[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishczechtekkulturavideomédiaprotestyhumor

CzechTek WebLog

1) www.google.cz už je Google! ;*)
2) Grebeníček se musí omluvit Šináglovi za 'primitiva'! :*))

2006-08-31, 23:28:00 • Teknické poznámkyFREETEKNO & D'n'B
ul. STODOLNI-CLUB PICASO
DSCrew DJs+QUESTs
sound and lights performance

2006-08-31, 21:36:05 • FreeTekno akce
Soud snížil technaři trest za najetí na policisty
(iDNES.cz, 31. srpna 2006, 17:08)


Pražský městský soud snížil trest italskému technaři. Luca Barbich loni najel před budovou ministerstva vnitra autem na policisty při demonstraci proti zásahu na Czechteku. Soud mu snížil trest vyhoštění z deseti na čtyři roky. Neuznal, že by dodávku použil jako zbraň.


(...)

Státní zástupkyně, která trvala na původním rozsudku, se proti verdiktu nakonec neodvolala. Rozsudek tak je již pravomocný.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-31, 21:17:47 • Média

2006-08-31, 21:15:54 • Média
Podrobně ze soudu s italským demonstrantem (CzTk Blg 19.1.2006)
Ital vyhoštěn za najíždění do policistů (ČT24.cz 16.1.2006)
Technař dostal za najetí na policisty vyhazov z Česka (iDNES.cz 16.1.2006)
Italovi hrozí za incident po CzechTeku pět let (iDNES.cz 28.11.2005)
Dohra CzechTeku (Blesk.cz 28.11.2005)
Policisté zatkli technaře, postřelili jeho psa (iDNES.cz 4.8.2005)Luca Barbich byl v létě předveden před soudce bos zdroj: ..:. Blesk.cz :.

2006-08-31, 20:45:00 • Média
Policejní šéfy šetří inspekce
(Lidové noviny, 11. srpna 2005)


PRAHA Inspekce ministra vnitra prověřuje podezření, že vysocí důstojníci pražské policie úmyslně nezabránili zbití svých kolegů. Dvojice policistů se dostala minulou středu na pražském Strahově do ostrého střetu s několika technaři. Oba volali vysílačkou o pomoc, ale jejich nadřízení to prý odmítli. Nechtěli totiž kompromitovat policii, kritizovanou ze všech stran kvůli tvrdému zákroku proti CzechTeku.
„Inspekce se tím zabývá od minulého pátku. Šetření je ale na samém začátku a inspekce zatím jen prověřuje, jestli vůbec mohlo k nějakému trestnému činu dojít,“ tvrdí mluvčí policejního prezidia Zdeněk Zelenka.
Inspekce nechce prozradit, o které policejní důstojníky jde. Deník Blesk, který o případu informoval jako první, ovšem tvrdí, že pomoc odmítl náměstek pražského policejního ředitele Zdeněk Bezouška a zástupce ředitele policie Prahy 1 František Zelenka. Oba dva včera telefony nezvedali a přes svůj sekretariát LN vzkázali, že o rozhovor nestojí.

..:. více zde :.

2006-08-31, 20:21:44 • Média
Policejní šéfové: "Pěšáky" nechte klidně zmlátit...!
(Alena Sobotková, Blesk, 10. srpna 2005)


To je síla! Blesk zjistil, že dva policejní šéfové zakázali svým podřízeným jít na pomoc mláceným kolegům!

To je síla! Blesk odhalil, že náměstek policejního ředitele Zdeněk Bezouška a zástupce ředitele policie Prahy I František Zelenka zakázali svým podřízeným jít na pomoc svým mláceným kolegům!

..:. více zde :.

2006-08-31, 19:54:00 • Média
Ital, kterého zadržela policie, skončil ve vazbě
(ČTK, Lidové noviny, 6. srpna 2005)


PRAHA Ital, kterého ve středu na pražském Strahově zadržela policie, byl včera vzat do vazby. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 7. Cizinec je obviněn z útoku na veřejného činitele a z nedovolené výroby a držení omamných látek. Podle policie v pondělí při demonstraci před ministerstvem vnitra proti zásahu na CzechTeku najížděl autem do policistů. Ti u něj navíc našli přes 11 gramů hašiše. „Soud zároveň stanovil kauci 200 tisíc korun,“ řekla soudkyně. Pokud ji složí, soud by opět rozhodoval, zda ji přijme a pustí ho na svobodu.
Eva Brožová z tiskového oddělení pražské policie již dříve uvedla, že zadržení cizince provázel incident, kdy na policisty zaútočil pes a dva zranil. Hlídka proto použila služební zbraň a psa postřelila. Když se asi za hodinu vrátila na místo, několik lidí ji slovně i fyzicky napadlo. Podle Brožové se policistům podařilo vyprostit, a zabránili tak dalším útokům. Oba jsou po fyzickém útoku v pracovní neschopnosti.

2006-08-31, 19:44:46 • Média
Pes italského technaře pokousal policisty
(David Hluštík, Právo, 5. srpna 2005)


Dvaadvacetiletého technaře z Itálie, který v pondělí před ministerstvem vnitra najížděl s dodávkou na policisty, včera policie chytila v Praze na Strahově. V jeho autě našli přes 11 gramů hašiše.
Při zatýkání postřelili jeho psa, který je napadl. Dva pokousaní policisté utrpěli lehčí zranění. Ital skončil v policejní cele s návrhem na uvalení vazby. Zraněný pes utekl a zatím se neví, zda neměl vzteklinu.

..:. více zde :.

2006-08-31, 19:40:33 • Média
Při zatýkání demonstranta policisté zastřelili psa
(Lidové noviny, 5. srpna 2005)


PRAHA Pražští kriminalisté zatkli ve středu večer v areálu strahovských kolejí Itala. Po jejich zásahu zůstal na místě ležet zastřelený pes. Ital je podezřelý z toho, že na pondělní demonstraci u ministerstva vnitra najížděl autem na policisty.
Policejní verze se od svědectví Italů, kteří zásah sledovali, značně liší. Policie mluví o postřelení nebezpečného zvířete. Technaři o zastřelení volně pobíhajícího psa.

..:. více zde :.

2006-08-31, 19:32:24 • Média
Soud vzal do vazby Itala, zadrženého ve středu na Strahově
(Českénoviny.cz, 5. srpna 2005)


PRAHA – Ital, kterého ve středu na pražském Strahově zadržela policie, byl dnes vzat do vazby. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 7. Cizinec je obviněn z útoku na veřejného činitele a z nedovolené výroby a držení omamných látek. Podle policie měl v pondělí při demonstraci před ministerstvem vnitra proti zásahu na CzechTeku, najíždět autem do policistů. Ti u něj navíc našli přes 11 gramů hašiše.

..:. více zde :.

2006-08-31, 19:23:37 • Média
Ital zadržený ve středu na Strahově, je obviněn i za držení drog
(Českénoviny.cz, 4. srpna 2005)


PRAHA – Ital, kterého ve středu na pražském Strahově zadržela policie, je obviněn z trestných činů útok na veřejného činitele a z nedovolené výroby a držení omamných látek. Cizinec měl v pondělí při demonstraci před ministerstvem vnitra proti zásahu na CzechTeku najíždět autem do policistů. Při zadržení u něj policisté našli přes 11 gramů hašiše. Sdělila to Eva Brožová z tiskového oddělení pražské policie.

..:. více zde :.

2006-08-31, 19:16:36 • Média
Trest vyhoštění z ČR byl snížen z 10 let na 4 roky
(Czechtek Weblog, 31. srpna 2006, 12:23)

Pražský Městský soud dnes snížil trest italskému řidiči, který vjel při demonstraci proti policejnímu zásahu na Czechteku před budovu Ministerstva vnitra. Podle rozhodnutí soudu přitom neuposlechl pokyny policistů a najížděl do nich.
Odvolací soud snížil trest vyhoštění z ČR z deseti na čtyři roky. Podle jeho názoru nebyla intezita útoku tak vysoká a nemuselo se jednat ani o jasný úmysl policisty napadnout.
Soud tak zrušil část obvinění, který skutek kvalifikoval jako napadení veřejného činitele se zbraní. Zbraní mělo být nákladní auto, které obžalovaný soudil.
Rozsudek za držení omamných látek zůstal nezměněn.
Městský soud nevyhověl návrhu obhajoby na zrušení rozsudku za napadení a zmírnění trestu za držení omamných látek. Nevyhověl ani návrhu na vyslechnutí tří nových svědků obhajoby, kteří byli incidentu s policisty přítomni.
Státní zástupkyně trvala na původním rozsudku v celém rozsahu.
Luca Pietro Giacomo Barbich byl policií zatčen dva dny po incidentu. Při zatýkaní použili policisté střelné zbraně a zastřelili psa jeho přátel. Barbich si následně odseděl měsíc v pankrácké vazební věznici a propuštěn byl až na kauci. Podle prvních informací mu hrozilo až pět let vězení.

2006-08-31, 12:25:45 • CzechTek
Podnikatele Pitra soudil i přísedící-policista
(Robert Malecký, Václav Drchal, Lidovky.cz, 31. srpna 2006, 7:27)


„Nepřítele státu“ Tomáše Pitra, který byl odsouzen k pěti letům vězení, soudil v roli přísedícího na Městském soudu v Praze policista. Jmenuje se Martin Beneš a pracuje v Inspekci ministra vnitra Františka Bublana


Ač je souběh takových funkcí přinejmenším podivný, zákon o soudech a soudcích ho nezakazuje. Ve výkonu funkce přísedících jsou totiž omezeni jen poslanci, senátoři a prezident republiky. Přísedící k soudům jmenují na základě výběrového řízení příslušné městské úřady, v případě Městského soudu v Praze je to pražský magistrát.

více na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-31, 8:15:34 • Média
Steal this film

O filmu informuje Živě.cz

film ke stažení zde: ..:. stealthisfilm.com :. nebo k vidění ve čtyřech dílech na: ..:. Youtube.com :.

Související info:
Policejní razie u provozovatelů webu PirateBay.org (Coolio 31.5.2006)
Politická strana brání zájmy digitálních pirátů (Technet.cz 9.1.2006)
web švédské strany Piratpartei.sezdroj: ..:. ThePiratBay.org :.

2006-08-30, 20:57:00 • Média
Varšava zahalila prsa mořské panny kvůli Miss World
(Novinky.cz, 29. srpna 2006, 14:49)


Silně katolické Polsko opět projevilo své konzervativní názory, když kvůli propagaci Miss World zahalilo prsa mořské panny – symbolu města. Zatímco panna zde leží léta a nikoho nepobuřuje, pro svět by dle představitelů našeho severního souseda mohl být billboard s odhalenými ňadry příliš nemravný.

více na: ..:. Novinky.cz :.Neokokonské stupidity zapouštějí kořeny i v Polsku

2006-08-30, 19:54:00 • Média
Drogy za volantem: Jak se řídí s marihuanou?
(Roman Švidrnoch, iDNES.cz, 30. srpna 2006)


Zastavte, máte pod autem kužel!" ozývá se z vysílačky ležící na podlaze octavie. Ale řidič neslyší, je tak trochu mimo. Vleče kužel pod autem ještě desítky metrů. Když pak zastaví, "chcípne" mu motor.

"Mačkal jsem jiný pedály," směje se. To dělá pořád – než sedl za volant, vykouřil si půlku marihuanového "jointa". Jezdí evidentně špatně, nepřesně, brzdí buď zbytečně brzy, nebo naopak pozdě; sám má však pocit, že si užívá bezproblémovou jízdu.

celý článek a video na: ..:. iDNES.cz :.

Další info:
Psychoaktivní efekt konopí a dopravní nehody (Legalizace.cz)
Psychoaktivní efekt konopí a dopravní nehody II. (Legalizace.cz)
Marihuana a nový silniční zákon (Reflex.cz)


2006-08-30, 10:41:28 • Média
Technoparty nedovolila lidem z okolních obcí vůbec usnout
(Kladenský deník, 29. srpna 2006)


Drnek – Nepovolené setkání vyznavačů techna v bývalém vojenském areálu poblíž Drnku se neobešlo bez problémů. Jak jsme již informovali, lidé ze samotného Drnku nelegální akci sotva zaznamenali. "Trochu nás jen udivilo, že obcí v pozdních večerních hodinách projíždí více aut," sdělila místostarostka Drnku Marcela Černá.


Zcela odlišná situace však byla ve Hvězdě a Malíkovicích. "Ani při zavřeném oknu jsme nemohli usnout. Nebylo to nic příjemného. Mnoho obyvatel si na hluk přišlo stěžovat," řekla manželka malíkovického místostarosty Jana Trojanová. Jak se nám podařilo zjistit, byla hlasitá hudební produkce slyšet až ve tři a půl kilometru vzdálených Ledcích. "Lidé z Drnku byli hluku zřejmě uchráněni díky lesu, který fungoval jako poměrně dobrá protihluková bariéra," dodala obyvatelka Malíkovic. Jaké škody způsobili technaři majiteli pozemku, Vojenským lesům a statkům České republiky, jsme se zeptali vedoucího Lesní správy Nouzov Jiřího Berdycha. "Do areálu se účastníci nepovolené akce dostali tak, že zničili zámek závory na příjezdové komunikaci. Musím říci, že se někteří z nich chovali k policistům dost drze, ti naopak byli velice slušní,"uvedl vedoucí lesní správy, který na místo dorazil v sobotu dopoledne. V té době se tam ještě povalovalo plno papírů a lahví. "Do pozdních odpoledních hodin technaři pozemek uklidili a opustili. Závoru jsme opatřili novým zámkem. Těžko se dá objekt zabezpečit tak, aby se tam nikdo nemohl dostat. Technoparty jsme tu zaznamenali poprvé," dodal Berdych.
Fotografie: Technaři považují svá setkání za výborný druh zábavy. Nadměrný hluk však zpravidla obtěžuje lidi z okolí. Ti mnohdy nemohou usnout ani při zavřených oknech.

Fotografie:
Technaři považují svá setkání za výborný druh zábavy. Nadměrný hluk však zpravidla obtěžuje lidi z okolí. Ti mnohdy nemohou usnout ani při zavřených oknech.

zdroj: ..:. Kladenskýdeník.cz :.

Další info:

Ukončená freeparty v bývalých kasárnách okolí nerušila
Nepovolenou technoparty ukončili policisté(DeníkŠíp.cz 28.8.2006)

Černá a lesní zvěř v akci
Čtyři fotky ze zatáhnuté akce u Kladna

reportáž TV NOVA
Nelegální techno party – Policie akci rázně ukončila (TV NOVA 26.8.2006)Chlapci zase v akci (thx W & D)
2006-08-30, 7:32:00 • Média
Sprejeři si zabrali Harfu
(Jana Nováková, Lidovky.cz, 29. srpna 2006, 9:54)


Akce na podporu tvorby sprejerů se konala o uplynulém víkendu na pražské Harfě. Sprejeři chtěli jejím prostřednictvím vzkázat městu: Dejte nám více legálních ploch.


V bývalé tovární hale na pražské Harfě burácí rytmy hip-hopu a betonové plochy někdejší továrny v mžiku pokrývají barevné obrazce bizarních tvarů. Během uplynulé soboty se na Harfě konala výtvarná akce Monster Jam. Vyřádilo se na ní asi třicet mladých sprejerů. Hudebně výtvarnou exhibicí chtějí její organizátoři upozornit pražské úředníky, aby se fenoménem graffiti v metropoli zabývali víc než dosud. „Chceme docílit toho, aby bylo po Praze co nejvíce legálních ploch,“ tvrdil při akci mladý sprejer jménem Patrik.

(…)

Soupravy metra a tramvaje patřily v minulosti k nejvyhledávanějším cílům sprejerů. V posledních několika letech se ale pražský dopravní podnik dokázal s graffiti vyrovnat. Najímá si totiž bezpečnostní agenturu, která hlídá všechny depa, vozovny i garáže, a pořizuje na interiéry stanic metra ochranný nátěr. „Navíc všechny nové tramvaje mají vnější kamerový systém. Řidič stojící na konečné zastávce může dobře kontrolovat, zda někdo nechodí vzadu okolo vozu a nepoškozuje ho.

celý článek na: ..:. Lidovky.cz :.

Další info:

Jiří David: Legální plochy jsou pro graffiti smrt
Graffiti považuji za ryzí umění (Lidovky.cz)

Pražské plochy pro legální graffiti
Stručná zpráva o legálech (Metro 16.8.2006)

Za street art v Česku až osm let vězení, spíše ale čekejte policejní nakládačku
Za barevnější svět (Lidovky.cz 12.8.06)
zdroj a další na: ..:. Boombap.cz – Monster Jam :.
2006-08-29, 21:28:00 • Média
Soud s Tomášem Matouškem odročen
(CzTk Blog, 29. srpna 2006, 16:23)


Dnešní soudní přelíčení proti obviněnému účastníkovi Czechteku 2005 bylo odročeno na 18. září 2006


Dnešní soudní jednání avizovala i tisková zpráva Iuridicum remedium

Proti tomuto rozsudku se však státní zastupitelství odvolalo a plzeňský odvolací soud věc vrátil k projednání soudu okresnímu. Obžalovanému Tomáši Matouškovi poskytuje právní pomoc nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) prostřednictvím smluvního obhájce JUDr. Milana Paláčka. IuRe má totiž za to, že obvinění bylo účelové, vedené snahou kriminalizovat "vhodné" účastníky za každou cenu.
Podle něj měl Matoušek najet vozem na policisty, kteří stáli u vjezdu na louku. Při hlavním líčení se ovšem prokázalo, že policisté vstoupili vozu do cesty těsně před vozem, neměli ve tmě žádné zvýrazňující prvky oděvu a nedošlo k žádnému, ani sebemenšímu, zranění. Rovněž bylo prokázáno, že řidič byl díky chaosu na dálnici (způsebeném mimo jiné chybnými pokyny policie namístě) nucen volit právě tento směr jízdy, tak jako řada vozů před ním.
Rozhodnutí soudu se očekává mezi 9-11 hod.

zdroj: ..:. ecn.cz :.

Více:
Tachovský soud znovu řeší incident z loňského Czechteku (iHNed.cz)
Přehled článků k případu Tomaše Matouška
2006-08-29, 16:31:13 • CzechTek
Jak dopadli chránění chřástalové po Czechteku? Ekologové nevědí
(Libor Želinský, Libor Dušek, Deník Chomutovska, 29. srpna 2006)


Mašťov – Před technoparty Czechtek ekologové varovali, že desetisíce účastníků mohou poškodit chráněné druhy ptáků, žijící v Doupovských horách. Žádali zrušení Czechteku nebo jeho přeložení někam jinam. Nyní však sami nevědí, zda se jejich obavy naplnily.

Na Doupově po akci neproběhl žádný seriozní průzkum, který by sečetl a zkontroloval, jak dopadla ptačí populace. "My jsme žádný průzkum nedělali, ani nemůžeme. Nemáme do prostoru přístup, vzhledem k tomu, že je to vojenské území, tak tam nesmíme," krčí rameny Petr Stýblo z ústředí Českého svazu ochránců přírody. "Navíc udělat takový průzkum je obtížné a je otázka, kdo by ho platil," uvedl na dotaz našeho deníku Martin Gutzer z Podbořan, znalec přírody a ptactva na Podbořansku.
Ochranáři před akcí nejvíce skloňovali jméno ptáka chřástala polního. Na Doupově je největší populace tohoto ptáka v Čechách. "Odhaduje se na 70 až 100 hnízdních párů. Přesné místo, kde se konal Czechtek, však není jádrem populace. Sídlí na něm jen asi dva až tři páry, takže celá populace nebyla festivalem ohrožena," dodává Martin Gutzer.
Jak zmíněné tři páry dopadly, neví. "Bylo by možné tam opakovaně zajet a poslouchat, zda na louce chřástali jsou. Nebo si na ně počkat příští rok v květnu," dodává Martin Gutzer.

P.S. Podle informací na Chřástal.bloguje.cz se Crex Crex již připravují k tahu na jih.
2006-08-29, 11:44:57 • Média
Strážník přišel kvůli pletkám s neonacisty o uniformu
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 28. srpna 2006, 12:34)


Městská policie v Praze dala výpověď strážníkovi, který byl na nedělní demonstraci extremistů před izraelskou ambasádou. Podle Ondřeje Cakla, který dlouhodobě monitoruje aktivity extremistů v České republice, se jedná o strážníka Milana Tobiáše.


(...)

Milan Tobiáš si vede internetové stránky (pozn. CzTkBlg: Ve fotogalerii má M.T. i fotky z pražských demonstrací po Czechteku. Zřejmě jakékoliv demošky miluje ;), kde publikuje články na téma vlastenectví a zachování ras, zároveň na nich zveřejňuje fotografie z různých demonstrací. "Neřekl bych, že je neonacista, ale udržuje s nimi kontakt. Pravidelně chodí na jejich akce a zaznamenává je," uvedl Cakl.

Ještě před časem byl Tobiáš aktivním členem KDU-ČSL v Praze 10. Poté, co byl vyškrtnutý z kandidátky v posledních komunálních volbách, ze strany odešel. "Rozešli jsme se názorově," vysvětlil iDNES.cz předseda místní organizace lidovců Karel Dufek.

O strážníkovi s vyhraněnými názory psal loni v listopadu časopis Týden.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-29, 10:31:00 • Médiadruhá fotografie zde: ..:. foto2 :.zdroj: ..:. Youtube.com :.

Thx V.

2006-08-28, 17:06:00 • Vládní lži a jiná svinstva
Officers injured in rave clashes
(BBC, 27 August 2006, 11:46)


Violence flared as police tried to break up an illegal rave involving up to 600 revellers on farmland in Essex.

Police said an officer suffered a severed fingertip, a patrol car was burnt out and missiles were thrown during clashes at Great Chesterford.

more: ..:. bbc.co.uk :.
video: ..:. BBC: Police hurt in rave violence :.

2006-08-28, 14:06:00 • Média
Británie:200 policistů zasáhlo proti ilegální rave party
(The Guardian, Britské listy, 28. srpna 2006)


Jeden policista přišel o prst, osm dalších bylo zraněno.

Dvě stě příslušníků pořádkové policie z pěti anglických okresů použilo v sobotu večer slzného plynu, psů a obušků proti 1000 účastníkům ilegální rave party v Essexu. Nepokoje vybuchly na poli nedaleko vesnice Ickleton, kde se účastníci rave party střetli tvrdě v policií. Střet připomínal vrchol hnutí "svobodných rave parties" koncem osmdesátých let.

Násilí vzniklo poté, když se malá delegace policistů pokusila vyjednat zrušení rave party, ale setkala se z "bezprecedentním a zuřivým odporem", uvedla policie. Jeden policejní automobil byl podpálen a devět policistů bylo zraněno, jeden má zřejmě zlomenou klíční kost, jiný přišel o prst. Nejméně dva účastníci rave party byli také zraněni.

Policie zablokovala dálnici M11 prostřednictvím celé řady policejných aut a později zavedla rychlostní limi 70 km/hod, když se účastníci rave party pokoušel přecházet dálnici, aby se dostali na – policií ostře střežené – pole, kde se měla konat.

Menší část účastníků rave party napadala policii. Házela na ni rozbité lahve, tyče z lešení a další předměty, uvedla policie.

Účastníci rave party tvrdé, že policisté užívali nepřiměřené síly. Jeden z organizátorů popsal postup policie jako "naprosto fašistický čin totální nelidskosti".

více na: ..:. Blisty.cz :.
anglický zdroj: ..:. 200 riot police break up illegal rave (Guardian.co.uk) :.

2006-08-28, 13:24:00 • Média
Iuridicum remedium: Zmatek v práci policie, za to snaha kriminalizovat
Účelově obžalovaný účastník CzechTeku obhajovaný IuRe soudem zproštěn obžaloby
(Blisty.cz 1.2.2006)


Soud: Policisté mladíka obvinili pět hodin po zadržení a ani na místě činu neudělali rekonstrukci
Soud očistil mladíka z technoparty (MF DNES 26.1.2006)

Soudce k včerejšímu osvobozujícímu rozsudku: Policie nesplnila zákonné povinnosti
Soud technaře nepotrestal (Plzeňský deník 26.1.2006)

Soud teknaře osvobodil. Státní zástupkyně se ihned odvolala.
Technař najel na policisty podle soudu neúmyslně (iDNES.cz 25.1.2006)

Policista vypovídal ve prospěch obviněného účastníka CzechTeku
Policajta na CzechTeku prý nepřejel (Blesk 24.1.2006)

Tachovský soud by měl zítra vynést rozsudek nad obviněným účastníkem CzechTeku
Technař prý policisty neviděl (Chebský deník 24.1.2006)


2006-08-28, 12:56:00 • Média
Tachovský soud znovu projedná Czechtek 2005
(iHNed.cz, 28. srpna 2006, 10:33)


V úterý se bude u Okresního soudu v Tachově znovu projednávat případ z loňského Czech Teku. Jeden z účastníků, Tomáš Matoušek, byl policií obviněn z útoku na veřejného činitele. Tachovský soud jej však v plném rozsahu zprostil obžaloby. Proti rozsudku se odvolalo státní zastupitelství a plzeňský odvolací soud věc vrátil k projednání soudu okresnímu.

Podle obžaloby měl Matoušek najet vozem na policisty, kteří stáli u vjezdu na louku. Při hlavním líčení se však prokázalo, že policisté vstoupili do cesty těsně před vozem, neměli ve tmě žádné zvýrazňující prvky oděvu a nedošlo k žádnému, ani sebemenšímu, zranění.

zdroj: ..:. iHNed.cz :.

2006-08-28, 12:37:00 • Média
Hluk sužoval o víkendu obyvatele Švihova
(Ludvík Pouza, Klatovský deník, 28. srpna 2006)


Fámy kolem multikulturního festivalu ve Švihově se nepotvrdily. Nejednalo se o technopárty, nýbrž o plánovanou akci.

Švihov – O uplynulém víkendu patřil hrad ve Švihově hudbě, filmu, divadlu a dekoraci. Fámy o plánované technopárty či obdobě švihovského CzechTeku se rozplynuly jako mlha nad hradním příkopem. "Chceme návštěvníky naší akce zaujmout. V prostředí hradu Švihov se totiž podobný festival koná úplně poprvé," říká organizátor akce Michal Růžička.

