[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Ovšem
(Lukáš Rychetský, týdeník A2 5/2008, 30. ledna 2008)


V den kdy se čeští neonacisté snažili vyřvat si svobodu a šířit své xenofobní názory, podlehl v Příbrami osmnáctiletý antifašista brutálnímu útoku bajonetem ze strany neonacisty navlečeného v německé uniformě. Čeští novináři nejdříve o incidentu nepsali nic, a potom se – především v Mladé frontě DNES – spolu s příbramskou policii pustili do definování vraha i oběti stylem, který z útočníka dělá „jen militaristu“ a z podlehnuvšího antifašisty zase jen „trochu jiného skinheada“ (MFD 25.1.). Budoucí vrah se podle svědků promenoval po škole se zakázanou, později osudnou zbraní. Tehdy ale podle policistů ještě „tolik nevybočil“. Teď si zase nejsou jistí, jestli dostatečně „vybočuje“ jeho účes nebo oblečení. Vrah i oběť s holými hlavami, to už je pro české novináře i policisty trochu moc, a tak klasický ideový střet mezi hajlujícími neonacisty a jejich odpůrci interpretují jako „osobní spor“ dvou chlapců. Zřejmě tedy hádka o půjčení holicího strojku, nebo snad spor o militaria mezi sběrateli? Když byl před lety zavražděn Filip Venclík (také antifašista) konaly se pietní akce a nejeden politik neopomněl rychle vyjádřit lítost i rozhořčení. Nelze očekávat, že něco podobného, možná s výjimkou aktivit antifašistů, zorganizují i v případě zemřelého Jana Kučery.

2008-01-31, 8:49:00 • Média 
Jak se válčí v Příbrami
(Nova.cz, 30. ledna 2008, 10:50)


Obyvatele Příbrami terorizují ozbrojení neonacisté, jeden z nich zavraždil minulý týden před kamerou osmnáctiletého antifašistu. Je to snad začátek lokální války? Anebo někdo dokáže řádění neonacistů v ČR zastavit?

zdroj a video upoutávka zde: ..:. nova.cz :.

2008-01-30, 19:41:00 • Média 

Lyapis Trubetskoy: Kapital

Lyapis Trubetskoy | surrealistické pop artové video: Alexey Terekhov (Terehoff)

Lyapis Trubetskoy: Capital

..:. více zde :.

2008-01-30, 19:19:00 • Video a filmy 
1. února 2008 18:00 Vypněte ČEZ!

Do mailu mi přišla anonymní výzva, abych v případě, že nesouhlasím s neustálým zdražováním elektřiny a nehoráznými odměnami manažerů elektrárenské společnosti ČEZ, 1. února v 18 hodin vypnul všechny spotřebiče. Rád to udělám, a to i přesto, že mne server idnes.cz ujišťuje, že vypnutí může ohrozit společnost ČEPS, která spravuje elektrizační soustavu a nikoliv samotný ČEZ. Z technického pohledu je to možná pravda. Ale jak se jinak může občan ozvat proti nemravnému ekonomicko-politickému penězovodu, na kterém se podílejí všechny strany kromě zelených? Jak jinak demonstrovat, že se mi zvedá žaludek z lidí, kteří si nechají od téměř státní firmy vyplácet mnohasetnásobky průměrné mzdy, aby pak z vedlejší ředitelské odměny 670 milionů uloupli stovku milionů pro školu syna pana prezidenta? Jiné cesty jistě existují. Těch zákonných má ale obíraný občan k dispozici poměrně málo. Náhlé zhasnutí patří mezi ty legální i osvícené způsoby. Účastnící energetického spiknutí by si ale měli uvědomit, že na ty druhé může také dojít.

Filip Pospíšil

zdroj: Týdeník A2 5/2008, 30. ledna 2008

2008-01-30, 12:09:00 • Protestní akce 
Důchodkyně dostala v Bruntále podmínku za pěstování marihuany
(ČTK, morava24.cz, 30. ledna 2008)


BRUNTÁL – Dvouletý podmíněný trest udělil bruntálský okresní soud dvaasedmdesátileté důchodkyni z Břidličné za pěstování marihuany ve velkém. Policie u ní loni v říjnu zajistila téměř dva kilogramy drogy. Údajně ji sušila a umožňovala kouřit svému vnukovi, kterého kriminalisté sice také podezřívali, ale nakonec kvůli nedostatku důkazů neobvinili.

..:. více zde :.

2008-01-30, 7:58:00 • Drogy 
Landa chystá turné a velkou provokaci
(Petr Vizina, iHNed.cz, 29. ledna 2008, 13:52)


Tři roky po turné Bouře 2005 se tedy Landa v dubnu a květnu vrací na pódia pěti halovými koncerty, třemi v Česku a dvěma na Slovensku. Turné se koná v době 90. výročí založení Československa. Celkově by je mělo navštívit zhruba 50 tisíc lidí.

..:. více zde :.

2008-01-29, 19:16:00 • Média 
IFPI chce za nelegální stahování odpojit od internetu
(CDR.cz, 29. ledna 2008, 10:40)


Dnes něco před osmou hodinou ranní debatovala ředitelka českého IFPI Petra Žikovská v Dobrém ránu na ČT1 (hostem byl i ředitel Rádio 1, pan Saša Michalidis) na téma pirátské skladby na internetu. V rozhovoru zaznělo, že by IFPI chtěla za stahování autorsky chráněného obsahu odpojovat od internetu, slyšeli jsme ale i další informace, které bohužel nebyly zcela pravdivé, nebo byly podány tak, že si paní ředitelka vybrala jen část, která se jí hodila. My se vám nyní pokusíme k onomu „A“ říci i nezbytné „B“.

Paní Žikovská národu sdělila, že po vzoru Francie, kde se u stolu sešli zástupci majitelů autorských práv, poskytovatelů připojení a uživatelů, aby učinili dohodu ve smyslu nutnosti poskytnout co nejširší nabídku legální hudby a podle které prý i poskytovatelé připojení pochopili, že se musí zapojit, i místní IFPI komunikuje s poskytovateli a chtějí podobnou generální dohodu připravit. Sama odhadovala, že by to mohlo být hotovo do jednoho roku

více na: ..:. CDR.cz :. via: ..:. SNA :.

2008-01-29, 17:44:00 • Média 
Kluci z plakátu
(KORO WEEKLY STANDARD, A-kontra, 28. ledna 2008)


U antifašismu ještě zůstáváme. Berlínská policie prodělává slušný skandál, neboť se zdá, že spolupracovala s neonacisty. Kořeny případu sahají do loňského září, kdy policie během Akčního dne proti rasismu zajistila plakát, na kterém jsou fotky čtyřiceti berlínských neonacistických násilníků.

Policie začala případ vyšetřovat jako porušení zákona na ochranu osobnosti, který zapovídá publikovat fotografie kohokoli bez jeho svolení. Zvláštní vlastností tohoto zákona ovšem je, že vyšetřování nelze zahájit bez toho, aniž by si sám postižený přímo stěžoval.

Řešení bylo nasnadě. Policie se vydala za „kluky z plakátu“ a informovala je o tom, že si mohou oficiálně stěžovat. U toho ale nezůstalo. Když už byli policisté tak aktivní, rovnou neonacistů sdělili celá jména třech lidí, které začala v souvislosti s případem vyšetřovat.

více na: ..:. A-kontra.cz :.
2008-01-29, 9:31:00 • Média 

2008-01-28, 18:51:19 • Alternativní kultura 
Dudy techna
(Vlastimil Marek, marek.blog.respekt.cz, 18. ledna 2008, 7:00)


Rytmy ovládaly těla (hlavně mužů) od prvních dávných pokusů šamanů využít (zvláště v jeskyních, kde to znělo hlasitěji než ve volné přírodě) moc, jakou nad nimi a námi má rytmus. Je ale velký rozdíl mezi transem po pár hodinách tancování na techno party a mezi „hudbou sfér“ (tedy blažeností a extází vjemu při poslechu prakticky každého zvuku). Nebo jinak, mezi tím, k čemu potřebuji zesilovače, reproduktory, dýdžeje (a případně Extázi), a mezi využitím přirozených vlastností mysli (a vláskových buněk a přeprogramovaného centra sluchu). Mezi dudami a nebem. Nebo, a vyznavači techna a jiných hlasitých rytmů mi tuhle paralelu asi neprominou – mezi znásilněním a milováním.

více na: ..:. marek.blog.respekt.cz :.

2008-01-28, 18:43:12 • Komentáře / názory 
Technopárty – z pohledu proudění duševních energií
(Josef Staněk, časopis Phoenix 9/2005)


Téma CzechTeku není dnes už aktuální, ale alternativní analýza této technopárty v podání Josefa Staňka je svým způsobem nadčasová. Aby taky ne, když tu společně poznáváme duchovní zákonitosti pocházející z věčnosti.

obrázek Nejprve je nutné popsat z pohledu proudění duchovních energií původce dané patálie, stoupence hudby techna. Charakteristické pro ně je, že nejsou svou podstatou destruktivní, ale ihned je patrná absence probuzeného duchovního základu. Naprosto u nich chybí úsilí o rozvinutí nadčasového rozměru sebe jako bytosti. Stoupenci technohudby jsou vesměs stejným způsobem stresovaní lidé, kteří při současné společenské dělbě práce "dělají peníze" bez výdeje fyzické energie (zedníky a kopáče tam nenajdeme). Absence dostatečného fyzického výkonu způsobuje hromadění nevybité duchovní energie v jejich podvědomí a protože převod této energie z ducha přes mozek se děje prostřednictvím produkce příslušných "endorfinů", chybí záznam jejich obvyklé míry v jejich podvědomí. Tato absence si nutkavě vynucuje vyrovnání mimořádným až hektickým výbojem pohybu, nejlépe podpořeným drogou extáze. Tím se nerovnovážný stav podvědomí vyrovná. Technoctitelé si svým prožitkem v mínulosti ověřili, jak tento nevědomý tlak vyrovná jednou za rok "pořádná" technoparty, na které si kolektivním běsněním podporovaným řevem stimulujícím pohyb, uvolní napětí vzniklé z nedostatku svalového pohybu. Obdobné uvolňovací kampaně provádí nejen přírodní kmeny při orgiích, ale byly podstatou třeba i římských bakchanálií.

více na: ..:. duchovnisetkani.cz :.
2008-01-28, 18:41:00 • Z vesela ;) 
Za mastičky z konopí hrozí ženě trest
(Jakub Pokorný, iDNES.cz, 28. ledna 2008, 7:18)


Z konopí umí podle svých vlastních receptů Libuše Bushka Bryndová z jižních Čech vyrobit čokoládové bonbony, smetanu i masové hamburgry. Netají se tím, že si občas zakouří marihuanu. Vyrábí však především vlastní konopnou mast zabírající proti spáleninám či bolestem kloubů. Ta však nezabrala na policii.

