[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Inspekce zatkla kriminalistu, který s pistolí v ruce obral prodavačku o tři tisíce

(Jiří Šťastný, iDNES.cz, 28. února 2009, 14:35)

Policejní inspekce zatkla kriminalistu z Plzně, který v pátek v noci se služební pistolí v ruce zřejmě přepadl vietnamskou večerku a ukradl 3 tisíce korun.


..:. více zde :.

2009-02-28, 18:51:00 • Z vesela ;) 

CzechTek 1999

letiště bývalého vojenského újezdu Ralsko – Kuřivody


..:. více zde :.

2009-02-28, 18:23:00 • CzechTek 
Duše indiána
(Ivan Derer, Derer.blog.Respekt.cz, 27. února 2009, 12:56)

"Pozval jsem dnes na multimediální drink tři přátele. Ohiyesa z kmene Santí v Minessotě, Nailton Pataxó z kmene Pataxo, sídlícím v brazilském státě Bahia a Anahí z kmene Guaraní v Argentině.
Dobrý ráno."

..:. více zde :.

2009-02-28, 12:56:00 • Komentáře / názory 
Kulatý stůl o kulatém čtverci
(Martin Hekrdla, Právo, 27. února 2009)


Když se v úterý Michael Kocáb vypravil z Prahy do konfliktních oblastí, včetně litvínovského sídliště Janov, bylo už pozdě. Ne proto, že chyba z předchozího dne, kdy místo své – v první linii nezastupitelné – osoby vyslal do boje mluvčí Lejlu Abbasovou, se už stala a nedala odestát. Pozdě bylo už dávno.

..:. více zde :.

2009-02-28, 9:30:00 • Komentáře / názory 
Unie požaduje záruky USA – už žádná nová Guantánama
(Právo, 27. února 2009)


Unie může od Spojených států převzít část vězňů z Guantánama. Jednou z podmínek je však záruka, že Spojené státy nebudou nikde ve světě vytvářet podobná zařízení. Uvádí to dokument Unie, z nějž včera citovaly agentury. „Věznici na Guantánamu prostě není možné jen tak přestěhovat jinam. Nebylo by to v souladu se základními politickými principy EU v otázce lidských práv, aby se Guantánamo přesunulo jinam, aniž by se vyřešila zásadní otázka zadržování podezřelých z teroru na dobu neurčitou a bez soudu,“ uvádí dokument. Jeho znění proniklo na veřejnost právě v den, kdy ministři vnitra EU jednali v Bruselu o společném postoji v otázce Guantánama.

..:. více zde :.

2009-02-28, 9:28:00 • Média 
Paroubek rychlejší než STEM
(Zbyněk Petráček, Lidovky.cz, 24. února 2009)


Jiří Paroubek má jasno. Za násilnosti spjaté s fotbalem může „Langrův dodatek“, který vyvázal policii z účasti na zápasech. Ten prý „změnil stadiony v bitevní pole“.

Myslí to lídr opozice vážně? Pokud ano, tak nám vlastně říká, že až do letoška to bitevní pole nebyla. Ať posoudí každý sám, nakolik tato sugesce odpovídá realitě.

Jenže o Paroubkovi nevypovídá to, nakolik myslí svá slova vážně, o něm vypovídá spíše rychlost, s níž svá slova vypouští. Ten soud pronesl hned druhý den ráno po zápasech, zřejmě dříve, než mohl vidět čísla z průzkumů. Přitom podle ankety serveru iDnes lidé poměrem 3:1 zápasy bez policejní účasti schvalují. Ano, takhle to vypadá ve chvílích, když je Paroubek „rychlejší než STEM“.

O zacházení s fotbalovými grázly si můžeme myslet leccos. Třeba že policie má být všudypřítomná už preventivně. Či naopak že policie má dát ruce pryč, ať se ta svoloč sama umlátí. Ale když už chceme zaujmout jasné stanovisko, měli bychom té věci rozumět.

Právě tomu ovšem Paroubek odolává. Před čtyřmi lety jako premiér nechal policejně rozehnat – „vyřešit“ – CzechTek, něco, čemu vůbec nerozuměl. Nerozumí ani podhoubí fotbalových rowdies, ale chce to „vyřešit“. Jak? Exekutivně, policií.
Tomu on rozumí.

zdroj: ..:. lidovky.cz :.
2009-02-28, 9:16:00 • Média 
Budeme potřebovat soukromé armády?
(Tereza.Spencerova, CFP!, 24. února 2009)


Neoliberální vidění státu coby nepotřebného braku, který je dobrý leda tak od toho, aby se těm dole z kapes tahalo co nejvíc, (zatímco těm nahoře co nejméně, neboť ti prý při nižších daních nám všem pomohou či co) začíná v poslední době nabírat obrátky. Poté, co jsme si jakžtakž (a bohužel bez většího brblání) zvykli na okrouhání většina sociálních výhod, které takový stát obvykle člověku zajišťuje, jako je třeba bezplatné zdravotnictví, školství (zatím jen v plánu) a snižování nejrůznějších dávek a jistot, přichází stát s dalším majstrštykem. Když ještě ministr Langer vydumal, že policisté nebudou jezdit k nehodám, vyvolalo to vesměs pobavený úsměv nad představou, jak si dva nabouraní řidiči odhadují škody. Když ale nyní zrušil účast policistů při fotbalových zápasech, začíná jít do tuhého, protože se nám před očima může – v případě fanoušků některých týmů – rozhořet nefalšovaná městská válka.

..:. více zde :.

2009-02-28, 8:53:00 • Média 
Nevítaná návštěva,
(Milada.org, 27. února 2009)


Máme za sebou další další (tentokrát spíše úsměvnou) návštěvu produktu kampaně s výmluvným názvem Akce Praha, která zhruba poslední rok lanaří všechny milovníky akčních filmů na možnost zajezdit si po zadním kole na motorce a nosit u sebe bouchačku.
A jak jejich "akce" probíhala?

..:. více zde :.

2009-02-27, 17:19:00 • Squatting 
Zastal se Jacques a kopl policistu Čermáka, teď mu hrozí pět let
(Radim Vaculík, Novinky.cz, 27. února 2009, 3:56)


Prvomájový incident z roku 2006 mezi nynější poslankyní Kateřinou Jacques (SZ) a policistou Tomášem Čermákem bude mít znovu soudní dohru. Zatímco poprvé stanul na lavici obžalovaných sám Čermák, který byl nakonec osvobozen, nyní čeká soud třetího účastníka potyčky, sympatizanta zelených Petra Slunéčka. Ten při incidentu nakopl Čermáka do hýždí tak, že mu způsobil tříštivou zlomeninu kostrče.

více na: ..:. novinky.cz :.

2009-02-27, 11:05:00 • Média 
Za smrt Uzbeka v baru podmíněné tresty
(Svatava Hernandezová, Právo, 26. února 2009)


Smrtelný pád 34letého Uzbeka ze schodů v jednom z rokycanských barů, který způsobil bývalý policista Václav Zeman (22) se svým kumpánem Lubošem Rýdlem (40), potrestal ve středu plzeňský krajský soud podmíněnými tresty.

..:. více zde :.

2009-02-27, 9:28:00 • Média 
Policejní zátah na miliardáře Berana přijde stát na statisíce
(Jakub Troníček, Právo, 26. února 2009)


Na co klíče, když jde vyrazit dveře? Zhruba tak postupovalo policejní komando, když před dvěma týdny vtrhlo do vily miliardáře Davida Berana nedaleko Chrudimi hledat důkazy o údajném čtvrtmiliardovém daňovém úniku.

..:. více zde :.

2009-02-27, 9:06:00 • Média 
Výbušné za Hučína
(Jiří Leschtina, iHNed.cz, 26. února 2009, 0:52)


Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín, obviněný z celkem sedmi trestných činů, strávil rok ve vazbě. Čtyři roky byl souzen, aniž proti němu existoval jediný důkaz. Za perzekuci, kterou veřejně podpořil tehdejší ministr vnitra Gross, teď soud přiřkl Hučínovi 200 000 korun odškodného. Což se při dnešním "újmovém" kurzu rovná pokutě za dvě veřejné facky doktoru Rathovi.

..:. více zde :.

2009-02-26, 11:53:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
obrázek Petice Tarnac.cz
(Tarnac.cz, únor 2009)


V souvislosti se zásahem francouzských pořádkových sil v obci Tarnac ze dne 11. 11. 2008, se zadržováním Juliena Coupata a s obviňováním jeho přátel na základě protiteroristických opatření vyjadřujeme hluboké znepokojení nad politickými manipulacemi, které dnes ve Francii závažně ohrožují svobodu projevu a přesvědčení.

..:. více zde :.

