[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Zdravotníci měli na CzechTeku perný víkend.
(ZZS Trans Hospital, Katastrofy.com, 31. července 2006)


DOUPOV: Jen málo který občan naší země nezaregistroval, že se v doupovských horách uskutečnil letošní CzechTek. Kromě 40 000 aktivních účastníků se akce dotkla i policistů, záchranářů a hasičů. O práci policistů jsme se již na našem portálu zmiňovali, pojďme se do dění ponořit pohledem zasahujících zdravotníků.


(…)

Před nástupem do sanitky rozdával požehnání

Jeden z technařů byl hlídkou policie nalezen zcela nahý a tvrdil že je Bůh. Po příjezdu posádky záchranářů byl zabalen do prostěradla a tím bylo jeho tvrzení, že je bohem, potvrzeno. Než dobrovolně nastoupil do sanitního vozu stavěl policii a posádku sanitky do dvojstupu, dobíjel je energií a rozdával požehnání.

celá zpráva: ..:. Katastrofy.com :.

2006-07-31, 19:17:10 • Média 
CzechTek: rekordní mejdan v režii státu
(Jana Nováková, Daniel Deyl, Nedělní svět, 30. července 2006)


HRADIŠTĚ – Technaři přes noc přestali šířit AIDS, žloutenku a salmonelózu. Z posedlých lidí s anarchistickými sklony se stali spořádaní příznivci moderního umění. Silácké demonstrace proti pokojné společnosti se proměnily v běžnou zábavu, jíž se netřeba obávat. CzechTek 2005 a 2006 se – alespoň v očích úřadů – nemohly lišit víc.


Na letošní technopárty na severozápadě Čech dorazilo čtyřicet tisíc lidí, což z ní činí dosud daleko nejmasovější tuzemskou akci svého druhu. Zatímco však před rokem v Mlýnci na Tachovsku tekly policistům nervy a tanečníkům krev, letošní mejdan probíhal za státní asistence – a v klidu. Obrat o 180 stupňů v přístupu k technu a jeho vyznavačům se tak vládě podle všeho vyplatil.

A obrat to byl více než důkladný. Když před rokem tehdy čerstvý premiér Jiří Paroubek obhajoval policejní zásah proti technařům, nešetřil odsudkem. Úvod tohoto článku cituje z jeho textu, jejž krátce po zásahu otiskly Lidové noviny. Policie podle něj bývala dříve příliš tolerantní, když nad technovečírky přivírala oči; agresivní střety s policisty vyvolávali „přívrženci párty“; technaři měli problém s elementární hygienou, zamořovali celé lokality odpadky a vůbec byli nepřáteli a škůdci.

Dnes je všechno jinak. „Když se neobávají v Berlíně milionu lidí, proč bychom se měli obávat my?“ odpověděl Paroubek otázkou na dotaz NS, zda společenské nebezpečí rozsévané sestavami reproduktorů za posledních 12 měsíců nějak zásadně polevilo. „I já jsem se poučil,“ řekl Paroubek. „Loni jsme tu situaci trochu podcenili.“
Hlavní problém, pronájem vhodného pozemku, vyřešila vláda po svém. Zběsilým anarchistům pronajala na týden šedesát hektarů vojenského prostoru za celkem 24 tisíc korun. „Kdybych loni věděl to, co vím letos, znovu bych volil letošní model, který vyhovuje všem,“ řekl premiér. Znamená to, že od základu změnil pohled na technaře a jejich hudbu? „Jestli myslíte, že vám přiznám, že jsem tehdy napsal nesmysl, tak to rozhodně ne,“ reagoval na příslušný dotaz Nedělního světa.

více na..:. Nedělnísvět.cz :.
2006-07-31, 18:44:45 • Média 
Kmen technařů tančil v míru
(Jan Kovalík, Respekt, 31. července 2006)


Letošní CzechTek odhalil tajemství: levnější a lepší než posílat na tančící mládež tanky je prostě se s ní dohodnout.

Je pátek odpoledne a z rádia hlásí další útok na teplotní rekord. Do vojenského prostoru Hradiště přitéká hlavní vlna účastníků CzechTeku 2006. Na louce mezi malými kopečky už tančí zhruba tři tisíce lidí. Druhý den ve stejnou dobu jich tu už poskakuje dobrých 25 tisíc.
U příjezdové silnice postává namísto hrozivých loňských těžkooděnců trojice policistů v oranžových vestách s nápisem Antikonfliktní team a přijíždějící auta pouštějí bez okolků dál. Je to zvláštní pohled. Na louce jsou roztroušena torza jednopodlažních budov a mezi nimi se tyčí běžné městské lampy, které jsou již nefunkční. Tohle tu zbylo po vojácích, kteří zde roky prováděli manévry.

..:. více zde :.

2006-07-31, 16:35:43 • Média 
Na CzechTek má navázat nelegální technoparty
(ČTK, Českénoviny.cz, 31. července 2006, 14:46)


Praha – Na technoparty CzechTek, který byl předem ohlášen a konal se o uplynulém víkendu ve vojenském újezdu v Doupovských horách, má v druhé polovině týdne údajně navázat nelegální party u Strakonic. ČTK to dnes řekl jeden z jejích organizátorů s přezdívkou Mari.


"Zatím neřekneme, kde to přesně bude, policie by to tam jinak uzavřela," uvedl. Doufá, že na místo by mohlo dorazit kolem 7000 lidí.

Strakonická radnice ani policie ale o údajně připravované akci nic neví. "Jsme i tak připraveni na to, že by mohl proběhnout alternativní a neohlášený CzechTek," řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Hanták.

O tom, že se plánují nelegální technoparty, slyšel i aktivista a technař David Čermák, mluví o nich také technařští bloggeři na internetu. Čermák si ale myslí, že nebudou mít velkou odezvu. "CzechTek dal všem lidem i soundsystémům zabrat," poznamenal.

Technaři minulý víkend rozeslali e-mail, v němž kritizují party pod dohledem policie a vojáků. Chtějí návrat k praxi předešlých ročníků CzechTeku, které se většinou konaly "načerno". "Letošní ročník byl a je v pozici, která se k této akci vůbec nehodí," uvádí se v e-mailu.

celá zpráva na: ..:. Českénoviny.cz :.
2006-07-31, 15:19:08 • Média 


… v neděli večer CzechTek prořídl – především odjela téměř všechna auta, kterými byly obsypany okolní silnice. Kdyby se policie nesnažila „řídit“ dopravu dalo se tam uplně v pohodě projet (ze směru na Radonice nás poslali na tankovku, Z Mašťova zase na Radonice :( …možná kdyby se na to úplně vykašlali udělali by líp, takhle předváděli dost často zmatené akce, kdy pravá plácačka nevěděla co dělá levá… vůbec nejlepší akce se udála v sobotu, kdy uzavřeli celý Mašťov kvůli Bublanovi, aby na něj náhodou nějaký technař nehodil kelímek s pivem – zakrývali to průjezdem záchranek …

Na louce ubylo stanů a sbalily se některé soundsystemy – třeba ten profi s mega obrazovkou mi fakt nechyběl. Počet lidí odhaduji tak kolem pěti tisíc…nabušenost lehce přešla do uvolněné afterparty, byť u některých systémů se tvrdě jelo dál.
Pro ty co nemaj rádi davy – idealní čas jak si přistání mimozemšťanů na Doupově užít bez tlačenic ...

2006-07-31, 10:23:00 • CzechTek 
Deníky komentují vyjednávání o vládě a průběh CzechTeku
(ČeskáMédia.cz, 31. července 2006, 7:45)
Některé listy komentují technoparty CzechTek, jejíž hlavní část se odehrála o víkendu v Doupovských horách. Technaři, z nichž někteří zůstávají i další dny, si pronajali padesátihektarovou louku od armády do 7. srpna. Party se nesla ve znamení vzájemného respektu mezi tanečníky, policií i místními obyvateli, žádné výtržnosti policie nezaznamenala.


Komentátor Práva se zamýšlí nad rozdílem mezi letošní technoparty a loňskou, proti níž zasáhla policie, jejíž postup vyvolal protesty. "Jistě se vyrojí početné analýzy, proč ten rozdíl. Tuším pravý důvod v tom, že tentokrát se akce konala na legálně sjednaném pozemku a nedorazily k nám bojůvky tvrdého jádra (nebo je policie včas vyhmátla), a proti ostatním technařům nebylo nutné použít žádné tvrdé metody," napsal autor. Hlasy některých účastníků, "že tato pohodička je nebaví", označil za ojedinělé a pokrytecké.
Konopný ombudsman Marek Jehlička píše v Mladé frontě Dnes: "Letošní CzechTek je zkrátka tak trochu svoboda svázaná strachem. Buď se bavte, kde vám řekneme, nebo dostanete výprask. I tak si lze velkorysost ministerstva vnitra vyložit." Autor napsal, že technoparty, která se koná ve spolupráci se státními bezpečnostními složkami, je absurdita nemající nikde ve světě obdoby. Pokud podle něj technaři sleví ze svých ideálů výměnou za kontrolovanou možnost zábavy, "stáváme se svědky významného historického okamžiku, kdy se nejsilnější kontrakultura dneška transformuje do zajetých kolejí". "V takovém případě stojíme na konci ideového hnutí; spoutaní a ochočení technaři už nebudou mít co nabídnout," napsal autor.

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.
2006-07-31, 8:54:30 • Média 
Na CzechTeku letos výrazně přibylo „náctiletých“
(Jakub Blažek, iDNES, 31. července 2006, 1:00)


Mezi vesnicemi Valeč a Mašťov v Doupovských horách stopuje mladík s delšími vlasy. Zastavíme. "Jedete tam, kam myslím?" ptá se a nastupuje. Míříme na CzechTek, stejně jako několik dalších mladých lidí, které vzápětí cestou míjíme.


Právě mnohým z nich se nelíbí, že je akce organizovanější. "Moc se mi sem kvůli tomu nechtělo. Chybí mi napětí, které jsem vždycky cítila, když jsem ani den dopředu nevěděla, kde CzechTek vypukne. Ztrácí to svoje kouzlo," posteskne si Tereza z Kralup nad Vltavou, postávající u stánku s pivem, která byla na CzechTeku už několikrát.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2006-07-31, 8:39:48 • Média 
Cztk Revue?
(Fung, Britské listy, 31. července 2006)


Report z akce, cesta Revolveru, povalené Toiky a "Udělej si sám"


Tak jsme se rozhodli podpořit letošní ChřástalTek vydáním nízko nákladového plátku

Přímo v místě akce jsme rozdali přes 200 kousků. Reakce byly veskrze pozitivní. Pokud to lze vyjádřit v procentech, tak 90% oslovených jevilo o Revolver zájem, u 8% potenciálních čtenářů šla zaznamenat jistá míra nedůvěry, i když si nakonec nabízenou tiskovinu vzali a konečně u 2% jedinců se jednalo o naprosté nepochopení, kdy např. jeden oslovený si myslel, že mu nabízíme nikoli časopis, ale psa.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2006-07-31, 8:33:01 • Média 


další na: ..:. roj czech (flickr.com) :.

2006-07-31, 8:23:00 • CzechTek 
CzechTek 2006: Sex, drogy a techno
(Ahaonline.cz, 30. července 2006)


Divoký sex, tanec, drogy, alkohol a hlavně techno. To je letošní CzechTek ve vojenském prostoru Hradiště na Chomutovsku, na který přijelo přes 40 tisíc převážně mladých lidí. Oproti minulému roku probíhá v klidu, na akci dohlíží stovky policistů. Přijel se podívat i ministr vnitra František Bublan a policejní prezident Vladislav Husák. CzechTek končí dnes.


První technaři se začali sjíždět už ve čtvrtek, většinou to ale byli cizinci. Češi dorazili až v pátek, včera už jich na místě bylo přes 40 tisíc. „Je to tu super, jedna z nejlepších akcí letoška,“ jásal Marc z Francie. „Víte, techno není jen hudba, je to životní styl,“ poučil nás. Mladí lidé zmožení alkoholem, drogami a tancem se skutečně do svých stanů často vraceli až kolem šesté ráno. Ani únava je ale neodradila od sexuálních radovánek. Během noci i rána byly vidět nebo slyšet desítky párů, které si užívaly ve svých stanech, autech nebo přímo na louce. Přítomnost ostatních jim zjevně nevadila… „Letos je to jiný než v předchozích letech,“ podělil se s námi o své zkušenosti další z technařů Petr. „Tím že je to legální, což v minulých letech nebylo, je tu úplně jiné složení lidí. Zarytí technaři, ti na legální párty nepřijdou.“

Mezi technaři se také motala spousta psů. „Jim to nevadí, oni tyhle hluboké tóny neslyší, takže jim techno nevadí,“ prozradil majitel jednoho »šťastného« psíka. Na průběh CzechTeku se přijel podívat i František Bublan s Vladislavem Husákem a byli spokojeni.

zdroj: ..:. Ahaonline.cz :.
2006-07-31, 2:37:00 • Média 
Technaři proměnili Doupovské hory v psychedelické město
(ČTK, Českénoviny.cz, 30. července 2006, 13:52)


Mašťov – V noci dunivé město budoucnosti po zhroucení civilizace, ve dne hlučný utečenecký tábor. I tak může někomu připadat letošní technoparty CzechTek v Doupovských horách. Na padesátihektarové vojenské louce se na 40.000 mladých lidí z Česka i zahraničí oddává při psychedelické hudbě a promítání tanci, alkoholu, marihuaně i jiným drogám. S postupujícím časem přibývá odpadků a bezvládných těl, naprostá většina lidí je ale v pohodě, užívá si a "nic neřeší".


Zkrátka nepřijde ten, komu dochází energie. Vedle bezpočtu barů je možné zavítat třeba do "vesmírného" stánku, kde si tancechtiví a sexuchtiví technaři mohou zakoupit speciální drinky a stimulanty.

Třicetiletá Lenka a její o devět let mladší přítel Martin z Pardubic vyzkoušeli jeden z nich. Přípravek s jahodovou příchutí a jakýmisi rozpustnými kapslemi stál 120 korun a prodávající ho vydávají za silné afrodiziakum pro muže i ženy. "Na chvíli mě to nakoplo. Připadalo mi to jako něco mezi pervitinem a extází," svěřila se ČTK Lenka. Uvedla, že za chvilku byla unavená, šla spát a ráno ji bolely ledviny.

Na CzechTeku do černé noci vyřvávalo několik desítek soundsystémů doprovázených světelnými efekty všech barev, které osvětlovaly oblohu na kilometry daleko. Mimo míst k tanci nebylo na party vůbec žádné osvětlení. Lidé tak mezi tisíci stany klopýtali v bahně jeden přes druhého, občas zakopávali o spící a psy a zapadávali do neviditelných jam plných odpadků.

více na: ..:. Českénoviny.cz :.
2006-07-30, 15:41:00 • Média 


další pět záznamů zde: ..:. CzechTek 2006 – pátek večer :.

2006-07-30, 15:33:00 • CzechTek 
zde: ..:. CzechTek 2006 (ČT24.cz) :.
2006-07-30, 15:22:02 • Odkazy 
Husák na CzechTeku
(ČT1, 30. července 2006, 13:00)


Bizarní záběry – policejní prezident Vladislav Husák odpovídá na otázky Václava Moravce přímo z louky, na které se koná CzechTek. Mimo jiné pochválil organizátory i technaře za dobré zvládnutí letošniho CzechTeku.

Máme plakat dojetím? Nebo hledat místo, kde se dá dobře zvracet?


Nejprve krátky rozhovor ve zprávách a dále v 37. minutě druhé části pořadu Otázky Václava Moravce

k vidění zde: ..:. ČT24.cz :.
2006-07-30, 15:17:23 • Média 


další dvě videa:

..:. CzechTek 2006 060729 2:34:.
..:. CzechTek 2006 060729 2:54 :.

2006-07-30, 12:12:13 • CzechTek 
CzechTek: Po divoké noci se spí, byla zranění a údajné znásilnění
(ČTK, ČT24.cz, 30. července 2006, 10:39)


Mašťov (Chomutovsko) – Účastníci CzechTeku v Doupovských horách protančili celou noc a zatím vyspávají. Z areálu, kde je podle odhadů 35.000 až 40.000 lidí, tak zatím odjíždí auta jen ojediněle, řekla policejní mluvčí Jolana Číhová. Plné ruce práce mají na technoparty zdravotníci, kteří museli ošetřit několik vymknutých kotníků, epileptické záchvaty, pokousání psem, rozbité obličeje či pád do ohně. Jeden Angličan bude vzpomínat na akci se zlomenou rukou, uvedla záchranářka.


Policie šetří oznámení sedmnáctileté dívky z Liberecka, která tvrdí, že byla v sobotu odpoledne během spánku na party znásilněna. Řekli jí to prý okolní tanečníci. Lékaři však pohlavní styk nepotvrdili. "Případem se budeme zabývat dál, prošetřit chceme například její kamarády," řekl kriminalista Jaroslav Peleška.

Policisté v noci na dnešek řešili několik drobných dopravních nehod, při kterých se nikomu nic nestalo. Odnesl to jen lak na autech. Někteří technaři byli udiveni dopravními omezeními na cestě z party do nedalekého Mašťova. Policie silnici v noci na dnešek zcela uzavřela a všichni tak museli jezdit několikakilometrovou objížďkou buď přes Radonice či po rozbité a bahnité tankové cestě. Provoz byl přitom minimální. Policisté však tvrdí, že se připravují na dnešní hromadný odjezd technařů.

Účastníci taneční party si můžou u pořadatelů akce či u hlídkujících policistů vyzvednout letáky s jízdními řády autobusů a vlaků. Informace dostanou také na speciální lince 474 331 116.

Louku ve vojenském újezdu Hradiště pronajala technařům armáda do 7. srpna. Do té doby musí tanečníci uklidit odpadky a odjet.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2006-07-30, 11:31:54 • Média 
Zdá se, že letošní CzechTek je ve znamení vzájemného respektu
(ČTK, ČT24.cz, 29. července 2006, 18:00)


Mašťov (Chomutovsko) – Zdá se, že letošní CzechTek je ve znamení vzájemného respektu a vcelku poklidného soužití technařů, místních obyvatel i policistů. Vypovídají o tom výroky lidí, které dnes na místě oslovila ČTK, a je o tom přesvědčen i ministr vnitra František Bublan. Ten se přijel podívat do Mašťova ležícího nedaleko technoparty, jak na místě funguje policie, a setkal i s místním starostou.


"Ztratil se mýtus, že co je free (neorganizované), je zajímavější," narážel Bublan na loňský CzechTek u Mlýnců na Tachovsku, který nebyl ohlášen a policisté ho při kontroverzním zásahu rozprášili. Zažertoval, že příští rok by mohla akci organizovat policie. Každopádně by byl rád, kdyby technoparty byla vždy ohlášena. Zároveň nechce tanečníkům do akce moc mluvit. "Chceme jim nechat samostatnost a zároveň jim pomoci," řekl ministr.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.
2006-07-30, 11:22:43 • Média 
NEDĚLNÍ DISKUSNÍ POŘADY
(ČeskáMédia.cz, 30. července 2006, 7:08)


12:00 – Otázky Václava Moravce (1. část) – hosté: předseda vlády ČR Jiří Paroubek (předseda ČSSD) a Mirek Topolánek (předseda ODS). Telemostem se připojí policejní prezident Vladislav Husák a Tomáš Lebeda ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR – ČT1 + ČT24


13:05 – Otázky Václava Moravce (2. část) – pokračovat bude debata obou lídrů nejsilnějších českých politických stran. Později bude Václav Moravec diskutovat s policejním prezidentem Vladislavem Husákem o dosavadních zkušenostech s novým silničním zákonem a o jeho eventuálních úpravách, ale také o chování řidičů i policejních funkcionářů. Bude ho zajímat i komentář k CzechTeku 2006 a situace v policejním sboru – ČT24

zdroj: ..:. ČeskáMédia.cz :.
2006-07-30, 10:49:42 • Média 


další foto: ..:. OBRAZEM: Druhý den CzechTeku 2006 (iDNES.cz) :.

fotografie reportérů Novinek.cz v článku: ..:. Na technoparty v Doupově přijelo přes 40 000 lidí :.

2006-07-30, 10:28:00 • Média 
Appu: "DIY kultura je hlavně komunitní věc."
(Juki, Techno.cz, 29. července 2006)


Proniknout z pozice novináře mezi komunitu, která medializaci všeho druhu nadmíru nesnáší, se nepodaří úplně snadno. František vulgo Appu patří mezi početnou skupinu lidí, která se podílí na koordinaci letošního ročníku největšího freeteknivalu ve střední Evropě. Po loňském masakru to rozhodně není jednoduchý úkol. I přes časovou tíseň nám věnoval pár minut k zajímavému povídání a my Vám ho paralelně s Czechtekem 2006 nabízíme k přečtení. Rozhovor doporučujeme zvláště návštěvníkům, kteří se do Hradiště vydají poprvé. Hezkou zábavu!


(…)

Hodně lidí si láme hlavu s tím, jak se organizuje takový Czechtek. Někdo si říká, že je to živelné shromáždění, kdy na nějakou louku najede pár systému a ostatní se přidají, jiní za tím zase vidí konkrétní osoby…

Koordinace existuje až v dnešní době. Czechtek je de facto festival jako jakýkoliv jiný. V každé zemi existuje nějaký teknival, lidi to vědí a těší se na něj. Organizace se vlastně dělat nemusí, protože ta se dělá sama a platí, že každý účastník je zároveň organizátor. Na Czechtek nyní jezdí desetitisíce lidí a už dávno to není věci techna. Slyšíš tam breakbeat, skáčko, reggae a někdy dorazí i kapelky s kytarama.

U systémů je jedna velice zajímavá zvláštnost, relativně dost paradoxní k mainstreamové scéně. Totiž, že DJ není za stěnou z reproduktorů vůbec vidět. Jak to?

Je to právě tím, že lidi u téhle muziky nechodí na DJe, ale na systém. Takže pokud je někdo členem systému, hraje za něj a nejde mu o to být známou osobností. Když lidé kladně hodnotí sytém, je to super pocit. Prostě nejde ani tak o individualismus jako o týmovou hru.

Ještě před pár lety bylo možné vnímat Czechtek jako určitou revoltu vůči společnosti. Myslím jako demonstrace vlastního pohledu na způsob zábavy a životního stylu jako takového. Časem, jak se celá kultura začala rozrůstat, hodně ortodoxních systémáků se rozhodlo ve svých aktivitách nepokračovat. Nebo alespoň na Czechtek nejezdit. Myslíš, že téhle kultuře vadí lehká dávka legality?

Máš pravdu. Jsou tu ortodoxní systémy, které nejedou, protože to je na ně jednoduše moc. Na druhou stranu to tak musí být, protože udělat podobnou revoltu už není vůbec nic jednoduchého a Czechtek stále platí za určitý trn v oku. Navíc na teknival jezdí hodně lidí, kteří s touhle kulturou nemají nic společného a to mnoha systémům také dost silně vadí. Já si, ale myslím, že není na škodu, když přijedou i lidi zvenčí, pobaví se a třeba si na spoustu věcí upraví názor.

Myslíš tedy, že návštěva Czechteku lidmi, kteří jsou úplnými outsidery je nějakým přínosem? Jak pro systémy, tak pro návštěvníky samotné?

Těžko říct. Jak jsem řekl, je dobré, že dorazí lidé, kteří můžou v konfrontaci změnit názor. Základem, ale je, že komunita o medializaci vůbec nestojí. Jde o to, že bychom byli raději, kdyby tam těch lidí byla třetina a byli tam jenom ti, které to baví a berou to vážně.

celý rozhovor na: ..:. Techno.cz :.
2006-07-30, 9:57:00 • Média další zde: ..:. CzechTek 2006 :.

2006-07-30, 1:32:26 • CzechTek zdroj: ..:. czechtek.freetekno.org :.

2006-07-28, 13:31:18 • CzechTek 
K případné trestné činnosti policie netečná nebude!
(kpt. Pavel Hanták, mvcr.cz, 28. července 2006)


Pokud budou během CzechTeku distribuovány drogy či prodáván alkohol mladistvým, policie bude tyto případy v souladu se zákonem řešit. Ani to však není důvod k masivnímu nasazení policejních sil na pronajatém pozemku.


Policie ČR se rozhodně nebude distancovat od svých zákonem daných povinností a zavírala oči před distribucí drog či prodávání alkoholu mladistvím. Hovoří-li se o tom, že nebudeme „cíleně hlídat“ pronajatý prostor, znamená to právě jen tolik, že nepostavíme na hranice pronajatého pozemku kordon „těžkooděnců“, nad louku „nezavěsíme“ nepřetržitě vrtulník s monitorovacím zařízením apod. Neznamená to však, že nás situace uvnitř prostoru nezajímá. Policie ČR je ze zákona povinna odhalovat a šetřit trestné činy a pokud budeme mít důvodné podezření že k páchání trestné činnosti skutečně dochází, podnikne potřebné kroky.

více na: ..:. mvcr.cz :.
2006-07-28, 12:07:13 • Vládní lži a jiná svinstva 
Úkol splněn, týl zabezpečen
(154prapor.cz, 27. července 2006)


Jak jste měli možnost se dočíst v naší informaci ze dne 24. července "Jedeme na CzechTek" dnes dorazila do Doupovských hor druhá naše skupina, s úkolem rozvinutí týlového zabezpečení zúčastněných zdravotnických a záchranných organizací.
Během dopoledních hodin bylo postaveno šest stanů včetně vybavení pro ubytování, humanitární pomoc, sprchy a převlékárnu.

více na: ..:. 154prapor.cz :.
2006-07-28, 10:02:24 • Média 
Přivolají technaři déšť?
(Centrák, Bleskově.cz, 28. července 2006)


Podle některých odhadů se má CzechTeku, který právě začíná ve vojenském újezdu Hradiště, zúčastnit na 40 tisíc lidí z celé Evropy. Zatím se sjíždějí docela pomalu, celníci zatím zajistili jen několik cizinců, u nichž našli "omamné látky", pár aut nepustili do Česka kvůli jejich technickému stavu. V pohotovosti jsou nejen policisté, ale i hasiči a zdravotníci, protože hrozí požáry ze sucha a kolapsy z vyčerpání organismu tanečníků. Některé skupiny technařů jsou údajně otráveny tím, že celá akce je povolená a proti jsou jen ekologové, zastupující zájmy chřástalů polních. Tak se prý chystají nějaké CzechTeky načerno, aby byla nějaká sranda. Té si užili technaři i policisté dost a dost loni, kdy se z CzechTeku stala malá občanská válka.


Těžkoodění policisté nastoupili s obušky proti polonahým dredařům a jak to dopadlo, všichni víme. Záběry z akce oběhly doslova celou Evropu a protesty proti brutálnímu zásahu policie se nekonaly jen u nás, ale i v několika dalších městech v zahraničí. Vyšetřovalo se vyšetřovalo a nic se nevyšetřilo.

Potrestán nebyl nikdo, naopak policejní důstojníci, kteří veleli celému zásahu, byli vesměs povýšeni. Vladislav Husák, tehdy náměstek policejního prezidenta se stal prezidentem, na jeho místo postoupil velitel západočeských uniformovaných jednotek Jan Brázda. Velitele západočeské policie Jana Moltaše povýšil Václav Klaus na generála.

Jak to dopadne letos, těžko předvídat. V Hradišti budou navíc ještě asistovat i příslušníci vojenské policie, kteří budou hlídat, aby se technaři nerozprchli po celém újezdu. Třeba aspoň to celé bláznivé společenství, ne nepodobné šamanským obřadům, přivolá toužebně očekávaný déšť.

zdroj: ..:. Bleskově.cz :.
2006-07-28, 8:16:07 • Média 
CzechTek je letos oficiální, policie nečeká incidenty
(Josef Kopecký, Quick.cz, 28. července 2006, 1:00)


"Mějte trpělivost s těmi v uniformách," píší příznivci technohudby v pozvánce na CzechTek. Ten dnes začíná ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách. Letošní ročník je výjimečný. Koná se poprvé legálně, oficiálně, dokonce s pomocí státu.


"Nemyslím si, že je to moc dobře, ale zúčastnil bych se v každém případě," řekl ve čtvrtek David Čermák, mluvčí demonstrantů proti zásahu policistů proti účastníkům loňské technoparty na Tachovsku.

více na: ..:. Quick.cz :.
2006-07-28, 8:09:41 • Média 

Paroubek: "Nemrdej bednu bez kondomu!"

(CzechTek WebLog, 27. července 2006, 22:33)

Stále dosluhující premiér Jiří Paroubek se chystá, stejně jako celá řada dalších celebrit na letošní CzechTek na Doupově. Chce si tak napravit pošramocenou reputaci po loňském krvavém zásahu, který sám inicioval a navíc vyšinuté policisty ještě pobízel k větší razanci. Protože obušková akce nepřinesla očekávané ovace a zkoprnělý premiér i celá policie se z ní vylízává dodnes, rozhodl se jako pružný pragmatický politik letos změnit taktiku.
Inspirován svým dnes již legendárním textem pojednávajícím o vyznavačích freetekna jako o posedlých nebezpečných anarchistech šířících AIDS, žloutenku a choleru, rozhodl se páchat pozitivní prevenci a vlastním dílem přispět k zamezení možné epidemie na Karlovarsku.
Akce "Nemrdej bednu bez kondomu!" se povinně zúčastní členové ČSSD z Karlovarského a Ústeckého kraje, kteří budou na příjezdových cestách rozdávat kondomy a letáky. Propagační materiály darovala ČSSD armáda ze svých rezervních zásob. Akci Paroubkovi doporučila i americká agentura PSB.


..:. více zde :.

2006-07-27, 22:56:00 • Z vesela ;) 

Televizní noviny Czech Tech 2006 – Do dějiště se začínají sjíždět první technaři.

stream zde: ..:. Nova.cz :.

2006-07-27, 21:52:36 • Média 

Živý vstup – Rozhovor o CzechTeku – stream zde: ..:. ČT24.cz :.

2006-07-27, 20:30:57 • Média 
Na CzechTek přijely první stovky lidí, policie jen dohlíží
(ČTK, ČT24.cz, 27. července 2006, 19:35)


Mašťov (Chomutovsko) – První stovky lidí přijely během dnešního dne na louku ve vojenském prostoru Doupovské hory nedaleko Mašťova na Chomutovsku, kde se má konat letošní ročník technoparty CzechTek. Policie zatím nezaznamenala žádné problémy a ani je neočekává, řekl novinářům Antonín Moltaš, který policejním opatřením velí.


Na místě konání CzechTeku byla okolo 18:00 asi tisícovka lidí, kteří začínají stavět zvukové systémy. Vzhledem k velké rozloze pronajatého pozemku zatím celý prostor působí téměř prázdně. Sami účastníci i policie očekávají větší příjezd osob až v noci a v pátek. Organizátoři očekávají návštěvu tisíců lidí.

Policie dnes znovu zopakovala, že nechystá žádný zásah a nebude ani kontrolovat, co se na akci děje. "Jsme dohodnuti s organizátory, že pokud by došlo na akci k nějaké trestné činnosti, například majetkové, budou ji policisté řešit. Ale vždy individuálně s konkrétní osobou. Nebude to důvod, aby na party vstoupila nějaká policejní jednotka," řekl mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.

Policie nebude cíleně hlídat ani případné používání drog nebo pití alkoholu mladistvími. "Opět ale, pokud bychom byli upozorněni, že k něčemu dochází, budeme to řešit," řekl mluvčí. Jak by takové řešení vypadalo, ale nechtěl z taktických důvodů upřesnit.

(…)

Zbytečné obavy by podle policie neměli mít účastníci technoparty ani z odjezdu. "Nechystáme žádné výjimečné dopravní kontroly. Samozřejmě budeme kontrolovat například auta, která očividně nesplňují podmínky pro provoz na silnicích, ale nic mimořádného nechystáme," řekl Hanták.

Policie dokonce nabídne účastníkům, aby před tím, než sednou do auta, vyzkoušeli obsah alkoholu v dechu. U výjezdu z areálu bude policie nabízet vyzkoušet si připravenost k jízdě alkoholovým testerem.

celá zpráva: ..:. ČT24.cz :.
2006-07-27, 20:24:50 • Média 
Další lidé vezli na CzechTek drogy
(Lidovky.cz, 27. července 2006, 15:06)


Policisté na hranici Česka s Německem zadrželi ve středu v noci další účastníky, kteří mířili na technoparty CzechTek s drogami. Tři cizinci přijeli nočním vlakem z Německa.

Němečtí policisté jim drogy zabavili a cizince nechali pokračovat v cestě, informovala dnes mluvčí západočeské policie Ilony Týmlová. Policisté kolem 04:00 kontrolovali tři osoby jedoucí z Nizozemska a Francie.

více na: ..:. Lidovky.cz :.

2006-07-27, 19:50:19 • Média 
Technaři polehávají ve stínu a čekají na zítřek
( Antonín Viktora, iDNES.cz, 27. července 2006, 18:01)


Technoparty CzechTek 2006 má naplno propuknout už v pátek, ale na armádním pozemku v Doupovských horách je zatím jen několik stovek lidí. Organizátoři předpokládají, že se akce zúčastní přes dvacet tisíc technařů.


Na pozemku o rozloze sedm set hektarů je zatím klid. Přítomní technaři buď leží ve stínu, nebo připravují soundsystémy.

Velkou část z účastníků tvoří cizinci. Nákladní auta, která přivezla aparaturu, měla často francouzské, dánské, nebo britské poznávací značky.

"Přijeli jsme z Bristolu v Anglii. Já sám jsem byl na CzechTeku už loni i předloni, ale s naším systémem jsme zde poprvé," řekl mladík, který se představil jako Caaz a se svými přáteli právě montoval konstrukci, na níž budou připevněné reflektory.

"Podobné festivaly jsou i u nás v Anglii, ale ten český má svoji atmosféru, která se s nimi nedá srovnávat. Je tady větší svoboda a přátelštější atmosféra," dodal Caaz s tím, že po festivalu si ještě pojede prohlédnout památky do Prahy a do Kutné Hory.

Z několika soundsystémů se už rozezněla dunivá hudba, ale ne příliš nahlas. Před hradbou reproduktorů také zatím nikdo netančí, jak je to během festivalu běžné.

Kromě technařů nejsou na pozemku ani v jeho blízkosti vidět žádní policisté či vojáci. Žádné kontroly odpoledne nestály ani na přístupových cestách. "Ráno tady projela kolona asi deseti policejních aut, ale jinak se tu nikdo z nich ještě neukázal," uvedl zhruba čtyřicetiletý potetovaný muž, který prý na festival došel pěšky až z Tachova.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-07-27, 19:09:25 • Média 
Sucho zvyšuje riziko požáru na CzechTeku
( Petr Nový, František Kšajt, Novinky.cz, 27. července 2006, 13:45)


V pátek začínající taneční párty CzechTek 2006 nezaměstnává pouze policisty, na kterých leží zajištění pořádku v okolí. Vrásky na čele dělá i hasičům, pro které přišlo letošní setkání příznivců technohudby v nejméně vhodnou dobu. Několik dnů trvající tropické teploty vysušily louky i lesy a setkání několika desítek tisíc mladých tanečníků na poměrně malém prostoru, výrazně zvyšuje riziko vzniku požáru. První účastníci party si již dělají zásoby dřeva.


