[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Na Evu a Vaška přišlo pod Říp zdravé jádro – dvojici zradil playback

(Ondřej Bezr, iDNES.cz, 30. května 2009, 23:51)

Koncert zpěvácké dvojice Eva a Vašek pod Řípem měl být Událostí s velkým U. To, že se tak nakonec nestalo, nelze pořadatelům ani protagonistům příliš zazlívat. A bylo by i laciné si z toho škodolibě utahovat.

Je pravda, že organizátor celé akce Petr Novotný měl velké oči a nedomyslel, že publikum Evy a Vaška, rekrutující se ze střední, ale spíše starší generace, nemá chuť a často ani není schopno za svými idoly cestovat dál než do kulturáku vedlejší vesnice. Nejsou to bývalí trampové, kteří Novotnému pomohli k jeho životnímu kasovnímu trháku v podobě monstrkoncertu bratří Nedvědů na Strahově.

více na ..:. kultura.iDNES.cz :.


2009-05-31, 16:42:00 • Z vesela ;) 

Ti, kdo hází vajíčka na Paroubka, patří k Czechtek generaci

(Luděk Staněk, Britské listy, 29. května 2009)

Určitě část lidí, kteří dnes po Paroubkovi hází vejce (minimálně na Andělu) a rozhodně velká část lidí, kteří se připojili k výzvě na Facebooku, jsou lidé, patřící k 'CzekTek generaci'. A byť nejsou, nebo nebyli součásté téhle scény, stále jsou to lidé, kteří Jiřího Paroubka (nikoli nutně sociální demokracii – nemysím, že by házeli vejci třeba po Vladimíru Špidlovi a neházejí je ani na jiných mítincích ČSSD) poměrně otevřeně nenávidí už roky.


..:. více zde :.

2009-05-30, 1:23:00 • ParoubEgg 

Na házení vajec nic nebezpečného není.
Nebezpečné je, když to ministr vnitra vydává za nacismus!

(Daniel Dočekal, Pooh.cz, 28. května 2009)

Článek Vrhače vajec zastaví na mítincích policie, chce vnitro (Aktuálně.cz) mě děsí. Zcela v plné parádě se tam ukazuje, že ČSSD tvrdí o vrhačích vajec, že jsou fašisti. Děsivé, jak hluboce lze buď nepochopit, nebo jak daleko může jít snaha o manipulaci s veřejným mínění. A ještě děsívější je, pokud to je skutečně pravda, že 'nový' ministr vnitra, Pecina, přispěchal s odsouzením 'nacistického rozhánění' meetingů politických stran.

"Žádné tančící děti to nejsou. Toto jádro tvoří nebezpečně posedlí lidé s anarchistickými sklony, přitom mezinárodně propojení. Provokují masivní, alkoholem a drogami přiživované silácké demonstrace proti pokojné společnosti," napsal Jiří Paroubek v roce 2005 v Lidových Novinách. Ani čtyři roky poté se nepoučil. Stále žije mimo realitu.


..:. více zde :.

2009-05-29, 22:22:00 • Vládní lži a jiná svinstva 

Šest vajec pro sociální demokraty, servírováno kultivovaně

(Jan Macuch, blog.iDNES.cz, 28. května 2009, 15:07)

Dal jsem si ve středu odpoledne hodinku a půl neplaceného volna a vyrazil na Anděl. S sebou jsem měl prázdné plato a v něm šest imaginárních vajec (samozřejmě z volného chovu v mé hlavě, z žádné partajní klece) – šest otázek, které měly dopadnout na hlavy přítomných politiků. O létajících vejcích se zde nebudu zdlouhavě rozepisovat, na jednu stranu považuji masové vajíčkování za projev frustrace bez nápadu či vtipu, na druhou stranu plně chápu motivace těch, kteří házeli a nepřináleží mi je soudit. Snad jen dodat, že výsledný obraz zažloutlých politiků byl osvěžující, nový a měl svou uměleckou hodnotu – oceňuji, že i politici umějí trpět pro umění. Po omeletovém předkrmu servírovaném okolostojícími jsem posilněné kandidáty voličské důvěry vyhledal za podiem a začal servírovat malé amuse-bouche – imaginární vejce dotazů.