Brány festivalu se otevřely již v pátek, kdy byl festival zahájen programem plným klubové a moderní hudby.
"Program ve Švihově byl dostatečně pestrý, o čemž svědčí například sobotní odpoledne. To bylo věnováno hlavně divadlu," říká organizátor. "Bylo tu loutkové divadlo, představilo se Divadlo Disharmonie, Kabaret Caligula a další. Myslím že obavy obyvatel byly zbytečné a že se všichni přesvědčili o tom, že tato akce byla pouhou snahou přiblížit mladým lidem kulturní památky a přivést je do netradičních míst," hodnotí plány Růžička.
"Mladí se vůbec neumí bavit. Celý večer to tu dunělo a po městě se brouzdala podivná individua," říkají obyvatelé města, kteří nechtějí být jmenováni. Podle operačního důstojníka Okresního ředitelství Policie ČR v Klatovech Josefa Šerého nebyly ve Švihově po pátečním večeru zaznamenány žádné negativní jevy a ani na lince 158 se neobjevily žádné stížnosti občanů města. "Také program během sobotního dne probíhal poklidně," dodal Šerý.
Festival byl organizátory ukončen v neděli ráno. "Jsme spokojeni, na zdejším hradě se nám moc líbí a pokud to půjde, rádi sem za rok opět zavítáme," řekl organizátor Růžička. "Stejnou akci jsme dělali v loňském roce na hradě Točník. I tam bylo moc pěkné prostředí, ale z bezpečnostních důvodů účastníků jsme museli pro naši akci hledat nové místo. Švihov nás velice zaujal," dodal. "Program sice organizačně vázl, ale páteční večer byl úžasný," hodnotí akci účastníci z Plzně. "Byla jsem okouzlena atmosférou v tomto prostředí a mohu říci, že kdo do Švihova na tuto akci nepřijel, tak prohloupil," říká účastnice Hella.
2006-08-28, 11:17:26 • Média

Czechtek British style?

(The Observer, Britské listy, 28. srpna 2006)

V Británii ožívá v mladé generaci kultura zakázaných 'hudebních mejdanů' pod širým nebem

Je to tady? Projedeme kolem venkovské restaurace a z hlavní silnice odbočíme na odpočívadlo. Je druhá sobota v srpnu, ale je tma jako v listopadu a prší. Světla automobilu osvítí řadu zaparkovaných aut. Jedno zabliká nazpět, jako by potvrdilo: "Ano, jste tady." Osoba v bundě běží podél aut a vykřikuje: "Policie zablokovala silnici, musíme vyjít teď!" Z aut se zapařenými okny vystupuje asi 100 osob, adrenalin je vysoko, všichni jsou připraveni k akci, dočtete se ve včerejší křídové příloze týdeníku Observer.


...

Comeback je trimufem pro subkulturu, kterou poslední britská konzervativní vláda téměř úplně zlikvidovala poté, co se raveři začátkem devadesátých let propojili s kulturou hippies a squatterů. Válka mezi státem a těmi, kteří chtěli mít svobodu volně cestovat po zemi a tančit nakonec kulminovala v Castlemortonu, v táboře hippiesovských 'cestovatelů', na obecním pozemku v květnu 1992. Konal se tam po celý víkend rave, kterého se účastnilo 25 000 lidí. Vedlo to k tomu, že vláda zavedla nový trestní zákon, který zakazuje shromažďování více než 10 lidí, poslouchajících "hudbu charakterizovanou sérií opakovaných rytmů". Tvrdý postoj policie a nové zákony zahnaly většinu 'tančících' do evropských zemí.

Avšak nynější novou vlnu raves vedou obyčejní teenageři, studenti a mladí zaměstnanci z městeček, kteří prostě chtějí alternativu ke komerčním zdrojům zábavy. Ještě to není politický postoj, ale je to prostě odmítnutí současné nevýrazné kultury hospodského a klubového popíjení.

Tajemstvím rave, který uspěje, je nutnost nepřehnat počet účastníků. Nesmí jich být příliš mnoho, aby to nevyvolalo pozornost, ale na místě už jich musí být dost, než se dostaví policie. Tom, 19, z Favershamu vysvětluje: "Když policie usoudí, že je akce organizovaná, pokojná a daleko od domů, nechávají ji proběhnout."

více na ..:. Blisty.cz :.

Castlemorton 1992

Castlemorton 'rave' festival, Malvern, Worcestershire, May 1992 – zdroj: ..:. Alan Lodge :.

2006-08-28, 8:42:00 • Média

Nepovolenou technoparty ukončili policisté

(Deník Šíp, 28. srpna 2006)

Téměř stovka vyznavačů techna se v pátek večer shromáždila nedaleko Drnku na Kladensku. Příznivci hlučné muziky zaplnili lokalitu u bývalé vojenské základny v přidružené části Martinice, která je na pozemku Vojenských lesů a statků České republiky. Policisté o nelegální akci dostali vědět dvě hodiny po půlnoci.


..:. více zde :.

2006-08-28, 8:23:00 • Média
Kraj ´přiklepl´ policii 1,5 milionu korun
(RegionPlzeň.cz, 27. srpna 2006)


Členové Rady Plzeňského kraje schválili poskytnutí daru ve výši 1,5 miliónů korun Policii České republiky pro správu Západočeského kraje. Tyto finanční prostředky jsou určeny k zabezpečení přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací a k zajištění plnění úkolů policistů Zásahové a Pořádkové jednotky a vyjednavačů Policie ČR správy Západočeského kraje. Tato částka přispěje též k realizaci úkolů vyplývajících ze zařazení Policie ČR do Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje.

Finanční dar poskytnutý Plzeňským krajem umožní Policii ČR správě Západočeského kraje zvýšit úroveň materiální vybavenosti a pořídit např. mobilní monitorovací systém, mobilní výpočetní technika, mobilní agregáty, mobilní čerpadla, digitální fotoaparáty, lana pro slaňování, ochranné pomůcky a prostředky, motorové pily, přenosné zábrany, osvětlovací halogenová světla, třídílný hliníkový žebřík, exotermický řezací systém, automatický manuální externí defibrilátor, trhací kufry pro otevírání dveří, termoprádlo a bundy pro vyjednavače a záchranáře, potápěčské obleky, hardware a software k zajištění GIS apod.
Finanční prostředky budou z rozpočtu Plzeňského kraje na účet Policie ČR správy Západočeského kraje převedeny po schválení Zastupitelstvem Plzeňského kraje, jehož jednání se uskuteční 5. září.

zdroj: ..:. RegionPlzeň.cz :.
2006-08-27, 19:30:45 • Média


..:. více zde :.

2006-08-27, 9:55:00 • FreeTekno akce
rvačku ovšem tentokrát nemá na svědomí policie ale teknaři, kteří se poprali mezi sebou...
to je tedy "opravdu pěkné"... :*(

..:. více zde :.

2006-08-26, 23:00:00 • FreeTekno akce
Parazit v hlavě ovlivňuje chování lidských populací
(Stanislav Mihulka, OSEL.cz, 25. srpna 2006, 20:52)


Proslulá Toxoplazma gondii jak se zdá, manipuluje nejen chování jednotlivců, ale i celých kultur a národů. Naše dějiny nejsou naše ale její, to vše díky náhodné záměně lidí za myši.


Výtrusovec Toxoplasma gondii si již získal natolik velký věhlas parazitující superstar, že již snad není třeba detailně líčit o koho jde, jak žije, jaké má záliby a kam na své pozemské pouti směřuje. Snad jen pro ty, kdo se nějakým nedopatřením o tomhle malém loutkaři sedícím v hlavách většiny našich spoluobčanů nedoslechli ─ toxoplazma je potměšilý a zároveň zázračně úspěšný výtrusovec, co v životním cyklu střídá nějakého z mnoha možných mezihostitelů a definitivního hostitele kočku.
Pokud jde o záliby, toxoplazma oblibuje především loutkoherectví. Manipuluje chování svých mezihostitelů včetně nás lidí tak, aby je snáze ulovila kočka.

(...) díky dlouholetému výzkumy Jardy Flégra z Karlovy Univerzity víme o tom, že toxoplazma mění psychiku svých mezihostitelů a to dokonce rozdílně s ohledem na pohlaví. Ve srovnání s toxo-free protějšky bývají nakažení toxomuži agresivnější, žárlivější, prolhanější a o něco méně inteligentní. Toxoženy jsou naproti tomu vřelejší, tolerantnější a sebevědomější.

(...) Nejznámější americký parazitolog-popularizátor Carl Zimmer k tomu podotýká, že schopnost manipulace myslí rozhodně nemá jen toxoplazma a to dozajista i v případě lidí. Jak se na lidské psychice a „svobodné“ vůli podepisují viry, bakterie, tasemnice, motolice, škrkavky a záplava dalších patogenů, které obývají naše těla často dlouhé roky a desetiletí? Jak moc je duch nějakého národa duchem příslušného národního parazita? Je to zvláštní představa ─ všechny války, objevy, spojenectví a zrady a za nimi v pozadí toxoplazma a možná šiky dalších parazitů. Nakonec, proč ne. Jak se zdá, není daleko doba, kdy budou sociologové a psychologové pečlivě docházet na přednášky z parazitologie.

celý článek na: ..:. OSEL.cz :.Může za vše Kočka?
2006-08-26, 14:02:00 • Média
Prečo Paroubek riskoval? Chcel riadiť políciu
(SME.sk, 26. srpna 2006)


Dosluhujúci premiér a líder ČSSD Jiří Paroubek sa vo štvrtok rozhodol hrať vabank. Deň predtým oznámil, že má na dosah uzavretie dohody o menšinovej vláde ODS vedenej Mirkom Topolánkom. Vo štvrtok, naopak, pred médiá predstúpil s vyhlásením, že s ODS definitívne končí a že o podpore teraz už ním vedenej menšinovej vlády bude rokovať s ľudovcami.


Paroubek náhly zvrat odôvodnil tým, že sa s ODS nedokázal dohodnúť na programe novej vlády. ODS však Paroubkovi v programových otázkach prakticky vo všetkom ustúpila.

Podľa jedného vysvetlenia sa Paroubek od začiatku nechcel s Topolánkom dohodnúť a snažil sa iba o to, aby od prezidenta poverenie na zostavovanie vlády získal on sám. A aby potom mohol uskutočniť vládnu koalíciu, ktorú už pred voľbami označil za optimálnu: menšinovú vládu s podporou „naprieč parlamentnými stranami“. V preklade to znamená vládu podporovanú komunistami.

Podľa ODS však bola príčina iná, a k jej verzii sa v tomto bode prikláňa aj väčšina českých médií. Paroubek vraj na rokovaniach nepresadil, aby jeho už formálne opozičnej strane zostal obrovský vplyv na štátnu správu. Chcel mať svojich námestníkov na ministerstvách a ovládať podniky so štátnou účasťou. Hlavne však chcel mať kontrolu nad políciou. V prvom rade nad jej zložkami, ktoré vyšetrujú korupčné škandály a organizovaný zločin.

Práve v tejto oblasti ČSSD čelí radu škandálov. Existuje vážne a dlhodobé podozrenie, že vyšetrovanie korupčných afér či možnosti napojenia vysokých politikov strany na organizovaný zločin im podriadená polícia doteraz namiesto vyšetrovania zametala pod koberec. Nové vedenie polície môže ČSSD spôsobiť veľa nepríjemností. Zabrániť jeho nástupu bolo možno pre Paroubka dôležitejšie ako čokoľvek iné. Aby tomu zabránil, riskoval, že stratí všetko, čo dovtedy získal. Zdá sa, že mu to nevyšlo.

zdroj: ..:. SME.sk :.
2006-08-26, 10:13:06 • Média
Pan Machálek: Piráti silnic
(Emanuel Mandler, NeviditelnýPes.cz, 22. srpna 2006)


Už jsem si zvykl, že pan Machálek nepatří jen mně. V restauraci Na kahánku ho berou jako nějakého patriarchu, a tak se často stávalo, že za ním přišlo hodně lidí a já jsem si s ním ani nemohl popovídat.

Dnes bylo Na kahánku obzvláště rušno. Celkem pět lidí se nahrnulo kolem Machálkova stolu a rozčileně mluvilo jeden přes druhého. Když jsem přišel, hovořil právě soused z vedlejšího paneláku, pan Müller. Říkal, že takhle by měla naše televize pracovat, jako včera NOVA. Udělala dobře, že předvedla, jak dostal pokutu řidič, který vyfotografoval nepřípustně rychlou jízdu ministra Bublana. A ještě správnější bylo, že v témž zpravodajském pořadu se mohl divák dozvědět o tom, že se po několika měsících obnovuje již odložené řízení proti těm čtyřem policajtům, kteří jsou zachyceni, jak mlátí bezmocně ležícího účastníka Czech Teku.


(…)

– Počkejte, zeptal se pan Müller, proč je v této souvislosti policejní prezident tak důležitý? – Neříkejte, že to nevíte, zašklebil se pan Machálek. Právo by mělo být, jak nás každý ujišťuje, rovné. Takže i v těchto případech, o kterých mluvíme, měl být potrestán pravý viník a ten, jak jste si, vážení, mohli všimnout, není v případě Czech Teku obviněn. Samozřejmě, zdůraznil pan Machálek, že není. A přece ve všech případech, o kterých hovoříme, jsou potrestaní viníci (ti, kteří přistihli vysokého činitele při nezákonnosti) ze stejné sociální skupiny, prostí občané. Jen případ policejního prezidenta se tomu vymyká. Policejní prezident se postavil nad zákon a sám sobě udělil pokutu – to tu tedy ještě nebylo! Buď vládne právo, nebo zákon džungle. Podle vzoru policejního prezidenta by se mohli provinilci z řad vysokých úředníků také postavit mimo zákon: uloupil pět milionů? Dá si trest, že vrátí milion.

Celé je to velmi nepěkné. Jestli je viníkem ten, kdo zachytil při nepřístojnosti ministra nebo policejního prezidenta, měl by přece být viníkem té ošklivé scény z Czech Teku ten, kdo ji natočil. Kdyby ji nenatočil, nikdo by se nedozvěděl o surových policajtech, kteří bijou do bezmocného člověka na zemi, a celý náš policejní a justiční aparát by měl po starosti

celý článek: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
2006-08-26, 9:54:11 • Média
Marihuana, hašiš – Aktuální situace v Nizozemí

…zákaz prodeje omamných látek občanům z jiných zemí Evropské unie by byl v rozporu s evropskými antidiskriminačními zákony
Pěstitelé konopí táhnou do Německa (Aktuálně.cz)

Šalvěj divotvorná zatím legální
Mladí kouří legální drogu – šalvěj divotvornou (iDNES.cz)

Občanské sdružení Konopa
propaguje na Zemi Živitelce konopné pivo
Konopné pivo nabíjí energií (Aktuálně.cz)

V Rusku neumí oddělit zrno od marihuany
Krávy v Rusku budou zfetované, jinak to prý nejde (Novinky.cz)...

2006-08-25, 18:51:00 • Média


..:. více zde :.

2006-08-25, 11:23:00 • FreeTekno akce
Technoparty prý nehrozí
(Ludvík Pouza, Klatovský deník, 25. srpna 2006)


Švihov – Dnes ve Švihově začíná akce "Multicultural Audiovisula Festival,"který mezi místními občany vzbudil obavy z další technoparty či CzechTeku. Kastelán hradu Švihov Lukáš Bojčuk ale fámy, že by na historický objekt přijela problémová individua, jednoznačně vyvrací.


"V žádném případě nejde o nějaký švihovský CzechTek. Jde o další z dlouhé řady plánovaných akcí. Bude se na ni vybírat vstupné, dokonce její konání neohrozí ani prohlídky hradu či noční oživlé prohlídky," řekl kastelán.
Tiskový mluvčí plzeňského územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu David Růžička také odmítl obavy občanů. "Organizátoři se sešli se zástupci Správy hradu, Národního památkového ústavu i Policie ČR. Skutečně nejde o žádnou akci, ze které by měli mít občané strach. Řešila se dopravní obslužnost, hlučnost a podobně. Je to jen náš pokus dostat mladé lidi na kulturní památky," řekl Růžička. Akce ve Švihově potrvá až do neděle 27. srpna.
2006-08-25, 11:21:25 • Média
Volby 2006 vyhráli komunisté
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 24. srpna 2006, 18:39)


Dva měsíce po volbách do Sněmovny je konečně jasno, kdo vyhrál volby. Jsou to komunisté. Dokonce budou i sestavovat vládu. A to i přesto, že dosáhli podstatně horšího výsledku než ODS a ČSSD.

celý komentář na: ..:. iDNES.cz :.

2006-08-25, 8:15:28 • Média
Chucpe
(Pavel Bárta, NeviditelnýPes.cz, 25. srpna 2006)


Jiří Paroubek, zdá se, využil šance. Tou šancí bylo a je, že nečervená polovina sněmovny představuje podstatně heterogennější společenství než obě strany zrozené z lůna Marxova učení.


(…)

Opravdu jsem si myslel, že stupidita definice „proevropské vlády“ nemůže být překonána. Vystoupení Kalouska, který vstup do tiché koalice s komunisty zdůvodňuje potřebou chránit politickou pluralitu v této zemi, již není stupiditou, to je vzorové chucpe. Jakkoli chápu, že tato dohoda může být záchranou pro ohrožené bratry a sestry a pro lidoveckou vrchnost zase záchranou před jejich spravedlivým hněvem, jakkoli chápu, že dnešní komunisté se od gottwaldovců liší tím, že ruské divize stojí na Donu a nikoli na Labi, toto může vyslovit pouze člověk, který na ostudu své vlastní strany pragmaticky zapomněl, a proto se ji znovu chystá její prožít.

(…) s nejvyšší pravděpodobností nás čekají další roky českého mečiarismu, politiky, která Česko povede spíše na jih nebo východ, než do civilizované Evropy. Pokud se nestane něco neočekávaného, nakonec to bude Jiří Paroubek, kdo volby vyhrál. Nikoli volebním výsledkem vlastní strany, ale tím, že prostě vize užití politické moci u tří stran – socialistů, komunistů a lidovců – je natolik blízká, že umožňuje dohodu, a podpora voličů je natolik silná, že pro tento průnik vizí dává parlamentní většinu.

celý komentář: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
2006-08-25, 8:03:00 • Média
Policie ČR představí svoji obrněnou techniku na akci „Tankový den“ v Lešanech
(por. Mgr.Petra Srnková, Policejní prezidium – preventivně informační skupina, 24. srpna 2006)


V sobotu 26. srpna, od 9.30 do 17.00 hodin, proběhne v areálu Vojenského technického muzea v Lešanech u Týnce nad Sázavou již čtvrtý ročník akce „Tankový den“, který pořádá Vojenský historický ústav Praha. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, během kterého budou prezentovány nejen pásové kolosy, které používaly či používají ozbrojené sbory mnoha zemí, ale i kolová a obrněná technika.
Na akci bude mít své zastoupení také Policie ČR. Speciální pořádková jednotka Správy hlavního města Prahy zde veřejnosti představí dvě obrněná kolová vozidla a vodní stříkač.
Vyobrazené vozidlo Mercedes Benz CAS (vodní dělo) je jedním z vozidel Policie ČR, které si návštěvníci akce budou moci prohlédnout.
Podrobnější informace k akci najdete na internetových stránkách Vojenského historického ústavu Praha na adrese http://www.vhu.cz

zdroj: ..:. pcr.cz :.


2006-08-24, 18:42:11 • Média
Kalousek je pro vládu s ČSSD tolerovanou komunisty
(Novinky.cz, 24. srpna 2006, 16:34)


Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek ve čtvrtek souhlasil s výzvou šéfa ČSSD Jiřího Paroubka k jednání o společné vládě. Obě strany už začaly s konzultacemi o programu. Kalouskovi by nevadila ani tolerance takové vlády ze strany KSČM. O dalším postupu ale podle něj musí rozhodnout grémium KDU-ČSL. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše by komunisté vznik vlády ČSSD a lidovců zřejmě umožnili.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2006-08-24, 16:59:00 • Média
Těžkooděnci si umějí poradit s hromadnými šarvátkami
(Lucie Zikmunodvá, Mělnický deník, 24. srpna 2006)


K čemu jsou policii muži v černém? Těžkooděnci zasahují tam, kde je to potřeba. Setkání s nimi tváří v tvář vzbuzuje respekt.

Mělník – Pořádkovou jednotku Policie ČR středních Čech tvoří policisté tří policejních ředitelství z Mělníka, Kladna a Nymburka. Vedení pořádkové jednotky představuje velitel kapitán Václav Haltman, jeho zástupce poručík Radovan Vondráček a instruktor výcviku poručík Stanislav Jůn. "Je u nás i psycholog kvůli posttraumatické intervenční péči, vyjednávání nebo pokud by došlo k psychické újmě policistů," vysvětlil Radovan Vondráček.

* Jak často pořádková jednotka cvičí?

V podstatě šestkrát ročně máme velký výcvik a každý měsíc pak samostatné skupiny Kladno, Mělník, Nymburk mají svůj výcvik. Při okresních trénincích se dopilovávají a docvičují věci, které jsou potřeba více trénovat.

..:. více zde :.

2006-08-24, 16:11:05
Česká televize stáhla moderátora za údajně nepovedený rozhovor s Paroubkem (Mediář.cz)

Měli toho moderátora rovnou zastřelit... (Liberálův blog.cz)


Podezřelý konec moderátora Borka
( Zbyněk Klíč, NeviditelnýPes.cz, 24. srpna 2006)


Šéfredaktor zpravodajství Zdeněk Šámal odvolal z pozice moderátora pořadu Události komentáře moderátora Davida Borka. Snadno může Česká televize deklarovat, že ze strany Jiřího Paroubka nedošlo k žádným tlakům, dřívější kontroverzní zrušení pořadu Bez obalu a odvolání moderátora Aleše Cibulky však při dalším podobném případu vyvolává pochybnosti. A nyní tomu nemůže být jinak.


(...)

Ale k širším a neekonomickým důvodům Borkova odvolání. Pozorným divákům Událostí komentářů musí být podezřelá Šámalova slova o Borkově nezvládnutí diskuse ještě v jednom smyslu. Způsob, jakým David Borek diskusi s Jiřím Paroubkem moderoval, nebyl v jeho případě ničím výjimečným. Tento způsob moderování se totiž příliš nelišil od toho, co David Borek prezentoval v minulých vydáních. Skákání do řeči a zdůrazňování méně podstatných argumentů nebylo u Borka výjimkou a diváky, kteří očekávali chladnou analýzu, musely jeho výkony nadzvedávat ze židlí. Měli-li bychom hodnotit jeho výkon v diskusi s Jiřím Paroubkem, pak určitě patřil mezi obsahově hodnotnější a diskuse strukturovanější. Máme-li zvolit eufemismus, odvolání právě na základě rozhovoru s Jiřím Paroubkem je v tomto směru pokrytecké….

Je absurdní odvolávat moderátora za technické přehmaty. Až bude Borek uvádět nepravdivé údaje a nebude zvládat ani základní moderátorská pravidla, pak prosím. Jeho odvolání na tak vratkých základech, jaké předestřel Zdeněk Šámal, zavdává příčinu k pochybnostem o zcela neutrálním rozhodnutí veřejnoprávního média. Ingerence bývalého premiéra Paroubka vůči médiím nebyly v minulosti výjimkou (viz zpřísnění tiskového zákona) a jeho msta nepohodlným novinářům se zdá být logickou reakcí. Velmi smutnou reakcí.

celý komentář na: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
2006-08-24, 12:57:00 • Média
Někteří novináři na to jdou jinak …zdroj a další foto z akce na : ..:. pcr.cz :.

viz: ..:. Zločin jako profesi pokřtí policejní prezident a ministr vnitra (17.8.2006) :.

2006-08-23, 18:57:00 • Vládní lži a jiná svinstva
Předešlé kauzy:
Policie prošetřuje trestní oznámení Paroubka na Respekt (ČT24.cz 17.8.2006)
Aleš Cibulka nesmí moderovat pořad na ČRo 2 – Praha (Mediář.cz 10.05.2006)
ČT ruší pořad Bez obalu, tvůrci nechápou důvod (Novinky.cz 16.12.2005)

2006-08-23, 17:49:00 • Média
Moderátor ČT končí kvůli rozhovoru s Paroubkem
(ČTK, Novinky.cz, 23. srpna 2006, 16:37)


Dialog s odcházejícím premiérem Jiřím Paroubkemse stal osudným moderátorovi zpravodajské relace České televize (ČT) Události, komentáře Davidu Borkovi. Ten s moderováním pořadu končí. Rozhodl o tom ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal. Podle něj Borek nezvládl diskusi s Paroubkem během pořadu, který se na obrazovkách objevil ve středu 16. srpna.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2006-08-23, 17:23:46 • Média
Volání po cenzuře v České televizi
(Erik Tabery, Lidovky.cz, 22. srpna 2006)


České televizi v posledních dnech novináři pěkně vyprášili kožich. S většinou poznámek se dá bezpochyby souhlasit, zejména pokud jde o kritiku repríz vyčpělých či normalizačních pořadů. Komentář redaktora Lidových novin Ondřeje Austa (Kavčí hory v zajetí kiksů, LN 19. 8.) ale napadá to nejnadějnější, co se na obrazovce v posledních měsících objevilo. A proto stojí za to polemizovat.


(...)

Text Ondřeje Austa přichází v nejméně vhodnou chvíli. Jestli bylo na místě v minulých letech ČT něco vyčítat, pak servilnost k politikům a nudně vedené rozhovory. V poslední době se ale klube sebevědomější tvář televize. Je to sice zatím velmi nenápadné, ale mladší generace redaktorů televize nepůsobí tak zatíženě servilitou k mocenské autoritě.

Co podobné články, jako je ten Austův, způsobují, bylo vidět hned v pondělí znovu v LN. Mluvčí televize Martin Krafl (ČT 24 se konkurence nebojí, LN 21. 8.) rychle prosil svět, aby lidé nesoudili celou instituci podle „chyby jednoho či dvou pracovníků redakce“ a neopomněl dodat hrozivě znějící větu, že „za své pochybení ponese moderátor následky“. Bude-li výsledkem snahy o nezávislost peskování nejen od politiků, vedení televize, ale i od novinářů, hrozí, že se na to vykašlou. Nebo skutečně přijde zásah shora.

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-23, 17:22:00 • Média
Policista podal trestní oznámení na Jacques
(ČTK, Lidovky.cz, 23. srpna 2006, 12:02)


Advokát obviněného policisty Tomáše Čermáka podal trestní oznámení na poslankyni za Stranu zelených Kateřinu Jacques a na jejího kolegu Petra Slunéčka. Viní je z útoku na státní orgán při protestu proti prvomájové demonstraci neonacistů v Praze. Jacques je podezřelá také z trestného činu křivé výpovědi.


(...)

