[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Squat raid by Rottweiler in Brighton
(indymedia.org.uk, 29.11.2007, 12:38)


According to the local rag The Argus, a squat in Kingsway, Hove was raided on Monday afternoon by a gang of six men carrying crowbars and baseball bats led by a Rottweiler. A group of 12 men and women have been using the site for about 3 weeks and were so terrified that they had to barricade themselves in an upstairs room.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

2007-11-30, 21:00:00 • Squatting 
Netherlands: All high-schools on strike! Riots cops against pupils.
(indymedia.org.uk, 29.11.2007, 23:36)


The past few days have been exiting in the Netyerlands because suddenly the pupils of almost all (high)schools in the Netherlands walked out into the streets and started to create a big mess.

In Amsterdam riotcops on horses chased 13-year old kids over the Museumplein and applied the watercanon on them. 250 kids were arrested (in the whole of Holland). At many places small riots broke out, kids pelted buildings with egs and stones. One of the buildings attacked was that of the main media centre in Hilversum and that of the parliament in The Hague.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

viz. také:
Po protestech skončily v celách desítky středoškoláků (iDNES.cz)





The POLICE STATE of the Netherlands



This video contains shocking images of how the Dutch police beat up unarmed peacefully demonstrating students, in AMSTERDAM and MIDDELBURG (the capital of the province of Zeeland).

It's an outrage to use excessive violence against young scholars and it proves once more, the Dutch government is rigid, right wing, undemocratic and lost all sense of proportion and gives a strong signal:

"It's okay to beat up kids, we do it with pleasure, and we hereby abolish the right of demonstration for every citizen, Hail Balkenende!"

2007-11-30, 16:58:00 • Protestní akce 
Náckové v armádě – vrchol pokrytectví?
(Antifa.cz, 30. listopadu 2007)

Že jsou neonacisté pokrytci víme už dávno. Někteří pobírají podporu, ale jiné příjemce označují jako parazity. Při zmínce o čemkoli židovském se tváří znechuceně, ač někteří mají židovský původ sami. Pasují se na ochránce morálky a cti, ale jsou mezi nimi i jedinci, schopni se navzájem vraždit pro pár korun.


Fakt, že neonacisté jsou vším jiným, než jak se s oblibou prezentují, je jasné každému soudnému člověku. Přesto se najdou situace, kdy i otrlému cynikovi nad jejich pokrytectvím zamrzne úsměv.

Jako záminku pro svůj pochod židovským městem v den výročí křišťálové noci 10.11. si čeští neonacisté vybrali heslo „Proti účasti ČR na okupaci Iráku“. Na tom by nebylo nic tak nepochopitelného, okupace Iráku má na celém světě, Českou republiku nevyjímaje, více odpůrců než příznivců a to napříč politickým spektrem. S určitou nadsázkou by se dalo říct, že současnou okupaci Iráku podporují jen ti, kteří z ní mají osobní prospěch, a jejich obdivovatelé.

více na: ..:. Antifa.cz :.

viz. také: Do české armády pronikli neonacisté (iDNES.cz)
2007-11-30, 8:54:00 • Vládní lži a jiná svinstva 


via: ..:. radicalize.blogsport.de :.
2007-11-29, 18:57:00 • Z vesela ;) 
Znám ty, kteří drogy nezvládli
(Marie Valášková, Lidovky.cz, 29. listopadu 2007, 10:21)


Možná nebude trvat dlouho a držení marihuany nebude trestným činem, ale pouhým přestupkem. Odborníci už totiž připravují příslušnou novelu trestního zákona. Nyní je v připomínkovém řízení, kdy by se mohla dostat do sněmovny, nejde zatím odhadnout.


Zda ve sněmovně návrh projde, ale není jisté. Proti by se totiž mohli postavit lidovci, komunisté i část ODS a sociální demokracie. „Nejsem příznivcem jakéhokoliv změkčování postihu držení omamných látek,“ říká poslanec Boris Šťastný, který bojuje proti kouření na veřejných místech. „Myslím, že situce u nás je obdobná jako v jiných zemích EU. Není třeba současný úzus zmírňovat,“ dodal Šťastný.

celá zpráva na: ..:. Lidovky.cz :.
2007-11-29, 11:24:27 • Drogy 
Podsvětí se raduje: policisté prodávají své uniformy
(Petr Blahuš, Právo, 28. listopadu 2007)


Masívní odchody policistů do civilu v sobě skrývají dosud neznámé riziko. Někteří z nich totiž nabízejí svou výstroj volně k prodeji na internetových burzách.
Jak Právo zjistilo, za několik stovek nebo pár tisícikorun si tak kdokoliv může pořídit policejní kombinézy, služební čísla nebo i policejní odznaky. Pro podsvětí je to ideální příležitost, jak získat policejní vybavení, dokonce i nápisy „POLICIE“, které na svých autech používají speciální útvary nebo kriminálka.

Stejnokroje zneužil Berdychův gang

Z minulosti jsou známy případy, kdy falešní policisté k nerozeznání od těch pravých loupili, přepadávali a unášeli. Policejní uniformy zneužili například členové tzv. Berdychova gangu nebo dosud neodhalení lupiči, kteří před pěti lety v Praze ukradli rekordních 152 miliónů korun z vozu bezpečnostní služby.

..:. více zde :.

2007-11-29, 8:34:00 • Média 
Liška chce legalizovat měkké drogy
(ČTK, ČT24.cz, 28. listopadu 2007, 9:00)


Praha – Kandidát Strany zelených na funkci ministra školství Ondřej Liška chce podle dnešních Lidových novin (LN) legalizovat měkké drogy. S legalizací tvrdých drog ale nepočítá, píše list. Podle LN hodlá Liška bojovat za to, aby držení marihuany nebylo trestným činem. "Pokud zákony budou ze školáků a teenagerů činit lidi, kteří dennodenně stojí mimo zákon, tak se tito mohou snadno ocitnout na šikmé ploše," vysvětlil Liška LN, proč se zasazuje o dekriminalizaci měkkých drog.

více na: ..:. ČT24.cz :.

2007-11-28, 13:11:00 • Drogy 
Chtěli na prezidenta s bramborami
(Jiří Salik Sláma, Deník.cz, 27. listopadu 2007, 21:56)


Moravský Krumlov – Znojmo –
Perné chvilky se v úterý odpoledne rozhodli přichystat českému prezidentovi Václavu Klausovi anarchisté v Moravském Krumlově na Znojemsku.

Nejen, že pro hlavu státu namalovali ironický transparent, navíc házeli po autech Klausovy kolony bramborami. Kvůli silné policejní asistenci si však protestu na závěr prezidentovy cesty po jižní Moravě nikdo kromě anarchistů nevšiml.


Transparent s nápisem „Vašku, jsi jednička“ a vztyčeným prostředníčkem vyvěsila zhruba dvacítka protestujících na bránu zámeckého parku. Policisté však nápis strhli. A podařilo se jim zabránit i dalšímu záměru anarchistů. Ti chtěli zasypat auta s prezidentem a jeho doprovodem bramborami. Avšak s výjimkou tří se jim nepodařilo proniknout k silnici. Několika kusů zeleniny, které nakonec na projíždějící kolonu hodili, si nikdo nevšiml.

více na: ..:. denik.cz :.


2007-11-28, 9:42:00 • Protestní akce 
Neonacista žaluje JXD za reportáž z křišťálové noci
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 27. listopadu 2007, 17:42)


Zakázaná akce neonacistů z 10. listopadu má další pokračování. Mluvčí Národního odporu Petr Kalinovský podal trestní oznámení na reportéra Reflexu Jiřího X. Doležala. Nelíbí se mu, jak referoval o průběhu demonstrací na výročí křišťálové noci. Schvaloval trestný čin, tvrdí extremista.


Kalinovský rovněž popírá, že by byl antifašistickými aktivisty kopnut do rozkroku, jak stojí v reportáži s názvem My s hvězdou.

více na: ..:. iDNES.cz :.