2009-02-26, 10:01:00 • Vládní lži a jiná svinstva 

Freeze Re-Kreace (28. února 2009, Abaton)

Freeze Re-kreace


2009-02-26, 9:39:00 • Alternativní kultura 
Novináři vytahují skandály selektivně, jiné ignorují
(Petr Nachtmann, Britské listy, 25. února 2009, 10:55)


Je zajímavé, že jiné aféry novináři neřeší, i když mají podklady doslova pod nosem. V případě náhle vytažené aféry Radka Johna vidí Štěpán Kotrba širší souvislosti. Podivné je i mlčení českých médií kolem podivných státních zakázek úseku informačních technologií Státního fondu životního prostředí. Jsme snad obklopeni konspiracemi? Možná nikoli, třeba jen funguje pravidlo zvané Hanlonova břitva – "nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost" , nebo novináři jsou pouze ignoranti a jejich investigativní roli suplují blogy.

..:. více zde :.

2009-02-25, 9:01:00 • Média 
Johna dohnala investigativa kolegů k odchodu z televize. Proč ale?
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 23. února 2009)


Kombinovat žurnalistiku (práce a zas jen práce) s PR (peníze a zas jen peníze) se nedoporučuje. Přesvědčil se o tom autor "investigativního" pořadu televize Nova Radek John. Skončil v televizi ze dne na den. Proč?

Prý proto, že se stal objektem investigativních aktivit svých kolegů z redakce HN. Protože firma Ora print (akcie na majitele), v níž byl předsedou představenstva, vyráběla pro VZP jako bokovku PR čtvrtletník "Svět pojištěnce", za 87 milionů korun ročně přesto, že již v roce 2005 audit VZP uvedl, že výroba magazínu je předražená. Protože firma Ora print za další 3,9 milionů vyrobila zvěřinovou kuchařku "ve filmové a tištěné verzi" pro státní podnik Lesy ČR. Protože firma Ora print má dle HN blízko k vlivnému lobbistovi Romanu Janouškovi, který má zase blízko k pražské ODS. A investigativní reportér pořadu Na vlastní oči má pro PR prý "know-how".

Na celé kauze, která včera obletěla k všeobecné škodolibosti novinářů mediální Prahu, ale něco smrdí... Vypadá to, že Johnovi zlomilo vaz úplně něco jiného a kauza Ora print je jen něčí falešná záminka. Kouřová clona za následky kauzy Morava.

více na: ..:. blisty.cz :.
2009-02-25, 8:38:00 • Média 
Šedesátka Romů se rvala v centru Brna, policie odkláněla dopravu
(Pavla Komárková, iDNES.cz, 24. února 2009, 18:01)

Hned dvakrát musely desítky policistů rozhánět rvačku odhadem šedesáti Romů v centru Brna. Konflikt vypukl údajně mezi jednou tamní rodinou a příbuznými, kteří do Brna přijeli na návštěvu, kvůli dlouhodobým rodinným sporům.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.


2009-02-24, 19:13:00 • Média 
Studenti tlačí do Rady ČT Aničku Dajdou
(Ondřej Aust, Lidovky.cz, 23. února 2009, 16:11)


Kontrolovat veřejnoprávní Českou televizi by měla i Anička Dajdou, mladá žena proslulá svérázným vystoupením v televizní soutěži Česko hledá SuperStar. Do funkce radní ČT ji navrhují studenti českých univerzit sdružení v iniciativě Inventura demokracie.

..:. více zde :.

2009-02-24, 16:27:00 • Média 

obrázek

2009-02-23, 18:50:00 • Alternativní kultura 
Tajné akce StB – Akce Bojanovice
(ČeskáTelevize.cz, 23. února 2009, 22:10)


Šikanování, ponižování, zatýkání. Tak v sedmdesátých letech platily nezávislé kapely za to, že chtěly hrát vlastní muziku. Ondřej Vetchý uvádí dokumentární cyklus o metodách komunistické tajné policie v bývalém Československu. Režie: P. Křemen

Název akce odkazuje na Bojanovice u Prahy, kde se při příležitosti svatby Ivana Martina Jirouse odehrál počátkem roku 1976 hudební festival druhé kultury. Příslušníci StB začali plnit požadavek normalizačních komunistů – mládež se může scházet jen organizovaně. Nikdo, kdo se zúčastnil hudební akce, kterou nepořádal Socialistický svaz mládeže, si nemohl být jistý, že neskončí v policejní cele.

zdroj: ..:. ceskatelevize.cz :.

2009-02-23, 16:55:00 • Média 
Rytíři z Ordo Lumen Templi se scházejí v garáži, kde mluví o lásce
(Tomáš Syrovátka, iDNES.cz, 23. února 2009, 10:02)


Na webových stránkách řádu Ordo Lumen Templi založeného Danielem Landou se loni v srpnu objevila výzva, že se přijímají noví členové. Reportér MF DNES dostal po půl roce dopisování pozvánku na vstupní pohovor. S rytíři se setkal v jedné garáži blízko rotundy sv. Martina na Vyšehradě.

..:. více zde :.

2009-02-23, 14:11:00 • Média 
Studenti převlékli Mrštíky za Landu a Dvořáka
(Luboš Mareček, iDNES.cz, 20. února 2009, 20:43)


Fotografie tváří Danielů Landy a Dvořáka překryly v pátek před polednem obličeje na sousoší bratří Mrštíků v Brně. Portréty známého hudebníka a ředitele Národního divadla Brno shlížely z obrovité skulptury přes dvacet minut.

..:. více zde :.

2009-02-23, 14:05:00 • Média 
Cynický ochránce práv
(Ondřej Nezbeda, Respekt.cz, 23. února 2009, 6:44)


Když se nám nelíbí, co říká soused u piva, lze nad tím mávnout rukou. Až bude na druhý den střízlivý, stejně bude mluvit jinak. Jenže co když vede hospodské – povrchní a odsudečné – řeči v novinách autorita, jakou je Otakar Motejl, veřejný ochránce práv?

Řeč je o sobotním Motejlově rozhovoru pro Lidové noviny, přesněji o jeho poslední třetině, kde promlouvá k situaci v médiích a vyjadřuje se k zákazu zveřejňování odposlechů. Nejprve se chlubí tím, že je ve vztahu k tištěným médiím „saturován deníkem Bleskem“, protože se tam dozví všechno, a to poměrně stručně (už to je na pováženou). A pak je hotov k velmi rychlým závěrům podobných těm sousedově od hospodského stolu.

více na: ..:. glosy.respekt.cz :.
2009-02-23, 9:44:00 • Média 
Nad Evropou poletuje Švejkův duch
(Richard Seemann, Bristké listy, 23. února 2009)


Tak hodnotí v obsáhlém víkendovém materiálu rakouská veřejnoprávní televizní a rozhlasová stanice ORF dvouměsíční předsednictví České republiky Evropské unii. Začalo to "časomírou", vybudovanou v roce 1991 na místě, kde stál obrovský Stalinův pomník, který byl vyhozen v roce 1961 do vzduchu. Ta byla slavnostně uvedena do provozu těsně po silvestrovské noci příslušným vicepremiérem pro evropské otázky Alexandrem Vondrou.

..:. více zde :.

2009-02-23, 9:25:00 • Média 
Kurvahošigutntag, hurá do opery
(Roman Sikora, Literarky.cz, 17. února 2009)

České divadlo zažilo po letech mimořádnou tvůrčí událost, Ples ve Státní opeře. Žánrové zařazení je ovšem problematické. Šlo o performance z dílny Davida Černého, Ztohoven či Gumy Guar, o happening, nebo spíš o frašku v produkci Karla Veselého, Jaroslava Vocelky a Friedemanna Riehleho? Těžko říci, divadlo to ovšem bylo k popukání.

..:. více zde :.

2009-02-22, 9:39:00 • Komentáře / názory 
Ministr Jehlička hrobníkem českých literárních časopisů
(Britské listy, 19. února 2009)

tisková zpráva šéfredaktorů literárních časopisů A2, Host, Revolver Revue, Souvislosti a Tvar


České literární časopisy stojí před hrozbou plošného zániku. Letošní suma určená na jejich státní podporu je o víc než padesát procent nižší než loňská, což podle šéfredaktorů znamená akutní hrozbu zániku všech literárních periodik. Šéfredaktoři se nyní spojili a píší otevřený ministrovi a grantové komisi. Smrt jednoho odvětví české živé kultury přitom ušetří státu pouhých jedenáct milionů korun.

..:. více zde :.

2009-02-22, 8:58:00 • Média 
Policie kvůli drogám vtrhla do základní školy se psy, nic nenašla
(Jakub Troníček, Martin Polák, Právo, Novinky.cz, 21. února 2009, 4:07)


Před dvěma týdny policisté se speciálně vycvičenými psy vstoupili do tříd základní školy ve Skalné na Chebsku. Po dohodě s ředitelem zkontrolovali, zda žáci s sebou nenosí do školy drogy. Děti ze sedmého, osmého a devátého ročníků o chystané policejní akci předem nevěděly, v době prohlídek jejich věcí musely zůstat na chodbě. Policisté při prohlídce žádné drogy nenašli.

..:. více zde :.

