[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog
TV Nova (Televizní Noviny 29. dubna 2009): Czarotekk 2009 mapa

..:. více zde :.

2009-04-30, 12:07:00 • FreeTekno akce 

Cirkus Alien: Po všech hrůzách fašismu snad už ani nelze nebýt antifašistou

(MayDay-Festival.cz, 30. března 2009)

Cirkus Alien je komunita (spíše kmen nebo tlupa) sjednocená v létě 1994, kdy parta anarchopankáčů potkala anglické kočovníky a tuze se jim zalíbil jejich postoj ke společnosti. Poté začala dělat na podkladě Do-It-Yourself techno-mejdany a další vylomeniny škodící současnému systému. V roce 1996 se k Cirkus Aliem přidala skupina hudebních nadšenců (PsychoSpores), která dodala této tlupě osobitý zvuk. Cirkus Alien za více než desetiletou dobu existence uskutečnil mnoho svých představ o kočovném životě a mnohé jiné kvůli své lenosti naprosto zhatil.


..:. více zde :.

2009-04-30, 11:55:00 • Alternativní kultura 

UpDate 27. dubna 2012: ..:. CzaroTeky 2012 :.



..:. více zde :.

2009-04-30, 7:23:00 • FreeTekno akce 
Extremisté odjeli z Krupky, napadli je Romové i anarchisté
(Artur Janoušek, iDNES.cz, 26. dubna 2009, 12:15)


Bez zranění a závažnějších incidentů skončil v severočeské Krupce pochod příznivců extremistické Dělnické strany. Město hlídalo 300 policistů, přijel i odstupující ministr Kocáb. Během akce se staly dva menší konflikty, průvod nejdříve napadli lahvemi od piva dva Romové, později skupina anarchistů.


Kolem 15:00 zahájila Dělnická strana mítink u místního obchodního centra. Když o hodinu později skončili extremisté své projevy a mířili na nádraží, napadli je členové radikálního anarchistického hnutí Antifa.

Začali na ně házet kameny a lahve. Do střetu se okamžitě vložili policejní težkooděnci, kteří anarchisty rozehnali rozbuškami. Podle zpravodaje iDNES.cz se nikomu nic nestalo.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.
2009-04-26, 23:45:00 • Média 
Policie propustila bývalého šéfa Ku-klux-klanu Dukea, musí opustit Česko
(Zdeněk Michora, Mediafax.cz, 25. dubna 2009, 7:52)


Policie propustila bývalého šéfa Ku-klux-klanu Davida Dukea, kterého zadržela v pátek kolem šesté hodiny večer v Praze a navrhovala jeho vzetí do vazby. Agentuře Mediafax to řekla Dukeova obhájkyně Klára Slámová.

"Můj klient je na svobodě, státní zástupce rozhodl, že není důvod pro vazbu," řekla Mediafaxu v sobotu po druhé hodině v noci advokátka Slámová. "Od cizinecké policie dostal pan Duke příkaz, aby jako nežádoucí osoba do čtyřiadvaceti hodin vycestoval z České republiky," dodala Klára Slámová. "Nikdo nám nebyl schopen říct, kdo toto nařízení vydal," doplnila.

více na: ..:. mediafax.cz :.
2009-04-25, 9:46:00 • Média 
Policisté v Praze zatkli bývalého šéfa Ku Klux Klanu
(Lenka Hloušková, Právo, 24. dubna 2009, 17:51)


Policisté v pátek odpoledne v pražské restauraci U černého orla na Kampě zatkli bývalého šéfa Ku Klux Klanu Davida Dukea. Odvezli ho neznámo kam, důvod zatčení neuvedli.

více na: ..:. novinky.cz :.

2009-04-24, 18:13:00 • Média 
Lidé proti rasismu – Pozvánka
( tydlitatova.blog.tyden.cz, 22. dubna 2009, 20:25)


Už delší dobu cítíme bezradnost nad nárůstem kriminality nacionálních socialistů v této zemi, ohrožení lidí, kteří tvoří cíl jejich útoků, a lhostejnost nás všech. Nemůžeme očekávat, že tento problém za nás vyřeší orgány státu a samospráv, když většina tiše s tím vývojem souhlasí.

..:. více zde :.

2009-04-24, 11:04:00 • Protestní akce 
Kocáb: Žhářský útok ve Vítkově byl teroristický čin
(Romea.cz, ČTK, 23. dubna 2009, 23:23)


Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb dnes navštívil romskou rodinu z Vítkova, kterou osobně informoval o daru 100 tisíc korun, kterým chce pomoci v jejich zoufalé situaci. Administrativní záležitosti vyřídí jeho mluvčí a poradkyně Lejla Abbasová v pátek. Kocáb označil útok za teroristický čin.

více na: ..:. romea.cz :.

2009-04-24, 11:02:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Extrémisté z Dělnické strany chystají další provokaci v Krupce, Romové mobilizují
(Romea.cz, ČTK, 22. dubna 2009, 23:22)


Extremistická Dělnická strana, která je infiltrována neonacisty, s největší pravděpodobností chystá na sobotu provokovat opět v Krupce na Teplicku. Akce je oficiálně ohlášena na radnici. Vůdce Dělnické strany Tomáš Vandas ČTK řekl, že definitivní rozhodnutí by mělo padnout dnes večer. Ve čtvrtek ráno prý její případné konání oficiálně oznámí. Uplynulou sobotu se v Krupce sešlo asi 40 členů takzvaných ochranných sborů, policisté museli bránit střetům mezi nimi a místními obyvateli, především Romy.


