[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
Technoparty končí, vedení Ostravice ji raději v noci nezakázalo
(Josef Gabzdyl, iDNES.cz, 31. srpna 2008, 9:49)

Navzdory vyhlášce o zákazu rušení nočního klidu nechali radní beskydské Ostravice tančit tři až čtyři tisíce technařů celou noc. Bylo to podle nich bezpečnější, než akci rozpustit. V areálu bývalého sociálního ústavu zůstává asi 300 lidí, začne se uklízet.

více na ..:. zprávy.iDNES.cz :.

2008-08-31, 10:55:00 • Média 
Začíná platit zákon, který podle kritiků umožňuje "špiclování"
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 30. srpna 2008, 14:43)


Praha – Operátoři budou muset od pondělka shromažďovat údaje o tom, kdo, kdy, odkud a kam volal mobilním telefonem. Evidovat budou i údaje o neuskutečněných hovorech, kdy někdo někoho třeba jen "prozvoní". První zářijový den totiž nabývá účinnosti novela zákona o elektronických komunikacích. Podle kritiků norma představuje výrazný zásah do osobních svobod a umožňuje "špiclování" lidí.

..:. více zde :.

2008-08-31, 10:16:38 • Vládní lži a jiná svinstva 

Vodafone blokuje přístup na některé internetové stránky

(ČT24.cz, 30. srpna 2008, 19:39)

Vodafone se pustil do boje proti webovým stránkám s nelegálním obsahem, automaticky k nim totiž blokuje přístup. Vzbudil tak vlnu nesouhlasu, kritici totiž tvrdí, že jde o počátek cenzury. Firma se brání, že blokuje pouze dětskou pornografii, rasisticky laděné stránky apod.

více na ..:. ČT24.cz :.


2008-08-31, 9:14:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Policejní šéfové tají výši platů
(Radim Vaculík, Novinky.cz, 30. srpna 2008, 6:17)

Zatímco řadoví policisté, hasiči či bachaři budou na podzim protestovat za zvýšení svých platů, dozvědět se, kolik berou měsíčně jejich nadřízení, je téměř nemožné. Dostupné jsou totiž jenom údaje o jejich základním platu, který vychází z tabulek daných nařízením vlády.

..:. více zde :.

2008-08-31, 8:46:00 • Média 
Chráněnou krajinou u beskydské Ostravice duní taneční hudba
(Josef Gabzdyl, iDNES.cz, 30. srpna 2008, 22:08)

Zřejmě první taneční festival na území v chráněné krajinné oblasti vypukl v Ostravici na Frýdecko-Místecku. Tanečníci, kterých bylo večer na dva tisíce, jsou nadšeni. Občané obce i chataři jsou ale přesvědčení, že méně hodné místo si pořadatelé technoparty vybrat nemohli.

více na ..:. zpravy.idnes.cz :.

2008-08-31, 8:42:00 • Média 

Desert Storm music promo from 1994


..:. více zde :.

2008-08-30, 18:23:00 • Video a filmy 
Srpnový pláč na špatném hrobě
(Ivan O. Štampach, Literárky.cz, 29. srpna 2008)


Nostalgicky připomínat pokus o reformu v roce 1968 a vyslovovat politování nad jeho likvidací je možné, ale mnohem cennější by bylo vzít jej vážně jako politický projekt.Veřejné instituce spolu s hlavním proudem českých médií rozpoutaly kolem letošního čtyřicátého výročí Pražského jara a zejména kolem jeho násilného potlačení intervencí Varšavské smlouvy mohutnou kampaň.

… V letošních vzpomínkách a politologických analýzách zaznělo i to, že reakce Západu na okupaci v srpnu byla tak slabá proto, že československý experiment byl stejně nemilý konzervativním silám pod rudým praporem, jako těm pod praporem pruhovaným a ohvězděným. Sovětský svaz měl v repertoáru svou NDR 1953, Polsko a Maďarsko 1956 a Československo 1968, Spojené státy svou Koreu a svůj Vietnam, později – nepřímo, bez otevřené intervence – například své Chile.

Čím mohl být československý pokus o socialismus s lidskou tváří tak dráždivý? Jak se mohl jevit pískající komár nebezpečným dvěma slonům a několika hrochům? Chceme snad zase jednou oprášit národní mesiášský komplex? Nemyslím, že bychom našli systém, o němž by se jinde nic nevědělo a který by sloužil jako politický všelék. Domnívám se, že jsme jen na vhodném místě ve vhodnou dobu silně akcentovali vizi, která byla a je či může být jen naplněním evropské politické tradice a kultury. Shodou okolností to vyvolalo pozornost, zájem a nakonec i obavy.

… Nostalgicky připomínat pokus o reformu v roce 1968 a vyslovovat politování nad jeho likvidací je možné. Sotva někdo může žádat, aby se programové body tehdejších reformátorů na obou stranách železné opony kopírovaly dnes, tedy v jiné situaci. Patos politiků a médií by však nebyl morálním kýčem, kdyby činitelé jarní sen šedesátých let brali vážně. Agresivní neoliberálové pláčí pod rampou Národního muzea dojemně, ale na špatném hrobě.

více na: ..:. literarky.cz :.
2008-08-30, 12:04:00 • Komentáře / názory 


..:. více zde :.

2008-08-30, 10:36:00 • Alternativní kultura 
Street art... barvy města
(Ondřej Horák, iABC.cz, 23. srpna 2008)

Street art za poměrně krátkou dobu stačil infiltrovat do všech větších měst a Praha není výjimkou. Nálepky, přestříkané šablony nebo prostorové instalace žijí vlastním životem a dotvářejí kolorit města.

..:. více zde :.

2008-08-29, 18:06:00 • Média 
Street art aneb špatně položená otázka
(Milan Knížák, Lidovky.cz, 28. července 2008, 7:38)

V moderním umění přicházejí vlny. Někdy se umění uzavírá do věže ze slonoviny a vzdaluje se tak laickému divákovi, jindy se uchází o pozornost především v neuměleckém prostředí, třeba na ulici.

Současné takzvané uliční umění má především dva aspekty: graffiti ve všech podobách a performance, což je ve většině druh pouličního divadla. Akcí, kde zůstává umění i umělec v anonymitě, tak jako tomu bylo v šedesátých letech, je poměrně málo. Současné společnosti kladou velký důraz na zábavu a součástí mohutného zábavního průmyslu se stávají paradoxně i ti, kteří se mu chtějí vymknout či proti němu protestují.

Je graffiti uměním? Tak se mě lidé ptají často, nyní třeba v souvislosti s probíhajícím festivalem Names Fest, který podpořilo město Praha. Ale je to špatně položená otázka. Pokusím se to vysvětlit.

..:. více zde :.

2008-08-29, 14:30:00 • Média 
Plastic People of the Universe

Plastičtí píplové na výstavě květin

(Zrní, Týden, str. 65, 25. srpna 2008)

Skupina Plastic People of the Universe (ano, to jsou ti postarší vlasáči, co zpívají třeba: "Piju pivo, žeru prášky / stejně sotva usnout smím / ráno prodám prázdny flašky / Julie mi helfne s tím"), tak tito vráščití chorošové zahajovali padesátý ročník mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc. To je bomba a převrat v undergroundu! Ivan Jirous řečený Magor bude příště uvádět módní přehlídku na LVT (Liberecké výstavni trhy)...


2008-08-28, 16:08:00 • Média 
Bývalý policista Čermák dláždí cestu do Senátu
(Týden.cz, 22. srpna 2008, 9:30)


Při posledních volbách do Poslanecké sněmovny pomohl – ač nechtěně – zeleným k historicky prvnímu volebnímu úspěchu. Nyní si ho jako volební talisman vybral senátní kandidát za Prahu 5 Jaroslav Janeček. Řeč je o expolicistovi Tomáši Čermákovi, který nechvalně proslul zásahem proti Kateřině Jacques na prvomájové demonstraci před dvěma lety.

Bývalý policista Čermák funguje jako talisman: otevírá neznámým dveře do vysoké politiky. Když před dvěma lety kandidovala do sněmovny Kateřina Jacques, konflikt s nekompromisním policistou ji katapultoval na první stránky novin. A náhlá vlna popularity pak pomohla zeleným. Strana se poprvé dostala do českého parlamentu a nakonec její členové zasedli i ve vládě.

..:. více zde :.

2008-08-28, 10:27:00 • Média 
Devátý ročník Kozího mejdanu je již minulostí

Osmidenní kulturně společenská slavnost věnovaná kozám a svobodomyslnému způsobu života proběhla během srpnového úplňku za účasti několika stovek návštěvníků. Tradičně tři dny intenzivně pršelo. Přesto většině přítomným se atmosféra a radost ze setkání líbila. Vypilo se na 100 sudů piva, snědlo se řada výborných jídel, zahrálo desítky hudebních seskupení.
V nejlepším je dobré skončit, proto příští rok v případě, že se podobná akce bude v Milkovicích organizovat bude jen pro zvané. V krátké době zveřejníme pár fotografií, videoklip a doufejme i většinu zvukových nahrávek pořízených během všech devíti ročníků.
Bylo to krásné, všem moc dík!!!

zdroj: ..:. kozy.cz :.

… Jednou z nových možností pobavení byly letos unikátní venkovní šachy, zhotovené ze starých betonových dlaždic a sádrových odlitků z dílny jednoho z účastníků.

zdroj a více: ..:. jicinsky.denik.cz :.