KARLOVY VARY – O zajištění bezpečnosti účastníků se musí postarat vojenští hasiči, kterým budou vypomáhat profesionálové z Karlovarského kraje. "Dojezdové časy jednotek z Karlových Vary by byly neúnosně dlouhé. Proto jsme se rozhodli vybudovat na místě předsunuté pracoviště, které bude připraveno reagovat téměř okamžitě, bude-li to třeba," řekl Novinkám mluvčí karlovarských hasičů František Petr.

více na: ..:. Novinky.cz :.
2006-07-27, 19:01:15 • Média 
Největší hrozba CzechTeku? Letos požáry
(Aktuálně.cz, 27. července 2006, 14:30)


Doupovské hory – V pátek začne technoparty CzechTek. Policisté se připravují jako nikdy předtím. Velké obavy mají kvůli extrémnímu suchu hasiči.


Největším nebezpečím, které letošní technoparty CzechTek hrozí, jsou totiž podle úřadů požáry.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.
2006-07-27, 18:36:59 • Média 2006-07-27, 18:33:13 • CzechTek 
Technaři se vrátí na místo loňské bitvy. Jde o poplach?
(Tomáš Procházka, Karlovarskénoviny.cz, 27. července 2006)


Mlýnec – Technaři se po roce vrátí na místo činu: do Mlýnce na Tachovsku. Tato zpráva vyděsila farmáře Jana Zatloukala, když mu ji volala místní policie. Nakonec se ukázalo, že půjde o planý poplach.


"Byli jsme v šoku. Naštěstí nás policisté jen zkoušeli, jestli se sem k nám nechystá skupina těch technařů, kterým se nelíbí, že letošní CzechTek na Karlovarsku má být legální," řekl našemu listu syn zemědělce Jakub.

Na Tachovsku se totiž začalo spekulovat o tom, že by vedle oficiálního Czech-Teku probíhal i jeden nelegální, který by se symbolicky konal opět v Mlýnci. Na místo loňské bitky s policisty by pak mohli přijet ti nejradikálnější příznivci techna. A udělali si tam vlastní akci.

"Zatím o ničem nevíme. Stoprocentně vyloučit se to nedá," tvrdil včera odpoledne mluvčí západočeských policistů Jiří Soukup.

Lidé v okolí Mlýnce i samotný majitel sousední louky, kde došlo k největším bitkám technařů a policistů, se přesto bojí.

"Nechtěli bychom mít další zkažené léto," dodává Jakub Zatloukal. Spoušť po loňském CzechTeku jeho rodinu připravila o 750 tisíc korun.

zdroj: ..:. Karlovarskénoviny.cz :.
2006-07-27, 9:42:43 • Média 
Vojáky už střídají technaři
(Karlovarské noviny, 27. července 2006)


Hradiště – Do vojenského prostoru Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku se včera začali sjíždět první technaři. Už zítra má u osady Sedlec odstartovat technoparty CzechTek. Je ale možné, že část tanečníků skončí v úplně jiné lokalitě. Povolená party pod dohledem vojáků jim totiž příliš nevoní.


"Klidně se může stát, že půjdeme jinam. Právě jsme se o tom bavili," přiznává jeden z účastníků Josef z Mělníka. Svědčí o tom i fakt, že některá auta s technaři při cestě do Sedlce změnila směr a do vojenského prostoru vůbec nedorazila. "Situaci bedlivě monitorujeme," řekl k tomu mluvčí západočeských policistů Jiří Soukup.

Ve vymezeném prostoru se zatím usídlilo pár jednotlivců. Mezi nimi ale nechyběli ani příznivci techna ze zahraničí. "Moc se mi tady líbí. A že bude CzechTek organizovaný? To vůbec nevadí," řekl mladý Fin.

Mezi technaři byli i ti, kteří zažili loňské střety s policií u Mlýnce na Tachovsku. "Byl jsem přímo u toho, když policisté řezali do lidí. Jsem proto rád, že letos je party legální," poznamenal Julius z Písku, který do Sedlce přijel se svou přítelkyní Luckou. Odhaduje, že na letošní ročník přijede dvacet tisíc lidí. Jeho kamarád tomu ale nevěří. "Když přijede tak tisícovka, budeme rádi," uvedl.

Na místo se byly včera podívat i špičky západočeské policie. "Největší nápor očekáváme v pátek po poledni. Technaři mají pozemek pronajatý až do 7. srpna, ale party bude v plném proudu hlavně o víkendu. Češi zřejmě odjedou už v pondělí, ale cizinci zde asi ještě nějaký den zůstanou. Na Slovensku totiž za pár dní začne SlokTek," tvrdí ředitel západočeské policie Antonín Moltaš.

Strach ze zásahu policie technaři nemají. Spíš se v odlehlém vojenském prostoru bojí jedovatých zmijí a vojenské munice.

zdroj: ..:. Karlovarskénoviny.cz :.
2006-07-27, 9:08:38 • Média 
I Karlovaráci míří na CzechTek
(Karlovarské noviny, 27. července 2006)


Hradiště, Karlovy Vary – Desítky Karlovaráků si nenechají ujít šanci, že se letos CzechTek koná blízko jejich bydliště, a o víkendu i oni vyrazí do vojenského prostoru Hradiště. Chystá se tam i osmadvacetiletá Míša, která byla i na loňském CzechTeku. Z hrůzy, kterou zde zažila a před kterou raději odjela, se dlouho vzpamatovávala. "Loňský zásah policie byl naprosto neadekvátní a vyprovokovaný. Pozemek byl legálně pronajatý. Právě policie byla tím, kdo zablokoval silnice a způsobila tak kolaps na dálnici. Lidé, kteří chtěli z technoparty odjet, nemohli. Byli tu v naprosté pasti. Nám se naštěstí podařilo odjet, dostali jsme strach, chtěli jsme pryč. Nechtěli jsme se nechat zmlátit," vyprávěla Míša.


Letos strach z policistů nemá. Naopak se obává skinheadů. Šéfka nacionalistické Národní strany totiž napsala starostům dotčených obcí dopis, ve kterém jim nabídla, že členové strany mohou přímo na místě pomoci při zachování pořádku. "Také jsem to slyšela. Spíš mám ale strach, že na CzechTek přijedou skini z okolí a vytáhnou si jednotlivce, které pak někde na samotě zmlátí," poznamenala Karlovaračka. Naopak nemá výhrady k tomu, že akce je organizovaná a pod dohledem vojáků. "Zábavu si ničím nenechám pokazit," dodala Míša.

Na loňský ročník neradi vzpomínají i ti, kteří už na místo CzechTeku přijeli. "Policie nařídila, abychom se rozešli a vyklidili prostor. Jak jsme to ale mohli udělat, když nám nedovolili z louky odejít? Kdo chtěl poslechnout jejich pokyny, toho vrátili zpět. Přes ústa v Mlýnci na Tachovsku vloni nedostali jen technaři, ale také malé děti. Nikdo se proto nemohl divit jejich matkám, že se do policistů následně pustily," doplnil Pepa z Mělnicka, který už byl na CzechTeku pětkrát.

Kvůli loňskému zásahu policistů na CzechTeku se i v Karlových Varech konala vloni demonstrace. I letos míří Karlovaráci na technoparty, strach ze zásahu už nemají.

zdroj: ..:. Karlovarskénoviny.cz :.
2006-07-27, 9:07:37 • Média 
Předchůdce CzechTeku se uskutečnil již v roce 1994
(ČTK, Českénoviny.cz, X. července 2006, 10:55)


Praha – CzechTek se stal v České republice prakticky synonymem hudební technoparty bez vstupného a sponzorů, takzvaného freetekna. Poprvé se uskutečnil v roce 1994, název CzechTek ale získal pravděpodobně až o pět let později.


Základní údaje o technoparty CzechTek v České republice:

8. července až 2. srpna 1994 – První technoparty se konala v Hostomicích na Berounsku. Organizátoři akce si pozemek řádně pronajali. Party se zúčastnilo asi 300 lidí.

26. až 28. července 1995 – Akce se opět konala na louce u Hostomic. Organizátoři si zajistili souhlas majitele pozemku. Zatančit si přišly asi tři stovky lidí.

pokračování na: ..:. Českénovinyy.cz :.

Doporučuji tvrzení ČTK porovnat s čerstvě aktualizovanými informacemi o historii CzechTeku na: ..:. Wikipedii :.infografika ČTK
2006-07-27, 0:09:00 • Média 
První účastníci dorazili na CzechTek
(Novinky.cz, 26. července 2006, 17:46)


První tři desítky milovníků techna už dorazily do Doupova na Karlovarsku, kde se v uzavřeném prostoru na území vojenského újezdu Hradiště koná CzechTek 2006. Hlavní nápor technařů se očekává v pátek.


DOUPOV – Jako první dorazil soundsystém z Francie. Jeho nesmělé dunění při zkoušce aparatury v obrovitém prostoru téměř zaniklo.

Podle pořadatelů se má letošní technoparty zúčastnit až 40 000 lidí. Ve středu odpoledne byl však ještě šedesátihektarový prostor téměř liduprázdný.

Na technoparty je připravena policie, která si za svůj hlavní úkol dala organizování dopravy, záchranáři i hasiči, kteří se v horkém a suchém létu obávají požárů.

zdroj: ..:. Novinky.cz :.
2006-07-26, 23:46:00 • Média 
Husák: Na CzechTeku chceme hlavně pomáhat
(Právo, 26. července 2006)


PRAHA – Policie je podle svého šéfa Vladislava Husáka na letošní ročník CzechTeku dobře připravena. Proti minulým letům je prý hlavní rozdíl v tom, že policisté úzce spolupracují s organizátory celé akce.
„Máme s pořadateli velmi dobrý kontakt a vycházíme si vzájemně vstříc,“ řekl včera Právu Husák. Zároveň dodal, že policie se na akci technařů připravovala tři měsíce. „Účastníkům technopárty chceme spíše pomáhat, to je náš jednoznačný cíl. Ani v nejmenším nemáme chuť se tam dostat do nějakých šarvátek a řešit problémy silou,“ upozornil Husák.


Celkem budou na průběh akce dohlížet dvě stovky policistů. Podle mluvčího prezidia Pavla Hantáka budou hlídkovat v okolních obcích a na příjezdových komunikacích. „Na pronajatou louku vstoupí pouze v případě spáchání trestného činu, například krádeže,“ řekl pro ČTK Hanták.
Policie také podle něj připravila informační linku 474 331 116, na kterou mohou místní obyvatelé iúčastníci technoparty volat s případnými dotazy. V provozu bude od čtvrtka minimálně do pondělí. Lze ji využít ik ohlášení krádeží či akutních zdravotních problémů.

zdroj: ..:. Právo.cz :.

2006-07-26, 18:41:00 • Média 
Policejní opatření – služba veřejnosti
(kpt. Pavel Hanták, mvcr.cz, 26. července 2006, 10:55)


Policie ČR je připravena zabezpečit plnění úkolů v rámci policejního opatření „Koncert“ v duchu poslání policejní práce – sloužit veřejnosti. Stopadesát až dvěstě policistů je denně připraveno dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu a „sloužit“ obyvatelům přilehlých obcí.


O tomto víkendu proběhne ve vojenském prostoru Hradiště avizovaná technoparty CzechTek 2006. Policie ČR podnikla v přípravné fázi řadu potřebných kroků k tomu, aby byly minimalizovány případné komplikace v dopravě při příjezdu účastníků a byl zajištěn zvýšený výkon hlídkové služby pořádkové policie v přilehlých obcích v průběhu akce. Zástupci Policie ČR se zúčastnili řady jednání jak s Armádou ČR, tak s pořadateli akce. Společná jednání proběhla i se starosty dotčených obcí. Se všemi zainterosavanými stranami je policie v úzkém kontaktu a zástupci Armády ČR budou tvořit i součást řídícího štábu policejního opatření.

Pořadatelé letošního ročníku CzechTeku mají řádně pronajatý pozemek a smluvně se zavázali splnit podmínky k dodržování zdravotně hygienických, ekologických, protipožárních a bezpečnostních předpisů. Své závazky pořadatelé plní a Policie ČR nemá žádný důvod domnívat se, že by se tato situace změnila.

(…)

Zaznamenali jsme již v tisku tvrzení, že „proti sobě“ budou stát stejní lidé na obou stranách jako při loňském CzechTeku. Tuto interpretaci důrazně odmítáme, protože evokuje ničím nepodložený a realitě se naproto vymykající předpoklad, že se Policie ČR nebo účastníci akce chystají na konfrontaci. Policisté budou zajišťovat bezpečnost a plynulost silničního provozu a provádět běžnou hlídkovou službu v přilehlých obcích. Plnit budou tedy své úkoly jako kterýkoliv jiný den na kterémkoliv místě v České republice pouze s tím rozdílem, že každodenní výkon služby byl vzhledem k předpokládanému počtu návštěvníků akce početně posílen.

První společné setkání s novináři je naplánováno na čtvrtek 27. července 2006. V tiskovém středisku, které se bude nacházet v budově Obecního úřadu Mašťov, vás rádi uvítáme v 18. 00 hodin na briefingu, kde zodpovíme vaše dotazy. Těšíme se na spolupráci s médii a věříme, že informace, které vaším prostřednictvím získají občané, budou relevatní. Nechystáme se „na střet“, budeme dělat svou každodenní práci. Nemáme důvod se domnívat, že by letošní CzechTek neměl proběhnout v atmosféře tolerance a spokojenosti na všech stranách.

celý text na: ..:. mvcr.cz :.
2006-07-26, 18:34:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Pořadatelé CzechTeku 2006 – přijede až 40 000 lidí
(František Kšajt, Právo, 26. července 2006)


V Doupovských horách má dunět přes sto soundsystémů * Technaři si pochvalují spolupráci s armádou

Pořadatelé technoparty CzechTek 2006 – občanské sdružení Aliance 23 – očekávají příjezd prvních milovníků techna do vojenského újezdu Hradiště na Karlovarsku ve čtvrtek, ale není vyloučené, že techno zaduní už ve středu. Hlavní nápor přijde v pátek. Právu to potvrdil předseda představenstva Aliance 23 Roman Tomáš Vainer.


Do Doupovských hor by mělo podle předpokladů pořadatelů postupně dorazit až 40 000 lidí. Prostor ve vojenském újezdu Hradiště mají technaři pronajatý od 24. července do 7. srpna.
„Ano, očekáváme příjezd asi 20 až 40 000 lidí. Pokud jde organizaci, chod teknivalu nikdy nebyl a nebude organizován, jelikož se skládá z velkého počtu soundsystémů, které si dělají, co uznají za vhodné. Očekáváme, že jich bude přes sto,“ řekl Právu Roman Tomáš Vainer.
V Doupovských horách se tak zřejmě sejde takové množství lidí, které odpovídá jednomu okresnímu městu. Pořadatelé se ve smlouvě s ministerstvem obrany zavázali zajistit jak zdravotní, tak hygienické požadavky kladené na tak velké shromáždění, a to včetně úklidu plochy. „O tom, jaké jsou počty těchto lidí, které to budou dělat, nebudu hovořit. Vše vyplývá se smlouvy. Ať se každý přijede podívat, jak je to zabezpečené. Pokud jde o úklid, účastníci seberou vše do igelitových pytlů. Odpadky odveze jedna žatecká firma, která nechce být medializovaná,“ upřesnil Vainer.
Problémy pořadatelé podle svých slov nepředpokládají žádné. „Spolupráce s armádou je velmi dobrá. Problémy kromě vyhazování prodejců všeho druhu neočekáváme. Pokud jde o policii, když bude dodržovat zákon, tak také žádné potíže nebudou. Technaři se přijíždějí bavit, a ne vyhledávat střety s policií,“ zdůraznil pro Právo předseda představenstva Aliance 23.
Letošní vedra vyvolávají obavy ze vzniku požárů. „Na to musí samozřejmě každý soundsystém dát pozor,“ uzavřel Vainer.

zdroj: ..:. Právo.cz :.
2006-07-26, 18:17:24 • Média Koupí samolepky přispíváte na odvoz odpadu – zdroj: ..:. freetekno.cz :.

2006-07-26, 18:11:47 • CzechTek 
Pes našel hašiš u cizinců mířících na CzechTek
(iDNES.cz, 26. července 2006, 12:46)


Celníci našli u cizinců, kteří měli namířeno na CzechTek, 2,8 gramu hašiše. Ve voze s německou registrační značkou objevil drogu v úterý odpoledne speciálně vycvičený pes. Hlídka posádku zastavila na trase Karlovy Vary – Praha.

(…)
Přeprava jakéhokoliv množství omamných látek přes hranice je zakázána. Případ je podle množství přepravované drogy policií kvalifikován jako přestupek nebo trestný čin," dodala Blahutová.

celá zpráva: ..:. iDNES.cz :.

2006-07-26, 18:01:21 • Média 
Policejní infolinka pro CzechTek: 474 331 116

Policie připravila informační linku 474 331 116, na kterou mohou místní obyvatelé i účastníci technoparty volat s případnými dotazy. V provozu bude od čtvrtka minimálně do pondělí. Lze ji využít i k ohlášení krádeží či akutních zdravotních problémů.

zdroj: ..:. Ústeckýdeník.cz :.

2006-07-26, 9:36:01 • CzechTek 
Technaři jsou zelení, tvrdí Hynek Med
(Severočeské noviny, 26. července 2006)


MINIROZHOVOR

Severní Čechy – Ochranáři a ornitologové protestují. Vojenský prostor v Doupovských horách je součástí evropské soustavy Natura. Vyskytují se zde vysoce ohrožení ptáci. Málokdo ví, že organizátoři letošního CzechTeku mají "zmocněnce" pro jednoho z nich – chřástala polního. Je jím Hynek Med, rodák z ústeckého Střekova (na snímku).


Bude CzechTek pohromou pro chřástala polního, pěnici vlašskou a strnada lučního?

Technaři se sejdou na pozemku, jež tvoří pouhých půl procenta rozlohy vojenského újezdu a je situován na jeho okraji. Výskyt chráněných ptáků je tam minimální. Mezi technaři je hodně lidí, kterým jsou myšlenky zelených sympatické. Důkazem je i to, že po akcích přírodu uklízíme.

Včera jste se sešli s představiteli ornitologů i ochranářů. Našli jste společnou řeč?

Probírali jsme, že by účastníci CzechTeku měli na plochu najíždět ze středu, aby ptáci mohli utéci. Pokud mláďatům ulítnou rodiče, malí ptáci je zase podle zvuku najdou.

Chřástalové by měli být otrlí – minulou neděli se na místě srazu technařů pohybovalo tisíc vojáků a ozývala střelba z těžkých zbraní...

Ochránci přírody nám vysvětlovali, že dunění střelby trvá tři hodiny a pak je klid. Techno zní nepřetržitě. Ohrožené druhy ptactva se ale pohybují hlavně v přírodní rezervaci Sedlec, a tam máme vstup zakázán.

zdroj: ..:. Ústeckýdeník.cz :.
2006-07-26, 9:30:25 • Média 
Teknival – poznamky, cheaty a nepsana pravidla
(czechtek.freetekno.org, červenec 2006)


Jsme radi, kdyz na nase akce jezdite, ovsem pokud se chovate jako zvirata, dobytci, zlodeji, vandalove nemame o takove ucastniky zajem. Nechceme vam rikat, co mate delat. Jen nabizime par nepsanych pravidel – tak tady jsou:


Pamatujte delame tyhle zazitky, protoze nas to bavi, pro vas, pro sebe, je to nas styl zkuste nas presvedcit, ze ma stale cenu delat to co delame.

Pamatuj, ze nejsi jen ucastnik (navstevnik), ale vstupem na teknival se stavas jeho soucasti/jeho tvoritelem.

více na: ..:. czechtek.freetekno.org :.
2006-07-26, 9:01:04 • CzechTek zdroj: ..:. Freetekno.cz :.

2006-07-26, 8:48:00 • CzechTek Thnks H.

2006-07-26, 8:47:15 • Z vesela ;) 
Technaři se blíží
( Martin Kasal, Sokolovský deník, 25. července 2006)


Už jen pár dní zbývá do startu motokrosového mistrovství světa v Lokti. A stejně tak za pár dní startuje další akce, kde se stejně jako v Lokti očekává několikatisícová návštěvnost. Letošní Czech Tek se koná ’nadohled’ od loketského motokrosu. A zatímco v Lokti pořadatelé vynaložili miliony na zajištění bezpečí a všech služeb během závodů, blížící se technaři mají vystaráno. O jejich pořadatelskou službu se totiž postará armáda, policie, hasiči, záchranná služba i samotný kraj. Jo, být technařem, to se někdo má...

2006-07-26, 8:31:51 • Média 
Policie a CzechTek
(I.Kalinová, Karlovarské noviny, 21. července 2006)


Když před rokem rozháněli policisté účastníky technopárty v Mlýnci u Tachova, jen málokoho z nich by napadlo, že v příštím roce si ji sami zorganizují a střihnou si jí povinně. Na techno se policisté připravovali na obřím cvičení v Balkové na rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje. Při simulované akci zněla technohudba stejně jako na CzechTeku a figuranté, kteří přesvědčivě ztvárnili dav omámený alkoholem a drogou, měli za úkol přivést policisty ještě k většímu šílenství. Letošní CzechTek je tak zarámován paradoxy. Nejen, že se koná ve spolupráci s armádou, ale policie poprvé ví, kde a kdy se bude konat. A samotnou akci si už policie sama nacvičila. Teď jde jen o jedno. Aby se CzechTek skutečně konal tam, kde je nahlášen a policisté nezačali nosit dredy.

2006-07-26, 8:30:00 • Média 
Vedení policie? Výsměch lidem
(Zbyněk Vičar, Rovnost – Brněnský deník, 25. července 2006)


Říká se, že nejlepší hajný je bývalý pytlák. Vedení české policie nám neustále dokladuje pravý opak – hajný může být inspirací pro lumpa. Vrcholem neblahého trendu jsou dva poslední „dopravní incidenty“. Zrovna v době, kdy se zavádí nový přísný systém, nejvyšší policejní bossové na něj s nehoráznou drzostí kašlou. A ještě dávají všem ostatním lidem návod, jak zákony v klidu porušovat a obcházet. Radši nedomýšlet, jestli tak postupují i v závažnějších případech, než jsou dopravní přestupky. Třeba co se týče policejních odposlechů, které už nějaký ten čas svojí atraktivitou a dostupností válcují zdejší nahrávací průmysl.


Pro všechny je to každopádně inspirace. Jedete sto devadesát, nebezpečně předjíždíte jako policejní prezident Vladislav Husák? Jestli vás zastaví, řekněte strážcům zákona po jeho vzoru, že se potrestáte sami podle vlastní úvahy. Třeba si odeberete řidičák a dáte nějaké peníze nadaci, nebo podniknete pěší pouť do Říma, nebo si po obědě celý měsíc odepřete oblíbený doutník. Hlavně se ale musíte jako chlapák přiznat – podle ministra vnitra Františka Bublana to stačí. Celý bodový systém je k smíchu.
Šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš už se zřejmě příkladem svého šéfa inspiroval a opilý se proháněl Ostravou, až boural. Měl však tu smůlu, že se jako chlapák nepřiznal. Místo toho se vytasil s podivnou historkou, kterak se za volant přesunul až po kolizi. Trest ho však nemine, zřejmě není s panem ministrem dostatečný kamarád.
Vedení policie se v každém případě činí a člověk má pocit, že jde spíš o nějaký recesistický spolek, který se rozhodl soustavně zesměšňovat nejen dobré mravy a zákony této země, ale i prostý lidský rozum. Začalo to už na loňském Czechteku, kde parta policistů obušky umravňovala na zemi ležícího zoufalce. Vše natočila kamera, přesto podle policie všichni viděli špatně. Šlo o „speciální chvaty“, podle inspekce hrozilo, že chlapík, na kterém leží tři těžkooděnci, popadne nedaleký střep a všechny je pořeže. Půvabná historka. Kateřina Jacques si ji o rok později připomněla na vlastním těle.
To se ostatně se současným vedením policie může stát komukoliv, kdo není součástí politické elity. Není to zrovna dobrý pocit. Ale aspoň je to občas legrace.
2006-07-26, 8:23:27 • Média 


Nejlépe vládní limuzínou s Bublanem ;*) Thnks VV

2006-07-26, 7:52:00 • Z vesela ;) 
Proč pojedu letos na Czechtek?
(alef, Hypno.cz, 21. července 2006)


Nemam rad stadove nazory. To jsou ty nazory, ktere jsou momentalne "cool a in" a vsichni je papouskujou. Tenhle rok slycham hodne casto vetu "Czechtek uz neni co to bejvalo, je to legal a proto tam nepojedu". Ja na to mam ale jinej nazor a proto tam pojedu. Proc?


Protoze je naprosto jedno jestli je legalni nebo nelegalni, dohodnuty predem nebo chaoticky, na poli nebo u lesa. Protoze jeho podstata je uplne jinde, nezavisla na techhle vnejsich okolnostech. Protoze to je pravidelny kazdorocni setkani svobodnych kmenu tady od nas i ze zahranici. Protoze je to jedina prilezitost v roce, kdy se cela tahle nase "Do-It-Yourself scena" sejde na jednom miste.

Je to vyjimecna, slavnostni prilezitost, je to ritual. Ma nekolik levelu a jde hlavne o predavani myslenek a energii. Proto vubec nezalezi na tom, jestli jsou u vyjezdu policajti nebo ne a nebo jestli je rybnik 500 metru nebo 2 kilometry daleko. Jde o atmosferu naprosty svobody, o uzemi, kde si po prechodnou dobu muzou delat lidi co chtej. Konecne. Cekali jsme na to cely dalsi dlouhy rok.

Proto tam pojedu. Abych citil tu atmosferu. Abych se potkal s lidma se kteryma jsem se rok nevidel, abych s nima v klidu pokecal o zivote a tak. Abysme si dali pifko a panaka. Abych citil to, ze nas spojujou spolecny myslenky, spolecnej zpusob zivota a spolecna radost.

Nikomu tenhle nazor nevnucuju, takhle to proste vidim ja.

Uvidime se na Czechteku! :)

21.7.2006, Praha
alef.techno(zavinac)centrum.cz

zdroj: ..:. Hypno.cz :.
2006-07-25, 22:47:00 • Komentáře / názory 
Ad
CzechTek 2006 – legální neznamená komerční!
Renegáti míří na UKRAINATEKK


Organizátoři se zalekli a dali tak státu dementně za pravdu
(St@n 20.07.2006, 18:08)

no ja to s tim mistem nemyslel jinak, nez ze, vemu li-to z pohledu toho minulyho roku, ze by ta louka byla pronajata cela, ne jen tretina. Aby se proste co nejvice vyeliminovali ty jejich formalni duvody zasahu.

Mam taky nejake informace z druhe strany a ten zasah loni byl na hranici toho kdy si to mohli vubec, co se tyce poctu lidi, dovolit. Tudis se vsechno tehdy posralo tim ze v noci ten kamion zablokoval cestu a fizlove si to pak uz podchitili a bylo to spatny pac se tam lidi nemeli jak dostat. Tomuhle problemu by slo jiste predchazet, a sem presvedcen ze by letos prijelo tolik lidi ze by fizlo mohli uz jen zase koukat.

A to nemluve o tom kdyby ten prostor byl koncipovanej nejak podobne jako treba v Ledkove u Kopidlna, vice luk, mracna lidi... Dovede si snad v takovym pripade predstavit nejakej zasah? no lol... to asi ne... To by byla jeste vetsi fraska nez minulej rok. Tudis o tom jestli se Czechtek dal nebo nedal konat postaru opravdu zadna... Proste se "organizatori" zalekli a mysleli si ze takhle se vlk nazere a koza zustane cela, to bohuzel ale neni pravda. A taky to byl samozrejme nejjednodusi zpusob jak to resit, ale hodne nestastnej a dementni. Dali v podstate statu zapravdu, coz je fakt k zbliti...

2006-07-25, 22:08:00 • Komentáře / názory 
Ad
CzechTek 2006 – legální neznamená komerční!
Renegáti míří na UKRAINATEKK


Czechtek byl vždy i pro zewlující zvědavce
(xChaos 20.07.2006, 14:23:48)


Takhle – me prislo, ze Czechtek byval vzdycky jakymsi sirsim srazem, kde se "skalni" soundsystemy setkavali se sirsim okruhem zewlujicich zvedavcu, kteri behem roku preci jenom ziji treba i necim jinym, nez touhle subkulturou.

Pokud nekomu chybeji nejake stylove ciste, ortodoxni, legalnosti a medializaci neposkvrnene akce, tak to holt pro nej nebude.

Na druhou stranu – pro spoustu lidi, vcetne me a rady mych znamych, je tohleto prilezitost, jak se zucastnit festivalu, ktery vypada tak, jak si festivaly predstavujeme: pestry barevny zmatek, bez plotu, bez VIP zony, bez megalomanske hlavni stage na ktere promoter predvadi kolik ma penez a ktera znamena jedine: "vidis – tady si nikdy nezahrajes".


Mozna, ze puvodni kultura nomadskych tekno travelleru a squatterskych idealistu mela jine predstavy a jine cile – ale ja jsem holt umirneny oportunista, a co me na tom laka je otevreny prostor pro kazdeho, svobodny mejdan v prirode. S corkari se holt nejak budu muset vyrovnat – okradli me jinde, tak me treba holt okradou i tady, neni to nic co by se jindy nedelo...

Kazdy ma naroky na svobodu holt hozene nejak jinak – ja jsem holt asi relativne nenarocny a umirneny. Staci mi volnost, rovnost, bratrstvi, sesterstvi a legalizace huleni.

Samozrejme si to predstavuju tak, ze letosek je zlomovy – a ze do budoucna uz nebude problem kdekoliv pro podobne akce zajistit pronajem, a hlavne ze podobu Czechteku na sebe vezmou i rockove festivaly. Zive hrajicich kapel je dneska skoro vic, nez posluchacu – a spousta z tech kapel podle me hraje dobre a pritom nema zadne extremni financni nebo technicke naroky.

Jak to rikal poradatel Free House Weekendu na Radiu 1: kdybychom tam staveli nejake ploty, tak to bude zbytecne stat daleko vic penez. Takhle to vidim ja... festivaly s ploty a s line-upem asi budou existovat i nadale, ale proste festivaly bez plotu a bez line-upu jsou samy o sobe nesmirne zajimavy fenomen, i kdyz jsou legalni – podle me by bylo skoda, kdyby zanikly, jenom proto, ze pro nekoho nejsou v legalni podobe dost free...
2006-07-25, 21:56:00 • Komentáře / názory 
Policie hlídá hranice, přijeli už první technaři
( Petr Ježek, iDNES.cz, 25. července 2006, 19:31)


Do Česka už přijeli první zahraniční příznivci techna. Míří na CzechTek na pronajatý pozemek do vojenského prostoru v Doupovských horách. Objevují se však také názory, že "oficiální" akce část příznivců neuspokojí a udělají si sami někde vlastní technoparty.

Cizinecká policie už jedenáct dnů na přechodech s Německem důkladněji kontroluje přijíždějící vozy. Policisté to srovnávají s postupem Němců, když se u nich před několika týdny konalo fotbalové mistrovství světa.

"Na hranicích jsou důkladnější kontroly. Podle našich zjištění přes přechody v Plzeňském kraji zatím projížděla jen jednotlivá auta s cizinci, kteří míří na technoparty. Většinou to jsou Italové. Největší nájezd cizinců očekáváme od středy do pátku," uvedla Helena Fajrajzlová, mluvčí Cizinecké a pohraniční policie v Plzni.

Podle ní se stejně jako loni policisté na hranicích v těchto dnech více zaměřují na technický stav vozidel. U přijíždějících cizinců také zjišťují, jestli nejsou na seznamu nežádoucích osob na českém území.

..:. více zde :.

2006-07-25, 21:10:00 • Média 
CZECHTEK 2006
(David Kasl, Petr Matějček, týdeník Euro, 24. července 2006)


Bude to zase maso?

CzechTek je o. k. Jen by měl proběhnout dál od místních usedlíků. Dál od chráněných živočichů. Dál od těch účastníků, kteří jeho smyslu nerozumějí. Dál od populistických politiků. A nemělo by se o něm tolik psát.

Mazec 2005. Louka u Mlýnce na Tachovsku. Řežba mezi policií a účastníky festivalu se přenesla na politickou scénu, v Praze se demonstrovalo proti policii a vládě.

Idyla 2006. Louka ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách. Organizátoři, policie i armáda si pochvalují, jak příprava letošního CzechTeku pěkně klape.

„Události minulého roku nás poprvé donutily sdružit soundsystémy v právní subjekt, občanské sdružení. Tím jsme zákonem chráněni před státními orgány,“ říká zástupce Sdružení českých soundsystémů – Aliance 23 Roman Tomáš Vainer. „Ministr Karel Kühnl nám po těch zvěrstvech nabídl pomoc při další organizaci.“

To je významná změna. Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek připomíná, že armáda mohla nabídnout CzechTeku svůj pozemek až po 1. lednu letošního roku: „Tehdy byl totiž novelizován zákon o ozbrojených silách, který umožnil využití vojenského výcvikového prostoru k zabezpečení kulturních, vzdělávacích, sportovních a společenských aktivit, pokud ministr rozhodne, že je to ve veřejném zájmu.“

..:. více zde :.

2006-07-25, 19:57:47 • Média 
Louka pro CzechTek je zatím bez lidí
(iHNed.cz, 25. července 2006, 17:08)


Na louku, kterou armáda pronajala technařům ve výcvikovém prostoru Hradiště kvůli letošnímu ročníku CzechTeku, zatím žádní tanečníci nedorazili. Informoval o tom starosta přilehlé obce Mašťov Josef Slunéčko. Příznivci techna si prostor zapůjčili na dny od 24. července do 7. srpna, hlavní část akce se očekává tento víkend.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.

2006-07-25, 19:38:54 • Média 
Rychlost, hluk a úniky
(Martin Rychlík, týdeník Euro, 24. července 2006)


Zvuk rytmických smyček a vrstev z počítačů si podmanil svět tempem nevídaným. Doby, kdy pováleční skladatelé, jako Varése, Stockhausen, Xenakis či Baltan, experimentovali s takzvanou musique concrete, jsou dávno pryč. Vznik syntezátorů a rozvoj technologií v 70. letech umožnil Kraftwerku – s Beatles možná nejvlivnější skupině všech dob – vytvářet přístupnou „technologickou“ hudbu. „Mechanický svět Kraftwerku byl kopírován a naklonován v Detroitu, Bruselu i Manchesteru a psychedelizován v house music. Můžete to nazývat, jak chcete, sci-fihudba, techno, cyber-rock. My preferujeme pojem robotpop. Přesně vystihuje náš cíl vybudovat dokonalou píseň pro dnešní globální vesnici,“ říkali o své poezii robotů.

..:. více zde :.

2006-07-25, 19:30:42 • Média 


2006-07-25, 19:10:00 • Z vesela ;) 
Tanečníci kazí policistům léto
(Plzeňský deník, 25. července 2006)


Karlovy Vary/Plzeň – Vzít si dovolenou v době konání technoparty CzechTek? Na to mohou západočeští policisté zapomenout. Na hladký průběh setkání tanečníků jich bude denně dohlížet na sto padesát a další musí být v pohotovosti.
"Bylo nám doporučeno, abychom si v době letošního CzechTeku dovolenou nebrali. Pouze ten, kdo už má rekreaci zaplacenou, může odjet," sdělil mluvčí západočeských policistů Jiří Soukup.


