou České republiky. V článku se však objevuje tvrzení, že: "Paroubek je stranický aparátčík s předlistopadovou zkušeností. " Takové označení se mého klienta hluboce dotklo, neboť neexistuje sebemenší důvod pro to, aby byl Ing. Jiří Paroubek takovýmto způsobem označován, respektive zařazován mezi stranické aparátčíky. Takové označení má jasný hanlivý podtext.

Jak známo, "aparátčík " je označení pro výše postaveného privilegovaného příslušníka režimu v období, kdy naší zemi vládl totalitní režim pod vedením Komunistické strany Československa. Ing. Jiří Paroubek však nikdy nebyl jejím členem, natož pak, aby zastával v této straně nějakou vyšší funkci. Ing. Jiří Paroubek byl ve zmiňované době členem Československé strany socialistické. Ani v této straně nebyl součástí " aparátu ", tedy placeným pracovníkem strany. Pokud pak snad svým označením mého klienta narážíte na skutečnost, že Ing. Jiří Paroubek působil v době před " listopadem 1989 " jako ekonomický náměstek podniku Restaurace a jídelny v Praze 1 a 5, je taková úvaha či spojení zcela nepřípustné, neboť nebylo podmínkou, že každý občan, který zastával nějakou vyšší apolitickou funkci, v tomto případě manažerskou, byl řízen nebo přímo ovlivňován Komunistickou stranou Československa. A v případě Ing. Jiřího Paroubka tomu skutečně tak nebylo.

více na : ..:. BohumilDoležal.cz :.

K tématu:

Kdo je Paroubkův advokát Topinka
Premiér platí „pravičáka“ (28.2.2006 Lidovky.cz)

oficiální životopis JUDr. Petra Topinky
AK Hruška Klouček Sládek Topinka & Džmuráňová,

Poslední zpráva o sporu Paroubka s Pencem na trutnovské radnici
Penc má spis o sporu s premiérem (18.3.06 Krkonošskénoviny.cz)

2006-06-25, 11:43:27 • Média 
Ukázka lží a polopravd Jiřího Paroubka

Ze zprávy ÚOOZ:
f) informace k osobě Ing. Bohumír Ďuričko r.č. 531011/093, který je údajný věrný přítel Paroubka, který má dělat šéfa jeho poradců. Jsou zde informace o jeho mediálním průšvihu týkající se jeho dovolené na jachtě. Dle zdroje novinářů zde měl držet a souložit se svojí nezletilou dcerou, kterou má mít při jeho návštěvách k dispozici i Paroubek, osoba Ďuričko je ve spojení se Stárkou a předává informace z tohoto prostředí Paroubkovi.

Z tiskové konference předsedy vlády ČR Jiřího Paroubka v úterý 30. 5. 2006 v Kramářově vile:
Jiří Paroubek: "Víte, já jsem za ten rok zažil mnohé. Byly na mě stovky útoků, stovky útoků, jako na žádného jiného politika v této zemi. Já nejsem zbabělec, neútočím zezadu, myslím si, že ty útoky jsem dokázal ustát velmi důstojně, aniž bych použil jediné vulgární slovo za třináct měsíců, co jsem předsedou vlády. Ale jsou věci, kde zašli tito lidé opravdu hodně daleko. O sexu s nezletilými. Policisté mají informace o Bohumírovi Ďuričkovi, údajně věrném příteli Paroubka, který měl mít během dovolené na jachtě styk se svou nezletilou dcerou, kterou má mít k dispozici i Paroubek. To je informace, která se mnou nějak nezacloumá, ale samozřejmě, řeknu otevřeně, že to otřáslo mojí rodinou. To jsou věci, které zacházejí skutečně daleko, a jaká je pravda? Pan Ďuričko má dvě dospělé dcery, jedné je 32 a druhé je 35 let, a pak má malou dcerku, které je nějaký rok, rok a půl. Takže, pokud víte, někdo si z vás vzpomene, loni jsem měl skutečně strávit u něj týden na jachtě, nakonec jsem tam nejel, tak přece jenom, to už je mimo jakýkoliv vkus, něco takového psát. Je to lež, hnusná lež, já nemám vůbec komentář, jak bych to chtěl dál komentovat. A podobně se mohu vyjádřit k dalším insinuacím a obviněním."

Trestní oznámení podal i Bohumír Ďuričko. "Mám dvě nezletilé dcery, jedné je šestnáct let, druhé jsou dva roky. Zveřejněná lež mne hluboce zasáhla a ovlivnila negativně život především mé starší dcery," sdělil Ďuričko v prohlášení pro ČTK.

2006-06-24, 16:18:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Ústav paměti národa vydal digitální podobu registračních protokolů slovenských útvarů komunistické tajné policie, obsahujících informace o svazcích vedených od druhé poloviny padesátých let dvacátého století do roku 1989. Zároveň zveřejnil seznamy příslušníků různých útvarů Státní bezpečnosti, arizátorů z válečného období, připravuje přehledy členů orgánů komunistické strany, Lidových milicí, publikaci československých registrů a podobně.

Vyvolalo to bouřlivou reakci a někteří lidé vedení v registrech se pokusili Ústav paměti národa žalovat. Neúspěšně. Diskuse o totalitní minulosti se pochopitelně přenesla do médií. Soudci v jednotlivých kauzách podrobovali bývalé příslušníky StB až tříhodinovým výslechům o jejich činnosti (zde nelze než srovnat s laxním přístupem české justice). Zároveň Ján Langoš tvrdil, že agenturní síť Státní bezpečnosti byla předhozena veřejnosti v důsledku polistopadové snahy o tlustou čáru za minulostí. „Nad touto čarou je trestněprávní odpovědnost představitelů státního komunistického režimu. Na rozdíl od vyrovnání s nacismem proběhly rehabilitace, proběhly náhrady majetkové újmy, ale neučinili jsme to co evropské státy po 1945 – nepotrestali jsme viníky.“

Na semináři o legitimitě ozbrojeného odporu proti totalitní moci, jehož účastníkem byl i Josef Mašín, prohlásil: „Dnes komunisté sedí v parlamentech demokratické Evropy a hrdinové, kteří se postavili komunistickému státu na ozbrojený odpor, jsou ve své vlasti označováni za zločince. Cítíme my, svobodní lidé, napětí a obavy před budoucností? Pokud ano, je to výzva. Poznat nacistický a komunistický režim vlastní minulosti a nedopustit jejich recidivu.“

zdroj: ..:. Ján Langoš chystal nadnárodní Matrix (Reflex.cz) :.

2006-06-24, 8:39:00 • Média 
Ordo, nežer želvu v templu
(JXD, Reflex, 22. června 2006)


Náš volný seriál o společenství Ordo Lumen Templi, jehož členy jsou tak významní mužové jako zpěvák Daniel Landa, poslanec Jan Vidím nebo protidrogový plukovník Jiří Komorous, se chýlí ke konci. Na jejich poslední akci, která proběhla počátkem června v pražském Břevnově, jsem se definitivně utvrdil v přesvědčení, že to kluci myslí dobře.


U vrat barokního kostela stáli dva mohutní mladí muži dohola, v bílých košilích bez kravaty, černých kalhotách a černých botách. Oba měli na prsou odznáček s rudým křížem. Šlo o novou uniformu templářů, která, na rozdíl od bílých kuten použitých na Vyšehradě, už nijak nepřipomínala stejnokroj Ordo Novi Templi ani jeho Lumen klubu, party rakouských homosexuálních nacistů z počátku minulého století. Vedle hololebých mladíků postával o metr dál benediktýnský mnich oděný v tradiční hnědé kutně. Dovnitř se ještě nepouštělo a z chrámu se občas ozvalo zavytí zesilovače. Zřejmě zvuková zkouška. Představení, bohoslužba, ceremoniál či co vlastně, nazvaný Večer sjednocení a pořádaný Ordo Lumen Templi a benediktýnským arciopatstvím v břevnovské bazilice svaté Markéty, začínal v osm.

celý článek na: ..:. Reflex.cz :.
2006-06-24, 8:19:09 • Média 
Ja parobek z Kapušan
(slovenská lidová)

[: Ja parobek z Kapušan, nemam ženy, len som sám :]
Refrén: [: Ej naco, naco mi je mlada žena, šak ja mam so sebu dosc trapeňa... :]

více (včetně akordů) např. na ..:. Akordy.sk :.

...a jako přídavek jeden

Čardáš zo Spiši
(z Margecian)

Ej, šeju mak, šeju mak, ej, a pod horu bobek,
[: ej, jaki to paradni, ej sušedzin parobek. :]
Ej, sušedzin parobek, ej taki kikiriki,
[: ej, ňemože virocnuc, ej, od veľikej pichi. :]
Ej, sušedova dzifka, ej sušedzin parobek,
[: ej, vžaľi tanisterku a išľi na zarobek. :]

zdroj: ..:. Železiar.sk :.

2006-06-24, 4:05:00 • Z vesela ;) 
Jak xChaos dovedl v čele DIY karnevalu české freetekno k Národnímu Divadlu a tam ho svedl na zcestí ... neboli zpět do ilegality :-)
(xChaos, TečkaCZ.cz, 21. června 2006, 16:41)


Následující zpověď psaná v ostentativně blogerském stylu je zcela pravdivá – pouze předesílám, že jsem spíše zneuznaný rocker, než technař nebo dokonce freetechnař – natož pak organizátor DIY karnevalu. Jenže jsem měl tu čest být nastrčenou figurkou v čele průvodu... a všechno jsem zvoral :-)


Tak především bych úvodem rád zdůraznil, že účelem tohoto článeku není vytahovat se, jak jsem se na jeden den stal "vůdcem" (fuj!) DIY kultury – ale spíše omluvit se všem, koho by to případně mohlo zajímat, a přiznat se k zodpovědnosti za nejnovější mírný trapas freeteknařů – za který tentokrát opravdu nemohou :-)

Specifický "srpnový blog" [czechtek.bloguje.cz] upozorňuje načlánek v Právu (odkaz je dnes už bohužel neaktivní), podle kterého DIY karneval nedodržel zcela přesně nahlášenou trasu průvodu... no, pravda, nedodržel :-) Ale nebyl to zlý úmysl, ale spíš souhra náhod...

Těžko říct, kde celé to vyprávění začít... co je to moje Škoda 1203 "Královna silnic", o tom mám rozepsaný samostatný článek. Pojízdná je bez problémů – snad jen naučit se v ní řadit z dvojky na trojku nějaký čas trvá :-) ale karneval se stejně jede celou cestu na jedničku, tak nebyl důvod se ho bát.

Už když jsem první DIY karneval poprvé letmo zahlédl z tramvaje někde poblíž Pražského hradu, tak mě bylo jasné, že něco takového bych chtěl podniknout s živou kapelou. Odhodlání dále zesílilo, když jsem se dalších ročníků účastnil jako zewlující pozorovatel – a celá akce se měla poprvé realizovat právě letos.

Jenže občas se některé věci nedají realizovat úplně přesně tak, jak to člověk zamýšlí – a odvážný záměr tentokrát nevyšel kvůli alternativnímu programu některých členů kapely (ano – i to je důvod, proč jsou dnes free soundsystémy životaschopnější, než amatérské kapely...). Ani alternativní plán – totiž zúčastnit se karnevalu s mobilním psytrance soundsystémem – nevyšel. Asi před týdnem jsme s přáteli uspořádali úplňkovou "psytrance" párty s názvem Birthday of the Queen (etymologie názvu sama o sobě stojí za to) – naši první free party vůbec, a zároveň úvodní akci soundsystému Pure Vegetarian Tigers of Astral Liberation. Zkušenosti by byly – jenže jako napotvoru, majitel MP3 přehrávače a rozsáhlé sbírky psytrance MP3 tracků tento víkend nebyl v Praze. Nezbylo tedy, než naprosto maximálně zaimprovizovat – takže se dal dohromady generátor (v podstatě srdce Vegetariánských Tygrů – s tím, že neméně důležitými "plícemi" soundsystému by se měly v dohledné době stát solární panely, akumulátory a měnič... ideální by bylo stihnout to ještě před Czechtekem 2006 :-) das freetekno ist tod – ať žije psy-tramp :-), aparát ze zkušebny (zpěvovka a basové kombo, dohromady tři bedny zapojené jako mono :-)... no, a protože jak všichni, kdo poslouchají Skřehuli vědí, "neumím hrát na gramofon", tak jsem naložili ještě kolegu z práce, který, pln mladistvého elánu, má v notebooku sbírku těch nejtvrdších freetekno MPtrojek, co existujou. No a legrace mohla začít.

více na : ..:. TečkaCZ.cz :.
2006-06-24, 1:29:00 • Komentáře / názory další foto na: ..:. wolf.n.cz :.

2006-06-23, 23:15:17 • FreeTekno akce 
Hlavní část nedělní politické debaty moderátora Václava Moravce se bude nejprve věnovat stavu povolebních vyjednávání. Řeč bude také o situaci na ministerstvu vnitra a v policii. Řešit se bude i to, jak daleko jsou vyšetřování případů z tzv. Kubiceho zprávy a jak unikly informace z této zprávy. Může mít únik informací z Kubiceho tajného dokumentu důsledky na bezpečnostní prověrky některých politiků?

V minulých Otázkách se moderátor Václav Moravec zeptal hostů, zda si myslí, že tyto informace vynesl místopředseda ODS Ivan Langer, který se následně ohradil a žádá od moderátora Moravce omluvu. Právě Ivan Langer je společně s ministrem vnitra Františkem Bublanem hostem první části Otázek, v nichž dojde i na úniky policejních odposlechů a informací z trestních spisů, a ve kterých se bude mluvit také o současném postavení inspekce ministerstva vnitra a o zavedení bodového systému pro řidiče.

zdroj a další info: ..:. ČT24.cz :.

2006-06-23, 18:32:26 • Média 
Ministr Bublan je tragikomická figurka. Všechno totiž nasvědčuje tomu, že na svůj post byl dosazen svým předchůdcem Stanislavem Grossem jenom proto, aby svým image „poctivce“ pomohl balamutit veřejnost a zakrýt před ní skutečnost, že ministerstvo (zejména pak jeho policejní složky) dál fakticky řídí duo povedených šibalů Gross -Přibyl, To ostatně prokazují jejich zveřejněné odposlechy a čilý styk s vysokými policejními důstojníky jak telefonický, tak formou konspiračních schůzek. A tak jako Bublan pilně sloužil Grossovi, slouží teď pilně i Paroubkovi a servilně pomáhá ukrýt a zamést pod koberec všechny levárny, politické zneužívání policie, prorůstání organizovaného zločinu až do nejvyšších pater policie a jeho spolčení s nejvyššími politiky.


Ještě se totiž nikdy nic uspokojivě nevyšetřilo. Dodnes nám poctivec Bublan nebyl schopen říct, k čemu byl určen „Mlýn“ a ani nemáme jistotu, zda v nějaké formě (viz aktivity Přibyla a Grosse) nefunguje dál. Dodnes nevíme, jak je možné, že policie kvůli Kořistkově nařčení (neprokázaném a evidentně neprokazatelném) dokázala bez sebemenšího důkazu zatýkat a létat vrtulníky, zatímco při současných mnohem vážnějších a lépe prokázaných podezřeních, obsažených v Kubicově zprávě, se stále neděje vůbec nic, resp. je mařeno jejich vyšetřování, je zakázáno informovat veřejnost, a potrestán má podle Bublana být sám Kubice jenom proto, že si dovolil na tento stav upozornit příslušný parlamentní výbor. Vedle těchto věcí poslední veledůležitý čin Bublanovy čacké policie – vydávání Topolánkova televizního žertu „pěti na stole v českých“ za trestný čin padělání peněz, budí spíš útrpný úsměv, ale i ten by nám ve světle všech známých okolností měl spíš zmrznout na rtech.

Ač už byl „poctivec“ Bublan opakovaně přistižen při evidentní lži (například při loňském CzechTeku, nebo nejnověji s tím, že už se připravují obžaloby v kauze biolíh), vždycky se z toho nějak vykroutí a ještě dokáže vzbudit v obecenstvu spíš účast a lítost. Chudák starý poctivý, vždyť ti jeho podřízení šibalové mu to zase jenom špatně vysvětlili, není to prý lež, jenom nedorozumění:

Například takhle hezky se dokázal vykroutit (Press klub F1, 14.6.2006) ze své lži o brzkých obžalobách v kauze biolíh:

zdroj a více: ..:. Milena Varadinková: Co všechno ještě vybublá z Bublana? (Virtually.cz) :.
2006-06-23, 14:56:00 • Média 
Už je to tak. Po celých 11 let jsme byli s Vámi. Nyní je mou povinností oznámit, že k 25.červnu 2006 XT3 Music club ukončí svou činnost. Je to z důvodu neprodloužení nájemní smlouvy majitelem domu v ulici Pod Plynojemem, kde po celé roky pražské magické hnízdo sídlilo. Je nám to všem líto (XT3-crew) a můžem jen doufat, že o XT3 ještě někdy uslyšíte. Snad nejen ve vzpomínkách...

zdroj: ..:. XT3.cz :.

2006-06-23, 12:12:18 • Alternativní kultura 
Hlídač parkoviště u Crossu je kretén

z policejního protokolu
celý dokument zde:
strana 1/3
strana 2/3
strana 3/3
2006-06-23, 10:32:00 • Cross Club 
Koalice: Policii nesmí vyšetřovat policie
( Radek Kedroň, Martin Erva, iHNed.cz, 22. června 2006)


Tu pasáž odsouhlasili zástupci vznikající vlády Mirka Topolánka hned na poprvé: je třeba zajistit nezávislé vyšetřování policejních zločinů.
A Rada pro lidská práva na včerejším jednání dosluhujícímu kabinetu navrhovala totéž : inspekce, která vyšetřuje trestné činy v policejních řadách, by se měla osamostatnit.
Nic nebrání tomu – jak se na první pohled zdá -, aby se zastaralý systém, podle něhož "policisty vyšetřují policisté" začal měnit.


Jacques a ti druzí
Debata o postavení inspekce se naplno rozhořela krátce poté, co policista Tomáš Čermák surově napadl členku Strany zelených Kateřinu Jacques. Spor vzápětí ještě vygradoval, když šéf protimafiánského útvaru Jan Kubice ve své utajované zprávě upozornil, že inspektoři pracují na politickou objednávku. Jeho lidé totiž zjistili, že šéf vyšetřovatelů inspekce má podezřele úzké vazby na kruhy blízké ČSSD. A právě představitele ČSSD Kubiceho lidé podezřívají z rozsáhlého korupčního spiknutí.
Problém je v tom, že inspekce, stejně jako policie, spadá pod Ministerstvo vnitra. Kontrolovaní i kontroloři mají tedy stejného nadřízeného. A často se velící důstojníci z obou táborů velmi dobře znají.
"Prostřednictvím reformy policie dosáhnout nezávislého vyšetřování trestné činnosti policistů," to je věta, která se má objevit v programovém prohlášení vznikající vlády vedené ODS.
Podle informací HN nebyly proti tomuto bodu dohody žádné námitky. Ostatně, vyplývá to i z předvolebních slibů. Jak ODS, tak Strana zelených a KDU-ČSL ve svých programech slibují, že stávající systém vyšetřování podezřelých policistů zruší a postaví nový nezávislý úřad.
Vládní rada doporučuje
Vyšetřování zločinů v policejních řadách přitom kritizuje i vládní Rada pro lidská práva.
"Současný systém šetření deliktního jednání policistů je v rozporu se zásadami transparence, nezávislosti a nestrannosti vzhledem k postavení Inspekce ministra vnitra," píše se v oficiálním dokumentu rady. Kabinet se měl včera analýzou zabývat, nakonec rozpravu odložil na příští týden. "Proč, to nevím. Byla by ale škoda, kdyby se čekalo až na novou vládu. Je potřeba na změnách začít pracovat," řekl včera vládní zmocněnec pro lidská práva Svatopluk Karásek.
Analýza navrhuje, aby se inspekce úplně osamostatnila. Přesný postup pro odtržení úřadu by mělo vypracovat Ministerstvo vnitra do ledna příštího roku. Vedení vnitra ale už ve svých prvních připomínkách naznačilo, že se mu Karáskův plán příliš nezamlouvá.
Sám Bublan zatím pouze připustil, že větší kontrola inspektorů by neškodila. "Nebránil bych tomu, aby se vytvořila veřejná nebo parlamentní komise, která by činnost inspekce kontrolovala," prohlásil.
Ač je jde jen o poloviční ústupek, i tak je to značný posun: dosud představitelé vnitra vždy tvrdili, že inspekce je dostatečně kontrolovaná. V neoficiálních rozhovorech navíc někteří představitelé vnitra a policie sami doporučují, aby šéfa inspekce vybíral a jmenoval parlament, nikoliv pouze ministr.
Jak a zda vůbec se inspekce promění, ovšem ukážou až další měsíce. Návrhy na osamostatnění inspekce se přitom poprvé objevily již před deseti lety, ještě v době, kdy na vnitru působil Jiří Ruml.
Nikdo nikdy ale s reformou klíčové jednotky, která má dbát na poctivost policistů, ve skutečnosti nezačal.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.
2006-06-23, 10:14:11 • Média 
video 1, video 2, video 3, video 4, video 5, video 6
2006-06-22, 23:46:00 
UKTEK

..a kdo ovládá azbuku, tak si i počte ;*)

23.6.2006 10:49
... jak sem si naběh – omluva oprava – nejde o UKrainaTek ale o UnitedKingdomTek. Prostě ta azbuka mě dokonale zmátla. No ale aspoň se snad někdo vydá na tu Ukrainu ;*)

P.S. Stejně je to globalní bordel když se o anglickým teknivalu píše azbukou ;-)více tyt: ..:. UKTEK :.

2006-06-22, 12:41:00 • FreeTekno akce 
Petice už obcím nepomůže
(CV Týden, 21. června 2006)


Petice, kterou bojují občané proti konání CzechTeku ve vojenském újezdu v Hradišti u Kadaně, je nejspíš zbytečná. Zástupci ministerstva obrany podepsali s organizátory minulý týden smlouvu. Akce proběhne na 51 hektarové ploše poslední červencový víkend. O zajištění akce jsme si povídali s tiskovým mluvčím Ministerstva obrany ČR Andrejem Čírtkem.


Proč se koná akce právě na Kadaňsku?
Jako jediný ze všech prověřovaných VÚ nemá pyrotechnickou zátěž a místo konání je dostupné z kraje vojenského prostoru.

Starostové okolních obcí se o konání akce dozvěděli až z médií. Proč nebyli informováni dřív?
Akce se jich týká omezeně. Nejbližší vesnice je vzdálená 3 km. Zvýšený tranzit skrz jejich obce může nastat i z jiných důvodů.

Kdo se postará o bezpečnost účastníků?
Na základě smlouvy ji zajišťují organizátoři. Pouze pět hlídek vojenské policie bude monitorovat průběh akce. S žádnou preventivní zásahovostí se nepočítá. V případě potřeby se spojíme s Policií ČR.

Jak budou hlídky velké?
Dvoučlenné posádky s autem.

Proč jste CzechTek vůbec povolili, když například v Anglii jsou podobné akce zakázány?
Akce by se stejně konala. U nás neexistuje zákon, který by ji zakazoval. Ve veřejném zájmu je, aby proběhla v klidu.

Před 14 dny se našla v prostoru nevybuchlá munice. Nehrozí účastníkům nějaké nebezpečí?
V místech, kde bude akce, se munice nenachází. Prostor nebyl nikdy použit pro výcvik, pouze pro táboření jednotek. Přesto bude ještě prohlédnut a zcela vyčištěn.

Neobáváte se škod na životním prostředí přírodě?
Ekologické škody by být neměly. V prostoru je pouze tráva a křoviny. Akce je pro přírodu stejná zátěž jako cvičení vojáků.

Kdo zaplatí případné škody na místních komunikacích?
Během června dojde k jednání se zástupci obcí, kde se budou případné problémy s dopravou řešit.
2006-06-22, 9:47:37 • Média 
Urban: Technaře přebarvíme na zeleno
(Eva Plevková, Plzeňský deník, 21. června 2006)


V západních Čechách se rodí policejní antikonfliktní tým. Právě jeho členové by na akcích typu CzechTek měli být mírovou spojnicí mezi technaři a těžkooděnci. Právě oni by měli zabránit zbytečnému násilí z obou stran. V čele západočeského antikonfliktního týmu stojí major Karel Urban.

* Co se skrývá pod názvem antikonfliktní tým?

Jedná se o pilotní týmy, které prozatím vytvořily tři správy Policie České republiky -Správa severočeského, severomoravského a západočeského kraje. Jde o preventivní záležitost. Antikonfliktní tým by měl být spojovacím můstkem mezi pořádkovou jednotkou, tedy těžkooděnci, a účastníky akcí, jako je technoparty. Aby fungovala vzájemná komunikace, abychom věděli, co oni chtějí, a dovedli jim vysvětlit, co chce policie

* Vznikají antikonfliktní týmy jako reakce na loňský CzechTek?

Jsou zaměřené zejména na CzechTek, jejich vznik ale přímo s touto akcí nesouvisí. Nápad zřídit u nás antikonfliktní týmy vznikl dávno před jeho loňským ročníkem. V té době už se špičkový management policie podrobně seznamoval s tím, jak obdobné týmy fungují v Německu. Velice vážně se to tady začalo brát po zhodnocení CzechTeku ombudsmanem. Na začátku letošního roku se sešly dvě desítky lidí z krajských správ a policejního prezidia a začalo se intenzivně pracovat.

* V jaké fázi budování týmu se nyní nacházíte?

Nyní máme 21 proškolených členů připravených do akce. Vybrali jsme je z několik desítek uchazečů, jejichž zájem mě mile překvapil. Jsou mezi nimi i tři ženy. Proškolení lidí děláme všechny tři správy společně. Co se týče počtu členů týmu, jsou na tom ostatní kraje obdobně.

* Jaká je vaše finální představa? Kolik by měl mít antikonfliktní tým členů?

Podle mě by stačilo, pokud by každá správa v rámci republiky měla do dvaceti členů. Souvisí to s vyškolením, vybavením a řízením. Na velké akce by se sjeli policisté i z ostatních krajů. Například na CzechTek, kterého by se účastnilo kolem pěti tisíc technařů, by mohlo být nasazeno 40 až 60 členů antikonfliktního týmu.

* Antikonfliktní tým je speciální vyčleněná skupina lidí v rámci policie?

Ne, týmy tvoří řadoví policisté, kteří zůstávají na svých pracovištích a tohle je pro ně činnost navíc. Jedná se o mladé lidi, v průměru slouží u policie do deseti let. Už něco znají, mají nějaké zkušenosti. Je potřeba, aby uměli komunikovat s lidmi, pohotově reagovat a byli trpěliví. Někomu budou muset něco opakovat třeba desetkrát. Výbušné agresivní typy jsou nepoužitelné.

* Plynou jim z jejich členství v týmu nějaké výhody? Dostávají například příplatky ke mzdě?

Je to běžný výkon služby, stejně jako když jsou nasazení další řadoví policisté. Účast na akci se jim započítává do fondu pracovní doby. Mají určitý příplatek za zvýšené riziko, protože budou pracovat v přímém kontaktu s lidmi, jako jsou technaři nebo skinheadi. Cením si toho, že i bez ohledu na peníze to opravdu chtějí dělat, chtějí pomoci zlepšit pohled na policii.

* Co konkrétně budou členové týmu dělat na akcích podobných CzechTeku?

Pracovně jsme si technaře rozdělili na zelené, žluté a červené. Na základě zkušeností z loňska a předloňska je jasné, že řada lidí se na party přijde pobavit, vyblbnout a poslechnout si muziku. Ti jsou pro nás zelení. Žlutí se pak přijedou zfetovat nebo opít. Určité procento lidí tam jde s cílem vyhledávat konflikt, porvat se mezi sebou a hlavně s policií. Tito červení radikálové přijíždějí hlavně ze zahraničí. Úplně zjednodušeně nám jde o to přebarvit většinu účastníků na zeleno, aby neporušovali zákony. Pak nebude potřeba zásah těžkooděnců.Někteří technaři se již začali přebarvovat na zeleno (DIY Karneval –Praha 17.6.2006)

Jak toho chcete dosáhnout?

Práce týmu začne ještě před zahájením akce. Členové se nebudou pohybovat přímo mezi technaři, ale na přístupových cestách nebo na okraji vymezeného prostoru. Do určité míry budou jako pořadatelé, kteří směřují tanečníky a udávají jim určité hranice: "Ano, jste tady dobře, ale touhle cestou jít nemůžete. Ta je soukromá. Vemte to tudy... " Asi takhle. Máme připravené i letáčky pro cizince s upozorněním, jaký prostor je pro party vyhrazený. Počítáme s tím, že by na místě byli tlumočníci a informační servis.

..:. více zde :.

2006-06-22, 9:08:00 • Média 
Po zásahu na CzechTeku byla z ODS cítit až příliš křečovitá snaha utopit Paroubka v policejních přehmatech. Konzervativní volič musí odmítat jednoznačné chyby policie. Po Topolánkových defétistických slovech o potřebě domluvit se s technaři (kteří o dialog tradičně nemají zájem a své akce před státními orgány naopak pečlivě tají) se ovšem na povrch drala jiná konzervativní otázka: zajistí premiér Topolánek můj soukromý majetek před nájezdy tradičně fetujících a zákony často nedodržujících individuí? Zajistí „konzervativní“ Topolánek klid pro matky, které v noci chodí ke svým dětem a jsou vděčné za každou vteřinu spánku, když si na dohled od jejich domu „tancující dětičky“ udělají týden trvající technoparty, s duněním soundsystémů čtyřiadvacet hodin denně? Otázky konzervativce však bohužel neskončily CzechTekem. Když se homo-lobbystům podařilo již poněkolikáté vnucovat zákon o registrovaném partnerství parlamentu a celé společnosti s použitím demagogických či přímo nepravdivých argumentů, zaznívala i z řad ODS příliš často populistická slova o „diskriminaci homosexuálů.“ Slova nepravdivá, ale také nekonzervativní a neliberální. Těsně předvolební výrok Mirka Topolánka o „zcela oprávněných požadavcích homosexuálů,“ přes vskutku odvážný dodatek, že „co se týče adopce dětí, podporuju jejich výchovu v úplných rodinách,” byl jen potvrzením konzervativního zklamání.

zdroj:..:. Jiří Zahrádka: Proč jsem nevolil ODS (ePortál.cz) :.

2006-06-22, 6:55:33 • Média 2006-06-21, 18:23:00 • CzechTek 
Jen několik málo minut stačilo, aby se Jirkov na Chomutovsku pokryl bílou slupkou – padaly kroupy, a to od drobných akorát tak do polévky, až po kusy ledu velké jako holubí vejce. Jiné krupobití se sneslo na vojáky, že v Doupovských horách ve vojenském prostoru mimo běžnou občanskou zástavbu má od 28. července začít oficiálně státem povolený CzechTek 2006. Lidé z okolních obcí se bouří, protože tisíce lidí na technoshow pojedou přes jejich vesnice. Zastaví se v jejich obchodech a hospodách, a ti, kteří budou opilí, představují časovanou bombu. Obavy lidí na Chomutovsku, žijících u hranic doupovského vojenského prostoru, chápu. Došlo k neřešitelnému paradoxu. Vojáci poskytnou prostor, kde kromě lesní zvěře a motýlů na loukách nepotkají technaři žádného místního člověka. Přesto ale jejich setkání budí nevoli již dva měsíce předem, protože technolidé musí projet dvěma silnicemi až do místa konání. A toho se místní lidé bojí. Neboť jejich vesnice budou nálevkami, kam se budou sjíždět šamani technohudby z celé Evropy. Strach z konfliktů představuje limity tolerance, se kterými bezpečnostní experti nepočítali. Byli jistě spokojeni, že ve vojenském prostoru bude od technařů pokoj. Strach ze srocení nomádů se začíná projevovat i po trasách jejich přesunu. To je jev, se kterým se dosud příliš nepočítalo. Nejhorší je, že se začíná obava přenášet i do příhraničních oblastí, kterými technokraválisté budou přijíždět ze západních zemí. Setkal jsem se s tím i jako telnický starosta. Byl jsem upozorněn na dva vousáče na motorkách. Na mapě si pečlivě kontrolovali louky kolem Telnice. Člověka hned napadne, zda náhodou tito technoprůzkumníci nedávají dohromady plán trasy přesunu nebo dokonce nevybírají místo pro ilegální technoparty. Ne všichni technaři totiž budou šťastni z toho, že by měli dorazit na srocení, které je státem povolené. To by jim neposkytlo tu dávku adrenalinu, po které touží a kvůli které to vše organizují.

zdroj: ..:. Jaroslav Doubrava: Co týden dal (Halonoviny.cz) :.

