[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Doporučení vládě pro zlepšení situace v oblasti lidských práv
(LLP.cz, 30. července 2007)


Liga lidských práv a MDAC využívají aktuálního vydání zprávy Výboru pro zabránění mučení (CPT; zasedajícího při Radě Evropy), vládní zprávy o stavu lidských práv za rok 2006 a zejména doporučení Výboru pro lidská práva (zasedajícího při OSN) dohlížejícího nad naplňováním Paktu o občanských a politických právech, k diskusi o systémových změnách v oblasti lidských práv. MDAC se v tomto ohledu vyjadřuje toliko k otázkám spojeným s duševně postiženými.

Liga poukazuje na skutečnost, že přes řadu doporučení mezinárodních i vnitrostátních organizací a institucí, které se pravidelně opakují, nedochází k dostatečným systémovým zlepšením v ochraně lidských práv. Převládá špatná komunikace ze strany státních úředníků navenek i mezi sebou, zejména pak o společensky citlivých tématech jako je porušování lidských práv Romů a přehnaný resortismus, kdy spolu nekomunikují za účelem přijetí efektivních změn dobře nejen jednotlivá ministerstva, ale i odbory uvnitř nich. Za takové situace není podle Ligy možné plnit závazky vyplývající z mezinárodních smluv, zejména zlepšovat postavení zranitelnějších skupin občanů a zabraňovat zbytečnému napětí ve společnosti, jak ostatně dokazují například emocionální debaty o postavení Romů.

… Řešení problémů nepomáhá ani fakt, že do vládních zpráv o stavu lidských práv nejsou zařazována palčivá témata jako například segregace romských dětí v oddělených školách a třídách. Liga lidských práv a MDAC považují právě konstruktivní doporučení mezinárodních institucí za vhodný nástroj pro započetí kroků ke zlepšení ochrany lidských práv. Proto v návaznosti na vlastní činnost a vybraná aktuální doporučení Výboru pro lidská práva uvádějí následující:

1. K doporučení zřídit na ministerstvu vnitra zcela nezávislý orgán pro šetření policistů:

Toto doporučení zaznívá ze zahraničí i na vnitrostátní úrovni na základě konkrétních kauz a pochybení nejméně 10 let. Ačkoli nový ministr vnitra hodlal pracovat na nezávislém vyšetřování policie, což Liga vítá, reforma vyšetřování policistů zatím navrhovaná ve vnitřních materiálech ministerstva vnitra nejde již v současnosti dostatečně daleko. V přípravných materiálech není počítáno s tím, že by porušení zákona ze strany policie – tedy jak stížnosti, tak trestní oznámení – vyšetřoval jeden nezávislý orgán.
Liga v tomto ohledu považuje za důležité neoddělovat problematiku stížností a trestních oznámení. Oboje by měl od počátku šetřit jeden nezávislý orgán.

zdroj a více na: ..:. LLP.cz :.
2007-07-31, 12:04:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Policista auto nezneužil. Jen učil podřízené, kde bydlí
(Alice Kottová, iDNES.cz, 31. července 2007, 7:02)


Na Richarda Kopiče – pražského policistu, který se nechal vozit do práce hlídkovým autem, aniž by k tomu měl oprávnění – zřejmě žádný trest nečeká. Po více než čtrnácti dnech k tomu dospěli jeho nadřízení. Podle obvodního ředitele Prahy I Jiřího Sellnera totiž Kopič nijak nepochybil.


"V podstatě mělo jít o jakési zaškolení. Policisté totiž musí přesně znát, kde jejich nadřízený bydlí – kdyby totiž došlo k nějaké nenadálé události a oni svého vedoucího potřebovali, tak není možné, aby někde bloudili a jezdili s mapou," vysvětlil Sellner.


Pražský policejní ředitel Petr Želásko, který byl chováním svého podřízeného překvapen a hrozil přísným trestem, se nyní k celé věci staví jinak. "Jedná se o velmi kvalitního pracovníka, který zkrátka nemůže dospat, jen aby už byl v práci," řekl Želásko a dodal, že s žádným personálním ani kázeňským trestem pro Kopiče již nepočítá.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-07-31, 10:46:19 • Média 

Číslo 23 vydělává


..:. více zde :.

2007-07-31, 8:58:00 • Z vesela ;) 

tekno cztekk

CzechTek videos by Skunkak


..:. více zde :.

2007-07-31, 0:23:00 • Video a filmy 

DeadMan Live (Drum'n'Bass)


..:. více zde :.

2007-07-30, 23:23:00 • Video a filmy 
Tribo Fuego – Fire Show

Tribo Fuego – Kmen ohně

(lucien144, Fireshow.cz, 30. července 2007, 08:38)

Kdy jste začali s točením/žonglováním a jaký byl první impuls, který vás přiměl začít točit/žonglovat?

T-raven: S poi točím asi 7 let. Zkoušel jsem i tyč, ale ta mě moc neoslovila. S míčky také zkouším, ale moc na ně nemám trpělivost :) První impuls byl rozhodně kamarád na chatě, kde jsem se s poi dostal do trochu bližšího kontaktu – předtím jsem je jen obdivoval z povzdálí na technoparties. Co se týká naší skupiny: ta je pohromadě pátým rokem a impuls pro její vznik byly ohnivé středeční srazy na Staroměstském náměstí, které tehdá pořádalo pár nadšenců na Nyxu.

Alef: Pro mě byl první impuls, který mě dovedl k žonglování CzechTek 1999, kde jsem poprvé viděl fireshow a potom jsem si koupil od kámoše flowerstick a začal s ním blbnout. Časem jsem přešel na tyč a skončil jsem u žonglování s fotografickym přístrojem. Více k této otázce naleznete v odpovědi na otázku 'Kromě vašeho obvyklého žonglérského vybavení na vystupování žonglujete ještě s něčím?'.


..:. více zde :.

2007-07-30, 20:30:00 • Alternativní kultura 
Hypno.cz Newz

..:. více zde :.

2007-07-30, 19:12:00 • FreeTekno akce 
A house occupied for a night
(q-olio.net, July 26)


On Thursday, July 26, a group of people occupied an empty industrial space in Helsinki near the Kalasatama metro station. The house was occupied for one night only, and the aim of the action was to demonstrate that occupations will continue as long as there will be a space for an autonomous self-governed social center. In the same time the action claimed the right to occupy abandoned buildings to be freely used by the people.

more: ..:. q-olio.net :.

2007-07-30, 10:19:00 • Squatting 
OSN kritizuje Česko kvůli lidským právům. Vlády mlčí
(Aktuálně.cz, 27. července 2007, 15:50)


Praha – Zajistěte občanům možnost, stěžovat si u nezávislého orgánu na policisty. Odškodněte oběti nezákonné sterilizace, odstraňte klecová i síťová lůžka a školte lékaře v oblasti lidských práv pacientů. Ukončete segregaci romských žáků ve školách.

..:. více zde :.

2007-07-30, 9:55:00 • Média 

CzechTek 2005


2007-07-29, 12:39:00 • Video a filmy 
Guma Guarvíce Guma Guar

Guma Guar 2631 Frames – CzechTek 2003 Ledkov u Kopidlna

(video)

Guma Guar Czechtek2003 vj mix1
(video youtube.com)

Guma Guar: Technařům se podařilo donutit policii a politiky, aby je respektovali
(video z dokumentu ČT Artivisté 3.2.2007)

2007-07-28, 12:04:00 • CzechTek 
..:. ČHMÚ – vybraná archivní data :.29.7.2005 – přechod zvlněné studené fronty od JZ: ..:. chmi.cz/meteo/rad/blesk/archiv :.30.7.2005 – přechod zvlněné studené fronty od JZ: ..:. chmi.cz/meteo/rad/blesk/archiv :.
2007-07-28, 8:58:00 • CzechTek 
Česnek festival

… opravdová psychedelie vypukne zítra na Moravě aneb kam se hrabe CzechTek

FESTIVAL ČESNEKU NA ZÁMKU
jubilejní VI. ročník
Park a výstavní prostory Státního zámku Buchlovice
sobota 28. července 2007 od 10.00 do 18.00 hodin


..:. více zde :.

2007-07-27, 18:17:00 • CzechTek 

CzechTek 2007? Ne! Freeparty o víkendu? Ano, a spousty...

Tak furt neblbněte s tím, kde to bude, a vyberte si free open air, kterej máte třeba pár kiláků od vás...


..:. více zde :.

2007-07-27, 17:23:00 • FreeTekno akce 
CzechTek podle anonyma

Anonym oznámil, že by se o víkendu měl v obci Vilémov u Golčova Jeníkova konat technařský festival Czechtek. Policie i obecní úřad v Golčově Jeníkově o této možnosti vědí pouze od médií. Žádné potvrzující informace policie nemá.

zdroj: ..:. novinky.cz/bleskovky :. (12:48)

2007-07-27, 13:31:00 • CzechTek 
Netočte mávající prezidenty
(Bára Procházková, Respekt, 15. července 2007)

Přetlak na německém mediálním trhu oživuje zpravodajství.


Státníci a státnice G 8 se usmívají do kamery. Střih. Mladí zakuklení demonstranti hází zápalné lahve na policii. Střih. Vážení televizní diváci, to bylo setkání nejvlivnějších politiků světa. Konec.
Tyto obrázky se v televizních zprávách opakují každý rok. „Vláda se přísným režimem v tiskových centrech pokouší směrovat novináře, aby psali pouze o věcech, které jí vyhovují,“ říká k tomu německý žurnalista na volné noze Matthias Sdun. „Žurnalisté se například mohou pohybovat jen v těsných mantinelech dovolených organizátorem, takže zpravodajství o podobných akcích jako setkání G 8 spočívá čistě na obrázcích v televizi. Vlády potřebují, aby novináři dělali líbivé záběry, protože jednání jsou často bez konkrétního obsahu.“ Sdun se rozhodl tento zakletý systém prolomit a se třemi dalšími kolegy založil webovou stránku pro nezávislé videozpravodajství.

..:. více zde :.

2007-07-27, 8:42:00 • Média 
Kdopak tu hulí
(Petr Honzejk, iHNed.cz, 25. července 2007, 0:07)


"Horáček, Pažout do ředitelny! Tak který z vás hulil na záchodě trávu? Nezapírejte, máme důkazy!" Na středních školách Jihočeského kraje od září nic nemožného. Hygienici budou oblepovat lavice a záchody speciálními samolepkami, aby zjistili, jestli studenti neholdují zakázaným substancím.

více na: ..:. iHNed.cz :.

2007-07-26, 12:16:21 • Drogy 

Sláva technařům aneb ať se mládí vydovádí

(Hana Formánková, blog.iDNES.cz, 23. července 2007, 7:53)

A uuuuž je to tu zas! Bubnování pokliček a hrnců duní celý den i celou noc. Záběry z technoparty v televizním zpravodajství jistě potěší oko každého diváka. Nad potácející se mládeží s flaškou v ruce, která s dementním opileckým či zdrogovaným výrazem podupává v rytmu techna, jistě blaženě povzdychl každý divák: "To je krásný, jak se ta naše mládež kulturně baví."

Ovšem i nad touto oboustrannou idylkou se vznesl mráček nespokojenosti. Oškliví strážci ochrany přírody z Českolipska zatrhli technoparty v chráněné oblasti v Horní Libchavě. A ještě ošklivější policisté kontrovali přijíždějící auta, a nikoho na louku nepustili Fuj, že se nestydí, takhle mladým kazit zábavu.


..:. více zde :.

2007-07-26, 9:09:00 • Komentáře / názory 

barbar ovar

zdroj: ..:. Kartinki.cz :.


..:. více zde :.

2007-07-26, 9:08:00 • Z vesela ;) 
Život ve squattu
(Radim Špaček, Kosmopolis, ČeskáTelevize.cz, 18. července 2007, 18:00)


Na počátku 90. let se zdálo, že kromě jiných vymožeností západního životního stylu u nás zapustí kořeny i squatting – obsazení a obývání neobydlených bytů či budov. Speciální vydání magazínu Kosmopolis mapuje pohnutou historii tří nejznámějších pražských squattů – břevnovské usedlosti Ladronka, domů obývaných dobročinným spolkem Medáků ve starých Střešovicích a Milady, která jediná funguje dodnes. Dějiny českého squattingu, kde se kromě bývalých i současných squatterů objeví i historik architektury Zdeněk Lukeš či bývalý pražský radní Filip Dvořák, konfrontujeme s vývojem i současným stavem squattů a jejich obyvatel v Berlíně, kde jich po pádu zdi vznikly stovky a přestože se jejich postavení v dnešním zkomercionalizovaném světě dramaticky mění, stále zůstává tento životní styl respektovanou alternativou.

videostream zde: ..:. ČeskáTelevize.cz :.

2007-07-25, 18:07:38 • Squatting 
Do fízla příště jen chlebem... a kdyžtak nastav druhou tvář...
(ModerníBrno.cz, 25. července 2007)


Evangelický kněz Jan Šimsa byl v roce 1978 odsouzen za to, že šťouchnul do estébáka při domovní prohlídce. Dlouhý soudní boj za jeho rehabilitaci skončil současným výrokem Nejvyššího soudu, který potvrdil, že Šimsovo odsouzení bylo legální, protože estébák byl veřejný činitel a do těch se nešťouchá za žádných okolností a za žádného režimu.
Jak je vidět, česká justice je i osmnáct let po revoluci v prapodivném stavu. A přitom to není tak dávno, co Šimsovi přátelé z Charty 77, tehdy již sami coby veřejní činitelé, provolávali cosi o tom, že "nejsou jako oni" a že "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí"...

zdroj: ..:. ModerníBrno.cz :.

2007-07-25, 17:19:00 • Média 

2007-07-25, 15:10:00 • Squatting 
Buď free
(Jan Trafka, Britské listy, 25. července 2007)


Stěna z reprobeden, svižná hudba a lidé tančící v bezprostřední blízkosti velké haldy hnoje. Do očí bijící symbolika odrážející stav součastné freetekno ( techno – pro pamětníky) scény. Záběry sound systému utopeného v hnojišti, odvysílané jednou z celoplošných TV, jsou mementem kam se v ČR původně spirituální, uzavřená společnost volnomyšlenkářských technařů a travelerů dostala během posledních několika let.

Televizní reportáž z prostředí free parties nikdy nezklame. Vše je vždy natočeno podle stejné osnovy jak přes kopírák.

(...)