Technoparty začíná už v pátek v prostorách vojenského újezdu Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku. Armáda už včera předala technařům lokalitu Sedlec. Na plochu o rozloze několik desítek hektarů se tak už dnes začnou sjíždět první příznivci techna.
Policie vyšle na místo dopravní i pořádkové složky. "Situaci budeme pozorně mapovat a v případě komplikací počty policistů operativně zvýšíme," tvrdí Pavel Hanták z tiskového odboru policejního prezidia. Podle něj se však lidé v západních Čechách nemusí obávat, že by kvůli CzechTeku ubylo na ulicích policejních hlídek.
Hlavním úkolem policie prý bude zajistit plynulost dopravy, v hlavních dnech technoparty se pak soustředí na ochranu obyvatel přilehlých obcí. "Chceme, aby se CzechTek dotkl obyvatel co nejméně," dodává.Kdy pojedu na dovolenou?
2006-07-25, 17:54:30 • Média 
Tiskovka k případu Jiří Jehlička vs. Českolipská policie
Tisková konference k případu Jiřího Jehličky

(za osobní účasti pana Jiřího Jehličky + automobil poškozený střelbou Policie ČR)
Václavské náměstí (u pomníku Jana Palacha), Praha • úterý, 25. července 2006 v 17:00


2006-07-25, 16:23:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Neposlanecká kontrola agentů a policie
(Martin Fendrych, Týden.cz, 24. července 2006)


Tajné složky by měli začít hlídat důvěryhodní občané

V centru pozornosti českých vlád stojí ekonomika, hlavně daně. Míra kontroly, již čeští občané vykonávají nad policií a tajnými službami, se nemění. Neposlanecká, nezávislá kontrola zvenčí zůstává nulová – ta poslanecká je směšná. Nelze čekat, že by právě tohle změnila jakákoli nová vláda: ať už Topolánkova nebo jiného premiéra. Tím si můžeme být jisti. Měli bychom ale trvat na tom, že vybraní, důvěryhodní občané budou hlídat tajné zpravodajské a policejní akce.
Jak dnes kontrola české "bezpečnosti" vypadá?
Existuje řada útvarů, složek, služeb a úřadů, o kterých máme jako občané nulový přehled.
Činnost některých, ne všech, mají hlídat poslanci.
Dozor je ale pouze formální; obecně platí, že poslanci jsou odkázáni na zprávy ředitelů útvarů a služeb, případně si je mohou předvolat a vyslechnout.
Zcela absentuje pravomoc kontrolovat to, na čem čeští tajní nejrůznějšího druhu pracují: živé případy.


(…)
Měla by být zvolena velmi silná, úplně nebo převážně neposlanecká komise (poslanci až na výjimky sledují zájmy svých stran), která by trvale dohlížela na všechny zpravodajské služby, případně na NBÚ. (…)

Podobné skupiny by mohly vzniknout i pro policii v krajích. Nebo by tam měla být zavedena alespoň silná kontrola zastupitelů. A zase: smysl bude mít jedině tehdy, pokud bude nadána právem hlídat živé akce.
Poslední, dnes už snad samozřejmá věc: policejní inspekci je nutno přesunout mimo vnitro a vybudovat nově.

celý článek na: ..:. Týden.cz :.
2006-07-25, 16:04:09 • Média 
Setkání bitkařů z CzechTeku
(Týden.cz, 24. července 2006)


Policie pošle na technaře stejné lidi jako loni

Stejní technaři a policisté jako na loňském CzechTeku na sebe koncem týdne opět narazí v Doupovských horách. Násilným střetům chtějí policisté zabránit nasazením zvláštních týmů, ale i masivním použitím techniky.


Na povoleném CzechTeku v Doupovských horách se koncem tohoto týdne potkají staří známí.
Proti sobě nejspíš znovu budou stát policisté a technaři, kteří se přesně před rokem střetli během násilností nedaleko západočeského Boněnova. Územím vojenského prostoru Hradiště, jehož část ministerstvo obrany zdarma pronajalo organizátorům technoparty, totiž prochází hranice mezi západočeským a severočeským policejním obvodem a krajští policisté z Plzně nepopírají, že na letošní CzechTek znovu vyšlou policisty z loňského zásahu. „Samozřejmě se to může stát. Myslíte, že si je budou pamatovat?“ ptá se plzeňská policejní mluvčí Jolana Číhová. Nových konfliktů, které by ze setkání starých nepřátel mohly vzniknout, se neobává.
„Svého“ policistu má v paměti například osmatřicetiletý Dalibor Záhora: z loňského CzechTeku odjížděl s nalomeným žebrem, tržnou ránou na hlavě a podlitinami (viz TÝDEN č. 3/06). „Byl ze Znojma. U Boněnova zasahovali policisté z celé republiky, policie ani nemůže poslat nikoho jiného,“ říká Záhora. Na CzechTek se chystá i letos. „Jestli si mysleli, že nás odradí, pletli se.“ Netuší ovšem, zda nakonec všechno neskončí násilnostmi jako loni. Nedá se totiž vyloučit, že loňská policejní brutalita letos přitáhne lidi, kteří vyhledávají násilné střety.
Policisté ale letos slibují zcela jiné zacházení. Podle policejního prezidia připravují novinku v podobě „antikonfliktních týmů“ – měly by dav zvládat podobně jako například německá policie při mistrovství světa. Ta vyslala mezi fanoušky své informátory, kteří povolali těžkooděnce pouze v případě, že se někde děly výtržnosti. Zásahy se obešly bez vodních děl i slzného plynu a týkaly se pouze lidí, kteří se závažněji provinili proti pořádku. Také policisté českých speciálních týmů by měli být v civilu. Policejní prezidium si navíc představuje, že budou technařům promlouvat do duše, ať si rozmyslí prohřešky proti zákonům.
Letos by se měli krotit i lidé v uniformách. Policie po loňských zkušenostech vypracovala manuál s podrobným postupem. „Obrazně se dá říci, že se pokusíme o to, aby měl každý svého policistu, navázal s ním kontakt, policista mu vysvětlil, že jedná protiprávně, a dal mu možnost, aby přestal,“ říká mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták. Počty nasazených policistů ovšem úřady minulý týden tajily. Jisté bylo, že vyčlení jeden vrtulník, který má sledovat dopravu před začátkem technoparty a dohlížet na její průběh. Na silnicích bude čtyřicet policistů na motocyklech. Místní hasiči a zdravotníci očekávají posily z celé republiky. Vojenská policie bude navíc hlídat, aby se technaři po armádním cvičišti nerozutekli.Poznáš svou mlátičku z loňska? – fotozdroj: ..:. otaku-massive.org :.

Odměny za CzechTek?

Po loňském zásahu policistů proti CzechTeku se demonstrovalo, politici žádali vyšetření a tresty pro některé policisty. Dá se říci, že nastal pravý opak: policejní důstojníci, kteří zásahu veleli, za uplynulý rok povýšili. Vladislav Husák, tehdy náměstek policejního prezidenta odpovědný za uniformované jednotky (i za těžkooděnce), se stal policejním prezidentem. V pozici policejního náměstka ho vystřídal další aktér zásahu Jan Brázda, dříve velitel západočeských uniformovaných jednotek. Velitele západočeské policie Jana Moltaše prezident Václav Klaus povýšil na generála.

zdroj: ..:. Týden.cz :.Svatá policejní trojice zásahu proti CzechTeku 2005
2006-07-25, 14:56:42 • Média 
Hlavně aby chřástal měl kde...
(Jana Machalická, Lidovky.cz, 22. července 2006)


Každá armáda malé země je svým způsobem směšná, ale mužům je zřejmě hraní na vojáčky vrozené. Za bolševika měli vojáci z povolání zlaté časy. Skvělé platy a žádná práce, jen ohlídat, aby nebyla nějaká ta mimořádná událost, to by totiž šly prémie do háje. Že prý vojna dělá z chlapce chlapa. K smíchu, naučila leda tak mladé kluky se flákat a vojenská prezenční služba byla jen přehlídkou ztraceného času.


(…)

Momentálně se dostalo pozornosti vojenskému újezdu Hradiště v Doupovských horách, jejichž hrůzný osud už dávno přestal kohokoliv zajímat. Stačilo jen, aby proskočilo na veřejnost, že tam technaři dostali pronajatou louku, a hned se píší petice: místní obyvatelstvo protestuje, ekologové vyrážejí do boje za chřástala, který nebude mít kde chřástat. Problém číslo jedna v zemi, která má asi milion mnohem vážnějších průšvihů, počínaje nekonečným dohadováním nad novou vládou a korupcí konče.

(…) Petice občanů žijících na okrajích újezdu jsou v jistých souvislostech omračující. Jejich stížnosti, že budou ze tří kilometrů vzdálené louky slyšet hudbu, berou dech. Armáda jim zřejmě nevadila a nevadí, ale mládež, která si chce pouštět muziku, ano? Možná by bylo účelnější, aby se sami rozhlédli, v čem žijí, neboť blízké okolí újezdu je zoufalství samo. Kdyby někdo chtěl natočit film odehrávající se po právě skončené válce, ideálnější exteriéry sotva najde. A nejde o to, že tu jsou nízké platy a není z čeho opravovat. Je tu hlavně špína, rozkydaný hnůj, zarostlé dvory, všechno omlácené, zruinované, zpustlé. V tomto kraji stále ještě „naše země nevzkvétá“. Když se cestovatel vydá na sever od Kyselky a objede újezd až do Valče, vykoná tristní pouť. Kyselka, kde od nepaměti tryská proslulá minerální voda, je z půlky místo duchů. Budovy lázní jsou po několika skvělých podnikatelských záměrech zcela zničené, vodu si tu místní čepují z hadice zaražené do zdi. Podobně to vypadá skoro všude, navrch ještě cedule se zákazem vstupu do zabraného území. Kdo nakoukne do újezdu, dostane ránu hned na začátku – třeba monumentální ruiny kostela ve Svatoboru. Jediné město, které vstalo jak Fénix z popela, je Valeč, je tu stále víc opravených památek, včetně zámku, město je čisté, lidé tu zřejmě nejsou lhostejní.

To, co se stalo s Doupovskými horami, by nás mělo vzrušovat mnohem víc než ryčná techno hudba. Na starých turistických mapách je ještě všechno v pořádku, na nových je jen vyšrafovaná plocha. Země, kterou z nepochopitelných důvodů sebrala civilistům armáda a nakládá si s ní po svém. Ani jedna petice se proti tomu za posledních sedmnáct let nesepsala a určitě jde o víc než o tři dny hudby a hluku.

celý článek na: ..:. Lidovky.cz :.další foto z Doupova zde: ..:. jyxo.cz :.
2006-07-25, 14:03:57 • Média 
Jedovaté zmije ohrožují Czech Tek
(ČTK, Bleskově.cz, 25. července 2006, 6:50)


Praha – Ve vojenském újezdu Hradiště, kde se má od pátku konat technoparty CzechTek, jsou údajně přemnoženy jedovaté zmije. Píše to dnešní Právo s odvoláním na hasiče, kteří v újezdu minulý týden likvidovali požár lesa a přilehlých pastvin. Podle ministerstva obrany je to možné, ale nepravděpodobné. "Při terénním prostoru lokality nebyl tento druh pracovníky střediska Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlových Varech nalezen," řekla Právu mluvčí ministerstva Mira Třebická. Podle zoologa Pavla Řepy z CHKO Slavkovský les je každý vojenský újezd pro zmije rájem. "Právě na okrajích vojenského území je největší klid, bez turistů a aut. Letošní počasí rozmnožování zmijí nadobyčejně přeje.


Zmije obecná je však plachý a ostražitý živočich. Jde už o silně ohrožený druh," řekl. O tom, že jsou v prostoru konání technoparty údajně zmije, nevědí nic ani karlovarští záchranáři. Na mimořádné situace jsou ale prý připraveni.

zdroj: ..:. Bleskově.cz :.
2006-07-25, 9:23:23 • Média 
Informace vojenského záchranného praporu přímo z Doupova
(154.prapor.cz, 24. července 2006)

CzechTek 2006 Hradiště 28. 7. – 7. 8. 2006

Letošní FreeTekno Music Festival se bude konat ve vojenském prostoru HRADIŠTĚ?

Jak je již známo, v nedávných dnech došlo k rozsáhlému požáru v tomto prostoru a v současném tropickém počasí, kdy jsou neustále hlášeny požáry je zde, v místě kde AČR cvičí s použitím ostré, cvičné a jiné munice, riziko ještě větší.

Proto jsme byli požádáni o posílení vojenské hasičské jednotky Hradiště. Naše první jednotka je již na místě, společně s kolegy z Kutné Hory. Jedná se o posílení hasičskou technikou, která v ranních hodinách vyrazila.


Podle posledních zpráv, vládne na Doupově "tropiko".

No bodejť ne, v zimě sibiř a v létě sahara. Už mnoho let známá skutečnost. Ještě kdyby tam byla voda, bezva místo na dovolenou.

Naši hasiči budou pak dále v průběhu konání festivalu přiraveni k okamžitému zásahu při požáru. Riziko je vysoké, i po úpravě terénu.

Pozor, přístupové cesty nic moc, jsou holt pro jiný vozy.

Ideální trasa je číslo 2 (.pdf) zdroj army.cz.

Další záchranáři do místa vyráží dne 27. července, a to na vyžádání HZS Karlovy Vary, v síle několika vozidel, Citra – voda, ACHR – ohřev vody, T-815 nákladní – dovoz materiálu, a

zdroj: ..:. 154prapor.cz :.
2006-07-25, 9:20:12 • Média 
Nova: Bublan jel po dálnici rychlostí 170 km/h bez majáčku
(ČTK, Českénoviny.cz, 24. července 2006, 20:41)


Praha – Vládní limuzína vezla ministra vnitra Františka Bublana v neděli po brněnské dálnici bez zapnutého majáčku rychlostí nejméně 170 kilometrů za hodinu. Uvedla to televize Nova, která odvysílala důkaz o rychlosti ministerského auta natočený jedním z řidičů. Jen před pár dny přitom novináři při podobné jízdě přistihli Bublanova podřízeného, policejního prezidenta Vladislava Husáka.


"To jsem točil já, když jsem viděl, jak rychle jede, abych zaznamenal, jak jezdí politici, kteří tento zákon snad mají také respektovat," řekl Nově autor záběru Radek Pivoňka, který jel chvíli v závěsu za ministerským autem a zaznamenal na kameru rychlost na svém tachometru.

Bublan jel prý v neděli odpoledne z bydliště u Brna na letiště v Praze, odkud měl letět do Bruselu. "Je možné, že jeli do Prahy tak, aby stihli ten odlet toho letadla," uvedl ředitel ochranné služby policejního prezidia Lubomír Kvíčala.

Mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová uvedla, že ochranná služba má ze zákona právo jet vyšší než povolenou rychlostí při ochraně ústavního činitele a při plnění svých úkolů. Před čím ale řidič Bublana cestou na letiště chránil nebo jaký úkol plnil, se Nově nepodařilo zjistit. "Přesto se řidič ničeho nedopustil, na tom trvám," řekl Nově Kvíčala.

zdroj: ..:. Českénoviny.cz :.
2006-07-25, 8:32:03 • Média 
Jak jezdí politici
(Televizní noviny, TV Nova, 24. července 2006, 19:30)


Rychlá jízda ministra Bublana.

videostream reportáže zde: ..:. Nova.cz :.

2006-07-25, 8:30:36 • Média 
Bublan se chystá na CzechTek
(Právo.cz, 24. července 2006)


PRAHA – Ministr vnitra František Bublan zřejmě vykoná inspekční cestu do Doupovských hor, kde se o víkendu v armádním prostoru koná letošní CzechTek. Bublan to Právu potvrdil s tím, že by na místo mohl vyjet s ombudsmanem Otakarem Motejlem. „Nabízel jsem mu to, protože on měl posledně kritické připomínky,“ uvedl Bublan s tím, že by případně s sebou vzal také některé politiky, pokud o to budou stát .
Podle dohody mezi technaři a ministerstvem obrany má na pořádek v místě dbát vojenská policie. „Státní policie bude zajišťovat především dopravu a potom okolní obce, které budou asi také zasažené,“ poznamenal Bublan k letošní roli policie, která se loni dopouštěla excesů při zásazích proti technařům.

zdroj: ..:. Právo.cz :.

viz.: Přijede na letošní CzechTek Bublan soundsystém? (3.3.2006)

2006-07-24, 18:20:00 • Média 
Armáda předala technařům prostor pro CzechTek
(iHNed.cz, 24. července 2006, 11:31)


Od pátku se má ve vojenském újezdě konat tradiční technoparty. Policejní prezidium rozhoduje, kolik má být v místě policistů.

Mašťov (Chomutovsko) Armáda předala technařům prostor ve vojenském újezdu Hradiště, kde se má od pátku konat technoparty CzechTek. Organizátoři akce tak mohou již najíždět do areálu. Pozemek mají technaři od armády pronajatý do 7. srpna. Potvrdila to Mira Třebická z tiskového odboru ministerstva obrany.


V Mašťově na Chomutovsku, který je nejbližší obcí od místa akce, zatím lidé žádný zvýšený ruch nezaznamenali. "Je to den jako každý jiný," sdělil starosta obce Josef Slunéčko. "Zatím jsme kvůli CzechTeku neměli žádné komplikace, větší ruch čekáme až ke konci týdne," dodal starosta.

Na průběh akce bude dohlížet dopravní policie v západních a severních Čechách. Policejní prezidium jedná o tom, kolik bude zasahovat policistů a kdy se na místo vydají. Na technoparty bude dohlížet asi 20 členů vojenské policie.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.
2006-07-24, 18:11:48 • Média 
WORLD TRAVELLER ADVENTURES KINO AERO 24. 7. 2006
( KulturaJinak.cz, 24. července 2006)


Před dvěma lety vyšlo DVD World Traveller Adventures, unikátní filmové dokumentymapující vznik undergroundové techno scény a fenomén travellerů – novodobých nomádů.

Poprvé jsme tyto filmy představili 11.5.2006 v kině Oko. Celá akce vznikla na podporu právě probíhající expedice, tentokrát do Mongolska, kam aktéři z World traveller adventures jeli prožít nová dobrodružství, ale také především s humanitární pomocí pro lidi z této oblasti. Ten kdo byl přítomen a neodešel těsně po projekci, jistě pamatuje, že se nám podařilo spojit přes internet s hlavními iniciátory Mongolia Expedisound 2006 a dostal příležitost k položení několika otázek. Týden na to se celá expedice rozhýbala a vyrazila na cestu.


Díky značným ohlasům jsme se rozhodli reprizovat tři z ze čtyř dokumentů ve spolupráci s cyklem Dokumentárních pondělků kina Světozor, tentokrát i se simultánním překladem!!!!. Dalším zpestřením bude úvodní slovo hudebního publicisty l.p.fishe o vzniku a vývoji techno scény a soudobé elektronické undergroundové kultury. Po projekci pak stručně představí jeden z našich členů expedici Expedisound Mongolsko 2006 a v krátké slideshow ukáže její současný průběh a na závěr bude následovat diskuse, kde dostanou prostor dotazy diváků. Debaty se zúčastní l.p.fish, David Čermák z občanského sdružení Policejní stát a Linda Šilingerová z občanského sdružení Kultura Jinak.

Po té bude následovat malé překvapení.

více na : ..:. KulturaJinak.cz :.
2006-07-24, 18:00:13 • Alternativní kultura 
David Čermák: Státní moc se vymyká kontrole
(Think, 14. července 2006)


Aká je súčasná situácia ohľadom vlanajšej kauzy policajného zásahu na Czech Teku? Aký je výsledok vaších akcií?
Pomalu se blíží další Czechtek a já musím konstatovat, že Policie ČR se zatím úspěšně brání. Uplynulý rok ukázal jak nedokonalý je právní řád České republiky a jak málo učinně chrání občana před neoprávněnými zásahy státních orgánů. Neumožňuje kontrolu práce Inspekce ministra vnitra a tento orgán, který má na starost veškeré stížnosti na práci policie, toho patřičně využívá.

Na akci bylo zdokumentováno neoprávněné použití střelné zbraně a dalších donucovacích prostředků, nepouživání a záměny služebních čísel policistů, omezování osobní svobody účastníků a různá další překročení a zneužití pravomocí veřejného činitele.

Avšak žádný policista zasahující či velící policejnímu zásahu na Czechteku nebyl dosud obviněn z přestupku ci trestného činu.


Přál bych Vám vidět moje rozhovory s pražským šéfem Inspekce ministra vnitra. Jak moc mě přesvědčoval, že se opravdu snaží a že jim opravdu nepomáháme, když na ně házíme špínu. S odstupem času ale vím, že nic jiného s nimi nelze dělat. Pánové na Inspekci celý den přehazují diskety z počítače do počítače, tisknou papíry, ty někam nosí a razítkují. A pokud už vyšetřují něco, co je tak viditelné, že se musí podařit to vyšetřit, pak přijde na řadu státní zástupce přidělený na trestnou činnost policistů a případ zamete pod stůl. Práce Inspekce je tím "naštěstí" zhacena a nezbývá než jen litovat slušné policisty.

Mohli by ste popísať vaše aktivity /aktivity Policejního státu v súvislosti s Czech Tekom? Čo je vaším cieľom?
Naše iniciativa vznilka po druhé demonstraci na protest proti jednání policie na Czechteku. Sdružila skupinu lidí, kde každý z vlastního osobního důvodu nechtěl věci jen tak "nechat být".

Za důležité jsme shledali události správně označit, upozornit na ně, pomoci lidem, kteří ji potřebují a dále kontrolovat vývoj událostí souvisejících s policejním zásahem po neomezeně dlouhou dobu.

Našim prvním úkolem tedy bylo shromáždit veškerou dokumentaci, která na či po Czechteku 2005 vznikla. Šlo především o fotografie, video a zvukové záznamy, svědectví účastníků či lékařské zprávy. Většinu těchto materiálů jsme předali orgánům činným v trestním řízení, ale bohužel již nemůžeme vědét jak se s nimi nakládá v konkrétních případech.

Pomohli jsme kontaktovat oběti zásahu s právníky a relevatními důkazy a našli se i tací učastnící, kteří potŕebovali například pomoc psychologa – protoźe při pohledu normálního smrtelníka byla policejní akce opravdu spíše setkáním třetího druhu.

Demonstrace, které se konali v několika městech republiky i v zahraničí a diskuze, kterou zásah rozpoutal, ukázaly, kolik lidí se opravdu zlobí.

Za uplynulý rok se náš tým obohatil o spoustu lidí a samozřejmě pro nás tato kauza ještě neskončila. A neskončila ani pro ty, kteří za zásah nesou osobní a profesní zodpovědnost.

Akým spôsobom vám môžu ľudia pomôcť ?
Nejjednodušši je přihlásit se k odběru novinek e-mailem na www.policejnistat.cz. Není jich mnoho, ale důležité informace a žádosti o podporu se čtenář dozví. Samozřejmě je možné nás podpořit také finančně nebo například tiskem plakátu a podobně. Nebudeme bránit nikomu, kdo nás chce jakkoli podpořit.

Pro čtenáře, kterého vývoj situace opravdu zajímá, může novinky sledovat na http://bloguje.czechtek.net/ – je jich ale poměrně hodně a je potřeba web sledovat alespoň jednou do týdne.

Čo bolo podľa vás hlavným prínosom protestných akcií proti zásahu na minuloročnom CzechTeku?
Pro mnoho účastníků byl zásah jen důkazem, toho, že se státní moc vymyká kontrole a že jsou proti ní naprosto bezbranní. V dnešní době už to tak ale úplně není. Především díky moderní technice – digitálním fotoaparátům a kamerám – se dá zdokumentovat bezpráví, díky internetu lidé mohou komunikovat a otevřeně prezentovat své názory a s tím se už pracovat dá. To si velitel zásahu zcela jistě neuvědomoval a je to jasný varovný signál vyslaný policii.

Všechno ostatní už je přínos, který nemá takový význam. My těd musíme zhodnotit pečlivou práci ombudsmana Motejla, který zásah ve své zprávě též označil za – jednoduše řečeno – zpackaný. Totiž dovést vyšetřování zásahu ke konci, který bude výhrou pro nás, učastníky a většinu novinářů, kteří se též nadají zmanipulovat jednoduchými vysvětleními od pánů Paroubka, Bublana a dalších. A jistě to bude i další moment pro lepší policii. Doufejme, že alespoň za 20 let bude taková, jako by jsme ji chtěli.

Ako prebiehajú prípravy na tohtoročný CzechTek?
Já se neřadím mezi lidi, kteří se přípravě teknivalu věnují. Podle všeho se vše děje tak, jako každý rok. Jedinou změnou je konání ve vojenském prostoru, který propůjčila armáda. Má to své světlé, ale i stiné stránky. O tom nechám přemýšlet čtenáře.

Možete poskytnúť nejaké informácie ohľadom tohto ročníku CzechTeku? /program, lokace???, time, etc/
Letos bude Czechtek provázet aféra Chřástala polního, chráněného ptačiho druhu, který v lokalitě Doupovských hor hnízdí. Pro okurkovou sezonu opravdu ideální. Naštěstí již vyvedl mladé a tak by ho teknival neměl nijak ohrozit. A navíc lidé se na Czechtek jezdí bavit a nechtějí ubližovat přírodě a ani sobě.

Každý, kdo na Czechtek vyrazí, by si měl nejprve promluvit s někým z účastníků z minulých let – aby pochopil, proč se takové akce konají, co je jejich smyslem a jak se návštěvník má chovat. Snad se z letošního ročníku nestane ZOO, kam se lidé budou jezdit koukat na technaře a soundsystémy.

Možná bych měl spíše říct, že letošní ročník bude určen pouze pro skalní příznivce techna. Soundsystémy budou maskovány a hudba bude vysílána bezdrátově na předem smluvené rádiové frekvenci. Nahodilý návštěvník tedy žádnou technoparty neuvidí a techno neuslyší. A že organizátoři se obávají porušování tohoto smluveného omezení.

Myslíte, že sa môže minuloročná situácia /policaj.zasah/ na CzechTeku tento rok opakovať?
Myslím, že vloni se policie poučila. Uvědomila si možnosti dnešní mladé generace a dnešních technologií. Bohužel si také policisté uvědomili, že jsou beztrestní, že ať cokoliv udělají, systém je podrží. Takźe myslím, že se spíše můžeme těšit na větší zásahy do lidských práv a svobody jednotlivců či menších skupin.

Jako příklad uvedu, že zcela jistě bude diskriminována určitá skupina cizinců na hranicích. Budou jim prohledávana auta, kontrolován technický stav vozidel a to jen proto, že mají na hlavě dready, psa v autě či nějaký "techno" nápis na autě.

Aké sú opatrenia, aby sa policajný zásah neopakoval, na čo si majú ľudia dať pozor?
Asi nelze očekávat nějaký zásah policie a na místě bude jistě spousta angažovaných lidí od novinářů přes právníky až po lidi, kteří se zabývali loňským zásahem. A nejlepší způsob jak se vyhnout konfliktu s policistou? Obejít ho velkým obloukem.

David Čermák
Iniciativa PolicejníStát.CZ
www.policejnistat.cz
2006-07-24, 7:27:00 • Média 
Mají strach z Czech Teku
Letošní Czechtec 2006 se odehraje ve vojenském prostoru.

stream video na: ..:. iPrima.cz :.

2006-07-23, 21:22:00 • Média 
Naši hasiči proti plamenům na Doupově!
(154. záchranný prapor Rakovník, 20. července 2006)


V odpoledních hodinách téhož dne ve 13:35 hod. místního času obdržel stálý operační dozorčí praporu od zástupce velitele společných sil AČR brigádního generála Ing. Jána Gurníka "vyžádání" hasičských jednotek na pomoc při likvidaci požáru, který vznikl v prostoru vojenského újezdu Hradiště (Doupov), vzdáleném přibližne 60 kilometrů od naší posádky

celá zpráva na: ..:. 154prapor.cz :.

za link díky smajli

viz.: Na Doupově údajně hoří (CzechTek WebLog 20.7.06)Podle zprávy 154. praporu hořelo v oblasti Kozlovského kopce
mapa: ..:. supermapy.centrum.cz :.

2006-07-23, 17:24:00 • CzechTek 
Policie rozháněla CzechTek nepovolenými obušky
(Ondřej Tolar, iDNES.cz, 23. července 2006, 12:22)


I po skončeném vyšetřování zásahu na loňském CzechTeku vychází najevo další pochybení policistů. iDNES.cz má k dispozici fotografie, kde jeden z těžkooděnců používá při zásahu kovový teleskopický obušek. Ten přitom mohou používat jen speciální jednotky proti zvlášť nebezpečným zločincům.


(..)

Kovové obušky jsou proti teroristům
Kovové teleskopické obušky ale patří mezi speciální donucovací prostředky, který běžný policista používat nesmí. iDNES.cz to potvrdila Petra Srnková z tiskového oddělení policejního prezidia.

"Teleskopické obušky jsou ve služební výbavě speciálních jednotek, které zakročují proti zvlášť nebezpečným pachatelům," uvedla.

Tyto obušky tak používá například jednotka rychlého nasazení URNA při zásazích proti teroristům, únoscům či ozbrojeným členům organizovaných gangů. Do žádné z těchto skupin však účastníci technoparty nepatří.

Policejní prezidium si nejdříve vyžádalo fotografii ze zásahu. Srnková pak nechtěla případ komentovat s tím, že si ho převzalo oddělení kontroly. Nakonec připustila, že policista zřejmě pochybil.

"Teleskopický obušek není ve standardní výbavě pořádkové jednotky. Rozhodně by se neměl běžně používat. Je to však nutné prověřit," dodala policistka.

celý článek na: ..:. iDNES.cz :.

Policie a teleskopické obušky:
Bez čísla, za to s teleskopickým obuškem + foto policisty (CzechTek WebLog 19.7.2006)
Policisté prý mučili předvolaného vařící vodou (Novinky.cz 19.7.2006)
Policisté vynucovali doznání obuškem a vroucí vodou (iDNES.cz 19.7.2006)
2006-07-23, 15:13:00 • Média 
Psytrancova pohádka pro dospělé
(Petr Horký, Právo – příloha Tipy na léto, 22. července 2005)

Jdete po rozkvetlé louce za zpěvu ptáků, když tu náhle zdáli uslyšíte podivné pískání, brumlání a rachtání. Spatříte reprobedny, jakési vesmírné stany a ručně malované plachty, jejichž obrazy ve světle UV zářivek oživují různá planetární tělesa a exotické rostliny. Ve vesmírném městečku se procházejí lidé oblečení jako na karneval a z okolních stromů si dělají totemy. Právě jste narazili na psytrance...
Podoba psytrance s hippie kulturou není náhodná, vždyť tato hudba vznikla v Indii a oživuje některé exotické zvuky éry květinových 60. let.
Dnešní dědici hippies mají přírodu rádi, ale jejich generace už vyrůstala u počítače. Říkají si podle své hudby psytranceři. Pořádají nonkonformní taneční party pod otevřeným nebem, ale například se zlobivými technaři toho nemají příliš společného. Mimo jiné i proto, že na psytrance akcích charakteristické "hlídkující policisty" nepotkáte. Vyrážím na pravidelný středeční psytrance večírek do pražského holešovického klubu Cross, kde se seznamuji s Milanem, DJem přezdívaným 03. Milan se pohybuje na české psytrance scéně od jejího vzniku v roce 1996. Tehdy Milan a jeho spolužáci z architektury v Jablonci uspořádali první akci tohoto hudebního stylu na našem území. "Tehdy přišlo asi deset lidí," vzpomíná Milan.

..:. více zde :.

2006-07-23, 12:12:00 • Média 
Duchovní svět lysohlávek
(Lidovky.cz, 21. července 2006, 8:57)


Látky obsažené v lysohlávkách poskytují podle nové vědecké studie konzumentům skutečné "duchovní zážitky."

Houbařské vycházky do přírody patří k českému koloritu. Ovšem ne každý se shýbne pro stejnou houbu. Někteří "mykologové" dávají před hřiby přednost nenápadným exemplářům rodu Psilocybe, tedy lysohlávek.

(…)
O působení lysohlávek se ještě dnes ví velmi málo. Ozývají se hlasy, že po pokusech v "psychadelických" 60. letech se výzkum dále soustředil výhradně na škodlivé účinky drog, zejména těch tvrdých. Ale psilocybin podle současných znalostí není pro tělo jed a také není silně návykový. Právě "mezery ve znalostech" o účinku těchto látek prý byly pohnutkou studie týmu Rolanda Griffithse z univerzity Johna Hopkinse v Baltimore.

Ten připravil jeden z nejpodrobnějších testů působení psilocybinu na lidskou mysl. Sehnal skupinu zdravých a psychicky vyrovnaných dobrovolníků, kteří absolvovali v kontrolovaných podmínkách několik "seancí" s účinnou látkou lysohlávek. Žádný z nich s touto látkou neměl předchozí zkušenosti.

více na: ..:. Lidovky.cz :.

2006-07-23, 9:19:00 • Média 

Magické houbičky boří hranice mezi vědou a spiritualismem

(Stanislav Mihulka, OSEL.cz, 19. července 2006, 19:49)

Přelomová studie prokazuje hodnotné spirituální prožitky po užití psilocybinu a snad konečně láme náboženskou kletbu nad seriózním výzkumem psychoaktivních substancí.


..:. více zde :.

2006-07-23, 9:19:00 • Média 
Z technoparty mají obavy i hasiči a zdravotníci
(František Kšajt, Právo, 22. července 2006)


Na první pohled dobrý záměr uspořádat po loňských zkušenostech technoparty v uzavřeném vojenském prostoru dostává trhliny.

Obavy ze setkání tisíců technařů v Doupovských horách, které má začít koncem příštího týdne na území vojenského újezdu Hradiště, začali mít kromě policistů i hasiči, zdravotníci a hygienici. Navíc prosakují zprávy, že proti CzechTeku 2006 údajně chtějí přímo na místě v jeho průběhu demonstrovat ekologové, ochránci přírody a další skupiny občanských iniciativ.

Na karlovarském hejtmanství se uskutečnila schůzka zástupců Karlovarského kraje, policie, záchranky a hasičů se zástupci armády. Právo o tom informovala mluvčí Kateřina Telínová.
"O akci jsme se dozvěděli z tisku. Nikdo nás předem oficiálně neoslovil a součinnost s námi neprojednával. Podle našich informací jde o akci, kdy počet účastníků může dosáhnout počtu obyvatel malého okresního města. V takovém případě jsme vnímali jako povinnost prodiskutovat společně otázky týkající se zajištění bezpečnosti účastníků," upřesnil důvod schůzky první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jan Zborník (ODS).
"Znepokojuje nás, že dosud nevíme, jak mají organizátoři zajištěnu zdravotnickou službu," říká radní kraje pro oblast zdravotnictví Jiří Mutinský (ODS). "Jedná se o prostor, ve kterém se naši záchranáři běžně nepohybují, jde tedy o zcela neznámé místo s velmi ztíženou orientací v terénu. Chceme být připraveni na případnou pomoc, k tomu ale potřebujeme součinnost s armádou. Požádali jsme proto armádu o případnou asistenci a doprovod našich záchranářů po území," dodal.
Výsledkem je, že armáda zabezpečí hladký průjezd vozidel záchranné služby a hasičů z Karlovarského kraje do vojenského prostoru Hradiště na místo, kde se bude u Mašťova technoparty konat.