Extremistická Dělnická strana, která je infiltrována neonacisty, s největší pravděpodobností chystá na sobotu provokovat opět v Krupce na Teplicku. Akce je oficiálně ohlášena na radnici. Vůdce Dělnické strany Tomáš Vandas ČTK řekl, že definitivní rozhodnutí by mělo padnout dnes večer. Ve čtvrtek ráno prý její případné konání oficiálně oznámí. Uplynulou sobotu se v Krupce sešlo asi 40 členů takzvaných ochranných sborů, policisté museli bránit střetům mezi nimi a místními obyvateli, především Romy.

více na: ..:. romea.cz :.
2009-04-23, 12:58:00 • Protestní akce 
Vandas

Kudy vede cesta do pekel

(Ivan Gabal, Český Rozhlas, 22. dubna 2009)

Major Tomčo, velitel 68. motostřeleckého pluku ve Vimperku, v kasárnách U sloupu, blahé paměti nechával věcem volný průběh, dokud se nestal malér. Pak se začalo zavírat, zakázáno bylo všechno, dokud to zas nepřešlo. Tímto způsobem byl v roce 1977 68. motostřelecký prakticky nebojeschopný, stavem techniky i morálkou mužstva. Důstojníci fest kradli, vojáci se ulejvali a my absolventi jsme byli načerno doma víc než v kasárnách.

Když se dnes podívám na sesuv české společnosti do etnických konfliktů a na posilování extremistů, je to v lecčems podobné. Dokud se nestane malér, česká politika se nepohne, přesně podle zásady majora Tomča.

Samozřejmě si lze klást otázku, zda je únosné, aby cenou zdvihu politické vůle byl zničený život holčičky zasažené molotovovým kokteilem. Nicméně, máme-li se pohnout dopředu, je třeba se ohlédnout zpět, kde se rodila odpovědnost za tyto surové děje, odpovědnost, která snad do budoucna může politiky a další aktéry dostatečně vystrašit hrozivými důsledky jejich nečinnosti.


..:. více zde :.

2009-04-23, 12:24:00 • Antifašismus 
Zápalné lahve ve Vítkově nespadly z Měsíce
(Antifa.cz, 21. dubna 2009)


V noci ze soboty na neděli kdosi ve Vítkově na Opavsku hodil do domu obývaného romskou rodinou několik zápalných lahví. Při následném požáru byla na osmdesáti procentech těla popálená dvouletá holčička, která nyní bojuje v nemocnici o život. Těžké popáleniny mají i oba její rodiče.

obrázek Politici se začali ihned předhánět v odsuzujících prohlášeních. Vláda byla schopna během několika hodin vytvořit blíže nespecifikovanou novou strategii v boji s "extremismem" a na svém zasedání se seznámila s "tajnou zprávou BIS". Represivní složky ihned začaly přicházet s nápady, jak by každý dům nejraději ozdobily svazkem kamer, aby se podobným událostem zabránilo. Přitom jsou to právě represivní složky, kterou nesou výrazný díl viny na rozmachu neonacistického násilí vůči bezbranným obětem.

více na: ..:. antifa.cz :.
2009-04-22, 8:10:00 • Média 
Langer chce povýšit policejní náměstky na generály, ČSSD je proti
(Radim Vaculík, Právo, 19. dubna 2009, 18:53)


Ministr vnitra v demisi Ivan Langer (ODS) bude chtít na pondělním jednání vlády, aby kabinet navrhl prezidentu Václavu Klausovi povýšení šéfů české policie do generálských hodností. Generálmajorem by se měl podle žádosti ministra stát současný policejní prezident a nynější brigádní generál Oldřich Martinů, nově by pak hodnost brigádního generála měli od 8. května získat také jeho náměstci pro vnější službu Ivan Bílek a pro službu kriminální policie a vyšetřování Jiří Houba.

..:. více zde :.

2009-04-22, 7:32:00 • Média 
Máme fašistickou policii, tak co se divíme náckům v ulicích?
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 21. dubna 2009)


Média i "slušní občané" se diví, že se "najednou" v ulicích objevili obdivovatelé Adolfa Hitlera. Přitom se neobjevili najednou. Pochodňový pochod pražským Židovským městem se konal před lety. Nikdo z policistů nevyhodnotil tehdejší situaci. Nikdo nepracoval s operativními poznatky neonacistické scény. Vždyť šlo přece o Židy... Extrémní nacionalismus a xenofobii "slušní novináři" mainstreamových médií doposud podporovali. Stejně jako BIS, která varuje před "nebezpečím radikálního antifašismu". "Slušní novináři" tu sprostotu nikdy nekritizovali. Přece oni nejsou radikální a proč by měli být antifašisté? "Slušní novináři" se nikdy neptali po příčinách sociálního vyloučení Romů, neptali se po příčinách bídy bezdomovců či gastarbeiterů. Neptali se po životě nezaměstnaných. Neptala se pravicová média, neptali se politici. Neptali se policisté, státní zástupci, ani soudci, když policisté mlátili technaře či anarchisty. Neptal se ministr vnitra, který má jen pokaždé v televizi svalnaté kecy, když zjistil, že čtvrtina policistů sympatizuje s krajní pravicí a někteří dokonce neonacisty školí v bojových uměních či střelbě. Neptal se premiér a předseda ODS, když si pobesedoval s předsedkyní krajně pravicové, xenofobní a neonacionalistické partaje o možné povolební spolupráci. Tak co si stěžujeme?

Máme fašistickou policii. Dali jsme jí moc, peníze, auta, benzín, vysílačky, štěnice, obušky a zbraně. Dali jsme jí právo je používat bez rozmyslu, odpovědnosti. Tak co si stěžujeme?



Morální rozklad české policie došel tak daleko, že policie oficiálně chrání neonacisty a stejně oficiálně mlátí antifašisty. Média nerozlišují. Krev je krev. Morální rozklad policie došel tak daleko, že policie se kamarádí se zločinci. Média nerozlišují a zločinci se stávají celebritami. Policie toleruje zločin. Policie krade, loupí, vraždí, vydírá, bere úplatky. Policie provádí na politickou objednávku provokace a jiné špinavé práce. A cynicky si napsala na každé auto, že chce pomáhat a chránit.