..:. více zde :.

2009-05-29, 19:58:00 • ParoubEgg 
Dej tu pracku dolů, ještě jsme nevyhráli! ;*)
2009-05-29, 3:13:00 • Z vesela ;) 

Ucho se utrhlo: Vajíčka jsou bumerangem násilí z CzechTeku 2005

(Štěpán Dlouhý, blog.iDNES.cz, 28. května 2009, 9:37)

Vajíčka v rukou studentů, tradiční to nástroj vyjádření vyhraněného politického nesouhlasu, nejsou projevem násilí a nemířila proti ČSSD. Mířila na Jiřího Paroubka, který místo aby se zamyslel proč, opět hledá spiknutí. Bumerang násilí vyhodil na CzechTeku 2005, teď se mu jen vrátil. A může být rád, že to byla jen vajíčka.


..:. více zde :.

2009-05-29, 1:23:00 • CzechTek 

ČSSD odmítá násilí a vulgaritu??? Ha ha ha!!!

..:. více zde :.

2009-05-29, 1:07:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Připiš si všech 10 zásahů do Paroubka a udělej z něj slepici!zdroj: ..:. AdverGames.PlayZone.cz :.

keywords: paroubek, bartošová, brožová, pomeje, blesk
2009-05-28, 18:50:00 • Inspired by... 
Vejce na Paroubka a hysterie politiků
(Jan Urban, Aktuálně.cz, 27. května 2008)


Česká politická elita se dostala do konfliktu s mladou kritickou generací. Házení vajíček na Jiřího Paroubka je totiž jenom předehra mnohem zásadnější výzvy celé polistopadové politické garnituře. Paroubek je jenom více na očích. Svojí nepochopitelnou arogancí a sprosťáctvím rozložil a ponížil sociální demokracii na svůj osobní fanklub, jehož jediným programem se stala politická msta a obrana věrných. Na sociální demokracii bez Paroubka, Ratha a jejich agresivity, nikdo vajíčka házet nebude.

Politici dnes jenom sklízejí plody mnoha let svojí arogantní bohorovnosti a opovrhování občany. Vysvětlení vajíčkové laviny na smíchovském Andělu je jednoduché – dvacet let po listopadu vyrostla nová generace, která se hlásí o slovo prostředky a symboly, kterým věří. Nemusí se nám to líbit, ale měli bychom to zatraceně rychle začít chápat. Posílat na ni policii – a pokračovat dál, jako by se nic nedělo, by dnes už mohl jenom politický slepec. Co ukazujeme mladé generaci jako vizitku dvaceti let polistopadové vlády „demokracie“? Pokud se korupce, kšeftování s veřejnými zakázkami, zneužívání justice a policie, vytváření regionálních oligarchií a kasty nedotknutelných dály a dějí s vědomím a uvnitř politických stran, nesmí do nich nikdo zasahovat a ptát se. Především obě velké politické strany se změnily v nedotknutelné klientelistické party, oblbující voliče v permanentních negativních kampaních. Mezi jejich nejvyššími představiteli už dávno převládlo přesvědčení, že programy, pravda, či spravedlnost a zákon, nejsou důležité, protože důležitý je v politice jenom jakkoliv prolhaný marketing. Řečeno oblíbeným úslovím Jiřího Paroubka, který zpopularizovali Vítězslav Jandák a Jiří Havel: „Mým úkolem politika je prodávat můj prací prášek, a pomlouvat prací prášek konkurence“. Programem se stává jenom různá míra arogance a různá míra zkorumpovanosti. Pokud dnes Jiří Paroubek mluví o „bezprecedentním útoku na politickou kulturu“ – měl by si nejprve pustit všechna svoje skandálně nekulturní parlamentní i mediální vystoupení, plná osobních osočování a marketingově stavěného populismu.

obrázek


Klientelistické party, které se v českém mocenském prostředí vydávají za politické strany, si proto opovržení mladé generace plně zaslouží. Česká sociální demokracie navíc stojí tváří v tvář nebezpečí, že s Paroubkem v čele tento generační spor jenom dále vyhrotí – a pokud prokáže neschopnost argumentovat v diskuzi o problémech – o mladou generaci prvovoličů přijde. Její ublížené konspirační teorie a volání po policejních zásazích lze v době dvacátého výročí listopadu vnímat už jenom jako hodně špatný vtip. Na neschopnost odpovídat na legitimní otázky mladých a na nahrazování diskuze obušky v listopadu 89 doplatila Komunistická strana v době, kdy ji ve volbách pořád volilo přes devadesát osm procent voličů, a kdy měla jeden a půl milionu členů.

