[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Topolnou obsadili technaři
(SlováckýDeník.cz, 31. srpna 2007, 7:34)


Topolná – Hned dvě nepovolené a utajené technoparty zažila v uplynulých týdnech Topolná. Obě akce se uskutečnily na poli těsně za obcí.

„Lidé mi volali, ať s tím něco udělám, že z víceúčelového areálu Bůrovce, který se nachází kousek za obcí, jde strašný hluk. Vyjela jsem na místo, ale v Bůrovcích, kde se skutečně konala akce, byla situace pod kontrolou pořadatelů a hluk nebyl nijak intenzivní. Nakonec nám jeden z náhodných kolemjdoucích sdělil, že na poli za obcí spatřil velkou skupinu lidí,“ zavzpomínala na nedávnou událost starostka obce Hana Marášková, která se k „místu činu“ nakonec sama vydala. „Zjistila jsem, že se tam odehrává technoparty. Akci navštívily asi čtyři stovky osob. Žádnou technoparty jsme ale nepovolili a jak se ukázalo, majitel pozemku také ne. Pořadatelé si ale dali říct a akci zrušili. O dva týdny později se však situace opakovala. Opět jsme jim ale domluvili a účastníci se v klidu rozešli,“ popsala události Marášková.


Policie v souvislosti s událostí nikoho stíhat nebude. „Situaci na druhé technoparty monitorovala naše hlídka, policisté však neshledali žádné porušení zákona,“ uvedl mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti Jaroslav Krejčíř.

více na: ..:. SlováckýDeník.cz :.

2007-08-31, 12:36:00 • FreeTekno akce 
obrázek Inspekci již nebude řídit vnitro
(Václav Drchal, Petr Kolář, Lidovky.cz, 31. srpna 2007)


Dosavadní inspekce ministra pravděpodobně přejde přímo pod vládu, nebo z ní vznikne samostatný nezávislý úřad.

Praha – Už za několik let by mohli policisty přestat vyšetřovat policisté. Právě tak lze zjednodušeně označit současný stav, kdy bezúhonnost policistů hlídá Inspekce ministra vnitra. Policie i inspekce totiž spadá pod ministerstvo vnitra. Lidé z obou institucí se často velmi dobře znají a inspektorům mohou osobní vazby svazovat ruce.

Ministr vnitra Ivan Langer uvažuje o dvou variantách, jak nezávislost inspekce posílit. Oba návrhy počítají s tím, že by se inspektoři vymanili z pravomoci ministerstva vnitra. Podle prvního by inspekce měla spadat přímo pod vládu, podle druhého by měl vzniknout zcela nezávislý úřad. Nesl by zřejmě jméno Generální inspekce a neřešil by jen prohřešky policistů, ale i celníků a lidí z vězeňské služby

..:. více zde :.

2007-08-31, 12:25:00 • Média 
obrázek

2007-08-30, 23:23:00 • Odkazy 


Freaksss
(Christophe Monxion, dragon-hunters.net, August 21, 2007)


Just arrived back from Spain, where the last 2 days have been spent around Tarragona to try understanding the reasons for all this mess and also been thinking about many different things that entered my mind in this process. Specially after spending one more week with the crew to clean and take down the constructions at the location so you can imagine how it was to look at this « battlefield » after all our dreams was broken down by unfair system control that ended up with this disaster and fascistic assaults from the government and their reservoir dogs (Guardian Civil).

more: ..:. dragon-hunters.net :.

thx P.

2007-08-30, 22:28:00 • English 
Šéfové policie se radili o reformě a málem se poprali
( Jaroslav Kmenta, iDNES.cz, 29. srpna 2007, 4:54)


Na policejním prezidiu se minulý týden v úterý odehrála neuvěřitelná scénka: vrcholní funkcionáři policie se tu na poradě o reformě policie tak pohádali a pozuráželi, že se nakonec málem poprali jako malí kluci.

Hlavními aktéry incidentu byl šéf zvláštního policejního útvaru ÚOOZ Jan Kubice a šéf protidrogové centrály Jiří Komorous.

Od slovní potyčky k pěstnímu souboji nebylo daleko ve chvíli, kdy Kubice vytkl Komorousovi jeho předlistopadové kontakty se Státní bezpečností. Komorous pak vstal a Kubicemu podle očitých svědků řekl: "Kdybyste byl mladší, tak si to s vámi vyřídím hned a fyzicky!"

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-08-30, 19:05:45 • Média 
Technaři: Zásah byl neadekvátní
(Martina Machová, LibereckýDeník.cz, 30. srpna 2007, 14:51)


Liberec – Policisté zabavili elektrocentrálu při páteční technoparty v Harcově zřejmě protiprávně. Podle zákona mohou odejmout věci pouze tehdy, pokud je jimi páchán trestný čin. Nelegální setkání technařů však řeší jen jako přestupek.

„Zabavit věc při přestupku nelze,“ uvedl právník Jiří Petrů. K zabavení věci však může policie přistoupit, i když se domnívá, že k trestnému činu v její souvislosti mohlo dojít. Policie se na toto odůvodnění odvolává i v případě zabavené elekrtocentrály v Harcově.

více na: ..:. LibereckýDeník.cz :.

2007-08-30, 17:47:00 • FreeTekno akce 
Technaři si odnesli lehká zranění a modřiny
(Martina Machová, LibereckýDeník.cz, 29. srpna 2007, 14:41)


Liberec – Nartžené oko a podlitiny a noc v cele, tak skončila oslava narozenin v rytmu techna pro Vlastimila Jůzu z Liberce. Zásah policie na nelegální technopárty v opuštěné střelnici v Harcově budí pochybnosti. Účastníci hovoří o agresi ze strany pořádkových sil.

„První upozornění bylo přibližně v půl dvanácté běžnou hlídkou. Žádali o stlumení reprodukce, samozřejmě jsme uposlechli,“ brání se nařčení policie o nespolupráci a nerespektování výzev účastník party Jan Bitterlich.Zásah má sloužit jako vzkaz

Liberecká policie vyhlásila válku všem, kteří po desáté hodině večerní budou hlukem obtěžovat okolí. „Budeme důraznější. Policie má odpovědnost vůči lidem, kteří si často právem stěžují na hlasité akce. Příkladem může být Motomanie. Není možné, aby se policie od podobných akcí distancovala,“ uvedl Miroslav Dvořák.

Netolerance přestupku technařů pak má být výstrahou i pro ostatní organizátory společenských akcí.

více na: ..:. LibereckýDeník.cz :.

2007-08-30, 17:42:00 • FreeTekno akce 


..:. více zde :.

2007-08-28, 19:38:00 • FreeTekno akce 
obrázek Nový šéf pořádkové policie slíbil slušnost a dobrou službu lidem
(ČTK, ČT24.cz, 28.srpna 2007, 13:36)


Praha – Vedení policie se od počátku září rozšíří o nového ředitele pořádkové a železniční policie Petra Sehnoutku. Od 20. srpna již tuto funkci, v níž má na starosti přes 16.000 uniformovaných policistů, zastává z pověření. "Mým profesním krédem je slušnost a kvalitní služba veřejnosti," oznámil dnes sedmatřicetiletý Sehnoutka novinářům.


… Měli by více komunikovat s lidmi i místní samosprávou. Sehnoutka tento krok nazval "polidštěním policie".

celá zpráva na: ..:. ČT24.cz :.

2007-08-28, 15:51:00 • Média 


..:. více zde :.

2007-08-28, 12:36:00 • FreeTekno akce 
HIP HOP KEMP 2007, naděje pro CzechTek 2008
(lukas.faltynek.com, 24. srpna 2007, 22:48)


Tak a je to tady, největší legální evropská hiphopácká akce léta se v Hradci Králové pomalu dostává do obrátek. Jako hradečák mám to štěstí/neštěstí, že bydlím poblíž, takže vše mohu/musím sledovat z první line.

Již od samého rána město zaplavují stovky, možná tisíce hiphopáků nejrůznějšího věku a národnosti. Z regálů blízkých obchodů místa konání mizí pečivo a další životu potřebné poživatiny. Okolí zaplavují různé, hiphopáky pohazované odpadky.

Odpoledne jedu z práce domů na kole. Míjím znečištěnou, jindy čistou, autobusovou zastávku (obrázek výše). Zastavuji, slézám z kola a vytahuji mobil. Mladým hiphopákům, kteří čekají na autobus slušně říkám, že jestli nechtějí být na fotografii, ať si popojdou trošku stranou. V pohodě udělali krok stranou a já si nepořádek pro ilustrační účely vyfotil.

„Pane, vy si to fotíte?“ zeptal se mě s údivem jeden hiphopák. Asi se trošku zastyděl za své hiphopácké spoluposluchače.

..:. více zde :.

2007-08-28, 9:25:00 • CzechTek 
Chuck Norris mu řekl: Gogo, jsi pěkně ostrej!
(Jana Havlicová, AHA-online.cz, 25. srpna 2007)


Plukovník Jiří Komorous Hezký chlap, sympaťák s příjemným hlasem, »předpisovou« figurou a sestřihem ve stylu tvrdých amerických mariňáků. A taky muzikant, sportovec a příznivec klanu motorkářů »Black Dogs« (Černí psi).

Jiří Komorous, postrach drogových bossů celé Evropy

Desítky lidí mi zemřely v náručí
Jak jsem chytal prince Dobrošiho
Pervitin »vařili« v Česku už nacisti
Na kokainu byl i herec Hugo Haas


PRAHA – Když byl před pár lety Chuck Norris (67), hvězda akčních seriálů a neohrožený Walker Texas Ranger, na návštěvě v Praze, dostal od novinářů i otázku, zda zná jméno některého Čecha. S úsměvem vyhrkl: „Yes. Iri Kamarous! Pěkně ostrej policajt...“ No vida, tak z plukovníka JIŘÍHO KOMOROUSE (47), doktora práv a šéfa Národní protidrogové centrály (NPDC), mají respekt nejen bossové drogových mafií, ale i hollywoodské hvězdy…

více na: ..:. AHA-online.cz :.

2007-08-27, 22:23:00 • Drogy 

Zpátky ke kořenům

(Kateřina Čopjaková, Respekt, 27. srpna 2007)

CzechTek je mrtvý, technaři hledají ztracený ráj dál na východ

Něco se prostě stát muselo. Třicet tisíc tanečníků, zácpy na silnicích, devadesát tun odpadků, zprávy na titulních stranách novin, jednání s ministry o místě konání – tahle kombinace loni v polovině prázdnin odhalila, že cesta zdejších technařů za letním dobrodružstvím potřebuje osvěžení. Teď, přesně rok poté, co tradiční festival CzechTek ohlásil konec, sází milovníci hypnotických rytmů na malé ilegální akce. Ti opravdu skalní však zvedají kotvy a organizují party v dosud 'nezasažených' částech Evropy.