2009-02-21, 10:26:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Soud: Atomový výbuch na ČT byl jen přestupek
(Aktuálně.cz, 20. února 2009, 15:26)

Okresní soud v Trutnově zprostil obžaloby členy skupiny Ztohoven, kteří se v červnu 2007 nabourali do vysílání ČT2 do pořadu Panorama a odvysílali simulovaný atomový výbuch v Krkonoších.

Ztohoven: Mediální realita ...

Státní zástupce se ale po osvobozujícím rozsudku odvolal i tentokrát. Případ tak bude znovu řešit hradecký krajský soud.

"Je to úplně férová justiční fraška," řekl Aktuálně.cz jeden ze členů skupiny s tím, že "je to unavující a trapný".

"Nejdůležitější pro nás je, že podruhý došli k závěru, že nejen, že to není trestný čin, ale už vůbec ne šíření poplašné zprávy. Tím, že to přepinkli na městský úřad, to jasně hodili k něčemu, jako je chození na červenou," dodal přesto, že proces nekončí.

více na ..:. Aktuálně.Centrum.cz :.
2009-02-21, 9:14:00 • Média 
Simulovaný atomový výbuch je podle soudu jen přestupek
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 20. února 2009, 13:56)


Trutnov – Simulovaný atomový výbuch, kterým se skupina Ztohoven předloni nabourala do vysílání České televize, není podle Okresního soudu v Trutnově trestným činem, ale pouze přestupkem. Soud dnes usnesením rozhodl, že případ by měl jako přestupek řešit Městský úřad v Trutnově. ČTK to řekl místopředseda soudu Vladimír Řezníček.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Stížnost proti němu si může podat státní zástupce. Ten dnes navrhl sedm obžalovaných členů skupiny uznat vinnými ze šíření poplašné zprávy. Žádal pro ně udělení podmíněného trestu vězení. Obhajoba navrhla zproštění obžaloby.

"Soud rozhodl, že jednání skupiny není trestným činem, ale na zproštění to není," řekl Řezníček. Dodal, že by mohlo jít o přestupek zřejmě proti majetku, autorskému právu či veřejnému pořádku. Jak konkrétně bude přestupek v případném řízení vyřešen, bude záležet na městském úřadu.

zdroj: ..:. ceskenoviny.cz :.
2009-02-20, 14:06:00 • Média 
Školákům přibudou otisky prstů, z občanek zmizí adresa
(ČTK, iHNed.cz, 19. února 2009, 15:22)


Poslanecká sněmovna počítá s tím, že věková hranice pro snímání otisků prstů do biometrických pasů bude šest let. Rovněž by se také měla změnit podoba občanských průkazů.

Identifikační údaje se změní. Na příště budou do cestovních pasů snímány otisky prstů dětem od šesti let věku a z občanských průkazů zmizí rodné číslo, adresa a rodinný stav. Změny ve čtvrtek v prvním čtení zákona posvětili poslanci.

Zákon o certifikaci veřejných dokladů s biometrickými údaji posunuje hranici pro snímání otisků prstů o tři roky oproti některým státům, které tuto možnost zavádějí už pro tříleté děti. Evropská unie totiž jednotnou věkovou hranici neurčuje.

Cestovní pasy s otisky prstů, které jsou zaváděny v návaznosti na předpisy EU, se mají vydávat od 1. dubna. Sněmovna se v duchu požadavku vlády dohodla na schvalování normu ve zrychleném řízení. Tedy pravděpodobně v březnu.

více na: ..:. domaci.ihned.cz :.
2009-02-20, 9:28:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Kamery odhalí i tváře zahalené šálami
(Karel Felt, Právo, 18. února 2009)

Ostrá prověrka čeká hned v jarním úvodu první fotbalové ligy pořadatelskou službu v Brně, kam přijede ostravský Baník a jeho smutně proslulí fanoušci.
Brněnští už totiž nemohou počítat s asistencí policie přímo na stadiónu. "Kluby jsou si zvýšené odpovědnosti vědomy. V bezpečnostní přípravě zůstávají policejní složky zapojeny a pravidla, kdy zasáhnou, jsou jasně nastavená," zdůraznil ředitel Gambrinus ligy Ivo Lubas.

..:. více zde :.

2009-02-19, 9:49:00 • Média 
Fotbal ohlídají tajní policisté a kamery
(Josef Koukal, Právo, 17. února 2009)

V neděli začíná jarní část fotbalové ligy a v praxi tak začnou platit nová pravidla pro bezpečnost při zápasech.
Policie bude doprovázet fanoušky jen před stadión, mezi diváky bude mít tajné specialisty v civilu, tzv. spottery.

..:. více zde :.

2009-02-19, 9:42:00 • Média 
Squateři chtějí bydlet pod Stalinem
(Lucie Boháčová, Pražský.deník.cz, 17. února 2009)


Praha – Obsaď a žij, transparenty s takovými hesly nyní visí na zhruba třiceti nemovitostech na území Prahy.

obrázek


Akci mají na svědomí squatteři, kteří přes svou novou virtuální realitní kancelář chtějí vyzvat k obydlení chátrajících budov, o něž se majitelé nestarají. Nádraží Vyšehrad, jeden ze vzácných pozůstatků původní mlýnské čtvrti v Petrské 33 v Praze 1 nebo podstavec bývalého Stalinova pomníku na Letné, všechny tyto stavby se ocitly na seznamu domů „volně“ k pronájmu.

..:. více zde :.

2009-02-18, 18:38:00 • Squatting 
radio 23 – soundproof, fredoledo!


freeze re-kreace
2009-02-17, 16:42:00 • Alternativní kultura 
Podle webu Socdem.info se Stanislav Gross vrací do ”velké” politiky,
po volbách

(ČeskáMédia.cz, 17. února 2009, 12:40)


K největším kuloárním překvapením víkendového sjezdu ČSSD patří, podle internetového magazínu sociálnědemokratické orientace, dohoda o návratu Stanislava Grosse do velké politiky. Úspěšný právník a očištěný člen ČSSD by rád nazpět získal poslanecký mandát, ale s jeho nasazením se počítá až do sněmovních voleb v roce 2010. To Michal Kraus z Libereckého kraje má již svou pozici na kandidátní listině opět jistou a Jaroslav Palas se dokonce stal hejtmanem. Zdá se tedy, že ostří vnitrostranických bojů se otupilo a všichni táhnou za jeden provaz.

zdroj: ..:. ceskamedia.cz :.

2009-02-17, 13:39:00 • Média 

Bývalý šéf 'lovců smrti' Komorous vydal paměti

(Jindřich Kodíček, TN.cz, 16. února 2009, 20:09)

Před dvěma týdny skončil u protidrogové centrály. Teď Jiří Komorous pokřtil svou knihu Lovci smrti.


..:. více zde :.

2009-02-17, 8:47:00 • Drogy 
Miláno: COX18 znovu obsazeno!!
(Squat.net, 16. února 2009, 20:43)


V noci z 13. na 14. února se sešlo asi 200 osob, aby znovu obsadilo autonomní centrum COX18, vystěhované koncem ledna. Centrum existuje už několik desítek let, sídlí tu knihovna Calusca a archivy Prima Moroniho, spisovatele a intelektuála, který se věnoval radikální levici.
Na sobotu 28. února je v Miláně svolána demonstrace za samosprávu sociálních center.

zdroj: ..:. squat.net :.


2009-02-16, 23:11:00 • Squatting 
Neonacisté „dobyli“ Drážďany
(Jan Rybář, MF Dnes, 16. února 2009)


Drážďany, Praha – Nejdříve rozbouřili Drážďany neonacisté – do ulic jich vyrazilo nebývale hodně.

Poté ve starobylém městě vypukly potyčky mezi policií a levicovými skupinami, které protestovaly proti narůstajícímu vlivu neonacistů. Víkend, na který připadalo 64. výročí spojeneckého bombardování Drážďan, tedy přinesl jedno z největších extremistických vystoupení od sjednocení Německa.

..:. více zde :.

2009-02-16, 15:09:00 • Média 
Tisíce antifašistů bránily pochodu neonacistů Drážďanami
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 14. února 2009, 19:09)


Přes deset tisíc antifašistů bránilo v Drážďanech celé odpoledne téměř sedmi tisícovkám neonacistů, aby "vzpomínali" na bombardování tohoto města za druhé světové války. Ulice saské metropole také hlídala policie, která nasadila obrněné transportéry, buldozery i vrtulník.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.


obrázek
2009-02-15, 16:03:00 • Protestní akce 
Clashes at far-right protest
(BBC, 09:04 GMT, Sunday, 15 February 2009)


Thousands of people took to the streets of Dresden to protest against a far-right demonstration to mark the 64th anniversary of the World War II bombing of the German city.

Protesters repeatedly clashed with riot police, with some throwing stones at officers and nearby police vehicles.

video: ..:. news.bbc.co.uk :.

Rival groups mark Dresden bombing with clashes
(Euronews.net, 15/02 09:40 CET)


Riot police have clashed with demonstrators in the German city of Dresden.