“Trestní oznámení“ Petra Kalinovského zveřejněné na Odpor.org


Trestní oznámení na identifikovatelného pachatele


26. 11. 2007

Rád bych tímto podal trestní oznámení na identifikovatelného pachatele. Konkrétně se jedná o jakéhosi Jiřího Doležala, známějšího pod pseudouměleckým jménem Jiří X. Doležal, redaktora obskurního plátku „Reflex“, pro trestný čin dle § 165 tr.z. 140/1961 Sb., tedy pro trestný čin „schvalování trestného činu“. K bližší identifikaci: tento Žid pravděpodobně svou přítomností v místě bydliště oblažuje katastrální území Prahy 6. Dle mého názoru se uvedeného trestného činu měl dopustit článkem „My s hvězdou“, vydaném dne 15.11.2007 v uvedené prožidovské tiskovině. Tento propagátor narkomanství, ultralevicového násilí a jiných perverzností, totiž uvádí (celý text tvoří nedílnou složku mého oznámení) v souvislosti s mým napadením následující:

..:. více zde :.

2007-11-27, 20:37:00 • Média 
Policisté jej vážně zranili, omluvy se nedočkal
(Tomáš Fránek, Aktuálně.cz, 27. listopadu 2007, 14:20)


Brno – Už dvanáct let trvá spor Fehima Hanuši a Ministerstva vnitra o odškodnění a omluvu za zákrok zásahové jednotky, při kterém byl Hanuša vážně zraněn.

A spor jen tak neskončí. Nejvyšší soud totiž případ Hanuši, který byl v jiné kauze za zastřelení policisty odsouzen na dvacet pět let do vězení, znovu otevřel a nařídil jeho nové projednání.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

2007-11-27, 18:27:00 • Média 
Nepotřebujeme stát. Do politiky nejdu
(Petr Wagner, Britské listy, 27. listopadu 2007)


Paní Hromádková se ptá zcela správně. Co dělat? Nejsou to hodiny, ale roky co na toto téma přemýšlí. Viděl jsem příliš mnoho velmi blízkých, jak nastoupili cestu politiky a co se s nimi stalo. To pokušení je v našich podmínkách pravděpodobně nezvládnutelné a neznám nikoho, kdo by ho zvládl.

..:. více zde :.

2007-11-27, 10:48:00 • Komentáře / názory 
Policejní kontroly na demonstraci proti radaru
(a-kontra.cz, 27. listopadu 2007)


Na demonstraci proti americkému radaru (17. listopadu 07 v Praze) naklusala kolem 17:30 až 17:40 hodin skupina policistů a legitimovala všechny lidi v hloučku s černorudou anarchosyndikalistickou vlajkou na okraji demonstrace. Přitom jsem si nevšiml, že by tito lidé jakkoli narušovali průběh akce (proč by tak činili, když jsou také proti radaru).

více na: ..:. a-kontra.cz :.

2007-11-27, 10:47:00 • Protestní akce 


via: ..:. krtek.wbs.cz :.

2007-11-26, 23:12:00 • Alternativní kultura 
Autor rasistického blogu je stále volný. Už rok
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 25. listopadu 2007, 17:21)


Před více než rokem redakce iDNES.cz upozornila policii na šíření rasové nenávisti na internetu. Jednatřicetiletý muž z Uherského Hradiště publikoval rasistické texty a hlásil se k neonacismu. Ani po dvanácti měsících ovšem není za mřížemi.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-11-26, 18:23:00 • Média 
Básník Ticho – Squat
(Právo, 22. listopadu 2007)

Žádná kapitola

studijní prolog ve stylu sportovně-surrealistického radikalismu

/Sportovně-surrealistický radikalismus definovaly do vědeckovzdělávací podoby, na pozadí harmonického rozvoje současných tvůrčích představ, konečně až Gabriela Špalíčková a Markéta Lvíčková, prostě si ho jen tak definovaly. Pomerančové kukačky z Marsu to sice považovaly za velkou melantrichálii, ale strč si hlavu do rukávu./
…někde v bezpočátku, uprostřed ticha… …slyšíš… …má oči přivyklé tmě… teď jsou mraky, hmmm… zamračený. Cirusy Nebel a Neboe. Nebe má divnou oblohu. Saturn, král kruhů, otáčí prstenem času na své mrazivé ruce. Nejjasnější Sirinx štěká v dálce jako pes. Na střechu synkopy co chtějí, říkají si kapky, po krovu deště se prochází v d dur ledové tlapky. V takové chvíli je dobré mít střechu nad hlavou, a to je Squatt. Nepálko, smotko z nilinu.
… Jeden ze squatů je i v PrazeTroji Holešovičkách, pod Jablůňkovým zámkem, pod zahradníma terasama nad střechami Manhattanu a jmenuje se Milada. Modernistická vilka pojmenovaná po jedný roštěnce, ze které se stala paní Ferrariová. Ale vilku zrekvíroval po válce revoluční výbor. Zahradníka oběsil na ořechu, protože četl Moliera a maloval nahé Maurky. Teď bydlí ve vile asi chlchnáct eurosquaters. Papírna stejně tak vzácná. Za dobu, co tu jsou, se squateři trochu polidštili. Jejich zelená pleť poněkud vybledla, počet očí se ustálil na dvou až třech a jejich pohlaví se většinou rozlidštila. Jsou to teď průměrní obyvatelé galaxie, protože mají 2,4 nohy a hyenu. Přesto, že se takto domestikovali, v davu je stále poznáte hravě a poznáte snadno i jejich dům. Je to magická bytost propojená stříbrnými prstenci s okolními stromy. Z Artuše punkově vedle a nikolev nad portálem

..:. více zde :.

2007-11-25, 19:10:00 • Squatting 

2007-11-25, 11:48:13 • Alternativní kultura 
obrázek Decision on new Copenhagen Social Centre this year
(indymedia.org.uk, 24.11.2007, 16:39)


A council decision on the guidelines for running a new social centre is to be taken on December 13th. A common set of guidelines have been agreed between the Monday meeting negotiation delegates and the Mayor and her legal staff. Central to the agreement is the foundation named Jagtvej 69, which will be responsible for ensuring the new social centre complies with council health and safety standards and making financial reports to the council.
Jagtvej 69 was officially (re)created today and has not been interested in revealing where its funds come from, although it is known to the activists.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

2007-11-24, 23:15:00 • Squatting 
We get more time – 300 on the streets of Helsinki for squat Elimäki
(q-olio.net, 24-11-2007)


obrázek Thursday was a day of victory for the squatting scene in Helsinki. 300 people defied the really shitty weather and gathered to demonstrate at the Youth Department of the city to show their support to the social centre Elimäki, aka squat E15. The Youth Department of Helsinki had gathered to decide on whether to rent the squatted house on Elimäenkatu (Elimäkistreet) to be used as a social centre for the youth of the city. This was the second time officials from the city came together to decide on the issue. After postponing the decision at their first meeting a month ago the board now unanimously decided to investigate the real condition of our house. The decision can be understood as an official recognition of the importance to have an autonomous space in Helsinki.

more : ..:. q-olio.net :.

2007-11-24, 21:19:00 • Squatting 
Israels only squatted house evicted by police
(indymedia.org.uk, 22.11.2007, 16:02)


The Ben Atar squat in Tel Aviv was evicted today by many policemen, undercover detectives and border policemen.

The squaters were waken up very early in the morning by a massive amount of police that broke into the house and evicted the squaters.

The house was the only squated house in Israel and with this eviction lost the anarchist community in Israel one of it's most important centers.

source: ..:. indymedia.org.uk :.



more infos and pictures:
..:. flickr.com/photos/activestills :.
..:. BxAx Squat myspace.com :.
..:. israel.indymedia.org :.


via: ..:. de.indymedia.org :.
2007-11-24, 19:17:00 • Squatting 
Bojují za hospodu na Parukářce
(Lucie Boháčová, Pražský.deník.cz, 22. listopadu 2007, 15:17)


Žižkov – Asi čtyři desítky lidí zavítaly v úterý v podvečer na happening do hudebního klubu Parukářka na Vrchu svatého Kříže, který chce radnice Prahy 3 v nejbližších týdnech srovnat se zemí. Včera odnesli zástupci místního petičního výboru na úřad městské části archy s více než třemi tisíci podpisů.

více na: ..:. Pražský.deník.cz :. via: ..:. AK Hoffmeistrova :.

Na místě dnes ještě stojícího žižkovského výčepu bude v budoucnu stát nové občerstvení pro návštěvníky parku. „Nevíme přesně jaké, teprve se zabýváme návrhy nových investorů. Rozhodně však půjde o něco důstojnějšího, než se tam nachází teď,“ dodává Sotona.
Že současní žižkovští „štamgasti“ do nové restaurace asi nezavítají městu nevadí.
Podle Sotony se totiž občerstvení bude stavět pro trochu jinou cílovou skupinu. „V okolí roste velká obytná rezidence Central Park, myslím, že o zákazníky nouze nebude,“ argumentoval Sotona. Tato restaurace pro lepší zákazníky přitom vyroste na žižkovském vršku ihned poté, co srovnají buldozery současnou dřevěnou boudu se zemí. Otevřena by měla být už do konce příštího roku.

