[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Polská policie může svlékat lidi do naha
(Novinky.cz, 31. března 2007, 16:54)


Pokud se vydáte do sousedního Polska, mějte se na pozoru před tamními policisty a raději se jim obloukem vyhněte. Stačí, když se jim nebude pozdávat vaše tetování nebo piercingy a můžete být v tu ránu bez oblečení. Polská policie totiž získala nové právo zastavit kohokoliv a požádat ho o svlečení svršků. Aby tak mohla prozkoumat například tetování nebo jiné charakteristické znaky.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2007-03-31, 18:00:44 • Média 
Postrach policistů fotí a hlásí jejich prohřešky
(Lucie Kořistková, iDNES.cz, 31. března 2007, 11:15)


Má opravdu zvláštní zálibu. Když vidí policistu, jak udělá hrubou chybu, třeba dopravní přestupek, neváhá vytáhnout fotoaparát, prohřešek zdokumentovat a postěžovat si u nadřízených.

Jmenuje se Petr Pospíšil. O své činnosti ochotně mluví, odmítá se pouze fotografovat.

Na základě jeho dokumentace už média zveřejnila řadu policejních prohřešků. A pár policistů, jak alespoň Pospíšil tvrdí, už kvůli jeho aktivitám přišlo o místo.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-03-31, 17:07:08 • Média 
Hákový kříž v odpadkovém koši
(Petr Bystroň, Reflex.cz, 22. března 2007)


Nejvyšší spolkový soud (Bundesgerichtshof) v Karlsruhe koncem minulého týdne ukončil několikaměsíční soudní skandál: zprostil viny majitele zásilkového obchodu „Nix gut“ Jürgena Kamma. Dvaatřicetiletý podnikatel z Bádenska-Württemberska byl v září minulého roku odsouzen Zemským soudem ve Stuttgartu k pokutě 3600 eur (asi 100 000 Kč) za „používání znaků protiústavních organizací“.

(…) Zlí jazykové totiž tvrdí, že v konzervativním Bádensku-Württembersku byl mezinárodně aktivní levičácký zásilkový obchod s pankáčskou klientelou trnem v oku až mnoha vlivným osobám.

více na: ..:. Reflex.cz :.

2007-03-31, 10:24:00 • Média 
RandomiX je událost, která přinese do Prahy pohled do světa evropské undergroundové kultury. RandomiX představí díla velkého kolektivu umělců, kteří reprezentují nový způsob nezávislé tvorby, které spojuje underground a 'free party' subkultura...

Čtyři dny pro: výtvarné umění, interaktivní multimediální instalace, undergroundové filmy, experimentální hudbu

Seznámíte se především s anglickou uměleckou skupinu Random Artists, kteří jsou známí pro svůj projekt regenerované městské výtvarné galerie "Temporary Autonomous Art" (dočasné autonomní umění), nebo také T.A.A. Pro své výstavy si většinou vybírají nekomerční prostory jako jsou squaty nebo prázdné budovy, které byly poskytnuty veřejnosti pro výstavní projekty. Tyto dočasné autonomní prostory jsou přístupné pro všechny, což znamená, že zde může kdokoliv předvést sou uměleckou tvorbu široké veřejnosti bez omezení komerčních galerií. Myšlenka T.A.A. výstav byla tak úspěšná, že se rozšířila nejenom v Anglii, ale také ve zbytku Evropy. S růstem T.A.A. se Random Artists nyní skládají z velké skupiny lidí, kteří žijí po celé Evropě a tvoří svobodně své umění.

RandomiX se koná od pátku 30. března do pondělí 2. dubna 2007, každý den od 12:00 do 23:00 (filmový den se bude konat 1. dubna od 16:00 do 24:00), Trafačka Aréna – Kurta Konráda 1, (roh ulice Ocelářská), Praha 9 – Libeň

více se dozvíte na ..:. KulturaJinak.com :.
2007-03-31, 2:04:00 • Alternativní kultura 

2007-03-30, 18:48:30 • CzechTek 
Komorous se nezapletl s StB, potvrdila prověrka
(ČTK, iDNes.cz, 30. března 2007, 17:01)


Šéf protidrogové centrály Jiří Komorous dostal od ministerstva vnitra negativní lustrační osvědčení. To potvrzuje, že Komorous nebyl vedený jako spolupracovník StB. Informoval o tom server týdeníku Euro. O Komorousovi nedávno psala média právě v souvislosti s jeho oddaností předchozímu režimu.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-30, 18:43:53 • Drogy 


zdroj a více na: ..:. mvcr..cz :.

Husák bude velet i nadále. Tentokrát cizinecké policii

2007-03-30, 18:38:47 • Vládní lži a jiná svinstva 
CzechTek: konec, zapomeňte
(Robert Malecký, Lidovky.cz, 30. března 2007, 8:07)


Právě před půl rokem slíbil nově nastupující ministr vnitra Ivan Langer, že nechá znovu prošetřit zásah policie na technoparty CzechTekv roce 2005. A výsledek? Nula.

Inspekce ministra vnitra a odbor vnitřní kontroly Policejního prezidia uzavřely před pár dny svá obnovená šetření. Závěrečné zprávy mnoho světla do vyšetřování brutálního zásahu policie nevnesly. Objevily se ale nové znepokojivé skutečnosti.

Dosud ministerstvo vnitra oficiálně uvádělo, že se inspektoři zabývali 128 stížnostmi, z nichž plných 126 vyhodnotili jako neodůvodněných. Ze zprávy odboru vnitřní kontroly ale vyplývá, že písemných stížností bylo o něco více: konkrétně čtyři a půl tisíce.

Jak bylo s těmito stížnostmi naloženo, není ze zprávy zřejmé. „Všechny jednotlivé podněty byly průběžně vyhodnocovány a podle obsahu předávány k dalšímu opatření příslušným služebním funkcionářům, resp. Inspekci ministra vnitra a státnímu zástupci,“ píše policista Jan Kuchař, který zprávu zpracoval.

..:. více zde :.

2007-03-30, 13:29:00 • CzechTek 
Martin Souček: Od juda až k policii
(Alexandra Knapová, Pelhřimovský deník, 30. března 2007)


Pelhřimov – Patnáct let slouží u pelhřimovské policie. Nyní je jedním z vedoucích týmu této složky v rámci okresu Pelhřimov. Řeč je o pětatřicetiletém veliteli uniformované policie Martinu Součkovi.

..:. více zde :.

2007-03-30, 12:39:00 • CzechTek 
Komorous, Hučín, Obst, Čunek a smradlavé tvarůžky
(Pavel Zvěřina, Virtually.cz, 29. března 2007)


Přiznám se na rovinu, že z dob ČSSR ve mně přetrvává nedůvěra a odpor k policii. Nutno také podotknout, že ani její jednání posametové mě zrovna nenaplňuje nějak silnou euforií. Tentokrát však, poprvé a dost možná i naposled v životě, vystoupím na její podporu.

..:. více zde :.

2007-03-30, 11:14:46 • Média 
Vypnutí mozku, nebo spiknutí?
(Petr Kamberský, iHNed.cz, 30. března 2007)


Když ministr vnitra zveřejnil koncem loňského září informace o odposlechu novinářů a politiků, psali jsme už na první stránce: Skandál bez důkazů. Dnes je jasné, že se Ivan Langer ještě držel zpátky.

Co nikdo nechce vyslovit

Informací máme stále nedostatek. Ale ve vzduchu se vznáší nepříjemná hypotéza: Kromě příliš ambiciózní policie a ledabylého soudce může jít i o nenáhodnou akci, které se přímo či nepřímo zúčastnila Inspekce ministra vnitra, státní zástupce Michal Zachystal, soudce Jan Novotný a předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Ta domněnka zní na první poslech divoce. Nejsou pro ni žádné přímé důkazy. Ale podporuje ji několik nepřímých indicií: datum zahájení odposlechů, jména odposlouchávaných a jméno člověka, který má přístup ke spisu.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-03-30, 9:39:00 • Média 
Kejkle se škodami
(od zvláštního zpravodaje, 29. března 2007, 23:23)


Kodaň – Christanie mela do 1. dubna stahnout zalobu proti statu a zatim nic. Jejich advokat rika, ze i kdyby stihnul tu zalobu stahnout, tak nestihne stahnout spoustu jednotlivych zalob, takze z toho asi vyplyva, ze tam stat muze naject buldozerama.


Dneska prisla radnice s uctem za uklid po vyklizeni domu – 2,6 milionu danskych korun. 800 000 prej stalo dat do poradku zed u hrbitova – ktera je dokonce chranena! Kdybyste ji videli tak se rozesmejete – je to uplne normalni zluta zed. Jak mohlo jeji natreni stat 800 000 je mi opravdu zahadou.

Jeden kluk dal zalobu na policisty v civilu, ktery ho hodne zmlatili. Oni to smetli ze stolu a vcera se prihlasili dva svedci, ktery to videli z okna. Zatim snad nikdy tajny policajty v civilu neodsoudili, vzdycky se z toho vyzuli – tak uvidime, co ted.
2007-03-29, 22:58:00 • Squatting 
Kdy pošleš omluvný dopisy technařům, komediante?
(Radio Impuls, 29. března 2007, 18:30)


Hostem u mikrofonu Rádia Impuls je ministr vnitra, místopředseda ODS Ivan Langer.

Václav Moravec, moderátor: Vy jste v souvislosti s odposlechy 46 telefonních čísel, které monitorovala Inspekce ministra vnitra kvůli úniku tzv. Kubiceho zprávy do médií vyzval exministra vnitra Františka Bublana a expremiéra Jiřího Paroubka k omluvě. Co když se neomluví?

Ivan Langer, ministr vnitra: Tak se za ně asi omluvím já. Když oni necítí odpovědnost za ten obludný systém, který za jejich vlády a ministrování pana ministra Bublana vznikl, tak někdo tuto omluvu udělat musí. Díky tomuto systému v tomto konkrétním případě byly brutálně pošlapána práva a svoboda nevinných lidí, kteří neměli s kauzou Kubice a jejího úniku nic společného.

Když se tedy neomluví Jiří Paroubek a František Bublan, tak napíšete omluvné dopisy majitelům telefonních čísel?

To vypadá, že má Impuls odposlech na ministerstvu vnitra, protože to je přesně pokyn, který jsem dnes dal svým spolupracovníkům, aby se pokusili zjistit majitele těch telefonních čísel – jestli je to možné – a každému z nich poslali omluvný dopis.

..:. více zde :.

2007-03-29, 22:41:00 • Média 
Langer: Je mi líto, že Husák odchází
(Michaela Jílková, iDNES.cz, 28. března 2007, 10:11)


Michaela Jílková zpovídala ministra vnitra Ivana Langera. Ten nedávno přijal rezignaci policejního prezidenta Vladislava Husáka. Jeho řešení situace bylo podle něj správné, přesto ale lituje, že opustil post šéfa policistů.

(...)

Z toho, co povídáte, se zdá, že dočasně pověřený policejní prezident Jan Brázda to nebude.
Toho vám mohu škrtnout, tenhle to není určitě.... (Langer nahlíží Jílkové do papíru a škrtá jí postupně jména, o nichž se spekuluje.)

Šéfa západočeské policie Antonína Moltoše jste mi škrtl, zástupce jihomoravské policejní správy Romana Heinze jste škrtl... Ředitel olomoucké policie Jaroslav Skřítil a náměstek policejního prezidenta František Snopek... Tak ty už jste také vyškrtl. Takže...

...aniž jste se stačila zeptat, tak jsem vám proškrtal váš seznam.

(…)

Také propukl skandál kolem plukovníka Jiřího Komorouse, když se vynořil dopis k jeho přihlášce do StB před jedenadvaceti lety.
Hm. Tady bych řekl, že ty mediální problémy si zapříčinil pan plukovník Komorous sám. Říkám jednoznačně, že nejsem spokojen s jeho způsobem vystupování v médiích. Na jeho místě – poté, co se objevil ten dopis – bych jako první řekl: "Omlouvám se všem, kteří se stali obětí komunistické invaze v roce 1968 a kterých jsem se dotkl. Omlouvám se za to. Byla to chyba. Od té doby dělám dvacet let svoji práci naplno a dobře. A myslím si, že je normální, když člověk udělá chybu. Nenormální je, když se z ní nepoučí." Toto mně na jeho vyjádření chybí.

A řekl jste mu to?
Řekl jsem mu to.

A neřekl jste mu to náhodou minulý čtvrtek vpodvečer?
Ale ano, říkal jsem to ve čtvrtek, když jsem byl v rádiu. Že s jeho způsobem vyjadřování nesouhlasím a jsem s ním nespokojený. A na to byla nějaká reakce?

Ano, na to byla reakce, že mně asi dvě hodiny poté zrušil pan Komorous domluvený rozhovor. Uvedl, že z bezpečnostních důvodů. Takže vaše slova mají váhu, pane ministře. Jste autoritou, zdá se.
Já zdůrazňuji pro čtenáře, protože vás nevidí, že z vašeho hlasu vůbec nezaznívala ironie a absolutně jste myslela vážně to, co jste řekla. Nedělejme si z toho legraci! Doopravdy myslím vážně, že si za ty další články může sám. Vedle toho stále platí, že ho považuji za dobrého profesionála.

celý rozhovor na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-29, 9:36:00 • Média 
Vládní skinheadi
(Martin Zvěřina, Lidovky.cz, 29. března 2007, 9:10)


Už od roku 1997 policisté usilovně bojují s pravicovými extremisty s podporou nejvyšších politických míst. Miloš Zeman sice sliboval, že pravicové extremisty zakáže, ale jak se ukázalo, není to jednoduše možné.

Chudáci policisté se proto do boje s nejrůznějšími skinheady či neonacisty vrhali vybaveni pouze čtyřmi pravidly. První identifikační znak je vyholená hlava, další pak dřívější záznam dotyčného mezi extremisty. Třetím kritériem je pak „skinheadský“ charakter akce a posledním je oblečení dotyčného.

(…)

Vizuálně splňuje několik kritérií z příručky například poslanec ODS Vidím, policejní protidrogový car Komorous či zpěvák a bývalý skinhead Landa. Všichni jsou navíc sdruženi v jakémsi obskurním „řádu“. Ten svým povrchním mysticismem nápadně upomíná na aktivity Hermanna Göringa. Jak se má policista operativně rozhodnout?Hodní hololebci z „řádu“ jsou z hlediska zákona v pořádku, jenže jak je má policista rozlišit od těch zlých? Bude ministerstvo vydávat v budoucnu katalog „správných“?

celý komentář na: ..:. Lidovky.cz :.
2007-03-29, 9:33:00 • Média 
Odbory nechtějí v čele policie Langerova člověka
(iDNES.cz, 28. března 2007, 18:18)


Policejní odbory pohrozily, že pokud na místo šéfa policejního prezidenta přijde kdokoli spojovaný s ministrem vnitra Ivanem Langerem, přikročí k nátlakovým akcím. Na místě nového policejního prezidenta mají jiné favority, například šéfa Národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-29, 9:19:23 • Média 
Policista.cz v plné kráse
(29. března 2007, 9:18)


Nedávno demonstrovala na pražském výstavišti řada policistů proti novému služebnímu zákonu, který jim bere někdejší hodnosti a snižuje dosavadní platy. Jedním z mluvčích – jako jejich právní zástupce – této protestní iniciativy je bývalý estébák, který musel sbor opustit na počátku devadesátých let, dalším policista, který na jiné demonstraci zmlátil dnešní poslankyni Kateřinu Jacques.

zdroj:
Jaroslav Spurný: Končíme, Husáku, končímevíce k vidění zde: ..:. policista.estranky.cz :.
2007-03-29, 9:17:50 • Vládní lži a jiná svinstva 
Reakce na vyjádření SázavaFestu k feťákům na CzechTeku
(29. března 2007,8:48)


-----Original Message-----
From: xxxxx xxxxx [mailto:xxxxxxxxxx@xxxxx.xxx]
Sent: Tuesday, March 27, 2007 3:44 AM
To: info@inpromotion.cz
Subject: tiskove prohlaseni


Vazeny pane Kloupar,
dnes jsem si precetl Vase prohlaseni pro Mladou Frontu Dnes, ve kterem stoji citace Vasi osoby:

„Vysvetlit lidem, ze nejsme jako Czechtech, ze tu neuvidí lidi se strikackami, ze sem neprinasime neco spatneho, to je nejtezsi,“

Odpuste mi ponekud silnejsi slova, ale to si snad delate prdel, ne? Jiz nekolik let na letnich festivalech zabezpecuji videoprenosy, znam osobne poradatele nejvetsich festu v Cechach, ale u zadního jsem zatim nesetkal s tim ze by si timto zpusobem zkousel brat do huby czechtek a hazet na tuto ojedinelou akci spinu timhle zpusobem, zvlastne ne za ucelem obhajeni si vlastni akce. Vetsinu promoteru povazuji za lidi rozumne a se zdravym pohledem na hudbu a ruzne subkultury s ni spojene. Vy evidentne mezi ne muzete patrit jen velmi stezi. Velice by mne zajimalo zda svoje tvrzeni o lidech se strikackami na czechteku muzete dolozit nejakym svedectvim ci fotodokumentaci a naopak, jestli muzete dolozit, ze na Sazavafestu se na 100% jedinci uzivajici nitrozilne drogy nikdy nevyskytovali, nevyskytuji a vyskytovat nebudou. Hadam ze ne. Ve skutecnosti jste hodne prestrelil.

..:. více zde :.

2007-03-29, 8:48:00 • CzechTek 
Policii čeká zemětřesení
(Deník.cz, 23. března 2007)


PRAHA – Slučování elitních policejních útvarů, elektronické trestní i přestupkové řízení, nové zákony o policii a vnitřní bezpečnosti – tak by měly vypadat klíčové změny práce policie. Rozsáhlé reformy včera poslancům představil ministr vnitra Ivan Langer. Pokud svou představu prosadí, měly by nové zákony jít do parlamentu na jaře příštího roku.

(…)

Kontroverzní je také snaha ministerstva vnitra zavést přesně definované povinnosti občanů. „Občan dnes nemá ani povinnost zamknout dveře od bytu,“ říká náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar. „Nemáme vůbec definované, co je vnitřní bezpečnost. To se musí změnit.

Kromě práv musí mít lidé i závazky vůči státu,“ dodal. Opozice však snahy ministerstva považuje za nemístné prolomení do osobních svobod. „Zákon by neměl říkat, co se smí, nebo dokonce musí, ale co se nesmí. Je to proti liberálnímu prostředí, které tu panuje. Takhle bude stanovovat předpisy i pro zapálení svíčky na stole,“ říká stínový ministr vnitra ČSSD František Bublan.

Langerův úřad chce povinnosti občanů vymezit novými zákony o policii a o vnitřní bezpečnosti.

celá zpráva na: ..:. Deník.cz :.
2007-03-28, 22:29:00 • Média 
Policie odposlouchávala školáky
(Sabina Slonková, Aktuálně.cz, 28. března 2007, 10:30)


Praha – Policie odposlouchávala a sledovala jedenáctileté děti. Jejich čísla v oficiálních dokumentech vydávala za čísla ministra vnitra Ivana Langera.

Rodiny dětí nyní podle zjištění deníku Aktuálně.cz jednají s advokáty a připravují žaloby a stížnosti na postup úřadů.

Telefony školáků nechala odposlouchávat a monitorovat inspekce ministra vnitra, která pátrala, kdo loni v květnu vynesl ze zasedání sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost zprávu policejního důstojníka Jana Kubiceho. Ten v dokumentu určeném poslancům dokládal svá slova o politickém ovlivňování citlivých kauz.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.
2007-03-28, 11:47:52 • Média 
Ungdomshuset jde opět tento víkend do ulic
(Politiken.dk, 27. března 2007, 17:24)


V kodaňských ulicích se v sobotu budou konat velké demonstrace na podporu alternativních komunit Ungdomshuset a Christiánie. Účastníci demonstrace jsou povoláni z celé Evropy.

V minulých dvouch týdnech se žádné větší demonstrace na podporu dřívějšího Ungdomshuset nekonaly.

Ale na tento víkend se opět v ulicích očekává masivní demonstrace – na podporu jak Ungdomshuset tak Christiánie.

Demonstrace začíná v sobotu ve 14.00 hodin a bude postupovat od Christiánie směrem na náměstí Enghave ve čtvrti Vesterbro.

..:. více zde :.

2007-03-28, 10:59:00 • Squatting 

Jednomu klientovi sloužiti budeš čili Úděl advokáta

(Tomáš Němeček, iHNed.cz, 28. března 2007)

Klient je pán, jeho slovo je svaté, nic se nesmí dít proti jeho zájmu. Málokterá profese má ve svém kodexu tak silný 'étos služby' jako advokáti.

Proto Česká advokátní komora vydala před pár dny tvrdé stanovisko k případu Zdeňka Altnera, který válčí s bývalým klientem, t. č. hlavní opoziční stranou.


..:. více zde :.

2007-03-28, 7:07:00 • CzechTek 
Kvůli StB končí další dva policisté
(Jan Vaca, iDNES.cz, 28. března 2007, 1:41)


Rozsáhlá prověrka, která má zjistit, zda u policie neslouží ve vysokých funkcích bývalí agenti nebo spolupracovníci StB, má první výsledky. Novou vlnou lustrací podle informací MF DNES neprošli dva policejní důstojníci, přestože původně měli negativní lustrační osvědčení.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-28, 6:51:00 • Média 
Policie sledovala 10 vlivných osobností
(Aktuálně.cz, 27. března 2007, 17:00)


Praha – Inspekce ministra vnitra v loňském roce sledovala nejméně deset lidí působících na vlivných postech.

Policie měla přehled o jejich aktivitách během parlamentních i komunálních voleb i o životě jejich rodinných příslušníků.

Mezi odposlouchávanými a monitorovanými osobami jsou podle zjištění Aktuálně.cz a televize Nova poslanci, primátor, radní, advokáti, podnikatel i manažer. A také několik soukromých osob, které nemají s veřejným životem nic společného. Nejvíce politiků bylo z řad ODS, na seznamu jsou ale zastoupeni i lidovci a sociální demokraté.

(…)

Nejnovější informace ale prokazují, že inspekce měla mnohem širší záběr. Kromě toho, že nechala některé telefony odposlouchávat, u jiných si od operátorů vyžádala zpětný monitoring hovorů včetně přesné lokalizace daného uživatele. Inspekce tak například věděla, kdo se kde v danou hodinu nacházel a to s přesností na konkrétní ulici.

celá zpráva na: ..:. Aktuálně.cz :.
2007-03-27, 18:19:00 • Média 
Na CzechTeku 2005 jsem policistům nevelel
(Lidovky.cz, 27. března 2007, 10:55)


DOPISY REDAKCI

Ad LN 24. 3.: Husákovu zástupci kazí jméno zásah...

V článku se s odvoláním na server Czechtek. Bloguje.cz objevuje informace, podle které jsem policejní zásah proti účastníkům technoparty CzechTek 2005 „de facto řídil“. V této souvislosti sděluji, že jsem bezpečnostnímu opatření Policie ČR v souvislosti s konáním uvedené technoparty nevelel ani de iure ani de facto. Byl jsem tehdy členem širšího koordinačního týmu, který byl zřízen rozkazem ředitele Policie ČR správy západočeského kraje a jehož úkolem byla logistická podpora zmíněného policejního opatření. Během CzechTeku 2005 jsem na místě jeho konání vůbec nebyl. V této souvislosti připomínám, že teprve několik týdnů před zahájením CzechTeku 2005 skončilo řízení, jehož účelem bylo prověřit, zda jsem se nedopustil trestného činu, respektive přestupku, když jsem nedal pokyn k policejnímu zásahu proti účastníkům technoparty CzechTek 2004.

O autorovi| Plk. JUDr. Mgr. Jan Brázda, Ph. D., náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.

Kdo (ne)velel CzechTeku:
Langerův náměstek pro bezpečnost je stejně jako Brázda z Plzně (iHNed.cz 26.3.2007)
Husák v Otázkách VM odmítl, že by on nebo je zástupce Brázda veleli CzechTeku (CzTk Blg 25.3.2007)
Novým šéfem policie se stal velitel CzechTeku '05 Brázda (iDNES.cz 23.3.2007)
Kateřina Jacques: Brázda je kvůli CzechTeku problém (ČeskéNoviny.cz 23.3.2007)
Spoluzodpovědnost policejního důstojníka Brázdy za CzechTek potvrzena (CzTk Blg 23.3.2007)
Povýšený důstojník Brázda byl podle policejních dokumentů přítomen zásahu proti CzechTeku (CzTk Blg 6.1.2006)
2007-03-27, 10:32:00 • CzechTek 
Solidarita prostitutkám

Kurvy, nechte místo kurvám – Vypípovaní Pípáci nechte místo píííp-kám.


Frakce rovných a hlavně těch aktivních squaterů z Milady momentálně zvaná Tkanička.

Pokrytečtí moralisté a zastupitelská lůza lidu vyhání druhou lůzu zvanou prostitutky. My třetí lůza se tedy solidárně zastaneme našich jemnějších poloviček.


Neboť některé prostitutky jsou morálnější než kdejaký ksicht či modelka, kterou vídáme v oficiálních mediích.

Prostitutky tahají do centra klienty (záleží na nich, kde peníze utratí a navíc proti gustu žádný dišputát).
Nebudeme si nalhávat, že kromě soulože si zde dopřejí i něco k jídlu, pití a často legální drogy, jako je alkohol a nikotin. Což by si jistě koupily i v okrajových částech. Nicméně a co tyto pracovnice na ulici, které jsou v centru kvůli jeho výhodné poloze.

Musíme také upozornit ,že tato akce způsobuje, že mnoho násilníků, ochlastů a zakomplexovaných pseudochlapů vnímá tyto ženy – více – jako něco, na co si můžou dovolit než jako bytosti jimiž jsou.
Což se nám sebevědomým svobodomyslníkům a punkerům nelíbí.

Samozřejmě si uvědomujeme, že některým z nich stejně jako jejich klientům se líbí různé věci
 – to je ale věc vychytávky).