2008-08-28, 9:36:00 • Si děláš kozy... 
středa, 27. 8. 2008, od 21:00 - Klub Cross, Plynární 23, Praha 7 - Holešovice
Bio Cross
Mystický Les Warm-Up


Live: Gondar (Trancedelic Family)
Audio Pilots: Juggler (Crystal Matrix Records, Utopia Records – Portugal), Ondrej Psyla (Mystical Waves)


2008-08-27, 16:23:00 • Cross Club 
Jedna zkurvená noc?

Zdá se, že na české filmové nebe míří další filmeček s ambicí reflektovat fenomén technoparty. Natáčení „dokumentu“ by mělo proběhnout tuto sobotu na festivalu Music & Juggling v Ostravici, jak uvádějí organizátoři:

"Za průběhu konání festivalu bude zároveň probíhat natáčení studentského filmu v rámci projektu ONE NIGHT PROJECT, jehož téma je zasazeno do prostředí tekno/drumandbass party."

Svůj záměr popisují tvůrci filmu následovně:

obrázek“Dokument bude zachycovat jednak celkový pohled na tuto specifickou generaci a kulturu, zároveň bude sondou do nitra této společnosti prostřednictvím vybraných lidí. Vybírat budeme z přihlášených lidi, kteří podstoupí castingovou zkouškou na kameru. Je nám jedno, jestli posloucháš Drum and Bass, Breakbeat, Psytrance, Tekkno nebo jakoukoliv jinou elektroniku, je důležité aby si s hudbou žil a měl rád rytmus. Celý dokument bude natočen během 1 noci, kdy speciální štáb zachytí párty jako takovou, tak i Vás –hrdiny – kteří projdou castingem.

Štáb bude po celou noc zaznamenávat veškerý pohyb vybraných protagonistů, jejich chování a reakce na situace, které se během noci vyskytnou. Půjde o dokument o Vás – návštěvnících párty. Kameramani se pokusí zachytit během jediné noci všechny situace a momenty, do kterých se můžete dostat. Meze se nekladou a může se stát opravdu cokoliv. Celá noc může patřit jenom Vám, kdy si meze budete určovat sami. Umíš žonglovat, jsi Dj, děláš fire show anebo je zde něco jiného, co chceš ukázat ostatním a v čem jsi dobrý? Chceš se zviditelnit, upozornit na sebe, prosadit se, ukázat a vyřádit se bez naprostých zábran? Pak máš jedinečnou příležitost. Dokument bude maximálním způsobem využívat veškeré vymoženosti, které nám nabízí digitální technologie.


Casting už bohužel úspěšně proběhl. Přirozených hrdinů, co mají rádi rytmus a chtějí se prosadit se prý přihlásilo dost. Aspoň to tvrdí autor projektu Robin Lipo (jeho talent můžete ochutnat již dnes v jeho profilu na Youtube). Oběti castingu teď čekají „2 dny pod neustálým dohledem objektivů kamer, aby se sžili s celým štábem a byli naprosto přirození.“
Vzhledem k tomu, že Vyvolenými „herci“ budou bratři Veverkovi, lze očekávat, že během čtyřiadvacetihodinového šmírovaní, možná vynaleznou ruchadlo, kterým následně rozorají hranice dokumentární tvorby, jak prorokují tvůrci ve svém tiskovém prohlášení.

web filmu zde: ..:. One night project:.
2008-08-27, 11:36:03 • FreeTekno akce 
V Ostravici bude nepovolený festival taneční hudby
(Marek Cholewa, Moravskoslezsky.denik.cz, 27. srpna 2008, 5:35)


Ostravice – V Ostravici se o víkendu chtějí sejít milovníci taneční hudby. Pořadatelé, kteří počítají až s tisícovkou návštěvníků, však podle starosty Jaromíra Dobrozemského akci ohlásili pozdě.

..:. více zde :.

2008-08-27, 10:06:00 • Média 
Technoparty se obešla bez problémů
(Zdeňka Lochmanová, Domažlický.deník.cz, 19. srpna 2008, 14:18)


Trný – Technaři se bavili tři dny

..:. více zde :.

2008-08-27, 10:05:00 • Média 
Policejní zákon počítá s používáním taserů nebo kápí na hlavě
(Josef Koukal, Právo, Novinky.cz, 25. srpna 2008, 6:09)


Policie bude mít od ledna k dispozici více donucovacích prostředků než dosud. Jde hlavně o zneschopňující a mechanické zbraně, nově je v zákoně uvedeno i vytlačování vozidlem. Seznam uvedený v nově schváleném zákoně o Policii ČR, který vstupuje v platnost 1. ledna 2009, má sedmnáct položek, o čtyři více než v dosud platné úpravě z roku 1991.

..:. více zde :.

2008-08-26, 16:20:00 • Média 
Diskuze na téma dluhy v Krtkově koloně
(a-kontra.cz, 25. srpna 2008)


obrázek Na sobotu 30. srpna si pro vás redakce časopisu A-Kontra přichystala diskuzi na téma: Dluhy. Jak již vyplývá z názvu, řeč bude především o zadlužování rodin, o hypotékách, ale i o nejnovějším čísle A-Kontra, které se zaměřilo právě na toto téma. Diskuze začne v 17.00 v infocafé Krtkova kolona.

Čtěte: Nesvoboda na úvěr.

Info Café Krtkova kolona
Sochařská 6
170 00, Praha 7 – Bubeneč
E-Mail: kk@czechcore.cz
Tel: +420 604 247 218

zdroj: ..:. a-kontra.cz :.
2008-08-26, 10:36:00 • Přišlo e-mailem 
Kam se poděl Czechtek?
(Irina Kellyová, Nový Prostor, 18. srpna 2008)


Aktuální číslo stretpaperu Nový Prostor přináší dvoustránkové zamyšlení Iriny Kellyové nad zmizelým teknivalem CzechTek. V závěru autorka píše:

Dnes už je zřejmé, že ukončení Czechteku žádný konec české freetekno scény neznamená. Nikdy totiž nešlo jen o velké teknivaly, které byly spíše slavnostmi, kde se potkávali ti se společným zájmem o věc. Bojkoty těchto velkých akcí ostatně provázejí historii freetekna již delší dobu a třeba Pařížský teknival je léta odmítán sound systémy z jihu Francie z úplně stejných důvodu, pro než byl ukončen i Czechtek. Současná situace ukazuje, že česká freetekno scéna se sice vzdala největšího festivalu, ale to nic nemění na její současné síle. Kdo chce, užívá si malých mejdanů, které atmosférou připomínají doby minulé, a kdo chce, zorganizuje teknival s tím rozdílem, že už nebývá otevřený všem sound systémům a namísto dvaceti tisíc lidí jím během několika dnů projde tisíc devět, jako tomu bylo před pár týdny na Andělce. Zdá se, že v rámci alternativních subkultur dochází k pomalému útlumu v popularitě freetekna a většinovým stylem dnešní mládeže se stává hip-hop. Se zpožděním jsme zkrátka jen zkopírovali vývoj kterým si rave prošel už v zahraničí a dnes můžeme jen doufat, že dobrovolné vypuštění jednoho festivalu, jenž tak dlouho rostl, až se stal něčím, co nikdo nechtěl, vypovídá spíše o dospělosti komunity, která má i přes svou různorodost limity, jež se nesluší překračovat.

Celý článek získáte zakoupením Nového Prostoru. Podpoříte tím i „svého“ bezdomovce ;)
2008-08-26, 9:41:00 • CzechTek 
Ztohoven: O mediální realitě

Ztohoven – O mediální realitě

Dne 17. června 2007 se umělecká skupina Ztohoven, napojila do vysílání České Televize. Do ranního pořadu Panorama na programu ČT2, vpravili montáž, která zobrazovala fiktivní atomový výbuch v malebné krajině Krkonoš.

Chtěli tím přispět do veřejné debaty o mediální manipulaci – celá akce byla nazvána "Mediální realita". Témat bylo nakonec otevřeno mnohem víc. Nehledě na pointu celého aktu, začali být umělci označováni za nebezpečné hackery nebo digitální piráty. Debata o (ne)závislosti médií se změnila na obžalobu pro šíření poplašné zprávy. Není divu. Píchli do vosího hnízda, dotkli se slabého místa systému a odkryli víc problémů než měli v úmyslu.


..:. více zde :.

2008-08-25, 17:32:00 • Alternativní kultura 
ZTOHOVEN: O mediální realitě Ztohoven – On Media Reality

On the 17th of June 2007 art group Ztohoven secretly altered Czech TV broadcast. They inserted footage into the Panorama program of ČT2 channel showing illusionary nuke explosion in picturesque setting of the Krkonoše Mountains.

..:. více zde :.

2008-08-25, 17:23:00 • English 
AN Plzeňsko – bílá síla
(Antifa.cz, 25. srpna 2008)


Napadení baru Ural v Rokycanech, které vyvolalo spontánní protesty romských obyvatel, je prozatím vrcholem aktivit neonacistů z Plzeňska. Během několika týdnů je to již několikátý útok, kterého se dopustili. V současné době patří k nejnebezpečnějším neonacistickým skupinám v Čechách.

více na: ..:. antifa.cz :.

2008-08-25, 16:53:00 • Média 
Rokycany posílí hlídky policie, další schůzka s Romy bude v září
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 25. srpna 2008, 14:16)


Rokycany – Na posílení hlídek státní i městské policie a současně další schůzce začátkem září se dnes v Rokycanech dohodlo vedení města a policie se zástupci místních Romů, kteří v neděli protestovali proti údajně rasistickému prostředí ve městě. Romové, jež jsou podle svých slov dlouhodobě ohrožováni a atakováni, dále dodatečně sepíšou vše, co se jim dosud stalo a může souviset s rasovou diskriminací. Seznam předají policii, zjistila ČTK.