Padesátka známých

"Všechno bylo povolený a domluvený, a tím pádem úplně k ničemu," vzpomíná dvaadvacetiletý student literární akademie Matěj na zlom, který z původně undergroundového festivalu CzechTek udělal 'nepřijatelnou' akci. Po tvrdém policejním zákroku proti tanečníkům v roce 2005 půjčil loni ministr obrany technařům kus vojenského újezdu Hradiště a oficiálně posvěcený festival přitáhl kromě nového publika i stovky obchodníků s jídlem, pitím i drogami.


..:. více zde :.

2007-08-27, 10:42:00 • CzechTek 
Za marihuanu mají být mírnější tresty
(Radim Vaculík, Novinky.cz, 27. srpna 2007, 4:41)


Kuřáci marihuany či konzumenti omamných houbiček i lidé, kteří pěstují konopí jen pro léčebné účely, si budou zřejmě moci v příštích letech částečně oddechnout. Autoři chystaného trestního zákoníku pro ně navrhují výrazně nižší tresty, než je tomu nyní. Dokonce uvažují o tom, že pěstování konopí v malém množství a pro vlastní potřebu bude beztrestné.

Mírnější postih bude možný díky vzniku zcela nového trestného činu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Tím budou odlišeni výrobci tvrdých drog od pěstitelů marihuany, hub či jiných rostlin obsahujících omamnou látku.

Za držení méně závažných drog pro vlastní potřebu by nově měl hrozit maximálně jeden rok, za vypěstování marihuany v množství "větším než malém" dokonce jen šest měsíců.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2007-08-27, 9:02:00 • Drogy 
Nizozemsko přitvrzuje vůči marihuaně a „houbičkám“
(Kamil Struha, iDNES.cz, 25. srpna 2007, 12:28)


Kde se dají jednoduše pořídit měkké drogy? Přece v liberálním Nizozemsku, pověstném svými coffee shopy a smart shopy. Ale stará pravda už tak úplně neplatí. Tamní konzervativní vláda se teď rozhodla, že si vyšlápne na milovníky marihuany a halucinogenních hub.

Holandskému kabinetu vadí jí, že cizinci si "oranžovou" zemi tulipánů spojují spíše se zelenými lístky konopí nebo nahnědlými lysohlávkami.

Vláda, kterou tvoří dvě křesťanské konzervativní strany a sociální demokracie, má nyní hlavně spadeno na lysohlávky, pověstné "kouzelné houbičky". Domácí média už několik měsíců propírají případy několika cizinců, kteří po jejím požití v syrovém stavu dopadli špatně.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-08-27, 8:56:00 • Drogy 
Rave? …To nebylo nic víc než trendy

... Pokládám beat generation za první a možná i poslední kontrakulturu, která vždy nabízela řešení. Někdy až s mesiášskými ambicemi. Hledali jste alternativy ve východním náboženství. Timothy Leary kazatelsky propagoval vnitřní vesmír a v poslední fázi kyberkulturu, vy hlásáte naprostou symbiózu s přírodou. Kontrakultury, jež následovaly po vás, byly už výhradně nihilistické.

Prosím vás, řekněte svému fotografovi, ať nezabírá tolik místa. Ta slečna ho musí obcházet. Neměli bychom jako lidé zabírat tolik místa. Stejně už máte fotek dost. Co bylo za otázku? Nemám vůbec ponětí, o jakých kontrakulturách mluvíte. Asi myslíte punk a rap.

Rave.

To nebylo nic víc než trendy. Beat generation tvořili lidé, kteří měli společenské povědomí. Uvažovali o problémech světa v politické a ekologické perspektivě. Některým to vydrželo, objevily se nové otázky – studená válka, přelidnění. To, čemu vy říkáte kontrakultury, byly jen způsoby zábavy pro vybití energie teenagerů. A teenageři jsou nezodpovědní.

celý rozhovor Pavla Turka s Gary Snyderem na: ..:. Reflex.cz :.

2007-08-26, 21:03:00 • Komentáře / názory 
Technaři obsadili vinohrad
(Ivana Solaříková, Mladá fronta DNES – jižní Morava, 25. srpna 2007)


U Němčiček na Břeclavsku se minulý víkend odehrála nepovolená party. Obec se hned brání vyhláškou

Němčičky – Takový malý soukromý Czech Tek si uspořádala necelá stovka lidí minulý víkend mezi vinohrady u Němčiček na Břeclavsku. Naprosto nečekaně, bez jakéhokoliv povolení. Případ teď vyšetřuje policie.

„V pátek na místo dorazily autobusy, vyskákalo možná až sto mladých lidí, vytáhli aparaturu a začalo bubnování,“ popsal překvapivou akci na katastru své obce starosta Němčiček Petr Slezák. Party mezi vinohrady podle něj nerušeně pokračovala až do pondělí.

..:. více zde :.

2007-08-26, 13:05:41 • FreeTekno akce 
obrázek Nad horami zaduní i techno
(Petr Kozohorský, Karlovarský.deník.cz, 25. srpna 2007, 10:45)


Jáchymov – Příznivci hudby mnoha žánrů se o víkendu sjedou do biatlonového areálu Eduard.

Čtyři soundsystémy přivezou dnes do biatlonového areálu na Eduardu nad Jáchymovem organizátoři velké hudební akce. Podle Tomáše Abraháma, který je vůdčí osobností Free music festivalu, však nepůjde o klasickou technoparty. „Chceme lidem nabídnout více druhů muziky. Techno ale na jednom z pódií chybět nebude,“ vysvětlil organizátor.

Celou akci pořádají organizátoři se svolením jáchymovské radnice. „Na biatlonový klub se obrátili asi před dvěma měsíci. My jsme jim pořádání hudební produkce povolili,“ uvedl Bronislav Grulich, jáchymovský místostarosta.

více na: ..:. Karlovarský.deník.cz :.

2007-08-26, 11:39:24 • FreeTekno akce 
Píseň Chinaski karikuje Paroubka
(Vladimír Vlasák, Josef Kopecký, iDNES.cz, 25. srpna 2007, 1:22)


Šéf ČSSD Jiří Paroubek si "zazpíval" s kapelou Chinaski. Jenže ne dobrovolně. Oblíbená skupina se ve své nové písni nazvané Slovní pyrotechnika naváží do Paroubka a karikuje jeho počínání po volbách v červnu 2006.


Aby nebylo pochyb, o kom Chinaski zpívají, je na závěr písně přidán Paroubkův výrok z rozhovoru, který poskytl Rádiu 1 v létě 2005. Jako premiér tehdy hájil tvrdý zásah policie proti účastníkům hudební technoparty CzechTek na Tachovsku. Kapela se nebojí, že by jí hrozil střet s bývalým předsedou vlády, který často hrozí žalobami.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-08-25, 8:25:00 • Média 
Nejvíc lidem vadí, že organizace festivalu už došla tak daleko

* Když se pořádá tak velká akce, určitě to přináší nějaké problémy v obci pro místní obyvatele...


Já tady žiju, a s místními lidmi musím vycházet, proto mi vadí, že festival trošku narušuje soužití. Stalo se, že v největší drbárně se objeví titulek Michal Tučný by se obracel v hrobě a pod tím článek, že už tři dny před festivalem jsou uzavřeny silnice do Hoštic a vše hlídá policie a ochranka. Nejvíc lidem vadí, že organizace festivalu už došla tak daleko. Oni nepochopí, že když je něco ve vesnici, že to musí mít řád, aby se z toho nestala anarchie, protože může sem přijet třeba padesát motorkářů, a řeknou si, že si někam lehnou, pak se opijou. Víme, co bylo s Czechtekem, a tady se zaplaťpánbůh nikdy nic nestalo, nikdo nikomu neublížil, nikdo nic neukradl. Gábině za tohle strašně děkuju, že všechno hlídá. Kdyby se vesnice nezavřela, stala by se z toho pouť, protože každý na tom chtěl vydělat. Dnes už Gábina ví, že pár dní předtím si raději celé území ochrání. Odté doby tady mám válku s lidma. Zezačátku městrašně dojímala všechna účast a byla jsem hrozně na měkko, ale časem jsem viděla, jak to Gábinu stravuje, jaká je to hrozná práce a jak ještě si dělá nepřátele ve vesnici, na zastupitelstvu, furt musí tady s někým jednat, bojovat. Přitom to obci přináší peníze, které dostane na stříbrném podnose.

V CAMPU JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO ROZDĚLÁVÁNÍ OHŇŮ, NIČENÍ CIZÍHO MAJETKU A NELEGÁLNÍ PRODEJ OBČERSTVENÍ, UPOMÍNKOVÝCH PŘEDMĚTŮ A JINÉHO ZBOŽÍ BEZ VĚDOMÍ POŘADATELE A PROVOZOVATELE CAMPU! JAKÉKOLIV PORUŠENÍ TOHOTO NAŘÍZENÍ BUDE POKUTOVÁNO DLE OBECNÍ VYHLÁŠKY HOŠTIC A TRŽNÍHO ŘÁDU HOŠTIC.

z webu Stodoly Michala Tučného


..:. více zde :.

2007-08-25, 8:19:00 • Média 
Techno v Provodíně povolené nebylo
(Petr Jeník, ČeskolipskýDeník.cz, 23. srpna 2007, 6:48)


Provodín – Starosta Provodína reagoval na náš článek

Téměř dvě stovky technařů se o víkendu sjely na louku nedaleko Provodína na Českolipsku. Na článek uveřejněný v pondělním vydání Deníku, ve kterém jsme informovali o tom, že akce byla povolená, reagoval starosta Provodína František Perun.
„Podobné akce podléhají ohlášení u místního obecního úřadu. Žádné povolení k jejich pořádní organizátoři nepotřebují,“ sdělil František Perun a dodal: „Z toho vyplývá, že žádnou takovou akci jsme nepovolovali. Pouze jsme obdrželi ohlášení a nic víc jsme s tím nemohli dělat. Kdyby záleželo na nás, žádnou technoparty bychom zde nepovolili.“
Za dopad takových akcí je odpovědný jejich pořadatel a vlastník pozemku.

zdroj: ..:. ČeskolipskýDeník.cz :.

2007-08-24, 17:44:00 • FreeTekno akce 
Mladým křesťanům chutnaly sušenky
(Josef Musil, Táborský.deník.cz, 23. srpna 2007, 6:52)


Tábor – „Křesťanský dětičky to tu vyžraly,“ ulevila si pracovnice jednoho táborského supermarketu, aby to zákazníci okolo slyšeli. Regál, kde bývaly sušenky, zel totiž prázdnotou. Nikdo nic nenamítl: některé to asi nezajímalo, jiní mlčky souhlasili a další si pomysleli, že pracovnice potřebovala ukázat svou omezenost a povedlo se jí to dokonale.