Pomáhá grázlům a grázly chrání. Chrání neonacisty, Romové se budou muset začít chránit sami. A to je konec "státu pro slušné lidi", protože ulice ovládne chaos a každý, kdo bude mít zbraň.

Tak co si stěžujeme?

„Je třeba bojovat s ideologickým extremistickým podhoubím, z něhož se rodí podobné žhářské a další útoky,“ prohlásil premiér Mirek Topolánek.

Může začít politickou scénu kultivovat nemilitantní podobou politiky ODS: bez strašáků Vítězného února, bez výhrůžek nocí dlouhých nožů. Bez sprostoty a valašského chacharství. Bez svého vyjednavače Dalíka, pro kterého jsou kompromateriály či kšefty s novináři běžnou praxí. Může začít stranicky trestat strarostku Chomutova Řápkovou (ODS) za vytvářen dluhové pasti bídy sociálně vyloučeným. Může začít trestat starostu města Slaný Rubika (ODS) za podvody, s jakými se pokoušel bojovat se slánskými Romy. Konzervativní hodnoty se neprojevují vztyčenými prostředníčky.

Tak co si stěžujeme? My jsme přece přizpůsobivá komunita...

Občané, jménem zákona, rozejděte se.

zdroj: ..:. blisty.cz :.
2009-04-21, 8:20:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Ústí 2009: kdo nacisty kryje? Je to (opět) policie...
(Michal "Wolf" Vlk, Britské listy, 20. dubna 2009)

fotoreportáž vyznívající jako obžaloba


Po pouličním násilí v Litvínově a v Přerově se tentokrát neonacističtí stratégové rozhodli pro scénář známý z minulých let: hodní hoši slušně pochodují a policie jim dělá ochranku. Po mediální onanii ústeckého magistrátu obzvlášť ironické. A tak si náckové za zvuku bubnů a světla hřbitovních svíček vychutnávají svou „pietu“ a pár stovek metrů od náměstí, na němž jim z billboardu „lidické děti ukazují záda“, dopadají policejní rozbušky a tonfy na hlavy jejich odpůrců – antifašistů.

Podle policejní mluvčí Jarmily Hrubešové je policejní násilí na padesátihlavé skupině, jež se provinila neohlášeným křičením na ulici a máváním vlajkami, jejich úkolem: „pokaždé se najdou kritici policejních zásahů, policisté plnili své povinnosti“. Má pravdu. Pokaždé se najde někdo, kdo si stěžuje. U většiny policejních zásahů není pro důvod třeba chodit daleko.

Dva odpůrci, kteří nestačili utéct, byli zadrženi s odůvodněním, že chtěli narušit průběh ohlášeného shromáždění neonacistů, kteří pochodovali o pár desítek metrů dále. Náckové došli do cíle nerušeni.

Občané, pochod skončil, není co řešit. Rozejděte se. Tak pravil velitel zásahu.

zdroj a další fotky na: ..:. blisty.cz :.


2009-04-21, 8:04:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Rasismus po česku je tabu
(Lída Rakušanová, Český Rozhlas, 20. dubna 2009)


Útok zápalnou lahví na dům, ve kterém spala rómská rodina, odsoudil prezident a vláda ho zařadila na program svého dnešního jednání jako zvláštní bod. Ministr pro lidská práva Kocáb slíbil v televizi těžce popáleným obětem 100 000 ze svého, sousedé dosvědčovali, že se jednalo o "bezproblémovou rodinu" a jedna paní se na obrazovce dokonce s pláčem ptala, kdo jim to udělal.

Na tuhle poslední otázku je odpověď snadná: my všichni jsme to udělali. My všichni, kteří jsme nevypískali Paroubka, když ještě coby premiér dával k lepšímu v zápalu svých předvolebních kabaretů protirómské vtipy. My všichni, kteří jsme neodsoudili prezidenta, když nahlas mudroval, jestli v koncentračním táboře, na části jehož půdorysu stojí dodneška přes protesty Evropského parlamentu vepřín, nebyli tenkrát Romové vlastně proto, že nechtěli pracovat. My všichni, kteří dnes a denně dopouštíme, aby politici odstartovali bleskovou kariéru na demonstrativním postupu proti "sociálně nepřizpůsobivým", jejichž problémy předtím spoluzavinili, protože je neřešili včas.

..:. více zde :.

2009-04-21, 8:01:00 • Komentáře / názory 
Ohněm proti Romům: Útok byl připravený, říkají svědci
(Petra Sasínová, Aktuálně.cz, 19. dubna 2009)


Zápalných láhví, které podle všeho způsobily v noci na neděli požár rodinného domu ve Vítkově, mohlo být více. V domě bydlela romská rodina.

Deníku Aktuálně.cz to řekl Kumar Vishwanathan z ostravského občanského sdružení Vzájemné soužití, který pomáhá Romům v regionu.

Tvrdí to postižená rodina, nevylučuje to ani policie a v pondělí ráno to v České televizi uvedl také ministr Michael Kocáb. "Zápalné láhve byly podle očitých svědků až čtyři. Šlo zřejmě o předem promyšlený útok," uvedl Vishwanathan, který hovořil s rodinou, mimo jiné s prarodiči a staršími sestrami těžce popáleného děvčátka.

"Objevují se informace, že do každého okna letěla jedna zápalná láhev," řekl ministr Kocáb.

Při požáru, který vypukl krátce před sobotní půlnocí, byla popálená na osmdesáti procentech těla dvouletá holčička. Méně závažná zranění utrpěli i její rodiče. Matka a dítě jsou ve fakultní nemocnici v Ostravě, otec v nemocnici v Opavě.

více na: ..:. aktualne.centrum.cz :.
2009-04-20, 9:15:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Myšlenka založení strany je realizována jako přímá reakce na rozsudek švédského soudu o odsouzení provozovatelů vyhledávacího portálu The Pirate Bay ze dne 17. dubna 2009.