Právě kvůli vulgárním výrazům a kopancům se trestní oznámení týká i Slunéčka, a to pro útok na veřejného činitele. "Fyzicky napadl mého klienta. Následně mu aktivně bránil v provedení služebního zákroku," sdělil advokát. Čermák je prý kvůli konfliktu dodnes v pracovní neschopnosti a lékař u něj navíc 16. srpna zjistil zlomeninu střední části kostrče. Doba léčení údajně potrvá až do listopadu.

celá zpráva na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-23, 12:47:30 • Média
Slezskoostravský hrad obsadí taneční hudba
(Ondřej Stratilík, Mladá fronta DNES – Kraj Moravskoslezský, 23. srpna 2006)


Ostrava – Tento víkend se v okolí Slezskoostravského hradu uskuteční velký hudební festival. To by nebylo nic zvláštního, vždyť každoročně se tu potkává několik tisíc lidí na Colours of Ostrava. Ale nyní bude patřit taneční hudbě.
Chystá se tady totiž pátý ročník Ostravského žonglovacího a hudebního festivalu, kam přijede kolem šedesátky DJs.
A pořadatelé očekávají velkou návštěvnost. „Počítám s tím, že dorazí tři tisícovky lidí,“ vypočítává hlavní organizátor akce Lukáš Čvanda.

..:. více zde :.

2006-08-23, 11:21:00 • Média
Tečka za CzechTekem 2006
(Miroslav Šindelář, Army.cz, 7. srpna 2006)


Ministr obrany Karel Kühnl navštívil v pondělí 7. srpna 2006 Vojenský újezd Hradiště.

Důvodem jeho cesty, na kterou pozval předsedu Sdružení českých soundsystémů Romana Tomáše Vainera, hlavního organizátora letošního CzechTeku, bylo nejen osobně poděkovat 130 vojákům Armády České republiky, kteří se na zabezpečení akce podíleli.

Zároveň měl naplánováno setkání se starosty přilehlých obcí a v neposlední řadě se ministr chtěl seznámit s tím, jak je prostor připraven pro úterní předání zpět uživateli.

Ministra obrany s doprovodem přivítal přednosta újezdního úřadu podplukovník Peter Dellamária. Spolu s ním se krátké schůzky zúčastnil také policejní prezident plukovník Vladislav Husák.


V průběhu schůzky se starostkou obce Radonice Věrou Vernerovou a starostou Mašťova Josefem Slunéčkem, tedy obcí, které s pronajatým prostorem sousedí, zazněla slova uznání na adresu organizátorů, armády i policie.

„Byl jsem mile překvapen, že se nepotvrdila slova médií, která nelíčila technaře zrovna v nejlepších barvách. Myslím, že díky armádě, která pronajala téměř 65hektarový prostor, se podařilo zvládnout akci v podstatě v klidu,“ uvedl starosta Mašťova.

„Měli jsme obavy, které se nenaplnily. Nezaznamenala jsem jedinou stížnost od občanů v souvislosti s CzechTekem,“ shrnula starostka Radonic.

Ministr obrany Karel Kühnl vysvětlil, že jednání s organizátory letošního setkání příznivců techna nebylo od samého počátku jednoduché.

„Bylo třeba prolomit bariéru nedůvěry a do poslední chvíle jsme si nebyli jisti, že organizátoři na naši nabídku přistoupí. Reagoval jsem na to, když mne před časem ve Sněmovně oslovila určitá skupina lidí, zda bychom jim nemohli vyjít vstříc. To, že se podařilo CzechTek 2006 úspěšně zvládnout, je důkazem toho, že to jde,“ řekl ministr.

„Jsem rád, že se občané měli možnost přesvědčit, že nejsme žádné hordy avarských nájezdníků a že slovo umíme dodržet,“ uvedl hlavní organizátor CzechTeku 2006 Tomáš Vainer. Zároveň oznámil, že letošní CzechTek byl zřejmě poslední akcí podobného druhu technařů v Česku.

Organizátoři naplnili po skončení akce asi 3 500 igelitových pytlů odpadem a podařilo se jim už v předstihu jednoho dne uklidit celou pronajatou plochu, tak jak slíbili.

zdroj a další foto: ..:. Army.cz :.Thnks Yzs
2006-08-23, 8:24:00 • CzechTek

Zločinci v uniformách

(Zuzana Janečková, MF DNES, 22. srpna 2006)

Policisté mimo zákon

Dva policisté byli zatčeni, když chtěli přepadnout benzinku. Není to první případ, kdy strážci zákona sami zákon porušují. Může veřejnost vůbec důvěřovat policii, která má mezi sebou zločince?

Praha – Dva mladí policisté se domluví, že přepadnou a vyloupí benzinovou pumpu. Ve smluvenou dobu se sejdou – jeden z nich je přitom zrovna ve službě a benzinovou pumpu se chystá vyloupit v policejní uniformě. To se odehrálo v noci na neděli, ani ne měsíc poté, co namol opilý vedoucí Dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku, Michael Čaš, naboural a zranil dva lidi. Máte najednou dojem, že u policie pracuje příliš lidí, kteří se tam nikdy neměli dostat, nebo kteří tam měli už dávno skončit? Jak vlastně policie prověřuje uchazeče?

Jak se stát policistou

Výběr policistů je podle policejních špiček poměrně přísný – tři čtvrtiny žadatelů se k policii nikdy nedostanou.


..:. více zde :.

2006-08-22, 17:28:00 • Média
Dá se policii kvůli zločinům věřit?
(MF DNES, 22. srpna 2006)


František Bublan ministr vnitra, ČSSD

„Já jsem žádnou zvyšující se kriminalitu policie nezaznamenal. Naopak, počty případů, kdy policie tak či onak pochybí, se dlouhodobě neustále snižují. Musíte si uvědomit, že u policie pracuje padesát tisíc lidí – a je to vzorek celé naší společnosti. Důvěra v policii se nebuduje jen na základě jejích chyb, ale také na základě každodenního chování policie. Taková důvěra se buduje dlouhodobě, plošně, krůček po krůčku a podle mě ji nemůže jen tak něco ohrozit.“

Ivan Langer kandidát ODS na ministra vnitra

„Je to katastrofa. Výsledek vládnutí ČSSD. V policejních složkách je zmatek a chaos – to jsou hořké plody posledních osmi let. Já nabízím metodu cukru a biče. Pracuješ dobře? Dostaneš přidáno a čeká tě postup. Selhání bych trestal okamžitě odchodem z funkce.“

..:. více zde :.

2006-08-22, 17:27:00 • Média
Bývalý squat Ladronka bojuje o titul Stavba roku
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 21. srpna 2006, 18:56)


Historie si umí s architekturou pěkně zahrávat. Když policie v listopadu 2000 vyklízela "vybydlený" pražský statek Ladronka, málokoho by napadlo, že o šest let později bude bývalé centrum squaterů blízko titulu Stavba roku.


(…)

Zrekonstruovaná Ladronka, která dnes slouží jako restaurace a sportovně-kulturní centrum, se utká například s terminálem sever 2 Letiště Praha, halou Kosmas v Horoměřicích, novostavbou nemocničního komplexu v Domažlicích, silničním mostem přes železniční trať Oldřichov u Duchcova – Děčín nebo zrekonstruovaným divadlem Reduta v Brně.

(…)

Ze squatu do luxusní restaurace
Statek Ladronka, dříve také známý pod názvem Autonomní kulturně sociální centrum, byl v první polovině 90. let zcela opuštěný, volně přístupný a chátral. Vlastník, magistrát Hlavního města Prahy, o něj nejevil zájem. A to ani přesto, že leží v klidné městské části Břevnov v blízkosti vyhledávané obory Hvězda a koupaliště Petynka. Objekt tedy začátkem září 1993 obsadili squateři z celé Evropy sdružující se pod hlavičkou Anarchistické federace. K jejich činnosti patřilo například vydávání časopisu Autonomie.
Ladronka patřila mezi nejznámější a nejaktivnější squaty u nás. Až do 9. listopadu 2000, kdy ji na příkaz magistrátu násilně vyklidila městská policie ve spolupráci se soukromou bezpečnostní agenturou, tam proběhly stovky akcí alternativního, kulturního charakteru.
Squateři pravidelně organizovali koncerty, výstavy, autorská čtení, divadelní představení, přednášky. Jednání se zástupci města vedoucí k legalizaci pobytu squaterů na Ladronce ale nevedla ke zdárnému cíli. Situace se navíc vyhrotila v okamžiku, kdy magistrát podepsal smlouvu se společností Santé, která chtěla na Břevnově vybudovat luxusní zdravotnické zařízení, a zároveň podal žalobu na vyklizení objektu. Jako jeden z důvodů tehdejší radní Filip Dvořák uvedl, že: "Jsou to stejní lidé, jako byli na street party. My nebudeme podporovat někoho, kdo ničí a plundruje majetek ostatních."

zdroj: ..:. iDNES.cz :.

Další info ke squattům:
Squatuje se jen na Miladě (Lidovky.cz 12.8.2006)
Hoří, má Milado (Respekt, 13.3.2006)
Obsazené budovy (Týdeník A2, 16.3.2006)
obrázkozdroj:..:. Flag.Blackned.net :.
2006-08-22, 9:17:00 • Squatting
Rtuť jste nastudovali pro konkrétní prostor, halu ČKD v pražském Karlíně. Má industriální čtvrť potenciál, aby se proměnila na uměleckou enklávu podobnou těm v Berlíně nebo New Yorku?

My jsme tento prostor dostali zdarma od soukromého investora, největšího místního developera. Systematicky podporuje umění, před námi tu třeba byla výtvarná přehlídka. Není to altruismus, ale rozumná investice. Když takhle může uvažovat jednotlivec, nevím, proč to nedokážou zastupitelé.
V Berlíně má alternativní scéna velkou podporu města. Například na Burgstrasse, což je luxusní třída s drahými restauracemi a značkovými butiky, nechalo město jeden dům squatterům.Nastavili jim provozní mantinely a jinak ponechali volnost. Dělají graffiti, pořádají párty. Pro většinovou společnost je to možnost setkávat se s uměním, ke kterému by si jinak nenašla cestu, a naopak umělci přestanou mít pocit, že se musejí vůči majoritě negativně vymezovat.

..:. Julius Ševčík: Jsem člověk vizuální a globální – NedělníSvět.cz :.

2006-08-22, 9:14:00 • Squatting

Prohlášení ČSSD k jednáním s ODS dne 21. srpna 2006
PRAHA 21. srpna

Během dnešních dopoledních jednání museli vyjednávači ČSSD čelit nepochopitelné aroganci a nepřipravenosti představitelů ODS.

Vyzýváme ODS, aby opravdu urychleně vytvořila podmínky ke jmenování vlády Mirka Topolánka a tím k převzetí vládní odpovědnosti. Jsme přitom okamžitě připraveni seriozně jednat, ovšem seriozním způsobem a se seriozním partnerem. V žádném případě nechceme dále prodlužovat stav, kdy zemi vládne kabinet v demisi a kdy zatím ani nezačala třicetidenní lhůta nové vlády pro získání důvěry Poslanecké sněmovny.

z diskuze pod článkem:

pleoner: Pán Paroubek se zase mýlí.

Během nejen dnešního dopoledne, ale během posledních osmi let musí lidé v ČR čelit nepochopitelné aroganci a nepřipravenosti představitelů ČSSD.

;))))

zdroj: ..:. iHNed.cz :.

2006-08-21, 17:52:00 • Z vesela ;)
Policisté hlásí do rádia lživé informace o umístění radarů
(Autorevue.cz, 21. srpna 2006)


Patrně znáte relaci rádia Impuls, jejímž prostřednictvím se řidiči informují o problémech na silnicích. Stačí zvednout telefon, na záznamník nahlásit např. nehodu na dálnici, která blokuje provoz. Rádio informaci zpracuje a o chvíli později jí ve vysílání předá všem posluchačům, kteří tak mohou ušetřit nemálo času brzkým sjezdem z dálnice. Jednoduché, účinné. Stejným způsobem se řidiči informují i o přítomnosti policejních radarů, což české policii leží v žaludku.

více na: ..:. Autorevue.cz :.

Související:
Soudu stačila jako důkaz jen dechová zkouška (iDNES.cz 18.8.2006)

2006-08-21, 17:27:00 • Média
Rockeři poslali Paroubkovi pohledy
(Ivan Truhlička, Jan Hrudka, Mladá fronta DNES – Hradecký kraj, 21. srpna 2006)


Trutnov – Tolik blahopřání k narozeninám najednou u nás snad ještě nikdo nedostal. Odstupující premiér Jiří Paroubek, který dnes slaví své čtyřiapadesátiny, může očekávat záplavu pohlednic od účastníků víkendového rockového festivalu v Trutnově.

„Každá babička, když dostane od vnoučky nebo vnoučka pohlednici, je velice potěšena. Pohled můžete poslat komukoli, ale kdybyste nevěděli, adresa muže, kterého jím jistě potěšíte, je k dispozici ve stánku ztrát a nálezů,“ říkal iniciátor blahopřání, moderátor přehlídky Zdeněk Suchý, který nechal mezi diváky rozšířit pět tisíc pohlednic s textem písničky Ty jsi to moje zlato, zlato kočičí známé od táboráků.


Do Jiřího Paroubka si pořadatelé festivalu nezapomněli rýpnout ani v neděli odpoledne těsně před živým telefonátem s představitelem filmového Vinnetoua, francouzským hercem Pierrem Bricem. „Tentokrát nebudeme telefonovat nějakejm idiotům, ale člověku, kterému je tento festival věnován,“ uvedl Suchý v narážce na loňský ročník festivalu, kdy na protest proti policejnímu zásahu na technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku přímo z pódia Paroubkovi na mobilní telefon zavolal občanský aktivista Stanislav Penc a poté premiérovo číslo nadiktoval publiku. Paroubek si potom stěžoval, že mu přišla na mobilní telefon řada urážlivých zpráv a podal na Pence trestní oznámení.
Loni organizátoři festivalu oznámili stovkám návštěvníků hudebního festivalu číslo Paroubkova mobilního telefonu a kteří ho pak zahltili telefonáty a esemeskami s nelichotivými názory na zásah proti CzechTeku. „Když se drobná záležitost politizuje, je to ukázka slabosti jednotlivce a my chceme upoznornit: Nemáte nadhled, zlato kočičí!“ řekl Suchý.
Přestože navázání telefonického spojení s Pierrem Bricem provázely technické problémy a hlas filmového Vinnetoua se často ztrácel, zaplněné hlediště trpělivě čekalo na každé jeho slovo.

Vinnetou v tee-pee nespal

Diváci se z krátkého rozhovoru například dozvěděli, že v indiánském tee-pee spal filmový Vinnetou pouze jednou v televizním pořadu, mezi opravdovými indiány žádné přátele nemá a neustálé spojování jeho jména s indiánským náčelníkem mu ani po tolika letech nevadí. „Stal jsem se Vinnetouem, tato postava mě hodně ovlivnila a bude navždy součástí mého života,“ řekl Brice, který se rovněž přiznal, že nikdy v životě nebyl na žádném rockovém festivalu.
Nevyloučil však, že se do Trutnova někdy v budoucnu podívá. „Přijel bych hodně rád,“ dodal filmový Vinnetou.Stanislav Penc a Zdeněk Suchý při loňském telefonátu Jiřímu Paroubkovi
2006-08-21, 11:05:00 • Média
Rockeři píšou Paroubkovi k narozeninám
(Jan Hrudka, Mladá fronta DNES, 21. srpna 2006)


Po roce se lidé z festivalu v Trutnově připomenou premiérovi. Letos mu posílají pohled s trampskou odrhovačkou

Trutnov – Odstupující premiér Jiří Paroubek, který dnes slaví své čtyřiapadesátiny, může očekávat záplavu pohlednic. Pošlou mu je rockeři z nejstaršího českého festivalu pod širým nebem v Trutnově.


„Každá babička, když dostane od vnučky nebo vnoučka pohlednici, je velice potěšena. Pohled můžete poslat komukoli, ale kdybyste nevěděli, adresa muže, kterého jím jistě potěšíte, je k dispozici ve stánku ztrát a nálezů,“ nabádal diváky moderátor přehlídky Zdeněk Suchý, který za pohledy pro premiéra stojí. Suchý nechal mezi diváky rozšířit pět tisíc pohlednic. Na rubu mají vytištěný text trampské odrhovačky Ty jsi to moje zlato, zlato kočičí známé od táboráků. U ztrát a nálezů pak lidé našli Paroubkovu adresu domů a na chalupu v Jizerských horách. Pořadatelé tvrdí, že je získali z veřejných zdrojů.
„Zájem o adresy je veliký. Spousta lidí si je opisuje sama, ale mnoho zájemců nemá tužky, tak jim je musíme půjčovat. Nemáme to přesně spočítané, ale určitě už tu byly stovky lidí,“ shodli se pracovníci festivalových ztrát a nálezů.
Rockeři z Trutnova se Paroubkovi ozývají přesně po roce. Po tvrdém zásahu policie proti CzechTeku 2005 vystoupil na trutnovské pódium aktivista a pozdější kandidát a veřejně zavolal premiérovi. Pak zveřejnil jeho telefonní číslo. Premiérův mobil poté zahltily telefonáty a esemesky s nelichotivými názory na zásah proti CzechTeku.
„Premiér je určitě osamělý“ „Chtěli jsme, aby mu někdo napsal, protože je určitě osamocen,“ vysvětloval akci Stanislav Penc, který si za zveřejnění telefonního čísla vysloužil od Paroubka trestní oznámení. „Je to dobrý nápad, skvělý happening! Víc k tomu nemám co dodat,“ dodal Martin Věchet, zakladatel trutnovského festivalu, který undergroundu a jehož první ročník rozehnala komunistická policie. Pravidelným hostem festivalu bývá i exprezident Václav Havel. Letošní ročník však vynechal, ač chtěl původně přijet. „Omluvil se, že nepřijede, protože je v poslední době unavený a necítí se na to,“ popsala jedna z organizátorek trutnovského festivalu Eva Navrátilová. Havlovu zdraví neprospívají vysoké letní teploty.

***

Pro Paroubka
Co je na pohledu pro „osamělého“ premiéra

„Ty jsi moje zlato, který mám tak
rád, jen ty mně stojíš za to život pro tě dát,
bez tebe, zlato, nic není, jen ty jsi
moje haťapaťa potěšení, zkrátka a dobře, ty jsi moje
zlato, zlato kočičí.“

O autorovi| JAN HRUDKA, s přispěním Lenky Petrášové a Ivana Truhličky
2006-08-21, 10:54:18 • Média
Srpnové hospodské kecy a žurnalistické komentáře
(Ladislav Žák, Britské listy, 21. srpna 2006)


Kostky byly sice vrženy,ale jaksi ještě nedopadly. Kulička na ruletě běhá jako kdyby měla motorek a nikdo neví, komu jaká padne. A tak se hraje a sází na všechny strany.


(...)

Osobně jsem dospěl k závěru, že všechno to, co nás potkalo v tomto horkém létě svlaženém povodněmi takového společného jmenovatele má. Ať už jde o kauzu Kafková a ČKA vůbec, dohady kolem nového silničního zákona, neujasněnosti kolem dalšího postupu v Lesích ČR, převyhláškování a zároveň nedovyhláškování ve zdravotnictví, státní rozpočet s tisíci otazníků, neřešení Kubiceho zprávy, pseudořešení Husákovy rychlé jízdy, otevírání a zavírání vyšetřování kopání do ležícího technaře, dva premiéři, pokusy zřídit u nás vojenskou základnu cizí moci a Bůh ví co ještě... To jsou jen některá základní témata této pseudookurkové sezóny, za kterými se podle mého názoru skrývá jediné. Kostky byly sice vrženy,ale jaksi ještě nedopadly. Kulička na ruletě běhá jako kdyby měla motorek a nikdo neví, komu jaká padne. A tak se hraje a sází na všechny strany.

Vzpomínám na legendárního totalitního soudruha, který vstupoval na lednové plénum ÚV KSČ v roce 1968 a měl v kapsa dva projevy. Jeden pro Dubčeka a jeden pro Novotného. Vzpomínám si také na neméně legendárního vysokého demokratického úředníka, který měl v obrovské tašce ještě na jednání vlády vždy několik variant řešení a předkládal to, které na poslední chvíli signalizovalo tučnější prebendu. A vzpomínám na neméně legendární slova našeho kamaráda z dob přestavby, který říkával: „Jak vás tak kluci poslouchám, tak jsem si vykopal sklep a mám v něm Vitany, konzervy, zavařeniny a tři prapory. Ruskej, americkej a bílej, kdyby nebylo vidět, kdo jde...“ Tři doby, tři vzpomínky, tři stejné přístupy. Být připravený na všechno, budit zdání činnosti a nejlépe nedělat nic. Nezadat si.

celý komentář na: ..:. Blisty.cz :.
2006-08-21, 7:39:00 • Média
Policie se bojí hackerů, proto radši nemá internet
(Ondřej Tolar, IDNES, 18. srpna 2006, 12:19)

Policejní počítače stále nejsou připojeny k internetu. Strážci pořádku tak musí na web chodit k vedoucímu, nebo si nechat přeposílat e-maily faxem. Řada z nich proto raději vyřizuje služební poštu z domova. Podle vedení policie je připojení k internetu nebezpečné a nejsou na něj peníze.

..:. více zde :.

2006-08-21, 0:07:00 • Média

The Shamen: Ebeneezer Goode


..:. více zde :.

2006-08-20, 17:06:00 • Retro
…sice se nám ještě nepodařilo sehnat originál trutnovské pohlednice, ale určitě doma nějakou vhodnou najdete a „zlato kočičí“ se dá dopsat ručně.

Posílat můžete na jednu z těchto adres, případně obě:

Ing. Jiří Paroubek VIP Address Manager
domů: Ing. Jiří Paroubek, Jaroslava Foglara 1335/12, 155 00 Praha 5 – Stodůlky
chalupa: Ing. Jiří Paroubek, Horní Maxov 66, 468 44 Lučany nad Nisou

za info díky neznámému informátorovi

2006-08-20, 15:04:00 • Z vesela ;)
Kraftwerk byl atrakcí Technomatějské
(Jan Šprincl, Aktuálně.cz, 20. srpna 2006, 11:04)


Summer of Love – Nechali se přivítat ohňostrojem, zahráli své hity a nehnuli přitom ani brvou. Kraftwerk v Pardubicích nezklamali.

Dostihové závodiště se pro sobotní noc proměnilo ve velký techno jarmark a čtveřice německých cyborgů mu dodala lesk i alibi, že na Summer of Love jde taky trochu o hudbu – a nejen o co nejrychlejší konzumaci vodky s energy drinkem a mlácení hlavou do monotónního zvuku.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

2006-08-20, 12:53:00 • Média
Zbrklé chování
(Vladimír Bílek, Mladá fronta DNES – Hradecký kraj, 20. srpna 2005)


Hradecký hiphopový festival nebyl vloni bez chyb. Čtrnáct tisíc lidí stísněných v malém kempu se nedalo vždy udržet na uzdě. Částečně zdevastovali i okolní pozemky chatařů. Kdyby policie byla tak zbrklá jako na CzechTechu v západních Čechách a chtěla za každou cenu bránit cizí majetek, byl by z toho stejný masakr. Naštěstí se to nestalo. Chataři se až poté domáhali nápravy. Organizátoři se pak nechali přesvědčit, aby vybrali jiné místo. Problémy byly podobné jako na CzechTechu, ale převážil zdravý rozum. Právě o takových věcech by měl přemýšlet každý policejní velitel, než dá povel k represivní akci.

2006-08-20, 10:35:50 • Média
Rockeři Paroubkovi
(Nedělní svět, 20. srpna 2006)

2006-08-20, 10:26:18 • Média

Trutnov vypískal Paroubka

(Jan Hrudka, Mladá fronta DNES – Hradecký kraj, 22. srpna 2005)

Na největších festivalech v kraji lidé vyjadřovali odpor proti zásahu na CzechTeku

Téměř třicet tisíc lidí přilákaly dva největší festivaly letošního léta v kraji – trutnovský Open Air Music Festival a Hip hop Kemp v Hradci Králové. Na obou megaakcích se protestovalo proti nedávnému policejnímu rozehnání vyznavačů technohudby.

Standa Penc volá Jiřímu Paroubkovi z Open Air Festivalu v Trutnově, 20. srpen 2005

Trutnov – Snad jen na festivalu v Trutnově si mohou dovolit pozvat před desetitisícový rockový kotel romského písničkáře, věnovat z programu tři hodiny Divadlu Sklep a nebo třeba pobavit publikum telefonátem premiéru Paroubkovi. Zatímco lidé nadšeně přijímali vše, co jim festivalová dramaturgie pověstná neotřelými zvraty a kontrasty nabídla, předsedu vlády, který pozdravil festival prostřednictvím mobilního telefonu, vypískali.

Premiérovo soukromé číslo vytočil z pódia občanský aktivista Stanislav Penc. "Pane Paroubek, jsem na trutnovském festivalu a když se koukám kolem, jsou tu podobní lidé, jako byli na CzechTeku. My jsme si říkali, jestli by vám nevadilo, abyste jim něco vzkázal," řekl Penc.

"Vážení přátelé, přeju vám hezkou zábavu a hezky se bavte celý večer," odpověděl Paroubek a hovor přerušil. Moderátor programu Zdeněk Suchý poté Paroubkovo číslo nadiktoval divákům. "Deset tisíc z vás bude mít jeho osobní telefonní číslo, ale my ho nebudeme mlátit, my mu můžeme telefonovat!" prohlásil. Dodal, že festival chtěl vyjádřit nesouhlas se zásahem proti technařům. "My neschvalujeme, aby lidé chodili na cizí pozemky, ale nelíbí se nám, když si politici myslí, že si mohou všechno dovolit," řekl Suchý. Stovky návštěvníků obou víkendových festivalů se připojily k petici proti brutálnímu policejnímu zákroku na CzechTeku, v Hradci Králové pořadatelé promítali divákům i nesestříhané amatérské záběry zásahu. Na multižánrový Trutnov letos zamířilo přes dvanáct tisíc lidí, hradecká přehlídka zaměřená na hip hop přilákala asi o čtyři tisíce návštěvníků víc.

Ačkoliv v obou městech byl nápor lidí znát už od pátku, policie žádný větší incident nezaznamenala. Také zdravotníci ošetřovali jen drobnosti. "Občas se objeví nachlazení, ale úrazy zatím téměř žádné," říkal v sobotu před půlnocí lékař Tomáš Rousek, který se pravidelně stará o zdraví návštěvníků trutnovského festivalu. Průběh festivalu nenarušila ani asi dvacetiminutová průtrž mračen, která zmáčela diváky v sobotu odpoledne.

Festival se letos rozprostřel na čtyřech scénách. Největší zájem byl tradičně o hlavní, která divákům nabídla v pátek alžírského zpěváka Rachida Tahu, v sobotu pákistánské bubeníky Dhol Foundation a v neděli Jamajčany The Wailers, někdejší kapelu hvězdy reggae Boba Marleyho. Nabity byly i další scény. Během tříhodinového programu divadla Sklep by diváky nepropadl špendlík. "Zpočátku jsme byli trochu vyděšeni, protože jsme na festivalu vůbec poprvé, ale publikum bylo skvělé," řekl výtvarník František Skála ze 'sklepáků'. Lidé aplaudovali i 'generálovi' hvězdné pěchoty se SuperStar Štěpánu Turkovi, který se s kapelou Discoheroes objevil na sobotním 'undergroundovém' večírku, jehož hlavními protagonisty byly kapely Plastic People a Echt!