..:. více zde :.

2007-08-24, 17:41:00 • Média 


o kauze píší na: ..:. eŽurnál.cz :. via: ..:. ČSAF.cz :.

2007-08-24, 15:11:45 • Vládní lži a jiná svinstva 
Spravedlnost jen pro privilegované?
(rabrerm, ČSAF.cz, 24. srpna 2007)


Fašistické organizace Národní sjednocení a Vlastenecká fronta chystají na 1. září demonstraci, kterou chtějí vyjádřit podporu policistovi Tomáši Čermákovi a postavit se proti "nastupující rudo-zelené totalitě". O co tu ale opravdu jde?

Pamatujeme si to všichni. 1. května 2006 byla na demonstraci proti akci neonacistické organizace Národní odpor přítomna i skupinka členů Strany zelených, která touto formou dělala své partaji předvolební kampaň. Většině antifašistických demonstrantů to bylo jasné již v průběhu akce, ne ale tak policii. Ta si tak trochu zavařila, když proti Kateřině Jacques zakročila, jako by šlo o běžnou demonstrantku.

Proces s Čermákem nepovažujeme narozdíl od obhájců zájmů policejní kasty z Vlastenecké fronty a Národního sjednocení za selhání justice, ale za případ, v němž byla justice postavena před problém, který se pro ni stal příliš horkým bramborem. Jeho okolnosti ovlivnilo několik faktorů, které nedovolily postupovat tak jako obvykle a celou věc zamést pod koberec. Napadena byla mediálně známá a politicky činná osoba, celá věc byla dobře zdokumentovaná a proběhla v předvolebním období. Celý případ ale jen potvrzuje roli justice v současném systému. Soudní mašinérie slouží i v této kauze vlivným a mocným, podobně jako policie a policejní násilí samo.


Tomáš Čermák je prvním policistou, který stojí před soudem za násilí proti demonstrantům spáchané po tzv. sametové revoluci. Můžeme vzpomínat na brutální mlácení lidí na protestech proti Velké pardubické na začátku 90. let, zákrok v klubu Propast v roce 1996, bití protestujících při Street party 1998 a po ní na policejních služebnách, na protifašistické blokádě 1. máje v roce 1999, stejně tak i na protestech proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v roce 2000 a na CzechTeku 2005. Letos se policejní zvůle projevila prostřednictvím politicky motivovaných obvinění proti antifašistům na blokádách fašistických parádenmaršů v Berouně a Přerově. Místo trestů ale padala spíše povýšení.

více na: ..:. ČSAF.cz :.
2007-08-24, 11:02:00 • Komentáře / názory 
Ganja Medicina

Kdyby blbost bolela, aneb Proč se nedostane konopí normálně na recept v lékárně?

(Uwe Ladwig, Britské listy, 24. srpna 2007)

Poprvé bylo v Německu povoleno ženě, která má roztroušenou sklerózu, koupit si v lékárně konopí jako speciální bolest utišující lék.

Po dobu několika let bojovali lidé s velkými bolestmi o to, aby mohli legálně dostávat tento utišující lék, který jim nejvíce pomáhá proti bolestem, spojeným s jejich nemocí. Podle informací Spiegelu Online bylo teď poprvé někomu v Německu povoleno si v lékárně oficiálně a legálně koupit extrakt z konopí. Stalo se to jednapadesátileté ženě v německém Badensku-Württemberku která má roztroušenou sklerózu. Ještě v roce 2005 zakázal německý Federální ústavní soud zakázal používání konopí jako léku i pro samoléčení, a to s argumentem, že je s používáním této drogy spojeno nebezpečí a riziko pro zdravé lidi.

více na ..:. Blisty.cz :.

2007-08-24, 9:27:00 • Drogy 
obrázek Štěpán Kotrba: Czechtek bude Paroubkovou noční můrou

Paroubek i jeho milenka své soukromí vydali také všanc veřejnosti sami. Nikdo nenutil premiéra, aby chodil klanět se Bohu s doprovodem tiskového mluvčího a před kaplí Betlémskou dával rozhovory . Nikdo ho nenutil, aby zval svou ženu na tiskovou konferenci, kde říkala naučenou frázi o Paroubkových kvalitách. Nikdo ho nenutil prozrazovat o své milence, že je katolička. Nikdo ho nenutil k neadekvátním reakcím na infantilní šprýmy rockerů v Trutnově či esemesky novinářů. Nikdo ho nenutil dávat rasantní vyjádření k událostem, o kterých prd věděl. Buldozer. Czechtek bude Paroubkovou noční můrou, protože v tu chvíli ztratil celou jednu generaci voličů. Nicméně Jiří Paroubek chtěl v médiích být. Odpovídat, i když není na co. Nejraději pořád. Nikdy žádný premiér nepořádal až tři tiskové konference za den. Nikdy žádný předseda žádné partaje nerozeslal patnáct tiskových zpráv za den. Nikdy žádný předseda žádné partaje netoužil po mediální pozornosti tak, jako Jiří Paroubek.

Nevybíravé způsoby intelktuálně indiferentních novinářů aneb trampoty se slečnou Stříbrnou (Blisty.cz)

2007-08-22, 23:29:00 • CzechTek 
Josef Petrů: Zcela správně policií zpacifikovaný Czechtek

Ledasčemu se propůjčil minulý týden také jeden klíčový politik minulosti. Václav Havel. Zakladatel přeceňovaného „Českého Voodstocku“ v Trutnově Martin Věchet z něj udělal náčelníka (sic!) tohoto festivalu, kterého občané Trutnova mají vcelku plné zuby nejen kvůli překračování decibelů. Český exprezident zhlížel po republice z plakátů, které na festival zvaly. Jakákoliv exprezidentská důstojnost Havlovi není vlastní. Třináct let byl českou hlavou státu až se z něj stal náčelník společenství mariahuanářů, hledačů nirvány a reinkarnací a evidentní nevázanosti v mravech, jež je obrazem této doby. Moudře se zachoval zpěvák Václav Neckář, který do Trutnova odmítl přijet. Další náčelník Geronimo alias Věchet jej chtěl zpovídat o jeho údajné spolupráci s Stb. Asi na pódiu. Podobně jako trutnovští „voodstockáři“ před dvěma lety volali tehdejšímu premiérovi Jiřímu Paroubkovi kvůli zcela správně policií zpacifikovanému Czechteku v západních Čechách. Pořadatelé trutnovské hudební veselice, kterou zaštituje bývalý prominentní disident jsou i po letošním ročníku spokojeni. Pokladna je plná. Co na tom, že se tento hudební podnik dávno přežil. Ale má zase v čele významného náčelníka. A tak se Václav Havel objeví na Věchetově podniku příští rok zase – třeba jako Apač.

S týdnem v zádech: Reformní tanečky zbytečné a jeden náčelník (ČeskáMédia.cz)

2007-08-22, 23:24:00 • CzechTek 
Technaři tančili u Provodína
(Lenka Jarolímková, ČeskolipskýDeník.cz, 20. srpna 2007, 18:08)

Mladí lidé, kteří vyznávají techno, se sjeli na louku u Provodína.

..:. více zde :.

2007-08-22, 21:36:00 • Média 
Kodaňská skupina G13: „Budeme bojovat na všech frontách“
(Niels Fastrup, modkraft.dk, 20. srpna 2007)
Akční skupina G13 poodhalila na nových webových stránkách své plány. Forma akcí bude „neposlušná“, ale ne „násilná“, oznamuje skupina.

Ve středu 15. srpna oznámila skupina G13, že bude usilovat o komplex budov v ulici Grøndalsvænge Alle 13 v severozápadní části Kodaně, které si vybrala jako nový dům mládeže. Na webových stránkách poodhalila některé z plánových akcí, které jí mají k budovám dopomoci.

Skromnost skupinu G13 nijak netrápí. Na stránkách píší, že „zaburácíme v televizi, na radnici a v ulicích. Budeme bojovat na všech frontách a budeme požadovat od politiků činy“. Skupina má ambice „rozhýbat Kodaň do boje za nový dům mládeže“.

Stylem bude neposlušná ale nenásilná konfrontace

Když se redakce modkraft.dk minulý týden zajímala o názor kodaňských politiků na prohlášení skupiny G13, bylo jí řečeno, že jakákoli forma protizákonných akcí situaci mladých uškodí.

Otázkou ovšem je, jak vážně budou aktivisté vzkaz politiků brát. Na stránkách sice píší, že forma akcí nebude násilná, zároveň však hovoří o vytváření masových akcí v ulicích, jejichž styl bude „neposlušný“ a „konfrontační“.

zdroj: ..:. modkraft.dk :.
2007-08-22, 8:52:20 • Squatting 
Pravidelné demonstrace v Kodani
(Antifa.cz, 21. srpna 2007)


Tip jak si zpříjemnit pobyt v dánské Kodani

Každý čtvrtek se v 17 hod. na náměstí Blågårds Plads v Kodaňské čtvrti Nørrebro koná demonstrace proti politice radních tohoto města a za získání nového domu v souvislosti se zbouráním squatu Ungdomshuset. Místo konání je dostupné od stanice metra ,,Norreport´´ a ,,Forum´´

zdroj: ..:. Antifa.cz :.

2007-08-22, 8:43:00 • Squatting 
Seznam židů – Nacistická reklama!
(Jan Trafka, Britské listy, 21. srpna 2007


Začátkem dubna tohoto roku vyšel na stránkách Národně vzdělávacího institutu, částečný seznam židů a židovských míšenců v politice ČSFR, ČR a SR po roce 1989. Seznam obsahuje přibližně 200 jmen. Informační hodnota jmenovaného seznamu je pro člověka bez fašistických tendencí samozřejmě naprosto nulová. Česká média, v době kdy výplň letních zpráv tvoří převážně autonehody a zvířátka, lačně sáhla po typu na chytlavou reportáž a zveřejněním informace o existenci seznamu udělala českým náckům a jednomu z jejich webů exklusivní reklamu – opět.

...
Současnost jakémukoliv radikalismu nepřeje, většinová společnost žijící v materiálním nadbytku není ochotna upustit od zažitého způsobu myšlení a života, daný stav naštěstí redukuje vyznavače nacistických ideologií pouze na vyholené, agresivní opilce z okruhu fotbalových fans a radikální organizace, které čítají maximálně nekolik set aktivních členů.