Starostové radí: Pozor na vousáče na motorkách, možná jedou na CzechTek!2006-06-21, 11:36:00 • Média 
Starostové z Podbořanska chystají petici proti CzechTeku
(Martin Hromádka, David Hertl, iŽurnál.cz, 18. června 2006, 17:58)


Starostové na Podbořansku na severozápadě Čech podepisují petici proti červencové technoparty CzechTek. Místem, kde by se měli sejít příznivci dunivé taneční hudby, je bývalá obec Sedlec ve vojenském cvičišti Hradiště v Doupovských horách. Přestože místo pro technoparty leží už na území chomutovského okresu, přístupová cesta povede právě přes obce Podbořanska.


Podle starostů pojede většina zájemců o taneční hudbu po silnici I/6 z Prahy do Karlových Varů a odbočí v Lubenci nebo Valči, aby dál jeli přes Vroutek, Nepomyšl, Podobřanský Rohozec a Mašťov do prostoru bývalé obce Sedlec.

Na technoparty, která začne 28. července, je očekáváno 30.000 lidí. Starostové se proto obávají dopravního kolapsu a devastace vzácné přírody Doupovských hor. S chystanou peticí chtějí vyzvat k jednání ministerstvo obrany, které ve středu podepsalo s organizátory smlouvu o pronájmu pozemku na kraji vojenského újezdu.

Ministr obrany Karel Kühnl po středečním zasedání vlády řekl, že armáda poskytne jenom pozemek, organizátoři CzechTeku se postarají o všechno ostatní, včetně zdravotnického a hygienického zajištění a úklidu odpadků. Technaři armádě za pronájem areálu zaplatí 24.000 korun.

Podle Kühnla nejbližší vesnice leží tři kilometry od hranic výcvikového prostoru. "Pro obce, které jsou na příjezdových trasách, to jistě bude znamenat zátěž. Je to ale nejmenší možná míra zátěže," uvedl ministr. Dopravu u výcvikového prostoru bude podle něj řídit policie, s obcemi se armáda chystá jednat o technických otázkách.

CzechTek se od roku 1994 konal v Česku již dvanáctkrát, vždy poslední víkend v červenci a často za asistence policie. Při policejním zásahu na technoparty v loňském roce u Mlýnců byly zraněny desítky účastníků i policistů.

zdroj: ..:. iŽurnál.cz :.
2006-06-21, 8:09:00 • Média 
CzechTek za humny lidem na klidu nepřidá
(Aleš Kassal, deník Lučan, 17. června 2006)


Přinese nezvladatelné a agresivní tanečníky, hluk, vyšší frekvenci aut? Nebo se obejde bez výstřelků? Obce jsou v očekávání.

Podbořansko, Hradiště -Co přinese letošní CzechTek? S napětím na výsledek čekají lidé z Mašťova na Chomutovsku, ale i z obcí v okrajové části Podbořanska. Letošní CzechTek se uskuteční ve Vojenském výcvikovém prostoru Hradiště, v katastru bývalé obce Sedlec, na rozhraní Podbořanska a Chomutovska.

Festival začne 28. července, u ukončení mají pořadatelé na svých oficiálních internetových stránkách otazník. I to lidem z okolí nepřidává na klidu. Obávají se chování návštěvníků, hluku, vlivu dopravy. "Na nedávném zasedání sdružení obcí Vladař zástupci Valče, Radonic a Mašťova uvedli, že sepisují petici proti konání. Podpis jsem tam dal i já, protože s akcí nesouhlasím," uvedl Bohumil Peterka, starosta Lubence, členské obci Vladaře. On i další odpůrci svůj postoj zdůvodňují tím, že řada lidí se podle něj jede na akci v negativním smyslu slova vyřádit a vybít, nikoli tancovat.
Právě přes zmíněné obce plus třeba Lubenec, Vroutek, Nepomyšl a Podbořanský Rohozec povede jedna z hlavních přístupových cest k místu konání. "Jako jedna z blízkých obcí máme z chování návštěvníků samozřejmě obavu," potvrdil Josef Kostka, starosta Podbořanského Rohozce. "Má tam přijet až 30 tisíc lidí. Kdopak uhlídá, aby se nic nestalo?!. A že přes nás pojedou, to je stoprocentní. I z hlediska dopravy a její bezpečnosti vidím v akci jisté riziko," uzavřel s tím, že pod petici se také klidně podepíše.
Po loňském rozehnání CzechTeku na Tachovsku se malá skupina usadila s hudbou v bývalém vojenském areálu u Nepomyšle. Něco přes 100 lidí a aparatury nepotěšilo obyvatele Vroutecka. "Šířil se sem stresující, nepříjemný hluk," připomněla starostka Libuše Moravčíková. Naopak v Nepomyšli někteří lidé nechápali, co komu vadí a muziku si rádi poslechli.
Podle neoficiálních informací se proslýchalo, že Policie ČR bude dohlížet na návštěvníky akce jen po hranici vojenského prostoru a dál bude vše na bedrech organizátorů, případně vojenské policie. Ministerstvo obrany včera na náš dotaz sdělilo, že skutečnost je jiná. "Po dobu konání CzechTeku bude určený prostor vyjmut z potřeb Armády ČR, zároveň tak bude možný zásah Policie ČR. Celou akci bude monitorovat jen několik hlídkových vozů vojenské policie. O detailech vzájemné spolupráce probíhají jednání," doplnila Mira Třebická z tiskové služby ministerstva obrany.... a naší vesnici také ne!
2006-06-21, 7:52:00 • Média 
Strahov 1, Strahov 2, Strahov 3, Strahov 4, Strahov 5, Újezd, Václavské náměstí

..:. více zde :.

2006-06-20, 22:04:00 • FreeTekno akce 
Demonstrace za okamžité odstoupení Jiřího Paroubka!

za hodinu, 20. června 2006, 17:00 – Václavské náměstí, Praha

(následovat by měl i pochod po magistrále!)

více na: www.Šinágl.cz, www.DostParoubka.cz a www.Paroubek.tv

2006-06-20, 15:52:00 
Starostové: Technoparty tu nechceme!
(Jaroslav Fikar, Blesk, regionální mutace – Čechy, 17. června 2006)


Akce ve vojenském prostoru není podle nich legální

DOUPOV – Ode dneška za 42 dní vypukne pravé peklo, hrozí se starostové obcí kolem Doupova. Technoparty CzechTek má na území vojenského újezdu Hradiště vypuknout koncem července. Ministerstvo obrany už podepsalo s organizátory dohodu. Obce v okolí ale obešlo!


„Napadneme smlouvu jako porušení zákona. Tato akce uvnitř vojenského výcvikového prostoru není legální. Sbíráme podpisy pod petici. Chystáme se smlouvu rozcupovat,“ uvedl včera předseda sdružení obcí Vladař Radan Večerka. Smlouva o nás bez nás ho jako právníka popudila. Třicet tisíc technařů musí na vojenské území projet přes obce Radnice, Maštov nebo Valeč. „Technoparty se má odehrát dva kilometry za obcí se 730 obyvateli. Jde o návrší, z něhož se budou bubny rozléhat široko do kraje. Vede tam silnice, na níž se stěží vyhnou dva trabanty. Doufám, že ministerstvo pošle někoho, kdo si to tu s námi vytrpí,“ rozčiluje se starosta Maštova Josef Slunéčko. Podobně míní starostka Radonic Věra Vernerová, která se obává zamoření luk i kriminality. „Je ironií, že po příslibu otevření území o velikosti 33 000 hektarů milovníkům přírody a houbařům se do okolí Bražova a Albeřic dostanou jen technaři,“ napadá rozhodnutí Večerka. Místní se chystají otevřít na uvítanou technařům ventilaci prasečáku.

Pro srovnání:

,,Pozemek je v údolí, obklopeném terénem a porostem, takže bude zabráněno šíření hluku,’’ dodal ČírTek.
Na Kadaňsko přijedou tisíce technařů (CV Týden, 7.6.2006)

Protesty jsou nám známy. Jde o území Vojenského újezdu Hradiště, kde vojska běžně cvičí a kde se i střílí, dostatečně vzdálené od hustého osídlení. Technoparty nemůže proto tolik rušit,“ sdělil včera Právu tiskový mluvčí ministerstva obrany Andrej ČírTek s tím, že dohodou s technaři chce ministerstvo zabránit neblahým událostem z loňska, aby nebylo použito rozsáhlé nasazení bezpečnostních složek.
CzechTek 2006 bude v Doupovských horách (Právo, 15.6.2006)

2006-06-20, 14:52:00 • Média 
Czech Tek 2006 se má konat ve vojenském prostoru v Doupovských horách. Už teď ale protestují přilehlé obce (v České republice neexistuje oblast, která by neobsahovala nějaké přilehlé obce) a vojáci se bojí, aby se organizovaní kraválisté z celé Evropy nepokusili v rámci akce proniknout do míst, kde jsou vojenské objekty. Je velmi pravděpodobné, že se o to pokusí, jde jim přece o to, dělat co největší bordel: to je jejich ideologie, jsou jako všichni revolucionáři proti „establishmentu“, jenom jejích protest je ještě méně artikulovaný než tomu bylo u masových revolučně uměleckých hnutí minulosti. K Paroubkovi mám tisíc a jednu výhradu, ale to, že se rozhodl loni proti Czech Teku tvrdě zasáhnout, bylo správné. Uvidíme, jaké plody přinese letošní appeasement.

Bohumil Doležal

zdroj: ..:. UDÁLOSTI: Z posledních dnů (NeviditelnýPes.cz):.

2006-06-20, 11:04:00 • Média 
Je svobodné umění diskriminováno?
(BLOGnoviny.cz, 20. června 2006)


Někteří umělci pracují jen za peníze. Ti, kteří sdílejí a dávají svoje tracky remixovat ostatním jsou objektem diskriminace, protože musí někde ohlásit, že nehrají copyrightovanou hudbu.
OSA předstírá, že zastupuje všechny uměce a snaží se od každého vybírat poplatky.
Provozovatelé živé hudby vedou soudní spory s OSA
Dnes ve 20:15 rozhovor blog Novin s Janem Pavelkou, mluvčím Svazu nezávisých autorů.


Autorské právo jako lichva

Ve středověku zakazovala církev lichvu a nikoho ani nenapadlo, že by vrcholná umělecká díla nemohla být kopírována a napodobována. V devatenáctém století vzniká copyright a v roce 2006 připravuje MKČR vyhlášku, která rozšiřuje presumpci viny za nelegální kopírování autorských děl na každou tiskárnu, CD nosič, nebo internet. Podle serveru Idnes budeme platit u dražších přístrojů "autorskou odměnu" v řádu desítek tisíc korun jako výpalné pro autorské svazy.
Zastupují oficiální autorské svazy opravdu všechny umělce?

"Svaz nezávislých autorů je dobrovolné neziskové sdružení autorů hudebních děl a jiných nositelů autorských práv poskytujících svá díla k veřejné produkci bez nároku na autorský honorář plynoucí z této veřejné produkce. Chceme sjednotit autory, kteří nemají zájem, aby za ně OSA vybírala peníze, ze kterých oni sami stejně neuvidí ani korunu. Chceme ulehčit organizátorům veřejných hudebních produkcí, kde vystupují autoři, které OSA nezastupuje. Nechceme, aby byla hudba pouze prodejní komoditou či tovarem." píše se na stránkách SNA.
Případné otázky pište do fóra.

zdroj: ..:. BLOGnoviny.cz :.

K tématu:
Politická strana brání zájmy digitálních pirátů (Technet.cz/CzTk Blg, 11.6.2006)
2006-06-20, 10:45:00 • Média 


více fotek na: ..:. worldsqueaker.Flickr.com :.další foto na: ..:. hanyonline.rajče.net :.

2006-06-20, 8:27:00 • FreeTekno akce 
Technaři nedodrželi trasu a čas
(Právo, 19. června 2006)


Sobotní technařskou akcí v Praze se v přestupkovém řízení bude pravděpodobně zabývat magistrát města. Organizátor sice pochod oznámil, technaři ale nedodrželi předem stanovenou trasu a navíc jejich akce neskončila ve smluvenou dobu.

17:31 Po upozornění Ondřeje zpráva Práva doplněna a opraven link. Thnks

Párty odstartovala na Strahově, kde se dopoledne sešlo jen pár desítek technařů, kteří pouštěli hudbu z reprobeden a tančili. Do odpoledne počet tanečníků stoupl na sedm set. Za doprovodu asi dvaceti technařských vozů se pak vydali na pochod centrem metropole a postupně se k nim přidávali další příznivci.
„Přibližně ve čtvrtině trasy přestali dodržovat dohodnutá pravidla. Místo do Myslíkovy ulice se vydali po Národní do Spálené,“ popsala mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Odtud pak zamířili až na Václavské náměstí, kde se na půl hodiny zastavili, i když podle domluvy měli rovnou pokračovat k Hlavnímu nádraží a tam akci ukončit.

zdroj: ..:. Právo.cz :.

2006-06-19, 12:48:00 • Média 
Technoparty asistoval Paroubek
(deník Šíp, 19. června 2006, 10:55)


PRAHA – Po průšvihu na CzechTeku se stal končící premiér Jiří Paroubek čestným hostem na letošním ročníku veselého tekkno karnevalu v pražských ulicích. Jeho karikatura však naštěstí nemohla zavelet k žádnému zásahu, natož brutálnímu.


A tak karneval oslovil hodně lidí v centru Prahy! "Cílem je samozřejmě pobavit sebe a zároveň tak trochu i naštvat ty protivné starce, kteří ovládají radnice. I ta nejméně provokativně oblečená free-technařka je pro ně zcela nedostupným sexuálním objektem a tekkno pro ně není hudba, ale rámus, ale mezi námi, on to také rámus je – cílem techna je prostě udělat hluk, který lidem bude dělat nějakým způsobem dobře," přiblížil Šípu páteční akci jeden z účastníků.

Kdyby to tak nebylo, tak samozřejmě celé hnutí nebude atraktivní pro teenagery, kteří prostě chtějí obsadit ulice, lesy a louky a budit důchodce v okruhu deseti kilometrů ze spaní. Chtějí revoluci a útěk, a nejlépe oboje dohromady.

To je prostě lidská přirozenost, v určitém věku. Páteční akce měla alespoň kouzlo v podobě masek a relativního klidu.

zdroj: ..:. DeníkŠíp.cz :.

foto a další snímky z DIY karnevalu na: ..:. Sheilab.album.cz :. ... ... zcela nedostupné l23ies
2006-06-19, 11:39:00 • Média 
Ulicemi Prahy prošli stoupenci DIY kultury
(Ondřej Slačálek, Britské listy, 19. června 2006)

Svobodná tekno kultura, to není jen Czechtek, kolem něhož se již po několik let konají v době okurkové sezony pravé mediální a politické saturnálie. Jiným projevem této tvořivé kultury je již čtvrtým rokem konaný Do It Yourself Karneval. Buďme rádi, že zůstal až na pár výjimek ušetřen zájmu médií a nedošlo k jeho zařazení do zpravodajského spektáklu – a to navzdory tomu, že za ním páni novináři nemuseli jezdit do odlehlých koutů země, ale stoupenci alternativní kultury jim pochodovali přímo pod nosem centrem Prahy.


Do It Yourself Karneval se koná proto, aby dal prostor pro tvořivost stoupenců tekno kultury a ukázal je obyvatelům hlavního města přímo, bez zprostředkování médii, která své informování obyčejně redukují na několik stereotypních obrázků. Akce se konala v letech 2003 a 2004, loni proběhla dokonce dvakrát. Jednou na jaře – a podruhé mimořádně v září, jako protest proti rozehnání Czechteku. Dodejme, že jako protest mimořádně nápaditý a vydařený, protože narozdíl od některých demonstrací proti policejnímu zásahu bez politických parazitů a jiných dalších chytráků, protest ne prostřednictvím hesel, sloganů a skandování, ale ukázáním pestrosti a barevnosti vlastní alternativy.

Do It Yourself Karneval letos proběhl v sobotu 17. června. Již tradičně se na Strahově setkala – a to i navzdory občasnému dešti – spousta vtipných a nápaditých masek a rovněž asi dvacet nákladních aut se zvukovou aparaturou. Krátce po čtvrté hodině následoval průvod dvou až tří tisíc lidí – nejprve dolů ze Strahova na Újezd a pak přes Národní třídu na Václavské náměstí a po krátké zastávce na Hlavní nádraží, kde se účastníci akce zčásti dále věnovali tanci, ale ve většině se postupně rozešli.

Akce nebyla „politická“ v tom smyslu, že by prvoplánově demonstrovala „za“ něco nebo „proti“ něčemu. I přesto měla nepominutelný politický rozměr, či spíše rozměry.

celý článek na:..:. Blisty.cz:.

2006-06-19, 7:25:22 • Média 

fotoreport na ..:. CzechTek.xf.cz :.


2006-06-19, 4:23:00 • Alternativní kultura 


..:. více zde :.

2006-06-19, 1:23:00 
Minividea z DIY karnevalu zde:

Strahov začátky
Strahov 2
Strahov voda
Most Legií
Vodičkova
Václavák
Václavák 2
Opletalka

2006-06-18, 21:42:01 • FreeTekno akce 
DIY Karneval – Jaký byl ?
(Vitexus, BlogNoviny.cz, 17. června 2006)


Paráda! Počasí nám přálo i přes raní déšť a polední přeháňku. Na seřadišti u strahovského stadiónu se sešlo mnoho příznivců freetekna.

Průvod začínala xChaosovo královna – Škoda 1203 vybavená pletivem přes přední sklo a plastovou konví coby vodním dělem. Otevřený zadek zaplňovaly 3 reprobedny. Hrálo se z notebooku a generátor byl na střeše. Vskutku reprezentativní vozidlo! :D

Podobně vybavených vozidel karnevalový průvod čítal asi 8 a za každým rozdováděný chumel křepčících tanečníků. Když se dal průvod do pohybu, dali se lidé počítat na tisíce. Jelo se po vytýčené trase a policie se skřípěním zubů řídila provoz zatímco teknaři hulili, chlastali ujížděli se na nejrůznější chemii i dredaté biologii ;)
Průvod sjel ze Strahova kolem Zahrady Kinských (fontána byla v tu ránu plná) a na Újezdě zahnul k národnímu divadlu. K průvodu se neustále nabalovali další lidé. Zajímavé, bylo kromě masek a roštěnek pozorovat také protažené ksixty převážně starších domorodců. Turisté to samozřejmě brali jako velmi fotogenickou místní zajímavost. Od národního divadla zahnul průvod do prava abychom po trase tramvají došli až na Václavák. Dlouhá nudle aut a lidí obkroužila vrchní část václaváku a my jsme měli možnostst na něm asi na deset minut zažít nefalšovanou rychtu! Z václaváku jsme pak ookračovali opletalovou ulicí až před hlavní nádraží, kde se hrálo a tančilo a kalilo atd. až do podvečera, kdy se vše v klidu a pokoji rozešlo, rozjelo a rozpustilo. Rozhodně tahle sobota stála za to!

zdroj: ..:. BlogNoviny.cz :.

foto plus další snímky z DIY karnevalu na: ..:. vichra.wz.cz :.

2006-06-18, 14:07:00 • Média 
Centrem Prahy zněla v podvečer technohudba
(ČTK, ČT24.cz, 17. června 2006, 21:20)


Praha – Centrum Prahy zahltila dnes v podvečer technohudba. Technaři si dopoledne dali dostaveníčko na Strahově, kde si až do odpoledne užívali produkce svého oblíbeného hudebního stylu. Poté se vydali do ulic metropole, a to přes Smíchov na Václavské náměstí. Zhruba 1500 převážně mladých lidí doprovázelo kolonu patnácti aut s reproduktory, z nichž se nepřetržitě šířila do okolí dunivá hudba. Ta zcela přehlušila i fotbalové fanoušky, kteří v dolní částí náměstí povzbuzovali český tým, který na šampionátu zápolil s Ghanou.


Ohlášená akce bude mít s největší pravděpodobností dohru na pražském magistrátu, protože organizátoři nedodrželi stanovená pravidla. Odchýlili se od domluvené trasy a navíc pochod neukončili ve 20:00, jak bylo dohodnuto, řekla ČTK mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Na 200 tanečníků se podle ní ještě kolem 21:00 zdržovalo na konci Opletalovy ulice v prostoru před hlavním nádražím a ze dvou alegorických vozů hrála hudba. Policie nezasahovala a zjištěné přestupky nahlásí magistrátu, dodala mluvčí.

Mnozí účastníci pochodu Prahou jevili zjevné známky únavy, za níž bylo nejen dusné počasí, ale patrně i alkohol. Policisté, kteří technařskou akci sledovali, nemuseli řešit žádný incident.

"Došlo jen k několika drobným potyčkám mezi samotnými účastníky technoparty, kde svou roli nejspíš sehrál alkohol. Menší incident se stal na smíchovském náměstí Kinských, kde horkem zmožení mladí lidé hromadně naskákali do fontány," řekl ČTK policista, který zajišťoval pořádek během pochodu.

Připustil, že se technaři nedrželi stanovené trasy. Vynechali Karlovo náměstí a cestu na Václavské náměstí si zkrátili přes Národní třídu. Způsobili tak problémy tramvajím, které tudy projíždějí. "To ale trvalo jen chvíli," zmínil policista.

Organizátorem dnešní technoparty, na níž se sešli mladí lidé zaměření na taneční proud rave, byla podle něj Alternativní kultura DIY.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.zdroj a další foto: ..:. Hypno.cz :.
2006-06-18, 13:55:21 • Média 
pruvod dorazil pred hlavni nadrazi. [admin via SMS]
2006-06-17, 18:56:00 • SMSky z terénu 
průvod vyrazil ze Strahova dolů na Smíchov – půjde přes Újezd, Most legií, po nábřeží na Karlovo náměstí a dále Ječnou a Štěpánskou, přes Václavák do Opletalovy ulice...
2006-06-17, 16:16:00 • FreeTekno akce 
DIY Karneval #4

Myšlenka zůstává stále stejná – ukázat, že subkultura, známá pouze pořádáním free parties, je především pestrou komunitou kreativních lidí, schopných spontánně, s minimálními prostředky, bez pravidel a centralizace tvořit něco, co stojí za to...

Sraz: 11:00 parkoviště (u malého stadionu) na Strahově
Začátek průvodu: 14:00

Trasa průvodu: Strahov – Vaníčkova – Turistická – Na Hřebenkách – Švédská – Zapova – Holečkova – Újezd – Vítězná – Most legií – Masarykovo nábřeží – Myslíkova – Karlovo nám. – Ječná – Štěpánská – Václavské náměstí – Opletalova

více na: ..:. diy.freetekno.cz :.Z loňského karnevalu – SHM8

2006-06-17, 9:50:00 • FreeTekno akce 
Ve šmírování lidí je Česko na špici
(Josef Šlerka, Deníky Bohemia, 16. června 2006)


Praha – Desetitisícové pokuty hrozí novinářům za zveřejnění uniklých odposlechů, pokud projde novela příslušného zákona. Ministr spravedlnosti Pavel Němec tak reaguje na situaci kolem odposlechů. Počet odposlechů jde v Česku do tisíců. Za minulý rok to bylo skoro osm tisíc napíchnutých telefonů, sledování a monitorování.

Česká republika se tak řadí mezi světovou špičku v počtu šmírovaných občanů. Pro srovnání: v letech nejtvrdší totality se počet odposlechů pohyboval ve stovkách. Navíc byly podle tehdejšího zákona nelegální, dnes je tomu jinak. Podle trestního řádu se staly nevítané uši v našem soukromí běžným prostředkem pro ziskávání důkazů.

..:. více zde :.

2006-06-17, 9:12:00 • Média 
Pozor na Agátu! Je mazaná
(Josef Šlerka, Deníky Bohemia, 16. června 2006)


Praha – Bezpečností složky České republiky jsou již několik let vybaveny unikátním odposlechovým systémem Agáta. Když před lety "praskla" jeho existence, nebyla policie příliš ráda. Ukázalo se totiž, že je schopná zjistit telefonní číslo mobilu, který má podezřelý u sebe, a následně zažádat o jeho odposlech.

..:. více zde :.

2006-06-17, 9:12:00 • Média 
Tiskové prohlášení Jiřího Jehličky
pomník J. Palacha a J. Zajíce, Václavské náměstí, Praha, 15. června 2006

15. 6. 2006 v 10:00 hodin v rámci tiskového prohlášení Jiří Jehlička, tvůrce protikorupčního systému CERD ČR, potvrdil pravost důležitých částí tzv 'Kubiceho zprávy'. J. Jehlička v letech 2002-2003 zastupoval v Praze ruské společnosti, které měly velmi dobré vztahy s rodinou Kočků. Kubiceho zpráva neuvádí žádná svědectví. Jehlička se rozhodl se zastat Kubiceho a osobně potvrdit pravdivost většiny informací. Pokud Barková v kauze Gross byla pro veřejnost nepřijatelná, tak rodina Kočků je velmi dobrým mostem mezi státní správou a podsvětím. Barková je proti rodině Kočků jen slabý odvárek!


Jiří Jehlička se k tomto kroku dlouho odhodlával, neboť očekává účelovou diskreditaci ze strany Jiřího Paroubka a nepředvídatelné kroky z ruskojazyčného podsvětí, kterým jsou tito lidé třeba jen zprostředkovaně obklopeny.

Cituji: "Někdo už konečně musel říci nahlas, že pan Paroubek je zlo pro tuto společnost. Lidé si musí uvědomit, že tento politik hájí své zájmy a nikoliv zájem občanů. Svým prohlášením jsem se vystavil ohromným bezpečnostním rizikům pro sebe i svou rodinu." V České republice není Policie garantem objektivního vyšetřování.

fotografie z Václavského náměstí 15. 6. 2006 na ..:. Free.cz :.
více na ..:. Free.cz :.
2006-06-16, 19:54:00 • Média 

2006-06-16, 18:56:42 • FreeTekno akce 

Čtenář Lupy, vytrénovaný našimi předvolebními průzkumy o postojích stran k Internetu, musel zpozornět už při úvodní větě prvního spotu "Paroubkova blogu:""Internet je médium, které považuji za perspektivní". Jaká škoda, že skutečně nejde o slova bývalého předsedy české vlády! Bezpochyby bychom neznali všechny ty dlouholeté tahanice o podporu rozvoje broadbandu a informační společnosti. Také předvolební opoziční převaha na českém webu by jistě vypadala úplně jinak. Ve skutečnosti totiž byl web jediné významnější médium, které tehdejší premiér ponechal v plen svým politickým protivníkům.


Jestliže se totiž skutečný Jiří Paroubek (skrze Úřad vlády) od "svého blogu" distancoval, aniž by byl rozhodnut přijmout patřičné "nápravné" kroky, říká tím, že mu blog možná vadí, ale každopádně mu nepřikládá žádný větší význam. To je zvláště zajímavé v atmosféře, kdy tentýž Jiří Paroubek hromadně obviňuje ostatní média za nepokrytou podporu svých politických rivalů a dotčeně reaguje i na kritické dopisy čtenářů v novinách.

Škoda. V opačném případě bychom věděli, že některý z vedoucích politiků konečně bere Internet o něco vážněji než jen jako platformu pro výměnu nevhodných obrázků a názorů. Nic naplat, tradiční média v povědomí většiny stále hrají podstatnou roli, a tak naší elitní menšině nezbývá než se zde bavit po svém. Mimochodem, topolankuv.blog.cz je stále prázdný…

zdroj: ..:. Proč Paroubek nebloguje (Lupa.cz) :.

2006-06-16, 18:33:00 • Média 
Sbiranico: Plnou Parou Back!!!


2006-06-16, 18:23:00 • Inspired by... 
Tisková zpráva o politické mafii, kterou nikdo nechce slyšet
(Jindřich Tichý, 15. června 2006)

Jedním z hlavních organizátorů demonstrací na Václavském náměstí z posledních dnů proti Jiřímu Paroubkovi je pan Jiří Jehlička. Ve středu 14. června 2006 ohlásil své prohlášení formou tiskové konference na čtvrtek 15. června 2006 na 10:00 hodin, ve které uvede závažná fakta k propojenosti mafií s politickými a vládními činiteli.


Na místě ve stanoveném čase bylo připravena skupinka fotografů, kameramanů a novinářů, z nichž jediná zjevně označena byla Mladá fronta. Z četných televizních kamer byla, podle štítku, identifikovatelná TV Nova, na druhé ČT.

Pan Jedlička pronesl své prohlášení, z části z připraveného papíru, z části živě a částí na dotazy novinářů. Informační podstatou jeho prohlášení byla tato fakta:

a) Pan Jehlička uvedl, že je vypracováno trestní oznámení, ve kterém je několik desítek bodů ke kriminálním kauzám, korupci a propojenosti mafií s politickými a vládními kruhy. K tomu uvedl, že poprvé před 14 dny a podruhé před třemi dny kontaktoval sekretariát Policie ČR, útvar ÚOOZ, kde nabídl závažná svědectví v souvislosti s kauzami a korupcí, návazná na zprávu šéfa ÚOOZ, Kubiceho. Ani v prvním, ani v druhém případu nabídky závažných svědectví však nebyl ani přijat, ani vyslechnut. Policie o jeho informace nejeví zájem, ačkoliv se mají týkat vládních představitelů s důkazy, že p. Kočka je skutečně členem pražského podsvětí, proč a jak jsou návaznosti na premiéra Paroubka a další osoby.

b) Pan Jedlička uvedl, že v roce 2003 působil ve firmě Milamed group s.r.o, kde měl za pracovní úkol, jako manažer, pracovat na vytváření kontaktů a schůzek mezi zahraničními osobami u nás podnikajícími, napojenými na organizovaný zločin a policii, konkrétně s útvarem ÚOOZ. Tato firma byla a u některých osob stále je, dle aktuálního výpisu z obchodního rejstříku, ve vlastnictví Vladimir Molojaroslavtsev (Ruská federace), Dmitry Ghiglintsev (Praha 9), Varshavskaya Zhanetta (Ruská federace), Morozov Alexander (Uzbekistán), Kim Marina (Uzbekistán), Demydiv Oksana (Ukrajina), Volog Oleg (Moldova).

c) Pan Jehlička uvedl, že jeho činnost ve firmě Milamed Group s.r.o řídili tajně policisté z útvaru ÚOOZ, kteří nikdy nevystupovali jménem a používali přezdívky. Kontaktní policista pana Jehličky na četných schůzkách, dle jeho slov, byl policista s přezdívkou Colombo.

d) Na otázku, kterých osob ve vládních kruzích se propojenost s mafií týká, pan Jehlička uvedl především osoby Kočka, Sobotka, Paroubek a dalších napojení na pražskou radnici.

Tiskové prohlášení pana Jehličky je souběžně také testem míry a vlivu vládní cenzury (nebo také testem vyváženého vládního ticha) kolem politických afér. Je před námi, zda média a zejména televize, podrobně informují o podstatě nabízených svědectví a informacích, obsažených v tiskovém prohlášení proti vládní korupci, nebo zda budou odsunuta, stejně jako na ministerstvu vnitra, pod špionážní taktovkou bývalého pracovníka BIS, plného bývalých příslušníků STB, ministra Bublana, dnešního ministra Vnitra.

Po kauze Hučín, který rozkrývá dodnes aktivní komunistické a estábácké praktiky v BIS, Policii a českých soudech a kterou se snaží vládní politické prokomunistické skupiny již roky ututlat, je na stole další přímé svědectví pana Jehličky, jak, kým a kudy v posledních letech probíhaly různé cesty organizovaného zločinu, napojeného na vládní špičky.

V dnešní aktuálně pohnuté době, kdy se komunisté zmocnili prostřednictvím Paroubka celé síly strany ČSSD, kdy opět usilují o uchopení moci pomocí politických intrik zneužitím demokracie, zákonů a různých pozičních postavení, které již v minulosti obsadili svými lidmi, v době kdy komunisté bijí na poplach, snaží se zanést mezi lidi opět svou ideologickou propagandu o hodných komunistech tehdy i dnes a vydírají celý národ, jsou svědectví o zákulisních praktikách socialistických a komunistických prominentů či pohlavárů obzvláště závažná.

Faktem je, že v této zemi dnes nelze uvažovat pouze o čistě politickém spekulativním pozadí. V této zemi byly nastaveny existenční podmínky politických mafií tak, aby zákony a struktura společnosti nahrávala malým a vybraným zájmovým skupinám a těm profesím, oborům a firmám, potažmo osobám, které vládnoucí zájmové skupiny přirozenou cestou potřebují ke své existenci a k tomu, aby s udržely u moci.

