[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Denn die "Schmiererei" stammte von dem berühmten Künstler Banksy. Haben Sie vielleicht auch einen Schatz an der Hauswand?

..:. BZ-Berlin.de :. via ..:. just.blogsport.de :.


..:. více zde :.

2008-02-29, 16:37:00 • Alternativní kultura 
Neonacisté ano, občané nikoliv?
(Přemysl Rosůlek, Mladá fronta DNES – plzeňský kraj, 29. února 2008)


PLZEŇANÉ O POCHODU EXTREMISTŮ

Zítra se v Plzni na druhý pokus uskuteční plánovaný pochod krajních nacionalistů. Akce chystané jejich odpůrci na tento den nebyly povoleny. Své názory k tomuto tématu vyjadřují obyvatelé města a osobnosti veřejného života.

..:. více zde :.

2008-02-29, 14:53:00 • Komentáře / názory 
Do Plzně míří stovky neonacistů
(ČTK, Lidovky.cz, 29. února 2008, 11:18)


Na sobotní pochod neonacistů Plzní přijede podle odhadů policie 300 až 400 příznivců radikální pravice. Mezi stovkami extremistů z celých Čech mohou být také lidé ze Slovenska, Němci pravděpodobně nepřijedou, sdělila západočeská policie.

Anarchistů, kteří se prý i přes zákaz sejdou před Velkou synagogou, budou asi desítky. Spolu s nimi tam zřejmě budou další, kteří přijdou podpořit výzvy občanských iniciativ k vyjádření odporu proti pochodu.

Okolí Velké synagogy je podle policistů místem, kde hrozí reálný konflikt mezi těmito skupinami. Jakékoli shromáždění je zde proto zakázané, a proto může policie proti občanům zakročit."Budeme reagovat podle konkrétní situace. Na místě budou zástupci městského obvodu, kteří lidi vyzvou, aby se rozešli," uvedl policista a velitel zásahu Jaromír Kníže. Policisté mohou lidi lustrovat, předat úřadům pro spáchání přestupku.

celá zpráva na: ..:. Lidovky.cz :.

Související:

Velitel zásahu proti Czechteku má na starost neonacistickou demonstraci v Plzni
Tachovský Kníže Jaromír by si zase rád bouchnul
Policie varuje, že za plzeňským protestem proti neonacistům jsou technaři
2008-02-29, 14:14:00 • Média 
Opět Plzeň aneb Jak se do lesa volá…
(Antifa.cz, 28. února 2008)


Tuto sobotu (1.3.) se chystá do Plzně další pokus o "pochod proti slova", který původně nahlásil na 19. ledna Václav Bureš a který mu byl plzeňským primátorem zakázán. Minule i přes prohlašování, že se akce bude konat i přes zákaz, své shromáždění nakonec odvolal a vydal se raději večer na koncert svých kamarádů do Klatov. Mediální prostor tak přenechal mladým a bezesporu talentovaným komikům české nazi scény.


V sobotu 23.2. se sešli neonacisté z Plzně a okolí , aby probrali otázku založení místní organizace "Autonomní Nacionalisté Západ" po vzoru svých asociálních kamarádů z Kladna a severních Čech, kteří nemohou chybět u žádné veřejné manifestaci nacionálně socialistické ideologie. Jejich sraz se konal, tak jak je u nich často zvykem, v jedné z nonstop heren na plzeňském předměstí. Novopečení aktivisté "Autonomních Nacionalistů Západ" se ale stali při své zakládající schůzi terčem útoku místních antifašistů. Většina z jedenácti přítomných neonacistů skončila na ošetření. Ostatní, kteří měli to štěstí a odešli včas, mohou počítat s pokračujícím zájmem antifašistů, který bude úměrný jejich veřejným aktivitám. Náckové z plzeňské Doubravky dnes mohou, kromě vylepování výhružných plakátů "antifašismus znamená smrt", spíše přemýšlet, nakolik mají jejich výhružky opačný efekt, než si tak vroucně přejí. Kalašnikovy z plakátu jim totiž zatím moc nepomáhají.

více na: ..:. Antifa.cz :.
2008-02-28, 18:14:00 • Protestní akce 
Další člen ODS je napojen na neonacisty
(Martin Eckstein, Josef Bouška, Týden.cz, 28. února 2008, 6:00)


Podruhé v krátké době se provalilo, že v řadách ODS působí člověk blízký neonacistické scéně. O spojení Štěpána Sládka, který stranu zastupuje v magistrátní komisi města Plzně, s ultrapravicovými radikály svědčí fotografie a další materiály, které má TÝDEN.CZ k dispozici.

více na: ..:. Týden.cz :.

2008-02-28, 7:42:00 • Média 
ČSSD chce vymezit podmínky pro konání technoparty v Praze
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 27. února 2008, 16:05)


Praha – Pražská ČSSD chce vyhláškou omezit případná pořádání technoparty v metropoli. Předpis by organizátorům ukládal řadu povinností. Pokud by je nesplnili, mohla by proti takovým akcím zasáhnout policie, řekla dnes zastupitelka za ČSSD Hana Halová.

"Vyhláška nemůže zabránit konání spontánně uskutečněných akcí typu technoparty, posiluje však ochranu veřejného pořádku. Poskytuje orgánům veřejné správy legální důvody k možnému zásahu," uvedla Halová.

Podle návrhu by technoparty byla akcí s účastí nejméně sta lidí, která by trvala déle než šest hodin a mohla by obtěžovat okolí například hlukem, vibracemi a světlem. Ačkoli technoparty většinou žádné pořadatele nemají, podle návrhu předpisu by být museli. Měli by povinnost akci ohlásit měsíc předem a sdělit místo a termín konání.

Pořadatelé by museli dále uvést třeba to, jak bude zajištěno sociální zázemí, parkování a následný úklid prostranství. Museli by také předložit souhlas vlastníka pozemku s konáním akce.

Halová uvedla, že návrh předloží na čtvrtečním zasedáním zastupitelů v interpelacích. Vedení metropole se tak bude muset návrhem zabývat a odpovědět.

zdroj: ..:. ČeskéNoviny.cz :.

obrázek

Už žádné technopárty, děti. Přiďte k nám na dechovku. (Hana Halová s Václavem Kočkou na pražském Výstavišti.)
2008-02-27, 17:37:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Židé se při pochodu zamknou v Synagoze
(Dana Veselá, Deník.cz, 26. února 2008, 20:40)


Plzeň – Krajský soud v Plzni zamítl žalobu Židovské obce Plzeň podanou proti zákazu svého shromáždění 1. března před Velkou synagogou. Prostřednictvím advokáta Jaroslava Svejkovského žalovali Židé třetí městský obvod, který jim shromáždění v den nahlášeného pochodu radikálů centrem města zakázal.


Před Velkou synagogou je nahlášeno ještě shromáždění svolané plzeňským fotografem Radovanem Koderou. Ten uvedl, že před synagogou přijdou lidé 1. března vyjádřit svůj protest proti pochodu neonacistů.

„Akce nebude nikým oficiálně oznámená, svolávaná ani organizovaná. Každý tam bude sám za sebe a na svou vlastní odpovědnost,“ potvrdil Kodera s tím, že zástupci policie i magistrátu byli na tuto skutečnost upozorněni. Postoj třetího městského obvodu vůči Židovské obci označil za šikanu, kterou Krajský soud v Plzni potvrdil.

celá zpráva na: ..:. Deník.cz :.


obrázek
2008-02-27, 9:51:00 • Protestní akce 
Neonacisté hajlovali v baru
(Antonín Pelíšek, Mladá fronta DNES – jižní Čechy, 26. února 2008)


Po koncertě skinheadských kapel v Budějovicích zmlátili tři muži z Brna ochranku

České Budějovice – Byl to koncert skinheadských kapel podle všech pravidel. Hlídali ho policisté. Přesto měl krvavé dozvuky. V neděli časně ráno zmlátili tři účastníci koncertu v českobudějovickém baru Mariner ochranku a hajlovali u juke boxu.

..:. více zde :.

2008-02-27, 8:27:00 • Média 
Nemyslete, ale jednejte!
(Irina Kellyová, Týdeník A2, 26. února 2008)

Genderová svoboda uvnitř nepolitické subkultury?


Freetekno komunita se z podstaty vzpírá každé politizaci svých aktivit a dnes už vlastně není úplně jasné ani to, zda si stále plně zaslouží svůj přívlastek „free“. Proto se pokus o vymezení genderových rolí i stereotypů uvnitř ní nutně jeví jako nesmyslný až směšný. Skutečnost ale ukazuje, že je v tomto směru v mnoha ohledech svobodnější, než by se u programově NEpolitické (nikoliv apolitické) subkultury dalo očekávat.