..:. více zde :.

2008-08-25, 15:44:00 • Média 
Romové uspořádali pochod proti rasistům
(TN.Nova.cz, 24. srpna 2008, 15:49)


Romové se sešli v Rokycanech, aby uspořádali protestní pochod. Reagují tak na časté napadání ze strany skinheadů.

Více než sedmdesát Romů pochoduje centrem Rokycan. Vykřikují přitom hesla jako "stop rasismu". Pochodem chtějí upozornit na rasistické útoky, které musí v Rokycanech trpět.

více na: ..:. tn.nova.cz :.

video z napadení na: ..:. novinky.cz :.

2008-08-24, 17:33:00 • Média 
Bandit.es – street art ze Španěl

Difusor – rozhovor s Banditem v angličtině: ..:. Interview with Bandit :.
BerlinPiraten.de – rozhovor s Banditem v němčině: ..:. Interview mit Bandit :.
více Banditů zde: ..:. Bandit.es :.

2008-08-24, 11:50:00 • Alternativní kultura 
Jsem víc Čech než Landa
(Ondřej Formánek, Reflex.cz, 14. srpna 2008)


"Hele, pojď někam na kafe, já budu asi slavná," zavolala mi před jedenácti lety zpěvačka Tonya Graves (38). "Potřebuju se víc vídat se svýma kamarádama, ještě než se objeví lidi, kteří se ke mně budou hlásit jenom proto, že mě znaj' z televize." Tak jsme šli na kafe. Nečekal jsem, že za pár let bude zpívat s kapelou MONKEY BUSINESS, že tu zůstane, vdá se a já jí jednou zavolám, jestli by nešla na kafe, protože s ní musím udělat rozhovor. Tehdy mi ta schůzka přišla legrační. Dneska taky. Jako dotažený vtip.

... Já myslel, že jsi česká vlastenka!

To jsem! Žiju v tom nejkrásnějším městě na světě. Kamarádi z minulých let, co se už vrátili zpátky do Ameriky nebo do Kanady, mi každou chvíli píšou, jak jim chybí Karlův most nebo pražské panoráma. A já mám to privilegium, že můžu vidět Pražský hrad každý den.

Co tě na Hradě tak přitahuje?


My v Americe prostě věci jako hrady, katedrály nebo tisíc let starý město nemáme. A o věcech, které nemáme, nejvíc sníme. Když jsem přijela do Prahy, pořád jsem si pro sebe říkala: Tihle Češi ani nevědí, co tady mají; chodí po úchvatným městě mezi nádhernými domy a ani si jich nevšímají, nedokážou je ocenit.

Spisovatel Jaroslav Rudiš říká, že se z Prahy stává muzeum. Město bohaté historií, kde dnes chcípl pes. I tu knihovnu jsme zařízli ...


To je pravda, ale na druhý straně, jestli je boom kulturní Prahy za námi, měla bych to brát jako dobrou zprávu. Bude sem jezdit míň lidí, kteří by mě mohli vytlačit z pozice, již tady mám. (Tonya se směje smíchem, který by zachvěl Vítkovem). Jestli si tohle přečte Dan Landa, tak ho klepne.

Setkala jsi se s Danem někdy osobně?


Ne. A neřekla bych, že on by po takovém setkání zrovna toužil. Ale hele, já jsem Češka z vlastní vůle a ze srdce. A ne proto, že bych se tady prostě jen tak narodila. A to znamená, že jsem víc Čech než Dan Landa.

celý rozhovor na: ..:. reflex.cz :.
2008-08-24, 10:51:00 • Média 
Účastníci festivalu bombardovali Václava Havla politikou
(Vladislav Prouza, Právo, Novinky.cz, 24. srpna 2008, 7:57)


Výkvět českého disidentu uprostřed s Václavem Havlem zvěčnil v sobotní podvečer na originální fotografii aspirující množstvím vyfocených lidí na zápis do knihy rekordů trutnovský fotograf Jiří Jahoda. Kulisu fota nazvaného Spiklenci dělalo disidentům hodně přes deset tisíc účastníků 21. ročníku festivalu Open Air Music v Trutnově.

... "Donášet na kamarády nelze ospravedlnit. Lze to však z hlediska psychologického a tehdejší doby pochopit," odpověděl Havel na dotaz, co říká na postoj folkařů Jimiho Čerta nebo Jarka Nohavici, kteří se podle jednoho z tazatelů nepostavili ke svoji údajné spolupráci s komunistickou státní tajnou bezpečností (Stb) čelem.

"Nelze to chápat černobíle. Vzpomínám, když mi onehdy pánové z této instituce přinesli po výslechu protokol, říkal jsem si, jak jsem jim to nandal. Když jsem tentýž protokol četl po letech, zhrozil jsem se jaká slova, která bych dnes nikdy nevyslovil, jsem říkal," dodal Havel.

více na: ..:. Novinky.cz :.
2008-08-24, 9:28:00 • Média 

Vinnetou se v Trutnově bál vystoupit z auta

(Ondřej Bezr, iDNES.cz, 23. srpna 2008, 12:16)

Jedenadvacátý ročník Open Air Music Festivalu v Trutnově probíhá od čtvrtka 21. srpna v tradičním duchu. V pátek večer jej navštívil "náčelník Vinnetou" neboli francouzský herec Pierre Brice.


..:. více zde :.

2008-08-23, 19:01:00 • Média 
Indiáni v Peru jsou v boji proti vládě „připraveni zemřít“
(CzechFreePress.cz, 21. srpna 2008)


Peruánská armáda byla uvedena do stavu bojové pohotovosti kvůli jejímu případnému nasazení proti amazonským indiánům, kteří tvrdí, že se vláda chystá zabrat jejich území v odlehlých oblastech džungle.

obrázekSkupiny původních obyvatel Amazonie zablokovaly několik silnic a řek a uspořádaly protestní akce u energetických zařízení, aby vyjádřily nesouhlas s novým zákonem, který firmám ulehčuje výkup kolektivně vlastněných kmenových oblastí na severu Peru.
Na výzvu indiánů k jednání vláda reagovala tím, že ve třech státech vyhlásila výjimečný stav a pohrozila indiánům vojenskou akcí.
„Původní obyvatelé brání své zájmy proti vládní agresi,“ vysvětluje bojovník za práva indiánů Alberto Pizango citovaný listem The Independent. „To není jen nějaká obyčejná demonstrace. Indiáni nás ujistili, že nemají strach. Pokud váda vyhlásila výjimečný stav, jsou odhodláni zemřít a dokázat tak, jak vláda porušuje lidská práva.“

více na: ..:. czechfreepress.cz :.
2008-08-23, 18:13:00 • Média 
srpen 1968 Motýl nezahynul
(Jakub Polák, TýdeníkA2, 4/2008)

Osmašedesátý jako inspirace


Jsou Češi neschopní vyjádřit svůj názor pouličním protestem či sociálním hnutím? Z roku 1968 pro někoho zbyla jen smutná slova dobových písní, jako Krylovo „zahynul motýl jako naše láska“. Pro jiné zkušenost na celý život, která ukázala, že aktivní vystoupení v ulicích má smysl. Postavit se na odpor špatné vládě se v zemích, které se hlásí k demokracii, bere jako přirozené lidské právo. A to včetně práva jednat, když oficiální instituce selhávají, i nad rámec zákonů. Ustanovení podobná jako v české ústavě jsou součástí „genetické výbavy“ společenského řádu, který se ustavoval ve vzpourách proti zavedenému, „Bohem danému“ pořádku, v revolucích, kdy se odvaha sáhnout na dosud nedotknutelný majestát držitelů moci nezastavila ani před pomazanými hlavami kutálejícími se na popravištích.

..:. více zde :.

2008-08-23, 9:19:00 • Komentáře / názory 
Nový zákon policii usnadní vtrhnout lidem do soukromí
(Josef Koukal, Právo, Novinky.cz, 22. srpna 2008, 4:39)


Pálení vlhkého listí, zábava obtěžující sousedy, hlasité hádky v rodině, to všechno jsou přestupky proti veřejnému pořádku. A právě jeho ochrana může být nově důvodem ke vstupu policie do bytu či na pozemek občanů, a to i za použití násilí a hlavně bez jejich souhlasu. Posun v novém zákoně o Policii ČR je zřejmý.

Podle úpravy z roku 1991 mohl policista otevřít "byt nebo jiný uzavřený prostor“ pouze v případě, že na místě je ohrožen něčí život nebo zdraví, hrozí větší škoda na majetku či existuje důvodné podezření, že se zde nachází mrtvola.

Nový zákon, který vstoupí v platnost v lednu, rozšiřuje tuto pravomoc i na případy, kdy je vstup policie nezbytný kvůli odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku. A to v případě nutnosti i za použití síly.

… K šesti konkrétním situacím, které mohou v reálném životě nastat a které Právo nabídlo jako modelové situace, se ale nevyjádřila. Šlo právě o výše zmíněné pálení listí produkující dusivý dým, hlučnou zábavu porušující hygienické normy, udání sousedů, že na party ve vedlejším bytě mohou být konzumovány drogy, fyzické trestání dětí, vypouštění chemikálií do kanalizace nebo neohlášené stavební práce na soukromém pozemku.

více na: ..:. novinky.cz :.
2008-08-22, 9:35:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
David Černý umístil na Smíchov torzo růžového tanku
(ČTK, ČT24.cz, 21. srpna 2008, 7:16)


Praha – Na pražském Smíchově je od šesté hodiny ranní znovu růžový tank, který z někdejšího symbolu osvobození Prahy vyrobil počátkem 90. let sochař David Černý. Ke 40. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy se rozhodl torzo tohoto tanku přivézt zpátky. Tentokrát má ale tank na sobě také bílý okupační pruh. Černý tak vyjadřuje svůj postoj k současnému chování Ruska nejen v oblasti zahraniční politiky.