Despite attempts to keep supporters from opposing political groups apart, two police cars were over turned and several arrests were made.

more and video: ..:. euronews.net :.


more photos: ..:. flickr.com:. via: ..:. antifa.de :.
2009-02-15, 11:48:00 • English 
Lovci smrti – Historie Protidrogové brigády očima Jiřího Komorouse

'Lovec smrti' Komorous vydává paměti protidrogové centrály

(iDNES.cz, 13. února 2009, 8:12)

Bývalý dlouholetý šéf protidrogové policie Jiří Komorous vydává paměti. Podle vlastních slov se v nich snaží "odmytizovat protidrogovou policii a její kauzy". Na obálce prvotiny Lovci smrti vypadá Komorous s tetováním a napůl vyholenou hlavou spíše jako ten lovený.


Pár týdnů po svém odchodu vydává Komorous paměti o prvních letech Národní protidrogové centrály. "Je to takové odmytizování protidrogové policie a našich kauz," popisuje knihu autor.

Kniha vychází v třítisícovém nákladu, křest bude v pondělí v pražském knihkupectví Luxor. Smrt v názvu je podle Komorouse symbolem pro drogy.

více na ..:. zprávy.iDNES.cz :.

2009-02-13, 11:42:00 • Drogy 
sněhový penis ve Slavkově Policie bourala sněhový penis!
(AhaOnLine.cz, 12. února 2009)

Strážníci ve Slavkově u Brna včera stáli před neobvyklým úkolem: zbourat dva a půl metru vysokého sněhuláka ve tvaru penisu.

Ten si skupinka dospívajících postavila nedaleko slavkovské integrované střední školy. Penis byl k velkému překvapení strážníků propracován do nejmenších detailů. "Byl to docela pěkný umělecký výtvor," řekl ČTK s úsměvem velitel strážníků Pavel Ehrenberger...

celý článek na ..:. AhaOnline.cz :.

2009-02-13, 9:19:00 • Z vesela ;) 
Palicí na svobodu slova
(Pavel Šafr, Reflex.cz, 12. února 2009)


STÁTNÍ MOC VÍTĚZÍ NAD NEZÁVISLOSTÍ MÉDIÍ Politici si v Poslanecké sněmovně obstarali klacek na novináře ...

Zveřejňování policejních odposlechů bude napříště trestným činem. Je to mimořádně důležitý a také mimořádně nebezpečný krok.

Poslanec Marek Benda, jenž stojí u zrodu útoku na svobodu slova, rozhodně nepatří k těm politikům, kteří by se měli stydět za svoji minulost. Jeho otec Václav Benda přispěl jako významný disident nemalou měrou k návratu svobodných poměrů do naší země, a navíc na něm bylo velmi sympatické, že se lišil od mnoha chartistů tím, že nebyl reformní komunista. Byl to v pravém slova smyslu konzervativec a syn Marek v této cestě pokračuje.

ÚTOK ZPRAVA

V našich poměrech jsme zvyklí na to, že na svobodu slova útočí spíše lidé z levicových pozic či přímo komunisté, kteří naše svobody nectí z principu. Nyní jsme ale svědky pozoruhodné koalice konzervativců se sociálními demokraty i komunisty. Mimo jiné se tím ukazuje, že jeden významný politický směr na naší scéně buď chybí, anebo je v menšině: jsou to liberálové, a tím nemyslím levicové liberály, jejichž hlavní agendou je boj za práva lesbiček, nýbrž opravdoví liberálové klasického střihu, kterým jde o to, aby svoboda nebylo imaginární a bezobsažné heslo, nýbrž soubor zcela konkrétních svobod a práv jednotlivých občanů.

Konzervativci jsou jistě mnohem sympatičtější lidé než kryptokomunistická levice. Katalog svobod, jak jej vytvořili otcové liberalismu (Friedrich von Hayek a další), ovšem není jejich programem. Namísto svobody prosazují řád a pevnou moc. A tento směr uvažování dovedl nejspíš Marka Bendu k jeho neblahé akci.

více na: ..:. reflex.cz :.
2009-02-13, 8:57:00 • Média 
obrázekKlaus se novinářů nezastane
(ČTK, Lidovky.cz, 12. února 2009, 16:34)


Prezident Václav Klaus nebude i přes naléhání novinářů vetovat novelu trestního řádu, která znemožňuje zveřejňování odposlechů. Klaus to napsal v dopise adresovaném předsedovi Syndikátu novinářů Miroslavu Jelínkovi, který prezidenta žádal, aby spornou normu odmítl. Dopis byl zveřejněn na webu syndikátu.

"Protože ani z hlediska ústavnosti nevidím v tomto zákoně, který Poslanecká sněmovna přijala velkou většinou, žádný zjevný problém, zákon k novému projednávání parlamentu vracet nebudu," napsal Klaus syndikátu.

více na: ..:. lidovky.cz :.


… Na okraj bych snad ještě dodal, že již řadu let v prezidentské funkci usiluji o co největší omezení policejních i „komerčních“ odposlechů vůbec. Nezaznamenal jsem však, že by média věnovala spolu se mnou této klíčové problematice ochrany občanských svobod alespoň zlomek energie, který nyní věnují lobbingu za své komerční zájmy – nikoli za veřejný zájem.

Odpověď prezidenta republiky na dopis předsedy Sekce deníků Unie vydavatelů Petra Marka a Vice-presidenta Světové asociace novin Michala Klímy

celý text zde: ..:. klaus.cz :.
2009-02-12, 22:46:00 • Média 

Smrt Vietnamce: další násilí policistů?

(Pavel Mokrý, Brněnský.deník.cz, 9. února 2009, 11:59)

pprap. Josef Srnský

Brno – Brněnský deník Rovnost našel člověka, který tvrdí, že ho zbili stejní policisté, kteří čelí trestnímu stíhání za zabití Huang Son Lama.


Dva ze tří stíhaných brněnských policistů, kteří začátkem ledna podle obžaloby ubili třiačtyřicetiletého Huang Son Lama, zřejmě používali násilí v práci častěji.

Sedmadvacetiletý Robert Kotlár z Brna tvrdí, že na něj podpraporčíci František Jaroš a Josef Srnský z pohotovostního a eskortního odboru jihomoravské policie zaútočili již v srpnu roku 2007.

více na ..:. Brněnský.Deník.cz :.

2009-02-12, 22:44:00 • Média 
Anglie: Vězení za poskytnutí serveru pro IMC
(Květoslav Vobořil, ČSAF.cz, 11. února 2009)


V pondělí 9. února 2009 policie v hrabství Kent uvěznila ve městě Sheffield muže na základě zákona týkajícího se závažných zločinů – Serious Crime Act 2007, a to v souvislosti s nedávným zabavením serveru britských Independent Media Center – IMC. Police zároveň prohledala dům uvězněného a zabavila mu všechny počítače a dokumenty. Zadržený neměl technický, administrativní ani redakční přístup na stránky IMC. Jeho jediným spojením s IMC byla technická obsluha jejich serveru. Uvěznění bylo provedeno absurdně na základě paragrafu 44-46 zmiňovaného zákona, který vstoupil v platnost 1. října 2008 a jehož cílem je boj s organizovaným mezinárodním zločinem, hlavně obchodem s drogami, prostitucí a ozbrojenými přepadeními. Nakonec byl uvězněný po osmi hodinách propuštěn. Současná kampaň je jen vyústěním snahy vlády zastrašit alternativní média a aktivisty, kteří se snaží pracovat za sociální změny.

zdroj: ..:. csaf.cz :.

2009-02-12, 9:42:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Police bail sysadmin in animal rights extremism probe
(Chris Williams, TheRegister.co.uk, 10th February 2009 15:01 GMT)


A Sheffield man has been released on police bail after being questioned in connection with comments posted to the activist news website Indymedia, which included the personal details of a prominent High Court judge.

more: ..:. theregister.co.uk :.

2009-02-12, 9:41:00 • English 
The Seductive (Yet Destructive) Appeal of Loud Music

By Barry Blesser, Ph.D.


Music makes me forget my real situation. It transports me into a state which is not my own. Under the influence of music I really seem to feel what I do not understand, to have powers which I cannot have. Leo Tolstoy, 1890

..:. více zde :.

2009-02-11, 20:26:00 • English 
Naomi Klein: Příliv hněvu
(Naomi Klein, CFP!, 10. února 2009)


Když jsem sledovala, jak davy na Islandu mlátili vařečkami do hrnců tak dlouho, dokud jejich vláda nepadla, vzpomněla jsem si na populární hesla, která se v roce 2002 skandovala v antikapitalistických kruzích: „Vy jste Enron! My jsme Argentina!“

Jeho poselství bylo prosté. Vy – politici a vrcholní manažeři nalezlí na dalším ze svých obchodních summitů – jste bezohlední podvodníci jako manažeři z Enronu (a to přitom o těch víme sotva polovic). A my – chátra tam venku – jsme jako občané Argentiny, kteří uprostřed krize děsivě se podobající té naší, také vyšli do ulic s hrnci a pánvemi. Skandovali „Que se vayan todos!“ („Odejít musejí všichni!“) a donutili k útěku čtyři prezidenty během necelých tří neděl. Argentinské povstání z let 2001 a 2002 bylo přitom unikátní v tom, že nesměřovalo proti žádné politické straně a dokonce ani ne obecně proti korupci. Terčem se stal převládající ekonomický model – byla to tehdy první národní revolta proti současnému deregulovanému kapitalismu.