Do Trutnova dnes míří vesměs stálí návštěvníci. "Líbí se mi program i organizace festivalu," pochvaloval si mladý Američan Christopher. V Evropě žije pět let a trutnovskou přehlídku navštívil už po několikáté.

Atmosféra přehlídky, pro niž se jí podle legendárního amerického festivalu 'dětí květin' přezdívá 'východočeský Woodstock', přilákala i štáb německého televizního kanálu Arte, který vysílá pořady s uměleckou tematikou. "Nálada tady je zcela odlišná od jiných festivalů v Evropě. Je to dáno i lehce politickým podtextem, který mu přinášela účast Václava Havla a dnes třeba Standy Pence. Je to skutečně středoevropský Woodstock," řekl redaktor Mathias Schaefer.

Václav Havel patří mezi pravidelné návštěvníky hudební přehlídky, letos se jí však nezúčastnil. Pořadatelům adresoval omluvný dopis, který byl zveřejněn ve festivalovém zpravodaji.

2006-08-20, 9:50:00 • Média

Dopisy Paroubkovi
I letos se pořadatelé trutnovského Open Air Music Festivalu opřeli do Jiřího Paroubka.

stream zde: ..:. ČT24.cz :.

2006-08-19, 20:34:38 • Média
Ty si to moje zlato, vzkázali turnovští rockeři Paroubkovi
(Aktuálně.cz, 19. srpna 2006, 10:55)


Nepříjemné chvilky zřejmě opět způsobí pořadatelé i návštěvníci trutnovského Open Air Music Festivalu premiéru dosluhující vlády Jiřímu Paroubkovi (ČSSD). Mezi publikem rozšířili pět tisíc pohlednic s textem trampské odrhovačky "Ty jsi to moje zlato" a výzvou, aby jej poslali někomu ze svých blízkých nebo udělali radost "jednomu osamocenému člověku, s nímž se nikdo nechce kamarádit". Prozradili na něj, že bude mít v pondělí narozeniny a jeho adresu zájemci najdou u stánku ztrát a nálezů.

Trutnovští rockeři se tak Paroubkovi připomněli přesně po roce, kdy na protest proti policejnímu zásahu proti účastníkům technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku z pódia Paroubkovi na mobilní telefon zavolal Stanislav Penc, aktivista a pozdější neúspěšný kandidát Strany zelených do sněmovny. Poté Paroubkovo číslo publiku prozradil. Paroubek si pak stěžoval, že mu přišla řada urážlivých zpráv SMS, jež psala "lidská žumpa".

zdroj: ..:. Aktuálně.cz :.

song Zlatokop Tom..:. Žateckécountry.cz :.

2006-08-19, 19:41:00 • Média
Stručná zpráva o legálech
(Martina Overstreet, Metro, 16. srpna 2006)


V roce 2001 vyhlásil pražský magistrát v čele s primátorem Kaslem program „Praha v srdci sprejerů“. Ačkoliv šlo o kampaň zaměřenou proti graffiti, jejímž cílem bylo přesvědčit obyvatele, aby se sami aktivně podíleli na jeho odstraňování, ve výsledku něco získali i writeři. Firmy Technická správa komunikací a Dopravní podnik vyčlenily ze své správy několik ploch, které daly k dispozici legální graffiti tvorbě. Na primátorskou kanceláří schváleném seznamu povolených míst se tak ocitla zóna v okolí Barrandovského mostu (cca 550m2), betonová zeď u tramvajové zastávky Těšnov (cca 300m2), zóna v Modřanech zvaná Orionka (cca 1.350m2) a zeď po levé straně ulice Československého exilu (cca 2.000m2) v téže čtvrti. O jejím zlegalizování neměla graffiti scéna po celých pět let ani tušení, neboť tento seznam sice chvíli visel na dnes již neexistujícím webu zmíněného projektu „Praha v srdci sprejerů“, ale oficiálně nikde zveřejněn nebyl a do rukou writerů se také nedostal. Po včerejším ujištění kompetentními úředníky z kanceláře primátora Béma, že i když zdi nejsou z nějakého jim neznámého důvodu označeny původně domluveným logem (modrý kruh s nápisem LEGÁLNÍ PLOCHA o velikosti 50 cm), seznam stále platí a není důvod na něj nespoléhat, posílám touto cestou vzkaz: Milá scéno, sice pozdě, ale přece – 400 x 5 metrů hladkého betonu čeká na tvé kvalitní pokrytí!fotozdroj: ..:. Graffneck.cz :.

Legální plochy se jako možnost nabízejí především těm writerům, kteří už nechtějí, nebo si právě nemohou dovolit žádné problémy se zákonem, ovšem na úplnou abstinenci dosud nepomýšlejí. Čas od času je využívají i ti, co si na chvíli rádi odpočinou od partyzánského streetu a stráví jedno sobotní odpoledne v klidu. U zdi, kde není třeba spěchat, si člověk lépe promyslí kompozici, vyzkouší nové postupy, nad plechovkou piva a jointem pokecá se známými, hotovou věc vyfotí a jede domů.

..:. více zde :.

2006-08-19, 18:58:00 • Média
Obsazování významných postů
(Petr Hartman, Názory a argumenty, Čro 6, 18. srpna 2005, 18:10)


V případě Vladislava Husáka by zase dočasnost mohla být omezena vyšetřením policejního zásahu proti účastníkům taneční party CzechTek. Kdo jiný by měl mít za něj alespoň nepřímou odpovědnost než náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii, tedy Vladislav Husák. Právě počínání policie v tomto případě názorně dokázalo, jak je špatně dlouhodobě vedená, a to spadá na bedra jak odstupujícího policejního prezidenta Jiřího Koláře, tak i jeho náměstka. Právě zbabraná ochrana soukromého majetku v západních Čechách jasně dokázala, že policie ani více než patnáct let po listopadu 89 není profesionální a svým vystupováním si neumí získat dostatečný respekt veřejnosti. To samozřejmě není chyba hlavně řadových policistů, ale jejich nadřízených, proto je v této souvislosti absurdní, že sebevědomí a novou tvář by policejnímu sboru měl vtisknout právě člověk, který už zhruba tři roky měl de facto podobnou práci na starost. V konfrontaci s tím je rozruch kolem údajné snahy o zatajení nehody jednoho z podřízených pouhou prkotinou.
br> Daniel RAUS, moderátor

A nyní se už podíváme na naši domácí scénu. Sotva se premiéru Paroubkovi podařilo prosadit nového ministra kultury, musí čelit kritice v dalších dvou případech. Jedná se o místo policejního prezidenta a šéfa úřadu vlády.

..:. více zde :.

2006-08-19, 16:15:00 • Média

Trafikant, který chrání naše práva

(Renata Kalenská, Lidovky.cz, 19. srpna 2006)

Otakar Motejl dal smysl úřadu, který mnozí považovali jen za politickou trafiku. Otázka je, kdo bude jeho nástupcem

Původně byl proti zřízení úřadu ombudsmana i Otakar Motejl. Dnes o jeho smyslu pochybuje málokdo.

...

Otakar Motejl (74) je historicky prvním českým ombudsmanem, tedy veřejným ochráncem práv. Do úřadu nastoupil 18. prosince 2000, a jeho funkční období tedy vyprší za několik měsíců. Zatím nemá jasno v tom, jestli bude znovu kandidovat. Pokud nezůstane, budou politické debaty o obsazení úřadu velice zajímavé. Třeba i proto, že podobně jako tomu bylo v případě bývalého prezidenta Václava Havla, úřad ombudsmana je silně spjat s osobou Motejla. Další věcí, která zřejmě přijde na přetřes, je smysluplnost úřadu ombudsmana. Někteří politici ho označují za 'trafiku' a výhrady k jeho 'velikosti' má například i prezident Václav Klaus.

I přes různé námitky se zdá, že si lidé na instituci ombudsmana zvykli. Otakar Motejl se v průzkumech důvěryhodnosti umisťuje na předních místech. Například v průzkumu CVVM z května 2006 se umístil na druhém místě (65 procent) po Václavu Klausovi. Tyto statistiky však spíše než o názorech na ombudsmana vypovídají o tom, co si lidé myslí o Otakaru Motejlovi. Už jenom proto budou mít letos na podzim navrhovatelé – prezident a senátoři – i poslanci, kteří osobu ombudsmana schvalují, zřejmě zamotané hlavy. Už nyní se někteří lidé snaží Motejla přesvědčit, aby zůstal. Ten to nevylučuje, ale v tuto chvíli má prý více argumentů pro odchod.


..:. více zde :.

2006-08-19, 10:03:00 • MédiaHARD TO HARDER: Fuck da commercial parties

### Special Livesets ###

Kriss Keygen Live /Francie/
Alternative sound system /Francie/ – ToxikBoy Live
Figura liveset /Mati+Mara/

Figura SS dj's/Ap!ex & Sin../

Live-sets, Fireshow, special diy decos

U Bobra – Pardubice
(místo zastřešeno)

RESPECT YOUR CORE!!!

zdroj: ..:. Figura.freetekno.cz :.

2006-08-18, 19:02:00 • FreeTekno akce
I takový mohou být technaři......
(Marek Bašista, Hornobenešovské listy, 18. srpna 2006)


Dostal jsem SMSkou a emailem pozvání na již druhou akci, kterou pořádali technaři ze Severní Moravy.
Je to vlastně dosti velká parta nadšenců této muziky, která ale nechce tuto hudbu poslouchat mezi opilci a v prostředí drog. Nechtějí mezi sebe problémové lidi, kteří holdují alkoholu. Na těchto akcích najdete pouze nealko nápoje.

Docela úsměvné je, že vždy dokáži sehnat NÁPOJEnějakou sponzorskou cestičkou. Z pátku na sobotu to byla tentokrát značka Horský Pramen a RedBull. Nápoje i vstup byli zcela zdarma, což je v dnešní komerční době nevídané. Prostě položené palety na place a berte si. Akce se konala v Opavském okrese.Bližší místo mám zakázáno dále uvádět, akcička byla v jednom ze starých hangárů po zrušené firmě.

více na: ..:. hbl.cz :.

2006-08-18, 19:00:00 • Média
CZECHTEKK 2006 –
(Xavier Baumaxa, Buránkův deníček, 10. srpna 2006, 17:01)


Ahoj čektekáčci, byl se tam za váma letos číhnout Bubblefuck a muž s klíštětem?No nazdar checo, checoteco, co chcete co? Czechtech s něžnou tváří? No supr, dali jste špeka s těma, co vás loni seřezali? Pak je vše v pořádku a muž s klíštětem si mne kopýtka. Trochu mě zklamalo, že si to kluci z Chlaparku ani Gambrínus nestačili vyběhat, mohli jste mít parádní pivní arény a tlačit tam půlky kuřat od Hertela. Chystám se vyběhat živnost nákup-prodej a příští rok tam vyvařím, jak nikdy, abych nemusel jezdit po koncertech, jesimi rozumíš....tak ahoj čektekáčci 2006, a příští rok se sejdeme v předprodeji Ticket-pro ve frontě na lupínky na CZ-TK 07! Těším se :) X.

zdroj: ..:. xavier.bloguje.cz :.

2006-08-18, 13:49:00 • CzechTek
Hamiho report z Czechteku 2006
(Hami, Jihlava-Underground.com, srpen 2006, )


Tak to máme letos za sebou. CzechTek proběhl, a to tak, že naprosto bez problémů a dokonce za pomoci pánů od policie! Ale pěkně od začátku...

Vyrazili sme v pátek kolem páté hodiny odpolední v uvolněné náladě (jak jinak) a kolem půl dvanácté jsme podle aut a lidí kolem začali tušit, že již nejsme daleko. Navíc policejní hlídky tentokrát nevyhrožovali jako vloni, ale naopak ochotně ukazovali cestu již od obcí v blízkosti Czechteku. Všude siluety aut a lidí v jinak liduprázdné krajině působily spolu s hlukovým doprovodem jdoucím zpoza kopce značně slibně a nezdálo se, že by tentokrát chtěl někdo systémáky vyhánět.


Aut po krajnici přibývalo a my jsme museli také zaparkovat, protože dál to prostě nešlo, i když jsme byli ještě 3 kilometry od louky se soundsystémy. No neva. To, co následovalo, stálo určitě za to. Najednou se nám po krátkém stoupání otevřel výhled na prostor, který v celé své velikosti blikal, zářil a produkoval takové zvuky, že nějaké UFO se může jít zahrabat. PARÁDA! Czechtek v plný palbě. Mraky lidí, systémů, stylů. Po krátkém zastavení nad touto podívanou jsme se rozhodli ponořit se dovnitř, mezi všechny ty kamiony, agregáty, reprosoustavy, pomalované dodávky, do města s vlastními (ne)pravidly. Tolik lidí jsem zas už dlouho nevíděl, samý dredy-lidi se svýma aparaturama, jako vším co maj a čím se prezentujou. Zadarmo dostaneš tolik hudby a emocí, že žádnej placenej festival s dvěma, třema scénama tomu nesahá ani po kotníky. Ukázka lidský pospolitosti v malejch společenstvých, kde lidi spolupracujou na jedný věci, poněvadž to musí hrát a šlapat a musí bejt zábava. A hudebně fakt bylo z čeho vybírat, já jsem byl asi nejdýl zaseklej na systému s největší obrazovkou, hrající jakousi nadupanou směs techelektratranceu s kvalitním, silným zvukem. Jinak junglu, hardcoru i houseu bylo požehnaně, snad jsem to všechno ani nestihl. Páteční noc byla hodně o tom, zkusit si všechno projít a prozkoumat co, kde a jak. Viděl sem malou změnu oproti minulým létům a to čistě jen v uspořádání systémů. Každý systém měl hradbu a kolem pravidelně do podkovy svoje auta. Hned vedle navazoval tím samým stylem další systém. Volné místo mezi systémy, cizí auta, nic takového sem neviděl. Parkování návštěvníků bylo čistě kolem a na všechno dávala pozor policie(i když je fakt, že neprudila a neotravovala). Prostě takový organizovaný freečko, což určitě není nikomu na škodu, nabízí však zamyšlení. Když jsem tak chodil mezi systémy, říkal jsem si například, že oblíbený nápis na systémech:"Dance before the police show up!" ztratil smysl. Už nehrozilo nebezpečí.

více na: ..:. Jihlava-Underground.com :.
2006-08-18, 13:42:00 • CzechTek
Policie prošetřuje trestní oznámení Paroubka na Respekt
(ČTK, ČT24.cz, 17. srpna 2006, 19:40)


Policie v těchto dnech prošetřuje trestní oznámení pro pomluvu, které před časem podal nyní odstupující premiér Jiří Paroubek (ČSSD) na zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt Jaroslava Spurného. Důvodem Paroubkova kroku jsou dva články z dubna a června letošního roku, které obsahovaly informace o údajných stycích Paroubka s lidmi podezřelými ze spolupráce s organizovaným zločinem. "Byl jsem na policii podávat vysvětlení, pravděpodobně vyslýchali i pana Spurného," řekl dnes ČTK Paroubek.

(…)"Je nepřijatelné a pobuřující, když vysoce postavený politik podává trestní oznámení na novináře. Evropská judikatura už léta něco takového odmítá, neboť politik má dost nástrojů, aby se mohl zveřejněným názorům a informacím veřejně bránit. Také Jiří Paroubek dostal v obou listech prostoru k vyjádření," sdělil ČTK šéfredaktor Respektu Marek Švehla.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.

podobné kauzy:
Paroubkova Topinka útočí – Po Pencovi přišel na řadu Bohumil Doležal (25.6.2006)
Paroubek obvinil Pence za zveřejnění čísla svého mobilu
(přehled článků ke kauze na CzTK Blogu)

2006-08-17, 20:42:00 • Média


..:. více zde :.

2006-08-17, 19:23:00 • Cross Club
Začala výborová válka
(Lidovky.cz,16. srpna 2006, 7:39)


PRAHA 16. srpna 2006 | 7:39 Poslanecká sněmovna začala konečně fungovat a poslanci se hned pustili do takzvané výborové války. Jde o hodně. ODS a ČSSD, dvě nejsilnější strany, chtějí ty nejdůležitější sněmovní výbory.

Pro dosavadního ministra financí Bohuslava Sobotku chtějí sociální demokraté klíčový rozpočtový výbor. Jeho váha se rovná téměř ministerstvu. Odstupující ministr vnitra Paroubkovy vlády František Bublan by zase rád výbor pro obranu a bezpečnost.


(…)

Zelení mají zájem o výbor pro evropské záležitosti. „Má smysl usilovat také o místopředsednictví v organizačním výboru, kde se rozhoduje o agendě sněmovny, a petičním výboru, kde jsme prosadili zřízení podvýboru pro lidská práva, což je jedna z priorit zelených,“ řekl včera novinářům poslanec Strany zelených Ondřej Liška. O jednotlivých výborech budou strany vyjednávat až do konce srpna.

Poslanci si včera také odsouhlasili, že ve vedení každého výboru budou vždy dva občanští a sociální demokraté, jeden komunista a jeden poslanec z KDU-ČSL nebo Strany zelených.¨Oproti minulému volebnímu období bude mít sněmovna více výborů. O čtyři. Počet funkcionářů, kteří dostávají vyšší platy, by se měl ale vyrovnat tím, že se naopak omezí počet podvýborů. Všechny výbory budou mít sudý počet členů, a to nejčastěji 18. Znamená to ale, že hlasování tam budou možná častěji než dosud končit patem.

celá zpráva: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-17, 17:38:13 • Média
Zločin jako profesi pokřtí policejní prezident a ministr vnitra

Televizní reportér Janek Kroupa z pořadu Na vlastní oči veřejnosti představí příští čtvrtek 17. srpna od 17 hodin v Domě knihy Kanzelsberger na Václavském náměstí v Praze svoji novou knihu Zločin jako profese.

Kmotrem knihy bude člověk nejpovolanější: policejní prezident Vladislav Husák. Křtu knihy se zúčastní také Kroupův kolega novinář Josef Klíma. …a ministr vnitra František Bublan

zdroj: .:. Kanzelsberger.cz :.

2006-08-17, 8:28:00 • Vládní lži a jiná svinstva
V sekci Sound Systems již není prezentován Magion
(FreeTekno.cz, 13. srpna 2006)

Tato partička již několik let porušuje všemi respektovanou dohodu neprodávat balóny na teknivalu, a proto byla na žádost několika sound systémů vyřazena z databáze.

Letos to nebylo poprvé, kdy byli na místě osobně několikrát upozorněni. Bohužel, přes snahu se s nimi dohodnout o ukončení prodeje, v něm po pár hodinách opět pokračovali...
Jejich tlakové lahve byly poté vypuštěny, a peníze získané z prodeje byly použity (spolu s ostatními příspěvky od návštěvníků a sound systémů) na financování úklidu louky.

zdroj: ..:. FreeTekno.cz :.

2006-08-17, 5:42:00 • CzechTek
Události 15.8.2006 – 10. minuta

Televizni noviny 15.8.2006
Nejvyšší státní zástupkyně nařídila přešetřit počínaní čtyř policistů na CzechTeku 2005

2006-08-17, 1:01:24 • Média
Policejní zásah bez trestu
(Petr Prokopec, Metro, 16. srpna 2006)


Státní zástupkyně nechala znovu otevřít případ policistů, kteří zkopali ležícího technaře
Loňský brutální zátah policistů na technoparty CzechTek sice nějaký čas plnil titulní stránky českých i zahraničních médií, ale i přes celou řadu demonstrací za odvolání ministra Bublana a Paroubka nebylo dosud vzneseno žádné obvinění.

Plzeňské státní zastupitelství sice na případu pracovalo celý rok, ale jak uvedla žalobkyně Antonie Zelená, žádného z policistů nešlo obvinit kvůli tomu, že nebyli k poznání. Na začátku tohoto týdne byl tedy celý případ uzavřen, ale nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká včera nařídila, aby vyšetřování vedené proti zákroku čtyř chebských policistů pokračovalo. Podle mluvčího Nejvyššího státního zastupitelství kontrola zjistila, že Inspekce ministra vnitra odložila případ předčasně. Uvadí rovněž, že kompletní nebylo ani dokazování.
„Nejvyšší státní zastupitelství vrací vyšetřovací spis v kauze zákroku členů pořádkové jednotky Policie ČR proti účastníku technoparty CzechTek 2005 Okresnímu státnímu zastupitelství Plzeň – město k došetření,“ dodal Tlapák.

Jádro problému

Případ byl znovu otevřen především kvůli záběrům, které přenášely i televize. Jsou na nich čtyři příslušníky pořádkové jednotky, kteří mlátí a kopou na zemi ležícího technaře Jana Pastrneka. Přestože již nekladl odpor, čtveřice policistů do něj zřejmě ještě pro jistotu buší tonfou.
Policie ve svých spisech uvádí, že mladík po nich házel nějaké věci, Pastrnek však toto obvinění popírá. I tak by ovšem zákrok svědčil o tom, že muži zákona zřejmě ztratili nervy.
Jak navíc napověděly televizní kamery, nebyla tato čtveřice jediná, která poněkud „ujela“. Kvůli policejnímu zákroku muselo plzeňské státní zastupitelství řešit 28 případů, podle všeho byly až na jeden všechny uzavřeny.

Kdo je kdo

Doposud otevřený případ se týká mladé dívky, která při pokusu policie o rozehnání tanečníků techna upadla na loket a zranila se.
Je ovšem velmi pravděpodobné, že bez potrestání zůstane i tento případ. Policisté sice měli před zahájením akce přesně určená místa v policejním kordonu, ale ten se následkem střetu s technaři roztrhl a kam se kdo pohnul, dnes již není možné dokázat.
2006-08-16, 21:04:37 • Média
Punkové revoltě už je třicet let
(Honza Vedral, Show.iDNES.cz, 12. srpna 2006, 1:00)


Během horkého léta roku 1976 se v Británii zrodila společenská a hudební revolta, která v poválečné historii neměla a nemá obdoby – punk.

Debutové desky britských kapel Sex Pistols, The Clash či The Damned vyšly v roce 1977. Oslavy punku proto naplno propuknou za několik měsíců. Budou vázány na letopočet, který pojmenoval celou generaci hudebních skupin a jejich styl.

Ale prvotní třesk s označením punk – poprvé ho použila novinářka Caroline Coonová – proběhl během léta 1976. Netýkal se zdaleka jen hudby a neodehrával se na stránkách módních časopisů a v kancelářích hudebních vydavatelství, nýbrž mezi frustrovanou a znuděnou mládeží v londýnských ulicích a klubech.

„Nevím, co chci, ale vím, jak to dostat,“ řval zpěvák Johnny Rotten na koncertech ve skladbě Anarchy In The UK.

Proti všemu, proti všem
Punk se na krátkou dobu stal autentickou subkulturou vzniknuvší do značné míry „zdola“. Jejím základním principem bylo překódování hodnot uznávaných většinovou společností. Zlo se stalo dobrem, hudební dovednosti překážkou a podobně.

více na: ..:. show.idnes.cz :.

2006-08-16, 20:51:47 • Média
They've been together 2 years and have 23 hardcore members...
zdroj: ..:. TommyFFF @ YouTube.com :.
2006-08-16, 13:23:00 • Retro
Právo: Brněnská policistka zranila chodce a údajně mu nepomohla
(ČTK, ČT24.cz, 16. srpna 2006, 7:43)


Praha – Brněnská policistka Michaela Keprtová koncem května srazila na přechodu pro chodce dvaadvacetiletého mladíka a údajně mu nepomohla. Inspekce ministra vnitra ji však podezírá pouze z ublížení na zdraví. Informuje o tom dnešní Právo.

Policistka údajně po nehodě mladíkovi nabízela odškodné, aby nic nehlásil. Když to zraněný odmítl a chtěl sanitku, nasedla zpět do policejního automobilu a odjela na služebnu, která patří železniční policii.

více na: ..:. ČT24.cz :.

2006-08-16, 9:11:11 • Média
Bublan a Husák pokřtí knihu Zločin jako profese

Odbor tisku a public relations
V Praze 15. srpna 2006

Ministr vnitra pokřtí knihu Janka Kroupy "Zločin jako profese"

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,
ministr vnitra František Bublan pokřtí ve čtvrtek 17. srpna od 17:00 hodin v Domě knihy Kanzelsberger (Václavské náměstí 4, Praha 1) knihu "Zločin jako profese". Autorem díla ze zákulisí podsvětí je novinář a reportér TV Nova Janek Kroupa.
Křtu se kromě ministra vnitra zúčastní i policejní prezident Vladislav Husák.

Radka Kovářová
tisková mluvčí MV

zdroj: ..:. mvcr.cz :.

2006-08-16, 7:51:53 • Vládní lži a jiná svinstva
„Kontrola prokázala, že Inspekce ministerstva vnitra v Plzni odložila tento případ svým usnesením ze dne 31. 3. 2006 předčasně,“ vysvětlila Vesecká.

zdroj: ..:. Šetření CzechTeku bude obnoveno (Mojenoviny.cz) :.

2006-08-16, 7:49:24 • Média


další videa ke stažení zde: ..:. Policejnístát.cz :.

2006-08-16, 0:25:00 • Média
Zelená se dnes odmítla k rozhodnutí Vesecké vyjádřit. "Nebudu to komentovat. Nemám k tomu žádné informace," řekla ČTK. Podle jejího dřívějšího vyjádření byl hlavním důvodem zamítavého rozhodnutí státního zastupitelství fakt, že stěžovatel Jan Pastrnek při vyšetřování nespolupracoval. Podle ní nebylo tedy možné dovodit, že policisté porušili při zásahu své povinnosti.

celá zpráva: ..:. Vesecká: Vyšetřování zákroku policie na CzechTeku bude pokračovat (ČT24.cz) :.

2006-08-15, 17:40:00 • Média
Vyšetřování CzechTeku bude pokračovat
( Aktuálně.cz, 15. srpna 2006, 15:54)


Praha – Nejvyšší státní zástupkyně rozhodla poračovat ve vyšetřování čtveřice policistů, kteří zkopali do bezbranného mladíka.

Renáta Vesecká otevírá případ, jehož vyšetřování Inspekce ministra vnitra dlouhé měsíce protahovala a nakonec ho pod dohledem plzeňské státní zástupkyně odložila.

Jde o jeden z mnoha příběhů loňské skandální technopárty, při níž policisté brutálně zasáhli proti tančící mládeži. Čtyři chebské policisty tehdy zachytila televizní kamera, jak kopou do mladého muže Jana Pastrnka, který už v té době leží bezbranný na zemi, a mlátí do něj tonfou.