"Vzhledem k tomu, co v současné chvíli Rusko dělá, mi tohle přišlo jako možný způsob, jak je na to upozornit," podotkl výtvarník. Vybral si právě 40. výročí událostí, které zastavily někdejší reformování socialistické země a lidem v ní připomněly, jak vypadá válka. Účast tehdejšího Sovětského svazu při okupaci dnes někteří politici srovnávají s účastí Ruska na válečném konfliktu v Gruzii.

Politikům se tank nelíbil

Růžový stroj je torzem připomínajícím někdejší smíchovský tank, který Černý v roce 1991 natřel na růžovo. Po peripetiích s tankem, který se tehdy stal již uměleckým dílem, chtěl Černý umístit na Smíchov alespoň symbolické torzo – politici to ale zamítli. Dnes je torzo i původní tank majetkem Vojenského historického muzea. Torzo je několik let vystaveno v Lázních Bohdaneč na Pardubicku.

Černý jej odtamtud v noci přivezl do Prahy a ráno instaloval do parčíku na náměstí Kinských. Akce, která nebyla nikým povolena, se odehrála rychle – podobně jako před 17 lety jeho natírání na růžovo. Pokud bude tank úředníkům či politikům vadit, není zřejmé, koho budou muset vyzvat k jeho odstranění. Černý není jeho majitelem. Na převoz čtyřtunového torza a jeho instalaci do parku pomocí hydraulického zvedáku si sehnal sponzora.

více na: ..:. ct24.cz :.
2008-08-21, 11:14:00 • Média 
Mýtus č. 6: Češi prožili po dlouhých staletích svůj hvězdný okamžik
obrázek(Jiří Suk, blog.iHNed.cz, 20. srpna 2008)


V patnáctém století, v době středověkého, nábožensky rudimentárního husitství, trval hvězdný okamžik českých dějin dlouhá a tvrdá válečná léta. Po lehkomyslném povstání českých protestantských stavů proti katolickým Habsburkům v květnu 1618 vydržel několik měsíců.

Rozhodný vzdor proti armádám východní supervelmoci v srpnu 1968 trval sedm dnů. Lze to považovat za oněch "15 minut" moderní mediální slávy.

více mýtu na: ..:. blog.iHNed.cz :.

2008-08-21, 9:01:00 • Komentáře / názory 
Uithaal en wys!
(AK Hoffmeistrova, 19. srpna 2008, 17:48)


Hloubka porozumnění bídě systému je o to větší, o co větší jsou mé profesní zkušenosti s vedením válek o kapitál. Tisíckrát jsem se sama za sebe ptala, jak dlouho lidé moderní civilizace severní polokoule budou schopni nést břímě demokracie. A odpověď je stále stejná; do té doby, dokud většina bude mít co žrát.

zdroj: ..:. my.opera.com/akhoffmeistrova/blog :.

2008-08-21, 8:37:00 • Komentáře / názory 
Extremisty jsme v Hradci zvládli, tvrdí magistrát
(regionální mutace Mladá fronta DNES – východní Čechy, 19. srpna 2008)


Hradec Králové – Představitelé hradeckého magistrátu pokládají postup, jakým se město zhostilo sobotního srazu extremistů svolaného Dělnickou stranou, za odpovídající a spekulace o benevolentním přístupu bezpečnostních složek včera odmítli.

..:. více zde :.

2008-08-21, 8:29:00 • Média 
Naomi Klein: Prezentace policejního státu 2.0
(Naomi Klein, ČSAF.cz, 19. července 2008)

Ještě pár dní před slavnostním zahájením olympiády byla tato událost medializována jako reklamní prezentace čínského režimu a stala se záminkou západních žurnalistů pro hon na čínské komouše od internetové cenzury po Darfur. Přes všechny ty nové znepokojující aféry zachovala čínská vláda chladnou tvář. Asi proto, že sázela na den, kdy propukne zahajovací ceremonie, západ bezprostředně zapomene na veškeré nepříjemnosti a jeho mozky přepnou na kulturně/atleticko/politickou fantastičnost, olympiádu v Pekingu.

Hry byly tedy onálepkovány jako reklama na čínskou politickou garnituru. Ve skutečnosti mají hlubší význam. Jsou reklamou na znepokojivě efektivní organizaci společnosti, kterou Čína dopékala během posledních tří desetiletí a která je připravena k podávání na prodejních pultech. Je to mocný hybrid nejsilnějších politických zbraní: autoritářského komunismu (centrální plánování, nemilosrdná represe, permanentní dohled) spoutaného zájmy globalizovaného kapitalismu. Někteří tento režim nazývají autoritářským kapitalismem, jiní tržním stalinismem, já osobně dávám přednost termínu McKomunismus.

Olympijské hry v Pekingu jsou perfektní prezentací tohoto hybridního systému. Čínský stát v rekordním čase, skrze mimořádně výkonnou formu autoritářské vlády, zrealizoval konsternující síť železnice a dálnic, vyhladil oku nepohledné čtvrti, ulice osázel stromy a květinami a díky anti-hlenové kampani očistil chodníky od slin. Komunistická strana Číny se dokonce měsíčním zastavením průmyslové výroby pokusila proměnit kalné nebe na modré – že by vládou iniciovaná generální stávka?

Zvláštní režim měli možnost pocítit i čínští občané, kteří by mohli nějakým způsobem zostudit hry – tibetští aktivisté, bojovníci za lidská práva, rebelující blogeři – v posledních měsících jich byly uvězněny stovky. Kdokoliv další by chtěl nějak protestovat, ať nedoufá, že nebude zachycen jednou z třísettisíc pozorovacích kamer a okamžitě sbalen veřejnou bezpečností. Jednostotisíc těchto kamer se v ulicích mimochodem ocitlo za účelem hladkého průběhu olympiády, jak informovali zpravodajové.

Cílem všeho tohoto centrálního plánování a fízlování není oslava komunismu, přestože svůj režim čínská strana tak nazývá. Je oslavou ultimátního zámotku platebních karet Visa, tenisek Adidas, Čínské mobilní sítě, Happy meals od McDonalds, piva Tsingtao a UPS direct – oficiálních sponzorů olympijských her. Na rozdíl od policejních států východní Evropy a Sovětského svazu, vykonstruovala Čína policejní stát 2.0 – úplnou pro-profitní záležitost.

více na: ..:. csaf.cz :.
2008-08-20, 9:07:00 • Komentáře / názory 
Praha už je oranžová, říká Paroubek
(Ondřej Leinert, iHNed.cz, 19. srpna 2008, 19:22)

Mladí voliči, Pražané i střední vrstva už přišli na chuť sociální demokracii, prohlašuje její šéf Jiří Paroubek.

Sociální demokracii se podle jejího předsedy Jiřího Paroubka povedlo zvrátit dlouholeté neuspokojivé výsledky mezi mladými voliči, střední třídou a Pražany. "Kdyby dnes byly volby v Praze, tak by je ČSSD vyhrála," řekl Paroubek při úterním setkání s novináři.

Mezi mladými prý zatím ČSSD nevede, ale "trend je pozitivně nastartován". Zatímco na začátku roku 2007 sociální demokraty volilo 16 procent lidí mladších 29 let a ODS 42 procent, v červnu 2008 už to bylo 26 procent ku 36. Výplývá to z průzkumu, který pro ČSSD vypracovala agentura STEM.

Právě na spojenectví s agenturou STEM si ČSSD hodně zakládá. Z některých kruhů proto bývá kritizována a průzkumy jsou označovány za nevěrohodné.

více na: ..:. iHNed.cz :.
2008-08-20, 8:43:00 • Média 
Jen policie a soudy vás před neonacistickým násilím neochrání
(iDNES.cz, 19. července 2008, 13:00)

Odborník na pravicový extremismus diskutuje se čtenáři iDNES.cz

Ondřej Cakl se už přes deset let věnuje monitorování projevů pravicového extremismu v Česku. Naposledy sledoval akci Dělnické strany tento víkend v Hradci Králové.

OTÁZKA: Pane Ondeji Cakle, jste držitelem licence soukromého detektiva nebo služebního průkazu příslušníka PČR nebo zvláštních sborů? Pokud ne, v jaké roli a z jakého zmocnění koordinujete svoji činnost s příslušníky ozbrojených sborů, jak je mnohokráte zakokumentováno ve sdělovacích prostředcích ? Lukáš

ODPOVĚĎ: Dlouhodobě spolupracuji s nevládní organizací, která je apolitická a nezávislá na jakékoli ideologii nebo náboženství. Nevím, kde jste přišel na to, že bych koordinoval nebo někdo z mých kolegů činnost s příslušníky ozbrojených sborů. Východiska policie a nevládní organizace zůstávají různá, cíl může být podobný – eliminace aktivit osob či organizovaných skupin, spolků či hnutí, které usilují o potlačování práv a svobod jiných lidí. Licenci soukromého detektiva nemám, ale přemýšlím o tom. Není možné se spoléhat jenom na státní orgány, praxe mne to v přesvědčila. Policie a soudy nejsou jediná záruka, která nás ochrání před možným nebezpečím. Lidé by měli vytvářet lokální skupinky, které si budou všímat nebezpečných jedinců ve svém okolí a upozorňovat na ně. Jinak se rozšíří jejich místa působení a nakonec nás zastraší. Pak bude už pozdě. 19.08.2008 14:02

celý rozhovor na: ..:. iDNES.cz :.
2008-08-19, 15:43:00 • Média 

Na koncert Daniela Landy zval v Kohoutovicích Adolf Hitler

(Zuzana Fojčíková, iDNES.cz, 18. července 2008, 21:04)

Z billboardu lákajícího na koncert Daniela Landy naproti středisku Lipsko v brněnských Kohoutovicích shlížel v pondělí po celý den Adolf Hitler. Právě do podoby německého diktátora kdosi neznámý zpěvákův obličej na plakátu přemaloval...