Chvíli to sice trvalo, ale nyní mají svoji chvíli „Que se vayan todos!“ lidé od Islandu po Lotyšsko, od Jižní Koreje po Řecko. Stoické islandské maminy mlátily do hrnců i ve chvílích, kdy jejich vnuci rabovali lednice kvůli munici (vejce, jistě, ale proč i jogurt?) připomínají taktiku, která se proslavila v Buenos Aires. A totéž platí i o kolektivním hněvu vůči elitám, které zbídačily kdysi prosperující stát a myslely si, že jim to jen tak projde. Jak to vyjádřila šestatřicetiletá islandská sekretářka Gudrun Jonsdottir: „Už toho všeho mám tak akorát dost. Nevěřím vládě, nevěřím bankám, nevěřím politickým stranám a nevěřím Mezinárodnímu měnovému fondu. Měli jsme dobrou zemi a oni ji zruinovali.“

více na: ..:. czechfp.cz :.


2009-02-11, 12:03:00 • Komentáře / názory 
Razie u policie v Liberci. Zatčen šéf dopravky i okresu
(Martina Machová, Ak, 10. února 2009, 17:00)


Liberec – Policejní inspekce podnikla v pondělí razii na Liberecku. Na jejím konci byli tři zatčení vysoce postavení příslušníci místní policie.

Dva z nich v průběhu úterka policisté z vazby propustili. V případě třetího chce státní zástupce navrhnout vazbu. O ní by měl zítra rozhodnout okresní soud. Aktuálne.cz o tom informoval šéf libereckých žalobců Adam Bašný.

více na: ..:. aktualne.centrum.cz :.
2009-02-11, 11:18:21 • Média 
Policie změnila podmínky, jak vybírá své přední muže
(Sabina Slonková, Markéta Chaloupská, Aktuálně.cz, 11. února 2009, 6:55)


Praha – V průběhu přijímacího řízení, v němž vybírá lidi pro nové obsazení klíčových postů ve vedení protikorupčního útvaru, změnila policie podmínky, které musejí uchazeč splnit.

Budoucí ředitel a náměstek jedné z klíčových služeb policie, která vyšetřuje ty nejzávažnější hospodářské delikty – často s politickým přesahem – nebudou muset jako dosud projít speciálními psychotesty. Ty prověřují například odolnost vůči zátěži, zvládání stresu nebo míru inteligence.

Zvláštní nároky budou muset však nadále splnit někteří elitní kriminalisté, zejména ti "v terénu". Ti, kteří se hlásí na posty "nejvyšší", nikoli.

více na: ..:. aktualne.centrum.cz :.
2009-02-11, 10:14:00 • Média 
Policisté nezvládají svá auta a denně bourají
(Jana Sotonová, iHNed.cz, 9. února 2009, 1:59)


Služební policejní auto havaruje v Česku v průměru sedmkrát za den. Řadoví policisté se místo praktické výuky řízení učí jen teorii. Před policejními vozy by se lidé měli mít na pozoru. Policisté za volantem každý den zaviní v průměru tři dopravní nehody.

více na: ..:. hn.ihned.cz :.

2009-02-11, 7:58:00 • Média 
Konopí zdvojnásobuje riziko rakoviny varlat
(Guardian, Britské listy , 9. února 2009)


Mladí muži, kteří kouří marihuanu, se vystavují častější pravděpodobnosti, že u nich vznikne agresivní forma rakoviny varlat než u mužů, kteří marihuanu nikdy nekouřili. Zjistila to nová studie.

Kouření marihuany nejméně jednou týdně, anebo její pravidelné používání od doby dospívání zdvojnásobuje riziko rychle vznikající rakoviny varlat (nonseminoma), která postihuje muže od dvaceti do cca čtyřiceti let.

více na: ..:. blisty.cz :.

2009-02-11, 7:57:00 • Drogy 

MUDr. David Rath a jeho šokující anální video!

Na adrese www.DavidRath.info může odvážlivec nalézti naprosto seriózně vyhlížející web, který se zdá býti tím, čím se tváří – tj. 'The official website of Czech MP and regional governor Dr. David Rath'...


www.DavidRath.info – Dr. David Rath introduces his new international website!

...ovšem kupříkladu třeba takové 'Featured Video' ze 6. února 2009 s podtitulem 'Dr. David Rath představuje své nové mezinárodní webové stránky' je vskutku šokující! :*D

P.S.: ostatně ony veškeré odkazy na dotyčné stránce směřují jen a pouze k tomu jednomu... ;*)

2009-02-10, 14:23:00 • Z vesela ;) 
Bude nová proklausovská strana hnědá?
(Antifa.cz, 10. února 2009)


Čeští neonacisté jsou již druhým rokem ve fázi, kdy se snaží o průnik do oficiální politiky. Zdá se, že dokonce začínají uvažovat minimálně o dvou frontách. Od poloviny roku 2007 vstupují do Dělnické strany, kde ovládli aktivní členskou základnu, regionální vedení strany i tzv. Ochranné sbory.

V těchto dnech se připravuje vznik nové pravicově profilované strany odštěpené od ODS a podporované prezidentem Klausem pod názvem Strana svobodných občanů, často uváděné pod kratším názvem Svobodní. Svobodní si mimochodem říkala i strana rakouského ultrapravicového populisty Jörga Haidera, který nedávno zemřel opilý po automobilové nehodě cestou z gay klubu i předchůdkyně německé neonacistické NPD, známá pod zkratkou FAP (Freiheitliche Arbeiter Partei).

Nedávno se k nám dostal zajímavý text, který je výzvou k organizovanému vstupu neonacistů do této nově vznikající politické strany. Neonacisté správně chápou, že buržoazní systém politických stran dávno není (pokud vůbec kdy byl) primárně o nějakém souboji idejí, ale o technologii moci a výtahu k násilím garantované možnosti k rozhodování o životech druhých a prospěchu, který z takové pozice plyne. Proto pro ně nemůže být problémem angažovat se v Dělnické straně, jejíž program je ryze levicový, stejně jako v tvrdě pravicové straně okolo šéfa Klausem založeného think tanku CEP Petra Macha, která má být ještě pravicovějším a nacionalističtějším odštěpkem ODS.

Ani spojení neonacistů s ODS není v historii výjimkou. Členem ODS byli v minulosti například plzeňský neonacista Štěpán Sládek nebo svolavatelé neonacistických demonstrací Václav Bureš z Přeštic nebo Milan Bacík z Bohumína

Iniciativa českých fašistů a neonacistů není zcela nelogická i z toho důvodu, že mezi zakládajícími členy Strany svobodných občanů najdou názorově spřízněné jedince, kteří už v politickém žebříčku dostoupali na pomyslný vrchol. V sekci Podporují nás na webu „Svobodných“ tak nalezneme poslankyni za ODS Alenu Páralovou a poslance Juraje Ranince (v současnosti nezařazený). Oba dva se spolu se čtyřmi dalšími politiky ODS proslavili společným podpisem s českými fašisty, neonacisty a antisemity pod peticí D.O.S.T z listopadu roku 2007.

Další názorovým souputníkem je i senátorka Liana Janáčková, která proslula rasistickými výroky na adresu Romů. Na druhou stranu ale nelze tvrdit, že by odštěpenci z ODS byli neonacismu nějakym způsobem globálně nakloněni, už jen pro jejich proizraelskou a proradovou profilaci.

Nejsme schopni s určitostí říct, jak velký faktický ohlas bude mít výzva, kterou si můžete přečíst pod touto glosou. Myslíme si, že nepříliš velký. Neonacisty tlačí čas, ustavující kongres strany bude již za týden a tato výzva se mezi neonacisty začala šířit nejdříve někdy v polovině ledna. Druhým důvodem je, že většina neonacistů, kteří mají chuť a vůli se angažovat v oficiální politice již zakotvila v Dělnické straně. Přesto si ale myslíme, že následující text za zveřejnění stojí, protože minimálně poskytuje zajímavý a cenný ucelenější náhled do myšlení neonacistů a neofašistů usilujících o uchopení moci "demokratickou cestu".

více na: ..:. antifa.cz :.
2009-02-10, 12:49:00 • Média 
Nazis raus!
(Daniel Suchánek, Blog.iDNEScz, 7. února 2009, 16:46)


Téma 19. týdne je neobvyklé. Nejen v Česku, ale i v Německu mají problém s pravicovými extremisty. Dlouhá léta místní radikálové pořádali v příhraničním Wunsiedelu pochody, což mělo určitou symboliku – v tomto městě je pohřben Hitlerův pobočník Rudolf Hess. Místní občané dlouho nečinně reagovali, až v roce 2002 vyjádřili první protesty, které vyvrcholili o dva roky později takzvanou blokádou v sedě. Od té doby již žádnému dalšímu pochodu nemuseli přihlížet, pochody na čtyři roky utichly.