Letos 11. ledna dostala jedna z největších českých propagátorek konopí obvinění od policie za nedovolenou výrobu drog. Hrozí jí až pět let vězení.

Přestože Bryndová pěstuje konopí už roky, policisté si jí všimli poté, co byl o ní natočen desetiminutový televizní dokument. Bryndová jinak pracuje jako překladatelka – například bestsellerů Stephena Kinga, novodobého amerického mistra hororů.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2008-01-28, 10:02:00 • Drogy 
Hulipedie
(Jiří X. Doležal, Reflex.cz, 28. ledna 2008)


Jak jsem před lety udělal s Open Source velmi špatnou zkušenost, nynější experimentování se naopak ukazuje jako více než prospěšné. Málokdo totiž ví, že si lze na vlastním sajtu třeba o veverkách spustit malou Wikipedii specializovanou na jedno heslo, v tomto případě veverka.

více na: ..:. reflex.cz :.

2008-01-28, 10:00:00 • Drogy 
Jsou provokační akce neonacistů PR operací ODS, mající odůvodnit okleštění shromažďovacího práva?
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 26. ledna 2008)


O zákonech názor mylný,
to byla má kletba.
Neb kdo moc má a je silný,
na zákony nedbá.


František Gellner


Svolavatel plzeňského pochodu neonacistů, pravicový extremista Václav Bureš byl členem ODS. Místní organizace se za něj veřejnosti omluvila. Server iDNES.cz "zjistil", že pokladníkem bohumínské organizace ODS je i další z neonacistů Martin Bacík, bývalý republikán Miroslava Sládka a člen Národní strany. Vzhledem k tomu, že se jedná o studenta stranického vzdělávání ODS – soukromé vysoké školy CEVRO Institut, založení ministrem vnitra Langerem, je to pikantní. Xenofobní, homofobní a anticiganistické postoje nalezneme ale i v dalších organizacích a u dalších představitelů Občanské demokratické strany . I u jejích koaličních partnerů.

Vzpomeňme na to, kterak si korespondoval tajemník prezidenta Klause Jakl s neonacisty a spolkem krajně pravicových politických stran a děkoval jim za podporu porotievropských stanovisek Václava Klause... Vzpomeňme na militantní heslo pražské ODS v senátních volbách – "Právo a pořádek" . Vzpomeňme na brněnského zastupitele za ODS Paulczyňského, jehož blog s rasistickými a homofobními vtipy a jeho komentáři navštěvovalo na tři stovky lidí – nejspíše z okruhu straníků jemu názorově blízkých. Vzpomeňme na bývalého zpěváka neonacistické skupiny Orlík Landu, který se sešel v obskurním pseudonáboženském řádu Ordo Lumen Templi s poslancem branně bezpečnostního výboru Vidímem. "Jde o to, vlastnit svou zem, svůj jazyk, historii. To je to naplňování toho templu tím lumenem." Namísto toho, aby kontrarozvědka zkoumala toto "národní" souručenství jako bezpečnostní ohrožení státu, do spolku vzali pro jistotu ještě šéfa protidrogové centrály Komorouse.

pokračování na: ..:. Blisty.cz :.
2008-01-27, 10:47:00 • Média 
Pohřeb Honzy Kučery
(Antifa.cz, 26. ledna 2008)


V pátek 25. ledna se v Příbrami konal pohřeb Jana Kučery, který byl před týdnem smrtelně zraněn neonacistou Jiřím Fousem. Atmosféra před pohřbem byla podle medií údajně „napjatá“, ale celý obřad i smuteční průvod proběhl v klidu a důstojně.

Již před dvanáctou hodinou se u příbramského nádraží scházeli jak přátelé Honzy Kučery, tak i ti, kteří ho sice osobně neznali, ale svými postoji mu byli blízcí. Přes poplašné zprávy z médií zatím nic nenasvědčuje policejním manévrům. Vidět není jediný policista. Lidí postupem času přibývá. Většina přítomných je v černém. Celkem se zde schází zhruba stovka účastníků.

více na: ..:. Antifa.cz :.

2008-01-27, 9:33:00 • Média 
Jan Kucera – Another victim of neo-nazis
(Antifa.cz, 23.01.2008)


About one thousand people gathered on 19 January, 2008 in Pilsen, Czech Republic, to commemorate the victims of nazi terror: 66 years ago, Jews from Pilsen were deported to concentration camps, but nobody knew that another victim of current neo-nazi violence is at the very same time fighting for his life in a hospital.

more info: ..:. Antifa.cz :.

2008-01-27, 9:32:00 • English 
obrázek Policista zavinil smrt řidiče, dostal dva roky vězení
(iDNES.cz, 25. ledna 2008, 11:12)


Krajský soud v Plzni definitivně uzavřel třináct let starý případ dvou bývalých policistů Jaroslava Krafta a Zdeňka Pihýra obžalovaných z ubití opilého řidiče. Sedmatřicetiletému Kraftovi udělil dvouletý trest vězení, jedenačtyřicetiletý Pihýr odešel bez trestu.

Žalobce vinil expolicisty z toho, že v listopadu 1994 při kontrole na Rokycansku způsobili opilému řidiči Josefu Šoltysovi smrtelná zranění.

více na: ..:. iDNES.cz :.


„Soud má podezření, že se na činu podílel i obžalovaný Pihýr. Jeho vina se ovšem nepodařila prokázat,“ vysvětlil předseda senátu Pravoslav Polák. „Jenže od činu už uplynulo třináct a půl roku a opožděná spravedlnost přestává být spravedlností. A to i pro obžalované,“ řekl Polák při odůvodňování výše Kraftova trestu, kterému hrozilo až deset let.

více na: ..:. Deník.cz :.

reportáž: ..:. TV NOVA :.
2008-01-26, 15:21:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
S ubodaným Janem Kučerou se rozloučily stovky lidí
(Petr Koděra, Deník, 25. ledna 2008, 21:19)

Melodické tóny zní k davu lidí. Asi dvacetiletý mladík v kožené bundě s cvoky, opaskem naplněným patronami a ve vysokých botách procítěně pokyvuje hlavou do rytmu písně kapely Metallica...

...oblíbenou hudbu si však nevychutnává tak, jak je zvyklý. Jen stěží skrývá smutek, oči mu zalijí slzy. Nepřišel na koncert. Je na pohřbu.

..:. více zde :.

2008-01-25, 22:22:00 • Média 
Pohřeb Jana Kučery v Příbrami se obešel bez incidentů
(Martin Lukeš, Deník, 25. ledna 2008, 16:05)

Příbrami v obřadní síni Na Hvězdičce skončil pohřeb zavražděného osmnáctiletého Jana Kučery. Toho pobodal dvacetiletý muž v pátek v noci v ulici A. Jiráska. Mladík v neděli na následky zranění v příbramské nemocnici zemřel.

..:. více zde :.

2008-01-25, 17:51:00 • Média 
That Mushroom Cloud? They’re Just Svejking Around
(Michael Kimmelman, The New York Times, January 24, 2008)

PRAGUE — One Sunday, several months ago, early risers gazing at Czech Television’s CT2 channel saw picturesque panoramas of the Czech countryside, broadcast to the wordless accompaniment of elevator music. It was the usual narcoleptic morning weather show.

Then came the nuclear blast.

Across the Krkonose Mountains, or so it appeared, a white flash was followed by the spectacle of a rising mushroom cloud. A Web address at the bottom of the screen said Ztohoven.com.

more info ..:. NYTimes.com :.

2008-01-24, 20:20:00 • English 
čtvrtek, 24. 1. 2008, od 20:00 - Klub Cross, Plynární 23, Praha 7 - Holešovice
Meow!! Benefit
benefit určen na pomoc kočkám v péči OS Podbrdsko


horní stage: Skaff, DiscoBalls, Sputnik, Crome, Siemenz, Suicide Squad
dolní stage: AALA, Psixer, aLeRt & ReViZe
VJs: Aeldryn a Symaq

vstup: 90,- • přímý přenos koncertu bude živě vysílat druhý kanál Radia 23


2008-01-24, 17:42:00 • Cross Club 
Landa československým prezidentem?

Letos to na Hradčany ještě teda nevypadá. Ale každopádně našlápnuto má dobře. Třeba už je na známce!

Takže Jeho Spasitelstvo nám vyráží letos na turné a jeho promo je plné tajemných symbolů, tak jak to má hermetický ras rád. Runový límec má prý symbolizovat nordické božstvo a Slovensko asi Ostrava.

To z Tebe budou mít chachaři radost, až tam přitáhneš Dane … ;-)


2008-01-23, 17:25:00 • Z vesela ;) 
Útočník v německé uniformě zabíjel v Příbrami bajonetem
(Pavel Eichler, iDNES, 23. ledna 2008, 13:38)

Kamery v příbramské restauraci natočily vraždu osmnáctiletého mladíka. Najít pachatele tak byl pro policii snadný úkol. Teď zkoumá motiv, mohl být politický. O dva roky starší útočník byl v době činu oblečen do vojenské uniformy. Podle odborníků jde o blůzu bundeswehru.