Zatímco v rámci většiny alternativních subkultur existují ženské proudy (punk, oi, hippies, ale i hip hop), jež poukazují na nerovnoprávné postavení žen obecně ve společnosti, ale i konkrétně uvnitř vlastní komunity, tak živelné a myšlenkově nepoddajné tekno nic takového nezná.

pokračování na: ..:. TýdeníkA2.cz :.

2008-02-26, 23:43:00 • Alternativní kultura 
Anarchisté hledají smysl své existence
(David Klimeš, Parlamentní zpravodaj únor 2008)


Mají být proti globalizaci? Nebo proti neonacistům? Nebo snad proti všem autoritářským režimům? Či snad vše dohromady? A jaké si vyberou metody – násilí nebo pokojný protest? Na tyto otázky se nyní pokouší najít odpověď česká anarchistická obec.

Při listopadové nepovolené demonstraci neonacistů v Praze si anarchisté vybrali násilí. Proti čtyřem stovkám holých lebek se postavila asi tisícovka anarchistických a levicových radikálů. Občas zmlátili osamoceného pravičáka, občas policistu. V podvečer na pražském Jungmannově náměstí to odnesli jen policisté, na které začaly pršet dlažební kostky. Tito násilníci musí mít jistě radost ze svých druhů v Aténách, kteří se na konci ledna dostali na titulní stránky novin, když házeli Molotovovy koktejly na centrálu socialistické stran Pasok.

více na: ..:. mimochodem.info :.

2008-02-26, 17:40:00 • Komentáře / názory 
V Evropském parlamentu probíhá výstava o využití marihuany
(ČT24.cz, 25. února 2008, 17:57)


Brusel – Na vášnivé diskuze jsou chodby bruselského parlamentu zvyklé. Teď ale poslanci místo energetické politiky nebo imigračních zákonech debatují o marihuaně. V prostorách Evropského parlamentu totiž probíhá výstava, která se snaží konopí předvést v lepším světle – jako běžnou průmyslovou surovinu.

Za její organizací stojí italský liberál Marco Cappato, který bojuje za legalizaci marihuany nejen v europarlamentu – ve Velké Británii byl dokonce zatčen. "Je to rostlina využitelná v průmyslu i medicíně. Ale protože je na seznamu lehkých drog, na všechno kolem se vztahuje cenzura. To prospívá jen organizovanému zločinu," zlobí se Cappato.

více na: ..:. ČT24.cz :.

2008-02-26, 17:16:00 • Drogy 


další návrhy zde:
Vyberte nejvtipnější návrh vzhledu policejních vozů (iDNES.cz)

2008-02-26, 10:15:00 • Z vesela ;) 
Vláda schválila zákon o policii, mění podobu inspekce
(ČTK, ČeskáMédia.cz, 25. února 2008, 14:21)


Vláda dne schválila dlouho očekávaný návrh nového zákona o policii. Norma mění podobu Inspekce ministra vnitra, která kontroluje a vyšetřuje přestupky policistů. Podle kabinetu by měla šéfa inspekce v budoucnu jmenovat vláda a na její činnost dohlížet zvláštní pětičlenná sněmovní komise. Až dosud bylo jmenování vedení inspekce výlučně v rukách ministra. Zákon také inspekci dává nové pravomoci. Její pracovníci můžou policisty vystavovat zkoušce, tedy například předstírat snahu je uplatit. Do konce roku by pak měl ministr vnitra Ivan Langer (ODS) předložit návrh zákona o generální inspekci bezpečnostních sborů. Ten by se měl vztahovat nejen na policisty, ale i na ostrahu ve věznicích a celníky. Byla by podřízena vládě.

Na začátku února přitom legislativní rada vlády doporučila ministerstvu současnou formu Inspekce ministra vnitra zachovat. Podle šéfa legislativní rady Cyrila Svobody (KDU-ČSL) totiž není návrh promyšlený, protože poslanci nemají dostatečné bezpečnostní prověrky k tomu, aby mohli práci inspekce kontrolovat. Ministr chce ale zřejmě reagovat na dlouhodobou kritiku této kontrolní složky, kdy některým politikům především vadí princip kontroly policistů policisty. Jednou z dříve uvažovaných variant změny bylo převedení inspekce pod ministerstvo spravedlnosti, proti tomu se však postavil ministr Jiří Pospíšil (ODS).

celá zpráva na: ..:. ČeskáMédia.cz :.
2008-02-25, 15:32:00 • Média 
obrázek Richterova nákupní galerie
(Magdalena Platzová, Respekt.cz, 25. února 2008, 7:22)


Všichni říkali, že je něco špatně a skutečně: nesešel se ani měsíc s měsícem a grantový systém, který vloni slavně reformoval pražský radní pro kulturu Milan Richter (ODS) se rozpadá. Desítky neziskových organizací, které jsou na grantech závislé, zůstanou teď viset v nejistotě ještě mnohem déle, než se původně plánovalo, konec je vlastně v nedohlednu. Galerie, soubory a divadla, jako například Archa, která od konce minulého roku žije z půjček, se mají na co těšit: reformátor Richter se totiž znovu chystá do akce. Ještě v lednu tvrdil, že veškerou zodpovědnost předal odborníkům, ale teď smetl jejich rozhodnutí ze stolu: „Přesouvají peníze k některým zájmovým skupinám.“ Které skupiny to asi jsou? Musí být vlivné, vždyť dohnali k bankrotu i Janka Ledeckého: „souboj s levičáckejma intelektuálama se nedá vyhrát!“ Levičáci a jejich pseudoumění člověku jen kazí náladu, škoda, že je nejde někam zahnat, jako ty páchnoucí bezdomovce. Richterova představa Prahy je rozhodně jiná.

více na: ..:. Respekt.cz :.

2008-02-25, 11:30:00 • Komentáře / názory 
Skupina skinů napadla v Praze čínské bistro
(Magda Hettnerová, Ivana Svobodová, iDNES.cz, 25. února 2008, 6:58)

Páteční večer měl být pro trojici zaměstnanců čínského bistra na náměstí Bratří Synků v Praze 4 stejný jako každý jiný. Chystali se odejít, blížila se půlnoc, když výlohou prolétl z ulice půllitr. A za ním kámen. A pak ještě jeden. Čínskou restauraci v Praze-Nuslích napadla skupina asi třiceti skinů.

...

Neonacisté se v posledních letech snažili vypadat na veřejnosti spořádaně a disciplinovaně. A k násilí se uchýlili spíš proti svým odpůrcům z opačného tábora. "Letos byly útoky jen na koncertech punkových skupin nebo technařů," říká Cakl.

celá zpráva na ..:. iDNES.cz :.

2008-02-25, 9:46:00 • Média 
Projekt elektronického státu ohrozí soukromí Čechů
(Petr Holub, Aktuálně.cz, 25. února 2008, 8:48)


Praha – Zákon o eGovernmentu může posílit státní kontrolu nad občany. Vláda jeho návrh projedná v pondělí.

Elektronizace veřejné správy má především umožnit, aby občané nemuseli obíhat úřady a mohli vyřizovat své záležitosti pomocí internetu a mobilu.

Pokud ovšem zákon projde v navržené podobě, pak umožní ještě něco jiného: Každý státní úředník bude mít on-line k dispozici všechna důležitá data o všech občanech.

více na: ..:. Aktuálně.cz :.
2008-02-25, 9:00:00 • Média 
Rozbrat squat alarm -Communique from 21/02/2008
(Rozbrat.org, 21. února 2008)


Here are the news about our situation for all those who are interested in defending Poznan's Rozbrat squat. There's a legal trial going on in court against the owner of the ground that used to belong to Darex company and is the biggest part of Rozbrat squat. One of the creditors of that comapny is a bank situated near Warsaw. Darex company took a loan of 218,000 zlotys (about 62,000 euro) and today this loan is equal 372,000 zlotys (about 100,000 euro) together with the interest. It is possible that there are more creditors of Darex. Of course the amount of money after selling the ground will be higher than that. The decision about the evaluated price of the ground will be taken by court until the 22nd of February 2008. MOST PROBABLY IN THE MIDDLE OF MARCH THE AUCTION WILL TAKE PLACE. We ask you all to mobilize around that time because we're planning a DEMONSTRATION! We count on you! Look for the following communiques from us at www.rozbrat.org


2008-02-24, 19:14:00 • Squatting 

Cop Watch: These Streets Are Watching


..:. více zde :.