Ať žije liberálnost

Iniciator Sowa
2007-03-26, 23:31:00 • Protestní akce 

la techno en 5 minutes.
Uploaded by supermafia

2007-03-26, 20:51:34 • Z vesela ;) 
aktualizováno 29.března 2007 8:53
Dopis šéfovi festivalu SazavaFest Pavlu Klouparovi a jeho rekace


Proti festivalu přímo nejsem, hlavně ať neponičí Kácov
(Mladá fronta DNES – střední čechy, 24. března 2007)


Kácov – Hospoda pivovaru v Kácově na Kutnohorsku byla včera odpoledne plná lidí. Nešli sem ale na pivo. Chtěli se dozvědět něco o pořádání multikulturního festivalu SázavaFest, který se sem v srpnu přesune z města Sázava. Pro Kácov je to historická událost. Zvyklí jsou tu pouze na Kácovskou pouť, na kterou přijede čtyři až pět tisíc lidí.
Na festival přijíždí dvojnásobný počet návštěvníků. To tu ještě nebylo. „Vůbec si nedovedu představit, že tu bude tak velký festival,“ řekl jeden z obyvatel městyse, který má kolem 800 obyvatel.
Pořadatelé se včera v pivovaru sešli s obyvateli poprvé. Chtěli jim vysvětlit, co je čeká. „Že tady festival přímo vítám, to asi ne, ale proti nejsem. Jen aby tu nebyli feťáci a neničili nám Kácov,“ obával se důchodce. To pořadatelé pokládají za svůj největší úkol. „Vysvětlit lidem, že nejsme jako Czechtech, že tu neuvidí lidi se stříkačkami, že sem nepřinášíme něco špatného, to je nejtěžší,“ řekl organizátor festivalu Pavel Kloupar.

..:. více zde :.

2007-03-26, 19:33:00 • CzechTek 
Stíny nad hippies rájem
(Vladimír Kampf, Lidovky.cz, 23. března 2007)


Představte si, že by v centru Prahy vegetovaly stovky kuřáků hašiše, vegetariánů, umělců a podivínů ve čtvrti s vlastními zákony. A že by takové místo lákalo víc turistů než celý slavný Pražský hrad. Přesně tak je tomu v Kodani

Šedesátiletý Čech František patří k nemakačenkům z celého světa, kteří v kodaňské Christianii našli sociální ráj na zemi. Chlubí se, že nikdy v životě nepracoval, pobírá důchod jedenáct tisíc dánských korun a celé dny jen kouří hašiš a nasává. František umí vyždímat shovívavý dánský sociální systém dosucha. A právě kvůli takovým lidem chce kodaňská vláda proslulou čtvrt Christiania, turisticky nejatraktivnější část města, jednou provždy vyčistit. Jenže to už by bylo lehčí prosadit v českých hospodách zákaz nalévání mladistvým.

Když se po mnoha letech váhání minulý měsíc vláda odhodlala k násilnému vystěhování obyvatel z jedné staré barabizny na adrese Jagtvej 69, obletěly celý svět zpravodajské obrázky z jinak poklidného a blahobytného Dánska: tisíce rozzuřených demonstrantů, noc osvětlená zápalnými lahvemi, kordony policistů. A to byl ten dům plný regulérních narkomanů, a dokonce ani neležel přímo v Christianii.

více na: ..:. Lidovky.cz :.

autorovi| VLADIMÍR KAMPF , reportér slovenského týdeníku Život, kampf@domains.sk
2007-03-26, 19:01:00 • Squatting 
Vandalismus na dánském konsulátu v Brémách
( Politiken.dk, 25. března 2007, 8:26)


Při protestní akci v Brémách proti stržení kodaňského Ungdomshuset byly na dánský konsulát naházeny barvy.

..:. více zde :.

2007-03-26, 17:34:45 • Squatting 
Hledá se policejní prezident. Na změny
(Radek Kedroň, iHNed.cz, 26. března 2007, 10:55)


Personální čistky v bezpečnostních složkách v pátek vyvrcholily: rezignoval policejní prezident Vladislav Husák. Odchod policisty číslo 1 je poslední z obměn, které se odehrály po odchodu ČSSD do opozice. Za vlády vedené ODS skončil šéf rozvědky Karel Randák, musel odejít ředitel Národního bezpečnostního úřadu Petr Hostek, odvoláno bylo celé vedení Inspekce ministra vnitra, zanikla finanční policie.

(...)

Husáka prozatímně nahradí náměstek pro uniformovanou policii Jan Brázda, který stejně jako Langerův náměstek Jaroslav Salivar do Prahy přišel z Plzně.

Ministr životního prostředí a šéf zelených Martin Bursík včera ale upozornil, že jej nepovažuje za vhodného kandidáta na plnohodnotného Husákova nástupce. "Jestli je tam jen na dočasnou dobu, tak to jde ještě akceptovat," řekl Bursík.

Zeleným vadí, že se podílel na řízení brutálního zásahu při CzechTeku 2005, který i ombudsman označil za nepřiměřený.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.První náměstek Ivana Langera Jaroslav Salivar (náměstek pro vnitřní bezpečnost) zdroj a další foto na: ..:. mvcr.cz :.
2007-03-26, 10:53:00 • CzechTek 
Stouni, či Beatles? ČSSD a CzechTek!
(Karel Škrabal, Mladá fronta DNES – jižní Morava, 24. března 2007)


K věci

Pro rozvoj a řešení problémů Brna to nemá význam. Pro mě osobně je to zpráva týdne.
Můj primátor má raději Rolling Stones než Beatles. A dokonce se s tím svěřil novinářům. Dnes, kdy návštěvníci prvních CzechTeků mají dávno rodiny a rock je hudba dědečků, je dilema Stouni, či Brouci otázkou z muzea populární hudby. Přesto vyznání Romana Onderky něco znamená. Primátor nám říká, že jeho naturelu je bližší kapela kdysi přímočarých bouřliváků s drogovou minulostí než popovější a líbeznější „Býtlsáci“.

Právě dnes se na brněnském výstavišti snaží sociální demokracie ze sebe udělat stranu atraktivní pro mladé. A jak známo, revolta a nezávislost patří k mládí jako k velbloudům hrby. I Jaggerova parta byla kdysi ikonou revolty. Pro lidi z principu sympatizující s mladými a novými trendy (třeba v hudbě) je staronový předseda ČSSD naopak symbolem věrohodně nevyšetřené policejní brutality na CzechTeku 2005. Něco mi říká, že Onderka by to tenkrát na té louce řešil jinak. A možná dnes už i Jiří Paroubek.

O autorovi| Karel Škrabal, vedoucí krajské redakce MF DNES

Foto popis
2007-03-26, 10:22:00 • CzechTek 
Hušákův Husák
(25. března 2007, 22:57)


Týdeník Respekt ve svém aktuálním vydání přináší informace o další podivné kauze, ve které figuruje, překvapivě, policejní prezident Husák. Toho měl požádat loni v prosinci o pomoc šéf mocné Sazky Aleš Hušák.

Nelíbilo se mu, že policejní inspektor Vojtěch Mujgoš začal vyšetřovat podezřelé aktivity Sazky a ministertva financí. Uřednící ministerstva financí údajně nezákonně odebrali pravomoc obcím rozhodovat o regulaci speciálních hazardních automatů tzv. videoterminálů. Na jejich rozšíření má eminentní zájem právě jejich největší provozovatel Sazka.
Na pokyn policejního prezidenta začal postup detektiva přešetřovat odbor vnitřní kontroly. Vladislav Husák na otázky Respektu, odpověděl, že si s Hušákem telefonoval, ale na podrobnosti se už nepamatuje.
O případu je informován i minsitr financí Miroslav Kalousek, který se případem hodlá vážně zabývat.
2007-03-25, 23:08:04 • Média 

S lítostí oznamujeme špatnou zprávu:

(Freetekno.cz, 23. března 2007)

Seb z Tomahawk sound systemu cestoval po Jižní Americe společně se South Side Crew (Kernel Panic, Beat Fusion, Dropin Posse). V pondělí 20. března měli závadu na pneumatice, takže museli zastavit. Když sundali píchlou pneu, tři z nich se s truckem vydali shánět novou.


..:. více zde :.

2007-03-25, 22:23:00 • Přišlo e-mailem 
Kdo (ne)velel CzechTeku
(25. března 2007, 15:13)

V dnešních Otázkách Václava Moravce se v souvislosti kauzou odstoupivšího policejního prezidenta Husáka znovu otevřelo téma CzechTek.

Nejprve se předseda Zelených Martin Bursík pozastavil nad skutečností, že pověřen vedením policie byl právě plukovník Brázda, když je jasné, že má svůj podíl na brutálním zásahu proti účastníkům CzechTeku. Domnívá se, že i na tuto dočasnou funkci se mohl najít vhodnější kandidát. Nepřijatelné by podle něj bylo, pokud by chtěl ministr vnitra Ivan Langer ponechat Brázdu ve funkci.

K CzechTeku se vyjádřil i bývalý policejní prezident Vladislav Husák v souvislosti se spekulacemi, kdo bude novým šéfem policie. V možných kandidátech se poprvé objevilo i jméno krajského ředitele západočeské policie Antonína Moltaše. A Vladislav Husák nepřímo jeho kandidaturu podpořil, když uvedl, že by považoval za chybu, kdyby policii vedl policista bez zkušenosti s vedením kraje. Podle Husáka by to i odporovalo kariérnímu řádu.
Jeden z kandidátu, o kterých média spekulují, je Jaroslav Skříčil, okresní ředitel policie v Olomouci, druhým Roman Heinz, zástupce jihomoravského ředitele. Antonín Moltaš byl v květnu 2006 povýšen jako jediný krajský ředitel do hodnosti generálmajora. Podezření, že byl povýšen právě za zásah na CzechTeku odmítl. V polistopadové historii byl v čele české policie jen jeden "civilista" (Stanislav Novotný 1993-1994). Ostatní prezidenti pocházeli přímo z policejních řad.

Vladislav Husák také zdůraznil, že on ani jeho nástupce Brázda CzechTeku nevelel a že akci řídil okresní policejní ředitel. Policejní prezidium i krajská správa mu prý pouze poskytovala podporu. Husák se dále ohradil proti kritice poslankyně Kateřiny Jacques a Martina Bursíka. Podle něj je plukovník Brázda velice rozloben a chce se s Kateřinou Jaques osobně setkat.
Husák doslova uvedl, že by si poslankyně Kateřina Jacques měla vážně rozmyslet, co říká do médií.

videozáznám Otázek VM zde: ..:. ČeskáTelevize.cz :.

Husák a Brázda

My jsme nějakému bezvýznamnému CzechTeku rozhodně neveleli (Husák, Brázda zcela vpravo)
2007-03-25, 15:15:00 • CzechTek 
Prahu 1 čeká "kozí referendum"
(Martina Klapalová, Lidovky.cz, 24. března 2007)

PRAHA Poprvé v historii uspořádá první městská část místní referendum. Bude mít jedinou otázku: Chcete mít na Kozím plácku sochu zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda?

Radní Prahy 1 tak chtějí zjistit, zda obyvatelé žijící v okolí souhlasí s úmyslem magistrátu umístit sochu slavného psychiatra na místě, kde nikdy v životě nebyl. V referendu nebude hlasovat celá Praha 1, ale pouze několik tisíc lidí žijících v blízkosti Kozího plácku. Praha 1 vypíše referendum do měsíce, maximálně do dvou.

více na: ..:. Lidovky.cz :.
2007-03-25, 12:51:00 • Si děláš kozy... 
Mraky stížností po nepokojích v Kodani
(Politiken.dk, 24. března 2007, 13:46)


Jak na oficiální instituce tak různé organizace přicházejí stížnosti na zatýkání a věznění po vyklizení Ungdomshuset.

Stížností na chování policie a soudů po vyklizení Ungdomshuset v prvních březnových dnech přibývá.

Policie obdržela 20 stížností občanů, kteří si stěžují na zacházení policie při nepokojích po vyklizení Ungdomshuset.

Většina stížností je řešena přímo policií, zatímco státní zástupce má doposud na stole 5 případů.

Stovky případů jsou na cestě
Právní skupina aktivistů – ABC – dala dohromady několik stovek případů, které se zpracovávají a budou poslány příslušným advokátům.

Amnesty obdržela tolik stížností na policii a soudy, že se rozhodla napsat otevřený dopis ministryni spravedlnosti Lene Espersenové.

..:. více zde :.

2007-03-25, 11:20:00 • Squatting 
Ministryně spravedlnosti odmítá vyšetřit vazby
(DR.dk, 22. března 2007, 9:18)


„Poslat 15-ti a 17-ti leté do vězení bylo naprosto v pořádku“, říká ministryně spravedlnosti Lene Espersenová.

Podle mezinárodních pravidel, ke kterým se Dánsko připojilo, se musí brát zvláštní ohled na mladistvé ve věku od 15-ti do 17-ti let věku. Mimo jiné se mají chránit před stykem s dospělými vězni.

..:. více zde :.

2007-03-25, 10:56:00 • Squatting 
Obyvatelé Kodaně chtějí nový Ungdomshuset:
(modkraft.dk, 22. března 2007)


65% obyvatel Kodaně si myslí, že otázka nového Ungdomshuset je úkolem radnice, která za situaci nese odpovědnost. To ukázala nový průzkum veřejného mínění proveden společností Ramboll.

..:. více zde :.

2007-03-25, 10:53:00 • Squatting 
Husákovu zástupci kazí jméno zásah na CzechTeku
(Lidovky.cz, 24. března 2007)


PRAHA Vladislav Husák i jeho nástupce Jan Brázda, který je od dubna pověřený řízením policie, mají kromě uniformy společnou ještě jednu věc. Jejich skvěle rozjetou kariéru ohrožuje brutální zásah proti CzechTeku z léta 2005.

Husák do křesla policejního prezidenta usedl pár dní po zásahu a okamžitě se na něj snesla kritika. V době CzechTeku totiž vedl uniformovanou policii a za chování „mlátiček“ zodpovídal.

Čistý ovšem není v tomto ohledu asi ani Brázda, který byl v době zásahu proti tanečníkům zástupcem velitele policie na západě Čech, kde se CzechTek odehrál. Podle informací ze serveru Czechtek. Bloguje.cz Brázda akci zřejmě de facto řídil. Jestli to tak ale opravdu bylo, není jasné.

Ovšem i podle šéfky poslaneckého klubu Strany zelených Kateřiny Jacques se Brázda na řízení akce podílel. „Jeho pověření považuji za problematické. Proti panu Husákovi tam nevidím žádný pokrok, spíš kontinuitu. Největší výhrada je samozřejmě v souvislosti se zásahem na CzechTeku,“ řekla včera Jacques LN s tím, že Strana zelených odmítá, aby se Brázda stal policejním prezidentem.

celá zpráva na: ..:. Lidovky.cz :.

Další info:
Novým šéfem policie se stal velitel CzechTeku '05 Brázda (iDNES.cz 23.3.2007)
Kateřina Jacques: Brázda je kvůli CzechTeku problém (ČeskéNoviny.cz 23.3.2007)
Spoluzodpovědnost policejního důstojníka Brázdy za CzechTek potvrzena (CzTk Blg 23.3.2007)
Povýšený důstojník Brázda byl podle policejních dokumentů přítomen zásahu proti CzechTeku (CzTk Blg 6.1.2006)
2007-03-24, 18:32:00 • CzechTek 


Malou roli v amatérském skeči dostal i ministr vnitra Ivan Langer.

Záznam tiskové konference z 23.3.2007 15:00, na které oznámil Vladislav Husák svou rezignaci.

2007-03-24, 17:26:09 • Média 
Policie stále odmítá přiznat odpovědnost za zásah proti CzechTeku
(24. března 2007, 16:29)

Po kritice Inspekce MV a její nic neřešící zprávě, odkázal v polovině října ministr vnitra Ivan Langer na další šetření. Toho se měl ujmout Odbor vnitřní kontroly Policejního prezidia. Výsledky tohoto „vyšetřování“ se už neodvážil ani veřejně prezentovat.
Není divu, materiál je z valné části pouze kompilátem starých diplomaticky řečeno problematických tvrzení, kterými se policie snaží již od začátku zakrýt svoji odpovědnost za mlýneckou řež. O stavu policie vypovídá i fakt, že ani po roce nebyla schopna reflektovat pochybení, které konstatoval ombudsman. Zprávu Veřejného ochránce práv evidentně ignoruje, zdá se, že na prezidiu ji vůbec nikdy nečetli. Spíše to vypadá, že žádné nové vyšetřování nikdy nenastalo a ani nastat nemělo. Když byla zpráva začátkem roku nečekaně vyžadována, narychlo ji uklohnil jakýsi pplk. Kuchař z předchozích policejních materiálů a drobně okořenil několika aktualitami.
Jen pro ilustraci – policejní orgány se nejsou schopny shodnout ani na takové banalitě, jako je počet zraněných policistů (Inspekce uvádí 47, odbor kontroly 99).
Dokument po několika odkladech vydal z policejních útrob začátkem března tiskový odbor ministerstva vnitra.


Informace
o příčinách, průběhu a důsledcích událostí na
technoparty CzechTek 2005Dne 29. 7. 2005 okolo 01:00 hod. bylo při provádění dopravně-bezpečnostní akce zjištěno místo konání technoparty CzechTek v katastru obcí Mlýnec a Újezd pod Přimdou na Tachovsku. Došlo ke zřízení operačního štábu v rámci Okresního ředitelství Policie ČR Tachov. V jednotlivých dnech zásahu Policie ČR docházelo v rámci operačního štábu k rotaci na jednotlivých funkcích. Byly stanoveny základní principy a cíle pro výkon služby, a to zabezpečit klid a veřejný pořádek v místě konání technoparty, zajistit plynulost a bezpečnost silničního provozu a zamezit páchání trestné činnosti. Celé policejní opatření řídil ředitel OŘP ČR Tachov plk. Mgr. Kníže. Důvodem pro takový postup byla organizační struktura Policie ČR, daná zákonem č. 283/1991 Sb., o Policii ČR, ve znění pozdějších předpisů, kdy za plnění úkolů Policie ČR v rámci své územní působnosti odpovídá vždy služební funkcionář daného útvaru, v tomto případě ředitel OŘP ČR. Této skutečnosti odpovídají i příslušné akty řízení Policejního prezidia ČR. S přihlédnutím k rozsahu celého policejního opatření dále vznikla koordinační skupina na úrovni Policie ČR správy Západočeského kraje. Tato skupina zajišťovala podpůrné činnosti a její člen byl přítomen na místě policejního opatření. Logistickou a částečně metodickou pomoc poskytovaly i odborné útvary Policejního prezidia ČR.

..:. více zde :.

2007-03-24, 16:28:00 • CzechTek 
Inspekce: Tradice zavazuje
(24. března 2007, 12:23)

Ministr vnitra Ivan Langer při svém nástupu do funkce v září loňského roku veřejně slíbil, že nechá znovu prošetřit postup policie během zákroku proti teknivalu CzechTek u tachovského Mlýnce. V říjnu pak prezentoval výsledky nového šetření, které provedla Inspekce již pod svým nově dosazeným šéfem Zdeňkem Pelcem.
Činnost Inspekce za vyšetřování CzechTeku byla podrobena kritice, ale nové šetření opět nevedlo k obvinění žádného odpovědného policisty. Ve většině případů Inspekce konstatovala, že nebyla schopna identifikovat konkrétního pachatele nezákonného jednání. Nebyli ovšem například obviněni ani identifikovaní policisté, kteří bili tonfou a kopali ležícího mladíka.
Dokument o novém šetření Inspekce poskytlo ministerstvo vnitro po několika urgencích koncem února letošního roku. Relevantnost a pravdivost tvrzení obsažených v dokumentu posuďte sami.


Zpráva o činnosti IMV
při šetření zákroku Policie ČR na akci CZECHTEK 2005

Opětovným přezkoumáním postupů inspekce ministra vnitra při prověřování zákroku Policie ČR vůči účastníkům akce CZECHTEK 2005 bylo zjištěno, že:

Dne 4.8.2005 zahájila Inspekce ministra vnitra (dále jen IMV) v souladu s ustanovením § 158 odst. 3 trestního řádu (dále jen tr.ř.) úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Zneužívání pravomoci veřejného činitele podle § 158 odstavec 1 písmeno a), b) trestního zákona (dále jen tr.z.) a Poškozování cizí věci podle § 257 odstavec 1 tr.z., kterých se měli dopustit příslušníci pořádkové jednotky Policie ČR (dále jen PČR) tím, že v době od cca 02.00 hod. dne 29.7.2005 do 23.40 hod. 30.7.2005 v katastru obce Mlýnec, okr. Tachov, u sjezdu č. 136 z dálnice D5, měli bezdůvodně bránit účastníkům technoparty CZECHTEK 2005 ve vstupu na pozemky, na kterých se tato akce měla konat a posléze dne 30.7.2005 v době od cca 16.00 hod. do 23.40 hod. proti účastníkům, kteří se na pozemky dostali, zasáhli s cílem, aby účastníci tyto pozemky opustili a při tom je (nad rámec prováděného zákroku) bezdůvodně fyzicky napadali, použili proti nim donucovací prostředky a ničili jejich majetek; čímž vykonávali svoji pravomoc způsobem odporujícím zákonu, resp. svoji pravomoc překročili, dále pak poškodili a učinili neupotřebitelnou cizí věc a na cizím majetku tak způsobili škodu nikoli nepatrnou.

..:. více zde :.

2007-03-24, 12:22:00 • CzechTek 
Langr dokončil výměnu policejních elit – odměnil nejvěrnější
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 23. března 2007)


Organizátoři ParoubTeku a protestů hnutí PolicejniStat.cz se musí dnes stydět. Skočili na špek zpravodajsko policejní provokaci a některé provokatéry měli i ve vlastních řadách. Hlavní viník zásahu na teknivalu CzechTek 2004 i inscenovaného masakru na teknivalu CzechTek 05 byl konečně odměněn.

více na: ..:. Blisty.cz :.

2007-03-24, 0:16:00 • CzechTek 
Paroubek: Nějaký CzechTek? O tom nikdo nic neví

* LN Také jste vyhlásil, že chcete zlepšit image ČSSD u mladých, že o ně máte zájem. Proč také nezavedete kvóty pro mladé?
O tom jsem uvažoval, ale nemyslím, že je to realistické. Myslel jsem, že krajské organizace budou mít větší zájem zařazovat mladé lidi na kandidátky. Ale někde je prostě nemají v takové kvalitě, jak by bylo potřeba. Osobně bych ale určitě přemýšlel, jak mladé dostávat na kandidátky.

*LN Zajímavé je, že mladé lidi lákáte právě vy, ke kterému měli po loňském CzechTeku velkou nechuť. Byly demonstrace, mladí vyráběli dehonestující nálepky...
Myslím, že ten zákrok neměl vliv na nechuť ke mně, a myslím, že mladí lidé nic nevyráběli. Někdo to vyráběl a distribuoval, aby si to ti mladí lidé mohli vylepovat. Kromě toho ČSSD byla osm let stranou establishmentu, tak u mladých lidí měla nižší popularitu než ODS, která byla vnímána jako progresivní. Mladí nemají jinou zkušenost než těch osm let a uvěřili, co říká ODS. Teď budou mít příležitost se seznámit s praktickými důsledky své volby. Jsem přesvědčen, že poučeni těmito zkušenostmi se také budou chovat jinak. A nějaký CzechTek? O tom nikdo nic neví.

* LN Nejsem si jist. Nebál byste se, že kdybyste se vydal na rockový festival, někdo z mladých by vás tam mohl napadnout?
Samozřejmě bylo nepříjemné, že se taková štvanice v některých pravicových médiích, jako jsou třeba Lidové noviny, objevila. Každý nemůže chodit na všechno. Já chodím do opery, do divadla, tam jsem se nesetkal, že by mě někdo inzultoval. Je zřejmé, že pokud pan Penc rozdává telefonní čísla s určitými výzvami, aby mi lidé volali, tak to má nějaký dopad. Myslím ale, že tyto štvanice už skončily.

zdroj: Pár zemanovců odejde? Žádná škoda… (Lidovky.cz)
2007-03-24, 0:15:00 • CzechTek 
Ministři se mění, lži zůstávají
(23. března 2007, 22:53)

Odpovědi na otevřený dopis poslankyně PhDr. Kateřiny JACQUES
– otázky pro ministra vnitra k zásahu na technoparty CzechTek 2005

pozn.red.
Dopis s otázkami byl ministrovi vnitra Ivanu Langerovi odeslán dne 13. února 2007.
Níže uvedený dokument ministra vnitra Ivana Langera reagující na dopis Kateřiny Jacques
je datován 19. března 2007

24.3.2007 8:49 – dokument je zveřejněn také na webových stránkách poslankyně Kateřiny Jacques – KaterinaJacques.cz


1. Proč Policie ČR neučinila patřičná opatření k průjezdu účelové komunikace č. 198 a tím dopustila zablokování provozu na dálnici D5?

Dne 29.7.2005 kolem 01:00 hod. bylo při provádění dopravně-bezpečnostní akce zjištěno místo konání technoparty CzechTek 2005, které bylo do poslední chvíle organizátory utajováno. V tuto dobu bylo na Policii ČR současně oznámeno, že došlo k vytvoření kolony motorových vozidel kolem sjezdu z dálnice D5 č. 136 u obce Mlýnec na Tachovsku.
K zablokování provozu na dálnici D5 u sjezdu Mlýnec došlo z těchto důvodů :
Poprvé byla dálnice D5 zablokována kolem 01:00 hod. dne 29.7.2005 v důsledku uvíznutí kamionu převážející hudební aparaturu (z důvodu nízké světlosti podvozku a jeho dosednutí na asfaltový povrch) na nájezdu ze silnice č. 198 k účelové komunikaci vedoucí na pozemky pozdější technoparty v katastrálním území Mlýnec pod Přimdou. Další účastníci přijíždějící na místo pak zablokovali nejen silnici č. 198 od dálničního přivaděče, kde stála vozidla v několika kolonách vedle sebe a nebylo možno je objet, ale také sjezdy z dálnice a dálnici D5, a to v obou směrech.Řidiči těchto vozidel odmítali s vozidly z uvedeného prostoru odjet,proto nemohla policie zajistit příjezd těžkého vyprošťovacího vozidla,které by stojící vozidla na dálnici a přivaděči odtáhlo,aby byly obě komunikace plně zprůjezdněny.