Cílem přípravného výboru České pirátské strany je založení politické síly, která by prosazovala respekt k elementárnímu právu člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Přípravný výbor České pirátské strany navazuje na řadu obdobných zahraničních aktivit, v jejímž čele stojí švédská Pirátská strana. Program České pirátské strany by měl být od těchto cílů odvozen. Cílem není ovládnutí politického spektra, ale, alespoň v prvních fázích, myšlenkový posun společnosti a hlavních politických sil ve vztahu k problému copyrightu, patentového práva a ochrany soukromí.

více: ..:. Česká Strana Pirátská :. ..:. petice :. ..:. kontakt :.

2009-04-20, 9:11:00 • Odkazy 
Maďarská budoucnost
(Martin Hekrdla, Právo, 16. dubna 2009)


Podobnost je to čistě náhodná, že Česko minulý týden vyfasovalo za nového premiéra nestraníka Jana Fischera a Maďarsko od tohoto úterý bezpartijního Gordona Bajnaie.
Všechno je tam i tady jinak, i když oba budou řešit krizi, která nezná hranic. Bajnai dokonce řekl: „Krize nemá žádnou ideologii, stejně jako forint stranickou příslusnost.“

..:. více zde :.

2009-04-20, 9:11:00 • Média 
Policie ČR nepřiměřeně zasáhla proti mladým odpůrcům neonacismu
(tisková zpráva MSD, Britské listy, 20. dubna 2009)


Policie ČR v sobotu 18. dubna 2009 večer nepřiměřeně zasáhla proti poklidnému protestu mladých antifašistů proti pochodu neonacistů v Ústí nad Labem. Proti levicovým aktivistům použila policejní výbušniny a pohrůžku vodním dělem. Mladí sociální demokraté, účastnící se sobotní akce, budou proti postupu policie protestovat u ministra vnitra Ivana Langera a požadovat prošetření zásahu. Nešlo o první neadekvátní zásah proti vyjádření nesouhlasu s vzrůstajícími neonacistickými aktivitami.

..:. více zde :.

2009-04-20, 9:10:00 • Média 
Policisté zasáhli nepřiměřeně, tvrdí odpůrci pochodu
(Týden.cz, 19. dubna 2009, 15:10)


Dvaadvacetiletá studentka katedry výtvarné kultury zažila v sobotu večer v Ústí nad Labem nepříjemné chvíle. Spolu s přáteli se vypravila do centra města, aby dala najevo, že nesouhlasí s pochodem neonacistů městem. Odpovědí na slovní protesty jí i jejím kolegům byly výbuchy ohlušujících rozbušek, které mezi ně začali házet policejní těžkooděnci.

..:. více zde :.

2009-04-20, 1:22:00 • Protestní akce 


2009-04-19, 8:24:00 • Protestní akce 
Náckové prošli Ústím, policie dělbuchy zahnala odpůrce.
(tn.cz / TV Nova, 18. dubna 2009, 23:38)


Pravicoví radikálové komplikovali život v severních Čechách. Nejprve prošli Krupkou, večer pochodovali Ústím nad Labem.

více na: ..:. tn.nova.cz :.


2009-04-19, 8:09:00 • Protestní akce 
Zabedněno
(Daniel Kaiser, Lidovky.cz, 18. dubna 2009, 8:48)


Ústí nad Labem se dnes probouzí do stavu obležení. Kvůli několika stovkám neonacistů a různých holohlavých radikálů, kteří si říkají Autonomní nacionalisté a dnes tu chtějí vzpomínat obětí amerického náletu z jara 1945, se včera v centru zabedňovaly obchody.

Policie nasazuje tisíc těžkooděnců, vodní děla i vrtulník. Magistrát dokonce napadlo, že zastaví městskou hromadnou dopravu. Z tohoto nápadu naštěstí nakonec poněkud vycouval a výluku omezil na centrum, přesto je i zmírněná výluka zvrhlá. Je to další vydání onoho podivného vytržení, které se úřadů a policie zmocní skoro vždycky, když holohlavci ohlásí pochod jejich městem.

..:. více zde :.

2009-04-18, 16:44:00 • Média 
Inciativa NeNaziProvokacím reaguje na vyjádření policie
(NeNaziProvokacim.blogspot.com, 16. dubna 2009)


V dnešním článku uveřejněném na serveru Deník.cz se objevil názor nejmenovaného policejního důstojníka, který reagoval na naši výzvu, citujeme:

více na: ..:. nenaziprovokacim.blogspot.com :.

2009-04-17, 10:41:00 • Protestní akce 
Policie, cosi hnije
(Martin Zvěřina, Lidovky.cz, 17. dubna 2009, 9:11)


Dokud budou muset soudci neonacistům snižovat tresty, protože důkazy, které shromáždila policie, byly nezákonné, nelze brát jakákoli slova o boji s extremismem a xenofobií vážně. Soudkyně měla jasno, „nemáme pochybnosti, že by k žalovanému jednání nedošlo“, avšak nemohla potvrdit rozsudek soudu nižší instance a v souladu s právem tresty zmírnila.

..:. více zde :.

2009-04-17, 10:40:38 • Média 
OSA se bojí Creative Commons
(czechtek.bloguje.cz, 17. dubna 2009, 9:23)


Včerejší slavnostní uvedení licencí Creative Commons pro Českou republiku zřejmě vyděsilo „ochránce autorských práv“. A to v takové míře, že se na tiskovku ke spuštění CC osobně dostavil samotný předseda představenstva OSA – Ochranného svazu autorského pro práva k dílům hudebním, o.s. Roman Strejček, aby obšťasnil přítomné dlouhotrvajícím monologem o jedinečnosti a bohulibých záměrech této ne přiliš oblíbené organizace. Jeho proslov chvílemi připomínal spíše pokus fakíra o uspání jedovaté kobry. Creative Commons se mu každopádně uspat nepodařilo, možná uspal některé jedince v sále.