Nebezpečí požáru

Obavy vedení kraje o bezpečnost účastníků technoparty, ale i občanů kraje jsou oprávněné. Jak na schůzce uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Zdeněk Teplý, stoupá počet požárů v regionu, jejich nebezpečí hrozí v těchto horkých dnech i v prostoru, kde se bude konat Czech Tek. Ohněm může být ohrožena příroda i životy samotných technařů. Proto zástupci kraje požádali armádu o zajištění průjezdu pro hasiče a zdravotníky i o vymezení prostoru pro případné přistání vrtulníku zdravotní záchranné služby.
Uspořádání demonstrací má ze zákona přihlašovací povinnost. Starostové přilehlých obcí, které Právo v pátek oslovilo, však o demonstracích proti technoparty nevěděli. "Nic takové jsem neslyšel a nikdo sem nic nepodal," řekl Právu starosta Mašťova Josef Slunéčko (nez.). "Ani naše radnice o ničem takovém neví," uvedla starostka obce Radonice Věra Vernerová (nez.).
Zasvěcenější byl organizátor neúspěšné protestní petice občanů Radovan Večerka: "Dal jsem občanům k dispozici dopis ministra obrany s jeho negativním stanoviskem k petici. Vím o tom, že dvě tři skupiny aktivistů chystají při konání technoparty protesty. Bližší vám ale nemohu sdělit, protože jsem se zavázal, že budu mlčet," řekl Právu.

zdroj: ..:. Právo.cz :.

2006-07-22, 20:37:00 • Média 
Více na:
Hackeři odpojili slovenský bezpečnostní úřad (Novinky.cz)

Podrobné info na:
Hackeři "análně penetrovali" NBÚ, policie zatkla server, hackeři v odpověď "zhasli" celé NBÚ (Blisty.cz)2006-07-22, 19:33:00 • Média 
Záchranná služba a CzechTek 2005
(CzechTek Weblog, 22. července 2006, 14:55)


Několik vybraných informací k působení záchranné služby a zdravotníku během zásahu na CzechTeku 2005.

Absence zdravotníků na místě zásahu
Záchranná služba udělala jednu kardinální chybu, kterou by žádný lékař nikdy neměl udělat. Nechala se opevnit v prostoru policie a odmítala přímý kontakt s účastníky. Patřila psychologicky i fakticky pod policejní jednotku jako "embedded" servis. Vždy jsem se domníval, že lékaři jsou vázáni pouze Hippokratovou přísahou, nikoliv velením a rozkazy policie. Viděl jsem několik desítek zraněných, kteří se takovýmito "zdravotníky" pod dohledem policie odmítli nechat ošetřit i pořezané nohy či krvácející tržné rány. Báli se perlustrace a následného policejního postihu. Z taktiky "embedded" zdravotníků je mi na zvracení. Nedali účastníkům ani vodu, i když jí měli plnou cisternu. Jedno auto ambulance Samaritánů na celou louku opravdu, ale opravdu nestačilo...

Zákon platí pro velící důstojníky, tiskovou mluvčí i pro mužstvo (Š.Kotrba, Britské listy, 8.8.2005)


Popis situace od Štěpána Kotrby potvrzuje i Závěrečná zpráva zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje:

Souhrnem bylo transportováno k dalšímu ošetření do zdravotnických zařízení celkem: 34 osob, z toho: 26 civilistů a 8 příslušníků Policie ČR.

Je velice pravděpodobné, že některé osoby zejména z řad účastníků technopárty vůbec nevyhledaly zdravotnické ošetření na místě události nebo jej vyhledaly či vyhledají po delší době samy ve zdravotnických zařízeních mimo Plzeňský kraj. Lze tedy oprávněně předpokládat, že celkové číslo zraněných osob bude vyšší než statistika ZZ SPk.

Zpráva o zdravotnické zásahu během konání akce Czechtek u obce Mlýnec na Tachovsku (1.8.2005)

A několik svědectví zraněných účastníků:

Do nemocnice musíte sami …

Zakrátko měli komando přímo před sebou. Začali utíkat, jenže jeden z nich podrazil Krátké tonfou nohy a na zemi ji začal mlátit do hlavy. Cítila, že krvácí, začala si proto rukama chránit hlavu. Tím odkryla trup, takže ji policista tloukl do žeber. Když ji nechal, udělalo se jí mdlo. Kolem žeber cítila bolest a motala se jí hlava. Přítel jí vyfotil zakrvácenou hlavu a odvedl ji ke zdravotníkům.

"Podívali se mi na hlavu a řekli, že se to nemusí šít," říká Krátká. "A žebra mi prý nevyšetří, to musím do nemocnice."

(NE)ZAPOMEŇTĚ! – Příběh dívky, které zlomené žebro prorazilo plíci (Reflex, 12.5..2006)


… ale pro zraněného policistu přiletěl vrtulník

Při zásahu byl vážně zraněn i jeden policista. Měl ho zasáhnout kámen do zad, který údajně hodil jeden účastník freeparty. Pro zraněného policistu přilétl bezprostředně po zranění vojenský vrtulník, který ho dopravil do vojenské nemocnice v Plzni. Po vyšetření bylo zjištěno, že má pohmožděnou páteř, léčení spočívalo v použití fixace s měkkým límcem. V pracovní neschopnosti byl měsíc. Podle lékařů by zranění mělo být bez trvalých následků.

Kolik bylo zraněných na CzechTeku? (CzechTek WebLog, 22.3.2006)


Popis situace na stanovišti ambulance v policejním táboře kolem 18:00:

Do ambulance přicházeli další zranění. Přítomno bylo asi čtyři nebo pět osob ze záchranné služby, pamatuji si na dva muže a jednu ženu. Kolem bylo také několik policistů, asi deset. Na centrální ambulanci jsem čekal asi půl hodiny. Během této doby jsem zde zaznamenal nejméně deset zraněných účastníků (2 z nich krváceli na hlavě; jeden upadal do bezvědomí a padal z lavice; jeden byl přiveden v poutech a krvácel na rukou, pak mu pouta sundali; zranění ostatních nebyla již na první pohled patrná). Byli zde také 3 zranění policisté, jeden říkal, že se nadýchal slzného plynu, druhý krvácel na krku, u třetího si zranění nevybavuji. Situace v ambulanci byla dost chaotická, vypadalo to, že přítomní lékaři nemohou zvládnout příliv zraněných. Neviděl jsem, že by se prováděla nějaká evidence zraněných.

Lékař, který mě ošetřoval, se snažil zavolat mobilem další vozy záchranné služby, ale ani jemu se nepodařilo dovolat. Uviděl jsem, že za stanem ambulance za policejní páskou, je xxx xxxx. Šel jsem k němu a říkal jsem mu, že je tam hodně zraněných a málo zdravotníků a jestli ho nenapadá, co by se s tím dalo dělat. Nějaký policista, který tam hlídal, ho ale odehnal, že tam nemá co dělat.

Šel jsem zpět ke stanu a oslovil jsem jednu policistku. Sdělil jsem jí, že mi připadá, že je tam málo zdravotníků a zeptal jsem se, jestli s tím může něco udělat. Odpověděla, že ne, že to není v její pravomoci. Ptal jsem se jí, kdo má na starosti péči o zraněné. Řekla, že neví. Odvětil jsem, že to snad není možné, že při tak velkém zásahu snad musí mít nějakou strukturu velení. Nakonec mi řekla, že muž, který velí zásahu, je momentálně někde vpředu (ve východní částí louky) a že je v civilu a poznám ho podle modré košile.

Mezitím přijel vůz záchranné služby a lékaři rozhodovali, kterého zraněného odvezou dřív. Chtěli odvézt mě, ale protože nebyl dostatek míst, řekl jsem, že můžu chodit a že si poradím sám, ať naloží někoho, kdo je na tom hůř. Pak jsem odešel z ambulance směrem do vesnice Újezd nad Přimdou.

Jedno z trestních oznámení na policisty, kteří způsobili zranění při Czechteku 2005 (CzechTek WebLog, 2.2.2006)


A na závěr jedno video, kde zraněný odmítá projít kordonem policstů, aby mohl být ošetřen:

dívčí hlas ke klukovi, který krvácí z hlavy:
..vodsuď se nedá zavolat. Poď k těm policajtům.
Nejdu! Seru na ně, na zmrdy!

2006-07-22, 15:53:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Z technoparty má hejtmanství obavy
(Karlovarskénoviny.cz, 22. července 2006)


Na Krajském úřadu Karlovarského kraje se ve čtvrtek sešli zástupci armády s krajskými politiky, s policií, záchrankou i hasiči. Schůzku vyvolal dopis, který ministru obrany zaslal hejtman Josef Pavel.


Karlovarský kraj – Technoparty CzechTek, která se má ve vojenském újezdu Hradiště konat od příštího týdne, uvede do pohotovosti všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS) v Karlovarském kraji. Obavy o bezpečnost účastníků setkání, ale také četná rizika přiměla hejtmana Josefa Pavla napsat ministru obrany Karlovi Kühnlovi. "Žádám vás o přijmutí adekvátních opatření, například o posílení stávajícího zdravotnického zařízení na území vojenského újezdu Hradiště polní nemocnicí," uvádí hejtman v dopise ze 14. července. Armáda zareagovala a s představiteli kraje se její zástupci sešli tento čtvrtek. "O akci jsme se dozvěděli z tisku. Nikdo nás předem oficiálně neoslovil a součinnost s námi neprojednával. Podle našich informací jde o akci, kdy počet účastníků může dosáhnout počtu obyvatel malého okresního města. V takovém případě jsme vnímali jako povinnost společně prodiskutovat otázky týkající se zajištění bezpečnosti účastníků," uvedl hejtmanův náměstek Jan Zborník. "Znepokojuje nás například to, že dosud nevíme, jak mají organizátoři zajištěnu zdravotnickou službu," vysvětlil krajský radní pro zdravotnictví Jiří Mutinský. Podle něj jde o prostor, ve kterém se karlovarští záchranáři běžně nepohybují. "Jde tedy o zcela neznámé místo s velmi ztíženou orientací v terénu. Chceme být připraveni na případnou pomoc. Požádali jsme proto armádu o asistenci a doprovod našich záchranářů po území," dodal Mutinský. Podle ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Zdeňka Teplého navíc stoupá počet požárů a toto nebezpečí hrozí i v prostoru, kde se bude konat CzechTek. Ohněm může být ohrožena příroda i životy samotných technařů. Proto zástupci kraje požádali armádu o zajištění průjezdu pro hasiče a zdravotníky, i o vymezení prostoru pro případné přistání vrtulníku zdravotní záchranné služby. Po bezmála dvouhodinové diskusi se účastníci schůzky shodli v tom, že spolupráce všech složek IZS včetně armády je naprosto nezbytná. "Domluvili jsme také postup při řešení nečekaných situací," dodal Jan Zborník.

HISTORIE CZECHTEKU

28. 7. – 2. 8. 1994 Hostomice – 300 účastníků
26. 7. – 28. 7. 1995 Hostomice – 300 úč.
26. 7. – 28. 7. 1996 Hostomice – 1 500 úč.
25. 7. – 27. 7. 1997 Stará Huť u Dobříše – 2 000 úč.
30. 7. – 4. 8. 1998 Stará Huť u Dobříše – 3 000 úč.
30. 7. – 4. 8. 1999 Hradčany u Ralska – 4 000 úč.
28. 7. – 2. 8. 2000 Lipnice – 5 000 úč.
27. 7. – 30. 7. 2001 Doksy – 12 000 úč.
26. 7. – 31. 7. 2002 Andělka u obce Višňová 20 000 úč.
25. 7. – 3. 8. 2003 Ledkov u Kopidlna – 40 000 úč.
30. 7. – 3. 8. 2004 Boněnov – 20 000 úč.
29. 7. – 30. 7. 2005 Mlýnec na Tachovsku – 5 000 úč.
28. 7. – 30. 7. 2006 Doupovské hory

zdroj: ..:. Karlovarskénoviny.cz :.
flyer zdroj: ..:. report.morphonik.org :.
2006-07-22, 12:30:00 • Média 
(...)
Když jsem se ohlédl za okurkovými sezónami posledních pěti let, zjistil jsem, že pryč je doba, kdy okurková sezóna v médiích je spojována s vymýšlením senzačních zpráv, aby bylo o čem psát (učitelky na Jadranu sežrané žralokem, toulající se puma apod.). Od roku 2001 bylo vždy o čem psát, ať už to byly záplavy, vládní krize, CzechTek či zahraniční události (bomby v Londýně, Irák, dnes Libanon).

zdroj a více: ..:. Okurková sezóna (Louč.cz) :.

Výběr článků ze serveru Louč.cz k tématu CzechTek:

Rodney King video aneb Historie jednoho policejního násilí (9.8.05)
Policie to u médií prohrála (4.8.05)
A zase ten CzechTek... (28.7.05)
Ještě jednou k CzechTeku a české žurnalistice (17.8.04)
CzechTek jako důkaz povrchnosti české žurnalistiky (6.8.04)

2006-07-22, 12:06:00 • Média 

Tekno je mý všekno na ČT2

(ČT2, 26. července 2006, 17:30)

Brutální a nepochopitelný zásah police proti účastníkům největší české freeparty CzechTek 2005 prosadil do popředí zájmu nejen tuzemských médií zvláštní protagonisty, společností označované jako 'technaři'. Ale kdo vlastně tito lidé jsou, a o čem je jejich hlučná a kouřem z motorů začouzená subkultura? Radim Špaček a Karel Koula zpovídali několik lidí, kteří se ale spíše než za technaře považují za kočovníky – travellery. Prozkoumali jádro soundsystému a odkryli několik tajemství spojených s historií i současností hnutí vycházejícího z odkazu britských Spiral Tribe.

zdroj: ..:. ČeskáTelevize.cz :.


..:. více zde :.

2006-07-22, 11:11:00 • Média 
Pracujeme s šokem a provokací zcela vědomě
(Ondřej Kobza, Literárky.cz, 20. července 2006)


S Milanem Mikuláštíkem (1975) z výtvarné a hudební skupiny Guma guar o politickém umění, o jejich aktuálním problému s papežem v Polsku, o komunikaci skrze média, o práci s šokem, o sdělnosti. Skupinu Guma guar tvoří tři členové, z nichž dva studovali na pražské AVU. Společně fungují od roku 2003, kdy začínali jako hudebně-audiovizuální skupina.


Na vaší nedávné výstavě v Polsku jste vystavili plakát zobrazující papeže Benedikta XVI., který drží v ruce uříznutou hlavu Eltona Johna, a s nápisem „wszycscy jestescie ciotami“ (všichni jste buzeranti). Chtěli jste ztropit skandál?
Bad News byla skupinová výstava, která představovala samá relativně významná jména, třeba Zbigniew Libera, Wilhelm Sasnal. My zde byli jasnými outsidery. Na takovém typu výstavy se vždycky snažíme ty ostatní přebít, aby naše dílo nezapadlo. Snažíme se vyjadřovat úderně, protože chceme, aby si naší práce divák všiml. Proto to ostatně děláme – aby to někdo viděl.(...)

Otázkou tedy zůstává, co je politické umění.
Je to jenom slovíčko. Často se také používá termín sociální umění. Hranice mezi nimi je rozostřená. Pro nás nejpřesnější je označení angažované umění. Ve skutečnosti svou práci nevnímáme velmi jako umění – nezajímá nás obchod s uměním, nepotřebujeme se dostat pod křídla soukromé galerie a prodávat. Jde nám o to, aby se o naší práci pokud možno zmínila média. Aby se zmínila o našich názorech. My galerie, řečeno s jistou nadsázkou, vlastně zneužíváme jako prostředek. Politické umění by mělo být spíše ve veřejném prostoru, v ulicích. To, že je vystavováno v galeriích, je vlastně anachronické. Galerie ale požívá statutu vážené instituce a věc, která by na ulici byla vnímána marginálně a byla přehlížena, se díky masmédiím nakonec může z galerie dostat do nejširšího veřejného prostoru efektivněji než prostřednictvím stovek samolepek někde na tramvajových zastávkách.

Za sebou máte již řádku politicky angažovaných děl…
Několikrát jsme reagovali na válku v Irá­ku, kritizujeme hegemonii Spojených států, otíráme se o globální korporace, ale také reagujeme na lokální společenské problémy. Tisíce nálepek KILL ALL MANAGERS jsme vylepili nejen po Praze. Na protest proti policejnímu násilí jsme vytvořili video, v němž mlátíme osamělého policistu. Nafotili jsme falešné fotky mučených vězňů v Iráku. V galerii Home jsme během mistrovství světa oběsili figurínu Jaromíra Jágra jako výsměch dementním hokejovým fanouškům (během vernisáže výstavy české mužstvo vypadlo, takže lze naši sochu označit za jakési woo-doo). Při akci Beauty free shop jsme nabízeli konzervy s lidským masem z irácké Falúdži, kde došlo vinou americké armády k nevídaným zvěrstvům, včetně použití fosforu. Po Czechteku jsme reagovali antiparoubkovskými plakáty. Vytvořili jsme řadu billboardů. Naposledy v Bukurešti – nápis Bakšiš složený ze žlutých hvězdiček na modrém pozadí – Rumuni se totiž v lednu připravují na vstup do EU. Hodně také pracujeme s videem. Jedna z posledních prací se jmenuje Geometrický fundamentalismus. Vzali jsme tříminutovou relaci z BBC, která se zabývala skandální kauzou, kdy britští vojáci surově bili a kopali irácké děti. Na inkriminovaných záběrech byly rozpixelovány obličeje všech agresivních vojáků. Tváře mučených a mlácených dětí ovšem zůstaly odkryty. Rozpixelovali jsme tedy obličeje všech Britů. Komentátora, nadřízeného generála i Tonyho Blaira a jediný, kdo zůstal viditelný, byly oběti.
V jiném videu jsme relaci ze CNN opatřili českým překladem, který ovšem značně zkresluje vyznění této relace. Umíte-li jen trochu anglicky a jste jako divák pozorný, po chvíli si všimnete, že v titulcích jsou zjevné nesmysly.

(…)
Chcete i inspirovat? A sami jste inspirováni?
Jsme vděčni za každého jednotlivce, kterého oslovíme. Programově ale na nikoho nenavazujeme. Podobné strategie sdělení nicméně používali již dadaisté, především John Heartfield. Toho lze označit za pradědečka levicového aktivistického umění a dá se říct i zakladatele principů internetové photoshopové koláže. Jeho slavnou koláž s Goringem jako katem třetí říše jsme parafrázovali pro svůj plakát proti Paroubkovi. Mohli bychom se také odvolávat na řadu umělců ze šedesátých let (například Josepha Beuyse), v nichž došlo k masivní politizaci západní umělecké scény. Kulturní prostředí u nás je v tomto smyslu poněkud pokřivené – vinou desetiletí komunistické diktatury se mnozí umělci dodnes považují za pravičáky a stále halasně vykřikují protikomunistická hesla. Považujeme to za kopání do mrtvoly a ztrátu času.
Inspirující pro naši tvorbu je americký lingvista Noam Chomsky, romantický anarchista Hakim Bey, Immanuel Wallerstein, Emanuel Todd, Ignacio Ramonet, Naomi Klein, ale také třeba Jean-Paul Sartre. Z domácích autorů Egon Bondy nebo Ondřej Slačálek.

Pohybujete se v prostředí alternativní tekkno scény.
Jde vlastně o paralelní kulturu, funguje výsostně protisystémově. Každý se může zúčastnit. Základem všeho je termín „DIY“ – „do it yourself“, kdokoliv může být dj, vj, šofér, všichni se mohou zapojit. Je to protest proti zkomercionalizované kultuře, ve které divák stojí na jedné straně a umělec na druhé. U tekkno kultury se tato hranice stírá. Ukázkový příklad tzv. dočasné autonomní zóny, o které mluví Hakim Bey. Najděte si ve všudypřítomné síti (které se nevyhnete) prázdné místo a tady si vytvořte vlastní sub-síť, jež vám dovolí se svobodně vyjádřit a kterou ve chvíli, kdy přestává fungovat, opustíte a přesunete se jinam.

(...)
Odpuzuje vás také jeho politické přesvědčení?
K volbám programově nechodíme, ani jsme se neúčastnili předvolební kampaně. Bylo absurdní sledovat, jak pankáči vylepují protiparoubkovské plakátky za peníze ODS. Nebo vidět Stranu zelených prohlašovat se za pravicovou stranu – to je absurdní. Jsme zhnuseni celým falešným systémem tzv. zastupitelské demokracie.

A jaký by vám vyhovoval?
Více přímé demokracie.

celý rozhovor na: ..:. Literárky.cz :.
2006-07-22, 8:54:00 • Média 
Pod nájezdem hord
(Hana Čápova, Týden, 18. července 2005)


Loňský CzechTek nakonec sblížil tachovské policisty s technaři

Údajný organizátor "neoficiální" technoparty čeká na soud za poškození cizí věci. Jenže -jaké poškození? Louka je teď zelenější než před festivalem, říkají tachovští policisté. Znalci však odhadují škodu na statisíce.

Titul "hlavní organizátor CzechTeku" získal pětatřicetiletý Roman Vainer dost možná náhodou. "Doplatil na to, že nebyl lhostejný," tvrdí advokát Tomáš Ferenc, jehož klient skončil ve vazbě. Pátý den loňského ročníku úředně nepovolené technoparty, po trestním oznámení nájemce louky, na níž se festival konal, udělala policie to, co nikdy předtím. Rozhodla se podnik předčasně ukončit.CzechTek 2004 v Boněnově (fotozdroj a další na: ..:. windsurfingcz.info :.)

Vainer přesvědčoval policejní těžkooděnce, ať s rozháněním počkají. Od účastníků party vybíral peníze na úklid odpadků. Policisté ho legitimovali a dva dny nato za ním přijeli do pražského bytu. Okresní soud v Tachově poslal Vainera do vazby "za organizování akce, při které vznikla značná škoda". "Byl obviněn nejen proto, že vyšel z davu," ohrazuje se tachovský státní zástupce Milan Pózel. "Z mého pohledu CzechTek organizoval. Měl kontakty a vědomosti, které nemohl mít každý." Krajský soudce ovšem vazbu po necelých třech týdnech zrušil.

..:. více zde :.

2006-07-21, 16:31:00 • Média 
Husák – policejní smolař, který se často omlouvá
(Jakub Pokorný, iDNES.cz, 21. července 2006, 9:22)


Policejní prezident Vladislav Husák se opět musí omlouvat. Už poněkolikáté od doby, kdy před rokem nastoupil do úřadu. Tentokrát to poprvé není kvůli "úletům" policistů, ale přímo kvůli jeho chování.


Když přišel loni do funkce, v jednom z prvních vystoupení tvrdil, že chce zlepšit image policie. Nyní s touto pověstí hazarduje, když tři týdny po zavedení silničního zákona dramaticky porušuje nejvyšší povolenou rychlost

(…)
Husák nastoupil do funkce v půli srpna 2005 po Jiřím Kolářovi, kterému zlomil vaz útěk podnikatele Radovana Krejčíře. Kolář oznámil svůj odchod předem už v červnu a stáhl se do ústraní, takže policii postihly dva měsíce bezvládí.

V tomto mezičase přišel významný průšvih – zásah těžkooděnců na technoparty CzechTek, který skončil zraněními na obou stranách. Bitvu s technaři už veřejnosti vysvětloval právě bývalý Kolářův náměstek Husák, který se v čele policie nestihl ani pořádně rozkoukat. Tak vešel do širšího povědomí.

Nato přišly další potíže: například letos 1. května incident na Palackého náměstí v Praze, kde policista zmlátil pozdější poslankyni za zelené Kateřinu Jacques.

Zatímco Kolář byl pár dní po podobném průšvihu většinou k nedosažení či vzkázal, že šlo o ojedinělé selhání, Husák se omluvil a slíbil zřídit "antikonfliktní týmy", které dohlížejí na zasahující policisty při demonstracích. Smolařovi Husákovi kvůli zákroku na 1. máje uniklo na poslední chvíli už schválené povýšení na generála.

celý článek na: ..:. iDNES.cz :.
2006-07-21, 11:14:40 • Média zdroj: ..:. freetekno.cz :.
tisková kvalita zde: ..:. flyer print :.

2006-07-21, 8:13:00 • CzechTek 
Love Parade bez obušků
(Bára Procházková, Respekt, 17. července 2006)

Problémový technař? Musíme ho prostě ukecat. Tak vyzněla zkušenost antikonfliktního týmu české policie z Berlína.


Na první pohled jako by sem nepatřil. Muž středního věku v tričku a plátěných kalhotách stojí na kraji ulice a skrze sluneční brýle bez hnutí pozoruje dav vlnící se v rytmu techna. Působí, jako kdyby stovky tisíc spoře oděných dívek, líbajících se párů a tančících mužů nahoře bez vůbec neviděl. Ředitel služby pořádkové policie Čestmír Pastyřík však bedlivě pozoruje práci policistů. Tento víkend strávil společně s dalšími čtyřmi kolegy v Berlíně na proslulé Love Parade, aby odkoukal německý postup při prevenci násilí na masových akcích, a připravil tak nasazení antikonfliktních týmů při CzechTeku.

..:. více zde :.

2006-07-21, 8:04:00 • Média 
Likvidování biotopů chráněných ptáků je běžné
( Miroslav Patrik, DětiZemě.cz, 19. července 2006)


Je jistě dobře, že se ČSOP jménem Petra Stýbla (Při CzechTeku zdaleka nejde jen o chřástaly, LN 14. 7.) pouští do ochrany několika ohrožených ptáků při jednorázové hudební akci v Doupovských horách. Chápu, že asi nemá větší kapacity systémově kritizovat závažnější střety s chráněnými částmi přírody, jako je třeba výstavba silnic dálničního typu či různých průmyslových zón. Díky této "bohulibé činnosti" se totiž běžně likvidují biotopy desítek zvláště chráněných živočichů, včetně ptáků.


Určitě lze také chválit úmysl podat k Evropské komisi (EK) stížnost, že by nadměrný hluk a přítomnost mnoha osob mohlo mít negativní vliv na životní styl několika evropskou směrnicí chráněných ptáků. Bohužel však výsledek lze očekávat až za několik let. Například stížnost na likvidaci biotopů kolem šedesáti chráněných druhů živočichů na Slavíkových ostrovech plavebním stupněm Přelouč už na EK leží dva roky. Naštěstí mezitím bylo soudem zrušeno rozhodnutí ministra Libora Ambrozka, který povolil likvidaci biotopů téměř poloviny z nich. Živočichové mají možná ještě šanci.

Nicméně je ještě nutné připomenout, že na začátku července bylo zveřejněno velmi závažné stanovisko EIA ministerstva životního prostředí, v jehož čele stojí ještě stále Libor Ambrozek. Ředitelka příslušného odboru Jaroslava Honová totiž schválila výstavbu čtyřpruhové rychlostní silnice R55 na Slovácku napříč ptačí oblastí Bzenecká Doubrava – Strážnické Pomoraví v jakémsi polotunelu. Přitom v rozporu s evropskou směrnicí nebyla posouzena varianta i mimo tuto oblast, přestože české zákony to umožňují. Bohužel tu patrně zvítězila lhostejnost úředníků MŽP a alibismus lidoveckého ministra – poslance.

Děti Země, Česká společnost ornitologická, Ekologický právní servis a další občanská sdružení nyní tedy připravují stížnost k Evropské komisi, neboť zejména pro populace lelka lesního či skřivana lesního může být tato silnice zcela likvidační. Pokud ČSOP skutečně podá stížnost i proti konání CzechTeku, může to tak být zajímavá konfrontace o způsobu rozhodování evropských ekologických úředníků ve dvou nových kauzách.

Miroslav Patrik, předseda Dětí Země (LN, 19. 7. 2006)

zdroj: ..:. DětiZemě.cz :.

K tématu:
Veterán z Doupova vzpomíná – Chřástal tekno přežije
2006-07-21, 7:46:00 • Média 

Kino Aero uvede dokument na podporu expedice techno travellerů

(Tomáš Tetiva, Econnet, 18. července 2006)

Kino Aero, pondělí 24. července 2006, 20:00

Unikátní filmový dokument World Traveller Adventures mapující vznik undergroundové techno scény a fenomén travellerů (novodobých nomádů) uvede v rámci cyklu Dokumentární pondělky kino Aero. Filmová projekce, výstava fotografií a debata se uskuteční na podporu právě probíhající expedice – Expedisound Mongolsko 2006 a zároveň chce upozornit na širší souvislosti ohledně 'kauzy Czechtek 2005' a kultury freeparties. Filmový večer je připravený ve spolupráci s občanským sdružením Kultura jinak.


..:. více zde :.

2006-07-20, 21:51:00 • Alternativní kultura 
Mohol by tiež vraj povedať, že prekročil rýchlosť, pretože si všimol, že je sledovaný a cítil sa tým ohrozený. Práve to tvrdil pred dvoma rokmi vtedajší minister vnútra Stanislav Gross, keď MFD pristihla auto s jeho ženou bez zapnutého majáku, ako sa rúti pražskými ulicami.

zdroj: ..:. Obeťou českej dopravnej reformy sa stal aj policajný prezident (Aktuality.sk) :.

Starší průšvihy policejního prezidenta:

Kandidát na policejního prezidenta Husák tajil nehodu řidiče
Náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii Vladislav Husák, který je vážným kandidátem na nového policejního prezidenta, chtěl před dvěma lety zatajit nehodu svého řidiče. Muž po havárii na pražské magistrále odmítl dechovou zkoušku. Husák, jenž při nehodě autem necestoval, požádal dopravní dispečink, aby se o kolizi nedozvěděl policejní prezident Jiří Kolář. Uvedla to Česká televize. Záznam Husákova telefonátu s dispečinkem, v němž Husák žádá, aby o nehodě nebyl informován "knírač", Kolář nicméně získal. "To mě znepokojilo a taky jsme si to okamžitě vyříkali," řekl Kolář ČT. Husáka tehdy nijak nepotrestal, prosadil však, aby byl od policie propuštěn jeho řidič. Husák uvedl, že si obsah svého telefonátu s dopravním dispečinkem podrobně nepamatuje. Ministru vnitra Františku Bublanovi dva roky stará kauza nevadí, neboť Husák u nehody přímo nebyl. Jiný postoj zastává místopředseda ODS a stínový ministr vnitra Ivan Langer. "Pokud by se ukázalo, že k něčemu takovému došlo, vnímal bych to jako vážný problém," řekl.

zdroj: ..:. Radio.cz :.

Husák na StreetParty v září 2002 kryl neoznačeného policistu (Blisty.cz)
Ostřílený Husák na Cibulce (CzechTek Weblog)

2006-07-20, 18:56:00 • Média 
Požár na Doupově
(20. července 2006, 15:32)


Podle příspěvku čtenáře na www.požáry.cz začal včera rozsáhlý požár ve vojenském prostoru v Doupovských horách. O této události měla také informovat Česká televize v ranním vysílání Dobré ráno.


Jan Giertl
19.7. 2006 20:34

Velký požár vojenského území Doupov
Dnes 19.7.2006 kolem jedenácté dopoledne začalo hořet ve vojenském újezdu Doupov cca 200 hektarů luk a lesů. Údajně vznikl při vojenském cvičení. Přibližně 15 až 20 hasičských jednotek z okolí Karlovarska posílili i jeden vojenský a druhý policejní vrtulník s vodními vaky. Zásah komlikuje nepřístupný terén a kyvadlová doprava vody. Zbývající profesionální a dobrovolné jednotky mají pohotovost na základnách.

zdroj: ..:. Požáry.cz :.
2006-07-20, 15:37:00 • Média 
Husák: Co pořád proti mně máte?!
(Czechtek Weblog, 20. července 2006, 14:56)


Rozsáhlé síti odbojové organizace Svobodní občané proti nebezpečným mamelukům se podařilo získat původní text, který napsal policejní prezident v reakci na zveřejnění informací, že se za volantem chová nezodpovědně a z titulu své funkce spolehá na svou beztrestnost.

Jak vypadal původní návrh textu, který následně přepracovali mediální poradci, si můžete přečíst zde. Text byl zachycen díky odposlouchávacímu systému DEchalon.„Dobrý den. Jsem policejni prezident Vladislav "kvuli katerine Jacques pouze plukovnik i kdyz jsem chtel byt generalem mrzi mne to" Mgr. Husak. Nemam nic spolecneho s Gustavem Husakem, krome Husakova pohotovostniho pluku, kde jsem v mladi slouzil, jako ostgatne velka cast studujicich policistu za totality.

Upozornuji, ze ovladam policenni triky a kdybyste mne prudili jeste vic, tak je nebudu vahat pouzit.

Ted budu jezdit 190+ se soferem, kteremu jednak ridicak moji podrizeni neseberou, a kdyby, tak ho nahradim dalsim z prislusneho utvaru..

A za 3 mesice si zase dam Vary-Praha pod 20 minut. Vite, plnim totiz mimoradne ukoly.“

plk. Mgr. Vladislav Husák
policejní prezident

Thnks Mixx

2006-07-20, 15:03:16 • Neověřené 
(...)
Ministr vnitra František Bublan je sice podle svých slov na Husáka "naštvaný", jeho riskantní jízdu ale nijak řešit nehodlá. Tvrdí, že k tomu nemá žádnou pravomoc.


"Nemohu s tím teď dělat nic. Nemohu to řešit, nemám teď na základě čeho. Ta jeho jízda je samozřejmě hloupá, je to blbé, co si budeme povídat. Ale on se k tomu přiznal, lituje toho a chce z toho vyvodit své závěry," uvedl Bublan v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

(…)
Bublan říká, že kdyby Husákovu rychlou jízdu zachytily policejní radary, potrestal by ho. "Asi bych mu zakázal na nějaký čas řídit a měl by srážky z platu, ale takto nemohu dělat nic. A odvolat jej? To bych sice mohl, ale v tuto chvíli je to trochu nesmysl, když vláda bude pravděpodobně už v pondělí podávat demisi."

(…)
S tím, že Husáka nelze za překročení předpisů stíhat, ale nesouhlasí bývalý šéf středočeské dopravní policie Stanislav Huml. Nashromážděné důkazy podle něj mohou policii posloužit jako podněty pro zahájení trestního stíhání.
"Fotografie a případné svědectví novinářů jsou pro policii určitě relevantní. Ta může na základě takových důkazů zahájit vyšetřování celé kauzy," řekl Huml deníku Aktuálně.cz.

(…)
"Z vlastní zkušenosti jsem zjistil, že zákon pro ně neplatí. Pro policejní špičky je takové jednání běžnou praxí, nejenom na silnici, ale i například při používání nelegálních odposlechů," řekl deníku Aktuálně.cz Huml.

Inspekce: Proč bychom to řešili?

Poklesky policistů ze zákona řeší inspekce ministra vnitra. Ta se však Husákovým případem nijak nezabývá a ani zabývat nehodlá.

"Není to věc pro nás. Neřešíme přestupky. Nemáme zákonný důvod, abychom se touto věcí zabývali," uvedl Luděk Zajíc, zástupce velitele inspekce.

celý článek na: ..:. Husák za 180 km/h odevzdá řidičák (Aktuálně.cz) :.
2006-07-20, 14:20:00 • Média 
V úterý a ve středu ráno jsem byl cestou do práce sledován redaktory deníku MF Dnes a přistižen při nikoli nevýznamném překročení povolené rychlosti na dálnici i v obci a údajně také při nebezpečném předjíždění. Mohl bych zpochybňovat průkaznost zveřejněných informací. Mohl bych se odvolávat na ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, který mi jako policistovi, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů, poskytuje úlevu z dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Mohl bych tvrdit, že jsem překročil rychlost, neboť jsem si všiml, že jsem sledován a cítil jsem se ohrožen. Nic takového neudělám. Jsem si vědom pochybení a veřejně se za něj omlouvám. …

… jo jo, to je vážně hezký, jak se nám Vladislav Husák dobrovolně přiznává, že ovládá policejní finty a že je tentokrát čestně nepoužije.

celá tisková zpráva zde: ..:. Tiskové prohlášení policejního prezidenta (mvcr.cz) :.