..:. více zde :.

2007-03-23, 22:53:00 • CzechTek 
Vedením prezidia pověřen náměstek pro uniformovanou policii
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 23. března 2007, 10:55)


Praha – Ministr vnitra Ivan Langer dnes přijal rezignaci policejního prezidenta Vladislava Husáka a zároveň rozhodl, že od 1. dubna bude vedením prezidia pověřen Jan Brázda, dosavadní Husákův náměstek pro uniformovanou policii. ČTK o tom informovala mluvčí vnitra Jana Malíková.

Brázdovo jméno bývá v médiích spojováno s kritizovanými policejními akcemi při pořádání technoparty CzechTek, podle poslankyně zelených Kateřiny Jacques nebylo Brázdovo angažmá dosud důsledně prošetřeno. "Vnímám to skutečně jako pověření. Pokud by (Brázda) měl být jmenován policejním prezidentem, měli bychom s tím problém," řekla ČTK Jacques. Husákovu rezignaci vítá, u Brázdy se jí nelíbí, že má podle ní na odstupujícího prezidenta velkou vazbu.

více na: ..:. ČeskéNoviny.cz :.
2007-03-23, 21:12:32 • Média 
Policejním prezidentem mlátička z Mlýnce

První informace o roli bývalého zástupce pro uniformovanou policii západočeské policie Jana Brázdy v kauze CzechTek se nám podařilo získat v lednu loňského roku. Šlo ovšem o ne zcela potvrzené podezření, protože v uvedených dokumentech nebyl dotyčný důstojník přímo jmenován. Dotyčná osoba byla zřejmě záměrně označována pouze jako zástupce Správy západočeského kraje.

V těchto dnech potvrdilo Policejní prezidium, že touto osobou je Jan Brázda. V dokumentu, který máme k dispozici se mimo jiné uvádí:

Členem koordinační skupiny byl i zástupce ředitele správy plk. Miloslav Maštera. Členem koordinační skupiny byl i zástupce ředitele správy pro uniformovanou policii plk. JUDR. Mgr. Jan Brázda, zástupce ředitele správy pro trestní řízení a další služební funkcionáři. Zároveň byl vyslán zkušený člen této koordinační skupiny (zástupce ředitele správy pro trestní řízení – red.pozn. tedy Brázda) na místo policejního opatření (pozn.red. policejní štáb na mlýnecké louce), aby svými zkušenostmi a erudovaností pomohl řediteli PČR OŘ Tachov zejména metodicky v řízení uvedeného opatření.

Neboli policejní alibistická hatmatilka na konkrétní dotaz, ač nerada, přiznává, že Brázda v minimální variantě přihlížel zcela zbytečně policií vyprovokovanému střetu, jehož výsledkem byli desítky zraněných, zničená louka a účet 30 milionů.

Není divu, že si takto zkušeného a erudovaného odborníka vybral jeho bývalý přímý nadřízený Vladislav Husák (tehdy náměstek pro uniformovanou policii – i tzv. pořádkové jednotky, lidově těžkooděnce) jako svého nástupce.
A skutečně ani nepřekvapuje, že v zásadovosti a „férovém“ přístupu současného ministra vnitra Ivana Langera, šáhla jeho ruka právě po Brázdovi.
Langer, který před rokem v reakci na zprávu ombudsmana o CzechTeku, vyzval policejního prezidenta Husáka k rezignaci, pomalu na svoji horlivou kritiku zapomněl. Zřejmě mu, byť opožděně, došlo, že bude bezpečnější se s policejními hlavouny dohodnout.
Proto ponechal Husáka po svém nástupu ve funkci a proto chtěl i rychle zapomenout na vyšetření CzechTeku. Byť to při svém nástupu do funkce veřejně slíbil.
Pověření mlátičky Brázdy funkcí policejního prezidenta ovšem není zrovna ideální cesta k zapomenutí, Ivane.

Opravy a aktualizace 15. dubna 2007 14:53

Opravujeme informaci, že zástupce západočeského policejního ředitele Jan Brázda byl osobně přítomen zásahu na mlýnecké louce. K omylu došlo chybnou interpretací policejního vyjádření.
Jan Brázda v prohlášení pro Lidové noviny dne 27. března 2007 uvedl, že „technoparty nevelel ani de iure ani de facto“ a byl „pouze“ členem koordinačního týmu, který zajišťoval logistickou podporu.

Nedostatečnou podporu nadřízených míst přitom kritizoval ve zprávě o mlýneckém CzechTeku i ombudsman Otakar Motejl. Doslova konstatoval: „Ze strany Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a Policie ČR správy Západočeského kraje v Plzni nebyla poskytována dostatečná pomoc řediteli OŘ PČR Tachov a jemu podřízeným policistům.“ ((Zpráva ombudsmana o CzechTeku 2005)

Jan Brázda se snaží snižovat svůj podíl viny na zcela neadekvátně provedeném zásahu. Přesto je jeho velitelská odpovědnost neoddiskutovatelná. Byl nejvyšším krajským velitelem pořádkových jednotek – těžkooděnců a jednoznačně za ně odpovídal. Že se ani neobtěžoval dostavit na místo předpokládaného zásahu a nechal velení na okresním řediteli určitě nehovoří v jeho prospěch. Proč do Mlýnce vyrazil místo něj zástupce pro trestní řízení – jehož jméno policie dále tají (s největší pravděpodobností by mohlo jít o Františka Krákoru) – je nepochopitelné.

Brázda v svém prohlášení zmínil spor s plzeňskou státní zástupkyní ohledně (ne)zásahu policie na CzechTeku v Boněnově. Zřejmě se tedy obával dalšího konfliktu a proto se snažil z rozhodování vyvléknout. Skutečně následováníhodné chování pro policejního důstojníka a bezpochyby důvod k dalšímu povyšování.

Je také více než podivné, že tak rozsáhlé a bezprecedentní akci ( nejrozsáhlejší nasazení pořádkových jednotek od summitu NATO v roce 2002) velel okresní policejní ředitel, který s podobnými zásahy nemohl mít zkušenosti. Bývá přitom zvykem, že jim velí vyšší policejní důstojník, jako například při nedávném zásahu policie v Otrokovicích při neonacistické demonstraci, kde velel zástupce ředitele jihomoravské policie.CzechTek a Trojice odpovědných – Vladislav Husák, Jan Brázda, Antonín Moltaš (podzim 2006)
2007-03-23, 18:32:00 • CzechTek 
Novým šéfem policie se stal velitel CzechTeku '05 Brázda
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 23. března 2007, 15:38)


Policejního prezidenta Vladislava Husáka, který rezignoval na svou funkci, nahradí v čele sboru jeho náměstek pro uniformovanou policii Jan Brázda. Jeho jméno je přitom úzce spjato s kontroverzním zásahem na CzechTeku 2005.

Jan Brázda do Husákova bývalého křesla usedne už 1. dubna.

Jakou konkrétní roli Jan Brázda, při zásahu proti účastníkům festivalu CzechTek 2005 sehrál, není jasné. Ani v přesném časovém rozpisu není o jeho aktivitách žádný záznam.

Informaci o Brázdově podílu na policejních manévrech na alternativním festivale přinesl server Czechtek.Bloguje.cz.

více na: ..:. iDNES.cz :.

Podle policejních dokumentů velel plukovník Brázda zásahu proti CzechTeku
(CzTk Blg 6.1.2006)
2007-03-23, 17:38:00 • CzechTek 
... je čas udělat Husákovi pá pá ;*)Na CzechTeku si Vláďa už nezapózuje.

Policejní prezident Husák rezignoval (Aktuálně.cz)

2007-03-23, 15:43:00 • Z vesela ;) 
Pozvánka na tiskovou konferenci

Vážené dámy, vážení pánové,

dovoluji si Vás pozvat na mimořádný breefing, který se uskuteční v pátek 23. března 2007 v 15:00 hodin v budově Policejního prezidia ČR, Strojnická 27, Praha 7 – Holešovice.

Breefingu se zúčastní:

Ivan Langer, ministr vnitra
plk. Mgr. Vladislav Husák, policejní prezident

plk. PhDr. Jiří Vokuš

zdroj: ..:. mvcr..cz :. živě na: ..:. ČT24.cz :.

2007-03-23, 12:34:00 • Média 
Husákovy fotky z Varů
(Jan TUNA, Frekvence1.cz, 22. března 2007, 18:00)

z přepisu rozhovoru v Pressklubu Frekvence 1


Jan TUNA, moderátor
Vyšetřuje Inspekce ministra vnitra, zda má Vladislav Husák kontakty na ruskou tajnou službu KGB?

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
Tak o tom nic nevím, a to už mi připadne jako spekulace z úplně jiné planety. Inspekce ministra vnitra na základě svého vlastního rozhodnutí ne vyšetřuje, ale šetří ty informace, které se objevily v médiích, pan policejní prezident Husák už je v kontaktu s inspekcí, už podával, v uvozovkách, vysvětlení k této věci, ale o tom, že by zde měla figurovat KGB, tak skutečně nevím.

Jan TUNA, moderátor
A prověřuje vaše inspekce fotografie, na kterých je v Karlových Varech Vladislav Husák zachycen se svou přítelkyní, bývalou pracovnicí ministerstva vnitra a příslušnicí StB Mitiskovou společně s údajným důstojníkem KGB?

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/

Tak to nevím a i kdybych to věděl, tak věřte, že bych vám to nemohl říct, to jsou informace pro mě úplně nové, vyjma té, že ta paní skutečně působila za mých předchůdců na ministerstvu vnitra, poté, co jsem nastoupil já, tak, tak odešla a v resortu už, už nepracuje.

celý přepis na: ..:. Frekvence1.cz :. audiozáznam zde: ..:. Frekvence1.cz :.Kdo má další fotky z Varů? … zdroj a další foto na: ..:. Blesk.cz :.
2007-03-23, 12:21:00 • Média 
Vladislav Husák odchází ze své funkce
(Názory a argumenty, ČRo6, 22. března 2007, 18:10)


Daniel RAUS, moderátor

Dobrý policista počítá vždy s několika možnostmi. Zdá se, že tento požadavek naplňuje momentálně především sám policejní prezident Vladislav Husák. Prohlásil totiž, že je připraven na možnost vlastní rezignace. I v případě jeho odchodu z funkce existují přitom dvě cesty. Buď v této věci bude konat on sám, nebo rovnou ministr vnitra Ivan Langer. Proč se křeslo policejního prezidenta vlastně tolik otřásá? To vám řekne Martin Schulz.

..:. více zde :.

2007-03-23, 10:46:00 • Média 
Husák skončí, pověřen má být Brázda

Podle informací deníku Právo má dnes odpoledne rezignovat policejní prezident Vladislav Husák. Rezignace je důsledkem přibývajících obvinění a úniků zpravodajských informací v souvislosti s jeho bezpečnostní prověrkou.
Právo dále uvádí, že Husák by měl zůstat ve funkci do konce března a po té nastoupí na méně významnou pozici.

Výkonem funkce policejního prezidenta by měl být podle Práva pověřen Jan Brázda. Bývalého zástupce západočeského ředitele Brázdu si před rokem vybral Husák, aby nastoupil na jeho pozici náměstka pro uniformovanou policii.
Právo zmiňuje i možné kandidáty na funkci policejního prezidenta. Jmenuje Romana Heinze (zástupce jihomoravského ředitele) a Jaroslava Skříčila, který je již 13 let šéfem policie v Olomouci, odkud pochází ministr vnitra Langer.
Podle bývalého ministra vnitra Františka Bublana úniky informací v kauze Husák ukazují, že si s ním někdo vyřizuje účty.
2007-03-23, 8:40:00 • Média 
V Příbrami mají obchod s marihuanou
(Pavel Blažek, Právo, 23. března 2007, 7:18)


První obchod, který veřejně nabízí prodej marihuany, Právo odhalilo v Příbrami na třídě Osvobození. Není okázalý. Prodej nabízí na plakátku umístěném na vstupních dveří do domu hned vedle místního zlatnictví.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.

2007-03-23, 7:51:00 • Drogy 
Langrovi vadí vystupování šéfa protidrogové centrály
(ČTK, ČT24.cz, 22. března 2007, 21:08)


Praha – Ministr vnitra Ivan Langer je nespokojen s vystupováním šéfa protidrogové centrály Jiřího Komorouse. Řekl to dnes v rozhlasové stanici Frekvence 1.

(...)

"Jestli jsem s něčím nespokojen, tak s tím, jak vystupuje v poslední době," řekl k tomu Langer. Dodal, že každý by se měl ze své minulosti poučit. "Já bych v jeho případě očekával po tom, co byl zveřejněn ten dopis, že vystoupí a řekne: 'omlouvám se všem těm, kteří byli postiženi vpádem sovětských vojsk v roce 68, ale svojí prací, kterou mám za sebou, jsem prokázal, že jsem na svém místě'."

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.
2007-03-23, 7:45:00 • Drogy 
Nelegálnímu obchodu s drogami !!!

Na protidrogové centrále se šíří prokazatelně značná nervozita, když už v tiskové zprávě musí zvýrazněným písmem a třemi vykřičníky zdůrazňovat proti čemu, že to naši neohrožení hrdinové vlastně bojují.
A když nepomáhá ani sbírka diplomů, vypomůže blesková protidrogová razie připravená v šuplíku na horší časy, kterou navíc ráda odvysílá TV Nova. Vždyť ty záběry vypadají tak akčně …2007-03-22, 16:50:00 • Drogy 
Komorous spojil redaktorky MF DNES s narkomafií
(iDNES.cz, 22. března 2007, 13:47)


Šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous se opřel do redaktorek MF DNES. Na jejich kritický článek uveřejněný v deníku reagoval prostřednictvím svého mluvčího obsáhlou tiskovou zprávou. V ní novinářky obvinil z toho, že pracují ve prospěch nelegálního obchodu s drogami.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-22, 15:46:34 • Drogy 
Policejní prezident naznačil, že skončí
(iDNES.cz, 22. března 2007, 10:55)


"Mohou nastat dvě varianty. Buď aktivita ministra vnitra nebo moje, v tuto chvíli nechci předjímat. Ale dá se očekávat, že jedna z těchto stran nějakým způsobem zareaguje," prohlásil doslova hodinu před polednem policejní prezident.

(...)

O (ne)jistotě Husákova postavení svědčilo i dnešní jednání výboru pro bezpečnost, kterého se kromě Husáka zúčastnil premiér Mirek Topolánek a ministr Langer. I když se mluvilo o největší reformě policie za poslední léta, Husák za celé jednání nepronesl jediné slovo.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-03-22, 12:53:00 • Média 
Reforma Policie České republiky

Výbor pro bezpečnost v místnosti č. 272G od 9.00 hodin

Zpravodaj: Ing. Václav Klučka
Odůvodní: Ivan Langer, ministr vnitra
Přizván: Vladislav Husák, policejní prezident

zdroj: ..:. psp.cz :.

viz také: Husákův konec v čele české Policie? (ČeskáMédia.cz)

2007-03-22, 9:37:30 • Média 
Ivan Langer v Pressklubu v 18:05 -18:30 ..:. Frekvence1.cz :.

Interview ČT24 s Jiřím Komorousem 18:31 na: ..:. ČT24.cz :.

2007-03-22, 9:18:00 • Média 
Komorouse zastupuje spolužák z StB
(iDNES.cz, 22. března 2007, 1:26)


Šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous není jediným bývalým příslušníkem StB, který na významné pozici slouží v elitním policejním útvaru. MF DNES zjistila, že zde pracuje a v minulosti pracovalo několik jeho spolužáků ze školy pro rozvědčíky. Jeden z nich mu dělá zástupce.

Petr Kočí, jenž kurz navštěvoval pod krycím jménem Petr Pavlus, má u centrály na starosti krizové řízení. Ve středu nebyl k zastižení.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-22, 9:07:00 • Drogy 
Hnůj na Radničním náměstí v Kodani
(Ole Wugge Christiansen/Monsun, 20. března 2007)


Aktivisté v úterý, 20. března v 15.00 pokryli část náměstí před kodaňskou radnicí hnojem. Doprostřed hromady hnoje a slámy zapíchli ceduli s textem: „Ritt, to je tvoje svinstvo“. (Poznámka: Ritt je primátorkou Kodaně)

..:. více zde :.

2007-03-22, 8:41:00 • Squatting 
Mám jednu "pozvánku" do beta-testingu interaktivního software pro internetovou distribuci televizních programů Joost (dříve The Venice Project)...

Pokud by někdo měl zájem (opravdu vážný zájem!) stát se beta-testerem tohoto projektu, nechť se mi ozve na mail czechtek(a)bloguje.cz (případně tady v komentářích), přičemž potřebuju vědět jméno, příjmení a e-mail dotyčného zájemce. Pro případ, že zájemců bude více, bych uvítal stručný pokec, proč bych pozvánku měl poslat právě vám.

Pozor! Pozvánka má vypršet dnes o páté (rozuměj 17:00) takže výherce vyberu v poledne!

více o Joost např. na ..:. WikiPedia.org :.
2007-03-22, 3:58:00 • Teknické poznámky 
Když nepřijdou náckové, tak aspoň policisté
(Petr Brzochudý, Antifa, 22. března 2007)


Koncerty na horké kladenské půdě jsou proslulé tím, že si je čas od času vybírají místní nazionalisté jako terč svých víkendových útoků. Posilněni několika litry alkoholu a chlapáckým hecováním pak vyráží směrem Krušovický sklípek, aby ukázali „levicové a feťácké lůze“, co je v jejich představách „čisté město“. Bakuninžel je asi cesta přes město a následné „hrdinné“ úprky před osazenstvem koncertů vyčerpal a tak se rozhodli, že jejich práci mohou hravě zastat naši ochránci pořádku – městská policie.

více na: ..:. Antifa.cz :.

2007-03-22, 1:12:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Langer: Husákovy problémy už mohou zpochybňovat policii
(ČTK, ČT24.cz, 21 března 2007, 10:44)


Praha – Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) soudí, že nynější problémy policejního prezidenta Vladislava Husáka už mohou vrhat špatné světlo na celý policejní sbor. Langer to řekl ČTK a dodal, že chce s Husákem tento týden hovořit. Na dotaz, jestli ho vyzve k odchodu, ale neodpověděl.

"I já mám pocit, že už teď nejde o jeho konkrétní osobu, ale že může být zpochybňováno jeho prostřednictvím dobré jméno policie jako celku. Musíme k tomu zaujmout nějaký postoj," prohlásil.

Husák nyní čelí hned několika problémům. Prověřuje se jeho role v kauze biolíh či únik utajované informace týkající se jistého ruského agenta. Nejnověji se prý zkoumá i to, nakolik jsou problematické jeho údajně důvěrné vztahy s bývalou pracovnicí sekretariátu ministerstva vnitra Jitkou Mitiskovou.

Dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) navíc uvedla, že policie měla tři měsíce před vraždou kontroverzního podnikatele Františka Mrázka podezření, že mu hrozí likvidace. Bývalý šéf protikorupční policie Milan Šiška Husáka o této hrozbě informoval prý už v listopadu 2005. Mrázek byl přesto zastřelen a jeho vrah stále uniká. Husák tvrdí, že tehdejší varování nepodcenil, uvedla MfD.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.
2007-03-21, 16:28:00 • Média 
Policejní školu studuje neonacista
(Deník.cz, 21. března 2007)


KLADNO – Chtěl honit zločince a nyní mu hrozí, že sám skončí ve vězení. Jakub Burger z Vinařic, v současnosti student policejní školy. Na internetu se objevily snímky z víkendové privátní akce mladých kladenských neonacistů sdružujících se původně kolem svého vůdce zvaného Adolf.

Se zdviženou pravicí je na nich zachycen i Burger, kterého nezávisle na sobě poznalo několik lidí. Adolf loni ve svých jedenadvaceti letech spáchal sebevraždu.

Burger zvolil jinou cestu. Rozhodl se, že se stane policistou. Jeho kariéra v uniformě ale pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání. Fotografie pořízené na blíže neurčené chatě jako první zveřejnili na svých webových stránkách čeští antifašisté monitorující soukromé i oficiální neonacistické akce. Jak se ke snímkům dostali? Možnosti jsou dvě. První, že neonacisté mezi sebou mají zrádce. Druhá pak, že se do soukromého počítače některého z nich naboural šikovný levicový hacker.

„Jakuba Burgera máme na seznamu nováčků, ale dnes je ve škole,“ sdělil včera na dotaz redakce pracovník z oddělení Kladno–město, kde mladý neonacista získává první zkušenosti v uniformě. Sám Burger, kterého jsme nato telefonicky oslovili, byl evidentně zaskočen. „To je asi omyl. Nejsem fašista, ani nikdo z mých kamarádů a známých,“ odpověděl váhavě na otázku, jaký je jeho vztah k extrémně pravicovému hnutí.

Razantní postoj k vzniklé situaci zaujal okresní ředitel policie Vladimír Hrotík. „Okamžitě dám Inspekci ministra vnitra podnět k prošetření celé záležitosti,“ prohlásil.

zdroj: ..:. Deník.cz :.Který z nich je Burger? ... zdroj a další fotky na: ..:. Antifa.cz :.
2007-03-21, 8:25:00 • Média 
Komorous a frustrované slepice z MF Dnes
(Josef Havránek,Virtually.cz, 21. března 2007)


Kdo by neocenil tu mimořádnou velkorysost šéfa Národního protidrogového centra – Jiřího Komorouse, který – téměř s aurou svatosti a mučednictví – odpustil potměšilým novinářkám MF Dnes nekorektní zveřejnění jeho úředního vyznání – životního kréda z roku 1986, kterým se tento nadějný idealista snažil o naplnění svého exkluzivního životního snu – integrovat se mezi privilegované estébáky.

Komorous nejenže pompézně odpustil, ale jako jackpot ještě připojil diagnózu těch dvou frustrovaných novinářských slepic, které si, podle něho, své osobní mindráky a životní stresy kompenzují nekrofilním šťouráním se v minulosti – lidsky nedůstojným honem na čarodějnice.

celý komentář na: ..:. Virtually.cz :.

2007-03-21, 7:39:00 • Drogy 
Komorous stejný jako Filip. Dokonce horší
(Pavel Zvěřina, Virtually.cz, 21. března 2007)


V odpovědi (19.03.2007 15:12) on-line ankety Českých novin na otázku JXD o tom, pro jakou zemi byl StB školen, odpověděl "Nevím, nikdy jsem u StB nesloužil" (a na otázku o cílove zemi neodpověděl; kdo ví, zda to nebyla Francie s Tygridovým Svědectvím, kam byl po Sametu vyslán na stáž?). To mu ovšem nebrání v tom, aby na další přímou otázku od Dana, proč chtěl pracovat u StB, právě to PROČ ve své odpovědi (19.03.2007 15:34) naprosto ignoroval a místo toho odpověděl, že se hlásil na kurz, který v té době spadal pod rozvědku. Tento argument jsme docela nedávno slyšeli z jiných úst. Copak on Komorous, jako příslušník SNB s vysokoškolským vzděláním nevěděl, že rozvědka spadala pod StB?! A že může existovat nějaká souvislost mezi tím, že se hlásil k StB, a potom byl na základě této přihlášky umístěn do toho kuzru, to mu naprosto uniká? To je ještě méně uvěřitelné, než tvrzení agenta StB Falmera – šéfa KSČM a místopředsedy PSP ČR Vojtěcha Filipa.

celý komentář na: ..:. Virtually.cz :.

2007-03-21, 7:38:00 • Drogy 
Pod Komorousem pracuje několik bývalých členů StB
(Právo, 20. března 2007)


Šéf protidrogové centrály to přiznal v rádiu

Mezi zaměstnanci Národní protidrogové centrály (NPC) je i několik bývalých pracovníků někdejší komunistické Stání bezpečnosti (StB).
V rozhovoru v rádiu Frekvence 1 to včera přiznal ředitel tohoto policejního útvaru Jiří Komorous. Ten sám je nyní opakovaně propírán médii kvůli své předlistopadové minulosti, kdy se veřejně hlásil ke komunismu, byl členem KSČ, žádal o vstup do tehdejší státní rozvědky a měl i krycí jméno Pražan.

„Jsou tam, myslím, tři nebo čtyři bývalí pracovníci, kteří pracovali ve složkách federálního ministerstva vnitra a prošli prověrkami,“ řekl k tomu šéf NPC.

Na dotaz moderátora, zda jsou mezi nimi Petr Kavalír, Rudolf Souček, František Dlouhý, Galina Broučková či Radovan Zapletal, Komorous odpověděl, že tato jména jsou „relevantní“.
Jak Právo zjistilo, tak například o někdejší Komorousově sekretářce Galině Broučkové se zmiňují i Cibulkovy seznamy, podle nichž měla krycí jméno Spalová a byla údajně zaměstnána v Hlavní správě StB.Z bývalých agentů StB ale podle Komorouse nepracuje u protidrogové centrály žádný, všichni příslušníci NPC jsou prý stále podrobováni přísným prověrkám a mají nejméně stupeň „D“, tedy důvěrné.
Vedení NPC včetně Komorouse musí také absolvovat prověrku pod vyšším stupněm „T“ (tajné), uvedl ředitel centrály. „Myslím si, že jsem nejprověřenější policista v této republice a má minulost už byla ixkrát zveřejněna,“ doplnil šéf protidrogovou.

přepis celého rozhovoru na: ..:. Frekvence1.cz :. audiozáznam: ..:. Frekvence1.cz :.

2007-03-21, 0:59:00 • Drogy 
O monitoringu
(Martin Malý, DigiWeb.cz, 19. března 2007, 8:13)


Policie před časem vypsala výběrové řízení na "zařízení pro monitoring internetu". Za bratru 900 tisíc.

Bohužel propozice neříkají, jak má Velký Bratr fungovat. Jestli to bude připíchnuté někde na páteřní síti a bude to chytat pakety, nebo jestli to bude napíchnuté na mailové servery nebo jestli to bude deset PC, u kterých bude sedět deset policajtů připojených na výměnné sítě... Ať tak nebo tak, znamená to, že se z represivního aparátu státu stává stále více "státní hacker".