Česká freetekno scéna, "oficiálně" zrozená v Hostomicích roku 1994, začala koncem století mohutnět. Vznikaly nové sound systémy, tisíce mladých lidí ( včetně mě) nacházelo alternativu komerční hudby a sterilní mainstreamové zábavy. Vytvářely se skupiny lidí morálně a charakterově převyšující ostatní ve své generaci. Násilí, krádeže a podobné jevy se uvnitř komunity téměř nebo vůbec nevyskytovaly, většinou zúčastněných prostupoval pocit určité přirozené, lidské sounáležitosti. Bylo tam přesně to co část mladých lidí hledá – útěk z konzumní monokultury občanské poslušnosti a staticismu ( jak výstižně vyjádřil jeden ze členů Spiral Tribe).

Pro mnoho lidí se freetekno stalo životní styl a u některých pozitivistických jedinců sílila myšlenka, že DIY kultura má ambice změnit společnost. Současnost dokazuje , že opak se stává pravdou.

Úpadek české scény se odehrával podle stejného scénáře jako začátkem 90. let v Anglii a o pár let později ve Francii. Z freeparties se začala stávat masová záležitost. Původní myšlenka padla pod náporem dychtících hedoniků slepě se ženoucích za maximálním požitkem. Každý větší teknival se stal v okurkové sezóně vděčné sousto pro bulvární média, a i díky téhle nedobrovolné reklamě začali free festivaly navštěvovat "moderní" lidé se svou hypermarketovou morálkou VZÍT – UŽÍT – ZAHODIT! Výsledek? Svobodnou atmosféru a respekt přírody střídají tuny odpadků.

Hřebíčkem do rakve místní free scéně byl jistě CzechTek 2005. Směs naivního populismu, naprosté neinformovanosti a primitivního chlapáctví tehdejšího premiéra uvolnila ruce represivním složkám, jejichž vedení s povděkem kvitovalo možnost prezentovat své totalitní návyky opět v praxi. Nekonečná řada maskovaných těžkooděnců, vodní děla, obrněný vůz přistavený na dálnici, vzduchem poletující vševidoucí vrtulník. Naproti tomu, pár tisíc mladých lidí toužících na několik málo dnů okusit trochu víc osobní svobody než připouští státní moci poplatný společenský "řád". Tristní pohled odsuzující slovo demokracie do oblasti prázdných pojmů sloužících momentálním zájmům místních arogantních vládců.

Poslední CzechTek – je noc, magicky pulzující, světelné město zvukových aparatur duní opuštěnou krajinou, zvuky jednotlivých stěn se slévají v jeden společný rytmus a celé okolí prostupuje nepopsatelná energie. Z dálky má náš největší teknival stejné kouzlo jako dřív, ovšem v centru dění naplno vystupují negativní jevy posledních let.

Státem zapůjčený tankodrom dávající celé akci punc legality, blyštivé zánovní Mercedesy parkující vedle starých francouzských dodávek, stánky prodávající grilovaná kuřata, koktejl bary, mojito, árenbíčko, povalené přetékající mobilní toalety, odpadky. Tekno byznys v plné špíně.

..... Do It Yourself.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-07-25, 8:32:00 • CzechTek 

2007-07-24, 20:49:00 • CzechTek 
KOZÍ MEJDAN

kulturně společenská slavnost
věnována kozám a svobodomyslnému způsobu života


Milkovice v Českém Ráji
od středy 25. července do středy 1. srpna 2007

Osmidenní mejdan letos již po osmé v pořadí
Vstupné dobrovolné, Ceny lidové
Bez ochranky a plotů
V překrásné krajině na horizontu
Stanování a parkování možné
Bez stánkařů a dealerů
Procházky po okolí, koupání
Děti, psi a další rodinní miláčci vítáni
Půllitry sebou, jinak pijete z kelímků
Koná se za každého počasí
Bez problémů v pohodě

více na: ..:. KOZY.cz :.


2007-07-24, 18:09:00 • Si děláš kozy... 
Školy začínají hledat v lavicích drogy
(Petra Benešová, iHNed.cz, 24. července 2007, 0:06)


Škála způsobů, jakými školy kontrolují svoje studenty, se stále rozšiřuje. Po kamerách ve třídách či elektronických žákovských knížkách na internetu nyní školy začaly pomocí nových technologií kontrolovat, zda studenti neberou drogy.

Zakázané látky mají odhalit speciální testovací samolepky, ne větších než poštovní známka. Ty se lepí na lavice či toalety, kterých se žáci dotýkají. "Myslím, že je to skvělý způsob, jak preventivně postupovat proti drogové závislosti," říká ředitel Vyšší odborné a střední školy v Českých Budějovicích Karel Strnad.


Podle Jiřího Presla, vedoucího lékaře nadace Drop in, která se zabývá prevencí a léčbou drogových závislostí, však takové testování studenty od užívání drog neodradí. "Je to zbytečná represe, která studenty naštve. Navíc nulová tolerance drog podle USA je v Evropě překonaná. Jde o to studenty kontaktovat, mluvit s nimi, nekriminalizovat je hned kvůli marihuaně. To má větší úspěch."

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-07-24, 14:36:00 • Drogy 
Soud potvrdil trest strážníkovi, který bil romského chlapce
(František Novák, iHNed.cz, 24. července 2007, 11:22)


Nejvyšší soud (NS) potvrdil dvouletý trest vězení, který Krajský soud v Brně vyměřil bývalému brněnskému strážníkovi Pavlu Kyprovi za zbití a týrání čtrnáctiletého romského chlapce. Kypr pomáhal dalšímu strážníkovi Pavlu Trenzovi, jenž se chtěl pomstít za přepadení a okradení svého syna skupinou romských výrostků. Chlapce odvezli do lesa a přikládali mu k hlavě služební zbraň.

více na: ..:. iHNed.cz :.

2007-07-24, 14:27:00 • Média 
Drobní zloději už trestu neuniknou
(Vojtěch Blažek, iHNed.cz, 22. července 2007, 23:58)


Když pražští strážníci nedávno přijeli do obchodu s elektronikou, kde prodavači chytili zloděje, hned věděli, na čem jsou: byl to tentýž člověk, kterému před pár hodinami vypsali pokutu za podobnou krádež – jen na jiném místě. Ale protože škoda byla jen pár tisíc, znovu ho museli propustit jen s pokutou.

Právě trestání těchto drobných porušení zákona, kterých se v Česku stanou ročně statisíce, čeká nejspíš velká změna. Ministerstva vnitra a spravedlnosti chtějí zřídit centrální rejstřík, kde by se krádeže, podvody nebo vyhrožování násilím zaznamenávaly. Policisté by díky tomu velmi rychle odhalili recidivistu – toho by pak čekal mnohem přísnější trest a možná dokonce soud.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-07-24, 14:26:45 • Média 
Důvěra v policii stoupá, sbor chce přilákat tisíce lidí
(Jan Osúch, iHNed.cz, 23. července 2007, 16:09)


S prací policie je spokojeno 72 procent Čechů. Důvěru v policejní sbor má podle průzkumu dokonce 85 procent respondentů. Policie je šetřením příjemně překvapena, výsledky chce využít v náborové kampani.

… Výsledky výzkumu agentury se ale významně liší od květnového šetření agentury STEM, která důvěryhodnost policie sleduje dlouhodobě. Zástupci agentury Ipsos Tambor uvedli, že průzkumy jsou neporovnatelné díky jiné metodologii a jinému typu kladených otázek. Podle šetření STEM důvěřovala letos v květnu policii necelá polovina respondentů (43 procent). Průzkum zjistil, že názory na bezpečnostní instituce se v posledních dvou letech nijak významně nemění.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.


2007-07-24, 12:08:00 • Média 
Mladí sociální demokraté jsou ve sporu s ministerstvem vnitra
(Ondřej Leinert, iHNed.cz, 23. července 2007, 17:56)


Důvodem je zásah policistů proti Mladým sociálním demokratům během letošního prvního máje. Poslanec ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že Inspekce ministerstva vnitra "povýšila svlékání do naha na standardní policejní metodu."

Mladí sociální demokraté na dnešní tiskové konferenci informovali o tom, že se odvolávají proti usnesení Inspekce ministerstva vnitra. Ta odložila případ jejich údajného ponižování na policejní stanici v Bartolomějské ulici 1. května letos v Praze. Mladí sociální demokraté jsou podle svého předsedy Petra Dolínka zprávou inspekce šokováni a pokud prý jejich odvolání nepovede k nápravě, zvažují podání trestního oznámení na sebe samotné pro pomluvu policie, aby jim soud prokázal, že lhali. Pokud by ani to nepomohlo, chtějí se obrátït na Evropský soud pro lidská práva.

více na: ..:. iHNed.cz :.

1. máj 2007 – lásky čas:
Účelová taškařice mladých sociální demokratů a stále stejná policie (Blisty.cz 14.5.2007)
Mladí sociální demokrati: Zatýkejte a mlaťte jenom anarchisty, prosím
Co všechno se dozvěděl mladý sociální demokrat na policejní služebně
Při zásahu proti antifašistům na 1. máje zlomili těžkooděnci dívce nohu (MF Plus 11.5.2007)
Rozhánění antifašistů ve Vítězné: Policejní dělbuchy opět zraňovaly (czechtek.bloguje.cz 3.5.2007)
2007-07-24, 9:51:00 • Média 
Jak těžké je mít rád Jiřího Paroubka
(Lukáš Jelínek, Literárky.cz, 23. července 2007)Od šéfa ČSSD se za jejími branami očekává, že bude komik, jeliman nebo ušlápnutý introvert, který na facku zareaguje nastavením druhé tváře. V tom Paroubek zklamal. Připomíná spíš ostré týpky z ODS. Ba co víc: zhusta napřed střílí a až potom míří. Při Czechteku i v legendárním povolebním projevu. Dřív než bylo definitivně sečteno, nevybíravě vyprášil kožich protivníkům. Použitý styl překryl obsah, který však ve zkoušce spravedlivým časem obstál. Jak jinak interpretovat závěr komise státních zástupců, že takzvaná Kubiceho zpráva byla postavena na vodě, splaskávající bubliny v kauze biolíh, o absurdním Paroubkově obvinění z pedofilních sklonů ani nemluvě.

celá óda na: ..:. Literárky.cz :.

2007-07-23, 17:27:00 • Média 
Do Prahy míří kontroverzní slovenský policista
(Jakub Filo, Aktuálně.cz, 23. července 2007, 14:15)


Bratislava – Bývalý ředitel bratislavské policie Ludovít Mihal má nové pracoviště. Slovenské velvyslanectví v Praze.

Byl na tři roky jmenován policejním přidělencem.

Mihal proslul jako nekompromisní bojovník proti bratislavskému podsvětí, ale reputaci mu pokazila událost z května 2005.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.
2007-07-23, 16:39:00 • Média 
CzechTek je mrtev, ať žijí technoparties
(Robert Břešťan, iHNed.cz, 23. července 2007)

Na CzechTek zapomeňte. Budoucnost technoparties je v menších akcích pro desítky, maximálně stovky lidí. Trend o kterém technokomunita mluvila už delší dobu, se potvrdil o tomto víkendu. Konalo se hned několik menších akcí – v Manušicích na Českolipsku či Úseči na Karlovarsku.


..:. více zde :.

2007-07-23, 12:06:00 • CzechTek 
Příliš hlučné Česko se nelíbí Bruselu
(Robert Břešťan, iHNed.cz, 22. července 2007, 23:58)


Česko dokončuje hlukové mapy, které mají ukázat, nakolik lidé v okolí silnic, železnic či ruzyňského letiště trpí hlukem. Ale nedělá to dost rychle. Za zpoždění teď hrozí pokuta od Evropské komise.

Ministerstvo zdravotnictví, které zpracování map garantuje, propáslo termín stanovený pro všechny členské státy EU. Vše mělo být hotovo už 30. června, v Česku se ale práce protáhne nejméně do září. "Ministerstvo zdravotnictví mělo na přípravu nejméně tři čtvrtě roku," říká Pavel Doucha z Ekologického právního servisu (EPS).


Nadměrný hluk je podle hygieniků v současnosti pro člověka jedním z nejrizikovějších faktorů.

Hluku v míře, která může vést až k poškození zdraví, je podle odhadů vystaveno až 40 procent evropské populace.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-07-23, 9:32:00 • Média 
Manušičtí dvě noci nespali
(Petr Jeník, Českolipský.deník.cz, 23. července 2007, 5:40)

Technaři tančili v bahně a hnoji. Policie přihlížela, ale hluku zabránit nemohla.

Technoparty v Manušicích trvala od pátečního večera do nedělního odpoledne. V noci ze soboty na neděli sem přijely asi tři stovky účastníků. Rytmy techna obtěžovaly obyvatele v okolí. Akce bude mít dohru v podobě správního řízení kvůli rušení nočního klidu.

Technaři se v pátek pod nátlakem policie přestěhovali z Horní Libchavy do nedalekých Manušic na Českolipsku. Pozemek, na kterém získali pořadatelé svůj azyl, byl v porovnání s plánovaným místem malý a neútulný. Veliká kopa hnoje hned vedle naznačovala budoucí charakter akce. Jinou možnost pořadatelé ovšem neměli a začali budovat techno kemp.

..:. více zde :.

2007-07-23, 9:26:00 • Média 
Udrč – rybníček

Pytlákem proti své vůli

Policie také obvinila jednoho muže, v daných souvislostech z poněkud nečekaného a kuriózního trestného činu: "Mladý muž pytlačil na nedalekém chovném rybníku. Své chování zdůvodňoval tím, že ho technoparty nebaví, protože se tam hraje podle něho příliš měkká muzika," uvedl pro Právo tiskový mluvčí karlovarských policistů Pavel Valenta.

..:. Ani noční bouřka nezastavila technopárty na Karlovarsku (Novinky.cz) :.


2007-07-22, 14:23:00 • Z vesela ;) 

Chlapci a děvčata, už žádné nelegální freeparty!

JXD – No Drugs!

Fanoušek freetekna Jiří X Doležal: "Freetekno je o tom, že se lidé chtějí pobavit stranou systému."


..:. více zde :.

2007-07-22, 13:42:00 • FreeTekno akce 
Jak sem svolal demošku
(Reflex.cz, 12. července 2007)


Demonstrace, kterou J. X. D. nesvolal

V reakci na Vámi (Jiřího X. Doležala – pozn. red.) publikovaný článek si Vám dovoluji tlumočit poděkování ředitelky odboru občanskosprávních agend Magistrátu hlavního města Prahy za upozornění na další praktické problémy při realizaci zákona o právu shromažďovacím.