2008-02-24, 15:42:00 • Video a filmy 
Neonacisti zaútočili na čínské bistro
(Jiří Borovec, Michal Kratochvíl, Televizní noviny, 23. února 2008, 19:30)


Třicet neonacistů zadržela v pátek večer policie v centru Prahy. Většinou mladí lidé totiž zaútočili na čínské bistro. Celá skupinka se pak vydala na pochod do další pražské ulice. Tam už na ně ale čekalo několik desítek policistů.

Kameny létající vzduchem a řinčení skla. Cílem útoku se stalo na Náměstí bratří Synků v pražských Nuslích čínské bistro. Partička mladých lidí zaútočila na bistro pár minut po půlnoci.

celá zpráva a video: ..:. Nova.cz :.

Zajímavá informace se objevila v diskuzi pod zprávou TV Nova:

"K incidentu na Synkaci mozna nemuselo ani dojit,kdyby asi kolem 22h dva upozornrni "strazci poradku a zakona" pobliz Vrsovickeho nadrazi,kteri cekali na sanitku,vzali vazne skupinku asi 5kluku ve veku 17-19let,hiphoperu,mezi nimiz byl i muj syn,kteri jim oznamili,ze je honi,slovne a fyzicky napada skupina asi 20 nacku od Sport baru v Sezimove ul. pobliz nuselske radnice.Kluci se nechteli prat,nebyli na rozdil od nacku ozbrojeni,ale druha skupina zrejme po nicem jinem netouzila,takze po nezajmu policistu kluci nastoupili do tramvaje,kde je nackove opet atakovali,opet bez zajmu kohokoli.Je problem "brat vazne"jakekoli extremisty,ale v pripade neonacistu by to nebylo od veci.Nemuselo by dojit ke skodam na majetku,zdravi a nepodporovala by se laxnost tzv.beznych obcanu."
myslím,že policajtům se nechtělo makat...
2008-02-24, 11:19:00 • Média 
Policie před konferencí amerických republikánů
objednává elektrošokové zbraně

(akt-info.wgz.cz, 22. února 2008, 7:09)


Městská policie St. Paula v americkém státě Minnesota objednala „Tasery“ (zbraně vyvolávající krátké elektrošoky) na nadcházející celonárodní konferenci Republikánské strany. Všech 370 policejních důstojníků má do svého vybavení obdržet „Tasery“ krátce před touto konferencí, která se bude konat na počátku září. „Tasery“ zůstávají v užívání, ačkoli za posledních deset let způsobily nemálo úmrtí. Novináři a organizace na ochranu lidských práv se bedlivě o policejní opatření při demonstracích proti sjezdu republikánů zajímají, protože při posledním republikánském kongresu v New Yorku, před prezidentskými volbami v roce 2004, došlo ke stovkám případů zatýkání, které bylo soudem určeno za nesprávné. Tím došlo k významným obviněním ze zneužití policejní pravomoci.

další zprávy na: ..:. akt-info.wgz.cz:.

Souvisejcí:

Britská policie dostala povolení používat elektrické zbraně i na děti (tuma.blog.respekt.cz)
Taser: humánní zbraň nebo smrtící nástroj? (Lidovky.cz)
Česká policie má novou zbraň – elektrický paralyzér Taser

2008-02-23, 13:33:00 • Média 
Hledají páku na extremisty
(Jaroslav Nedvěd, Mladá fronta DNES – plzeňský kraj, 22. února 2008)


MĚSTO VERSUS RADIKÁLOVÉ

Jak zabránit opakování pochodů neonacistů? Plzeňský primátor navrhuje změnit zákon, který by městům prodloužil lhůtu na vyjádření k chystané akci a umožnil ji zakázat do pěti dnů před jejím konáním. S touto myšlenkou souhlasí i opozice

Plzeň – Přísnější podmínky pro povolování akcí extremistů a víc možností je zakázat chce prosadit primátor Plzně Pavel Rödl. Ten proto přichází s návrhem novely zákona o shromažďování, který v příštím týdnu předloží zastupitelům Plzně. V případě jejich souhlasu se chce primátor obrátit na zákonodárce a zástupce krajů, aby úpravu zákona pomohli prosadit v parlamentu.

Hlavním impulsem pro změnu zákona se letos stal mimořádný rozruch kolem plánovaného pochodu neonacistů Plzní. Úřad centrální městské části akci původně ohlášenou na 19. ledna nezakázal. Později vydal zákaz až primátor Plzně Pavel Rödl. Akce se sice neuskutečnila, ale organizátor pochodu se odvolal k soudu a ten primátorův zákaz zrušil a umožnil pochod uspořádat 1. března.

Podobný návrh na zpřísnění shromažďovacího zákona připravuje Židovská obec v Plzni.

Lhůta místo tří dnů deset

V návrhu novely zákona se doba, do které má úřad o povolení akce rozhodnout, prodlužuje ze tří dnů na deset. „Pokud je totiž nyní akce ohlášena v pátek, úředník má minimu času si situaci prověřit,“ argumentuje Pavel Rödl.

Změna zákona má rovněž umožnit ohlášenou akci zakázat do pěti dnů před jejím konáním. „To je podle mne nejdůležitější. Úřady by pak mohly lépe zakročit v případech, kdy se ukáže, že to, co je svoláno bude zřejmě vypadat zcela jinak, než jak to bylo nahlášeno,“ uvedl primátor.

Návrh novely zákona také počítá s rozšířením možností problematickou akci zakázat „je-li to nezbytné pro ochranu práv a svobod druhých, ochranu veřejného pořádku, zdraví, mravnosti nebo majetku.“ Předseda kontrolního výboru zastupitelů Plzně Milan Chovanec z opoziční ČSSD se domnívá, že sociální demokraté návrh primátora podpoří. „Myslím, že obec by měla mít právo na svém území nepřipustit shromáždění, které jde proti jejím zájmům. Ale přísnější zákon samozřejmě nesmí být zneužitelný například proti politickým odpůrcům,“ sdělil Milan Chovanec. Ten se domnívá, že by se mohl změnit statut města Plzně tak, aby se akcemi celoměstského dopadu zabýval magistrát a nejen úřady jednotlivých městských částí jako nyní. Primátor připustil, že by se statut města v takovém duchu změnit mohl.

Předsedkyně Židovské obce v Plzni Eva Štixová uvedla, že její organizace chce také pravidla pro akce extremistů zpřísnit. „Myslíme si, že je to nezbytné. Připravujeme svůj návrh, s primátorem se ještě chceme dohodnout,“ sdělila Eva Štixová
2008-02-23, 12:02:00 • Média 
Policie posílá do ulic zelenáče s pistolí
(Martin Eckstein, Týden.cz, 22. února 2008, 11:20)


Policii v poslední době trápí nelichotivý trend. Její příslušníci stále častěji vytahují při řešení případů na lidi služební zbraně. Poslední událost v Cerhenicích naznačila možné příčiny – policie v honbě za plnými stavy snižuje kritéria pro přijetí a zkracuje dobu povinného výcviku. Kritickým situacím tak stále častěji čelí nezkušení policisté.

více na: ..:. Týden.cz :.

2008-02-22, 16:56:00 • Média 
Geordie cops arrest two for Wi-Fi squatting
(John Oates, The Register, 21st February 2008 12:04 GMT)


Two men have been arrested for "dishonestly obtaining a communications service" after they used a householder's wireless network to check their emails.

The offence happened on Sunday in Tweedmouth, south of Berwick-upon-Tweed.

more: ..:. theregister.co.uk :.

2008-02-22, 11:08:00 • English 
Revizoři chtějí zabavovat věci
(Martin Kšťál, Lidovky.cz, 21. února 2008, 20:39)


Radnice v Ústí nad Labem má kontroverzní plán, jak si došlápnout na černé pasažéry. Radní chtějí umožnit revizorům, aby za asistence policie zabavovali cestujícím bez platné jízdenky jejich cennosti. A to přímo ve vozech MHD.

Pokud by tedy černého pasažéra bez dostatečné finanční hotovosti na zaplacení pokuty dopadl revizor, mohl by cestující přijít třeba o mobilní telefon, hodinky či šperky.

zdroj více na: ..:. Lidovky.cz :.

2008-02-22, 8:48:00 • Média videoreportáž na: ..:. Aktuálně.cz :.