Ode dneška tak můžete svá díla veřejně šířít pod touto bohulibou licenci, návod na CreativeCommons.org

Kdo má zájem o fakírské umění Romana Strejčka nechť dnes poslouchá od 15 hodin na Radiu Wave pořad Odpolední session.



Strejček Fakír zaříkává Creative Commons. Neúspěšně …
2009-04-17, 9:32:00 • Komentáře / názory 
Pražský klub Rock Café musí zrušit hudební produkce
(Petra Buštíková, Mediafax.cz, 15. dubna 2009, 19:00)


Populární pražský klub Rock Café na Národní třídě, který byl dějištěm mnoha koncertů, již nebude hostit žádné další hudební akce. Agenturu Mediafax o tom ve středu informovala Tereza Fišerová z tamního klubu.

..:. více zde :.

2009-04-16, 7:55:00 • Média 
Je Paroubek hlupák, nebo to jen dělá?
(Stanislav Penc, Lidovky.cz, 15. dubna 2009)


V Nedělní partii televize Prima mi Jiří Paroubek připomněl tři a půl roku starý příběh arogance moci, který se odehrál po brutálním zásahu Policie ČR proti účastníkům tanečního setkání CzechTeku obce Mlýnec na Tachovsku. Tehdy několik stovek policistů zablokovalo příjezdovou cestu na pronajaté louky a většinu přítomných brutálně seřezalo. Tehdejší papaláši, mezi nimi Paroubek, a tehdejší ministr vnitra Bublan zásah obhajovali a s použitím lživých nebo zkreslených informací prezentovali potřebnost zásahu a obranu soukromého majetku před veřejností.

..:. více zde :.

2009-04-16, 7:48:00 • Si děláš kozy... 
Magistrát zakázal karnevalový pochod Freedom not Fear neoprávněně
obrázek(Iuridicum Remedium, Slídilové.cz, 15. dubna 2009)


9. dubna 2009 dal Městský soud v Praze zapravdu organizátorům pochodu Freedom not Fear, když rozhodl, že zákaz karnevalu s kritickým postojem k politice magistrátu, byl nezákonný. Rozhodnutí je pravomocné, magistrát si ovšem ještě může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Tento postup není příliš pravděpodobný, vzhledem k tomu, že věc k Městskému soudu přišla již podruhé, a to z Nejvyššího správního soudu, který shledal v předchozím řízení vady a přikázal posouzení věci tak, aby bylo respektováno základní právo na pokojné shromažďování v maximální míře.

„Kauza ukazuje, že problém shromažďovacího práva neleží v legislativě, jak se snaží tvrdit nejrůznější zastánci přípravy restriktivní novelizace shromažďovacího zákona. Již poněkolikáté naopak soud musel zrušit zákaz, který byl opřen o zneužití důvodů dopadu na dopravu a to opět proti nepohodlnému, kritickému shromáždění“, komentuje rozsudek soudu advokátka Helena Svatošová, která svolavatele zastupovala. Nevládní organizace Iuridicum Remedium, pro kterou pracuje, se ostatně na snahy omezit jeden z trojice „zákonů svobody“ (petiční, sdružovací a shromažďovací) z roku 1990 aktuálně zaměřuje. „Rada vlády pro lidská práva díky nám přijala v únoru podnět ukládající vládě dostat ze zákona odstranit loni vpašovaný nesmyslný a protiústavní zákaz maskování obličejů“, ilustruje represivní trend a aktivity nevládního sektoru proti němu Svatošová. Zákaz maskování obličejů postihuje karnevaly, alegorické akce, ale i shromáždění záměrně anonymizovaných osob. „Pacienti s duševní nemocí sdružení v organizaci Fokus nyní nemohou za práva duševně nemocných demonstrovat v maskách jako dosud, aniž by byli vystaveni stále handicapujícímu odsouzení okolí“, ilustruje dopady zákazu Kateřina Hlatká ze sdružení Fokus Praha.

Karneval Freedom not Fear se v říjnu 2008 uskutečnil na náhradí trase, žaloba proti zákazu na trase původní byla podána z principálních důvodů a ze solidarity s organizátory podobně účelově zakázaných akcí, kteří neměli kapacity a prostředky právně se proti preventivnímu zákazu bránit. Myšlenkou akce Fredom not Fear, na které se v říjnu 2008 sešlo na 2000 lidí byl kreativní protest proti vzrůstající kontrole a represi ve veřejném prostoru ze strany města – šíření kamerového monitorování, přehnaných zákazů alkoholu na veřejnosti a vstupu na zeleň, represi proti bezdomovcům místo pomoci, i vnucení karty opencard, která umožňuje shromažďování řady osobních údajů včetně údaje o pohybu jednotlivce po městě (parkování, pohyb v metru po plánovaném zavedení turniketů).

zdroj: ..:. slidilove.cz :.
2009-04-15, 10:55:00 • Protestní akce 
Creative Commons CZ přicházejí
(SNA, 15. dubna 2009)


Dne 16. 4. 2009 budou na serveru organizace Creative Commons oficiálně spuštěny české verze licencí Creative Commons. Licence umožňují snadno a legálně stahovat, šířit a společně vytvářet autorským zákonem chráněný obsah. Od tohoto dne budou mít čeští autoři možnost svá díla vystavit pod českou verzi licence, vytvořenou v národním jazyce a v maximálním souladu s českým autorským právem. Tisková a diskuzní konference k uvedení české verze licencí Creative Commons je součástí festivalu Multiplace.

více na: ..:. svazautoru.org :.


2009-04-15, 10:51:00 • Alternativní kultura 
Press conference of Creative Commons and discussion / ceremonial introduction of Czech version of licenses CC
(Digi Lab AVU, 27.03.2009)


16 April 2009 Czech licenses will be officially introduced on the server of the organization Creative Commons. Since then the Czech authors will have the possibility to expose their works under the Czech version of the license that was created in Czech language and in accordance with Czech copyright law. Press conference and discussion and the introduction of the Czech version of Creative Commons licenses form a part of the festival Multiplace.

more: ..:. dl.avu.cz :.