(...) Udělejte si malý myšlenkový pokus. Představte si svého konkurenta – obchodního, profesního, lidského, jakéhokoli. Ano, toho vypatlaného idiota. A teď si představte policajta. Ne policistu, ne profesionála co si je vědom toho, že má moc, a proto ji používá jen k odhalení zločinů... Představte si policajta z místní služebny, ano, to těžkopádné stvoření s nízkým čelem a krátkými tlustými prsty, jak se hrbí nad psacím strojem a škrábe se u toho na zadku. Dejte si je dohromady... Představte si, jak tenhle policajt zvedá telefon a volá svému známému monitoristovi: "No ahoj, tady Jarda z XXX, tak co? No to víš... A ty? Jo, hele, prosimtě, moh bys pro mně něco udělat? Jo? Mrkni mi prosimtě na (vaše jméno)... Jo, pošli to na cýdíčku... Jasně, tak v pátek..." No a za týden má váš konkurent v ruce vaše maily, vaše rozhovory po ICQ, seznam stránek které jste navštívil, a pokud jste blb, tak i seznam filmů a kradeware co jste stahoval.

více na: ..:. DigiWeb.cz :.
2007-03-20, 14:00:35 • Média 
Dnes předávání zlatého obušku
(od dánské spojky)ilustrační foto – další foto na: ..:. nathue.dk :.


Kalendář akcí:


19.3. pondělí:
workshop ve zvířecích kostýmech – Lidový dům Norrebro

Pondělní schůze Ungdomshuset na Radničním náměstí

20.3. úterý:
udělení zlatého obušku – začátek 15.00 Radniční náměstí

..:. více zde :.

2007-03-20, 9:59:00 • Squatting 
Někteří policisté brali vyklizení Ungdomshuset osobně
(Martin Lindblom/Monsun, modkraft.dk, 19. března 2007)


Vyklizení Ungdomshuset bylo zřejmě pro několik policistů silně osobním zážitkem. V pátek se skupina policistů rozhodla pomočit tzv. ”Ground 69” a přímo po vyklizení domu se skupina policistů navzájem fotografovala na střeše domu Ungdomshuset, aby získala „trofejní fotky“. Mluvčí policie se distancuje od epizod.

..:. více zde :.

2007-03-20, 8:32:00 • Squatting 


více na: ..:. PhatBeatz.cz :.
2007-03-19, 20:49:38 • FreeTekno akce 
Na hranici bylo rušno
(Václav Tauer, Domažlický deník, 19. března 2007)


Takřka pět set osob se pokusilo překonat hranici

Furth im Wald – Přes tři sta kilometrů dlouhá česko – bavorská hranice zažila rušný rok. O nelegální přechod se vloni pokusilo 472 osob, z toho přímo na Domažlicku jich bylo sedmačtyřicet.


Podle policejních statistik jde o nárůst po určitém poklesu za poslední roky. „Jedna osoba byla zadržena ve Všerubech, čtyřiadvacet ve Folmavě a dvaadvacet ve vlacích v České Kubici,“ říká Helena Fajrajzlová, mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Plzeň.
Padesát procent ze zadržených se hranici pokusilo přejít pěšky, sedmadvacet procent se ji pokusilo překonat s pomocí padělaných dokladů a v jedenácti procentech se nelegální imigranté ukryli v dopravních prostředcích.
Těch přejelo v loňském roce do České republiky jen přes hraniční přechod Folmava – Schafberg 1,6 milionu. Osobních vozidel bylo 1,4 milionu, zbytek tvořily kamiony a autobusy. Zhruba stejný počet vozidel zamířil opačným směrem.
Kvůli vzrůstajícímu počtu pokusů o přechod hranice a vzhledem k chystanému vstupu České republiky do Schengenského prostoru chystá česká i bavorská pohraniční policie novou koncepci služby. „Podle této koncepce by měli naši policisté provádět ve spolupráci s německou policií kontroly osob i vozidel jak v příhraničí, tak i ve vnitrozemí,“ tvrdí Fajrajzlová. I po 1. lednu 2008 se ale mohou policejní kontroly na hranice vrátit. „Bude to v případě konání akcí, jako jsou CzechTek nebo fotbalové mistrovství světa,“ vysvětluje policejní mluvčí.

Graf
Statistika v dopravě na česko – bavorsko –falcké hranici.
Zdroj: GPI

Foto popis| Na hranici zabavené zbraně a jejich makety při policejní konferenci ve Furthu.
Foto autor| Foto Robert Balcar
Region| Západní Čechy
2007-03-19, 19:21:00 • CzechTek 
Komorous on-line na iDNES.cz

výběr několika otázek a odpovědí


pominu vasi minulost – na tu jiste bude dotazu dost.. zajimaly by mne jine veci – napriklad vase angazma v ordo lumen lempli, tedy podivne tetralni organizaci, zalozene (pry byvalym) fasistou danielem landou, jejiz nazev napadne pripomina nazev rytirskeho radu SS.

ODPOVĚĎ( 19.03.2007 15:41 )
Daniel Landa není bývalý fašista a obsah činnosti OLT je všeobecně znám a nemá žádné dočinění ani asociace s SS.


Dobrý den měl bych na vás dvě otázky. 1. Nemáte obavu,že by vaše nedávno medializovaná minulost spojená s StB mohla vrhnout špatné světlo na mezinárodně uznávaný útvar,kterému velíte? 2.Jaké jsou vaše hlavní výhrady vůči legalizaci marihuany? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ( 19.03.2007 15:38 )
ad 1. Tato "minulost" byla již dávno zveřejněna počátkem 90. let a v žádném případě se nikdy neodrazila v mezinárodní spolupráci NPC a našich partnerů. ad 2. Domníváme se, že současná společnost má tolik problémů s užíváním a konzumací takzvaných legálních drog, jejichž dostupnost, přestože to zákon zakazuje, je směrem k mládeži velmi vysoká, takže je nesmyslné legalizovat další škodlivou látku tak, aby k osmi procentům dětí v pátých třídách, které pravidelně kouří tabák, přibylo dalších osm procent dětí, které budou pravidelně hulit trávu


Ještě ke svatému Pavlu, jak byste vysvětlil podobnost jeho cesty s Vaší? Svatý Pavel byl za svého života také estébák a člen řádu extrémistů? Tuto informaci nemám. Děkuji.

ODPOVĚĎ( 19.03.2007 15:17 )
To byla velmi soukromá odpověď, kterou redaktoři MFD "zneužili" ke zveřejnění a nehodlám se k ní vyjadřovat.


Nechápu kampaň, která se proti Vám rozpoutala. Každý přece v mládí dělá chyby, jak s oblibou Vy, rytíři veleváženého řádu Ordo Lumen Templi říkáte. Já třeba chodíval kouřit za kostel, někdo byl náckem a mlátil lidi pro barvu pleti, Vaším snem prostě bylo stát se estébákem. Má otázka je, zda nemáte pocit, že již nastal čas pro Vás a Vaše řádové bratry, pokusit se to tu vzít pevně do ruky. Aby ti zlobiví novináři stále nevyšťourávali takové nezajímavé a nedůležité informace. Převrat by mohl vést třeba bratr Adolf Landa.

ODPOVĚĎ( 19.03.2007 15:09 )
Nic pevně tady do ruky nechci brát tady ani já ani moji přátelé.


celý rozhovor na: ..:. iDNES.cz :.

Já a moji přátelé
2007-03-19, 16:41:00 • Drogy 

Jak Jirka Paroubek vydával knihu

"Myslím si, že mě to má ukázat predevším jako člověka, aspoň pokud jde o ty texty."
Jiří Paroubek

(ČT Události 17.3.2007)


..:. více zde :.

2007-03-19, 12:05:00 • Z vesela ;) 
hosté pro tento týden:
19.03.2007 Jiří Komorous
20.03.2007 Martin Bursík
21.03.2007 Alois Hadamczik
22.03.2007 Ivan Langer

zdroj: ..:. www.Frekvence1.cz :.

2007-03-19, 9:25:20 • Média 
Kubiceho zpráva ohrožuje šéfa policie
(Radek Kedroň, iHNed.cz, 19. března 2007)


Pokud by pro Vladislava Husáka platila stejná pravidla jako pro státní zaměstnance zmíněné v Kubiceho zprávě, jeho dny v čele policie by byly sečteny. Jedinou neznámou by zůstal způsob a čas odchodu.

Drtivá většina úředníků, jejichž pochybné aktivity popisuje dokument o korupční aféře biolíh, totiž ve svých funkcích skončila. Ať už dobrovolně či vynuceně.

více na: ..:. iHNed.cz :.

Anketa deníku Právo ze 16.3.2007


Měl by policejní prezident odstoupit?

JOHN BOK, spolek Šalamoun „Logicky, když všichni vyzývají k odstoupení Čunka, měl by totéž udělat Husák a také to podezření řádně vysvětlit. Nejde o jeho první exces a hlavně nejde ani o první styk s politikem či člověkem, který je nějakým způsobem spojen s podezřelými lidmi. Pan Husák se dříve stýkal například s advokátem Sokolem, který spolupracuje třeba s Krejčířem. Připadá mi to nestandardní.“

ADRIANA KRNÁČOVÁ, Transparency International „Jsou to závažná podezření. Měli bychom počkat, jak se to vyvrbí, ale Husák by to měl vysvětlit a do doby, než vyšetřování skončí, odstoupit či být suspendován. Je možná lepší na místo policejního prezidenta dosadit někoho mimo policii, nejlépe civilistu a manažera, třeba i ze zahraničí.“

..:. více zde :.

2007-03-19, 9:11:44 • Média 


Tato akce je koordinována skupinou anti-autoritářsky smýšlejících lidí s cílem vytvořit prostor pro artikulaci kritických názorů na přítomnost protiraketového radaru USA na území ČR. Budování amerického systému protiraketové obrany, jehož je plánovaný radar součástí, nepovede podle našeho názoru ke zlepšení globální bezpečnostní situace ani k zvýšení bezpečí v ČR, nýbrž pouze zapříčiní prohloubení globálních konfliktů a povede k dalšímu zintenzivnění celosvětového zbrojení. Plánovaný radar představuje pro ČR jak bezpečnostní rizika, tak i její plné podřízení kontroverzní zahraniční politice USA.

Přijďte tedy i Vy říci své NE radaru, zbrojení a válce. Koordinátoři si v rámci této akce vyhrazují právo odmítnout participaci jakékoliv autoritářské organizace a hnutí (bolševické, fašistické, radikálně náboženské skupiny…), stejně tak jako propagaci jakýchkoliv politických stran a frakcí.

22.3.2007 – 17:00 – NÁM. SVOBODY

::: benefiční afterParty :::

20:00 – klub 7. nebe – Jánská 9

DJ Arsen (Questablists) hip hop
CutCher (ska/punk/hardcore)
Pawlač zewls (Jahly sound + Wodnya) reggae dance hall Brno production
Stripp er (old school mix)

zdroj: ..:. Protestfest.cz :.

2007-03-19, 8:27:00 • Protestní akce 
Tendenční Respekt
(Martina Augustinová, Britské listy, 19. března 2007)


Dopis na který nepřišla odpověď

reakce na článek, který publikoval týdeník Respekt 12. 3. ke kauze Ungdomshuset

Týdeník Respekt čtu velice ráda a pokládám ho jeden z nejlepších a nejvěrohodnějších tiskovin v naší zemi. Proto jsem byla velice ráda, když mi přátelé poslali kopii článku o Ungdomshuset v Kodani, zejména proto, že ostatní česká média tuto kauzu buď velice zjednodušují, nebo se jí vůbec nezabývají, píše čtenářka Martina Augustinová.

K tomu, Martina Augustinová, "Kauza Ungdomshuset" zde

O to větší bylo moje zklamání. Nemohu samozřejmě polemizovat s autorčinými subjektivními pocity okolo celé kauzy, mohu ale upozornit na faktické chyby a překrucování skutečností. V Dánsku žiji již 20 let, z toho posledních 12 let ve čtvrti Norrebro, ke které se článek vztahuje.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-03-19, 8:05:00 • Squatting 
Kazatel Kheba a jeho KrevTekk se dočkal i videoklipu ;*)

2007-03-19, 0:23:00 • Inspired by... 
Dánská policie trpí evidentně nedostatkem záchodů
(modkraft.dk, 16. března 2007, 21:53)


Dopis redakci modkraft od Kristiny Pedersenové

Právě jsem se vrátila domů z návštěvy pozemku, na kterém stál Ungdomshuset.

Vydala jsem se tam se svou sestrou abych zjistila, zda tam dorazil někdo ze Stevnsgade. Byly jsme tam jen my dvě a jedna dívka, která seděla na base od piva a vzpomínala na minulost. Má sestra a já jsme se dívaly na květiny, které byly položeny na pozemek, když přijel policejní anton s asi 10 policisty a zaparkoval u pozemku.

Udiveně jsem se zeptala sestry, co tu dělají – všude byl klid. Zhruba 5 policistů vystoupilo z antonu, šlo napříč přes pozemek a začalo močit. Uprostřed toho všeho! Sestra a já jsme se na sebe s údivem podívaly. Jaký tohle má smysl? Vetřít víc soli do rány?

..:. více zde :.

2007-03-18, 18:58:00 • Squatting 
Drogy ve sněmovně!
(DeníkŠíp.cz, 17. března 2007)


PRAHA – Tak to je šok! Poslanci, kteří rozhodují o zákonech a o tom, jak se v tomto státě žije a bude žít, zřejmě fetují. Jak ŠÍP zjistil, zákonodárci mají velice vstřícný vztah k marihuaně.

Redaktoři Šípu odebírali vzorky z moče poslanců. Narafičili jsme drogové testy na záchodky do foyer sněmovny. A dva z šesti náhodných nálezů v mušlích byly pozitivní! Pravdou sice je, že záchody používají i zaměstnanci sněmovny, asistenti poslanců, hosté a novináři, takže nelze se stoprocentní jistotou říci, že pozitivní vzorky patří poslancům, i tak je ale naše zjištění velmi závažné.

(...)

Jaké máte zkušenosti s drogami?

Jiří Čunek, vicepremiér

Sám jsem nikdy marihuanu nezkusil, ani na ni ve sněmovně nenarazil. Ale chování některých kolegů, některé projevy svědčí o tom, že tady snad nějaké psychotropní látky jsou.

Pavel Bém, primátor Prahy
Když mi bylo patnáct šestnáct, vyzkoušel jsem na vlastní kůži spoustu drog, které tu tehdy byly dostupné. Trávu, LSD, pervitin.

Jan Vidím, poslanec ODS
Nikdy jsem drogy nebral. A když poslouchám řeči například pánů Ratha nebo Zaorálka, tak jsem přesvědčený, že takhle blábolit může jedině totálně sjetý feťák!

Džamila Stehlíková, ministryně
S nelegálními drogami jsem se v politice nesetkala, jako lékař-psychiatr jsem se potkávala s lidmi, kteří drogy berou. Nemohu vyloučit, že by se mi něco třeba nedostalo nějakým způsobem do jídla.

Miroslava Němcová, místopředsedkyně sněmovny
Byla jsem někdy na večírku, kde několik lidí marihuanu kouřilo, takže nějaký dým se ke mně určitě dostal, ale sama jsem to nikdy nezkoušela, takže nevím. Vyloženě osobní zkušenost nemám.

celá zpráva na: ..:. DeníkŠíp.cz :.
2007-03-18, 12:38:00 • Drogy 

Hledání ztracených squatů

(Jan Jiřička, MF PLUS, 16. března 2007)

Fuck the Law – Squat the World!

Squatteři nejsou bezdomovci a feťáci. Většinou jsou to inteligentní a nápadití lidé, kteří jen chtějí žít trochu jinak než ostatní.

Zaberou neobývané stavení a věnují se tam vlastním aktivitám. Ano, je to většinou v rozporu se zákonem, ale jestli je to váš jediný protiargument?

Squatting se pojí s hippies, anarchisty nebo punkem a má mnoho podob. Všechny ale pojí dohromady svobodomyslnost a potřeba vlastního životního prostoru.

U nás se squatteři začali objevovat až po revoluci. Krátká historie pražských squatů je plná střetů s policií a městskými úřady, ale i nápadité kulturní produkce, houževnatosti a unikátních sociálních vazeb. O naprosté většině z nich lze nyní hovořit jen v minulém čase, ale přesto stojí za připomenutí.


..:. více zde :.

2007-03-18, 11:57:00 • Squatting 
Několik set mladých protestovalo na streetparty proti základně
(ČTK, ČT24.cz, 16. března 2007, 22:46)


Praha – Několik set mladých lidí se dnes shromáždilo na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích, aby vyjádřilo nesouhlas s umístěním radaru americké protiraketové obrany v Česku. Pořadatelé streetparty nabízeli k podpisu petice a zvali kolemjdoucí na sobotní demonstraci a pochod k velvyslanectví Spojených států.

Mezi dvěma pódii se ve večerním hodinách shromáždilo podle policejních odhadů až pět stovek mladých lidí, část z nich podepsala na místě petici proti radarům. Hudební produkce skončila podle plánu ve 22:00. Policisté poté na místě dohlíželi na odchod posledních účastníků akce.

Cílem dnešní streetparty bylo sezvat co nejvíce lidí na sobotní pochod, který začne dvě hodiny po poledni demonstrací na Václavském náměstí.

více na: ..:. ČT24.cz :.
2007-03-17, 10:30:00 • Média 
Policie pouzila životu nebezpečný plyn
(Ekstrabladet.dk, 16. března 2007, 22:04)

Policie použila životu nebezpečné patrony s plynem při nepokojích po vyklizení Ungdomshusetu.


Odhalila to televizní stanice TV2. (videostream reportáže zde)

Jedná se o slzný plyn Ferret 40 od firmy Defence Technologies, která oznámila, že tento plyn je určen k prorážení dveří či zdí. Defence Technologies varuje před použitím patron s plynem Ferret 40 v blízkosti lidí, protože může být smrtelný.

Přesto dánská policie střílela patrony s plynem Ferret 40 přímo proti shromážděním lidí a v hustě obydlených oblastech.

„Použili jsme špatné patrony, Ferret 40 mm se nesmí proti lidem použít. Udělali jsme chybu“, říká informační šéf kodaňské policie, Flemming Steen Munch stanici TV2.

..:. více zde :.

2007-03-17, 9:57:00 • Squatting 
Bývalý šéf DR obvinil vládu z nátlaku na verejnoprávne médiá
(SITA, Sme.sk, 16. března 2007, 21:40)


Bývalý šéf dánskej verejnej rozhlasovej a televíznej spoločnosti vo svojej novej knihe tvrdí, že vláda tlačila na spoločnosť pre jej kritický postoj k vojne v Iraku. Predstavitelia dánskej vlády sa vyhrážali privatizáciou dánskej vysielacej spoločnosti (DR) a požadovali pozitívnejšie informovanie o vojne, napísal vo svojej knihe Christian Nissen. Úryvky z knihy zverejnil v piatok dánsky týždenník Weekendavisen.

více na: ..:. Sme.sk :.

2007-03-17, 9:17:00 • Squatting 
Hudebník zůstane ve vězení
(Politiken.dk, 16. března 2007, 12:00)

17-ti letý chlapec, který byl zatčen v budově Ungdomshuset, zůstane ve vězení ještě 14 dní. Přespal v domě poté, co vystupoval na koncertě večer před vyklizením domu.

Další zatčení z nepokojů na Norrebro ještě také ve vězení zůstanou.

Tak zněl verdikt, když se kodaňský městský soud zabýval případy, ve kterých policie žádá, aby 28 zatčených zůstalo ve vyšetřovací vazbě.

Jedním z nich je 17-ti letý chlapec, který byl zadržen poté, co přenocoval v Ungdomshuset, kde hrál večer předtím koncert.

..:. více zde :.

2007-03-17, 6:56:00 • Squatting 
Pokojná demonstrace v Kodani
( Politiken.dk, 15. března 2007, 19:24)


Zhruba 400 mladých demonstrantů demonstrovalo proti policejní brutalitě. Člen politické strany Enhedslisten Rune Lund promluvil ke shromážděným:

..:. více zde :.

2007-03-17, 6:38:00 • Squatting 


"Já se ptám, co na naši hlavu spadne příště? ... Já se ptám, jestli v této atmosféře lze vůbec nadále pracovat. Já se ptám, jestli ono plíživé vtékání nenávisti do české společnosti a věřte soudruzi..., pánové, přátelé, bratři a také občané, i ti bývalí soudruzi – my jsme teprve první, po nás budou možná následovat přátelé ze sociální demokracie, potom budou následovat třeba zelení, třeba také modří," prohlásil. Míní, že je nutné se zamyslet nad atmosférou, která může "i hnědnout".

šéf klubu KSČM Pavel Kováčik

Poslance zasypaly letáky proti Paroubkovi (Lidovky.cz)

TV reportáže:

Události (ČT24.cz)
Televizní noviny (Nova.cz)

2007-03-16, 22:54:37 • Média 
Nová budova na Norrebro v Kodani obsazena aktivisty
(modkraft.dk, 16. března 2007, 17:33)


podle tiskového prohlášení „Iniciativy za více domu Ungdomshuset“ je škola v ulici Stevnsgade obsazena. Poznámka: o této škole bylo jednáno s radnicí ještě večer před vyklizením Ungdomshuset.
Iniciativa se domnívá, že je víc než namístě aby radnice nahradila budovu na Jagtvej 69 budovou ve Stevnsgade.

..:. více zde :.

2007-03-16, 20:39:00 • Squatting 
Langer přivítal tvrdé tresty pro úplatné policisty
(František Novák, iHNed.cz, 16. března 2007, 14:41)


Ministr vnitra tvrdí, že by odhalení korupce u kladenských policistů mělo mít odstrašující účinek na ostatní policisty.

(…)

Ministr vnitra upřesnil, že policisté nebrali pouze finanční prostředky, ale byli korumpováni i naturálně. Květinami a zabíjačkou, sdělil doslova Langer.

Ředitel inspekce ministra vnitra Zdeňek Pelc řekl, že inspekce pracuje i na dalších případech. Detaily pochopitelně odmítl sdělit. "Buďte si jisti, že pracujeme i nadále," uvedl pouze. Langer prohlásil, že se ukazuje důsledná a promyšlená práce inspekce. Pelc, kterého Langer jmenoval do čela inspekce ministertva vnitra před několika měsíci, zdůraznil, že na odhalení trestné činnosti pracovalo padesát policistů od loňského října.

Langer prohlásil, že práce policie by měla být založena na třech principech. Na službě, profesionalitě a hrdosti. Službou míní to, že občané nebudou policií šikanováni. Profesionalitou má na mysli dobré podmínky pro práci policistů a hrdostí myslí hrdost na policejní uniformu.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.Ta měla být pro tebe, Ivane.
2007-03-16, 15:58:00 • Média 
Muži StB už pro vnitro nepracují
(Jiří Reichl, Lidovky.cz, 16. března 2007, 7:42)


Obří příspěvková organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra (ZSMV) včera zažila personální zemětřesení. Ministr vnitra na hodinu odvolal ředitele úseku správy nemovitostí Jaroslava Šaldu, ředitele gastronomických provozů Jiřího Slaninu a zástupce ředitele pro zahraniční vztahy Aleše Kolešku. Jak již včera LN informovaly, všichni totiž spolupracovali s komunistickým režimem. Dva z nich přímo s StB.

„Takoví lidé nemají ve vedoucích funkcích co dělat. Nebylo jiné řešení. Jde o jasný signál, že to s otevřenou minulostí myslíme vážně,“ řekl k odvolání ministr vnitra Ivan Langer.Odvolaní šéfové úseků ZSMV měli volný pohyb po budovách ministerstva vnitra, včetně objektu, kde sídlí civilní rozvědka v Praze-Kobylisích.

více na: ..:. Lidovky.cz :.
2007-03-16, 9:42:00 • Média 
Policejního prezidenta ohrožuje kauza biolíh
(Radek Kedroň, iHNed.cz, 16. března 2007)


Vladislav Husák čelí nejvážnějšímu obvinění ve své kariéře: podle MF Dnes mohl sabotovat vyšetřování korupční kauzy biolíh

Před začátkem největší korupční aféry loňského roku si opakovaně telefonoval s někdejším šéfporadcem premiéra Miloše Zemana Miroslavem Šloufem. Podle deníku ho informoval, že se chystá operace biolíh. A Šlouf pak měl varovat ústřední postavu aféry, lobbistu Františka Vybírala.

(…)

Stínový ministr vnitra František Bublan (ČSSD) se Husáka přímo zastal. "Pan Šlouf byl tuším asistentem pana Ratha, takže spíš řešili věci kolem tehdejšího ministra Ratha," řekl. Tou dobou však probíhalo i vyšetřování kolem časopisu České lékařské komory Tempus Medicorum. V této kauze je obviněná blízká spolupracovnice exministra Ratha Eva Klimovičová z korupce. A co na to Rath? "O žádné komunikaci Šlouf – Husák nevím. Fakt nevím, co si hoši hrají za hry."

více na: ..:. iHNed.cz :.

Další info:

Výživný rozhovor s Bublanem o Husákově aféře (iHNed.cz)
Víc než jen biolíh (iHNed.cz)plná velikost zde
2007-03-16, 9:41:42 • Média 
Tajná služba zkoumá další podezření týkající se Husáka
(ČTK, ČT24.cz, 16. března 2007, 7:39)


Vladislav Husák, František Bublan Praha – Tajná služba prověřuje další podezření, která se týkají policejního prezidenta Vladislava Husáka. Podle pátečního Práva a Mladé fronty Dnes údajně z Husákova okolí unikla tajná informace o jistém ruském agentovi a jeho kontaktech u české policie. Právo píše, že se zpravodajci zaměřují i na Husákovu přítelkyni a bývalou pracovnici kanceláře ministra vnitra Jitku Mitiskovou. Podle informací deníku upozornila přes prostředníka bývalého ředitele úřadu ministra vnitra Pavla Přibyla, že je odposloucháván.