2008-02-22, 0:47:00 • Protestní akce 
Špioni z hotelu Savoy
(Jaroslav Spurný, Lidovky.cz, 21. února 2008)

Příběh o nahrání a zveřejnění dévédéčka o schůzce Šloufa s Weiglem by neměl být zapomenut

Opravdu to děsí, s jakou lehkostí tuzemští politici, ale i veřejnost zapomínají na skandály, kterým jen pár dnů předtím dávali nálepky jako „největší“, „nejhorší“ či „tragický“. Špionský příběh záznamu schůzky jedné z nejtemnějších existencí české politiky Miroslava Šloufa s prezidentským kancléřem Jiřím Weiglem v hotelu Savoy pomalu mizí z naší paměti. Je opravdu nepochopitelné, jak v Česku dokážeme velkoryse přecházet důkazy svědčící o ataku na lidská práva a zneužívání tajných služeb ve prospěch mocenských bojů.

více na: ..:. Lidovky.cz :.

2008-02-21, 18:18:00 • Média 
Oko za oko a zub za zub
(Petr Wagner, Britské listy, 20. února 2008)

Ve svém věku již miluji tradice. Čím starší tím lepší. Máš špatnou váhu a šidíš? Šup s tebou do koše a do Vltavy. Však si to rozmyslíš. Ukradl si chleba? Hybaj na galeje nebo možná v dnešní době globalizace useknout ruku. Nebo radši obě. Však krást se dá oběma.

Nezaplatil si na benzínce? Zastřelit a všechny, co byli s tebou.

Ukradl si něco v Cerhenicích? Prostřelit hlavu. Nehlasuješ správně? Bručet! Naše armáda má tuším asi dvacet pět tisíc vojáků. Naše policie asi čtyřicet pět tisíc. Bez městské, soudní a vězeňské. A každý je ozbrojen. A evidentně dobře vycvičen. Pro případ, že byste nosili neprůstřelnou vestu se totiž střílí do hlavy.

Naše policie to ví. Přeložený a panem ministrem aplikovaný nápis "sloužit a chránit" v těchto souvislostech vynikne opravdu velmi výrazně.

zdroj: ..:. Blisty.cz :.
2008-02-21, 17:56:00 • Komentáře / názory 
Policista týral ženu a dceru. Dostal podmínku
(Pavel Mokrý, Deník.cz, 21. února 2008, 15:21)

Brno – Brněnský krajský soud vyměřil dvouletý podmíněný trest policistovi Kamilu Tintěrovi, který se stal loni prvním násilníkem, kterého policie vykázala kvůli domácímu násilí z domu.

více na: ..:. Deník.cz :.

2008-02-21, 16:59:00 • Média 
Američané sestřelili satelit ohrožující Zemi
(ČTK,Novinky.cz, 21. února 2008, 7:01)


Spojené státy zlikvidovaly nebezpečný špionážní satelit, který se vymknul kontrole a mířil k Zemi. Zásah se podařil na první pokus, uvedl ve čtvrtek Pentagon. Splašené těleso sestřelila raketa odpálená z vojenské lodi v severním Pacifiku poblíž Havaje.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2008-02-21, 8:12:00 • Média 
DNES: Kam spadnou trosky amerického satelitu?
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 20. února 2008)

Jak jsme psali už letos v lednu, jeden z nejnovějších amerických špionážních satelitů, vyrobený firmou Lockheed Martin a na oběžnou dráhu vynesený 14. prosince 2006 raketou Delta 2, se prý vymkl kontrole řídícího střediska a neovladatelný se pohybuje na oběžné dráze. Hranice nízké orbity a tudíž i gravitace by měl dosáhnout začátkem března. Trosky ovšem mohou spadnout kamkoliv. Američané se proto rozhodli, že ho sestřelí antiraketou SM-3, která bude vypálená z křižníku třídy Ticonderoga USS Lake Erie, torpédoborci USS Decatur nebo torpédoborci USS Russell, neboť plný kontejner s jedovatým hydrazinem by mohl zamořit životní prostředí. Polská vláda uvádí vojsko do stavu pohotovosti a zřizuje krizový štáb. Polský ministr obrany včera přikázal armádě založit krizovou akční skupinu, která musí být v jakékoliv chvíli připravená na vykonání úkolu – najít trosky americké družice, která možná spadne na území Polska. Mluvčí polského generálního štábu řekl, že ministerstvo obrany přikázalo armádě zvýšenou ostražitost, i když možnost pádu amerického satelitu na polské území není velká. Tolik oficiální informace z Polska. V českých médiích o polské mobilizaci ani slovo.

více na: ..:. Blisty.cz :.

a také zde:

Zítra těsně po půlnoci bude satelit přímo nad Prahou
Paranoidní vize dle čtenáře, realita dle autora

2008-02-21, 8:10:00 • Média 


via ..:. ostblog.berlinpiraten.de :.

2008-02-20, 14:26:00 • Alternativní kultura 
Městskému okruhu má padnout za oběť tisíc stromů. Sdružení tvrdí: řízení je nezákonné.
(Arnika/Econnect, 20. února 2008)


Po nečekaném příjezdu bagrů do Stromovky a šokujícím plánu na výstavbu silnice napříč Letenskými sady čeká Pražany další nemilé překvapení. Stejně jako dva první případy souvisí s výstavbou Městského okruhu. V Praze 6 má kvůli tunelům pro automobily padnout téměř tisíc stromů a bezmála čtyřicet tisíc metrů čtverečních keřových porostů. Podle Ateliéru pro životní prostředí, Arniky a sdružení EKO Břevnov je správní řízení o kácení dřevin nezákonné. Chybí také návrh náhradní výsadby, která by škody plnohodnotně nahradila.

Dnes již není pochyb o tom, že Městský okruh je příkladem devastující stavby účelově budované salámovou metodou,“ říká Aleš Ohrablo ze sdružení EKO Břevnov. „Podle slibů magistrátu mělo jít o podzemní stavbu, která nebude mít žádný negativní vliv na ulice a parky, a která odvede všechna auta z města pod zem. Dnes vidíme, jak falešné tyto sliby byly. Hrozí zničení Letenských sadů provizorní silnicí, plánuje se kácení tisíce stromů, a to je stavba teprve na samotném počátku.“

Kvůli hloubení Městského okruhu a zařízení staveniště má padnout bezmála tisíc stromů na území Prahy 6. Vykáceny mají být stromy na Prašném mostě, zeleň u vojenských hřbitovů pod Pohořelcem, zelený pás ve Svatovítské ulici a stromy ve Střešovicích. Správní řízení o kácení právě projednává odbor životního prostředí Prahy 6.

více na: ..:. zpravodajstvi.ecn.cz :.
2008-02-20, 12:44:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Pražský Hyde Park bude asi jinde, město chce změnit i zákon
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 19. února 2008, 15:30)


Praha – Palackého náměstí v Praze 2 už s největší pravděpodobností nebude místem, na kterém je možné pořádat shromáždění bez oznámení. Magistrát chce také v souvislosti s demonstracemi extremistů navrhnout změnu shromažďovacího zákona. Primátorův náměstek Rudolf Blažek (ODS) po dnešním jednání městské rady novinářům řekl, že norma ze začátku 90. let je velmi liberální. Problém je hlavně v třídenní lhůtě, v níž úřady musí rozhodnout o zákazu akce.

více na: ..:. ČeskéNoviny.cz :.

2008-02-20, 9:34:00 • Média 

StoneHenge 1984
StoneHenge Free Festival 1983

2008-02-19, 22:36:00 • Retro thx g.

2008-02-19, 18:33:00 • Retro 
MALOVACÍ SESSION NA NÁPLAVCE – TOYBOX, FOPA CREW, PUKPUK a MARIA

Náplavka ReDesign

..:. více zde :.

2008-02-19, 17:15:00 • Alternativní kultura 
obrázek Dvě třetiny Čechů volají po vládě silné ruky
(Právo, Novinky.cz, 19. února 2008, 13:34)


Zastánců autoritativního vedení státu přibývá. Podle posledního průzkumu agentury STEM po vládě silné ruky volají téměř dvě třetiny (65%) českých občanů. Důvodem je nestabilita a rozhádanost, které politickou scénu provází již několik let.

Veřejnost hádky vnímá zejména po patovém výsledku ve sněmovních volbách v červnu 2006 a po ostře sledované prezidentské volbě.

„Mnohaměsíční diskuse kolem sestavení vlády, těsná a vratká většina vládní koalice v Poslanecké sněmovně, přetahování poslanců a zákulisní machinace – to jsou zřejmě důvody, proč si v Česku většina lidí přeje pevnější vedení a řád, požaduje, aby se ve společnosti uplatňovala silná autorita,“ uvádějí autoři průzkumu.