Chtěl bych Vás ujistit, že i orgány veřejné správy v dnešní podobě zákona spatřují mnohé nedostatky. V současné době na ministerstvu vnitra ČR probíhá příprava k novelizaci zákona o právu shromažďovacím, pro kterou magistrát zpracoval problematické body při aplikaci zákona a návrh na jeho změnu.

S Vaším dovolením poskytneme Váš článek a uvedený případ příslušnému odboru ministerstva vnitra jako další podnět.

Václav Bíňovec

zdroj: ..:. Reflex.cz :.
2007-07-22, 12:49:24 • Média 
Activist Killed As Nazis Attack Anti-Nuclear Camp In Siberia
(indymedia.org.uk, 21.07.2007 23:42)


In the early morning of 21st July, neo-nazi skinheads launched a vicious and unprovoked attack on a non-violent anti-nuclear protest camp in Angarsk, Siberia, Russia. The nazis violently attacked activists in their sleeping bags and tents with iron rods, knives and air pressure guns. A 21 year old protester from Vladivostok has died in hospital from his injuries. He has been named as Ilya Borodaenko. At least nine others have been reported to be seriously injured. One person has suffered a head-fracture, another has had both their legs broken. Tents were set on fire and several belongings were stolen.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

2007-07-22, 8:51:00 • English 
Animal Liberation

Z klece ven?

(reportáž Michala Komárka a Lindy Jablonské, ČT1, 19. července 2007, 22:35)

Přes deset milionů zvířat projde v Evropě každoročně nejrůznějšími pokusy. Zdaleka nejde jen o vývoj pro člověka životně důležitých léků. Testuje se téměř vše – kosmetika, barvy, prací prášky, dokonce i potrava pro zvířata. Stále více lidí si myslí, že většina těch pokusů je nejenom zbytečně krutá, ale i zbytečná. Kvůli kožešinám každoročně zemře přibližně padesát milionů zvířat. U nás kolem čtyřiceti tisíc. Radikální ochránci zvířat tvrdí nejenom, že zabíjet zvířata kvůli kožichu nebo testu kosmetiky je neospravedlnitelné, nýbrž i to, že testovat na zvířatech nemusíme a nesmíme ani léky. Jednak už existuje dostatek spolehlivých alternativních metod. Jednak by zvířata měla mít garantované právo na život. Jsou to nebezpeční blázni, neškodní podivíni nebo lidé, kteří ohlašují a probouzejí společnost budoucnosti? Linda Jablonská a Michal Komárek doprovázeli ochránce zvířat na demonstraci do Bruselu i na noční 'záchranné' akci ve slepičárně.


..:. více zde :.

2007-07-21, 22:34:00 • Animal Rights 
Svitavami pochodují skini, kvůli Pechancovi
(František Novák, iHNed.cz, 21. července 2007, 15:05)


Vlastimil Pechanec byl před 4 roky odsouzen na 17 let za rasově motivovanou vraždu. Skinheads tvrdí, že se jednalo o justiční omyl.

Na protestní pochod Svitavami vyrazilo dnes před 15:00 od místního nádraží přibližně 220 skinheadů a dalších osob. Chtějí upozornit na údajný justiční omyl v procesu s Vlastimilem Pechancem, který byl před čtyřmi lety odsouzen za rasově motivovanou vraždu svitavského Roma Oty Absolona k 17 letům vězení. Průvod se zatím obešel bez incidentů. Na místě dohlíží na pořádek asi 50 policistů, kteří mají i psy.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.
2007-07-21, 16:10:22 • Média 
Technoparty je v plném proudu
(Petr Jeník, Českolipský.deník.cz, 21. července 2007, 14:05)


MANUŠICE – Zakázaná technoparty se z Horní Libchavy přestěhovala do Manušic. Technaři se válí i v hnoji.

..:. více zde :.

2007-07-21, 15:27:00 • FreeTekno akce 

Kdyby nebylo slyšet na snížený výkon brumlající čtyři audiosystémy, mohlo by technopárty u malé obce Údrč na Karlovarsku spíš v těchto hodinách připomínat poklidný a uspořádaný kemp...

..:. Novinky.cz :.


2007-07-21, 14:14:00 • FreeTekno akce 
Pět policistů potrestali za zákrok na 1. máje
(ČTK, Lidovky.cz, 21. července 2007)


PRAHA Vedení policie potrestalo celkem pět policistů, kteří zasahovali 1. května v Praze proti demonstrantům. Při demonstraci tito policisté zadrželi několik Mladých sociální demokratů, které pak měli nutit, aby nazí dělali dřepy. Podle vedení policie se dopustili „taktických pochybení“ a nevyhnuli se „organizačním problémům“. Policie se k případu včera přímo nevyjádřila, pouze tyto informace uvedla na svých internetových stránkách.

Kázeňské tresty se týkají zástupce ředitele Obvodního ředitelství Prahy 1, vedoucího místního oddělení v Bartolomějské ulici a dalších tří policistů Obvodního ředitelství Prahy 1.

více na: ..:. Lidovky.cz :.
2007-07-21, 11:36:00 • Média 
U Údrče už opět duní techno
(Jana Kopecká, Karlovarský.deník.cz, 21. července 2007, 9:45)


BOCHOVSKO – První technaři stavěli soundsystémy dopoledne, party se rozjela až večer.

Je pátek dopoledne a na louku několik kilometrů za Údrčí na Bochovsku přijíždí první technaři. Za pár hodin tu propukne již druhá letošní technoparty. Zatím jich tu je jen asi dvacet a odmítají komunikovat s novináři. „Běžte s těmi foťáky a kamerami pryč. Toto je soukromá akce na pronajatém pozemku. Pokud se tu chcete pohybovat, musíte mít povolení od majitele pozemku,“ vyhání redaktory Deníku jedna technařka.

..:. více zde :.

2007-07-21, 10:13:00 • FreeTekno akce 
Zakázaná technoparty nakonec začala o kus dále
(iDNES.cz, 20. července 2007, 19:16)


Technoparty, jejíž konání v Horní Libchavě na Českolipsku zakázala Stráž ochrany přírody při Chráněné krajinné oblasti České středohoří, se nakonec přece jen koná. Technařům pomohl vstřícný krok Jana Olivy, obyvatele sousední osady Manušice, jež je součástí České Lípy.

Oliva nabídl technařům vlastní pozemek v Manušicích, který nespadá do chráněné krajinné oblasti. "Organizátorka akce je mojí kamarádkou, žijeme v jedné vesnici. Chtěl jsem jim pomoci. Oni se chtějí jen bavit a nevidím důvod, proč jim v tom bránit," uvedl Oliva.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-07-21, 10:12:00 • FreeTekno akce 

Žena za pultem ve Varšavě


..:. více zde :.

2007-07-20, 10:50:00 • Alternativní kultura 
Squatters return to the streets
(q-olio.net, 13th of July)


13th of July at 4.30 P.M. a group of people blocked the traffic in Mikonkatu, Helsinki. The street was transformed into a living room: people brought furniture, food and music.

more: ..:. q-olio.net :.

2007-07-20, 10:01:00 • Squatting 
Ohraná píseň: násilník chce diskreditovat oběť
(Andrea Cerqueirová, ta-gita.cz, 19. července 2007, 15:15)


U domácího násilí bývá šablona většinou stejná. Násilník se téměř ve všech případech pokouší svou oběť znevěrohodnit tím, že ji označuje za labilní. Vlastní agresivitu (a tím pádem i jistou labilitu) svádí prostě na ni. Nejlepší obrana je přece další útok. Stejně se chová i agresor "z ulice", který svou oběť brutálním způsobem seřezal nikoli za zavřenými dveřmi a beze svědků, nýbrž před lidmi a za účasti televizních kamer.

Emeritní policista Tomáš Čermák má v sobě zkrátka nestoudnost a disponuje vskutku hroší kůží. Kateřinu Jacques, kterou loni na Prvního máje (když poklidně demonstrovala proti neonacistům) bezdůvodně seřezal, totiž (prostřednictvím svého obhájce Jaroslava Janečka) posílá na psychiatrické vyšetření ohledně "agresivity a vyhraněného postoje k mužům".

Navzdory tomu, že vše je zdokumentováno a existují četná svědectví ve prospěch tehdejší vysoké vládní úřednice a dnešní poslankyně za SZ. A navíc televizní záběry, kde Čermák mlátí ležící Jacques, obletěly republiku již mnohokrát. Je z nich patrné jediné – agresivitu a negativně vyhraněný postoj k člověku prokázal onen policista.

více na: ..:. ta-gita.cz :.
2007-07-20, 9:21:00 • Média 
Cosmic Trip má problém. Sysly
(Lidovky.cz, 19. července 2007, 15:29)


Jeden z největších svátků elektronické hudby v Česku Cosmic Trip musí dva dny před svým zahájením řešit nečekaný problém. Organizátorům narušila přípravu Česká inspekce životního prostředí, podle níž festival ohrožuje sysly.

Organizátoři předpokládají, že do Roudnice nad Labem přijede v sobotu zhruba deset tisíc lidí. Inspekce se obává, že by mohli narušit kolonii kriticky ohroženého sysla obecného, který v těchto místech žije.

více na: ..:. Lidovky.cz :.

2007-07-19, 17:43:50 • Média 
V Krásně bude malá technoparty
(Martin Kasal, Sokolovský.deník.cz, 18. července 2007, 14:29)

Víkendová party prý bude jen pro pozvané. Policie tak nechystá žádná mimořádná opatření.

Malá technoparty s maximálně padesáti až sto lidmi a jedním hudebním systémem. Takový plán na tento víkend oznámil pořadatel party na Městský úřad v Krásně.

..:. více zde :.

2007-07-19, 16:56:00 • Média 

Září 2003 – Freeparty v Ralsku podle ČTK

V souvislosti se zprávou o technoparty v Horní Libchavě doplnila pilná ČTK hlavní téma o zprávu z minulosti. A sice o freeparty v Ralsku na konci září roku 2003:


..:. více zde :.

2007-07-19, 16:23:00 • FreeTekno akce 
Ochranáři zakázali technoparty na Českolipsku
(ČTK, iHNed.cz, 19. července 2007, 12:30)


Plánovaná víkendová technoparty v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří je v rozporu se zákonem na ochranu přírody a krajiny a nesmí se konat. ČTK to sdělila vedoucí CHKO Markéta Peřinová. Hlučná hudební produkce, spojená s velkým počtem účastníků, podle ní ohrožuje především vzácné zpěvné ptáky. Akce by se měla konat na soukromém pozemku v Horní Libchavě u České Lípy. Na dodržení zákazu bude dohlížet policie.

více na: ..:. iHNed.cz :.

2007-07-19, 14:04:35 • FreeTekno akce 
LN: V zákoně chybí slovo, policisté se vyhnou majetkovým přiznáním
(iDNES.cz, 18. července 2007, 8:01)


Kvůli jednomu chybějícímu slovíčku v zákoně o střetu zájmů se možná až tisíce policistů vyhnou povinnosti, kterou mají ostatní veřejní činitelé. Nebudou muset předložit své majetkové přiznání. Lidové noviny, které informaci zveřejnily, připomínají, že zákon o střetu zájmů měl být bičem na korupci.

více na: ..:. iDNES.cz :.


Husák chybou zaskočený ...

2007-07-19, 11:27:00 • Média 
Svoboda projevu a shromažďování se nerealizují v podmínkách výjimečného stavu
(Radek Mikula, Britské listy, 18. července 2007)


Příběh, který musí skončit, i tak bych mohl nazvat svůj článek s odkazem na 13. 7. 2007 publikovanou tiskovou zprávu Ligy lidských práv Nelidské zacházení v policii a vězeňství: nekonečný příběh? . V posledních letech bere dech rychlost, jakou jsou ze společenského vědomí vytěsňovány hodnoty zakládající lidská práva a občanské svobody. Jakoby se z nich stávaly pojmy, které nikoho nezajímají, jen obtěžují.

Vždy mě fascinovala otázka, jak se jich společnost dokázala vzdát po Únoru 1948. Nemohl jsem pochopit, jak mohlo být jednou něco samozřejmé a o několik měsíců nemožné nebo velmi nebezpečné, když jde o jevy tak důležité pro vztah jedince a celku. Nyní tomu asi začínám rozumět – pro většinu občanů to nic důležitého není. Svobody jsme se rychle nasytili a necítíme potřebu a často ani energii jí využívat ke svému působení ve veřejném prostoru.


Začátek května a června ukázaly, jakže moc to nová moc myslela vážně se svobodou projevu a shromažďování, tedy s tématem, který do značné míry odcizil mladé pokolení od sociální demokracie, jejíž vláda znamenala citelnou degradaci právního prostředí. K jménům jejích posledních dvou ministrů vnitra snad netřeba nic dodávat. Dodnes soudně nepotrestaný útok na dnešní předsedkyni poslaneckého klubu Zelených – vzhledem k okolnostem případu zde došlo k trestnímu stíhání pachatele (ovšem ani po více než roce nebyla podána obžaloba) a jeho propuštění ze služebního poměru, což přes dlouho řadu podobných případů nemá v polistopadové historii obdobu – causa tzv. privilegované oběti, podstatně dramatičtější zákrok na Czechteku, kde sice obžaloby podány byly, nikoli však na rozběsněné policisty, obě řadu měsíců se vlekoucí a zároveň šťastně pozapomenuté kauzy jsou samy o sobě varováním, že vládní priority neleží tam, kde si je mnozí slibovali zvláště poté, co přišli do vlády právě Zelení.


Řada politicky aktivních občanů se přesvědčila, že při konfliktu s policií nemají u soudu zaručeno rovné postavení vůči jejím příslušníkům. Svědectví policisty váží úplně jinak, než svědectví občana. Zatímco právo předpokládá zásadu „v pochybnostech ve prospěch obžalovaného“, soudy v případech tohoto typu aplikují spíš „v pochybnostech nízký trest“. Justiční alibismus jde tak daleko, že, jak se autor článku nedávno osobně přesvědčil, v případě neudržitelné obžaloby soud sáhne raději k uznání jeho viny s upuštěním od potrestání, ačkoli k tomu nejsou splněny zákonné podmínky, kdy pachatel např. musí spáchání trestného litovat a projevovat účinnou snahu po nápravě. Pachateli nebylo nic platné, že místo toho systematicky projevoval pohrdání policií, státním zastupitelstvím i samotným soudem až ho o přestávce musel přítomný zástupce středočeských anarchistů nabádat k pořádku.