"Nejvyšší státní zastupitelství vrací vyšetřovací spis v kauze zákroku členů pořádkové jednotky Policie ČR proti účastníku technoparty CzechTek 2005 Okresnímu státnímu zastupitelství Plzeň – město k došetření," uvedl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství František Tlapák.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

2006-08-15, 17:13:50 • Média
Vesecká otevřela vyšetřování „mlátiček“ z CzechTeku
(iDNES.cz, 15. srpna 2006, 14:58)

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká nařídila pokračovat ve vyšetřování čtyř chebských policistů z loňského CzechTeku. Její kontrola totiž ukázala, že dokazování nebylo úplné. Čtveřice kopala a tloukla ležícího technaře.

Připravujeme další informace.

zdroj:..:. iDNES.cz:.související:

Podle Práva byl zákrok čtyř chebských policistů defitivně uzavřen (Právo 29.5.2006)

Nepotrestané policejní násilí na Czechteku (Reportéři ČT 15.5.2006)
 – televizní reportáž konfrontuje sporný policejní zákrok s pohledem odborníka a oficiálním tvrzení policie


Oficiální zpráva inspekce zveřejněná na blogu redaktora ČT Filipa Černého
2006-08-15, 15:19:00 • Média

Ohlédnutí za CzechTekem 2006

(Lubomír Stejskal, Chebský deník, 12. srpna 2006)

Svým způsobem to byl krok do neznáma, pro mnohé kuriozita. Technařská megaparty konaná pod ochrannými křídly státu, navíc ve vojenském prostoru a mimoto z ekologického hlediska na chráněném území. Po dobu několika týdnů před zahájením CzechTeku 2006 se ve sdělovacích prostředcích vedly vášnivé diskuse, nechtěným symbolem akce se stal chřástal polní a lidé z obou názorových táborů s napětím čekali, jak to celé dopadne. Mimořádný zájem médií je možné ilustrovat na skutečnosti, že veřejnoprávní televize se nespokojila se svými regionálními zpravodaji. Z Kavčích hor vyslala do doupovského terénu svého elitního investigativního novináře Jiřího Hynka, který se obvykle zabývá kauzami jiného kalibru. Například korupcí v České konsolidační agentuře.


..:. více zde :.

2006-08-15, 11:23:00 • Komentáře / názorydalší na: ..:. merkur.jinak.cz :.

2006-08-15, 11:11:04 • CzechTek

(...) Nářky nad tím, že letos nabízí Love Planet hlavně poněkud vysvícené hvězdy, které mají svůj zenit za sebou, nakonec byly zbytečné. Je pravda, že vystoupení industriálních metalistů Ministry bylo víc než co jiného uširvoucí vzpomínkou na polovinu devadesátých let, kdy je, jako aktuální kapelu, představil festival Jam na pražském koupališti Džbán. Chytrý elektropop Pet Shop Boys ani zpěvák Ice-T s kapelou Body Count ovšem svou návštěvou v prostorách holešovického Výstaviště návštěvníky nezklamali.

Právě samo místo konání bylo ovšem jednou ze dvou hlavních slabin festivalu. Nikoliv proto, že je prostorově poněkud omezené, spíše proto, že „planeta lásky“ letos přejala kolotočářský vztah k návštěvníkům se vším všudy. Když už se podaří člověka přivést na místo, je třeba ho náležitě oškubat. Pivo v kelímku za čtyřicet korun i ostatní nápoje se totiž daly pořídit pouze za žetony. Ty je nutné před odchodem všechny propít, a pokud ještě předtím vypadnou z kapsy, nevadí, peníze stejně zůstanou obchodníkům...

Šikana pod pódiem
Podstatně horší ale je, na akcích Interkoncerts již tradičně, jednání ochranky, která má dbát na pořádek a bezpečnost návštěvníků. Tam už posluchač, na rozdíl od možnosti prostě pití nekupovat, nemá na výběr. Při koncertu kapely Body Count v sobotu večer tak došlo k humorné scénce. V bezpečnostním koridoru u pódia přecházel vousatý muž středního věku vystrojený jako ochránce národního parku. Pohledem a gesty internátního vychovatele uklidňoval ty, kteří si chtěli v „kotli“ trochu užít.

Návštěvníci si přitom ochranku platí ze vstupného. Ta je tu kvůli nim, a ne naopak. Zatímco například na desetkrát větším festivalu v dánském Roskilde je hlavní prací mužů a žen v ochranných koridorech především rozdávat vodu v kelímcích, v Česku si s lístkem na festival můžete koupit i svou dávku ponížení.

Pořadatelská buzerace neušla frontmanovi Body Count a při skladbě Cop Killer o policejní brutalitě otevřel Ice-T plastovou láhev a se smíchem postříkal důležitě se tvářícího dozorce vodou. „Viděli jste, jak jsem toho motherfuckera polil?“ smál se ještě na konci koncertu. Společně s chvilkou explicitní erotiky, která na pódiu nastala při odhalení bujného poprsí raperovy blonďaté přítelkyně, tak Body Count obohatili letošní festival hned dvěma zážitky nad rámec své hudby.

zdroj a více: ..:. Love Planet 2006: Zaplať a neskákej! (Petr Vizina, Lidovky.cz) :.

2006-08-15, 9:33:29 • Média
Michael Kocáb: Bouchly mi saze
(Věra Keilová, Nedělní Blesk, 13. srpna 2006)


Frontman Pražského výběru, virtuóz na varhany, bývalý poradce Václava Havla, otec i dědeček. To je v jedné osobě Michael Kocáb (52). Muž překypující energií, nápady a jak se zdá i dobrou náladou. Co plánuje s Výběrem? Proč celé léto maká a jak se zhostil role dědečka?

Povídání v trojské vile začalo trapasem. Diktafon, který jsem vytáhla z kabelky, se ne a ne rozběhnout a stávkoval, i když jsme v něm postupně vyzkoušeli všechny tužkové baterie, které jsme v domě našli. A pak přišlo vysvětlení: Způsobila to zmáčknutá »pauza«. „Nic si z toho nedělejte,“ řekl mi na to Michael Kocáb, „Tady je trapas přímo povinností! To byl pro naše interview ten nejlepší začátek…

* Tak jo. Jak se tedy právě teď máte?
Makám. Neplánuju vůbec žádnou dovolenou, jinak bych to nestihl.

* A co vlastně?
Asi před rokem a půl jsem najednou hrozně znervózněl. Uvědomil jsem si, že už zase nemám tolik času a popadlo mě skladatelské puzení. Došlo mi, kolik času už jsem »profl ákal« a pustil jsem se do skládání naplno, což mě drží pořád. Pracuju i 12 hodin denně.

* Prý jste si oblíbil techno. Jak vás tenhle žánr ovlivnil?
Každá mladá generace má svou generační hudbu, která jí přináší pocit jinakosti. A to je pro ně teď mj. techno. Když se mladí však setkají s nepochopením anebo se »jejich« hudba pro ně dokonce stane prostředkem jakéhosi boje s »gouvermentem«, tak se v tom vidí ještě víc. A to, jak proti nim u nás vloni na CzechTeku zasáhla policie, se pro ty mladé rovnalo přímo boji za svobodu.

* A jak byste tedy tu situaci kolem loňského Czech Teku řešil vy?
V různých zemích to řeší různě, ale rozhodně není možné pustit na ně armádu policajtů a řezat je hlava nehlava. Policajti mají spíš jít až po konkrétních excesech. Jenže tehdejší vláda to pojala jako třídní boj. A vlastně i tohle umocnilo moje odhodlání udělat tuhle desku. Techno mě oslovilo, protože přináší nový rozměr. V populární hudbě se pracuje formou sloka, refrén, sloka, což je ta nejjednodušší hudební forma. Techno melodie ani refrény vesměs nevyužívá, pracuje s rytmickými koberci a ve svých uměleckých vrcholech používá i hudební tektoniku-výstavbu a dokáže udržet pozornost posluchače podstatně delší dobu. Myslím, že v budoucnu bude možné kombinovat tento žánr s vážnou hudbou, protože tam jsou určité společné principy. A mně teď z mých skladeb také vlastně začaly narůstat takové, jak já tomu říkám, technopunkmetalové mikrosymfonie. Mají třeba i devět minut.

..:. více zde :.

2006-08-14, 10:41:10 • Média
Klaus: CzechTek nesmí "vyšumět" potrestáním řadových policistů
(ČTK, zprávy.atlas.cz, 13. srpna 2005, 17:45)


PRAHA 13. srpna (ČTK) – Zodpovědnost za nepřiměřený zásah proti účastníkům technoparty CzechTek u Mlýnce na Tachovsku nesmí podle prezidenta Václava Klause "vyšumět" pouze potrestáním několika policistů, kteří se chovali trochu tvrději než zbytek těžkooděnců. "Zodpovědnost je ministerská, je od vedení policie," řekl prezident v pořadu Českého rozhlasu Týden v tahu.

Zákrok, který si na obou stranách vyžádal desítky zraněných, už na přelomu července a srpna označil za sporný a těžko obhajitelný.

..:. více zde :.

2006-08-14, 9:39:00 • Média
Pozor na chřástala
(T.Feřtěk, Reflex, 10. srpna 2006)


Způsob, jakým čelný představitel Českého svazu ochránců přírody Petr Stýblo varoval, že hluk z CzechTeku znemožní chřástalům polním na týden spolu komunikovat, a proto je techno ve vojenském prostoru Doupov nepřijatelné, by se dal brát jako specifický způsob humoru. Kdyby pan Stýblo nelenil a nekopl si při té příležitosti do ostatních „ekologistů“. Vzhledem k dlouhodobé neschopnosti ČSOP jasně se postavit ke skutečným problémům – a že jich je – se to dá brát jen jako drzost, neomalenost a farizejství. Případně jako návod, kterak být s vynaložením minimální energie před veřejností za skutečného „zeleného blba“.

zdroj: ..:. Reflex.cz :.

2006-08-13, 16:54:51 • Média
Chřástal není blbej
(Jan Potůček, Reflex, 10. srpna 2006)


Málem zrušil CZECHTEK, možná překazí Američanům plány s raketovou základnou a na Internetu už má vlastní blog . Chřástal polní (Crex crex) je bezesporu nejpopulárnějším ptákem letošního léta. Člověkem, jenž ho tak nečekaně proslavil, je PETR STÝBLO – vedoucí kanceláře Českého svazu ochránců přírody. Dnes říká, že jde jenom o novinářskou bublinu a že mu šlo o něco úplně jiného.

Zpočátku to tak vůbec nevypadalo. Petr Stýblo vydal 27. června tiskovou zprávu, která už titulkem upozorňovala na riziko záhuby vzácného ptačího druhu: „Armáda pronajala technařům území chráněné EU -chřástal polní ohrožen!“ V ní se mimo jiné píše, že „chřástal polní bude na loukách v době konání CzechTeku mezi vyvádějícími technaři vyvádět mláďata“. Na stejných loukách, kde běžně táboří vojáci, jezdí pásová obrněná vozidla a střílí se.


Zpráva se objevila i na Internetu a pan Stýblo k ní přidal anketu, zdali CzechTek ohrozí vzácného chřástala. Jenže asi nepočítal s tím, že na síti pendlují i technaři, takže naprostá většina odpovědí zněla záporně. Mezitím se kauzy s chřástalem ujala Mladá fronta Dnes a pan Stýblo viditelně ubral plyn. Najednou nechtěl, aby ho veřejnost vnímala jako „ekologistu“, a kromě chřástala začal mluvit o dalších ohrožených druzích, strnadovi lučním, bramborníčcích a ještěrkách. A o principu, jakým armáda vydala povolení ke konání CzechTeku na chráněném území Doupovských hor.

PROČ ZROVNA CHŘÁSTAL?

Jenže chřástal je evidentně mediálně zajímavější, takže když Lidové noviny vypátraly a posléze otiskly na titulní straně informaci, že tihle ptáci žijí ve třech z pěti lokalit vybraných pro případnou raketovou základnu USA, rozhořel se boj o záchranu vzácného ptáka nanovo.

více na: ..:. Reflex.cz :.
2006-08-13, 16:41:00 • Média
Chřástal polní – Crex crex
(Dr.Mefistofeles, Příroda.cz, 4. srpna 2006)


Bylo to někdy v první polovině osmdesátých let, kdy jsem se poprvé dostal do lokality Sedlec o které se v souvislosti s letošním CzechTekem tolik v posledních dnech píše. Jednotka, jejíž jsem byl příslušníkem "něco" provedla. Já si nepamatuji po těch letech co to bylo. Nicméně velitel praporu rozhodl, že v neděli odpoledne místo odpočinku provede za trest dálkový přesun.

více na: ..:. Příroda.cz :.

2006-08-13, 16:40:55 • Média
Za barevnější svět
(Jan Kovalík, Lidovky.cz, 12. srpna 2006)

Street art „vtrhl“ do Česka před několika lety. Získává si větší oblibu, čímž roste i kvalita děl, která jsou na ulicích k vidění

Takzvaný street art neboli pouliční umění je často považováno za vandalismus. Řada děl však dobře dotváří městský prostor. Street art je ale i dobrým byznysem. Firmy si najímají umělce, kteří začínali na ulici, aby pracovali na jejich reklamních kampaních. Cíl je jednoduchý -zaujmout mladé lidi produktem s nádechem undergroundu.


(...)

Boom street artu v Česku nastal v roce 2002, po článku „Poslouchej obra“ v týdeníku Reflex. Ulice Prahy pak zaplnily stovky samolepek a plakátů, většinou nevalné kvality. „Po tom článku se z toho stala masová věc. Vtrhlo do toho spousta amatérů a to není dobře. Nedělá to dobrou vizitku městu. Naštěstí to lepili na nekvalitní papír a déšť to za chvíli smyl,“ říká mladý muž s přezdívkou Pasta (26), který se graffiti a street artu věnuje přes dvanáct let. Své jméno nechce prozradit z obav před policejní pozorností, i když se jí podle svých slov již těší. Je přesvědčen, že policie na něj vede složku s dokumentací jeho graffiti.

V civilním životě se živí jako grafik a má vystudovanou grafickou průmyslovku. Podle něj čítá v Praze komunita lidí, kteří se věnují graffiti či street artu, dvě stě až tři sta lidí, kteří se znají a scházejí se na hiphopových akcích. „Krom freetekno komunity tu myslím lépe nefunguje žádná jiná subkultura,“ říká s hrdostí Pasta a hned dává příklad: „Když potřebuju zajet třeba do Lisabonu, pošlu mail místní skupině s fotkami svých věcí a druhý den u nich můžu spát a jíst zadarmo.“

Pasta nenechává vzkazy na zdech proto, aby udělal ostatním radost, ale spíše kvůli respektu komunity. Při svých tvůrčích výletech městem se musí mít na pozoru, protože kdyby ho při jeho zkrášlování města chytila policie, mohl by v nejhorším případě skončit i na osm let ve vězení. To kdyby svým dílem způsobil škodu na majetku velkého rozsahu. A své zkušenosti s policií už Pasta má. Podle jeho sugestivního vyprávění ale strážci zákona v případech, kdy chytí někoho při činu, volí raději než papírování jednodušší formu trestu – nakládačku.

celý článek na: ..:. Lidovky.cz :.

2006-08-13, 10:16:00 • Média

Squatuje se jen na Miladě

(Jana Nováková, Lidovky.cz, 12. srpna 2006, 11:26)

Ze zelené změti bezových keřů a sotva vzrostlých ořešáků vykukuje špinavý štít s opadanou omítkou. Zdi kolem vchodových dveří pokrývají desítky barevných plakátů s pozvánkami na koncerty, v zanedbané zahradě za domem stojí kadibudka.

Ve druhém patře vedle otevřeného okna, ze kterého vlaje zbytek záclony, stojí sprejem v angličtině vyvedené heslo "Milovat hudbu! Nenávidět systém!". Tak vypadá vila Milada, v současnosti nejznámější squat v Praze.

více na ..:. Lidovky.cz :.


..:. více zde :.

2006-08-12, 19:33:00 • Squatting
Mrázek mi nosil vajíčka a sekanou
(Renata Kalenská, Lidovky.cz, 12. srpna 2006)


popisuje svůj vztah k zavražděnému podnikateli Libuše Barková, odsouzená k pěti letům vězení za pojišťovací podvod

ROZHOVOR TÝDNE Libuše Barková

Gross není člověk, který by někomu kryl záda. A já si je radši kryju sama, tvrdí podnikatelka Libuše Barková.


LN Byla jste vydíraná. Kdo to vydírání rozjel?
To nemůžu říct, protože ten člověk je dodnes činný.

LN No a co?

No a co? Já chci zůstat naživu! Já mám děti! Já nemůžu mluvit. Jde o lidi, kteří jsou pořád ve svých funkcích. Ty finanční skupiny pořád existují. Tím, že Gross není už premiérem, není po všem. Nevěřte tomu. Jen se vyměnili hráči.

(…)

LN A říkáte si, že jste podcenila i schůzky s Mrázkem?


To už jsem nepodcenila. Už jsem věděla, co on je zač. Já jsem se s ním scházela, protože jsem z něj potřebovala něco vytáhnout. Potřebovala jsem důkazy. Protože ani smrt mého otce nebyla náhoda.

LN Jak váš otec zemřel?


Autonehoda. V Itálii na rovince. Zrovna když jsem byla se Standou a Šárkou v Itálii. Otec tam jel za mnou. Patnáct kilometrů před cílem na naprosté rovince se vyboural. Nebylo kde, nebylo proč. Druhé auto, se kterým se srazil, se nenašlo.

LN Jak to komentoval Gross?

Byl vyděšený. Hodně dlouhou dobu. S tím rozdílem, že on měl ochranku.

celý rozhovor na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-12, 17:04:44 • Média
Je horší extáze nebo alkohol?
(Josef Pazdera, OSEL.cz, 3. srpna 2006, 5:31)


Otázka by se mohla zdát přihlouplou, kdyby na jejím zodpovězení nezáviselo rozhodování soudců a vyměřování trestních sazeb. V Británii se nyní tento problém snaží řešit za přispění vědy. Vládní komise navrhla přehodnotit a znovu kategorizovat škodlivost drog.

Extáze z pohledu zákona figuruje ve většině zemí v „nejvyšší“ skupině, tedy v kategorii nejnebezpečnějších drog. Je ale opravdu tak škodlivá? Jak je na tom ve srovnání s alkoholem nebo tabákem? Členové britského parlamentu dospěli k rozhodnutí, že stávající klasifikace drog neodpovídá a že je založena mnohem více na politických argumentech než na vědeckých poznatcích.


(…)

Ve snaze zhostit se úkolu a dát dohromady novou tabulku nebezpečnosti, vyšel parlamentní výbor z dřívějších publikací psychofarmakologa Davida Nutta z Bristolské university. Ve zprávě se praví, že potenciálně nebezpečné drogy se posuzují podle třech hledisek. zdravotní hledisko z pohledu škodlivosti pro uživatele, schopnosti navodit závislost, a sociální dopady spojené s užíváním dané látky.

více na: ..:. OSEL.cz :.zdroj grafu: ..:. BBC.co.uk :.
2006-08-12, 12:34:00 • Média

Češi dají za drogy a prostitutky 15 miliard ročně

(Jiří Vavroň, Právo, 10. srpna 2006)

Za drogy a prostitutky utratí Češi ročně přes 15 miliard korun. Asi 6,5 miliardy dají za drogy, kterých spotřebují více než 15 tun. Služby lehkých žen či mužů pak přijdou na 8,7 miliardy korun. Právu to řekl expert Českého statistického úřadu Jiří Vopravil, který sleduje tyto toky peněz v ekonomice. Jde o velmi hrubé odhady na základě informací ministerstva vnitra a institucí a centrál, které se drogami a prostitucí zabývají.

"V Česku lidé koupí od překupníků na černém trhu nebo si sami vyrobí na 10 tun marihuany, 1,2 miliónu tablet extáze, přes čtvrt miliónu tripů LSD, 3,5 tuny pervitinu, 2,2 tuny heroinu," uvedl Vopravil.


..:. více zde :.

2006-08-12, 12:05:00 • Drogy
Škola vyhodila studenta kvůli „trávě“, teď může zpět
(Ludmila Mlsová, iDNES.cz, 10. srpna 2006, 1:00)


Student Jan Chromý má právo odmaturovat na škole, z níž byl na jaře vyloučen kvůli marihuaně. Krajský soud v Českých Budějovicích totiž zrušil rozhodnutí Jihočeského kraje a ředitele Integrované střední školy stavební. Vyloučení prý bylo příliš tvrdým trestem za to, že přinesl drogu do školy.


(…)

Vyhazov za tři gramy
Celá kauza začala tím, že Chromý přinesl v únoru do školy tři gramy marihuany, kterou u něj našel učitel na záchodě. Ředitel školy Veselý byl nekompromisní: zavolal policisty a na základě jejich vyšetřování Chromého ze školy vyloučil kvůli hrubému porušení školního řádu.

Student neuspěl ani při následném odvolání na Jihočeském krajském úřadě. Od začátku se hájil tím, že drogu ve škole nekouřil ani nenabízel spolužákům a s kantory do té doby neměl žádný konflikt.

Za studentovo dostudování se od začátku přimlouval také Ivan Douda ze Střediska pro prevenci a léčbu drogových závislostí Drop In. Zkušený psycholog se včera netajil tím, že ho rozsudek příjemně překvapil.

"Všichni by se z toho měli poučit, hysterie kolem drog je někdy zbytečná. Rozhodující by měly být výsledky ve škole, chování žáka, a ne to, co je pravděpodobně spíš problémem vedení školy. Bylo by dobré, aby to byl precedens pro další ředitele škol – je to otázka přiměřenosti, slušnosti a pedagogického umu," konstatoval Douda.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-12, 11:55:32 • Médiadalší na: ..:. tekkhub.freetekno.cz :.

plus krátké video ke stažení zde: ..:. czechtek_2006-NICO_(fr).avi :.

2006-08-12, 10:58:42 • CzechTek
Technoparty nebude, organizátor vtipkoval
(iDNES.cz, 12. srpna 2006, 8:44)


Obyvatelé Miloňovic na Strakonicku si po více jak týdenní nejistotě vydechli – nelegální technoparty na louce nedaleko jejich obce nebude. Organizátor, známý podvodník a falešný asistent ministra zahraničí Lukáš Kohout, přiznal, že šlo jen o jeden z jeho dalších vtipů.

Třebaže Kohout má od soudu pětiletou podmínku za to, že za vládní útraty létal s kamarády po světě, za tento svůj poslední žert nebude nijak pykat.


Kohout měl v pátek ukázat smlouvu, že má pronajatou louku nedaleko Miloňovic na Strakonicku pro nelegální taneční party. Do Strakonic ale vůbec nepřijel.

Kohout jen zkoušel technaře
"Cílem nebylo vystrašit lidi, ale vyzkoušet, jestli tomu bude někdo věřit a jestli se chytí technaři. Neřeším, jak by mi bylo v kůži dotčených lidí z vesnice. Pravdou je, že si neumím představit, že bych tam měl louku a někdo tady rozhlašoval něco podobného," řekl Kohout.

Třebaže v dubnu dostal od pražského soudu za své lety po světě pětiletou podmínku, za šíření zpráv o nelegální technoparty, která zaměstnala na čtrnáct dnů jihočeské policisty a celá "obranná" akce stála desítky tisíc korun, potrestán nebude.

"Není to rozhodně trestný čin šíření poplašné zprávy, jako kdyby zavolal na letiště, že tam je bomba. Okolí Miloňovic ale nadále monitorujeme," uvedl velitel strakonické pořádkové služby policie Jiří Strouhal.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-12, 10:09:00 • Média
video stream zde: ..:. ČT1 Večerník z Čech 18:00 :.
2006-08-11, 19:42:07 • Média
Mystifikátorovi hrozí trestní oznámení za smyšlenou technoparty
( Pavel Orholz, Novinky.cz, 11. srpna 2006, 13:34)


Mystifikátor Lukáš Kohout, který oznamoval pořádání technoparty v Miloňovicích na Strakonicku, se v pátek Právu přiznal, že se jedná o další z jeho kousků. Celou akci si vymyslel a doufal, že technaři přijedou. Jeho úmysl se však nezdařil. Do Miloňovic nevkročil v pátek ani jeden tanečník. Obec přesto zvažuje, že na Kohouta, který je v podmínce, podá trestní oznámení.

MILOŇOVICE – "Čekali jste ode mě snad něco jiného, než jen další recesi?" reagoval v pátek na dotaz Práva Kohout. Zároveň však i litoval, že se při jeho zlomyslném kousku žádný z technařů nenapálil. "I kdyby jich tam přijelo třeba jen pět, pustil bych jim muziku z kazeťáku a akce by se konala. Takhle to za moc nestálo. Mé zprávě téměř nikdo nevěřil," zlobil se Kohout.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.

2006-08-11, 18:10:32 • Média
Technaři zaplaví obec dnes ráno
(Petr Škotko, Českobudějovické listy, 11. srpna 2006)


Podvodník tvrdí, že technoparty nikdo a nic nezabrání

Vyznavači techna chtějí přijet na nepovolenou party do malé obce u Strakonic už dnes v osm hodin ráno.

Miloňovice – Tvrdí to organizátor party a mluvčí technařů Lukáš Kohout. "Už jsem se tam byl minulou sobotu podívat a mám vybranou louku," tvrdí. Počítá, že přijede maximálně 1000 lidí.

"Technoparty na tomto místě já osobně považuji za nesmysl," řekl včera zástupce starosty Pavel Novák. Vytypovaná louka nemá ani deset hektarů, je mokrá a slouží jako pastvina, na které se pohybuje hovězí dobytek. Překážkou je notné množství výkalů a špatný vjezd na louku. "Zas tak zlé to není. Dneska se ve sračkách válí každý, tak proč ne technaři," oponoval včera při telefonickém rozhovoru Kohout.

celá zpráva na: ..:. Českobudějovickélisty.cz :.

2006-08-11, 18:04:10 • Média


zdroj: ..:. youtube.com :.

2006-08-11, 11:43:40 • CzechTek
Technoparty u Strakonic je další vtip!
(Denisa Hanusková, Roman Kraus, deník Šíp, 11. srpna 2006)


Praha/Strakonice – Vtipálek a podvodník Lukáš Kohout pokračuje ve svém nejnovějším podfuku. Na včerejšek svolal tiskovku a oznámil, že nelegální CzechTek začne dnes v Miloňovicích u Strakonic.