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.


2007-11-23, 19:04:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Evropa se obává pervitinové epidemie z Česka
(ČTK, Respekt.cz, 23. listopadu 2007, 11:57)


New York 23. listopadu (ČTK) – Česko jako baštu výroby metamfetaminu (pervitinu) ve střední Evropě vylíčil dnes americký list The New York Times. "Domácí výrobny 'péčka' raší po celé zemi a na základě pseudoefedrinu z běžně dostupných léků produkují tuto lacinou, ale silnou drogu," napsal deník.

Česká drogová scéna přišla pervitinu na chuť už v dobách, kdy železná opona bránila dovozu jiných drog, ale nyní se tato silně návyková látka šíří z Česka do zbytku Evropy, poznamenává list s tím, že česká policie v roce 2000 odhalila 19 laboratoří na výrobu pervitinu. Loni už 416. The New York Times přibližuje i osud nejmenovaného výrobce pervitinu v Jeseníku, zásobujícího své přátele, kteří vyjeli za prací do Anglie. Z přibližně 30.000 "problémových uživatelů drog" v Česku dvě třetiny berou pervitin.

více na: ..:. Respekt.cz :.
2007-11-23, 12:43:00 • Drogy 
Langer otočil, inspekci si chce ponechat
(Josef Kouka, Novinky.cz, 23. listopadu 2007, 7:46)


Před půldruhým rokem požadoval tehdejší stínový ministr vnitra ODS Ivan Langer po šéfovi resortu Františku Bublanovi (ČSSD) odtržení ministerské inspekce od vnitra. Mezitím si oba muži vyměnili funkce i názory. Dnes je Langer tím, kdo hájí zachování Inspekce ministra vnitra pod křídly resortu a Bublan ho za to kritizuje.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2007-11-23, 9:12:04 • Média 
Jak byly elitní policejní jednotce ukradeny tajné informace.
..:. Na vlastní oči (TV Nova.cz) 21. listopadu 2007 :.

2007-11-22, 17:23:00 • Média 
DJ vybíral v sázkové kanceláři peníze s pistolí
(Lucie Kořistová, iDNES.cz, 20. listopadu 2007, 12:21)


Třicetiletý muž si chodil do sázkové kanceláře na Zbraslavi pro peníze, jako ostatní chodí do banky. Se zbraní v ruce ji přepadl celkem třikrát. Pak ho policie zadržela a zjistila, že je to DJ elektronické hudby. Vystupoval pod jménem Ketashi.


Policie ho zadržela na konci minulého týdne. "Třicetiletý muž ze středních Čech pracoval jako DJ elektronické hudby. Vystupoval pod uměleckým jménem Ketashi na akcích podobného ražení jako Czechtek.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
2007-11-21, 8:52:00 • Média 
... když si teda vytáh ten Czechtek, tak ja mám něco lepšího ;-)





2007-11-20, 21:12:00 • CzechTek 


zdroj: ..:. tril.cz/exoti :.

2007-11-20, 18:23:00 • Z vesela ;) 
Proti demonstracím v Tbilisi gruzínská policie použila americkou sonickou zbraň
(Vzgljad, Britské listy, 20. listopadu 2007)

Ruský internetový deník Vzgljad upozorňuje, že k rozhánění demonstrací v Tbilisi byly zřejmě použity nové zbraně založené na působení zvukových vln na lidský organismus. Možnost použití těchto zbraní vyplývá z analýzy televizních záběrů televize NTV, kde se ukazuje džíp policie vybavený zvláštní šestiúhelníkovou parabolickou anténou, kterou operátor zaměřuje na demonstranty, kteří se pak rozbíhají.

Zdroje televize vysvětlují, že podobné systémy byly použity také v Iráku v průběhu speciálních operací americké armády. V Tbilisi tato zařízení také použily speciální jednotky gruzínského ministerstva vnitra.

...
Mezinárodní dohody nezakazují použití takového druhu zbraně. Dá se však předpokládat, že ochránci lidských práv, když zjistí použití těchto zbraní, budou proti tomu protestovat. „Výhodou“ těchto zbraní je, že se djaí použít proti demonstracím a v podstatě nikdo si vůbec nemusí všimnout, že jsou použity, protože se dají dobře zamaskovat. Hlavně však nezanechávají po svém použití žádné stopy.

Je nesporné, že použití těchto zbraní proti tbiliským demonstracím bylo nehumánním aktem proti vlastnímu národu. Jejich nasazení nic neopravňovalo- nešlo o žádné teroristické činy či něco podobného, kdy takové použití je na místě. Bylo to něco nelidského, uzavírá Kozjulin.

více na: ..:. Blisty.cz :.


2007-11-20, 11:06:20 • Vládní lži a jiná svinstva 
obrázek

2007-11-19, 18:25:00 • Protestní akce 
obrázek

2007-11-19, 14:00:40 • Cross Club 
Den policejní slávy
(MF Plus, 16. listopadu 2007)


„Já se na to už vykašlu,“ ulevila si postarší paní se žlutou hvězdou, když ji hledání nácků už poněkolikáté zaválo do Pařížské ulice. A fašouni zas nikde.

obrázek Bylo kolem půl páté odpoledne, vlezle pršelo, lidé už třetí hodinu chodili sem a tam na trase mezi náměstím Republiky, Staroměstským náměstím a Maiselovou ulicí, chtěli říct NE neonacistům, ale ti nikde.
Prý je policie sebrala ve Vysočanech, další na Vyšehradě... zkrátka daleko. Mnohé naplnil určitý pocit zmaru. A to i proto, že lidí nepřišlo demonstrovat tolik, kolik by bylo na metropoli demokratického státu Evropy slušné. Někteří se to snažili nevnímat. „Je to fajn, jsou nás tu tak dva tři tisíce,“ přihrnul se nadšeně kamarád z Ligy proti antisemitismu a mávl rukou k několika stovkám lidí poslouchajícím Arnošta Lustiga.
Zrovna ukazoval na Jana Husa nad sebou a tvrdil, že jsme všichni jeho dobří potomci.
Bájo. Kdyby nedorazila asi tisícovka anarchistů, první kamarádův odhad by se nenaplnil ani v nejmenším. Demonstraci početně zachraňovali i rytíři. Podle všeho vylezli z Blaníku, což by naznačovalo, že je na tom naše země opravdu špatně. Zima fakt byla, to je pravda. Do toho nás kordony policistů nepustily na koncert tolerance, že prý je to jen na pozvánky, a tak si Bengas, Kateřinu Kolcovou a další poslechlo jen pár lidí. Policie byla ten den vůbec „in“. Proto byla v neděli pochválena jak od pozice, tak od opozice. „In“ byly také žluté hvězdy s nápisem Jude. Jednu takovou si exministr vnitra Bublan zapomněl sundat, když přišel chválit policii do nedělní diskuse. Že předloni nechal stejnou policií mlátit lidi na CzechTeku, už zapomněl.

(ter, has)
2007-11-19, 10:53:28 • Média 


..:. více zde :.

2007-11-19, 10:23:00 • FreeTekno akce 
obrázek Marihuana v hudbě

Vážení,
vzhledem k tomu, že se množí případy stíhání lidí za pár květin konopí a do parlamentu se chystá novela trestního zákona, která hodlá zakázat samotné pěstování konopí, rozhodli jsme se proti tomuto postupu protestovat. Za tímto účelem dáváme dohromady jednotlivé skladby, kde se o konopí (marihuaně, ganje, jointech..) zpívá.
Prosím, znáte-li takovou písničku od kapely či interpreta, prosíme pošlete nám odkaz nejlépe na samotnou skladbu.
Seznam, který Vám zasíláme je pravidelně aktualizován na
www.kozy.cz/pisne.htm

Za případnou pomoc Vám děkuje

Stanislav Penc
e-mail: info(zavináč)kozy.cz

2007-11-18, 15:36:00 • Drogy 
V politice chybí logika
(MF Plus, 16. listopadu 2007)


Rozhovor se Stanislavem Pencem, krajským předsedou SZ v Královéhradeckém kraji, nejen o konopí a CzechTeku.
Předlistopadový disident, polistopadový spoluzakladatel Občanského fóra a pak především kozí farmář. Stanislava Pence do aktivní politiky vrátila arogance našich představitelů a snaha dokázat, že kuřáci marihuany nejsou kriminálníci.