Pro spravedlnost je ovšem nutno dodat, že soudy, především Ústavní soud, stále ještě tvoří nejméně narušenou část státní mašinérie. V případech, v nichž se hraje o politická práva, najdeme i zprošťující rozsudky obsahující v odůvodnění věty svědčící o znepokojení soudce nad úpadkem právního charakteru naší republiky. Obě žaloby, které byly v nedávném období podány proti zákazů protiradarových pochodů, také skončily hned v prvním kole jednoznačným úspěchem.

Naproti tomu státní zastupitelství klesla do podoby jakéhosi právního oddělení policejní mafie. Přijala roli, kterou samotná nejvyšší státní zástupkyně označila za úlohu „pasivního pošťáka a také orgánu, který kriminalizuje jakékoliv nestandardní chování“.


Při pohledu do budoucnost s přihlédnutím ke stále silnější lhostejnosti k tématu lidských práv nelze než se obávat, že přeměna České republiky z právního státu ve stát policejní bude v dohledné době dokončena. I když podle všeho nepůjde vysloveně o návrat před rok 1989, lze čekat další zvýšení policejní perzekuce jako např. legalizaci nezákonných databází politických aktivistů, tak jako byly loni legalizovány násilné odběry DNA bez souhlasu soudu a bez náležité kontroly proti jejich zneužití. Soudní praxí se může stát automatické uznání viny občana, který se postaví státním orgánům a vynášení podstatně tvrdších rozsudků v podobných případech. Vše pod heslem větší efektivity při prosazování veřejného zájmu podobně jako tomu bylo u snahy vyloučit novelizací zákona občanská sdružení z rozhodovacích procesů. Připočtěme stále častější užívání ostré střelby policisty v ulicích i na silnicích a dostaneme obrázek státu, který se postavil nad své vlastní občany i zákony, a stává se nástrojem nadvlády mocných nad většinou, která má stále menší možnost dobrat se zákonnou cestou svých práv.

PERSPEKTIVA ODPORU

Východisko ze stavu, jež dosud nenastal, ale který už není tak nepředstavitelný jako ještě před několika málo lety přestavuje již zmíněná Listina.

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Již dnes mě obtížně napadá, jak právními prostředky dosáhnout spravedlivého trestu pro násilníky v policejních uniformách a jejich patrony od psacích stolů na Inspekci ministra vnitra nebo na státních zastupitelstvích. Pokud by se potvrdilo, že jediným prostředkem, jak jim zabránit ve všeobecném prosazení standardů policejního státu, je jejich invalidizace, ne-li něco drastičtějšího, pak nastane čas vytvářet černé listiny policejních a justičních zločinců.

Kandidátů máme dnes už dost.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-07-18, 23:04:48 • Komentáře / názory 
Na Karlovarsku se o víkendu chystá další technopárty
(František Kšajt, Právo, Novinky.cz, 18. července 2007, 13:30)


Už druhou technoparty se letos chystají uskutečnit milovníci dunících soundsystémů u malé obce Údrč na Karlovarsku. Podle dostupných informací má setkání údajně asi tisícovky tanečníků začít v pátek a skončit v neděli.

KARLOVY VARY – Právu to potvrdil i starosta nedalekého městečka Bochov Miroslav Egert: "O uspořádání technoparty už vím, protože mě nejprve informovala Police ČR. Měl jsem také telefonát muže, který se představil jako jeden z organizátorů setkání, které však nijak nepojmenoval," řekl starosta.

více na: ..:. Novinky.cz :.
2007-07-18, 15:01:00 • FreeTekno akce 
Policisté šikanovali Mladé sociální demokraty, hrozí jim postih
(Kamil Houska, Pavel Orálek, Televizní noviny, TV Nova, 17. července 2007, 19:24)


Pražským policistům zasahujícím o na Prvního máje proti demonstrantům hrozí postih. Inspekce ministra vnitra potvrdila, že nepostupovali tak úplně podle předpisů. Čeho konkrétně se měli dopustit ovšem nesdělila. Pouze vyloučila, že by předvedené na služebně šikanovali, jak to někteří z nich tvrdí.

více na: ..:. Nova.cz :.

1. máj 2007 – lásky čas:
Účelová taškařice mladých sociální demokratů a stále stejná policie (Blisty.cz 14.5.2007)
Mladí sociální demokrati: Zatýkejte a mlaťte jenom anarchisty, prosím
Co všechno se dozvěděl mladý sociální demokrat na policejní služebně
Při zásahu proti antifašistům na 1. máje zlomili těžkooděnci dívce nohu (MF Plus 11.5.2007)
Rozhánění antifašistů ve Vítězné: Policejní dělbuchy opět zraňovaly (czechtek.bloguje.cz 3.5.2007)
2007-07-18, 11:32:00 • Média 
First Squat “Rebil” in Romania
(indymedia.org.uk, 17.07.2007, 15:09)


On Friday the 6th of July a group of anarchists squatted an old “cinema” building in the city of Iasi, close to the ukrainian/moldavien borders. This first Romanian squat is named “Rebil” as an anagram for “liber” meaning free in Romanian.

more: ..:. indymedia.org.uk :.


2007-07-17, 18:21:37 • Squatting 
Technař CzechTek 2004 nesvolal, potvrdil soud
(iDNES.cz, 17. července 2007, 14:42)


Krajský soud v Plzni potvrdil zproštění viny údajnému organizátorovi technoparty CzechTek 2004 Romanu Vainerovi. Potvrdil tak loňský závěr tachovského soudu, podle kterého nelze prokázat, že by muž svolal akci, při které došlo ke střetu s policií.

Podle soudu nemohly obě instance dospět k jinému názoru. "Důkazy nestačily k tomu, aby bylo možné označit Vainera jako organizátora akce," sdělil soudce.

..:. více zde :.

2007-07-17, 15:32:10 • CzechTek 
Reykjavik Rave Against The Machine: Iceland's first Reclaim The Streets
(indymedia.org.uk, 17.07.2007, 04:15)


As an action in our struggle against the destruction of the Icelandic wilderness the first ever RTS has taken place in Reykjavik. Four people were arrested, and the level of police brutality was extreme by Icelandic standards. The action ended with a redecoration of the police station where the detainees were held.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

_
2007-07-17, 8:42:00 • Protestní akce 


zdroj: ..:. transworker.nano.cz/mayapur :.

2007-07-16, 22:45:00 • CzechTek 

Free Parties in Manchester

images mostly from Manchester parties (1999, 2002) and CzechTek 2001


..:. více zde :.

2007-07-16, 21:06:00 • Video a filmy 

16. červenec - Cross Club, Plynární 23, Praha 7 - Holešovice

..:. více zde :.

2007-07-16, 20:23:00 • FreeTekno akce 
Jak řidiči obchodují s trestnými body
(pinus.bloguje.cz, 16. července 2007, 4:43)


I ve Francii funguje bodový systém. Za 12 bodů na přestupcích musíte na 6 měsíců odevzdat řidičák a poté znovu složit testy. S masivním nasazením automatických radarů se tak prudce zvýšily počty nasbíraných bodů – jen za minulý rok bylo prý zabaveno 70 tisíc řidičských průkazů.

Článek na Times Online popisuje, jak bodový systém dal vzniknout nové ekonomické aktivitě – trhu s trestnými body. Řidiči s čistým záznamem nabízejí své nespotřebované body těm, kterým hrozí zabavení řidičáku. Podobně to funguje i ve Španělsku, kde se podle odhadů tímto způsobem měsíčně zobchodují body v hodnotě 30 milionů euro.


Policie je proti obchodu s body v podstatě bezmocná, protože vzhledem ke špatné kvalitě fotografií z automatických radarů nelze řidiče rozeznat. Pátrání po křivých svědectvích je obtížné a nemá výsledky. Policisté se tak podle ministra vnitra zaměřují jen na nejkřiklavější případy, například když je vyfotografována 84letá babička řídící rychlostí 200 km/h v neděli v pět hodin ráno poblíž nočního klubu.

více na: ..:. pinus.bloguje.cz :.
2007-07-16, 18:09:53 • Média 
Nápad s čepicí
(M. Tesař, Reflex.cz, 28. června 2007)


Taky se v tom vedru potíte jako kráva, drahá paní? Já hrozně, neboť v autě rád překračuju povolenou rychlost. Hledáte souvislost? Mně prostě vadí, když policajti měří foticím radarem, u něhož ani nejsou, a pak si jak fotky z Balatonu prohlížejí mou palici za volantem s bezstarostným párátkem mezi zuby, jelikož netuším, že velký bratr za pár měsíců zahuláká a sebere mi dva body. Tak to ne, milá slečno. Manželka mi do starého červeného kulicha vystřihla díry na oči a odteď jezdím v kukle jako osoba mně blízká, jejíž totožnost – je mi líto – neznám. Zkuste to taky; peklo je jenom ta vlna na ksichtu v tomhle vedru.

zdroj: ..:. Reflex.cz :.

2007-07-16, 18:03:00 • Média 
Masters of rock – Policisté rozdávali nealkoholické pivo
(Zlín.cz, 15. července 2007)


Vizovice – Jak jsme slíbili, tak jsme učinili. Desítka policistů dnes dopoledne zastavovala řidiče a pokud měli všechno v pořádku, dostali dárek – nealkoholické pivo a otvírák.


Touto mimořádnou kontrolou jsme se zařadili do akce Správy Jihomoravského kraje "Frííí léto za volantem". V průběhu léta by nealkoholické pivo od policie mohla na území Zlínského a Brněnského kraje dostat až tisícovka řidičů.

více na: ..:. zlin.cz:.
2007-07-16, 13:27:00 • Média 
Rozzuřený policista násilně zadržel novináře
(Lenka Markovičová, Deník.cz, 16. července 2007, 2:01)


LIBEREC – K neobvyklému incidentu došlo v sobotu po čtvrté hodině odpolední. Přímo v centru města zasahovali hasiči. Na místě byl také policista, který bez zjevného důvodu začal napadat přítomné novináře.

Kolegové policisty, který incident zavinil, odmítli v rozporu se zákonem, přijmout oznámení na postup policie „Vyháněl novináře nevybíravým způsobem až do vedlejší ulice. Následně donutil vymazat fotografie fotoreportéra deníku AHA Emanuela Bořánka, které pořídil na ulici,“ vylíčil první konflikt mezi policistou a novináři svědek incidentu editor libereckého Deníku Jan Vrabec.

více na: ..:. Deník.cz :.Snad neříká:"Já nebudu někde na internetu, kurva"?

další foto zde: ..:. liberecky.denik.cz :.
2007-07-16, 8:58:00 • Média 
Bushova návštěva přišla armádu a policii na rekordních 30 milionů
(Jan Černý, iHNed.cz, 15. července 2007, 20:32)


Zajištění bezpečnosti amerického prezidenta George Bushe při jeho dvoudenní červnové návštěvě Prahy stálo českou armádu a policii rekordních téměř 30 milionů korun. Informovala o tom Česká televize.

Většinu z částky, 20 milionů korun, utratila podle ČT armáda za provoz čtyř svých letadel, která neustále hlídala vzdušný prostor nad Prahou. Dalších deset milionů stála policii Bushova bezpečnost na zemi, uvedla ČT.

Bushe podle ní hlídalo v Praze 1500 policistů. Na jejich mzdy a různé přesčasové, pohotovostní a další příplatky připadlo 7,8 milionu korun, čtvrt milionu stály pohonné hmoty, 200.000 korun vrtulník a 115.000 korun bezpečnostní rámy, řekl ČT ředitel Ochranné služby policie Lubomír Kvíčala.

více na: ..:. iHNed.cz :.

Bush v Praze

Demo proti Bushovi jako vítězství (ČSAF.cz 10.6.2007)
Policie neuhlídala anarchistický průvod (CzTk Blg 5.6.2007)
Uvítací výbor u rezidence velvyslance USA (Antifa.cz 6.6.2007)
Hospoda, ze které nešlo odejít (Lidovky.cz 6.6.2007)
Kvůli demonstraci proti Bushovi policie obvinila dva muže (ČTK 5.6.2007)
První den bezpečnostních opatření proběhl bez vážných incidentů (Zpravodajství PČR správy hl.m. Prahy 4.6.2007)
Doplňující informace k prvnímu dni bezpečnostního opatření (Zpravodajství PČR správy hl.m. Prahy 5.6.2007)
Ne základně, Ne Bushovi – fotky od Wolfa ( 6.6.2007)
2007-07-16, 7:43:00 • Média 

Koho snad někdy v poslední době napadlo podívat se na web www.czechtek.cz,
toho mohlo překvapit. že tam Docentpěkný 'píčoviny'... ;*)

www.czechtek.cz/picoviny/ ;)


2007-07-16, 0:23:00 • Z vesela ;) 

BreakFest 2007: Crystal Distortion LIVE

Crystal Distortion Live at BreakFest 2007 (Czech Republic)

..:. více zde :.

2007-07-15, 20:23:00 • Video a filmy 
Squat illegally evicted in Switzerland
(indymedia.org.uk, 12.07.2007 16:40)


On July 10th, "La Tour" was illegaly evicted in Geneva, Switzerland. Here's a brief summary of events and a call for international solidarity.

On Tuesday morning at 10:00, the police invaded "LA TOUR" under the pretext of carrying out an identity control!

This, so called, identity verification was followed by the arrival of a bailif who preceeded to proclaim that the house was abandoned (the inhabitants being held at the police station).

více na: ..:. indymedia.org.uk :.
video zde: ..:. tsr.ch :.

2007-07-15, 17:19:00 • Squatting 
Budoucí milionář Sowa za reformu veřejných financí


2007-07-15, 13:51:22 • Protestní akce 
Víkendová hudební akce děsí obyvatele Mrchojed
(Petr Koděra, Benešovský.deník.cz, 14. července 2007, 6:08)


MRCHOJEDY – Pořadatelé slibují, že produkce muziky nebude nikoho otravovat.