Tyto skupiny a profese mají samozřejmě vytvořeny podmínky a nastaveny evropské platy a příjmy tak, aby dosahovaly 50 až 100 tisíc Kč měsíčně, na rozdíl od většiny národa, který přežívá na hraně, jako oslíček otřes se. Tyto skupiny a profese by mohly velmi rychle přijít o své jistoty a příjmy, pokud by nebyly poslušni vládnoucí garnituře politické mafie, počínaje tradičně poslanci této země, novináři, zpravodaji nebo licencemi na vysílání konče. Ovládat tento systém pokroucené demokracie, nerovných podmínek a mediální kamufláže pak již není nic těžkého a bývalí i dnešní komunisté v tom mají bohatou tradici.

Za velmi závažné a důležité je pak možné považovat i přirozené důkazy existence neo-komunistické cenzury, kdy jsou taková závažná svědectví logicky zatajována nebo zkreslována v médiích, případně úmyslně překroucena a znehodnocována. Žijeme v době mafií pod záštitou politických hrátek 21. století, bez ohledu na to, čí jsou.

Lidé budou žít v takovém deformovaném systému mafií tak dlouho, dokud se ho nezbaví. Zbavit se ho ale mohou pouze tehdy, pokud pochopí jak veliká síla a čím svazuje lidem životy i majetek a pokud postaví proti této mafií sílu větší. Dny odvážných a hrdinů jsou jen v pohádkách a mafiánská chobotnice si kvůli pouhým pohádkám kufry sama od sebe nesbalí.

Kdo chce žít a ne skomírat, musí pochopit, že pro to musí něco udělat. Ten kdo dnes ještě neskomírá si zase musí uvědomit, že pod současnou vládou chobotnice nemusí dlouho trvat a bude skomírat také a o budoucnosti našich dětí ani nemluvě.

zdroj: ..:. Šinágl.cz :.
2006-06-16, 15:47:00 • Komentáře / názory 
Daniel Landa – mamonář, nacionalista, národovec, filozof, filantrop... a co ještě?
(MGZN.cz, 16. června 2006, 9:55)


Na iDnes.cz se obejevila malá recenze na koncert Daniela Landy, jež byl pojmenován s příznačným názvem Večer sjednocení. (Zdá se, že nemůže být hloupějšího názvu.) Landa v průběhu četl z Platóna a Konfucia a dopňoval to vlastními úvahami o politice, stavu země a smyslu života. Mimo jiné se v průběhu koncertu přiznal, že by se svým společenstvím Ordo Lumen Templi rád sehnal peníze na výstavbu chrámu svatého Václava, údajně "největší stavby v dějinách zemí Koruny české". (Většího mamonu a žvástu pohledat.) Můžeme se tedy těšit na bombastickou stavbu, řízenou obskurním řádem a nacionálním zpěvákem. Co z tohoto spojení asi může vzejít? Snad si Landa představuje, že se stane sjednocovatelem a že z jeho iniciace vznikne podobný objekt jako např. Národní divadlo. Možná si myslí, že tím vznikne nové národní obrození. Možná že se jen Landa propadá do národoveckých, mamonářských bludů. Odpověď je jediná: chtělo by to trochu více pokory, aby z toho nešel takový strach a aby to byo uvěřitelné. Ale možná přeci jen se Landa považuje za vyvoleného, který musí obrodit upadající národ. Lze si jednoduše domyslet, k čemu toto smýšlení vede.

zdroj: ..:. MGZN.cz :.

2006-06-16, 15:31:00 • Média 
Landa by rád postavil chrám svatého Václava
(iDNES.cz, 13. června 2006, 12:59)


Zpěvák Daniel Landa se na mimořádném koncertě na pražském Břevnově svěřil, že se chce zasadit o výstavbu chrámu svatého Václava.Landa si na pódium vzal několik knih, z nichž četl mezi písněmi. Publikum slyšelo z úst zpěváka, jenž s hudbou začínal ve skinheadské skupině Orlík, myšlenky Platóna či Konfucia.

Několikrát také citoval z knihy Legenda o grálu, ve které její autorky vykládají středověkou legendu pomocí psychoanalytické teorie Carla Gustava Junga.

Myšlenky z "chytrých knih" doplňoval ještě vlastními úvahami o politice, stavu země a smyslu života.

Landa mimo jiné publiku řekl, že by se svým společenstvím Ordo Lumen Templi rád sehnal peníze na výstavbu chrámu svatého Václava, údajně "největší stavby v dějinách zemí Koruny české".

Landa již dříve uvedl, že toto společenství si klade za úkol blíže neurčeným způsobem v zemi nastartovat "kapitalismus s humánní tváří".

celý článek na: ..:. iDNES.cz :.
2006-06-16, 15:23:19 • Média 
Členové Národní strany nespáchali podle policie v lednu při projevech poblíž romského památníku v Letech na Písecku trestný čin. Policie se zabývala trestním oznámením, podle něhož řečníci porušili zákon, když údajně zpochybňovali genocidu v bývalém romském táboře. Podle znaleckých posudků a rozborů audiovizuálních záznamů ale trestný čin nebyl spáchán, řekla mluvčí písecké policie Hana Moltašová.

Členové NS 21. ledna při shromáždění, na němž chtěli odhalit pomník válečným obětem, tvrdili, že protektorátní tábor v Letech byl jen pracovní a Romové v něm umírali na běžné nemoci. "Prověřili jsme všechny zvukové a audiovizuální záznamy, které tam byly pořízeny. Podle znaleckého posudku Historického ústavu Akademie věd ČR z historického hlediska nelze uznat letský tábor jako koncentrační či vyhlazovací," uvedla Moltašová. Podle posudku v táboře k přímé genocidě, vyvražďování obyvatelstva nedošlo. "A projevy, které tam byly proneseny, neprojevovaly otevřený projev myšlenek, které by podporovaly, zpochybňovaly nebo se snažily ospravedlnit genocidium nebo jiné projevy nacistů," dodala Moltašová

zdroj: ..:. Policie: Členové Národní strany neporušili v Letech zákon (ČT24.cz):.

2006-06-16, 15:02:43 • Média 
Během mistrovství světa otevřeli organizátoři celkem třináct takzvaných FanFestů, tedy míst, kde se mohou fanoušci bavit a kde se zároveň prezentují jednotlivé země. Podmínky pro podnikání i propagaci jsou ale přísné: ve FanFestech se nesmí například čepovat jiné pivo než americké – od oficiálního sponzora turnaje.
Rozhodla o tom mezinárodní fotbalová federace FIFA a třeba právě Čechům tím vzala něco, čím mohli na FanFestech vzbudit zájem. Podobné omezení platí také pro některá jídla.

zdroj: ..:. "Český" stánek v Německu dělá ostudu (iHNed.cz) :.

2006-06-16, 14:29:00 • Média 


Zámecký parket * start: 19:00 * entry: 40,-

2006-06-16, 10:39:47 • FreeTekno akce 
Zatím mi nikdo neřekl abych si sbalil věci
(Miloš Čermák, Milan Šíma, Reflex, 15. června 2006)


Nosí uniformu méně častěji než jeho předchůdci. Ale odmítá, že by mu to v ní neslušelo. „Jestli chcete, ukážu vám fotografie,“ říká VLADISLAV HUSÁK (40). Působí uvolněně, mluví věcně a často se směje. Jako by ani nebyl policejním prezidentem na rozhoupané židli. A jako by policie nehrála důležitou roli v nedávno skončených volbách. Že je policie ovlivnila, si podle průzkumu veřejného mínění myslí čtvrtina lidí.

..:. více zde :.

2006-06-16, 10:20:00 • Média 
Husák před CzechTekem 2005
( Události, komentáře, ČT1, 27. července 2005, 22:30)


Moderátor (Veronika Sedláčková, Michal Schuster):
Pokud by se účastníci začali sjíždět na soukromý pozemek bez souhlasů jeho majitele, bude policie připravena ukončit tuto akci, ještě než začne?

Vladislav Husák, náměstek policejního prezidenta:
Samozřejmě, policie bude připravena a policie je připravena po celé republice.

..:. více zde :.

2006-06-16, 10:20:00 • Média 
Do března 2007 má Vnitro vypracovat návrh zákona pro vznik nezávislé instituce k šetření policie a dalších bezpečnostních složek

Stíhání policistů má být nestranné
( Petr Uhl, Právo, 15. června 2006)


Na jednání sněmovního bezpečnostního výboru před volbami marně požadovali opoziční poslanci, aby až do vyšetření případů, medializovaných ředitelem útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Janem Kubicem, byl mimo službu postaven i ředitel inspekce ministra vnitra Miroslav Borník.

..:. více zde :.

2006-06-16, 8:33:00 • Média 
HOST žádá IMV o více informací o zásahu v Propasti
(ČTI, 13. června 1996)


PRAHA (ČTI) – Hnutí občanské solidarity a tolerance (HOST) a spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun sice přivítaly zveřejnění závěrů, které na základě zkoumání policejního zásahu v klubu Propast učinila Inspekce ministra vnitra (IMV), ale zároveň viní inspekci z nedostatečného informování veřejnosti.

Podle prohlášení, které dnes ČTI poskytli aktivisté zmíněných organizací, měla IMV konkretizovat údaje o policistech podezřelých z toho, že na základě jejich rozkazů došlo během zásahu k použití násilí. IMV dospěla k závěru, že dva policejní důstojníci, z nichž jeden se podílel na organizaci a přípravě zásahu a druhý akci řídil, jsou podezřelí z trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti.
"Postrádáme sdělení o tom, kteří policisté jsou odpovědní za to, že podle očitých svědků bylo použito násilí, a proč jsou velitelé zásahu podezříváni pouze z nedbalostního trestného činu," uvedli dnes pro ČTI Michal Horák a Stanislav Penc za HOST a aktivisté Šalamounu John Bok a Lenka Procházková.
Zároveň inspekci požádali o zveřejnění toho, jak jsou policisté připravováni na podobné zásahy. "Brutální a cynické chování k bezbranným lidem totiž nelze vysvětlit ani mylnými vstupními informacemi, ani tím, že jsou policisté trénováni na případný konflikt s profesionálními zločinci," prohlásili aktivisté HOST a Šalamounu.
Oficiálním důvodem zásahu v sobotu 4. května 1996 bylo pátrání po pachatelích trestné činnosti. Policii se podařilo zadržet jednoho muže hledaného kvůli loupeži. Členové policejního sboru navíc získali poznatky o údajné konzumaci drog v klubu. Policie krátce po zásahu prohlásila, že v klubu se podařilo zajistit tři marihuanové cigarety, použité injekční stříkačky a odhozené nože. Policejní prezident Oldřich Tomášek však později tvrdil, že cigaret s marihuanou bylo zabaveno "několik desítek".
Asi šedesát policistů se samopaly zasáhlo podle očitých svědků proti účastníkům koncertu s nebývalou brutalitou. "Vytvořili uličku a mlátili nás tonfami. Já sám jsem inkasoval asi pět ran. Jeden z mých kamarádů má rozsáhlé podlitiny na zádech a na pažích," uvedl k tomu pro ČTI redaktor Mladého světa Jan Křeček, který je rozhodnut podat na zasahující policisty trestní oznámení. O. Tomášek však přesto prohlásil, že "žádná ulička nebyla".
2006-06-15, 23:16:00 • Retro 
Letošní CzechTek bude hostit armáda
(Hospodářké noviny, 15. června 2006)


Vojenský újezd Hradiště na Karlovarsku zažije v létě manévry. Tentokrát na ně ovšem nepřijdou vojáci, ale celá armáda milovníků hudby zvané techno. O tom, že se letošní CzechTek bude konat právě na armádních pozemcích, se včera ministr obrany Karel Kühnl dohodl s Asociací českých soundsystémů. "Je v zájmu nás všech, aby taková akce nebyla zahájena do ilegality," řekl Kühnl.

Loňský ročník policie násilně rozehnala. V květnu nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká vrátila k došetření případ čtyř policistů, které kamery zachytily při tom, jak kopou do ležícího mladíka.
"Předpokládáme, že letos bude vše bez problémů. Pro nás je ale aktuální ještě loňský ročník," říká David Čermák z iniciativy Policejní stát. Upozorňuje mimo jiné na případ účastníka CzechTeku Tomáše, kterému patrona slzného plynu trvale poškodila sítnici.
"Doživotně má zhoršené vidění. Najít konkrétního pachatele je nemožné, ale souvisí to s celým způsobem vedení zásahu," poznamenává Čermák.
Technaři dostanou armádní prostor k dispozici za 24 tisíc korun, hlavní nápor má přijít mezi 27. až 30. červencem. Organizátoři slíbili, že zajistí mobilní toalety, zdravotnickou pomoc i následný úklid.
I když je nejbližší obec od vojenského újezdu vzdálená několik kilometrů, lidé jsou předem zděšeni. "O hluk nejde. Přijedou tisíce lidí, bojíme se kriminality," říká starostka Radnic Věra Vernerová.
V obci Maštov už proti CzechTeku sepsali petici. "S námi o tom nikdo nemluvil. Nic s tím nezmůžeme, ale nic dobrého z toho nekouká," říká starosta Josef Slunéčko.
Ministerstvo obrany podle Kühnla už o spolupráci požádalo policii i Ministerstvo vnitra. "Policie by se letos mohla ukázat v lepším světle a případné kriminalitě zamezit. Myslím, že obtěžování místních bude minimální," mírní obavy Čermák. Nepředpokládá ani, že by technaři "oficiálním" CzechTekem pohrdli a našli si pro svou zábavu jiné místo.

2006-06-15, 19:55:00 • Média 


... že by tady (Vojenský prostor Hradiště)

zdroj: ..:. Mapy.cz :.

za koop thnks R

2006-06-15, 19:28:00 • CzechTek 
CzechTek 2006 bude v Doupovských horách
(František Kšajt, Právo, 15. června 2006)


Armáda se o tom dohodla s technaři * Okolní obce protestují

Letošní technoparty CzechTek se bude konat 28. až 30. července ve vojenském výcvikovém prostoru v Doupovských horách na Karlovarsku. Dohodu o tom podepsalo včera ministerstvo obrany s jejími organizátory. Jak řekl na tiskové konferenci ministr obrany Karel Kühnl (USDEU), armáda poskytne jenom pozemek. „Organizátoři CzechTeku se postarají o všechno ostatní včetně zdravotnického zajištění a úklidu odpadků,“ uvedl ministr.
Obce kolem Doupova s akcí nesouhlasí, přestože bude ve vojenském prostoru.


Podepisují petici

„Stovky obyvatel obcí v blízkosti konání technoparty už podepsaly protestní petici,“ potvrdil ve středu Právu organizátor protestů Radan Večerka. „Petici pošleme panu ministrovi,“ dodal.
„Protesty jsou nám známy. Jde o území Vojenského újezdu Hradiště, kde vojska běžně cvičí a kde se i střílí, dostatečně vzdálené od hustého osídlení. Technoparty nemůže proto tolik rušit,“ sdělil včera Právu tiskový mluvčí ministerstva obrany Andrej ČírTek s tím, že dohodou s technaři chce ministerstvo zabránit neblahým událostem z loňska, aby nebylo použito rozsáhlé nasazení bezpečnostních složek.
„Chceme vyvolat jednání s obcemi, domluvit se, a to zejména na dopravních podmínkách. Když nedojde k porušování zákonů, zasahovat nikdo nemusí. Vojenská policie však bude celou akci monitorovat, aby mladí lidé nepronikli do nitra vojenského újezdu,“ dodal mluvčí.
Starostové dotčených obcí, které Právo ve středu oslovilo, se s tím však nechtějí smířit. „Dozvěděl jsem se to před chvilkou. Je to hrozné,“ reagoval starosta Maštova, obce se 730 obyvateli, Josef Slunéčko (nez.). „Technoparty se bude konat ani ne dva kilometry od nás za barákem. Hluk bude v obci značný. Nedovedu si ani představit řešení dopravní situace, vede sem silnička, kde se stěží vejdou vedle sebe dva osobáky... Rozhodnutí ministra mě nemile překvapilo, pozvu ho sem, aby se toho sám zúčastnil,“ uvedl ještě starosta.
Také Věra Vernerová (nez.), starostka Radonic, které mají 1200 obyvatel, s technoparty poblíž obce nesouhlasí: „Nemáme u nás takové obavy z hluku jako Maštov, ale spíš z trestné činnosti a z dopravy přes naši obec. Strach mají i obchodníci ve svých malých krámcích, jak zvládnou nenechavce...,“ doplnila starostka.
2006-06-15, 17:14:30 • Média 
Karel Kühnl k CzechTeku 2006
(přepis tiskové konference po jednání vlády ČR, Vláda.cz, 14. června 2006)


… jsem informoval vládu o jedné věci, která jde mimo všechna usnesení. Možná si někteří z vás vzpomínáte, že po událostech kolem loňského CzechTeku, já jsem cestou novinového článku oslovil pořadatele CzechTeku, nechť přijdou, zkusíme najít nějaký armádní pozemek, na kterém by se mohl CzechTek konat, bez toho, že by musel být zahnán do ilegality, a bez toho, že by vznikalo nebezpečí zase nějakých střetů. To jednání bylo dlouhé, ale bylo završeno úspěšně. Dnes dopoledne byla v Plzni podepsána smlouva mezi ministerstvem obrany a sdružením českých soundsystémů Aliance 23 o pronájmu pozemku ve vojenském výcvikovém prostoru v újezdu Hradiště, tj. na Doupově. Ten nájem je sjednán na dobu určitou od 24. 7. do 7. 8. letošního roku, přičemž hlavní část akce se bude konat 28. – 30. 7. Sdružení je podle smlouvy povinné zabezpečit jednak organizaci akce, jednak mobilní toalety, vůbec hygienická zařízení, zdravotnické zabezpečení, sběr odpadků. Samozřejmě, že ministerstvo obrany neoficiálně již předem informovalo obce, které, řekněme, se nacházejí v blízkosti toho prostoru. Nyní je bude informovat oficiálně, jsme již delší dobu také v jednání, a v úspěšném jednání s Policií ČR, s ministerstvem vnitra, protože k tomu újezdu, nebo k tomu prostoru jsou dvě nebo tři menší silnice, přístupové cesty, takže policie bude tak hodná a ujme se úkolu organizace dopravy tam a zpátky, protože tam bude prostě doprava zvýšená. Já se domnívám, že je v zájmu nás všech, aby takováto akce nebyla zaháněna do ilegality, naopak, aby se jí umožnilo konání za jakýchsi regulovaných a předem známých podmínek. A jsem rád, že jsem k tomu mohl přispět.

zdroj: ..:. Vláda.cz :.

2006-06-15, 16:48:43 • Média 
Podpis smlouvy o konání CzechTeku ve Vojenském újezdu Hradiště
(Andrej Čírtek – tiskový mluvčí MO, Army.cz, 15. června 2006)


Ve středu 14. června 2006 byla v Plzni podepsána smlouva mezi Ministerstvem obrany a Sdružením českých sound systémů – ALIANCE 23 o pronájmu pozemku ve vojenském újezdu Hradiště za účelem konání technofestivalu CzechTek 2006.


Nájem je sjednán na dobu určitou, a to od 24.7.2006 do 7.8.2006. Hlavní část akce s nejvyšším počtem účastníků bude probíhat během posledního víkendu v červenci, tedy ve dnech 28. až 30. července.
Podle smlouvy je Sdružení českých sound systémů – ALIANCE 23 povinné zabezpečit na vlastní náklady organizaci akce, mobilní toalety, zdravotnické zabezpečení a sběr odpadků.

Díky iniciativě ministra obrany se tak CzechTek 2006 nemusí konat na území žádné obce v České republice, nýbrž v odlehlém místě, kde nevadí hluk ani větší shromáždění lidí.

Ve vojenském újezdu běžně táboří cvičící vojska a probíhají střelby, takže sraz příznivců techna neznamená pro území žádnou neobvyklou zátěž. Pronajatá plocha se nachází cca 3 km od nejbližší obce.

Přestože pronajatý pozemek se nenachází na území žádné obce, Ministerstvo obrany bude neprodleně písemně informovat všechny obce sousedící s vojenským újezdem Hradiště.

Zároveň bude jednat s Policií České republiky na zajištění bezpečnosti akce související zejména s krátkodobým navýšením dopravy přes okolní obce.

zdroj: ..:. Army.cz :.
2006-06-15, 10:06:00 • Média 
CzechTek bude na konci července
(Jakub Hornek, MojeNoviny.cz, 14. června 2006)


PRAHA – Letošní technoparty CzechTek se bude konat 28. až 30. července ve vojenském cvičišti Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku. Ministerstvo obranydnes podepsalo s organizátory technoparty v Plzni smlouvu, uvedl na tiskové konferenci po zasedání vlády ministr obrany Karel Kühnl (US-DEU).Podle technaře Davida Čermáka, který spolupořádal protesty proti zásahu policie na loňském CzechTeku u Mlýnců na Tachovsku, ukáže letošní akce schopnost příznivců taneční hudby spolupracovat s úřady. "Měla by ukázat, že nejde o vzpouru," řekl.

Ztráty zájmu technařů o party, která bude legální, se neobává. Soudí, že účastníků naopak přibude, protože medializace loňského policejního zásahu přiláká řadu lidí, kteří se o technohudbu jinak příliš nezajímají. "Průměrný věk bude určitě o dost vyšší," poznamenal.

celá zpráva na: ..:. MojeNoviny.cz :.
2006-06-15, 8:13:54 • Média 
Úřad vlády: Paroubkův blog je podvrh
(Vlastimil Waic, Živě.cz, 14. června 2006)


Jedním z fenoménů posledních dnů českého internetového prostředí se ve společenské náladě všestranné ironizace premiéra Jiřího Paroubka stal web Paroubkův blog. Texty na něm umístěné předsedu vlády obvykle nijak nepoškozují, naopak jej často prezentují jako smířlivého a přemýšlivého člověka. Přesto se stránka stala terčem posměchu té části internetové komunity, která svou podporu premiéru Paroubkovi, ČSSD a jejich politice nepřeje. Jak však našemu magazínu potvrdila mluvčí Úřadu vlády Lucie Orgoníková, stránka není autentickým dílem Jiřího Paroubka.

více na: ..:. Živě.cz :.

2006-06-15, 7:40:00 • Média 
Příjmení Paroubek: 1) zdrob. z nář. A paruba = paseka; 2) z nadávky sedlákům u Městce Králové.
(cit.: Dobrava Moldanová: Naše příjmení, 2. upravené vydání, Praha, Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8)

2006-06-15, 1:11:00 • Z vesela ;) 
Jak se z asistence policie stane asistence pořádkových jednotek?

Část upravené zprávy Novinek.cz převzaté z ČTK

CzechTek se bude letos v Česku konat už potřinácté. Často při něm asistovaly pořádkové jednotky, ale loňský zásah u Mlýnců na Tachovsku přerostl v otevřený střet mezi policisty a účastníky party, při kterém byly zraněny desítky účastníků i policistů.

zdroj: ..:. Novinky.cz :.

Část původní zprávy ČTK

CzechTek se od roku 1994 konal v Česku již dvanáctkrát, vždy poslední víkend v červenci a často za asistence policie. Při policejním zásahu na technoparty v loňském roce u Mlýnců na Tachovsku byly zraněny desítky účastníků i policistů.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.

2006-06-14, 20:04:00 • Média 
CzechTek bude ve vojenském cvičišti Hradiště
(ČTK, ČT24.cz, 14. června 2006, 12:41)


Praha – Letošní technoparty CzechTek se bude konat ve dnech 28. až 30. července ve vojenském výcvikovém prostoru v Doupovských horách na Karlovarsku. Ministerstvo obrany podepsalo s organizátory technoparty v Plzni příslušnou smlouvu, uvedl na tiskové konferenci po zasedání vlády ministr obrany Karel Kühnl (US-DEU).


Armáda poskytne jenom pozemek na kraji vojenského újezdu, organizátoři CzechTeku se postarají o všechno ostatní, včetně zdravotnického a hygienického zajištění a úklidu odpadků, řekl Kühnl. Technaři armádě za pronájem areálu zaplatí 24.000 korun.

Konání technoparty se nelíbí okolním obcím. Sdružení obcí Vladař, jež spojuje obce z okolí Doupovských hor v Karlovarském a Ústeckém kraji, připravuje petici, s níž chce ministerstvo obrany vyzvat k jednání.

Podle Kühnla nejbližší vesnice leží tři kilometry od hranic výcvikového prostoru. "Pro obce, které jsou na příjezdových trasách, to jistě bude znamenat zátěž. Je to ale nejmenší možná míra zátěže," uvedl ministr. Dopravu do výcvikového prostoru a zpět podle něj bude řídit policie. S obcemi se armáda chystá jednat o technických otázkách, dodal Kühnl.

CzechTek se od roku 1994 konal v Česku již dvanáctkrát, vždy poslední víkend v červenci a často za asistence policie. Při policejním zásahu na technoparty v loňském roce u Mlýnců na Tachovsku byly zraněny desítky účastníků i policistů.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-06-14, 19:46:21 • Média 

CzechTek se letos dočká svého třináctého ročníku

(ČTK, 14. června 2006, 14:08)

Technoparty CzechTek se koná pravidelně již od roku 1994. Název CzechTek se však objevil až o několik let později, pravděpodobně v roce 1999. Zatímco první ročníky se obešly bez větších problémů, v posledních dvou letech ukončila CzechTek policie.


..:. více zde :.

2006-06-14, 19:23:00 • Média 
Na CzechTek odpověděli peticí
(CV Týden, 14. června 2006)


Konání letošní technoparty CzechTek na území Vojenského újezdu Hradiště nesou obyvatelé okolních obcí těžce. Svůj nesouhlas dávají najevo peticí. Zvýšená trestná činnost, velký provoz na tamních komunikacích, vykoupené obchody, jsou jen některé z důvodů, které je vedly k jejímu sepsání.

,,Rozhodli o nás bez nás. O akci jsme se dozvěděli z médií,’’ povzdechne si starostka Radonic a zároveň členka petičního výboru Věra Vernerová.
Občané okolních obcí nesou také nelibě skutečnost, že ministerstvo obrany zpřístupní, technařům’ oblast chráněného území. ,,Místní tam nesmí ani pro minerální vodu Žebletínku ani na houby a je tam nechají řádit čtrnáct dní. Každopádně by to nemělo jít z našich daní,’’ zlobí se Miroslav Plechatý z Radonic. ,,Myslím si, že jde o porušení zákona o ochraně státu. Oblast je podle zákona určená k zajišďování obrany státu a k výcviku ozbrojených sil,’’ komentuje situaci další člen výboru Radan Večerka ze společnosti Vladař.

Souhlasíte s technopárty?

Walter Hrdinka, 62 let, porybný, Blov: Podobné párty jsem zažil v německém Norimberku a radši jsem ujel. Účastníci se nechovají na takových akcích jako lidi, ale jako dobytek. Co po nich zůstane, je katastrofa. Na vlastní oči jsem viděl, jak suchý záchod skončil i s člověkem v rybníku.

Blanka Fohová, 27 let, na mateřské, Blov: Nelíbí se mi to. Všichni se opijí a udělají bordel. Zničí, co se dá.

Bohuslav Kreuz, 44 let,starosta, Vilémov: Mám strach, jak to bude organizované. Nikdo nám nedal bližší informace. Od 50. let nás armáda omezuje a teď zase. Místo aby nás zvýhodnila.

Martina Nováková, 18 let, studentka, Kadaň: Na Rockfest do Kadaně chodím, ale Czech Tek už je i na mě moc. Mělo by se to konat daleko od lidí.

Jiřina Klímová, 33 let, dělnice ve výrobě: Mám 2 děti a mám o ně strach. Budou se tu pohybovat různá individua. Také mám obavy ze zásobování.

Miroslav Slanina, 63 let, důchodce, Blov: Všechno nám vykradou. Bojím se o králíky a slepice. Stojí to zbytečné peníze, měli by to zakázat.
2006-06-14, 19:19:45 • Média 
12:41 Letošní CzechTek se bude konat 28. až 30. července ve vojenském prostoru v Doupovských horách na Karlovarsku. Ministerstvo obrany podepsalo s organizátory technoparty příslušnou smlouvu.

zdroj: ..:. iDNES.cz/24hodin :.

2006-06-14, 13:23:00 • Média 
Federální odvolací soud umožnil americké vládě monitorovat VoIP volání stejným způsobem jako to může dělat u běžného telefonního provozu – CALEA (Communications Assistance for Law Enforcement Act) platí i v kyberprostoru. Zajímavé rozhodnutí s ještě zajímavějšími možnými důsledky. Zejména proto, že veřejná telefonní síť prakticky odposlouchávání umožňuje ve své samotné podstatě – navíc byla po dlouhá léta budována, aby právě tyto aktivity umožňovala. Internet je přesným opakem. A pokud nedojde k významným technologickým změnám, bude toto soudní rozhodnutí pro srandu králíkům.

více na: ..:. POOH.cz:.

2006-06-14, 12:29:00 • Média 
... mnoho dalších, kteří chápou politiku jako šachovou partii, či matematickou úlohu, oceňují – přeceňují, že po Špidlovi a Grossovi, kteří ČSSD stáhli až na samé dno, se objevil nový hazardní hráč, neokoukaný talent – Jiří Paroubek, který prokazatelně pozdvihl preference sociálních demokratů, které činí jejich politické hrátky zajímavějšími. Ta líbivá čísla těmto lidem evidentně imponují až do té míry, že je prokazatelně zahlcují, oslepují – a v té slastné euforii je vůbec nezajímá, jak těžce byl tento Paroubkův „úspěch“ zaplacen.

Jiřímu Paroubkovi se sice podařilo, s ohledem na mizerné zboží, kterým disponuje, dosáhnout velmi dobrý volební výsledek, což při své vrozené skromnosti ještě doposud nepřestal hlasitě roztrubovat, ale současně vyvolal i nebývalou vlnu odporu a mimořádně negativních reakcí. Možná mu opravdu příliš nevadí, když lidé, znovu po letech opět cítí nutkavou potřebu scházet se na náměstích – zabývat se politikou, žádat jeho rezignaci. Nesrovnatelně horším výsledkem jeho vulgárního populismu a způsobu myšlení je fakt, že, nejen svým nezapomenutelným povolebním projevem, se mu podařilo proti sobě postavit i osobnosti, které ještě v nedávné minulosti inklinovaly k levici a ostře se vymezovaly především k ODS. Snad nejtypičtější ukázkou toho aktuálního, nepřehlédnutelného trendu je úterní komentář Ludvíka Vaculíka v LN, kde si tento spíše sympatizant sociální demokracie radostně pochvaluje Paroubkovu porážku….

To téměř Pyrrhovo vítězství – porážka Paroubka a vlastně celé ČSSD spočívá především ve skutečnosti, že navzdory tomu poměrně slušnému volebnímu výsledku, už s ním nechtějí mít nic společného ani, ještě docela nedávno bývalí spojenci sociální demokracie – levicově orientovaní intelektuálové.

celý komentář na: ..:. Virtually.cz :.

2006-06-14, 9:27:25 • Média 
Namísto dvaceti tisíc protestovalo proti Paroubkovi jen tisíc lidí
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 14. června 2006)


Velké oči. Dav tleskajících lidí. Romantismus státotvorného Václaváku. Cinkání klíči. Vzpomínky na slavné okamžiky náměstí. Stejně jako protesty technařů po CzechTeku, tak i následný ParoubTek se nesly ve stejném optimismu, ze kterého organizátoři vystřízlivěli po několika týdnech. Notorický stěžovatel a antikomunistický aktivista Šinágl se rozhodl, že poslední zbytky protiparoubkovsky naladěných občanů uprotestuje. Zatímco na první akci minulý týden přišly asi čtyři tisíce lidí, včera už to bylo podle HN pouze tisíc, podle nestřízlivých odhadů ČTK patnáct set, podle odhadů policie zhruba 3000 lidí.

To i anarchisté bývali kdysi úspěšnější...


...
Demonstranty pozdravil člen Strany zelených a neúspěšný kandidát do Sněmovny Stanislav Penc, známý tím, že zveřejnil na rockovém festivalu v Trutnově Paroubkovo telefonní číslo, na které pak premiér dostal několik set sprostých zpráv. Na podporu protestu Kateřiny Jacques proti vedoucímu Úřadu vlády přivezl před Strakovu akademii protestovat i svého kozla. Penc tentokrát za problém označil nejen Paroubka, ale celou ČSSD. "Zatím nefungujeme v normální demokracii," prohlásil. Na velkoplošné obrazovce si pořadartelé promítali video a Paroubkovy karikatury. Kromě Prahy podobné akce plánují organizátoři také v krajských městech, stejně jako před časem stejný model demonstrací propagoval na svých stránkách kozy.cz aktivista Stanislav Penc na protest proti policejní brutalitě na teknivalu CzechTek.