2009-04-15, 10:50:00 • English 

Zpráva o drogách není objektivní a celoplošně poškozuje Vietnamce

(Marcel Winter, HaloNoviny.cz, 14. dubna 2009)

Zveřejněná zpráva Národní protidrogové centrály (NPC) není úplná, proto není objektivní, a tím celoplošně poškozuje přes 60 000 Vietnamců žijících u nás, z nichž naprostá většina nepáchá žádné trestné činy. Kriminalita Vietnamců také není největší mezi cizinci zde žijícími.


..:. více zde :.

2009-04-14, 11:03:00 • Média 
Výzva! Občané Ústí nad Labem!
(NeNaziProvokacim.blogspot.com, 28. března 2009)


V sobotu 18. dubna 2009 ve večerních hodinách se má v centru ústecké metropole uskutečnit neonacistická provokace v podobě pochodňového průvodu.

obrázek Pod záminkou připomenutí dubnového náletu v roce 1945 se tímto způsobem pokusí čeští a němečtí neonacisté demonstrovat svoji sílu.

Podobné provokace se postupně snaží uskutečňovat v různých českých městech.
Teď přišla řada na Ústí, kde má neonacistická provokace začít 18.4.09 od 19.00 na Lidickém náměstí.

V reakci na to vznikla ústecká iniciativa „V Ústí neonacisty nechceme“.
Respektujeme její činnost, ale zároveň se domníváme, že formy protestů, které nabízí nestačí. Iniciativa nechce proti pochodu protestovat přímo na místě. Podle našeho názoru to ale není správné. Provokatérům s pochodněmi nestačí ukázat záda, je třeba jim co nejdůrazněji dát najevo, že v Ústí nejsou vítaní.

Vyzýváme proto všechny občany Ústí nad Labem i další, kterým není tato situace lhostejná, aby se akci neonacistů pokusili zabránit a průvod se vůbec nekonal.

Účinná blokáda průvodu je možná. Sejde-li se nás dostatečné množství neonacisté neprojdou. Každopádně je účinnější vyjádřit protest přímo v ulicích než se schovávat doma.

Organizátoři provokace se inspirovali podobnou akcí svých německých “kamaraden“ v sousedních Drážďanech. Právě v Německu je dobrým zvykem, že se těmto provokacím staví doslova do cesty široká veřejnost.

Je na čase se jim stejně postavit i v Ústí nad Labem.

Ukázat záda (neo) nacistům nestačí!

zdroj: ..:. nenaziprovokacim.blogspot.com :.
2009-04-13, 16:55:00 • Protestní akce 
Paroubek vs. Penc – Sága pokračuje
Já sem byl tehdy premiér a nikdo mi nevyjádřil účast!



Jiří Paroubek si stěžuje v pořadu Nedělní partie (TV Prima 12.4.2009), že se ho nikdo nezastal, když po rozehnání Czechteku v roce 2005, zveřejnil jeho číslo mobilu Stanislav Penc na trutnovském festivalu.
Reaguje tak, na otázku, zda souhlasí se zveřejněním telefonního čísla (ne mobilního) soudkyně, která zakázala vracet zdravotnické poplatky. Její číslo zveřejnil David Rath.

videostream celého pořadu zde: ..:. iprima.cz :.

Rathův krok zveřejnit kontakt na soudkyni se nezamlouvá ani šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. "Mohu s ním o tom mluvit. S tou praxí se neztotožňuji," řekl dnes v Partii, diskusním pořadu TV Prima.

Přímo ale Rathovo chování neodsoudil. "Chci, aby se k sociálním demokratům lidé chovali jako k ostatním. Když před třemi lety Stanislav Penc zveřejnil mé telefonní číslo, tak jste třeba vy neřekl ani slovo," vyčetl lídr socialistů moderátorovi Petrovi Šimůnkovi.


Liberálové.cz kvůli soudkyni zveřejnili mobilní číslo na Ratha (iDNES.cz)

Přidávejte k videu vlastní poznámky!

Komentujte, přidávejte poznámky, vkládejte do úst: ..:. youtube poznámky :.
2009-04-13, 11:48:00 • Si děláš kozy... 

Soud s babou mastičkářkou jako seriál vědeckých přednášek
nejen pro policisty a státní zástupce

(Štěpán Kotrba, Britské listy, 10. dubna 2009)

Nové projednávání trestní věci Libuše 'Bushky' Bryndové před okresním soudem v Táboře, které proběhlo od rána v úterý 7. 4. 2009, se prudce lišilo od prvního stání. Soudce, který si konečně nastudoval alespoň některé dostupné odborné materiály, se striktně řídil doporučeními, pro které mu krajský odvolací soud na návrh obhajoby vrátil případ k doplnění dokazování, a tak před soud předstoupili první odborníci. Už se nezkoumala výroba mastí a tinktur, kterou ústavní soud mezitím prohlásil za legální, ale otázka sklizně a sušení, tenká hranice mezi léčivou substancí a drogou, užitím a zneužitím – a možné léčivé účinky konopí inhalací do plic. Už Paracelsus říkal, že jed od léku odlišuje pouze podávané množství. Soudce, státní zástupkyně, obhajoba i veřejnost vyslechli názor dvou špičkových českých odborníků – docenta Michala Miovského, vedoucího Centra adiktologie Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN a zakladatele centra Drop-in PhDr. Ivana Doudy. Britské listy vám přinášejí kompletní zvukový záznam celého veřejného soudního projednávání, jehož audiozáznam byl pořízen s vědomím soudu.

více na ..:. BListy.cz :.


2009-04-12, 15:35:00 • Drogy 

Psychoanalýza filmu Milk na Miladě 11. dubna

(Šimon Formánek, Blognoviny.cz, 7. dubna 2009)

Je gay hnutí vedlejší produkt homosexuality jako buržoazní perverze, která zanikne s kapitalistickým systémem?