Jestli chtěl vyděsit spoustu lidí, tak se mu to povedlo. "Doufáme, že je to nějaký blaf. Náš největší pozemek má deset hektarů a na takovou akci je naprosto nevhodný," řekl starosta Miloňovic Karel Trch. "Věřím, že se organizátor jen snaží odlákat pozornost a uspořádá technoparty jinde," dodal.
Méně v klidu už je policie, která musí brát možnost konání jako reálnou. V pohotovosti jsou tak policisté ze Strakonic i celých jižních Čech. "Samozřejmě, že jsme připraveni chránit majetek lidí a situaci monitorujeme. Ale zatím nemáme žádné informace, které by potvrzovaly konání podobné akce na jihu Čech," uvedla mluvčí jihočeských policistů Jana Kamelíková.
A Kohout? Zase se směje. "Nic samozřejmě nechystám. Lidé u nás jsou ale tak důvěřiví, že tam někdo určitě pojede. No a policie si bude tak maximálně leštit boty!" směje se lidem, kteří na jeho další "legraci" doplatí.
Kohout je za své předchozí podvody, kdy se vydával za asistenta ministra Kavana, v podmínce, ale přesto věří, že se mu ze strany policistů nic stát nemůže.

zdroj: ..:. deníkŠíp.cz :.
2006-08-11, 10:41:56 • Média
Mystifikátor chystá technoparty
(Právo, 11. srpna 2006)


Starosta Miloňovic: Musela by se konat mezi dobytkem

Údajnou ilegální technoparty ohlásil včera v Praze na tiskové konferenci v restauraci naproti Obvodnímu soudu pro Prahu 1 a 7 její organizátor Lukáš Kohout, známý zejména svými leteckými cestami po světě na útraty státu. Technoparty hodlá uspořádat již v pátek v obci Miloňovice u Strakonic.
„Spojil jsem se s některými lidmi z technokomunity, kterým vadila účast státu na pořádání letošního CzechTeku (V Doupově na armádním cvičišti) a rozhodl jsem se proto uspořádat party ilegální,“ řekl včera Právu Kohout.


Oznámil že má od soukromého zemědělce řádně pronajatu louku nedaleko zmiňované obce. „Mám notářsky ověřenou smlouvu na pronájem pozemku i příjezdové cesty a včera jsem záměr oznámil i místním úřadům,“ upřesnil Kohout. Za pronájem údajně zaplatil čtrnáct tisíc korun a louku může využít ode dneška až do příštího pátku.
Kohout již na předloňském CzechTeku v Boněnově u Tachova proslul svými zmatenými prohlášeními. Nejprve tvrdil, že je pořadatelem akce, což obratem odvolal a později se zas sám označil za mluvčího CzechTeku. Nejznámější je ale bezesporu tím, že několikrát úspěšně obelhal úřady a dopravce zfalšovanými parlamentními faxy a na náklady státu letěl několikrát do zahraničí. Právě v této věci očekává již na podzim obnovu svého procesu.
V Miloňovicích na Strakonicku jsou přesvědčeni, že zpráva o páteční technoparty u nich v obci má pouze odvést pozornost a nakonec se bude konat někde jinde, nebo vůbec.
Starosta Miloňovic Karel Trch (nez.) Právu řekl, že v obci je pouze jediná louka, kde by se technoparty mohla uskutečnit. Ta však patří soukromému zemědělci, který tvrdí, že technaře na svůj pozemek nepustí. „Jinak jsou všechny louky zemědělského družstva a slouží jako pastviny, takže je na nich dobytek. Technaři by museli hospodářská zvířata odehnat a pak se brodit mezi výkaly,“ uvedl Trch.
Zdůraznil, že nikdo akci na obecní úřad nenahlásil a i proto je ve stálém kontaktu s policií.
Strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková poznamenala, že policisté v Miloňovicích budou v pátek hlídkovat.
2006-08-11, 10:31:46 • Média
Husí kůže Romana Lipčíka
(Roman Lipčík, Instinkt, 10. srpna 2006)


Skončil CzechTek. Obušky zůstaly letos u pasů a policejní šéfové včetně toho nejvyššího ve funkcích. Stejně jako loni – na rozdíl od těch obušků, ovšem. Nejvyšší požehnal tančícím dětem z vrtulníku a povzbudivé gesto adresoval i podřízeným, kteří je hlídali, aby třeba nechodily k rybníku, kde by se mohly utopit, hovádka.
Armáda zkasírovala obolus za pronajatý pozemek. Technařům se od establishmentu dostalo tolik kýženého klidu na tanec.
A je to samozřejmě špatně. Je to ještě o něco horší než loni, kdy obušky hvízdaly a tekla krev. Zřejmě nejradikálnější subkultura, jakou tu máme, se nechala zlomit, zkorumpovat, ponížit svůj den nezávislosti na víceméně běžný fesťák. Naštěstí ne celá. Některé soundsystémy se odmítly účastnit technovládní opičárny a odjely tam, kde je nechtějí. Protože i tenhle prvek k věci patří: provokovat šosáka, kochat se jeho běsnou reakcí, třebas obuškovou, a pak si ho ještě vychutnat, pohnat ho k zodpovědnosti, protože to jemu ruply nervy. Jenže teď je to už zase jako kdysi: když si dřívější mocipáni nevěděli rady s rockovou hudbou, zřídili pro ni Rockfest a nabídli jí Kongresové centrum, jemuž tehdy říkali pěkně rockově Palác kultury. Vrcholem rebelie v tom baráku profízlovaném kamerami a mikrofony byl poblitý soudružský mramor. Zpracovali téměř všechny, ale přece jen ne úplně všechny.
Mikoláš Chadima, například, tam nehrál.
Takže máme za sebou první ročník Dancefestu...

zdroj: ..:. Instinkt-online.cz :.

2006-08-11, 7:40:44 • Médiadalší na: ..:. drom.sk :.

2006-08-10, 18:00:53 • FreeTekno akce
Účastníci SlovTeku sa rozišli v pokoji
(Michal Frank, Korzár, 9. srpna 2006)


Sigord – Najväčšia slovenská technopárty skončila. Po utajovaní miesta jej konania sa ju napokon organizátori rozhodli spraviť v rekreačnej oblasti Sigord neďaleko Prešova. Očakávalo sa, že na SlovTek príde asi tisíc tanečníkov, napokon ich nebola ani polovica. Technohudba prilákala na Sigord tanečníkov z celej Európy. Tí sa bavili až do včerajšieho rána.

Ich odchod z miesta konania SlovTeku bol pokojný, asistovať nemusela ani polícia. Nenaplnili sa ani obavy, že by účastníci SlovTeku po sebe zanechali spúšť. Včera bolo na lúke pri vodnej nádrži Sigord ešte niekoľko kamiónov, hudba už nehrala, poslední účastníci balili stany.


„Máme radi menšie akcie, ako bol SlovTek, lebo na veľkých je veľa ľudí, ktorí nejdú za zábavou, ale za drogami. To však nie je náš prípad. Hudba je najlepšia droga, nepotrebujeme k tomu žiadnu inú," povedal pre Korzár 25-ročný Francúz Benji počas balenia stanu a batožiny. Na Slovensko prišiel so svojou o rok mladšou priateľkou Allen (obaja na snímke). Predtým navštívili CzechTek v Čechách. Toto leto sa ešte chystajú na technopárty v Taliansku, na ukrajinský Krym, kde má byť podobná akcia, sa nechystajú. Obaja sú zamestnaní a jazdenie po podobných akciách patrí k ich štýlu života. Najradšej majú takéto podujatia vo vojenských priestoroch, ktoré sú pre ne ako stvorené. „Páči sa nám aj kontrast takejto hudby a prírody," podotkla mladá Francúzska, ktorej sa na Slovensku páčilo. „Nie je dôležité zažiť iba samotnú technopárty, ale aj vidieť okolie, porozprávať sa s domácimi ľuďmi..."

Francúzi si pozreli aj okolité lesy a zo slovenskej prírody boli uchvátení. Porovnali aj českú a slovenskú technopárty: „Na Czechteku to bolo strašne veľké, na Sigorde bolo komornejšie prostredie. Pripomínalo nám to začiatky tejto scény v deväťdesiatych rokoch, keď to ešte neboli masové akcie. Na Czechteku bola tiež strašná špina, tu boli ľudia, ktorí priebežne upratovali, čo je pri takýchto akciách dôležité," dodal Benji.

Francúzi pobalili svoje veci, zložili stan a odcestovali. V pokoji odišli aj ďalší tanečníci. SlovTek 2006 sa zaobišiel bez škandálov.

zdroj: ..:. Korzár.sk :.
2006-08-10, 17:26:30 • Média
Od freefestu k mediateku
(Irina Kellyová, týdeník A2, 9. srpna 2006)


Příběh největší české technoparty pod širým nebem (CzechTek) se zdá v mnohém zcela jedinečný, i když mnohdy jen kopíruje běžný vývoj některých teknivalů na Západě. V průběhu 12 let se z poměrně malého, ryze undergroundového festivalu stala mediální událost léta, na jejímž pořádání se letos poprvé podílel i stát prostřednictvím ministerstva obrany.

Na počátku nebyl žádný CzechTek, ale freefest. Slovo, které mnozí zapomněli a jež většina z těch, co navštěvují český teknival až v posledních letech, nikdy neslyšela. Přitom ale podstatu „neorganizovaných“ technoslavností vystihovalo lépe než kterékoli jiný a neodkazovalo hloupě na lokální národní patriotismus (Czech) ani ortodoxii, co se druhu reprodukované hudby týče (Tek).

Právě zmiňovaná volnost, svoboda určovala charakter a odlišnost freefestu od jiných festivalů a byla také svázána s životním stylem technotravellerů, bez nichž by se žádný nekonal. První ročníky se odehrály v blízkosti vesnice Hostomice (1994, 1995, 1996) a poté ještě dva ve Staré Huti (1997, 1998). Nebyly ilegální, i když v současnosti by vzhledem k požadovaným podmínkám takto nahlížené jistě byly. Místo bylo pronajaté, ale to bylo tak všechno, co se oficiálně ošetřilo.

..:. více zde :.

2006-08-10, 13:42:00 • Média
CzechTek 2007?
(Jan Šícha, Literárky.cz, 9. srpna 2006)


Pro letošní rok to máme za sebou. CzechTek se odehrál ve stínu loňských událostí a dopadl, jak mohl nejlépe. Nařezáno tentokrát nikdo nedostal. Jeden ze dvou, kterým by výprask hrozil, kdyby přišel, si akci prohlédl z vrtulníku. Ministr Bublan, za naše peníze.

Český tisk se zmohl jen na opakování dvou manter. Klidný a slušný průběh. Akci si pochvalují technaři i policie. V pojetí českého tisku technaři a policie patří dohromady. Nepatří, přestože letos byla policie dosti ukázněným spolupořadatelem akce. Policisté byli milí, mnozí se usmívali. Bylo jim vidět do tváře a těm dopravním slušely žluté reflexní vestičky. Jejich kolegové v civilu byli od tanečníků k nerozeznání, doufejme, že i náladou. S tvarem kalhot a doplňky jim prý pomáhali znalci scény. V řadách policie se ujala lepší móda než loni. Mnohem pohodlnější než černé obleky a přilby.

více na: ..:. Literárky.cz :.

2006-08-10, 13:38:05 • Médiavíce fotek na: ..:. massive-elementz.org :.

2006-08-10, 12:56:00 • CzechTek
Otázka viny je stále otevřená
(Právo, Plzeńský kraj, 10. srpna 2006)


Tachov – K vynesení rozsudku včera opět nedospěl případ údajného organizátora technoparty CzechTek na louce u Boněnova na Tachovsku v roce 2004, 37letého Romana Tomáše Vainera. Žalobou je viněn z poškozování cizí věci, když údajně zavinil škodu na pozemcích ve výši blížící se 750 000 korun, jak určil znalec.

zdroj: ..:. Právo.cz :.

část zprávy, která nebyla na webu Práva.cz (doplněno v 18:54)


Nic podstatného nevnesla do případu ani výpověď znalkyně, která se podílela na zpracování posudku o škodě. „Nevyjadřovala se přímo ke škodě, ale k travinám,“ uvedl samosoudce Jan Kříž. Novou informací byly podle něj zprávy z tisku hovořící o tom, že v roli organizátora vystupoval obviněný letos na podobné akci v Doupovských horách. „Žádáme proto o zprávu z ministerstva obrany,“ dodal Kříž. Soud je odročen.

2006-08-10, 10:35:00 • Média
Právo: Kauza policistů přihlížejících napadení Jasques odložena
(ČTK, ČT24.cz, 10. srpna 2006, 7:56)


Praha – Inspekce ministra vnitra odložila případ čtyř policistů, kteří při prvomájové demonstraci v Praze přihlíželi údajně nepřiměřenému zákroku svého kolegy Tomáše Čermáka proti člence Strany zelených a nové poslankyni Kateřině Jacques. Informuje o tom dnešní Právo.

"Chování těchto policistů bylo vyhodnoceno jako správné, žádné podezření z trestné činnosti shledáno nebylo. Inspekce ministra vnitra proto v pondělí věc odložila," řekl Právu Petr Vorlíček z tiskového odboru ministerstva vnitra.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.

2006-08-10, 9:55:00 • Média
Obhájce žádá o milost pro policistu, který zbil Jacques
(iDNES.cz, 9. srpna 2006, 18:02)


Obhájce policisty Tomáše Čermáka, obviněného za prvomájový zákrok proti člence zelených Kateřině Jacques, požádal prezidenta o milost pro svého mandanta. Kauza má podle něj politické pozadí. Policistovi hrozí až tři roky vězení.

"Požádal jsem pana prezidenta, aby se v řízení proti panu Čermákovi nepokračovalo," řekl advokát Jaroslav Janeček.


Městské státní zastupitelství v uplynulých dnech zamítlo Čermákovu stížnost proti obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. Podle žalobce je žádost neodůvodněná. V případě uznání viny tak hrozí policistovi až tři roky vězení.

Kateřina Jacques s několika členy Strany zelených protestovala na prvního máje proti demonstraci neonacistů. Při tom proti ní zasáhl Čermák, který ji prý brutálně napadl a bezdůvodně zbil.

Janeček ale tvrdí, že politička neuposlechla výzvu jeho klienta, ten tak měl právo proti ní zasáhnout. Čermák má podle Janečka tři děti a po svém dočasném zproštění výkonu služby se ocitl ve složité situaci.

Dalším důvodem, proč obhájce o milost požádal, je podle něj politické pozadí kauzy. Incident prý musela vyprovokovat skupina demonstrantů včetně Jacques, která na sebe chtěla upozornit před blížícími se volbami.

"Všude jinde na světe by paní Jacques byla zatčena a skončila ve vězení," řekl Janeček k jejímu chování vůči policistovi.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-9, 20:56:05 • Média
Na letošním CzechTeku v Doupovských horách byla ukradena z dodávky Mutant Attack systemu černá DJ taška s přibližně osmdesáti vinyly.

Taška obsahovala tyto desky: několik starších rare tek desek označených tagem "IGY" (social parasite 2x, neurotoxic...); tribe (peter pan – 7 red vinyl including...); D'n'B (rinse, joker, older 33s, BC), DJ tools (kodH a bit broken + scratch records inc. battlebreaks 2)

Pokud má někdo info ohledně těchto ukradených vinylů pls pište na: tekablok@centrum.sk, ten@centrum.sk, segment@freetekno.sk

2006-08-9, 20:20:00 • Teknické poznámky

Na letošním CzechTeku ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách jsem přišel o digitální fotoaparát značky Canon Powershot A 85 s CF kartou SanDisk 512 MB a s černým futrálem CaseLogic. Pokud ho někdo našel a byl by ho ochoten vrátit, rád ho odměním! Je mi jasné že už ho nejspíš neuvidím, ale rád bych aspoň ty pěkné fotky... děkuji.

kontakt: 604 892877 nebo ICQ: 265183261


2006-08-9, 20:05:00 • Teknické poznámky
dnes v 18:00 (až cca 18:30) na Methouse Psychic TV preview videa z letošního CzechTeku...

2006-08-9, 17:30:00 • CzechTek
CzechTek 2006 na webu Českého Rozhlasu
2006-08-9, 17:23:00 • Média
"Kavanův asistent"; svolává nelegální CzechTek
(Jan Markovič, iDNES.cz, 9. srpna 2006, 16:21)


S letošním CzechTekem nebyli někteří technaři spokojeni. Vadila jim přílišná oficiálnost akce, jejíž průběh jistila armáda i policie. Lukáš Kohout, který se proslavil jako falešný asistent ministra Kavana, slibuje na tento víkend nelegální technoparty. Technaři mu ale příliš nevěří.

Kohout oznámil, že nelegální CzechTek uspořádá nedaleko Strakonic. iDNES.cz sdělil, že by mohl začít v pátek nebo v sobotu. "Médii už proběhla jména několika obcí. Většinou jde o fámy, ale velmi vážně uvažujeme o Miloňovicích," řekl Kohout.

Technaři zprávám o chystané party nevěří. Podezřelým se jim zdá spojení akce s Kohoutem. "Ten člověk nemá nic společného s techno komunitou. Nikdy ani nebyl na CzechTeku. Není to technař," řekl iDNES.cz jeden z organizátorů letošního CzechTeku.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2006-08-9, 17:01:00 • Média
Czechtek a komolení jmen
(Jiří Votoček, Britské listy, 9. srpna 2006)


Alex Koenigsmark to ve své poznámce "Czech-Tek-Mek 2006" vystihl naprosto přesně, když napsal, že bez rvaček s policajty to tančící děti nebude bavit. Bohužel nevystihl podstatu problému, ale spíš podstatu svého "zasvěceného" komentování, píše čten ář Jiří Votoček .

Nejmarkantnějším důkazem onoho "nebavení" je zřejmě zejména čtyřicetitisícová účast na letošním CzechTeku, která dějiště festivalu na několik dní proměnila ve 22. největší město České republiky.


Připomínám, že ony "rvačky s policajty" se objevily až v roce 2004, kdy policie "předvedla svaly" (jediné, čeho tehdy dosáhla, bylo zkomplikování a prodražení tradičního úklidu) a pochopitelně v roce 2005, kdy ministr Bublan neváhal sáhnout k trapným lžím a za cenu masivního porušování zákona (a následného krytí trestných činů policistů) vyplnil politické zadání premiéra Paroubka.

Paroubkova PR akce, stála jednoho člověka život, mnoho dalších zranění, některým policisté "jen" podpálili auta. Daňoví poplatníci zaplatili třicet milionů korun. Mnoho policistů neuznalo za vhodné mít služební čísla, někteří si je půjčili od kamarádů. Policie proti lidem použila nepovolené zbraně nebo si ty povolené alespoň nezákonným způsobem upravila. Inspekce ministra vnitra pak prohlásila, že není schopna identifikovat policistu podle fotografie, protože jedna číslice jeho služebního čísla nejde přečíst.

Záběry čtyř mohutných policistů kopajících do ležícího člověka byly shledány neprůkaznými − bylo by prý zapotřebí záběrů z více úhlů, takto není vyloučené, že policisté kopali vlastně do země... Domnívám se, že použít pro popis těchto událostí zlehčující slovo "drámo" svědčí o značné otrlosti autora.

Pro úplnost dodám, že rozpaky zda a jak v tradici CzechTeku pokračovat, samozřejmě nevyplývají z toho, že se zase po čase policie chovala, jak má. Ve skutečnosti jde o to, že se teknival stal až příliš masovou akcí, která tak ztratila část své původní atmosféry. Kdyby pan Koenigsmark nebyl při psaní svých poznámek tak moc odtržen od života, mohl se to snadno dozvědět. Buď přímo od organizátorů, nebo zprostředkovaně z médií.

celý text na: ..:. Blisty.cz :.
2006-08-9, 10:36:13 • Média
Czech-Tek-Mek 2006
(Alex Koenigsmark, Britské listy, 8. srpna 2006)


Se zájmem a s úsměvem si od života odtržený spisovatel vyslechl v rozhlase zprávu o tom, že jeden z hlavních či jakých pořadatelů CzechTeku prohlásil, že tento teknival, uspořádaný konečně legálně a bez konfliktů s obyvatelstvem a establishmentem, byl poslední. Už v jednom z prvních ohlasů na loňské drámo jsem poznamenal, že bez rvaček s policajty to tančící děti nebude bavit.

zdroj: ..:. Blisty.cz :.

Loňské reakce Alexe Koenigsmarka na CzechTek:
ČEK TEK MEK (3.8.05)
ČEK TEK MEK II. (12.8.05)
Ček Tek Mek III. (19.8.05)

2006-08-9, 10:35:00 • Média
CzechTek 2k7
13th anniversary of the 1st Teknival in CZ

czech free festival – open invitation for all free artists, performers etc.
we did it: 94, 95, 96, 97, 98, 99, 2K, 2k1, 2k2, 2k3, 2k4, 2k5, 2k6... but next year? ...as usual!


2006-08-8, 23:42:00 • CzechTek
CzechTek příště klidně, říká starosta Mašťova
(Deník Šíp, 8. srpna 2006)

Mašťov – To bylo pořád řečí, a kde nic, tu nic! Tak o CzechTeku, který včera oficiálně skončil, hovoří obyvatelé obce Mašťov. Ta leží v těsné blízkosti vojenského újezdu Hradiště, dějiště obávané akce.

Většina z občanů malebné vísky totiž má s technaři jen dobré zkušenosti. "Když by měl být CzechTek za rok zase u nás, tak klidně," prozradil Šípu Josef Slunéčko, starosta Mašťova.


Ten potvrdil, že bylo několik drobných incidentů, ale jinak nic. "Bez toho by to asi nešlo. To naši domácí vyvádějí při zábavách kolikrát daleko víc," míní první muž dnes už jedné ze známých obcí republiky.

Podobně o účastnících CzechTeku hovořila i hostinská Věra Grundová. "Byli slušní, dali si jídlo, něco k pití. Poděkovali, zaplatili," zdůrazňuje s tím, že se jí díky velké návštěvě zvedla tržba. Více inkasovali také obchodníci, hlavně v potravinách.

Včera bylo ve vojenském újezdě Hradiště vzorně uklizeno a po vyznavačích techna ani stopy.

zdroj: DeníkŠíp.cz
2006-08-8, 23:23:00 • Média
Na CzechTeku se ztratil šestiletý Rotweiller. Byl přivázaný na horolezeckém laně u auta. Je velmi ostré povahy. Odměna za nalezení a navrácení psa: 10000 Kč. Telefon: 606 440889. Díky moc
2006-08-7, 19:38:00 • Teknické poznámky
Organizátor: CzechTek se letos konal naposledy
(iDNES.cz, 7. srpna 2006, 13:05)


Organizátorům CzechTeku se podařilo uklidit 65 hektarů pozemků pronajatých od armády. Přes víkend pracovalo 35 dobrovolníků, do pytlů nasbírali na 90 tun odpadků. Zda se CzechTek uskuteční i za rok, je nejisté. Jeden z organizátorů řekl, že se akce konala letos naposledy.


"Armádě je třeba poděkovat za naprosto profesionální přístup a obyvatelům okolních obcí za toleranci," řekl novinářům organizátor Roman Tomáš Vainer. Vzápětí však oznámil, že byl letošní 13. ročník CzechTeku posledním. "CzechTek se stal masovou záležitostí a vytratil se tak duch toho, čím by technoparty měla být," vysvětlil.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-7, 14:19:22 • Média


další na: ..:. zuch.d3d.org :.
2006-08-7, 14:11:00 • CzechTek
CzechMediaTek
(Martin Fendrych, Týden, 7. srpna 2006)


Letos jsme ale měli moc pěkný CzechTek, technofestival, opravdu se povedl. Minule se nepovedl a předminule taky ne, ale letos, panečku, to byla radost.
Že byl nějaký CzechTek 2002 nebo 2003, to skoro nikdo ani neví. Zato se ví o CzechTeku 2004 v Boněnově na Tachovsku. Tam došlo k prvnímu "maléru", neboť neukáznění technaři pošlapali louku panu Liboru Lúdikovi, podnikateli z Oveských Kladrub, a do případu vstoupila rozhořčená média: Jak to, že policie nezasáhla? Jak to, že nechala ničit soukromý majetek? Nač si ozbrojence platíme, když nechají technaře řádit! "Lidské kobylky zničily ekologickou pastvinu," psalo se tehdy. Později se ukázalo, že škoda nebyla tak velká, ale kauza CzechTek se zrodila a žila.


O rok později, loni, se proto policie lépe připravila. Aby ne: měli jsme čerstvého premiéra, jistého Jiřího Paroubka, a tento úctyhodný muž byl žádostiv lidu předvést, že on se s nějakými sjetými tanečníky mazat nebude. Pronajatý pozemek byl pro CzechTek 2005 na louce blízko Mlýnce u Tachova malý, policie (nezapomeňme: vyzvána o rok dříve médii) zasáhla brutálně, ošetřeno bylo na sto lidí, 34 odvezeno do nemocnice, z toho 26 civilů a osm policistů, kteří se předtím desítky hodin pařili na slunci v černých uniformách zásahových jednotek. Mediálně to klaplo, bylo o čem psát. Jen novináři trošku otočili – vyčetli policii, že byla moc zlá a jednala na objednávku politiků. To asi ano, ale původní objednávka přišla, jak víme, odjinud.
Zato letos, CzechTek 2006 v Doupově, ve vojenském újezdu Hradiště, to byla pohádka. Policie se mediálně připravila. Netloukla nikoho. Jak řekl jeden z účastníků: "Policajty jsme si mazali na chleba, tak byli vláčný. Málem si lehali na zem, abysme si nezadělali boty vod bláta." Byl to obrázek vzájemné úcty a přátelství. Nad technaři se vznášel vrtulník s ministrem vnitra Bublanem, zatímco na louce seděl na polní stoličce policejní prezident Husák a televize s ním natáčela interview. Žádné rány, kopance, toliko krása moderní kultury střežené službou jménem policie.
Co to? Ozbrojený sbor jednal samostatně. Nebyla politická objednávka.
Nebo, pokud ano, opačná než loni. Nikoli ukázat tvrdou pěst, ale milou tvář, případně pomocnou ruku. U nás neobvyklé, tak, jak to má být.
CzechTek 2007? Média už tam nepojedou, budou muset rozdmýchat něco jiného...

zdroj: ..:. Týden.cz :.
2006-08-7, 11:01:52 • Média
Líbánky v Mašťově
(Tomáš Čechtický, Týden, 7. srpna 2006)


Policisté nemlátili technaře hlava nehlava.

Někteří měli vesty s nápisem „Antikonfliktní tým“. Nabízeli detekční trubičky a nechávali dredaře fouknout na zkoušku. Aby náhodou cestou domů nepřišli o řidičský průkaz. „Kurva, sou dobrý, nepruděj,“ vyjádřil se uznale kluk v kapsáčích. CzechTek se letos obrátil naruby jako ponožka.