Organizátoři demonstrace provozují webovou stránku paroubek.tv a www.tvhovado.eu, na které se propagují i inzerátem, nabízejícím "10 000 000 Kč za hlavu Paroubka". Tyto stránky sponzoruje za pomoci společnosti CorpInvest a svolavatelem protestního shromáždění je "obyčejný občan" Ing. Jiří Jehlička, a Jan Šinágl. Jehlička provozuje webový server o dlužnících. Organizátoři tvrdí, že jejich projekt byl podpořen částkou vyšší než 1.000.000,-Kč v rámci propagace stránek a jeho myšlenek. Zvláštní je, že jednu z "myšlenek", kterou mají organizátoři spoznorovanou, je obrázek z části volebního spotu ODS s hořícím nápisem KSČSSD. Podle svých slov si správci serveru TV Hovado "uvědomili sílu voličské základny ČSSD, která je především z řad nezaměstnaných, zkorumpovaných, nebo méně vzdělaných občanů tmavší pleti"...

Opravdu je tomu tak? Nedělají pánové Šinágl a Jehlička jen smutnou vizitku přisprostlé a všehoschopné pravici?

celý komentář na: ..:. Blisty.cz :.
2006-06-14, 8:10:23 • Média 
Na Paroubka! A... proč vlastně?
(Ondřej Slačálek, Britské listy, 14. června 2006, 10:55)


Co řekl Paroubek tak hrozného? Že volby byly policejně a mediálně zmanipulované, a tedy nedemokratické. To přece nade vši pochybnost byly a každý, kdo četl v předvolebních týdnech noviny a sledoval televizi, to na vlastní kůži zakoušel.


Jsme svědky neustávajících demonstrací, jichž se účastní prapodivná koalice pravicových antikomunistů (včetně takových hvězd jako člen skupiny bratří Mašínů Paumer či slavně souzený Hučín) a technařů (kteří z Paroubka udělali symbol rozehnání letního Czechteku). Ostatně, sám sociálně demokratický lídr se od svých slov již druhý den jakoby distancoval a mluvil o „slovní pyrotechnice“. Posléze se omluvil.


Jediná obtíž s Paroubkovým projevem byla v jeho formě a východisku – snažil se v podstatě minulorežimním jazykem, příměry ke známé minulosti a přízemními pohnutkami odpůrců vysvětlit nové hrozby: nadvládu médií a pravicové ideologie. Nadvládu tak drtivou, že ihned potrestala toho, kdo ji špatně pojmenoval, zahnáním do politického kouta. Najde se někdo, kdo ji pojmenuje výstižněji?


Pozn. JČ: "Minulorežimní jazyk" používá – komicky – skoro celá česká politická scéna. Zejména je to zjevné při vnímání českého politického diskursu ze zahraničí. Třiadvacetiletí studenti českých vysokých škol, jejichž seminární práce opravuji, píší jazykem Stb, i když komunismus vůbec nezažili. Kdopak je to asi učí? Proto jsem velmi shovívavý vůči komukoliv, kdo se ještě v ČR nenaučil mluvit normálně – nenaučil se to skoro nikdo. Útok na Paroubkovu dřevěnou řeč je politicky účelový – jeho stupidní vyjadřování se neodlišuje od vyjadřování skoro žádného jiného českého politika... :)

celý komentář na: ..:. Blisty.cz :.

Poznámka: zvýraznění CzTk Blg

P.S. Tak fuckt už začínám vážně pochybovat jestli je někdo v pošahané české kotlině ještě relativně normální.
2006-06-14, 8:08:35 • Média 


další foto zde: ..:. wolf.n.cz :.

2006-06-14, 7:23:05 • Odkazy 
Policie zveřejnila trest, který dostal za zákrok proti poslankyni Strany zelených Kateřině Jacques zástupce ředitele pražské policie Zdeněk Bezouška. "Panu plukovníkovi Bezouškovi byla na půl roku snížena hodnost na podplukovníka," uvedl Roman Skřepek z tiskového odboru policejního prezidia.

Kázeňské řízení s Bezouškou, který v den incidentu velel akcím v celé Praze, zahájil policejní prezident Vladislav Husák krátce po zásahu. Tehdy prohlásil, že mu zřejmě hodnost sníží na jeden rok.

zdroj: ..:. Policejního šéfa připravila zbitá Jacques o „frčky“ (iDNES.cz) :.

2006-06-14, 6:37:00 • Média 
Na Václavské náměstí přišlo protestovat asi patnáct set lidí proti Jiřímu Paroubkovi. Požadovali jeho odchod z politiky. Byla to už třetí taková akce za poslední týden.


Pořadatelé doufali, že na Václavské náměstí přijde tentokrát až 20 tisíc lidí, nakonec jich ale dorazilo zhruba patnáct set. Kromě projevů a hudebních vystoupení mohli na velkoplošné obrazovce sledovat Paroubkovy karikatury.


Demonstranty pozdravil člen Strany zelených a neúspěšný kandidát do Sněmovny Stanislav Penc, který za problém označil nejen Paroubka, ale celou ČSSD. "Zatím nefungujeme v normální demokracii," prohlásil.

Účast na protestu přislíbili herci Martin Dejdar, Petr Čtvrtníček, Oldřich Kaiser, hudebníci Pepa Nos, Jan Vyčítal. Akci na dálku podpořila i Aneta Langerová.

Nad hlavami demonstrantů visely plachty s odkazem na internetové stránky www.paroubek.tv zaměřené proti současnému premiérovi. Odkazují mimo jiné na petici za jeho odstoupení. Tu podepsalo už přes sto tisíc lidí.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.

2006-06-13, 23:30:00 • Média 
Velká demonstrace za odstoupení Paroubka!!!
Úterý, 13. června 2006 – 17:00 až 24:00 – Václavské náměstí, Praha

Účast potvrdili písničkáři: Jan Vyčítal, Pepa Nos, Zbyněk Horváth, Aleš Brychta, komik Václav Upír Krejčí a potenciálně mnoho dalších, kteří z časových důvodů nebyli schopni potvrdit závazně svoji účast, ale drží nám palce. Jako hosté vystoupí Milan Paumer, Vladimír Hučín, ing. Jiří Fiala, slovo bude uděleno i zájemcům z řad účastníků demonstrace.

Jiří Paroubek přislíbil svůj příchod (vysvětlit své kroky)!

1) Velkoplošná obrazovka 6 × 4 m + dostatečné ozvučení (náprava oproti 6. 6. 2006)
a. přímý přenos z podia i pro ty, co budou stát vzadu
b. promítaní obrázků o Paroubkovi a KSČSSD (více než 500 směšných karikatur, které zaslali lidé)
c. videa, co se nesmí pouštět o KSČSSD
d. proslovy Paroubka
e. tajný rozhovor TV stanice THVovado.eu s premiérem (doporučujeme)

2) Pódium, které uvítá řadu celebrit s podporou na odstoupení Paroubka z politiky
a. písničky
b. sdělení všech co přijdou
c. debata o cenzuře v dnešním tisku (především v deníku Právo a Novinky.cz)

3) Dle situace i krátký pochod Prahou

4) Rozdávání samolepek proti Paroubkovi (prvním 15.000 demonstrantům)

Na demonstraci jsou přizvána zahraniční média, pro vyšší objektivitu sdělovacích prostředků!!!
Prosím, přineste s sebou státní vlajky, píšťalky, plakáty, transparenty, karikatury atd. Bude prezentován aktuální stav petice za odstoupení Jiřího Paroubka z veřejného života, termíny dalších demonstrací a naše cíle. Nezastupujeme žádnou stranu ani žádnou organizaci, ani nesledujeme osobní cíle – pouze se snažíme spojit a probudit slušné občany této země, aby jim správa věcích veřejných přestala být lhostejná a připomněli politikům jejich odpovědnost a jejich slib, daný voličům a této zemi. Jsme jedni z vás a nerozlisujeme kdo, co, kde a kolik udělal či kdo jaké má zásluhy. Prostě tým, který bude s vaší pomocí rozšířen, hrát férově a dosáhne potřebné nápravy věcí veřejných – pro naše děti a budoucnost naší země.

Je nejvyšší čas jednat a bránit ohroženou svobodu a demokracii.

TEAM GAME OVER


http://www.kscssd.eu/ http://www.paroubek.tv/ http://www.sinagl.cz/ http://www.free.cz/ http://www.geocities.com/gvanek2000/Bohemia.html

2006-06-13, 16:30:00 
dovolujeme si vás upozornit na (nové) ankety, shoutboardy, guestbook a chatboard
na webu ..:. Jiří-Paroubek-není.borec.net :.

2006-06-13, 14:23:00 • Odkazy 
Psycholog: Občas se střetnou dva světy
(Ústecký deník, 10. června 2006)


K VĚCI

Ústí nad Labem – Lidé na Chomutovsku u hranic doupovského vojenského prostoru se bojí chystaného CzechTeku. Psycholog Josef Kovářík z krajského policejního ředitelství se obavám občanů nediví.


* Odpor lidí z okolních obcí je zákonitý?

Ano. Na venkově lidé nemají příliš velké výdělky. Když jim někdo něco rozbije, škody za několik tisíc pociťují daleko více než lidé v průmyslových oblastech. A když jim vyplení opilci zahradu, celoroční úsilí je náhle pryč.

* Jsou střety možné?

Občas se střetnou dva světy. Svět běžného života a svět superzážitků. Někteří to spojují s rebelstvím za každou cenu. Pokud bude CzechTek oficiálně povolený, bude to velká rána pro programové rebely. Pro ně není nic horšího, než se někam jet bavit na oficiální party. Doufejme, že proto nepřijedou.
2006-06-13, 13:23:00 • Média 
Jak (ne)prohrát volby v Ústeckém kraji?
(Daniel Dočekal, Pooh.cz, 7. června 2006)


Lidová tvořivost je kouzelná. Následující "vyhláška" koluje v e-mailech. Velmi trefně vystihuje věc, která mě na volbách velmi překvapila. V Ústeckém kraji velmi těsně vyhrál Paroubek – k jeho výhře je potřeba dodat i to, co k tomu dodávala televize. V tomto kraji se vyskytlo nejvíce registrovaných voličů z uplně jiných krajů. Je to zvláštní způsob jak si trochu pojistit případnou výhru.

zdroj: ..:. POOH.cz :.

Poznámka CzTk Blg:
He he …myšlenka zatopit Paroubkovi v jeho volebním kraji kolovala na netu již několik týdnů před začátkem června. Zvažovala se dokonce výzva k hromadné výpravě protiparoubkovsky naladěných jedinců s voličskými průkazy na sever Čech.
Že by ji zachytily Paroubkovi oči a uši a připravily protiakci?

2006-06-13, 10:23:00 • Média 
Dozvuky CzechTeku: podvod s čísly je drobnost
( Luboš Kreč, Týden, 12. června 2006)


Číslo policisty na uniformě slouží tak trochu jako ozdoba. Když si ho totiž strážce pořádku zfalšuje, dopustí se jen kázeňského prohřešku. Nikoli trestného činu. Vyplatilo se to například jednomu z těžkooděnců na CzechTeku.


Brněnský policista Aleš Protivínský jel loni v červenci zasahovat proti technoparty CzechTek na Tachovsku. Měl strach, že dojde na bitku s účastníky, kteří by ho pak prý určitě falešně obvinili z násilností; proto si vzal nikoli svoje, ale cizí služební číslo. Na věc se přišlo náhodou, jeho jednání prošetřovala Inspekce ministra vnitra a následně plzeňské státní zastupitelství. Výsledek byl pozoruhodný. Policista se nedopustil trestného činu, postih má být jenom kázeňský. V praxi to znamenalo, že nadřízený snížil Protivínskému na dva měsíce o deset procent plat.
Služební číslo policistů je něco jako poznávací značka, doklad totožnosti: musí být vidět, aby si ho lidé mohli poznamenat a třeba si stěžovat – v zákoně o policii stojí, že strážce pořádku musí být viditelně označen. Jak si tedy vykládat pouhý mírný kázeňský postih pro Protivínského? Že služební čísla jsou, zákon nezákon, jen legrace? Že si je strážníci mohou měnit a ztěžovat tak vlastní identifikaci, aniž tím riskují vážný postih? "Pokud si vezme třeba kolegovo číslo, zákon v podstatě neporuší. Dopustí se jen kázeňského prohřešku," tvrdí Pavel Hanták z Policejního prezidia ČR. Závažnější by bylo, kdyby na zásah vyrazil bez jakéhokoli čísla, to by, jak říká Hanták, bylo jednoznačné porušení zákona. Podle právníků nelze záměnu čísla označit ani za podvod, protože by se Protivínskému dalo jen stěží dokázat, že to dělal, jak praví zákon, za účelem "obohatit se".
Také Antonie Zelená z plzeňského státního zastupitelství tvrdí, že nešlo rozhodnout jinak: "Podle zákona nebyl spáchán trestný čin." Co by se tedy muselo stát, aby spáchán byl? Protivínský by třeba musel někomu vážně ublížit; to se ale údajně nestalo. Jenže pokud by někomu prokazatelně ublížil, byl by stíhán s číslem i bez čísla.
Protivínský byl ve skupince policistů, na niž podal loni v listopadu trestní oznámení osmatřicetiletý Dalibor Záhora (viz TÝDEN č. 03/06): účastníka CzechTeku těžkooděnci zbili. I tímto případem se zabývalo plzeňské zastupitelství a nakonec kauzu odložilo. Ve skutečnosti to prý byl Záhora, kdo na vyzbrojené policisty zaútočil. "Řekli mi, že se v únoru někdo přihlásil s videem, na kterém je vidět, jak je napadám," vypráví Záhora. Proti rozhodnutí státních žalobců se hodlá obrátit k Nejvyššímu státnímu zastupitelství ČR, krajské zastupitelství už jeho odvolání zamítlo.

Foto popis| Účastníci CzechTeku podali na policisty několik trestních oznámení, státní zástupci je ale většinou odložili.

Foto popis| Kolem zásahu těžkooděnců na loňské technoparty panuje nadále řada nejasností. Nejméně jeden z policistů si vyměnil identifikační číslo (ilustrační snímek).
2006-06-13, 8:23:00 • Média 
Další antiParoubkovský web zde: ..:. whitestorm.cz :.Stalin – Paroubkův vzor

2006-06-12, 16:53:00 • Odkazy 
další info na: ..:. Free.cz :.
2006-06-12, 14:10:58 
Už je tady!
(Petr Bušta, ekonomický týdeník EURO, 12. června 2006)


DEMONSTRACE

Co bude premiér dělat v úterý třináctého

O českém premiérovi se v masově šířených e-mailech dočítáme, že „umí dělit nulou“, „zná poslední číslo čísla pí“ a že zatímco „někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem, Superman nosí pyžamo s Paroubkem“. Že se mu ale podaří spojit CzechTek s Karlem Krylem, na to e-maily ani webová stránka na adrese tvhovado.eu zatím nepamatovaly. Nicméně po jeho – okamžitě památném – postvolebním proslovu (více strana 36) se stalo.

Demonstrace za odstoupení Jiřího Paroubka se minulé úterý sešla na Václavském náměstí takřka výhradně díky komunikačním prostředkům elektrosféry osvědčeným při organizaci černých technoparty. Mnohdy anonymní SMS, elektronické zprávy a internet prokázaly svůj rebelský rodný list v ryze politické zápletce. I povstalecká mentalita má ovšem své ikony a symboly, z nichž cinkot klíčů, na nějž došlo, není z posledních. Zajímavé jsou ty klíče, jimiž se cinkalo minulé úterý. Kdo pamatuje klíče z listopadu 1989, mohl snad propadnout iluzi, že se to náměstí přemístilo v čase o sedmnáct let zpět, kdy nebylo e-mailů. Klíče z června 2006 se při střízlivějším pohledu poněkud liší. Na rozdíl od listopadových bylo mnoho z těch dnešních ozdobeno logy, jako Peugeot, Mazda nebo VW.
Zaznamenali jsme však vážnější rozdíl mezi listopadem a červnem. Samozřejmě i nestranická „demonstrace slušných občanů“, jak ji definoval moderátor, měla jistou politickou krevní skupinu, vyjádřenou kromě klíčů také produkcí písní Karla Kryla, vystoupením respektovaného ochránce lidských práv senátora Jaromíra Štětiny, proslovy příslušníka odbojové skupiny bratří Mašínů či Vladimíra Hučína. Velmi „nelistopadově“ působila slova moderátora, jenž sliboval demonstrujícím atraktivní program, kterýžto výraz by pravděpodobně použil spíkr hudební show. Proti všem zákonům showbyznysu se ovšem nakonec nedostavila hlavní hvězda, ten, o kom se říká, že „hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál“, totiž Jiří Paroubek. Někteří slušní občané by to asi ocenili, hlavně ti, kteří provolávali: „Pověsit! Pověsit!“

Foto popis| JDE O HLAVU. Jakmile se na náměstí objevila prasečí hlava naražená na tyči, demonstrující propukli v jásot a skandování: „Už je tady!“ Výzva k účasti na demonstraci 13. června zase obsahuje formulaci „demonstrace za hlavu Paroubka“.

Foto popis| PŘÍŠTĚ 20 TISÍC. Organizátoři Jiří Jehlička a Jan Šinágl odhadli počet demonstrujících na pět tisíc a vzápětí na webové stránce vyzvali k další demonstraci na úterý 13. června. Bude nás tam více než 20 000 a dojdeme si pro odstoupení Paroubka. Petici, kterou formulovali, minulý týden podepsalo už 30 tisíc občanů.

Foto popis| MLADÍ UŽ VĚDÍ. Člen odbojové skupiny bratří Mašínů Milan Paumer pochválil účast mladých tváří a připomněl jim, že kromě volebního práva existují také zbraně. Klárka z 2. A, jak ji představil moderátor, pak zarecitovala: „Vařili jsme doma holoubka, dali jsme tam krev z Jiřího Paroubka.“

Foto popis| NATVRDO. Protesty proti premiérovi jsou drsnějšího zrna. Organizátoři vyzývají: „Naučme politiky odpovědnosti tak, aby příště politik odstoupil sám, bez petic, demonstrací, nebude-li pracovat kvalitně a dodržovat dobré mravy.“

Foto popis| ŽIVOTOPIS Z NÁMĚSTÍ. Premiér Jiří Paroubek si podle transparentů demonstrujících stačil vytvořit image složenou z klíčových slov: RaJ, CzechTek, Marťani, Svobodné slovo, Mussolini, státní dluh, mafie, únor 1948, vyšší bytost.
Foto autor| FOTO: Tomáš Novák

O autorovi| PETR BUŠTA (petr.busta@euro.cz)
2006-06-12, 14:01:00 • Média 
Moučná bitva neměla vítěze
( Blesk – regionální mutace Čechy, 12. června 2006)


PÍSEK – Jako nácvik na Czech Tek vypadala moučná bitva, která se v rámci píseckých městských slavností odehrála u letního kina. Její účastníci vybavení brýlemi a rouškami se však těžkooděnců obávat nemuseli. Místo kamenů a dýmovnic vrhaly proti tobě dva znepřátelené tábory rozdělené podle pohlaví desítky kil bílé munice. Nakonec bitva skončila remízou.

„Chtěli jsme do bohatého programu městských slavností vnést něco nového, neotřelého,“ uvedl jeden z bojujících Martin Brož. „Příště si vezmeme jako munici vajíčka,“ slibovaly rozběsněné bojovnice zasypané moukou od hlavy až po kotníky.
Městských slavností, nazvaných Dotkni se Písku, se zúčastnily tisíce lidí. Z mnoha atrakcí je nejvíce zaujal ohňostroj, přehlídka amerických automobilových veteránů a historický průvod.
2006-06-12, 13:42:18 • Média 
Za zákrok proti člence Strany zelených a poslankyni Kateřině Jacques bude potrestán i zástupce ředitele pražské policie Zdeněk Bezouška. Informovala o tom Česká televize (ČT). Podle ní o potrestání Bezoušky již rozhodl policejní prezident Vladislav Husák, ale policie zatím neuvedla, jaký trest Bezoušku čeká.

"Policejní prezident již rozhodl o trestu, nebo případně o věci. Ale vzhledem k tomu, že toto rozhodnutí nebylo doručeno, tak by nebylo vhodné zveřejňovat jakékoliv informace z tohoto rozhodnutí," řekla ČT Pavla Kopecká z policejního prezidia. Jacques je podle ČT s postupem policie spokojená.

zdroj: ..:. ČT: Za zákrok proti Jacques bude potrestán i Bezouška (ČT24.cz) :.

2006-06-12, 13:34:58 • Média 
V sobotu, 17. června 2006, se v Praze uskuteční 4. ročník tradičního Do-It-Yourself karnevalu.

Myšlenka zůstává stále stejná – ukázat, že subkultura, známá pouze pořádáním free parties, je především pestrou komunitou kreativních lidí, schopných spontánně, s minimálními prostředky, bez pravidel a centralizace tvořit něco, co stojí za to...

Sraz: 11:00 parkoviště (u malého stadionu) na Strahově
Začátek průvodu: 14:00
Trasa průvodu: Strahov – Vaníčkova – Turistická – Na Hřebenkách – Švédská – Zapova – Holečkova – Újezd – Vítězná – Most legií – Masarykovo nábřeží – Myslíkova – Karlovo nám. – Ječná – Štěpánská – Václavské náměstí – Opletalova

zdroj: ..:. DIY.FreeTekno.cz :.

2006-06-12, 12:34:00 • FreeTekno akce 
Nově zvolený poslanec Pavel Ploc (ČSSD) oznámil, že se ho dva neznámí muži pokoušeli uplatit, aby za pět milionů korun přestoupil k zeleným, což by vyřešilo současný mandátový pat 100:100 mezi koaličním táborem ODS – lidovci – Strana zelených a rudým seskupením ČSSD plus komunisté; policie začala věc šetřit, ale velké podezření přitom vzbudil fakt, že zprávu o údajném pokusu o politickou korupci rozeslal všem novinám v zemi už hodinu po Plocově oznámení neznámý „zdroj“ z předsednictva ČSSD.

zdroj: Minulý týden (Respekt.cz)

2006-06-12, 10:41:00 • Média 
Co se nějaký čas tušilo, ví se nyní zcela přesně. Americká CIA už v roce 1958 věděla, ve které zemi se skrývá nacistický organizátor masového vyhlazování Židů Adolf Eichmann, a pod jakým jménem, tedy dříve, než totéž zjistil izraelský Mossad.
Vyplývá to z archívů výzvědné služby USA odtajněných minulý týden. Zpráva, která se týká půlstoletí starých událostí, je v několika ohledech poučná.
Potvrzuje, že zdrojem informací CIA byli někdejší nacisté rekrutovaní po válce jednou ze stran studené války. O prozrazení jejich existence v Langley nestáli proto, že identita agentů se zpravidla neprozrazuje, neboť potom se obtížně shánějí agenti další.
V daném případě by nevyhnutelná veřejná debata navíc nebyla vůbec příjemná. Ještě nepříjemnější okolností bylo, že leckteří takto naverbovaní se ještě předtím, než vstoupili do služeb CIA, dali naverbovat sovětskou KGB.

Irsko v hněvu, manévrující Ukrajina a staré účty CIA (iHNed.cz)

2006-06-12, 9:43:00 • Média 
Smutná love story a prohraná minulost
( Krystyna Wanatowiczová, Týden, 12. června 2006)


Paroubkův fotograf vyvázl, ministerstvo nedodalo dokumenty StB

Letos v dubnu padl další rozsudek potvrzující neschopnost ministerstva vnitra. O výmaz ze seznamů StB se soudil Miloš Schmiedberger, fotograf Jiřího Paroubka. Spor vyhrál, i když dokumenty o jeho spolupráci existují.


Byl poslední den roku 1975. Šestadvacetiletá fotomodelka Eva Kášová si brala o třináct let staršího herce Pavla Landovského. Svatební oslava se konala na Hrádečku v domě Václava Havla, mezi hosty byli například zpěvačka Marta Kubišová nebo režisér Pavel Juráček. Za devět měsíců se manželům narodil syn Jakub, čtyři měsíce nato později podepsal Pavel Landovský Chartu 77. „Po Chartě nastalo peklo. Pavla dali do vazby, estébáci u nás dělali prohlídky, nadzvedávali malého Jakuba i s matrací a hrabali se v jeho postýlce. Byla to špinavá doba, všude byla tma,“ vzpomíná Eva Landovská. Tehdy velmi populárnímu herci zakázali hrát v divadle, filmu i televizi, syna jim odmítli zapsat do jeslí. Landovský hodně pil a jeho žena byla, jak dnes vypráví, zoufalá. Manželství se začalo rozpadat. „Pavel žil mezi disidenty, já doma brečela a měla strach.“
Na jaře 1978 se Eva Landovská seznámila s fotografem Filmového studia Barrandov Milošem Schmiedbergerem. „Byl to můj typ. Psal mi milostné dopisy a říkal, že mě miluje. Požádala jsem o rozvod. Miloše jsem brala jako partnera a všechno jsem mu vykecala. Dodnes nevím, zda ho na mě nasadili od začátku, nebo až poté, kdy jsme se poznali. Tehdy jsem ho milovala. Až později mi došlo, že to byla jen navoněná nula,“ říká Landovská. Jméno Schmiedberger bylo už o dva roky dříve, v roce 1976, zapsáno do registru svazků StB pod krycím jménem Fotograf.

Pod vlivem fotografa

Tajná policie měla velký zájem na tom, aby se manželství Landovských rozpadlo a aby Eva Landovská přestala svého muže v protikomunistické činnosti podporovat. Posloužit jim měl, jak se alespoň tvrdí ve svazku, právě Schmiedberger. „Na základě úkolování TS (tajný spolupracovník, pozn. red.) FOTOGRAFA bylo dosaženo, že jmenovaná (Eva Landovská, pozn. red.) odsuzuje protisocialistickou činnost manžela. V současné době je Landovská plně pod vlivem TS FOTOGRAFA jak po citové stránce, tak i v dalších aspektech jejího života... Svoji perspektivu do budoucnosti spojuje s jeho osobou... TS FOTOGRAF bude nadále postupovat podle našich instrukcí, k čemuž byl již úkolován,“ píše se ve svazku, který estébáci na Landovskou vedli.


Fotograf Miloš Schmiedberger, který mimo jiné pomáhal organizovat předvolební vyjížďky socialistického předáka Paroubka s Jiřím Krampolem, se tak zařadil do zástupu, v němž jsou třeba Jan Kanyza či Vratislav Kulhánek. Také o nich soud navzdory dokumentům prohlásil, že s komunistickou StB nespolupracovali.

více na: ..:. Týden.cz :.
2006-06-12, 8:44:34 • Média 
ODSTUP, PAROUBKU!
(Nedělní noviny, 11. června 2006)


Vrchní, prchni. Diktátůrku, máš padáka! Dej si kakao a uklidni se. Taková hesla nesli na transparentech účastníci úterní demonstrace proti premiérovi Jiřímu Paroubkovi. Tři tisíce nespokojených občanů se sešly na Václavském náměstí. K akci je premiér vyprovokoval hrůzostrašným projevem, ve kterém minulou sobotu přirovnal volby ke komunistickému puči z února 1948.


Premiér se za projev později omluvil a označil jej za jedinou chybu, které se dopustil za 13 měsíců v čele vlády. Demonstranti však byli jiného názoru. Ti starší, vybavení samolepkami s přeškrtnutým jménem levicového lídra, protestovali především proti Paroubkově spolupráci s komunisty. Mladí příznivci taneční hudby (někteří z nich nesli premiérovu podobiznu připevněnou na policejním obušku zvaném tonfa) zase Paroubkovi připomínali, jak loni v létě nařídil tvrdý zásah proti mládeži na technopárty CzechTek. Proti čemu přesně protestoval muž, který na demonstraci přišel s prasečí hlavou, nebylo možné zjistit. Jisté je, že sklidil největší aplaus.
Většina přítomných se dohodla, že dokud se k tomuto aktu premiér neodhodlá, budou v protestech pokračovat. Svůj slib splnili hned následující den. Středeční demonstrace však byla daleko méně úspěšná. Setkání totiž za pomoci amplionů a sirén rozehnala umělecká skupina Rafani, která si místo kolem sochy sv. Václava zamluvila ke stejnému účelu již dříve. „Naším cílem je zamluvit si tento prostor na celý rok, abychom zde zamezili politickým protestům,“ vysvětlil jeden z členů uskupení.

zdroj: ..:. Nedělní svět.cz :.zdroj: ..:. Wolf.n.cz :.
2006-06-12, 8:35:00 • Média 
Narkomani moci
(Tomáš Pavlíček, Blog Respektu, 30. května 2006, 20:17)


Sedm let bloudění po poušti věštil na začátku devadesátých let svým komunistickým spolustraníkům Miroslav Ransdorf. Prognóza se mu tak docela nevyvedla, poušť se tomu říkat nedalo a bloudění trvalo déle. Přesto jako výstřední politický druh nevyhynuli a dnes sahají víc než kdykoli v předešlých šestnácti letech po moci.


Mezi salónními politology a některými kruhy uvnitř sociální demokracie občas vytryskne názor, že vlastně nic zvláštního nehrozí. Jsme přece členy Evropské unie, nás i naše spojence váže Severoatlantická smlouva a medvěd na východě spí hlubokým zimním spánkem. Copak čekáte, že sem Kuba nebo Čína pošlou tanky, pobaveně deklamuje ministr kultury Vítězslav Jandák… No a co by se stalo, kdyby pár komunistů usedlo ve vládě? Prý by je to nejdřív vnitřně rozložilo, protože část z nich by nechtěla ustoupit ze slibů, které jim pořád vynášejí tolik hlasů. Pak by dostali nějaké to ministerstvo pro místní rozvoj a začaly by se u nich projevovat skandály jako u všech ostatních. Anebo by ani žádnou aféru nevyplodili, ale jejich volič by si po čase musel protřít oči: tak ona se ani za komunistů žádná revoluce nekoná, jsou jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Skončili by prachbídně jako ti Haiderovci u Rakušáků. Podat jim ruku do vlády vlastně znamená se jich elegantně zbavit. Tolik teorie.

Podívejme se na to obráceně. Na rozdíl od Varšavské smlouvy nemá Severoatlantická aliance v popisu práce posílat tanky do země, která si demokraticky zvolí nedemokratickou stranu. Dokonce ani proti puči řeckých důstojníků v minulém století nepodnikla nic. A co udělal Brusel proti nástupu Haidera? Nota bene když ho do vlády přivedli křesťanští demokraté? Bezzubá politická blokáda Vídně vyvolala tolik odporu, že dnes už při inauguraci Leppera v Polsku nikdo ani necekl. KSČM přitom patří do jiné ligy než výše zmínění extrémisté. Jak ukázal Jacques Rupnik v knize Dějiny Komunistické strany Československa, zdejší komunisté měli od svého vzniku podporu silnější a stabilnější než v jiných evropských zemích. Předválečné a částečně i poválečné období poskytuje dostatek důkazů pro to, že jsou schopni spřádat podzemní sítě i v době, kdy zůstávají mimo hlavní politický proud. Pokud se na kůži objeví malý vřídek, znamená to, že metastázy už dávno bují jinde. Má někdo ze současných politiků pocit, že je snadné s nimi zacházet podle hesla rozděl a panuj? Stačí zalistovat v historii, jak dopadají revizionisté a odpadlíci ve jejich řadách.


Způsob, jakým Jiří Paroubek zvedl z popela ještě před rokem rozvrácenou a tápající stranu, nese stopy bolševických metod. Disciplína, pořádek, okaté trestání „šibalů“, kořeněné bodrostí až soudružskou. Hraje v tom roli i fakt, že voliči sociálních demokratů a KSČM jsou jako spojité nádoby: když klesá jedna strana, stoupá druhá. Budeme-li komunističtější než komunisté, vyplynulo zřejmě z analýz ČSSD, oslabíme tím vliv těch opravdu „rudých“. A pak už nebude těžké je nějak zkultivovat.

Jiří Paroubek se dnes podle všeho cítí dost silný na to, aby si s komunisty vyměnil roli z osmačtyřicátého roku. Otázkou je, zda nedělá stejnou chybu, jako jeho předchůdci: podceňování soupeře.

celý kometář na: ..:. Respekt.cz :.
2006-06-11, 17:48:00 • Média 
Umění mrdati
(MGZN.cz, 9. června 2006, 1:08)


Nakladatelství Dybbuk ve své erotické řadě vydává rozkošný návod k sexuálnímu věčnému životu. Kniha Umění mrdati je napsána stylizovaným jazykem dopisů z první poloviny století. Abé Applique odhaluje svému synovci taje smyslností a ženského klína. V dnešní době, kdy sexuálno je díky pornografickému průmyslu, dostupné takřka každému, vypadá tato kniha archaicky. Ale o archaický jazyk, o hru s ním, o nezkrotnou imaginaci v posledku jde.Mrdání nebo soulož, přeješ-li si a jsi-li úzkostlivý na slovíčka — ač věřím, že věci je nutno nazývat jejich skutečným jménem —, tedy: mrdání, toť páka života, míza stromu, říje jelena, tokání tetřeva, ramlování králíka, slunce a hvězdy, den a noc, toť nezbytnost soli, toť vláha deště, síla semene, bobtnajícího v ornici plodnosti, mrdání, toť život sám. Proč bylo napsáno tolik filosofických děl o umění mysleti, když myšlenka není, nikdy nebyla a nebude touhou. Touha je vše. Touha je prapud. Touha je starší než lidstvo. Snad si namlouváš, že toužíš vědět. Ne, ty chceš vědět. To není pud, to je jen chtění. Ale po mrdu toužíš. Mrdat musíš. Pravda je v instinktech. V pudech. Pud vlastnického práva — pud sebezáchovy — pud množení se.

více na: ..:. MGZN.cz :.