Podle nich potřeba pevnějšího řádu narůstá plynule od „Grossovy aféry“ v roce 2005, v té době se pohybovala okolo padesáti procent.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2008-02-19, 14:42:00 • Média 
Plzeň kvůli pochodu neonacistů ruší plánované svatby na radnici
(Iva Hosmanová, iDNES.cz, 18. února 2008, 17:32)


Pro Jiřího Stacha a jeho snoubenku měl být letošní 1. březen jedním z nejkrásnějších dnů v životě. V půl druhé odpoledne si měli říct své ano v obřadní síni plzeňské radnice. Plány jim ale překazil pochod neonacistů. Úřad třetího městského obvodu totiž kvůli možným nepokojům v centru města svatby na radnici v tento den zrušil.

více na: ..:. iDNES.cz:.

2008-02-19, 9:45:00 • Média 
Láska s příchutí pesticidů
(BloodyMary.blog.cz, 17. února 2008, 14:40)


Valentýnské šílenství (na ulici spousta chlapů s kytkama, výlohy plné rudých a růžových srdíček, v drogerii dokonce i valentýnská sleva na ředidlo, bulvární drby o zahýbání a nových láskách právě v tento tolik komerčně využitelný den) mi připomnělo hořký paradox "lásky" v globálním kapitalismu, který popisuje americká autorka Inga Muscio ve své knize Authobiography of Blue-Eyed Devil.

Je to o růžích.... o nádherných ekvádorských růžích.

více na: ..:. BloodyMary.blog.cz :.

2008-02-18, 14:21:00 • Komentáře / názory 
Atention – 2 Towers! ...by Banksy ;*)

více na ..:. RebelArt.net :.

2008-02-18, 10:10:00 • Alternativní kultura 
obrázekV rámci výstavy Uncertain States of America v galerii Rudolfinum se můžete pokochat několika desítkami flyerů z losangleské rave scény devadesátých let, které jsou součástí instalace Mario Ybarry Jr. (Dance to the beat of a different drum machine, 2005).
K vidění je ještě 15minutové video, k poslechu kazetový magnetofon s hudbou (bez jakékoliv identifikace) a dobové časopisy URB, které jsou ovšem vtipně zafoliované, takže prohlížet si můžete maximálně jejich titulní a zadní strany. Výstava končí příští neděli, 24.února 2008.Ještě citát z iDNES.cz:

Název výstavy Nejisté Státy Americké by mohl naznačovat zpochybnění mýtu o americkém snu, ve kterém se z chuďase stane další Rockefeller či z vězně univerzitní profesor. Ale tak to není. Právě ten druhý příběh amerického snu je spojen s koláží sestavenou z pozvánek na taneční party. Jejím autorem je Mario Ybarra, který jako sociální pracovník v chudých losangeleských předměstích potkal člověka s velkým zájmem o kulturu rave party a nyní v Ybarrově videu mapuje její genealogii.

Svého času ho drogy spojené s těmito večírky přivedly do vězení. Tam začal studovat filozofii a dnes je univerzitním profesorem. Příběh vypadá jak z hloupého amerického filmu, je však skutečný.
2008-02-17, 17:03:00 • Alternativní kultura 
Berlinale vyhrál film o policejním násilí
(Lidovky.cz, 17. února 2008, 11:30)


Filmový festival Berlinale vyhlásil vítězné filmy 58. ročníku. Zlatého medvěda překvapivě získal rozporuplný brazilský snímek Tropa de Elite o policejním násilí. Favoritem byl film o bezohledném ropném magnátovi Až na krev navržený na osm Oscarů.


Vítězství brazilského filmu Tropa de Elite (Elitní četa) bylo nečekané. Odborníci i veřejnost zřejmě očekávali vítězství filmu Až na krev, který ale získal Stříbrného medvěda za nejlepší režii. Cena připadla Paulu Thomasu Andersonovi.

Překvapivý vítěz Berlinale zachycuje boj elitních policejních jednotek proti drogovým gangům v Rio de Janeiru. Film mladého režiséra Josého Padilhy budí rozporuplné reakce hlavně kvůli množství násilných scén. V Brazílii chtěla film po jeho loňském uvedení do kin zakázat tamní policie, o níž snímek podává nelichotivý obrázek. "Chtěli jsme změnit situaci v Brazílii. V tom film pomáhá," tvrdí však producent oceněného snímku Marcos Prado.

více na: ..:. Lidovky.cz :.
2008-02-17, 14:47:00 • Média 
Den protestu proti bankovním poplatkům se blíží
(Patrik Nacher, bankovnipoplatky.com, 16. února 2008, 9:23)


Před časem vyzval portál www.bankovnipoplatky.com návštěvníky webu, aby hlasovali o nejvhodnějším datu pro „Den protestu proti bankovním poplatkům“. S přehledem zvítězil jako nejvhodnější den 28. únor. Poslední den nejkratšího měsíce byl navržen jako symbol, že bankovní poplatky peníze klientů také krátí.

více na: ..:. bankovnipoplatky.com :.

2008-02-17, 8:27:00 • Protestní akce 
Hotelovka – to jsou policejní zpravodajci v utajení
(Petr Blahuš, Právo, 15. února 2008)


Špehování hotelových hostů v luxusních hotelích bylo typickým obrázkem předlistopadové StB.

Kauza kamerových záznamů ze schůzky Jiřího Weigla a Miroslava Šloufa v pražském hotelu Savoy vynesla na světlo, že podobnou agendou se v současné době zabývá i speciální odbor Útvaru zvláštních činností (ÚZČ) na policejním prezidiu. V bezpečnostních kruzích se mu přezdívá „hotelovka“. Už samotná existence tohoto odboru je přitom mezi širokou veřejností prakticky neznámá. Tušení o tom, že mohou být sledováni, tak nemají ani hosté, kteří se ubytovávají v Praze. Vznikl na počátku 90. let a sídlí v nenápadném objektu na pražských Hradčanech.
Náplní práce policistů, kteří jsou v něm zařazeni, je zpravodajská činnost a sledování lidí, kteří mohou mít vazby na organizovaný zločin nebo teroristy. Případně mohou být nasazeni i na odhalování těch nejzávažnějších trestných činů zaměřených proti státu.
Jejich pravomoci jsou poměrně široké. Se souhlasem soudu mohou instalovat i vlastní kamery v restauracích nebo hotelích.
Tzv. hotelovka přitom patří k přísně střeženým součástem policie i v rámci jí samotné. „Je na úrovni útvaru nelegálů, kde pracují profesionální policejní agenti pronikající do podsvětí,“ vysvětlil Právu jeden policejní zdroj, v jakém utajení pracuje.

Zkušenosti se hodí

Podle ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka existovala podobná složka už od roku 1969 v rámci Státní bezpečnosti. Její činnost přitom skončila až 15. února 1990 s rozpuštěním StB.
„Tuto problematiku dělal její 5. odbor, který měl na starosti agenturu v restauračních zařízeních a hotelích,“ řekl Žáček. To znamená, že v jeho působnosti byla nejen montáž odposlouchávacích štěnic a tajných kamer ke sledování hostů v hotelích (z nich získané informace se pak daly např. využít pro jejich vydírání a získání ke spolupráci se Státní bezpečností), ale i verbování udavačů z řad personálu hotelů a restaurací.
Ani Žáček nevyloučil, že podobná praxe zůstala v platnosti i po svržení komunistického režimu. „Podle mě se po roce 1990 vyhodilo jen vedení správy, do služeb nových bezpečnostních složek, ať již policie nebo Úřadu na ochranu ústavy a demokracie (předchůdce dnešní BIS – pozn. red.), jinak přešli snad úplně všichni její příslušníci,“ řekl Žáček.
Podle policejního experta však na přechodu lidí z bývalé StB do řad demokratických bezpečnostních složek není nic mimořádného ani odsouzeníhodného.
„Němci po 2. světové válce do svých zpravodajských služeb a policie také houfně přijímali bývalé gestapáky a zpravodajce SS,“ řekl zdroj.
Podle něj mají podobné speciální sledovací útvary i všechny policejní složky na celém světě. „A to bez ohledu na jejich režimy. Je to prostě klasická policejní činnost,“ dodal expert. Navíc podle něj z původní „estébácké“ sestavy v ÚZČ už prakticky nikdo nezůstal.
2008-02-16, 16:32:00 • Média 
SP v Liberci provázejí demonstrace
(Michal Kuthan, iHNed.cz, 16. února 2008, 10:43)

Nejen za závodníky zamířili lidé do Vesce. Kvůli obavám ze sabotáže militantních ekologických aktivistů v lyžařském areálu posílila policie ve Vesci bezpečnostní opatření.

..:. více zde :.

2008-02-16, 11:51:00 • Protestní akce 
Social Unrest Continues
(indymedia.dk, feb 15 2008,09:43)


Since police beat an elderly immigrant man and his sons last Saturday, social unrest has spread across the country. Last night was the fifth in a row with burning barricades and cars both in the capitol and in the rest of the country.

more: ..:. indymedia.dk :.