2006-07-20, 13:43:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Pane policejní prezidente, zastavte a vystupte
(Jana Bendová, iDNES.cz, 20. července 2006, 1:00)


Odstoupení. To je jediný čestný a přímý způsob, jak policejní prezident Husák může zareagovat na své přistižení při pirátské jízdě na silnici. Polehčující okolnost není přiznání nepřiznání, zásluhy nezásluhy. Máme tu před sebou školní příklad představitele strážců zákona, který zákon porušil.


(…)
Věc má i svou pikantní stránku: Vladislav Husák víc než deset let působil v oddělení dopravních nehod. Patřil tedy mezi ty, kdo zprávy o následcích automobilového pirátství míval z první ruky, kdo znal statistiky "smrťáků" na českých silnicích, kdo věděl, že rychlost patří k nejčastějším hříchům zdejších řidičů.

Když se pan Husák před necelým rokem stal prezidentem, dal si jako jeden z cílů "vylepšení obrazu policie u veřejnosti". Obraz se rozhodně nelepší a prezident k němu teď přičinil velkou šmouhu.

celý komentář na: ..:. iDNES.cz :.
2006-07-20, 11:37:05 • Média 
"Myslím si, že bychom v předčasných volbách dopadli stejně nebo lépe, protože nám jde o konkrétní témata, a ne o politikaření," řekl Právu královéhradecký lídr zelené kandidátky Stanislav Penc. "Místo předčasných voleb bych preferoval, aby se ČSSD probrala a zjistila, že tu je ojedinělá možnost, jak se po 19 letech znovu zbavit komunistů z výkonu moci," dodal Penc.

zdroj: ..:. Zelení: Předčasných voleb se nebojíme (Novinky.cz) :.

2006-07-20, 9:40:00 • Si děláš kozy... 
Hodně podivný výtvor dnes zveřejnil server Novinky.cz. Autor článku údajně popisuje cvičení policejních těžkooděnců v květnu letošního roku. Podle jeho popisu se jednalo o fiasko, které jen dokázalo přetrvávající neschopnost policejního vedení.

Zajímavé je, že informace v médiích bezprostředně po tomto cvičení nic takového ani v nejmenším nenaznačovali. Naopak bylo zlehčeně podáváno pomalu jako zábavná akce či jako propagandistický důkaz zkvalitnění policejních postupů při těchto zásazích.

Ze zmateného stylu, kterým je článek Petra Nového napsán, nelze rozpoznat, jak ke svým tvrzení dospěl či z jakého zdroje své informace čerpá. Každopádně se zcela rozcházejí se všemi informacemi, které byly o cvičení v Balkové dosud publikovány.

Vysvětlení se nabízí v zásadě dvě. Buď Petrovi Novému v nějakém pomatení mysli splynuly dvě akce – CzechTek 2005 a letošní cvičení – do jedné fantasmagoriády. Nebo jde o maskovanou obhajobu a jako by vysvětlení selhání policejních složek loni u Mlýnce a zároveň o deziinformaci, která má v ročním přívalu protichudných informací o CzechTeku vyvolat jen další zmatek.


Cvičení policistů na CzechTek: kdo nic nedělá, nic nezkazí
(Petr Nový, Novinky.cz, 20. července 2006, 4:39)


Opět se přiblížil termín největší technopárty v české kotlině – CzechTek. Zatímco organizátoři po zkušenostech z minulých ročníků využili nabídku ministerstva obrany a plánují letošní setkání milovníků technohudby v uzavřeném vojenském prostoru, policejní pořádkové jednotky se na akce podobné této připravovaly na obřím cvičení, které se před nedávnem uskutečnilo v Balkové na rozhraní Plzeňského a Karlovarského kraje.

Simulovaná akce měla za úkol nacvičit zásah proti nepovolené taneční párty na soukromé louce. Uprostřed vyrostl stan s hudební aparaturou, louka se zaplnila stovkami studentů středních policejních škol jako figurantů – účastníků párty. Ti vytvořili opravdu přesvědčivý dav mladých lidí, omámený alkoholem i jinými látkami.

Figuranty navíc řídili speciální policisté, kteří proti nim ve skutečných situacích zasahují. Radili jim, jak přivádět zasahující policisty do ještě většího šílenství.

Přesně ve dvě hodiny začala dunět loukou technohudba a stovky figurantů zahájily zábavu. Zatímco probíhalo veselí, na obzoru se sešikovaly stovky těžkooděnců a začal zásah.

Nejdříve velitelé vyslali do technařského kotle členy antikonfliktních týmů. Antikonflitkní týmy jsou novinka. Jde o vybrané policisty, kteří se v civilu a beze zbraní vydají k účastníkům nepovolené akce a snaží se jim domluvit a předejít zásahu těžkooděnců.

Civilisté označeni policejními vestami vyrazili do davu a snažili se mladé lidi přesvědčit, že by měli daný prostor opustit. Marně. Celá snaha vyústila napadením jednoho policisty a antikonfliktní týmy se raději stáhly zpět do bezpečné vzdálenosti.Vybavení těžkooděnce při zásahu. Zdroj: koláž Novinky.cz

Policisté přišli o vysílačku
Ovšem jeden husarský kousek se jim povedl. Nechali si sebrat policejní vysílačku a technaři pak svými peprnými poznámkami narušovali komunikaci policistů. Když se velitelé rozhodli přesunout komunikaci na jiný kanál, tak jim nedošlo, že když to neřeknou maskovaně, tak se na nový kanál přesune i vnímavý technař. A celé martýrium narušeného rádiového provozu tak provázelo celý, zmatený a špatně organizovaný policejní zásah.

Když antikonfliktní týmy neuspěly, přišla na řadu druhá fáze zásahu. Výzva k opuštění prostoru pomocí policisty s megafonem. Tato snaha však měla krátké trvání, neboť přes hlasitou hudbu nebyla jeho slova téměř slyšet. A i kdyby, nikdo by jim výraznější pozornost nevěnoval.

..:. více zde :.

2006-07-20, 8:56:00 • Média 
CzechTek 2006 – legální neznamená komerční!
(minik, K-ultra.com, 18. července 2006)


Nemyslím si, že by bylo nutné se vždy ke všemu vyjadřovat. Průběh letošního Czechteku však bude – a vlastně již je – natolik kontroverzní událostí, že si několik málo myšlenek neodpustím ...


Kouzlo téhle akce nesporně vždy spočívalo nejen v multikulturně-hudebním setkání obrovského počtu podobně smýšlejících lidí na naprosto neformální a neorganizované úrovni. To, nač se s chvěním v zádech lidi kolem freeteknosubkultury vždy těšili, bylo především ono konspirační dobrodružství a sounáležení s komunitou. Jakýsi pocit tajemství a zasvěcení, počínající utajením místa konání teknivalu až do poslední chvíle a pátrání po něm, nekonečné diskuze o tom, kde CzTk bude, volání na anonymní linku s informacemi, až po sdílení společného osudu démonizace senzacechtivými médii, končící v posledních letech otevřeným střetem se státní mocí. Jde o prožitek "malé revoluce ", který letos z Czechteku zmizel, ničím nenahrazen. Asi by se z tohoto pohledu teknival už Czechtekem ani nazývat neměl.

Na druhou stranu je třeba hrát s kartami, které nám byly rozdány. Loňský masakr u Mlýnce jednoznačně ukázal, že v tomto státě už Czechtek postaru udělat nejde. Věci se pohnuly dál a v "zemi nikoho" začaly platit a být tvrdě vymáhány pravidla, do nichž se tento fenomén novodobého undergroundu prostě nevejde. Otázka je položena vcelku jasně – chceme mít mezinárodní DIY happening, který bude nadále pokračovat v započaté tradici, nebo válečné pole plné střepů, dýmu, krve a slz? Chceme se v klidu bavit podle svých vlastních představ, nebo se chceme nechat řezat a mlátit zuřivými robocopy?

Myslím, že nikdo z teknokomunity ani mimo ni není dnes – týden před vypuknutím Czechteku 2006 – schopen odhadnout, jak bude ten letošní teknival vypadat. Kolik přijede lidí? Jací lidé to budou? Nebude akce zneužita ke komerčním cílům?
Možná i zde lze zažít vzrušivé pocity chvění pramenící z nejistoty a nervózního očekávání jak vše nakonec dopadne ...

Myslím, že jsme povinni Novému Czechteku dát šanci. A také bychom si měli uvědomit, že právě teď se dohrává už u Boněnova zahájená partie. DIY komunita je nyní na tahu a všechny pohledy jsou upřeny na šachovnici v Doupovských horách. Ty přející a sympatizující, ale také ty nenávistné a vlčí, čekající dychtivě na každou ovci, která se oddělí od stáda ...

Jedno je jisté, CzechTek jak jsme ho znali je mrtev ...

Ať žije CzechTek !!!

zdroj: ..:. K-ultra.com :.
2006-07-19, 18:28:02 • Komentáře / názory 
UKRAINATEKK 2006
(RBP, K-ultra.com, 18. července 2006)


Je tu jedna pozvánečka pro ty, co se jako já nesmířili se situací okolo loňského Czechteku a už vůbec ne s tím, že letoškem se z tohohle úžasného teknivalu stala párty, kterou můžete vedle komerčních a bezduchých akcí shédnout v programu Reflexu a timto, spolu s kooperací se státním aparátem, přišla o svoji filosofii. Hrstka právě takovýchto renegádů se chystá 11.8. , když už to nejde u nás, udělat s dalšími zahraničními systémy takovouto párty, na Ukrajině. Celá záležitost proběhne na mysu Kazantyp na Krymu, takže nás čeká nemalá cesta. Doufám tedy, že se do té doby něco nezmění a pro ty, co nebudou na místě budu moci napsat a nafotit nějaký ten report.

zdroj: ..:. K-ultra.com :.

2006-07-19, 18:06:06 • FreeTekno akce EASTEK – East Germany 14. -17.7.2006

další foto na: ..:. K-ultra.com :.

2006-07-19, 17:56:31 • FreeTekno akce 
Vzácný pták proti základně USA
(Marek Kerles, Lidovky.cz, 19. července 2006, 7:27)


Úvahy o výstavbě americké protiraketové základny v České republice narazily na nečekaný problém. Rakety totiž možná budou muset ustoupit malému vzácnému ptáčkovi – chřástalovi polnímu.


(…)
„Pokud by se prokázalo, že výstavba raketové základny může ohrozit ptačí populaci, kvůli které byl prostor zařazen do soustavy Natura 2000, budeme samozřejmě všemi dostupnými prostředky bojovat proti tomuto záměru,“ řekl LN Tomáš Brinke, koordinátor pro chráněné ptačí oblasti České společnosti ornitologické. Jak Boletice, tak Libavá přitom jako celek patří k vůbec nejvýznamnějším ptačím územím Natury 2000 v Česku.

celá zpráva na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-07-19, 17:13:56 • Média 
Policisté prý mučili předvolaného vařící vodou
( Pavel Blažek, Novinky.cz, 19. července 2006, 5:13)


Na policejním obvodním oddělení v Týnci nad Labem se podle informací Práva odehrála loni v lednu děsivá scéna. Policisté David Procházka a Josef Hladík měli brutálně ztýrat předvolaného občana Jiřího S.


TÝNEC NAD LABEM – Podle vyšetřujícího žalobce z okresního státního zastupitelství pro Prahu-východ Zdeňka Čermáka ho měli bít, kopat do něj, mlátit ho kovovým teleskopickým obuškem a Procházka ho měl dokonce úmyslně polít vařící vodou z kelímku, čímž byly Jiřímu S. způsobeny popáleniny druhého stupně na rameni, předloktí a na břiše, hojící se zpravidla dva až tři týdny.

Vše jen proto, aby z předvolaného Jiřího S. vynutili doznání ke vloupačce. "Motivem popsaného jednání policistů měla být snaha přinutit Jiřího S. k podání vysvětlení," potvrdil včera informace Práva žalobce Čermák.

"Kovové teleskopické obušky do oficiální výzbroje policistů sloužících na úrovni okresu nepatří, a tito policisté je proto ani pro výkon služby nedostávají. Tento obušek užívají jen některé speciální policejní služby," vysvětlil Právu důstojník policejního prezidia.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.
2006-07-19, 12:06:43 • Média 
Bez čísla, za to s teleskopickým obuškem
(CzechTek WebLog, 19. července 2006, 11:55)


V souvislosti s dnešní informací Novinek.cz o vybraných policejních způsobech a pomůckách, které používají příslušníci Policie ČR se hodí připomenout, že i při loňském zásahu proti CzechTeku si minimálně jeden policista vypomáhal teleskopickým obuškem. Tonfa mu nestačila. Identifikační číslo samozřejmě neměl.
originál fota na: ..:. Techno.cz :.


Pokud netušíte, co je teleskopický obušek krátké info:

Teleskopický obušek je nevelký válec, který se máchnutím ruky přemění v kovovou "distanční tyč". Síla je v jednoduchosti – pádnost úderu takovým ocelovým prostředkem je i v provedení laika dostatečná na to, aby mohl čelit nepoměrně silnější a trénovanější osobě.

(…)
Po jediné ráně teleskopickým obuškem prakticky kamkoliv končí většinou každý konflikt, na rozdíl od desítek ran, které museli v minulosti odolnější jedinci (zvláště ti pod vlivem alkoholu nebo drog) od policistů inkasovat lehčí plastovou tonfou, než došlo k jejich konečné eliminaci. To s sebou paradoxně přinášelo ještě větší riziko velmi vážného poškození lidského cíle. Teleskopem – samozřejmě za podmínek nutné obrany a krajní nouze nebo za podmínek daných zvláštními zákony pro příslušníky ozbrojených sborů – dokážete uštědřit překvapivý úder, který může lámat kosti; například i zásah do ruky vyvolá dostatečnou odezvu.

zdroj a více na : ..:. Časopis Policista 5/2006 :.


Kolik zlomenin napáchal tento přičinlivý těžkooděnec se samozřejmě nikdy nevyšetří.originál fota na: ..:. Techno.cz :.
2006-07-19, 12:06:00 • CzechTek 
Ničeho se nebojte
(Mladá fronta DNES – Karlovarský kraj, 18. července 2006)


Z VAŠICH DOPISŮ

Ničeho se nebojte! Já jsem z Kolína a taky se každý rok scházejí dechovkáři na takzvaném Kmochově Kolíně! Je to každý rok nehorázný bordel uprostřed města. Sjíždějí se sem ochmelkové z celých Čech, ale i pijani z jiných zemí sem zavítají.
Nedělejte si iluzi, že vlachovkáři jsou nějaká společenská elitka. Je to stejná kategorie jako technaři, akorát starší a možná mají více peněz. A co obyvatelé města. Buď se připojí k té bujaré pijatyce, nebo se uzamknou ve svých bytech a nebo zmizí! V každém případě to jednou za rok, každý rok, ten víkend vydržíme.

Hudební toleranci zdar!

Z diskuse k CzechTeku na iDnesVlachovkáři: Nehorázný bordel uprostřed města – to milujem! (zdroj: ..:. baračníci.sweb.cz :.)

2006-07-19, 9:02:00 • Média 
Technaře ohlídá armáda
(Blesk – regionální mutace Čechy, 18. července 2006)


DOUPOV – Přesně za deset dní zažije cvičák tankistů a dělostřelců na Doupově manévry, jaké tu ještě nebyly. Na seřadišti bojových vozidel pěchoty zaduní bubny a rojnice technařů budou v palbě decibelů. To vše jen dvě stě metrů od hranic obcí Maštov a Radnice, mezi hnízdišti chráněného chrástala polního, ťuhýka, strnada lučního a dalších ohrožených druhů. Včera se odehrál poslední protest sdružení obcí Vladař. „Petice nemohla nic zvrátit. Pan ministr se tu nebyl ani podívat. Čekáme, že bude malér. Cesty vedou přes tři obce, v Maštově je domov důchodců. CzechTek je na náhorní planině a reprosoustavy se namíří do obcí,“ lamentuje předseda sdružení obcí Vladař Radan Večerka. Po akci se spojí s ochránci a podají žaloby.
Výběrem 50 hektarů tankodromu nejsou nadšeni ani technaři. „Slíbili otevřít tankovou cestu, ale má tam všude patrolovat armáda a policie. Nestojíme o dozor státu! Máme pronajaté kadibudky i cisternu s vodou. Zvládneme to sami,“ tvrdí zástupci Aliance 23, s nimiž armáda podepsala smlouvu. Šušká se, že pravověrní technaři hledají jiné místo pro utajovanou akci. Na CzechTeku 28.-30. července se čeká 50 tisíc lidí.

2006-07-19, 8:22:34 • Média 
Czechtek 2005
(325collective.com, 17. července 2006)


This is a report from the frontlines of this year's Czech teknival, held the first weekend of August. It is an updated and elongated version of an article that first appeared the week after teknival in ‘Scandaloso’, a free party zine produced in English and translated into as many languages as possible where applicable. To get copies etc, contact scandaloso24(at)yahoo.co.uk

TEK IT UP

The vibrancy of the culture and the beauty of the country have had party-heads coming to CzechTek since 1994. The culture and music festival has grown from small beginnings; two years ago at the largest CzechTek so far there were around 30-40,000 participants including dozens of sound systems.

..:. více zde :.

2006-07-19, 7:26:01 • Média 
Paroubka bych fotil s popravčím mečem
(Renata Kalenská, Lidovky.cz,17. července 2006, 11:06)


Václava Klause by prý zvěčnil jako habsburského autokrata a Topolánek by byl za sedláka. "Nelíbí se mi hon na Paroubka a Ratha. Volil jsem ČSSD," říká světoznámý fotograf a malíř Jan Saudek.


(…)

LN Zachrání nás Jiří Paroubek? Co si o něm myslíte?

Já jsem se s ním nikdy nesetkal, ale rozhodně nepovažuji za politický krasopis prohlašovat o něm, že je hovado. Neznám ho natolik, abych se za to mohl postavit.

LN Já po vás nechci, abyste řekl, že Paroubek je hovado.

Ne, ne, ne. Ale váš konkurenční deník MF DNES se zeptal na totéž Sáry. Ona je pravičačka, dědička velkých pozemků a rybníků na Moravě. A přesto se nepostavila na stranu populistického názoru, že najednou všichni z nejoblíbenějšího politika Paroubka dělají hovado.

LN Jak jste přišel na to, že jej lidé mají za hovado? Vždyť ve volbách získal jen o pár hlasů méně než vítězná ODS.


Ale v metru a tramvajích máte všelijaké pirátsky vylepené plakátky proti Paroubkovi. Připadá mi to fašistické a naprosto politicky neúnosné. Totéž se týká doktora Ratha! Teď se mu pokouší najít nějaké nesrovnalosti – milionové, zatímco miliardové nikomu nevadí. Nemám rád tenhle hon na člověka jen proto, že má motýlka.

(…)

LN Rozumím. Proč je ale potom tak populární prezident Klaus?

To vám taky mohu říct! On mi hlavu neutrhne. V roce 1943 jsem šel kolem Václavského náměstí a tam byla velká demonstrace. A všichni ti lidé měli zdvižené pravice a několikrát za sebou křičeli „Heil“. V roce 1948 po puči tam zase stálo sto tisíc lidí. Měli zdvižené pěsti a zpívali Píseň práce. A v roce 1989 tam zvonili klíči. A byli to totiž lidé! Ta kohorta... Nebo tedy... Já se to nebojím říct – ta lůza bude vždy milovat toho, koho jim předložíme. Při úmrtí Josifa Vissarionoviče plakaly ženské nepředstíraně! I pro Gottwalda plakaly! A musíte uznat, že Klement Gottwald neměl charisma.

celý rozhovor na: ..:. Lidovky.cz :.Lůza bude vždy milovat či nenávidět toho, koho jim předložíme – zdroj: ..:. fotobanka.ctk.cz :.
2006-07-18, 11:07:00 • Média 
Nad první českou organizovanou technoparty, která by měla proběhnout na základě historického kompromisu mezi establishmentem a jeho odpůrci, se vznášejí otazníky. Nad organizací prvního státně podporovaného srazu evropských kraválistů má totiž bdít policie vojenská i civilní, což přitahuje zvlášť jejich nejmilitantnější složky, kterým to poskytne příležitost pořádně se poprat. K tématu se vrátíme.

Bohumil Doležal: Z posledních dnů – celý kometář na: ..:. Neviditelnýpes.cz :.

2006-07-18, 10:20:00 • Média 
Armáda se kvůli CzechTeku dočasně vzdá části vojenského újezdu
(Pavel Otto, iŽurnál.cz, 17. července 2006, 18:24)


Ministerstvo obrany dočasně vyjme ze svého majetku padesátihektarovou louku ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku, kde se bude koncem měsíce konat technoparty CzechTek. Jinak by tam totiž nesměli vstoupit nejen tanečníci, ale případně ani republikoví policisté.


Na území armádních výcvikových prostorů může podle zákona zasahovat výhradně jen Vojenská policie – pro republikovou to je zakázané území. To samé platí i pro civilisty, pokud nemají zvláštní povolení. Volný přístup na zmíněnou louku bude ovšem pro neukázněné technaře znamenat riziko konfliktu právě i s muži a ženami v zelených uniformách.

Potvrzuje to Jan Pejšek z resortu obrany: "Vojenská policie bude samozřejmě také spolupracovat, zejména na regulaci dopravy, a bude střežit, aby účastníci CzechTeku nevnikli – ať už vědomě nebo nevědomě – do okolního vojenského prostoru. Může zasáhnout, pokud bude nějakým způsobem ničen majetek ministerstva obrany."

Zajištění pořádku a bezpečnosti mimo vojenský újezd pak bude úkolem pouze pro příslušníky republikové policie. Letos je to vůbec poprvé, kdy se na pořádání CzechTeku podílí stát. Novinkou je i to, že místo konání je dopředu známé.

Armáda nechce ponechat nic náhodě – má už připraveny mapky s nejkratšími příjezdovými trasami, které bude rozdávat tanečníkům na hraničních přechodech. Proti konání akce protestují stovky lidí z okolních obcí a také ekologové.

zdroj: ..:. iŽurnál.cz :.
2006-07-18, 10:08:33 • Média 
Technaři na Doupově? To bude velký průšvih
(Mladá fronta DNES – karlovarský kraj, 17. července 2006)


Radan Večerka, předseda sdružení obcí Vladař, se snažil peticí odvrátit CzechTek. Neuspěl.

Mašťov – Snažil se odvrátit technoparty ve vojenském prostoru v Doupovských horách, ale neuspěl. „Bude to velký průšvih,“ upozorňuje Radan Večerka, předseda sdružení obcí Vladař, které spojuje obce z okolí Doupovských hor.
JUDr. Radan Večerka – Český konzervativní hysterik – zdroj: ..:. Konzervativní strana.cz :.

Jak dopadla petice?
Chystáme se sebrat petiční archy z Radonic a některých dalších obcí. Bude to několik set podpisů. Před třemi týdny jsme už ale znění petice dali na vědomí ministerstvu obrany a v pátek nám od pana ministra přišla odpověď. Na jejím základě uvažujeme, že je zbytečné petici s podpisy na ministerstvo ještě posílat.

Jak to? Co ministr Kühnl napsal?
Že je všechno v pořádku a jak má být. Odkázal na to, že na armádním pozemku se technoparty koná proto, aby neprobíhala nekoordinovaně někde jinde. Sice se říká, že se letos koná ve vojenském prostoru, aby neovlivnila obyvatele, ale tato část vojenského újezdu, kde stojí ubytovna vojsk a tankodrom, je poměrně hustě osídlena. Kilometr je to do Mašťova a jeden a půl kilometru do Radonic. Když tam motory tanků zaduní, jsou v obcích slyšet. A CzechTek bude ještě hlučnější.

Ale podle mapy je vzdálenost Mašťova od tankodromu tři kilometry.
Ne. Vzdušnou čarou je to kilometr.

Jak se podle vás CzechTek projeví na životě ve vesnicích?
Příjezdové cesty vedou přes tři vesničky. Ve dne v noci tudy budou jezdit auta. Nikdo se nevyspí. V Mašťově přitom sídlí domov důchodců i ústav pro postižené ženy. Pozemek pro technoparty leží na náhorní planině nad obcemi a podle plánků, které jsem viděl, budou reproduktory namířeny k vesnicím. Jsou všechny předpoklady pro to, že to bude velký průšvih. Technoparty nebude mít ani žádný ekonomický přínos pro podnikatele v obcích, protože účastníci CzechTeku si vozí jídlo a pití s sebou.

Myslíte, že ministerstvo obrany obce podrazilo?
Ministerstvo nám nedává šanci. A to i kvůli neznalosti pana ministra. Nebyl se tu podívat. Nikdo z vedení vojenského újezdu není pronájmem pozemku pro technoparty nadšen, ale plní rozkazy, které dostali.

Poznámka CzTk Blogu:
Vytrvalou kampaň Radana Večerky proti CzechTeku ve vojenském prostoru na Doupově je možné vysvětlit i jeho politickými ambicemi. Ve svém životopisu uvádí, že je byl manažerem Občanského fóra v Karlových Varech i členem karlovarského zastupitelstva.V roce 2004 kandidoval neúspěšně v senátních volbách ve volebním obvodu Karlovarsko za Konzervativní stranu. Za pár měsíců se konají volby do obecních zastupitelstev a Senátu (volební obvody Chomutov, Sokolov) a tak se každé zviditelnění v mediích hodí.
Jasno bude na podzim, případně dřív, když se ho nějakým omylem některý novinář zeptá.
Politický talent Radan Večerka každopádně prokázal. Vyvolávání hysterie a vykřikování zcela zjevných nesmyslů mu jde víc než dobře.

2006-07-18, 8:51:00 • Média 
Ospalý Mašťov. Tady zaduní CzechTek
(Bohumil Zeman, Mladá fronta DNES – Karlovarský kraj, 17. července 2006)


V EPICENTRU PŘED BOUŘÍ.

Armáda pronajala pozemek na okraji výcvikového prostoru Hradiště na technoparty. Přijet má až třicet tisíc příznivců dunivé hudby z Česka i Evropy. Ves Mašťov se sedmi sty obyvateli zřejmě nápor bavících se davů odnese nejvíce.

Doupovské hory – Po úzkých silničkách pod Doupovskými horami se prohání džípy plné výsadkářů. Na louce stojí pod maskovacími sítěmi náklaďáky a pásová bojová vozidla pěchoty. Asi čtyři kilometry odsud v obci Mašťov si v baru Madagaskar nechává voják čepovat pro žíznivé kamarády pivo do plastových lahví.
„Je tu cvičení čtvrté brigády. Až tu za čtrnáct dní skončíme, vystřídá nás CzechTek,“ říká muž v uniformě.

..:. více zde :.

2006-07-17, 21:35:42 • Média 


..:. více zde :.

2006-07-17, 19:23:00 • FreeTekno akce 
Obcím se pořádání CzechTeku nelíbí, jsou však bezmocné
(Novinky.cz, 17. července 2006, 12:01)


Obce v okolí vojenského prostoru Hradiště v pondělí odešlou petici ministerstvu obrany proti konání technoparty CzechTek. Podle starosty Mašťova na Chomutovsku Josefa Slunéčka se ale nakonec na arších moc podpisů nesešlo. Obce totiž petice rezignovaně stáhly poté, co ministerstvo podepsalo smlouvu s organizátory taneční party.


MAŠŤOV/PRAHA – "Na podpisových arších je něco mezi 40 a 50 podpisy," řekl Novinkám mašťovský starosta Slunéčko. "Když ministerstvo podepsalo smlouvu, tak jsme petici stáhli a už jsme ji ani nenabízeli k podpisu," dodal.

(…)
Některé technaře legální CzechTek možná odradí
Letošní akce má dokázat, že technařům nejde o vzpouru. Myslí si to David Čermák, který se podílel na pořádání protestních akcích proti policejnímu zásahu na loňském Czechteku u Mlýnců na Tachovsku. Legálnost a organizovanost party ale některým ortodoxním technařům (tzv. teknařům) může vadit.

"Podle mě přesně o tu vzpouru jde. Tím mám na mysli odpor vůči tomuto systému, establishmentu. To právě vylučuje jakoukoli spolupráci s úřady," píše na stránkách czechtek.bloguje.cz technař s přezdívkou Krtek.

(…)
Chřástal přežil i vojenské cvičení
Na CzechTek se chystá i Karel Jech, který pracuje na ministerstvu životního prostředí a letos kandiduje do pražského zastupitelstva za Stranu zelených. Před dvaceti lety velel četě chebského tankového praporu a má zkušenosti se cvičeními v prostoru Hradiště.

"V parku vojenské techniky v noci hučely agregáty na svařování, tankovala se nafta, řezalo se, nýtovalo, čepovaly se pásy, brousilo, kovalo, seřizovaly motory, probíhala očista techniky, kompresory profukovaly filtry, doplňovala se munice. Cvičení probíhalo i deset dnů nepřetržitě," popsal Jech průběh vojenských akcí v Doupovských horách na czechtek.bloguje.cz. "Chřástal to přežil," uzavřel Jech.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.
2006-07-17, 18:12:00 • Média 
Policisty z CzechTeku nikdo nepoznal, trestu unikli
(iDNES.cz, 14. července 2006, 1:00)


Plzeňské státní zastupitelství po roce dokončilo prověřování policejního zásahu na CzechTeku. Ani jeden policista nebyl za svůj exces na technoparty obviněn. Podle žalobkyně Antonie Zelené se většinou nepodařilo zjistit totožnost chybujících těžkooděnců.

Plzeňské státní zastupitelství řešilo v souvislosti s policejním zákrokem proti loňské technoparty CzechTek na Tachovsku 28 případů.

Žádné obvinění policisty ale nepadlo. Nepodařilo se totiž zjistit, který konkrétní těžkooděnec při zásahu pochybil. I když byly natočeny desítky videozáznamů, policisty se identifikovat většinou nepovedlo.


"Záběry z vrtulníku sice dobře mapovaly situaci, ale byly z příliš velké vzdálenosti. A policejní dokumentaristé museli natáčet až za kordonem, aby sami nepřišli k úrazu," řekla iDNES.cz žalobkyně Antonie Zelená.

Policisté sice stáli v kordonu na předem určených místech, ale ani to zjištění jejich totožnosti nepomohlo. "Když se kordon hnul a během zásahu se roztrhl, tak už nešlo zjistit, kdo kde přesně byl," uvedla státní zástupkyně.

Policisty nebylo možné identifikovat
Žalobkyně zároveň odmítla, že by státní zastupitelství nemělo snahu pochybení policistů potrestat. "Objektivně nebylo možné policisty ztotožnit," zdůraznila.

Podle ní byly už definitivně uzavřeny všechny případy kromě případu mladé dívky, která při policejním zásahu spadla na loket a poranila se. Její stížnost ještě prověřuje Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Ve hře je také ještě exces čtyř policistů, které při zásahu natočila kamera. Na záběru je vidět, jak kopají do mladíka již zpacifikovaného a ležícího na zemi. I když inspektoři ani žalobkyně neshledali porušení zákona, případ ještě prověřuje Nejvyšší státní zastupitelství.

Naopak obviněno z útoku na policisty bylo po CzechTeku devět technařů. Tři soud osvobodil, jeden byl potrestán podmíněně.

Rozdíl mezi počtem obviněných technařů a nevypátraných policistů vysvětluje Zelená právě obtížností identifikace.

"Policisté vypadají na záběrech z dálky všichni stejně. Účastníci technoparty oproti tomu mají nějaké konkrétní znaky, například barevné tričko či batoh," podotkla Zelená.

Policejní zásah ohlídá více kamer
Státní zastupitelství na základě vyšetřování vydalo doporučení, jak by policie měla příště postupovat. Policisté tak podle mluvčího policejního prezidia Pavla Hantáka přijali řadu opatření.

Případné policejní zákroky proti většímu počtu lidí bude nově zabírat více kamer. Záběry budou živě přenášeny do stanoviště velitelů zásahu. "Ti tak budou moci operativně rozhodovat podle aktuální situace a případně rovnou vyhodnocovat možné excesy," řekl Hanták iDNES.cz.

Policisté ale chtějí především podobně sporným zásahům zabránit. Pomoci jim k tomu mají takzvané antikonfliktní týmy, které se budou snažit otupit vzájemnou nevraživost mezi účastníky a policisty.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.

Poznámka CzTk Blogu:
Jakým způsobem se státní moc snaží (bez ztrát z vlastní řad) vypořádat s nezákonným postupem svých ozbrojených složek, dokresluje několik dalších faktů:

Značná část policistů neměla identifikační čísla. V jednom případě se dokonce prokázalo, že policista měl číslo falešné. (Použití falešného čísla není přitom podle státního zastupitelství trestným činem).
I v případě, kdy se policisty podařilo identifikovat, nebyli obviněni, ale vina za incident byla a priori přiřčená účastníkovi CzechTeku.

Státní zastupitelství rovněž absurdně odmítá jakoukoliv odpovědnost velitelů družstev i velitele celého zásahu. Uvidíme jakým způsobem se bude snažit vykroutit z trestního oznámení na velitele zásahu, které koncem června podala Liga lidských práv.

Důkazech o nezákonnostech policie je víc než dost. Zcela jednoznačně je prokázala zpráva ombudsmana. Bohužel zůstala na půl cesty a ombudsman ani nevyužil svého práva, aby trestní stíhaní navrhl sám. Postup státního zastupitelství jen opět dokazuje, že jeho nezávislost je pouze chiméra.

Pověstnou třešničkou na dortu za zahlazením státního masakru je pak povýšení tří policejních potentátů. Vladislav Husák, ačkoli byl z titulu své funkce přímo odpovědný za pořádkové jednotky – težkooděnce, byl jmenován policejním prezidentem.
Na jeho místo nastoupil také zasloužený CzechTeko bijec Jan Brázda, velitel západočeských mlátiček. A do třetice prezident Klaus, před několika měsíci kritik zásahu, v květnu povýšil velitele západočeské policie Antonína Moltaše. Kdyby policista Čermák nezmlátil Kateřinu Jacques, povýšil by na generála i Vladislava Husáka.Jedna z fotek s policistou bez služebního čísla – zdroj: ..:. techno.cz :.
2006-07-17, 17:49:00 • Média 
CzechTek 2005: Policie je stále bez trestu
(Barbora Straňáková, Lidovky.cz, 13. července 2006)


PLZEŇ Loňský CzechTek přinesl řadu trestních oznámení, před soudem nakonec stanulo sedm lidí. Všechny případy, které skončily u soudu, se týkaly trestných činů spáchaných pouze účastníky CzechTeku 2005 v Mlýnci na Tachovsku. Agresivní příslušníci policie ani rok po skončení technoparty zatím nebyli potrestáni.