(…)

Husák má od svého nástupu do funkce zhruba před rokem a půl požádáno o prověrku na stupeň přísně tajné, která je pro tuto funkci předepsána. Nyní se podle Práva ukazuje, že s jejím získáním bude mít zřejmě velký problém. "Už ten fakt, že se prověrka tolik protahuje oproti standardní lhůtě jednoho roku, ukazuje na to, že tam není všechno v pořádku," řekl Právu bezpečnostní expert, který si nepřál být jmenován.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.
2007-03-16, 8:47:04 • Média 
Zločin doktora Komorouse
(JXD, Reflex.cz, 15. března 2007)


Mladá fronta Dnes přinesla skutečný skandál – doktor Jiří Komorous, dlouholetý ředitel Národní protidrogové brigády, nebyl za minulého režimu disidentem! Jeho životopis, ze kterého předevčírem titulní článek MF Dnes vycházel, jsem ale měl v ruce také...

více na: ..:. Reflex.cz :.

2007-03-16, 8:20:00 • Drogy 

2007-03-15, 21:16:00 • Alternativní kultura 
Vytvořte jingl pro anarchistické rádio


Dámy a pánové, vážení autoři, autorky, performeři a i všichni další kybermegausťáci

Vyhlašuji tímto nezávisle autorskou soutež o nejlepší Jingl pro Radio Anarchy.

Pravidla nejsou žádná, abychom se drželi ducha anarchie a je pouze na vás jakým způsobem věc vyvedete.

Nejlepších 5 děl bude oceněno poukázkou na útratu ve výši 500,400,300,200 a sto kaček v Info Cafe Krtkova Kolona.

Průběžné výsledky soutěže budou k dispozici na Wiki Rádia

Uzávěrka a vyhodnocení soutěže proběhne ve středu 18tého dubna od 18ti hodin v Krtkárně. Těšíme se na vaše výtvory.

zdroj: ..:. wiki.csaf.cz/radio_anarchy :.
2007-03-15, 17:48:55 • Přišlo e-mailem 
Je cosi shnilého ve státě dánském...
(Houdy, CzechCore.cz, 14. března 2007, 23:20)


Vyklizení kodaňského obsazeného domu Ungdomshuset se díky rozsáhlým třídenním pouličním nepokojům dostalo široké publicity i v korporativních médiích. Zprávy z Kodaně ale nešly dál než právě k pouličním konfrontacím...

(...)

Demolice domu začala 5. března. Maskovaní dělníci ve strojích se zakrytými logy firem za masivními policejními zátarasy srovnaly Ungdomshuset se zemí. Bitva byla prohrána, válka však trvá. Mimochodem, sabotážní akce proti firmám, které se podílely na demolici, už začaly. Jedna z těchto firem, 3x34 Transport, dokonce okamžitě přerušila práce poté, co ji nešťastnou náhodou shořely dva nákladní automobily...
V samotném Dánsku pokračují mohutné protesty. 10. března pochodovalo Kodaní asi čtyři tisíce lidí, solidární akce se před dánskými konzuláty (a občas i uvnitř) konají po celém světě. Jedna, byť s ne příliš silnou účastí, proběhla i v Praze. Přes dvě stovky lidí zatčených během pouličních nepokojů v Kodani jsou stále za mřížemi, i přes to, že jiných sto bylo propuštěno počátkem tohoto týdne.
Nejmenovaný kodaňský aktivista však vidí i přes ztrátu Ungdomshusetu budoucnost optimisticky: „Samozřejmě, lidi velmi mrzí ztráta tohoto velmi, velmi speciálního místa. Na druhou stranu, dala se dohromady spousta lidí, pro které tento dům hodně znamenal. Vytvořilo se celé hnutí. Spousta lidí se poprvé v životě organizuje. Během posledních tří měsíců se zapojilo velké množství nových lidí a čeká nás spousta dobrých věcí. Máme tu teď mnoho lidí, kteří nechtějí jen jeden svobodný dům, ale hodně, hodně takových domů“.

více na: ..:. CzechCore.cz :.
2007-03-15, 17:35:00 • Squatting 


Foto popis| Na 900 příslušníků pořádkových jednotek Policie a Armády ČR nacvičovalo včera v Milovicích na Nymbursku zásah proti fotbalovým fanouškům. Zapojilo se také patnáct policistů z 2. útvaru Pohotovostní policie Berlín, kteří se budou podílet na vyhodnocení celého cvičení. Nezbývá než jen doufat, že podobné chvaty a hmaty budou policisté používat proti chuligánům na fotbalových stadionech a že si nebudou chtít podobně „zacvičit“ třeba na příštím CzechTeku.

zdroj: Metro 15.3.2007

2007-03-15, 14:35:00 • Média 
Bublan míní, že Husákovy kontakty se Šloufem s biolihem nesouvisí
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 15. března 2007, 11:32)


Praha – Bývalý ministr vnitra František Bublan (ČSSD) si myslí, že kontakty policejního prezidenta Vladislava Husáka s kontroverzním podnikatelem Miroslavem Šloufem nesouvisely s korupční aférou biolíh.

více na: ..:. ČeskéNoviny.cz :.

Užasný, co ten Bublan všechno neví. Takže policejní prezident pomáhal Šloufovi s předvolební kampaní doktora Ratha?! Taky dobrý, Františku.

2007-03-15, 12:48:43 • Média 
Gogo šou
(Jindřich Šídlo, iHNed.cz, 15. března 2007)


Jiří Komorous zvaný Gogo je mužem velkých slov a gest. Tvrdý policista s image přestárlého seržanta americké armády rozbíjí co chvíli mezinárodní gang nebo aspoň nemilosrdně kosí marihuanová políčka. Jako citlivý vlastenec sní s Danielem Landou a Janem Vidímem o lepším zítřku pro naše děti v řádu Ordo Lumen Templi...

více na: ..:. iHNed.cz :.

2007-03-15, 8:59:00 • Drogy 
Komorous toužil být důstojníkem StB
(Petr Sehnoutka, iHNed.cz, 15. března 2007)


O Jiřím Komorousovi se už několikrát spekulovalo jako o budoucím policejním prezidentovi. V roce 2004 získal titul Policejní velitel roku. Čtrnáct let vede Národní protidrogovou centrálu a je jednou z "tváří" české policie.

(…) Navíc se za něho vždy postavili všichni ministři vnitra – Janem Rumlem počínaje a nyní Ivanem Langerem konče. Tomu stejně jako policejnímu prezidentovi Vladislavu Husákovi stačí, že Komorous má lustrační osvědčení. A tak patrně ani nové informace Komorousovým postavením neotřesou.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-03-15, 8:32:00 • Drogy 
Husák čelí podezření, že varoval aktéry korupční kauzy biolíh
(ČTK, ČT24.cz, 15. března 2007, 7:34)


Praha – Policejní prezident Vladislav Husák čelí podle dnešní Mladé fronty Dnes podezření, že se zapletl do korupční aféry biolíh, při níž byli loni na jaře pozatýkáni lobbisté a státní úředníci z ČSSD. Podle jedné verze, která se nyní prověřuje, mohl Husák varovat některé aktéry korupční kauzy před policejním zátahem, jenž se na ně chystal. Přišla na to Bezpečnostní informační služba (BIS), když na žádost Národního bezpečnostního úřadu prověřovala Husákovy kontakty, píše MfD.

Policejní prezident si podle listu začátkem loňského roku před pozatýkáním biolihového gangu intenzivně telefonoval s podnikatelem a bývalým poradcem expremiéra Miloše Zemana Miroslavem Šloufem. "Husák si se Šloufem volal asi osmkrát. A bylo to hned poté, co zvláštní policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) přišel vedení policie informovat, že se chystá akce biolíh," řekl MfD zdroj, který má o vyšetřování detailní informace.

Šlouf se pak podle listu spojil s hlavním podezřelým v kauze biolíh, olomouckým lobbistou Františkem Vybíralem a varoval ho, ať se do ničeho neplete. Podle zpravodajců, kteří na případu pracují, neměl Šlouf podle výpisů telefonních hovorů kontakt s žádným jiným policejním funkcionářem než s Husákem.

(…)

Na podezření týkající se Husáka se podle MfD nepřišlo už dříve jen kvůli vážné administrativní chybě. Policejní útvar ÚOOZ, který kauzu vyšetřoval a Vybírala odposlouchával, špatně vyhodnotil jedno telefonní číslo. ÚOOZ si myslel, že číslo z prezidia, s nímž Šlouf komunikuje, patří vysoce postavenému důstojníkovi z odboru vnitřní kontroly Jaroslavu Hlaváčkovi. Až teprve před čtvrtrokem BIS přišla na to, že je to chyba, protože číslo patří Husákovi, píše MfD.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.
2007-03-15, 8:31:00 • Média 
Malými pravdami zakrýt velké lži
(Jan Beneš, NeviditelnýPes.cz, 15. března 2007)


Včera 14. března 2007, věnovala MF Dnes šéfovi naší protidrogové centrály doktoru Komorousovi, článek na titulní straně i uvnitř listu.
Následující poznámka byla samozřejmě odeslána i redakci.

Nemohu si pomoci, ale musím mít za dáno, že tento článek tak široce věnovaný jedinému člověku, je dán snahou skrývat za malé pravdy velké lži a pravděpodobně i neznalost.

(…)

Zůstáváme tedy u toho, že „kdosi“ okopíroval jeho dvacet let starý dopis z jeho osobního svazku ministerstva vnitra. Jaképak asi byly zámysly tohoto „kdosi“? Kdo je onen „kdosi“, kdo má přístup do archivu a volně si tam dělá kopie? A není zájem „kohosi“ v osobě doktora Komorouse zneschopnit a vrhnout pochybnosti na jedinou součást naší policie, jíž se vyhnuly maléry? Komu to vadí? Droga podlomila civilisace předkolumbovské Ameriky a je toho schopná i u civilisace naší. Té jediné, v níž chceme a umíme žít. A tomu má podle mne sloužit i toto barnumské vyprávění o doktoru Komorousovi. Z 900 estébáků kdysi sloužících u StB a dosud sloužících, byla vybrána osoba, která u StB nikdy nesloužila. A přičten jí význam na úrovni expředsedy vlády Tošovského.

více na: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
2007-03-15, 8:21:00 • Drogy 
Komorous je v kolonce „hodný estébák“
(Krystyna Wanatowiczová, Lucie Tvarůžková, iDNES.cz, 15. března 2007, 0:07)


Šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous stále zlehčuje svůj vztah k bývalému režimu. A to navzdory faktu, že MF DNES zveřejnila dopis, v němž před dvaceti lety chválil například sovětskou okupaci. Ve středu dokonce rozeslal sms zprávu, v níž se přirovnává ke svatému Pavlu.

(...)

SMS zpráva Jiřího Komorouse

(doslovný přepis)

Vazeni moji nadrizeni, vazeni pratele, spolupracovnici z policie, novinari, kamaradi, rockeri, bratri ve vire a duchovni, senatori, poslanci, advokati, predstavitele protidrogovych organizaci, motorkari, predstavitele disentu, bojovnici proti komunismu, a vsichni vy, kteri jste me dnes poslali desitky a desitky sms!

Hluboce a z celeho srdce dekuji za vyrazy podpory, duvery a pochopeni pro chyby a omyly meho mladi na me ceste poznani, ktere jsem nikdy nezastiral! Ony dve damy z MFD tezko pochopi me pocity pri otvirani expozice lagru Vojnanebo pri mavsteve Muzea 3.odboje, ci kazdorocne pri kladeni vencu obetem perzekuci totality a podporu veteranu KPV, kteri plni pochopeni vyjadruji me duveru. Nebo prozitky na me duchovni ceste a poznani nyni k blizicimu se krtu. Nebo, kdyz jsem se musel x-krate skryvat po uspesnych akcich protidrogovky a objevovali se infromace o mem zavrazdeni.

I proto vas vsechny zadam nehnevejte se na ony dve pani. Jsou jen pouhymi nastroji! Ten, kdo s plnym vedomim uziva kradenou vec, je hoden stejne "ucty" jako zlodej sam. Je na stejne urovni! Ja jim odpoustim.

A je me i jedno kdo a proc je v pozadi. Myslim si, ze ve svetle 17 let tvrde valky proti narkobyznysu a uderu, jez jmse mu zasadili a zasazujem, je to dost zrejme!

Pro me je rozhodujici ta fantasticka odezva od vas vsech a to, co jsem veteranum KPV kdysi na lagru Vojna slibil! ZE DA-LI BUH NIKDY JIZ ZLU NEUSTOUPIM! MYM PATRONEM JE SV.PAVEL! I PRAVE PRO PODOBNOST CESTY! DEKUJI A SALOM!

JK.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-15, 8:04:00 • Drogy 
Kosmeticky ošetřené policejní báchorky

Dnes se v Milovicích konalo policejní cvičení zásahu těžkooděnců proti útočícímu davu. Podle policie byl nácvik zaměřen proti fotbalovým výtržníkům čí střetu extremistických skupin.

Roztomilé je, jak se policejní prohlášení vyhýbají pojmům technoparty. Přitom ještě loňské cvičení v Balkové bylo záměrně koncipováno jako zásah proti "hromadné nepovolené akci".
Ovšem na vnitru přece jen sedí „nová“ politická garnitura a ta se, zdá se, snaží alespoň o kosmetické změny. Na zásadní jaksi nemá.
Takže veškeré asociace s mlýneckým Czechtekem jsou oficiálně zapovězeny. Technaře nahradili hooligans. Pokrok.
Přitom tzv. nové standardy pro zásahy při masových akcích jsou bezprostředním důsledkem policejní řeže u Tachova. Po dvou letech se represivní moloch probírá a s velkou slávou ohlašuje převratné novinky typu, která část policejní hierarchie za akci odpovídá, dokumentaci policejního zákroku či světe div se, záznamy policejní komunikace během akce.
Zvláštní je, že tyhle „novinky“ policie vyhlašovala již loni. Zřejmě na ně přes zimu zapomněla, tak si teď dává opáčko.
Což o to, propaganda je to hezká. A české média ji svorně, bez sebemenší reflexe či kritiky poslušně šíří. Jenže v reálu je to trochu jinak. Stále totiž platí, že od uniforem a jejich obušků je lépe se držet co nejdál. Jinak se vám může snadno stát, že vám zatknou klíčky od auta nebo že ucítíte při otáčení policisty jeho tonfu na svém těle.
Případně když nepoběžíte dost rychle dopadnete jako Vitex a další odchycení antifašisté z Berouna či Přerova.


Policejní manévry v médiích:
Společné cvičení pořádkových jednotek několika krajských policejních správ (MVČR.cz)
Policisté, vojáci a hasiči nacvičovali zákrok proti chuligánům + video (Nova.cz)
Policie zavádí nové standardy pro zásahy při masových akcích (ČT24.cz)

Loňské cvičení:
Policejní figuranti přesvědčivě ztvárnili dav omámený alkoholem a drogou (Karlovarské noviny 21.7.06)
Podle Novinek.cz bylo policejní cvičení fiasko (Novinky.cz 20.7.06)
Policie cvičí CzechTek. Naučí se to? (Aktuálně.cz 21.5.06)
Cvičení nebo demonstrace moci? (TK Strany Zelených 19.5.06)
Policejní cvičení proti hromadné nepovolené akci (MVČR.cz 18.5.06)
2007-03-15, 0:36:00 • Komentáře / názory 
Hnědá historie opět straší
(Jan Prášil, iHNed.cz, 14. března 2007, 10:20)

S rozpaky nad recesistickým filmem Daniho Levyse "Můj vůdce – Skutečně pravdivá pravda o Adolfu Hitlerovi", přirovnáními kancléřky Merkelové k Hitlerovi na stránkách polského magazínu "Czas!" a geografickými jmény pojícími se k Hitlerovi, se v Německu opět vynořuje nutnost vyrovnat se s hříchy hnědé minulosti.

Tentokrát se týká odebrání Hitlerova čestného občanství v městě Bad Doberan, místě konání summitu G8 a německé státní příslušnosti vůbec.

více na ..:. iHNed.cz :.

2007-03-14, 23:30:00 • Média 
Židovského novináře hlídali v Německu neonacisté
(iDNES.cz, 14. března 2007, 19:53)


Prorůstání extrémní pravice do policejních složek se neubránili ani Němci. Deník Bild zjistil, že tři bývalí tělesní strážci Michela Friedmana, jsou neonacisté. Friedman je židovský novinář a patří k nejohroženějším lidem v Německu.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-14, 23:04:03 • Média 
Polské firmy chtějí stavět na pozemku Jagtvej 69
(DR.dk, 14. března 2007, 6:35)


Dlažební kostky, křik a zloba. Toho se polští dělníci nebojí. Chtěli by pracovat pod policejní ochranou a postavit kulturní dům na ulici Jagtvej 69 – poznámka: místo, kde před stržením stál Ungdomshuset.

..:. více zde :.

2007-03-14, 20:37:00 • Squatting 
CIA a tajné lety
(Ignacio Ramonet, Le Monde diplomatique, 14. března 2007, 10:55)


Nestydatost? Cynismus? Perverzita? Jak kvalifikovat postoj evropských vlád, přistižených in flagranti deliktu komplicity s cizí tajnou službou v záležitosti tajných únosů desítek podezřelých, zavlečených do tajných vězení a podrobených mučení? Je možné si představit bezostyšnější popření práv lidské osoby?

Dvě nedávné události svědčí o vládnoucí schizofrenii. Nejprve je to 7. února v Paříži slavnostní podpis většiny evropských vlád konvence Spojených národů proti „násilnému zmizení“ (1), která používání tajných vězení stíhá. A potom přijetí zprávy (2), která obžalovává tytéž státy ze spolupráce s americkou Central Intelligence Agency (CIA) při tajných únosech, Evropským parlamentem ve Štrasburku.

více na: ..:. Vulgo.net :.
2007-03-14, 17:54:00 • Média 
Proč nepojedu na setkání Charty 77
(Vladimír Hučín, Virtually.cz, 14. března 2007)


Když jsem před několika dny dostal pozvánku do Prahy na setkání CH 77, které se koná dne 13.března 2007 při příležitosti 30.výročí jejího vzniku, nejprve jsem váhal, ale nakonec jsem se po zralé úvaze rozhodl, že se tohoto setkání raději nezůčastním. Vcelku mne to i dost mrzí, neboť bych se tam rád setkal se statečnými, bývalými politickými vězni jako např. s Rudolfem Battěkem, Jiřím Gruntorádem a dalšími.

Také bych se tam mohl bohužel setkat s několika lidmi, kteří se jako chartisté, velmi iniciativně zasazovali v r. 2000 za mé nezákonné propuštění z BIS, následné zatčení a uvěznění. Abych byl konkrétní, tak zde v této negativní souvislosti zmíním např. Jana Prince, Květoslavu Princovou, Františka Stárka, Jaroslava Jíru, Petra Uhla, Jaroslava Baštu, ale také Václava Havla, který mohl z titulu svého úřadu zabránit zločinnému spolčení proti mé osobě, ale v rozhodujícím okamžiku raději strčil hlavu do písku.

více na: ..:. Virtually.cz :.
2007-03-14, 17:41:53 • Komentáře / názory 
Česká republika nedodržuje mezinárodní závazky
(tisková zpráva, LLP.cz, 14. března 2007)


TISKOVÁ ZPRÁVA LIGY LIDSKÝCH PRÁV A MEZINÁRODNÍ FEDERACE LIDSKÝCH PRÁV

Výbor OSN proti rasismu o ČR: odstraňte segregaci romských dětí ve školství, zajistěte spravedlnost pro sterilizované romské ženy, zřiďte nezávislý orgán pro šetření stížností na policisty.

„Závěrečná doporučení Výboru představují opakované varování České republice, že nedodržuje svoje mezinárodní závazky. Kritika se dotýká řady problémů, o nichž předchozí vlády věděly, ale zanedbávaly je. Situace se tudíž nelepší, ale spíše zhoršuje. Proto by odpovědné orgány měly tato doporučeni co nejdříve realizovat v praxi,“ shrnuje Kratochvíl.

..:. více zde :.

2007-03-14, 14:58:01 • Přišlo e-mailem 
Policejní prezident hostem Václava Moravce

Proč odcházejí policisté ze služby? Může za to nový služební zákon? Kdy budou všechny služebny vybaveny počítači? Proč trvají tak dlouho vyšetřování závažných kriminálních případů? S Václavem Moravcem bude o těchto otázkách diskutovat policejní prezident Vladislav Husák.

Rozhovor je vysílán živě ve středu 14.3. od 18,00 hodin.

zdroj: ..:. Impuls.cz :.

2007-03-14, 14:00:00 • Média 
Můj celoživotní cíl: služba v StB
(Lucie Tvarůžková, Krystyna Wanatowiczová, MF DNES, 14. března 2007)


KOMOROUS A STB

Dnes je Jiří Komorous šéfem elitní protidrogové policie. Špičkovým policistou chtěl být už před dvaceti lety. Požádal o přijetí ke komunistické tajné policii a napsal dopis, ve kterém velebil socialismus, sovětskou okupaci a StB. Jeho dnešním nadřízeným to nevadí.

(…)

Ke Komorousově minulosti byli shovívaví už i Langerovi a Husákovi předchůdci. Při nástupu do svých funkcí obvykle slibovali, že si na něj posvítí. Nakonec vždycky konstatovali, že je dobrým odborníkem na svém místě a jeho zkušenost s rozvědkou byla jen bezvýznamnou epizodou. „Nebudu se k tomu vyjadřovat. Okolnosti už si nepamatuju,“ řekl Jan Ruml. Právě za jeho ministrování Komorous začal šéfovat protidrogovému odboru.

Jiří Komorous patří k velmi populárním policistům. A to i díky svému přátelství s šéfem bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny JanemVidímem (ODS), bývalým policejním náměstkem Miroslavem Antlem nebo zpěvákem Danielem Landou. Národní protidrogová centrála je považována za jeden z nejúspěšnějších policejních útvarů. Kritici však namítají, že jsou její úspěchy zveličovány.

více na: ..:. MFDnes.cz :.
2007-03-14, 13:26:00 • Drogy 
Komorous velebil ruskou okupaci a StB
(Lucie Tvarůžková, Krystyna Wanatowiczová, iDNES.cz, 14. března 2007, 1:03)


"Mým celoživotním cílem je služba ve složkách StB a zde dosáhnout úrovně velmi dobrého odborníka." Tak se v roce 1987 Jiří Komorous, dnes šéf Národní protidrogové centrály a jeden z nejmocnějších policistů, hlásil do komunistických tajných služeb. Vyplývá to z dopisu, který má MF DNES k dispozici.

(…)

Jeho kádrový profil byl dokonalý. Pro represivní složky dlouho a dobře pracovali jeho otec i strýc. On sám sbíral politické funkce a vyznamenání už od pionýra. V KSČ byl od třiadvaceti let.

(…)

Nadřízení šéfa Národní protidrogové centrály se zlehčováním minulosti nemají žádný problém.

"Vím, že Jiří Komorous před rokem 1989 u bývalé komunistické rozvědky pracoval. Podle výsledku lustrace ve smyslu malého lustračního zákona podmínky předepsané pro funkci ředitele Národní protidrogové centrály splňuje," uvedl Langer. A téměř totožně se vyjádřil policejní prezident Husák.

více na: ..:. iDNES.cz :.

Další info:
Kateřina Jacques žádala Langera, aby se vyjádřil k estébácké minulosti Jiřího Komorouse (15.1.2007)
Tajný rozpočet plukovníka Komorouse a další nepochopitelnosti (27.11.2007)
Nesestřelitelný Komorous (21.2.2006)
Penc: Estébáci a bývalí funkcionáři na vysokých postech (21.2.2006)K estébé bych rád, a je to na mě doufám znát …
2007-03-14, 8:30:00 • Drogy 

2007-03-13, 23:21:00 • CzechTek 
Dánští advokáti: vazby by měly jít před nejvyšší soud
(Politiken.dk, 12. března 2007, 23:06)


Ve hře jsou právní principy. Proto chce řada dánských advokátů, aby se Nejvyšší soud zabýval tím, zda věznění tak velkého počtu osob v souvislosti s nepokoji na Norrebro bylo protizákonné.

Je v pořádku uvěznit osoby, na které se nevztahuje konkrétní podezření?

Tuto otázku by měl zodpovědět Nejvyšší soud, myslí si obhájci, kteří připravují výběr 4-5 reprezentativních příkladů různých zatčení.

..:. více zde :.

2007-03-13, 23:03:00 • Squatting 
Rusko už zase nelze kritizovat?
(Petr Placák, iHNed.cz, 13. března 2007)


Když loni 10. října v Praze protestovali před ruským velvyslanectvím dva Gruzínci proti panským manýrům Ruska vůči své vlasti, činili tak s vědomím, že jsou ve svobodné zemi. Jenže, jak se dnes ukazuje, kosa padla na kámen.

Připomeňme, oč šlo: Jimi Dabrudašvili a Zurab Laliašvili rozvinuli před ruským velvyslanectvím transparent, na kterém byl nakreslen ruský voják s hákovým křížem, jak holínkou šlape po Gruzii. Nápis hlásal "Ruská duma: Mrtvý Gruzínec, dobrý Gruzínec." Plakát nejen kritizoval chování Putinova Ruska vůči jeho malým sousedům, ale reflektoval i staletou zkušenost Gruzie s imperiálním Ruskem. Jeho smysl měl být v zemi se zkušeností 21. srpna 1968 zřejmý. Ale není.Státní zástupkyně Jindra Janáčová: Vyvolávání nenávisti to já poznám.