2008-02-15, 20:45:00 • English 
Karikatury Mohameda znovu vyvolávají násilí
(ČT24.cz, 15. února 2008, 15:45)


Kodaň – Dva roky staré karikatury proroka Mohameda, které na protest proti přípravě vraždy kreslíře Kurta Westergaarda nedávno znovu zveřejnily některé dánské listy, opět rozpoutaly protesty muslimů.

..:. více zde :.

2008-02-15, 20:30:00 • Squatting 

2008-02-15, 18:13:00 • Z vesela ;) 
Volba prezidenta – šance pro anarchisty
(Ondřej Šrámek, Liberální institut, 14. února 2008)


Probíhající volba prezidenta s sebou nese některé zajímavé úvahy o tom, co by se stalo, pokud by nebyl žádný z kandidátů zvolen. Mohlo by dojít až k rozpadu státu?

Představme si následující situaci. Ani po několika kolech stále není zvolen prezident republiky. Václavu Klausovi končí mandát, ČR je bez prezidenta.

Nevadí, řeknete si. Ústava na to určitě myslí! A také ano, podle čl. 66 Ústavy (“uvolní-li se úřad prezidenta republiky a nový prezident republiky ještě není zvolen nebo nesložil slib”) přechází většina pravomocí prezidenta na předsedu vlády a předsedu Sněmovny (za předpokladu, že se na tom usnese Sněmovna i Senát, ale pro jednoduchost předpokládejme, že se usnese).

více na: ..:. libinst.cz :.

2008-02-15, 8:20:00 • Komentáře / názory 
Athens: Police camera destroyed during demo
(Indy.gr, 14. února 2008, 18:40)

Yet another police surveillance camera was put out of use today during a large demonstration against pension reform and the rest of the Greek government's neoliberal policies.

more: ..:. Indy.gr :.

..:. více zde :.

2008-02-15, 7:29:00 • Protestní akce 
Roman Týc: Semafory 2007 (Klárov)

Za nové kryty na semaforech půjde muž před soud

(Týden.cz / ČTK, 14. února 2008, 14:37)

Žalobce předal soudu případ pražského výtvarníka, který počátkem loňského dubna vyměnil kryty na reflektorech semaforů pro chodce. Muž, který vystupuje pod jménem Roman Týc, čelí obvinění z 'poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení' a z 'poškozování cizí věci'. Hrozí mu až tři roky vězení.


..:. více zde :.

2008-02-14, 18:48:00 • Média 
Prohlášení Antifa Drážďany
(vyjadřující její stanoviska)

13. února 2008 tomu bude již 63 let, co americko-anglické jednotky během druhé světové války bombardovaly německé Drážďany. Od poloviny devadesátých let slouží tato událost jako záminka německým neonacistům pro demonstrace vyjadřující jejich revizionistické názory a k oslavám nacionalismu.

I letos se ve středu, 13. února, a v sobotu, 16. února budou v Drážďanech konat akce neonacistů.

více na ..:. Antifa.cz :.

..:. více zde :.

2008-02-14, 8:00:00 • Protestní akce 
NSBM Made in Bohemia part II.
(Antifa.cz, 14. února 2008)


16. února se v pražském klubu Chmelnice odehraje koncert black metalových formací Sator Marte, Trautenauer 666, Moravská zima, Bloody Lair a Sekhmet. Na plakátech se na poslední chvíli objevilo ještě jedno jméno, kapela Ecce Mors.

..:. více zde :.

2008-02-14, 7:55:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Čtyřicátiny bojovníka proti negrům
(Ondřej Slačálek, a-kontra.cz, 13. února 2008)

Ohlédnutí za bílým jezdcem


Nedávno jsem seděl se svým kamarádem a poslouchal jeho vyprávění o životě na studentských kolejích v první polovině devadesátých let. Vzpomínal na své černošské spolužáky. „Mnozí z nich skoro nevycházeli, trávili celý dny na koleji. Když už někam jeli, bylo to tramvají. Nikdy metrem.“
Poslouchal jsem trochu zaraženě ten příběh. Jako bílý Čech jsem prožíval ve stejné době a ve stejném městě klidné dětství, z řečí dospělých jsem tehdy chytal především klíčové slovo „svoboda“, slovo, které bylo pro daná léta určující a které se od té doby stalo určujícím i pro můj další život. Až mnohem později mi začalo docházet, že ona svoboda existovala jen pro někoho. Téhož dne večer jsem si na netu přečetl, že se Dan Landa stal nejúspěšnějším zpěvákem loňského roku. Předběhl i Gotta…

více na: ..:. a-kontra.cz :.
Nic než bláto! 88

2008-02-14, 7:28:00 • Komentáře / názory 
BlokR in progress
(indymedia.dk, feb 03 2008, 13:16)


Plans and preparations for the siege on city hall are moving forward. On Saturday the 2nd, the first set of workshops was held and more details on the blocks and their structure was given out.

The negotiations for a new Ungdomshus in Copenhagen have been something of a bureaucratic roller coaster – progress has been slow, sometimes even in reverse. The council is trying to force the activists to accept a poor location in shabby, far away buildings, while the activists are suggesting a location much closer to the city and in better buildings.

more: ..:. indymedia.dk :.

2008-02-13, 23:13:00 • Squatting 
Sprejer dostal půl roku vězení za čtyři nápisy fixem
(Aleš Honus, Novinky.cz, 13. února 2008, 14:24)


Exemplární trest šesti měsíců vězení udělil ve středu ostravský okresní soud dvacetiletému Tomáši Pastrňákovi, který loni v tramvaji vytvořil fixem čtyři nápisy. Škoda byla sice vyčíslena pouze na 330 korun, ale obviněný byl již dříve několikrát trestán za sprejerství.


Pastrňák sice není jediným sprejerem, který musí nakonec nastoupit do vězení, nicméně vzhledem k velmi malé výši způsobené škody je jeho případ pravděpodobně republikovou raritou.

více na: ..:. Novinky.cz :.

2008-02-13, 15:13:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
O veřejném zájmu
(Martin Malý, DigiWeb.cz, 11. února 2008, 9:59)


Kdo všechno nám poleze do soukromí?

Po pravdě řečeno nerozumím současnému způsobu ochrany autorských práv a připadá mi nelogický. Takových věcí je víc – třeba nerozumím tomu, proč existuje dědická daň... Ale dědická daň se mě netýká (zaplaťpámbu), zato ochránci autorských práv mi lezou do života velmi intenzivně.


Jsem přesvědčen, že je tu spousta dalších institucí (se státním aparátem a policií v čele), které mají žaludeční vředy z představy, že poddaný lid se spolu baví – a oni nevědí o čem. Pokud se nemýlím, tak už nějaké pokusy zakázat nevolníkům používat šifrovací programy proběhly – samosebou ve Veřejném Zájmu.

Proto mne minulý týden naprosto nejvíc potěšila zpráva o tom, že vyšla pátá verze programu TrueCrypt. Nyní dokáže zašifrovat i bootovací disk, což je vlastnost, kvůli které jsem si pořizoval před rokem Drive Crypt Plus Pack.

Já mám svoje disky kompletně zašifrované a šifruju si i zálohy, co si vypaluju na DVD. A ostatním doporučuju totéž – i kdyby to měl být jen truc a naschvál všem pátračům, slídičům a ochráncům. Mám právo na soukromí a nikde není psáno, že do mého soukromí patří povinně slídivé oko kdejaké státní i polostátní verbeže.

Ani do vašeho soukromí nepatří...

celý komentář na: ..:. DigiWeb.cz :.
2008-02-13, 9:49:00 • Komentáře / názory 


more: ..:. woostercollective.com :.

2008-02-12, 16:56:00 • Alternativní kultura 
Iluze prezidentské autority
(Martin Vrba, iHNed.cz, 12. února 2008, 0:16)


Volba prezidenta nepřinesla žádné překvapení. Průběhem jsou znechuceni víceméně všichni, o nutnosti zvolit "hlavu státu" ale nepochybuje nikdo.

Náš prezident vyplňuje mezeru, která zůstala v hlavách našich pradědečků po zmizení krále. V tomto ohledu nejsme nijak výjimeční; prezident v potměšile sepsané francouzské ústavě z roku 1875 sloužil dokonce právě k tomu, aby držel pozici, na níž měl brzy nastoupit skutečný král.

Na rozdíl od prezidenta amerického, který své postavení zdědil po guvernérovi, je ten zdejší pozůstatkem i karikaturou monarchie.