Úkol nacistických revizionistů a jim podobných je jasný. Stále udržovat silný myšlenkový proud podporující rasismus a xenofobii. Vzbuzovat u lidí pochyby jestli on ten Hitler nakonec nebyl docela fajn chlapík, až se z masového vraha a despoty stane modla a mučedník. Udržovat ve společnosti fašistické podhoubí, které trpělivě čeká až přijde očekávaná krize ( Oil Peak ). Západní materialistická společnost, zbavena své jistoty konzumního přežívání, bude velice lehko zmanipulovatelná a v hysterii uvědomění si vlastní regrese může lehce propadnout neototalitnímu mámení.

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-08-22, 7:47:00 • Média 


více drážních rad na: ..:. Kartinki.cz :.
2007-08-22, 1:11:00 • Z vesela ;) 
Krásný svět sterilních táborů
(Matyáš Zrno, iHNed.cz, 20. srpna 2007, 0:16)


Ta zpráva opravdu přímo šokuje. Evropská unie příštím rokem zveřejní nový předpis, kvůli kterému možná zaniknou mnohé dětské letní tábory (Evropská unie uvádí: konec Hochů od Bobří řeky, HN 8. srpna).

Hygienická opatření se totiž zpřísní natolik, že nejspíš jen minimum ze všech pořádaných táborů v České republice se bude moci uskutečnit. Novým pravidlem se stane například povinnost mít na táboře čističku odpadních vod.


Dříve stačilo dohodnout se s majitelem pozemků. Dnes potřebujete nahlásit tábor na magistrát, povolení od majitele pozemku, povolení tábora od obce, souhlas majitele lesa, že je možné chodit na dřevo, smlouvu s dětským lékařem, povolení okresní hygienické stanice pro tábory nad třicet dětí, rozbor vody, povolení vjezdu do lesa a od dětí potvrzení od lékaře a bezinfekčnost. A za rok...?

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-08-20, 21:23:00 • Média 
I přes jednání s vnitrem chtějí policisté demonstrovat
(ČTK, ČT24.cz, 18. srpna 2007, 14:42)


Praha – Nespokojení policisté, hasiči a další příslušníci bezpečnostních sborů budou zřejmě v sobotu 15. září demonstrovat na pražském Staroměstském náměstí. Pod heslem "Nejsme hračky v rukou politiků" je svolala Unie bezpečnostních sborů, aby zde vyjádřili nesouhlas s novým služebním zákonem platným od začátku roku.


Analýza ukázala, že se hasičům v letošním prvním pololetí zvýšil meziročně průměrný plat o 2301 korun, policistům o 3400 korun. Výrazně také ubylo policistů, kteří zaznamenali propad v příjmech – z 5287 na 2440. U 94 procent policistů příjem stoupl.

více na: ..:. ČT24.cz :.
2007-08-18, 18:56:00 • Média 
Kamilův penis!

Kamil – 4% národovec

(Antifa.cz, 18. srpna 2007)

Není pravidlem, že by se na Antifa.cz objevovala upozornění o připravovaných naci(onali)stických akcích. Tentokrát jsme se ale rozhodli pro malou výjimku, k níž nás vedly okolnosti, řekněme, velmi netradiční. Prostřednictvím svého osobního emailu nás totiž opakovaně oslovil jeden z pořadatelů, dlouhodobě aktivní figurka česko-moravské nacionalistické scény, Kamil Čech z Holešova.


..:. více zde :.

2007-08-18, 16:18:00 • Z vesela ;) 
Jak se vetřít náckům do přízně
(18. srpna 2007, 15:34)


V Reflexu č. 32 (9. 8. 2007) vyšla reportáž Karla Chlumce o neonacistické demonstraci ve Vlašimi (proběhla 28. 7. 2007) Kluci klidní a v pohodě.

Po jejím přečtení ovšem kluci z Národního odporu klidní a v pohodě vůbec nebyli a na svém webu (www.odpor.org) si naopak postěžovali na dalšího neseriózního novináře, kterému sedli na lep. Při té příležitosti zveřejnili i dopis, kterým je údajně novinář na volné noze Karel Chlumec oslovil. Píše v něm zajímavé věci. Že jejich akci ve Vlašimi vítá a že alespoň ospalé městečko ožije. Že chápe a souhlasí s jejich ideou a že s cikány má negativní zkušenosti.
Náckové si Kájův kamarádský přístup pochvalovali ještě během rozhovoru. O to větší bylo jejich rozčarování po zveřejnění článku v Reflexu. Podle nich Kája své nadšení pro jejich věc v reportáži dostatečně neprojevil a tím se z něj automaticky stal „zjevně duševně nemocný člověk“. V značně zmateném textu, který je ostatně často pro nácky charakteristický, následují jakési temné výhružky, ze kterých není zcela jasné kdo komu vyhrožuje.
Ve své reakci kluci z NO opět mimo jiné dokazují, že mají skutečné problémy orientovat se v dnešní záplavě informací. Nejsou schopni například nepomotat Reflex s Respektem, oba dva tituly jim zřejmě splývají do jediného. Doufejme, že alespoň zajímavý dopis novináře Karla Chlumce je autentický a nevznikl v nějaké choré náckovské mysli.
Uvidíme, zda-li se Karel Chlumce k svému dopisu vyjádří, případně zda se s námi podělí o své představy o investigativní novinářské práci nejen ve Vlašimi.

Text zveřejněný na webu Odpor.org:

..:. více zde :.

2007-08-18, 15:56:24 • Média 
34 zatčených po obsazení domu v Kodani
(Politiken.dk, 17. srpen – 18. srpen, 6:39)

Obsazení domu v Kodani vedlo v noci na sobotu k nepokojům, barikádám a hořícím kontejnerům.


Aktivisté znovu obsadili okolo 23.30 hodiny dům v ulici Griffenfeldsgade, který je v rekonstrukci.

„Tento dům jsme obsadili už posedmé, a pokud bude vyklizen, tak to není naposledy. Chceme, aby si politici uvědomili, že v Kodani je potřeba nový dům mládeže, teď“, říká mluvčí aktivistů, která vystupuje pod jménem Anne-Marie.

..:. více zde :.

2007-08-18, 14:40:13 • Squatting 
Hnutí spojené s bývalým Ungdomshuset stále sílí
(Politiken.dk, 14. srpna 2007, 18:12)


Na jednom se jak aktivisté tak policie shodnou. Pára ze hnutí „Jagtvej 69“ vůbec neuniká, hnutí naopak každým dnem roste.

„Nemůžete nás zabít“ je text známé skladby Christánie

Ale tento text by bez problémů mohl být heslem hnutí Ungdomshuset. Od dramatického jara, kdy byl Ungdomshuset v ulici Jagtvej 69 vyklizen a následovně stržen, nabývá hnutí neustále na síle, říkají jak staří tak noví aktivisté z prostředí Ungdomhuset.

„Podpora a počet aktivistů neustále roste. Vidíme to na čtvrtečních demonstracích, kterých se účastní stále více demonstrantů – bez ohledu na počasí. V současné době jsme to viděli při pořádaní punkového festivalu, při kterém polovina lidí zapsaná na listině aktivistů nikdy nebyla aktivní v prostředí Ungdomshuset“, říká 17-tiletý mluvčí Ungdomshuset Kasper.

..:. více zde :.

2007-08-18, 14:34:34 • Squatting 

"Paroubek se pos..." napsal server čtenářům na mobily

(Pavel Eichler, iDNES.cz, 17. srpna 2007, 16:14)

Paroubek se posral!

Redakce zpravodajského serveru iHNed poslala svým čtenářům velmi netradiční SMS zprávu. Doslova vypadala takto: paroubek se posral. Zpráva samozřejmě odešla omylem, redakce pouze testovala systém. Jiří Paroubek má ale za to, že šlo o úmysl.

...

Předseda ČSSD na tuto chybu reagoval dost podrážděně. "Samozřejmě, že únik věty, že 'Paroubek se...' není žádnou náhodou. Na neschopnost v této věci nevěřím. Musím čelit neustálému tlaku, který má zesměšňovat, karikovat, urážet a jinak špinit předsedu ČSSD, prakticky ať je jím kdokoliv," vzkázal redakci iHNed prostřednictvím své tiskové mluvčí.

"Lidé, kteří toto dělají, si mohou podat ruce s autory hesla 'Paroubek je horší než komunisté'. Je mi jich líto, jejich mysl je potemnělá," dodal Jiří Paroubek.

více na ..:. iDNES.cz :.


2007-08-18, 8:48:00 • Z vesela ;) 

2007-08-17, 12:55:00 • Squatting 
Přestaňme mluvit o rasismu
(Milan Knížák, Metro, 16. srpna 2007)


Když se stále hovoří o právech menšin. U nás především o právech romské menšiny, ale ta mi připadá trochu rozporuplná. Vzdává se svého původního jména, kterým je označována v řadě jazyků (to znamená vzdává se i části své historie), a velmi málo pracuje na zkvalitnění sebe sama. Možná že vinu je třeba hledat především u politiků, kteří si na Romech budují svojí kariéru, a zdá se, že často bez skutečného zájmu o romské problémy. Nikdy jsem se nedostal do rozporu s jinými etniky. Bydlel jsem v USA, kde řada mých kolegů a nejbližších kamarádů se rekrutovala z řad černochů, indiánů či Asiatů. Jako chlapec jsem se pyšnil přítelem z Koreje a Romů (tehdy ještě Cikánů) prošla mým životem celá řada. Přesto, když se někdo zeptá, zda chci bydlet v domě, kde žijí Romové, odpovím, že ne. Jejich způsob života je v převážné většině jiný než můj.

Zachovávají jiný životní rytmus, jinou zvukovou hladinu a pořádek i mravy vnímají často zcela odlišně než já a mí blízcí. To nemá s rasismem nic společného, je to jen realistický pohled na situaci.

Chceme-li žít s ostatními, musíme se domluvit na společných pravidlech, která budeme ctít. Nemám nic proti hudebně tanečním akcím typu CzechTech, ale v žádném případě nechci, aby byly pořádány za humny naší vesnice. Je třeba nalézt místo, kde to ostatním nevadí. Kdyby mi aparatury duněly do snů, byl bych první, který by volal policii, aby to zakázala.
Přestaňme mluvit o rasismu a hledejme formy soužití. K dobrému soužití někdy bohužel pomáhají i dobré ploty, a to i v rámci jediného etnika. Žijme tak, abychom k sobě neztráceli úctu. Doufám, že tím, co tady říkám, vyjadřuji mínění utlačované většiny.
2007-08-17, 12:47:00 • CzechTek 
ČT odvysílala zprávu o Ztohoven se záběry teroristů
(Dan Prokop, iDNES.cz, 16. srpna 2007, 16:01)


Snaží se Česká televize pomstít skupině Ztohoven, která do jejího vysílání propašovala atomový hřib? To muselo dnes napadnout diváky Dobrého rána. ČT totiž omylem spojila čtenou zprávu o obvinění členů Ztohoven se záběry teroristů. Její redaktoři se za nešťastnou technickou chybu omluvili.