..:. více zde :.

2008-08-19, 1:23:00 • Z vesela ;) 
Paroubek zaútočil na Kocába, Rath na podpoře rockera trvá
(Adam B. Bartoš, iDNES.cz, 18. července 2008, 11:40)

Na kandidaturu Michaela Kocába do Senátu panují v sociální demokracii rozdílné pohledy. Zatímco by strana podle Davida Ratha měla Kocába v případném druhém kole podpořit, předseda ČSSD Jiří Paroubek rockerovi naopak nemůže přijít na jméno. Označil ho za hlupáka a demagoga.

více na ..:. zprávy.iDNES.cz :.

2008-08-18, 17:51:00 • Média 
Odvážní technaři tančili v dešti
(Hana Josefová, Plzeňský deník, 17. srpna 2008, 10:10)

Ani déšť a zima nezabránily desítkám mladých lidí se nejen bavit, ale také pomoci kamarádovi.

Příznivci techno hudby se v pátek večer sjížděli na louku pod lesem u obce Střelice mezi Stodem a Holýšovem na rozhraní jižního Plzeňska a Domažlicka. Parta mladých lidí zde pořádala technoparty. Její výtěžek má pomoci Liborovi Zelenkovi. Mladého muže z Tachova postihla dětská obrna, která jej upoutala na invalidní vozík. Kamarádi chtějí umožnit Liborovi pořídit si nový vozík.

..:. více zde :.

2008-08-18, 9:07:00 • Média 

Techno Hitler

Adolf redet zu seinem volk...


..:. více zde :.

2008-08-17, 18:00:00 • Video a filmy 
SLEDUJEME: Extrémisté pochodují Hradcem. Je jich asi třista
(Eva Rothová, Deník.cz, 16. srpna 2008, 10:55)

Atmomsféra na vlakovém nádraží v Hradci Králové houstne. Sraz extrémistů radnice sice zakázala, ale na místo se přesto sjela početná skupina přívrženců Dělnické strany. Přinášíme aktuální zpravodajství z plánovaného srazu.

Adolf Hiler Macarena 16.00 – Vystoupení člena NPD silně připomínalo dikcí a rétorikou Adolfa Hitlera. Jeho imitace byla tak zjevná, že se samotní posluchači projevu proti ní bouřili. "Svoboda je národní, ale musí být vybojována mezinárodně. Když budeme úspěšní my v Německu, pomůžeme vám. Když budete úspěšní zde, pomůžete zase nám," zaznělo mimo jiné v jeho projevu.

15.55 – Tomáš Vandas v projevu zopakoval, že hradecký magistrát postupoval pořadatelům setkání nezákonně. Seznámil s volebním programen Dělnické strany, který bude mimo jiné preferovat posílení sociálního systému státu, lepší pracovní příležitosti pro starší lidi, znovuzavedení trestu smrti.

Vystoupili zástupci Slovenské pospolitosti a členka německého sdružení NPD. Její projev byl tlumočen do češtiny a v závěru začal dav skandovat "Odpor, odporo, odpor."

Davem se prodírají pořadatelé průvodu, kteří si fotí tváře novinářů.

Někteří extrémisté mají části těla přelepeny kobercovou páskou. Dá se předpokládat, že náplastí zakrývají 'závadné' tetování. I takového opatření je v souladu s pokyny, které Dělnická strana dávala účastníkům shromáždění prostřednictvím webových stránek: "Nedejte systému možnost k perzekuci a šikaně."

Shromáždění se koná na Ulrichově náměstí v Hradci Králové, tedy přímo před budovou Správy východočeské policie. Některá okna jsou otevřena a policisté z nich natáčejí dění na náměstí.

on-line reportáž na ..:. Deník.cz :.
2008-08-16, 16:47:00 • Z vesela ;) 
Šikana státních orgánů hlas Dělnické strany neumlčí
(DělnickáStrana.cz, 16. srpna 2008)


Česká republika je prý demokratickým státem, nepotlačujícím lidská práva a smýšlení jeho občanů. Tuto „demokracii“ nyní mohou vidět všichni občané na vlastní oči v podání královéhradeckého magistrátu, který se pod tlakem státních orgánů pokouší znemožnit konání akce Dělnické strany – Den svobody. Každý z nás tak může vidět, že skutečná demokracie v naší zemi skutečně neexistuje! Nepohodlné názory musejí být potlačeny i za cenu porušování platných zákonů. Za cenu lhaní a překrucování faktů.

Poznámka:
Vtipné je, že náckové se můžou vztekat, ale leda tak na svojí vlastní blbost. Naplánovat si akci v letním kině, které patří městu a doufat, že to nikdo neodhalí a město se proti tomu nepostaví, může skutečně jen kretén. Navíc městu ještě poskytnou vhodnou záminku k vypovězení smlouvy, když podle smlouvy má jít o kulturní uzavřenou akci a ta je naopak vydávána Dělnickou stranou za akci veřejnou a politickou, která navíc podléhá ohlášení. Prostě: "Nic než mamlasové!"


Jak je možné, že různá nepovolená a nikým nenahlášená shromáždění příznivců a konzumentů drog, konajících se pod hlavičkou různých technoparty a podobně jsou tiše tolerována? Jak je možné, že Systém znemožňuje konání hudebně-politické akce řádně registrované politické strany? Žijeme opravdu v demokratické zemi? Odpověď je jednoznačná: Nežijeme!

Dělnická strana si zcela legálně pronajala prostory pro konání zábavného odpoledne pro své příznivce. Magistrát Hradce Králové účelově zrušil tuto smlouvu s provozovatelem se zcela jasným záměrem – potlačit hlas skutečné opoziční síly.

Nenecháme se však zlomit. V sobotu 16. srpna 2008 se v Hradci Králové sejdeme a dokážeme, že tato šikana ze strany státních orgánů a místní samosprávy nedokáže umlčet naše názory a náš boj za lepší život pro všechny slušné lidi naší země.

Petr Kotáb
místopředseda DS

zdroj: ..:. náckostrana.cz :.
2008-08-16, 11:41:00 • FreeTekno akce 
Na setkání ultrapravice se chystají skupinky antifašistů
(Josef Koukal Jakub Mračno, Právo, 13. srpna 2008)


Sobotní shromáždění příznivců krajní pravice v Hradci Králové asi nebudou doprovázet masivnější protesty jejich levicových odpůrců. Přesto se podle informací Práva někteří antifašisté dostaví.

..:. více zde :.

2008-08-15, 13:22:00 • Média 

Rakousko: Ukončena vazba Chrise Mosera

(Realita.TV, 14. srpna 2008)

Restaurátor a umělec, rakouský aktivista za práva zvířat Chris Moser, byl dnes (13. srpna 2008) v poledne propuštěn z vazby. Vzhledem k tomu, že Chris má tři malé děti, bylo pro něj uvěznění a odloučení od rodiny extrémě náročné. Soudce jeho propuštění zdůvodnil tím, že od tohoto aktivisty již žádné další nebezpečí do budoucna nehrozí.


..:. více zde :.

2008-08-15, 13:00:00 • Animal Rights 
Svobodomyslný Kozí mejdan v Milkovicích už podeváté
(Jičínský.deník.cz, 14. srpna 2008, 9:04)

Nekonvenční, ale přesto již tradiční akce se koná na farmě na Libáňsku.

..:. více zde :.

2008-08-15, 12:34:00 • Si děláš kozy... 
Messiah Remix goes off!!!DJ Holy Ghost and special guest appearance from MC David Rodigan!

Thanks for all the comments, a few people have asked about the original video and you can find it (in all its glory) here:

..:. youtube.com :.

2008-08-14, 21:23:00 • Z vesela ;) 

Lékaři opět experimentují s LSD – poprvé od 70. let

(Aktuálně.cz, 13. srpna 2008, 15:58)

Diethylamid kyseliny lysergové, známý spíše pod zkratkou LSD, se možná dočká renesance jako lék.


Ve Švýcarsku totiž začal klinický experiment, který má pacientům v terminálním stadiu rakoviny pomoci překonat úzkost ze smrti a dožít tak mnohem spokojeněji. Jde o vůbec první lékařský výzkum s LSD od počátku 70. let, kdy byly pokusy s touto polysyntetickou drogou pozastaveny.

více na ..:. Aktuálně.cz :.

2008-08-14, 10:01:00 • Drogy 
Akční plán se začal hroutit jak domeček z karet
(Alexandr Budka, TýdeníkA2.cz, 13. srpna 2008)

Pražský magistrát se zřejmě poučil z předchozích nezdarů a okázale předvádí, jak naslouchá hlasu veřejnosti. Nedávno svolal workshop k návrhu Akčního plánu řešení bezdomovecké problematiky, o němž jsme informovali před časem. Radní Janeček všechny ujistil, jak je pro něj mínění odborné veřejnosti důležité, a šesti vyvoleným rozdal krásné jmenovací dekrety potvrzující, že mohou do věci mluvit a jejich mínění bude vyslechnuto. Bohužel zcela nezávazně.

více na: ..:. tydenika2.cz :.