..:. více zde :.

2009-04-11, 12:13:00 • Squatting 

Ďuričko a Paroubek se přou o to, jak velcí byli kamarádi

(Tomáš Syrovátka, iDNES.cz, 10. dubna 2009, 5:07)

Až dnes soudkyně vyřkne rozsudek nad hoteliérem Bohumírem Ďuričkem, který je obžalován z vraždy Václava Kočky mladšího, v Lidovém domě si oddechnou. Předseda ČSSD Jiří Paroubek ze všeho nejvíc potřebuje, aby už proces skončil. Přestane se tak psát o tom, že Ďuričko střílel na oslavě po křtu právě jeho knihy.


..:. více zde :.

2009-04-10, 9:38:00 • Média 
Zásah na Freetekno.cz?
(FreeTekno.cz, 9. dubna 2009)

Vážení přátelé,
náš server nám dnes hacknul týpek který neumí psát řádně anglicky, neumí dělat webové stránky a možná, že ani neumí číst, takže nechte internety internatama – venku je krásně, tak se bežte proběhnout na louku.

..:. více zde :.

2009-04-9, 18:35:00 • Neověřené 
Romové na celém světe slaví Mezinárodní den Romů
(Romea.cz, 8. dubna 2009, 8:07)


8. dubna si připomínáme Mezinárodní den Romů. Jak a kdy vznikl, kdo jej slaví? Znáte další atributy romství, které spojují Romy po celém světě? Pokud ne, čtěte.

Poblíž Londýna se v roce 1971 uskutečnil historicky první světový romský kongres především díky iniciativě Grattana Puxona a Donalda Kenricka z Velké Británie, Matéo Maximoffa, zástupce francouzských Romů, takzvaných Manuša, Jarko Jovanoviće z bývalé Jugoslávie a dalších Romů a romistů, díky nimž byly oficiálně položeny základy dnešní Mezinárodní romské unie (International Romani Union). Účastníci kongresu, kterých byly necelé tři desítky, se usnesli na podobě romské vlajky a romské mezinárodní hymny. V té době delegáti sjezdu oficiálně ustanovili první Mezinárodní romskou organizaci IRU (International Romani Union), zpočátku známou pod názvem World Romani Union. Dále již tehdy schválili oficiální označení Rom místo Cikán.Ačkoliv se posléze konaly další dva kongresy IRU, 8. duben byl uznán mezinárodním svátkem až mnohem později, v roce 1990 ve Varšavě, kde se konal čtvrtý kongres. Má připomínat den, kdy se oficiálně zpečetila mezinárodní spolupráce Romů a romské hnutí dostalo mezinárodní a politicko-společenský rozměr. V tento den si mají účastníci oslav každoročně připomenout společný původ, jazyk, kulturu, společné sjednocení a spolupráci a především „romipen“ (přeloženo „romství“).

více na: ..:. romea.cz :.
2009-04-8, 9:49:00 • Média 
Policejní cvičení v Přerově?
(Antifa.cz, 7. dubna 2009)


Neonacisté se pokusili o zopakování pogromu na romské obyvatele. Místo Janova si pro změnu vybrali Přerov. Jak dopadl jejich pokus? A jde zde jen o neonacisty a Romy?

Průběh demonstrace
Samotný průběh oficiální části demonstrace byl asi takový, že neonacisté se shromáždili v prostoru před nádražím a poté usměrňováni megafonem Jiřího Švehlíka – člena předsednictva Dělnické strany, jedné z hlavních postav Národního odporu Olomouc a správce webu o odsouzených neonacistech pows.tk, nedávno vyšetřovaného za fotky, na kterých hajloval – prošli městem.

(…)

Nové techniky
Policie ve vztahu k neonacistům poprvé ve větším rozsahu použila prostředky, které doposud užívala jen proti anarchistům a radikálním antifašistům. Demonstrace byla prošpikována policisty v civilu předstírajícími neonacisty. Jeden z nich po odhalení rozbil teleskopickým obuškem neonacistovi hlavu. Fotografie zakrváceného neonacisty se pak objevila v médiích s popisem "policisté ošetřují zraněného antifašistu", byť na sobě měl mikinu s neonacistickým motivem.

..:. více zde :.

2009-04-7, 10:36:00 • Média 
Hlas lidu: Komorous, Uzel, Havel, Ševčík a Šedivý do vlády
(TN.cz, 7. dubna 2009, 6:11)


Podle čtenářů tn.cz do klíčových ministerských křesel patří Komorous, Uzel, Šedivý, Ševčík a Havel.



Koalice se dohodla s opoziční ČSSD na říjnovém termínu předčasných voleb. Do té doby bude Česku vládnout úřednická vláda.

Čtenáři a diváci tn.cz mají o nové vládě jasno. Dali to najevo v anketách, které najdete TADY.

Z vybraných odborníků vyhrál na celé čáře bývalý šéf protidrogové centrály Jiřího Komorouse. Do půlnoci pro něj hlasovala pro přes tisíc čtenářů.

Křeslo ministra zahraničí vyhrál virtuálně na celé čáře bývalý prezident Václav Havel. Hlas mu dalo necelých 800 čtenářů a diváků tohoto webu.

více na: ..:. tn.nova.cz :.
2009-04-7, 8:57:00 • Média 
Taktika policie zasahující proti demonstrantům na G20 je terčem kritiky
(Guardian, Britské listy, 3. dubna 2009)


Taktika londýnské Metropolitní policie během schůzky G20, která zahrnovala zadržování tisíců demonstrantů u budovy Bank of England nebo použití obušků proti táboru klimatických aktivistů, byla napadena jako porušení práva demonstrovat, napsali Sandra Laville a Duncan Campbell v deníku Guardian.

..:. více zde :.