Incident se odehrál v příbramské restauraci Na Chmelnici v pátek krátce před půlnocí. Dvacetiletý Jiří Fous zasadil studentu Janu Kučerovi bodnou ránu vojenským bajonetem.

..:. více zde :.

2008-01-23, 14:29:00 • Média 
Svolavatel pochodu radikálů byl ještě v lednu v ODS
(Jaroslav Nedvěd, iDNES.cz, 22. ledna 2008, 22:12)


Pochod neonacistů, který se měl v sobotu 19. ledna uskutečnit v Plzni, svolal člen ODS. Organizátor akce Václav Bureš byl členem sdružení Plzeň – Lochotín do začátku ledna, tedy i v době, kdy účastníky akce svolával a doporučoval jim, aby se ozbrojili.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2008-01-23, 8:29:00 • Média 
Vraždu osmnáctiletého muže zachytila bezpečnostní kamera
(František Žán, Deník.cz, 22. ledna 2008, 13:34)

Příbram – Páteční incident v restauraci Na Chmelnici v Příbrami vyvrcholil vraždou osmnáctiletého Jana Kučery. Dvacetiletý pachatel, který sem přišel v uniformě Wermachtu, je ve vazbě.

Několik svědků přihlíželo vraždě osmnáctiletého Jana Kučery, kterého pobodal dvacetiletý pachatel v pátek v noci v ulici A. Jiráska v Příbrami. Jejich svědectví se v některých detailech liší. Nám se podařilo získat záběry z bezpečnostních kamer objektu, které odkrývají okolnosti incidentu.

více na ..:. Deník.cz :.
přímý link na video: ..:. zde :.

2008-01-22, 15:15:00 • Média 
obrázek Davos: slzný plyn a zatýkání
(ČSAF.cz, 22. ledna 2008)


Jak se zdá, anti-globalizační hnutí ve Švýcarsku ještě není úplně mrtvé. Přes zákaz demonstrací v Bernu se do protestů proti sobotnímu setkání Světového ekonomického fóra v Davosu zapojilo přes tisíc lidí.

více na: ..:. ČSAF.cz :.

anglický zdroj: ..:. indymedia.org.uk :.
video na: ..:. swissinfo.ch :.

2008-01-22, 13:03:00 • Protestní akce 
Úřady v Plzni zkoumají, zda anarchisté v sobotu neporušili zákon
obrázek(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 21. ledna 2008, 15:41)


Plzeň – Úřady v Plzni zkoumají, zda byl nebo nebyl krátký sobotní happening anarchistů v centru města protizákonný. Podle úředníků je možné, že skupina aktivistů, která v blízkosti Velké synagogy zhruba 20 minut promlouvala do mikrofonu a pouštěla hudbu, porušila zákon o shromažďování nebo zákon o veřejném pořádku. Řekl to starosta centrálního městského obvodu Jiří Strobach. Úřad proto dnes požádal policii, aby vypracovala své stanovisko.

Protestní akce anarchistů se měla konat na Palackého náměstí v Sadech Pětatřicátníků. Jako akci Mládež proti nacismu ji nahlásilo občanské sdružení DOPE na stejný den a přibližně stejnou hodinu, jako byl původně nahlášen pochod neonacistů. Stejně jako pochod extremistů ji úřad zakázal. Navzdory tomu se na místě nedaleko bočního vchodu do synagogy sešla skupina levicových radikálů s transparentem "Nácky v Plzni nechceme" a provolávala některá hesla.

více na: ..:. ČeskéNoviny.cz :.

2008-01-22, 8:16:00 • Média 
Jan Kučera – Další oběť neonacistů
(Antifa.cz, 21. ledna 2008)


V sobotu 19. ledna se v Plzni sešla tisícovka lidí, aby vzpomenula oběti nacistického teroru před 66 lety, kdy byli plzeňští Židé odvlečeni do koncentračních táborů. Nikdo z přítomných však netušil, že během tohoto pietního setkání bojuje v nemocnici o život další oběť neonacistického násilí.

V Příbrami, v ulici Čs. armády, 18. ledna asi hodinu před půlnocí bodl 20letý neonacista Jiří Fous do oblasti třísel a zad o dva roky mladšího Jana Kučeru. Útoku předcházely provokace a hajlování ze strany skupiny místních mladých neonacistů, k níž Jiří Fous náležel. Honzovi kamarádi se snažili zastavit krvácení ze stehenní tepny a čekali na příjezd sanitky. Teprve pak se ukázalo, že má bodné zranění i na zádech. Honza silně krvácel a po chvíli upadl do bezvědomí. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranka převezla na anesteziologicko-resuscitační oddělení příbramské nemocnice, kde v neděli ráno svému zranění podlehl.

pokračování na: ..:. Antifa.cz :.

2008-01-21, 22:08:00 
Vraždě osmnáctiletého mladíka v Příbrami předcházelo i hajlování
(Karel Hutr, Přibramský.deník.cz, 21. ledna 2008, 15:17)


Příbram/ Šok! Smrtelnému zranění mladíka, kterého pobodal dvacetiletý pachatel, předcházelo podle svědka hajlování v příbramské restauraci. Při střetu se prý šermovalo i střelnými zbraněmi.

Dvacetiletý pachatel obviněný z vraždy osmnáctiletého hocha v Příbrami, je ve vazbě. Muž v pátek před půlnocí pobodal v příbramské ulici mladíka do stehna a do zad. Ten v neděli podlehl následkům zranění.

více na: ..:. Přibramský.deník.cz :.

2008-01-21, 16:06:00 • Média 
Senátor chystá "zákon proti neonacistům"
(Petr Sehnoutka, Miroslav Petr, iHNed.cz, 21. ledna 2008)


Vlna neonacistických demonstrací navázaných na výročí spojená s utrpením Židů za druhé světové války přiměla část politiků ke snaze zpřísnit shromažďovací zákon. "Připravuji změnu, aby radnice měly delší čas na posouzení oznámení demonstrace," říká senátor a bývalý plzeňský primátor Jiří Šneberger (ODS).

..:. více zde :.

2008-01-21, 10:27:00 • Média 
Neo-Nazi Monty Python's Flying Circus:
Pochod proti slova
původní zdroj reportáž Novinek.cz z Plzně: ..:. zde :.

pokračování skeče a další záběry z Plzně můžete shlédnout na videu ČTK: ..:. ceskenoviny.cz :.

2008-01-20, 9:41:00 • Z vesela ;) 
21:36 Neonacisti míří do Klatov
Policisté jsou znovu v pohotovosti. Večer budou monitorovat koncert několika metalových kapel v Klatovech. Mají totiž informace, že by do podniku U Košile mohli přijet i neonacisti. Akce je ohlášena údajně asi pro 40 účastníků.

22:45 Do Klatov přijel jediný neonacista
Neonacisti neřádili ani v noci. Na metalový koncert v Klatovech dorazil jen svolavatel zakázaného pochodu v Plzni Václav Bureš. Policisté v civilu akci monitorovali, ale žádné extremistické projevy nezaznamenali. Původně čekali, že na koncert dorazí ultrapravičáci, kteří byli na demonstracích v Plzni a Praze. V obou městech panovala mimořádná bezpečnostní opatření. K žádným potyčkám ale nedošlo.

2008-01-19, 23:23:00 • Z vesela ;) 
Pochod neonacistů se z Plzně přesunul do Prahy. (1. Zprávy, 19. ledna 2007, 18:55, Prima-Televize.cz)
Pravicoví extremisti se sešli v Plzni i v Praze. (Události, 19. ledna 2007, 19:00, ČT24.cz)
Neonacistů bylo v Plzni jako šafránu. (Televizní Noviny, 19. ledna 2007, 19:30, Nova.cz)
Neonacisté se nakonec sešli podle očekávání v Praze. (Televizní Noviny, 19. ledna 2007, 19:30, Nova.cz)
Neonacisté plánují koncert. (Televizní Noviny, 19. ledna 2007, 19:30, Nova.cz)

2008-01-19, 21:42:00 • Média 
mu he he … :)))) k vidění zde: ..:. Novinky.cz :.
2008-01-19, 17:39:00 • Z vesela ;) 
Plzeň – Mladík v černém s nášivkou skinheads před autobusovým nádražím řekl, že s rozhodnutím primátora nesouhlasí. Podle něj se mělo jednat pouze o pochod městem, nyní je ale prý možné, že dojde i ke střetům. Na závěr pronesl "Feťákům s píchačkama ulici nenecháme." ... Neonacistů se shromáždilo zhruba deset. V pochodu k synagoze jim zabránily policejní dodávky, které stály napříč ulicemi. Extremisté se proto vydali do blízké restaurace, kde je střežilo 40 policistů. "Dáme si deset jedenáct piv a pak bychom chtěli jít do kina," řekl zpravodaji ČTK jeden z extremistů.

Praha – Proslovy skončily výzvou k boji s prohnilým systémem a skandováním: "Odpor!", "Zvítězíme!". Z řad demonstrantů se také ozvaly výkřiky "Židi!"

a to nejlepší nakonec – video-bonus na Novinky.cz :*D

2008-01-19, 15:55:00 • Z vesela ;) 
V Praze se zatím sešla asi stovka neonacistů (ČT24.cz)
Na Palackého náměstí byla ve 14:00 stovka stoupenců ultrapravice a přicházeli další. Někteří neonacisté měli černé vlajky a kukly. Sleduje je několik desítek policistů. Členové antikonfliktního týmu kontrolovali vybraným extremistům doklady. Dorazilo také několik anarchistů.

..:. více zde :.

2008-01-19, 14:42:00 • Média 
On-line zpravodajství: proti neonacismu!

podrobné zpravodajství zde: ..:. a-kontra.cz :.
2008-01-19, 14:38:00 • Protestní akce 
On-line zpravodajství Plzeňského deníku

13:30 – K autobusovému nádraží přišla skupina pěti radikálů, ale policie je nerozehnala. Práci za policii stihli vykonat přítomní novináři tím, že se na skupinku seběhli a chtěli radikály fotografovat a dělat rozhovory. Radikálové se raději rozutekli.

další zprávy sledujte zde: ..:. Plzeňský.deník.cz :.