...
Zajímavý je příběh nejasného autorství knihy. Umění mrdati poprvé vydal Kruh přátel klasické literatury erotické v Praze roku 1940. Údajný překladatel byl ukryt pod šifrou J. H. Autorství je nicméně připisováno básníkovi Vítězslavu Nezvalovi.

Nebylo by divu, kdyby Nezval skutečně dílo napsal. Meziváleční avantgardisté byli svou zálibou v erotické literatuře proslulí, vydávali dokonce sborník Erotická revue (tu v minulých letech v reprintu vydalo nakladatelství Torst), známé jsou i explicitní erotické kresby a koláže Toyen či Jindřicha Štyrského.

Sám Nezval kromě erotiky, jež stojí v podtextu řady jeho básní už od dvacátých let, kdy byl představitelem poetismu, také rád občas pracoval anonymně. Jeho nejslavnějším pseudonymním dílem je sbírka 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida z roku 1936.

Otázka, zda Umění mrdati je skutečně Nezvalovým dílem, však zůstává nezodpovězena na sto procent. Jisté je, že fiktivní dopis je dílem člověka, který měl k erotice silný vztah, rozuměl jí a byl mimořádně literárně nadán. A všechny tyto rysy právě na Nezvala sedí dokonale.

Vyšel Abbého erotický odkaz. Psal ho Nezval? (iDNES.cz)
2006-06-11, 12:50:00 • Retro 
11:30 – Sedmička TV Nova – hosté: v první části Mirek Topolánek, předseda ODS, hosty druhé části pořadu budou František Bublan, ministr vnitra (nestraník) a Marek Benda, poslanec (ODS) – TV Nova

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.

2006-06-11, 9:48:00 • Média 
Zelený Matěj Stropnický: Tíhnu spíš k levici
(iDNES.cz, 8. června 2006, 13:51)


Strana zelených se poprvé v historii České republiky dostala do Sněmovny. Spolu s ODS a KDU-ČSL navíc zřejmě sestaví vládu. Jak se vyvíjí situace ve Straně zelených po volbách? Jak se strana vypořádá s "levicovou" frakcí? Na otázky odpovídal on-line Matěj Stropnický.

Matěje Stropnického, sedmého kandidáta SZ ve Středočeském kraji, podpořil před volbami i exprezident Václav Havel. Do Sněmovny se však nedostal.V rozhovoru se přiznal, že tíhne spíše k levici a přikláněl by se spíše ke koalici s ČSSD. "Počkám na zprávu předsednictva tuto sobotu o tom, co nám možná koalice s KDU a ODS nabídne prosadit z programu. Nebráním se ani jedné variantě, o něco blíže mám přeci jen doleva, ale je to individuální," řekl čtenářům iDNES Stropnický.

Matěj Stropnický na CzTk Blg:
Vyfuckujte TeknoParazity (TýdeníkA2.cz)
Politická kariéra se nejlépe začíná nasr*ním do vlastní huby
Technoblábol Matěje Stropnického (Literárky.cz)


Vybrané otázky a odpovědi z on-line rozhovoru:

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli vite o kolik hlasu Vam teoreticky utekla moznost stat se poslancem?? a co planujete do budoucnosti?? dekuji

ODPOVĚĎ( 09.06.2006 12:32 )
Milý Tomáši, odpověď Vám dlužím od začátku, nějak jsem to špatně odeslal. Chybělo mi asi tisíc hlasů, což s ohledem na to, že Zelení dostali ve Středních Čechách asi 38tis. není zase tolik. Teď se musím zase trochu věnovat škole a literárkám, po prázdninách pak plánuji komunální a krajské volby. No bude veselo. Zdraví MS.

Co říkáte na pořadí priorit P.Bursíka: 1.Antikomunismus 2.Životní prostředí Není to trapné? Co dosud udělal senátor za SZ Štětina pro zlepšení kvality života?

ODPOVĚĎ( 09.06.2006 12:40 )
Milý Jardo, nemyslím, že má Martin Bursík hodnotový žebříček takto srovnaný, to by se předsedou SZ nikdy nestal. Antikomunismus mám za trapný velice, právě i o tom jsem mluvil s Václavem Havlem. Zaprvé mám za to, že KSČM je demokratická strana usilující nikoli o komunismus, ale o socialismus. To je velký rozdíl, protože první systém je politickým uspořádáním, kdežto druhý ekonomickým – zjednodušeně řečeno. Zadruhé jsou zde zcela jiná nebezpečí, mnohem aktuálnější a zajetí antikomunismem mám za přežilé. Ti, kdo jej provozují zřejmě nemají čisté svědomí z předlistopadové doby. Jaksi příliš často jezdili na Balaton. Nelegitimní ovládání naší společnosti nadnárodními koncerny považuji za méně viditelnou a o to aktuálnější hrozbu. Vedle toho je nějaká korupce na pražském magistrátu okrajová věc a průvodní vada demokracie. Pan senátor se zastal technařů zmlácených na CzechTeku loni v létě a pracuje na tom, aby se podobné věci už neopakovali. Kdyby udělal jenom to, udělal by více, než většina ostatních zvolných. Zdraví MS.

zdravím ,chtěl jsem se zeptat na Váš nazor ,co se týče legalizace marihuany..děkuji

ODPOVĚĎ( 09.06.2006 12:46 )
Milý Lightmane, podpořím, aby si každý mohl kouřit co chce, stačí-li Vám to takto. Zdraví MS.

Zajímalo by mě, jakými konkrétními kroky podpoříte OZE (např. vyšší výkupní cena, bezúročné půjčky) a čím nahradíte uhlí?

ODPOVĚĎ( 09.06.2006 12:56 )
Milý pane Červený, ve Straně zelených vedu kulturní sekci, nejsem tedy odborníkem v oblasti, na kterou se ptáte. Více Vám poví třeba Eva Tylová. Zdraví MS.

Jaký máte osobní vztah ke křesťanství? Někteří představitelé SZ vykazují známky nepřátelství vůči náboženství a církvím – jak si vy osobně a SZ představuje uspořádání vztahu státu a církví?

ODPOVĚĎ( 09.06.2006 11:35 )
Milý pane Drobný, jsem pokřtěný a dokonce jsem byl v Římě biřmován. Církve považuji za součást občanské společnosti a jako takové je podporuji. Od státu by měly odděleny. Zdraví MS.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2006-06-11, 9:16:00 • Média 
Kdo má panské manýry?
(Deníky Bohemia, 10. června 2006)


PRAHA – Hned po včerejší schůzce s lídry ODS zamířil Jiří Paroubek s Zdeňkem Škromachem a Bohuslavem Sobotkou na kávu. Chtěli mít zřejmě naprosté soukromí, protože před vchod do jediného bufetu v celé sněmovně postavili svoji ochranku.

Zaměstnanci, kteří si zrovna chtěli koupit alespoň balenou vodu, měli smůlu. Tři ztepilí muži z premiérovy ochranky všem rezolutně zabránili ve vstupu.

více na: ..:. MojeNoviny.cz :.

2006-06-11, 8:45:47 • Média 
Rande s pí. Paroubkovou
( Jan H. Vitvar, Nedělní svět, 4. června 2006)


Láďa se nesoustředil, Zuzana mlčela aneb Jak se baví hluchý s blbým

V memoárech Víno z hroznů své okolí Ladislav Štaidl před časem vykreslil jako bandu idiotů.
Na některé z nich nicméně normalizační hitmaker shlížel se shovívavým nadhledem, protože mu umožnili kariérní vzestup. Svůj čerstvý knižní portrét manželky českého premiéra věnoval „všem ženám, které dobrovolně snášejí nesnadný život s námi muži, co vyměnili veškerý volný čas za práci“. Nelze se zbavit dojmu, že Štaidl mezi idioty-sympaťáky zařadil i Zuzanu Paroubkovou.

více na: ..:. NedělníSvět.cz :.

2006-06-11, 8:07:00 • Média 


více na: ..:. banksy.co.uk :.
2006-06-10, 19:22:54 • Odkazy 
dovolujeme si vás upozornit na nově vzniklé diskusní fórum webu www.paroubek.eu – ..:. www.Paroubek.eu/forum/ :.
2006-06-10, 18:46:00 
přepis rozhovoru v pořadu Všechnopárty vysílaného 7. června ve 21:00 na ČT1:

Sip: Dobre. pane policejni prezidente, tak da se rict, ze vam tedka prakticky zacala sezona, ze jo, prvnim majem to zacalo, co?
Husak: Tak, ja si nejsem jisty, jestli nejaka skoncila teda, zatim, protoze mam pocit, ze permanentne probiha, ta sezona.
Sip: No tak ja to myslim tak, ze tedka, jak uz je teplo, tak zacnou vsechny ty technoparty, ze jo...
Husak: Na to se tesime.
Sip: Tesite se na to? Toho vy se zucastnujete pravidelne, ze jo.
Husak: Ano ano, mam s tim celou radu dobrych zkusenosti.
Sip: A to by me zajimalo, jsou na tyhle akce policajti nejak specielne cviceni, jestli nekam na zahradu proste pustite svoje kluky, a ted jim poustite techno a rikate jim, co maj' delat, co?
Husak: Duc duc duc.
Sip: No, duc duc duc.
Husak: Samozrejme, ze je poustime, nepoustime je teda za nejakeho hlasiteho doprovodu hudby, to v zadnem pripade ne...
Sip: To je mozna chyba, ne?
Husak: Ale poustime je mezi lidi a oni nekteri si tu technohudbu docela i oblibili.
Sip: Jo? A vy ty, kteri maj' radi tu technohudbu, pak posilate na ty akce?
Husak: Jsou to specialiste.
Sip: Jo?
Husak: Urcite.
Sip: A kontrolujete jejich hudebni vkus, jestli opravdu maj' to techno jako radi? Rozumite, jako abyste tam neposlal cetu lidi, kteri vsichni milujou Evu a Vaska, rozumite... to by se minuli ty lidi jako.
Husak: Tak snazime se vybirat z tech mladsich, kteri k te technohudbe maji bliz.
Sip: Jo?
Husak: Aby to i fyzicky vydrzeli, jak jste rekl, je to narocna sluzba, dvanact hodin v protiuderovych prostredcich nekde stat, to neni jednoduche.
Sip: Co jste rikal, proti, protiuderovy...
Husak: Protiuderovych prostredcich.
Sip: To rikate te hudbe, rikate protiuderove prostredky?
Husak: Ne ne, to rikam tomu ustrojeni tech policistu.
Sip: Jo takhle, takze v tom ustrojeni a tedka duc duc do hlavy a tak dal... a co spuntiky do usi, to jste nezkouseli?
Husak: Potom neslysi pokyny velitelu.
Sip: A v ty hudbe ty pokyny slysi?
Husak: Slysi.
Sip: Oni na sebe rvou pres tu hudbu: "tak, Franto, dej mu jeste jednu", jo?
Husak: Tak takove pokyny nedavame.
Sip: Takove pokyny nejsou, to zni jinak urcite.
Husak: To zni, to zni uplne jinak.
Sip: Udelej na nem primereny zakrok, jo?
Husak: Samozrejme, v mezich zakona.
Sip: To by me zajimalo, jaky je rozdil mezi tim primerenym, to je nekde zmapovane pisemne, co je to primereny a neprimereny zakrok?
Husak: To vite, ta primerenost je vzdycky hrozne slozity pojem a je potreba zkoumat vsechna ta fakta, ktera se nasledne nejakym zpusobem objevuji...
Sip: To je nasledne, pane prezidente, ale ja myslim predtim, vite, kdyz ten policajt jde do akce, tak musi si rikat: "musim byt primereny, musim byt primereny, nesmim byt neprimereny", ze jo a ted co to vlastne je teda?
Husak: Ja na to mam jednoduchy recept, proste se chovat uplne normalne, takze to je ta primerenost, kterou my vnimame, aby se chovali uplne normalne.
Sip: A vic to specifikovane neni, jako, vite co myslim, konkretne: jedna rana je jeste primerene, ctyri rany uz neprimerene, nebo takhle.
Husak: Ne, tak samozrejme...
Sip: Myslim do ledvin, asbyste mi rozumel, do ledvin.
Husak: Do ledvin... to hrozne boli.
Sip: No samozrejme, ze to boli... tedka, kdyz jsou nacucany, jeste na technoparty ty ledviny, to boli dvojnasobne, rozumite, co? Mo, takze jeste jste mne nerekl...
Husak: Nejakou lehci otazku byste nemel?
Sip: Od tedka uz jenom tezsi, pane prezidente :-)
Husak: Ja opravdu pro verejnost rikam, ze vzdycky, kdyz se ta verejnost bude chovat naprosto normalne, tak i policie se k nim bude chovat normalne. Ta vlastni primerenost je velice rekneme slozita zalezitost, protoze kazda ta situace s sebou prinasi celou radu ruznych prvku a zhodnotit si ji v tak kratke dobe, tesne pred konkretnim zakrokem, je vzdycky hrozne slozite a je to zpravidla na urcite uvaze toho policisty.
Sip: Tem ucastnikum tech akci byste teda z tohoto mista doporucil co jako... tancete si, nas si nevsimejte, jo?
Husak: Respekujte zakon...
Sip: Ano.
Husak: Chovejte se slusne a budeme vsichni spokojeni.
Sip: Cili ja, kdyz si tam pujdu zatancit, a muzu vam rict rovnou, mam to v planu, jo?
Husak: To jste me prekvapil ted docela.
Sip: Chci to videt zblizka, rozumite, tak ale rozumite, taky se tam neco vypije, nemuzete po tech lidech chtit, aby byli jako ovecky, kdyz tam treba taky se neco vypije, treba udelam si naladicku a treba policistku vyzvu k tanci, rozumite, a tedka, co ona? Jsem provokater? Ma pouzit primereny, nebo neprimereny... ledvina uz trosku nacucana, rozumite... co by takova policistka mela delat, kdybych ji vyzval k tanci, napriklad, to mi reknete.
Husak: No ja nevim, treba vam...
Sip: Posilate tam zensky vubec?
Husak: Samozrejme.
Sip: Taky.
Husak: Mame psycholozky, protoze si myslim, ze ono je to docela vypjata situace pro obe dve strany, jak pro ty policisty, tak pro ty ucastniky, notabene v okamziku, kdy se tam schyluje k nejakemu problemu, takze z toho duvodu...
Sip: Takze psycholozka si tam otevre poradnu, vezme si par lidi a rekne: "hele, kluci, neblbnete"...
Husak: ...stolecek...
Sip: Neblbnete, je tady police, jo, takhle myslite?
Husak: No tak to si az takhle asi nepredstavuju.
Sip: A to by bylo pekny, to musite uznat. Bouda drevena: psychologicka poradna pro ucastniky technoparty.
Husak: Ale musime teda respektovat vsech pravidel a dame tam znak Policie Ceske republiky, jo?
Sip: Policejni psychologicka poradna, uz vidim tu frontu pred tou boudou... prestanou tancit a reknou "hele pojd, tam je sranda, co tam oni radej', pojdte tam kluci", co? To by bylo zajimavy.
Husak: No ja to zkusim projednat.
Sip: A tech napadu, co jste tady slysel za takovou kratkou chvilku, co?
Husak: Ja jsem se do te doby, nebo do tedka asi obracel na spatny lidi, ja jsem se mel obratit na vas.

..:. více zde :.

2006-06-10, 15:06:00 • Média 
Mým technařům. Karel Kühnl
( Josef Šorfa, Mladá fronta DNES – Karlovarský kraj, 2. června 2006)


K věci

Jestli lze v Česku najít několik míst pro CzechTek, patří k nim i armádní pozemky na Doupově. Je lepší povolit akci s rizikem, že vyvolá nevoli desítek lidí, než pořádat policejní manévry a rozhánět ilegální technoparty. Bylo by ale alespoň slušné, dohodnout s pořadateli jasná pravidla, která vyjdou i z připomínek zástupců lidí z doupovských vesnic. Jenže to by se nestihlo do voleb, a ministr Karel Kühnl by se tak nezavděčil technařům, o jejichž hlasy Unie svobody stojí.

O autorovi – Josef Šorfa, vedoucí redakce

2006-06-10, 14:54:00 • Média 
Petice: CzechTek ne!
(Vladimír Zedník, Mladá fronta DNES – Karlovarský kraj, 2. června 2006)


Zastupitelé obcí, v jejichž blízkosti se má technoparty konat, protestují

Doupovské hory – Proti letošní technoparty CzechTek, která se koncem července uskuteční na armádních pozemcích v Doupovských horách na Karlovarsku, se objevily první protesty. Zastupitelé obcí, v jejichž blízkosti CzechTek bude, sepisují protestní petici, určenou ministerstvu vnitra.

..:. více zde :.

2006-06-10, 14:36:00 • Média 
Petice proti CzechTeku
(Adéla Bydžovská, Deník Chomutovska, 3. června 2006)


Lidem z Radonicka se technařská akce nelíbí

Starostové mají obavy, že budou technaři jezdit přes jejich obce a dělat nepořádek v obchodech a restauracích.

..:. více zde :.

2006-06-10, 14:35:00 • Média 
Technaře bude hlídat i vojenská policie
(Karlovarské noviny, 3. června 2006)


Doupov – Na letošním ročníku CzechTek, který se na přelomu července a srpna uskuteční v Sedleci ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách, bude zasahovat i vojenská policie. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. "Ta bude hlídkovat v okolí, kde se bude technoparty konat. V současné době jednáme i o spolupráci s Policií České republiky," uvedl Pejšek. Podle něho budou příjezdové komunikace do prostoru přístupné pro všechny, kteří se budou chtít na CzechTek podívat.

2006-06-10, 14:26:51 • Média 
CzechTek jde do hor
( Erik Tabery, Respekt.cz, 4. června 2006, 20:00)


Glosa

Na podobný krok se čekalo už hodně dlouho. A je milým překvapením, že u jeho zrodu stál jinak nevýrazný a špatný ministr obrany Karel Kühnl. Minulý týden rozhodl, že milovníci hudby, kteří se každý rok scházejí na kontroverzním CzechTeku, dostanou místo ve vojenském prostoru Doupovské hory.
Co je na tom tak převratného? Vstřícnost státu ke svým občanům lze měřit podle řady kritérií – od chování politiků, úředníků až po výši daní či kvalitu služeb. Nejlépe se ale ukáže podle toho, jak se chová k lidem, kteří se nějak liší od většiny. A zejména ve chvíli, kdy se liší nějakým provokativním způsobem. V poslední době se téměř symbolem jinakosti stali mladí posluchači techna, kteří se rádi scházejí k tancům kolem svých hlasitých aparatur mimo města. Vyvolávalo to odpor veřejnosti, brutální zásahy policie a hysterické střety politiků.
Nyní ale stát schoval obušky, represi a nabídl volné prostory, kde nebude hrozit střet s domorodci. To zní nadějně. A je to i celkem příjemná rozlučka s kdysi liberální Unií svobody, jejímž členem Kühnl je.

zdroj: ..:. Respekt.cz :.

2006-06-10, 14:20:39 • Média 
Sdružení obcí v Doupovských horách, kde se má pod patronací Armády ČR odehrát letošní Czech Tek (jsme zřejmě jedinou zemí na světě, kde armáda forcíruje takovéto akce), zuřivě protestují. Asi mají strach. Doporučuji akci uspořádat na Hrádečku u Trutnova, tam se nepochybně setká s vlídným přijetí aspoň jedné, zato však významné osobnosti.

Bohumil Doležal 6.6.2006

UDÁLOSTI: Z posledních dnů (NeviditelnýPes.cz)

2006-06-10, 14:19:00 • Média 
Milion technařů míří na sever
(František Roček, Severočeské noviny, 10. června 2006)


Obce mají z laviny příznivců technomuziky strach

Severní Čechy – Lidé na Chomutovsku, především v Maštově a Radonicích, se již dnes děsí laviny technařů. Megaparty CzechTek, na níž se má chystat až milion lidí, propukne od 28. července ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách, jen několik kilometrů od jejich domovů.


Policejní expert, který si nepřál být jmenován, pochybuje, že počet účastníků dosáhne desítek tisíc osob. Policejní prezidium o lavině technařů nemá bližší informace. "V minulých letech se CzechTeku zúčastnily tisíce účastníků, ale jejich přesný počet jsme nezjišťovali," uvedl Roman Skřepek. Lidé již na připravovanou technoparty reagovali protestní peticí. "Bojíme se hlavně toho, že tudy budou jezdit tisíce aut, a samozřejmě i hluku," uvedla počátkem června starostka Radonic Věra Vernerová. Starosta Maštova Josef Slunéčko také upozornil, že technaři musí projet oběma vesnicemi a místo jejich srazu bude takřka za domem.

František Hamerle, náměstek pro uniformovanou policii ředitele severočeské policie v Ústí nad Labem, uvedl, že pokud bude technoparty povolena, bude mít policie pod kontrolou dopravní situaci a nadstandardním způsobem bude zajištěna pochůzková služba v přilehlých obcích. "Pokud armáda poskytne prostor pro technoparty, akce ztratí adrenalin, takže může být menší zájem, než kdyby byla ilegální. Sázíme na spolupráci s organizátory technoparty," upozornil Hamerle.

Policejní experti počítají s tím, že nelze dopředu vyloučit vytvoření satelitního divokého CzechTeku programovými rebely mimo vojenský prostor. "Tuto variantu nelze vyloučit. Na podobné akce jezdí skupinky, které mají za cíl především vyprovokovat srážky s policií. Mohou se pokusit založit nelegální technoparty. Přesto doufáme, že k tomu nedojde," uvedl Hamerle.

Mluvčí ministerstva obrany odmítl kritiku starostů z obcí přilehlých k vojenskému prostoru, kde se má megatechnařská show uskutečnit. "Dohoda s organizátory bude podepsána až příští týden, ministerstvo obrany proto nemůže ještě nikoho oficiálně informovat," uvedl Andrej Čírtek.

zdroj: ..:. MojeNoviny.cz :.
2006-06-10, 10:33:51 • Média 
Paroubek: CzechTek k mým chybám nepatří
(Jiří Paroubek, Lidovky.cz, 9. června 2006, 19:49)


Reakce na článek Luboše Palaty
Ad LN 9. 6.: Hodný pan P.

Luboš Palata ve sloupku v Lidových novinách oceňuje fakt, že jsem se omluvil za své povolební vystoupení a chválí i klidný přístup k vyjednávání o nové vládě. Ale aby nikoho nenechal na pochybách o tom, že Lidové noviny svůj přístup ke mně nemění, hned uvádí: „Na Paroubka…, na předvolebního buldozera a na bijce czechtekářů se ale nesmí zapomenout“. Když to shrneme, autor říká jediné – dejte si na toho Paroubka pozor. Zavděčit se redaktorům Lidových novin nemohu ať udělám cokoli, s tím už jsem se dávno smířil. Politika redakce je jednoznačná. Moje ovšem také. Své názory jsem nezměnil a praktická řešení praktických problémůpatří k politice. Stejně jako skutečnost, že pokud udělám chybu, přiznám ji.


CzechTek ale k těmto chybám nepatří. Neovlivňoval jsem vlastní zásah, ten byl věcí policie. Zasáhla obecně v souladu s právem na ochranu soukromého majetku. Pokud při vlastním zásahu došlo k chybám na straně policie nebo technařů, je vyšetření opět věcí příslušných orgánů. Není to věc, do níž by kterýkoli politik mohl nebo měl zasahovat. Nedělal jsem to nikdy a nedám se do jiné role zatlačit ani opakováním novinářského klišé „bijec czechtekářů“.
Jediné, kde má politika v celé kauze CzechTeku své místo, je hledání řešení pro budoucnost. A to se podařilo. Technoparty bude tentokrát ve vojenském prostoru, kde nebude nikoho rušit. Byl to jeden z podnětů, s nímž jsem přišel po konfliktním CzechTeku a je to rozumné řešení. Pořadatelé technoparty ustoupili ze svých předchozích názorů, že akce má být „bojovka“ a já to oceňuji, protože utajování místa akce bylo jednou z hlavních příčin, proč ji nebylo možné rozumně pořadatelsky zajistit. A budilo to trochu moc adrenalinu na všech stranách policii nevyjímaje, protože i ta má své povinnosti v zajištění dopravy atd., jejichž plnění to komplikovalo . A resort obrany našel vhodné místo. Řekl bych, že všechny zainteresované strany si z konfliktu vzaly své poučení, což by mohl být výsledek přijatelný i pro pana redaktora Palatu.

Jiří Paroubek, předseda vlády

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.

Poznámka CzTk Blg
No a je to tady znovu. Kdo si naivně myslel, že ten Blb dá konečně pokoj, je snad definitivně vyveden z omylu. Paroubek opět nezaváhal a použil osvědčenou směs lží a polopravd. Že jde o účinnou taktiku ukázali i volby.
Kouzelné také je jak si pan premiér dokázal obratem přivlastnit aktivitu s vojenským prostorem.
O důvod víc proč CzechTek udělat po starém, osvědčeném způsobu ;*)CzechTek nebyl chybou. A myslim to uPřímdě.
2006-06-10, 9:43:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Zásah na CzechTeku v souladu s právem?
(ze zprávy ombudsmana)


1. Důvody postupu Policie ČR spočívající v blokování vjezdu ze silnice č. 198 na účelovou komunikaci vedoucí do prostoru technoparty byly v čase doplňovány a měněny, ačkoli je nasnadě, že jejich uzavřený výčet musel být Policii ČR znám v okamžiku zahájení a pokračování blokace. Blokace neměla právní opodstatnění z důvodů, kterých se Policie ČR dovolává.


2. Policie ČR vědomě dezinformovala veřejnost, že ze strany společnosti Italinvest, s.r.o., došlo k odstoupení od dohody o užívání pozemků pro technoparty uzavřené s Václavem Šroubem.

3. Policie ČR dávala účastníkům technoparty nekvalitní výzvy (co do obsahu, slyšitelnosti, četnosti a době, po kterou byly sdělovány), které předcházely jejím služebním zákrokům. Policie ČR tak neprovedla dostatečná preventivní opatření, která by byla byť i jen teoreticky způsobilá předejít zákrokům započatým v prostoru technoparty dne 30. 7. 2005 okolo 16:30 hod. a 20:30 hod. Výzvy nebyly dávány v průběhu uvedených zákroků. Účastníkům technoparty nebyly dány výzvy s výstrahou, že pokud od svého jednání neupustí, policie proti nim použije donucovacích prostředků.

4. Policie ČR dostatečně nevyvrátila námitky účastníků o nedůvodném používání donucovacích prostředků v průběhu služebního zákroku pod jednotným velením dne 30. 7. 2005 v době od 20:30 hod., pokud k nedůvodnému použití došlo.

5. Policie ČR z celkového pohledu nepořídila dostatečně kvalitní videozáznamy svých služebních úkonů a zákroků proti účastníkům technoparty. Videozáznamy v převážné míře neobsahují datum a přesný čas pořízení jednotlivých záběrů. Jejich vypovídací hodnota je tím nepochybně snížena. Videozáznamy vykazují také rozdílnou kvalitu. Pro jednoho autora záběrů je například typické, že spíše než hodnotné videozáznamy pořizoval zvukový záznam, když snímá toliko nohy účastníků technoparty a policistů. Jiný autor se zase záměrně při natáčení odpoledního zákroku dne 30. 7. 2005 vyhýbá momentům, které naznačují, že v blízkém okolí „se něco děje“ a kamera raději zamíří jinam. Výhrady mám rovněž k dokumentaci jednotlivě podávaných hromadných výzev, či k chybějící dokumentaci služebního zákroku pod jednotným velením dne 30. 7. 2005 po 20:30 hod.

6. Policejní opatření proti účastníkům technoparty řídil ředitel OŘ PČR Tachov. Ze strany Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a Policie ČR správy Západočeského kraje v Plzni nebyla poskytována dostatečná pomoc řediteli OŘ PČR Tachov a jemu podřízeným policistům.

7. Policie ČR neobstála při mediální prezentaci zákonnosti, nezbytnosti a přiměřenosti svého postupu. Celková mediální prezentace důvodů a průběhu služebních úkonů a zákroků Policie ČR, a to jak v době samotného policejního opatření proti účastníkům CzechTeku 2005, tak po jeho skončení, nebyla jednotná, v některých případech byla dokonce nepravdivá a zdůvodnění postupu Policie ČR se v čase vyvíjelo.

KONEČNÉ STANOVISKO VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE PRÁV O POCHYBENÍCH POLICIE ČR
V POSTUPU PROTI ÚČASTNÍKŮM TECHNOPARTY CZECHTEK 2005

zdroj: ..:. Ochránce.cz :.
2006-06-10, 9:42:22 • CzechTek 
Všechnopárty
Televizní poradna Karla Šípa
7. 6. 2006 – 21:00 – ČT1
Vladislav Husák
Renáta Vesecká
Tomáš Sokol

stream zde: ..:. ČeskáTelevize.cz :.

2006-06-9, 22:26:02 • Média 
Úřad pro odhalování organizovaného zločinu řešil během jara tři zásadní případy, které se pak nečekaně propojily: Antropoid, Pokr a Loreta. Tým Antropoid se snažil objasnit vraždy v prostředí ruské mafie, především pak v její takzvané solncevské větvi.

Ta je podle FBI jednou z nejnebezpečnějších na světě. Proslulá je mimo jiné nevídanou brutalitou. Podle neveřejné zprávy plukovníka Kubiceho je to právě solncevská větev, které se v Česku podařilo proniknout do státní správy.


Třešinkou na dortu je kontakt s bývalým poradcem Miloše Zemana Miroslavem Šloufem – postavou, jejíž jméno v korupčních kauzách nezní poprvé. Z obavy před ovlivněním policejního vyšetřování se Kubiceho lidé snažili zjistit, kdo ze zmíněných lidí má dobré kontakty na státní složky – a při odposlechu zjistili velmi přátelské vztahy Miroslava Šloufa s šéfem oddělení odboru vnitřní kontroly Policejního prezídia JUDr. Jaroslavem Hlaváčkem!

Korupce ve státní správě by byla dost alarmující už sama o sobě, ale co je horší: František Vybíral byl v úzkém kontaktu právě s představiteli ruské mafie.

Antropoid aneb Biolíh (MojeNoviny.cz)

Kauza Kubice: ruská mafie mezi českými úředníky! (MojeNoviny.cz)
Pokr aneb Smrt podnikatele Mrázka (MojeNoviny.cz)
Loreta aneb Kdo je Kočka? (MojeNoviny.cz)

2006-06-9, 18:06:00 • Média 
Soud zrušil vyhlášku o trusu
(Václav Drchal, Lidovky.cz, 9. června 2006, 8:26)


Až k Ústavnímu soudu se dostaly problémy, které západočeskému městečku Staňkov způsobuje trus psů a ovcí. Staňkov vydal v prosinci 2003 vyhlášku postihující majitele volně pobíhajících zvířat. Ústavní soud ji ale včera zrušil s tím, že nemá oporu v zákonech.


Protitrusová vyhláška navíc pořádně nadzvedla ústavního soudce Stanislava Balíka. Ten za ni tvrdě zkritizoval ministerstvo vnitra, které má na obce v této oblasti dohlížet. Ústavní soud podle něj ruší minimálně jednu podobnou vyhlášku měsíčně a důvody jsou vždy stejné – množství formálních chyb.


Problém s pobíhajícími zvířaty je podle něj ve Staňkově natolik akutní, že město vyhlášku brzo přepíše tak, aby vyhovovala zákonům. „Jsme malé město. V ulicích se proto nepohybují jen psi, ale i ovce a podobné potvory. Znečišťují veřejná prostranství a lidé to neuklízí,“ vysvětlil LN Horák.

více na : ..:. Lidovky.cz :.
2006-06-9, 16:30:39 • Média 
Tak pravil Daniel Landa
(Jan Šprincl, Aktuálně.cz, 9. června 2006, 13:00)


V bazilice sv. Markéty, kde denně zní slovo boží, byly ke slyšení myšlenky řádu Ordo Lumen Templi.

Daniel Landa včera v Břevnově zpíval a hlavně mudroval. Konal se tu jeho Večer sjednocení.

Publikum nebylo ničím výjimečné, mohlo se sejít na koncertě Čechomoru, Chinaski nebo Divokýho Billa, ale oni dali šest stovek či tisícovku, aby mohli svého oblíbence po čase znovu vidět živě.