Podle informací plzeňského státního zastupitelství byli tři účastníci technoparty odsouzeni podmíněně, jednomu technaři udělil soud trest v podobě prospěšných prací a jeden člověk má trestní stíhání podmíněně zastaveno. Jeden případ zatím ještě není v právní moci. Soud s mužem, který měl vloni koncem července házet kameny na policistu a zranit ho, se znovu projednává. U osmého vyšetřovaného účastníka CzechTeku bylo sice zahájeno trestní řízení, ale ten je od září loňského roku v cizině, a policisté ho proto nemohou vyslechnout.


Čtyři policisté, kteří zbili účastníka CzechTeku, nakonec stíháni nebudou. Inspekce ministra vnitra odložila případ čtveřice chebských policistů už v prosinci, přestože je usvědčovaly záběry kamery. Na nich čtyři těžkooděnci povalí mladíka na zem, a poté ho bijí tonfou.

Již loni v prosinci zastavili policisté i stíhání organizátora CzechTeku Václava Šrouba. „Byl obviněn z poškozování cizí věci, nakonec se ale ukázalo, že nešlo o trestný čin,“ popsala průběh jeho advokátka Klára Slámová.

Inspekce ministerstva vnitra, která se vyšetřováním zabývala, nenašla u dalších obvinění konkrétní viníky, všechna podání „civilistů“ byla proto odložena. Jedna ze zraněných účastnic proto nakonec letos koncem června podala prostřednictvím Ligy lidských práv trestní oznámení na velitele zásahu.

Právníci z Ligy lidských práv také poslali v polovině června stížnost dozorující státní zástupkyni Antonii Zelené, která se případy z loňského CzechTeku zabývá. „Teď se k tomu nemůžu vyjádřit, protože jsem to ještě nenastudovala,“ řekla však včera LN Zelená.

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.
2006-07-17, 14:15:49 • Média 
Mají CzechTek za humny a bojí se
( Jakub Blažek, iDNES.cz, 17. července 2006, 9:47)


Většina ze sedmi set třiceti lidí z Mašťova v Doupovských horách s obavou vyhlíží osmadvacátý červenec. Necelé tři kilometry od nich se totiž v ten den na pozemky, jež zapůjčila armáda, sjede na deset tisíc technařů, aby tu „spustili“ pověstný CzechTek.


(…)

Podle místostarosty Radonic Miroslava Ondrejky se lidé bojí i proto, že mají o CzechTeku málo informací. „Je to těžké, pro ně CzechTek znamená hlavně ten brutální zákrok, který viděli loni v televizi, jinak o něm ani o účastnících moc nevědí,“ vysvětluje místostarosta

(…)
Do organizace technoparty se zapojí armáda i policie, která jedná s organizátory party. Oproti loňsku, kdy více než tisíc těžkooděnců proti účastníkům za pomoci vodních děl a dělobuchů tvrdě zasáhlo, je to obrat o sto osmdesát stupňů. Oddechly si obě strany – technaři i policie.

„Je to dobře, díky tomu přijede i víc lidí, když je to teď takhle organizované,“ říká Michal z Prahy, který se na přípravě technoparty spolupodílí a na místě provozuje jeden takzvaný sound systém.

Policisté si zase pochvalují, že mají s kým jednat. „Je to o moc lepší, než když se organizátoři skrývali v anonymitě,“ říká mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.(…)

Policie se připravila i na variantu, že by se konal paralelně ještě další CzechTek. Po kritice, která se po loňském zásahu snesla na hlavu ministra vnitra, si policisté vypracovali manuál, jak v takových situacích postupovat. „Obrazně se dá říct, že se pokusíme o to, aby měl každý účastník svého policistu, navázal s ním kontakt a policista mu vysvětlil, že jedná protiprávně, a dal mu možnost, aby přestal,“ popisuje Hanták.

celý článek na: ..:. iDNES.cz :.
2006-07-17, 10:46:40 • Média 


..:. více zde :.

2006-07-17, 9:23:00 • Cross Club 
Sebeobrana proti novému silničnímu zákonu
(autor není znám, 17. července 2006)


Myslím, že by bylo dobré co nejvíce řidičů informovat o možnostech obrany při kontrole a obstrukcích, které sice body nezachrání, ale alespoň zaměstnají úřady.
Budu stručný: hlavní zbraní je požadování kalibračního protokolu, který musí policista předložit na místě a to v ORIGINÁLE (event. notářsky ověřená kopie), dále Vám musí ukázat kalibrační známky na těle měřícího zařízení a jeho hlavě (v praxi to znamená Vás naložit, zavézt k radaru, což na např. na dálnici zabere půl hodiny). Pokud něco z toho na místě nemá, je třeba to uvést do protokolu a měření je neplatné (a lze zvážit podání trestního oznámení za zneužití pravomoci event. pokus o podvod).
Dále máte právo žádat o dodatečné přezkoumání měřícího zařízení – to bude sice asi v pořádku, ale radar bude na dva tydny vyřazený – když to tak udělají všichni nebude čím měřit.
Pokud Vám připadá příslušník při kontrole pod vlivem alkoholu či nějaké látky a uvedete to do protokolu, měl by se neprodleně odebrat na odběr krve, aby toto podezření vyvrátil. V přestupkovém řízení lze také požadovat dokument o tom, že daný příslušník byl proškolen k obsluze radaru a samozřejmě také notářsky ověřenou kopii jeho OP nebo jiného průkazu, aby byla jistota, že je skutečně tím za koho se vydává. Atd.

2006-07-17, 9:19:49 • Přišlo e-mailem 
Hyde Park pro uličníky
(Bohumil Doležal, Neviditelnýpes.cz, 17. července 2006)


Minulý rok vzbudil policejní zásah proti technoparty Czech Tek velké pobouření. Protestovali účastníci, přidala se opozice, která v sobě náhle a poněkud účelově objevila svobodomyslné pudy a upletla si z nich bič na vládní koalici, zapojili se někteří publicisté. Díky této jednotné frontě to chvíli vypadalo, že se technoparty přestěhuje do Prahy. Vládní politici projevili slabost a začali přemýšlet o tom, jak příště zařídit, aby se technaři najedli a Česká republika zůstala celá. Tak se v hlavě ministra obrany (v hlavě ministra obrany bývá poměrně dost prázdného místa, možná i proto, že s vlastní obranou si zatím velké problémy neděláme) zrodil nápad dát technařům k dispozici místo v některém z pohraničních vojenských prostorů. Nápad se všeobecně zalíbil a byl přijat.

celý fejeton na: ..:. Neviditelnýpes.cz :.

2006-07-17, 8:54:00 • Média 
Muziky na Doupově
(Karel Jech, 16. července 2006)


Nemohu souhlasit s odporem ČSOP a sdružení obcí Vladař proti místu konání letošního CzechTeku.

Petr Stýblo z ČSOP se vyjádřil, že: „Vojenské cvičení by vydávalo zvuky sporadické, nikoliv hluk dnem a nocí.“ (LN 14. 7. 2006) a dále: „I kdyby tam vybuchovaly bomby, tak to bouchne, a pak je klid, ale tři dny nepřetržitého hluku nemohou mláďata přežít.“ (LN 13. 7. 2006).

Nebude to letos poprvé kdy bude na Doupově muzika. Jen okolnosti budou jiné. Hlasitá muzika zněla nad Doupovskými hvozdy již před 20 lety. V roce 1986 jsem tam strávil řadu týdnů. Tehdejší hity Michala Davida – Když se podaří, co se dařit má…., Ivety Bartošové – Knoflíky lásky, Lucie Bílé – Neposlušné tenisky… a dalších populárních normalizačních hvězdiček se linuly z ampliónů velitelských vozů PV3S na kilometry daleko od polního tábora na Sedlci. Na tehdejší dobu bylo ozvučení velitelských vozů na slušné úrovni, muselo být slyšet na ploše v řádu desítek hektarů, „Bez spojení není velení“ a s výkonem dnešních sound systémů se dá srovnávat. Fungoval i vojenský rozhlas rozvedený po mnoha místech celého vojenského prostoru. Tenkrát se tomu říkalo kulturní vyžití. Chřástal to přežil.ČSOP píše o „sporadickém tábořišti vojáků“ u Sedlce. Přátelé z ČSOP se asi domnívají, že večer na táborem teskně zazní polnice, ohlásí večerku a až do ryčného budíčku je slyšet jen spokojené odfrkávání mužstva. Jenže střelby se konaly i noční, s použitím infrapřístrojů a už tehdy s laserovými zaměřovači. V parku vojenské techniky v noci hučely agregáty na svařování, tankovala se nafta, řezalo se, nýtovalo, čepovaly se pásy, brousilo, kovalo, seřizovaly motory, probíhala očista techniky, kompresory profukovaly filtry, doplňovala se munice…. Cvičení probíhalo i deset dnů nepřetržitě. V noci probíhaly přesuny, poplachy, podplukovník Blecha v trofejním polopásáku objížděl pozice… Vyspat se pár hodin šlo jen s tankistickou helmou na uších. Chřástal to přežil.


Na ostrých tankových střelbách byla paradoxně velká spotřeba munice do malorážek. Malorážkové hlavně se měly používat na zastřelování tankových kanónů. Ale hodily se také pro lov zvěřiny, lampasáci vyžadovali zpestření jídelníčku. Chřástala tenkrát nikdo neznal. Jen některým důstojníkům ti bažanti připadali nějak malí, srnčí se jim zdálo nějak nedopečené ….

Doupovské hory skýtají dostatek klidných útočišt. S celou četou a polní kuchyní (11 náklaďáků a tři obrněné transportéry) jsem se v roce 1986 schoval na tři dny u Sedlečka tak důkladně, že nás nikdo z velení pluku nenašel. Za příkladné maskování jsem byl pochválen před nastoupenou jednotkou a za nedodání stravy velitelství zároveň degradován. Myslím tedy, že i chřástal si dokáže najít vhodný úkryt před technem.

Dubnové týdny, tedy období hnízdění ptactva, bývaly na Doupově ve znamení pracovního nasazení pracovních čet nasluhovačů. Z celé karlovarské divize byli na Doupov převeleni potrestaní vojáci a před odchodem do civilu prováděli opravy výcvikového prostoru ale hlavně přípravu dřeva na topení v polních kuchyních a srubech. Stromy se kácely tzv. bleskovou metodou. Ve výši pupku (kdo ze starých mazáků by se ohýbal, když už to má za pár?) se kmen stromu omotal bleskovicí (slangové označení pyrotechnické zápalné šňůry s velkou razancí) a odstřelil. Na kmen o průměru 10 cm stačily 3-4 závity, na sloupovinu cca 10 závitů, na stromy v mýtním věku se ještě přidávaly výbušky. Vskutku citlivá metoda….V říjnu pak nastupovala druhá várka nasluhovačů.

Starostové ze sdružení Vladař se obávají dopravního kolapsu na úzkých silničkách. Já živě vidím přesun motostřeleckého pluku po vlastní ose z Chebu na střelnici Mětikalov a na tábor u Sedlce. Kolona těžké techniky (OT, tanky, děla, auta, cisterny …) byla přes 20 km dlouhá. Na cvičení spřátelených armád Štít se na Doupov sjelo pluků tuším šest. Ani největší soudsystém nezabere na silnici tolik místa jako tank T 55 na podvalníku. Navíc jsou na silnicích výhybny a vedle zpevněná parkoviště.

Letos si rád sednu na kolo a pojedu si na Doupov poslechnout muziku. A rozhodně při tom nebudu mít vůči přírodě takové výčitky jako před 20 lety. A obavy ČSOP a sdružení obcí Vladař nesdílím. Chřástal mi dá za pravdu.

Ing. Karel Jech, četař absolvent v záloze, vedoucí odd. vzdělávání a osvěty MŽP – text však nevyjadřuje stanovisko ministerstva, v roce 1986 velitel čety týlového zabezpečení tankového praporu motostřeleckého pluku Cheb, v roce 2006 kandidát Strany Zelených do zastupitelstva hl. m. Prahy.
2006-07-17, 8:45:00 • Přišlo e-mailem 
hra ke stažení na: ..:. hell-machine.mysteria.cz :.
2006-07-16, 21:40:26 • Odkazy 
Český ruch
( Petr Fischer, Hospodářské noviny, 14. července 2006)


Ministr dopravy Milan Šimonovský odmítá změkčení bodového systému, v úvahu naopak přichází přitvrzení normy. Prezident Václav Klaus se aktivně zapojil do jednání o vládě. I komunisté začali řešit povolební remízu, v zájmu republiky jsou připraveni nominovat svého šéfa sněmovny. Na Pražském hradě je vystaveno Masarykovo křeslo od Josipa Plečnika. Jaderná elektrárna Dukovany vážně havarovala, naštěstí jen v rámci bezpečnostního cvičení.
Technaři jsou rozděleni v otázce účasti na povoleném CzechTeku ve vojenském hvozdu Doupovských hor. »Ortodoxní teknaři pojedou do Bulharska,« prorokuje Krtek, tanečník, který povolenou akci kritizuje, protože jí chybí osten »boje proti establishmentu«. Šabina na Sokolovsku je vesnicí roku, od krajského úřadu za odměnu dostane zlatou stuhu a pěkných pětačtyřicet tisíc korun. Ornitologové prosí armádu, aby zůstala v jihočeských Boleticích, díky vojákům se prý udržuje biodiverzita místa. Daniel Landa už šest týdnů vede českou hitparádu.
Miloš Zeman podpořil Paroubkův návrh na vládu odborníků a změnu volebního zákona. V Olomouci se přestal čichat toluen. »Objevují se ale děti, které čichají plyn ze zapalovačů,« tvrdí terapeut P-centra Michal Majer. Pražský gynekolog Jelínek doporučuje ženám, aby před cestou k moři oddálily »své dny«.

2006-07-16, 12:21:00 • Média 
I created a box with another juuuuuuuuuuuuuniverse
(xChaos, TečkaCZ.cz, 11. července 2006, 23:48)


Ne, nenabídneme vám ke stažení 10. díl 5. série Futuramy (The Farnsworth Parabox), ale zprávy Českého rozhlasu z 11.7.2006, 20:00.

Chcete znát definici mediálního viru ? Tak si poslechněte tohle.

Neboli... technaři, stejně jako Paroubek, dostali nabídku na vstup do "duhové koalice".

Zbývá dořešit dvě otázky: a) kde je ukryta krabice s naším původním paralelním vesmírem (viz již zmiňovaný Farnsworth Parabox ... doporučuji vaší pozornosti zejména ten vesmír, ve kterém nebyly žádné další krabice) b) případně také jak zabránit vogonské flotile, aby ho zdevastovala

zdroj: ..:. TečkaCZ.cz :.

2006-07-16, 10:13:37 • Média 
c23chtek 2oo6
12th anniversary of the 1st Teknival in Cz


Letosni teknival se bude konat na okraji vojenskeho ujezdu Hradiste alias Doupovske hory od 28.7. Pozemek je radne pronajat a rozlohou cca 70 ha je naprosto dostacujici. Nachazi se v okoli bodu o souradnicich 50dg15mn24sc severni sirky a 13dg13mn23sc vychodni delky. Pristup bude mozny individualne pres prilehle komunikace, doporucujeme vsak uzit tzv. starou tankovou cestu, ktera bude od stredy zprastupnena a oznacena. Na tuto cestu je mozne se napojit ze silnice c.226 mezi Podborany a Vroutkem nebo ze silnice c. 221 mezi Podborany a Nepomysli. Na miste bude mozno zakoupenim samolepek v hodnote 50,- Kc podporit financovani akce.
Obchodnici a stanky nepatrici k technokomunite budou lyncovani, zneucteni a zesmesneni za vychodu slunce.

In diesem Jahr findet czektek am Rande von Militargebiet Hradiste aka Doupovske hory (Doupovske Gebirge) ab 28.7. statt .Das Grundstuck ist ordnungsgemass gemietet und cca 70 Ha gross ,was voll genugend ist. es befindet sich in der Umgebung von Punktkoordinaten 50dg15mn24sc nordlicher Breite und 13dg13mn23sc ostlicher Lange. Eingang durch nahliegende Strassen moglich , doch wir empfehlen sogenannte "alte Panzerstrasse",die ab Mittwoch aufgeschlossen und markiert sein wird.Auf diese Strasse kommt man von der Strasse Nummer 226 zwischen Podborany und Vroutek oder von der Strasse 221 zwischen Podborany und Nepomysl. Finanzierung der Aktion kann an Stelle mit Einkauf von Stickers unterstuzt werden.
Alle Geschaftsleute und Stander ,die der Teknoscene nicht angehoren ,werden beim Sonnenaufgang gelyncht,verunehrt und lacherlich gemacht.


This year,czechtek is going to take place at the edge of military area Hradiste alias Doupovske hory (Doupovske Mountains) from 28.7.. The land has been properly hired and is about 70 Ha large , which is completely sufficient. It si located near point coordinates 50dg15mn24sc of northern latitude and 13dg13mn23sc of eastern longitude. It is possible to enter the area from adjoining roads,but we recommend so called "old tank road ", which will be free for use and marked from Wednesday . This road can be reached from road no.226 between Podborany and Vroutek or from Road no.221 between Podborany and Nepomysl. You can help finance the event by buying stickers at venue of teknival.
All non-tekno traders and stands will be lynched , esposed and dishonoured at crack of dawn.

Technival 2006 en Republique Tcheque aura lieu sur le terrain militaire de Hradiste dans la region de Karlovy Vary(L'ouest de CR),Doupovske hory. Le terrain est legalement loue (habituellement reserve aux manoeuvres de l'armee ). La superficie 70 000m2 est suffisante. Info geographique:50dg15mn24sc N 13dg13mn23sc E Pour entrer nous recommandons prendre le vieux chemin de char.Ce chemin sera indique depuis mercredi 26.7.Comment vous pouvez trouver ce chemin de char?Vous avez deux possibilites.Prendre la route 226 entre Podborany et Vrotek ou la route 221 entre Podborany et Nepomyli a puis suivez le panneau indique le chemin de char. Si vous voulez soutenir le technival,vous pouvez acheter les vignettes autocollantes (une pour 50 Kc,2euro).
Les commercants avec des kiosques qui ne font pas partie da la communaute du techno seront detruits ..vexe..

zdroj: ..:. czechtek.freetekno.org :.
zdroj: ..:. freetekno.cz :.
2006-07-15, 13:43:00 • CzechTek 

2006-07-15, 13:39:00 • CzechTek 
Nacionalisté nabízejí pomoc odpůrcům CzechTeku
(Karlovarské noviny, 15. července 2006)


Hradiště – Česká nacionalistická Národní strana je ochotna pomoci obcím, které mají být dotčeny letošním ročníkem CzechTek, jež se bude konat na přelomu července a srpna ve vojenském prostoru Hradiště. Šéfka strany Petra Edelmannová, kterou si lidé pamatují například v souvislosti s kauzou koncetračního tábora v Letech, kdy prohlásila, že Romové umírali v Letech kvůli nedodržování hygieny, už zaslala starostům daných obcí dopis.

..:. více zde :.

2006-07-15, 13:25:00 • Média 
CzechTek: starostové obcí v okolí Doupova se chtějí obrátit na soud
(Mladá fronta DNES – severní Čechy, 14. července 2006)


Mašťov – Na soud se chtějí obrátit představitelé obcí ze sdružení Vladař. Protestují proti plánovanému konání technoparty CzechTek ve vojenském prostoru Doupov. Starostové se již smířili s tím, že letošní akci nezabrání, rázně se však staví proti tomu, aby v jejich sousedství probíhaly technopárty opakovaně.

„V tisku se objevily zprávy, že pokud letošní akce proběhne bez problémů, bude se opakovat. Pokud by to tak mělo být, obrátíme se na soud. Podle našeho názoru je totiž i letošní akce nezákonná,“ řekl předseda sdružení obcí Vladař Radan Večerka. Odkazuje přitom na zákon, podle něhož se vojenské újezdy mohou používat jen při obraně země nebo výcviku armády.
Podle Jana Pejška z tiskové služby ministerstva vnitra jsou zprávy o opakování akce v dalších letech zatím pouhou spekulací. „Ministerstvo podepsalo jednorázovou smlouvu. O konání akce v dalších letech se nejednalo,“ řekl Pejšek.
Letošní CzechTek se bude konat na přelomu července a srpna ve výcvikovém prostoru Hradiště nedaleko Mašťova na Chomutovsku. Sjet by se sem mělo na 30 tisíc lidí. Starostové obcí se obávají, že takový počet technařů zablokuje zdejší silnice a hluk z akce bude rušit obyvatele.
Zabránit akci chtějí i ochránci přírody. Ti poukazují na výskyt vzácného ptáka chřástala polního, jehož mláďata by mohla několikadenní hlučná akce ohrozit.
2006-07-15, 13:16:40 • Média 
Spláchnuto
(les, MF PLUS, 14. července 2006)


CzechTek 2006 se blíží, možnost, že na něj přijedou i bojechtiví těžkooděnci, je takřka nulová. CzechTek 2006 je navíc vlastně legální, a -náctiletí, kteří si loni v novinách přečetli, jak vypadá technař, si už jistě sehnali správný „outfit“ a střihají metr, už aby ten jejich první CzechTek byl. „Mami, tati, dyť si jen jedu zatančit na louce,“ tak si představuji naléhání teenagerů přemlouvajících rodiče, aby místo k babičce mohli do Doupovských hor, kde technařům za symbolickou cenu pronajala prostor armáda. Letošní CzechTek tak bude jiný, možná stejný jako jiné hudební festivaly, snad jen s tím rozdílem, že opilců tu bude málo, i když lidí se změněným stavem vědomí moc. Škoda, že idylu kazí ochránci chřástala polního, jenž bude v době CzechTeku vyvádět v Doupovských horách mladé. Ohroženému ptákovi prý sice nevadí, když mu po teritoriu projíždějí tanky a bouchají dělostřelecké granáty, ale trocha techna prý ano. Jako by to ten pták dělal schválně. Navrhuji proto technařům místo loňského „Policejní stát!“ skandovat „Chřástalův stát!“...
Letošní CzechTek bude prostě jiný.

2006-07-15, 9:48:04 • Média 
Otázka pro tři
(MF PLUS, 14. července 2006)


Měl by se CzechTek v Doupovských horách odložit nebo zrušit kvůli chřástalům polním, kteří mají v době konání této akce vyvádět mladé?

Martin Bursík, předseda Strany zelených a poslanec
Chřástala jsem zrovna nedávno pozoroval v Krkonoších – je jich už jen asi 2000 párů, což je nepříjemné. Chráněné druhy nesmíme ze zákona ohrozit v žádném vývojovém stádiu. Kdyby hrozilo poškození přírody pouze ve formě pošlapané trávy, nic by se nedělo. Podle mého názoru se ale CzechTek v původním termínu rušit nemusí – nejspíš existuje řešení ve formě transferu chřástalů z ohrožené lokality na bezpečné místo.


Lubomír Suk, poslanec ODS za Karlovarský kraj Letošní CzechTek by se měl zrušit nejen kvůli chřástalům polním. Pokud jsme v Doupovských horách vyhlásili chráněnou oblast Natura 2000 a nyní tam povolujeme technoparty, nechápu to. Navíc si nemyslím, že by akci tohoto druhu měl pořádat stát. Organizátoři by si správně měli sehnat všechna potřebná povolení a splnit všechny zákonné podmínky pro pořádání masových akcí -mít tedy na místě pořadatelskou službu, záchrannou službu, hasiče atd.

Pavel Hojda, poslanec KSČM za Karlovarský kraj
Konání CzechTeku za této situace by mi vadilo. Akci bych povolil tam, kde nebude vadit ani lidem, ani přírodě. Vojenský prostor je ale místo, kde se střílí, takže pokud tam někdo protestuje proti konání CzechTeku, bere si chřástaly pouze jako zástupný problém.
2006-07-15, 9:36:57 • Média 


..:. více zde :.

2006-07-15, 8:10:00 • FreeTekno akce 
Při CzechTeku zdaleka nejde jen o chřástaly
(Petr Stýblo, Lidové noviny, 14. července 2006)

CzechTek 2006 se má konat v lokalitě Sedlec ve vojenském prostoru Doupov. S přihlédnutím k problémům této akce v minulých letech jde o ideální místo. Leč přibývá zde problém nový, se kterým se žádná ze zúčastněných stran doposud nesetkala a zjevně dost dobře neví, jak s ním naložit. Problém ochrany přírody.


Doupovské hory byly nedávno vyhlášeny ptačí oblastí v evropské soustavě chráněných území Natura 2000. A co čert nechtěl a ministr asi nevěděl, přímo na technařům pronajaté louce se vyskytuje hned několik chráněných živočichů. Plánovaná technoparty jejich životy jednoznačně ohrožuje. Nejde jen o medializovaného chřástala polního, ale i o další vzácné ptáky. Například zde hnízdí strnad luční, který je v Česku chráněn ještě přísněji než chřástal. Na tento fakt jsme veřejnost upozornili. Argumenty, jimiž na to ministerstvo obrany ústy mluvčího Andreje Čírtka reagovalo, jsou, bohužel, snůškou demagogie a lží.

celý článek na: ..:. Lidovky.cz :.

2006-07-14, 13:17:00 • Média 
Mě zná celá republika
(Milan Šíma, Reflex, 13. července 2006)

Už čtyřicet let organizuje Matějskou pouť. Za tu dobu si dokázal v Praze vytvořit až neuvěřitelné množství kontaktů a vztahů – mimo jiné se považuje za přítele Jiřího Paroubka, ale prý se stýkal i s bosy ruské mafie nebo se zná s Karlem Gottem a Františkem Janečkem. Podle policejní zprávy pplk. Kubice by ale VÁCLAV KOČKA mohl být i iniciátorem vraždy podnikatele Františka Mrázka. „Je to vyložená lež, zorganizovaná nevím kým, a nevím, čí to je zájem,“ řekl na tiskové konferenci rozrušený Václav Kočka a rozplakal se. Při rozhovoru pro časopis Reflex se Václav Kočka rozplakal celkem třikrát.


(..)

A myslíte si, že za tím byla ODS?

Helejte se, kdyby nebyly ty volby, vo mně by se nezmínil ani pes. To se připravovalo hodně dlouho před volbama. Topolánek se vždycky nenápadně o nás zmínil, o Paroubkových kontaktech s mafií. A poté, co ho k tomu premiér vyprovokoval, tak on už musel říct i to jméno – Kočka. A teprve pak se objevila ta Kubicova zpráva.

Budete i Topolánka žalovat?

Helejte, já ho neznám, ale věřim tomu, že to neni špatnej člověk, já nevim, jo. Třeba má blbý poradce, že mu neprověřili, kdo jsem. Že šáhli malounko bokem. Kdybych byl takovej nějakej špatnej chlap, dovedete si představit, že bych mohl dělat čtyřicet let v takových funkcích? Možná tady neexistuje takovej jinej člověk ve státě. On sem prostě spadnul odněkud z Ostravy.

Ještěže máte zastání v panu Paroubkovi. Jak jste se s ním vlastně seznámil?

Za prvé, je to můj nadřízený, je to můj předseda, jo. Je to sociální demokrat. Nehledě k tomu, že dělal ekonomickýho náměstka na pražském magistrátu, když já jsem byl asistentem ředitele na Výstavišti, tohle ale novináři nedokážou pochopit, že jsem taky funkcionář a funkcionář politickej, místopředseda na okrese.

celý rozhovor na ..:. Reflex.cz :.

2006-07-13, 21:31:12 • Média 
Kvůli technařům asi otevřou nonstop
(Robert Malecký, Lidovky.cz, 13. července 2006, 9:51)

MAŠŤOV Navaříme jim guláš, navrhují hasiči z Mašťova na Chomutovsku. Obce, u které se za dva týdny bude konat CzechTek.

..:. více zde :.

2006-07-13, 20:58:00 • Média 
Předem ohlášený CzechTek technaře rozdělil
(ČTK, 13. července 2006, 15:27)

Praha – Letošní CzechTek, který je předem domluvený s úřady a bude se konat v přesně vymezené dny ve vojenském areálu v Doupovských horách, rozdělil příznivce technohudby. Neshodují se v tom, zda jej podpořit či bojkotovat. Zatímco jeden z pořadatelů protestů proti zásahu policie na loňském CzechTeku u Mlýnců na Tachovsku David Čermák tvrdí, že letošní akce ukáže, že technařům nejde o vzpouru, jiní s předem plánovanou party ostře nesouhlasí.

"Podle mě přesně o tu vzpouru jde. Tím mám na mysli odpor vůči tomuto systému, establishmentu. To právě vylučuje jakoukoli spolupráci s úřady," uvádí v reakci na Čermákův výrok na stránkách www.czechtek.bloguje.cz tanečník s přezdívkou Krtek.


Na rozdíl od Čermáka se obává, že teknaři, jak se příznivci tvrdšího druhu techna nazývají, ztratí o letošní CzechTek zájem. "Ortodoxní teknaři pojedou do Bulharska a na CzechTek už zbudou jen tihle, pár nemotorizovaných a několik rváčů, kteří tam pojedou kvůli nějaké bitce," myslí si. Čermák je přesvědčen, že lidí přibude, hlavně starších, jež si přijedou prohlédnout akci, která loni v létě díky mediálnímu zájmu polarizovala celou společnost.

Jiní by se na CzechTek rádi vydali, ale obávají se jeho přeorganizovanosti. Ministerstvo obrany, s nímž se technaři na pronájmu pozemků domluvili, například oznámilo, že tanečníci dostanou mapky s vyznačenou oblastí, kde se smějí pohybovat. Oblast bude hlídat vojenská i republiková policie.

"Spoustu lidí to odradí. Naopak to přitáhne lidi, kteří s tím nemají nic společného," soudí třiadvacetiletý příznivec tekna Jan Vítek. Je ale přesvědčen o tom, že akce s desítkami tisíc lidí zřejmě jinak pořádat nejde.

"Osobně mám největší obavu z přítomnosti vojenské policie. Celý prostor obklíčí. Nikam mě nepustí, vlastně tam budu jako v pasti," doplňuje ho další technař. Jiní už naznačují, že se chystá utajovaná party jinde.

Dohodu o pořádání CzechTeku podepsali zástupci technařů s ministerstvem obrany v červnu. Vojáci tanečníkům louky na kraji výcvikového prostoru Hradiště pronajmou na dny od 24. července do 7. srpna za 24.000 korun. Vše ostatní je na pořadatelích, včetně zajištění hygienických zařízení a úklidu odpadků.

Předpokládá se, že hlavní část akce se bude konat poslední víkend v červenci. Proti CzechTeku protestují okolní obce a ochránci přírody, kteří se bojí o hnízdiště vzácných chřástalů polních.

zdroj: ..:. ČeskéNoviny.cz :.
2006-07-13, 18:23:00 • Média 
CzechTek 2006 ve vojenském újezdu
(Ministerstvo obrany ČR, 13. července 2006)

Od středy 14. června 2006, kdy byla podepsána smlouva mezi Ministerstvem obrany ČR a Sdružením českých soundsystémů – ALIANCE 23 o pronájmu pozemku ve vojenském újezdu Hradiště za účelem technivalu CzechTek 2006, se na Ministerstvo obrany obracejí občané s širokým spektrem dotazů.

Ministerstvo obrany považuje za důležité sdělit veřejnosti základní informace o tom, co předcházelo podpisu smlouvy a co je jejím obsahem.


Rozhodnutí ministra obrany pronajmout organizátorům technivalu CzechTek pozemek, vychází z toho, že na klidném průběhu této akce je veřejný zájem. CzechTek po loňském ročníku přestal být akcí určité zájmové skupiny, ale stal se věcí veřejnou. Pokud by nebyl pronajat organizátorům technivalu pozemek ve vojenském újezdu Hradiště, jediným důsledkem by bylo, že by se akce konala jinde za nekontrolovatelných podmínek a s daleko většími dopady pro občany České republiky.

Ministr obrany ČR rozhodl pronajmout organizátorům pozemek, který je mimo území jakékoliv obce a na kterém je konání technivalu v podstatě bez rizika. Vzdálenost od zástavby obcí Mašťov, Kadaňský Rohozec a Vojnín je od dvou do tří kilometrů. Konfigurace oblasti je taková, že mezi pronajatým pozemkem a výše zmíněnými obcemi je vyvýšený terén, z pronajatého pozemku není možné tyto části obce vidět a je výrazně omezeno šíření hluku jejich směrem. Věcí organizátorů je, aby reproduktory mířily do neobývané části vojenského újezdu podobně, jako tomu bylo u technivalu CzaroTekk konaného v Krásnu na Sokolovsku na začátku května tohoto roku.

Pozemek je na kraji vojenského újezdu a běžně je využíván jako tábořiště cvičících vojsk. Například v současné době až do 20. července 2006 je zde ubytováno několik stovek vojáků AČR, kteří absolvují výcvik v polních podmínkách. Proto se v něm nevyskytuje nevybuchlá munice a je dostupný bez nutnosti vojenským újezdem projíždět.

Celý vojenský výcvikový prostor Hradiště je součástí Doupovských vrchů, které jsou prohlášeny chráněnou ptačí oblastí v projektu NATURA 2000. Ve veřejnosti se nyní velmi živě diskutuje o tom, zda připravovaný technival provázený kontinuální zvukovou kulisou nemůže narušit ekosystém oblasti a ohrozit zejména její ptačí obyvatele chřástala polního a strnada lučního. Pozemek pronajatý organizátorům se pochopitelně posuzoval i z hlediska ochrany životního prostředí. Konání technivalu a s ním spojená koncentrace osob a vozidel se neliší od aktivit, které zde obvykle probíhají. Současně v těchto místech není hnízdiště chřástala polního. Nárazové akce přírodě podle ekologů nevadí, rozhodující pro dobrý stav přírody je fakt, že zde není trvalé lidské osídlení a zemědělská činnost.

Na vytipovaném pozemku proběhlo několik rekognoskací, a to i za účasti organizátorů. Území vyčleněné pro účastníky technivalu bude přesně vymezeno páskou. Jeho kapacita je více než dostatečná. Organizátoři jsou povinni dle smlouvy zajistit na své náklady zdravotnické a další logistické zabezpečení akce, zabezpečit odvoz a likvidaci odpadů a uvést pronajatý prostor do původního stavu. Dále jsou povinni zajistit, aby účastníci akce respektovali hranice pronajatého a vyznačeného pozemku. Z logiky věci vyplývá, že účastníci akce se nebudou vzdalovat od zdroje hudby na pronajatém pozemku. Akce bude monitorována ve spolupráci Policie ČR a Vojenské policie. V případě porušení právního řádu jsou bezpečností složky povinny zasáhnout.

Na území vojenského újezdu není možný vstup civilní osoby či vjezd civilního vozidla bez povolení vydaného přednostou vojenského újezdu. Pozemek pronajatý organizátorům byl však dočasně zpřístupněn na základě výnosu přednosty újezdního úřadu, čili na něj může legálně vstoupit kdokoliv, nejen technaři, ale i obyvatelé okolních obcí. Organizátoři ani účastníci technivalu CzechTek nebudou mít povolení k průjezdu vojenským újezdem Hradiště. Pozemek leží u hranice vojenského újezdu, příjezd k němu bude po veřejných komunikacích, nikoliv přes území vojenského újezdu (viz mapa).

Nájem je sjednán na dobu od 24.7. do 7.8.2006. Podle organizátorů bude hlavní část akce s nejvyšším počtem účastníků probíhat během posledního víkendu v červenci, tedy od 28.7. do 30.7.2006. Organizátoři zaplatí za pronájem 24 000 korun.