(…)

Janáčová má pravdu: jednání obou Gruzínců lze opravdu považovat za trestné. Nikoli ovšem podle zákona, který má chránit proti projevům politického extremismu, nýbrž podle někdejšího paragrafu o hanobení státu světové socialistické soustavy a jejího představitele. V této souvislosti se nabízí celá kupa otázek: Je to od Janáčové úmysl, nebo jen projev absolutní nekompetentnosti? Co má co dělat člověk s myšlením vyšetřovatele StB na postu státního žalobce demokratické země? Proč má soudy (a daňové poplatníky) nekompetentními žalobami zatěžovat státní zástupce, který postrádá základní pojem o právech občanů a obyvatel České republiky? Na čí pokyn bylo zahájeno trestní stíhání? Chovalo by se státní zastupitelství podobně agilně, kdyby šlo o protest proti vládě nějaké zastrčené africké lidově demokratické republiky? Začalo státní zastupitelství oba Gruzínce stíhat proto, že to jsou cizinci pocházející ze země mimo EU, která nemá příliš silné mezinárodní postavení? Troufl by si státní žalobce stíhat přední české noviny, kdyby otiskly karikaturu Putina s hitlerovským knírkem, jak v holínkách mašíruje po mrtvolách Čečenů? Pokračovat by se dalo libovolně dlouho.

celý komentář na: ..:. iHNed.cz :.

další info:
Gruzíni nevinní, demonstrovat se smí (Aktuálně.cz)
reportáž Událostí ČT zde: ..:. ČT24.cz :.
Události, komentáře – John Bok a „vynikající“ šéf protiextremistického Jiří Kopečný: ..:. ČT24.cz :.
2007-03-13, 22:09:00 • Média 
Pink Freud: Dziwny jest ten krajAdd to My Profile | More Videos

zdroj + více na ..:. M-City.org :.
2007-03-13, 14:56:00 • Alternativní kultura 

Kauza Ungdomshuset

(Martina Augustinová, Britské listy, 13. března 2007)

Demonstration for Ungdomshuset

Počátkem března letošního roku přinesla většina světových médií zprávy o nepokojích v Kodani, ale kromě hořících aut a pouličních protestů se pozadím vzniklé situace příliš nezabývala. Jedinou doplňující zprávou byla informace o tom, že protestují squatteři z domu Ungdomshuset, kteří byli vystěhováni policií. BBC a CNN vyslala pohotově do Kodaně své korespondenty, ale zájem zahraničních médií uhasl spolu s pouličními ohni. Kauza Ungdomshuset pro okolní svět skončila.

Dánská média však nadále kauze věnují většinu svého prostoru. Jsou si totiž dobře vědoma toho, že kauza neskončila, jen se dostala do nové etapy. A těch bylo za 25 let trvání Ungdomshuset již několik. Abychom mohli lépe porozumět této komplikované kauze, která rozdělila občany Dánska na několik táborů, musíme se na chvíli vrátit na počátek osmdesátých let.

...


..:. více zde :.

2007-03-13, 9:09:00 • Squatting 
Anarchisté v Domě Boha Otce
(Daniela Vrbová, Respekt, 12. března 2007)


Jak naložit s chátrajícím objektem, bývalým sídlem dělnického hnutí? Zatímco Přerov bez boje ustoupil strojům, v Kodani rebelové vyvolali střety s policií.
Když před rokem svět viděl dánské vlajky i ambasády hořící po publikaci karikatur proroka Muhammada v deníku Jyllands-Posten, média měla jasno: „Nejhorší mezinárodní krize pro Dánsko od druhé světové války.“

..:. více zde :.

2007-03-13, 9:05:00 • Squatting 
Švédská vláda chce špehovat emaily
(Jan Handl, DigiWeb.cz, 12. března 2007, 10:31)


Švédští nejvyšší představitelé plánují povolit své bezpečnostní službě neomezené kontrolování emailů a telefonátů bez soudního povolení.

více na: ..:. DigiWeb.cz :.

anglický zdroj: Olofsson claims Sweden has tapped phones 'for decades' (TheLocal.se)

2007-03-13, 8:10:00 • Média 


Jsme bojovníci armády OKO. Narodili jsme se tak jako všichni, otroky hlouposti a lhostejnosti … ..:. OKOcrew.ic.cz :.
2007-03-12, 23:26:00 • Alternativní kultura 

2007-03-12, 18:58:00 • Protestní akce 
Akce obsazeného domu skončila – 14 zatčených
(Politiken.dk, 12. března 2007, 16:35)
Akce, při které aktivisté obsadili kodaňskou budovu skončila a policie právě odvezla 14 aktivistů pryč. Jedná se o budovu „Kodaňské nemovitosti“, která spravuje obecní budovy radnice.

Akce trvala méně než hodinu, po té se dostavila policie s plnou výzbrojí.

Obsazení budovy začalo ve půl třetí odpoledne tím, že zaměstnancům byly rozdávány šlehačkové dorty, hrálo se na kytaru a vyvěsil se banner: „Více domů Ungdomshuset“.

..:. více zde :.

2007-03-12, 17:23:00 • Squatting 
Politici žádají objasnění zásahu na Norrebo
(Politiken.dk, 12. března 2007, 13:11)


Několik mluvčích politických stran žádá ministryni spravedlnosti, aby se zabývala policejními akcemi při nepokojích na Norrebro. Poslední možností může být nezávislé vyšetřování.

Stížnosti na hromadná zatýkání, mladiství vězněni společně s dospělými a ponižování zatčených.

Nyní žádá několik stran dánského parlamentu ministryni, aby se vyjádřila k práci policie při nepokojích v období od 1. března.

..:. více zde :.

2007-03-12, 16:15:00 • Squatting 
Ungdomshuset teď
(od kodaňského zpravodaje)


Aktivisté obsadili v pondělí 12. 3. 2007, krátce před 15.00 jednu z kodaňských obecních budov v ulicie Gyldenlovsagade.

V tiskové zprávě aktivisté říkají, že mají přímý vztah k Ungdomshuset.

Jedná se o skupinu zhruba 30 mladých z Kodaně. Vyvěsili banner, velký asi 15 čtverečních metrů, s textem:

„Prostor pro různorodost – Ungdomshuset teď“ a obrázek myšek z dánského kreslenému filmu Cirkeline.

Aktivisté odmítají opustit budovu dřív, než získají nový Ungdomshuset. Podtrhují, že tato akce není násilná.

více na: ..:. Modkraft.dk :.
2007-03-12, 16:15:00 • Squatting 
Další „bitva extremistů“ tentokrát v Přerově
(Ondřej Slačálek, a-kontra.cz, 11. března 2007)


Přijet v sobotu 10. března do Přerova a projet se kolem nádraží znamenalo vstoupit do rozjitřeného města. V několika blízkých ulicích hlídají Romové s baseballovými pálkami, kteří byli krátce předtím napadeni neonacisty. A hned u nádraží zase je možné zahlédnout skupinku punks, z nichž jednoho předtím neonacisté zmlátili natolik, že i zdálky je vidět krev na jeho hlavě. Policajti, kteří mu před násilníky na nádraží nepomohli (ač jich v místě hlídkuje neobyčejné množství), nyní u skupinky punks stojí a nejspíš se věnují kontrole občanek nebo jiné veledůležité aktivitě. Nad Přerovem mezitím létá policejní vrtulník…

více na: ..:. a-kontra.cz :.

K akcím nácků také: Extremisté se schovávají za vlastenecká hesla (iHNed.cz)

2007-03-12, 8:17:00 • Protestní akce 
Shrnutí situace v Dánsku – neděle 11. března 2007
(od kodaňského zpravodaje)


Výjimečný stav ve dvou čtvrtích Kodaně

V sobotu, 10.3., zavedla dánská policie v Kodani dvě zóny, kde platí zvláštní paragraf dánské legislativy – jde svým způsobem o zóny výjimečného stavu. Jedná se o Norrebro, kde stál Ungdomshuset a Christianshavn – kde leží Christiania.
Tento výjimečný stav platí zatím do 19.3. a dává policii možnost osobních prohlídek bez udání důvodu.

zdroj: ..:. Politiken.dk :.... ale protesty jedou dál. ... další fotky: ..:. zde :.

..:. více zde :.

2007-03-11, 23:35:00 • Squatting 
Antifašistické fiasko v Přerově
(krtek, 10. března 2007)


Skupina nacistů si udělala seminář na náměstí T.G.M. v Přerově, za přihlížení místních obyvatel. Proti komunismu skandovali hesla jako nic než národ nebo hahaha antifa.
Antifašisty držela policie v postranních uličkách. Díky stupidnímu nápadu, sejít se kilometr od srazu nacistů a odklonění jejich průvodu policií, jsme se na náměstí dřív nedostali. Policie klasicky předcházela násilí mlácením lidí, včetně novinářů. Následovalo samozřejmě trdičně stupidní zpravodajství ČT o extrémistech, protestujících proti příznivcům krajní pravice..

Nešizený report bude na www.antifa.cz.

fotoreport zde: ..:. Krtek.wbs.cz :.

zpráva ČTK z Přerova na: ..:. Romea.cz :.2007-03-11, 18:51:00 • Protestní akce 
Policisté v zajetí hvězdiček
(Jaroslav Spurný, Respekt, 5. března 2007)

Ochránce zákona zajímají hlavně peníze a hodnosti


Je to nečekaná událost sledovat české policisty, jak vytáčejí sirény, hromadně pískají a mávají transparenty. Strážci pořádku u nás ještě nikdy nedemonstrovali, takže to pozornost určitě vyvolává.
Jen málokdo však při sledování záběrů protestujících věděl, o co vlastně jde. Veřejnost jen matně tuší, že jde o peníze. Tady ale už pozornost končí, vždyť policisté mají mnohem větší problémy, než jsou sumy na výplatních páskách. Policejní sbor je v těžké krizi, není schopen podávat profesionální výkony, je považován za zkorumpovaný a má slabé velení. O tomto problému policisté nemluví, možná jim ani nedochází, že pověst jejich profese je až tak špatná. A to je jejich největší problém.

..:. více zde :.

2007-03-11, 12:24:00 • Média 
Ideologie, nebo úchylka?
(JXD, Reflex.cz, 1. března 2007)


Neonacistické aktivity máme tendenci posuzovat striktně prizmatem ideologie, kterou neonacisté hlásají. Když se však podrobněji podíváme na reálie života neonacistických skupinek, musíme si položit otázku: Je to ideologie, nebo sexuální deviace? Vždyť černá gumová uniforma SS je tak lákavá!

Antifašistická akce je podle našich úřadů „extremistická skupina“ na levém pólu politického spektra. Její hlavní náplní je monitoring činnosti neonacistických skupin a fyzické útoky (bití) sympatizantů neonacistické ideologie. Na konci loňského roku se na jejím webu objevily fotografie, z nichž jednu vidíte jako doprovod tohoto textu, se sarkastickou poznámkou, že takhle to dopadne, když neonacista používá Windows. Ergo – fotografie nějakému bílému vlastenci vytáhl na dálku z nechráněného počítače levicově orientovaný hacker.

více na: ..:. Reflex.cz :.
2007-03-11, 10:49:45 • Média 
Landa se bojí, že zkrachuje
(WebTV.iDNES.cz, 8. března 2007, 11:00)
Zpěvák a skladatel Daniel Landa se bojí, že zkrachuje kvůli nezájmu diváku a špatným kritikám filmu Kvaska. Svěřil se s tím Tereze Tobiášové, moderátorce pořadu iDNEStv Na skok.

originální myšlenkové pochody mistra zachyceny ve videorozhovoru na: ..:. WebTV.iDNES.cz :.

2007-03-11, 10:34:18 • Média 
Zpravodajství Českonáckovské televize

Napadení Romů nácky odbyde hlavní zpravodajská relace jako banalitu, aby mohla dát dala prostor plkům mluvčím kryptofašistům.

Heil Hitler Janečku!


2007-03-10, 19:20:14 • Vládní lži a jiná svinstva 
Demonstrance za Ungdomshuset zahájena bez problémů
(Politiken.dk, 10. března 2007, 15:43)


Pár tisíc demonstrantů se sešlo na Radničním náměstí s požadavkem nového domu mládeže v Kodani.

Kde teď máme být – zní při demonstraci za Ungdomshuset na Radničním náměstí.

Podle policejních zdrojů se shromáždilo asi 1500 lidí, kteří mají mimo jiné možnost si poslechnout projev Anne Marie Helgerové. (Pozn.: známá dánská herečka a zpěvačka).

..:. více zde :.

2007-03-10, 17:32:00 • Squatting 
Nový obecní dům mládeže byl měl být pro všechny
(Politiken.dk, 10. března 2007, 13:37)


Pokud Kodaňská radnice zajistí nový dům mládeže, musí se také postarat o to, aby všem mladým byl umožněn přístup – říká Dánská Fronta.

Loke i Thor si musí být rovni

To tvrdí mluvčí pravicově-nacionalistické organizace Dánská Fronta, Kenneth Andersen.

Uživatelé Ungdomshuset vyžadují novou budovu, a tu by jim radnice měla dát.

Pokud k tomu dojde, tak musí radnice zajistit, aby všichni mladí měli možnost dům využívat – a nejen příslušníci levicového křídla, myslí si Andersen.

..:. více zde :.

2007-03-10, 17:06:00 • Squatting 
„Neprovokuj nácky, ty hajzle!“
(Ondřej Mrázek, MF PLUS, 9. března 2007)


Podezření, že policie používá dvojí metr vůči neonacistům a jejich odpůrcům, se bohužel potvrzuje. Ledaže by se dal obsah následujících řádků pokládat za náhodu.Jenže o náhodu asi nepůjde. Svědčí o tom pokus bezdůvodně namočit příznivce hippies a počítačového experta Vítězslava Dvořáka do trestního stíhání za útok na veřejného činitele. Důvod? Protestoval proti pochodu nácků.

..:. více zde :.

2007-03-10, 17:04:00 • Média 
V Přerově se střetli nacionalisté s anarchisty
(Novinky.cz, 10. března 2007, 15:56)


Policie v Přerově koordinuje povolený pochod ultrapravicové skupiny Národní korporativismus. Nacionalisté se sešli ve dvě hodiny na nádraží. Pochodem centrem města chtějí upozornit na levicové extrémisty. Proti nim svolalo do centra města nepovolenou demonstraci i anarchistické sdružení Antifa. Již před druhou hodinou začaly první potyčky s policií.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2007-03-10, 16:43:17 • Média 
Policie dnes očekává nové nepokoje
(Politiken.dk, 10. března 2007, 9:55)


V noci na dnešek bylo zadrženo na ulici Jagtvej 37 osob a zatýkání bude zřejmě pokračovat Před dnešní demonstrací, ohlášenou na 15.00 hodin odpoledne, koluje řetězec SMS-ek.

Jeď do Kodaně a zapal jí

Takto zní jeden z řetěczů SMS-ek, které kolují před demonstrací za podporu dřívějšího Ungdomshuset na Jagtvej 69.

..:. více zde :.

2007-03-10, 10:39:00 • Squatting 
Heavy repression in Greece, following the voting of the new legislation for universities
(Indymedia Athens 09 Mar 2007 21:36 GMT)


The new frame law for the functioning of the Universities in Greece was voted on March 8th, 2007, after the decision of the government to start the process in the Parliament despite the public outrage; since students, pupils, teachers and academics have been in an ongoing struggle since May 2006, including occupations of schools and faculties, strikes and demonstrations.

více na: ..:. IndyMedia.org :.

2007-03-10, 10:29:00 • English 
Vracíme Vám to svinstvo
(aktuálně z Kodaně od stálého zpravodaje)


Skupiny organizující protesty proti likvidaci Ungdomshuset dnes vyzvali obyvatele Kodaně, aby dali na ulici všechen odpad – velkej odpad, jako nábytek, starý ledničky a tak. Akce se jmenuje: My vám to svinstvo vracíme. To normálně není dovoleno.

Od tří hodin začíná na Radničním náměstí akce pod názvem A kde teď máme být? Hudba, lidová kuchyně, bar, zábava.

Pozemek na Jagtvej 69, kde stál Ungdomshuset byl přejmenován na Ground 69 – podle New Yorku a Ground zero a včera se tam od desáté večerní konal koncert

V noci ze čtvrtka na pátek sebrali úplně normální třicátníky, kteří si vyšli na prochajdu s partnerkami. Vidělo to hodně lidí a běželo to v televizi. Jeden starý pán, který má v centru obchod, u kterého se to stalo, byl úplně otřesen a říkal, že v takovém policejním městě už bydlet nechce.

Perlička: policistům je nabídnuta pomoc psychologů, protože toho na chudáky bylo moc. Jinak spousta vězněných jsou mladiství – jestlipak by nepotřebovali pomoc psychologa víc, než trénovaný dospělí.

Média konstatují, že policajti mají už tolik přesčasů, že až tohle skončí tak si je budou muset vybírat a na ulici prostě nebude ani jeden – ani když se něco stane. Dobrej bordel.

Aktualizováno (11:37)

Další akce na sobotu 10.3. 2007

Ve 14.00 demonstrace na pozemku po bývalém Ungdomshuset, nazvaném Ground 69:
Koncept: Po 69 sekundách ticha bude následovat 69 sekund pekelného rámusu.

Ground 69:
Vyzýváme všechny, aby znovu zabrali místo, kde stál náš milovaný dům.
Zdi sousedních budov budou sloužit jako nástěnky a prostor na graffiti – pověsíme obrazy, vzpomínky, básně, povídky, kresby, texty písní.
Budeme si vyměnovat adresy na webové stránky, psát protesty a manifestace, sdílet svůj smutek s ostatními. Vytvořte sochy – časem postavíme stany, přineseme prázdné basy, starý nábytek, ohřívače na uhlí. Budeme pořádat lidové kuchyně, mítinky, party, kulturní akce atd...
Vytvoříme jedinečné místo – kulturní Mekku na Norrebor.

zdroj:..:. www.modkraft.dk :. ..:. www.jagtvej69.dk :.

2007-03-10, 10:26:00 • Squatting 
Ungdomshuset

Ungdomshuset (v doslovném překladu "Dům mladých") bylo jméno budovy stojící v Kodani na adrese Jagtvej 69, Nørrebro, jež v letech 1982 až 2007 fungovala jako centrum undergroundové hudební scény a místo setkávání různých anarchistických a levicových skupin. Vzhledem k neoblomnosti kodaňské radnice stejně jako aktivistů, kteří objekt obsadili, byl však dům již od poloviny 90. let předmětem vášnivých diskusí.

Policie zahájila vyklízení budovy časně ráno, cca. v 7.00, ve čtvrtek 1. března 2007. V pondělí 5. března 2007 v 8.00 započala demolice objektu, která byla kompletně dokončena o tři dny později.

více na: ..:. cs.wikipedia.org :.

2007-03-10, 9:24:00 • Squatting 
Amnesty požaduje prošetření nepokojů
(Politiken.dk, 9. března 2007, 14:42)


Amnesty International je zneklidněna způsobem, jakým jsou administrovány nepokoje v souvislosti s Ungdomshuset a vyžaduje aby byly uvolněny prostředky na projednání stížností.

Amnesty požaduje řešení množství stížností na policii a soudy po nepokojích spojených s Ungdomshuset.

..:. více zde :.

2007-03-10, 9:21:00 • Squatting 

2007-03-9, 21:35:01 • Protestní akce 
Počas nepokojov polícia zatkla takmer 700 ľudí
(SITA, Sme.sk, 9. března 2007, 18:37)


Takmer 700 ľudí zatkla dánska polícia počas najhorších nepokojov v Dánsku za viac ako desať rokov, ktoré vypukli po súdnom vysťahovaní squatterov z centra mládeže v Kodani. Ako v piatok informovala, zo 695 zadržaných vo väzbe zostáva 193, ktorí sú predbežne obvinení z výtržníctva a vandalizmu. Polícia zatkla 41 cudzincov, najmä zo škandinávskych krajín, Nemecka, Poľska a Talianska, ale aj zo Spojených štátov, Nového Zélandu a Kanady. Z krajiny bolo vypovedaných 35 ďalších cudzincov, vrátane 23 Nemcov.

celá zpráva na: ..:. Sme.sk :.

2007-03-9, 21:04:00 • Squatting 
Ritt, din lus – du skylder os et hus
Ritt, ty veš – dlužíš nám dům
web pro odesílání emailu v angličtině zde: ..:. skrivforfristeder.dk/english :.

2007-03-9, 18:49:00 • Squatting 
Policie odstranila zátarasy u Ungdomshuset
(Politiken.dk, 9. března 2007, 6:13)
V noci na dnešek odstranila policie zátarasy, které blokovaly Jagtvej. Policie oblast úplně opouští a nebude hlídat prázdný pozemek.

Řidiči i chodci se od dnešního rána mohou volně pohybovat v prostoru pozemku, na kterém stál Ungdomshuset.

Po téměř osmi dnech masivní blokády opustila policie v noci na dnešek oblast okolo Jagtvej 69 og policie dál považuje pozemek za normální část města.

„Nemáme důvod k tomu, abychom místo dál kontrolovali a sledovali. Teď je to úplně normální část Kodaně – v každém případě do té doby, než nastane nová situace“ říká policejní viceinspektor Kaj Lykke Majlund.

Květiny přesunuty na prázdný pozemek

Než byl zátarasy odstraněny, přesunuli policisté velké množstí květin, které obyvatelé Kodaně položily u náměstí Runddel (poznámka: leží v těsné blízkosti pozemku). Budou položeny na pozemku Ungdomshuset, oznámil Majlund.

Podle policie neexistuje sebemenší viditelná stopa po Ungdomshuset, který po sobě zanechal asi metr hlubokou díru v zemi.

více na: ..:. Politiken.dk :.

další fotky z místa kde stal Ungdomshuset: ..:. Politiken.dk :.
2007-03-9, 18:13:00 • Squatting 
O Czechteku se zatím nejednalo
(Chomutovský deník, 9. března 2007)


Doupov – Na ministerstvo obrany se dosud nikdo neobrátil se žádostí o pořádání letní hudební akce Czechtek ve vojenském prostoru v Doupovských horách. Včera to na dotaz Deníku sdělil Andrej Čírtek, tiskový mluvčí Ministerstva obrany ČR s tím, že pokud by se tak stalo, je o tom ministerstvo připraveno jednat.

Hudební techno akce Czechtek se na Doupově poblíž Mašťova konala poprvé vloni na konci července. Přijelo tam zhruba 30 tisíc lidí. Pořadatelé za pronájem 65 hektarů zaplatili 24 tisíc korun.

zdroj: ..:. Chomutovský.deník.cz :.

2007-03-9, 12:27:16 • CzechTek 
Městský soud: omyly soudu nepovedou nutně k propuštění
(Politiken.dk, 8. března 2007, 22:50)


Případ dvou žen projednávaný u městského soudu byl plný omylů. Prezident městského soudu lituje omylů, ale není si ale jist, zda odhalení chyb povede k propuštění.

Chybné důvody k věznění dvou žen zřejmě nedonutí soud k tomu, aby změnil stanovisko.

„Pokud došlo k chybnému zápisu je to velice politováníhodné“ říká prezident kodaňského městského soudu Soren Axelsen agentuře Ritzau.

Existence omylů ale neznamená, že by ty dvě ženy měly být propuštěny, dodává.

Tyto dvě ženy byly zatčeny, když policie při obklíčení demonstrace na Norrebro v den vyklizení Ungdomshuset zatkla větší množství demonstrantů.

..:. více zde :.

2007-03-9, 11:43:00 • Squatting 
Dánsko policejním státem
(Rosae, Free4web.pl, 6. března 2007, 22:22)


Dánové hrdě zdůrazňovali nezávislost soudů. Teď už nemají právo se takhle vyjadřovat o své justici – tato justice už nemá nic společného s právem – je propojená s politikou!!!

Dánská policie postupuje protizákonně:

1. Zákon zakazuje zatýkat děti mladší 15 let. Policie porušuje zákon.

2. Policie nemá právo bez příkazu a souhlasu soudu odposlouchávat SMS-ky z mobilních telefonů zadržených osob. Policie pošlapává toto právo.

3. Policie nemá právo preventivně zatýkat osoby, které se ocitly na místě události. Policie provádí preventivní zatýkání – zákonem nepřípustné.

4. Mladí lidé ve věku od 15 do 18 let nemohou být umisťováni ve vazební věznici. Zákon říká, že mladiství mohou být umístěni pouze v ústavech. Policie je zavírá do vězení.

..:. více zde :.

2007-03-9, 10:22:00 • Squatting 
Ty nežereš maso?!
(CIA.bzzz.net, 8. března 2007, 18:15)

Jednu z osob zadržených v Ungdomshuset (Dánku odsouzenou zatím na 27 dní vězení) zbila vězeňská stráž po té, co odmítla přijmout stravu. Danka je vegetariánka a strava ... byla zakoupena u McDonalds.

zdroj: ..:. CIA.bzzz.net :.

2007-03-9, 8:35:00 • Squatting 
Protesty: Dlužíte nám dům!

Při schůzce všech stran zastoupených na Kodaňské radnici bylo primátorkou oznámeno, že nehodlá věnovat mladým náhradní budovy za stržený dům – Ungdomshuset.

Zhruba 3000 demonstrantů se dostavilo okolo 19.30 na Radniční náměstí v Kodani, kde sídlí radnice – ta byla obrněna řadami policistů. Je to několik demonstrací, které se spojily v jednu.
Na náměstí lidé tančili, zpívali a vystoupilo tam několik kapel. Je to zatím největší demonstrace ode dne, kdy byl Ungdomshuset obsazen policií – přesně před týdnem. Demonstranti mimo jiné skandovali: Ritt, din lus – du skylder os et hus. (Ritt je jméno primátorky), což přeloženo znamená: Ritt, ty veš – dlužíš nám dům.Shrnutí televizních zpráv dnešního dne:
První zprávy dnešního dne se věnovaly prohlášení duchovních a pastorů, kteří slouží v kostelech na Norrebo a patří k hlavnímu náboženskému proudu Dánska – Folkekirken (protestantská církev). Duchovní se ostře ohrazovali proti přítomnosti Faderhuset na Norrebro a prohlásili ji za provokaci. Odmítli jakoukoliv spolupráci s touto fundamentalistickou církví, která je majitelem pozemku, na kterém stál Ungdomshuset.
Polední zprávy přinesly prohlášení premiérky Kodaně o tom, že se radnice dál případem Ungdomshuset nehodlá zabývat a mladých žádnou náhradní budovu nevěnuje.
Odpolední a večerní zprávy přinesly rozhovory s mnoha obhájci vězněných, kteří kritizovali práci soudů a policie. Dále přišla zpráva od kodaňské policie, která zavedla na Norrebro pasovou kontrolu – každý cizinec, který vypadá jako by mohl podporovat Ungdomshuset musí na požádání předložit pas a policie bude kontaktovat jeho rodnou zemi a zjišťovat, zda byl trestán. Pokud ano, bude deportován z Dánska.
V podvečer byla sledována demonstrace, která se vypravila na Radniční náměstí v Kodani.
V tuto chvíli, 21.00, demonstrace na Radničním náměstí skončila.