Hlasitá hudební produkce, opilí mladí lidé užívající drogy, nepořádek všude kolem. Přesně takových věcí se o tomto víkendu obávají obyvatelé Mrchojed u Samopší nedaleko Sázavy. Na jednom ze soukromých pozemků se tam totiž už od včerejší dvaadvacáté hodiny koná akce podobná technoparty. Vše bude vrcholit dnes. „Už tady něco bylo vloni. Bylo to strašné. Snad tisícovka hlučných lidí. Samá pochybná existence. Mně se dokonce někdo vloupal do chaty,“ řekl včera našemu Deníku jeden z obyvatel.

..:. více zde :.

2007-07-15, 12:41:00 • Média 
Výmysly a dohady kolem G8
(Kees Stad, globalinfo.nl, ČSAF.cz, 13. července 2007)


Je známo, že s každou správnou válkou přichází také příležitost pro oddělení propagandy jedné strany k šíření těch nejstrašnějších zvěstí o straně druhé. Opozice je vykreslována jako banda brutálních barbarů pustošících děti a mělo by se jí vzdorovat za každou cenu. V armádním žargonu je toto známo jako "psyopy". Během protestů proti summitu G8 v Heiligendammu se objevily jasné znaky podobné strategie. V tomto případě hrál neslavný "black block" roli barbarů. Tohle je částečný přehled dezinformací a jejich dopadů.


Nepřestává fascinovat, že mainstreamová média systematicky zveličují militantní akce protestujících a věnují minimum pozornosti policejnímu násilí. Na konci týdne akcí se téměř polovina obyvatel přípravných kempů pyšnila obvazy či dlahami získanými při policejních aktivitách. Dokonce jednomu z klaunů, jež mluvil na tiskové konferenci, byl poslední den zlomen prst na ruce. Množství lidí bylo zraněno vážně, někteří vodními děly. Nejméně dva lidi jsou v ohrožení ztráty oka. Viděli jste něco z tohoto zachyceno ve vašich médiích? Nebo bezpočet menších incidentů, jako třeba když byla skupina klaunů po celé odpoledne obklíčena u McDonalds na cestě do Bad Doberan a přinucena odevzdat všechny své peníze jako kauci? Stovky zatčení bez jakékoliv právní opory, nelidské podmínky v klecích v průmyslovém parku, které měly nahradit vězení, množství incidentů zahrnujících žurnalisty či dotory zadržené policií? Nanejvýše skandální torpédování lodí Greenpeace dostalo trochu mediální pozornosti, ale to ostatní byl naprostý odpad.

více na: ..:. ČSAF.cz :.
2007-07-15, 11:24:00 • Protestní akce 
Svitavami prošel průvod anarchistů za mrtvého Roma
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 14. července 2007, 19:25)
Svitavy – Pokojný průvod asi 30 mladých lidí dnes odpoledne prošel ulicemi Svitav, aby připomněl zavraždění svitavského Roma Oty Absolona v roce 2001. Akce se obešla bez incidentů. Na bezpečnost dohlíželo několik desítek policistů. Během vzpomínkového aktu přerušovali provoz v ulicích, jimiž se průvod ubíral.

Pod dohledem policie se k průvodu pouze jednou přiblížilo auto s pravicovými radikály, když k němu však anarchisté vyběhli, rychle se otočilo a zmizelo.

Akci pořádala místní skupina organizace Česká antifašistická akce (Antifa). Podle svého serveru sdružuje radikální antifašisty, kteří vytvářejí lokální skupiny po celé České republice.

Před svitavským nádražím se shromáždily tři desítky jejich příznivců s červenočernými vlajkami a transparenty s nápisy "Černobílí, spojme síly" nebo "Společně proti rasismu". Převládala černá trička, někteří měli punkové účesy.

..:. více zde :.

2007-07-14, 20:55:00 • Protestní akce 
Uctění památky Otta Absolona
(Lumír Zach, Antifa.cz, 23. června 2007)


Bude tomu šest let, co svitavský Rom Otto Absolon padl nožem neonacisty na místní diskotéce. Za tuto rasově motivovanou vraždu byl odsouzen svitavský recidivista a nazi-skinhead Vlasta Pechanec. Celou tu dobu se spekuluje o justičním omylu a zdá se, že nebylo dostatek důkazů prokazujících Pechancovu vinu.

Každoročně tedy Svitavami pochodují naštvaní neonacisté a dovolávají se spravedlnosti. Romské komunitě a pozůstalým zavražděného tedy nezbývá nic jiného, než každoročně v den úmrtí svého bratra, syna a kamaráda opustit město a vyhnout se konfliktu se stohlavým nacistickým davem.

Oběť nebo vrah?
Pechanec, Pechanec… Vše se točí kolem jediné osoby. Byl skutečně vrahem? Běhá někde na svobodě skutečný vrah? Nehodláme se zabývat podobnými otázkami. Pechanec byl proslulý terorizováním svitavských Romů a alternativní mládeže, už jednou seděl za pobodání Roma, který tento incident naštěstí přežil.

více na: ..:. Antifa.cz :.
2007-07-14, 20:51:39 • Protestní akce 
Skinhead & Skinhead: Zločin a trest
(Dušan Stuchlík, Nový Prostor, 17. června 2004)


Dva skinheadi, dva nože, dva osudy. České soudy opět ukázaly, že je v nich cosi shnilého. Posuzovaly dva útoky, prakticky identické. Přesto každý z těch příběhů má docela jiné rozuzlení.

Dějství první: Útok
Konec července roku 2001, blíží se půlnoc. Ve svitavské diskotéce ?Zatáčka" je sál slušně zaplněný a tepe v něm hudba. Nedaleko od tlačenice u vchodových dveří posedává skupinka skinheadu. Místní Róm Otta Absolon vchází do sálu, kde hodlá pro sebe a své přátele koupit vstupenky. Absolon má doma dvě malé děti, jeho žena čeká se známými venku. Během pár vteřin se strhla krátká slovní přestřelka po které následovala strkanice. Když se o několik vteřin později Otta Absolon vypotácel ze sálu, měl v břiše dvě rány od nože. V tom okamžiku měl před sebou již pouze několik hodin života.

..:. více zde :.

2007-07-14, 20:49:00 • Protestní akce 
Nelidské zacházení v policii a vězeňství: nekonečný příběh?
(tisková zpráva Ligy lidských práv, Britské listy.cz, 13. července 2007)


Výbor pro zabránění mučení (CPT) působící při Radě Evropy zveřejnil svojí zprávu z návštěvy zařízení omezujících svobodu v České republice. Výbor zde v dubnu a červnu 2006 vykonal svojí třetí návštěvu. První dvě proběhly v letech 1997 a 2002. Delegace CPT navštívila mimo jiné 10 policejních stanic a 4 věznice.

České policii byly dále vytknuty zejména dlouhodobé problémy s kontaktováním třetí osoby na svobodě, přístupem k právnímu zástupci a lékaři na policejní stanici. Právě tato práva představují základní záruky proti nelidskému zacházení.

CPT rovněž zjistil, že "zadržené osoby byly na některých policejních stanicích připoutány ke kovovým úchytům ve zdi v nepohodlné pozici, speciálně na jablonecké policejní stanici ... členové delegace si povšimli, že v prostoru pro zadržené osoby je na zdi instalováno pět kovových úchytů asi 50 cm od podlahy." CPT musel požádat příslušné orgány, "aby zajistily, že kovové úchyty na jablonecké policejní stanice budou odstraněny, jakož i na všech ostatních stanicích, kde jsou ještě užívána" (bod 13 zprávy).

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-07-14, 16:26:02 • Vládní lži a jiná svinstva 
Čtvrteční demonstrace na tůře
(Martin Lindblom, Monsun, modkraft.dk, 13. července 2007)

V pořadí devatenáctá demonstrace od vyklizení Ungdomshuset byla zatím nejdelší.


Pravidelná čtvrteční demonstrace, která se konala po devatenácté, vyrazila do ulic Kodaně bez ohledu na unavené nohy po festivalu v Roskilde.

Zhruba 500 demonstrantů vyrazilo odvážně a s dobrou náladou na tůru a připravilo turistům Kodaně neobvyklý zážitek a šanci využít digitální fotoaparáty.

Demonstrace se na rekordně dlouhé cestě Kodaní zastavila u několika míst, které podle demonstrantů symbolizují „normální Dánsko“, mimo jiné u hotelu SAS Radison a zábavního parku „Tivoli“, kde byli mírně šokovaní návštěvníci z tlampačů poučeni o tom, že se nachází v „pevnosti měšťáctví, kam se dostanou jen ti, co mají plnou prdel zlata a diamantů“.

Celkově byly proslovy hodně angažované, tlampače na maximum a použitý slovník by vydělal v kasičce pokut za sprostá slova na nový dům mládeže.

..:. více zde :.

2007-07-14, 14:26:00 • Squatting 
pondělí, 16. července 2007 - Cross Club, Praha 7 - Holešovice
Los Tekkenos

Main Stage: FredoLedo DJs, Kuba (Obada), Alert (Fatal Noise), Tikal (Metro)
Second Stage: EdDrum (NeuroKyme), Mystif (NeuroKyme), FredoLedo DJs
Vize: OKO3


..:. více zde :.

2007-07-14, 12:34:00 • Cross Club 
Neskutocne ma uz seriete
(blackhole.sk, 13. července 2007, 9:58)


Received: by 10.78.178.8 with HTTP; Fri, 13 Jul 2007 01:54:50 -0700 (PDT)
Message-ID:
Date: Fri, 13 Jul 2007 10:54:50 +0200
From: "Tomas Tudja"
Sender: tom.catcher@gmail.com
To: tokmv@minv.sk
Subject: Otvoreny dopis
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-1; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline
Delivered-To: tom.catcher@gmail.com

Dobry den,
Prosim Vas, okamzite kontaktujte toho Vasho slabomyselneho admina, pretoze cely internet uz pozna neuveritelne dlhy zoznam bezpecnostnych chyb na Vasom totalne dokurvenom webservery a je len otazkou casu, kedy nastane utok, ktory bude stat danovych poplatnikov urcite viac penazi ako detinsky jednoduchy zakrok – upgrad OS a aplikacnych serverov Vazbo dokurveneho webservera s domenou www.minv.sk. Neskutocne ma uz seriete tymi svojimi prijebanymi recami o hackeroch a ich "zlocinoch".

Plnte si svoje pracovne povinnosti tak ako vsetci ostatny slusny ludia a nevystavujte majetok danovych poplatnikov (webserver www.minv.sk) uplne zbytocnemu nebezpecenstvu. Odporucam Vam ho okamzite odpojit od siete a upgradeovat. Teraz ma uz totiz zoznam chyb k dispozici kazde ambiciozne decko, ktore chce byt hekerom. Tak pohnite tou lenivou administratorskou ritou a makajte, ved Vas za to kurva platime! NIE! Neviete co mate robit! Nie, neprestanem Vam davat rady! Vas admin je kokot, ktory robi hanbu vsetkym adminom a za skurvene nicnerobenie preziera nase dane!
Ak by Vam nahodou vadilo, ze sa vyjadrujem neslusne, tak sa chodte stazovat na lamparen. Som len totalne nasraty, lebo podobne nadavky sa nachadzali na www.minv.sk a nikto za ne nebol postihnuty, tak si myslim, ze nadavanie na verejnosti uz nieje az taky hriech ako kedysi, kedze nadavky uverejnuje Ministerstvo Vnutra Slovenskej Republiky, a preto Vam bez okolkov mozem nadavat v otvorenom, verejnom dopise kolko sa mi len kurva raci!

Tomas Tudja

zdroj: ..:. blackhole.sk :.
2007-07-14, 10:39:35 • Z vesela ;) 
Na webe ministerstva vnútra boli nielen vulgárne vtipy
(SME.sk, 12. července 2007, 20:43)


Na oficiálnej internetovej stránke ministerstva vnútra boli uverejnené desiatky vulgárnych vtipov o Rómoch, homosexuáloch, blondínkach, ale aj o policajtoch. Časť stránky dnes z internetu odstránili, hovorca ministerstva nevylúčil, že za chybu padnú tresty. Informovala o tom vo štvrtok televízia TA3.

Neslušné či rasistické vtipy obsahovala podľa televízie stránka ministerstva vnútra v položke krajského policajného riaditeľstva v Trenčíne. Podľa počítačových odborníkov nešlo o útok hackerov. "Podľa tých údajov, ktoré sme mali možnosť vidieť na obrazovke, to vyzerá ako oficiálna stránka ministerstva vnútra," povedal pre TA3 Martin Drobný z redakcie časopisu PC Revue.

více na: ..:. Sme.sk :.
2007-07-14, 10:35:00 • Média 
Vyšetřete Jacques, žádá policistův obhájce
(ČTK, Lidovky.cz, 13. července 2007, 17:20)


Obhájce Tomáše Čermáka obviněného z útoku na poslankyni Strany zelených Kateřinu Jacques Jaroslav Janeček navrhl psychiatrické vyšetření poslankyně. Lékaři mají posoudit její Lékaři mají posoudit její

agresivitu a vyhraněný postoj k mužům.


Advokát kromě toho navrhl celé stíhání zastavit. Odborný posudek Policejní akademie prý potvrzuje, že postup policisty byl v pořádku a oprávněný. "Znalec uvedl, že kdyby pan Čermák nezakročil, mohlo dojít ke střetu mezi neonacisty a anarchisty," řekl Janeček. Otázka agresivity Jacques je podle Janečka důležitá i vzhledem k článkům v tisku, podle nichž údajně napadla sousedku.

více na: ..:. Lidovky.cz :.

2007-07-13, 20:41:00 • Média 
„Dal jsem si jen dva prásky z trávy!“
(por. Iva Knolová, Policie ČR – Správa hl. m. Prahy, 11. července 2007)


Každý den, během čtyřiadvaceti hodin vyjíždí do pražských ulic několik desítek policejních hlídek ze základny Pohotovostní motorizované jednotky správy hlavního města Prahy P ČR, aby dohlížely na klid a veřejný pořádek. Jedná se o policisty, kteří v první linii řeší závažné trestné činy i přestupky, potýkají se s pachateli násilné i majetkové trestné činnosti a dávají v šanc své zdraví i život. Každý den si připíší na svůj účet několik zdárně zvládnutých případů.

… Řidič s testem souhlasil a policistům sdělil, že si dal „pouze dva prásky z trávy“ během jízdy. Test byl u podezřelého pozitivní.