"Já to neviděl. Ale to by byla přesně ta manipulace médii, na kterou jsme chtěli naší akcí upozornit," řekl hned ráno iDNES.cz Roman Týc z organizace Ztohoven.

Na pozdější informaci, že k prohození došlo omylem, reagoval smíchem: "Taková věc se nesmí stát omylem. Když jsme tam pouštěli hřib, tak jsme si také mysleli, že to po pár vteřinách v režii někdo utne. Nakonec to tam vydrželo celé, okolo třiceti vteřin."

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-08-17, 11:20:08 • Média 
Policie obvinila pět členů Ztohoven za útok na ČT
(Jiří Máslo, Aktuálně.cz, 15. srpna 2007, 16:55)


Trutnov – Trutnovští policisté obvinili z trestného činu šíření poplašné zprávy dalších pět členů umělecké skupiny Ztohoven. Třem z nich už bylo obvinění sděleno, dalším dvěma přijde poštou v nejbližších dnech.

Celkově jich tak obvinili už sedm, dva byli obviněni už minulý týden.

Pokračuje tak vyšetřování případu, kdy lidé ze Ztohoven pronikli do živého vysílání České televize a odvysílali záběry domnělého výbuchu atomové bomby. Podařilo se jim to v pořadu ČT2 Panorama.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

2007-08-16, 7:13:00 • Média 
Marihuana po vietnamsku
(JXD, Reflex.cz, X. srpna 2007, 10:55)


Celníci v Chebu odhalili velkopěstírnu konopí s několika stovkami vzrostlých rostlin skunku. Neprovozovali ji lidé, kteří trávu hulí, ale vietnamský gang. Celá causa ukazuje na mimořádně dobré výsledky české protidrogové politiky v oblasti konopí.

Zájem cizojazyčných gangů o pěstování konopí u nás ukazuje překvapivou skutečnost – skunku není zřejmě pro český trh a případný export dost z tuzemských zdrojů!!! Jenom tam, kde není dostatečně masivní nabídka a existuje neuspokojená poptávka, přichází zájem gangů a cizího organizovaného zločinu. Takže – zjevně nejsme schopni pokrýt potřeby trhu vlastními silami. Čím to je a jak onen trh vlastně vypadá?

více na: ..:. Reflex.cz :.

2007-08-16, 7:01:00 • Drogy 

2007-08-15, 16:35:00 • Z vesela ;) 
Rusko Ondřeje Soukupa
(Ondřej Soukup, iHNed.cz, 13. srpna 2007, 7:18)


Svůj sobotní koncert v Moskvě zpěvačka Sinnead O'Connor zakončila starou písní Black Boys On Mopeds. Jednoduchá písnička z roku 1989 odsuzovala pokrytectví Margaret Thatcherové, sociální nerovnost a policejní brutalitu. Zaplněný klub B1 nadšeně aplaudoval. Asi jen některým došla aktuálnost této písně v Rusku. Stačí vyměnit jméno britské premiérky za ruského prezidenta a dosadit místo černochů Kavkazany nebo Tádžiky.


Letošní statistika dopravních nehod s účastí policistů je dost děsivá. Únor, Sterlitamak: opilý kapitán milice srazil těhotnou ženu; dítě nepřežilo, stíhání bylo zastaveno. Červenec, Penza: opilý dopravní policista zabil kameramana místní televize; vyšetřuje se. Srpen, moskevská oblast: policejní auto srazilo školáka na přechodu; incident se vyšetřuje.

více na: ..:. iHNed.cz:.

thx R.

2007-08-15, 13:27:40 • Média 
Bývalý policista Čermák byl obžalován kvůli napadení Jacques
(ČTK, Deník.cz, 14. srpna 2007, 14:04)


PRAHA – Městské státní zastupitelství v Praze obžalovalo bývalého policistu Tomáše Čermáka kvůli útoku na poslankyni Strany zelených Kateřinu Jacques. ČTK to řekl mluvčí zastupitelství Martin Omelka. "Podali jsme obžalobu k obvodnímu soudu pro Prahu 2," řekl ČTK Omelka.

více na: ..:. Deník.cz :.

2007-08-15, 8:21:00 • Média 
Sladkosti lákají víc než kokain
(Jaroslav Petr, Osel.cz, 13. srpna 2007, 9:29)


Potkani v laboratoři Serge Ahmeda na universitě ve francouzském Bordeaux čelili hned dvěma silným pokušením. Stisknutím jedné páky si mohli přes voperovanou tenkou hadičku vstříknout do žíly dávku kokainu. Když stlačili tlapkou druhou páku, otevřela se jim na dvacet sekund napáječka se sladkým roztokem. Ahmeda a jeho tým zajímalo, čemu dají potkani přednost.


Na sladký nápoj přešli z kokainu dokonce i potkani-narkomani, u kterých vědci vypěstovali závislost opakovaným podáváním kokainu. Ani šestinásobné zvýšení dávky kokainu nepředstavovalo pro potkany pokušení, pro jaké by byli ochotni se sladkého nápoje vzdát. Potkany určitě nepřitahovaly kalorie obsažené ve slazeném nápoji ale jeho chuť. To se ukázalo v experimentech, v kterých potkani dávali před drogou přednost nápoji ochucenému kaloricky „prázdným“ umělým sladidlem.

více na: ..:. Osel.cz :.
2007-08-15, 8:20:00 • Drogy 
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

zdroj: ..:. fly.to/Joint :.

thx A.

2007-08-14, 18:41:00 • Drogy 
Je čas teknivalov. Pripravte sa
(Jakub Filo, Aktuálne.sk, 4. srpna 2007)


Bratislava – Európu zasiahla sezóna freetekno parties a milovníci alternatívnej tanečnej hudby opäť kočujú po starom kontinente.

Hoci sa najznámejšia stredoeurópska párty Czechtek tento rok neuskutoční, priaznivci tekno si môžu prísť na svoje v okolitých krajinách.

Už tento víkend sa uskutoční párty v Poľsku a na Ukrajine, o týždeň neskôr v Maďarsku a 17. až 19. augusta by sa mohol uskutočniť aj slovenský SlovTek. Zatiaľ však nie je isté, kde by sa mohol odohrávať.


Cez víkend 17. až 19. augusta sa uskutoční pravdepodobne aj SlovTek. Miesto akcie ešte nie je známe. Na Slovensku sa okrem toho už konalo, alebo bude konať aj niekoľko menších hudobno-tanečných stretnutí pod holým nebom.

více na: ..:. Aktuálne.sk :.

2007-08-14, 16:04:00 • Média 
Extremisté svolávají protest proti Straně zelených
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 14. srpna 2007, 5:42)


Pravicoví extremisté chystají na 1. září v Praze demonstraci proti Straně zelených. Chtějí protestovat proti údajně nastupující zeleno-rudé totalitě. Součástí akce má být i vzpomínka na policistu Tomáše Čermáka.

První zářijovou sobotu se příznivci hnutí Vlastenecká fronta (VF) a strany Národní sjednocení (NSJ) sejdou na dvou místech.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-08-14, 8:34:00 • Média 
Dánští aktivisté chtějí v říjnu zabrat nový dům mládeže
(Politiken.dk, 12. srpna 2007, 19:12)


Pod heslem „Když člověk chce dům, musí si ho vzít“ jsou aktivisté spojeni s domem mládeže na ulici Jagtvej 69 připraveni k nové akci

„6. října obsadíme nový dům mládeže – a ty budeš přitom!“

Datum, kdy bývalý dům mládeže na ulici Jagtvej 69 bude nahrazen novým domem, je již určeno.

Na stránkách jako Indymedia, Modkraft a Myspace je výzva aktivistům ke společnému setkání ve středu 15. srpna pod názvem „Akce G13“.

..:. více zde :.

2007-08-14, 8:25:00 • Squatting 
Sousedé už mají dost krys na pozemku Jagtvej 69
(Politiken.dk, 10. srpna 2007, 6:19)


Sousedé pozemku Jagtvej 69 jsou rozzlobeni na církev Faderhuset. Poté, co církev strhla budovu Ungdomshuset, se z pozemku stalo smetiště.

Krabice od pizzy, kuchyňský odpad a hladové krysy

Církev Faderhuset přetvořila pozemek po bývalém Ungdomshuset na smetiště plné krys, říkají sousedé.

..:. více zde :.

2007-08-14, 8:21:00 • Squatting 
Hradhouse teď ubírá na tvrdosti
(Jana Záhorníková, regionální mutace MF DNES – jižní Morava, 10. srpna 2007)


obrázek Promotér Pavel Tesař do klubu Mersey v Brně, který vede, jako první přivezl zahraniční špičky taneční scény. Na brněnský festival Rio de Riviera letos do Brna dostal mimo jiné Fun Lovin' Criminals, v sobotu na boskovickém hradě bude přihlížet jubilejnímu desátému ročníku Hradhousu. Překvapivě nebilancuje. Naopak. Plánuje na jihu Moravy Creamfields.

Brno – Zříceninu boskovického hradu již zítra opět rozduní taneční muzika z desek a CD disků zahraničních i tuzemských dýdžejů. Desátý ročník Hradhousu prošel vývojem, a přece je stejný jako na začátku. „Muzika se jako všechno vrací v kruzích. Nic nového v taneční muzice nejde vymyslet,“ tvrdí kategoricky hlavní organizátor Pavel Tesař z Mersey Agency.

..:. více zde :.

2007-08-13, 12:12:00 • CzechTek 
Radnice odmítá legální graffiti
(Tomáš Piňos, 24hodin.cz, 9. srpna 2007)


Na území hlavního města je šest legálních ploch, další už nevzniknou.

Takový je postoj magistrátu hlavního města. Sprejeři, z nichž mnozí by raději malovali na legálních plochách než například na vagony metra, jsou z toho rozčarovaní. "Snažili jsme se dohodnout, aby se mohlo malovat v Holešovicích a na Vltavské. Vše ale vyšumělo do prázdna," tvrdí.


Radní sahají spíše k represi. "Udělali jsme hodně proti tomu, aby tito lidé poškozovali památky či třeba vlaky metra, zejména díky instalaci kamerového systému. O dalších legálních plochách už neuvažujeme," řekl mluvčí Wolf.

více na: ..:. 24hodin.cz :.

..:. více zde :.