Až vyholená ochranka v bílých košilích u dveří kostela připomíná, s kým to hodlají strávit večer – s bývalou ikonou skinheadského hnutí, která se dodnes plně neodpoutala od rasistické kapely Orlík.Šest stovek diváků se způsobně usazuje do kostelních lavic, někteří stojí podél zdí. Je tu herec Jiří Pomeje s "klubovým" křížem na hrudi i elitní policista Jiří Komorous, kterému se na krku houpá VIP vstupenka. Večer zahajuje převor Prokop Siostrzonek, v osm na scénu vcházejí hudebníci z konzervatoře Jana Deyla; po jejich boku stojí smíšené pěvecké sbory z dětských domovů.

celý článek na: ..:. Aktuálně.cz :.
2006-06-9, 15:03:32 • Média 
Hodný pan P.
(Luboš Palata, Lidové noviny, 9. června 2006)


Omluvil se a přiznal chybu. Jiří Paroubek do televizních kamer vyřkl omluvu, že neměl v sobotu večer výsledek čtvrtých svobodných voleb v historii České republiky označit za nový únor 1948.


Po setkání s Václavem Klausem Paroubek nepůsobil dojmem toho do ruda rozpáleného buldozera, ale vystupoval, až se to zdráhám napsat, jako státník. Prostě jiný Paroubek. Pavel Bém, který je považován za člověka, jenž nakonec bude premiérem, mluví a mluvil o Paroubkovi a jeho věcnosti a korektnosti až s úctou.
Tak, jak se jevil Bémovi na pražském magistrátu, mohl Paroubek vypadat i včera v televizi. Může se dokonce stát, že půjde pro příští měsíce a léta o setrvalou proměnu. Komunistům už netřeba voliče ubírat, proti ODS nebude nutno bojovat a Klaus teď není soupeřem.
Na Paroubka, kterého viděl celý národ v povolební sobotní večer, na předvolebního buldozera, na bijce czechtekářů se ale nesmí zapomenout.
O tom, že pod kůží toho nového zůstává ten stejný Paroubek, svědčí i omluva „novinářům v žoldu ODS“. „Omluva“ doplněná hrozbou trestních oznámení.
Inu, hodný pan P.
2006-06-9, 14:24:37 • Média 
Politici se o volbách opět skamarádili
( Ladislav Verecký, iDNES.cz, 8. června 2006, 14:41)


Jitrnice, jelita a pivo jako křen. Tak spolu prožili volební sobotu lídři stran. Byli si tak jistí, že už slavili, aniž znali výsledky. "Stůl měli rezervovaný už od jedenatřicátého května," říká Ctibor Moškovič, vrchní z restaurace U Pivodů na Malé Straně. "Na jméno Bursík."


Policejní odposlechy i skryté kamery ukazují, že společnost hodovala ve znamenité náladě. "Prosit," zavelel k přípitku Jiří Paroubek. "Na to, že nám to sežrali i s chlupama. Slavnostně vyhlašuju konec komedie."

"Spolkli to i s navijákem," mnul si ruce Mirek Topolánek. "Další čtyři roky v suchu," poznamenal Miroslav Kalousek, který si vůbec nepřipouštěl, že by se jeho strana do parlamentu nedostala.

"To byl dobrej nápad, hrát to na to, že seš psychicky labilní a nemáš na vysokou politiku," chválil se Paroubek. "No a co můj hulvát?" returnoval Topolánek. "Seš politik, ale žádnej státník. Ty lidi si snad fakt mysleli, že nám jde každýmu o něco jinýho. To bylo fakt dobrý."

"Teda ten Macek, řeknu ti," ozval se Paroubek, "ten to krapet přepísk. Řekli jsme si, urážky jo, facky ne." "Znáš Macka," pokrčil rameny Topolánek. "Hele, pocem, s tím Kočkou – to byl ale bizar, ne? Náš starej přítel Kočka je hlava mafie, buehehehé!"

více na: ..:. iDNES.cz :.
2006-06-9, 9:49:00 • Z vesela ;) 
Na Kadaňsko přijedou tisíce technařů
(CV Týden, 7. června 2006)


Údolí ve vojenském prostoru Hradiště u Kadaně obsadí na přelomu července a srpna tisíce technařů. Jak potvrdil tiskový mluvčí Ministerstva obrany ČR Andrej Čírtek, na podepsání smlouvy o pronájmu pozemku dojde mezi ministerstvem a organizátory CzechTeku v tomto týdnu. Ve smlouvě se technaři mají zavázat, že po skončení akce uvedou okolí do původního pořádku. ,,Určitě nepočítáme s tím, že bychom zpět získali měsíční krajinu,’’ podotýká Jan Pejšek z tiskové kanceláře ministerstva. ,,Technaři by měli doložit, že mají zajištěn odvoz odpadků a musí zajistit provoz sociálních zařízení.’’ Jak dále uvedl, pozemek, který mají organizátoři akce přislíben od 24. 7. do 7. 8., je v lokalitě Sedlec, což je tři kilometry vzdušnou čarou od nejbližšího obydlí.


,,Pozemek je v údolí, obklopeném terénem a porostem, takže bude zabráněno šíření hluku,’’ dodal Čírtek. Na loňský CzechTek, který se pořádal na Sokolovsku přijelo přibližně 5000 účastníků. ,,Já mám představu, že přijede od jednoho do miliónu lidí,’’ zněla nadsazená verze pro letošní akci od jednoho z organizátorů Václava Šrouba. ,,Čím víc, tím líp.’’
2006-06-9, 7:49:35 • Média 
Technařů má přijet milión!
( Helena Lacinová, Blesk, regionální mutace – severní Čechy, 8. června 2006)


Lidé protestují peticí. Smlouva prý bude do týdne

MAŠŤOV/PRAHA – Hrozba CzechTeku už zase děsí obyčejné lidi. Tentokrát v Mašťově na Kadaňsku. Technařů má na přelomu července a srpna přijet prý až milión!


Pořadatelé megapárty vyjednávají s ministerstvem obrany. To jim hodlá pronajmout 51 hektarů vojenského prostoru Hradiště v Doupovských horách na rozhraní chomutovského a karlovarského regionu. Jen tři kilometry od obydlí. Lidé protestují.
„Jsme nejblíž. V obci máme dvě hospody a dva obchody. Kam jinam by chodili nakupovat? Až pak budou ožralý a zfetovaný, tak budou řádit v obci,“ obává se muž z Mašťova.
„Za sdružení obcí jsme poslali petici ministrovi, že to tu nechceme. Už by to měl mít na stole,“ řekl starosta Mašťova Josef Slunéčko s tím, že ovšem příliš nedoufá v přemístění akce.
Jan Pejšek z ministerstva obrany potvrdil, že s technaři jednají a smlouva by měla být podepsána do týdne. Před jejím podpisem musí pořadatelé CzechTeku doložit, že mají zajištěn odvoz odpadků a provoz sociálních zařízení. Také zdravotní službu. Ohledně akce probíhají i další jednání.
2006-06-9, 7:42:46 • Média 
Premiér Paroubek se omluvil za svůj povolební výrok, že tři novináři z MF DNES a Novy pracují v žoldu ODS. Trvá ale na tom, že působili proti ČSSD. Paroubek se na Pražském hradě za sobotní projev omluvil i veřejnosti. Vystoupení označil za svou první vážnou chybu ve funkci.


"Omlouvám se za výrok, že by byli pánové žoldáky ODS, ale trvám na tom, že vždy pracovali proti sociální demokracii," uvedl Paroubek. "Za každý jejich další článek nebo vystoupení, které budou hrubým útokem na mou osobu, budu zvažovat podání trestního oznámení," dodal.

Reakce dotčených novinářů na Paroubkovu „omluvu“

"Je to omluva dost podivná – spíš vypadá jako výhrůžka a navozuje dojem, jako by měl žalovat on nás a že nám teď jako odpouští, což příště neudělá," řekl Steigerwald. Formulaci premiérovy omluvy považuje za snahu do budoucna je zastrašit, což komentátor MF DNES považuje za nehorázné.

Omlouvám se za projev, vzkázal Paroubek z Hradu (iDNES.cz)

"Jiří Paroubek si myslel, že může naprosto beztrestně lhát o komkoliv v této zemi, a když zjistil, že to není možné, tak přišel s něčím, co se nedá nazvat jinak než omluva-neomluva spojená s vyhrožováním a zastrašováním," řekl Novinkám šéfreportér TV Nova Jan Tuna, který byl mezi novináři, jež Paroubek nařkl ze spolupráce s ODS.

Paroubek se omluvil za sobotní emotivní vystoupení (Novinky.cz)

Pzn CzTk Blg
Jirko s tou jednou vážnou chybou to asi nemyslíš úplně vážně, že? Nemusíš bejt tak skromnej.
A když už seš v tom omlouvání, tak by si moh klidně pokračovat. Co třeba ty nebezpečně posedlí anarchisté šířící AIDS a žloutenku?
Ale vlastně ty víš, že ti na tu omluvu … víš co?

2006-06-8, 17:35:00 • Média Scan fota z aktuálního vydání týdeníku Respekt

2006-06-8, 8:37:00 • Média 
Kateřina Jacques živě pro blog Noviny
Ve čtvrtek 8. 6. ve 14. 15 si budu v přímém přenosu povídat s Kateřinou Jacques na blog Novinách. Máte-li nějaké otázky, posílejte je do fóra nebo na můj email mail[zavináč]simonformanek.cz

zdroj: ..:. BlogNoviny.cz :.

2006-06-8, 8:35:00 • Média 
Ani hlas pro ČSSD

ČSSD v čele s Paroubkem rozpoutala s novináři válku. Zamířena sice byla zejména na Lidové noviny, MF Dnes a konkrétní novináře, ostatní ji však solidárně vztáhli i na sebe. Naopak zelení imponují liberálně pravicovým voličům, kterých je v mladší a střední generaci novinářů významný podíl.
Ale hodně sympatizantů má mezi novináři také ODS. Asi nejvíc od "sarajevského atentátu" v druhé polovině devadesátých let. Internetový server Médiář oslovil čtyři dny před volbami padesát novinářů. Ve vybraném vzorku byli členové vedení a klíčoví redaktoři z redakcí celostátních deníků, týdeníků, televizí i rozhlasových stanic. Dotazník vyplnila asi polovina z nich. A více než čtyřicet procent uvedlo, že svůj hlas dají ODS. Na dalších místech s přibližně čtvrtinovou podporou skončili zelení a lidovci. Ani jeden (!) novinář nenapsal, že bude volit ČSSD.
Je to překvapivé, zvlášť ve srovnání s anketou před minulými volbami. Časopis Reflex oslovil v roce 2002 podobně sestavený vzorek asi šedesáti novinářů. Asi 36 procent přiznalo, že bude volit koalici Unie svobody a KDU-ČSL. Na druhém až třetím místě skončily se zhruba

Miloš Čermák: Ohledání volebních ztrát – Komu fandí novináři? (iHNed.cz)

2006-06-8, 7:35:00 • Média 
Trestní oznámení na premiéra

Odvolaný ředitel pobočky Národního památkového ústavu (NPÚ) v Českých Budějovicích Tomáš Pek podal trestní oznámení na premiéra Jiřího Paroubka pro šíření poplašné zprávy.

Důvodem je Paroubkův sobotní projev po vyhlášení předběžných výsledků voleb. "Konfrontační vyjádření pana Paroubka dále polarizuje politickou situaci a může vést k otevřené animozitě mezi příznivci a odpůrci Paroubkova stylu," citoval Pek z oznámení, které již dorazilo na Státní zastupitelství pro Prahu 1.

Paroubek v sobotu zpochybnil platnost skončených voleb, ve kterých zvítězila ODS. Řekl, že jeho strana prověří možnost podat žalobu na neplatnost voleb u Nejvyššího správního soudu. -

zdroj: ..:. iDNES.cz :.

2006-06-8, 7:21:00 • Média 
Povolební krize končí. Teď, co dávají sociálním demokratům pět milionů za mandát, zůstane v ČSSD jen Paroubek."

Paroubkův „dobytek“ obohatil lidový slovník (iDNES.cz)

2006-06-8, 7:14:00 • Z vesela ;) 
Fotky a videa od Wolfa zde ..:. wolf.n.cz :.
2006-06-8, 6:56:00 • Odkazy 
Druhý den dnes na pražském Václavském náměstí demonstrovali lidé za odstoupení premiéra Jiřího Paroubka (ČSSD). Zatímco v úterý přišlo zhruba 3000 lidí, dnes jich bylo pouze kolem tří set.


Většinu účastníků dnešní akce tvořili stejně jako v úterý mladí lidé, kterým Paroubek vadí především kvůli zásahu policie na loňské technoparty CzechTek. Starší lidé zase obviňovali premiéra z toho, že se spojuje s komunisty.

Na demonstraci proti Paroubkovi přišly jen hloučky lidí (ČT24.cz)

2006-06-8, 6:53:33 • Média 

situace s Rafany víceméně stabilizována (za zmínku stojí snad jen pokuta, co dostali za špatné parkování)...

[admin via SMS]


..:. více zde :.

2006-06-7, 18:14:00 • SMSky z terénu 
Rafani se dnes opravdu rozhodli radikalneji nez vcera "zaplnit verejny prostor" (v masivnim poctu 3 osob – ten 4. ma dnes asi neco rozumnejsiho na praci), ktery si na cely rok prubezne rezervovali (bez jakehokoliv faktickeho vyuziti) az do letosniho rijna (kdy je vystrida meeting Narodni Strany). Takze organizatori demonstrace se i s aparaturou presunuli k pomnicku J. Palacha. Prubeh protestniho setkani se nicmene Rafani snazi narusovat hlukem vyluzovanym nejakou prisernou sirenou od pomniku Sv. Vaclava. Dost lidi se ovsem od Vaclava nehodlalo "odloucit" takze Rafani od kohosi obdrzeli (krom vody) i jednu lehce neprijemnejsi sprsku (kazdemu, co jeho jest – Rafani se doposud vyrazneji verejne zviditelneli snad jen medializovanym "kalenim v Narodni Galerii")...
2006-06-7, 17:17:00 • SMSky z terénu 
pred 17-tou hodinou cca 300 lidi – nicmene lide pribyvaji, vicemene to poradne zacne az nyni (17:00) – Rafani se opet domahaji sveho "umeleckeho zaplneni prostoru" – tzn.: aby byl onen prostor opusten (vcelku by mne zajimalo, zda by take vyhaneli trochu vetsi skupinu turistu, ktera by se tam shodou okolnosti na dve hodky usidlila a zpivala si pisnicky)
2006-06-7, 16:58:00 • SMSky z terénu 
'Malé Rekapitulační' Protestní setkání
za okamžité odstoupení Jiřího Paroubka a záležitosti související...

Právě teď, ve středu, 7. 6. 2006, od 16:00 do cca >18:30 – Václavské náměstí v Praze...

2006-06-7, 16:16:00 Z důvodu úpravy státních hranic naléhavě žádáme
všechny Moraváky žijící dočasně v ústeckém
kraji, aby se neprodleně vrátili domů.
Děkujeme.

Thnks Pnt

2006-06-7, 15:45:00 • Z vesela ;) 

Želva nikdy v záležitosti salátu o policejní ochranu nežádala, neboť si je vědoma, že by ji policisté s podobným požadavkem legitimně poslali pod krunýř (kam se želvy posílají namísto do zadku). Leesa totiž, na rozdíl od poslance Ploce, není členkou sociální demokracie, a tak se na ni ministrem sociálně demokratické vlády řízené ministerstvo vnitra a policie vybodnou. A nejen na želvu, i na každého jiného občana.

Policie – mocenský nástroj ČSSD (Reflex.cz)

2006-06-7, 14:37:00 • Média 
Poděkování voličům ČSSD a KSČM

Díky, že ste volili prokazatelný lháře
Díky, že tak pohodlně přijímáte jejich demagogii
Díky, že se vám líbí xenofobní urážky těch, co chtějí žít jinak než vy
Díky, že vám je jedno, když vaše policie masivně porušuje zákon, na kterej se tak rádi odvoláváte
Díky, že schvalujete surový mlácení, … i holek
Díky za to, že ste se projevili

Víme už, co si o vás máme mysletThnks za pic. W, za insp. R

2006-06-7, 11:23:00 • CzechTek 
ČSSD a KSČM volilo 2,5 milionu voličů
(čerpáno ze Zapisovatel. Bloguje.cz, 4. června 2006)


ČSSD získala v roce 2002 1 440 279 hlasů, v roce 2006 1 728 827 hlasů. To je nárůst o 288 548 hlasů, v procentech oproti roku 2002 nárůst o 20,03%.

KSČM získala v roce 2002 882 653 hlasy a v roce 2006 685 328 hlasů. To znamená pokles o 197 325 hlasů, procentní pokles v roce 2006 oproti roku 2002 to je 22,36%.


Pro zajímavost: Pokud bychom připustili, že ČSSD přebrala KSČM všechny voliče, neboť tito usoudili, že Paroubek je lepší Grebeníček, než Filip, pak vedle těchto voličů ČSSD přibrala ještě další 91 223 voliče, což by znamenalo nárůst o 6,33% oproti roku 2002.

Levice – ČSSD a KSČM – letos získala celkem 2 414 155 hlasů.

Pro hypotetickou středopravou koalici – ODS, KDU-ČSL a SZ – hlasovalo celkem 2 615 668 občanů (pro úplnost: potenciální středopravá koalice bez Zelených – tedy pouze ODS + KDU-ČSL – získala 2 279 181 hlas).

Zcela v rovině spekulací: pokud by český volební systém byl čistě poměrný, bez většinových prvků, pak by středopravá koalice nad levicí zvítězila v poměru 52% : 48%. Ve sněmovně by tak ODS, KDU a SZ měly 104 poslance, ČSSD a KSČM pak 96 poslanců.

zdroj a další informace z voleb na: ..:. Zapisovatel.Bloguje.cz :.
2006-06-7, 11:22:00 • Média 
CZECHTEK HO NEODRADIL.

„Volil jsem ČSSD a svého oblíbence Křečka. Ta současná vláda se mi líbí a chci, aby vládla i dál. I když se mě teda hodně dotklo, jak vloni zasáhla proti CzechTeku, „ přiznal se Právu čtyřiadvacetiletý účastník technoparty Mikuláš. Před čtyřmi lety dal prý hlas komunistům.

Foto autor – Josef Kales

scan z pondělního Práva (5. června 2006, Praha – Střední Čechy, str. 17)


2006-06-7, 11:00:00 • Média 
'Rekapitulační' Demonstrace za okamžité odstoupení Jiřího Paroubka a záležitosti související...

Dnes, středa, 7. června 2006, po 16:00 – Václavské náměstí, Praha 1

více na: www.Šinágl.cz, www.DostParoubka.cz a www.Paroubek.tv

+ podrobnější pokec od Jirky Jehličky kupříkladu i ..:. zde v komentářích :.

2006-06-7, 8:57:00 
Du blejt
(Lukáš Rychetský, týdeník A2, 6. června 2006,)

"Du blejt." Tak nějak by se dala shrnout reakce zdravější (a větší) části freetekno subkultury, která se den před volbami z internetových serverů, na nichž se schází, dozvěděla o historicky první freeparty, jež se koná ku

..:. více zde :.

2006-06-7, 8:34:00 • Média 
Pozvánka na StředoTEKK FREE OPEN AIR PARTY

Chceš ty sám/sama udělat něco pro to, aby se někdo v příštích letech zabýval bezprávím a lidskou lhostejností k planetě i k sobě samým? Přijeď setrénovat na CzechTek. Vyřiď si na své radnici voličský průkaz (je to jednoduché, vystaví na počkání, možno dnes nebo zítra) a zvol s námi na místě Danielu Matějkovou, kandidátku č.5 a Matěje Stropnického, č.7 Strany zelených ve Středních Čechách. Vol svoji generaci. Dej svůj preferenční hlas mladé političce a novinářovi, kteří byli na CzechTeku a budou na CzechTeku. Daniela Matějková, fotografka, studentka FAMU, bývalá pražská předsedkyně SZ a asistentka senátora Štětiny. Autorka filmového dokumentu o loňském CzechTeku. Matěj Stropnický, novinář (redaktor Literárních novin). Oba se těší podpoře Václava Havla .

zdroj: ..:. MatějStropnický.cz :.

2006-06-7, 8:29:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Technopolemika
(Matěj Stropnický, Literárky.cz, 18. srpna 2005)

Policisté mě nepustili na technolouku a technaři mi ukradli telefon. Měl jsem tedy čas se těch druhých zeptat na to, co techno sděluje.

Kdo je to technař? Člověk, žijící 'technostylem'. Mýlí se ti stoupenci alternativní kultury, kteří vidí v příznivcích techna své nástupce. Mýlí se i ti, kdo jim přisuzují politickou angažovanost. Technaři nevytvářejí kulturu a společenský systém nekritizují. Technaři se baví.

..:. více zde :.

2006-06-7, 8:28:00 • Média pane roubku, opravdu chcete zrušit volby zákonem o vytápění a dodávce teplé vody pro domácnost?
mmmmmaaaaaaagoooor!

Thnks Stpn

2006-06-6, 22:49:01 • Z vesela ;) 
...
Mezi demonstranty, kteří mávali českými vlajkami a transparenty "po rudé společně", "pryč s rudým diktátorem", či "antiKSČSSD" byli mladí lidé, rodiče s dětmi i důchodci. Někteří teenageři si dnešní akci spojili s protestem proti zásahu policie na loňské technoparty CzechTek na Tachovsku. Organizátoři demonstrace lidi na Václavské náměstí svolali pomocí SMS zpráv.


Pořadatelé demonstrace připomněli hlavní korupční aféry, ve kterých figurují členové ČSSD, a pak za hlasitého pískotu a skandování "hanba" přehráli Paroubkův projev z minulé soboty. Mnozí mladí vyznavači technohudby si z akce udělali happening a usadili se například na střechách telefonních budek. Policie kvůli zvětšujícímu se davu musela na chvíli uzavřít vozovku v horní části náměstí.

Na demonstraci proti Paroubkovi přišly tisíce lidí (ČT24.cz)

2006-06-6, 20:36:56 • Média 
Demonstrace za okamžité odstoupení Jiřího Paroubka!

Právě teď, 6. června 2006, 17:00 – Václavské náměstí, Praha

více na: www.Šinágl.cz, www.DostParoubka.cz a www.Paroubek.tv

2006-06-6, 17:00:00 
...
"Kdykoli se politici dostanou do potíží, nejsnadnější bývá z toho obvinit média. Pokud se to stane tímto způsobem, jsou-li jmenováni konkrétní novináři, je to odvádění pozornosti od závažných politických otázek a její přesouvání jinam. Považuji to za nepřijatelné," prohlásil White. "Nemůžeme dopustit, aby se novináři stali obětními beránky za problémy politiků," dodal generální tajemník IFJ.

Paroubkovy útoky na média vzbudily rozruch v zahraničí (Novinky.cz)

2006-06-6, 14:40:00 • Média 
Senátor Štětina vyzývá Stranu zelených, aby vstoupila do vládní koalice
(Tisková zpráva senátora Štětiny, JaromírŠtětina.cz, 6. června 2006)


Senátor Jaromír Štětina dnes veřejně vyzval Stranu zelených, aby vstoupila do vládní koalice.


Ve své výzvě říká: „V životě nastávají okamžiky lámání chleba. V takovém momentě se právě nachází Strana zelených. Věřím, že svou roli splní se ctí a jako její volič i jako senátor za Stranu zelených ji vyzývám, aby vstoupila do vládní koalice s ODS a KDU-ČSL. Vstup Strany zelených do opozičních lavic v Poslanecké sněmovně by dnes znamenal podporu premiéra lukašenkovského střihu, muže bez lidské a politické noblesy a rozvahy. Byla by to i podpora těch členů sociální demokracie, kteří hodlají, tak jako premiér Paroubek, spolupracovat s komunisty. Buďte moderní enviromentální stranou, které více než na žonglování se slovy levice a pravice záleží na tom, zda stojí na správné straně politické barikády.“

zdroj: ..:. JaromírŠtětina.cz :.
2006-06-6, 13:30:44 • Média 
Petice
Požadujeme odstoupení Jiřího Paroubka z politických funkcí


Také jste byli zděšeni projevem předsedy vlády ČR po volbách do PS-PČR?! Lze to hodnotit jako pokus o rozvracení republiky. Jeho hanebné přirovnání k roku 1948 nelze komentovat ani tolerovat – pouze odsoudit. Uráží demokraticky smýšlející občany a všechny oběti zločinného, komunistického režimu. Česká republika je náš stát – ne pana Paroubka! Jeho další setrvávání v úřadu je ostudou nás všech, ostudou ČSSD a jejího vedení. Nečinně přihlíží jednání a konání člověka, které s politikou a funkcí kterou zastává nemá nic společného. Ohrožuje ČSSD, uráží její dlouholetou tradici a její poctivé členy. Připravuje cestu k moci KSČM, straně ze zákona protiprávní, se zločineckou minulostí. Dovolil si zpochybnit hlasy milionů voličů pravicových stran, upřednostňuje osobní zájmy před zájmy země, je na něho podáno trestní oznámení, mohu pokračovat…Hulvátství, arogance, populismus, nekulturnost projevu a vystupování. Není možné, aby člověk takovýchto „kvalit“ měl i nadále možnost rozhodovat o našich osudech a budoucnosti naší země v jakékoliv veřejné a politické funkci. Demokratičtí politici by se měli veřejně distancovat od Jiřího Paroubka (především sama ČSSD) a požadovat jeho okamžité odstoupení, nechtějí-li mít podíl – s neodejmutelnou osobní odpovědností – na narůstajícím ohrožování svobody, demokracie a nástupu komunistů k uchopení moci v České republice.


"Když by byla naše bolševická, tedy jediná správná ideologie někdy v budoucnu nedopatřením nebo špatnou organizací voleb poražena, musí se tyto výsledky voleb zpochybnit.“ J.V. Stalin (11.5.1949). Jiří Paroubek nám to v neděli připomněl – zřejmě studoval marxismus-leninismus důkladně…

Můžete vyjádřit svým podpisem vůli podporovat demokracii, svobodu, úctu k životu, k etickým hodnotám a k dobrým mravům – jsou akutně ohrožovány. I občané nesou odpovědnost za stav země.

ÚSTAVA ČESKÁ REPUBLIKY čl. 23

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.


* * *

Nikdy nebylo nic zadarmo, nic nestálo tolik krve jako lidská svoboda. A během desetiletí a staletí se vytvořil ve světě nepsaný zákon:

Nedostane nic kdo nebojuje. Ztratí každý vše kdo se nebrání.

Milena Jesenská

připojit svůj podpis možno zde: ..:. DostParoubka.cz :.
2006-06-6, 11:31:00 
"Paroubek ohrožuje svým chováním demokracii a stabilitu České republiky," uvádí se ve výzvě k účasti na demonstraci, kterou pořádá Společnost slušných krajanů a aktivista Jan Šinágl, jenž je známý organizováním mnoha dalších protestních akcí. Pořadatelé manifestace Paroubkovi dále vyčítají, že spojuje sociální demokracii a KSČM nebo že obviňuje novináře z pletich a spolčení vůči ČSSD.

V úterý se bude konat demonstrace za odstoupení Paroubka (ČT24.cz)

2006-06-6, 10:51:00 
Jak se volí u Kozího krále
(Robert Malecký, Lidové noviny, 6. června 2006)


Kandidát Strany zelených a ekologický aktivista Stanislav Penc měl volební štáb na statku v Milkovicích
MILKOVICE Zatímco většina lídrů politických stran čekala na výsledky voleb v ostře sledovaných stranických štábech, kandidát Strany zelených Stanislav Penc rozbil stan na svém statku v Milkovicích na Jičínsku. Ekologického zemědělce, kterému přátelé říkají Kozí král, v sobotu od rána více než volby zaměstnávalo neposlušné kozí stádo.

V nezbytném manšestrovém saku, se kterým objel celou volební kampaň, kozy od rána nahání v pšeničném lánu. „O pšenici ani tak nejde, když tak zaplatím celý hektar. Ale před dvěma dny to práškovali a já nechci, aby se kozám něco stalo,“ říká Penc, když mohutným hlasem zahání sedmadvacetičlenné stádo zpátky na pastvinu. Za kozami se líně plouží i čtveřice oslů.

Občanský aktivista Penc se stal známý loni v srpnu, kdy během hudebního festivalu v Trutnově na protest proti zásahu policie na CzechTeku zveřejnil z pódia číslo mobilního telefonu premiéra Jiřího Paroubka. Ten ho za to úřadům neúspěšně udal za přestupek.

celý článek na ..:. Lidovky.cz :.

2006-06-6, 10:35:28 • Média 
Divné počty mandátů
( Marek Švehla, Respekt, 4. června 2006, 20:26)


Rozumíte volebním výsledkům? Pokud ne, nejste v tom sami.

ODS, lidovci a zelení mají o tři a půl procenta hlasů více než levice, a přesto ani o mandát víc. Jak je to možné? Klíč k vysvětlení leží v minulosti.


Rozumíte volebním výsledkům? Pokud ne, nejste v tom sami. Na první pohled totiž nemají logiku. Na jedné straně ODS porazila sociální demokraty. Komunisti získali nečekaně málo. Zelení uspěli a spolu s lidovci zabodovali lépe než KSČM. Všechno se zdá jasné, jenže není. Sociální demokraté s komunisty stejně dají dohromady polovinu křesel. Jak je možné, že ODS, lidovci a zelení dostanou o tři a půl procenta více hlasů a přesto ani jeden mandát navíc? A jak je to s těmi zelenými? Jak je možné, že mají jen o necelé procento méně než lidovci a přesto dvakrát méně poslanců?

celý článek na: ..:. Respekt.cz :.
2006-06-6, 10:35:01 • Média 
Pencovi chybělo ke zvolení jen 75 hlasů

Vážení,

Straně zelených dalo hlas přes 336 000 občanů České republiky. V našem královehradeckém kraji pro ni hlasovalo skoro 20 000 voličů. To je dobrý výsledek, získala čtvrtý nejvyšší podíl ze všech krajů. Jako příznivci změny reprezentované Stranou zelených bychom si mohli gratulovat.


Jenže, Stanislav Penc potřeboval dalších 70 hlasů, aby dostal sedmý mandát pro zelené a tím 101. pro středopravou koalici. Zpytujme svědomí, kde v Královéhradeckém kraji zůstalo ležet těch sedmdesát pernamentně naštvaných, líných, nerozhodných, podezíravých a přesto odpůrců zhoubné vlády KSČSSD.

Je mi smutno, ale říkám: Hlavu vzhůru!

příznivec Standy Pence

Pozn. CzechTek Blogu:

Přesné srovnání počtu odevzdaných hlasů

Strana Zelených získala v Královehradeckém kraji 19 819 platných hlasů.
Přímý konkurent KDU-ČSL 19 893 platných hlasů. Zvítězila nad Zelenými o 74 hlasů.

Kompletní výsledky hlasování za Královehradecký kraj na: ..:. CZSO.cz :.
2006-06-6, 10:35:00 • Si děláš kozy... 


zdroj a původní velikost na: ..:. Ateo.cz :.

Thnks H

2006-06-6, 7:49:00 • Z vesela ;) 
Občanská sdružení kritizují vládu, že mlčí ke zvůli policie
(Slovo, 5. června 1998)


PRAHA (dl) – Přístupem státních orgánů a zejména vlády k informacím o nezákonném bití a mučení lidí policisty po pražské Globální pouliční slavnosti z poloviny května jsou hrubě znepokojeny organizace na obranu lidských práv. Stanislav Penc z Dokumentačního střediska pro lidská práva na včerejší tiskové konferenci upozornil na fakt, že zodpovědní činitelé se k porušování lidských práv zasahujícími policisty nevyjadřují či nemluví pravdu. "Postoj našich státních orgánů nemá v demokratických zemích obdoby. Činitelé, kteří o těchto událostech mlčí, musí být dohnáni k odpovědnosti, a to i ministři," uvedl Petr Uhl z Českého helsinského výboru. Připomněl dále, že ministr vnitra Cyril Svoboda dosud neodpověděl ani na jednu z jedenácti otázek, které mu v souvislosti s údajnou policejní brutalitou výbor položil. Prolomit dosavadní postoj státu k alarmujícím tvrzení svědků a zbitých zadržených by podle sdružení měla petice, která protestuje proti údajné policejní zvůli i následné reakci státu, jehož policie a vláda "trestné jednání policistů... téměř bezvýhradně podpořily". Petici dosud podepsalo asi dvě stě devadesát signatářů, mj. filozof Václav Bělohradský, spisovatel Ludvík Vaculík a několik poslanců a senátorů.

zdroj: ..:. Kozy.cz :.