Policisté poté prověřili totožnost i ostatních členů posádky. Tři muži ve věku kolem dvaceti let byli také dotazováni, zda u sebe nemají omamné a psychotropní látky. Dva muži odpověděli záporně, spolujezdec řidiče mužům zákona mlčky vydal igelitový sáček se sušenou rostlinnou látkou a dřevěnou krabičku s bílou krystalickou látkou. Později mladík uvedl, že se jedná o kokain v celkovém množství 4g. Policisté podezřelého řidiče zadrželi a jeho spolujezdce zajistili. Oba muži skončili na policejní služebně.

více na: ..:. mvcr.cz :.
2007-07-13, 15:50:00 • Drogy 
Zásah v táboře 'technařů'
(Vlastimil Staňa, Blesk, 12. července 2007)

Dvě desítky psů zalezly pod pomalované kamiony a lidé s dredy chvíli nevěděli, 'která bije'.

Na plochu v Pátkově ulici v Praze 8 u mostu Barikádníků se přiřítila policie a strážníci. Do metropole se totiž od pondělí stahují v pomalovaných kamionech holandští a francouzští technaři.

Magistrátu to nevadí, prý to jsou jen 'tančící děti'. Těch kamionů plných harampádí – v jednom bylo rozřezané osobní auto, v dalších aparatury – bylo před včerejší půlnocí na plácku u Vltavy už přes dvacet.

"Bylo tady v noci rušno. Lidi nám tolik nevadí, když se chovají slušně, ale už jsou tady všude kolem výkaly a pytle s odpadky," řekl Blesku v noci Zdeněk Souček, jeden z místních obyvatel.

A magistrát? Nikdo z úředníků na místě nebyl! Místní se ale dozvěděli, že vlastně o nic nejde. Prý se jedná pouze o 'tančící děti', čili je všechno v pořádku. Pohotovostní motorizovaná jednotka včera alespoň trochu nastolila pořádek. "Vykázali jsme auta a cizince ze soukromých pozemků a prověřili přes dvě desítky cizinců," řekl kriminalista. Magistrát nebo radnice v Praze 8 by měly rychle jednat.

zdroj: ..:. Blesk.cz :.
2007-07-12, 20:03:00 • Média 
Stížnosti kolem technoparty začíná řešit kraj
(Slávka Petráková, Strakonický deník, 11. července 2007, 11:45)

Vodňanský starosta Heřman požádal o pomoc jihočeského hejtmana.

..:. více zde :.

2007-07-12, 18:00:00 • FreeTekno akce 
Kruhová obrana pevnosti Evropa
(David Mervart, blog.respekt.cz, 11. července 2007, 9:00)


Historie nepřináší důkazy. Historie, totiž naše vyprávění minulosti, je neustálým střetem o podobu přítomnosti. Žádná historie žádné minulosti, bohudík, není natolik nalinkovaná, aby neposkytovala žádnou možnost volby.

...
Evropa je v opět jednou v obležení barbarů, prý. Demografické mapy ukazují kriticky stoupající hodnoty osídlení nepřizpůsobivými jinověrci v sladké Francii i hrdém Albionu.

Volá se "pryč s přetvářkou a pokrytectvím" (občas se dodává, tím "humanistickým" a "levicově-intelektuálským"). Naše údajná pseudohumanistická slabost a nerozhodnost, spolu s ochromující politickou korektností, nám znemožňuje – tvrdí mi tu mnozí – zaujmout konečně s plnou upřímností a rozhodností ty pádné a nekompromisní postoje, jaké po nás nesnadná doba vyžaduje: je načase – říkají – přestat si hrát na politicky korektní schovávanou a rázně čelit nebezpečí, které "naší kultuře" hrozí od nekompatibilních a nepřizpůsobivých elementů (ať už jsou to čerstvě dorazivší či v Evropě několikátou generaci bytující Pakistánci či Maghrebiáni či Turci).

Ale jak přesně takovou věc provést? Taková rozhodná "obrana" "naší kultury" se zřetelně nemá dít prosazením standardní ústavně definované zákonnosti, ale nějakým paušálním vyloučením etnicky a konfesně (dosti vágně) definované skupiny. Ti, kdo volají po ochraně evropské civilizace před cizorodým hostile takeover totiž nevolají po zákonném postihu kterýchkoli konkrétních jednotlivců, kteří jakýmikoli svými slovy či skutky podle jejich názoru takovou hrozbu představují (což je jediná legální a legitimní cesta, kterou disponujeme), nýbrž po jakémsi záhadném boji proti celým skupinám paušálně definovaným etnicky a nábožensky.

Jak má být takový boj veden? Ústavně-právní řády našich liberálních demokracií z definice nevládnou žádnými prostředky, jak postihovat jakoukoli takto definovanou skupinu. To jsme si totiž zakázali po špatných zkušenostech se sebou samými. Proto musí tito samozvaní obránci evropských hodnot uvažovat o jiných metodách kolektivní obrany, než jaké v našem stávajícím veřejném řádu připadají v úvahu. Bojím se domýšlet, jaké konkrétní podoby nekompromisních postupů mí kontroverzní kolegové plánují (a oni o tom většinou halasně mlčí!). Ale moje historie (historie té Evropy, do které patřím) mi nabízí několik možností volby.

VOLBA VÝMARSKÁ A CHVATY NEPOVOLENÉ

Poměrně relevantní mi připadá volba výmarská. Je to, jako dnes volba naše, volba formulovaná ve své době jako výběr mezi "ráznou upřímností bez skrupulí" a "slabošským liberálním pokrytectvím". Lidu i elitám Výmarské republiky došla trpělivost s nudnými a zdlouhavými procedurami liberální zákonnosti, s pseudohumanisticky pokryteckou bezzubostí systému ochrany individuálních a minoritních práv. Ve jménu obrany těch pravých hodnot té pravé kultury té skutečně čisté evropské civilizace byly instituce liberální demokracie postupně opuštěny jako nehájené hradby a pod praporem s hákovým křížem zahájeno jest vypořádávání se se všemi nepřizpůsobivými a nekompatibilními elementy. Bylo jich několik milionů.

Neuhýbejme před logickými důsledky vlastních argumentů. Hlásat očišťování Evropy a obranu naší kultury před cizorodými prvky dnes znamená demontovat základní principy liberální demokracie. Nejen pro ty nepřizpůsobivé, i pro nás samé: výjimky bohužel nejsou možné. Ten, kdo v současné Evropě (a dokonce i v provinčních Čechách, kde žádný snědý frekventant mešit žádné auto nikdy nezapálil a žádný teroristický útok nikdy neprovedl) vyhlašuje tvrdý postup vůči nepřizpůsobivým, rizikovým a kulturně a civilizačně nekompatibilním skupinám, musí zvažovat jedině postupy, které nepatří do rejstříku povolených chvatů sebeobrany v civilizovaném liberálně-demokratickém řádu. To by měli takoví lidé jasně vyhlásit, ať víme všichni, o co komu jde a před jaké dějinné volby nás to staví.

více na: ..:. mervart.blog.respekt.cz :.
2007-07-12, 8:48:00 • Komentáře / názory 


více na: ..:. teplice.antifa.net :.

2007-07-11, 17:41:06 • Odkazy 

Máme zároveň málo i příliš mnoho policistů

(Jaroslav Spurný, Respekt.cz, 11. července 2007, 7:27)

Někdy je inspirativní, když věci či konání nemají logiku. Ale pokud je nedostatek logiky děje důsledkem umanutého trvání na něčem, co dotyčný může, ale nedokáže obhájit argumenty, zůstává jen nevěřícné kroucení hlavou. To je přesně případ 'nedostatku policistů' v Česku. Policejní prezident Oldřich Martinů chce zmírnit testy pro příjem uchazečů o práci ve sboru. Chybí mu prý přes tři tisíce policistů a uchazeči nejsou schopni testy splnit. Jenže policejní prezidium je zároveň podepsáno pod analýzou, která říká, že i za stávajícího stavu máme nejvíce policistů (v přepočtu na jednoho obyvatele) v Evropské unii. Proč tedy přijímat další?

více na ..:. Respekt.cz :.


..:. více zde :.

2007-07-11, 12:01:00 • Média 
Totální šábes
(Lukáš Rychetský, TýdeníkA2.cz, 4. července 2007)


Rozhovor s Mírou Slávou ze skupiny Ztohoven

Názory na několikavteřinové pirátské vysílání, jež překvapilo desetitisíce diváků jednoho nedělního rána, se různí. O tom, jak funguje skupina lidí, kteří onen čin provedli, ale i o politickém umění a strachu hovoří jeden z původců zmíněného útoku na Českou televizi.

Z čeho se nás to vlastně uskupení Ztohoven snaží vytáhnout?

Již název 100hoven (ale zároveň i z toho ven) ukazuje jasně, že se snažíme lidi alespoň nakrátko dostat z hoven, ze sraček, které jsou svázány se světem, v němž žijeme. Každá naše konkrétní akce mířila na nějaký fenomén, který nás svým způsobem trápí a přijde nám důležitý. Vždy jde ale o útok v rámci veřejného prostoru, což byl i případ veřejnoprávní televize. Naše akce v metru s výměnou citylightů byla samozřejmě namířena na všudypřítomnou reklamu a modifikace srdce na Hradčanech v poslední funkční den prezidenta Havla měla také svou vlastní aktuální symboliku. Však jsme to provedli v poslední den, kdy byl Havel v prezidentské funkci.

více na: ..:. TýdeníkA2.cz :.
2007-07-11, 10:58:00 • Protestní akce 
_
2007-07-10, 18:17:21 • CzechTek 
Zpráva OSN o drogách z roku 2006: Úřad OSN pro kontrolu drog a zločinu bezděčně podporuje odvolání prohibice konopí
(John Hickman, Baltimore Chronicle, Britské listy, 9. července 2007)

"Mediální pokrytí zpráv" je často pouhým zvracením nepřežvýkaných tiskových prohlášení – a to ve skutečnosti žádné "zprávy" nejsou. Když ale média naprosto ignorují senzační story - tak to už tedy zpráva je. Světový tisk přešel bez povšimnutí fakt, že Úřad OSN pro kontrolu drog (UNODC) ve své Výroční zprávě o drogách za rok 2006 bezděky přinesl řadu argumentů pro ukončení prohibice konopí.

...
Autoři pokračují a popisují konopí jako průmysl, jenž je jednak mimořádně rozsáhlý, a jednak mimořádně decentralizovaný. Trh v Severní Americe může podle UNODC mít hodnotu někde mezi 10 a 60 miliardami ročně. To je ovšem rozpětí, do nějž se vejde hrubý národní příjem Nigérie nebo Ukrajiny. Důležitější ale je, že téměř veškeré pěstování se odehrává na malých, skrytých pozemcích, což jejich efektivní ničení zcela znemožňuje.

Konfrontace s důkazy, že relativně levnou a relativně neškodnou rekreační drogu konzumuje ve světě nejméně 1 člověk z pětadvaceti, a že jim tuto drogu dodává obrovská armáda malopěstitelů, jejichž celková ekonomická aktivita má enormní rozměry, by měla přimět k zaváhání i ty nejzatvrzelejší prohibicionisty. Konopná politika je neúspěšnou politikou. Dává smysl vynakládat veřejné zdroje na prosazení neprosaditelného ve světě, sužovaném masivní chudobou, globálním oteplováním, šířením jaderných zbraní a islámským terorismem?

Pokud se neživíte jako novinář, je odpověď nabíledni. Pokud ale jste novinář, musíte si počkat na příští tiskové prohlášení.

více na ..:. Blisty.cz :.
2007-07-10, 16:32:00 • Drogy 


viz. Náboženská fanatička, která se podílela na likvidaci Ungdomshuset, zakláda Stranu Svobody

2007-07-10, 12:45:16 • Squatting 
Zničí mě jako Horákovou, bojí se vyhozený policista
(Denisa Hanusková, Týden.cz, 9. července 2007, 6:15)


Před více než rokem pomohl svým tvrdým zákrokem sobě do invalidního důchodu a Kateřině Jacques k poslanecké židli. Tento pátek čeká policistu Tomáše Čermáka nový soud, po němž by se rád vrátil do policejních řad

více na: ..:. Týden.cz :.… říkejte mi Milado.

2007-07-10, 12:20:00 • Média 
Kateřina Jacques žádá výměnu státní zástupkyně
(Novinky.cz, 9. července 2007, 19:36)


Poslankyně za Stranu zelených Kateřina Jacques požaduje výměnu státní zástupkyně, která má na starosti případ jejího loňského napadení policistou Tomášem Čermákem. Jacques to uvedla v pondělí v rádiu Frekvence 1. Na postup státní zástupkyně podala stížnost.

"Já samozřejmě bych se ráda domohla svého práva prostřednictvím soudu. V tomto bodě musím s politováním říct, že orgány činné v trestním řízení nekonají, tak jak mají, protože ta kauza se vleče neuvěřitelně dlouho. Státní zástupkyně nedodržuje vůbec žádné zákonem dané lhůty, ani postupy. My v těchto dnech s mým advokátem podáváme stížnost proti jejímu postupu a návrh na to, aby jí byl ten případ odebrán," uvedla na Frekvenci 1 poslankyně.

více na: ..:. Novinky.cz :.
2007-07-10, 12:19:00 • Média 
Skateboarding v Praze roku 2007: R.I.P. Lenin a dost možná i R.I.P. Stalin.
(Saman, CzechCore.cz, 4. července 2007, 13:20)


Tak nám zas zavřeli jedno místo na skateboarding v Praze. Dneska bagry rozebraly mramorový plácek na Vítězném náměstí přezdívaný Lenin. Šlo o podstavec bývalé sochy V. I. Lenina, který kromě skvělého mramorového povrchu zahrnoval "přírodní" table, několik květináčů na slidy, grindy a přeskoky a ze dvou stran měl malé schody.