2008-01-19, 13:44:00 • Média 
Informace o zakázané demonstraci Mladež proti nacismu
obrázek(19. ledna 2008, 11:23)


ČTK uvedla ve své zprávě důležitou informaci:

Svolavatel zakázane demonstrace Mládež proti nacismu informoval policii, že pokud nedojde ke shromáždění pravičáků, podpoří židovskou obec a připojí se ke vzpomínkovému shromáždění.

..:. více zde :.

2008-01-19, 11:23:00 • Protestní akce 
policejní těžkooděnci na CzechTeku 2005

Tachovský Kníže Jaromír by si zase rád bouchnul

(19. ledna 2008, 8:23)

ze zpravodajství České televize:

"Budeme nekompromisní," vzkazují policisté neonacistům i anarchistům, kteří by se rozhodli i přes zákaz demonstrovat v Plzni.

Jaromír Kníže (zástupce ředitel západočeské policie) na tiskové konferenci k očekávaným demonstracím v Plzni v sobotu 19. ledna 2008

"Policie zakročí razantně bez ohledu na to, jestli je to 20 lidí nebo jestli je to 600 lidí. My síly a prostředky máme."


..:. více zde :.

2008-01-19, 8:50:00 • Protestní akce 
Veřejnou protiakci nechystáme
(Antifa.cz, 18. ledna 2008)


Podle policie se neonacisté chystají přesunout svoji plzeňskou akci do Prahy na Palackého náměstí, kde není potřeba shromáždění předem ohlašovat. Tyto informace už prý zachytili i "anarchisté" a jsou připraveni svolat v Praze protiakci.

Jakkoli to, že náckové, kteří ve vztahu k zákonům oscilují mezi běháním se sekerami, noži a výbušninami s portrétem Adolfa Hitlera a hrou na jejich dodržování, svou akci přesunou na Palackého náměstí není nepravděpodobné, musíme konstatovat, že takovou informaci potvrzenou nemáme. Počty neonacistů, které uvádí policie působí nadsazeně a informace o neonacistických hordách ze zahraničí vyvolávají spíše úsměv. I v médiích bylo přitom uvedeno, že přímo v Německu probíhají ve stejný termín čtyři neonacistické akce a konečně jsme viděli kolik kamarádů ze zahraničí dorazilo náckům na pomoc 10. listopadu.

více na: ..:. Antifa.cz :.

2008-01-18, 14:37:00 • Protestní akce 
Zakázat, anebo zbít?
(Jiří X. Doležal, iDNES.cz, 18. ledna 2008, 7:47)


Včerejší zákaz plzeňského pochodu neonacistů plzeňským primátorem lze nahlížet hned ze dvou potenciálně možných úhlů pohledu. První z nich je ten důvěřivý, pohled člověka věřícího ve Stát. Úhlem tohoto pohledu je samozřejmě zákaz jednoznačně pozitivní a přínosný.

Úhel druhý, opačný, však může říkat: Komu zakážou pochod příště? Není ten zákaz přliš velkým ohrožením demokracie?

více na: ..:. iDNES.cz :.

2008-01-18, 12:23:00 • Komentáře / názory 
Radikálové mají namířeno do Prahy
(Novinky.cz, 18. ledna 2008, 10:22)


Organizátoři pochodu pravicových radikálů centrem Plzně, který byl naplánován na sobotu a který ve čtvrtek zakázal plzeňský magistrát, směřují na metropoli. Radikálové na svých internetových stránkách vyzývají své příznivce, aby do západočeské metropole nejezdili. Podle policie se účastníci sejdou i v Praze.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2008-01-18, 11:29:00 • Média 
Dva demonstranti zatčeni při čtvrteční demonstranci za Ungdomshuset
(Politiken.dk, 17. ledna 2008, 20:26)


Policie se chránila ochrannými helmami po útoku lahvemi při demonstraci v Kodani.

Dvě osoby byly zatčeny při čtvrteční demonstraci za Ungdomhuset v Kodani.

K zatčení došlo v blízkosti Radničního náměstí, kde byly mimo jiné zapáleny papírové krabice, oznamuje Kodaňská policie.

Došlo k házení lahvemi

K násilnému vývoji demonstrace došlo brzy večer v centru Kodaně, kde se nacházelo zhruba 200 osob. Policie je nechtěla nechat projít na pěší zónu, na to odpovědělo několik demonstrantů házením lahví.

Policie si nasadila helmy a demonstranti následně v menších skupinkách prostor opustili.

zdroj: ..:. Politiken.dk :.


2008-01-18, 9:03:00 • Squatting 
Faderhuset připravuje stavbu na pozemku Jagtvej 69
(Politiken.dk, 11. ledna 2008, 19:26)


Prázdný pozemek na Jagtvej 69 bude opět zastavěn: Faderhuset je připraven nechat postavit novou budovu na pozemku, na kterém stával Ungdomhuset.

Human A/S, společnost která patří kongregaci Faderhuset, má několik nápadů co postavit na pozemku po Ungdomshuset.

..:. více zde :.

2008-01-18, 9:02:00 • Squatting 


..:. merak.freetekno.cz/livesetbattle :.

2008-01-17, 19:50:00 • Cross Club 
Primátor Plzně: Neonacisté ohrožují nakupy!

ze zdůvodnění zákazu neonacistického pochodu
vydaného primátorem města Plzně Ing. Pavlem Rödlem


… že oznámená trasa pochodu je naplánována z části na velmi frekventované dopravní uzly Plzně, zejména pak na ulici Klatovskou, Husovu a sady Pětatřicátníků. Klatovská třída je jednou z dopravně nejfrekventovanějších ulic Plzně. Na této ulici lze předpokládat v sobotních odpoledních hodinách zvýšený provoz mimoplzeňských obyvatel, kteří pravidelně v sobotu jezdí z přilehlých okresů do Plzně do OC Plaza a do OD Kaufland.

zdroj: ..:. http://info.plzen-city.cz :.


Naše nákupy si rozvracet nenecháme!

2008-01-17, 14:16:00 • Z vesela ;) 
Plzeň zakázala sobotní pochod ultrapravice
(Novinky.cz, 17. ledna 2008, 10:57)


Pochod pravicových radikálů centrem Plzně, který je plánován na sobotu, se nesmí uskutečnit. Ve čtvrtek o tom rozhodl plzeňský primátor Pavel Rödl. Právu to potvrdil radní pro bezpečnost Karel Paleček. Podrobnosti radnice oznámí v 11:00 na tiskové konferenci.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2008-01-17, 11:16:00 • Média 
Rozeženou v Plzni neonacisty, Židy nebo technaře?
(Dalibor "Exx" Záhora, Britské listy, 17. ledna 2008)


Agentura ČTK uveřejnila 15. ledna zprávu o vzniku krizového štábu města Plzně v souvislosti s ohlášeným pochodem neonacistů. Z vyjádření plzeňských radních se zdá, že městský úřad se možná více než neonacistů obává plzeňské mládeže. V reakci na další neonacistickou provokaci se má v sobotu 19. ledna ve 13:30 konat v Sadech Pětatřicátníků protestní shromáždění Mládež proti nacismu (viz. letáček). Z vyjádření představitelů města Plzně, je patrné, že by byli spokojenější, kdyby se akce nekonala a že jsou zřejmě připraveni ji i překazit. Dokonce nelegálně. Proto zřejmě krizový štáb vznikl. Jak jinak si vyložit následující informace...

více na: ..:. Blisty.cz :.

2008-01-17, 8:34:00 • Protestní akce 
A-kontra přinese online zprávy z demonstrací v Plzni
(a-kontra.cz, 16. ledna 2008)


Neonacisté chystají v sobotu pochod Plzní. Pokud se na západ Čech nedostanete a nebudete se tak moci účastnit protestní demonstrace Mládež proti nacismu nebo pietního setkání před Velkou synagogou, přesto můžete přímo sledovat, co se v Plzni děje. Redaktor A-kontra bude na místě a na našem webu okamžitě najdete jeho postřehy.

více na: ..:. a-kontra.cz :.


obrázek

obrázek
2008-01-17, 8:22:00 • Protestní akce 
Milan Kohout se dostal v Americe před soud
(Britské listy, 17. ledna 2008)


Za provokativní performanci, prodej oprátek před hlavní pobočkou Bank of America v Bostonu, byl umělec Milan Kohout postaven před soud. Píše o tom:

Středeční slyšení u soudu jsem prohrál a celý případ se bude řešit u "váženého" bostonského soudu.

K líčení přišli dva policajti, kteří mi oprátky zabavili a hned začali soudci vyprávět jak jsem strašně pohoršil svým prodejem vážené občany naší americké říše. A to přesto, že mě obviňují z trestného činu "nepovoleného prodeje na ulici", čili k soudu by neměli tahat žádné politické názory a emoce diváků.

více na: ..:. Blisty.cz :.

2008-01-17, 8:05:00 • Média 
Kvůli pochodu neonacistů svolala Plzeň na sobotu krizový štáb
(ROMEA/ČTK, 15. ledna 2008, 17:49)


Plzeňský primátor svolal kvůli ohlášenému pochodu neonacistů na sobotu krizový štáb. Ten ve městě zasedal naposledy při loňském lednovém orkánu Kyrill, předtím během povodní v roce 2002. Úkolem týmu úředníků a zástupců radnice bude operativně reagovat na situace, které nastanou. Na pochod extremistů se Plzeň intenzivně připravuje. Z ulic do konce týdne zmizí vše, co by mohli demonstranti použít jako zbraň. ČTK o tom informoval radní Karel Paleček.