Zdroj: TV2 News, dánské tiskoviny, modkraft.dk
2007-03-8, 20:42:00 • Squatting 
Primátorka Kodaně nedrží slovo

Kolem poledne oznámila premiérka Kodaně Ritt Bjergegaardová, sociální demokracie, že mladí žádný dům nedostanou. O víkendu ještě tvrdila, že pokud nepokoje ustanou, zůstává možnost dál s mladými jednat. Kromě dvou levicových stran se novým domem už nikdo nechce zabývat.

Na dnešek jsou oznámeny dvě demonstrace, původně měly začít v 17.00, ale teď je informace o 18.00. Jedná se jak o demonstraci Ungdomshuset tak demonstraci k MDŽ, která ale podporuje Ungdomshuset. Okolo lítá už půl hodiny helikoptéra, nevím jestli policejní nebo televizní, ony se tu střídají. Ta policejní dělá víc hluku, zkusím to zjistit. Slyšela jsem už několik policejních aut.
2007-03-8, 20:28:00 • Squatting 
Policie zatkla hudebníky v autobusu na Norrebro
(Politikem.dk, 8. března 2007, 16:35)
Policie prohledává autobus s 11 cizinci na Rantzausagde ve čtvrti Norrrebro, v Kodani. Hudebníci byli na cestě do města Aalborg.

11 osob bylo dnes zadrženo v ulici Rantzausgade ve čtvrti Norrebro. Byli to všechno cizinci – z USA a Německa.

Devět osob je z USA a hrají ve dvou hardcore kapelách Graf Orlock a Comadre, ostatní dva jsou z Německa a jsou jejich řidiči.

„Byli zastaveni, protože měli německou poznávací značku. To mi řekl řidič. Nedokážu si představit, že neměli náležité doklady kterými mohli prokázat, že jsou v Dánsku – mimo jiných zemí – na turné. To, že člověk řídí minivan na Norrebro, snad ještě neznamená, že je terorista“ řekl Peter Baekke Olesen z 1000fryd v Aalborgu deníku Politikem.

..:. více zde :.

2007-03-8, 20:26:00 • Squatting 
Více ulic se jménem Jagtvej vyvolává zmatek
(DR.dk, 8. března 2007, 11:43)


Poznámka překladatele: Jagtvej je jméno ulice, ve které stál do pondělí Ungdomshuset


Pokud člověk dobře nezná jména kodaňských ulic, tak se pro něj cesta Kodaní stane složitou záležitostí. Důvodem je umělecký protest.

Mimo jiné se mnoho obyvatel Islands Brygge v severní části Amager setká s řadou neexistujících „Jagtvej”.Jagtvej je všude
Mnoho nově postavených budov a skleněných fasád je jasným důkazem, že se nenacházíte ve čtvrti Norrebro. Přesto přelepená jména ulic znamenají, že si lidé budou muset vyndat mapu Kodaně aby se dostali ke svému cíli.

”Je to příšerně těžký se tu orientovat, když je všude napsáno Jagtvej”, říká Sultan Sultan z DFDS Transport, se kterým se kulturní redakce dánské veřejné televize setkala na Islands Brygge.

Něžné iniciativy
Tato iniciativa je jen zlomkem v počtu akcí, které následují vystěhování mladých z Ungdomshuset na Jagtvej 69, ke kterému došlo minulý týden.

Na zítřek zorganizoval spisovatel Peter Adolphsen demonstraci, při které bude Norrebro obsazeno lidmi podporujícími Ungdomshuset, převlečenými za vojáky.

Jejich zbraně budou ale úplně neškodné – zbraněmi budou totiž vycpaná plyšová zvířátka .

více na: ..:. DR.dk :.
2007-03-8, 15:55:00 • Squatting 


hlasovat možno zde: ..:. iDNES.cz :.
2007-03-8, 12:03:17 • Média 
DEN TIBETU
(Amnesty.cz, 6. března 2007, 6:38)


Amnesty International (AI) připomene 48. povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Aktivisté v Praze, Brně a Olomouci nenechají v klidu veřejnost, ani zástupce Čínské republiky v ČR. Stejně jako každý rok bude prostranství před Velvyslanectvím ČLR plné lidí – jejich hlasy apelující za dodržování lidských práv v Tibetu musí být slyšet až za vysoký plot budovy Velvyslanectví.

více na: ..:. Amnesty.cz :.

2007-03-8, 11:20:00 • Protestní akce 


Dánsky premiér Anders Fogh Rasmussen …
2007-03-8, 10:04:00 • Squatting 
Fogh kývne na raketový štít
(Politiken.dk, 7. března 2007, 22:33)


Americký raketový štít rozdělil Evropské vlády. Premiér Anders Fogh Rasmussen doufá, že se co nejvíce zemí začlení do programu.

Dánsko má být součástí amerického raketového štítu, říká dánský premiér.

„Z dánské strany nebyla zatím přijata žádná rozhodnutí a zatím nemáme podklady, na jejichž základě bychom mohli jednat. Ale ministr zahraničí a ministr obrany se k štítu staví pozitivně a já sdílím jejich názor “, říká Anders Fogh Rasmussen“ Ritzau.

..:. více zde :.

2007-03-8, 10:03:00 • Squatting 
Okénko básníků

Děti z techno párty


Když totalitě zhasla svíce,
můj nos zdobila náušnice
a že ctím pokrok,svoboděnku,
mám místo vlasů holou lebku.

A moje ségra -musím říci,
má tetování na zadnici,
náušnice dle nových zvyků,
má na pupku a na jazyku.


..:. více zde :.

2007-03-8, 9:45:00 • CzechTek 
Kázání Ruth Evensen
(Jeppe Kabell, Mrkab.com, 5. března 2007, 17:20)


V neděli, 4. března, se vydal Jeppe Kabell spolu se třemi kamarády na bohoslužbu do křesťanské církve Faderhuset, která se proslavila tím, že v roce 2001 odkoupila budovu Ungdomshuset a nechala jí tento týden strhnout.

Jeppe na své stránce popsal zážitek z bohoslužby – začíná tím, že podtrhuje, že ani on ani jeho přátelé nemají nic společného jak s Ungdomshuset tak s Faderhuset a na bohoslužbu šel proto, že studuje na RUC universitě a píše práci na téma křesťanský fundamentalismus v Dánsku. Zároveň vyzývá Faderhuset, aby zveřejnili video z bohoslužby.

Ruth Evensenová – poznámka: hlavní pastorka církve Faderhuset – jásala při bohuslužbě ve vítězném opojení. Mladí na Norrebro jsou posedlí démonem, ale my jsme svědky toho, jak Bůj vítězí nad Satanem. Další krok pro Faderhuset bude boj proti homosexualitě, pedofilii, pornografii, potratu a satanským hračkám. Ani autonomní zbytek Dánska neunikne Boží síle. Vítejte v realitě Ruth Evensenové.Včera jsem byl na bohoslužbě v budově Faderhuset. Pozdravil jsem Ruth Evensenovou, jejího syna Simona Petra a další členy.

..:. více zde :.

2007-03-8, 1:58:00 • Squatting 


Policejní rozdávání relikvií z Ungdomshusetu – video na: ..:. Politiken.dk :.
2007-03-8, 0:58:00 • Squatting 
Do třetice všeho dobrého i zlého?!
(Antifa.cz, 6. března 2007)


Zveme vás na antifašistickou demonstraci, která se koná 10.3. 2007 v Přerově. Sraz v 14.00 na Náměstí Přerovského povstání (po ulici Čechova, naproti Prioru).

více na: ..:. Antifa.cz :.

2007-03-7, 22:46:00 • Protestní akce 
Obhájci kritizují městký soud za věznění
(Politiken.dk, 7. března 2007)


Obhájci nazvali chování policie a soudů právním cirkusem.

Z 225 zatčených na Norrebro, které policie předvedla k soudu, je zhruba 200 zatím posláno měststkým soudem do vězení.

Ale podle nejméně šesti obhájců, kteří dohromady hájili mezi 80 a 100 zatčenými, není tento vysoký počet vězněných v dané situaci žádným úspěchem.

Zítřejší vydání novin přinese debatu, ve které obhájcí tvrdě napadají roli policie a soudů v procesu, který popisují jako právní cirkus a prohru pro společnost.

..:. více zde :.

2007-03-7, 13:09:00 • Squatting 
Nezákonnosti dánské policie

V neděli dopoledne 4. března 2007 vnikla policie bez povolení do několika budov nezávislých organizací, které neměly s nepokoji žádnou přímou souvislost. Mimo jiné do Folkets Hus na ulici Stengade, dále do budovy, ve které se nacházela skupina, která uživatelům Ungdomshuset pomáhá s právními otázkami. Policie dále vnikla do útulku pro mládež s psychickými problémy a 15 z nich zatkla.

V současné chvíli je vězněno zhruba 670 lidí, mnoho z nich jsou mladiství. Obhájce popisují soudní výslechy jako frašku, hodně zatčených fotilo či natáčelo situaci na mobilní telefony, aby měli u soudu důkaz, že žádný trestný čin nespáchali. Policie mobilní telefony zabavila a soudci tvrdila, že je nemůže najít. Mnoho rodičů demonstrovalo spolu se svými dětmi a v některých případech byli zatčeni jak rodiče tak děti. Jsou případy, kdy rodiče byli svědky zatčení svých dětí a popisují chování policie jako protizákonné

(od českého zdroje v Kodani)
2007-03-7, 13:03:00 • Squatting 

2007-03-7, 13:01:00 • Protestní akce 
Vědma: Mělo by bejt ňáký střílení
(Lidovky.cz, 7. března 2007, 0:34)


Záznam rozhovoru policie s vědmou, která měla v únoru oznámit, že na letišti v Ruzyni dojde k útoku.

V polovině února ta akce způsobila mimořádný poprask. Policii se ozvala vědma a sdělila, že mezinárodnímu letišti v pražské Ruzyni hrozí teroristický útok. Bezpečnostní opatření byla mimořádná.

více na: ..:. Lidovky.cz :. mp3 zde: ..:. Lidovky.cz :.

2007-03-7, 12:37:42 • Z vesela ;) 
Protesty a zatýkanie v Kodani pokračujú
(WEBNOVINY, 6. března 2007, 23:56)


Kodaň – Okolo 1500 ľudí vyšlo v utorok do ulíc Kodane, aby demonštrovali proti násilnému vysťahovaniu squatterov z mládežníckeho centra. Polícia informovala o ďalších zatknutých. Napriek mrazivému a daždivému počasiu demonštranti, väčšinou mladí ľudia, tancovali a spievali, keď z námestia Noerreport pochodovali do časti Christianshavn. Skandovali slogany proti rozhodnutiu mesta predať centrum Ungdomshuset kresťanskej skupine, ktorá chce budovu zdemolovať a vyzvali na jej odovzdanie sirotám.

celá zpráva na: ..:. Noviny.Vsetko.com :.

2007-03-7, 8:48:00 • Squatting 
Ungdomshuset story

1982: Kodaňská radnice předává budovu v ulici Jagtvej 69 uživatelům Ungdomshuset
1999: Kodaňská radnice dá dům k prodeji tomu, kdo nabídne nejvíc
2001: Společnost Human a.s. kupuje dům
2002: Náboženská křesťanská církev Faderhuset kupuje všechny akcie společnosti Human a.s.
Nový rok 2001-2002: Církev Faderhuset se pokouší vniknout do Ungdomshuset a vyměnit zámky. Jsou konfrontováni uživateli Ungdomshuset a několik členů Faderhuset končí na pohotovosti.
2003: Faderhuset dává žádost k soudu a žaluje Ungdomshuset, který podle ní porušuje zákon o vlastnictví
2004: Soud určí, že Faderhuset má právo ty mladé vyhodit – ti se odvolávají. Než dojde k novému soudu, získávají právo zůstat
2006: 28. srpna vydá soud konečný verdikt: dům se musí vyprázdnit do 14. prosincie 2006. Kodaňská policie rozhodne, že dům vyprázdní v roce 2007.

(zdroj: deník Politiken – www.politiken.dk)

Krátká poznámka:
Důvod k tomu, že mladí dostali Ungdomshuset je ten, že tu na začátku osmdesátých let bylo v Kodani silné hnutí tzv. BZ – to je z dánštiny a znamená to lidí, kteří obsadili spoustu prázdných budov v Kodani. Aby se jich radnice zbavila a dostala je z těch budov ven, tak jim nabídli Ungdomshuset.
V roce 1996 Ungdomshuset zčásti vyhořel a to byl důvod, proč radnice začala uvažovat o tom, jak se jich zbavit. Když byl dům inzerován na prodej, tak se přihlásil i jeden fond, který by nechal ty mladé bydlet. Ten byl odmítnut.
Sekta Faderhuset bojuje proti muslimům, homosexuálům a je proti legálnímu potratu. Bohužel koupila dům ve čtvrti, kde je bydlí spousta muslimů, homosexuálů a lidí, kteří sami Ungdomshuset začínali v roce 1982. Jejich děti ho do minulého týdne užívali.
V noci někdo zapálil dvě auta firmy, která se podílela na bourání domu a dnes se objevila na netu stránka, která zveřejnila jména všech firem, které se podílely na bourání.
2007-03-7, 1:20:00 • Squatting 
Po Ungdomshusetu přijde na řadu homosexualita

12:52
Ruth Evensen held a "victory speech" for the congregation in Faderhuset on Sunday. A journalist from the magazine "Ingenioren" was present and describes the event from their blog. Ruth Evensen said, among other things, that the young people at Norrebro are possessed with demons, but that God was victories over Satan. The next thing to fight would be homosexuality, paedophilia, pornography, abortion and satanistic toys. Read more about it here (in danish):
http://mrkab.com/2007/03/05/ruth-evensens-sejrstale-dette-er-kun-begyndelsen

zdroj: ..:. Emoware.org :. dánský zdroj: ..:. Modkraft.dk :.

2007-03-7, 1:17:00 • Squatting 
Ungdomshuset

Kodaňská radnice se svého času rozhodla prodat Ungdomshuset na Jagtvej 69. Jeho uživatelé komentovali iniciativu tím, že vyvěsili nápis na dům s textem: Na prodej – včetně pětiset kameny házejících, autonomních násilných psychopatů z pekla.
Na tuto nabídku reagovala pastorka Ruth Evensová. Církev Faderhuset přišla s nabídkou, jako mnoho dalších. Společnost Human a.s. nabídla nejvíce a koupila dům. Několika měsíců potom přišel její majitel s nabídkou prodat všechny akcie společnosti, a to jsme realizovali v září 2001.

V souvislosti se smlouvou, která byla součástí nabídky Kodaňské radnice, bylo možno současné uživatele domu vypovědět s tříměsíčním výpovědní lhůtou.

To znamená, že Faderhuset mohl dům převzít – prázdný – nejpozději 31. prosince 2001 ve 12 hodin.

V tuto dobu stálo asi 50 členů církve – dětí a dospělých – připraveno k převzetí domu. Neměli jsme klíče, proto jsme sebou vzali zámečníky. Dům vypadal neobydlený a připravený k převzetí. Zavolali jsme policii abychom jim oznámili, že přebíráme dům, ale bylo nám řečeno, že se police nemůže dostavit. Asi po 20 minutách jsme slyšeli venku hlahol. Někdo se do domu snažil vniknout, zatímco jsme nadarmo čekali na policii. Asi po hodině a půl se konečně podařilo skupině mladých lidí s kapucemi na hlavě násilně vniknout oknem do domu – poté napadla skupina asi 60-70 osob naše lidi železnými tyčemi. Jeden z našich mladých členů bil zbit pěstmi do obličeje tak, že měl vyražené zuby a zlomený nos, poté ho vyhodili z okna. Křičeli jsme: stop násilí, ale jejich krvavé šílenství nešlo zastavit. Všichni naši členi obdrželi instrukce o tom, že nesmí použít násili a to také dodrželi.

Následuje několik odstavců o tom, jak byli zbiti – já si nijak nepamatuju, že by to noviny tenkrát takto popisovali Následují popisy soudů a paragrafů.

V úterý 12. prosince jsme poskytli tiskovou konferenci – čti zde.

Poznámka překladatele:
Jen tak na okraj – to je verze Faderhuset – nemá se skutečností moc společného

web církve Faderhuset: ..:. Faderhuset.dk :.
2007-03-7, 1:13:00 • Squatting 
Spěte klidně: nejsem sociální demokrat, své dvě děti určitě nezadlužím, říká Ivan Langer
(Alexandr Kramer, Právo, 3. března 2007)

* Jak chcete, pane ministře, docílit toho, aby policie, která má občany chránit před zločinci, nebyla sama jednou z nejkriminálnějších profesních skupin?


To je nesmírně těžký úkol a každý ministr, který prohlásí, že ho zvládne během svého čtyřletého mandátu, buď neví, o čem mluví, nebo lže. Je to dlouhodobý proces a já mohu pouze nastolit jeho základní předpoklady. Jedním z těch předpokladů je právě služební zákon: když těm policistům jasně nastavíte pozitivní a negativní motivaci, aby se jim vyplatilo dělat svoji práci dobře a když budou vědět, že když selžou, tak u té policie končí. Tohle jsou pravidla – druhý předpoklad je, že ta pravidla nekompromisně uplatňujete v praxi. Třetí předpoklad je, že pracujete na posílení firemní kultury, aby ti policisté byli hrdí na to, že jsou policisty.

* Doufám, pane ministře, že se shodneme, že k firemní kultuře policie nepřispívá to, že někteří policisté rádi bijí lidi. Když jste byl v opozici, kritizoval jste ostře policejní zásah proti CzechTeku 2005. Co říkáte tomu, že policie i teď tvrdí, že tam z její strany nedošlo k žádným trestným činům?


To netvrdí policie, tvrdí to státní zástupce.

* Na základě –


– zjištění Inspekce ministra vnitra, ano. Já jsem k tomu jasně řekl, že mé výhrady vůči tomu zásahu přetrvávají, že nadále trvám na tom, že ten zásah vůbec neměl v té podobě proběhnout. Víc v tom bohužel udělat nemohu, protože z právního pohledu jsou ty věci teď již promlčeny.

* Odpovědnost za tu ukázku policejní brutality nesl i policejní prezident Husák – čím se vám zavděčil, že jste ho ponechal ve funkci?


Pan Husák se mi nemusí ničím zavděčovat, o tom to není. Je to o tom, jestli jsme schopni spolupracovat, jestli je náš vztah jasný, férový, otevřený, tvrdý a partnerský současně. A jestli jeho tým zvládne ty kroky, o nichž jsem přesvědčen, že jsou správné. Zatím ta spolupráce funguje, nicméně, jak pravili klasici, nikdy nic nelze míti za definitivní.

celý rozhovor zde

..:. více zde :.

2007-03-7, 0:29:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Dnes lampionový průvod za Upálence. Sraz na Wilsoňáku v 20:00.

..:. více zde :.

2007-03-6, 14:06:15 • Protestní akce 
Boje o Lidový dům
(VÚČAKO.bloguje.cz, 6. března 2007, 9:54)


Záhy hrdinové i všechen svět snadno seznali z neveselých písní,
že netvor Dány dlouho napadá, deptá je útoky,
po mnoho měsíců živí žár msty, bezuzdný svár;
smíru nechce dosáhnout s žádným ...


Na přelomu předminulého století byla čtvrť za Severní branou zakouřeným předměstím obydleným lidmi, kteří tvrdě pracovali a byli za svoji námahu nehorázně špatně placeni. Dnes je namnoze obývána jedinci, kteří nepracují vůbec a jsou dobře placeni z daní těch, které tahle hra na schovávanou ještě bavit nepřestala. Oficiální brožurky popisují Nørrebro jako "živé multietnické sousedství", což přeloženo z newspeaku znamená, že kriminalita se vymkla kontrole a čtvrť je prakticky neobyvatelná.

Roku 1897 zbudoval dělnický spolek kousek od křižovatky Jagtvej a Nørrebrogade Lidový dům. Agenda byla obvyklá. Podnik vstoupil do dějin roku 1910, kdy tu ženský kongres II. internacionály na návrh Kláry Zetkinové odhlasoval, že pokaždé osmého března se celé Rusko grandiózně ožere u příležitosti měždunaródního dne ženščín.

více na: ..:. VÚČAKO.bloguje.cz :.další foto zde: ..:. DR.dk :. a zde: ..:. www.DR.dk/Nyheder/Billedserier :.
2007-03-6, 12:15:00 • Squatting 
Dány vyděsil násilný protest squaterů
(Jiří Sládek, iHNed.cz, 6. března 2007)


Tolik zničených aut lidé v Kodani dlouho neviděli. Čtvrtou noc trvající násilí, při kterém létaly vzduchem kamení a zápalné lahve, jim vzalo část víry v jejich blahobytný stát, který obdivuje zbytek Evropy.

(…)

Hodně lidí poděsil hlavně násilný charakter posledních protestů v etnicky pestré čtvrti Nörrebo.

"Dánové jsou hodně tolerantní, tentokrát ale se zásahem policie většinou souhlasí," říká Češka Kateřina Deniová, která žije v Kodani dvacet let.

Nepříznivý obraz mladých demonstrantů podle ní prohloubily záběry vypáleného gymnázia, které napadli demonstranti o víkendu. Dánové sledovali ředitele školy, jak vypočítává spálené učebnice či nové počítače. "Squateři přitom dostali nabídku na dva náhradní větší domy, nikdo tedy nechápe, zač bojují," uvedla Deniová v telefonickém rozhovoru.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-03-6, 10:11:00 • Squatting 
V Kodani začalo bourání sporného domu
(ČTK, ČT24.cz, 5. března 2007, 19:37)


Kodaň – Za silné policejní asistence začala dnes v dánském hlavním městě Kodani demolice bývalého centra alternativní mládeže ve čtvrti Nörrebro, které zároveň fungovalo jako squat. Proti vyklizení domu na místě i v Oslu před dánským velvyslanectvím protestovalo několik desítek osob, proti nimž norská policie použila slzný plyn. Při podobných protestech v uplynulých dnech bylo zraněno přinejmenším 25 lidí. Na 650 osob, z nich celá řada ze zahraničí, bylo zadrženo a přes dvě stě jich skončilo ve vyšetřovací vazbě

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.

2007-03-6, 9:48:00 • Squatting 
Básník Sowa v akciSowa: Protestuje jenom lůza


..:. více zde :.

2007-03-6, 9:42:00 • Squatting 
Básník Ticho: Je to barbarství

Protest proti likvidaci kodaňského autonomního centra Ungdomshuset podpořilo v pondělních večerních hodinách asi šedesát sympatizantů squatingu a alternativní kultury. A cca 20 uniformovaných policistů, bránících budovu velvyslanectví na Maltézském náměstí.
Piket zahájila demolice budovy stavební bagrem. Bohužel jen o symbolicky. Narychlo sehnaný bagr se ukázal na masivní budovu málo účinný.
Do akce vstoupil básník Sowa a atakoval budovu srolovanou ponožkou. Když ambasáda vydržela i tento útok přešel k veršům. Po té pokračoval „čajovým“ skečem. V něm demonstroval feťáckou lůzu, která přišla rabovat a mlátit se s policajtama. Přestože je následně vyzval na souboj, nikdo z uniformovaných příslužníků do improvizovaného ringu nevstoupil. Výzvu ignorovali rovněž policisté v civilu. Nakonec je musel zastoupit demonstrant, který sehrál se Sowou takzvanou verbovku.
Vitex krátce připomněl neveselý příběh kodaňského squatu a básník Ticho začal básnit. Připomněl i první lednový piket, na kterém byli sami jen on a Sowa a protestní sníh. A označil akci kodaňské radnice za akt barbarství a zločin na evropské mládeži.

English version

The Protest against liquidation of independent centre Ungdomshuet in Copenhagen supported on Monday in evening hours about 80 people symphatizing with squatting and alternative culture. And cca. 20 uniformed cops, who have obstructed the building of Denmark embassy in the Maltese square.
The picket get started with a demolition of the embassy with a building dredge.We are little afraid, that it was only symbolic. As we can see, in haste getted plastic dredge show ourselfs to be little usefull.
Then have entried to the action activist called Sowa attacking the embassy with thein own rolled socks. At the time that the embassy looks that will stand this attack, he had fluently continued to rhytming. Then he continued with a tea sketch in which he performed dope proletariat, comming plundring and then he tryied starting to beat with cops. Even though he consequently challenge them to fight, no one from uniformed cops doesn’t want to entry the improvised ring. This invitation has ignored plain clothed cops also. Finally one from participants supplied them with funny pointed verbal fight.
Vitex then reminded unjoyful story of Copenhagen squat and the Prague poet called Ticho (Silence) recited the poet called wintertime. He reminded us the first January protest, where he was only with protesting snowflakes, Sowa and a small number of people. He marked the action of Copenhagen town hall as an act of barbarism and as a crime committed on the Europe youth.

..:. více zde :.

2007-03-6, 2:51:00 • Squatting 
Demoliční práce v přímém přenosu: ..:. TV2.dk :.
2007-03-5, 12:54:34 • Odkazy 
V Kodani sa začali demolačné práce na spornom dome
(SITA, Bleskovky.sk, 5. března 2007, 10:15)


KODAŇ – Pracovníci demolačnej firmy začali v pondelok v centre Kodane rúcať sporné mládežnícke stredisko, ktoré bolo dôvodom nedávnych pouličných nepokojov v dánskej metropole. Televízna stanica TV2 odvysielala zábery, na ktorých búracia guľa začala strhávať pografitované steny murovaného domu, z ktorého vo štvrtok dánska polícia násilím vysídlila všetkých obyvateľov.

více na: ..:. Bleskovky.sk :.

2007-03-5, 11:27:00 • Squatting 
PROTESTNÍ PIKET
proti násilnému vyklizení squattu Ungdomshuset v Kodani

pondělí 5.3.2007 18:00 Dánská ambasáda


Something is rotten in the state of Denmark
… něco shnilého je nejen ve státě dánském

Solidární akce s násilně vyklizeným autonomním centrem Ungdomshuset

Embassy of Denmark
Maltézské náměstí 5, Prague 1, Malá Strana

Š i ř t e » d á l !

2007-03-5, 11:18:00 • Squatting 

2007-03-5, 11:17:00 • Squatting 


další foto: ..:. Politiken.dk/fotografie :. … video zde:..:. Politikem.dk/poltv :.

2007-03-5, 10:16:00 • Squatting 


zdroj: ..:. Ekstrabladet.dk :.