Vnímáte pozitivně, že policie odložila případ vašeho plakátu s konopím, který vyšetřovala kvůli propagaci omamných látek?
Noviny tuto kauzičku popisují trochu špatně. Nešlo o plakát, ale o mé výroky v deníku Dnes. Redaktor Kopecký se mě zeptal, jestli pěstuji konopí, a já jsem odpověděl, že pěstuji. Pak se mě zeptal, jestli konopí i sklízím, a já jsem po pravdě odpověděl, že i sklízím. V novinách se to objevilo a policie mě na základě těchto dvou slov – sázím, sklízím – začala vyšetřovat. Takže jsem do protokolu uvedl, že ze zdravotních důvodů po autonehodě v roce 1993 užívám marihuanu jako lék utišující bolesti, což mám i zaznamenáno v lékařských zprávách, a že na všechny ostatní otázky, jestli vím, že to je zakázané, jestli na to mám povolení, jestli to někomu dávám dál, jsem odmítl vypovídat s tím, že bych mohl způsobit trestní stíhání sobě nebo osobě blízké. Policie celou věc vyhodnotila tak, že se trestný čin ani přestupek nestal, což beru jako veliký posun. Ještě k plakátům. Jejich smysl a smysl toho, že se o kampani píše v novinách, je v tom, že se začne diskutovat. Mým cílem v této kampani je ukázat, že současná právní úprava, kdy 400 tisíc lidí marihuanu pravidelně užívá, je neudržitelná. Tito lidé mají být podle našich prudérních zákonů postihováni, a to je špatně.

Vy jste se začal ve věcech veřejných opět více angažovat až po událostech při CzechTeku. Organizoval jste demonstrace proti policejní zvůli...
Já jsem své zasahování do věcí veřejných od konce 80. let nikdy nepřetrhl. Je pravda, že při CzechTeku nastal určitý zlom. Spočíval v tom, že papaláši tohoto státu se poprvé po velkém problému, kterým zásah policie byl, ani neomluvili, neřekli promiňte, to bylo špatně. Paroubek a Bublan jinými slovy řekli: Tak, a příště dostanete přes držku ještě víc. Proto jsem aktivně vstoupil do věcí, které mě dovedly až do politické strany, jejímž jsem se stal volebním lídrem. Jiná možnost, než ukázat, že se dá politika dělat jinak, pro mne neexistuje.

celý rozhovor na: ..:. zeleni.cz :.
2007-11-18, 11:59:00 • Drogy 
Bém zvažuje zrušení pražského "Hyde Parku"
(Milan Mikulka, ČTK, iHNed.cz, 17. listopadu 2007, 17:21)


obrázek (...) Extremisté ale nebyli na náměstí jediní, kdo přišel říci svobodně svůj názor. Skutečnosti, že v těchto místech nikdo nemusí shromáždění oznamovat, protože magistrát z něho zřídil takzvaný pražský Hyde Park, využila skupinka mládeže a přišla se vyjádřit ke svatbě šéfa ČSSD Jiřího Paroubka s tlumočnicí Petrou Kováčovou. Přinesli si transparenty s nápisy: "Paroubka si neber, vem si mě", "Kráska a zvíře" či "Sexy mozek."

Pražský primátor Pavel Bém dnes před shromážděním pravicových radikálů nevyloučil, že magistrát přehodnotí otevřenost vůči shromažďovacímu právu na Palackého náměstí. "Nemyslím, že je možné, aby jakákoli skupina hlásající a stavící se za nacismus a neonacismus měla možnost beztrestně se scházet svým způsobem i s přispěním hlavního města Prahy," řekl Bém, poté, co položil kytici u pamětní desky událostí 17. listopadu 1989 na Národní třídě.

celá zpráva na: ..:. iHNed.cz :.

2007-11-17, 21:14:00 • Média 
Právo na spravedlnost

Před listopadem 1989 Veřejná bezpečnost a další represivní orgány používaly při rozhánění demonstrací a zásahům proti disentu hrubého násilí. Pokojní demonstrující byli biti, byli proti nim nasazováni psi, slzný plyn a vodní děla, byli svévolně zadržováni, týráni a vyváženi za město. Desítky lidí tehdy utrpěly zranění, základní lidská práva tisíců lidí byla závažným způsobem porušována. V souvislosti s tehdejšími zásahy proti demonstrantům bylo do dnešního dne stíháno jen asi 10 osob, z toho pouze 5 osob bylo odsouzeno. Je zcela zřejmé, že v České republice pachatelé tehdejšího násilí nebyli dosud řádně potrestáni.

..:. více zde :.

2007-11-17, 17:11:00 • Retro 
Dub the Capital - Chapter IV

..:. více zde :.

2007-11-16, 12:48:23 • FreeTekno akce 
Ach, ta zlá Antifa

... Působení AFA bylo směřováno na jednotlivce z řad ultrapravice, současně však svým násilným étosem a rozsáhlým monitoringem aktivistů na internetových stránkách od roku 2001 (což mj. svědčilo o její schopnosti infiltrovat krajně pravicovou scénu) dokázalo zastrašit poměrně široké spektrum stoupenců a sympatizantů krajní pravice.

5. Antifašistická akce z hlediska terorismu

Miroslav Mareš: Anarchistický terorismus v České republice po roce 1989

zdroj: ..:. barrister.cz :.

2007-11-16, 10:29:19 • Komentáře / názory 
Účelová halucinace: 10 osob ozbrojených tyčemi = 1 anarchistická vlajka

… Dalších deset německy hovořících levicově smýšlejících osob zajistili kriminalisté v Panské ulici. Ti byli ozbrojeni tyčemi, které policisté zajistili.

zdroj: Informace k bezpečnostnímu opatření dne 10. 11. 2007 (Policie ČR Praha – správa hl. m.)

Přepis z amatérského videa:

Policista: „Běžte, bežte …“
Muž přihlížející zákroku: „ My chcem vidět, jak pracuje policie… Protože tohle byl dost zákeřnéj zákrok na lidi co nic nedělaj. Takhle zezadu je napadnout. To ste se přátelé vyznamenali.“
Jiný muž: „To je svinstvo.“
Muž přihlížející zákroku: „Takhle to je prostě se svobodou projevu. Nesli jenom vlajku. (…) nesli tady jenom vlajku. Oni tady šli úplně spořádaně. Ani nic nevykřikovali.“

2007-11-15, 8:51:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Policie: Starého psa novým kouskům nenaučíš
(Vítězslav "Vitex" Dvořák, Britské listy, 14. listopadu 2007)


Musím mu dát za pravdu článku Saši Železného, ve kterém vyjadřuje své pochybnosti nad důvody udávanými policií při zadržení na Jungmannově náměstí. Protože mezi těmi „agresívními anarchisty“ jsem byl také. Důvody, které policie uvádí, si v lepším případě vycucala z prstu.

více na: ..:. Blisty.cz :.

2007-11-15, 8:18:00 • Protestní akce 
Kdy dojde tupým mlátičkám, že fotoreportéři se nezatýkají

… A opět byl fotoreportér Britských listů i tentokrát nezákonně perlustrován a zadržen policií. Po několika hodinách byl posléze propuštěn. Britské listy si v květnu 2006 stěžovaly ministru vnitra. Dosáhly nakonec policejní omluvy. Tentokrát už je trpělivost redakce u konce. BL podají trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele a křivé obvinění na na neznámé pachatele – policisty, kteří Vlka zadrželi. I když si redakce nemyslí, že by policie vyšetřovala policii. A inspekce ministra vnitra je stále policie, ministr Langer sám pochválil policisty za "excelentní práci". Msta za zdokumentování policejního násilníka, poslléze vyhozeného od policie, mezi "excelentní práci" nepatří. Šikana také ne. Kdy už si konečně ty tupé mlátičky zvyknou, že fotoreportéři se nezatýkají?

zdroj a fotogalerie zde: ..:. Blisty.cz :.

2007-11-14, 17:42:53 • Média 
Sobotní nazi-fiasko vol. 2
(antifa.cz, 13. listopadu 2007)


Přinášíme vám ohlédnutí za sobotní antifašistickou blokádou proti záměru neonacistů pochodovat ulicemi bývalého židovského města v Praze.