Aby toho nebylo málo, tak město už podepsalo smlouvu o vybudování obřího akvária na místě, kde nyní stojí jedno z nejznámějších skateboardingových míst v Evropě – na Stalinu (na podstavci bývalé gigantické sochy J. V. Stalina) v Praze na Letné.. Obří mramorová plocha se spousty schodů a říms, která neslouží jen jako „přírodní“ skatepark, ale i jako místo relaxace, vyhlídka a celkově jako klidný bod v centru města, kam lze utéct od kolon aut, výloh obchodů a spěchajících davů, se má během tří let proměnit ve vězení pro velká mořská zvířata, které někdo naveze do Střední Evropy a zavře do útrob kopce uprostřed města. Nechci se teď zabývat tím, jak zvrhlé je takovéto zacházení se zvířaty. Myslím, že tady máme všichni jasno. Tenhle článek píšu proto, že mi přijde krajně znepokojující situace, kdy z města rychlým tempem mizí podobná místa, kde se člověk nestává obchodní položkou ani marketingovým cílem a je sám svým pánem / sama svou paní. Vypadá to, že se blíží doba, kdy už i všechny zábava bude jen předpřipravený polotovar s jednoduchým receptem: neinovovat, nemyslet a platit. V Praze zmizelo už tolik míst, kde na člověka za každým rohem nekouká reklama – Ladronka, Papírna, Lenin, na půlce Letné postaví knihovnu, která mohla stát kdekoliv jinde a na druhé půlce bude stát gigantické oceanarium a takhle bych mohl jmenovat spousty dalších míst. Je otázka, jaká místa přijdou jako další.

více na: ..:. CzechCore.cz :.

Další info:
Za Prahu zvláštnější (Metro 20.9.2006)
Štvanice zůstane skejťákům. A co Stalin? (iDNES.cz 12.9.2006)
Letná: Místo Stalina akvárium? Skejťáci jsou proti. (Lidovky.cz 14.3.2006)Sičas Ty, Josip!
2007-07-10, 11:54:00 • Komentáře / názory 


Shot in Buenos Aires, and directed by Emir Kusturiça, here comes “Rainin In Paradize” video clip. Manu Chao’s first single. Members of Colifata, the historical radio from Borda psychiatric hospital, animated by clinic-in patients themselves are acting by his side.

Waiting till August 27th, release date of “La Radiolina”, his new and third studio album, a 4 tracks EP will be available on digital from July 2nd.

..:. manuchao.net :.
2007-07-10, 1:43:00 • Odkazy 


zdroj: ..:. krtek.wbs.cz :.

2007-07-9, 23:17:48 • Inspired by... 
Vyklizení Ungdomshuset stálo 72 milionů dánských korun
(Martin Lindblom/Monsun, modkraft.dk, 25. června 2007, 10:55)


Vyklizení Ungdomshuset byla drahá záležitost. Okolo 72 milionů dánských korun (cca 275 miliónů Kč, dánská koruna je 3,80 Kč) – tak zní vyčíslení zvláštních výdajů spojených s vyklizením domu. Pokojné řešení by pravděpodobně stálo okolo 12 milionů (cca 46 milionů Kč).

Více než polovina, 40 milionů (cca 153 milionů Kč), jsou výdaje za přesčasy policistů, 20 milionů (cca 76 milionů Kč) stálo jejich ubytování a stravování a 10 milionů (cca 38 milionů Kč) výstroj, např. chrániče na nohy apod.

Věznice a soudy měly výdaje za 2 miliony (cca 7,6 milionů Kč) – po vyklizení bylo 800 zatčených a 200 vězněných.

..:. více zde :.

2007-07-9, 15:45:00 • Squatting 
Ústavněprávní dohra summitu G8
(Petr Schnur, Blisty.cz, 5. července 2007)


V těchto dnech vychází na povrch další „podivné“ podrobnosti průběhu summitu G8, o němž jeden z obyvatelů Heiligendammu, místa, kde se akce konala, prohlásil, že by se příště měl nejlépe konat na palubě letadlové lodi. Nápad by to nebyl špatný, neboť vynaložené náklady (ca. 100 milionů euro, z toho jen „ochranný“ plot stál 12 milionů) na dočasné vyhlášení výjimečného stavu v regionu jsou v jasném nepoměru k dosaženým výsledkům. V této souvislosti perlička na okraj: hostitelská země Mecklenburg-Vorpommern se ještě dodnes dohaduje s „federálem“ o tom, kdo a jak uhradí 16 milionů z poslední Bushovy návštěvy v Německu.


Co tato předehra slíbila, hlavní akt naplnil. Vedle tradičního zastrašování policejními výpady proti pokojným demonstrantům došlo i na netradiční metody známé spíše buď z jiných zemí nebo z oblastí masového drůbežího chovu. Zadržení demonstranti (podle výpovědi Sdružení republikánských právníků – zkr. RAV, jich bylo asi 1200, z toho 95 % bylo zadrženo protiprávně) byli až 36 hodin „ubytováni“ ve speciálních klecích z drátu s ostrými hranami, za permanentního osvětlení, bez základního hygienického vybavení a toaletních potřeb, mnozí až dvanáct hodin s pouty na rukou. Někteří z nich byli propuštěni až po šesti dnech. Ale ani toto zdaleka nebyl konec všemu podivnému v zacházení s účastníky masového občanského protestu. Na vysvětlení čekají ještě dvě další závažné události: zřejmá účast agentů-provokatérů a armády.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-07-9, 14:12:25 • Vládní lži a jiná svinstva 


As the events of this summers G8 summit protests has been evaluated. What many saw as a victory of the tactic of peaceful protest, seems to have been a strategy fom the German police, and its numerous international helpers, to create the illusion of a victory, when all the "victory" really was, where divided protestors walking for hours through fields, only breaching the the illusionary boundaries that German security forces had created just a week before the summit was to start.
2007-07-9, 14:11:00 • Protestní akce 
Telakkakatu 6 was evicted
(olio.net/valtaus, 28th of June)


Today (28th of June) early in the morning police evicted squat in Telakkakatu 6 with help of a helicopter of border guards. Squat in Telakkakatu 6 was at least 4th action in a row in ongoing struggle for a new social center in Helsinki during this year. Both formerly existing autonomous social centres in Helsinki were lost last year, when Siperia burned down in unclear conditions and city bureaucrats gave Vuoritalo conditions which were impossible to fulfill.

Squatters announced that they will continue actions, tomorrow at 5 PM there will be a Reclaim the City action to protest eviction.

source: ..:. olio.net/valtaus :. via: ..:. http://www.squat.net :.2007-07-8, 15:44:00 • Squatting 
Ruth Evensenová chce do dánského parlamentu
(Politiken.dk, 7. července 2007, 14:33)


Poznámka: Ruth Evensenová je vůdce církve „Dům Otce“, která koupila od kodaňského magistrátu budovu Ungdomshuset v ulici Jagtvej 6. Po soudním sporu, který posvětil vyklizení alternativního centra nechala budovu strhnout.


Nová strana Ruth Evensenové se bude jmenovat „Strana svobody“ a strana se chce dostat do parlamentu.

„Mohlo by to být fajn, dostat se do parlamentu“, říká Ruth Evensenová redakci Politiken.

Pokud získá název „Strana svobody“ povolení, tak si ho Ruth Evensenová zvolí pro svou novou stranu.

..:. více zde :.

2007-07-7, 18:55:00 • Squatting 
.
.

výběr z Banksyho: ..:. zde :. a ..:. zde :.

2007-07-7, 16:25:00 • Alternativní kultura 
Historie a vývoj freetekna ve Velké Británii
(shm8, Freetekno & CzechTek 2005, Praha 2006)


Historie a vývoj freetekna ve Velké Británii je pro scénu celkově zásadní, vzhledem k tomu, že se na britských ostrovech uskutečnily první free parties, ale hlavně zde došlo k propojení s dalšími subkulturami (hippies, travellers, punk, squatting), jejichž přimíšením získala free scéna svůj subverzní charakter jako součást vlastní identity. Důležitým legislativním precedentem je rovněž způsob, jakým se britské autority s freeteknem v polovině 90. let vypořádaly.

3.1 RANNÉ POČÁTKY
Existuje mnoho teorií vysvětlujících proč se VB zbláznila do „raveování“ koncem 80. let. Stalo se tak v období obecného konzumu a individualismu. Margaret Thatcherová veřejně zdůrazňovala, aby se každý staral především sám o sebe (podle slavné fráze „Není nic jako společnost“ ). Britská rave scéna vznikala jako reakce na stav společnosti a pod vlivem anglických DJ´s, kteří se právě vrátili z Ibisy, kde poznali extázi a „rave“. Na místo peněz a moci, „rave“ volal po empatii, intimnosti, spiritualitě a užívání si ztráty sebe sama uvnitř davu.38

Výraz „svobodná party“ (freedom to party) nebyla ničím novým, stačí se podívat zpět do 60. a 70. let ve Velké Británii, když se konaly festivaly v Glastonbury, Stonhenge a široká škála dalších ostrovních „anti-establišmentové zábavy“ (antiestablishment enterteiment). Britské hnutí za svobodnou party (free party), které se objevilo v půlce 80.let, se stalo subkulturním synonymem jak svobody projevu, tak progresivního hudebního vývoje.39

..:. více zde :.

2007-07-7, 15:31:00 • Alternativní kultura 

2007-07-7, 9:31:37 • CzechTek 
Dogmatech live snipets@DeSyStEmAtIk soundsystem

Add to My Profile | More Videos

About DOGMATECH

Music + Video Games + freedom Electronics = Game boy muSic!

This project exsists since end of 2k5 and the plan is to form an army of Nintendohardcoreacidkamikazesamurai to take over the multiverse.

Don`t think that this is just fun! We are allready controlling many politicians and people on this world! (the "Illuminati" are nothing against us! Ha!)!

So stay tuned to check out our progress;-) and don`t forget to leave a message what you think about the music ^_^

..:. myspace.com/dogmatech :.
2007-07-7, 9:09:16 • Alternativní kultura 


zdroj: ..:. kcckp.net :. více na : ..:. Aida.cz – Muzika na sever od 38. rovnoběžky :.

2007-07-6, 22:54:42 • Z vesela ;) 
Zatím bude stále hlučno, město vyhlášku opravuje
(Lukáš Marek, Prachatický.deník.cz, 6. července 2007, 7:08)


VOLARY – Volarští se rozhodli přepracovat vyhlášku omezující hlučnost ve městě. Návrh měl několik chyb.

..:. více zde :.

2007-07-6, 21:38:03 • Média 


..:. více zde :.

2007-07-6, 10:10:00 • FreeTekno akce 
Do It Yourself karneval – Hrozba pražské dopravě
(Nový Prostor, 18. června 20075)

..:. více zde :.

2007-07-6, 9:23:00 • Komentáře / názory 

Na Božím Daru technoparty už nebudou, slibuje kraj

(Miroslav S. Jilemnický, Nymburský.deník.cz, 4. července 2007, 10:30)

O víkendu se konala na letišti u Milovic malá technoparty. Pořadatelé měli povolení, přitom městská vyhláška podobné akce výrazně omezuje. Nedorozumění – tak hodnotí konání technoparty o minulém víkendu na letišti Boží Dar zástupce vlastníka pozemku i radnice. Městská vyhláška totiž takové akce razantně omezuje, přesto měli pořadatelé v ruce povolení od majitele pozemku, tedy krajského úřadu zastupovaného akciovou společností Středočeská rozvojová – Mladá.


..:. více zde :.

2007-07-5, 17:17:00 • FreeTekno akce 
consumerism

Holení je součástí industrializace a evoluce

(Wenzel Lischka, Britské listy, 3. července 2007)

Bez industrializace by nebyla možná evoluce, civilizace a dosažení jejího zdárného konce. Nejprve se nám podařilo domestikovat, civilizovat, oholit a zbavit chlupů pračlověka. Pračlověk zbavený srsti je člověk. Člověk zbavený svobody je občan. Nyní přicházejí na řadu další živočišné druhy. Demokracie je poslední fází evoluce, která by neproběhla bez industrializace (převedení organické hmoty na anorganickou).

Řádně civilizovaní občané ihned pochopili, že se mají holit na celém těle. Nejprve si holili brady pouze muži. Nyní se holí všude po těle muži i ženy. Mít na těle mimo vlasů nějaký ten chlup je společenské faux pas. Jinak může být občan tlustý, škaredý, nemocný, chudý, bohatý, hloupý, chytrý a jinak degenerovaný. Holíme se od rána do večera, sami sebe a jeden druhého po celém těle.

více na ..:. Blisty.cz :. via ..:. Krtek.wbs.cz :.


2007-07-5, 15:51:00 • Komentáře / názory 
Jan Sytař míří k EMU
(Kateřina Tučková, Literárky.cz, 5. července 2007)


Novým obrazovým cyklem vystaveným v Galerii Vltavín Jan Sytař potvrzuje, že je zdatným malířem i flexibilním autorem nacházejícím se nejen na konkrétním poli figurální a abstraktní malby, ale i na poli malby konceptuální.

Mladý výtvarník žijící v Brně Jan Sytař se narodil v roce 1976, v roce 2004 absolvoval brněnskou Fakultu výtvarných umění VUT. Studoval malbu v ateliéru Martina Mainera, absolvoval stáže v ateliéru kresby Václava Stratila a v ateliéru grafiky Vladimíra Kokolii na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho prvním komplexním představením se pražské veřejnosti je právě probíhající výstava I’m NEVER alone v Galerii Vltavín.

Sytařovo umění se brzy dostalo do obecného povědomí undergroundového Brna, kterému hověl jak Sytařův anarchistický, punkový výtvarný jazyk, tak prostory klubů a kaváren, v nichž nejčastěji vystavoval.

více na: ..:. Literárky.cz :.


2007-07-5, 13:42:22 • Alternativní kultura 
Mystical Waves – 3rd anniversary
Cross Club, Plynární 23, Praha 7 – Holešovice

..:. více zde :.

2007-07-4, 20:23:00 • Cross Club 

Zfetovaný jelen odhalil ilegální pole s marihuanou (Novinky.cz)

Švýcarské úřady odhalily ilegální pole s marihuanou jen díky zfetovaným zvířatům v jeho okolí. Jeleni pod vlivem drog se potáceli lesy a loukami, kde děsili nejen lovce, ale také obyvatele vesnic. Jeden paroháč dokonce napadl turisty spící u cesty.


..:. více zde :.

2007-07-4, 17:23:00 • Drogy 
Sazka Aréna se už nelíbí ani komerčním opicím

"Je to nejhorší prostor na světě, i gulagy jsou snad proti tomuhle lázně. Tam tě furt tak kontrolujou, že za náma ani nepustili naše příbuzný do zákulisí. Aby je tam pustili, tak je nejdřív chtěli vyfotit, pak snad změřit i přirození a nakonec jim zavést analní sondu."

Monkey Business: Do Sazka Areny už nikdy! (iDNES.cz)

Společné foto po zavedení anální sondy?