..:. více zde :.

2009-02-10, 10:05:00 • Protestní akce 
Ptejte se Jiřího Komorouse: Co si myslí o drogovém podsvětí?
(Deník.cz, 10. února 2009, 16:08)


Praha – Ptejte se bývalého šéfa Národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse.

Jiří Komorous se za 17 let v čele Národní protidrogové centrály (NPC) stal mediálně nejznámějším českým bojovníkem proti drogovému podsvětí. Když se koncem loňského roku rozhodl z vedení NPC odejít, měl na kontě několik tisíc zatknutých zločinců.

Jaké jsou jeho budoucí plány? Je české drogové podsvětí nebezpečené?

On-line rozhovor proběhne ve středu 11. února mezi 13 a 14 hodinou, své otázky můžete pokládat již nyní!

na: ..:. denik.cz :.
2009-02-10, 9:05:00 • Drogy 


2009-02-9, 19:12:00 • Z vesela ;) 
Lucie pro Aha! Proč jsem hajlovala!
(AhaOnLine.cz, 9. února 2009)


PRAHA – Do redakce Aha! dorazila poštou šokující fotografie, na které se mnohonásobná Česká slavice Lucie Bílá (42) ochotně nechala zachytit při hajlování. A nejde o dvojnici! „Ano, na fotce jsem opravdu já,“ přiznala zprvu velmi neochotně s tím, že fotografie, na které populární zpěvačka zdraví po vzoru pohlavárů Třetí říše, má mnohem komplikovanější historii...

obrázek

Bílá hajlovačka s Landou?

..:. více zde :.

2009-02-9, 16:58:00 • Média 
Vlekaři chtějí postavit na českých horách desítky nových sjezdovek
(Petra Pospěchová, Zuzana Drahokoupilová, iHNed.cz, 7. února 2009, 18:42)

obrázek
V Krkonoších mohou vyrůst tři desítky nových lanovek. Další vleky a sjezdovky plánují v Jeseníkách a Krušných horách.


Nejvíc nových tras vyroste v Krkonoších. Padnou kvůli tomu hektary vzrostlých stromů. A stavby schválili experti Krkonošského národního parku (KRNAP) i přesto, že trasy vedou blízko hnízdišť vzácných ptáků chřástalů.

V oblastech Krkonoš, kde chráněný chřástal hnízdí, by mělo vést hned několik nových lanovek.

více na: ..:. domaci.ihned.cz :.

2009-02-9, 9:27:00 • Média 
obrázek Bostonská policie zatkla tvůrce Obamovy ikony
(Reuters, iDNES.cz, 7. února 2009, 23:15)


Tvář amerického prezidenta v modrobíločerveném provedení Sheparda Faireyho zná celý svět. Umělecké vlohy ale výtvarníka nakonec přišly draho. Policie ho v pátek v noci zatkla za zdobení zdí bostonských domů barevnými spreji. Za graffiti hrozí Faireymu až tříleté vězení.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.

2009-02-8, 23:35:00 • Média 
Karel Nešpor – primář oddělení mužských závislostí Psychiatrické léčebny v Bohnicích
magor Nešpor MUDr. Karel Nešpor

...

Je autorem nebo spoluautorem asi třiceti knih. Od 90. let, kdy pobýval v Indii se zajímá o jógu, kterou též sám provozuje. Názory na něj se opravdu různí: špičkový psychiatr, fanatik, který nikdy neochutnal alkohol a chtěl by ho zakazovat všem ostatním, a také lékař, který používá netradiční léčebné metody.

zdroj: ..:. ČT24.cz :.

aktuálně v pořadu Česke televize Dobrá rada nad zlato jako hlemýžd

video na ..:. ČeskáTelevize.cz :.

2009-02-8, 18:18:00 • Z vesela ;) zdroj: ..:. TheBalloonProject.org :. via: ..:. UrbanPrankster.com :.

2009-02-8, 14:22:00 • Média 
Drazí přatelé
(Sowarix.bloguje.cz, 1. února 2009, 6:39)


My Treverer Milan SOWARIX Pohl reinkarnovany Kunštát , občan města Jevišovice a patolízalský uctivač keltské bohyně Brigid. Ve zkratce zvaný šílený.Dále jen MY.

obrázek Oznamujeme všemu lidu, že se navracíme do civilizační arény abychom si vydobili zpátky rodiný majetek(kunštát).Jakož i utvařeli dějiny této doby .Tím že se vratíme zpatky do podoby císařství.A moje reinkarnovana maličkost zasedne do cisářského křesla.Načež si uděláme ze slovenska Protektorát a z Podkarpatské Rusi kolonii.Prostě být sám sobě císařem mě již nestačí.

Změny a Novinky:

1. Už nejsem na streetu.Jsem na síti.A kde jsem byl-v Důchodu.

2. První přeobsazení Milady-8.2. v 19.00 na 1hod. za učelem pořádání exhibice (vystavy)-koláží.

Příslušníci policie Prahy 1 mají samozřejmě vstup zdarma.Byli mým nejčastějším publikem.A věrnost se oceňuje.Chodili dokonce i na akce kam je nikdo nezval.

více na: ..:. sowarix.bloguje.cz :.
2009-02-7, 21:03:00 • Alternativní kultura 
Squatterská realitní agentura nabízí bydlení zdarma
(Realitka.squat.net 7. února 2009)


Squatterská realitní agentura, specialista na dlouhodobě nevyužívané nemovitosti. Bydlení levněji, než jste si kdy dovedli představit, bydlení pro všechny a zadarmo! nevěříte? Pak kontaktujte našeho realitního makléře!Vítejte na stránkách první české squatterské realitní agentury!

V noci ze 6. na 7. února byly spuštěny stránky první české squaterské realitní agentury. Ve stejné době bylo sympatizanty squaterského hnutí vyvěšeno několik desítek transparentů z dlouhodobě nevyužívaných a chátrajících objektů v Praze.
Cílem této akce je upozornit na paradox, kterou je kapitalistická společnost ve vyspělých zemích Evropy typická: v každém větším městě jsou tisíce lidí, které ze všech možných důvodů nemají kde bydlet a jsou odkázáni k životu na ulicích. V těch samých ulicích, které jsou lemovány zanedbanými prázdnými domy, jejichž majitelé nejeví sebemenší zájem se o ně starat.
Není zde řeč pouze o bezdomovcích. Kromě hrstky privilegovaných se to týká prakticky všech mladých lidí a studentů, kteří se chtějí osamostatnit od rodičů, nemohou si však dovolit platit předražené nájmy. Podobné problémy řeší i umělci hledající zázemí pro svoji tvorbu: pořídit si v Praze ateliér je pro většinu mladých umělců nedosažitelným snem.
A přitom stačí tak málo: mít kolem sebe skupinu podobně smýšlejících lidí a chuť vymanit se ze zažitých stereotypů a začít trochu experimentovat. Zkusit se domluvit s majitelem prázdného domu na jeho užívání za symbolický nájem nebo údržbu může každý a kdo se na to cítí, může tuto fázi klidně přeskočit a do domu se rovnou nastěhovat. O jedno z našich základních práv – právo bydlet – bychom se neměli muset nikoho doprošovat, squatting je při současné bytové politice a v době finanční krize naprosto legitimní.
Projekt squaterské realitky by měl pomoci každému, kdo se rozhodne vzít život do vlastních rukou. Je na čase vylézt z izolace svých panelákových bytečků, rozloučit se s každodenní ubíjející prací a začít se rozhlížet po alternativách.
Takhle je totiž život daleko zábavnější a prožitější, než když za něj musíme neustále někomu platit.

zdroj a více na: ..:. realitka.squat.net :.
2009-02-7, 17:40:00 • Squatting 
obrázek Neviditelná buňka
aneb Jak francouzská policie vyrábí teroristy

(Bertrand Schmitt, Bruno Solařík, Thierry Tremblay,
Právo, 5. února 2009)


Tarnac je malá vesnice o 327 obyvatelích, ztracená v lesích střední Francie. V sobotu 15. listopadu 2008 zde byla provedena razantní policejní operace: do obce vtrhli policisté v kuklách a těžkoodění členové zvláštních jednotek. Cílem bylo zlikvidovat zločineckou organizaci s centrem na jednom z tarnackých statků.
Pořádkové síly zastihly na statku několik lidí. Pak vše pokračovalo tak, jak tomu při policejních raziích proti zločincům bývá: ozbrojenci srazili osazenstvo na zem, všechny přítomné spoutali a pozatýkali.
Něco tu však přece jen přesahovalo běžné meze boje proti zločinu: do akce bylo – za masivní asistence televizních kamer – zapojeno sto padesát strážců zákona, podporovaných navíc dvěma vrtulníky Ta zločinecká organizace byla totiž dle úřadů přímo organizace teroristická. Jednalo se prý o tzv. neviditelnou buňku. Teroristická aktivita této ilegální buňky měla spočívat v sabotáži na vlakových trolejích, jež dne 11. listopadu 2008 na několik hodin znehybnila rychlíky TGV.Prohlídka tarnackého statku, jejímž cílem bylo nalézt materiál a nářadí použité pro shazování trolejí, však skončila nezdarem. Stopadesátičlenná policejní jednotka spolu se sběrači vzorků DNA, s vrtulníky a se psy slídícími po výbušninách na statku zabavila žebřík... Policejní operace byla přesto završena zadržením patnácti osob. Devět z nich bylo obviněno. Bez jakýchkoliv důkazů. Většina jich byla po 2. prosinci 2008 propuštěna, jsou však nadále stíháni na svobodě.