Náckové na periferii..
O plánu neonacistů sejít se ve Vysočanech a demonstrovat na Palackého náměstí, kde není potřeba shromáždění nahlašovat, jsme se dozvěděli už ve čtvrtek. Po sérii zákazů neonacistům ani nic jiného nezbývalo. Komické bylo spíše místo setkání, které bylo zvoleno tak, aby spojovalo „příjemné s užitečným“, neboť se "shodou okolností" nacházelo přímo u obchodu neonacistického veterána Martina Fraňka.


Na závěr ještě několik informací pro senzacechtivé novináře:

* Antifašistická akce není levicová extremistická organizace, jak nyní účelově uvádí policie. Antifa je otevřená každému, kdo se chce aktivně podílet na boji proti fašismu, nacismu, bolševismu i všem ostatním autoritářským ideologiím.

* Antifašistická demonstrace byla povolena

* Zákon zakazuje přinášet na veřejné akce jakékoli zbraně, po zkušenostech jsme předpokládali možnost kontroly ze strany policie. Informace o zbraních antifašistů přinesla média až druhý den, což tomuto tvrzení poněkud ubírá na věrohodnosti. Z naší strany nikdo nestřílel, neházel žádné výbušniny, ani nemával sekerou nebo noži, jako tomu bylo na straně neonacistů.

* Během celého pochodu nedocházelo k žádným projevům vandalismu.

* V závěru celého dne policie bezdůvodně pozatýkala čtyřicet lidí z demonstrace, kteří se nijak nebránili.

celý článek na: ..:. antifa.cz :.

2007-11-14, 8:02:00 • Protestní akce 

2007-11-13, 22:25:00 • Protestní akce 
Šéf pražské policie k CzechTeku

OTÁZKA (Olin)
Mohla byste srovnávat zásah na Czech Teku před 2 roky a nyní v Praze?? Především oprávněnost použití těch nejtvrdších prostředků.

ODPOVĚĎ (13.11.2007 15:20)
O jakémkoliv srovnávání s Czech tekem jsem neuvažoval, protože mezi oběma akcemi je vcelku zásadní rozdíl a podle toho také byla volena taktika zákroku. V našem případě nebylo na místě důrazné použití donucovacích prostředků.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.

2007-11-13, 22:24:00 • CzechTek 


Parizska ulice, kolem 17.00. Policiste prave propousteji svym kordonem nekolik neonacistu primo ke Staronove synagoze. Okolostojici se nahlas divi, anarchiste neco skanduji. Proc je tam pousteli? Nevim! Zadrzeli je potom? Nejspis ne, viz posledni vteriny – jdou si tam sami bez doprovodu.

2007-11-13, 21:39:00 • Protestní akce 
Antifu s neonacisty nelze srovnávat
(Jakub Mračno, Právo, 12. listopadu 2007)


Předseda Židovské liberální unie František Fendrych


Jak vnímáte sobotní akce demonstrantů z řad Antify?

Toto je můj osobní názor, nehovořím tedy za Židovskou liberální unii. Když mě policie a magistrát požádaly o vyjádření k případnému zákroku proti Antifě, jednoznačně jsem to odmítl. Byl jsem přímo na místě a šlo o pokojnou akci, byli jednoznačně na naší straně. Rozhodně bych si nevzal na svědomí v tomto policii podpořit i přes to, že později mimo oblast Starého města došlo ze strany Antify k excesům. Nemohu souhlasit s tvrzením politiků, že jsou radikálové jako radikálové, podle mě nelze takto srovnávat Antifu a neonacisty.

2007-11-13, 12:16:00 • Média 

2007-11-13, 10:21:00 • Protestní akce 

k vidění zde: ..:. Aktuálně.cz :.

2007-11-13, 9:13:00 • Média 
Zapomněli staří
(Ondřej Vaculík, rozhlas.cz, 12. listopadu 2007)


Komentáře, hodnotící naštěstí zmařený pochod neonacistů pražským židovským městem u příležitosti smutného výročí tak zvané Křišťálové noci, neonacistickou akci často zlehčují slovy, že šlo o sotva čtyři stovky pravicových extremistů, jiné upozorňují, že větší práci dalo policistům zkrotit anarchisty, takže těžko říct, kde bylo více násilí...

Oba závěry jsou však mylné. Pravicových extremistů, kteří se chtěli akce zúčastnit, bylo ve skutečnosti mnohem více, někteří jeli autobusy zdaleka, ale díky policejním kontrolám nepřijeli do Prahy včas. Ostatně bylo to u nás možná poprvé, kdy naše neonacisty podpořili jejich souvěrci z jiných států.

Další rozdíl je v tom, že anarchisté vystupují proti establishmentu, proti vládnoucí moci, jež má všechny prostředky na to, aby jim mohla čelit, kdežto neonacisté brojí proti národnostním menšinám, sociálně i společensky slabým.

více na: ..:. rozhlas.cz :.
2007-11-12, 21:24:00 • Komentáře / názory 
Neonacisté v Praze tvrdě narazili
(Vladimír Šnídl, Jindřich Šídlo, iHNed.cz, 12. listopadu 2007)


Zkrvavená a uslzená tvář neonacisty, zmláceného skupinou anarchistů, se stala symbolem napjatě očekávané soboty v centru Prahy.

..:. více zde :.

2007-11-12, 21:01:00 • Média 



2007-11-12, 12:02:00 • Média 
Mrtvý antifašista v Madridu
(Bleskovky, Antifa.cz, 11. listopadu 2007)


11. listopadu kolem 12:20 napadla skupina antifašistů neonacisty, kteří mířili na demonstraci Democracia Nacional proti přistěhovalcům. Stalo se to ve stanici metra Legazpi v Madridu. Uvnitř vagónů došlo k bitce, jeden neonacista bodl dva antifašisty loveckým nožem a pak se snažil utéct. Jeden pobodaný byl zasažen do srdce a zemřel za 3 hodiny v nemocnici, druhý byl těžce zraněn, má probodlé plíce a ztratil hodně krve, neví se, jestli přežije. Neonacista byl chycen ostatními antifašisty a od smrti ho zachránila policie, která ho odvezla těžce zraněného do nemocnice. Okamžitě propukly tvrdé střety s policii, která se snažila zabránit dalším akcím antifas. Kolem 300 lidí zaútočilo na policii, ta reagovala velmi tvrdě a střílela mj. gumovými projektily, jednoho antifašistu těžce zranili střelou do hlavy, je v bezvědomí. Demonstrace neonacistů byla úřady zrušena, v ulicích okamžitě vyrostly barikády a celá čtvrt je policii odříznuta. Probíhají tvrdé boje. V 18:30 začala narychlo svolána demonstrace na hlavním madridském náměstí Sól, demonstrace probíhají v 15 dalších městech – Barceloně, Valencii atd. Čeká se rušná noc. Zabitému antifašistovi Carlosovi (zatím neznáme příjmení) bylo 16 let.

zdroj: ..:. antifa.cz :.

Další info:

Španielsko: Po potýčkach krajnej pravice jeden dobodaný muž (Sme.sk)
Zrážky medzi antifašistami a neonacistami si vyžiadali ľudský život (Bleskovky.sk)

2007-11-12, 6:33:00 • Média 
obrázek Antifašistický protest v Praze

I přes celkem podrobné zpravodajství hlavních médií o situaci v Praze, během protestů proti zamýšlené provokaci českých nácků, nebyla řada věcí zaznamenána, v horším případě popisována značně zkresleně, někdy až srandovně. Pak jednoho napadne, že novináři buď nemaj oči a uši, nebo zprávy píšou od stolu v hospodě.

Tady pár postřehů, které by měly doplnit celkovou mozaiku.


Náměstí Republiky cca 13:45
Na náměstí je několik hloučků a jednotlivců, které lze tipovat na příznivce antifašistické demo. Pomalu přibývají další, před druhou hodinou je jich již několik desítek. Atmosféru doplňují městští strážníci ve žlutém a státní těžkooděnci. Nejlépe se vyjímají nastoupeni v řadě před trafikou ve vestibulu metra.

..:. více zde :.

2007-11-11, 18:01:00 • Protestní akce 

Jak to v sobotu 10. listopadu viděli reportéři, zpravodajové a redaktoři z Aktuálně.cz, Deník.cz, iDNES.cz, iHNed.cz, Lidovky.cz a Novinky.cz..? Podívejte se na docela zajímavé srovnání – 'minutu po minutě' (6-in-1):

:. (a) Aktualne.cz :. (d) Denik.cz :. (m) iDNES.cz :. (h) iHNed.cz :. (l) Lidovky :. (n) Novinky.cz


..:. více zde :.