Policisté v Plzni se připravují na možnost, že se v ulicích objeví stovky až tisíce extremistů. Počítají i s možným příjezdem německých radikálů. Na pátek svolali tiskovou konferenci, kde chtějí informovat o přijatých opatřeních. Současně se připravují i na možný příjezd anarchistů. Ti se na sobotu pod hlavičkou občanského sdružení DOPE pokusili ohlásit demonstraci do Sadů Pětatřicátníků od 13:30 s názvem Mládež proti nacismu.

"Ohlášení jsme vrátili pro procesní vady. Doporučili jsme jim vady napravit a změnit místo i čas konání," uvedl starosta ÚMO 3 Jiří Strobach s tím, že sdružení chtělo demonstrovat v místech pochodu neonacistů. K ohlášení se vyjadřovala také policie. Upozornila, že organizátoři akce měli vazby na technoparty v Mlýnci na Tachovsku.

celá zpráva na: ..:. Romea.cz :.
2008-01-16, 11:35:00 • Média 
A ejhle, tak Jaromír Kníže nám z Tachova povýšil na náměstka šéfa zapadočeské policie. Takže gratulujeme a doufáme Jaromíre, že to v tý Plzni v sobotu nezmasakrujete jako u Mlýnce…

Extremisty v Plzni chtějí policisté šacovat
(Novinky.cz, 15. ledna 2008, 16:34)


Účastníkům akce pravicových extremistů, kteří chtějí v sobotu pochodovat Plzní, se může stát, že je policisté prošacují od hlavy až k patě. Strážci zákona tak zareagovali na výzvu organizátorů pochodu, kteří doporučili svým příznivcům, aby přišli ozbrojeni.

„Pokud se někdo chce tohoto shromáždění zúčastnit se zbraní, musí mít zvláštní povolení správního orgánu. Nikdo o žádné povolení nepožádal, takže nikdo by neměl být ozbrojen. Bude-li to nutné a budeme mít podezření, že zbraň u sebe někdo má, tak dojde na osobní prohlídku. Máme na to právo a toho využijeme,“ řekl Právu náměstek krajského policejního ředitele Jaromír Kníže. Podle něj nejde jen o klasické střelné zbraně, ale o vše co „činí útok důraznějším.“

..:. více zde :.

2008-01-15, 21:42:00 • Média 
Soud: O CzechTeku ČT neinformovala objektivně
(Tomáš Fránek, Aktuálně.cz, 15. ledna 2008, 16:15)


Brno – Česká televize nebyla objektivní, když informovala o zprávě veřejného ochránce práv Otakara Motejla týkající se zákroku policie při CzechTeku v roce 2005. Ve svém zpravodajství zvýhodnila technaře.

Nejvyšší správní soud tak s definitivní platností potvrdil pokutu ve výši 100 tisíc korun, kterou televize za nedodržení zásad objektivity a vyváženosti dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.


Nejvyšší správní soud rozhodl, že televizní rada správně posoudila, že ČT z Motejlovy zprávy citované v pořadu Události komentáře zamlčela nejdůležitější sdělení – to, že byl zákrok policistů oprávněný a že zásadních chyb se ve svém počínání dopustili i technaři.

Televize neuspěla s obranou, že z celospolečenského zájmu je důležitější informovat o chybách v jednání policie než popisovat provinění technařů.

To však soud neuznal, názor televize označil za bezpředmětný. Podle senátu Nejvyššího správního soudu pod vedením soudce Radana Malíka je míra provinění u jednotlivých skupin konfliktu pro posouzení provinění České televize zcela bez významu.

"Rozhodující je v tomto směru toliko to, zda nebyly porušeny povinnosti provozovatele vysílání," rozhodl soud.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.
2008-01-15, 16:39:00 • CzechTek 

Graffiti za sedm milionů

(ČTK, Týden.cz, 15. ledna 2008, 8:03)

Londýnské graffiti kontroverzního umělce a kultovního sprejera Banksyho se v pondělní internetové aukci na serveru e-Bay prodalo za více než 200 tisíc liber (asi sedm milionů korun). Nový majitel díla ale bude muset vymyslet, jak graffiti přemístí – malba se totiž nachází na zdi ve západolondýnské čtvrti Notting Hill.

Graffiti v ulici Portobello Road představuje malíře, který v dobovém oděvu předminulého století a s paletou v ruce dokončuje poslední tahy červeně nasprejovaného nápisu se jménem umělce – Banksy. Do aukce malbu nabídl majitel zdi, Luti Fagbenle, který nakonec graffiti prodal nejštědřejšímu z celkem 69 zájemců. Konečná cena se vyšplhala na nečekaně vysokou částku, přesně 208 100 liber, píše agentura Reuters.

více na ..:. Týden.cz :.


2008-01-15, 10:57:00 • Média 
Represe proti anti-G8 aktivistům byly protizákonné
(ČSAF.cz, 15. ledna 2008)


Německý Nejvyšší soud rozhodl, že masové policejní razie před summitem G8 v Heiligendamu byly v rozporu se zákonem. Dne 9.května 2007 policie prohledala aktivistická centra a mnoho soukromých bytů v šesti spolkových zemích, především v Berlíně a Hamburgu. Základem pro policejní razie měl být paragraf 129 o organizování teroristické skupiny. Během policejních akcí bylo tehdy uvězněno několik lidí a taktéž policií zabaveno mnoho počítačů a dokumentů.

zdroj: ..:. ČSAF.cz :.

Související:

Německá policie provedla razii. Kvůli summitu G8
Razie německé policie vyvolala spontánní protesty

2008-01-15, 10:28:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Dánsko: 15 aktivistů z Ungdomshuset postaveno před soud
(ČSAF.cz, 15. ledna 2008)


Celkem 15 z 36 aktivistů zatčených během první fáze obrany sociálního centra Ungdomshuset v dánské Kodani v březnu 2007 bylo postaveno před soud. 9 aktivistů je obviněno z „těžkého ublížení na těle“ policistů, za co jim hrozí až 8 let vězení, dalších 6 aktivistů je obviněno z „pokusu o ublížení na těle“. Tato nová kategorie trestního činu je „novinkou“ v dánském právním systému a není známo s jakými represemi je spojena. Jeden z kodaňských profesorů vyvrátil legitimitu tohoto typu obvinění ve prospěch aktivistů, protože neexistují důkazy, že by aktivisté měli jakýkoli úmysl použít zbraně, které byly policií nalezeny v budově sociálního centra a posloužily tak k jejich obvinění.

zdroj: ..:. ČSAF.cz :.

Další info:

15 of 36 activists which were arrested inside Ungdomshuset have been charged (de.indymedia.org)
Plans to build on ground 69 (indymedia.dk)


obrázek
2008-01-15, 10:25:00 • Squatting 


další info zde: ..:. 19.1. Plzeň – demo :. ..:. sub4s.com :. a trocha hudby zde: ..:. myspace.com/sub4s :.

2008-01-14, 16:30:00 • Protestní akce 
Texaští sběrači halucinogenních kaktusů mají těžké časy
(ČTK, Novinky.cz, 13. ledna 2007, 10:06)


obrázekMauro Morales má na dvorku slepice, na plotě visí jelení parohy a za domem je bouda plná kaktusů Lophophora williamsi běžně nazývaných indiánským slovem peyotl. Šedesátník Morales je jedním ze tří "peyoteros" (obchodníků těmito kaktusy) v zemi, kteří mají od vlády povolení k prodeji malých zelených kaktusků obsahujících halucinogenní meskalin.

Jeho profese je stará a v oblasti podél řeky Rio Grande bývala běžná. Je to jediné místo ve Spojených státech, kde tato rostlina roste. Teď její existenci tady ohrožuje moderní doba.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2008-01-13, 16:22:00 • Drogy 

Vůdcem sekty z tzv. Kuřimské kauzy je ve skutečnosti Barbora Škrlová. Po změnách identity na Aničku, a posléze Adámka, totiž přichází na řadu konečná transformace, kdy se ze Škrlové stane Adolf!


..:. více zde :.

2008-01-13, 15:51:00 • Z vesela ;) 
New building occcupied for social centre
(q-olio.net, 12.1. 2008)


Crew fighting for autonomous social centre in Helsinki has taken next step in the struggle and occupied new building 11.1.08. New house is located in Saarenkatu 17 Helsinki. According to our sources the building is owned by the city and in good condition. During our negotiations for E15 city officials said they respect our need for such place, but E15 is in too bad condition. Now we can see if promises of the city are worth something.

more: ..:. q-olio.net :.

2008-01-12, 19:32:00 • Squatting 
O významu svobody a formách útlaku
(e-polis.cz, 3. ledna 2008)


Jak vnímá svobodu a útlak jeden z hlavních představitelů anarchistů Ondřej Slačálek (1982). Svůj názor sdělil v knize s názvem Squaty a jejich revoluční tendence.

Co byste popsal jako nejhorší nešvar rozvinuté liberální demokracie?

Pravděpodobně to, že to není demokracie a že není příliš liberální. Demokracie má znamenat vládu lidu, ale všichni vidíme, že lidu je ponecháno pouze to, vybrat si jednou za čtyři roky stranu A nebo stranu B – to vše po důkladné marketingové manipulaci jménem předvolební kampaň. Před použitím protřepat... Je příznačné, že své hlasovací lístky házíme do nádoby s názvem volební urna. Jakmile se vyslovíme pro jeden nebo druhý soubor politiků, znamená to totiž, že tím na další čtyři roky pohřbíváme svou možnost rovnocenně mluvit do politiky. Náš hlas je přitom pouze číslem, číslem ve prospěch jakési politické firmy. Nás se nikdo neptá na náš názor na řešení problémů, ptají se nás jen, jestli chceme, aby nás zastupoval ten či onen šoumen. Pak se ale nejedná o demokracii, o vládu lidu, ale o vládu jakési elity profesionálních politiků, o vládu prazvláštní politické třídy s vlastními společnými zájmy, s vazbami na některé sociální skupiny atd. Demokratického v tom vidím pramálo, lid nerozhoduje, lid je objektem rozhodování. Může si nanejvýš vybrat pár tvářiček, které budou toto rozhodování vykonávat – arciže v limitech určovaných mezinárodním vývojem: tak jako v minulém režimu nebylo až tak důležité, že na Hradě seděl Husák, ale spíše to, jestli v Kremlu seděl Brežněv, nebo Gorbačov, tak i dnes je rozhodující spíše činnost různých mezinárodních organizací.

celý rozhovor na: ..:. e-polis.cz :.