2006-06-6, 1:02:48 • Retro 
Ve vazbě zůstává již pouze jeden účastník demonstrace
(Severočeské noviny, 5. června 1998)


PRAHA – Další tři lidé, zadržení při ekologické demonstraci 16. května, byli včera v podvečer propuštěni z vazby. V ní tak poté, co bylo ve středu již propuštěno šest dalších obviněných zůstává jen jeden člověk, sdělil Stanislav Penc z Dokumentačního střediska pro lidská práva, podle něhož propuštěnými byli dva muži a jedna dívka. Advokát Václav Vlk, který některé ze zadržených zastupuje dodal, že propuštění jsou nadále trestně stíháni. Účastníky demonstrace policejní vyšetřovatel obvinil z trestných činů výtržnictví, útoku na veřejného činitele a poškozování cizí věci. Podle obhájce ani jeden ze zadržených se nepodílel na rozbíjení výloh ani na rabování. Policii se podle jeho slov dosud nepodařilo identifikovat žádnou z osob, které během demonstrace vytloukaly a vykrádaly výlohy. Je to podle něj podivné, neboť během celého pochodu účastníků demonstrace se v blízkosti průvodu pohybovali policisté a policie také celý průběh akce zaznamenávala na video.
Petici kritizující zásah policie podepsalo od středy 290 lidí, informoval novinář Petr Uhl. Podle signatářů existuje dokumentace, že policisté zadržené osoby bili, kopali do ledvin a rozkroku, nepouštěli na záchod, proháněli "bicí uličkou" či jinak fyzicky a psychicky týrali.

zdroj: ..:. Kozy.cz :.

2006-06-6, 1:02:37 • Retro 

Po třech letech, kdy na festivalu hráli slavní jamajští kmetové The Skatalites, se Respect zase oblékl do rastafariánské červeno-žluto-zelené barvy. Úvod celého festivalu patřil domácí kapele Urban Bushman. "Městští křováci" hrají od roku 1999, své oblíbené reggae nechávají ovlivňovat taneční hudbou, dubem i soulem, ale základ muziky je stále stejný. Vedle většiny písniček v angličtině zazpívali i několik českých, jednu z nich vztáhli k aktuálnímu tématu voleb. V kritice politiků a v odkazech na loňský CzechTek a předvolební slogany sociální demokracie byli velmi konkrétní, mezi převážně apolitickým a pacifistickým publikem však agitační píseň nesklidila větší ohlas.

zdroj: ..:. Festival Respect začal vzpomínkou na zesnulého Dekkera :.

2006-06-5, 19:40:06 • Média 
Koho asi volí technaři a rasista kandidující do parlamentu
( Jan Stránský, MF DNES – Liberecký kraj, 3. června 2006)


7 dní v kraji

Zatímco si Paroubek, Topolánek a spol. šli na celostátní úrovni tvrdě po krku, v Libereckém kraji byla kampaň ospale poklidná, rozpačitá, neřkuli impotentní. Billboardy, inzeráty v novinách, rozdávání propagačních blbůstek na pěších zónách. Žádný výrazný nápad, nic šokantního, ani stopy po kontroverzi. Místní lídři bohužel nepřišli s žádným silným regionálním tématem, které by rozhýbalo širší společenskou debatu. Spolehli se na plytké obecné slogany nadiktované ze stranických centrál. Což je škoda, protože pokud by se měli lidé v kraji rozhodovat čistě podle toho, čím je oslovila většina zdejších vůdců, byly by asi fronty u uren hodně krátké.

Jak volí technaři, rockeři a hip-hopeři? Těžko říct, ale vodítkem, byť rozhodně nijak reprezentativním, může být anketka, kterou na svých webových stránkách uspořádal liberecký hudební klub Casta (pro pamětníky Golet). Hosté tohoto nočního podniku určitě nepatří se svými dredy, piercingem, tetováží a nakřivo nasazenými kšiltovkami mezi standardní voličskou základnu.
Jaké jsou tedy jejich politické preference? Z osmi desítek respondentů ankety jich 32 hlasovalo pro ODS a 25 pro Stranu zelených. Třetí do co počtu hlasů skončila Unie svobody, se svou novou „free and cool“ tváří. Naopak komunisté nedostali, zaplaťpánbůh, ani bod.
Propadla i ČSSD s nuznými čtyřmi hlasy, což je, jak se ostatně dalo u návštěvníků Casty předpokládat, reakce na Paroubkův brutálně netolerantní postoj k CzechTeku. Můžeme tedy z téhle miniankety vyčíst, kdo z krajských politických lídrů by mohl být přijatelným kandidátem pro libereckou mládež? Snad Petr Pávek. Jednak stojí v čele Zelených, jednak se v anketě našich novin jako jediný z lídrů přiznal, že má zkušenost s marihuanou nebo jinou lehkou drogou.
Ve volební anketě lokálních novin dostal prostor k vyjevení svých prazvláštních myšlenkových pochodů i krajský lídr Národní strany Jan Kopal, známý to jablonecký ultrapravičák, který se vždy s oblibou stavěl do čela kdejakého skinheadského procesí a v jedné ze svých „světlých“ chvilek kupříkladu prohlásil, že Usama bin Ladin je jeho přítel. Na otázku, proč je v kraji vysoká nezaměstnanost a jak by ji, pokud by se dostal do parlamentu, řešil, odpověděl Kopal mimo jiné toto: „Tradiční textilní odvětví, které poskytovalo na Liberecku mnoho pracovních míst, bylo vylikvidováno nástupem žlutých hord a jejich laciných šuntů z dovozu.“ Tak nevím, ale neměla by se Kopalovými slovy náhodou zabývat policie? Nejsou krystalickou ukázkou rasismu a podněcování k nesnášenlivosti?

O autorovi Jan Stránský, vedoucí liberecké redakce MF DNES
2006-06-5, 19:21:51 • Média 
Zítra jde do kin remake hororu o příchodu AntiKrista

Satan přichází (The Omen)

Příchod Antikrista v remaku.

žánr: horror
země: USA
rok : 2006
délka: 108 minut
premiéra: 6.6.2006
České titulky

Remake klasického filmového hororu z roku 1976 o příchodu Antikrista do nic netušící rodiny. Tentokrát se natáčelo v Dublinu a v České republice.


Trailer zde: ..:. Flier.cz/666 :.
2006-06-5, 14:57:00 • Neověřené 
... Paroubek zavěsil, ale komunikace ještě neskončila. Paroubek volal Krejčířovi zpátky, ale když to Krejčíř zvedl, slyšel jen jakési cizí hlasy (patrně poradců premiéra), které říkaly: "Ne, neblázni, nic mu neříkej."

Krejčíř se rozhodl poslat Paroubkovi ještě SMS zprávu: "Paroubku, Paroubku: DOBYTKU se neříká!!!"

A za chvíli dostal od premiéra odpověď: "Ale říká."

Paroubek v neděli popřel, že by s Krejčířem telefonoval , zdroj blízký šéfovi ČSSD nicméně hovor MF DNES už v sobotu potvrdil.

Krejčíř po volbách telefonoval Paroubkovi (iDNES.cz)

2006-06-5, 11:53:00 • Média 
Trénink na CzechTek – Stará Boleslav

..:. více zde :.

2006-06-5, 10:57:00 • Média 
"Když by byla naše bolševická, tedy jediná správná ideologie někdy v budoucnu nedopatřením nebo špatnou organizací voleb poražena, musí se tyto výsledky voleb zpochybnit.

Josif Vissarionovič Stalin – 11.05.1949"

zdroj: ..:. Free.cz :.
2006-06-5, 10:19:00 • Média 
Společníci Kočkových synů jsou z Východu

Senátor Jaromír Štětina vyjadřuje znepokojení nad personálními kontakty premiéra Paroubka se subjekty blízkými ruským a ukrajinským prodejcům zbraní

Tisková zpráva senátora Jaromíra Štětiny
2. června 2006

Václav Kočka a Jan Kočka, synové Václava Kočky, známého premiéra Paroubka, jsou jedni ze společníků obchodní firmy MIRAGE s.r.o. Někteří z dalších společníků firmy MIRAGE jsou přitom společníky v obchodní firmě MČS s.r.o., jejímž předmětem podnikání je přeprava, nákup a prodej zbraní a střeliva. Mezi společníky obou firem je řada ukrajinských a ruských podnikatelů.


„Ruští a ukrajinští prodejci zbraní patří k nejagresivnějším distributorům zbraní dnešní doby. Proto mne znepokojuje personální blízkost předsedy vlády Jiřího Paroubka s lidmi a firmami, které k nim mají blízko,“ uvádí senátor Jaromír Štětina.

zdroj: ..:. Jaromír Štětina.cz :.

2. června zprávu zveřejnil server iHNED.cz
Český premiér se stýká s lidmi kolem ruských prodejců zbraní

Poznámka CzTk Blg:
Lehce jsem projel obchodní rejstřík a vytáh z něj následující:

MIRAGE s.r.o., IČ: 65414888

Společníci:
Václav Kočka (Praha 6, Čistovická 244/28, PSČ 160 00) r.č. 680515/0924
Andrej Korpliakov (Praha 6, Čistovická 244/28, PSČ 160 00)
Jan Kočka (Praha 5, Bronzova 2017, PSČ 150 00) r.č. 661223/1395

Společnost MČS s.r.o., kterou uvádí Štětina se mi nepodařilo na Justice.cz vůbec nalézt.
Ze čtyř firem, ve kterých je zapojen Andrej Korpliakov vypadá asi nejpodezřeleji společnost
ELBA spol. s r.o., IČ:492 45 333. A to z toho důvodu, že na rozdíl od ostatních nemá vůbec uveden předmět podnikání. Nebo obchodní rejstřík nezveřejňuje předmět podnikání, když se obchoduje se zbraněmi?

Informace z obchodního rejstříku si lze ověřit na Justice.cz

Asi nejlépe hledat podle osob. Akorát pozor na malou záludnost. Ve výpisech jsou někdy společníci či jednatelé uvedeni s rodným číslem i bez něj. Pokud tedy zadáte k osobě i rodné číslo, neukáže se Vám společnost, kde je osoba uvedena bez rodného čísla. Když zadáte osobu bez r.č. připlete se Vám tam nějaký jmenovec.
Na závěr na vysvětlenou: Obchodní rejstřík nepracuje trvalými linky, takže to nebylo možné prolinkovat.
2006-06-5, 9:57:00 • Média 
Agent Paroubek, zaprodanec Stalina
(JXD, Reflex.cz, 5. června 2006)


V sobotu večer končící premiér Jirka Paroubek ozřejmil veřejnosti, co ti citlivější z nás už dlouho tušili. Paroubek ve skutečnosti NENÍ bývalý provozní z RaJe! Ve skutečnosti jde o dobře vycvičeného agenta Felixe Dzerdžinského, zakladatele sovětské tajné služby!


Ti, kteří studovali za minulého režimu a mají státní závěrečnou zkoušku z marxismu – leninismu, při povolebním projevu Jiřího Paroubka zpozorněli, a v závěru Paroubkova plamenného projevu je zahřála vzpomínka na mládí. Vždyť z jeho slov dýchalo vše, na co nás připravovali nejdříve v Pionýru, pak v SS mládeže, a nakonec, ty nejaktivnější z nás, v Komunistické straně Československa, na všech jejích vzdělávacích a rozvojových programech typu VUML (Večerní univerzita marxismu-leninismu).

Ano – premiér Paroubek při svém povolebním projevu prostě zapomněl na nutné krytí, které by zaprodaný agent světového komunismu měl vždy dodržovat. Zapomněl na krytí, pustil si hubu na špacír, a my rázem slyšeli to, co jej učili politruci při výcviku. Agenti, zaprodanci, přisluhovači – podobná slova prostě nikdo jiný než ortodoxní stalinista ani nezná! A tak zbývá jediná nejasnost: Kdo Paroubka do České republiky vysadil? Řídil těch třináct měsíců Paroubkova premiérování naši zemi ve skutečnosti Kim Il-Čong, Fidel Castro, anebo klub Stalinových pohrobků?

zdroj: ..:. Reflex.cz :.
2006-06-5, 7:26:12 • Média 


..:. více zde :.

2006-06-4, 23:00:00 • Odkazy 
Esemeska svolává protest proti Paroubkovi
(iDNES.cz, 4. června 2006, 20:09)


Lidé nespokojení s patovým výsledkem voleb a volebním ziskem České strany sociálně demokratické se začínají sdružovat. Na Václavském náměstí v Praze proběhla demonstrace za odstoupení premiéra Jiřího Paroubka. Další protest svolává SMS zpráva, která koluje mezi lidmi.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.

2006-06-4, 22:50:05 
faktura ČSSD
2006-06-4, 21:42:00 • Přišlo e-mailem 
Včera jsem telefonoval s premiérem!
Včera odpoledne jsem se rozhodl, že zavolám a poblahopřeji premiérovi Paroubkovi k celkem slušnému volebnímu výsledku, i když vím, že mě moc v lásce nemá. Ale proč nepoblahopřát i nepříteli? Hovor proběhl následovně:

Paroubek: "Paroubek, prosím."
Já: "Dobrý den pane Paroubku, chci vám popřát k volebnímu úspěchu!"
Paroubek: "Děkuji vám a nashledanou..."
Já: "Počkejte, vás ani nezajímá, kdo vám volá?"
Paroubek: "A kdo teda volá?"
Já: "Tady je Radovan Krejčíř, Seychelské ostrovy..."
Paroubek: "Ty jeden dobytku, já..."
a zavěsil.

Tak nevím, panu premiérovi asi ještě nepřišel dopis, kde mu vysvětluji, jak se má chovat státník, ale jemu ani to pravděpodobně nepomůže a tak si myslím, že tento nekultivovaný primitiv by měl co nejdříve sám odstoupit z postu premiéra, udělá tak pro Českou republiku první záslužný čin.

zdroj: ..:. RKrejčíř.com :.

2006-06-4, 21:05:00 • Z vesela ;) 
Penc dostal 7,8% preferenčních hlasů

Strana zelených získala 6 poslaneckých mandátů. Svůj hlas jí dalo přes 336tisíc občanů České republiky.

V královehradeckém kraji získala čtvrtý nejvyšší výsledek ze všech krajů. Hlasovalo pro ni skoro 20tisíc voličů. Stanislava Pence  – lídra kandidátky zelených v kraji preferenčním hlasem podpořilo 7.8% z nich. Ze 340 kandidátů zelených je to v preferencích 6 největší výsledek. Poslanecký mandát nám "unikl" o několik desítek hlasů.


Děkujeme všem za podporu a přízeň. Mandát voličů je pro nás zavazující. Politika je pro nás starost o věci veřejné. Jde o službu občanům. Jde o hledání konkrétních řešení problémů a směřování vývoje v zemi. Nevnímáme politické témata v optice levice a pravice.

další info na: ..:. Kozy.cz :.
2006-06-4, 20:50:00 • Si děláš kozy... 

Ačkoli ČSSD a KSČM letos spolu získaly ve sněmovních volbách pouze 45,1 procenta hlasů, kdežto ODS, KDU-ČSL a Strana zelených dohromady téměř 49 procent hlasů, obě skupiny mají po stovce poslanců. Může za to výpočet rozdělení mandátů mezi strany, které ve volbách získaly více než pět procent hlasů za celou republiku.

Počet krajských mandátů záleží na počtu voličů, kteří v regionu přišli k volbám.


Pro výpočet mandátů pro strany se používá d'Hondtova metoda.


Hlavní předností d'Hondtovy metody je, že se všechny mandáty přidělí v jednom kole. Dříve používaná Hagenbach – Bishoffova metoda byla zjednodušeně řečeno dvojkolová, přičemž o obsazení mandátů přidělených straně v druhém kole rozhodovalo vedení strany, tedy ne přímo voliči, což bylo někdy terčem kritiky. Vliv použité metody na výsledek voleb může být poměrně velký. Například levice, která ve sněmovně získala letos rovnou polovinu z 200 křesel (KSČM 26; ČSSD 74), by při Hagenbach – Bishoffově metodě používané ve volbách v roce 1996 a 1998, získala jen 97 mandátů (ČSSD 71; KSČM 26).

Použití řady čísel 1,2,3,4 u d'Hondtovy metody poněkud zvýhodňuje velké strany. V některých zemích proto byla použita i řada lichých čísel 1,3,5,7.., která ale mírně zvýhodňuje naopak menší strany. Existuje celá řada dalších variant, a to i zcela neutrální. Je nazvána podle amerického matematika Edwarda Huntingtona, který matematicky odvodil, že takovou vlastnost má řada čísel: 1,41; 2,45; 3,46; 4,47.

Metoda výpočtu mandátů zapříčinila "pat" (iHNed.cz)

2006-06-4, 20:49:23 • Média 
Aktuální Paroubkův mobil: 602393029

A kdyby měl náhodou obsazeno tak tady mobil na Jaroslava Tvrdíka: 602633828

2006-06-4, 15:58:00 

Jiří Vaněk ze Společnosti slušných krajanů oznámil, že na nedělní poledne svolává na Václavské náměstí demonstraci za odstoupení Jiřího Paroubka.

zdroj: ..:. Paroubek neuznal volby, bude demonstrace (Aktuálně.cz):.

2006-06-4, 11:12:00 
Tak v ČR máme SZ v parlamentu... a volby dopadly remízou
( xChaos, TečkaCZ.cz, 4. června 2006, 1:07)


ČR je první postkomunistická země, ve které se do parlamentu dostala Strana Zelených – tak jak je to běžné ve zbytku EU.

Paroubkovy [zpravy.idnes.cz] výrazy v obličeji [zpravy.idnes.cz] po prohraných volbách pravděpodobně vstoupí do historie. (Pokud je tedy naše všemocná média nestvořila ve Photoshopu...)


Šlo v případě Kubicovy zprávy 4 dny před volbami skutečně o demonstraci mediální kampaň ODS – a nebo o odhalení reálné hrozby ? Jsem zvědav, jestli celý případ bude skutečně prošetřen, nebo jestli zapadne. Stejně tak bude někdo stěží dokazovat zvěsti o -náctiletých přítelkyních – otázka ovšem je, zda to nebyla spíš reklama díky které získal hlasy ... zda mu to v očích sexuálně krotkých až frustrovaných mas nedodalo v nevědomé rovině spíše punc čehosi jako rockové hvězdy (tedy je míněn ještě image rockové hvězdy z dob, kdy provozovaly destrukci hotelových pokojů a nevázané sexuální a drogové orgie... ne dnešních rockových hvězd, které podnikají a blogují, a stěhování zesilovačů provozují v podstatě spíše jako alternativu k návštěvám posiloven... :-)

celý komentář na: ..:. TečkaCZ.cz :.
2006-06-4, 10:23:06 • Komentáře / názory 
Anarchisté v Praze protestovali proti volbám
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 3. června 2006, 10:55)


Praha – Na Hradčanském náměstí u Pražského hradu se před polednem sešlo 13 příznivců anarchistického hnutí, kteří uspořádali protestní happening proti parlamentním volbám. Na akci dohlíželo asi sedm uniformovaných policistů, další byli připraveni v blízkém parku. Jednoho účastníka, který nejdříve bránil novinářům v natáčení a poté před sochou T.G.Masaryka rozbil láhev, policisté předvedli na služebnu kvůli zjištění totožnosti. "Účastník se dopustil přestupku znečišťování veřejného prostranství," řekl ČTK jeden z policistů.


Smyslem akce bylo podle Ondřeje Slačálka z pořádající Československé anarchistické federace vyjádřit názor, že volby nejsou dostatečný způsob, jak mohou lidé ovlivnit podobu společnosti. "O výsledku voleb rozhodují reklamní agentury a aparáty politických stran," řekl Slačálek.

Anarchisté v maškarních maskách a s transparenty s nápisy "plnění uren-plnění koryt" přečetli krátké prohlášení a zarecitovali báseň Egona Bondyho. Zpočátku se bránili zájmu novinářů a nechtěli být natáčeni kamerami. Během několika minut je ale s fotoaparáty obklopily desítky zahraničních turistů.

Anarchisté pak symbolicky své volební lístky vložili do přinesené pohřební urny a vyrazili do areálu Hradu, kde při krátkých prohlídkách kriticky hodnotili současné i minulé společenské uspořádání. Potom se pokusili předat volební lístky prezidentovi Václavu Klausovi. Ostraha je ale odkázala na pondělní úřední hodiny podatelny prezidentské kanceláře.

celá zpráva na: ..:. ČeskéNoviny.cz :.

Poznámka CzTk Blg
Upřesnění k „rozbití láhve“. Ten kluk ji rozbil tak že nechtěně kopnul do skleněné lahve stojicí na chodníků. Za celou dobu co se tam motal sem neviděl, že by měl v ruce nějakou láhev. Ovšem policie konečně měla záminku jak ho oddělit od davu. Pravdou je, že tam lehce i celkem vtipně prudil jak novináře, tak policajty. Ti s ním měli docela dlouho trpělivost. Tak jen doufám, že ho někde za rohem nezbušili.
Ovšem jak sám argumentoval, proč by nemohl bránit v natáčení a fotografování novinářům, že?
Novinářům i „tajným“ policistům se vlastně docela záludně pomstili i anarchisti, kteří je před závěrečnou tečkou důsledně protáhli areálem celého Hradu ;*)Za přítomnosti médií i neuniformovaných policistů se anarchisté pokoušejí vrátit volební listky prezidentu republiky.
Nakonec i jejich (ne)hlasy rozhodli o dokonalém výsledku voleb ;*)
2006-06-4, 10:20:48 • Média 

Egon Bondy: Pražský život

Báseň Egona Bondyho, která zazněla na včerejším anarchistickém happeningu na Hradčanech


..:. více zde :.

2006-06-4, 10:10:00 • Alternativní kultura 

Předseda ČSSD Jiří Paroubek v sobotním projevu zpochybnil platnost voleb do Sněmovny. Odkazoval se při tom na normu, která s volbami nemá vůbec nic společného. Řeší vytápění a dodávku teplé vody pro domácnosti.


Pod číslem 245/1995 lze ve Sbírce zákonů najít vyhlášku ministerstva průmyslu a obchodu, kterou se stanoví pravidla pro vytápění a dodávku teplé užitkové vody včetně rozúčtování nákladů na objekty a mezi konečné spotřebitele.

Zákon o volbách do parlamentu, který měl předseda ČSSD na mysli, má číslo 247/1995

Paroubek napadl volby vyhláškou o vodě (iDNES.cz)

2006-06-4, 8:44:01 • Média 
Bez komentáře

Paroubkův povolební projev (wmv.cz)
Paroubkův povolební projev – pouze hlas (.ogg)

další link ke stahování

Proslov Paroubka po volbach [HQ – AVI/XVID, DVB rip z CT24]
Klaus reaguje na Paroubka (vyse) [LQ – WMV, z CT24 online]
Klaus reaguje na Paroubka (vyse) [HQ – AVI/XVID, DVB rip z CT24]

zde: http://paroubkovi.rozbiju.net/

Thnks Linker ;*)

2006-06-3, 22:25:00 • Odkazy Idea Štěpán work Petra Thnks

Jó chlapče, kdybys je tenkrát nechal na CzechTeku, moh si mít i ty dneska posvícení …

2006-06-3, 22:05:22 • Z vesela ;) Thnks a zdroj: ..:. Ateo.cz :.

2006-06-3, 15:06:51 • Z vesela ;) 
Protestní happening proti parlamentním volbám uspořádají na Hradčanském náměstí v Praze čeští anarchisté. Smyslem akce je podle pořádající Československé anarchistické federace vyjádřit nesouhlas se zastupitelskou demokracií. "Nevěříte volebním urnám? Svěřte svůj hlas skutečné urně!", uvádí anarchisté na svých stránkách. Na "zesměšňující" akci budou její účastníci požadovat, aby vznikla nová společnost založená na svobodě jedince a samosprávě.

V Praze se sejdou anarchisté na protest proti volbám (iHNed.cz)

Protivolební happening
„Kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zakázali...“
Nevěříte volebním urnám?Svěřte svůj hlas skutečné urně

Praha – Hradčanské náměstí
3. června 2006 od 11.oo
Volební lístky s sebou!

zdroj: ..:. ČSAF.cz :.

2006-06-3, 10:23:32 • Média 
Telekomunikační společnosti lobbují u amerického Kongresu, aby mohly určovat, které webové stránky se budou načítat rychle a které pomalu, nebo skoro vůbec. A to je již jen krůček od placeného internetového obsahu.


Tím by se změnila současná situace, kdy mají na přenosové dráze přednost některé typy dat (například VoIP oproti e-mailům). Takto by měla přednost data těch, co by si za to zaplatili. Jinými slovy, stránky vašeho oblíbeného, ale nemajetného blogera by se mohly načítat velice pomalu.

Z diskuze:

internet killers ( orad, 03.06.2006 01:41 )
tak konecne nekdo prisel na to jak znicit internet, radia se nedaji poslouchat v TV je humus, nyni je na rade internet...asi se vratime k taborakum a cteni knizek.

reagovatJá myslím že je to nepochopení problému od idnes. ( mpixel, 02.06.2006 19:19 ) – vlákno
Já myslím že je to nepochopení problému od idnes. A že to celé logiku má. Pokud si já založím zpravodajský web připojený rychlostí 10Mbit a vedle mě si pořídí někdo web vysílající video také 10Mbit. Tak jeho pakety dnes mají podle standardního protokolu přednost a jako realtimově větší prioritu. Přesto budu platit stejně. To není spravedlivé a omezení rychlosti je na místě.

reagovatRe: Já myslím že je to nepochopení problému od idnes. ( fabian, 02.06.2006 22:14 ) – vlákno
Tak to není. V USA se projednává zákon, podle kterého by si telekomunikační společnosti mohly tržně vytvářet ceny za připojení dalších subjektů k internetu. Problém je, že např. někdo může zaplatit těmto společnostem, aby byl blokován přístup určitých uživatelů ke konkurenční službě (např.) nebo k určitým informacím (např.). Když se něco podobného schválí v USA, tak EU určitě nebude pozadu. To opravdu není nic, co byste chtěl. Více naleznete na http://www.savetheinternet.com, příklady (zne)užití na http://www.savetheinternet.com/=threat

více na: ..:. Technet.cz :.

2006-06-3, 10:13:00 • Média 
Jeden z nejbližších spolupracovníků uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře Milan Moravec se rozhodl tento týden přejít na stranu policie a vypovídat proti Krejčířovi.


Policie proto ihned ve čtvrtek večer zařadila Moravce do programu na ochranu svědků a ukryla ho na neznámé místo.

V pátek se však stalo něco, co policii doslova šokovalo. Ještě než stačil podepsat Moravcovu ochranu ministr vnitra František Bublan, dozvěděl se tuto tajnou informaci samotný Krejčíř.

V pátek dopoledne, přesně v 10 hodin 16 minut, kdy žádost o zařazení Moravce do programu na ochranu svědků teprve putovala k ministrovi na stůl, vydal Krejčíř na svých internetových stránkách "varování před Moravcem".

"Tímto chci varovat všechny lidi, kteří se znají s mým bývalým zaměstnancem Milanem Moravcem, že byl zadržen policií a stal se jejich konfidentem. Tuto informaci jsem získal od svého policejního informátora," oznámil Krejčíř.

Na Seychely nedorazil
V policii to vyvolalo pozdvižení. Vyšlo tím najevo, že Krejčíř má v Česku informátora na dost významné pozici. Informaci o zařazení Moravce do programu na ochranu svědků znal jen velmi omezený okruh lidí u policie a na vrchním státním zastupitelství – celkem asi šest osob

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.

2006-06-3, 8:34:28 • Média 

Zvolit lepší svět

(Ranní poznámka Ivana Hoffmana, ČRo 1 Radiožurnál, 2. června 2006, 6:40)

Kam se člověk podívá, všude se volí. Více či méně demokraticky, z větší či menší nabídky. Volí se důvěryhodnější či méně důvěryhodní kandidáti a programy. Někdy je výsledek regulérní, jindy ho zpochybní pozorovatelé. Naprostá většina obyvatel této planety disponuje volebním právem, všem těm volbám je ovšem společná jakási marnost. Nelze v nich zvolit lepší svět, takový, ve kterém by se neválčilo, nezbrojilo, svět bez teroru a bídy.


..:. více zde :.

2006-06-3, 7:57:00 • Média 
Vítězný komiks odkazuje na zásah policistů na Czechtek
(ČTK, 2. června 2006, 19:39)


Praha 2. června (ČTK) – Komiksovou soutěž na podporu volební aktivity vyhrál nápad devětadvacetiletého Štěpána Daňka z Prahy. Pod přezdívkou Steven otextoval známý komiks Hana a Hana autorů Miloš a Miloš. Daňkův text vypráví o tom, jak se dívka chce pomstít svému bývalému příteli dýdžejovi za rozchod s ní tím, že půjde volit ČSSD. "Volí Paroubka, aby DJ na Czechteku dostal zase přes držku!" stojí v posledním okénku příběhu. Komiksová soutěžní akce Hele…vol! měla přimět mladé lidi, aby šli volit. Hlavní cenou pro vítěze je zájezd do volební místnosti – z místa jeho pracoviště ve Vršovicích jej limuzína Tatra 603 odvezla dnes v 15:30 do volební místnosti v Hájích. Autoři projektu tímto symbolem chtějí vzkázat posledním váhavým voličům, jak významná je jejich účast ve volbách. Iniciátoři soutěže na internetu zveřejnili komiksy známých českých kreslířů, jako jsou Štěpán Mareš, Marek Douša, karikaturista Nenad Vitas a další. Do prázdných bublin nad postavičkami vytvořenými karikaturisty mohli lidé od poloviny dubna vyplňovat své vlastní texty. Autorská dvojice Miloš a Miloš projektu propůjčila hrdinky známého komiksu Hana a Hana, mezi oblíbené komiksy patřil také Alois Nebel Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše. Projektu se na stránkách www.helevol.cz zúčastnilo ke dvěma tisícům autorů nových textů, celkem podle pořadatelů stránku navštívilo 25.000 čtenářů. Věkový průměr dopisovatelů byl 23 let. Návštěvníci stránek hlasovali pro nejlepší komiks. Soutěž byla uzavřena 15. května, nicméně návštěvníci stránek dále vyplňují další a další komiksy, říkají pořadatelé. Po uzavření soutěže bylo vybráno 13 komiksů, které si je možné

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.
2006-06-2, 22:56:47 • Média 

2006-06-2, 21:23:00 • Retro 
CzechTek – Grossova past na Paroubka?
(CzechTek Blog, 2. června 2006, 15:58)


Loňský policejní zásah na CzechTeku vyvolal také řadu spekulací. Hlavní otázka zněla: Proč se policie rozhodla potlačit CzechTek za každou cenu? Proč šla sveřepě do problematické konfliktu, který mohla vyhrát jen zdánlivě. A proč ho navíc řešila tím nejbrutálnějším možným způsobem za přítomosti televizních štábů a desítek profesionálních i amatérských fotografů. Do těchto otázek dobře zapadá i příběh s mrtvým Viktorem Spišiakem.
Byl to záměr nebo jen důsledek zoufalého stavu postkomunistické policie?
Nesporný faktem je že, policie neučinila nic pro klidné řešení situace. Naopak svým přístupem možná důmyslně situaci eskalovala. I přesto, že od pátečního rána znala přesné hranice pronajatých pozemků, celou dobu tuto informaci tajila a udržovala v nevědomosti účastníky, kteří se na nich chtěli usadit. Nakonec policie vyhnala všechny i tu část, která na pronajatých pozemcích nesporně byla.


Policie neměla různé alternativní subkultury nikdy příliš v oblibě a pokud byla příležitost, ráda si na nich vymlátila své komplexy. Navíc měla v čerstvé paměti fiasko z předchozího CzechTeku v Boněnově, za které byla pod všeobecným tlakem. Důvodu pro pomstu víc než dost.
Samostatná kapitola je politické ovlivňování policie během CzechTeku. Paroubek z dovolené vydatně policii pobízel, aniž možná tušil, čeho všeho jsou psychopati v uniformách schopni.

Několik dní po CzechTeku napsal Štěpán Kotrba, že zásah měl být snad pokusem o státní převrat . Po zveřejnění dokumentů ÚOOZ a informací z odposlechů Pavla Přibyla, získala na věrohodnosti ale spíše jiná dosud ne příliš ventilovaná spekulace. A sice, že brutální zásah na CzechTeku měl Paroubkovi podrazit nohy při jeho nadějném rozběhu. Některé úvahy podezřívali z této sabotáže přímo ODS. Mnohem pravděpodobnějším adeptem na případného spiklence je ale Stanislav Gross i s celou svou družinou.
Indicií je k tomu dost. Především hned po Janu Rumlovi (5 let ve funkci) byl nejdéle úřadujícím ministrem vnitra (4 roky ve funkci) a s policií měl nadstandardní vztahy. Navíc bezpečnostními složkami státu se zabýval od roku 1996 – byl odborným mluvčím ČSSD pro resort bezpečnosti.