2007-11-11, 8:58:00 • Antifašismus 
- perličky z online zpravodajství 10.11. -

Czechtek na náměstí Republiky

14.45 Na náměstí Republiky je odhadem několik set lidí, kteří vypadají jako účastníci Czechteku. Někteří jsou vybaveni rudými nebo černými prapory, řada z nich si zakryla hlavy kapucemi a obličeje maskovala kuklami, černými brýlemi či šátky. Náměstím zní reprodukovaná hudba ze soundsystému, který si demonstranti přivezli ve velkém nákladním autě.

zdroj: ..:. Týden.cz :.

2007-11-11, 5:43:00 • Média 
Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně
premiéra: sobota, 10. listopadu, 19:30, HaDivadlo Brno

..:. více zde :.

2007-11-10, 23:23:00 • Alternativní kultura 
Anarchisté, antifašisté, neonacisté, extrémisti či radikálové? A byly ty autobusy 2 nebo 3..?
Tak se podívejme, co nám o tom sdělila on-line média:

podle Aktuálně.cz: 2 autobusy antifašistů + 1 autobus pravicových radikálů
podle Deník.cz: 2 autobusy pravicových extremistů + 1 autobus levicových extremistů
podle iDNES.cz: 2 autobusy neonacistů + 1 autobus anarchistů
podle iHNed.cz: 2 autobusy neonacistů + 1 autobus antifašistů
podle Lidovky.cz: 2 pravicových extrémistů
podle Novinky.cz: 3 autobusy antifašistů

..:. více zde :.

2007-11-10, 20:30:00 • Média 
...

Deset minut před půl čtvrtou se anarchisté z Náměstí Republiky vydali na ohlášený pochod směrem na Staroměstské náměstí. Jednu osobu hlásící se k anarchistům nyní policisté předvedli pro neuposlechnutí výzvy. Policisté průvod anarchistů doprovázejí a to zejména z důvodu obav před narušením ze strany pravicových extremistů. Ti v jednotlivých skupinkách směřují do centra a policisté zatím nebyli nuceni proti nim výrazněji zasahovat. Odlišná situace je ale v okolí Sokolovské ulice. Tam policisté nejprve zadrželi další osobu pro podezření z propagece hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod. Před malou chvílí policisté při perlustraci asi dvousetčlenné skupiny zadrželi dalších třicet osob, u kterých zajistili zbraně. Jedná se zejména o teleskopické obušky, podomácku vyrobenou pyrotechniku, sekyrky, tyče ale třeba i plynovou pistoli. Tyto osoby policisté momentálně eskortují na základní útvary policie, kde proti nim s největší pravděpodobností zahájí trestní řízení.

Před šestnáctou hodinou došel průvod radikální levice z Náměstí Republiky na Staroměstské náměstí, kde se účastníci shromáždění většinou pokojně rozcházejí. K drobnému střetu mezi "levičáky" a "pravičáky" došlo pouze na Dvořákově nábřeží. Tam na sebe narazily skupiny několika desítek osob, které se policistům podařilo oddělit a zamezit tak dalšímu násilnému střetu. Při potyčce byl jeden z účastníků lehce zraněn, ale s ohledem na povahu zranění odmítl ošetření od přivolaných záchranářů. Nicméně v současné době se další skupiny obou táborů snaží vyvolat šarvátky před Právnickou fakultou UK a policisté na místě zasahují.

více na ..:. Policie.MVČR.cz :.

2007-11-10, 16:48:00 • Protestní akce 
15:08 Dopravní podnik průběžně omezuje provoz metra na trase B. Kvůli shromážděním anarchistů a neonacistů na nějakou dobu uzavřel stanice Českomoravská a Náměstí republiky. "Postupujeme podle pokynů policie," řekl iDNES.cz mluvčí Ondřej Pečený.

15:10 Stovky anarchistů vyrazily z náměstí Republiky směrem do Dlouhé ulice.

15:23 Na rohu 17. listopadu a Pařížské ulice se objevila první desítka účastníků zakázaného pochodu neonacistů. Proti nim stojí desetinásobná přesila odpůrců. Další skupina 200 neonacistů pochoduje do bývalé židovské čtvrti z Vysočan.

více (vč. fotek) na ..:. iDNES.cz :.

2007-11-10, 15:44:00 • Média 
Neonacisté plánují v sobotu pochodovat ulicemi hlavního města. Co se doposud stalo a co se právě v ulicích Prahy děje?
Sledujte s námi ON-LINE!

zde: ..:. denik.cz :.

2007-11-10, 11:49:00 • Média 
Aktuální informace k 10. listopadu 2007
(Antifa.cz, 8. listopadu 2007)


Zesumarizované a zcela aktuální informace s odkazy na propagační materiály, které šiřte dále. Na konci článku najdete i něco málo teorie a hlavně rady a doporučení pro vás.



..:. více zde :.

2007-11-10, 11:40:00 • Protestní akce 
SOBOTA: Všechny barvy proti hnědé – Společně proti neonacismu
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 8. listopadu 2007)


více na: ..:. Blisty.cz:.



2007-11-10, 11:29:00 • Protestní akce 
den-g /10.11.2007
(Sowa, squat.bloguje.cz, 8. listopadu 2007, 0:01)


10.listopadu 2007 v 14.30 na Náměstí republiky v Praze. Antifa blokáda nebo různé skupinky v okolí.

Přichází neonacisté.

Bude to jak v antickém koloseu? – Uvidíte nevídané, uslyšíte neslýchané.Lůza a politické špičky budou sledovat masakr neonacistů. A bude stačit jediný povel.

„Vypusťte zvěř" v našem případě ji nahradí policie. Možná, že by měli běhat speciální novinářské oddíly, které budou zprostředkovávat-Top záběry z kolosea v ulici.No, to abych si koupil cocacolu, chipsy a hambáč.A hlavně luxus sedátko do ulice i s kukátkem.

více na: ..:. squat.bloguje.cz :.

2007-11-10, 10:51:00 • Komentáře / názory 
Jen jděte, blbci
(akhoffmeistrova.blog.cz, 8. listopadu 2007, 22:31)


Tuzemské neonacisty nelze podle historika a politologa Jana Rataje z určitého hlediska řadit mezi české nacionální politiky. Většina z nich se zhlédla v kultu pangermánství, převzali i německou nacionální a radikální sudetoněmeckou interpretaci české minulosti.
Nejsou náhodou ti naši náckové debilní? Apropos, vzpomínám na zážitek Hanse Krebse, svého času nezletilého mladíčka z Volkssturmu, beznadějně bránícího předměstí Postupimi. Chovanci ústavu pro mentálně postižené, ty jež režim nestihl z temné pomněnky rasové čistoty zlikvidovat, byli převlečeni do použitého eráru Wehrmachtu z podminovaných výstrojních skladů a byl jim ukázán směr kamsi vlevo, přes čerstvé mrtvoly stařečků z Volkssturmu s poházenými vnitřnostmi do umělecké mozaiky stvořené rychlopalným kanónem velké ráže;

pokračování na: ..:. akhoffmeistrova.blog.cz :.

2007-11-9, 10:21:00 • Komentáře / názory 
Proti fašismu 365 dní v roce
(ČSAF.cz, 8. listopadu 2007)


Mysleli jste si, že problémy s fašismem a nacismem skončily před více než šedesáti lety, s pádem Mussoliniho a Hitlera, osvobozením okupovaných území a otevřením koncentračních táborů? Rádi bychom si to mysleli také, ale realita nám naneštěstí vstříc nevychází. Přibývá lidí, pro které představují nacističtí vůdci idoly, které je potřeba v mezích možností napodobit. „Žádný holocaust nebyl,“ tvrdí nám s kamennou tváří kolosální historický nesmysl – jako kdyby chtěli říct: „Hitlerovi se to nepovedlo, skutečný holocaust uděláme až my.“ Zatím „alespoň“ napadají Romy, alternativní mládež, cizince, homosexuály, Židy… každého, kdo se jim nelíbí. Ti, kteří za jejich násilí zaplatili životem, se už počítají v řádu desítek.

Je to logické – žijeme v systému, který rozděluje lidi a staví proti sobě. Nemáme se cítit jako lidé, ale jako občané jednotlivých států patřící do „vyspělého západního světa“. Neonacisté se svým hloupým rasismem a podivnou představou o „nadlidech“ vlastně jen přehánějí oficiální ideologii, která staví na síle, úspěchu a výlučnosti Západu. Kult nejrůznějších celebrit se snadno přehoupne v kult vůdce. Kapitalistický systém, který počítá s nezaměstnaností a existencí „zbytečných“ lidí, navíc vytváří ideální „lidské zdroje“ pro různá neonacistická hnutí.