2008-01-12, 12:33:00 • Komentáře / názory 
Bulvární policie
(Jan Macháček, iHNed.cz, 11. ledna 2008, 0:46)


Česká policie a bohužel i justice opět názorně předvedly svou neschopnost a poddajnost poptávce bulvárních médií. Součástí inteligence je schopnost rozlišovat mezi podstatným a nepodstatným, důležitým a nedůležitým. Českým represivním složkám se této schopnosti zjevně nedostává.

Ano – Barbora Škrlová byla zadržena také norskou policií. Záhy však byla propuštěna, pouze se před eskortou do Česka musela zdržovat na předem určeném místě. Na ruzyňském letišti se ale konaly policejní manévry srovnatelné s přípravou na příjezd masového vraha, albánského drogového barona či kmotra z Cosy Nostry. Ano je to ona – nese si medvídka a knížku! Zločinná stvůra, která zlovolně mění vizáž a snad nějak i pohlaví! Šup s ní do soudní vazby!

více na: ..:. iHNed.cz :.

2008-01-11, 13:14:00 • Média 
DNES 20:00 – http://radio23.cz/channel2.php

Tentokrat o Digital Hardcore Records a hlavne o uskupeni Atari Teenage Riot.

Start the riot! Start it now!2008-01-10, 18:27:00 • Alternativní kultura 
antifaProti všem autoritářským ideologiím
(Andrej Bažant, Literárky.cz, 10. ledna 2008)

Hnutí Antifa, které na sebe naposledy upozornilo při listopadové demonstraci proti neonacismu, v mnoha ohledech vychází z anarchistických kořenů. S jeho dvěma představiteli, Tomášem S. a Petrem N., jsme vedli následující rozhovor.

Co vlastně je Antifa a co je jejím cílem?
Jsme hnutí, které spojuje snaha řešit problém neonacismu bez ohledu na oficiální struktury, které tento problém řešit neumějí nebo se o to ani pořádně nesnaží. Nás naopak spojuje pocit, že tento problém řešit schopni jsme. Víme přitom, že neonacistické myšlenky zcela vymýtit nejde, ale naším cílem je hlavně dostat neonacisty z veřejného prostoru, z ulic do soukromí, nanejvýše někam do hospod a nonstop barů. Víme, že neonacismus není jediným problémem současné společnosti a je to spíše špička ledovce problémů vážnějších, ale neměli bychom jím nechat prorůstat společnost. Takže bychom rádi před neonacistickou infiltrací ochránili i různé nezávislé subkultury. U některých z těchto subkultur je to skoro beznadějné – to jsou asi například skinheads nebo některé skupiny fotbalových fanoušků. Neonacisté ale dnes mají určité zastoupení třeba mezi metalisty a kupodivu i například mezi fanoušky tuningu.

celý rozhovor: ..:. Literárky.cz :.

2008-01-10, 17:06:00 • Média 
Poland Rozbrat Squat – Alarm!

Today, around 10 a.m. bailiff together with cops came to Rozbrat squat. The policemen drilled the lock of the gate, the bailiff had a court's permission to come in and estimate the price of the ground. The middle part of Rozbrat squat (including both concert halls, gallery, bars, library and part of the living area) was indebted for a long time by a company that doesn't exist anymore. The ground price evaluation today means that the ground can be auctioned witthin one or two months – that can mean the end of Rozbrat squat – the longest occupied space in Poland.

We'll keep you informed. We count on you being ready to organize solidarity actions by you and your groups!

We're not gonna give up without fight!

source: ..:. rozbrat.org :.

2008-01-10, 13:33:00 • Squatting 
Autonomes Zentrum KTS Freiburg bleibt
(de.indymedia.org, 08.01.2008, 02:54)


Die KTS Freiburg, eines der letzten Autonomen Zentren Süddeutschlands, hat einen unbefristeten Vertrag ausgehandelt. Zwar werden die Kämpfe um den Erhalt der KTS bei jedem städtischen Haushalt neu ausgefochten, doch gestern, heute, morgen heißt die Parole: Kein Tag ohne Autonomes Zentrum!

více na: ..:. de.indymedia.org :.

2008-01-10, 13:23:00 • Squatting 


zdroj: ..:. csaf.cz :.

2008-01-10, 13:14:00 • Protestní akce 
Nejsme neonacisté, přesvědčoval gardista Bublana
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 9. ledna 2008, 13:41)


Stínový ministr vnitra František Bublan mluvil ve Sněmovně se zástupcem nedávno vytvořené nacionalistické Národní gardy. "Přišel jsem mu vysvětlit, že nejsme neonacisté, jak o nás říká," řekl Pavel Sedláček. Podle poslance Pavla Severy z bezpečnostního výboru Bublan neměl někoho takového přijmout.

více na: ..:. iDNES.cz :.

Skandální schůzka Bublana se zástupcem Národní gardy
(romea.cz/ČTK, 9. ledna 2007, 14:14)


Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost a stínový ministr vnitra za ČSSD František Bublan se dnes v budově dolní komory sešel s mluvčím Národní gardy Pavlem Sedláčkem. Řekl mu prý, že se vznikem gardy nesouhlasí. Asi hodinová schůzka se podle Bublana uskutečnila na žádost Národní strany. Podle sdružení ROMEA je naprosto skandální, že ke schůzce vůbec došlo.

Garda vznikla před několika dny právě jako polovojenská organizace nacionalistické Národní strany. Ministr vnitra Ivan Langer (ODS), ale i Bublan vznik gardy již dříve kritizovali.

více na: ..:. romea.cz :.

"Určitě to z pana Bublana nedělá stoupence Národní gardy," konstatoval předseda výboru pro obranu Jan Vidím (ODS). "Je to pouze otázka politického vkusu, ale situace je to samozřejmě legrační. Pan Bublan by byl prvním, kdo by tento krok u někoho jiného kritizoval," řekl poslanec Vidím serveru TÝDEN.CZ.

zdroj: ..:. Týden.cz :.
2008-01-9, 15:42:00 • Média 
Plzní potáhnou nacisté. Židé mají mlčet
(Kateřina Mahdalová, iHNed.cz, 9. ledna 2008)

Plzeňský magistrát nezakázal pochod pravicových extremistů kolem velké synagogy na výročí odsunu Židů z Plzně a teď varuje, že potíže mohou mít představitelé tamní židovské obce, kteří se proti pochodu ohrazují.

"Problém je v tom, že podle toho, co avizují na svých internetových stránkách, se má jednat o náboženské setkání, na které se nevztahuje ohlašovací povinnost na úřadě. Jenže ve chvíli, kdy veřejně zazní třeba politický komentář nebo se objeví transparent s politickým nádechem, musí zasáhnout policie," říká Radim Lisenko, vedoucí odboru veřejných služeb plzeňského obvodu. Jeho odbor pochod pravicových extremistů povolil.

více na ..:. iHNed.cz :.

Rosembaumovi

Před 66 lety jsme vás deportovali do koncetračních táborů, dnes vás jenom rozeženem...
2008-01-9, 12:09:00 • Média 
Pochod ozbrojených neonacistů je "nezrušitelný"
(Andrea Cerqueirová, ta-gita.cz, 8. prosince 2008, 19:29)

Neonacisté chystají další pochod. Tentokrát v Plzni, kam se mají pod záminkou protestu proti omezování svobody slova a shromažďování sjet 19. ledna. Vyzývají dokonce k tomu, aby jejich sympatizanti přišli ozbrojeni. V úterý proti tomuto záměru na tiskové konferenci ve sněmovně protestovali zástupci a zástupkyně občanských sdružení a židovské komunity spolu s poslanci a poslankyněmi napříč politickým spektrem.

..:. více zde :.

2008-01-9, 12:08:00 • Média 
Umění jako zločin, zločin jako umění
(Michael Blail, Britské listy, 8. ledna 2008)

Umělecký aktivismus, radikální umělecká forma balancující na hraně sociálního aktivismu a umělecké tvorby, odsouvá estetickou kvalitu díla do pozadí, neboť primárním posláním uměleckého aktivismu je upozornění na určitý fenomén, autory považovaný za společensky problematický. Diskuse o tom, co je a co není umění, je zde v podstatě bezpředmětná, neboť dílo – v případě diverzní akce skupiny Ztohoven ze dne 17. června 2007 – by mělo vést k diskusi o povaze masových médií a jejich úloze v demokratické společnosti.

více na ..:. Blisty.cz :.

2008-01-8, 22:28:00 • Média 
Prague CastleZtohoven vs. Czech Television
(8th January 2008, 19:23 GMT)

A broadcast of Czech Television (ČT) was attacked by the free subversive group Ztohoven in June 2007. Ztohoven had spotted a weak point in the television system and broadcast a fictitious nuclear explosion over an actual weather report on the Czech regions. Although the group's criticism wasn't aimed at Czech Television in particular, but at media practices in general, the management of ČT (the Czech public television network) reacted angrily and since, uses every opportunity for revenge.
First, in August 2007 during the reading of the news about the police investigation of the group Ztohoven, it used shots of Taliban warriors as illustration. ČT claimed that it happened in error.
If the "manipulation" with terrorists contains an inkling of humour, than the official reaction to the awarding of a major prize by the National Gallery to the group (see below) lacks not just humour, but objectivity or any adequacy at all. It would be more appropriate to speak about an hysterical reaction. The emotive statement of the spokesman of ČT can be compared to such treasures of Czech propaganda as the article by former prime minister Jiří Paroubek refering to the violent police action against the CzechTek festival in 2005, where he denounced battered fans of freetekkno culture as "dangerous and obsessed individuals spreading jaundice and AIDS"; or possibly to the legendary article by Jaroslav Kojzar and Jiří Janouškovec of the communist press from 1983 that unleashed repression aiming at Czechoslovak punk and new wave bands.