Při své bytové aféře přišel nečekaně o moc a samozřejmě se nechtěl lehce vzdát své celoživotně budované pozice. V červenci už mu také asi došlo, že neznámý Paroubek nebude tou správnou loutkou pro zákulisní tahaní nitek. Tuto úvahu by mohl potvrdit například rozhovor s bývalým poslancem za ČSSD Josefem Hojdarem z března letošního roku pro časopis Reflex ve kterém na otázku Miloše Čermáka odpověděl následovně:

Gross se ovšem kvůli skandálu s bytem ve vedení ČSSD moc neohřál. Proč si myslíte, že si za svého nástupce v čele vlády vybral zrovna Jiřího Paroubka?

To je zajímavá otázka. Byl jsem v té době s hospodářským výborem v Brazílii. Když jsem se vrátil, tak jsem samozřejmě chtěl vědět, co se děje. Šel jsem za Grossem i Paroubkem. Gross mi řekl: Vybral jsem si Paroubka, protože mě bude poslouchat a já si budu dělat, co budu chtít.

Takhle přesně to řekl?

Přesně takhle. Mezi čtyřma očima. Nikdy jsem o tom s nikým nemluvil, ale když se bavíme bez obalu, tak ať je to bez obalu. Od Grosse jsem pak jel k Paroubkovi a otevřeně mu řekl: Jirko, Gross říkal, že tě bude ovládat a tahat zezadu za nitky. On se na mě podíval a odpověděl: To si Gross může jen myslet.

Vy jste předpokládal, že Paroubek tak rychle vyroste?

Já ho neznal. Scházeli jsme se jen na různých ústředních výkonných výborech a na konferencích, zdravili jsme se, ale pracovně ani osobně jsem o něm nic nevěděl. Pro mě byl neznámým člověkem.

Za mými odposlechy stál Špidla -Miloš Čermák – Bez obalu (Reflex 10/06)

Že to Gross stále nezabalil a pokouší se o svůj comeback naznačila i zpráva z poloviny dubna, kdy předsednictvo ČSSD jmenovalo Grosse předsedou své bezpečnostní komise.

Další možnou stopu, že o tom že Grossův vliv v ČSSD neskončil přinesla dnešní Mladá fronta Dnes/ iDnes.cz . V článku se zamýšlela nad jedním kontaktem a schůzkou Pavla Přibyla, které zaznamenal odposlech ÚOOZ. Šlo o jednání s ministrem spravedlnosti Pavla Němce, který se podle MFD možná chtěl pokusit zabránit jmenování bývalé Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové do případné nové vlády. V závěru úvahy MFD uvedla:
Pokud by platila verze o Benešové, znamenalo by to, že Přibyl a Gross mají stále velkou moc ve vládní straně, byť předsedou je Jiří Paroubek.

Pro teoretické spiklence pak muselo být nemilým zjištěním, že Paroubek krizi CzechTek ustál. Usnadnila mu to i roztříštěnost a nekoordinovaný postup odpůrců zásahu, všeobecná občanská apatie i podpora značné části nostalgické a xenofobní veřejnosti, které tvrdý zákrok imponoval.

Náznaky o mocenském boji za oponou mediálních tanečků a lepe či hůře sehraných šarvátek, lze vypozorovat i z mocenských přesunů u policie. Zda byly tyto pohyby aktem vděčnosti či si je policejní složky nějakým způsobem vynutili se těžko odhaduje.
Nejprve byl celkem v tichosti a bez většího zájmu medií natož protestů veřejnosti jmenován policejním prezidentem normalizační kádr Vladislav Husák. První policejní muž zodpovědný za pořádkové jednotky, jak se eufemisticky nazývají oddíly těžkooděnců, které rozehnaly CzechTek. Z Plzně do Prahy se na jeho místo v lednu přesunula další problematická postava – velitel západočeských mlátiček a zástupce krajského ředitele Policie ČR – Jan Brázda. Plukovník, který byl podle policejních dokumentů osobně přítomen zásahu proti technařům. (Mimochodem na památné louce u Mlýnce nebyl sám. Ve zprávě ombudsmana zmiňuje se na přítomnost dalších nejmenovaných policejních funkcionářů odvolává okresní policejní ředitel Jaromír Kníže.) Vše pak završilo Klausovo povýšení šéfa celé západočeské policie Antonína Moltaše do hodnosti generála. Prý za dobrou spoluprací s bavorskou policii (…zlé jazyky tvrdí, že někteří zakuklení těžkooděnci nadávali technařům německy: „Du Tschechische Schweine!“ ;*). Klaus zároveň s Moltašem povýšil i další pochybné hlavouny z mocenských složek a kdyby nezmlátili Kateřinu Jacques odnesl by si frčky navrch i policejní prezident Husák.
Klaus přece jen dobře ví, že silové složky není radno si rozhněvat. Se svou odvahou si troufne tak na Paroubka.

Ačkoli tento dohad vypadá možná na první pohled šíleně, ve srovnání s nájemnými vraždami mafiána Mrázka i další vlivných postav zas tak fantasmagoricky nepůsobí. Surově zmlátit podle zákona několik desítek technařů za výkřiků o ochraně práva a pořádku je přece brnkačka. A dá se na tom získat i pár slušných bodů na žebříčku popularity.Ve službách Grosse, Paroubka nebo zákona?
2006-06-2, 16:38:00 • CzechTek 
Kvůli incidentu s Jacques byl obviněn další policista
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 2. června2006, 15:07)


Praha – Kvůli zákroku proti Kateřině Jacques je kromě Tomáše Čermáka už stíhán další policista. Státní zastupitelství tento týden obvinilo ze zneužití pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody policistu, který zasahoval proti reportérovi Britských listů Michalu Vlkovi. Řekl to žalobce Michal Zachystal.

Jacques s několika členy Strany zelených, za kterou kandiduje ve volbách do sněmovny, protestovala proti prvomájové demonstraci neonacistů. Podle Jacques ji Čermák brutálně napadl a bezdůvodně zbil. Čermák je dočasně zproštěn výkonu služby a čelí obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody.


Vlk, který zákrok proti Jacques fotografoval, už dříve řekl, že ho policisté předvedli na služebnu kvůli blíže neupřesněnému neuposlechnutí pokynu. Jeden mu také tvrdil, že policisty nesmí bez povolení fotografovat. Na stanici pak policisty podle Vlka zajímaly především fotografie, jež pořídil. Poté, co si je prohlédli, Vlka propustili. Svým nadřízeným ale tvrdili, že Vlk jim nechtěl ukázat občanský průkaz. Rozpor vyšel najevo na první tiskové konferenci po incidentu, kdy policisté postup vůči Vlkovi vysvětlovali a ten jim přímo na místě řekl, že lžou.

Stejně jako Čermák i druhý policista podal proti rozhodnutí státního zástupce stížnost.

Celý incident ale může mít důsledky i pro Jacques a Vlka. Policisté tento týden předali obvodnímu úřadu Prahy 2 podklady, na základě kterých bude úřad rozhodovat o tom, zda se Jacques nedopustila přestupku – neuposlechnutí výzvy policie. Stejné podklady odeslala již dříve také v případě Michala Vlka.

V pondělí začala Inspekce ministra vnitra prověřovat chování dalších policistů přítomných u zásahu proti Jacques. Policisté jsou podezřelí z maření úkolů veřejného činitele z nedbalosti.

zdroj: ..:. ČeskéNoviny.cz :.
2006-06-2, 15:53:44 • Média 

Gottwaldi: Vítejte do zlých časů
[text: Lou Fanánek Hagen, hudba: Walter Kraft, zpěv: Josef Pepe Vojtek]Slyšel jsem včera dva chlapy mudrovat
na poměry do hospody přišli hudrovat
jak to bylo kdysi za komárů lepší
mně je taky čtyřicet a zatím jsem si nevšim
vzpomínali ceny, guláš za pět padesát
a spousta věcí zadara, to platil hodný stát
a teď jsou tady bohatý a oni dva furt chudý
tak budou volit růžový a tím pádem i rudý

[refrén:]
Co je podezřelý to je levý
a já nechci tlačit kolo dějin zpět
a povinně zas trávit na průvodu první máj
a je podezřelej ten kdo neví
to, že nevypučí z růže květ
nikdy nekonal se jejich sociální ráj

A ještě jedna věc mi nedává spát
jak může někdo mladej na ty sliby dát
oblíkne si triko s ksichtem Che Guevarry
a fotrovi zatím patří skoro celý Vary
po studiích ve světě se vrací dát svůj hlas
jistotám všech minimálně pracujících mas
a já mám v živý paměti jak mě kdysi křísli
když jsem žádal po pátý o do Jugošky příslib

[refrén:]
Co je podezřelý to je levý...

I když všechno není až tak akorát
můžu nahlas nadávat a co chci ještě hrát
posmívat se kdejaký starý pětiletce
a vzpomenout si s varováním na anglický letce
nechci nikdy za okno už vyvěšovat vlajky
a slavit výstřel z Aurory a vypuštění lajky
to je teda celý aspoň hodně zhruba
tomu kdo mi nevěří zbejvá ostrov Kuba

Levá vpřed a zpátky ni krok
do propadliště dějin a ještě tenhle rok
levá vpřed a jen tam buď
a hlavně už nevylejzej nikdy odtamtuď

[refrén:]
Co je podezřelý to je levý...


www.gottwaldi.cz

2006-06-2, 14:27:00 zdroj: ..:. Krtek.wbs.cz :.

2006-06-2, 14:15:45 • Neověřené 
Erekce příkazem
(JXD, iDNES.cz, 2. června 2006, 10:55)


Je více než těžké psát jakýkoliv komentář v předvečer voleb, které našince přece jenom zajímají, ale které je nedobré v mediích nějak příliš adresně komentovat, aby to nebylo chápáno jako volební kampaň. Naštěstí se děje dost zajímavého v kultuře.


Technaři – alespoň ti pubertální – mnohdy cítí svou subkulturu jako subkulturu protestu. Úřady jim letos lákavou příchuť disidentství vzaly. Letošní CzechTek by se měl konat ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku. Zástupci technařů a ministerstvo obrany se dohodli, že bude lepší udělat Tekk ve vojenském prostoru a v klidu než jako loni.

Sotva však tato pro všechny (až na ony pubertální revolucionáře, kteří si holt budou místo ilegálního tekkna muset najít jiný adrenalinový sport, třeba sprejování) výhodná dohoda probleskla médii, už to bylo špatně. Obce, v jejichž blízkosti se má CzechTek konat, sepisují protestní petici určenou ministerstvu vnitra!

"Jde o Radonice, Maštov a další obce. Nikdo s nimi ani s dalšími členy sdružení Vladař z mikroregionu Radonicko neprojednával, že přes obecní pozemky projede dvacet tisíc technařů," řekl MF DNES předseda sdružení Vladař, právník Radan Večerka.

Musím přiznat, že jsem nejen o Radonicích a Maštově, ale dokonce ani o celém mikroregionu Radonicko neslyšel. A když už se poprvé v dějinách má v těch vsích něco zajímavého konat, obyvatelstvo okamžitě začne sepisovat protestní petice.

celý komentář na : ..:. iDNES.cz :.
2006-06-2, 11:01:02 • Média 
Podnikatelé nabízejí slevy za lístky KSČM
(Jan Vaca, iDNES.cz, 2. května 2006, 1:00)

Za volební lístky pro KSČM dostanete pivo zdarma. Když k tomu přidáte ještě lístky pro sociální demokraty, můžete získat vysokou slevu na sportovní vybavení. Někteří soukromí podnikatelé a majitelé restaurací se podobným způsobem rozhodli na poslední chvíli ovlivnit výsledky parlamentních voleb.

..:. více zde :.

2006-06-2, 10:31:00 • Média Kill De Bill

2006-06-2, 9:56:01 • CzechTek 
viz ..:. Celebrita.cz :.
2006-06-2, 2:02:00 • Z vesela ;) 
fotky tady
2006-06-2, 0:00:00 • Odkazy 
Vesnice na Karlovarsku bojují proti CzechTeku
(iDNES.cz, 1. června 2006, 16:21)


Proti letošní technoparty CzechTek, která se koncem července uskuteční na armádních pozemcích v Doupovských horách na Karlovarsku, se vzedmuly první protesty. Obce, v jejichž blízkosti se má CzechTek konat, sepisují protestní petici určenou ministerstvu vnitra.
"Jde o Radonice, Maštov a další obce. Nikdo s nimi ani s dalšími členy sdružení Vladař z mikroregionu Radonicko neprojednával, že přes obecní pozemky projede dvacet tisíc technařů," řekl předseda sdružení Vladař, právník Radan Večerka.

Podle něj je výborné, že se stát domluvil s technaři na technoparty. "Lidi v okolí, kterých se to nejvíce týká, však nikdo k jednání nepřizval. Technoparty přitom bude jen kilometr od Maštova. Tamní lidé se nevyspí," uvedl Večerka.Armáda prostřednictvím svého mluvčího vzkazuje kritikům: "Měli by si uvědomit, že díky ochotě ministra obrany a armády nebude letošní CzechTek probíhat na louce za vesnicí, ale několik kilometrů od nejbližšího osídlení."

"Nikdo přece nechce, aby se opakovala loňská situace s desítkami raněných lidí, demonstracemi a spory o policejní zásah. Ministerstvo obrany si zaslouží ocenění od každého rozumného člověka."

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-06-1, 17:27:57 • Média 

Lze mít vážné pochybnosti také o profesionalitě útvaru. Byl opravdu zásah u Holubů tak skvělý? Není "Berdychův gang" zcela nesourodá skupina zkorumpovaných policajtů? Hlavně jde však o materiál, který Kubice předal poslancům. Plácá se v něm páté přes deváté, není v něm vůbec žádné analytické pojivo. Textu chybí označení důležitého, nepodstatného a lživého.
V guláši najdeme vše od solncevské mafie přes "osobu Kočka", "pedofila" Paroubka a odposlechy Grosse a Přibyla o fotbale. Žádné grafy, žádné pavouky (ony také z toho guláše udělat nejdou). Takhle elitní útvar pracuje?


Jan Kubice patrně nemá ani tušení, jak mohl klepy z jeho zprávy citovat Mirek Topolánek už před deseti dny na Primě. A je asi jen úplná náhoda, že v textu se objevují odkazy pouze na politiky ČSSD a KSČM. Pánové Pitr s Mrázkem patrně nikdy nesbírali materiály na nikoho z ODS nebo KDU-ČSL.


Tehdy to bylo jinak
Na rozdíl od kolegy Daniela Kaisera si nemyslím, že mezi aférami ODS a ČSSD je "rozdíl jako mezi kapsářem a kasařem".
Když se v 90. letech kradly stamiliardy a tunelovaly banky a fondy, neunikaly na veřejnost z policie žádné kompiláty ani odposlechy. Je koneckonců známo, že policie v 90. letech proti tunelářům nic nedělala a na státním zastupitelství se hrály karty. A mobilních telefonů bylo málo. Když František Chobot a podobní finanční piráti financovali ODS, nebylo vyšetřování členů vládní strany vůbec myslitelné. Dnes – zaplaťpánbůh – myslitelné je a také se děje.
Hlavní výsledek aféry: ode dneška lze publikovat o komkoli cokoli; stačí to prohnat parlamentem a zajistit si beztrestnost.

Relativizovat lze vše. Jak mi řekl jeden známý: A jak ty víš, že Paroubek není pedofil a Kočka není vrah? Politická kultura v této zemi dostala smrtelnou ránu.

Jan Macháček: Byla to předvolební pomsta plukovníka Kubiceho

2006-06-1, 17:15:00 • Média Vrtěti Kočkou

zdroj: ..:. Ateo.cz :.

2006-06-1, 16:25:00 • Z vesela ;) 
Zmoudření dona Magora
(Josef Mlejnek, Týdeník Rozhlas, 30. května 2005)


Loni v srpnu jste se Standou Pencem protestovali proti zákazu koncertu CzechTek někde v jižních Čechách. Nestal ses trochu obětí vlastní svobodomyslnosti, když jsi protestoval proti policejnímu zásahu? Přišlo mi to poněkud rozporné. Těžko lze vést analogii mezi Plastiky a těmi tisícovkami lidí, které se sjely na smluvené místo. Tedy na soukromý pozemek, aniž se někoho zeptali. Neměl jsi přece jen pocit, že se angažuješ v něčem, co za to nestojí?

Především nebyla pravda, že se ti lidé nikoho neptali, protože to měli s majitelem domluvené. Nešlo o žádné ilegální obsazení. Až když se tam sjelo takové množství, začaly problémy. Nakonec tam policie znemožnila těm lidem uklidit. S koncerty Plastiků se to nedá srovnávat, ale jde o hudbu této generace. A není to jenom tahle věc. Zavírání rockových klubů, viz Bunkr, pod záminkami, které jsou vykonstruované: kvůli hluku na ulici, tam, kde je hluk nepatrný nebo žádný ve srovnání s tím, co se děje jinde. Situace v této zemi mi připadá jako stále otevřenější fašizace. Vláda mocenských seskupení, s nimiž nemám a nechci mít nic společného, evidentně nekonajících pro blaho této země, ale pro blaho, abych to řekl po staru, kapitálu. Myslím, že zásah na CzechTeku byl nepřiměřený a nesmyslný. Na tom prostě trvám.Co se skrývá za tvým výrazným odmlčením právě v posledních letech? Dá se k tomu ocitovat známý Puškinův verš: Hluboké vody zřídka bouří / a tiše žijí lidé moudří?

Nevím, jestli se v mém případě dá mluvit o moudrosti. Spíše o zhnusení z toho, co se děje. Ještě před časem jsem měl v úmyslu se angažovat v politice, ale čím dál více si uvědomuji, že to v podstatě nemá šanci bez nějakého aparátu, který stojí za člověkem. Že to je prostě marnost. Navíc v poslední době se mě zmocňují depresivní nálady, a s tím se dost dobře neslučuje vnější angažovanost. Pozoruji to, co se děje v politice, s čím dál větší skepsí a po pravdě řečeno nevidím z toho cestu ven.


..:. více zde :.

2006-06-1, 10:20:32 • Média 

Článek vyšel v magazínu Týden 22. května 2006.
k přečtení zde: ..:. Týden.cz :.

2006-06-1, 10:07:07 • Média 
Dětskými idoly jsou prezident Klaus i zpěvák Gott
(Novinky.cz, 31. května 2006, 20:12)


Letos podruhé se koná anketa Jetix Kids Awards, projekt stejnojmenné televize (dříve Fox Kids), v němž děti hlasují o nejoblíbenější osobnosti ze světa kultury, politiky, showbyznysu i sportu. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 25. června od 14 hodin v Centrálním parku na Kavčích horách v Praze. Vstup je zdarma.


Loňský vítěz, prezident České republiky Václav Klaus, je i letos žhavým favoritem. "Na paty mu šlape" několikanásobný Český slavík Karel Gott, který svou nominaci okomentoval slovy: "Vždycky mě potěší, když se líbí nejen mé zpívání, ale i vystupování. U dětí mě to těší dvojnásob. Dokáží totiž rozpoznat upřímnost. To je jejich instinkt, umět odhadnout faleš a na druhé straně i opravdovost."

V kategorii hudební kapela jednoznačně vedou Chinaski před loňským vítězem skupinou Kabát. Jasné vítězství mezi zpěvačkami má, podobně jako loni, vítězka první řady Česko hledá SuperStar a držitelka řady hudebních cen Aneta Langerová. Mezi zpěváky vede Daniel Landa před Vlastou Horváthem a Sámerem Issou.

více na: ..:. Novinky.cz :.
2006-06-1, 9:58:49 • Média 
Část zisku z Landovy Bouře dostane jeho řád
(Show.iDNES.cz, 31. května 2006, 15:26)


Loňský dvojkoncert, který pod názvem Bouře připravil zpěvák a muzikant Daniel Landa, vychází na DVD i jako dvojalbum.

Podklady pro vydání koncertního záznamu vznikly loni v listopadu v pražské T-Mobile Areně, kam dorazily tisíce fanoušků.

Předchozí koncert v Ostravě posloužil jako "zahřívací", i když Landa při něm málem přišel o hlasivky, jak prozrazuje v bonusu na novém DVD.


Kontroverzní muzikant se při výběru repertoáru snažil vyhnout písním, které zazněly na předchozí živé nahrávce Vltava Tour z roku 2003, přesto znovu zařadil písně Motýlek, Šance nebo Quantum tarantulí.

Videozáznam režírovaný jeho manželkou Mirjam zachycuje jak Landovy hity, kterých na scéně se dvěma ohni zaznělo přes dvacet, tak jeho proklamace v pauzách, při nichž třeba odsuzuje neonacisty a komunisty.

Jako by tušil, že se album podaří vydat před volbami, vyzývá Landa v závěru lidi, aby šli volit. A společně s davem poslal politikům řvaný vzkaz: "Hr na ně!"

Landa, který je pro mnohé trnem v oku kvůli skinheadské minulosti a nacionalistickým sklonům, vydáním Bouře podpoří občanské sdružení Ordo Lumen Templi a fantasy hra Zlatý drak. Oba projekty si rozdělí deset procent ze zisku z každého CD a DVD.

Ordo Lumen Templi (v překladu Řád světlo chrámu) je organizace, jejíž pomoci Landa s dalšími příznivci, mezi něž patří třeba poslanec ODS Jan Vidím, policista Jiří Komorous nebo biskup Václav Malý, usiluje o "kapitalismus s lidskou tváří".

zdroj: ..:. Show.iDNES.cz :.
2006-06-1, 9:50:05 • Média 
c23chtek future
(autor textu není znám, text vznikl nejpozději v dubnu 2006)


Po dění kolem CzechTeku 2005 se policie, politici, ale i technaři vydali smírnější cestou. Technařům se v následujícím roce podařilo legálně zajistit festivalový pozemek. Díky neformálním vazbám na některé zastupitele obce, v jejíž katastru se festival měl konat, získali i patřičné povolení od náležitých úřadů. Policie se o záměru taktéž dozvěděla s předstihem, takže jediné co připravila, byly účelová dopravní omezení a kontroly řidičů odjíždějících z místa teknivalu. Teknival trval pět dní jak bylo uvedeno ve smlouvě a jelikož se zprávy o místě konání objevily v masmédiích asi tři týdny před začátkem teknivalu, zúčastnilo se jej téměř 50 tisíc lidí, což vedlo ke spoustě negativ v nejbližším okolí, ale i v místě teknivalu. Podplacený starosta z několik kilometrů vzdálené obce, však informace o jakýchkoliv negativních konsekvencích teknivalu veřejně dementoval. Některé sound systémy již předem teknival odmítali svou účastí podpořit, jelikož se dle jejich pohledu jednalo o úřady požehnaný paskvil bez hlubší myšlenky a s latentně komerčním podtextem. Uspořádali si proto svůj vlastní ilegální teknival na území bývalého vojenského prostoru Jínce. Zde se sešlo asi pouze 700 osob a policie, která měla celorepublikovým rozkazem uloženo v žádném případě nezasahovat proti jakémukoliv teknivalu, ignorovala toto shromáždění jako by bylo povolené. Spousta účastníků tohoto shromáždění se zpětně nechala slyšet, že si atmosférou připadali jak v devadesátých letech. Zcela opačně se vyjadřovali pamětníci o legálním teknivalu, ke kterým se informace o ilegálním festvivalu nedonesly včas, a proto zvolili legální alternativu. Politici z řad vládnoucích občanských demokratů v koalici s zelenými si vzali legální teknival jako ukázku kvalitní práce místní samosprávy ve spolupráci s policií, na níž prý nebyl z jejich strany vyvíjen žádný nátlak. Rovněž odkazovali na svá rok stará slova, podle nichž nebylo nutné přijímat žádnou speciální legislativu k regulaci tekno parties. Opoziční sociální demokraté kontrovali argumenty odlišného přístupu organizátorů minulého ročníku teknoparty, ta ovšem zcela zanikla v šumu, protože legální teknival nevyvolal v médiích zdaleka takovou senzaci jako předchozí ročník.


Následujících několik let se odvíjelo podle podobného scénáře, ovšem s tou výjimkou, že scéna sound systémů, které se upnuly k ilegální formě parties neustále rostla. V roce 2009 se ilegální obdoba CzechTeku odehrála na stejném místě jako CzechTek před deseti lety – na vojenském letišti Hradčany u Mimoně. Na místě se shromáždilo kolem 5000 lidí, na legálním a v té době již značně komerčním CzechTeku se počet pohyboval kolem 20000 účastníků. Komerční teknival se konal na louce asi 5km od Prahy, jež byla obehnána plotem a na místě se vybíralo vstupné 300,- za osobu. Ilegální teknival tento rok neunikl pozornosti médií, z nichž některé setrvale zdůrazňovaly, že letiště není pro tento účel pronajaté. V souvislosti s touto událostí vládnoucí ODS začala pociťovat ztráty preferencí na úkor nově vzniklé radikálně pravicové strany „Nic než právo“, která ilegální podnik rezolutně odsoudila a na příště hrozila povoláním vlastní domobrany proti ilegálním okupantům, pokud policie včas nezasáhne. Pod tímto tlakem začaly uvnitř ODS sílit hlasy po změně strategie proti ilegálním teknivalům.

Po volbách v roce 2010 pokračovala nadále koalice zelených a ODS, ovšem ODS získala menší procento hlasů oproti očekávání a koalici se zelenými zachovali pouze díky jejich preferenčnímu vzestupu. I přes relativně stabilní partnerství zelených a ODS, koalicí do několika měsíců otřásl nečekaný ilegální teknival. Ten se měl odehrát ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku, ovšem ODS si nemohla dovolit ztrácet nadále preference, a proto rukou svého ministra vnitra nechala teknival překazit. Policie celý prostor zablokovala a každého, kdo se chtěl dostat dovnitř, nekompromisně zatkla. Strana zelených reagovala velmi pobouřeně, ale veřejně mluvila pouze o důkladném vyšetření kauzy, což jí i tak snížilo preference o tři procenta. Zdálo se, že koalice nedojde k příštím volbám. Sound systémy vyznávající kulturu ilegálních parties si jakoby náhradou uspořádaly několik parties již bez povšimnutí policie.
V roce 2013 se uskutečnil legální CzechTek už po páté v notoricky známé lokalitě 5 km od Prahy, která se ještě nestačila zregenerovat z předchozího ročníku. CzechTek měl poprvé v historii velmi netradiční podtitul „S Coca colou chutná tekno nejlíp“ a jeho organizaci zaštítil konglomerát pěti sound systémů, uvnitř freetekno komunity považovaných za ty nejkomerčnější. De facto vytvořili podnikatelský subjekt, pod jehož hlavičkou uspořádali na 30 klubových parties za rok a jejich hlavními partnery a sponzory se staly nadnárodní korporace jak bylo patrné z podtitulu teknivalu. Samotný název „CzechTek“ si nechali oficiálně zaregistrovat, čímž na něj získali autorská práva. Vstupenka na tento teknival stála asi 100 euro a stala se tak podle neověřených statistik nedostupná pro spodních 30% společnosti, přesto se na něm během čtyř dnů vystřídalo na 15 tisíc převážně mladých lidí. Oplocení kolem teknivalu hlídalo cca tisíc pracovníků profesionální pořadatelské služby, kteří v průběhu teknivalu zranili na 20 neplatících, snažících se dostat přes bariéry na teknival. Mluvčí pořádající agentury „Free4all“ to okomentoval do médií bez vzrušení: „Neplatící se nemohou divit, protože nic není zadarmo, natož takto velký teknival, kde vystupují evropští, ale i světoví DJ´s.“ O měsíc později uspořádala část scény hlásící se ke fundamentům freetekna ilegální teknival na pošlapané louce po komerčním teknivalu a nazvala ho překvapivě rovněž CzechTek, ovšem s podtitulem „Neplať když nemusíš“. Dříve než stihly úřady zareagovat, bylo na místě přítomno přes 10000 lidí a 30 hrajících sound systémů. Policie si netroufla zasáhnout, ačkoliv jí k tomu několikrát urgentně vyzvali zástupci agentury „Free4all“, na jejíž pozemku se ilegální teknival konal. Ilegální okupanti nakonec louku po dvou dnech sami opustili a na otázku novinářů proč tak brzy, odpovídalo mnoho z nich výmluvně, že i dva dny stačily k oživení skutečného ducha freetekna. Vládnoucí koalice nedokázala postupovat shodně a tento rozpor jí pod tlakem opozice dovedl před blížícími se volbami k pádu vlády a předčasným volbám. V těchto volbách uspěla ODS a přes pětiprocentní hranici se nově přehoupla rovněž strana „Nic než právo“, se kterou ODS sestavila vládu.

V roce 2015 se vládnoucím stranám povedlo vypracovat a posléze i přijmout legislativu, která ukládala vysoké tresty pro organizátory a protagonisty ilegálních teknivalů a parties. Následný desetitisícový „pohřební“ protestní průvod Prahou příznivců ilegálních parties měl pouze symbolický charakter, jelikož jej neporvázely výtržnosti, absolutně unikl pozornosti masmédií.

2006-06-1, 9:03:00 • CzechTek 
Kubice namísto básně
( Štěpán Kotrba, Britské listy, 1. června 2006)


Někteří čtenáři čekali, že se vyjádříme k případu, který cloumá kolegy v "kamenných" médiích. Statečný bojovník proti zlu, policejní disident Kubice zveřejnil dvě desítky stránek z šuplete a český mediální svět vibruje. Britské listy zůstávají klidné. Od té doby, co Zeman měl prodat Čechy i s vládními křesly Čechošvýcarům, od té doby co na Kavana tak dlouho hledali, až nenašli a stal se ředitelem zeměkoule, od té doby, co ožrala a feťák z podsvětí Citrón měl zabít rusovlasou novinářku, jejíž nejlepší zábavou bylo vynášet drby z policejních služeben, když ho na to měl navést do té doby elitní vojenský rozvědčík Srba, jsem klidný. Neb vím, že v Česku je možné všechno. Více Kožených! Rozvědčíci schovávají statisíce v krabicích od bot. Podnikatelé mají i Lamborghini. Ministři sympatizují s pedofily. It's legal to have children. Čech sežere – nejen před volbami – každý špek. It's legal to be different.


Někdy mívám dojem, že se scénárista, ne stylem nepodobný autorovi Kubiceho pamfletu, se musí neskutečně bavit ve fabrikování příběhů policejních zápletek i předvolebních kampaní. Premiér si měl užívat se školačkou – dcerou svého známého na jachtě, na které ovšem nebyl, protože v tu dobu se mu váleli fotoreportéři před alpskou chatou, kde fotili nejen jeho, ale i jeho trenýrky. Pak fotky přihlásili do soutěže Czech Press Photo. Přesto tu blbost zveřejní redaktoři veřejnoprávního rozhlasu a čekají Pulitzerovu cenu za chrabrost. Meresjevové...

Kapitáni kupují kapry pro celé mužstvo a jdou za to sedět. Sledovaní vědí, že jsou sledovaní a setkávají se na fotbale, který je promořen korupcí. Sdělují si, že mají "špinavé uši". Uši se mezitím marně namáhají. Na fotbale je hluk. Zbytek si musí domyslet. Prověří stopy v trávě. Sepíší hlášení. Jako kdysi. Oštemplovat. Založit. A pak kopii nechat v parlamentu na stole dva metry od nějakého novináře... Jen kapři přece nemlčí.

Technaři se dohodli s minsitrem obrany, který za měsíc už nebude ministrem obrany, kde bude přístí CzechTek. Na vojenském cvičišti. Domlouvali se v Síni státních aktů v Parlamentu. Domluvili se. It's legal to protest. It's legal to write. Policejní prezident se probudil. Ministr vnitra ho pochválil. Policejní mluvčí už nemluví. Velitel svých podřízených se nejspíše odmlčí také. V policii nastane zděšené ticho. Respekt už nebude mít o čem psát. Sabina Slonková nyní nejspíše zůstane nějakou dobu také bez až příliš důvěrných informačních zdrojů. It's legal to love.

Střílecí tužky, rekvizity špiónů Velké hry, tlusté milenky s bájnou lhavostí, práskající policajtům pod tlakem (okolností), falešní poslanečtí asistenti, cestující po politických partajích ve jménu morální očisty společnosti, létající na Srí Lanku VIP érem na falešnou objednávku. Policajti, kteří toho podvodníka nechali volně běhat na svobodě ještě tři měsíce, aniž mu zabavili pas. Pražské advokátky sepisující podvodníkům nejen odvolání, ale i knihy – za podíl na zisku. Homosexuální prostituti, činící totéž za jednorázovou úplatu pro jiné zločince. It's legal to make money.

pokračování na: ..:. Blisty.cz :.
2006-06-1, 5:18:00 • Média