Autor: Odbor komunikačních strategií

zdroj: ..:. Army.cz :.
2006-07-13, 11:30:00 • CzechTek 
Technaři jako hordy nacistických hrdlořezů
(Jaroslav Doubrava, Halo noviny, 11. července 2006)


(…) Čím víc se blíží konec července, tím víc se jeho posledního týdne obávám. Jak víte, starostuji vTelnici u česko-saských hranic. Přes nás šly hordy německých hrdlořezů vraždit naše lidi v roce 1938 a v květnu 1945 ruské divize, když je hnaly kam patří, když je vyváděly z jejich omylu. Přes nás a kolem nás pojedou i technaři na své muzikopivnědebatní páření zvané Czech tek. Nic proti monotónní hudbě, vidí-li v tom někdo hudbu a proti zvracení na trávníku v pokleku, když se již organismus brání překouření, přepití a předrogování. Bojím se ale, že část technařů se vzbouří proti urážce, že Czech tek je oficiálně povolen, místo je bezproblémové, tam, kde jinak cvičí tanky a vojáci se samopaly. Nespokojené technogrupy by mohly kdekoliv, třeba u nás u Telnice, třeba na místě, kde došlo k velké napoleonské bitvě, nebo někde na opuštěném vydolovaném plácku u Chomutova, rozložit opoziční Czech tek II. Nepovolený, ale o to krásnější, protože to je záruka střetu s policií! Pro místní by to ale znamenalo peklo.


Budeme tedy muset hlídkovat, zapojit do jisté preventivní dohlížecí sítě co nejvíce dobrovolníků po trase od hranic směrem na Lounsko a Chomutovsko. O to úsměvnější je protest žabičkářů, že technaři budou rušit ve vojenském prostoru ptáky. Možná žabičkáři mají ve svých nářcích i kus pravdy. Na druhou stranu to je i špatný signál pro budoucnost, že od pravěku se děje to samé i dnes. Právo na velké srocení má jen ten, kdo si ho vybojuje. Protože i tam, kde by technaři neměli se svou nemuzikou nikomu vadit, se ukazuje, že někomu vadí a chce jim tak zrušit právo na sabat.

celý komentář na: ..:. Halonoviny.cz :.

Předchozí perla Jaroslava Doubravy

Letošní katastrofa CzechTek – Obzvláště pozor na vousáče na motorkách (Halonoviny.cz 20.6.2006)
Bitte, wo ist der TschekTek?
Když se komunistickému starostovi prolíná minulost s přítomností
2006-07-12, 21:49:00 • Média 
Stovky lidí protestují proti CzechTeku
( Mladá fronta DNES, Plzeňský kraj, 12. července 2006, 10:55)


Západní Čechy – Stovky lidí dosud podepsaly protestní petici proti letošní technoparty CzechTek. Tisíce technařů se sjedou koncem července na armádní pozemky ve výcvikovémprostoru Doupov na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje.
„Další petiční archy s novými podpisy nám přišly poštou z obcí v sousedství výcvikového prostoru v úterý. V neděli uděláme stop stav a petici se všemi podpisy pošleme počátkem příštího týdne na ministerstvo obrany,“ konstatoval předseda sdružení Vladař, právník Radan Večerka.


Lidé se bojí nejvíce hluku z aparatur

Členy Vladaře jsou i obce mikroregionu Radonicko. Jejich obyvatelé se nejvíce obávají hluku z aparatur. „CzechTek bude na náhorní plošině. Z jedné strany je obec Stradonice, z druhé Maštov. Každý tank, který po plošině projede, je v obcích slyšet. Teď tam bude mnohem větší rachot,“ prohlásil Radan Večerka.
Armáda si za akcí stojí. Odvolává se na zákon, který umožňuje zpřístupnit část vojenského prostoru.
2006-07-12, 21:47:32 • Média 
Na CzechTek s mapou a buzolou
(ČTK, Metro – regionální mutace Čechy, 12. července 2006)


Praha – Ministerstva vnitra a obrany nechají před zahájením technoparty CzechTek ve vojenském újezdu v Doupovských horách vytisknout ve čtyřech jazycích letáky s informacemi pro účastníky akce. Na letácích budou vyznačeny příjezdové silnice a podrobný plán pozemku, který si technaři od armády pronajali, řekl Jan Pejšek z tiskového odboru ministerstva obrany. CzechTek se bude konat 28. až 30. července. „Důvodem je, aby nedocházelo k nepovoleným vniknutím do sousedního vojenského výcvikového prostoru,“ uvedl mluvčí. Újezd Hradiště je největším vojenským územím v Česku s rozlohou přes 33.000 hektarů.

2006-07-12, 16:55:00 • Média 

Za prvomájový zákrok proti poslankyni Strany zelených Kateřině Jacques byl potrestán další policista. Šéf pražské policie Želásko snížil plat zástupci ředitele obvodního ředitelství policie Praha II Petru Vaněčkovi, který měl při incidentu na starosti pochod neonacistů. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

zdroj a více: ..:. Policejní šéf přišel kvůli zbití Jacques o část platu (iDNES) :.

2006-07-12, 16:43:51 • Média 
Kdokoliv neuposlechne příkazu příslušníka Policie ČR, může být na místě zastřelen!!! V České Lípě, dle vyjádření tiskové mluvčí Balákové, je běžné při opakovaném neuposlechnutí výzvy policisty střílet!!! Jiří Jehlička, který výzvy neuposlechl z obavy o svůj život, byl hlídkou českolipské policie postřelen, a jeho vůz byl téměř rozstřílen. Prvotním šetřením místí policie bylo údajně v souladu se zákonem zastřelit řidiče a ohrozit život spolujezdce za jízdu bez přední SPZ. Skutečnost, že Jiří Jehlička neuposlechnul výzvy veřejného činitele, opravňuje policistu použít střelné zbraně. Pro pojištěné sebevrahy – doporučujeme zajet do České Lípy, nezastavit, a obdržíte několik kulek do zad a hlavy. Ti co nemají odvahu si sami vzít život, mohou tuto činnost přenechat odborníkům!!! Vzkazuje Jiří Jehlička
2006-07-12, 11:32:00 • Vládní lži a jiná svinstva zdroj: ..:. supermapy.centrum.cz :.

2006-07-12, 8:45:48 • CzechTek 
K petici proti CzechTeku se připojují lidé z blízké obce
( Martin Hromádka, David Hertl, iŽurnál.cz, Čro 1 Radiožurnál, 11. července 2006, 8:13)


Další petici proti konání technoparty CzechTek na území vojenského cvičiště v Doupovských horách podepisují obyvatelé obce Lubenec na Podbořansku. Připojují se tak ke svému starostovi, který už před měsícem podepsal nesouhlasnou petici na setkání starostů v podhůří Doupovských hor. Armáda trvá na tom, že technoparty se na hranicích lounského a chomutovského okresu uskuteční.


Úřad vojenského újezdu Hradiště už stanovil území, na němž se technoparty může konat, a také termín. Začátek akce je stanoven na 24. červenec, skončit má 7. srpna. Organizátoři očekávají účast až 30.000 lidí.

Obyvatelé okolních obcí upozorňují, že do místa konání technoparty není dobrý přístup a stovky automobilů zablokují dopravu na venkovských silnicích. První setkání se samosprávou kvůli CzechTeku si zástupci armády naplánovali až na příští úterý.

Ministerstvo obrany v červnu podepsalo s organizátory smlouvu o pronájmu pozemku na kraji vojenského újezdu. Armáda poskytne jenom pozemek, organizátoři CzechTeku se postarají o všechno ostatní, včetně zdravotnického a hygienického zajištění a úklidu odpadků. Technaři armádě za pronájem areálu zaplatí 24.000 korun.

CzechTek se od roku 1994 konal v Česku již dvanáctkrát, vždy poslední víkend v červenci a často za asistence policie. Při policejním zásahu na technoparty v loňském roce u Mlýnců byly zraněny desítky účastníků i policistů.

zdroj: ..:. rozhlas.cz :.Vesničané to vidí jasně: Technaři nesou smrt
fotozdroj: ..:. xenobiotics.net :.
2006-07-12, 8:27:58 • Média 
CzechTek se blíží, obavy lidí sílí
(Jana Šternová,10. července 2006)


Už za čtrnáct dní se do vojenského prostoru Hradiště začnou sjíždět první technaři.
Petici proti technoparty už podepsaly stovky lidí. Jde o obyvatele obcí z regionálního sdružení Vladař.


Hradiště – Odpůrci letošního ročníku CzechTeku, který se má konat ve vojenském prostoru Hradiště, se stále nevzdávají, ačkoliv už mají technaři požehnání od státu – konkrétně ministerstva obrany, které pozemky vlastní. Technoparty se koná v katastrálním území, které zasahuje mimo Karlovarský kraj. Vojenský prostor jako takový se však nachází jen na území Karlovarského kraje. Akce se má nejvíce dotknout obcí Maštov a Radonice, které leží jen dvě stě metrů za hranicemi Karlovarska. Obavy však mají i lidé z Valče. Všechny jsou členy sdružení Vladař.
Zástupci obcí společně s předsedou představenstva sdružení Vladař Radanem Večerkou už zaslali na ministerstvo obrany petici. "Za přibližně dva týdny jsme nasbírali několik set podpisů. Tento týden chceme aktuální petiční arch znovu zaslat na ministerstvo. Zatím nám však od něho nepřišla žádná odpověď. Úředníci by na naše připomínky měli ale co nejdříve reagovat," říká Večerka.
Obavy lidí jsou oprávněné. Akce je plánovaná na kopci, pod kterým ve vzdálenosti jen padesát až osmdesát metrů leží právě Maštov a Radonice. "Loňská technoparty byla od obydlí mnohem dále," upozorňuje Večerka, který se byl na místě už podívat. Jde o vojenské cvičiště pro bojová vozidla, kde je i trénovací dráha.
CzechTek se má v Hradišti konat na přelomu července a srpna. Technaři mají pozemky pronajaté za symbolickou cenu už poslední týden v červenci a dva první v srpnu. "Akce bude trvat minimálně týden," dodává Večerka. Poslední dva ročníky byly ale rozprášeny policií. Letošní party se tak může protáhnout i na více než dva týdny. Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek už před časem uvedl, že technaře vedle běžné policie bude hlídat i vojenská. Organizátoři museli před podpisem smlouvy doložit potvrzení o zajištění úklidu i přistavění toalet.

Foto popis
Techno není vítáno. Ani při CzechTeku před dvěma lety, který se konal nedaleko Teplé, neměli technaři vyhráno. I tehdy je z místa vyhnala policie. Letošní party požehnalo ministerstvo obrany, ale lidé se bouří dále.

Poznamka CzTk Blg:
Radan Večerka se zřejmě inspiroval loňskou policejněpolitickou taktikou – vyvolávat hysterii a očividně lhát. Jak jinak vysvětlit jeho tvrzení, že nejbližší vesnice je vzdálena 50-80 metrů?!
Podle mapy je hranice vojenského újezdu je od nejbližší vesnice Maštov vzdálena minimálně 2,5 kilometru …


Pro srovnání:

,,Pozemek je v údolí, obklopeném terénem a porostem, takže bude zabráněno šíření hluku,’’ dodal ČírTek.
Na Kadaňsko přijedou tisíce technařů (CV Týden, 7.6.2006)

Protesty jsou nám známy. Jde o území Vojenského újezdu Hradiště, kde vojska běžně cvičí a kde se i střílí, dostatečně vzdálené od hustého osídlení. Technoparty nemůže proto tolik rušit,“ sdělil včera Právu tiskový mluvčí ministerstva obrany Andrej ČírTek s tím, že dohodou s technaři chce ministerstvo zabránit neblahým událostem z loňska, aby nebylo použito rozsáhlé nasazení bezpečnostních složek.
CzechTek 2006 bude v Doupovských horách (Právo, 15.6.2006)

aktualizace 12.7. 2006 9:08 a tady je to řečeno jasně

Pronajatá plocha se nachází cca 3 km od nejbližší obce.
Vojenský prostor na CzechTek je domluven na 14 dní (Army.cz 15.6.2006)
2006-07-12, 7:58:00 • Média 
Technaře obavy lidí prý zaskočily
(Karlovarské noviny, 10. července 2006)


Hradiště – Ani prý samotní technaři nenechávají obavy lidí, kterých se dotkne letošní CzechTek, bez reakce. "Dostali jsme od organizátorů CzechTeku neslušný dopis, ve kterém se podivují, jak si prý dovolujeme k technoparty vydávat nesouhlas," nechápe předseda představenstva regionálního sdružení Vladař Radan Večerka. Redakce se už před časem pokoušela organizátory kontaktovat, František Šroub ale odmítl poskytnout jakékoliv stanovisko.

2006-07-12, 7:08:00 • Média 
Mezinárodní organizace novinářů (IFJ) se obává útoku západu proti upozorňování na úřední nešvary
(ČeskáMedia.cz, 11. července 2006, 6:34)


Mezinárodní oragnizace novinářů (IFJ) uvedla, že je znepokojena nárůstem útoků na média a „whistleblowers“ (ti, kteří upozorňují na nepravosti prováděné na úřadech a ministerstvech, více viz zde) vládami západních mocností. Ty se prý snaží zakrývat možné nezákonné a poškozující jednání či rozhodnutí.

„Je neakceptovatelné, vidět státy jako USA, Velkou Británii a Dánsko, jak se pokoušejí zastrašovat a „dusit“ nezávislou žurnalistiku, zatímco ostatní, jako Německo a Nizozemí, „špehují“ média a odposlouchávají telefony novinářů,“ řekl Aidan White, generální sekretář IFJ.
IFJ prohlásila, že celosvětové tvrdé potlačování investigativní žurnalistiky vedené zeměmi, u kterých se předpokládá, že budou vzory demokracie, je represivní a omezující veřejnost na jejich vlastních lidských právech. V uplynulých měsících došlo k četným útokům na média ve Spojených státech i v Evropě s tím, že to vlády velmi často obhajovaly tím, že jednali ve veřejném zájmu nebo bojovali s terorismem.

zdroj: ..:. ČeskáMedia.cz :.
2006-07-11, 21:03:01 • Média 
Má se kvůli chřástalům polním zrušit CzechTek?
(Pro a proti, Čro 1 – Radiožurnál, 9. července 2006, 9:15)


moderátor: :
Ve snaze předejít opakování loňské tvrdé konfrontace policie s technaři nabídla česká armáda, že letošní CzechTek se může konat na vojenském cvičišti v Doupovských horách. Organizátoři technopárty nabídku přijali, do věci se ale nečekaně vložili členové Českého svazu ochránců přírody. Ti tvrdí, že hlasitá hudba by ublížila mláďatům vzácných chráněných ptáků chřástalů polních a aby dosáhli zrušení párty, píší Evropské komisi. A proto se teď ptáme, má se kvůli chřástalům polním zrušit CzechTek? Jako první na naši otázku odpovídá vedoucí střediska Plzeň Agentury ochrany přírody a krajiny Vladimír Melichar.


Vladimír MELICHAR, vedoucí střediska Plzeň, Agentura ochrany přírody a krajiny:
Já si nejsem schopen na tu otázku odpovědět takhle přesně, je pravda, že vojenské prostory obecně jsou velice cenná území se zachovalou přírodou. Doupovské hory obzvláště. Na druhou stranu lokalita, která byla vybrána v Doupovských horách, je vlastně shromaždištěm vojenské techniky a poměrně bez zachovalých ekosystémů. Přesto dojde k narušení hnízdění nebo druhého hnízdění chřástala polního a k rušení pěnice vlašské a ťuhýka obecného, což jsou také předměty ochrany ptačí oblasti. Já osobně si myslím, že pokud tato akce zde proběhne jednorázově, nebudou škody na přírodě příliš velké, na druhou stranu, pokud by zde měla probíhat opakovaně, bylo by to pro ptačí oblast velice nešťastné.

moderátor:
Tolik Vladimír Melichar z Agentury ochrany přírody a krajiny, vedoucí jejího plzeňského střediska. Teď bude na naši otázku, zda se má kvůli chřástalům polním rušit CzechTek, odpovídat mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek, dobré dopoledne.

Andrej ČÍRTEK, mluvčí Ministerstva obrany České republiky: Dobrý den.

moderátor: Jaký je váš názor tedy? :

Andrej ČÍRTEK, mluvčí Ministerstva obrany České republiky:
Pozemek pronajatý organizátorům CzechTeku není hnízdištěm chřástala polního, nachází se na okraji vojenského újezdu Hradiště a je běžně využíván pro táboření stovek vojáků i s jejich kolovou a pásovou technikou. CzechTek se tedy technicky neliší od aktivity, která v prostoru běžně probíhá. Velké přesuny lidí i vozidel jsou ve vojenském újezdu normální a evidentně chřástalům, ani jiným chráněným druhům, kterých se ve vojenském újezdu vyskytuje požehnaně, nevadí. Rozhodující je právě to, že ve vojenském újezdu není trvale lidské osídlení a zemědělská činnost. Nárazové akce, ať už je to CzechTek, nebo vojenský výcvik, přírodě nevadí, některým druhům naopak prospívají.

moderátor:
Děkuji, tolik mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek. Tolik tedy dva názory, dvě odpovědi na naši dnešní otázku Pro a proti – Má se kvůli chřástalům polním zrušit CzechTek?
2006-07-11, 11:35:00 • Média 
Zajímavé vojenské cvičení v Doupovských horách
( Martin Verner, Národní-strana.cz, X. července 2006, 10:55)


Hádejte: pro budoucí příští je lépe chránit technaře nebo chřástala polního?
Vyhynutí jakého druhu bude necitlivějším zásahem do ekosystému, technaře polního nebo chřástala polního? Myslím, že se shodneme… :-)


V Doupovských horách by se mělo poslední červencový víkend konat davové šílenství, největší sešlost feťáků v České republice. Jediné, co by ospravedlnilo Armádu ČR, která pro tento zvláštní způsob sebedestrukce tisíců mladých lidí poskytla vojenský újezd Hradiště, by byl záměr cvičit příslušníky přepadového komanda, případně účastníky zahraničních vojenských misí v reálném boji s nepřítelem. Pak bych snad i pochopil…

Český svaz ochránců přírody je sice velmi specifická organizace, ale svojí žalobou na Českou republiku do Bruselu, ve věci vylikvidování ohrožených druhů účastníky CzechTeku si u mne znatelně polepšila :-) Je tristní, že ČSOP spolu se sdružením obcí „Vladař“ a Národní stranou jsou jedinými, kdo protestuje nejen proti ohrožení chráněných ptáků, ale především proti ohrožení místních obyvatel (vzpomínáme na loňské útoky lidských zfetovaných trosek na starousedlíky a občany stojící s těmito v koloně na dálnici) a proti „pronájmu armádního prostoru pro zábavu“ těch, kteří by armádu nejraději zrušili!

Loňské dění u Tachova by nám mělo být důvodem k potlačení jakýchkoli podobných akcí (např. jako minulý týden, kdy policie rozprášila technoparty u Železného Brodu) a to nekompromisně a s užitím veškeré síly!

zdroj: ..:. Národní-strana.cz :.
2006-07-11, 11:34:00 • Média 
Paroubkovy počty
( Pavel Bárta, NeviditelnýPes.cz, 10. července 2006)


Jiří Paroubek společně s komunisty blokuje volbu předsedy sněmovny. Prohlašuje, že má nárok na to, aby předsedou sněmovny byl jeho člověk, protože je prý nejsilnější opoziční stranou. Občas to nahrazuje tvrzením, že nárok na to, aby předsedou sněmovny byl jeho člověk, má jako předseda druhé nejsilnější strany. V obou případech lže.


(...)
Když se podíváme a shrneme pozice obou bloků, můžeme definovat hlavní zájmy, které reprezentují. Marxistická koalice v průběhu a především v závěru minulého volebního období přijala řadu zákonů, které posilují moc státu a odborů nad ekonomikou, zvýhodňují specifický druh podnikání přímo napojený na služby státu a deformaci trhu pomocí řady restriktivních opatření na straně jedné a nárokových i nenárokových dotačních titulů na straně druhé. Programově vytvářela masy voličů, kteří jsou přímo závislí na státu, ať jde o přerozdělovací procesy nebo budování armády zaměstnanců veřejné správy. Za uplynulých osm let navíc věnovala sociální demokracie obrovské úsilí na vybudování agentury v policii a v soustavách státních zastupitelství a soudů. Tuto agenturu pak neváhala využít k pokusu o ovlivnění volebního výsledku jak v krajských volbách 2004, tak parlamentních volbách 2006. Obranný efekt těchto struktur vyvolal „válku policajtů“, která je nejméně od Kořistkovy aféry naprosto veřejná, ale již v roce 2001 byl vidět její vrchol ve sporech mezi ředitelem NBÚ Kadlecem, dnes obviněným z hospodářské kriminality a vyšetřovaným v souvislosti s čachry s bezpečnostními prověrkami, a tehdejším ředitelem BIS Růžkem.

Hlavním zájmem Jiřího Paroubka a jeho spojenců je zachovat tyto nástroje přímého i nepřímého uplatňování politické moci a toho mohou dosáhnout pouze tehdy, pokud zůstanou sedět ve vládních křeslech.

(…)

Ve snaze dosáhnout proklamovaných cílů je ve výhodě Paroubek. On nemusí tvořit, jemu stačí blokovat úsilí nevětšinové vlády. To ovšem platí pouze pro legislativní proces. Pokud je pravdivá jenom třetina Kubiceho zprávy, ztráta kontroly nad ministerstvem vnitra může způsobit pro ČSSD katastrofu.

Jiří Paroubek je dobrý hráč. Pokud by učinil velkorysé gesto, umožnil vznik Topolánkovy vlády, byl by ve vynikající pozici. Za nic by neodpovídal, legislativní snahu vlády by mohl účinně blokovat a mydlit koalici schody směrem k předčasným volbám vyvolaným nikoli Paroubkem, ale koaliční neschopností ve stovce vládnout. Nepochybně si tuto výhodu uvědomuje, přesto se zuby nehty snaží takovému řešení zabránit a raději riskuje předčasné volby podle scénáře řízeného ODS a prezidentem, který nepochybně nechá Černého Petra viníka volebního reparátu v jeho rukách. Jaký k takovému hazardu s rokem velmi tvrdé práce a v podstatě zázračným zmrtvýchvstání ČSSD má důvod, ví jenom on sám a možná jeho nejbližší spolupracovníci.

celý komentář na: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
2006-07-11, 8:21:00 • Média 
Kozí mejdan v Milkovicích 2. – 9. srpna 2006

Vážení,
sluníčko svítí, voda na koupání je dostatečně teplá, léto je v plném proudu. Stejně tak jako šest let před tímto pořádáme v Milkovicích v Českém Ráji osmidenní kulturné společenskou slavnost na podporu koz a svobodomyslného způsobu života nazývanou Kozí mejdan.


Letos proběhne od středy 2. do středy 9. srpna 2006

Mejdan, který se koná na 20ha je ryze nekomerční setkání uprostřed přírody a zviřátek (máme 27 koz a kozlů, 6 oslíčků a řadu pejsků a kočiček).

Vstupné dobrovolné, ceny lidové. Pivo, limo, víno a jídlo stejně jako toalety a pitná voda zajištěna. Stanování v místě je možné. Psi, děti a další rodinní miláčci vítáni.

Každoročně postavíme podia, objednáme kvalitního zvukaře a aparaturu, stejně tak jako nástrojovku pro muzikanty. Hudební a divadelní program není předem stanoven, prostě kdo přijede, ten zahraje. Proto každý, kdo hraje vlastní věci a chce v Milkovicích zahrát nebo něco zajímavého předvést, bude vítán. Celé setkání je pořádáno pod heslem " jaké si to uděláme, takové to budeme mít". Informace o předchozích ročnících naleznete zde. Další aktivity vyvěrající z Milkovic naleznete na internetové stránce www.kozy.cz

Srdečně zdraví Stanislav Penc

Prosíme ty, kteří mohou tuto informaci dál přeposlat např. svým známým nebo jí mohou jinak zveřejnit, aby tak učinili. V případě, že nechcete podobné informace zasílat ozvěte se nám z emailu kam vám tato zprava došla, vyškrtneme vás z adresáře.

2006-07-10, 23:47:57 • Si děláš kozy... 
Novým náměstkem policejního prezidenta bude Snopek
(iHNed.cz, 7. července 2006, 13:54)


Policejní prezident Vladislav Husák jmenoval od 1. července svým náměstkem pro trestní řízení Františka Snopka. Definitivního jmenování se pravděpodobně dočká také dosavadní pověřený náměstek pro uniformovanou policii Jan Brázda. "V jeho případě rovněž požádám pana ministra o souhlas s ustanovením do funkce," řekl Husák.


(…)
Husák také uvedl, že komise zabývající se výběrovým řízením na místo náměstka pro uniformovanou policii vybrala Jana Brázdu jako nejvhodnějšího kandidáta. Brázda byl touto funkcí od 15. ledna 2006 rovněž pouze pověřen, nyní ho čeká jmenování. "S největší pravděpodobností se tak stane k 1. srpnu," upřesnil policejní prezident.

Brázda až do svého nástupu na prezidium působil jako zástupce ředitele západočeské policejní správy. Ve funkci náměstka vystřídal právě Husáka, který se stal loni v létě po rezignaci Jiřího Koláře novým policejním prezidentem. Kolář se vzdal funkce právě v souvislosti s Krejčířovým útěkem.

celá zpráva: ..:. iHNed.cz :.
2006-07-10, 10:58:07 • Média 
"Ti praví" policajti si dali navzájem zelenou
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 7. července 2006)


Jeden schvaloval a dozoroval velení brutálnímu zásahu proti technařům v loňském roce, druhý byl nejbližším podřízeným, pak nejbližším nadřízeným plukovníka Kubiceho a předtím velel na obvodě Praha 2. Třetí bránil Kongresové centrum při zasedání Mezinárodního měnového fondu v roce 2000, a z jeho útvarů uniká do médií nejvíce informací.


Z jednoho je dnes náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii, z druhého náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení. Ten třetí je policejním prezidentem a byl to on, kdo ty dva definitvně jmenoval do funkcí. Podle toho se v Česku pozná, že už je po volbách.

Policejní prezident Vladislav Husák jmenoval do funkce nového náměstka policejního prezidenta pro trestní řízení . Stal se jím plk. Ing. František Snopek, od 1. ledna 2006 pověřen výkonem funkce. Snopek v letech 2003 – 2005 řídil policii v Praze. Předtím vedl obvodní oddělení v Praze 2 a byl náměstkem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Pokud by vám uvedená data dávala souvislost s Kubiceho zprávou, prvomájovou akcí policie, chránící průvod neonacistů a incidentem Kateřiny Jacques, ve kterém figurovali policisté obvodního oddělení Prahy 2, pak je to nejpíše podobnost čistě náhodná... František Snopek ale v pořadu Otázky Václava Moravce jednou podotkl, že šéf ÚOOZ je v jeho "personální pravomoci" a že on ani policejní prezident Husák zatím "nenazdali", že by měl odstoupit. Jako pražský policejní ředitel byl Snopek nadřízeným zavražděného náměstka pražského policejního ředitele Zdeňka Janíčka i finančního šéfa pražské policie Miroslava Platila, kterého inspekce prověřovala vzhledem k jeho nadstandardním vztahům s bývalým fotbalovým bossem Petrem Machem (ODS). Inspekce neprověřovala jen informace, že majitel fotbalové Sparty Mach policejnímu důstojníkovi v devadesátých letech platil společné dovolené a výhodně mu půjčoval peníze. "Platil se hájil, že všechno, co si půjčil, panu Machovi vrátil", komentoval to tehdy Bublan a dál nepořádky v policii kryl. Platil pak požádal o uvolnění ze služebního poměru a Snopek mu vyhověl. Odešel s výslužkou. Sparta je známá tím, jak agresivní, xenofobně a rasisticky založené hooligans má. "...určitě, určitě neunikly od policie ty odposlechy pana Dalíka a pana Topolánka... od státního zastupitelství unikly", konstatoval jasnovidně Snopek v Otázkách Václava Moravce. Nikdo se ho už nezeptal, jak své tvrzení dokáže a jak je možné, že tak dobře ví, kudy informace o odposleších unikají, když na nikoho trestní oznámení nepodal.

Stejně jako podobnost čistě náhodná je to, že na místo náměstka pro uniformovanou (čili i pořádkovou, včetně zásahových jednotek) policii vybral Husák plukovníka JUDr. Mgr. Jana Brázdu. Brázda do nástupu na prezidium 15. ledna 2006 působil jako zástupce Správy západočeského kraje Policie ČR. V této funkci byl krajským velitelem pro uniformovanou policii. Pod ni spadají pořádkové jednotky, což jsou složky, které podle jeho vlastních slov "zasahují v případě většího narušení veřejného pořádku a silou zajišťují nastolení právního stavu".

Pod Brázdu spadaly i jednotky, které brutálně zasahovaly proti technařům na loňské open air party CzechTek 2005 v Mýnci u Tachova. Brázdovým podřízeným byl té době Jaromír Kníže, ředitel Okresního ředitelství PČR v Tachově. Vladislav Husák v té době zastával funkci náměstka pro uniformovanou policii, tedy nejvyššího velitele pořádkových jednotek. Byl Brázdovým nadřízeným. Husák v minulosti velel obraně Kongresového centra při zasedání Mezinárodního měnového fondu v Praze v roce 2000.


Volby, alespoň v policii, dopadly tak, jak měly...

zdroj: ..:. Blisty.cz :.
2006-07-10, 10:57:33 • Média 
Co teď..? Těžko se dá žít jako uprchík, a těžko se dá věřit policii...
8. července se asi 3 policejní auta zvláštním způsobem pokoušela zastavit můj sportovní automobil. Vzhledem k tomu, že v automobilu se mnou byla pro mě důležitá osoba z řad BIS – nebylo možné riskovat nežádoucí zastavení do doby, než si kolega ověřil existenci hlídek. Jakmile byl vůz zpomalen, odměna z policejního vozu 'byla sladká': střelba do do horní části vozidla!!! Rozhodně se nejednalo jen o pokus vozidlo zastavit!!! Náš vůz tedy musel opět zrychlit (a to až nad hranici hazardu našich životů) a policejním vozům ujet! Nebýt plného kufru železa ve vozidle, které přibrzdilo kulky, byli by zcela jistě dva mrtví!!! Výsledkem je mé postřelení, rozstřílené auto, a hlavně strach, co to celé mělo znamenat... Těžko nyní, po takovéto smrtonosné palbě, lze něco věřit policii!!!
2006-07-10, 4:23:00 • Neověřené 
Aktéři nepovolené party trestný čin nespáchali
(Liberecký den, 8. července 2006)

Jablonecko – Jako přestupek ohodnotila jablonecká policie chování účastníků taneční akce, která se uskutečnila před týdnem v lomu na Jablonecku. Podle policie porušili tanečníci svým jednáním zákon o lesích a lesní zákon. "Dopustili se rušení klidu a ticha, porušili zákaz jízdy a stání motorových vozidel v lese, i přes zákaz zde kouřili a tábořili mimo vyhrazená místa," vyjmenovala některé z přečinů technařů Dagmar Sochorová z Okresního ředitelství Policie ČR v Jablonci.

..:. více zde :.

2006-07-9, 20:26:00 • Média 
Policie ČR z České Lípy střílí po Jiřím Jehličkovi!!!

Dne 8. 7. 2006 mezi 21:00 a 22:00 hodinou v okolí České Lípy Policie ČR střílela po automobilu Jiřího Jehličky. S panem Jehličkou jsem nedávno organizoval demonstrace proti Jiřímu Paroubkovi. Pan Jehlička, když uviděl, že ho pronásledují policejní auta, přibrzdil, avšak policie začala okamžitě bez výstrahy střílet – střelba nemířila na pneumatiky a ohrožovala na životech řidiče i jeho spolujezdce. Díky svému silnému vozu dokázal pan Jehlička policistům ujet, a zachránit si tak zřejmě život. Je lehce zraněn na rameni. Momentálně je nucen se skrývat. Informace pocházejí z důvěryhodného zdroje. Další informace budou následovat (pokud je obdržím a zůstanou zachovány mé komunikační možnosti). Obratem informuji ministra vnitra, policejního prezidenta, prezidenta ČR, vládu ČR, PS-PČR a Ústavní soud ČR. Prosím o informování široké veřejnosti všemi dostupnými prostředky. Děkuji za jakékoliv další informace.

Jan Šinágl, 9. 7. 2006, 11:15 hodin

2006-07-9, 19:57:00 • Přišlo e-mailem 
Hacker dal na Škromachův web Alláha
(ČTK, Lidovky.cz, 9. července 2006, 15:08)


Hacker s přezdívkou MuchaciR napadl internetové stránky místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha, kam umístil symbol půlměsíce. Ministrovy stránky jsou už opět v pořádku.

Počítačový pirát napadl adresu www.zdenek-skromach.cz . Místo informací o činnosti politika se zde objevoval mimo jiné symbol půlměsíce a vzkaz, že stránky napadl turkménský hacker.


Hacker kromě svých grafických znaků zanechal na Škromachových stránkách několik heslovitých vzkazů, mimo jiné o tom, že nastal čas chovat se lidsky a že neexistuje Bůh, ale Alláh. Ministrův web byl dnes odpoledne opraven a již opět funguje bez problémů.

Útoky hackerů na stránky státních institucí a politiků nejsou ve světě ani v Česku novinkou. V poslední době se například počítačový pirát naboural do databází amerického Národního úřadu pro jadernou bezpečnost (NNSA) a zcizil osobní údaje nejméně 1500 zaměstnanců agentury, která mimo jiné kontroluje americký arzenál jaderných zbraní.

V Česku napadli hackeři například v roce 2002 internetové stránky KSČM. Po otevření stránky se tehdy na černé obrazovce objevoval portrét Vladimíra Iljiče Lenina. V roce 2001 byly zase napadeny webové stránky Senátu a ministerstva zemědělství. O rok dříve poškodil hacker stránky ministerstva vnitra a policie.

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.

Web byl napaden už v sobotu odpoledne. Další info na: ..:. Game Blog :.hacknutá stránka (zdroj: ..:. ČT24.cz :.)

a prý to nebyl první hackzdroj: ..:. hps.mallat.cz :.

no a Google bomba Prasopes také stále funguje: Google: Prasopes
2006-07-9, 19:21:00 • Média 


zdroj a spousta dalších fotek na: ..:. znojmodwojmo.wz.cz :.
2006-07-9, 13:11:00 • Alternativní kultura 
Odpůrci silničního zákona: Bodový systém šikanuje řidiče
(ČTK, ČT24.cz, 8. července 2006, 16:36)


Praha – Odpůrci nového zákona o silničním provozu zřídili na internetu specializovaný informační portál ChceteZmenu.cz  – Motoristé proti šikaně. Ještě v červenci chtějí založit i stejnojmenné občanské sdružení. Jeho cílem je podle vedoucího člena sdružení Roberta Vašíčka novelizace silničního zákona tak, aby v něm zůstala opatření zvyšující bezpečnost, ale aby byly odstraněny pasáže údajně šikanující motoristy. Pomoci k tomu má i chystaná petice proti současné novele.