..:. více zde :.

2008-01-8, 19:24:00 • English 
Policie by mohla hledat pohřešované přes mobil
(Naďa Adamičková, Marie Königová, Novinky.cz, 7. ledna 2008, 5:06)


Ztratilo se vám dítě cestou ze školy? Pohřešujete babičku? A chcete po policii, aby vám je našla přes jejich mobil? Máte smůlu. Zatím. Policisté v takových případech nemohou u operátorů žádat, aby jim vyhledali, kde se osoba s telefonem zrovna nachází.

…Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) ve svém návrhu nového policejního zákona chce policistům pomoci tím, že by si mohli údaje o uskutečněných hovorech vyžádat při jakémkoli pátrání v rámci svých povinností.

Navíc jim pro takové případy chce umožnit žádat po bankách přehled o použití platební karty či po zdravotnických zařízeních informace o ošetření.

celá zpráva na: ..:. Novinky.cz :.
2008-01-8, 18:18:00 • Média 
Stále otevřenější propojení ODS s krajní pravicí
(Britské listy, 8. ledna 2008)

... Začíná proces zjišťování společných zájmů parlamentní pravice a ultrapravicových radikálních bojůvek. "Byl jsem rád, že jsou tam nějaké výhrady vůči byrokracii v Evropské unii a neutuchajícím množení různých předpisů a regulací," řekl podle médií k petici D.O.S.T. poslanec ODS Juraj Raninec. Brněnský xenofob, zastupitel Petr Paulczyňski měl problémy s rasismem nedávno, kdy si zažil svých pět minut mediální slávy za anticiganistické vtipy a výroky na svém webu. Ultrapravicová neonacionalistka Edelmannová se také nesetkala s předsedou ODS Topolánkem nadarmo. Poslanci ODS Dundáčková, Páralová, Raninec, Ježek, Prosek či Pleva tak stojí v řadě spolu s předsedou Vlastenecké fronty Davidem Macháčkem nebo zakladatelem Národně sociálního bloku Janem Kopalem. Začíná stejný proces, jaký proběhl už před sedmdesáti lety. Historie se vrací. Politická pravice i katolická církev hnědnou. V celé Evropě.

celý článek na: ..:. Blisty.cz :.

2008-01-8, 12:47:00 • Média 
My nic, my muzikanti

Petr Pleva "Text mi poslali lidé z Občanského institutu, což je seriózní instituce. Přečetl jsem si to a souhlasím s tím. Zdá se mi to vyvážené a vůbec ne extrémní," prohlásil člen Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu sněmovny Petr Pleva. V gay komunitě mu nemohou odpustit to, že aktivně vystupoval proti přijetí zákona o registrovaném partnerství.

Politikům ODS dělá společnost extrémní pravice (Deník.cz)

..:. více zde :.

2008-01-8, 12:28:00 • Média 
Czech govt ODS politicians sign petition supported by extremists
(ROMEA/CTK, 8.1.2008, 00:12)


Several Czech senior ruling Civic Democrat (ODS) politicians have signed a petition defending "traditional values" among whose signatories some extreme right-wingers figure, the daily Denik has reported.

The petition calls for the defence of values as the nation, family and the traditional division of roles between men and women.

more: ..:. romea.cz :.

2008-01-8, 11:42:00 • English 
Stejně vás D.O.S.T.anem...
(Antifa.cz, 6. ledna 2008)

Dokážou čeští politici v listopadu protestovat proti neonacistům, zastávat se židů a v prosinci tleskat "polepšenému" rasistovi či podepisovat petice společně s ultrapravičáky a antisemity? Bezpochyby ano.

Nejsou to ani dva měsíce, co jsme byli po delší době svědky veřejného odmítnutí neonacistické provokace širokou veřejností. Zamýšlený pochod Mladých národních demokratů tzv. židovským městem na výročí Křišťálové noci pobouřil řadu lidí různých názorů či politického přesvědčení. Sporný postup pražského magistrátu a následná silná medializace přispěly k tomu, že se proti pochodu vyslovila i řada politiků včetně prezidenta Václava Klause. Mnozí však pochybovali o upřímnosti jejich čerstvého antifašismu a podezírali je, že snaží na protestech jen přiživit a svézt se na příznivé mediální vlně. Ani nás ale tehdy nenapadlo, že důkazy o jejich politické obojakosti se objeví tak brzy.

více na ..:. Antifa.cz :.
2008-01-7, 13:39:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Aféra skupiny Ztohoven v Guardianu
(Britské listy, 6. ledna 2008)

Po mnoha měsících, ne-li letech, se v britském tisku opět objevila zpráva týkající se České republiky. Kate Connolly z Berlína informuje v deníku Guardian, že skupina Ztohoven má být postavena před soud. Charakterizuje ji jako "skupinu radikálních umělců, která vyvolala paniku mezi diváky jedné české televizní stanice tím, že tajně včlenila záběr jaderné exploze do její předpovědi počasí." Autorka uvádí, že šest členů kolektivu Ztohoven, mezi jehož cíle patří "pronikat do veřejného prostoru má být v lednu postaveno před soud. Byli obvinění z šíření "falešných informací". Každý z nich by mohl být odsouzen na tři roky do vězení.

více na ..:. Blisty.cz :.

2008-01-6, 15:15:00 • Média 
Nový zákon o policii má potíže
(ČT24.cz, 5. ledna 2008, 19:00)

CzechTek 2005 Riot Police Už na konci ledna dostane vláda k projednání nový zákon o policii. Má ji reformovat a původně se počítalo i s tím, že zajistí nezávislou inspekci, která by policisty kontrolovala. Předloha, tak jak je zatím napsaná, však s jejím vyčleněním z ministerstva vnitra nepočítá. Opozice i část koalice v tom vidí problém.

Překvapení i zklamaní jsou ze současné verze policejního zákona i někteří koaliční poslanci. Narozdíl od všech předchozích verzí v ní totiž chybí možnost vyčlenění policejní inspekce mimo ministerstvo vnitra. "Když trestnou činnost policistů vyšetřují policisti, dává to možnost určité neobjektivity," říká poslanec Tomáš Kladívko (ODS), místopředseda výboru pro bezpečnost.

celá zpráva a video: ..:. ČT24.cz :.

2008-01-6, 0:50:00 • Média 
Personální propad u policie má zastavit kampaň za 22 miliónů
(Josef Koukal, Novinky.cz, 4. ledna 2008, 4:26)

Odchody policistů koncem roku podle očekávání nabraly na obrátkách. Na přelomu prosince a ledna chybělo české policii do plných stavů 4882 lidí, o polovinu víc než ještě začátkem listopadu. V únoru má proto začít celostátní náborová kampaň, od které si prezidium slibuje zastavení propadu.

více na ..:. Novinky.cz :.

2008-01-5, 21:25:00 • Média 
Soud: Majetek policistů zůstává tajný
(Vojtěch Blažek, Tomáš Němeček, iHNed.cz, 4. ledna 2008)

Vladislav Husák Zákon o střetu zájmů, který měl omezit korupci, je krátký na tisíce policistů. A není to jen názor několika právníků, ale nyní už i soudu. Ten na konci roku rozhodl, že policejní důstojníci nemusejí zveřejňovat svůj majetek.

Proč? Může za to drobná, ale velmi důležitá chyba v jednom z paragrafů zákona. Padá tak původní záměr poslanců, aby bylo vidět do soukromí policistů, kteří se mohou dostat do pokušení vzít úplatek. HN to zjistily, když se obrátily na soud kvůli bývalému policejnímu prezidentovi Vladislavu Husákovi. Ten letos v dubnu odstoupil, ovšem podle zákona nesepsal prohlášení, kolik vydělal, jestli si půjčil a jaké dostal dary. Za to mu měla hrozit pokuta.

více na ..:. iHNed.cz :.

2008-01-5, 13:24:00 • Média 
obrázek DUB TURBULENCE
sobota 5.1.2008


V době kdy v zemích českých vládl samolibý král Václav II Klaus řečený Modrý, v době moci lapků Čunka z Čunku, barbarského Jiřího z Paroubka a neschopného Miroslava z Topolánka, v dobách kdy poctivost a čest se v zemi hledala hůř než planeta podobná Zemi v nejvzdálenějších galaxiích, se za mohutného ryku, sjedou do města pražského, do oblasti jež zve se Holešovicemi Dubový Páni urození z dalekých zemí Franckých, Německých i Českých. Jejich zbroj blyští se vinily až oči přecházejí, jejich pověst je předchází. Kde jejich mocná hudba a poselství se uchytí, třesou se špatní vládcové nejmocnější.Za zvuku mohutného chvění, jež do těla náhle proniká se oni, Dubová Družina náhle zastaví a tábor v klubu Cross rozvinouti nechají. To netuší že lapkové hudební se o táboře brzy dozvědí a ležení do večera obklíčí. Zvěsti o brašnách nabitými dubovými a reggae poklady, s nimiž Dubový Rytíři míří do Svaté Země nesouc je k posvátnému Zionu se šíří jako epidemie.

více na: ..:. crossclub.cz :.