2007-03-5, 9:18:00 • Squatting 
Počas nepokojov v Kodani zatkla polícia 643 osôb
(TASR.sk, 4. března 2007, 17:20)


Kodaň 4. marca (TASR) – Počas deložovania mládežníckeho centra v kodanskej štvrti Nörrebro a následných nepokojov zatkla dánska polícia podľa najnovších správ 643 osôb.

(…)

Náboženská sekta Faderhuset, ktorá dom od mesta Kodaň odkúpila, oznámila, že nechá celý objekt zbúrať. Dom v kodanskej štvrti Nörrebro ponechalo mesto skupine mladých ľudí, ktorá objekt obsadila ešte v roku 1981, napokon sa ho však rozhodla predať náboženskému spoločenstvu.

více na: ..:. TASR.sk :.
2007-03-4, 21:55:00 • Squatting 
Kodaň sa po vyčíňaní anarchistov upokojuje
(SITA, Bleskovky.sk, 4. března 2007, 17:40)


KODAŇ – Hoci situácia v dánskom hlavnom meste sa upokojuje, kodanská polícia bola i v nedeľu v stave pohotovosti. "Situácia sa výrazne zlepšila, avšak ostávame v stave pohotovosti," informoval hovorca kodanskej polície Lars Borg.

více na: ..:. Bleskovky.sk :.

2007-03-4, 21:33:00 • Squatting 
Čo sa deje na Nørrebro
(Martina Balogová, Blog.Sme.sk, 2. marca 2007, 20:17)


Dnes nám na dánčine chýbala Rita. Trošku sa o ňu obávame. Vraj odišla domov do Lotyšska, len keby tomu niekto veril. Už v decembri sa chystala do Kodane na Nørrebro. Polícia vtedy vysťahovanie obsadeného Domu mladých odložila. Rita, tesne postpubertálna a trochu švihnutá študentka konzervatória je ktoviekde. A tak sledujeme najnovšie správy.

Chronológia:

Štvrtok, 1. marec

7:00 O siedmej hodine ráno začína vysťahovávanie Domu mladých na Nørrebro. Presne 30 sekúnd po siedmej vystupujú policajti špeciálnej jednotky z vrtuľníka na strechu budovy, odkiaľ sa dostanú do budovy. Dva žeriavy dvíhajú väčší počet policajtov do výšky, z ktorej preniknú na stredné poschodia budovy. Ďalší vstupujú na prízemie. Požiarne autá striekajú vo veľkých množstvách na budovu penu.

více na: ..:. Balogová.blog.Sme.sk :.
2007-03-4, 21:12:00 • Squatting 


Malá morská panna je ružová (Sme.sk)

2007-03-4, 21:11:00 • Squatting 
Kodaň zažívá ostré střety demonstrantů a policie i pálení knih
(ČTK, iHNed.cz, 4. března 2007, 14:35)


Pálení knih a hromadné zatýkání Dánové až doposud znali vlastně jen z hodin dějepisu. To ale změnily dvě noci ve znamení násilí, nesmyslného ničení a nevídaně rozhodného zásahu policie, píše německá agentura DPA. Po nesrovnatelně klidnější sobotní noci rozsah ničení ve čtvrtích Nörrebro a Christianshavn a přeplněné policejní cely ukazují, že hlavní město Dánska zažilo něco více než jen "obyčejné výtržnosti".

více na: ..:. iHNed.cz :.

2007-03-4, 16:00:00 • Squatting 


Ungdomshuset Eviction Trailer (YouTube.com)
English version:
German version

2007-03-4, 15:50:00 • Squatting 
Constant Ungdomshuset updates from kopenhagen
(English translation from Modkraft.dk)


Saturday 3rd March

01:52
The street lights have gone in certain parts of Norrebrogade. The police are patrolling intensely in the capital. The only trouble so far has been a small group of aggressive hooligans who were observed in the centre of town and Norrebro around 01:01.

více na: ..:. Emoware.org :.

2007-03-4, 13:18:00 • Squatting 


O případu Zdeňka Adamce (Lupa.cz 11.4.2003)

2007-03-4, 12:45:00 • Protestní akce 
Demonstrace a střety kvůli vyklizení squatu v Kodani pokračovaly
(ČTK, iHNed.cz, 4. března 2007, 8:30)


V Kodani se v noci na dnešek opět střetla policie se skupinkami demonstrantů, kteří protestují proti nedávnému vyklizení squatu v dělnické čtvrti Nörrebro.

Nespokojenci házeli na policisty kameny a zapalovali popelnice, více než 50 jich bezpečnostní síly v různých částech dánské metropole zadržely.

Po sobotním dni charakterizovaném relativním klidem postavili demonstranti dnes kolem třetí hodiny ranní na jedné z hlavních silnic barikády, které zapálili. Menší ohně byly založeny i na dalších místech Kodaně, ale hasiči a policisté je údajně rychle zlikvidovali. Incidenty byly každopádně méně závažné než o předešlých dvou nocích, kdy se části města proměnily v bitevní zónu.

K ostraze vystěhovaného squatu bylo v noci na dnešek nasazeno několik stovek policistů. Čtvrtí Nörrebro rovněž projížděly desítky policejních dodávek a rozbíjely shromáždění protestujících, aby zabránily zformování většího davu.

Protestní akce během soboty proběhly v klidu. Odpoledne uspořádaly asi 3000 lidí pod dozorem policie pochod ke čtyřpatrové budově squatu, kterou si mladí lidé v roce 1982 vypůjčili od místní vlády pro pořádání koncertů a dalších akcí a která se postupně stala populárním kulturním centrem především pro anarchisty, punkery a levicově orientované skupiny.
........

Od čtvrtka, kdy protiteroristický oddíl squattery z Domu mládeže vyhnal, však bylo při řádění rozhořčených davů zatčeno již přes 500 lidí, včetně řady cizinců. Více než 200 jich policie zadržela v sobotu časně ráno po nočních násilnostech stovek demonstrantů, kteří házeli na bezpečnostní složky dlažební kostky a Molotovovy koktejly a byli pacifikováni slzným plynem.

V noci na sobotu byla rovněž vypleněna jedna střední škola a několik budov bylo poškozeno plameny, které se rozšířily z hořících aut a popelnic tvořících pouliční barikády. Tři demonstranti a dva policisté utrpěli prý v sobotu ráno zranění, 25 zraněných si vyžádaly potyčky z noci na pátek.

V sobotu zůstávalo podle šéfa kodaňských věznic Petera Vesterhedena ve vazbě po nepokojích, které dánská policie označuje za nejhorší v zemi za uplynulé desetiletí, 115 osob, z toho 25 cizinců. Dánští policisté však prý také v sobotu provedli razie v kodaňských domech, školách a hostelech, kde zadrželi asi stovku aktivistů. Polovina z nich byli cizinci – Němci, Švédi, Norové, Italové, Irové, Britové a Španělé; dánské úřady je hodlají nyní vykázat ze země.

Demonstranti považují svůj boj za Ungdomshuset, tedy Dům mládeže, za součást obecnějšího boje proti kapitalistickému establishmentu. Budova, o niž je veden spor, byla postavena v roce 1897 a sloužila zpočátku jako divadlo a kulturní centrum pro dělnické hnutí, mezi jeho návštěvníky byl podle agentury AP i Vladimir Iljič Lenin. V posledních letech hostilo středisko řadu koncertů světových hudebních veličin, včetně Australana Nicka Cavea či islandské zpěvačky Björk.

Vystěhování squatu bylo plánováno od loňského roku, kdy soud nařídil jeho obyvatelům předat budovu křesťanské kongregaci, jež si před šesti lety objekt koupila. Mládež odmítla odejít s tím, že město nemělo právo stavbu prodat.

V německém Hamburku, v Norsku, ve Švédsku i Finsku se v uplynulých dnech konaly manifestace sympatizantů s dánskými demonstranty. Internetové stránky Domu mládeže zveřejnily varování v angličtině, že dánská policie v souvislosti s nepokoji zpřísnila hraniční kontroly.

Střety jsou v Dánsku nejhorší od 18. května 1993, kdy policie zahájila palbu do davu demonstrantů, kteří protestovali proti výsledkům referenda o vstupu země do Evropské unie. Deset lidí tehdy utrpělo zranění.

Současné demonstrace mnoho obyvatel Dánska, jehož občané tradičně tolerují rebelie proti úřadům, podporuje. O tom svědčí i konstatování jedné z kodaňských matek, která podle internetových stránek listu Berlingske Tidende na otázku, zda jsou její děti mezi demonstranty, odpověděla: "Bohužel ne."

zdroj: ..:. iHNed.cz :.
2007-03-4, 10:46:00 • Squatting 


fotozdroj: ..:. Marast.bloguje.cz :.

V Pardubicích se demonstrovalo proti radaru (iHNed.cz)

2007-03-4, 9:44:00 • Protestní akce 
Copenhagen, saturday afternoon: Big demo in support of Ungdomshuset
(IndyMedia.org.uk, 03 Mar 2007, 21:24)


Saturday afternoon, the 3. March 2007, a big demonstration with around 2.000 participants draw from the square in front of the City Hall to Nørrebro to express their support to the fight for Ungdomshuset in Copenhagen.
They were all there : The black dressed and the punks, mothers with prams and the eternal vagabonds, mature women with handbags and powder on their cheeks and old veterans with silver in the hair.

více na: ..:. IndyMedia.org.uk :.2007-03-4, 0:35:00 • Squatting 

2007-03-3, 22:38:00 • Squatting 
Protes proti vystěhování z Domu mládeže
Už 3.večer po sobě zažívá Kodaň nepokoje v ulicích: Squatteři protestují proti vystěhování z Domu mládeže.

videostream: ..:. Události ČT :.

2007-03-3, 22:37:00 • Squatting 
Köpenhamn 1 mars 2007 from chagoatriseupDemonstrationen mot stormningen av Ungdomshuset

2007-03-3, 15:32:00 • Squatting 

2007-03-3, 14:41:00 • Squatting 
Vyklizení squattu znovu rozpálilo Kodaň
(Reuters, iDNES.cz, 3. března 2007, 12:41)


V kodaňské čtvrti Norrebro opět vzplály ohně. Demonstranti pochodující městem za záchranu squattu se střetli s policií a sto z nich skončilo v cele. Policie použila slzný plyn, z druhé strany létaly dlažební kostky i molotovy. Zraněný je pouze jeden.

(…)

Aktivisté plánují další akce už na dnešek. Chtějí například nenásilně blokovat dopravu. "Boj bude pokračovat dlouho. Dokud nebude v Kodani centrum pro mladé, budeme za něj bojovat," prohlásil Jan, mluvčí Ungdomshusetu.

Dánská policie zpřísnila hraniční kontroly. Obává se, že by kodaňským squatterům mohla přijít pomoc ze zahraničí. Mladí demonstrovali v Oslu, Stockholmu i Vídni. V Hamburku bylo na demonstraci před dánským konzulátem zatčeno čtrnáct lidí.

více na: ..:. iDNES.cz :.


2007-03-3, 14:07:00 • Squatting 
Noc v Kodani patřila demonstrantům a výtržníkům
(ČTK, Týden.cz, 3. března 2007, 10:02)


Dánská policie se i v noci na sobotu střetla v ulicích Kodaně s demonstranty, kteří protestovali proti čtvrtečnímu uzavření squatu a mládežnického centra v dělnické čtvrti Norrebo.

Původně poklidný happening se po půlnoci proměnil v násilné výtržnosti, po kterých nejméně 100 demonstrantů skončilo v policejních celách a jedna osoba utrpěla zranění. Další protesty jsou plánovány i na sobotu.

(…)

Mluvčí mládežnického centra v Norrebu uvedl, že aktivisté se v sobotu chystají k dalším pouličním happeningům, které by mohly zkomplikovat dopravu v dánské metropoli. Jako příklad uvedl veřejnou večeři podávanou na ulici.

celá zpráva na: ..:. Týden.cz :.
2007-03-3, 11:05:00 • Squatting 
V Česku je odhadem až 4000 neonacistů
(ČTK, ČT24.cz, 2. března 2007, 17:19)


Praha – V Česku je podle nevládních organizací zhruba 3500 až 4000 neonacistů. Nejvíc pravicových extremistů je v Praze, na severní Moravě a v severních Čechách. Uvedli to Ondřej Cakl a Klára Kalibová z organizace Tolerance a občanská společnost při dnešní diskusi na půdě pražského Goethova institutu v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.

Za rok 2006 napočítali aktivisté 30 demonstrací, 18 koncertů, šest přednášek a osm paintballových nebo fotbalových akcí neonacistů. Tato čísla dokládají tvrzení odborníků, že čeští příznivci extrémní pravice pomalu upouštějí od pořádání soukromých akcí a orientují se na veřejné demonstrace a pochody.

více na: ..:. ČT24.cz :.

2007-03-3, 9:54:00 • Média 
Pri násilnostiach v Kodani zatkla polícia približne 100 ľudí
(TASR, Sme.sk, 3. února 2007, 6:29)


Kodaň – Približne 100 ľudí zatkla dnes skoro ráno dánska polícia pri najnovších násilnostiach v Kodani. Demonštranti aj dnes protestovali proti štvrtkovému deložovaniu domu, nezákonne obývanom komunitou mladých.

více na: ..:. Sme.sk :.další aktuální fotografie z Kodaně na: ..:. Politiken.dk :.

2007-03-3, 9:35:00 • Squatting 
Dánsky premiér odsúdil násilné protesty v Kodani
(SITA, Sme.sk, 2. února 2007, 15:37)


KODAŇ 2. marca (SITA/AFP) – Dánsky premiér Anders Fogh Rasmussen v piatok odsúdil zrážky medzi políciou a demonštrantami, ktorí protestovali proti násilnému vysťahovaniu mládežníckeho centra z budovy v centre Kodane. "Je absolútne neprijateľné, aby niekoľko buričov vyvolávalo nepokoje," povedal Rasmussen tlačovej agentúre Ritzau. Dánsky premiér zároveň vyzdvihol profesionalitu polície. K nepokojom sa vyjadrila aj ministerka spravodlivosti Lene Espersonová, ktorá bola podľa vlastných slov intenzitou násilností šokovaná. "V Dánsku máme slobodu prejavu a je šokujúce vidieť, že niekto svoj názor presadzuje násilím a hádzaním dlažobných kociek," povedala.

více na: ..:. Sme.sk :.

2007-03-3, 2:41:00 • Squatting 
… chtějí, aby jim byl přidělen jiný dům.

Zatčení squaterů v Dansku
Dánská policie zatkla více než 200 squaterů, kteří se v noci střetli se zásahovými jednotkami.

videostream: ..:. Události ČT :.
Se video på YouTube fra den igangværende demonstration ved Nørreport Station. Videoen er fra kl. ca. 23:50.
2007-03-3, 2:36:00 • Squatting 
Ungdomshuset – Something is rotten in the state of Denmark
… něco shnilého je nejen ve státě dánském

Solidární akce s násilně vyklizeným autonomním centrem Ungdomshuset


Dne 5. března 2007 od 18:00 před ambasádou Dánského království protestní piket proti násilnému vyklizení squattu Ungdomshuset v Kodani.

Embassy of Denmark, Maltézské námestí 5, Prague 1, Malá Strana
Tlf: (+420) 257 531 600, Fax: (+420) 257 531 410,
E-mail: prgamb@um.dk, Homepage: http://www.ambprag.um.dk/


Š i ř t e > d á l !

2007-03-3, 1:49:00 • Squatting 
Police Evict Danish Youth Social Center, Sparking International Protests
(IndyMedia.org, 02 Mar 2007, 04:18 GMT)


This morning (Thursday, 1st of March) at 7 am the police started to attack the Ungdomshuset Youth Center in Copenhagen. The residents of the neighborhood were warned via radio and television because of expected fights in the streets, to keep their distance from the neighborhood of Nørrebro, where the house is located. The media was already talking about violent actions, even before the eviction started.

více na: ..:. IndyMedia.org :.Ungdomshuset solidarity in front of the Danish Consulate in Istanbul (IndyMedia.dk)
2007-03-2, 19:52:00 • Squatting 

Jakl: CzechTek nebyl důkladně vyšetřen

Otázka: Jaký je váš názor na (ne)vyšetření kauzy CzechTek? Hrad zásah odsoudil, nicméně nikdo z policie ani politiků se z něj nezodpovídal. Myslíte, že česká policie bude někdy pod učinnou kontrolou?

Tajemník prezidenta Ladislav Jakl: Souhlasím s tím, že ten zákrok důsledně vyšetřen nebyl. Chtěl bych věřit, že se v tomto smyslu ještě nějak pokročí.

celý on-line rozhovor na: ..:. Aktuálně.cz :.

Hrad a CzechTek:

2007-03-2, 17:19:00 • CzechTek 


..:. více zde :.

2007-03-2, 16:42:00 • FreeTekno akce 
Anarchisté prý policisty nenapadli
(Právo, 1. března 2007)


BEROUN – Anarchisté se brání obviněním po sobotním incidentu při demonstraci nacionalistů v Berouně. Jedním z obviněných, kterému dává policie za vinu napadení policisty, je totiž aktivní stoupenec hnutí hippies. To se otevřeně hlásí k principům nenásilí.

„Obvinění Vítězslava Dvořáka považujeme za absurdní,“ řekl Právu mluvčí anarchistů Ondřej Slačálek. „Policie v rámci zásahu na anarchistický protest proti nacionalistům zadržela jen ty, kteří nestihli utéci, nešlo o nikoho, kdo by házel na policisty kamení nebo je jinak napadal,“ tvrdí sám obviněný. To ale odmítla berounská policejní mluvčí Veronika Benediktová.

..:. více zde :.

2007-03-2, 14:09:36 • Média 
Beroun jinak než z TV
(a-kontra.cz, 1. března 2007)


V sobotu 24. února se v Berouně konal pochod neonacistů proti raketové základně USA. Byla svolána i antifašistická protiakce, jejímž cílem byla blokáda naonacistického pochodu. Podle Antifašistické akce je totiž „důležité si uvědomit, že náckové ani v tomto případě, nejsou žádní skuteční bojovníci proti válce. Náckové samozřejmě proti válkám nic nemají – mají je dokonce v oblibě. Těžko s nimi tedy stát v jedné řadě. Od nich se míru nikdo nedočká.“ Přinášíme rozhovor s naším redaktorem, který se akce zúčastnil.

více na: ..:. a-kontra.cz :.

2007-03-2, 14:01:37 • Komentáře / názory 
Sørgeoptog for ungdomshuset, Nørrebro from laustk

1000-2000 people in Copenhagen demonstrating to show their sympathy with "Ungdomshuset". This is from when it's still legal and none violent. That changed later.ungdomshuset riots from natnuggetRiots in copenhagen – Rydningen af ungeren (1/3/07) from Jeppedenandenungdomshuset, nørrebro 1.mar.2007 from lordhjalte

2007-03-2, 10:24:00 • Squatting 
Počet zatčených v Kodani se vyšplhal na 190
(ČTK, ČT24.cz, 2. března 2007, 7:47)


Kodaň – Přibližně 190 lidí zadržela dánská policie v Kodani při čtvrtečních nepokojích při vystěhování mládežnického centra v dělnické čtvrti Norrebro. Při potyčkách byli zraněni dva demonstranti a jeden policista, píše agentura Reuters. Nepokoje se již rozšířily i do sousední čtvrti.

Potyčky se znovu rozhořely ve čtvrtek večer poté, co se na internetových stránkách squatu objevila výzva k účasti na demonstraci v Norrebu. Během pochodu, na který přišlo více než 1000 lidí, jeho účastníci házeli na policisty láhve a cihly; policisté proti nim použili slzný plyn.

(…)

Nepokoje se přenesly i do blízké Christianie, enklávy alternativního způsobu života uprostřed Kodaně. Výtržníci tam vytloukali výlohy obchodů, převraceli auta a zapalovali je. Policie doufá, že jí situaci pomůže zklidnit déšť a chladné počasí.

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.další fotografie z noční Kodaně na: ..:. Politiken.dk :.
2007-03-2, 8:44:00 • Squatting 
Kodaňská policie přiznala problémy

Podle večerních zpráv České televize se na internetovou výzvu shromáždilo až 1 300 demonstrantů, kteří podpořili squattery z vyklizeného Ungdomshusetu. Velitel zásahu přiznal problémy, s tím že policie musí reagovat na pouliční střety.

videostream Zprávy 23:20 (poslední reportáž) ..:. ČeskáTelevize.cz :.

2007-03-2, 0:41:00 • Squatting 

Production House NOVA ROBOTA presents

ako uvariť pikenko

Hafner a.k.a. Preboha in

Dubravka music video


..:. více zde :.

2007-03-1, 22:33:00 • Video a filmy 
Dánští squatteři pokračují v protestech

Ve vysílání dánské televize DR1 z dnešního večera jsou vidět pokračující protesty proti uzavření squatu Ungdomshuset.

videostream zde: ..:. DR.dk :.2007-03-1, 22:02:00 • Squatting 
V Kodani hoří barikády. Zatčeno 75 lidí
(Reuters, Aktuálně.cz, 1. března 2007, 13:05)


Kodaň – Protesty proti soudnímu vystěhování squatterů z Domu mládeže se zvrhly v násilí. Policie provedla razii a demonstranté opanovali ulice.

Během násilných pouličních demonstrací dnes dánská policie v hlavním městě zatkla nejméně 75 osob. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na dánské policejní zdroje.

Demonstranté na policisty házeli dlažební kostky a zapalovali narychlo navršené barikády. Policejní vozidla tyto bariéry prorážela a policisté ve speciální zásahové výstroji demonstranty honili po ulicích.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.


2007-03-1, 14:21:00 • Squatting 
Policie nechala kanadské neonacisty bez povšimnutí
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 28. února 2007, 13:10)


Na sobotním setkání neonacistů v Českých Budějovicích vystoupila i kanadská skupina Vinland Warriors. Otevřeně se hlásí k neonacismu a také ho propaguje. Policisté ale tvrdí, že v klubu Nexos k porušení zákona nedošlo. Kanaďané i další kapely prý zpívali jen korektní texty.

Koncert, kterého se zúčastnilo přes 120 pravicových extrémistů, z policejního pohledu proběhl bez problémů.

"Akci jsme monitorovali. Měli jsme s sebou i anglicky rozumějícího experta. Neshledali jsme ale zákonné důvody pro zásah," objasnil práci stovky policistů mluvčí Michal Marušák.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-03-1, 14:18:00 • Média 
Němci vzdali v EU boj s haknkrajcem
(Týden.cz, 24. února 2007, 16:275)


Německo tiše ustoupilo od své čerstvé iniciativy, podle níž by měly být pod hrozbou trestu zakázány v celé Unii hákové kříže a další nacistické symboly. Změkčilo i svůj postoj k unifikaci stíhání popíračů holocaustu; v SRN je trestají tvrdě.

Představa, že by britský princ Harry skončil před soudem (a možná ve vězení), protože kdysi na jednu party přišel převlečen za nacistu, ukazuje absurditu německé iniciativy, poznamenal před několika týdny Timothy Garton Ash v listu Guardian.

více na: ..:. Týden.cz :.

2007-03-1, 14:06:16 • Média 
Policie rozehnala belgické hasiče vodním dělem
(iDNES.cz, 1. března 2007, 9:51)


Zatímco v Česku pořádají hasiči a policisté společnou demonstraci, v belgickém hlavním městě se tyto složky tvrdě střetly v ulicích. Místní policie proti demonstrujícím hasičům použila "jejich zbraň" – vodní děla. Bitka si vyžádala šest zraněných.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-03-1, 11:20:00 • Média 
Kterak jsem zmlátil robocopa špejlí
(Vitex.Hippy.cz, 28. února 2007, 10:55)


Když jsem se ráno v sobotu 24 února 2007 probouzel, rozhodně jsem nečekal že odpoledne a celý večer strávím v cele předběžného zadržení berounské policejní stanice. A cože se všechno stalo mezitím ?

Dá se říci že celé to začalo už před více jak měsícem v Otrokovicích. Nikomu se skoro nic nestalo a antifáci po sobě uklidili, takže nakonec nejvíce bit byl velitel zásahu, který se nemohl na akci, stojící nás daňové poplatníky stovky tisíc korun, prokázat nějakými těmi zatčenými.

více na: ..:. Vitex.Hippy.cz :.2007-03-1, 9:58:27 • Komentáře / názory 
Labyrint revue 19-20: DIY

V prostředí DIY je hlavním hrdinou amatér. K ideálu soběstačnosti a nezávislosti míří s hrdě vztyčenou hlavou, pasti strážené záludným Systémem obchází lehkým krokem bojovníka. Proti němu stojí profesionál vybavený zbraněmi kvalifikace, specializace a společenské autority. Většinou nudný typ bez fantazie, ani trochu sexy. Pro amatéra nemá nic než pohrdavý úsměv, my však dobře víme, že ve skutečnosti se ho bojí. Vždyť ve hře je jeho vliv a moc, zdroje nutné k přežití. (Martina Overstreet)

Cítíme neuspokojení z toho jen pasivně konzumovat to, co nabízí tohle prostředí. Vlastně ani není co konzumovat. A tak jsme se rozhodli nečekat a vrhli se do toho. (Jakub Hošek)

Vážení čtenáři, uplynul další rok a jsme zde s novým vydáním kulturní revue Labyrint 19-20. Po velkých tematických číslech v předchozích letech se věnujeme fenoménu Do It Yourself kultury (DIY), tedy tomu co se dá česky nazvat jako "Udělej to sám" resp. "Udělej si sám". Toto číslo věnujeme všem, kdo se aktivně zajímají o umění, kdo hledají alternativní cesty k uspokojování svých kulturních potřeb a mají jiné nároky, než většina odkázaná svou pasivitou na komerční a čistě pro-konzumní zdroje. O co vlastně jde, objasňuje v úvodníku Martina Overstreet. Téma otevírají dva eseje, Technokulturní imaginace amerického kulturního historika Sivy Vaidhyanathana a Globalizace a demokracie od kontroverzní dvojice Michaela Hardta a italského levicového filosofa Antonia Negriho. Téma DIY (jako životního postoje) je víceméně přítomné ve většině ukázek ze současné světové prózy.

více na: ..:. Labyrint.net :.
2007-03-1, 9:50:54 • Alternativní kultura