Tady se to fakt menuje Mašťov? To je nářez, ušklíbne se kluk na návsi před radnicí. Je lehce zdrogovaný, řečeno hantýrkou technařů „zmaštěný“. Je poslední červencový pátek, vesnice v Doupovských horách se nadouvá mladými lidmi. Kupují poslední zásoby a míří nahoru do kopců, kde se ve vojenském prostoru Hradiště, na louce uprostřed lesů, koná obří technoparty. Dvě holky v černém si v krámku Zapomněnka vybírají kolu a červené víno v krabicích. „To víno nestojí za nic, ale s kolou jde. Hlavně že to zkaluje,“ říká jedna. „Vodku, džus a vlasový gel,“ přeje si ramenatý dvacetiletý Slovák. Z fronty vyletí poznámka o zvláštní kombinaci, nač prý vlasový gel, ale Slovák se nenechá vyvést z míry. „Líp se s ním masturbuje.“ Zákaznictvo propukne v řehot.

celá reportáž na: ..:. Týden.cz :.

2006-08-7, 10:38:54 • Média
SlovTek 2006 končí bez incidentu
(ČTK, Mojenoviny.cz, 6. srpna 2006)


Bratislava – Na technoparty SlovTek 2006, která se o víkendu konala v rekreační oblasti Sigord na východě Slovenska, policie zasahovat nemusela. Většina ze tří stovek lidí ze Slovenska i zahraničí, kteří se tu sešli, již odjela.

Na pronajaté louce zůstal jen jeden soundsystém, z něhož zní hudba. Podle mluvčího policie Martina Korcha patří francouzským fanouškům techna, kteří se rozhodli odcestovat až v pondělí.

celá zpráva: ..:. Mojenoviny.cz :.

2006-08-7, 10:00:20 • Média
CzechTek 2006 fotoreporty na techno.cz: flash, Insequi, jedi, lenka a t-rex
a matus.sk: verca

2006-08-7, 9:23:00 • Odkazy
Prostor předáme včas a čistý, slibují technaři
(Radek Duchoň, iDNES.cz, 7. srpna 2006, 1:00)


Denně odvezou popeláři z vojenského prostoru v Doupovských horách, kde se konal CzechTek, na 50 tun odpadu. Desítky igelitových pytlů lemují příjezdovou cestu od Mašťova u Chomutova. Další stovky jsou připraveny k odvozu na ploše areálu. Pozemek předáme včas a čistý, slibují organizátoři akce.


Odpad zde likviduje přibližně čtyřicet lidí. Z rozsáhlého prostoru v neděli odjela i poslední, asi patnáctičlenná skupina technařů, z nichž někteří zamířili do svých domovů a zbytek přejel na obdobnou akci na Slovensko.

(…)

Plochu organizátoři armádě předají v úterý. "Podle mých odhadů se nám podaří všechno uklidit ještě do nedělního večera. V úterý by tedy neměl být s předáváním prostoru vojákům žádný problém. Jen za sobotu jsme odvezli padesát tun odpadu. Myslím, že jsme prostor uklidili pořádně, takže by se mohlo konečně psát, že po nás žádný nepořádek nezůstal," dodal muž.

Jeho slova potvrdil i mluvčí pořadatelů akce Václav Šroub z Aliance 23. "Zítra bude vše připravené na bezproblémové předání vojákům," řekl Šroub.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2006-08-7, 7:52:00 • Média

2006-08-6, 22:23:00 • CzechTek
Reportáže TV NOVA z CzechTeku v Televizních novinách během minulého víkendu

28.7.06 CzechTek 2006
Poprvé pod dohledem vojenské policie.


29.7.06 Počet návštěvníků CzechTeku se zvyšuje
Armádní policie byla donucena rozšířit prostor pro zúčastněné.


30.7.06 CzechTek
Z akce odjížděly kolony vozidel celý den.

2006-08-6, 21:55:49 • Média
editorial
(týdeník A2, 2. srpna 2006)


Dámy a pánové,

většina českých médií je pohnuta rychlostí, s jakou se technaři nechali ochočit, a tím, jak se děti na CzechTeku bezproblémově baví a nechávají vydělat prodejce i politiky. A2 raději přináší články o partyzánech; dále text o nesystémovém brouku Pytlíkovi (8–9), recenze slibných prvotin (7, 12), upozornění na vír v našem divadle (6) a stať o Máchových denících, nekonečně marinovaných v editorském sporu, což jakžtakž uchovává jejich pikantnost (16–17).

Přeji ostrou četbu.

Libuše Bělunková


Dívka z guerilly
( Sylva Poláková, týdeník A2, 2. srpna 2006)

Dánský režisér Frank Piasecki Poulsen získal dosud nikomu neudělené povolení pobývat tři měsíce ve výcvikovém táboře největší jihoamerické guerillové skupiny FARC (Revolutionary Armed Forces of Columbia). Už na cestě…..:. více zde :.

2006-08-6, 19:36:00 • Média
Na Slovensku končí SlovTek, policie nezasahovala
(iHNed.cz, 6. srpna 2006, 17:27)


Na technoparty SlovTek 2006, která se o víkendu koná v rekreační oblasti Sigord na východě Slovenska, zatím policie zasahovat nemusela. Na neohlášeném festivalu se sešly asi tři stovky lidí ze Slovenska i zahraničí. Mluvčí policie Martin Korch řekl, že ještě odpoledne většina účastníků, zejména ze zahraničí, pravděpodobně odjede. Letošní SlovTek, obdoba CzechTeku, má nižší návštěvnost než loňský, na který se přišlo podívat 500 až 700 lidí. "Zaznamenali jsme však 200 až 300 zvědavců, kteří se přišli podívat, jak se tu lidé baví. Zdrželi se hodinku dvě a odešli," řekl Korch. Český CzechTek navštívilo letos údajně 40.000 lidí.

zdroj: ..:. iHNED.cz :.

2006-08-6, 19:07:00 • Média
Noc na Sigorde bola búrlivá iba z pohľadu účastníkov SlovTek-u 2006
(TASR.sk, 6. srpna 2006, 12:40)


Sigord/Košice 6. augusta (TASR) – Uplynulá noc na Technoparty SlovTek 2006 na Sigorde pri Prešove bola búrlivá, ale iba z pohľadu zabávajúcich sa. Polícia ju zo svojho pohľadu hodnotí ako pokojnú.

"Naše sily a prostriedky boli síce bdelé a ostražité, ale použiť sme ich nemuseli," zhodnotil situáciu pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru SR Martin Korch.

Spresnil, že okrem milovníkov techna, ktorí obsadili lúku v údolí pri sigordskej priehrade, na kopci za cestou sa zabávali aj prívrženci klasickej diskotéky. Obe skupiny spoločne tvorili počet asi 600 osôb. Hoci sa vzájomne navštevovali, k žiadnym výtržnostiam nedošlo.


Polícia predpokladá, že najmä zahraniční návštevníci sa už dnes popoludní začnú baliť a pripravovať na odchod. Opatrenia na mieste však trvajú a policajti zostanú na Sigorde až kým situácia ukáže, že ich prítomnosť nie potrebná.

Na východ Slovenska sa tento rok prišlo zabávať asi 300 mladých ľudí zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Francúzska, Nemecka, Holandska, Belgicka, Veľkej Británie a Írska. Účastníci SlovTek-u oceňovali najmä voľnosť, atmosféru a energiu, ktorú takéto podujatie prináša. "To sa nedá pomenovať, to je proste dobré... stretneš pár zaujímavých ľudí a vypočuješ si hudbu, ktorú máš rád," povedal Braňo, ktorý pochádza z Továrneho, ale v súčasnosti pracuje v Prahe.

"Myslím si, že všetko nezvyčajné, čo nikomu neškodí, je dobré. Toto je podľa mňa určite neškodná zábava a to, že sa pár zvieratiek vyplaší, podľa mňa nič neznamená, pretože každý deň tento svet produkuje toľko špiny a hluku, že tie tri dni v prírode ničomu nemôžu uškodiť," dodala 27-ročná Saša zo Sniny.

zdroj: ..:. TASR :.
2006-08-6, 19:04:00 • Média2006-08-6, 13:31:19 • CzechTek
Kozí mejdan
věnováno všem svobodomyslným a tolerantním lidem
od středy 2. do středy 9. srpna 2006


Již 7.rokem pořádáme v Milkovicích osmidenní kulturně společenskou slavnost na podporu koz a svobodomyslného způsobu života.


... Osmidenní mejdan
... Vstupné dobrovolné
... Ceny lidové
... Bez ochranky a plotů
... V překrásné krajině na horizontu
... Stanování možné
... Jidlo pití zajištěno
... Bez stánkařů a dealerů
... Procházky po okolí, koupání
... Děti, psi a další rodinní miláčci vítáni
... Půllitry sebou, jinak pijete z kelímků
... Koná se za každého počasí
... Bez problémů v pohodě

více na : ..:. Kozy.cz :.
2006-08-6, 12:37:00 • Si děláš kozy...
Vyznavači techna se zatím neukázali
(Petr Škotko, deníky Bohemia.cz, 5. srpna 2006)


Strakonicko – Poslední nápad skalních technařů uspořádat utajenou technoparty v Miloňovicích u Strakonic zatím nic nového netrumflo.

Policisté ale tvrdí, že všude je klid a žádný pohyb technařů na jihu Čech, notabene na Strakonicku či Prachaticku, zaznamenán nebyl.


"Policie prověřuje každou možnost, ale zatím jsme nic podezřelého neobjevili," řekla včera mluvčí jihočeských policistů Jana Kameníková.

Technaři slibovali, že party v Miloňovicích připraví na pondělí a úterý příští týden. Důvodem je jejich nespokojenost s organizátory CzechTecku v Doupovských horách, kteří až moc spolupracovali s policií. Považují to za degradaci pravé utajené technoparty.

zdroj: ..:. Mojenoviny.cz :.
2006-08-6, 12:06:43 • Média
Technoparty na Sigorde je bezproblémová, účastníci sú pre domácich atrakciou
(TASR, SME.sk, 5. srpna 2006, 22:24)


Sigord 5. augusta (TASR) – Pokojný a bezproblémový charakter mal aj druhý deň Technoparty SlovTek 2006 na Sigorde pri Prešove. Zhruba 300 účastníkov sa po odpočinkovom dni podvečer začalo pomaly chystať na večernú zábavu.
"Podľa skúseností vieme, že zo soboty na nedeľu je hlavný program SlovTeku. Soudsystémy idú, ako sa vraví, na plné pecky a pri každom sa baví určitá skupinka," priblížil očakávanú situáciu v noci hovorca Prezídia Policajného zboru SR Martin Korch. Na Sigorde je od piatku a ako pripomenul, polícia je v pohotovosti, ale zatiaľ nezaznamenala žiadne problémy.


Výnimkou bolo zadržanie istého Francúza pri krádeži drevenej palety, ktorú chcel použiť na kúrenie a jedného vodičského preukazu za jazdu pod vplyvom alkoholu. Hoci drogy sa na takýchto podujatiach vyskytujú každoročne, tento rok zatiaľ policajti výskyt drog nezaznamenali. "V posledných hodinách evidujeme hlavne príchod vozidiel z Českej republiky a tak je predpoklad, že ešte nejakí účastníci prídu. Nepredpokladám, však, že by to číslo presiahlo tisíc," dodal Korch na margo odhadovaného počtu účastníkov. Náhodnému návštevníkovi mohlo udrieť do očí, že okrem zabávajúcich sa mladých ľudí zo Slovenska, Čiech, Rakúska, Francúzska, Nemecka, Holandska, Belgicka, Veľkej Británie či Írska sa v ich blízkosti preháňalo aj množstvo psov rôznych rás. Účastníci technoparty oceňovali najmä voľnosť a atmosféru, ktorú prináša a paradoxne si pochvaľovali aj pobyt v prírode.

zdroj: ..:. SME.sk :.
2006-08-6, 12:00:02 • Média
Na technopárty Slovtek sa nemá piť alkohol
(Michal Frank, SME.sk, 5. srpna 2006)


SIGORD – Priaznivci techno hudby z celej Európy sa včera začali schádzať na Sigorde pri Prešove, kde bude do utorka technopárty Slovtek. Párty je obdobou českého CzechTeku, ktorý sa minulý rok skončil policajným zásahom. Aj Slovtek sa koná pod prísnym policajným dozorom.

Tanečníci majú k dispozícií prenajatý súkromný pozemok v rekreačnej oblasti len pár desiatok metrov od vodnej nádrže. V zmluve s majiteľom pozemku je údajne zakotvený aj zákaz požívania alkoholických nápojov a drog.


Českí policajti pred rokom svoj tvrdý zákrok zdôvodňovali aj tým, že tancujúci sa dostali na pozemky, ktoré nemali prenajaté.

Starosta najbližšej obce Kokošovce Vincent Ivanecký povedal, že "neriešia, čo si kto robí na svojom pozemku, kým neohrozuje svojím konaním susedov". Ak sa budú chatári sťažovať na nadmerný hluk alebo omamné látky, obec podľa starostu "zakročí".

Najväčšie obavy má však o prírodu, keďže v blízkosti sa nachádza chránené vtáčie územie.

Včera cez deň začali prichádzať prví účastníci, na mieste pribúdalo stanov. "Prišli sme sa zabaviť a dúfam, že akcia prebehne bez problémov," hovorí 21-ročný Tomáš zo Sniny. "Strach nemám, drogy neberiem, dúfam, že párty nebude prerušená policajtmi."

Belgičan Weasly bol práve v slovenských horách, keď sa o Slovteku dozvedel. "Chodievame na takéto akcie a festivaly v lete. Len v lete, lebo vtedy sú prázdniny a ja som študent." Podobné akcie navštevuje často, podľa vlastných slov bol minulé leto na technopárty aj v Maroku.

zdroj: ..:. kultura.sme.sk :.
2006-08-6, 11:24:00 • Média
CzechTek 2006 Mašťov – úklid bordelu

Kdo ste si nestačil po sobě uklidit jak ve vojenském prostoru, tak i kolem přilehlých komunikaci, tak máte příležitost tento víkend. Respektive hromadný uklid bude probíhat od pátku do pondělí, sraz na místě. Ovšem nic nebrání tomu vyrazit na místo i dřív.

A protože je víc než pravděpodobný, že řada „lidí“ si po sobě prostě neuklidí jsou vítaní i zájemci, kterým nevadí uklízet po cizích prasatech.

viz. také:

VÝZVA ÚČASTNÍKUM CZECHTEKU

Na loukách a u cest zbylo bohužel mnoho neuklizeného bordelu, proto bude od patecniho odpoledne organizovan uklid, ktery bude spojen s nalozenim a odvozem odpadu. Pytle a uklidový material bude, ale v dobrovolnosti se meze nekladou

zdroj: ..:. Freetekno.cz :.

2006-08-4, 23:50:43 • CzechTek
Polícia: Situácia na technopárty je pokojná
(Aktuality.sk, 4. srpna 2006, 21:58)


Situácia na pozemku pri Sigorde neďaleko Prešova, kde sa začína technopárty SlovTek 2006, je po 18. hodine pokojná bez rušivých elementov.
Podujatie, ktorého sa zúčastňujú okrem Slovákov aj Česi, Francúzi a Belgičania, sa koná na súkromnom pozemku, ktorý majú jeho organizátori riadne prenajatý.

celá zpráva na: ..:. Aktuality.sk :.

2006-08-4, 23:49:10 • Médiakrátký report a další foto na: ..:. dk-studio.net :.

2006-08-4, 17:09:00 • CzechTek
Czechtek jako ohleduplná rebelie?
(Ondřej Formánek, Reflex, 3. srpna 2006)


Ohleduplná rebelie a smluvně ošetřené buřičství jsou tak trochu jako No future! s uzavřenou hypotékou. Je to trochu nesmysl. Ale na druhé straně, pokud se CzechTek probouřil až tam, kde je teď, a vymohl si míru tolerance jinde v Evropě neslýchanou, pak to nějaký smysl má

Když v nedělních Otázkách Václava Moravce bilancoval policejní prezident Vladislav Husák výsledky svého rok trvajícího působení v úřadu a za zády mu rachotily soundsystémy, pár kroků od něj bivakovali technaři a televizní divák měl skoro nutkání navodit si smyslový vjem důvěrně známé vůně marihuany, bylo jasné, že se něco zlomilo. Asi nejlépe to pojmenoval pisatel na internetovém serveru K-Ultra.com: Jedno je jisté, CzechTek, jak jsme ho znali, je mrtev ... AŤ ŽIJE CZECHTEK!!!


Free tekno festival je svého druhu uměleckým dílem z oblasti akcionismu. Nejprve existuje v rovině mýtů, dohadů i záměrných mystifikací, jež se s blížícím datem konání stupňují. Účastník je vtažen do příběhu, který se má odehrát, dávno před tím, než zahraje první soundsystém. Pak nadejde datum D a následuje fáze putování a hledání, závod s policií, trocha adrenalinu a dalších dohadů, co se může stát. Na místě vás posléze čeká spektakulární futuristická noční můra, bizarní město postavené ze starých pomalovaných dodávek, zarezlých nákladních aut, stanových plachet a světelných záblesků. Každý je součástí velkého výsadku hlukové guerilly, jež se během pár hodin rozroste natolik, že už je problém ji nějak rozehnat

celý článek na: ..:. Reflex.cz :.
2006-08-4, 16:51:28 • Média
Obdoba Czechteku bude na Sigorde pri Prešove
(SME.sk, 4. srpna 2006, 12:22)


PREŠOV 4. augusta (SITA) – Na Sigorde pri Prešove sa pravdepodobne uskutoční obdoba českej technoparty Czechtek. „Neviem povedať, či to bude naozaj na Sigorde, ale možné to je. Nemôžem však vylúčiť, či to nie je aj kamufláž a podujatie sa bude konať niekde inde,“ povedal dnes pre agentúru SITA starosta obce Kokošovce Vincent Ivanecký. Podľa jeho informácie niekto urobil dohodu s firmou KM System o prenájme pozemkov pri Sigorde.

více na: ..:. SME.sk :.

2006-08-4, 14:44:00 • Média
Na Slovensko smerujú vyznávači techno
(Pravda.sk, 3. srpna 2006, 22:02)


Slovenskú políciu obchádza obava, že slávna technopárty czechteku bude aj tento rok pokračovať na Slovensku.

Časť mladých ľudí z minulého víkendového czechteku sa včera presúvala smerom k slovenským hraniciam. Na internetových stránkach sa objavovali informácie, že "slovtek" sa bude konať najbližší víkend na východnom Slovensku. Podvečer sa na internetových stránkach venovaných techno objavila informácia, že technopárty slovtek bude niekde medzi Prešovom a Košicami.

celá zpráva na: ..:. Pravda.sk :.

2006-08-4, 10:01:37 • Médiazdroj: ..:. Free.cz :.

2006-08-4, 9:47:08 • Z vesela ;)
Na CzechTeku zůstala už jen uklízecí četa
(ČTK, ČT24.cz, 3. srpna 2006, 17:43)


Mašťov (Chomutovsko) – Na technoparty CzechTek u Mašťova na Chomutovsku zůstali už jen technaři, kteří organizátorům pomáhají v úklidu pronajatého prostoru v Doupovských horách. Muzika už nehraje, žádné problémy v oblasti veřejného pořádku či dopravy hlídky nezaznamenaly, řekl operační důstojník chomutovské policie.


(...)

Policie vyhodnocuje opatření přijatá v souvislosti s technoparty, vyčíslí i vynaložené náklady a počet nasazených policistů.

Hlavní nápor zažil CzechTek o víkendu. Podle některých odhadů zavítalo na louku ve vojenském újezdu pronajatou armádou až 40.000 lidí. Pořadatelé jejich počet odhadují maximálně na 25.000 osob. Nejvážnějším případem, který policisté na CzechTeku řešili, bylo ohlášené znásilnění sedmnáctileté dívky. Lékařská zpráva je ale nepotvrdila.

Policie od začátku akce řešila desítku dopravních nehod, při kterých nebyl nikdo zraněn. Tři řidiči bourali pod vlivem alkoholu. Nahlášeny byly také dvě krádeže vozidel a několik vloupání do aut a drobných krádeží. Policie přistihla i čtyři řidiče, kteří usedli za volant dříve, než vystřízlivěli.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.
2006-08-3, 18:36:00 • Média04-?.08.06

OPEN TO ALL TRIBES

party near city of Presov or Kosice, final info in few hours, be in touch

2006-08-3, 18:12:00 • FreeTekno akce
Tohtoročný Slovtek bude na východnom Slovensku blízko Košíc a Prešova
(TASR, SME.sk, 3. srpna 2006, 17:16)


Bratislava 3. augusta (TASR) – Tohtoročná technoparty Slovtek 2006, ktorá je známa alternatívnym zameraním, sa uskutoční na východnom Slovensku v "meste blízko Košíc a Prešova". Viac informácií organizátori na stránke pko.nasieti.sk zatiaľ nezverejnili.

Technoparty bude monitorovať aj polícia, ktorá má zatiaľ informácie, že akcia by sa mala uskutočniť v lokalite obce Nová Sedlica. Podľa hovorcu Martina Korcha polícia zatiaľ nemá informácie o účastníkoch technoparty Czechtek, ktorá sa uskutočnila minulý víkend na západe Čiech.

Minulý rok sa Slovtek konal pri Veľkom Krtíši.

zdroj: ..:. SME.sk :.

2006-08-3, 18:05:00 • Média
Strach z CzechTeku horší než nervový plyn
(Jaroslav Doubrava, Halonoviny.cz, 1. srpna 2006)


Uběhl týden plný strachu, nejistoty a msty.

Nepříjemný týden, protože strach se podobná nervovému plynu. Ochromuje, způsobuje halucinace a probouzí běsy v člověku. Smutek týdne bylo vidět na strachu z mega- techno-free slezině čili CzechTeku. Policisté tří krajů kmitali, připravovali se na eventuality, čekaly se drogy a nebezpečí vzniku satelitního technařského nepovoleného městečka. Prostě všichni se báli. Nakonec čtyřicetitisícová tlačenka zvaná CzechTek skončila více méně jako každý průměrný bigbít. A to i přesto, že byl alkohol, byly drogy a byla i dívčina, která se měla až od jiných dozvědět, že asi byla znásilněna. No, tvrdý spánek je tvrdý spánek. Nebo že by před spánkem mlsala něco, co neměla? To vyšetřování ukáže. Napadá mě protivná myšlenka. Kolik že nás nasazení policistů stálo a zda tyto prostředky organizátoři zaplatí? Vím. Jsem naivní. Copak by si někdo, po skandalizaci policie při posledním technořádění, dovolil takový požadavek vznést!?

zdroj: ..:. Halonoviny.cz :.

Předchozí perly Jaroslava Doubravy:
Technaři jako hordy nacistických hrdlořezů (11.7.2006)
Letošní katastrofa CzechTek – Obzvláště pozor na vousáče na motorkách (21.6.06)
Protichemická ochrana před strachem z CzechTeku

2006-08-3, 17:13:48 • Média
CzechTek: Dozorující štáb policie skončil
(Severočeské noviny, 3. srpna 2006)


Mašťov – Na technoparty CzechTek u Mašťova zůstávalo včera asi 100 technařů a 50 vozů. Za doprovodu hudby poslední zvukové aparatury pokračovali v úklidu areálu v Doupovských horách, který si pronajali od armády. "Plochu zvládneme uklidit, předáme ji 8. srpna v pořádku," řekl jeden z organizátorů akce. Základnu v objektu Obecního úřadu v Mašťově včera opustil policejní štáb, jehož úkolem bylo zabezpečit hladký průběh akce, zrušena byla i informační telefonní linka pro občany.

zdroj: ..:. Ústeckýdeník.cz :.

2006-08-3, 16:47:51 • Média
Znásilnění si dívka nejspíš vymyslela
(Severočeské noviny, 3. srpna 2006)


Mašťov – Sedmnáctiletá dívka z Liberecka si své znásilnění, ke kterému mělo dojít o víkendu na CzechTeku v Mašťově, nejspíš vymyslela. Jak už dříve potvrdil Jaroslav Peleška – kriminalista, který má případ na starosti – lékařská prohlídka znásilnění nepotvrdila. Jaroslav Peleška rovněž dementoval, že by policie případ už odložila. "Dívčino údajné znásilnění stále prošetřujeme. Čekáme na vyhodnocení některých stop."

zdroj: ..:. Ústeckýdeník.cz :.

2006-08-3, 10:23:36 • Média


další na: ..:. antlik.it.sa.cz :.

2006-08-3, 9:16:00 • CzechTek
Bitva u Mlýnců rok poté: právo prohrálo
(Dalibor Záhora, Lidovky.cz, 29. čerrvence 2006)


Když se loni v létě blížil poslední červencový víkend, málokdo očekával bouři, kterou s sebou přinesl. Příznivci freetekna se těšili na každoroční slezinu, média na šťavnaté záběry a policie na nápravu reputace po kritizovaném zásahu proti CzechTeku v Boněnově v roce 2004. Všechno bylo nakonec jinak a spokojena mohla být snad pouze média, kterým stoupla sledovanost.

Kauza CzechTek byla horkým tématem po celý rok a spory ohledně oprávněnosti policejního zásahu neustávají dodnes.

Ve změti informací i dezinformací, která kauzu CzechTek provázela, se detailně vyzná málokdo. Stručně jen krátký náčrt loňské situace:


Pro teknival byla řádně pronajata část louky nad obcí Mlýnec. Policie nezákonně zablokovala přístup na tento pozemek a pomocí několika postupně obměňovaných lží se snažila svůj postup obhájit před veřejností. V tom ji zdatně podporoval ministr Bublan i premiér Paroubek.

Účastníci teknivalu odmítli respektovat neodůvodněný postup policie a rozhodli se dostat na pozemek jinými přístupovými cestami. Do sobotního odpoledne se na louce shromáždilo minimálně pět tisíc lidí. Jejich hlavní chybou bylo to, že nevěděli, která část louky je pronajatá a která ne. Tuto skutečnost naopak dobře znala policie a využila ji jako hlavní záminku pro zásah. Policie hranice pronajatých pozemků dobře znala již od pátečního rána, ale odmítala ji sdělit zástupcům účastníků, kteří měli snahu se na pronajaté pozemky přesunout.

I když pro to neexistují jednoznačné důkazy, lze celkem spolehlivě vypozorovat, že padlo politické rozhodnutí, že CzechTek se tentokrát konat nesmí. Bez ohledu na porušování zákonů, na vysoké finanční náklady i ohrožení bezpečnosti několika tisíc lidí. Přednost dostalo politické zadání, že „pořádek“ musí být. Za každou cenu. Úspěšný start čerstvého premiéra měl být posvěcen dalším záslužným činem. Policie měla konečně dokázat, že není zbytečná a neschopná.

Politické i policejní vedení ale zřejmě podcenilo odhodlání několika tisíců převážně mladých lidí postavit se zjevnému bezpráví i účelové manipulaci. Odmítli ustoupit a radši se nechali zbít a dusit slzným plynem, někteří se i rozhodli policejním silám bránit.