...
Novodobé dějiny jsou příběhem o hledání autority tam, kde ji nelze nalézt. V jejich světle můžeme pak stará vyprávění o Libuši a Přemyslovi číst jako aktuální podobenství o nedocenění autority soudce, o zbrklém přijetí panovnické moci, která ovšem nikdy nemůže být zdrojem autority. I pro nás je tu tak Libušin dávný vzkaz: "Jak jsi politování hoden, ó lide, jenž neumíš svobodně žíti."

celý komentář na: ..:. iHNed.cz :.
2008-02-12, 9:49:00 • Komentáře / názory 
Když ministr vnitra zabručí
(Jan Macháček, iHNed.cz, 12. února 2008, 0:16)


V rámci klání o hlavu státu zaznělo mnoho silných slov. Z celé plejády stojí za zaznamenaní především dva výroky.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Říman napsal do včerejšího deníku Právo článek o tom, že "veřejná volba je návratem politiky před rok 1989". V nahrávce televize Nova jsme mohli jasně zaslechnout, jak ministr vnitra Ivan Langer Martinu Bursíkovi říká: "Tak já ti povím, jaká špinavá hra kolem toho byla, kolik lidí půjde bručet."


Kdyby tak jako Ivan Langer mluvil ministr zemědělství, asi by to nikoho moc nepřekvapilo. Holinky od hnoje, mluva sprostá a vždy by mohl říci, že nemluvil o "bučení".

Jenže Ivan Langer je ministrem vnitra a mluvil o bručení. Kdo má jít bručet a proč? Bude mít snad on jako ministr vnitra a nadřízený policie nějaký vliv na to, kdo, kdy a za co půjde do kriminálu? Co to Ivana Langera tak strašně rozčililo?

více na: ..:. iHNed.cz :.


2008-02-12, 9:47:00 • Média 
che che, u Ratha (co se neodolá) jsem narazil na nevídanou 'taškařici' ;*D

..:. Václav Klaus in da House :. aneb "naše budoucnost je v nebezpečí..." :*)))

2008-02-11, 17:23:00 • Inspired by... 

D.N.T.T. & Mutoid Waste Co.

'Feuer & Schrott Festival 1992', Marx-Engels Platz in Berlin, video by Uli Happe Mutoid Waste Fire Show in Berlin 1992


..:. více zde :.

2008-02-11, 16:46:00 • Video a filmy 
Spiral ArtWork

new Spiral Tribe site

(by lugh23 on Tue, 2008-02-05 15:06)

The site is under construction, Here's the link www.spiral-tribe.org

you can join the forum at www.spiral-tribe.org/engage


2008-02-11, 10:23:00 • English 
Inspekce ministra vnitra v krizi?
(Martin Eckstein, Týden.cz, 10. února 2008, 10:55)


Prudký pokles počtu případů, kterými se zabývá Inspekce ministra vnitra, vyvolává řadu otázek. Policejní šéfové argumentují vysokou efektivitou úřadu. S tím ale nesouhlasí odborníci. Podle nich jde o další důvod k tomu, aby policii v budoucnu kontrolovala nezávislá inspekce. Počet stíhaných policistů letos klesl na 228, což je historicky nejlepší výsledek.

...
Na práci inspekce se mohl podepsat minulý rok, kdy ministr Langer zcela rozprášil její tehdejší vedení. Policie ale odmítá, že by k poklesu došlo kvůli špatné práci úřadu. "Inspekce začala pracovat víc efektivně. Jednoduše řečeno – koho inspekce šetří, ten je většinou taky odsouzen," tvrdí Jaroslav Hlaváček z odboru vnitřní kontroly. Vysoký počet případů v minulých letech byl podle něj vyhnaný uměle.

S tím nesouhlasí Český helsinský výbor, nevládní nezisková organizace pro lidská práva. "Myslím, že se nemají čím chlubit," řekl serveru TÝDEN.CZ Miroslav Krutina, který má ve výboru na starosti problematiku kontroly policie. "Opět to ukazuje na fakt, že policie nutně potřebuje nezávislou inspekci. Tím by se zamezilo kolegiálnímu chránění a zametávání pod koberec, které je hlavně na krajských úrovních častou praxí," řekl Krutina. "Je ale fakt, že se policie kultivuje, ubývá u ní hrubosti," dodal.

více na: ..:. Týden.cz :.
2008-02-10, 12:09:00 • Média 
Zproštěn obžaloby za napadení Jacques
(Josef Koukal, Právo, 9. února 2008)


Bývalý policista Tomáš Čermák při zatýkání pozdější poslankyně Kateřiny Jacques na prvomájové demonstraci v roce 2006 nepostupoval protiprávně.
Obvodní soud pro Prahu 2 ho včera zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci veřejného činitele, ublížení na zdraví a z omezování osobní svobody. Státní zástupce se na místě odvolal, takže rozsudek zatím není pravomocný.

..:. více zde :.

2008-02-10, 11:23:00 • Média 
Tvrdý zásah proti Jacques byl oprávněný, řekl soudce
(MF DNES, 9. února 2008)


Praha – Na televizních záběrech to vypadalo, že policista Tomáš Čermák použil při demonstraci na 1. máje 2006 proti Kateřině Jacques nepřiměřené násilí, když ji spoutal a udeřil tonfou. Stejný názor měl i žalobce, ale soud v Praze 2 včera policistu Čermáka překvapivě zprostil viny.

..:. více zde :.

2008-02-10, 11:21:00 • Média 
obrázek Projekt Policie ČR P1000.CZ obsahuje skryté SEO
(Daniel Dočekal, Pooh.cz, 8. února 2008)


Opět jedna z povedených taškařic. Na JakPsatWeb.cz někdo upozorňuje, že P1000, www.p1000.cz, projekt Policie ČR (respektive MVČR) obsahuje v patičce zajímavou věc.

více na: ..:. Pooh.cz :.

P.S. Vtipnej a výstižnej je slogan na vpašovaném webu muskarina.net:
„Muškaři sobě“ :*)


Další webové kousky:
Jak se dělají opravy na webu ministerstva vnitra …fdsfffffffffff
Porno na www.mvcr.cz
Obrana slovenského NBÚ proti hackerům – otevírací doba webu

2008-02-9, 9:18:00 • Média 
Paroubek: Solidarizoval jsem s policisty na CzechTeku, kteří dodržovali zákon

Helena ŠULCOVÁ, moderátorka
--------------------
Ale poslanci říkají, když skládají slib, že slibují, že budou zachovávat ústavu a její zákony.

Jiří PAROUBEK, předseda ČSSD
--------------------
Víte, já si vzpomínám, když tady byla akce CzechTek a když policisté zasáhli vůči těm lidem, kteří vlastně narušovali práva jiných, to znamená, vstupovali na cizí pozemky bez souhlasu těch lidí, jak poslanci ODS včetně paní Němcové tehdy bouřili, co si to ta policie dovolila a co si dovolil ministr vnitra a já nevím, kdo všechno a že jsem snad celou tu akci řídil. Já jsem ji sice neřídil, ale samozřejmě jsem se solidarizoval s policisty, protože prostě dodržovali zákon. Teď se to ODS hodí, aby mluvila o tom, že tento zákon, který my pokládáme za zákon, který je v rozporu s ústavním pořádkem země, no, tak někdo si ho dovoluje nedodržet v této záležitosti.

zdroj a celý přepis rozhovoru Pressklubu Frekvence 1 z 1.2.2008 zde: ..:. ceskamedia.cz :.

2008-02-9, 8:48:00 • CzechTek 
reportáž České televize ze soudního přelíčení Jacques vs. Čermák

video zde: ..:. Události 8.2.2008 :.

2008-02-9, 8:31:00 • Média 
Soud: expolicista zbil poslankyni Jacques právem
(Alice Kottová, Týden.cz, 8. února 2008)


Soud zprostil expolicistu Tomáše Čermáka, který se při demonstraci v květnu 2006 střetl s poslankyní Kateřinou Jacques, všech obvinění . Původně byl obžalován z toho, že ji bezdůvodně zbil. "Jako policista jsem pouze plnil rozkazy," řekl ve své závěrečné řeči.

více na: ..:. Týden.cz :.

2008-02-8, 14:21:00 • Média 
Aktuálně: který z obou kandidátů by se měl stát prezidentem České republiky?
Koho byste zvolili vy? Jana Švejnara nebo Václava Klause..?

..:. více zde :.