2007-08-12, 10:54:00 • Alternativní kultura 
Mladí demonstrovali v Jablonci kvůli utonulému
(ČTK, iDNES.cz, 11. srpna 2007, 19:21)


Přibližně dvě stovky lidí demonstrovaly v Jablonci nad Nisou kvůli mladíkovi, který minulý týden utonul v přehradě Mšeno. Na náměstí se sešli převážně mladí lidé, kteří vyčítali strážníkům městské policie, že jejich vrstevníkovi nepomohli.

Na jabloneckém Horním náměstí křičeli mladí lidé na policisty "Táhněte domů!" a hodili směrem k nim několik vajíček a kámen. Nikoho nezasáhli. "Nezaznamenali jsme žádné větší výtržnosti nebo násilí," řekla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

více na: ..:. iDNES.cz :.

"Připadalo mi, jako by nám nevěřili, že se ten kluk topí. Stáli jen na břehu a svítili na něj baterkou. Pak zavolali hasiče," popsala chování hlídky městské policie devatenáctiletá Zuzana Rösslerová, která se vracela s bratrem a kamarády z letního kina a celou událost viděli. …

Svědci jim prý ukazovali muže ve vodě. "Strážníci sešli na břeh a svítili na něj baterkou. My jsme ho viděli, jak se topí a také jsme ho slyšeli. Museli ho vidět a slyšet i oni, když stáli přímo u břehu. Hlídka jen zavolala hasiče," řekla. Kdyby podle ní skočili do vody, mohli hocha zachránit. "Hasičům jen řekli, že nikoho neviděli a že zahlédli zčeřenou vodu. Asi i proto hasiči reagovali poměrně pomalu," dodala dívka.

Strážníci nepomohli tonoucímu, tvrdí svědci (iDNES.cz 6.6.2007)
2007-08-11, 20:31:00 • Protestní akce 
obrázek

Thx M.
2007-08-11, 17:21:00 • Z vesela ;) 
Manu Chao: Playing with Fire – video at Sziget Festival in Budapest
(Gabor Kardos, indymedia.org.uk, 10.08.2007, 18:45)


After his concert at the biggest European music festival, Sziget in Budapest, indy.media.hu interviewed Manu Chao about globalization, nature, the hope stolen from the new generation, about 1968 and about tomorrow.

No interview was planned after the concert, at least for the mass media, but indymedia is different. Manu Chao knew that we had no intentions of asking him about his favorite film or whether blondes are more attractive than brunettes. So we spoke about the big issues like globalization, nature, the hope stolen from the new generation, about 1968 and about tomorrow. About playing with fire. Manu Chao talked about the world and his role in it.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

2007-08-11, 13:34:28 • English 
U Těrlické přehrady asi začne technoparty, policie je připravena
(ČTK, Moravskoslezský.deník.cz, 10. srpna 2007, 16:45)

V areálu kempu Pacalůvka na břehu Těrlické přehrady by měla dnes (10. srpna) večer začít technoparty.

..:. více zde :.

2007-08-11, 8:46:00 • Média 
Sowa Miladě
(mail od Sowy, 10. srpna 2007, 17:24)


Po roce mapování situace nezbývá nic jiného než sdělit:

Z důvodu většinového parazitování na původních myšlenkách ruším status squat Milada kulturně sociální centrum.

Sqauter v exilu

Sowa

2007-08-10, 17:26:00 • Squatting 
O technoparty, politice, o nás, o lidech apod …
(i-noviny.cz, 9. srpna 2007, 19:10)


Obrátil se na nás obyvatel Manušic, zdali bychom bez uvedení jména uveřejnili jeho názor na technopárty konanou nedaleko jeho bydliště a potažmo i článek, který vyšel v Českolipském deníku v pondělí.

Aleš Drescher v pondělním vydání Českolipského deníku píše o technoparty a mně nezbývá než se pokusit na jeho článek věcně reagovat.
Autor se hned v úvodu zmiňuje, že technoparty mohla vadit snad jen nemocnému panu Holmajerovi -jedná se o chybnou domněnku neb trestní oznámení podalo hned cca 5 přátel z mého okolí a dokonce osobně na obvodním oddělení v České Lípě. Po tel. rozhovoru s městskou policí jsem byl vyrozuměn, abych podal trestní oznámení státní policii, tedy zavolal na předem určené číslo, které sloužilo pro podání trestního oznámení ve věci rušení nočního klidu technoparty konanou v Manušicích. Dále mi bylo státní i městskou policí konstatováno, že trestních oznámeních vedených na technoparty je mnoho a proto stačí, na onom čísle státní policie, uvést své jméno a rodné číslo.

více na: ..:. i-noviny.cz :.
2007-08-10, 10:27:00 • FreeTekno akce 
O technoparty, politice, o nás, o lidech apod …
(i-noviny.cz, 9. srpna 2007, 19:10)


Obrátil se na nás obyvatel Manušic, zdali bychom bez uvedení jména uveřejnili jeho názor na technopárty konanou nedaleko jeho bydliště a potažmo i článek, který vyšel v Českolipském deníku v pondělí.

Aleš Drescher v pondělním vydání Českolipského deníku píše o technoparty a mně nezbývá než se pokusit na jeho článek věcně reagovat.
Autor se hned v úvodu zmiňuje, že technoparty mohla vadit snad jen nemocnému panu Holmajerovi -jedná se o chybnou domněnku neb trestní oznámení podalo hned cca 5 přátel z mého okolí a dokonce osobně na obvodním oddělení v České Lípě. Po tel. rozhovoru s městskou policí jsem byl vyrozuměn, abych podal trestní oznámení státní policii, tedy zavolal na předem určené číslo, které sloužilo pro podání trestního oznámení ve věci rušení nočního klidu technoparty konanou v Manušicích. Dále mi bylo státní i městskou policí konstatováno, že trestních oznámeních vedených na technoparty je mnoho a proto stačí, na onom čísle státní policie, uvést své jméno a rodné číslo.

více na: ..:. i-noviny.cz :.
2007-08-10, 10:05:00 • FreeTekno akce 

Jsem jako major Zeman, říká komunista Vondruška

(Ivana Svobodová, iDNES.cz, 10. srpna 2007, 3:31)

Komunistický poslanec Josef Vondruška se cítí stejně špatně jako major Zeman v jednom z dílů propagandistického seriálu. Státní zástupce jej chce stíhat za krutosti páchané na politických vězních.


..:. více zde :.

2007-08-10, 10:05:00 • Média 
..

To start up the Shittown Festival in Copenhagen, Denmark. A protest for a new Ungdomshus (Radical Youth house) in the city took place from Norrebro to the Freetown Christiania.

další info v angličtině na: ..:. ungdomshuset.dk :.

2007-08-10, 9:03:00 • Squatting 
Letní konverze tlumočnice v milenku, milenky v partnerku a partnerky za týden v manželku
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 10. srpna 2007)


Jiří Paroubek je schopen svým soukromým životem zaměstnat dlouhou řadu odborníků. Advokáty už zaměstnává. JUDr. Tomáš Sokol, bývalý politik a posléze obhájce řady kontroverzních osob českého hospodářského zázraku, tvrdí, že nesoudí morálku svých klientů. Proč také, pokud platí? Platí ale i Paroubek? Možná má slevu a možná neplatí nic. Obhájce Radovana Krejčíře si může dovolit brát případy, které formují vztah médií k politikům, představitelům businessu a dalším celebritám. Platícím celebritám. Bohatým celebritám. Jeho klientům se mohou média obávající se Sokola a krotká vůči Sokolovi hodit. Paroubkova snaha po konverzi milenky v partnerku je směšnou mediální výplní okurkové sezóny, pokud by ji předseda sociální demokracie nemyslel smrtelně vážně, o čemž svědčí právě angažmá Sokola. Předseda ČSSD je ale důsledný. Když už partnerka, tak proč ne manželka?

více na: ..:. Blisty.cz :.

2007-08-10, 8:22:00 • Média 

2007-08-9, 12:39:11 • Z vesela ;) 
invalida ze semaforu Romana Týce

Pirátský semafor má nového majitele

(Radek Wohlmuth, Aktuálně.cz, 9. srpna 2007, 10:11)

Trochu ve stínu posledních událostí ohledně zatčení a výslechů části členů diverzně-umělecké skupiny Ztohoven skončila jiná zajímavá akce týkající se jednoho ze zakladatelů této kontroverzní umělecké bojůvky, Romana Týce. Dražba jednoho ze skel, která o letošních Velikonocích vyměňoval na semaforech pro chodce v centru Prahy.

více na ..:. Aktuálně.cz :.


2007-08-9, 11:55:00 • Média 

Two people charged with scaremongering for mushroom cloud image

(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 8. srpna 2007, 17:56)

Prague – The police have detained several members of the Ztohoven artistic group which in June hacked into the Panorama programme on the public Czech Television (CT), releasing an image of a fictitious nuclear explosion, and they have accused two of them of scaremongering, the Aktualne.cz server reported today.

source: ..:. CeskeNoviny.cz :.
2007-08-9, 9:20:00 • English 
Policie obvinila členy Ztohoven kvůli výbuchu v ČT
(Radek Wohlmuth, Aktuálně.cz, 8. srpna 2007, 19:58)


Praha – Ani ne za dva měsíce po "pumové" akci diverzně-umělecké skupiny Ztohoven v podkrkonošském Černém Dole policie rozkryla organizaci části jejích členů a dvěma z nich už sdělila obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy.


Přestože na první pohled to vypadalo, že se umělci snaží udržet identitu v naprostém utajení, objevit je nemohl být velký problém. Část jich byla zatčena a legitimována už po první akci v roce 2003, když se na Pražském hradě pokusili překrýt Srdce Jiřího Davida do tvaru otazníku. Policie tak mohla jít skoro najisto.

Projekt vzbudil mimořádný ohlas prakticky po celém světě, otázce kriminalizace uměleckého projektu se zřejmě dostane nemenšího zájmu.


"My jsme věděli, že najít nás nebude pro policii takový problém, uvědomovali jsme si to od začátku," reaguje na vývoj Týc." Ale všechny překvapilo kolik informací policie nashromáždila. Měl by to být klíč k naší příští akci. Pracovní název? Třeba Big Brother."

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

2007-08-9, 8:55:00 • Média 
Policie obvinila za výbuch v ČT dva ze Ztohoven
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 8. srpna 2007, 19:03)


Policie odhalila identitu několika členů umělecké skupiny Ztohoven, která stojí za odvysíláním atomového výbuchu v České televize. Kriminalisté je vystopovali pomocí mobilních telefonů, v úterý ráno je zatkli a vyslechli. Dva členové skupiny už slyšeli obvinění z šíření poplašné zprávy.