2007-07-4, 16:52:00 • Média 
Několik postřehů k Czech Teku 2006
(Marek Škorvaga, Revue Dialog, září 2006)

Někdy jsou rozmary našich politiků k popukání, jindy k pláči. Krásným příkladem může být Czech Tek, největší freetekno festival v České republice. Vloni se ho v Mlýnci u Tachova, slovy premiéra Jiřího Paroubka, účastnili lidi s anarchistickými sklony šířící AIDS, žloutenku a salmonelózu, kteří představovali tak obrovské nebezpečí, že proti nim muselo zasáhnout na dva tisíce plně vyzbrojených policistů. Výsledkem byly desítky či stovky zraněných, uzavřená dálnice a utracených 30 miliónů z kapes daňových poplatníků. Nový premiér chtěl ukázat, že se s nějakými sjetými tanečníky mazat nebude. Uznání za dobře odvedenou práci se však nedostavilo. Naopak. Proti bezprecedentní nekompromisnosti, s jakou policie účastníky rozehnala, se vzedmula vlna odporu. Za hlavní viníky byl považován právě předseda vlády současně s ministrem vnitra Františkem Bublanem. V tu chvíli pravděpodobně dospěly špičky naší exekutivy k ďábelskému plánu. Příští Czech Tek měl být legální na předem domluveném místě. Vláda vybrala vojenský pozemek v Doupovských horách a prostřednictvím ministerstva obrany jej nabídla zástupcům tekno subkultury k pronájmu. Ti, k všeobecnému překvapení, opustili heslo "the only good system is the soundsystem", které do té doby zastávali, a na nabídku Karla Kühnla přistoupili. Ozvalo se sice několik nesouhlasných hlasů, ale kompromis se po krvavém minulém roce zdál být logický. Návštěvníkům Czech Teku se od establishmentu dostalo tolik kýženého klidu na tanec, za jistou míru kolaborace.

..:. více zde :.

2007-07-4, 10:11:00 • Média 
Policejní žalobce: Kauza 26 demonstrantů je komplikovaná
(Ole Wugge Christiansen/Monsun, modkraft.dk, 3. července 2007, 10:55)


Kodaňská policie přiznává, že kauza 26 demonstrantů, zatčených při obkličovacím manévru na ulici Nørrebrogade, se z právního hlediska nachází v šedé zóně.

Na rozdíl od předešlých případů, souvisejících s nepokoji po vyklizení Ungdomshuset, se tento případ vyznačuje tím, že ani jeden z 26 obžalovaných, proti kterým byla 2. července vznesena obžaloba, neházel kamením či lahvemi, nestavěl barikády a nedopustil se konkrétních přečinů.

Přesto proti nim byla vznesena obžaloba, která se zakládá na hrubém rušení veřejného pořádku a násilí proti policii – dokonce násilí obzvlášť hrubém nebo brutálním.

Policie žádá, aby tato různorodá skupina 26 obžalovaných, která zahrnuje jak školní žáky tak i 62-tiletou lékařku, byla potrestána odnětím svobody jen proto, že se účastnila demonstrace v den vyklizení Ungdomshuset.

..:. více zde :.

2007-07-4, 8:25:00 • Squatting 
Podle Duška byl Paroubek obelhán policií
(Pressklub, Frekvence 1, 2. července 2007, 18:05)

Jaromír DUŠEK, předseda Odborového sdružení železničářů a místopředseda Asociace samostatných odborů v Pressklubu Frekvence 1


Jan TUNA, moderátor
Řekněte mi, proč odboráři na tom Václavském náměstí porušili zákon? Víte, o čem je řeč, o tom pódiu přímo pod svatým Václavem.

Jaromír DUŠEK
Heleďte, já myslím, že kdybychom byli takhle úzkoprsí ve všech případech předchozích, tak by to bylo, tak by to bylo v pořádku, ale jestliže si tam někdo postaví klec a nechají se do toho z populistických důvodů uzavírat politici, když šlo o jakési demonstrování politické nesvobody v jiných státech, když si tam kterákoliv instituce politická udělá jakýkoliv happening, tak je to v pořádku. Momentálně je na radnici pan Bém a tomu se to nelíbilo, tak z toho děláme porušení zákona.

Jan TUNA
Víte, ale třeba milovníci tanečního stylu techno byli za údajné porušování zákona zmláceni, vystříkáni vodními děly a slzným plynem a tak dále.

Jaromír DUŠEK
Považuju to za další politickou chybu. Já si nejsem jist, jestli to, co je řádně ohlášeno a má jaksi dopředu domluveno působiště nasmlouvané, že by se mělo něco takového dít. Podle mého názoru to v minulosti byla jedna z největších chyb pana Paroubka.

..:. více zde :.

2007-07-3, 21:04:58 • CzechTek 


zdroj: ..:. gumaguar.bloguje.cz :.

..:. více zde :.

2007-07-3, 16:30:00 • Alternativní kultura 
Technaři bourali, auto na střeše
(Zdena Léblová, Nymburský.deník.cz, 2. června 2007, 10:42)


MILOVICE – Do stovky návštěvníků měla technopárty, která se od pátku do neděle konala na letišti Boží Dar. Podle policistů proběhla bez větších excesů. Ti proti technařům nemuseli zasahovat. „Měli smlouvu o pronájmu pozemku, nebyl tedy důvod, a ani jinak nenarušili pořádek,“ řekl policista Jaroslav Novák.

více na: ..:. Nymburský.deník.cz :.

2007-07-3, 11:43:28 • FreeTekno akce 
O preventivním vyšetřování
(Martin Malý, DigiWeb.cz, 2. července 2007, 7:00)

Jste obviněný nebo preventivně podezřelý?


Ta zpráva je tragikomická, ale řekl bych, že se jí v tomhle regionu nikdo ani nepodiví: Slovenská policie zabavila servery komerčnímu hostingu. Před časem totiž kdosi proniknul na servery Národního Bezpečnostního Úřadu Slovenské Republiky (NBÚ SR). Po "průniku" se ukázalo, že k tomu nebylo třeba nijakých velkých hackovacích schopností – pokud má úřad zkratku NBUSR, tak jen idiot může jako heslo ke správcovským účtům použít "nbusr123". A ejhle, idiot se dostavil a projevil.

Jenže když je idiot součástí státní mašinérie, není to obyčejný idiot, je to idiot s mocí. Státní mašinerie pak přesně podle principu Jeden za všechny... své idioty chrání a mstí se těm, kteří na idiotismus ukázali. A státní moc je opravdu MOC, ta když se mstí, tak se mstí, a na nějakou vinu se přitom neohlíží.

Takže není divu, že se policie na základě podezření, že jeden ze zákazníků společnosti websupport.sk možná porušil zákon (asi zákon zakazující upozorňovat na to, že hesla ve státní správě vymýšlejí i idioti), rozhodla zabavit dotyčný server, a protože „nevěděli který ze serverů to je”, tak zkrátka zabavili všechny co našli s tím, že „si z nich zkopírují data a pak je zase vrátí”.

více na: ..:. DigiWeb.cz:.

Další info:
Petice proti zákroku slovenské policie
Zpráva a fotoreport z protestu před slovenským Vnitrem
Stránka o protestu před slovenským ministerstvem vnitra (samuso.sk)
Ked zabijate medveda kobercovym naletom budu lietat tresky (Blackhole.sk)
nbusr123: Policie zabavila servery kvůli rok starému hacku (Blisty.cz)
Slovenská obrana proti hackerům – otevírací doba webu (CzTk Blg 13.12.2006)
2007-07-3, 8:47:00 • Média 

.


..:. více zde :.

2007-07-2, 19:17:00 • Z vesela ;) 
Sprejeři si v Praze postavili pomník. Ilegálně
(Radek Wohlmuth, Aktuálně.cz, 2. července 2007, 11:00)


Praha – Šest writerů instalovalo v Praze za jedno odpoledne všem na očích svoje 3D piecy. Autor s nickem POINT tím svým navíc vytvořil čtrnáctimetrový pomník sobě – i obětem graffiti.

Nasládlé sochařské pop-přehlídce ve veřejném prostoru Sculpture Grande vyrostla minulý týden během jednoho odpoledne konkurence. Jako nezvaný host, bez mediální masírky i primátorského pózování, se objevilo něco jako Graffiti Grande, zatím asi největší 3D graffiti projekt, který tu kdy byl. Samozřejmě neoficiální.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.2007-07-2, 17:21:49 • Alternativní kultura 
Anarchismus jako vesmír řiti
(Jan Štern, PubWeb.cz, 19. června 2007)


Byl jsem se v nedávných dnech podívat na vesměs anarchistickém protestu proti příjezdu George Bushe, který se konal na pražském Pohořelci. Není pochyb o tom, že sám americký prezident je šťavnatou pastvinou ku psychoanalytickému spásání. Ale mne protentokrát zajímala "druhá strana", strana protestu.

Kdo nepřišel onoho odpoledne na pražský Pohořelec, měl čeho litovat. Není pochyb o tom, že anarchismus jako aktuální politické hnutí zde zle demaskoval svou hlubinnou psychologickou podstatu. A když říkám hlubinnou, myslím to vážně.


Několik znaků je více než výmluvných. Například černá barva, jež spojuje "soudruhy stylu". Černá je "nejpsychologičtější" barvou vůbec, je to barva "prachaosu", neboli preoidipovské nicoty, přesněji nicoty definované temnotou análu a výkalu. Použijme toto konstatování jako jednu z mnoha možných vstupních bran do zahrady úvah o podstatě dnešních anarchistických atrakcí postmoderního střihu.


Důkazem potřeby beztvarosti není jen černá barva a podivuhodná uniformita údajných individualistů, ale i zvláštní znak: většina anarchistů na Pohořelci si zakrývala svoji tvář. Jistě, výklad tohoto znaku může být variabilní. U mnohých shromážděných bylo zakrytí tváře určitě aktem rozumným, dodávajícím jakous takous důstojnost a dospělost. Tezi, že by mohlo jít o obranu před policejním pronásledováním, můžeme hravě zavrhnout. Ačkoli tito hoši a děvčata většinou věří (tak jako neurotik), že jsou pozorováni okem Velkého bratra a tajnými službami, chtěl bych vidět tajnou službu, která by mrhala svými prostředky na sledování podobných bezvýznamných protoskupinek.

Jiná věc je, že většina těch hochů jsou děti rodičů z vyšších vrstev a pracují na nezanedbatelně perspektivních místech v nadnárodních firmách či reklamních agenturách. Mohlo by být tedy poměrně nepříjemné, kdyby tvář hocha viděl večer ve zprávách tatínek nebo šéf. Přesto se domnívám, že smysl zakrytí tváře je především psychologický. Je to další zákonitý znak anality: takto se přeci maskují otroci v sado-maso salonech, takové škrabošky nosí jejich dominy (ostatně barevné černo-rudé ladění těchto vynikajích hereček a jejich "mučíren" podivuhodně souhlasí s laděních anarcho-stylu). Jde o to rozputit tvář – tedy tvary. Kde je tvar, jsou rozdíly, kde jsou rozdíly, je falus a ne-falus, a tedy kastrační úzkost.


"Něco tady hnije, je to anarchie," volávají občas pravičáci na svých demonstracích. Dávají tak průchod svému nevědomému tušení: kde je hniloba, je i analita. Ta je zajisté svým způsobem vzrušující. Přesto jen oidipovské je progresivní, nadějeplné, vyhlížející dospělost. Srp a kladivo, George Bush i policejní obušek jsou pokrokovější než hoši bez tváře, co vylezli z kanálů, aby osvobodili člověka strhnutím do univerza anality. Na to nikdy nezapomínejme.

více na: ..:. PubWeb.cz :.
2007-07-2, 14:15:28 • Komentáře / názory 
Zákopy proti technoparty
(Halonoviny.cz, 23. června 2007)


PAŘÍŽ – Do třetice už ne, řekli si obyvatelé úhledné provensálské vesničky Lauris, když byli po dva víkendy z těsné blízkosti vystaveni dunění techna.

A šli na to radikálně: v dohodě s četníky vyhloubili zákopy na cestách vedoucích k místu konání divokých technoparty nebo na nich nastavěli velké bloky, a navíc se s četníky dohodli, že jim budou hlásit každé auto, které nemá místní značku

Nepovolené technoparty se na březích místní řeky Durance konaly už v minulých letech, ale v menším rozsahu. Poslední dva víkendy ale byly katastrofální. Přijelo nejméně sto aut s několika sty lidmi, citovala francouzská média starostku obce.

List La Provence napsal, že starostka technoparty zakázala s odůvodněním, že škodí veřejnému zdraví, i s poukazem na nebezpečí požáru porostu, které z nich plyne. Konání technoparty musejí ve Francii schvalovat místní úřady. Ty také organizátorům pomáhají najít místo, kde by se technoparty mohly konat při co nejmenším zásahu do života místních lidí.

zdroj: ..:. Halonoviny.cz :.
2007-07-2, 10:44:00 • FreeTekno akce 
Městu a světu: Rozepnutý poklopec stínového premiéra
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 2. července 2007)

Konečně bude Paroubek v novinách – aneb kterak blonďaté nohy svědčí o krachu tradičního modelu rodiny


Ústup od taktiky zatloukat, zatloukat, zatloukat, kterou doporučoval sexuolog Plzál jako reakci na neschopnost utajit mimomanželský poměr po sedmadvaceti letech manželství, zvlolil bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek. Ukončil tak dlouhé měsíce štiplavých zákulisních úsměšků. Jedinou morální výhodu, kterou měl proti svému sokovi Topolánkovi v podobě stárnoucí manželky, jíž byl formálně věrný a hájil její čest před bulvárními fotografy, odhodil. V souboji morálky "tradiční rodiny" a "všehoschopnosti" zvolil atraktivitu "tady a teď" bez toho, aby si uvědomil, do jaké míry bude jeho soukromí nadále ovlivňovat jeho veřejný život. Snad si myslel, že se vydá ve stopách politických "nadsamců" Macka, Březiny, Ratha či Topolánka, kterým společnost jejich zálety velkoryse prominula. Domívám se, že se spletl.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-07-2, 8:47:00 • Média 

Spiral Tribe 1995 (wideo.fr)


..:. více zde :.

2007-07-1, 17:42:00 • Video a filmy 
více na: ..:. betonblog.pl :.

Thx Y.

2007-07-1, 13:41:00 • Odkazy 


více na: Broadcast signal intrusion (Wikipedia.org)

2007-07-1, 11:08:00 • Retro