2008-08-13, 11:33:00 • Média 
Virtuálne drogy?
(Sme.sk, 13. srpna 2008)

Vraj fungujú ako marihuana alebo extáza a pritom na to stačí počítač a slúchadlá. „Virtuálne drogy“ – ďalšia z vecí, ktoré každý mladý chce vyskúšať, aby zistil, že to nemôže fungovať.

více na: ..:. pocitace.sme.sk :.

2008-08-13, 11:30:00 • Drogy 
Festival předvede graffiti českých i zahraničních autorů
(ČTK, Týden.cz, 11. srpna 2008, 15:27)


Graffiti českých i zahraničních autorů představí v Praze festival, který se bude věnovat tomuto výtvarnému i sociálnímu fenoménu. Pořadatelé připravili několik legálně pronajatých ploch, kde budou nová graffiti vznikat.V rámci festivalu graffiti se uskuteční přednášky s prezentacemi slavných zahraničních výtvorů i projekce kultovních filmů. Osobně se pak přijedou představit tvůrci, kteří zanechali své stopy na zdech mnoha měst v různých zemích. Organizátoři kladou důraz právě na legalitu, chtějí graffiti prezentovat především jako výtvarné umění, nikoli jako adrenalinovou záležitost, kdy pod rouškou tmy vznikají letmé nápisy na domech či vlacích.

více na: ..:. tyden.cz :.


Street art a graffiti festival Names v Praze
(Jakub Leníček, Rozhlas.cz, 12. srpna 2008, 10:55)


V Praze se díky festivalu Names poprvé setkají největší osobnosti v oblasti graffiti a street artu z celého světa.Od 22. do 29. srpna více než 40 umělců přemění legální plochy města ve svébytnou galerii. Tvořit se bude především na Praze 9 v okolí Vysočan a na některých dalších vytipovaných místech, která ruce umělců přetvoří z industriální betonové šedi v obrovská plátna, která se nakrátko stanou součástí městské galerie. Další fáze festivalu pak proběhne od 29. srpna do 7. září v galerii Trafačka, kde proběhnou panelové diskuze na témata úzce související s problematikou graffiti, street artu a moderního umění obecně, v plánu jsou i tematické procházky po Praze (City Walks), soutěže o nejlepší díla (Best Piece) a udílení cen diváků a Graffiti jamu. Festival bude uzavírat výstava vybraných děl, která budou moct návštěvníci shlédnout od 8. září do 13. října v prostorách galerie Trafačka.

více na: ..:. rozhlas.cz :.
2008-08-12, 9:21:00 • Alternativní kultura 
Při odjezdu z hudebního festivalu v Boskovicích řídilo 26 lidí pod vlivem drog
(Mediafax, Regiony24.cz, 11. srpna 2008)


Boskovice – Celkem 26 lidí pod vlivem návykových látek zadrželi policisté v noci na neděli při kontrole řidičů odjíždějících z hudebního festivalu Hradhouse v Boskovicích. Podle blanenské policejní mluvčí Ivy Šebkové se zadržení většinou hájili tím, že si dali cigaretu marihuany nebo tabletu extáze.

více na: ..:. regiony24.cz :.

2008-08-11, 11:57:00 • Drogy 
Na lúke neďaleko obce Veľké Zlievce sa koná SlovTek 2008
(Sme.sk, 8. srpna 2008, 20:22)

Miestom každoročného stretnutia slovenskej freetekno komunity na akcii SlovTek je lúka v blízkosti obce Veľké Zlievce v okrese Veľký Krtíš. "Organizátori majú povolenie na konanie akcie na prenajatých pozemkoch. Dnes sa tam zabávalo asi 60 ľudí," uviedla pre TASR banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Babulicová.

..:. více zde :.

2008-08-10, 13:05:00 • FreeTekno akce 
Kozí mejdan a další zprávy z Milkovic
(Stanislav Penc, 8. srpna 2008)


Dnes, tedy 8.8.2008, je tomu 8 let 8 měsíců a 8 dní co jsem se přestěhoval z pražského Chodova na samotu Milkovice u Starých Hradů v Českém Ráji. Samota na jižním svahu vytváří přirozenou bránu z polabské nížiny do pískovcových kaňonů Českého Ráje.

obrázekKaždým rokem pořádáme 8 denní kulturně společenskou slavnost Kozí mejdan, která je věnována kozám a svobodomyslnému způsobu života. Na této nekomerční akci vystoupilo již skoro 200 hudebních seskupení a navštívilo jí několik tisíc lidí. Letošní Kozí mejdan proběhne od středy 13. do středy 20. srpna 2008. Během příštího roku hodláme etablovat Ekologické centrum především pro školní děti s možností krátkodobého ubytování.

V květnu 2006 se nám narodil chlapeček Stáňa, který nás společně s 6letou Věruškou obšťastňuje svým dětským cítěním. Za tento čas se u nás narodilo nebo našlo nový domov řada zvířátek. V současné době máme 27 koz a kozlů, 4 oslíky, 3 psy a 3 kočky, hospodaříme na 23 Ha. V této souvislosti celé roky nabízíme možnost relaxace při práci kolem statku zvířátek a v sadech.

Více podrobností se o aktivitách z Milkovic dozvíte na www.kozy.cz

Krásný zbytek léta a hodně příjemných zážitků a radosti přeje

Stanislav Penc

P.S. Již nějakou dobu hledáme rodinnou přítelkyni, prostě dlouhodobou kamarádku co u nás bude třeba i bydlet. Životní experimentátorka výhodou. Svobodná maminka není překážkou.
2008-08-10, 11:40:00 • Si děláš kozy... 
Kocáb: Návrat do politiky jsem neplánoval,
zlomil mě až Havel

(Ondřej Čarňanský, iDNES.cz, 9. srpna 2008, 10:51)


Michael Kocáb bude v senátních volbách kandidovat za zelené. Bursíkova strana se mu líbí mimo jiné kvůli sklonu posuzovat věci rozumně. S návratem do politiky prý váhal, zlomil ho až exprezident Václav Havel. "Dám na něj, na jeho politický čich se mohu spolehnout," říká hudebník.

V příští vládě mohou třeba být zelení znovu, ale s ČSSD. Co říkáte na její zahraniční politiku?
Proti ČSSD jako takové nic nemám. Její politika k Evropské unii se mi vysloveně líbí. Ale mám pocit, že problém je v Paroubkově vedení, že je tam více arogance, než je zdrávo. Už jsem mluvil o těch Rusech, mohl bych připomenout CzechTek a další věci.

zdroj a více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.
2008-08-10, 10:29:00 • Média 
On-line rozhovor s bývalou zástupkyní ombudsmana Annou Šabatovou,
která kandiduje do Senátu

(iDNES.cz, 7. srpna 2008, 11:00)


OTÁZKA: V těchto dnech jsou to 3 roky od zásahu policie proti Czechteku. Jak s odstupem hodnotíte tuto kauzu? Neposloužil postup i zpráva ombudsmana spíše k legalizaci sporného policejního postupu, který vedl k desítkam většinou bezdůvodně zmlácených lidí?

..:. více zde :.

2008-08-10, 10:27:00 • CzechTek 
O ochraně lidských práv s Dášou van der Horst
(Respekt.cz, 6. srpna 2008)


AI jiz nekolik let (minimalne od prazskeho MMF v roce 2000) kritizuje cesky stat ze nedodrzuje sve mezinarodni smlouvy tim, ze nema ucinnou kontrolu policejnich slozek. Coz se vyrazne ukazalo naposledy treba po zakroku proti Czechteku v roce 2005. Dnesni stav je takovy, ze aktualni novelizaci policejniho zakona se kontrola policie zrusila de facto uplne. Ministr vnitra Langer si slibuje, ze predlozi zakon o generalni inspekci, ale kdo vi jak to dopadne. Nepusobi na vas soucasny stav po vice jak desetilete kritice jako vysmech?
Bude se AI nejak zabyvat zvysenim policejnich pravomoci s jiz uvedenou novelizaci pol. zakona? Napr. nasazenim tasereru?
Nezadala jste si tim, ze jste pusobila i ve sstatnich sluzbach? Nevnimate to jako vas handicap?

..:. více zde :.

2008-08-10, 9:32:12 • Média 
Letošní rok se zapíše do historie epidemií žloutenky A v Praze
(ČTK, MedNews.cz, 8. srpna 2008)


Praha 7. srpna (ČTK) – Letošek se zapíše do historie zdravotnických statistik jako rok epidemie nemoci špinavých rukou. Už v polovině roku je jasné, že počet nakažených hepatitidou typu A bude o mnoho vyšší než loni. Jen do konce července Státní zdravotní ústav (SZÚ) zaznamenal 130 nemocných, to je o dva více než za celý loňský rok. Naprostá většina lidí se přitom nakazila v Praze, kde se epidemie rozšířila zejména v komunitě drogově závislých a bezdomovců.

..:. více zde :.

2008-08-10, 8:26:00 • Média 
Návrh legalizace marihuany míří do amerického Kongresu
(Lubomír Holuša, Deník.cz, 8. srpna 2008, 6:30)


Washington – Poprvé za posledních třicet let leží před americkým Kongresem návrh zákona, který by přinesl beztrestnost za „držení marihuany zodpovědnými dospělými pro osobní potřebu“.

Jeho autorem je demokrat Barney Frank, ovšem ani on sám nevěří, že návrh bude bez problémů proměněn v zákon.

zdroj více na: ..:. denik.cz :.

2008-08-8, 11:35:00 • Drogy 

Perníkový manuál

(Jiří Franěk, Právo, 1. srpna 2008)

Až se vaření pervitinu neboli perníku stane olympijskou disciplínou, má Česká republika medaili předem jistou. Vždyť poslední dobou už skoro nemine den bez zprávy o tom, kde zase policie načapala nějakého perníkáře s jeho tajnou varnou.