2008-01-4, 21:11:00 • Cross Club 
'Nuclear' TV hackers face trial
(BBC, 4 January 2008, 12:35 GMT)


A group of Czech artists who inserted a nuclear explosion into a national weather broadcast have been told by a prosecutor they could be sent to jail.

more: ..:. news.bbc.co.uk :.Artists spliced fake nuclear blast into TV weather news (Guardian Unlimited, UK)
'Fake Nuclear Bomb' Artists To Be Tried For Scaremongering (Wired News)
Czech artists face jail over hoax nuclear blast on TV (Art Threat Magazine, Canada)
Artists face charges over fake nuclear blast on Czech TV (cbc.ca)
Art hackers face trial for 'nuking' weather report (blogs.usatoday.com)
Ztohoven: Last year awarded, this year jailed? (Aktuálně.cz, Czech Republic)
Mushroom Cloud Pranksters to Stand Trial (Spiegel Online)
Drei Jahre Knast für gefälschten Wetterbericht? (bild.t-online.de)
Участники чешской арт-группы Ztohoven предстали перед судом за организацию телевизионного ядерного взрыва (Новости гуманитарных технологий)
Чешским телехакерам от искусства грозит суд (irtafax.com.ua)
Otra del clima radiactivo (toquedequeda.net)
Atombomb i vädersändning skrämde tittarna (tv4nyheterna.se)
Nucleaire hackers wellicht de gevangenis in (nu.nl)
Ztohoven nagrodzone za fikcyjny wybuch jądrowy (visegrad.blox.pl)
Bíróság előtt a médiahackelő művészek (muvesz-vilag.hu)
Bíróság előtt a médiahackelő cseh művészek (szines.transindex.ro)
Čekijos meno avantiūristams gresia teismas (lrt.lt)
2008-01-4, 20:48:00 • English 
Děsit lidi není umění
(Britské listy, 4. ledna 2008)

Polemika s článkem Jana Paula "Ztohoven" půjdou k soudu, jenomže co vlastně bude souzeno?

Dnes mě velice nadzvedl článek naznačující, že fingování jaderného výbuchu v Krkonoších bylo uměleckým počinem a proto by nemělo být souzeno jako šíření poplašné zprávy, píše Pavla Cholevová.

Co bylo účelem tohoto "umění"? Vyvolat v lidech dojem,že automatický televizní přenos zabírá jaderný výbuch. Událost sice málo pravděpodobná, ale ne vyloučená. Hrozivá, nebezpečná, život ohrožující.

..:. více zde :.

2008-01-4, 19:24:00 • Komentáře / názory 
Není hovno jako hovno, Bohumile

Okresní státní zastupitelství v Trutnově obžalovalo šest členů skupiny s poetickým názvem (to ze mne mluví ještě zážitky ze Silvestra v televizních kanálech) Ztohoven, kteří vložili do krajinných záběrů, vysílaných ČT2, cosi na způsob exploze jaderné pumy. Žaloba zní „šíření poplašné zprávy“. Poplašit někoho mohl ten záběr těžko, vypadal jako ta miniexploze ze závěru filmu Predátor. Přesto si myslím, že „autoři“ si popotahováni být zaslouží – stejně jako např. někdo, kdo se vydělá na nástupišti metra, abych zvolil příměr, který je v souladu s nápaditým jménem skupiny.

Bohumil Doležal

zdroj: ..:. NeviditelnýPes.cz :.

2008-01-4, 18:55:00 • Komentáře / názory 
Ztohoven z hoven ven
(NeviditelnýPes.cz, 3. ledna 2008)

Skupina Ztohoven půjde k soudu za jaderný výbuch v ČT. Jsem připraven – a vyřiďte jim to, prosím, dosvědčit, že jsem "výbuch" v televizi viděl jakožto divák s běžným IQ a okamžitě jsem pochopil, že jde o recesi a hovadinu a bordel v televizi. Pokud se takových svědků najde víc, těžko půjde prokázat, že šlo o veřejné ohrožení. Možná, že by i nějaký právník obdařený zdravým rozumem mohl přispět radou, jak těm milým lidem pomoci ze šlamastyky, z nepříjemností způsobených nedostatkem smyslu pro humor a tupostí hloupé státní mašinérie. Zde na Neviditelném psu jsme pomáhali už v mnoha případech, počínaje anarchisty, když byli odsouzeni za zdemolování billboardu Miroslava Sládka (ano, stalo se!), pomáhali jsme Ivanu Brezinovi, když ho naše soudy odsoudily k peněžnímu postihu v kauze, kdy ho Miloš Zeman pomluvil a v důsledku toho byl vyhozen z práce (ano, stalo se!) a naposledy jsme pomáhali Růžovému panterovi, když ho naše soudy odsoudily k likvidačnímu peněžnímu trestu kvůli zcela subjektivní a ničím nepodložené interpretaci významu jedné věty v tiskové zprávě (ano, stalo se!). Proto navrhuji: vytáhněme Ztohoven z hoven ven a do hoven pošleme ty, kteří je tam chtějí dostat!

Ondřej Neff, vydavatel Neviditelného psa

zdroj: ..:. NeviditelnýPes.cz :.


Janečku, vykuř svý hovno!

Janečku, Krafle, Šticho, policejní vyšetřovatelé, státní zástupci,
Táhněte do hoven!
2008-01-4, 9:44:00 • Komentáře / názory 
"Ztohoven" půjdou k soudu, jenomže co vlastně bude souzeno?
(Jan Paul, Britské listy, 4. ledna 2008)

Český Kocourkov čeká precedens, na lavici obžalovaných usednou umělci, žalovaní za svůj umělecký čin a současně občané tohoto státu, obviněni za údajné šíření poplašné zprávy. Kolik poplašných zpráv už ale u nás bylo šířeno a nikdo za ně neseděl, například za zprávu o přeletu letadla iránské dopravní společnosti nad našim územím, které mělo údajně na palubě radioaktivní materiál a kolik poplašných zpráv je nadále nepřetržitě šířeno reklamou.

více na ..:. Blisty.cz :.

2008-01-4, 9:07:00 • Média 

Embedding disabled by request ..:. youtube.com :.

2008-01-3, 20:48:00 • CzechTek 
Hoax nuke blast seen on TV weather
(The Associated Press, CNN, January 3, 2008)


PRAGUE, Czech Republic (AP) – Members of a Czech art group who hacked into television broadcasting with images of a hoax nuclear explosion were charged and will have to stand trial, a state prosecutor said Thursday.

The six members of the Prague-based Ztohoven group were charged last month with spreading false information and face up to three years in jail if convicted, said Dusan Ondracek, the state prosecutor in the northern town of Trutnov, who is in charge of the case.

more: ..:. CNN.com :.


Artists Face Trial Over Faked Nuke on TV (FOX News)
Czech artists' group to be tried over faked nuclear blast on TV (International Herald Tribune)
Explosive prank could spell fine or even prison for members of artistic group (Radio Prague)
Artists charged over fake atomic bomb blast (Prague Daily Monitor)
Художники могут получить за ядерный гриб до трех лет тюрьмы (Inform Agency Nohchi.Vu)
Artyści z Czech oskarżeni o "nuklearny" atak na telewizję(cia.bzzz.net)
2008-01-3, 20:00:00 • English 
Dnes je to přesně 85 let od smrti Jaroslava Haška. Zakladatele Strany mírného pokroku v mezích zákona a autora nesmrtelného Dobrého vojáka Švejka...

..:. více zde :.

2008-01-3, 15:20:00 • Retro 
Zapomeňte na soukromí

Povinná kontrola věku pro australský internet (CDR.cz)
V německých antikvariátech se středověk prolnul s érou internetu (Digiweb.cz).
USA, Británie, Rusko, Čína, Singapur a Malajsko nejvíce porušují soukromí občanů (Blisty.cz/ Privacy International)

obrázek
2008-01-3, 10:35:00 • Média 
Státní zastupitelství obžalovalo 6 členů skupiny Ztohoven
(ČTK, ČeskeNoviny.cz, 2. ledna 2008, 15:22)


Hradec Králové – Okresní státní zastupitelství v Trutnově podalo k trutnovskému soudu obžalobu šesti členů umělecké skupiny Ztohoven, kteří se měli dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy. Řekl to státní zástupce Dušan Ondráček. Skupina se v polovině června loňského roku nabourala do vysílání České televize a v pořadu ČT2 Panorama odvysílala simulovaný výbuch atomové bomby.

"V případě prokázání viny hrozí všem obžalovaným až tři roky vězení, hlavní líčení v případu nebylo dosud nařízeno, očekávám to přibližně do měsíce," řekl Ondráček. Policie obvinila celkem sedm členů skupiny, jeden z nich však pobýval dlouhodobě v zahraničí a státní zástupce proto jeho případ vyloučil do samostatného řízení a obžalobu podá později.

celá zpráva: ..:. ceskenoviny.cz :.

2008-01-2, 16:21:25 • Média 
Ztohoven obžalováni, Knížák pude sedět

reportáž České televize ve zprávách ve 12:00

(17. minuta 17. vteřina) zde: ..:. ČT24.cz :.


2008-01-2, 14:02:00 • Média 
Vážení spoluobčané,

úvodem mi dovolte vyjádřit uspokojení nad příznivým vývojem naší ekonomiky, který nám, do jisté míry, umožnil poslat dospívající dceru na studijní pobyt do Spojených států.
Závěrem mi dovolte projev ukončit a jít radši dopsat dceři novoroční dopis, protože mám zatím jen kus: „…tady skvělý, platy rostou, všechno už můžeš mít fakt HNED a splacení vychází většinou ještě za života, vánoční nákupy rekordní, před Metropolí stály džípy i na invalidech, ale poldové to nechali být, to víš, o Vánocích jsme si tak nějak blíž.


Už léta je tu strašně populární taková společenská hra,eLPíčka‘: někdo na někoho něco řekne, ten musí říct, že jsou to,Lži a Polopravdy‘ (tzv. snůška), a hned musí říct něco na toho prvního a takhle se to vzájemn,elpíčkama‘ mydlí pořád dokolečka, na pravidla dohlíží justice a policie, ale ta o tom nesmí říct víc, než že to už odložila.

Na jednoho chudáka politika třeba řekli, že prý označil Romy za černou,ludru‘ – a on hned, že je to jen snůška elpíček, protože on přece mluvil o problémech s vydrami (latinsky,lutra,Právník a biolog v jednom!‘), takže to policie odložila a soudy mají díkybohu čas na důležitější věci: drobné krádeže, vypalování či kouření trávy a tak.

celý projev na: ..:. Lidovky.cz :.

2008-01-2, 10:06:00 • Komentáře / názory 


2008-01-1, 13:00:00 • Alternativní kultura 


2008-01-1, 9:23:00 • Inspired by...