To se v české tradici poslušnosti a vyčůranosti příliš často nevidí.

více na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-2, 21:33:33 • Média
CzechTek oficiální a povolený
( Petruška Šustrová, Lidovky.cz, 29. července 2006)


Loňský drastický policejní zásah proti technařům měl politické pozadí

Tak vida, o CzechTeku se najednou referuje věcně a bez vášní – účastníci přijeli, soundsystémy dusají, návštěvníci tančí. Takže ono to jde, ne že ne. A to bylo strachů, že technařům jde jen o bitky s policií a že na povolenou akci nepřijedou.

Připomeňme si loňský rok: v dusivém vedru znemožnila policie přijíždějícím technařům sjet z dálnice, bránila jim ve vstupu na pozemek, který si pronajali, a nakonec je zmlátila hlava nehlava. Ministr vnitra Bublan i premiér Paroubek veřejně lhali, premiér nařídil, aby policie tvrdě zakročila, a posléze ministr vnitra obhajoval neobhajitelné. Za policejní brutalitu nebyl nikdo potrestán, žasnoucí veřejnost se dozvěděla, že na výjevu, při němž čtyři policisté buší do ležícího člověka, nenašla ministerská inspekce nic špatného.


Věcné námitky

Za připomenutí stojí i to, co předcházelo v dřívějších letech. Média by se měla chytit za nos, neboť právě ona to byla, kdo proti technařům nejvíc štval, kdo stále opakoval, že se na CzechTeku berou drogy a že tam jezdí výtržníci, jejichž jediným cílem je poprat se s policisty. Jediné, co chybělo k dokonalému obrazu bývalého režimu, byla slova „závadová mládež“.

Proč všechna ta zášť? Z různých důvodů. Jednak v létě bývá okurková sezona, takže je vděčně vítána každá událost, která umí zaujmout publikum. Jednak jsou technaři vděčný cíl, neboť se neoblékají a nechovají podle jednoho mustru, vybočují z řady, a tím mnohé lidi dráždí. Kdo na ně nadává, může se spolehnout, že najde vděčné posluchače.

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
2006-08-2, 21:20:55 • Média
Did we pass ?
(xChaos, TečkaCZ.cz, 2. srpna 2006, 18:27)


(…)

Letošní Czechtek znamená ukončení jednoho velkého tématu TečkyCZ. Můj první report z mého prvního Czechteku ostatně patří mezi první články TečkyCZ vůbec. (bylo to v roce 2002 v Andělce – i když už o rok dřív mi stejný člověk, který si ode mě letos půjčil levný čínský generátor a ještě ve čtvrtek mi ho zničil, na Czechteku částečně zdevastoval můj tehdejší automobil – hodně jsem tam tehdy chtěl jet, ale byl jsem zrovna mimo republiku...). Deu po Andělceo rok později pobíhal s Wi-Fi anténami a CZFree.Net existoval jen v jeho hlavě. Tehdy jsem ovšem netušil, že jsem předběhl dobu a ocitl se v Techno-Logické singularitě o dobré tři roky dříve, než (počínaje loňskými událostmi) zachvátila celou zemi.

Co dodat ? Snad jen, že celá tahle akce by se měla vrátit zpět k anonymitě a opustit titulní stránky médií. Ti lidé, kterým má co přinést, si o ni navzájem řeknou i tak.

více na: ..:. TečkaCZ.cz :.

2006-08-2, 21:07:46 • CzechTek
Report – Czechtek 2006, 28.7.-4.8.2006, Mastov
(Alef, Hypno.cz, 31. července 2006)


Czechtek se tenhle rok hodne povedl. Tohle tvrzeni se da podporit fakty:
- Zucastnily se ho prakticky vsechny domaci svobodne kmeny, zahranicnich bylo letos mene nez minule roky (158 soundsystemu na 74 stagich, z toho 11 zahranicnich), naopak objevily se desitky novych ceskych systemu.
- Konal se na dostatecne velkem pozemku (vic jak 70 ha) v peknem lesnatem prostredi vojenskeho prostoru Hradiste.
- Prijelo na nej 40 000 lidi, cimz se stal nejvetsim letosnim festivalem v Cechach a jednou z nejvetsich "Do-It-Yourself" akci v historii, srovnatelnou velikosti treba s Castlemortonem nebo jinymi legendami tehle sceny.

více na: ..:. Hypno.cz :.


2006-08-2, 19:25:18 • CzechTek
O víkendu se na CzechTeku ztratila černá fenka – kříženec labradora zřejmě se stafordem. Měla na sobě hnědé kožené kšíry. Jmenuje se Kira a je hodně plachá. Díky za jakoukoliv informaci.
2006-08-2, 19:19:00 • Teknické poznámky
CzechTek 2006 Mašťov – úklid bordelu

Kdo ste si nestačil po sobě uklidit jak ve vojenském prostoru, tak i kolem přilehlých komunikaci, tak máte příležitost tento víkend. Respektive hromadný uklid bude probíhat od pátku do pondělí, sraz na místě. Ovšem nic nebrání tomu vyrazit na místo i dřív.

A protože je víc než pravděpodobný, že řada „lidí“ si po sobě prostě neuklidí jsou vítaní i zájemci, kterým nevadí uklízet po cizích prasatech.

viz. také:

VÝZVA ÚČASTNÍKUM CZECHTEKU

Na loukách a u cest zbylo bohužel mnoho neuklizeného bordelu, proto bude od patecniho odpoledne organizovan uklid, ktery bude spojen s nalozenim a odvozem odpadu. Pytle a uklidový material bude, ale v dobrovolnosti se meze nekladou

zdroj: ..:. Freetekno.cz :.

2006-08-2, 19:07:47 • CzechTek
Prosba

Prosim Vas, muj syn ztratil na letosnim Czechteku CESTOVNI PAS, jestli o nem nekdo vi, poslete ho na adresu,ktera je v pasu. Zije v Nemecku a nutne ho potrebuje. Je na jmeno FRANTISEK SARAUER:

aja.sad(zavináč)seznam.de

2006-08-2, 14:36:00 • Přišlo e-mailem
CzechTek: až na chřástala všichni nejspíš spokojeni
(Jan Jandourek, MF DNES, 1. srpna 2006)


CzechTek jaksi zkrotl a policie taky. Ještě před rokem to byly velké manévry, letos to zatím vypadá skoro na líbánky.
Obě strany něco získaly a něco ztratily. Technaři se zbavili pověsti jedinců, kterým jde hlavně o vzrůšo vzdoru proti establishmentu.
Zaplatili za to ztrátou ilegálního puncu. To bude „ortodoxním“ technařům vadit, ale ještě netušíme, jestli z toho vyvodí nějaké důsledky.


Policie už nevypadá jako represivní smečka, ale instituce sloužící občanům. Skeptik však zavrčí, že aby tomu tak bylo, je nejdřív potřeba se s ní porvat. A že běžný smrtelník – netechnař – nemá to štěstí, aby mu dala policie nejdřív dýchnout do trubičky preventivně. Netechnaře ztrestají rovnou natvrdo. Navíc policie asistuje u akce, kde se řada věcí děje nepochybně přinejmenším i tak na hraně zákona, zvláště pokud jde o drogy. A pověstný chřástal už možná odletěl vyhledat azyl do meditativního ticha vatikánských zahrad. Na tom všem je něco pravdy. Jenomže pokud se nestane na poslední chvíli nějaký malér, obě strany v očích veřejnosti nejspíš získaly. Stát stejně asi nemohl nic rozumnějšího udělat. Romantické pocity technařům nezajistí, ale dát jim volnost v rámci zákona může a má.
2006-08-2, 14:30:46 • Média
Technaři už zaplatili, policie sčítá
(ČTK, Bleskově.cz, 2. srpna 2006, 7:42)


Praha – Za čtrnáctidenní pronájem pozemku v Doupovských horách na Karlovarsku, na němž o víkendu vrcholila technoparty CzechTek, zaplatili organizátoři akce 24 225 korun. Právu to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Právě armáda technařům pozemek pronajala. Naopak náklady policie, která na akci dohlíží, budou podle listu podstatně vyšší a budou se zřejmě pohybovat v řádu milionů korun. Policie, hasiči a zdravotničtí záchranáři začnou náklady počítat až za týden.


"Kolik všechno stálo, budeme moci spočítat až po skončení akce a odjezdu technařů 7. srpna," řekl Právu mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták. Po dobu 14 dnů je okolo prostoru technoparty nasazováno denně 150 až 400 uniformovaných policistů. Na místě pracují i kriminalisté. Do nákladů by se měl započítat i let vrtulníku, v němž se na akci přijeli podívat vedení policie a ministr vnitra František Bublan, a další výdaje.

V prostoru CzechTeku je od 24. července do 7. srpna neustále nasazeno také 20 vojenských policistů. "To představuje celkem asi 170 tisíc korun. Ale nejde o zvláštní náklady. Vojenští policisté by za svůj plat vykonávali službu jinde," řekl mluvčí ministerstva obrany Pejšek.

celá zpráva na: ..:. Bleskově.cz :.
2006-08-2, 10:12:14 • Médiadalší na: ..:. krtek.wbs.cz :.

2006-08-2, 9:53:00 • CzechTek

CzechTek byl i o hudbě. Vládly zlomené beaty

(Pavel Eichler, Show.iDNES.cz, 2. srpna 2006, 1:00)

Dvanáctý CzechTek byl hudebně velmi pestrý. Na více než sedmdesáti pódiích se předvedlo na 160 soundsystémů z celé Evropy.

Na své si přišli nejen příznivci systémového techna vyznačujícího se rychlým repetetivním beatem bez nasládlých, vlezlých vokálů, ale také fanoušci breakbeatu, drum'n'bassu, reggae.

Oproti všeobecnému očekávání přijely i všechny 'staré' systémy, například Cirkus Alien, Stratek, OSN, T2B, Metro, Quadranti nebo Spiritual Soundsystem.

více na ..:. iDNES.cz :.


2006-08-2, 9:53:00 • Média
Drahý Czechteku, vrať se nám
( Lucie Suchá, Mladá fronta DNES – severní Čechy, 1. srpna 2006)


* K věci

Horký brambor, který nikdo nikde nechtěl a nakonec skončil v Doupově. Nebezpečná akce, z níž nemůže vzejít nic dobrého. To byla definice CzechTeku ještě minulý týden. Obyvatelé a hlavně provozovatelé obchůdků či hospod v blízkých vesnicích však tuto definici museli změnit. Nyní je pro ně CzechTek synonymem zlaté husy v podobě čtyřiceti tisíc lidí, kteří jim za jeden víkend udělali možná větší tržby, než mají za celý rok. A co tedy nyní vzkazují technařům? Vraťte se nám!

O autorovi| Lucie Suchá, redaktorka MF DNES

2006-08-2, 7:50:16 • Média
CzechTek byl dobrý kšeft, říkají obchodníci
(Andrea Angermannová, MF DNES, 1. srpna 2006)


Mašťov – Z obří víkendové technoparty CzechTek zbylo včera už jen torzo. Většina účastníků už louku v Doupovských horách opustila. S klidným průběhem akce jsou spokojeni nejen policisté a velká část technařů, ale i místní obchodníci si chválí nebývale vysoké zisky.
Mašťov, obec se sedmi stovkami obyvatel, se o víkendu proměnil v lidské mraveniště. Místní obchodníci s potravinami se museli ohánět. „Museli jsme více objednávat, auta jezdila i několikrát denně. Nejvíce se prodával chleba, rohlíky, cigarety, pití a pivo. Na všechny se dostalo. Jsem ráda, že jsme to zvládli,“ říká Zdeňka Gregorová z krámku Zapomněnka. „Škoda, že Mašťov ke konci od akce policisté odřízli a veškerou dopravu odklonili. Mohlo to být ještě trošku lepší,“ míní Gregorová. Přiznává, že ji technaři mile překvapili. „Chovají se slušně, pozdraví a nedělají žádné problémy.“ Za celou dobu se jí stala jediná nepříjemnost: někdo přes noc ukradl dózu s lízátky.


Na špatném spojení obce s okolím se přiživili i přespolní taxikáři. „Byla to spousta cest a slušní zákazníci. Někdy to byl horor a moc jsem se nezastavil. Jezdil jsem do Karlových Varů, Prahy. Byla to slušná ryta, dalo se dobře vydělat. Kolik? To vám neřeknu,“ libuje si taxikář Daniel Hirsch ze Žatce. Ani nestíhal všechny zájemce. „Jednou, sotva jsem dojel zpátky, chytila mne na silnici dívčina, že chce odvézt do Mariánských Lázní. Bohužel jsem ji musel odmítnout, protože už jsem měl sjednaný odvoz pána do Prahy,“ popisuje taxikář.
Napilno měla také Věra Grundová z mašťovské restaurace U Tety. „Normálně sem zajde pár štamgastů na pivko. Obědy tady nevaříme, místní jedí doma. Teď jsme vařili pro technaře i pro policisty. Nejvíce šly párky, guláš, tlačenka,“ vypočítává Grundová. Technaři spořádali denně 100 obědů, policisté asi 120.
„Ti navíc chodili na snídaně i večeře. Za ty čtyři dny mohlo padnout přes deset sudů,“ říká hostinská a pochvaluje si: „Byl to dobrej kšeft.“ Podobné akce by přivítala častěji. „Určitě nám to pomohlo. Jsem malej živnostníček a v hospodě pracuju sama, občas vypomůže rodina. Kdyby bylo podobných akcí víc, mohla bych třeba někoho zaměstnat,“ dodává Alena Grundová.
2006-08-2, 7:27:54 • Média
Technaři se zřítili ze srázu v zámeckém parku
(Aleš Kassal, deník Lučan, 1. srpna 2006)


Podbořansko – Bez vážnějších problémů se obešel dosavadní průběh CzechTeku, hlásí obyvatelé z oblasti Podbořanska. Blíže k Doupovu byl ovšem zřetelný hluk, hlavně střední a starší generace se pak často s nevolí dívala na obcemi procházející skupinky technařů, někdy se už během cesty napájejích alkoholem. Tragikomická událost se odehrála v sobotu časně ráno na Podbořansku. Souvisela s CzechTekem. Dva mladí lidé, dívka a chlapec z Plzeňska, se od Buškovic vydali pěšky po sluchu směrem k Doupovu, ale kvůli neznalosti prostředí spadli ze srázu v krásnodvorském zámeckém parku. Na pomoc jim vyjela záchranná služba a Hasičský záchranný sbor (HZS).


"V lokalitě, kde je Poustevníkova jeskyně, spadli ze srázu. Sjeli propadlou klenbou až do podzemních prostor," uvedl Václav Hančar, velitel podbořanské stanice HZS, jejíž příslušníci na místo události vyjížděli ve 3.23 ráno. Po příjezdu na místo se pracovníci záchranné služby mladým lidem už věnovali. Vážnější zranění utrpěla 18letá dívka. "Naše pomoc spočíval v její přepravě do sanity. Na podtlakovém lůžku jsme ji ve čtyřech pomalu vynesli," doplnil Miroslav Jandík, velitel zásahu. Záchranáři si museli dávat pozor na terén, který byl kvůli dešti kluzký a byl spolu s neznalostí prostředí i důvodem, proč se mladý pár dostal do problémů.
Kromě zvýšeného pohybu lidí mířících na Doupov pěšky či auty představitelé obcí nezaznamenali větší problémy. "Až jsem byl překvapen, jak hladký je dosavadní průběh. Očekával jsem to popravdě řečeno horší," reagoval Josef Kostka, starosta Podbořanského Rohozce. "U nás byla sice hudba slyšet, ale nebylo to nic hrozného, nikdo z obyvatel si nestěžoval," potvrdila včera starostka Vroutku Libuše Moravčíková.
2006-08-2, 7:21:12 • Média

CzechTek vám posune měřítka

(Roj.bloguje.cz, 1. srpna 2006)

Proč se o tom furt tak mele? Vždyť je to jen obyčejný mejdan, nestříká nikde krev, nemlátějí se lidi, tak co všichni tak šílejí?

Jedno vysvětlení bych měl. Po loňském masakru vyrazili hladoví novináři i z těch nejposlednějších plátků na CzechTek. Dokonce to jednu chvíli vypadalo, že tam bude víc novinářů než technařů, tyto obavy se naštěstí nepotvrdily. Vše probíhalo tak kýčovitě v klidu, že by se zdálo, že novináři nebudou mít o čem psát. Proč psali?

Protože každému, kdo něco takového poprvé uvidí, tedy i každému novináři, zpohodlnělému vysedáváním na tiskovkách, jednoduše spadne brada. Tak obrovskou mega hyper ultra imfra akci prostě ještě nikdy neviděl. Mozek se vzpírá pochopit.


..:. více zde :.

2006-08-2, 7:15:00 • Komentáře / názory
Fotky z Czechteku od T-rexe
(T-rex, Techno.cz, 31. července 2006)


Přijela spousta lidí, chvilkama pršelo, ale pořád bylo krásně teplo… Jen škoda, že tentokrát to bylo víc o samostatných menších systémech než o jejich spojování do velkých hradeb. Taky různých výtvarných artefaktů, promítání atd. bylo vidět míň než na některých předchozích ročnících. Ale třeba pokud jde o pestrost výběru různých (neošizených) jídel za super ceny, nemá Czechtek konkurenci. A přestože se v Doupovských horách sešli dost různorodí lidi, celková atmosféra byla moc příjemná…
další foto na: ..:. Techno.cz :.
2006-08-2, 7:04:00 • CzechTek

We're Never Gonna Stop Making Dance Music! Rave-o-lution 151 [admin via SMS]


2006-08-1, 17:51:00 • SMSky z terénu
Proti vysokým plotům
(Evžen Hanke, Respekt, 31. července 2006)


CzechTek se vždy snažil nějakým způsobem zůstat jakousi branou na rozhraní světů – legálního a nelegálního, organizovaného a neorganizovaného, racionálního a iracionálního, světa konzumního a světa magického. Nebyl to nikdy ani bezduchý mejdan, ani zcela přísný formální rituál, nebyla to ani promyšlená investice – ale ani provokativní politické shromáždění anarchistů.

Poprvé se CzechTek bude konat na místě, které mu našel a bezplatně nabídl stát. Jak to technaři vnímají? Coby průlom dokazující vstřícnost zdejších úředníků a politiků, nebo jako ztrátu kouzla ilegálnosti?

Z řad freetekno komunity letos zaznívá řada kritických připomínek k tomu, co se z jejich každoročního setkání pravděpodobně letos stane. Ale spíše než o nějaké rozdělení komunity na několik nesmiřitelných frakcí jde o individuální pochybnosti. Existují sice případy jednotlivých radikálnějších soundsystémů, které letos údajně účast na státem organizovaném CzechTeku demonstrativně odmítají, a místo toho vyhlašují např. cestu na východ, ale přesto se dá očekávat, že řada soundsystémů se kompromisní akce nakonec zúčastní.

Vloni se zdálo nezbytné vysvětlit nejširší veřejnosti, že CzechTek nebyl nikdy primárně koncipován tak, aby nevyhnutelně muselo dojít k bitce s policií – ale spíš jako velký svobodný mejdan, na kterém se setkají lidé ze všech koutů Evropy a několik dní jednoduše vytvářejí a sdílejí určitý zvláštní společný prožitek. Letos se ale ozývají i jiné hlasy – a ty zdůrazňují, že CzechTek nejenže nikdy neměl být politickou demonstrací, nevyhnutelně směřující ke střetům s většinovou kulturou, ale že nemělo jít ani o bezduchý mejdan: že toto setkání mělo vždy řadu rituálních aspektů a že konzumní přístup mladší generace je pro něj stejně zničující jako sabotáž ze strany policie.

..:. více zde :.

2006-08-1, 17:18:59 • CzechTek
CzechTek a svoboda svázaná strachem
(Marek Jehlička, MF DNES, 31. července 2006)


Techno se zrodilo ze svobody. Techno je svoboda. Žádné hudební nástroje, žádné noty, žádná pódia. Dunivý monotónní rytmus evokující pradávné údery šamanských bubnů, ohně, tanec pod širým nebem, extázi. Techno může dělat každý, kdo má smysl pro rytmus. Stačí pár desek, gramofony, mixážní pult a silný aparát. To všechno můžete nacpat do auta a jezdit po celém světě. Zaparkujete svůj soundsystém, kde vás napadne, a uděláte si party. Když se domluvíte s dalšími kamarády a na jedno místo se sjede více soundsystémů, je z toho velká party. Tak vznikl CzechTek.

..:. více zde :.

2006-08-1, 17:05:36 • CzechTek
Report a fotky z Czechteku
(RBP, K-ultra.com, 31. července 2006)


V galerii najdete fotoreport z letošního, tak trošku kontroverzního, ročníku párty Czechtek, na který dorazilo v sobotu až k 40 000 lidí do vojenského prostoru Hradiště nedaleko vesnice Mašťov na Karlovarsku. Uvnitř tohoto článku pak můj krátký, report, zahrnující pouze víkendové dění na akci. Snad Vám po definitivním konci akce budeme moci přinést ještě další fotky a reporty dalších lidí...


(…)

Krajina v okolí byla opravdu unášející. Celkově se musím přiznat, že neznat pozadí organizace tohoto czteku, nepřipadal bych si jako v Zoo a mohl tak uznat, že párty byla skvělá. Bohužel si na závěr tohoto kratičkého reportu nemohu odpustit výrok, že "Empíci" schovaní za křovím, policajti ve vestách antikonfliktního týmu, ukazující lidem směr a fungující tak spíš, jako hodně drahé dopravní značky jsou med, kterým si hubu opravdu obmazat nedám. Kolaboraci autonomní, svépomocné skupiny lidí, která ráda používá termínu DIY v souvislosti se svými aktivitami, s "velkými zlými psy" zůstane pro mne dál nepochopitelnou...

celý report na: ..:. K-ultra.com :.
2006-08-1, 16:52:00 • CzechTekdalší na: ..:. K-ultra.com :.

2006-08-1, 15:11:00 • CzechTek
Nelegální CzechTek bude u Žíchovce na Prachaticku
(Václav Janouš, iDNES.cz, 1. srpna 2006, 11:01)


Na technoparty CzechTek má koncem tohoto týdne navázat nelegální technoparty na jihu Čech. Organizátoři tají místo i den, kdy akce začne, hovoří o louce nedaleko Strakonic. MF DNES se ale podařilo kontaktovat jednoho z organizátorů akce, který místo prozradil: Žíchovec u Prachatic.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2006-08-1, 14:21:44 • Média
Další CzechTek je vtip!
(Tomáš Mrzena, deník Šíp, 1. srpna 2006)


PRAHA – Chystá se další a mnohem divočejší CzechTek. Taková poplašná zpráva nyní běží po českých luzích a hájích. Právě končící sraz vyznavačů techna v Doupovských horách byl prý příliš organizovaný.


Nahnáno mají především v okolí Strakonic, kde by se nepovolené dostaveníčko plné hudby, drog a alkoholu mělo ode dneška konat. V pohotovosti je i policie. „O možné další akci víme. Máme ale v záloze dostatek prostředků, abychom mohli zasáhnout kdekoli v republice,“ řekl mluvčí policejního prezídia Pavel Hanták.

Jak se ale Šípu podařilo zjistit, za současnou panikou stojí Lukáš Kohout, který proslul jako falešný poradce ministra zahraničí Jana Kavana a s kamarády létal na vládní útraty po světě na údajné diplomatické mise.

„Chtěl jsem vědět, jak se bude ministr vnitra tvářit na další CzechTek,“ pravil Kohout. Vtip mu ležel v hlavě asi měsíc a kvůli němu neváhal strávit uplynulou sobotu u počítače. Elektronickou poštou rozeslal zprávu o chystané akci do různých médií, ale třeba také na strakonickou radnici.

Napětí v těchto chvílích u nezasvěcených vrcholí. Kohout jménem fiktivních organizátorů totiž uvedl, že v noci na dnešek rozešle pomocí sms zpráv oznámení, kde se akce přesně uskuteční.

„Zprávy asi fakt rozešlu a strávím tím část noci. Mně jde hlavně o legraci, baví mě představa, jak kvůli tomu fízlové leští kanady,“ zachechtal se včera odpoledne Kohout.

zdroj: ..:. DeníkŠíp.cz :.
2006-08-1, 12:25:18 • Média
c23chtek Doupov 2oo6 – armádní cvičení v pohodičce
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 31. července 2006)


Právě probíhající teknival jakoby ukazoval politikům, jak by měla vypadat jejich prezentace pro dospívající generaci. Do It Yourself kultura se bez politiků obejde. Obejde se i bez kapitalismu spořádaných řetězců, antimonopolních úřadů a rádoby konkurence. Neobejde se bez Red Bullu. Neobejde se bez Staropramenu. Neobejde se bez MDMA a konopí. Stačí jí ale osmdesát hektarů louky, příjezdová cesta plná výmolů a hezké počasí. Tvrdý a monotematický rytmus hlubokého a výrazného basu doplňovaného jednoduchými , ale přesto precizními sóly ve stále se opakujících cyklických pasážích počítačem řízených samplů někde mezi 133 – 180 BPM, stroboskopy uprostřed noci. Lasery a rotující světlomety na obloze se postarají o zbytek. Megawaty generátorového proudu. Závislost na benzínu. Desítky hektolitrů piva všech značek, tisíce litrů kořky, tráva, bobule všeho složení a hromady prázdných kelímků a tácků s hořčicí dotvářejí atmosféru kultury konce západní hi-tech civilizace. Tuc tuc tuc tuc. Přidáte-li streetwearové maskáče značky Kenvelo, baťůžky a trička mikiny značky Hannah, dvě desítky tisíc aut všech značek i stáří, získáte obrázek největšího mejdanu uhrovitého outwearu letošního léta. Kotlíkáři z hi-tech světa armádních přebytků. ArmyCzechTekDoupov 2006. Příprava na budoucnost bez budoucnosti, příprava na vynucený travelling v humanitární režii, příprava na zítřek plný klimatických změn, potravinových improvizací a vojenských generálů. Armáda je rázem miláček jinak pacifistické mládeže. Armáda je tady pro "nás". Je to "naše" armáda. PR vyšlo. Tuc tuc tuc tuc.

Je nádherný, když jedni lidi hrajou a druzí lidi tancujou a řvou a jsou tak šťastný... Třetí se smějou.

více na: ..:. Blisty.cz :.

2006-08-1, 9:26:21 • Média
MfD: Nelegální technoparty by mohla být v Žíchovci u Prachatic
(ČTK, ČT24.cz, 1. srpna 2006, 7:41)


Praha – V Žíchovci u Prachatic by se koncem týdne mohla uskutečnit nelegální technoparty. S odvoláním na jednoho z údajných organizátorů to píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). List připomněl, že v autokempu Žíchovec se technoparty uskutečnila už v srpnu 2003. Tehdy na ni přijelo přibližně 400 tanečníků. Podle jiných informací by se nelegální party mohla konat koncem týdne u Strakonic.

více na: ..:. ČT24.cz :.

2006-08-1, 9:08:00 • Média