..:. více zde :.

2008-08-8, 11:22:00 • Drogy 
Kouřil marihuanu se školáky, dostal tříletou podmínku
(Pavel Mokrý, Deník.cz, 7. srpna 2008, 12:45)


Brno – Brněnský krajský soud potrestal devatenáctiletého Michala Kyzlinka za to, že vysedával na mezi s chlapci a společně s nimi vychutnával „trávu“

více na: ..:. denik.cz :.

2008-08-8, 11:22:00 • Drogy 


thx B.

2008-08-7, 11:26:00 • Z vesela ;) 
Neonacisté se začínají politicky organizovat, chystají monstrakci
(Právo, 6. srpna 2008)


PRAHA – Ultrapravičáci blízcí hnutí Národní odpor směřují do politiky. Vybrali si pro to Dělnickou stranu a svou sílu chtějí ukázat v krajských volbách, v nichž se zmíněné uskupení míní ucházet o mandáty.
Právo na to upozornil odborník na české neonacisty Ondřej Cakl, který scénu podrobně monitoruje. Podle něho jde o novou situaci od roku 2002.

..:. více zde :.

2008-08-7, 9:01:00 • Média 
Dělnická strana kryje neonacisty
(Petr Janiš, Právo, 6. srpna 2008)


ONDŘEJ CAKL ZE SDRUŽENÍ TOLERANCE A SPOLEČNOST:

* Je podle vás možné, aby se 16. srpna na jediném koncertu u Pardubic sešlo pět tisíc neonacistů, jak tvrdí jeden z nich?

Je to úplně nereálné. Nejvíce se jich sešlo v první polovině 90. let, podle jedné z policejních zpráv to bylo asi 1200 skinheadů tehdejší terminologií. Otázka je, jak to číslo bylo věrohodné. V poslední době se nejvíce lidí z ultrapravicové scény sešlo na 1. máje 2007, kdy byla jejich demonstrace rozpuštěna. Bylo jich v Brně asi 700, z toho neonacistů tak 650 a další 50 patřilo do okruhu fanoušků Boby Brno a chuligánů z Johny Kentus Gang. V roce 2001 v Kolešovicích u Rakovníka na koncert přišlo 700 až 800 lidí, ale polovina z nich byli němečtí neonacisté. Za celou dobu od revoluce se nikdy na akci nesešlo přes tisíc pravicových extrémistů. Počet pět tisíc je nadsazený a nereálný. To by musel jet každý, kdo byl za poslední dva roky na demonstraci, a docházka by musela být stoprocentní. Nikdy se to ale dosud nestalo.

..:. více zde :.

2008-08-7, 8:54:00 • Média 

2008-08-6, 21:14:00 • Alternativní kultura 
Rath: pohoří-li ČSSD, navrhnu Kocába
(Lukáš Bek, Právo, 5. srpna 2008)


Hudebník a bývalý politik Michael Kocáb má v senátních volbách šanci získat podporu od soc. dem.
V Praze 1, kde kandiduje za zelené, se přitom dá očekávat, že do druhého kola neprojde soc. dem. kandidátka, archeoložka Blanka Haindlová.

..:. více zde :.

2008-08-6, 19:29:00 • Média 
Dobrý policajt versus strana Zla
(Jiří Šťastný, MF Dnes, 5. srpna 2008)


Praha -Může vysoce postavený policista v komunikaci s médii argumentovat svou vírou a označovat novináře za nástroje zla? Podleministra vnitra Ivana Langera zřejmě ano. Hlavní prý je, aby dobře pracoval. Podle odborníků je to přinejmenším netaktické a nezdvořilé.

..:. více zde :.

2008-08-6, 18:25:00 • Média 
obrázek Zlé síly a Jiří Komorous
(Ondřej Šťastný, MF Dnes, 4. srpna 2008)


Zápisník reportéra


Žádat o vyjádření šéfa elitního protidrogového útvaru Jiřího Komorouse je rizikový podnik. „S vaším plátkem pouze elektronicky,“ rozčilí se policista a pokládá telefon. Ještě donedávna komunikoval normálně – do doby, než jsme vloni informovali o jeho minulosti. „Mým celoživotním cílem je služba ve složkách StB...

..:. více zde :.

2008-08-6, 18:04:00 • Média 

Narkomany láká dozrávající mák, sbírají opiové mléko

(Barbora Němcová, iDNES.cz, 5. srpna 2008, 0:19)

Nejen na zemědělce je v těchto dnech možné narazit na makových polích. 'Sklízet' úrodu přijíždějí narkomani, kteří z dozrávajících makovic získávají takzvané opiové mléko, surovinu pro výrobu opia. Podle Ivana Doudy z Drop-Inu takových lidí přibývá, přesto ale nejde o masovou záležitost.


..:. více zde :.

2008-08-6, 16:23:00 • Drogy 
Tramvaj 23 v Praze končí, nahradí ji číslo 22
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 31. července 2008, 14:45)

Pražané a návštěvníci metropole se od 30. srpna nesvezou tramvají číslo 23, linka končí svůj provoz. Nahradí ji tramvaj 22, která bude jezdit oproti dnešku v polovičních intervalech. V Praze byla naposledy zrušena tramvaj před deseti lety, řekl Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a jeho okolí.

..:. více zde :.

2008-08-5, 9:09:00 • Média 
Česko: Sprejeři řádí čím dál víc
(Deník.cz, 3. srpna 2008)


Sprejerů v Česku přibývá. Loni podle policejních statistik měli na svědomí 1624 trestných činů. Letos už jich je o 583 víc. To je nárůst o celou třetinu.

obrázek Psycholog Karel Humhal podle tn.cz nevylučuje, že se mohli inspirovat filmem Gympl, ve kterém hlavním koníčkem hrdinů bylo právě psaní sprejem po cizích zdech. Odstranění barevných malůvek a klikiháků ale stojí miliony. Například České dráhy loni vyčíslily škody 17 milionů, o rok dříve dokonce na téměř devatenáct milionů korun. Miliony korun vydávají na boj se sprejery a dalšími vandaly dopravní podniky a radnice řady měst. V Jihlavě se pokoušejí udělat usvědčeným sprejerům pořádnou ostudu a jejich jména zveřejňují na radničních stránkách. Má to ale háček – zákon neumožňuje zveřejnit jména sprejerů pod 18 let, což je většina těch, kteří po zdech čmárají. Informaci přinesl server Impuls.cz.

zdroj: ..:. denik.cz :.
2008-08-5, 9:00:00 • Média 
Stropnický ztratil paměť, na Czechtek 2005 už zapomněl
(MUDr. Pavel Kubů, iDNES.cz, 4. července 2008, 11:26)


Jsem hluboce zklamán oportunistickou ztrátou paměti Matěje Stropnického, který začal spolupracovat s Paroubkem na rozbití vládní koalice a sází na jeho návrat ke kormidlu. Vzpomínám si velmi přesně, kdy jsem se s Matějem seznámil. Vydával se tehdy za mluvčího demonstrujících za právo občanů svobodně se shromažďovat.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.

2008-08-4, 19:44:00 • CzechTek 
KÁMEN, FLAŠKA, SOUD: Czechtek 2005 po třech letech
(Jeroným Lapka, A-kontra.cz, 4. srpna 2008)

Rozhovor s obviněným z Czechteku


Před třemi roky bylo léto poněkud horké. Tedy nemám vůbec na mysli rekordní teploty v pražském Klementinu, ale zásah proti tradičnímu letnímu teknivalu CzechTek a následné protesty a politické vibrace, které událost provázely. Dnes už víme, že politické i silové špičky, ba i námezdní policejní pěšáci, letní bouři přestáli v podstatě bez úhony. Pokud nebereme v úvahu poškozenou image. Na té jim ale většinou pramálo záleží. Na věci moc nemění ani nedávný rozsudek, který po třech letech právního snažení dohnal k omluvě za neadekvátní zásah ministerstvo vnitra.

Jednou z postižených stran byli i ti, které policie obvinila, převážně z napadení veřejného činitele. Většinu z obvinění pak ovšem nebyla schopna prokázat. S odstupem se naopak postup policie a státních zástupců jeví jako ryze účelový. Měl jen vyvážit a odůvodnit policejní brutalitu.

Takový je i příběh Rudofla Sedláčka. Byl zadržen a obviněn po skončeném zásahu v sobotu 30. července 2005. Rozhovor, kvůli kterému jsem se s ním sešel v prosinci roku 2007 popisuje převážně jeho soudní anabázi. Vyšel v A-kontra 1/2008. Aktuálním zveřejněním na webu A-kontra si chceme připomenout nejen rozehnání Czechteku, ale bohužel i tragickou smrt Rudlofa Sedláčka, který zahynul na začátku letošních prázdnin.

Anarchie v praxi?

I tak se lze dívat na Czechtek, který za výrazného přispění masmédií a jejich bulvární skandalizace několik let hýbal českou společností. Z původně okrajového setkání elektronického undergroundu se stal fenomén, který oslovil desetitisíce lidí z Česka i zahraničí. Neslavné vyvrcholení zajistil masivní zásah policejních jednotek u Mlýnce na konci července 2005. O svých zkušenostech mluví Rudolf Sedláček, kterého stálo zadržení na Czechteku dva roky běhání po soudech.