..:. více zde :.

2009-02-7, 12:27:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Bulhaři zakázali dětem vycházet do nočních ulic
(ČTK, iDNES.cz, 6. února 2009, 18:59)


Bulharský parlament schválil zákaz nočního vycházení dětí. Pozor si budou muset dát i čeští rodiče přijíždějící se svými ratolestmi do země na dovolenou. Opatření má pomoci v boji proti dětské kriminalitě a násilí na dětech.

Děti mladší čtrnácti let se nebudou smět na ulicích, v restauracích a v zábavních podnicích objevit bez doprovodu dospělého po dvacáté hodině večer.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.
2009-02-7, 9:50:00 • Média 
Válka politiků, policajtů a tajných agentů o moc a o peníze prostřednictvím prodejných novinářů
(Štěpán Kotrba, Britksé listy, 6. února 2009)


reakce na polemiku Jana Čulíka pod titulkem "Vážné pochybnosti o "zákonu Kmenta"" a Petra Wagnera "Český parlament hrubě omezil kontrolu politiků ve veřejném zájmu" s článkem Štěpána Kotrby "Zákaz zveřejňování odposlechů: bude Kmenta bez práce?"


Opravdová investigace je vlastní, NEZÁVISLÉ vyšetřování, ne účelová medializace účelově vynesených dat z policie a tajných služeb s cílem účelové politické skandalizace. Kdyby Jan Čulík i Petr Wagner četli novelu zákona pečlivěji, věděl by, že se zákaz zveřejňování odposlechů týkají POUZE odposlechů prováděných policií do chvíle, než se stanou důkazem u soudu, nikoliv audiozáznamů či videozáznamů, prováděných investigativním žurnalistou pro vlastní práci.

… Kdo z oněch policajtoreportérských "křepelek" ale umí obsluhovat skryté či dokonce dálkové nahrávání, miniaturní špionážní záznamovou techniku, směrové mikrofony, laserový odposlech? Kdo umí prolamovat kódy státní, stranické či firemní ? Kdo umí fotografovat či filmovat děje na půl kilometru? Prakticky nikdo. Všem stačí k pověsti "investigativních žurnalistů" styky. Na agenty, policajty a státní zástupce. Na politiky, partajní šíbry a lobbisty. Práci – pátrání i analytiku nechávají na druhých. Informace si kupují za protislužby či peníze a pak je vydávají za svou práci. Korumpují jednu část státu, aby druhou mohly zastrašit. Křepelky...

více na: ..:. blisty.cz :.
2009-02-7, 9:23:00 • Média 
Policisty ať vyšetřuje nový inspekční orgán, navrhla legislativní rada
(ČTK, iDNES.cz, 5. února 2009, 19:59)


Nezávislé a účinné stíhání trestných činů policistů a členů celní správy či vězeňské služby by mohl zajistit nový inspekční orgán. S návrhem zřízení Generální inspekce bezpečnostních sborů přišla dnes legislativní rada vlády, řekl lidovecký ministr bez portfeje Pavel Svoboda.

zdroj více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.

2009-02-6, 12:26:00 • Média 
Langer převrací státní správu v rozporu s ústavou
(Petr Holub, Aktuálmě.cz, 5. února 2009, 15:20)


Ministr vnitra Ivan Langer bude napříště spravovat elektronickou databázi se všemi dostupnými údaji o občanech, firmách a nemovitostech.

Příslušný zákon poslanci schválí do týdne. I když ho neprojednali na plénu sněmovny. A ani ve výborech. Ministři jim nevysvětlili, k čemu má zákon sloužit, jak budou chráněna soukromá data, ani kolik bude nová databáze stát.

… Náměstek Zajíček neodpověděl ani na opakovaný dotaz Aktuálně.cz, proč chtěl přijetí zákonů o eGovernmentu urychlit. Pokud by nechal i čtyři zákony o jednotlivých registrech projít standardní parlamentní diskusí, zdrží se jejich schválení nejvýš o tři měsíce. "Sněmovna se poslední dobou chová, jak kdyby hrozila světová válka nebo zemětřesení," míní senátorka Paukrtová.

Druhým vysvětlením může být zájem softwarových firem o provozování systému eGovernmentu. Zakázka v řádu miliard může být vypsána až poté, co zákon začne platit.

Ve spěchu při schvalování mohou zákonodárci přehlédnout některé slabiny návrhu. Český plán na elektronizaci veřejné správy si bere za vzor rakouský systém. Liší ve dvou významných okolnostech. Správu registrů, které obsahují data o soukromých osobách a firmách, má na starost tamní úřad na ochranu osobních údajů. V Česku je bude mít na starost úřad podřízený ministru vnitra.

V Rakousku se státní úřady dostanou k datům občanů jen pomocí identifikátorů, které jim musí sami občané sdělit a které platí jen ke konkrétnímu účelu. Langerovy zákony navrhují totéž, ovšem do roku 2025 se každý úředník dostane k datům občanů jen pomocí rodného čísla. Nebude ani možné kontrolovat, kdo osobní data z registru obyvatel využíval.

více na: ..:. aktualne.centrum.cz :.
2009-02-6, 12:04:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Pět let žaláře novinářům za zveřejnění odposlechů, zopakovali poslanci
(iDNES.cz, 5. února 2009, 16:55)


Poslanci opětovně schválili novelu trestního řádu, do které vložili zákaz zveřejňování policejních odposlechů a kterou jim vrátil Senát. Protesty hlavních českých médií i mezinárodní organizace Reportéři bez hranic nebyly nic platné, pro novelu zvedla ruku pohodlná většina poslanců.

Pro novelu zvedlo ruku 129 zákonodárců z přítomných 161 napříč politickým spektrem s výjimkou komunistů. Ti se zdrželi. Návrh senátorů, aby padl zákaz zveřejňování odposlechů, pokud nebyly důkazem v soudním řízení, získal podporu jen čtyř poslanců.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.

Velmi mě to znepokojuje. Z hlediska základní teorie naší ústavy, která je postavena na principu dělby moci, toto rozhodnutí vede k dalšímu posílení exekutivní moci – zejména policie. Tím se mění určitá rovnováha, která je v Česku už beztak porušena. Výkonná moc, která je nyní již dost silná, bude ještě silnější.


bývalý ústavní soudce Vojtěch Cepl


obrázek
2009-02-6, 10:43:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Langer ukázal novinářům vztyčený prostředníček
(Právo, Novinky.cz, 4. února 2009, 19:18)


Používání vulgárních gest ve Sněmovně pokračuje. Vztyčený prostředník ve středu ve foyeru ukázal ministr vnitra a místopředseda ODS Ivan Langer. Tentokrát patřil novinářům. Langer tak napodobil svého stranického a vládního šéfa Mirka Topolánka a ministra financí Miroslava Kalouska (KDU-ČSL).Podle několika očitých svědků ukázal Langer prostředník redaktorce ČT Alici Schinabekové, která ho žádala o rozhovor. Langer ji měl odbýt s tím, že se hlasuje, poté následovalo ono gesto.

..:. více zde :.

2009-02-5, 9:39:00 • Média 
Senáty vysokých škol založily novou platformu Pro vzdělanost
(ČTK, ČT24.cz, 4. února 2009, 17:31)


Hradec Králové – Zástupci akademických senátů převážně humanitních fakult vysokých škol z celé České republiky dnes v Hradci Králové založili platformu Pro vzdělanost. Akademická obec odmítá způsob přípravy reformy vysokého školství, platforma by měla její postup koordinovat. Přes pět desítek zástupců akademických senátů zároveň přijalo prohlášení, ve kterém kritizují Bílou knihu terciárního vzdělávání, a žádají, aby se o reformě diskutovalo za široké účasti akademické obce.

..:. více zde :.

2009-02-5, 9:24:00 • Protestní akce 

Viní je z ubití Vietnamce – kolegové jim posílají peníze

(Ivana Svobodová, Týden.cz, 5. února 2009, 8:30)

Policejní inspekce je přesvědčena, že tři brněnští policisté na počátku ledna ubili Vietnamce Hoang Son Lama. Kolegové obviněných policistů to však vidí jinak – zřídili zvláštní konto a skládají se jim na advokáty. Nejnovější důkazy ale mluví v neprospěch obviněných.


..:. více zde :.