Najednou se staráte, páni politici?

O demonstraci proti neonacistům je nečekaný zájem. Účast přislíbily celebrity, poslanci koaliční i opoziční, novináři, mravokárci, občanští aktivisté… Antifašismus se protentokrát stal trendy. Ti, které by dříve ani nenapadlo přijít si pro ránu policejním pendrekem na antifašistickou demonstraci, se najednou mohou přetrhnout, aby si zapózovali před kamerami. Zvláště to zaráží u politiků. Vždyť právě oni jsou zodpovědní za toleranci policie k neonacistickému hnutí, za házení fašistů a antifašistů pod stejnou nálepku „extremismu“, za špatně vyšetřené rasistické vraždy. Změní se snad něco z toho? Ale kdepak, politici se po ulovení několika fotografií na prvních stranách vrátí do svých kanceláří, neonacisté, pokud nebudou moc provokovat, budou opět tolerováni, a pro opravdové antifašisty zase začnou všední dny, kdy mohou od policie a médií očekávat stejný přístup jako nacisté, přístup, který symbolizuje společná nálepka „extremismu“.

více na: ..:. ČSAF.cz :.
2007-11-8, 16:51:00 • Komentáře / názory 
Nemůžeme kriminalizovat 400 tisíc lidí
Přepis rozhovoru s poslankyní Kateřinou Jacques v pořadu Press klub Frekvence 1 dne 7. listopadu 2007.

...
Jan TUNA, moderátor

Tak, paní poslankyně, řekněte mi, připojíte se k petici za konopnou babičku ze severní Moravy?

Kateřina JACQUES, předsedkyně poslaneckého klubu Strany zelených

Pokud se ke mně petice dostane, velmi ráda ji podepíšu.

Jan TUNA, moderátor

Co tomu říkáte, že ta paní dvaasedmdesát let hrozí až deset let vězení za to, že si pěstovala ve skleníku konopí na léčení ekzému? Policisté ho potom usušili, řekli, že u ní nalezli dva kilogramy marihuany a teď jí hrozí zmíněných deset let.

..:. více zde :.

2007-11-8, 12:33:00 • Drogy 
Plakáty s Pencem v konopí trestné nejsou, řekla policie
(Jiří Hošna, iDNES.cz, 5. listopadu 2007, 16:49)


Předseda krajské organizace Strany zelených Stanislav Penc nespáchal trestný čin, když nechal vylepit plakáty s konopím. Policie případ ukončila a nepovažuje ho ani za přestupek. Penc uvedl, že tento výsledek čekal a chce dál pokračovat v kampani za dekriminalizaci konopí.

"Policie došla k závěru, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu ani přestupku, a proto bylo vyšetřování ukončeno," řekla mluvčí jičínské police Hana Klečalová.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2007-11-7, 23:05:00 • Drogy 
DIY karneval – prohlaseni
(freetekno.cz, 6. listopadu 2007)


Myslenkou karnevalu byla propagace DIY kultury spojene s free parties a svobodny technival ve meste. Jako vsechny technivaly fungoval na principu decentralizace a volnosti – urcilo se datum a kdo chtel, vyzdobil svuj "alegoricky vuz" a prijel, ani svolavatele predem nevedeli, kolik dorazi soundsystemu. I behem pruvodu bylo cilem zachovat volnost v maximalni mire, komunikace s policii byla tudiz minimalni a pruvod nebyl samotnymi svolavateli nijak omezovan.

..:. více zde :.

2007-11-7, 20:08:00 • FreeTekno akce 
Kukláči zranili flautistu, pretože hral
(Sme.sk, 7. listopadu 2007)


Českého flautistu na koncerte zranila polícia. Hovorkyňa polície tvrdí, že zásah v nitrianskom klube bol štandardný.

Nitra – Rozbitou perou českého flautistu sa v sobotu skončil zásah nitrianskej polície v Nitrianskom klube Naozzay. Účastníci koncertu považujú postup polície za neprimeraný.

„Do klubu vtrhlo o pol deviatej večer asi tridsať policajtov a kukláčov. Kričali: polícia, ruky na stôl,“ povedal majiteľ Igor Havčák.

„Okamžite sme nezareagovali, o ozbrojencoch sme najprv ani nevedeli. Do očí nám svietili svetlá, mali sme zapnutý prístroj na hmlu a na ušiach slúchadlá. Zrazu som zbadal, že flautistovi Liborovi tečie krv z pery. Pažbou samopalu mu vyrazili flautu z úst,“ povedal kapelník a klavirista skupiny Votchi Mirek Mužík z Prahy.

více na: ..:. Sme.sk :.
2007-11-7, 19:24:00 • Média 
Call for solidarity by social centre E15 in Helsinki
(indymedia.org.uk, 07.11.2007 15:36)


On November 22nd the City of Helsinki is going to make a decision if they will legalize our squat. It is likely that the decision is going to be negative, but our struggle can change that.

more: ..:. indymedia.org.uk :.

2007-11-7, 19:16:00 • Squatting 
Krvavá bitka je u soudu
(Petra Poláková – Uvírová, Přerovský.deník.cz, 6. listopadu 2007, 6:49)


PŘEROV – Krvavá bitka, která se letos v březnu udála v přerovských ulicích, se v pondělí 5. listopadu dostala na pořad jednání přerovského Okresního soudu.

Za účast na násilném střetu mezi anarchisty a příznivci extrémní pravice, stanul před soudem jeden ze stoupenců anarchistů, Martin Hlávka z Prahy.

..:. více zde :.

2007-11-6, 21:17:00 • Média 
Kam v listopadu na dovolenou?

... Mimochodem, jsem opravdu zvědavý, jak to zvládne policie. Zvlášť, když se mezi policisty šušká, že si celá řada zkušených důstojníků dávno vzalo dovolenou, aby nemuseli velet zásahu, nedej bože celému opatření. Dovedu si živě představit, že například takový zásah poslance Davida Ratha dlažební kostkou do hlavy by ho mohlo stát místo.

zdroj: ..:. eichler.blog.idnes.cz :.

Hurááá na dovolenou …

2007-11-6, 10:15:00 • Média 
Desátý listopad a jeho aktéři
(Vítězslav "Vitex" Dvořák, Britské listy, 5. listopadu 2007)


Plánovaný pochod neonacistů sebou přináší spoustu otázek. Některé z nich již médiích zazněly, jiné však ne. Právě tyto nevyřčené otázky bych chtěl položit před vás, čtenáře Britských listů.

více na: ..:. Blisty.cz :.

2007-11-6, 10:03:00 • Média 
Prahou chtějí projít i stovky neonacistů z ciziny
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 5. listopadu 2007, 18:08)


České neonacisty se v sobotu chystají podpořit při pochodu Prahou jejich soukmenovci ze zahraničí. Podle neoficiálních informací by mohlo jít o několik desítek pravicových radikálů. Na Starém městě by proti sobě mohlo stát až 6000 lidí. Extremisté i antifašisté se svolávají mobilizačním videem.

Redakce iDNES.cz na několika internetových diskuzních fórech vysledovala, že se do Prahy na akci svolanou Mladými národními demokraty (MND) chystá řada neonacistů ze sousedních států. Nejvíce ze Slovenska a Německa.

více na: ..:. iDNES.cz:.


obrázek
2007-11-5, 18:25:00 • Média 
Zásah doktorky Vesecké do kauzy Čunek považuji za selhání, říká Pavel Rychetský
(Alexandr Kramer, Právo, 3. listopadu 2007)

Pane předsedo ústavního soudu, co říkáte tomu, že se čeští neonacisté chystají pochodovat v den výročí Křišťálové noci pražským Židovským městem?

Pro mne je skutečnost, že tolik let po druhé světové válce a po holocaustu znovu ožívají myšlenky nacismu, velice alarmující. Přiznám se, že těžko hledám vysvětlení pro to, že část mladé generace nejen u nás, ale i v jiných evropských zemích – dokonce i v Rusku, které za vítězství nad Hitlerem zaplatilo dvaceti milióny obětí! – veřejně manifestuje svůj souhlas s nejzrůdnější ideologií, kterou kdy lidstvo poznalo.