České veřejnosti bylo v případě Mlýnce dáno najevo, že stát zmítaný rozličnými aférami, politickými souboji i vlastní neschopností dokáže udržet pořádek alespoň na jedné bezvýznamné louce. Znovu vzkříšené posvátné krávě soukromého vlastnictví byla přinesena rituální oběť. A že stejný stát za jiných podmínek soukromé vlastnictví ignoroval či omezoval, to je věc jiná. Svobodná zábava bez kontroly, bez reklam a bez přímé vidiny zisku se čím dál víc ukazovala jako nebezpečí pro státně-společenskou mašinérii. Konečně podstatu konfliktu vystihl už v minulém století německý anarchista Rudolf Rocker: „Stát vítá pouze ty podoby kulturní aktivity, které mu pomáhají udržet moc. Perzekvuje s nesmiřitelnou nenávistí jakoukoli činnost, která překračuje jím stanovené hranice a zpochybňuje jeho existenci. Je proto nesmyslné a lživé mluvit o „státní kultuře“, protože právě stát žije v neustálé válce proti všem vyšším formám intelektuální kultury a vždy se snaží uniknout tvořivé vůli kultury.“

Střet s mocí státu pocítila řada účastníků teknivalu doslova na vlastní kůži. Zraněno bylo několik desítek osob (přesný počet na straně civilistů nebyl nikdy zjištěn). Za brutální útoky policie nebyl nikdo hnán k odpovědnosti. Po střetech s policisty byli navíc někteří z účastníků teknivalu obviněni z trestného činu napadení veřejného činitele. Padlo několik podmínek, další byli shledáni nevinnými. Rozhovor s Rudolfem Sedláčkem je právě o tom, jaké to je uváznout v justičním soukolí a čelit obžalobě za čin, který jste vůbec nemuseli spáchat. Podle policie i státního zástupce měl hodit kámen po policistovi a vážně ho zranit. Pro policistu přiletěl dokonce vrtulník, aby ho přepravil do nemocnice. Zranění nakonec nebylo tak vážné, policista byl po několika dnech z nemocnice propuštěn a nemá žádné trvalé následky. Rudolfu Sedláčkovi (23) a jeho advokátovi se podařilo úspěšně čelit policejnímu obvinění a po několika soudních líčeních prokázal jeho nevinu. Poslední soudní přelíčení proběhlo loni v lednu.

Kdy jsi se vlastně dozvěděl o freeteknu a proč ses začal zajímat o tuhle subkulturu?

Ještě na základce jsem dostal půjčenou jednu kazetu s nějakou nahrávkou, která mě docela fascinovala. Pouštěl jsem si ji pak pořád dokola. A pak jsem vyrazil i na nějaké akce.

pokračování rozhovoru na: ..:. a-kontra.cz :.
2008-08-4, 18:07:00 • CzechTek 
2.8.2008 – Letosni cesky teknival probehl pod nazvem "Ravin Systems" na Andelce u Frydlantu od 25.7. do 27.7.2008, report, fotky a mapka soundsystemu jsou tady: ..:. hypno.cz/czechtek :.2008-08-4, 17:11:00 • CzechTek 
Vozíčkář dostal od technařů na dopravu
(Regionální mutace Mladá fronta DNES – Liberecký kraj, 2. srpna 2008)


Višňová – Dvacet tisíc na dopravu do školy předali včera postiženému mladíkovi z Višňové pořadatelé technoparty, která se tu konala před týdnem.

..:. více zde :.

2008-08-4, 16:02:00 • Média 

2008-08-4, 16:01:00 • FreeTekno akce 
Lidé ze Lhotky a Hostišové se báli technoparty
( Regionální mutace Mladá fronta DNES – jihovýchodní Morava, 2. srpna 2008)


Zlín – Mezi zlínskou částí Lhotka a obcí Hostišová se včera večer konala akce, kterou její pořadatel označil za oslavu narozenin. Podle neoficiálních informací ale mělo jít o nepovolenou technoparty. Městská i státní policie proto byla v pohotovosti. Do uzávěrky listu ale k žádným nepřístojnostem nedošlo.

..:. více zde :.

2008-08-4, 14:59:00 • Média 
Ordo Lumen Templi Řád Daniela Landy skončil, říká herec Ondřej Vetchý
(Ondřej Šťastný, iDNES.cz, 4. srpna 2008, 3:13)

Vznik řádu Daniela Landy Ordo Lumen Templi před čtyřmi lety provázela slavnostní mše ve vyšehradské katedrále a slova o pozvednutí ducha českého národa. Herec Ondřej Vetchý, policista Jiří Komorous a další lidé, kteří vedení převzali, se dnes už ani neshodnou, jestli řád ještě existuje.

..:. více zde :.

2008-08-4, 8:45:00 • Média 
Neonacistická akce se obešla bez konfliktů
(Věra Tydlitátová, Tydlitatova.Blog.iDNES.cz, 3. července 2008, 8:45)

Takto zní téměř každý závěr zprávy o jakékoli neonacistické akci v našich zemích. "Neonacistické setkání v Horním Dolaníně nahlášené jako pokojný průvod k uctění památky válečných hrdinů skončilo včera večer podle posledních informací bez incidentů," čteme každou chvíli ve zprávách.

..:. více zde :.

2008-08-3, 12:12:00 • Komentáře / názory 
Koncert neonacistů nabral zpoždění
(Filip Sušanka, Brněnský.deník.cz, 2. srpna 2008)


Ochoz u Brna/ (SLEDUJEME ON-LINE) Několik stovek neonacistů se dnes odpoledne sjede do Ochozi u Brna. Zúčastní se tam koncertu několika neonacistických skupin. Policisté jsou proto ve střehu. Akce však začne později.


17:22 – Nekteri ucastnici koncertu maji cele telo polepene naplastmi. Ne vsak proto, ze by byli zraneni, ale zakryvaji tim zavadne texty svych tetovani. Koncert zatím nezačal.

17:35 – Do uzavreneho arealu prave prijeli zachranari. Podle mluvci Zdravotni zachranne sluzby Jihomoravskeho kraje Barbory Zuchove hlasili poradatele, ze jeden z ucastniku dostal epilepticky zachvat.

další online zprávy zde: ..:. brnensky.denik.cz :.

podrobné info o akci zde: ..:. antifa.cz :.
2008-08-2, 17:55:00 • Média 
Kouření může zavřít Ungdomshuset
(Politiken, Mochasin.com, 31. července 2008)


Ze zápisu kodaňské radnice vyplývá, že smlouva mezi Ungdomshuset a radnicí může být v krajním případě vypovězena – pokud mladí budou v novém domě mládeže kouřit.

V budovách, do kterých má veřejnost přístup, se nesmí v kouřit. To říká dánský zákon a ten platí i pro Ungdomshuset, konstatuje odbor Kultury a volného času.

více na: ..:. mochasin.com :.
2008-08-2, 14:15:00 • Squatting 
Učil komunistické mlátičky, dnes školí budoucí policisty
(Martin Samek, Radek Kedroň, Týden.cz, 28. července 2008, 10:14)


Docent František Novotný, který dnes šéfuje jedné z kateder policejní akademie, sbíral před listopadem 1989 zkušenosti na Vysoké škole KGB v Moskvě. A nejen to. Sedm let učil neblaze proslulý pohotovostní pluk Veřejné bezpečnosti. A také si připisoval odměny za akce „proti narušitelům" v roce 1969.

Devětašedesátiletého Františka Novotného, jenž patří k respektovaným učitelům Policejní akademie ČR v Praze, dostihla vlastní minulost. Když TÝDEN.CZ studoval nedávno odtajněné personální spisy důstojníků, kteří před rokem 1989 působili v bezpečnostním aparátu státu, narazil na pozoruhodné údaje v profesním životopise šéfa katedry trestního práva.

více na: ..:. Týden.cz :.

2008-08-2, 13:39:00 • Média 

Policista přišel o odznak na základě videa na YouTube

(Janek Wagner, JustIT.cz, 1. srpna 2008, 10:10)

V souvislosti s policejním zásahem na CzechTek 2005 jsme mohli sledovat desítky videozáznamů dokumentujících nesmyslné a často protizákonné jednání českých policistů. Něco podobného se stalo na Critical Mass, newyorkské akci cyklistů, kde policista bezohledně a bezdůvodně srazil demonstrujícího cyklistu a přišel na základě videa publikovaného na YouTube o odznak...


..:. více zde :.

2008-08-1, 16:16:00 • Video a filmy 
Po technoparty v Andělce je už uklizeno
(Miloslav Lubas / ČTK, EkoList.cz, 31. července 2008, 14:49)

Uklizené jsou dnes pozemky v osadě Andělka u Višňové na Liberecku, na kterých se odehrála čtyřdenní technoparty. Po festivalu elektronické hudby Ravin' Non-Stop on Top, kam se o víkendu sjelo okolo 8500 lidí, zůstala již jenom udusaná hlína, řekla ČTK starostka Višňové Marie Matušková.

"Pořadatelé technoparty slíbili uklidit do úterý, ale zřejmě si to představovali jednodušeji," dodala starostka. Technoparty se konala na soukromém pozemku a pro mnoho z 1300 obyvatel vesnice byla stresujícím zážitkem. Trvala od pátku do pondělí, ale obešla se bez mimořádných problémů a na obec neměla tak zdrcující vliv jako osmidenní technoparty před šesti lety.

Nejbližší domy v Andělce stojí jen několik set metrů od místa, kde pořadatelé akce rozestavili aparaturu. "Umístili ji tak, aby hluk nešel do obce přímo. V neděli odpoledne, kdy ve Višňové začala mše, pořadatelé soundsystémy vypnuli," podotkla Matušková.

více na ..:. EkoList.cz :.
2008-08-1, 4:44:00 • Média