2009-02-5, 9:23:00 • Média 

obrázek

2009-02-4, 17:00:00 • Cross Club 
Soud zrušil pokutu 50.000 členovi Ztohoven za atomový hřib na ČT2
(ČTK, Česká média.cz, 4. února 2009, 12:19)

Pražský městský soud dnes zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která loni v červnu udělila pokutu 50.000 korun členu umělecké skupiny Ztohoven Janu Kalábovi. Kaláb stejně jako další dva členové David Brudňák (alias Roman Týc) a Hynek Štětka dostali každý pokutu 50.000 korun za to, že se předloni 17. června nabourali do programu České televize Panorama a odvysílali záběr simulovaného jaderného výbuchu v oblasti Krkonoš.

..:. více zde :.

2009-02-4, 13:10:00 • Média 
CzechTek Co by měl Kocáb udělat
(Stanislav Penc, Blog.Aktuálně.cz, 1. února 2009)

Před pár dny vystřídal Michael Kocáb Džamilu Stehlíkovou ve funkci Ministra bez portfeje zodpovědného mimo jiné za lidská práva. Nový ministr skrze média sdělil, že naváže na práci předchůdkyně a představil své priority. Nechci polemizovat, jestli nápady ministryně Stehlíkové stály zato a mohly ve vývoji společnosti a státu ve věci Lidských práv něco změnit. Chci ovšem veřejně připomenout něco z toho na co by nový ministr neměl zapomenout. Zvláště když svoje vládní angažmá označil jako službu a veřejnosti sdělil, že prosazování lidských práv v ČR může být většinou obyvatel vnímáno kontroverzně.

..:. více zde :.

2009-02-4, 9:23:00 • CzechTek 
S kvalitním slzným sprejem by policisté stříleli méně, věří instruktor
(Čeněk Třeček, iDNES.cz, 4. února 2009, 5:03)


Policisté v posledních týdnech hned několikrát stříleli, aby zastavili podezřelé. Chybí jim vhodná alternativa ke střelné zbrani, která by člověka nezabila, komentoval to v rozhovoru pro iDNES.cz bývalý policejní instruktor pro speciální zbraně a jeden z hlavních metodiků střelecké přípravy Pavel Černý.

..:. více zde :.

2009-02-4, 9:06:00 • Média 
Vrchní velitel NATO: Střílejte i po pěstitelích drog
obrázek(Jiří Roškot, Právo, 3. února 2009)


Kolem vrchního velitele NATO Johna Craddocka bobtná skandál. Podle německého časopisu Der Spiegel vydal směrnici útočit v Afghánistánu proti všem drogovým zařízením a lidem i bez jejich napojení na Tálibán. Velitelé to odmítli, protože by se to rovnalo masové likvidaci civilistů. „Není nadále nezbytné předkládat zpravodajské informace či jiné důkazy, že každý jednotlivý obchodník s drogami nebo drogové zařízení v Afghánistánu splňují kritéria vojenského cíle,“ citoval Spiegel z tajné Craddockovy směrnice, kterou se mu podařilo získat.
S odvoláním na německé vojenské zdroje časopis napsal, že směrnici se vzepřeli velitel mezinárodní mise ISAF americký generál John McKiernan a německý generál Egon Ramms z aliančního velitelství v nizozemském Brunssumu.

..:. více zde :.

2009-02-4, 7:42:00 • Drogy 
JR Finishes His Most Ambitious Project Yet In The Slums In Kibera, Kenya
(WoosterCollective.com, February 2, 2009, 3:40 PM)


Exciting news from our friend JR who emailed us just a few moments ago from Kibera, Kenya – on of the largest slums in all of Africa.

Today, after more than a year of planning, 2000 square meters of rooftops have been covered with photos of the eyes and faces of the women of Kibera. The material used is water resistant so that the photo itself will protect the fragile houses in the heavy rain season.

more: ..:. woostercollective.com :.


2009-02-3, 23:23:00 • English 
Reordered O2 billboard on Kingsland Road, East London.

via: ..:. woostercollective.com :.
2009-02-3, 22:56:00 • Alternativní kultura 
Rozsudek za atomový hřib Ztohoven nepadl, soudkyně má pochybnosti
(iDNES.cz, 3. ledna 2009, 11:17)


Před trutnovským městským soudem dnes členové umělecké skupiny Ztohoven znovu vysvětlovali, proč se nabourali do vysílání ČT2. V červnu 2007 v pořadu Panorama odvysílali simulovaný atomový výbuch v Černém dole v Krkonoších. Soudkyně líčení odročila na konec února.

..:. více zde :.

2009-02-3, 11:57:00 • Média 

Ztohoven opět před soudem. Svědčit bude jaderný expert

(Radek Wohlmuth, Aktuálně.cz, 3. února 2009, 6:45)

Trutnov – U Okresního soudu v Trutnově pokračuje dnes od devíti hodin soud s uměleckou skupinu Ztohoven.


..:. více zde :.

2009-02-3, 9:23:00 • Média 

Señor X

more: ..:. StencilSrx.BlogSpot.com :. via ..:. RebelArt.net :.


2009-02-2, 21:42:00 • Alternativní kultura 
Prahu čekají manévry, ale 'válka' během summitu nebude
(Petr Suchomel, iDNES.cz, 31. ledna 2009, 17:11)

Změní se v květnu české hlavní město během summitu EU s Čínou v bojiště s hořícími barikádami? I když se rozsah protestů zatím nedá odhadnout, vše nasvědčuje tomu, že se Pražané nemusí bát žádné 'války'.

více na ..:. zprávy.iDNES.cz :.

2009-02-2, 19:35:00 • Média 

U Antarktidy se střetli velrybáři s aktivisty

(ČTK, Lidovky.cz, 2. února 2009, 12:44)

V mrazivých antarktických vodách se dnes odehrál další ze střetů mezi japonskými velrybáři a ekologickými aktivisty organizace Sea Shepherd. Velrybáři na ně zaútočili vodními děly a z paluby své lodi je trefovali kovovými předměty.

více na ..:. Lidovky.cz :.


2009-02-2, 15:12:00 • Animal Rights 
Ples krajní pravice ve Vídni narušily střety anarchistů s policií
(ČT24.cz, 31. ledna 2009, 13:23)

Vídeň – Srážky levicových demonstrantů s policií provázely ples krajní pravice ve Vídni. Na prestižní adrese, v Hofburgu, se sešly nacionalisticky zaměřené studentské organizace, takzvané buršácké spolky. Řadu z nich úřady označují za extremistické.

..:. více zde :.

2009-02-1, 22:56:00 • Protestní akce 
Krize v některých zemích ohrožuje samotné základy demokracie
(TimesOnLine/CFP!, 31. ledna 2009)

Pochmurná atmosféra, která se vznáší nad Světovým ekonomickým forem v Davosu, ještě zhoustla, když odboroví předáci ostře zaútočili na přítomných 1400 vrcholných manažerů a 41 hlav států za to, že nejsou s to účinně reagovat na prohlubující se krizi, kterou přitom sami způsobili.

..:. více zde :.

2009-02-1, 22:00:00 • Média 
Protesters rally against World Economic Forum
(Reuters, Sunday, 1st of February, 2009, 12:13AM GMT)

Hundreds of people rallied in Geneva and Davos on Saturday to protest against the World Economic Forum, saying the elite gathered for its annual meeting are not qualified to fix the world's problems.

more: ..:. uk.Reuters.com :.

WEF Davos
2009-02-1, 21:55:00 • English 
Francouzský černý čtvrtek
(Martin Hekrdla, Právo, 31. ledna 2009)

I Topolánkově vládě je jasné, že krize se obvykle přesouvá do sociálního neklidu a odtud do politiky.
A to i v Česku, kde od dob Viktora Dyka víme, že je zde zvykem myšlenky "z deváté desáté ruky brát a po Evropě nosit už obnošený šat". Čtvrteční generální stávka ve Francii, kvůli níž se včera do Prahy nedostaly tamní noviny, si tedy zaslouží i naši pozornost.

..:. více zde :.

2009-02-1, 10:47:00 • Komentáře / názory 
Mlynář v mlýnici
(Jiří Franěk, Právo, 31. ledna 2009)

Někdejší ministr informatiky Vladimír Mlynář si konečně může oddechnout, jeho 'případ' je konečně uzavřen.
Ostatní občané by měli být spíše ve střehu. Něco podobného se přece může stát kdekomu a nebude-li zrovna exministrem, pes po něm neštěkne.

..:. více zde :.

2009-02-1, 9:59:00 • Média 
Dostanou novináři Bendův náhubek?
(Petr Uhl, Právo, 31. ledna 2009)


Respektovaná mezinárodní organizace Reportéři bez hranic nyní ostře odsoudila novelu českého trestního zákona, která má platit do konce roku. Hodnotí ji jako vážné protiprávní porušení práva na svobodu informací. Kvůli předsednictví Unii a nastávajícím volbám do EP vyzvala Česko, aby od novely odstoupilo.

..:. více zde :.

2009-02-1, 9:58:00 • Média