2008-02-8, 14:10:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Kryje ÚDV komunistické zločince?
(Vladimír Hučín, Free.cz, 7. února 2008)


Jaké pohnutky vedou vrchní komisařku kpt. PhDr. Evu Michálkovou z Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu k tomu, aby u zcela jasných a snadno prokazatelných důkazů lhala a kryla nechvalně známého komunistického bachaře z pověstné Minkovické věznice JUDr. Josefa Vondrušku – dnes poslance za KSČM ? Co a nebo kdo ji k takovému odpornému a sprostému jednání donutil?

Dne 7.února 2008 jsem z Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu obdržel usnesení o odložení trestního stíhání někdejšího nechvalně známého komunistického bachaře z pověstné Minkovické věznice JUDr. Josefa Vondrušky – dnes poslance za KSČM Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V usnesení, které je podepsané vrchní komisařkou kpt. PhDr. Evou Michálkovou je mi sděleno, že J. Vondruška od 12.8.1984 studoval VŠ SNB a že tedy mne nemohl fyzicky napadat a že to dosvědčuje jeho nadřízený Miroslav Šimek.

více na: ..:. Free.cz :.

2008-02-8, 11:19:00 • Vládní lži a jiná svinstva 


více schémat na: ..:. alef.rajce.idnes.cz :.

2008-02-8, 10:09:00 • Komentáře / názory 

2008-02-8, 9:17:00 • Cross Club 
Sprejera vyhnal ze skrýše v kontejneru slzný plyn
(Petr Ježek, iDNES.cz, 7. února 2008, 11:15)


Čtrnáctiletý sprejer ve středu odpoledne prchal před policisty. Při honičce se schoval v kontejneru na odpad. Když ho policista objevil, vší silou držel víko a odmítal vylézt. Vyhnal ho až slzný plyn.

více na: ..:. iDNES.cz :.

2008-02-8, 8:51:00 • Média 
Úřad chce stíhat "mlátičky" z roku 1967
(Vladimír Šnídl, iHNed.cz, 6. ledna 2008, 0:46)


Policie chce znovu otevřít případ brutálního potlačení studentské demonstrace z roku 1967.

Stíhání by mohli být jak "esenbáci", tak tehdejší vojenští prokurátoři. "Předpokládáme, že pochybili nejen lidé, kteří zákrok nařídili a účastnili se ho, ale i ti, kteří ho následně vyšetřovali," řekl HN Pavel Bret, náměstek ředitele Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu.

více na: ..:. iHNed.cz :.

2008-02-7, 11:23:00 • Média 
Česká policie bojuje proti drogám už 80 let. Výstava ukazuje jak
(Čeněk Třeček, iDNES.cz, 7. února 2008, 2:01)

Boj proti drogám slaví v Česku 80 let. V roce 1928 vznikla první služebna, která se na zneužívání omamných látek zaměřovala. Muzeum Policie ČR při té příležitosti v pátek otevře výstavu s názvem Drogy. Ta nabízí nejen prvorepublikové exponáty, ale i ty z doby nedávno minulé.

více na ..:. iDNES.cz :.

2008-02-7, 11:23:00 • Drogy 

Techno Story La Grande Repression 2


..:. více zde :.

2008-02-6, 18:18:00 • Video a filmy 
Policista, který napadl Kateřinu Jacques: Bál jsem se o život
(Blesk, 5. února 2008)

Kateřina Jacques znovu pohlédla do očí útočníkovi, který jí surově zbil. V soudní síni Obvodního soudu pro Prahu 2 vzpomínala na demonstraci neonacistů na Palackého náměstí z předloňského 1. května. Poslankyně zelených uvedla, že expolicista Tomáš Čermák ji několikrát udeřil do hrudníku, smýkl s ní na zem, klekl si na ni a při nasazování pout ji pak bil. S pouty na rukou ji odtáhl na Karlovo náměstí, kde chvíli čekali na policejní auto.

..:. více zde :.

2008-02-6, 12:58:00 • Média 
Soud zprostil obžaloby policistu, který při ukázce zranil diváky
(ČeskéNoviny.cz, 4 února 2008, 15:38)

Ostrava – Ostravský okresní soud dnes zprostil obžaloby policistu, který v polovině roku 2005 velel v Ostravě policejní ukázce, při níž byli výbuškou

zraněni diváci. Podle soudce se nedopustil trestného činu. Během simulace zatýkání nebezpečných pachatelů v těsné blízkosti diváků explodovala použitá výbuška. Policisté výbušky používají při zatýkání nebezpečných zločinců, akustický efekt má zastrašit pachatele. Mladou ženu popálila a lehce byl zraněn i její přítel.

více na: ..:. ČeskéNoviny.cz :.

2008-02-4, 16:12:00 • Média 
Policie posílá k soudu muže, který vylepšil semafory
(Aktuálně.cz, 3. února 2008, 13:30)

Praha – Po skupině Ztohoven a jejich simulaci jaderného výbuchu možná stane její zakládající člen Roman Týc před soudem i za svou sólovou akci.

Policie dokončila vyšetřování a navrhuje obžalovat pražského výtvarníka z dnes už proslulé art-guerily za to, že loni v dubnu vyměnil v Praze zhruba padesát skel na semaforech pro chodce

více na: ..:. Aktuálně.cz :.

TV Nova zařadila stíhaní za panáčky jako "otvírák" sobotních Televizních novin, reportáž: ..:. zde :.

2008-02-3, 15:27:00 • Alternativní kultura 
Aktivista dostal informace z úřadu až po stížnosti
(Zelení.cz, 30. ledna 2008)

Chtěl informace z úřadu, dostal začerněné dokumenty. Řeč je o aktivistovi Stanislavu Pencovi a zápisech z jednání kontrolního výboru Královéhradeckého kraje. Přestože aktivista Penc zaplatil povinný poplatek, informací se dočkal až poté, co si stěžoval. Kontrolní výbor pak jednal znovu a přehodnotil svoje stanovisko.

Stanislav Penc chtěl vědět, jak pracují výbory Královéhradeckého kraje. Požádal proto o zápisy z jednání za posledních pět let. Dokumenty po zaplacení poplatku 350 korun dostal po dvou měsících, ale v těch od kontrolního výboru si toho moc nepřečetl. Informace byly převážně překryté. Občanský aktivista Stanislav Penc je rozhořčený: "Všechno začernili, to je naprosto neskutečné. Jak má člověk potom vědět, jak pracují?"

více na: ..:. Zelení.cz :.

2008-02-3, 15:19:00 • Si děláš kozy... 
I premiér má svůj strop
(Zbyněk Petráček, Lidovky.cz, 1. února 2008)
obrázek

Vulgarity Topolánkovi procházejí, ale co hnědé vtípky?

Ale jdi, trochu entuziasmu a hurá do práce. Práce osvobozuje, odpověděla včera rozespalému divákovi moderátorka německé televize – a na hodinu letěla. Za takovou banalitu? Vždyť práce se podílela i na polidštění opice, jak tvrdil německý klasik Engels. Jenže to není banalita. Heslo Práce osvobozuje pochází od jiných německých klasiků. Arbeit macht frei stojí dodnes na bráně Osvětimi jako věčné memento, o kterém se zkrátka beztrestně nežertuje.

„Vždyť i to největší hovado má svůj strop, vy ho nemáte,“ řekl včera ve sněmovně premiér Topolánek poslanci Rathovi a nestalo se de facto nic. Má se snad něco stát kvůli takové banalitě? Vždyť výraz „hovado“ je tu běžný, tak co. Jenže to není banalita. Sám premiér výraz uvedl jako „citaci z písničky Dana Landy“. Tady už sterilní neutralita končí. Daniel Landa není náhodný autor citátů, nýbrž velmi renomovaná postava – renomovaná mezi těmi, kdo si libují v sentimentech národa, krve a půdy, v rituálech čistoty zavánějících čistotou rasy a národa. Cituje-li ho někdo v hospodě, ať cituje. Je ale normální a v pořádku, že ho cituje premiér v parlamentu?

více na: ..:. Lidovky.cz :.

2008-02-1, 22:37:00 • Média 

obrázek

2008-02-1, 10:10:00 • Z vesela ;) 
Svádí Reflex k fetování?
(Jan Potůček, Reflex.cz, 30. ledna 2008)


Letošní ročník Cannabis Cupu má zajímavou právní dohru. Rádia Evropa 2 a Frekvence 1 odmítla odvysílat reklamní spot na vydání Reflexu s výsledky soutěže o nejlepší fotografie vlastnoručně vypěstovaného konopí, protože se bála pokuty od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Když jsem se předsedy této rady Václava Žáka zeptal, zda spot považuje za tak problematický, dostalo se mi velmi zajímavé odpovědi.

více na: ..:. Reflex.cz:.

2008-02-1, 8:50:00 • Drogy