2009-04-6, 11:50:00 • Média 

Barack Obama in Prague 2009

(Marek Stacho, Stacho.cz, Sunday, April 5th, 2009)

...


..:. více zde :.

2009-04-6, 10:57:00 • English 
Nejstaršímu překupníkovi drog na světě je 114 let
(Novinky.cz, 3. dubna 2009, 10:58)

Nigerijská jednotka pro potlačování obchodu s drogami zabavila 6,5 tuny marihuany v domě muže, který tvrdí, že je mu 114 let. Nigerijská protidrogová agentura vydala prohlášení, v němž potvrzuje, že se v domě Sulaimana Adebaya na sever od Lagosu našlo 254 pytlů marihuany.

"Množství drog naznačuje, že jde o velkou operaci... Podílí se na ní více lidí, než jen papá Sulaiman," prohlásil ředitel agentury Ahmadu Giade.

Stařeček Sulaiman tvrdí, že byl celý život prostým rolníkem. Policii řekl, že si myslel, že v pytlích je rýže.

více na ..:. Novinky.cz :.
2009-04-6, 3:08:00 • Drogy 
Rabování, oheň, slzný plyn a zranění. Summit proměnil Štrasburk v bojiště
(iDNES.cz, 4. dubna 2009, 8:53)


Protesty několika tisíc radikálních odpůrců summitu NATO ve Štrasburku přerostly v ostré potyčky s policií. Manifestanti zapálili jeden hotel, vyrabovali benzinovou pumpu a zdemolovali bývalou celnici. Házeli kameny a zápalné láhve, policie odpověděla slzným plynem. Na padesát lidí bylo zraněno.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.


2009-04-6, 0:26:00 • Protestní akce 
Prague TV on Twitter: Obama Updates
(PragueTV, Sunday, 5th of April, 2009)

Still waiting in line at the Loretanska entrance to HN. It's a slooow process. #obama_prague
13 minut ago from mobile web

more: ..:. Twitter.com/PragueTV :.

more: ..:. Prague.TV :.
2009-04-5, 8:53:00 • English 

obrázek

08:31 Odjezd prezidenta Obamy z Hiltonu se stále odkládá a řidič na magistrále začínají naštvaně troubit.

aktuálně na: ..:. tyden.cz :.

přímý přenos na: ..:. ct24.cz:.

2009-04-5, 8:39:00 • Média 

obrázek

2009-04-5, 8:38:00 • Z vesela ;) 
Bude po dýchánku s Medveděvem i „pálo“ se senilním ješitou?

obrázek

ONLINE: Obama v Praze minutu po minutě (Blesk.cz)

thx P.

2009-04-4, 20:55:00 • Z vesela ;) 
Pískal na Hradě při vstupu do NATO. Udělal by to i dnes?
(Blog.Aktuálně.cz, 12. března 2009)


Před deseti lety vstoupila Česká republika do NATO a vedle slavnostních přípitků, projevů a fanfár, které tomuto kroku předcházely, zachytily televizní kamery i protest tehdy pětadvacetiletého Jana Křečka. Při slavnostním podpisu přístupových listin tehdejším prezidentem Václavem Havlem se Trůnním sálem Pražského hradu rozlehl pískot a v Křečkově ruce vzplála kartička s logem NATO. Ekologického aktivistu a šéfredaktora časopisu Konfrontace, který se do sálu dostal na legitimaci českého Syndikátu novinářů, vzápětí vyvedla prezidentská ochranka.

více na: ..:. blog.aktualne.centrum.cz :.

2009-04-4, 10:46:00 • Retro 
Demonstranty nezavřeme do klecí, slibuje policie
(Týden.cz, 3. dubna 2009, 10:30)


obrázek Dobré zprávy pro demonstranty? Německá policie na rozdíl od schůzky zemí G-8 roku 2007 v Heiligendammu nechce odpůrce nynějšího summitu NATO zavírat do speciálních klecí. Organizátoři protestů jsou však k tomu skeptičtí. Ve francouzském Štrasburku a německém Kehlu dnes odpoledne začíná dvoudenní výroční summit Severoatlantické aliance, kterého se zúčastní i nový americký prezident Barack Obama. Státníci mají mimo jiné na programu jednání o Afghánistánu, protiraketové obraně, novém generálním tajemníkovi aliance či o vztahu k Rusku.

..:. více zde :.

2009-04-4, 10:19:00 • Protestní akce 
Odpůrci NATO už šturmují. Ve Štrasburku létaly kameny
(Aktuálně.cz, 2. dubna 2009, 23:10)


Paříž  – Několik stovek odpůrců Severoatlantické aliance shromážděných v dějišti pátečního a sobotního summitu NATO se ve čtvrtek pokusilo prorazit do přísně chráněného centra Štrasburku.

Demonstranti házeli kameny, zdemolovali desítku autobusových zastávek i auta. Policie použila slzný plyn a ohlušující granáty a oznámila, že zadržela asi stovku lidí.

zdroj více na: ..:. aktualne.centrum.cz :.


2009-04-3, 8:50:00 • Protestní akce 
Rasisté zanevřeli na svou uniformu. Thor Steinar koupili Arabové
Stop Thor Steinar! (Pavel Eichler, iDNES.cz, 1. dubna 2009, 5:03)

Čeští neonacisté se zřekli své 'uniformy' značky Thor Steinar. Neskousli, že její zakladatelé firmu prodali obchodníkům ze Spojených arabských emirátů. Spekuluje se ovšem, že bojkot uměle vyvolala německá neonacistická strana NPD poté, co ji výrobce značky odmítl sponzorovat. Neonacisté po letech klidu strávených v oblečení značky Thor Steinar aktuálně znovu řeší, v čem budou chodit. Německou firmu MediaTex GmbH, která 'uniformu' rasistů vyráběla, částečně převzal arabský podnikatel Faysal al Zarooni.

..:. více zde :.

2009-04-1, 8:41:00 • Média