Takže to vysvětlení neznáte?
Myslím, že za tím je kombinace několika různých motivů. Zčásti to je patrně jenom velmi hloupý a odporný způsob jakéhosi protestu proti establishmentu, snaha odlišit se, dát o sobě vědět. U některých těch mladých lidí za tím je určitě i fascinace násilím – tedy patologický společenský jev, který je, obávám se, obecně na postupu. A konečně, někteří z nich jsou zřejmě opravdu přesvědčení rasisté.

..:. více zde :.

2007-11-5, 9:48:00 • Média 
Possible new anti-squat law in the Netherlands

Next tuesday the Dutch parliament will vote on a proposal to make squatting in the Netherlands more difficult. The proposal was made by Christian Democrat Ten Hoopen and is aimed against 'criminal organisations who squat buildings to have parties'. Ten Hoopen proposed this to the parliament with a right wing majority after ten years of silence on the subject of squatting on national political level.

more: ..:. squat.net :.

2007-11-4, 23:48:54 • Squatting 


via: ..:. radicalize.blogsport.de :.

další info:

CDA plans bill to ban squatting: Telegraf (dutchnews.nl)
Squatting soon a thing of the past (expatica.com)

2007-11-4, 16:05:00 • Squatting 
Jak to bylo "opravdu" s Plastic People
(Britské listy, 4. listopadu 2007)


V letech 1972 až 1976 jsem sloužil na OOVB Suché Vrbné Č.Budějovice. Pod tento okrsek spadalo město Rudolfov, a tím pádem restaurace Na Americe, píše Oldřich Lachout.

V restauraci Na Americe se konal onen „slavný“ koncert skupiny Plastic People. Vše, co se o něm ze strany antikomunistů a dalších ignorantů faktů, případně myšlenkových zabedněnců, napsalo, jsou nehorázné lži.

V onu sobotu se v restauraci Na Americe a před ní sešlo cca 1000 lidí. Veřejně se zde souložilo a nepomohly ani výzvy příslušníka VB, který zde byl služebně přítomen, aby páry šly souložit někam do ústraní. Zfetované dívčiny naopak na něj pokřikovaly, ať si počká, že si to rozdají i s ním. Již tento fakt i dnes by byl trestným činem výtržnictví.

více na: ..:. Blisty.cz :.

Související:

Výtržnosti vlasatců v Rudolfově a v Českých Budějovicích ve dnech 29. a 30.3.1974 (Kozy.cz)
Rudolfov 1974 a CzechTek 2005 (Free.cz)

2007-11-4, 13:48:00 • Retro 
Skini se pustili do policistů, kteří jim zarazili koncert
(iDNES.cz, 4. listopadu 2007, 9:33)


Policie v noci předčasně ukončila setkání skinheadů v Nových Hamrech na Karlovarsku. Při živé hudební produkci totiž zazněla i píseň útočící na Židy. Na sto dvacet účastníků akce se ale nechtělo jen tak rozejít. Po policistech házeli popelníky i stoly a snažili se zabarikádovat.

… Kromě chvatů a úderů použili také slzotvorný plyn a zásahové výbušky. Při potyčkách se lehce zranili dva policisté, z opačného tábora potřebovalo ošetření pět lidí.

více na: ..:. iDNES.cz :.
2007-11-4, 10:08:00 • Média 
Ženy musely štěkat a plazit se jako psi
(Tomáš Procházka, Jörg Klotzek, Deník.cz, 31. října 2007, 18:03)


Tři policisty už aféra na škole pro policejní psovody stála místo.

Měly z nich být špičkové policistky, které trénují nejlepší psy pro německou policii.

Teď vyšlo najevo, že mladé ženy zákona v policejní škole Herzogau nedaleko českých hranic zřejmě týrali nadřízení.

Svazovali je, nutili je plazit se po čtyřech na vodítku, trpět elektrické šoky ze speciálního obojku a údajně měly pít moč nebo pivo z misek na klínu mužů s vyšší hodností. To vše za křiku nacistických hesel a tu a tam i za asistence prostitutek dovezených z okolí českých Domažlic a Lískové.

více na: ..:. Deník.cz :.

2007-11-3, 19:02:00 • Média 
MŠMT proti policejním zátahům ve školách
(ČeskáŠkola.cz, 2. listopadu 2007)

V minulém týdnu byla ve sdělovacích prostředcích zveřejněna informace o policejní akci, která proběhla dne 23. 10. 2007 ve Slaném. Ve dvou tamních základních školách byly policejními orgány "provedeny prohlídky za účelem prověření podezření, že žáci těchto škol nosí do školy marihuanu, kterou sami užívají a také ji poskytují svým spolužákům."

..:. více zde :.

2007-11-3, 2:22:00 • Drogy 
Stop the neo-Nazi marches!

On November 10, 2007, the 69th anniversary of the “Kristallnacht” pogroms against Jews in Nazi Germany, Czech neo-Nazis want to march through the streets of the former Jewish Town in Prague, to “protest against the Czech participation in the war in Iraq”. The real reason behind the march is obvious. It is a public display of the strength of a movement originating from an ideology of hatred and oppression.



..:. více zde :.

2007-11-2, 19:51:00 • English 

2007-11-2, 16:10:00 • Protestní akce 
Ministerstvo školství už nechce ve školách razie
(Aktuálně.cz, 1. listopadu 2007, 14:40)


Praha – Ministerstvu školství se nelíbí zásah policistů proti školákům ve Slaném. Razie, která měla za úkol odhalit držení lehkých drog, byla prý neadekvátní.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

2007-11-2, 15:15:00 • Média 
obrázek Policajný zákrok voči sprejerovi bol priestupkom
(Aktuálne.sk, 30. října 2007, 21:39)


Trnava – Policajt, ktorý začiatkom októbra pri zásahu v Trnave zranil sprejera, sa dopustil priestupku. Rozhodla o tom inšpekcia ministerstva vnútra. Televízii TA3 to v utorok potvrdil hovorca ministerstva Erik Tomáš.

Dôsledky voči policajtovi bude musieť vyvodiť jeho nadriadený.


Vedenie krajskej polície v Trnave po zásahu tvrdilo, že policajt ublížil sprejerovi neúmyselne. Mužovi sa však napriek tomu polícia ospravedlnila.

více na: ..:. Aktuálne.sk :.

2007-11-2, 10:42:00 • Média 
Čtyřicáté výročí strahovských událostí
(Vilém Faltýnek, Radio.cz, 30. října 2007)


Pražské jaro roku 1968 žije v obecném povědomí a také historikové se jeho zkoumání intenzivně věnují. Neví se už tolik, že mělo v říjnu 1967 svoji předehru v takzvaných strahovských událostech. A byli to tenkrát zase studenti, kdo se nebáli hlasitě vyjádřit svůj názor.

..:. více zde :.

2007-11-2, 0:24:00 • Retro 
Stop neonacistickým pochodům!
(Antifašistická akce, Antifa.cz, 1. listopadu 2007)




V noci z 9. na 10. listopadu 1938 se v nacistickém Německu odehrál jeden z největších pogromů proti židovskému obyvatelstvu. Během tzv. „Křišťálové noci“ bylo za zvuku tříštících se výloh židovských obchodů zavražděno 91 osob a tisíce dalších pak byly odvlečeny do koncentračních táborů.

10. listopadu 2007, na 69. výročí Křišťálové noci, chtějí čeští neonacisté pochodovat bývalým pražským židovským městem a „protestovat proti české účasti ve válce v Iráku“. Pravý důvod této akce je však obecně známý. Chtějí veřejně demonstrovat sílu hnutí vyrůstajícího z ideologie založené na útlaku a nenávisti.

Tak jako jsme se postavili/y pochodu neonacistů bývalým židovským městem v roce 2003, jsme i nyní připraveni/y mu zabránit. Ani úřady, ani policie, ani populistická gesta politiků neomezí neonacisty v jejich aktivitách. Myslíme si, že jedině každodenní aktivní odpor všech, kteří nesouhlasí s neonacistickou nebo jakoukoli jinou totalitní ideologií, může zastavit jejich stoupence.

Postavme se společně neonacistům a ukažme, že nám není lhostejné dění v našem okolí.

Sraz na blokádu neonacistického pochodu: sobota 10.11.2007 ve 14:30 na Náměstí Republiky v Praze.

zdroj a další info na: ..:. blokada.antifa.cz :.
2007-11-1, 14:41:55 • Protestní akce 
obrázek

zdroj a více na: ..:. blokáda.antifa.cz :.

2007-11-1, 12:54:00 • Protestní akce