"Nechceme ten zákon úplně celý zlikvidovat, ale odstranit z něj prvky šikany. Zásadním efektem nového silničního zákona je sice zklidnění, ale za cenu vystresovaných řidičů," řekl Vašíček. Členem nově se tvořícího sdružení se podle něj může stát kdokoli, kdo nesouhlasí se současným zněním silničního zákona.

celý článek na: ..:. ČT24.cz :.
2006-07-8, 17:21:55 • Média 
Psychoaktivní efekt konopí a dopravní nehody II.
(xChaos, Legalizace.cz, 28. června 2006, 15:27)


Kuřákům marihuany hrozí od července za volantem tvrdé postihy, i když si před jízdou nezapálí.Podle článku s názvem Soud za "trávu" straší řidiče, i když ji dlouho nekouřili [zpravy.idnes.cz] nový silniční zákon velmi silně diskriminuje uživatele konopí oproti uživatelům např. alkoholu.

Případná indispozice uživatele konopí řídit motorové vozidlo má přitom zcela jiný charakter, než u řidiče intoxikovaného alkoholem – resp. látky, jejichž přítomnost v krvi hodlají policisté měřit, nemají žádnou souvislost s tím, zda je uživatel v danou chvíli pod vlivem psychoaktivních látek obsažených konopí. Navrhované testy mají asi stejnou vypovídací schopnost, jako kdyby se u řidičů ověřovalo např. na základě jaterních testů, zda s nějakou pravděpodoností neužívali alkohol během posledního měsíce: akutní, při řízení zřejmě skutečně nebezpečná "zhulenost" za normálních okolností odezní nejpozději do druhého dne – stejně jako akutní opilost. Metodika současných testů je tedy naprosto chybná – protože nedetekuje ony (potenciálně zřejmě skutečně nebezpečné) psychoaktivní látky, ale pouze produkty jejich metabolického rozkladu (samy o sobě zřejmě neškodné).


Bezprostředním řešením by bylo samozřejmě to, že testy, které bude používat policie, budou komerčně dostupné i řidičům – aby každý řidič měl možnost si před jízdou ověřit, zda mu nějaký postih hrozí, nebo ne.

celý článek na: ..:. Legalizace.cz :.

související:
Policie ČR: Kdo hulí trávu nesmí vůbec za volant (iDNES.cz)
2006-07-8, 9:35:00 • Média 
Psychoaktivní efekt konopí a dopravní nehody
(Bushka Bryndova, Legalizace.cz, 5. prosince 2005, 23:07)


V posledních týdnech byla publikovaná významná studie o vlivu konopných drog na řízení motorových vozidel v souvislosti s počtem smrtelných nehod. Její výsledky však přinášejí úplně jiný obraz, než jaký se nám pokoušejí vnutit politici. Je až komické sledovat zastánce prohibice, jak si objednávají vědecké studie, jejichž závěry pak jsou přesně opačné, než doufali.Děje se tak nejenom v lékařském výzkumu, kdy se již americké vládě stalo, že místo prokázání škodlivého účinku konopí na imunitu organismu vědci přišli na to, že THC bezpečně likviduje nádorové buňky. Vláda USA tehdy (v roce 1974) celý výzkum utajila a zakázala.

Britská vláda v roce 2000 financovala studii realizovanou britským výzkumným ústavem dopravy TRL s analogickým záměrem – dokázat, jak moc je konopí na silnicích nebezpečné. Ústav v rámci studie testoval kuřáky konopí, aby nakonec došel k názoru, že THC nemá výrazně negativní vliv na řízení a jeho dopad je méně škodlivý než u únavy či alkoholu. Britská vláda se v tomto případě zachovala daleko rozumněji než Američané, protože následně přeřadila psychoaktivní konopí do nižší třídy drog a tím je prakticky dekriminalizovala.

Francouzi mívají ve zvyku nad Brity ohrnovat nos a tak není divu, že francouzská vláda se o pět let později ani trochu nepoučila z neúspěchu svých ostrovních kolegů a rovněž si objednala studii o vlivu konopí na řízení v naději, že dokáže, jak je tato vznosná a bujně rostoucí rostlina pro účastníky dopravního provozu ďábelsky nebezpečná.

Francouzské politiky však čekalo opět jen zklamání. Studie nazvaná "Drogy a smrtelné nehody v dopravním provozu" vypracovaná státním výzkumným ústavem l'Observatoire Français des Drogues et des Toxicomanies (OFDT) – ke stažení je i anglický překlad studie (PDF, 125 KB) – prověřila fatální nehody u 10 748 řidičů a její závěry by se daly shrnout bonmotem: "Raději si dát malého jointa než sklenku červeného". Výsledky studie totiž neúprosně prokázaly, že i při dodržování ve Francii povolené hranice 0,5 g alkoholu/l krve jsou řidiči po požití alkoholických nápojů mnohem nebezpečnější, než ti kteří si pouze zakouřili konopí.


Velmi nebezpečné je také řízení pod kombinovaným vlivem alkoholu a THC, kde se výše uvedené pravděpodobnosti rizika smrtelné nehody sčítají

celý článek na: ..:. Legalizace.cz :.
2006-07-8, 9:34:27 • Média 


další foto na: ..:. Darkkorp.net :.


2006-07-7, 19:47:47 • CzechTek 

Poznámka v žákovské knížce začínajícího dealera:
Přinesl do hodiny prášek na pečení a předstíral prodej drog!


2006-07-7, 18:58:00 • Z vesela ;) 
Místo pro Czechtek je mimo chráněnou ptačí oblast Natura
(Právo, Regionální mutace Karlovarský kraj, 4. července 2006)


OTÁZKA

Petru Skočdopolovi, řediteli Vojenských lesů a statků divize Karlovy Vary

* Může narušit chystaná technoparty v Doupovských horách vaše hospodaření?

Protože se jedná o území na okraji vojenského újezdu Hradiště, náš běžný provoz CzechTek 2006, který se koná na konci července, nijak nenaruší, rovněž z hlediska mysliveckého hospodaření i ochrany přírody je prostor vybraný pro technoparty bezproblémový. Doupovské hory jsou sice ptačí oblastí a spadají do evropské soustavy Natura 2000, ale konkrétní místo vybrané pro technoparty v ní není.

2006-07-7, 10:59:55 • Média 
Chřástal a etika
(Petruška Šustrová, Lidové noviny, 7. července 2006)


Sleduji teď veřejné dění spíše sporadicky: je vedro a navíc dokončuji práci, která vyžaduje hodně času a velkou pozornost. Přesto ke mně dolehly dvě spíše okrajové zprávy, které věcně nemají nic společného, ale jsou si podobné tím, jak jsou překvapivé.
Druhá zpráva je podobně bizarní: ochránci přírody si hodlají stěžovat v Bruselu, že česká armáda nechrání dostatečně zájmy chřástalů polních. Pronajala technařům prostor, aby tam mohli uspořádat letošní CzechTek, a ten se koná poslední víkend v červenci, tedy zrovna v době, kdy toto vzácné ptáče vyvádí mladé. Dunějící soundsystémy i celodenní a celonoční tanec nepochybně mohou chřástaly poplašit, plaší i lidi, a to jsou bytosti podstatně otrlejší. Jen si nejsem jista, zda se armádní cvičení odehrávají tak potichu a ohleduplně, aby si toho chřástalové nevšimli. Má snad armáda vojenský prostor na to, aby tam hlídala klid ohrožených ptáků? A – pardon – nebyla by v tom případě vhodnější přírodní rezervace? Samozřejmě se mi dere na jazyk také škodolibější otázka: pročpak ochránci přírody za chřástala nebojovali v minulosti? To si mysleli, že mu tanky a dunění děl nevadí? Nebo že by se to snad bylo nesmělo?

Nedá se ovšem vyloučit, že obě odůvodnění – na první pohled absurdní – jsou nesena čistými úmysly, že nemají zakrýt postranní (tedy pravou) motivaci. Lidé hluboce zaujatí svým problémem (tedy ministerstvo vnitra etikou a ochránci přírody chřástalovým blahem) mívají sklon přehlédnout širší souvislosti a mohou jim různé skutečnosti uniknout. Například to, že ministr obrany smlouvou s technaři ulomil hrot společenského sváru, který naši zemi sužuje už déle než deset let a loni vyvrcholil nechutným násilím. A že bychom mu měli být vděčni – koneckonců tancemilovní technaři jsou svým způsobem taky ohrožený druh, i když nemají křídla.

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-07-7, 10:46:23 • Média 
Ochránci přírody si budou stěžovat v Bruselu na CzechTek
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 5. července 2006)


Armáda, která pozemek technařům poskytla, podle Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) nevzala v úvahu, že koncem července, kdy se party uskuteční, budou vyvádět na loukách Doupovských hor mladé vzácní chřástalové polní. Petr Stýblo připomenul, že Doupovské hory patří mezi ptačí oblasti evropské sítě chráněných území Natura 2000, mimo jiné zejména kvůli ochraně chřástalů. Ochránci přírody jaksi zapomněli, že vojenský újezd je stále prostorem, kde cvičí armáda, provádí zde střelby a jezdí zde její těžká vozidla.


Technařům sliboval legální pořádání open air party už ministr vnitra Gross. Na svůj slib ale "zapomněl". Zástupci technařů, vedeni Tomášem "Docentem" Vajnerem, který byl v minulosti policií stíhán za "pořadatelství" CzechTeku, a kandidátem na poslance za stranu Zelených Pencem se ještě před volbami dohodla s dosluhujícím ministrem obrany Karlem Kühnlem (US-DEU) v Parlamentu, že armáda poskytne pozemek na kraji vojenského újezdu, organizátoři CzechTeku se postarají o všechno ostatní, včetně zdravotnického a hygienického zajištění a úklidu odpadků. Technaři armádě za pronájem areálu zaplatí 24 000 korun. Nyní by pomocí hrozeb sakcí Evrospké unie vůči Česku "zelení" (ne)přátelé pořadatelů a zhysterizovaní starostové několika přilehlých obcí nejspíše chtěli dosáhnout přehlasování rozhodnutí ministra Kühnla Paroubkovou vládou a vzbudit tak odpor a následné demonstrace mladých. Hezká intrika... ODS se musí smát. Český svaz ochránců přírody má podle ornitologa Oldřicha Buška v zásobě ještě ťuhýky a strnady luční.

CzechTek 2006 se bude – jako obvykle – konat poslední červencový víkend. Ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách. Očekává se tentokrát účast několika deítek tisíc mladých lidí, neb stejně masivní zásah státní policie jako loni je vyloučen legalitou pronájmu i charakerem pozemku, na kterém mají pravomoc vojenští policisté.

A vzhledem k tomu, že nad akcí převzal záštitu Kühnl, ministr za "novou Unii svobody", pak v souladu s jejím programem jde o "svobodu jak individuální, politickou, tak i svobodu ekonomickou... – ...důvěřovat ve schopnost lidí, snažit se co nejméně zasahovat do lidského konání... , ...zajistit lepší komunikaci mezi politickou sférou a strukturami občanské společnosti".

zdroj: ..:. Blisty.cz :.
2006-07-7, 9:35:47 • Média 
Chřástal polní podal oznámení na účastníky CzechTeku 2006
(BlogNoviny.cz, 5. července 2006)

Ministerský předseda chřástalů polních Chřásroubek ve svém komuniké vyjádřil nulovou toleranci k hluku v lese, a pověřil lesního ministra vnitra Bubláka chechtavého, aby neprodleně svolal ptačí pohotovostní pluk.
Dále si CzechTek nepřeje Gottwaldův duch, vodníci, rusálky a hejkalové.

zdroj: ..:. Blogoviny.cz :.

2006-07-6, 13:42:00 • Z vesela ;) 
V 16:52 by mělo dojít k připojení raketoplánu Discovery k Mezinárodní kosmické stanici ISS...
Sledujte on-line přenos od 15:00!

..:. více zde :.

2006-07-6, 11:23:00 • Teknické poznámky 

Rave-o-lution 2006! Reality Shocks ReLoaded! Methouse Psychic TV Live!
CzechTek 2006 is Coming! We're Never Gonna Stop Making Dance Music!!!


2006-07-6, 1:23:00 • Teknické poznámky 
Účastníci CzechTeku podpoří ohroženého ptáka

V lokalitě vojenského újezdu Hradiště, pravděpodobném místě konání každoročního hudebního festivalu CzechTek, žije na vlhkých pokosených loukách vzácný chřástal polní (Crex crex). Zejména za soumraku a v noci se ozývá nepřetržité rytmické dvoutaktní skřehotání "rerrp rerrp". Pro tento 'techno-zvuk', který vydává (stejně jako technaři) zejména v noci, je mezi nimi velmi oblíben. Někteří jej dokonce považují za symbol své kultury a umí jeho hlas napodobit, a tím chřástala přilákat. "Je to v pohodě, stačí přejíždět hřebenem o pootevřenou krabičku sirek," říká Karel Ještěr z FreeTekno komunity. Karel se chystá chřástalům přivézt i nějakou tu dobrotu: "Žerou hlavně hmyz, ale mají rádi i trávu a zrní, vezmu trochu plevele, a možná i cvrčky ze Zverimexu, ale to se budu muset kouknout na Internet, jestli by mu obyčejní cvrčci chutnali..." A nebudou chřástalové trpět hlasitou hudbou? "Ne, rušit je nebudeme. Žijí hlavně na vlhkých loukách, kam asi moc chodit nebudeme, a umí se dobře schovávat," uzavírá Karel.

Chřástal polní (Crex crex) ..:. fotografie :.
Hlas chřástala ..:. realmedia audio :.
Hlas dvou chřástalů je podobný čtyřčtvrtečnímu rytmu freetekna ..:. fotografie :.
Ing. Pavel Pelz, CSc., autor nahrávky chřástala se Czechteku též zúčastní ..:. fotografie :. ;*)

2006-07-5, 18:05:00 • Neověřené 
ČSOP podá kvůli CzechTeku stížnost do Bruselu
(ČTK, 5. července 2006, 10:19)

Praha/Brusel – Ochránci přírody se chystají poslat do Bruselu stížnost kvůli konání technoparty CzechTek na území vojenského cvičiště Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku. Armáda, která pozemek technařům poskytla, podle Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) nevzala v úvahu, že koncem července, kdy se party uskuteční, budou vyvádět na loukách Doupovských hor mladé vzácní chřástalové polní.

"Nyní stížnost překládáme do angličtiny a chystáme se ji odeslat," řekl zástupce největšího českého ochranářského sdružení Petr Stýblo. Připomenul, že Doupovské hory patří mezi ptačí oblasti evropské sítě chráněných území Natura 2000, mimo jiné zejména kvůli ochraně chřástalů. Akce podle něj může ohrozit novou generaci ohrožených ptáků.


Paradoxní podle Stýbla je, že armáda pronájmem zřejmě neporušila zákon. Ve vojenských prostorech totiž vykonává armáda funkci orgánu ochrany přírody, takže je povolování podobných akcí v její kompetenci. Za ochranu vyhlášených ptačích oblastí i evropsky chráněných druhů odpovídá unii stát. "Bude to tedy Česká republika, která bude muset před Evropskou komisí obhájit, proč se při ochraně ptačích území i při ochraně chřástala polního, který je uveden mezi nejpřísněji chráněnými druhy, zachovala macešsky," uvedl Stýblo.

Armáda se s technaři dohodla, že poskytne jenom pozemek na kraji vojenského újezdu, organizátoři CzechTeku se postarají o všechno ostatní, včetně zdravotnického a hygienického zajištění a úklidu odpadků. Technaři armádě za pronájem areálu zaplatí 24000 korun. Konání technoparty se vedle ornitologů nelíbí ani okolním obcím. Sdružení obcí Vladař, jež spojuje obce z okolí Doupovských hor v Karlovarském a Ústeckém kraji, připravuje petici, s níž chce ministerstvo obrany vyzvat k jednání. Armáda je s obcemi připravena jednat, s kritikou z řad ochránců přírody ministerstvo obrany nesouhlasí. Podle Mladé fronty Dnes tvrdí, že v místě, kde se bude technoparty konat, chránění tvorové nežijí.

CzechTek se od roku 1994 konal v Česku už dvanáctkrát, vždy poslední víkend v červenci a často za asistence policie. Při policejním zásahu na technoparty v loňském roce u Mlýnce na Tachovsku byly zraněny desítky účastníků i policistů.

zdroj: ..:. ČeskéNoviny.cz :.
2006-07-5, 17:11:00 • Média 


2006-07-3, 16:28:31 • FreeTekno akce 
Policie rozehnala technoparty u Železného Brodu
(iDNES.cz, 3. července 2006, 12:37)


Na hluk z nepovolené technoparty, která se o víkendu konala v opuštěném lomu u Jirkova na Železnobrodsku, si stěžovali lidé z okolí. V pátek hlučnou produkci ukončil liják, v sobotu akci rozehnala policejní zásahová jednotka. Jeden z technařů se při zásahu pokusil pokousat policistu.


"Jeden ze šesti předvedených mladíků se pokusil bránit se tak, že policistu kousl do protiúderové rukavice. Policista nebyl zraněn," uvedla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Muž proto nebyl obviněn z útoku na veřejného činitele.

"Byl opilý a vymýšlel si, že mu policista vyrazil zub a způsobil další zranění. Lékařské vyšetření to ale vyvrátilo a potvrdilo pouze hematom na obočí," řekla iDNES.cz mluvčí jablonecké policie.

Technaři se do opuštěného lomu u Jirkova začali sjíždět v pátek. Večer sem kvůli stížnostem na hluk a žádost starosty Železného Brodu poprvé přijela policie. Díky silnému lijáku, který se kolem půlnoci spustil, ale technaři produkci ukončili. Zasahovat proto nebylo třeba.

V sobotu vyzvala policie asi padesát až šedesát technařů, aby uklidili hudební aparaturu a opustili prostor lomu.

"Vzhledem k tomu, že část účastníků na výzvy nereagovala, snažila se dál konzumovat alkohol a chovala se arogantně, byl ze strany velitele opatření vydán ve 13:00 povel k zákroku pořádkové jednotky," uvedla mluvčí policie Knopová.

Technoparty byla krátce poté rozehnána a na policejní stanici bylo předvedeno pět mužů a jedna žena, většinou z Prahy. Při dechové zkoušce nadýchali od 1,2 do 1,6 promile alkoholu.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.Lom u Železného Brodu
2006-07-3, 14:31:00 • Média 
Opilý tanečník kousl policistu
(Blanka Daníčková, Severočeské noviny, 3. července 2006)


Příznivci techno muziky si uspořádali nedovolenou akci v lomu na Jablonecku. Agresivní jedinci skončili v poutech.


Jílové u Držkova – Až policejní pořádková jednotka platila na tanečníky, kteří si rozložili aparaturu a uspořádali si menší technoparty v lomu v Jílovém u Držkova na Jablonecku. Vyjednávání, dobré slovo ani několikahodinové ultimátum nezabraly. Šest notně opilých a vesměs agresivních účastníků putovalo nakonec v poutech na policejní oddělení. Mladí lidé se psy přijeli v dodávkách, osobních vozech i aviích do lomu uprostřed lesa už v pátek. Původně jich zde bylo kolem šedesátky, ale déš většinu z nich odradil a odjeli. Zůstala skupinka přibližně patnácti lidí, kterou už od noci sledovala policie. "Nevím, o co jim jde. Kdyby tu někdo ležel na dece, pouštěl si nahlas rádio, tak to nevadí. My tu máme aparaturu, slavíme zásnuby kamarádů, a vadíme jim jen proto, že máme na autě nálepku techno," rozčiloval se Filip.

Vyjednávání nezabrala

V sobotu se kolem desáté hodiny dopoledne objevili u lomu policisté. Přišel s nimi i starosta Železného Brodu Václav Horáček. Jako zástupce obce s rozšířenou působností společně s vyjednavači šel mladé tanečníky přesvědčit, aby odjeli. "Už od páteční noci neustále přijímáme stížnosti od lidí z okolí na hluk. Navíc jsou na pozemku bez povolení. Zůstane tu akorát smetí. Máme už své zkušenosti. Chceme, aby se sbalili a zmizeli," objasnil starosta Horáček. Skupina vyjednavačů, včetně starosty, byla zpočátku benevolentní a dávala skupině technařů čas na to, zabalit si a odjet. "Porušili jste zákaz vjezdu do lesa, zákaz stání s vozy v lese. Zákaz stanování, rozdělávání ohně i kouření. Nemáte povolení k pobytu na pozemku a akce nebyla nahlášena," přečetl přestupky skupině dosahový důstojník Policie ČR v Jablonci Bohumil Šourek. Dočkal se jen nesouhlasu a vulgárních urážek. Tanečníci se k balení neměli. Vypnuli hudbu a drobné věci odnášeli asi tři lidi. Ostatní zůstávali na improvizovaném baru a za dobu, co policie stála kolem, stihli vypít několik lahví vodky, litry piva a dalšího alkoholu. "Zabalím si křehký věci, ale nikam nejdu," zarputile trval na svém jeden z diskutujících mladíků. Jednání policistů, starosty i technařů pokračovala. Díky alkoholu velmi vyostřeně. "Jste samozvaná teroristická jednotka. Vy nám rozkazujete, nesnažíte se dohodnout," vykřikovali rozvášnění tanečníci a padala hromada peprných výrazů na adresu uniformovaných mužů.

Zhruba hodinu po poledni bylo jasné, že setrvávající hrstka technařů z lomu neodejde. Zasáhla pořádková jednotka. Během několika okamžiků bylo šest nejagresivnějších lidí s pouty na rukou zajištěno. "Fašisti, zasraný fašisti, nechte nás bejt," ječeli mladíci ležící na zemi i dívky pobíhající kolem. Opilý technař se s policisty pral a jednoho pokousal na ruce. Skončil s vyraženým zubem. Ostatní raději už nic nezkoušeli. "Protože neuposlechli výzvy veřejného činitele, budou převezeni na obvodní oddělení," uvedl dosahový důstojník. Zde byl s aktéry party sepsán protokol a byli propuštěni. Přečiny se bude zabývat přestupková komise. Příznivci techno muziky si uspořádali nedovolenou akci v lomu na Jablonecku. Agresivní jedinci skončili v poutech.

Co region čeká

Supertechno se blíží

Severní Čechy – Největší technoparty v regionu se blíží. CzechTek 2006 má propuknout 28. července. Lidé na Chomutovsku se již dnes děsí laviny technařů. Megaparty se odehraje ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách. Podle policejních expertů se předpokládá příjezd desítek tisíc osob. Dopředu policie nevylučuje vytvoření satelitních technoparty i mimo vojenský prostor.

Fotografie: Pusťte mě! Opilý mladík se s policisty zpočátku nerval. Později se prát začal a nepřekážela mu u toho ani pouta na rukou.

Foto Ota Bartovský

zdroj: ..:. LiberckýDen.cz :.
2006-07-3, 12:18:46 • Média 
(not) A.C.A.B.
(CzechTek Blog, 3. července 2006, 10:55)


Kolem 23te prijezd do lomu. V tu dobu uz meli fizly obsancovany prijezdofky, pustily jen zvuk a naky auta a pak STOP. Tudiz nahore zustal bar, resp pifka. Nicmene postaveno obcerstveni a zvuk, prodavalo se zatim jen vinko a tvrdej. Dest dest dest. Nalada vyborna, hraje ****, kali se pari se, na fizly se ****. Pozdeji par statecnych dovalilo suda, takze se k ranu rozjel i prodej ovipu.

Klasicke ranni demence, stridacka **** s ******* za gramem. Vyborna hudba! Pote vytuh, le probudil me zahy **** prstem vztazenym ke smrckum na vrcholu lomu, kde bylo serazeno cca 50 robokopu. ****** jim pekne zahral vinetoua k nastupu, cimz je pochopitelne hned zezacatku totalne zesmesnil a dal najevo, ze lom jen tak nevydame. Jakysi idiot z antikonflikt teamu zacal vyjednavat o ukonceni party, zprvu se mu dostavalo pomerne dost argumentu proc neni nutna jakekoliv pruda ze strany policie, tvrde jadro ho neustale posilalo doprdele, nacez asi po patnacti minutach tomuhle debilkovy vytekly nervy, nechal seradit rychlou rotu a organ zacal konat. 5 lidi veskrze neopravnene zatkli, odvezli na fizlarnu do Jablonce a po 4ech hodinach poslaly do *****. Mezitim zewling na place a cekani na ridice a zbytek zatcene bandy. To uz se blizil vecer, nalada celkem na hovno, ale spis se cekalo co bude dal. Kdyz prijeli revolucionari z5 nastal presun (…), tam uz jen kalenicko, brzky spanek, ranni koupani a hratky se psy, chalka v Brode a konec party. Mejdan vybornej, skvelej, jedinecnej. Moc prima akce! Zatah fizlu nesmyslnej, idiotskej, o5 plytvani penezi danovych poplatniku a demonstrace zbytecne policejni sily. ACAB!

Poznámka CzechTek Blogu:

Policie se chystala zasáhnout ještě na jedné akci v severní části Čech, ale nakonec došlo k dohodě a party proběhla v pohodě.
Při další akci na Mostecku naopak nebyl s policisty žádný problém, i díky vstřícnému přístupu místního starosty. Právě za zásahem na Jablonecku, byl údajně nekompromisní požadavek místního starosty, aby byla akce ukončená.
Vypadá to, že se nám policie po volbách oklepala a je připravená opět začít používat své „osvědčené“ metody. Nebo testuje a trénuje před CzechTekem?
2006-07-3, 10:02:00 • FreeTekno akce 
Opilý technař pokousal zasahujícího policistu
(deník Šíp, 3. července 2006)


Jíllové u Držkova – Až policejní pořádková jednotka platila na tanečníky, kteří si rozložili aparaturu a uspořádali si menší technoparty v lomu v Jílovém u Držkova na Jablonecku.


Vyjednávání, dobré slovo ani několikahodinové ultimátum nezabralo. Šest notně opilých a vesměs agresivních účastníků putovalo nakonec v poutech na policejní oddělení.

Původně jich zde bylo kolem šedesátky, ale déšť většinu z nich odradil a odjeli. Zůstala skupinka přibližně patnácti lidí, kterou už od noci sledovala policie.

Zhruba hodinu po poledni bylo jasné, že setrvávající hrstka technařů z lomu neodejde. Zasáhla pořádková jednotka. Během několika okamžiků bylo šest nejagresivnějších lidí s pouty na rukou zajištěno. Nejvíc opilý technař se s policisty pral a jednoho pokousal na ruce. Skončil s vyraženým zubem. Ostatní raději už nic nezkoušeli.

Skinheadi v Jihlavě
Asi padesát příslušníků krajní pravice, většinou Skinheadů, demonstrovalo v sobotu v Jihlavě. Přívrženci hnutí Národního odporu na jihlavském hřbitově vzdali hold německým vojákům, kteří jsou zde pochováni. Z ulice projev pokřikem a řehtačkami zcela přehlušila skupina asi třiceti anarchistů hlásících se k hnutí Anti-fa. Tu kordon policistů na hřbitov nevpustil.

zdroj: ..:. DeníkŠíp.cz :.Technaři mají před nácky přednost
2006-07-3, 9:08:00 • Média 


..:. více zde :.

2006-07-2, 17:08:00 • FreeTekno akce 
Já nemám důvod snažit se Paroubka portrétovat s něhou. Ale on je velice citlivý člověk a maskuje to tvrdostí. Strašně mu záleží na tom, co si o něm lidi myslí. Strašně by chtěl, aby ho lidi měli rádi. Strašně těžce nese ty osobní invektivy. Přitom sám se jich zase dopouští.

zdroj: ..:. Rozhovor týdne: S Valtrem Komárkem hovořila Renata Kalenská (Lidovky.cz):.

2006-07-2, 15:09:51 • Média zdroj: ..:. GumaGuar.bloguje.cz :.

První 'svatbu' homosexuálů slavili v Kladně (Lidovky.cz)

Kardinál Alfonzo Lopez Trujillo, který předsedá Papežskému koncilu pro rodinu, znovu zopakoval tradiční postoj Římskokatolické církve a zkritizoval některé evropské země, včetně Belgie, Holandska a Francie, za to, že daly právní status homosexuálním svazkům.

… porovnal svatbu homosexuálů s „absolutní prázdnotou“ a řekl, jediný možný pár tvoří spolu muž a žena.

Vatikán se obává o pozici a práva rodiny (Christianpost.com)

2006-07-1, 16:59:00 • Média 
Podle průzkumu, který zachycoval názory 1600 respondentů v týdnu bezprostředně po volbách, si většina lidí myslí, že ve volbách do sněmovny nejvíce pomohli svým stranám šéfové ODS a zelených Mirek Topolánek a Martin Bursík.

O předsedovi ČSSD Jiřím Paroubkovi si to myslí téměř polovina lidí. Nejméně podle občanů pomohli svým stranám předsedové KSČM a lidovců Vojtěch Filip a Miroslav Kalousek.

Lidé v průzkumu posuzovali, zda lídři stran získali ve volbách své straně více hlasů, nebo jí naopak uškodili.

To, že své straně nejvíce pomohl Topolánek, si myslí 59 procent lidí. O Bursíkovi si to myslí 58 procent lidí.

O Topolánkovi si čtvrtina a o Bursíkovi zhruba pětina lidí myslí, že na počet hlasů pro svou stranu vliv neměli.

O Topolánkovi si 14 procent lidí myslí, že ODS uškodil. O Bursíkovi si to myslí 11 procent lidí.

Přesně 46 procent lidí se domnívá, že k většímu zisku hlasů pomohl ČSSD její předseda Jiří Paroubek. Současně je 38 procent občanů přesvědčeno, že ČSSD při získávání hlasů uškodil

zdroj: ..:. Šéf ČSSD prý straně neprospěl (Lidovky.cz):.

2006-07-1, 16:39:39 • Média 
Z policejních zdrojů již 'prosákla' cena bodů: Prý to bude 2000 (pro kamarády jen 1000) za 1 bod.
2006-07-1, 13:51:00 • Neověřené 
Slovník komunisty
(Petr Žantovský, ČeskáMédia.cz, 1. července, 9:26)

Poslanec ČSSD Zdeněk Jičínský napsal (v Právu a ČM 29.6.), že Miroslava Němcová nemůže být předsedkyní Poslanecké sněmovny proto, že jednak verbálně podpořila protiparoubkovské demonstrace, jednak projevuje osobní názory, které Jičínský zjednodušeně nazval "antikomunismem", což ji prý znemožňuje hrát roli jakéhosi nestranného vyvažujícího činitele stojícího jako svorník v čele Sněmovny.

Jičínského tvrzení obsahuje několik "ale". Miroslava Němcová jistě nikdy nevystoupila s projevem, který by láskyplně hájil komunismus, komunisty a komunistické myšlení a činy. Zcela spontánně podpořila lidové protesty proti Paroubkově zásahu proti Czechteku, kdy čerstvě designovaný premiér nechal rozehnat tanečníky policejními jednotkami, čímž leckomu připomněl málem již zapomenuté časy "palachiád", kdy stejným způsobem rozháněla Veřejná bezpečnost ty, kdo se shromáždili, aby vyjádřili svou nespokojenost s režimem. Policejní zásah byl veden v obou případech proti názorovým, a tedy přeneseně politickým odpůrcům, byl veden z politických důvodů a politickými prostředky, a proto Němcové stanovisko bylo tedy zcela zákonitě politické.

..:. více zde :.

2006-07-1, 12:34:00 • Média 

Dívka zraněná na CzechTeku podala trestní oznámení

(iDNES.cz, 30. června 2006, 18:20)

Dívka, kterou loni údajně zranil na technoparty CzechTek policista, podala prostřednictvím Ligy lidských práv trestní oznámení na velitele zásahu. Už dříve podala trestní oznámení na neznámého pachatele, ale Inspekce ministerstva vnitra ho odložila.


..:. více zde :.

2006-07-1, 12:23:00 • Média 
CzechTek ’05 pro ně ještě neskončil
( Jakub Pokorný, Petr Ježek, iDNES.cz, 17. února 2006, 11:21)


Od červencového zásahu na CzechTeku už uplynulo půl roku, ale některým lidem stále ovlivňuje život. Příběhy tanečnice Evy Waldsteinerové a policisty Davida Cermana mají mnohé společné – tato dvojice utrpěla při zásahu asi nejzávažnější zranění. Patnáctiletá Eva se pořád ze svých zranění léčí. Policista zase chodí svědčit k soudu s technařem, který po něm hodil kámen. Shodou okolností pocházejí oba z Brněnska.


Pojede na party znovu
Pro studentku obchodní akademie v Brně Evu Waldsteinerovou byl CzechTek 2005 v Mlýnci na Tachovsku její první technoparty v životě. A nejen kvůli tomu na něj dlouho nezapomene.

Na CzechTek jela s partou kamarádů a tance si příliš neužila. Dorazila v noci a následující den už policie tanečníky rozháněla. Při zásahu se "srazila" s policistou a byla zraněna. Dodnes nemůže pořádně hýbat rukou a úplně ji natáhnout.

"Policista proti mně vyběhl a narazil do mě štítem. Samozřejmě nevím, jestli mě chtěl přímo shodit, nebo to byla nešťastná náhoda. Upadla jsem," vzpomíná Waldsteinerová.

Jenže upadla tak nešťastně, že si zlomila loket. Úraz byl vážný, šlo o tříštivou zlomeninu. Policistu, který se s dívkou srazil, se vypátrat nepodařilo. "Byla tma. Měl helmu, štít a byl celý v černém. Služební číslo jsem si nezapamatovala," říká dívka.

Průběh incidentu popsali jako svědci i dva dívčini kamarádi. Waldsteinerovou museli okamžitě operovat a nyní se zotavuje v lázních. "Rehabilitace jsou dost bolestivé, když se při cvičení snažím ruku ohnout," podotýká dívka.

Přesto se však na CzechTek chce vrátit. "Ta hudba mě vzala. V Brně na technoparty také chodím," vysvětluje. Její matka se však na to dívá jinak. Přiznává, že se o dceru bojí. "Zakazovat jí ale nic nechci. To bych ji pak nesměla pustit ani na diskotéku," říká.

Podle jejího názoru je dnes už její dcera dospělejší. "Změnilo ji to. Všechny ty výslechy a čas strávený v nemocnici..." míní.

Inspekce ministra vnitra už vyšetřování dívčina případu odložila. Její právník Robert Cholenský z Ligy lidských práv v Brně se s tím však smířit nechce a podá stížnost. "Myslím, že pro nalezení těžkooděnce, který se s dívkou střetl, zatím ještě neudělali všechno. Minimálně by měli vyslechnout více policistů, kteří se pohybovali ve stejné části louky," upozorňuje právník.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
2006-07-1, 12:22:59 • Média 

Za vlády takovýchto osob [ministr vnitra František Bublan] bude v budoucnu standardem, že taneční hudba se dočká okořenění policejními "latinskoamerickými prvky" známými z diktátorských režimů v 70. a 80. letech, které by v právním státě jinak měly vedle dalšího vést k naplnění skutkové podstaty závažného trestného činu obecného ohrožení. Stejným standardem bude "vystřelování" nepravdivě informujících a poté mediálně bránících policistů nahoru, až na samý vrchol policejních struktur. Standardem zůstane i to, že čtrnáctiletá dívka bude moci být surově a bezdůvodně sražena řádně neoznačeným policejním robocopem utrženým z právního řetězu štítem k zemi takovým způsobem, že si její zranění vyžádá celoživotní zdravotní následky. Příštím voličům a podporovatelům primárně politicky (ne)odpovědného ministra Bublana ve funkci nelze k těmto "světlým zítřkům" než-li blahopřát.

Mgr. Jiří Kopal: Nepatřičné poznámky k tanci podle policejních not ( 29.9.2005 Via Iuris)

zdroj: ..:. ViaIuris.Pilaw.cz :.


2006-07-1, 12:22:41 • Média