"U výslechu nám klasicky vykládali, že všechno vědí. Ukazovali nám, jak díky signálu našich mobilních telefonů přes technologii BTS vysledovali náš pohyb po lese i cestu zpět do Prahy," popsal iDNES.cz průběh výslechů jeden ze členů skupiny Roman Týc.

"Klukům ukazovali papíry, kde měli všechno zakreslené. Také jim řekli, že po nich intenzivně jdou dva měsíce," dodal.


Podle něj trutnovští policisté pátrají po tom, kdo zmáčkl tlačítko PLAY, nebo kdo sestavil inkriminované video. To prý ale bude oříšek. Každý z umělců totiž k realizaci přispěl tím, co uměl nebo mohl zajistit.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-08-9, 8:48:00 • Média 
Policisté obvinili dva členy skupiny Ztohoven
(ČTK, ČT24.cz, 8. července 2007, 16:50)


Praha – Policie obvinila dva členy umělecké skupiny Ztohoven z trestného činu šíření poplašné zprávy. Skupina v červnu do přímého přenosu pořadu Panorama na ČT2 propašovala záběry fiktivního jaderného výbuchu v krajině. Kriminalisté zatkli několik jejích členů v úterý odpoledne. Uvedl to dnes zpravodajský server Aktuálně.cz.

Petr Čížek z trutnovské policie serveru sdělil, že dnes bylo dvěma ze tří předvedených členů umělecké skupiny sděleno obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy. Čin je klasifikován podle přísnějších paragrafů, protože k šíření poplašné zprávy využili sdělovací prostředky. Třetí umělec nebyl zatím obviněn, protože nebyl přítomen jeho advokát.

více na: ..:. ČT24.cz :.
2007-08-9, 8:10:00 • Média 
Žalobce žádá Sněmovnu o vydání poslance-bachaře
(iDNES.cz, 8. srpna 2007, 19:15)


Liberecké státní zastupitelství žádá Sněmovnu, aby zbavila imunity poslance KSČM Josefa Vondrušku. Pokud poslanci kývnou, bude Vondruška stíhán za své činy před rokem 1989. Působil jako bachař ve vězení v Minkovicích a měl šikanovat disidenty. Sám se prý mandátu nevzdá

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-08-9, 7:43:00 • Média 
Německo: Razie v bývalém squatu Brunnenstrasse 183
(ČSAF.cz, 8. srpna 2007)


Ve středu 1. srpna 2007 vrazilo v Berlíně zrána 600 policistů do bývalého squatu Brunnenstrasse 183, kde se také nachází „TakeForFree“ obchod Umsonstladen. Jeden člověk byl zadržen údajně kvůli držení drog. Také se říká, že byly nalezeny v domě byty, kde byla na černo odebírána elektrická energie.

více na: ..:. ČSAF.cz :.

2007-08-8, 22:26:00 • Squatting 
Hledaný pedofil / Vladislav Husák><br><br> <i><small>Jako nechci nikomu radit... <a href=..:. La Trine :.
2007-08-8, 10:13:00 • Z vesela ;) 
Policisté, kteří přepadli bezínku, dostali podmínku
(ČTK, Týden.cz, 7. srpna 2007, 17:54)


Okresní soud v Tachově v úterý odsoudil k trestu 2,5 roku s podmíněným odkladem na čtyři roky s dohledem dva bývalé policisty dálničního oddělení v Ostrově u Stříbra. Na deset let jim zakázal činnost.

Karel Novák a Petr Talafant jsou vinni, že v srpnu 2006 připravili loupežné přepadení benzinové stanice na 111. kilometru dálnice D5. Muži byli souzeni za loupež ve stadiu přípravy, Novák navíc za útok na veřejného činitele. Tomu soud nařídil, že musí uhradit škodu, která vznikla na policejním voze. Všichni, včetně státního zástupce, si ponechali lhůtu na odvolání.

více na: ..:. Týden.cz :.
2007-08-8, 8:04:00 • Média 
Bílí soudci a černí prokurátoři v rudých časech
(Tomáš Němeček, iHNed.cz, 8. srpna 2007, 0:07)


Probírat se justičními archivy z 80. let je jako listovat přečtenou knihou. Víme, jak se děj rozuzlí – ale ještě srpen 1989 působí studeně a nekonečně: bití demonstrantů, zatýkání kvůli nepatrným protestům, vyvážení autobusem za Prahu.

Minule zde byla řeč o tom, jak část soudců a státních zástupců stále dohání jejich tehdejší trapná minulost. Teď je třeba dodat B: vedle zbabělosti existovala odvaha. I v komunistické Sodomě se našlo dost soudců, kvůli nimž by Hospodin tenkrát justici nesežehl.

..:. více zde :.

2007-08-8, 8:02:00 • Média 

LSD in Prague: A Long-Term Follow-Up Study

(R. M. Crockford, MAPS bulletin, spring/summer 2007)

LSD in Czech Republic – Dr. Milan Hausner, sanatorium in Sadská near Prague

In the Czech language, the city of Prague is Praha. Derived from práh, the word for 'threshold' (or doorstep), the name fits. This legendary capital is not just a gateway between Eastern and Western Europe, but also a historic entry point into the exploration of the mind: between 1956 and 1974, some of the largest clinical use of LSD anywhere took place in Prague, involving as many as 700 psychiatric patients and volunteers in more than 6000 sessions. Long-term follow-up studies are crucial to establishing the safety and efficacy of psychedelic compounds. For that reason, MAPS recently provided me a 2000 USD grant to track down these Czech patients. Last fall and this spring, I found and interviewed a dozen of them – and it turned out that nearly all said they had been helped by LSD psychotherapy, more than 30 years after they experienced it.


..:. více zde :.

2007-08-8, 7:07:00 • English 


2007-08-7, 20:39:00 • Alternativní kultura 
Ostravu potrápili kočovní technaři
(Právo, 6. srpna 2007)


Ostrava – Sice legálně povolená, ale pořádně hlučná technoparty potrápila od pátku až do neděle obyvatele městských čtvrtí Nová Ves a Svinov.
Akce s volným vstupem, konaná na soukromém pozemku u čističky odpadních vod v Ostravě Přívoze, se účastnilo několik stovek lidí. Kočovné hudební aparatury přijely převážně ze zahraničí. Po stížnostech starostů městských částí areál v neděli navštívili strážníci a policisté, kteří se s pořadateli dohodli na ukončení do večerních hodin. Hygiena zjistila na některých obydlených místech Ostravy až dvojnásobné překročení hluku, pořadatelům hrozí ve správním řízení pokuta.

(hon)

2007-08-7, 13:47:00 • FreeTekno akce 

PolTek 2007


..:. více zde :.

2007-08-7, 11:23:00 • Video a filmy 

...červi se rozlezou, a dělají přitom muziku! ;)


Worms Making Music


..:. více zde :.

2007-08-6, 22:44:00 • Video a filmy 

Amatérská skupina přátel songu – Mimikry: Bič Boží

(ze seriálu Třicet případů majora Zemana, 29. díl – 1972 – Mimikry)

námět: Jiří Sequens, hudba: Zdeněk Liška, slova a realizace: František Belfín a FISYO se sborem Mimikry: Bič Boží (Lábus)


..:. více zde :.

2007-08-6, 19:56:00 • Video a filmy 
LN: A jste tedy pro radar?

Bylo by to dobré. Mně se to líbí architektonicky. Až tady jednou bude celosvětový mír, bude z radaru třeba krásná cukrárna nebo kavárna. Stejně tak až se jednou zastaví Temelín, tak v něm budou dobré undergroundové kluby. Bude to mít dobrý zvuk. Mohly by se tam pořádat Czechteky. To bude hukot! Anebo by to mohlo být golfové centrum, když ten radar vypadá jako golfový míček!

Lukáš Pollert v rozhovoru pro: ..:. Lidovky.cz :.Lukáš Pollert: Až bude světový mír, budou v Temelíně CzechTeky.

2007-08-6, 16:53:00 • Média 
Po party zůstala v Příchovicích na jižním Plzeňsku spoušť
(David Laštovka, Ludvík Pouza, Eva Plevková, Plzeňský.deník.cz, 5. července 2007, 14:00)

technoparty v Příchovicích Obrovský nepořádek zůstal v Příchovicích na jižním Plzeňsku po víkendové taneční party. Všude se ještě v neděli odpoledne válelo sklo, papíry, kelímky, igelitové tašky i výkaly. „Nebyli jsme na nic takového připraveni. Organizátoři mluvili o tisícovce účastníků a přijelo jich mnohem více. Jsou to čuňata. Pokud tady tu spoušť neuklidí, podáme trestní oznámení,“ vyjádřila se místostarostka Příchovic Marie Blažková.

..:. více zde :.

2007-08-6, 11:42:00 • Média 
Řidiče musí hlídat policie, ne soukromníci
(Vojtěch Blažek, iHNed.cz, 6. července 2007, 0:07)


Tisíce řidičů už změřily radary soukromých firem a provinilcům pak radnice rozdaly pokuty, případně sebraly body. Taková spolupráce obce a soukromé firmy je ovšem na hraně zákona – a mnohdy za ní.

Soud: Snímek ze soukromého radaru není důkaz. Fotografie se zachycenou rychlostí totiž smí pořizovat jen policie. Pokud to udělá firma, která pro město pracuje, nesmí radnice snímky použít jako důkaz, a tudíž řidiče potrestat. Potvrdil to nyní i soud, když zrušil pokutu pro řidiče, jenž jel příliš rychle a v obci na východě Čech ho vyfotil soukromý radar. S verdiktem soudu souhlasí i právníci ministerstev vnitra a dopravy.


"Dalo by se to přirovnat k jakési privatizaci výkonu veřejné moci, což je samozřejmě nepřípustné. Již jen tato skutečnost sama o sobě nutně musí vést k závěru, že tímto způsobem opatřované důkazy jsou naprosto nevěrohodné," píše soudce Pavel Kumprecht v rozsudku, jenž mají HN k dispozici.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-08-6, 9:05:59 • Média 
Varování: Wikipedia je cenzurované médium
(Jan Zeman, Britské listy, 6. srpna 2007)

Jelikož je v České republice cenzura označena Ústavní listinou práv a svobod za nepřípustnou, dovoluji si zde občany otevřeně varovat před globální internetovou organizací Wikipedia, nazývající sama sebe "otevřená encyklopedie" a v angličtině dokonce "The free encyclopedia" ("svobodná encyklopedie"). Doména www.wikipedia.org je registrována – společností Wikimedia – sídlící ve Spojených Státech amerických – tam je prvním článkem Bill of Rights cenzura bezpodmínečně zakázána.

Slůvka "otevřená" a "svobodná" jsou často frekventovanými slovy právě z úst či pera lidí a organizací propagujících dezinformace a otevřené lži, či těch, kteří cenzurují důležité informace, nebo je zesměšňováním, či arogantní ignorací zavírají do ghet "menšinového názoru".

V současné době existuje již vícero jasných důkazů, že obsah Wikipedie "vandalizují" nejen lidé, schovávající se za "čtenáře", ale že ho naprosto přímo cenzurují i sami administrátoři – tzv. OTRS board, složený z "dobrovolníků" – čti: "amatérů".

více na: ..:. Blisty.cz :.
2007-08-6, 8:03:00 • Média 

2007-08-5, 21:00:01 • Z vesela ;) 

2007-08-5, 18:40:07 • Alternativní kultura 
Uhněte, občanko
(Tereza Brdečková, Respekt.cz, 15. července 2007)


Vydala jsem se přes rušnou ulici. Auta stála na červenou, připadala jsem si tedy v bezpečí. Až do chvíle, kdy policista ozbrojený automobilem prudce šlápl na plyn a zabrzdil těsně u špičky mých bot. Zaťukala jsem si na čelo. Nato policista stáhl okénko a zařval na mě: „Přechod je támhle!“ Naznačila jsem mu jiným gestem, že fakt přehání. Už jsem se pak neohlížela, ale bleskl mi hlavou takový obraz: Policista chce potrestat mou občanskou nedbalost. Vyrazí proto z vozu, pronásleduje mne na chodník, tam mne povalí na dlažbu a nasadí mi želízka. Já vím, že se to snad ani nemůže stát. Ale prostě patřím k lidem, kteří od policisty čekají spíš zákeřný útok než radu a pomoc. Je to generační příznak a je nás tady takových hodně, možná i většina. Někteří zakládají svou averzi na zkušenosti, jiní jen na zprávách z médií. Možná jsme nespravedliví vůči snaživým a slušným policistům. Přesto si nemyslím, že máme své pocity opravovat s pomocí psychiatra. Míč je totiž na straně policie.

více na: ..:. Respekt.cz :.

2007-08-5, 17:58:00 • Média 

Invalida ze semaforu, který mátl chodce, je v dražbě

(Andrea Votrubová, iDNES.cz, 4. srpna 2007, 18:07)

Panáček invalida ze semaforu Romana Týce

Na internetu se draží 'semaforové umění' Romana Týce. Zatím mu vyneslo trestní oznámení magistrátu a žalobu o náhradu škody ve výši sto tisíc korun. Člen skupiny Ztohoven v dubnu 'rozpohyboval' 50 semaforů výměnou skel za hravé panáčky. Kdo se teď snaží jedno z nich zpeněžit, Týc neví.

Roman Týc provedl akci za bílého dne, navíc v přítomnosti lhostejných strážníků na pochůzce. Sklíčka se strnulými panáčky dávající chodcům pokyny 'Stůj' a 'Volno' nahradil třeba oběšenec, invalida nebo pijan. Video z 'Akce semafor' se pak objevilo na internetové televizi Sun TV.

Čtyřicet z celkem 50 skel mu prý za šest tisíc korun prodal vysoce postavený zaměstnanec firmy Eltodo, která má na starosti správu pražských semaforů. Deset dalších koupil umělec už dříve od jiného zaměstnance na ulici.


..:. více zde :.

2007-08-5, 11:11:00 • Alternativní kultura 
Tiskové konference k Czechteku (VIDEO)
(ČT24.cz, 8. srpna 2005, 15:14)


Tiskové konference odpůrců policejního zásahu na akci Czechtek 2005 a Ministerstva vnitra. TK jsou rozdělené do několika částí a uvedeny v nezkrácené podobě. Linky na jednotlivé části jsou níže.

linky zde: ..:. ČT24.cz :.

..

2007-08-2, 18:44:00 • CzechTek 
Rozbuška v kapse
(Aleš Bluma, DigiWeb.cz, 2. srpna 2007)


Americký Kongres se shodl na textu zákona, který umožní Čechům bezvízový styk. Elektronické kontroly však zůstanou, mimo jiné přes nebezpečné biometrické pasy.

Do odbavovací haly mezinárodního letiště, ve které se bavili čtyři Britové, vstoupil jejich krajan. Vtom se ozval výbuch. Bomba zareagovala na vysílaný signál z Britova pasu. Sci-fi? Ale kdepak! To se klidně může stát. Tuto situaci nasimulovala kalifornská firma Flexilis, pouze pas byl americký.

Její pracovník Kevin Mahant tak prokázal, že je možné vyrobit bombu, která reaguje na čip v americkém pasu – a když se jeho vlastník ocitne v dostatečné blízkosti, exploduje. Americká vláda poté uznala, že důkazy společnosti Flexilis jsou dostatečně přesvědčivé, a začala vydávat pasy, které mají metalickou ochranu.

více na: ..:. DigiWeb.cz :.
2007-08-2, 15:55:00 • Média 
Neslušná otázka: Ctihodnosti, byla jste také v KSČ?
(Tomáš Němeček, iHNed.cz, 1. srpna 2007, 0:09)


Byla to tak geniální náhoda, že by z ní Carl Gustav Jung měl radost. Ve středu člen Nejvyššího soudu Jiří Pácal, sloužící v justici od roku 1985, odmítl rehabilitovat chartistu Jana Šimsu. Den poté Ústavní soud rozhodl: Soudci musí unést zájem o svou osobní minulost, protože i ta může mít vliv na jejich dnešní počínání.

"Životem práva není logika, nýbrž zkušenost," citoval soud proslulého amerického "Mr Justice" Olivera W. Holmese. Takže: má životní zkušenost z komunistického práva vliv na dnešní soudce?


Málo se to ví, ale před pádem režimu byla z tehdejších 1418 soudců v KSČ jen polovina (konkrétně 758). Dnes je soudců přes tři tisíce, z toho bývalých komunistů asi čtvrtina (podle předloňského "mapování" ministerstva spravedlnosti jich bylo 714).

Ti nejhorší, jako obávaný pražský "řezník" Jan Rojt, odešli hned. Ostatní dlouze třídila vláda a Česká národní rada, v níž měli silné slovo muklové, kteří si své soudce pamatovali. Tehdy vznikla "černá listina" 42 soudců: disidentský Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS) na ni sepsal ty, kdo v politických procesech 80. let dávali nepodmíněné tresty. Některé vláda vyřadila, někde ustoupil VONS, až zbylo 14 jmen.


"Požadavek na uveřejnění co možná nejúplnějšího profesního životopisu nemůže být oslyšen poukazem na ohrožení soudcovské nezávislosti," řekl Ústavní soud. Výborně, prosíme tedy o životopisy na internetové stránky soudů, včetně bývalého členství ve stranách. Totéž platí pro státní zástupce (z dnešních 1202 jich byla v KSČ třetina, 404). Když uvidíme, kdo rozhoduje, třeba budeme i lépe chápat proč a jak.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2007-08-2, 15:50:01 • Média 
..

..:. více zde :.

2007-08-2, 7:57:00 • Alternativní kultura 
Fight for the squat Venedig in Graz!
(at.indymedia.org, 9.7.2007, 23:51)


Late in the evening of Friday July 6, 2007 activists squated a former school in Grenadiergasse 2 in Graz. The action followed a previous attempt to squat a building located in Elisabethinergasse in April. The goal was to create a space where people could live as well as have a space for cultural and artistic projects and events. The squat, named "Venedig" or "Venice," held a house and courtyard party with grilling and a concert on Saturday, which was well-attended by sympathisers as well as passers-by and neighbors.

At 7pm on Monday July 9 the police began to evict the squatters by force. The police forcefully opened doors and dragged people out individually and also beat some people up. In the process, several activists were injured, at least one injured seriously. According to recent information, one person was detained and the police recorded the personal information of a few others. After the eviction a spontaneous protest took place.

more: ..:. at.indymedia.org :.
2007-08-1, 19:39:00 • Squatting 
Slavná berlínská čtvrť povstala proti McDonald´s
(Martin Novák, Aktuálně.cz, 1. srpna 2007, 11:34)


Berlín – Kreuzberg proslul v Berlíně, Německu i celé Evropě jako adresa vyhledávaná milovníky alternativního životního stylu, ekologickými aktivisty, anarchisty, nekonformními umělci, stoupenci legalizace měkkých drog.

Za posledních osmnáct let od doby, kdy padla berlínská zeď, se tato čtvrť v lecčems změnila, ale duch revolty a alternativy do jisté míry dál přežívá.

Svědčí o tom současné protesty místních obyvatel proti výstavbě restaurace rychlého občerstvení McDonald´s uprostřed čtvrti.

Staveniště hlídá po čtyřiadvacet hodin bezpečnostní agentura. Okolí "zdobí" graffitti a nápisy, odsuzující a zesměšňující síť McDonald´s.

Nastupuje McOdpor

Policie nedávno zakročila proti demonstraci odpůrců provozovny. Některým z nich se ale podařilo kordonem proniknout až do rozestavěné budovy a vyvěsit tam transparenty.

Proti restauraci bojuje sdružení, nazvané McWiderstand. V českém překladu McOdpor.

více na: ..:. Aktuálně.cz :. via: ..:. Antifa.cz :.
2007-08-1, 13:34:00 • Protestní akce 
Jeden joint uškodí jako pět cigaret
(Týden.cz, 31. července 2007, 13:19)


Jeden marihuanový joint poškodí lidské plíce stejně, jako když člověk vykouří pět cigaret. Uvádí to novozélandský průzkum citovaný agenturou Reuters.


Britská vláda zvažuje, jestli by kanabis neměl být přesunut do kategorie těžších drog. „Nebezpečí pro respirační ústrojí, které se v marihuaně ukrývá, je neustále přehlíženo. Jeden joint uškodí víc než cigareta a kouření cigaret na veřejnosti jsme právě zakázali, abychom chránili lidské zdraví,“ řekla podle agentury Reuters Helena Shoveltonová, výkonná ředitelka Britské plicní nadace.

Minulý týden navíc britští vědci zjistili, že kouření marihuany zvyšuje riziko propuknutí psychických nemocí, jako je například schizofrenie, oznamuje Reuters.

více na: ..:. Týden.cz :...:. Anti-smoking Jachet :.
2007-08-1, 12:14:54 • Drogy 
Represion against the Freetek Movement in Austria
(crusty, network23.org.uk, 2007-07-30, 10:33)

At this Weekend the Police seized (i hope thats the right Word, or maybe captured) 3-4 Soundsystems in Austria.

..:. více zde :.

2007-08-1, 9:23:00 • FreeTekno akce