Je logické, že prezident, který doposud mlčel k narůstající agresivitě v politickém diskurzu i ve společnosti, a který nikdy nevystoupil proti rasistickým a populistickým výstřelkům jednotlivých regionálních politiků, pár hodin po incidentu na pražském Andělu vykřikuje proti „bezprostřednímu útoku na elementární principy soutěže politických stran“. Černé fondy na financování politických kšeftů, či zákulisní dohody o privatizaci a veřejných zakázkách, jejichž byl v devadesátých letech kmotrem, ohrozily právě ty nejelementárnější „principy soutěže politických stran“ stonásobně více. I on sklízí, co zasel, a namísto vrchnostenského kárání by měl vyzývat ke klidné a necenzurované diskuzi. Stejně jako Paroubek to nikdy neudělá, protože nemá dost odvahy mluvit o minulosti a vlastních chybách v ní.

..:. více zde :.

2009-05-28, 17:01:00 • Komentáře / názory 
Vrhači mají pocity a mají je moc rádi
(Ondřej Štindl, Týden.cz, 28. května 2008, 13:26)


Myslím, že v noci na dnešek to bylo poprvé, kdy jsem ve snu dostával esemesky. Nevím proč, ale připadá mi to nějakým způsobem důležité, ba dokonce, módním slovem řečeno, signifikantní. Taky jsem přečetl noviny, píše se v nich hlavně o házení vajíček na Jiřího Paroubka během mítinku v Praze, fotky, reportáže, interpretace ankety. Manchester si proti Barceloně skoro neškrtl, trochu mě to mrzí. Michal David a František Janeček se pohádali... Svět se změnil. A já se dneska se Zápisníkem zpozdil o trochu víc než obvykle – člověk musí s kolegy probrat tolik důležitých věcí...

..:. více zde :.

2009-05-28, 14:15:00 • Komentáře / názory 
ParoubEgg Antiparoubkismus sílí
(Lukáš Dolanský, Lidovky.cz, 28. května 2008, 9:30)

Stal se z toho tak trochu životní styl jménem 'antiparoubkismus'. Sociálním demokratům se dlouhodobě nedaří oslovovat mladé lidi a ti – v tradičním generačním boji proti establishmentu – si jako ikonu své nenávisti našli právě Jiřího Paroubka.

Šéf ČSSD totiž symbolizuje všechno, co mladí lidé nepotřebují. Průměrnost, šeď a předrevoluční papalášství. Sám Paroubek boj proti 'mládeži' zahájil v roce 2005 dnes už svým legendárním článkem pro LN. V době, kdy českou politickou scénou hýbal policejní zásah proti CzechTeku, označil účastníky této party za živly.

"Žádné tančící děti to nejsou. Toto jádro tvoří nebezpečně posedlí lidé s anarchistickými sklony, přitom mezinárodně propojení. Provokují masivní, alkoholem a drogami přiživované silácké demonstrace proti pokojné společnosti," napsal tehdy.

Neuvědomil si ale, že tím neurazil jen technaře, ale celou mladou generaci, která se s touto kulturou identifikuje. A to dnes nejsou jen 'děti' na středních školách bez volebního práva, ale i velká skupina mezi dvaceti a třiceti lety.

..:. více zde :.

2009-05-28, 13:59:00 • ParoubEgg 
Aktivista: Paroubek jen sklízí, co zasel na CzechTeku
(Aktuálně.cz, 28. května 2008, 11:11) ČSSD kampaň

Před čtyřmi lety byl jednou z hlavních postav protestů, které se zvedly po zásahu ozbrojených a vycvičených policistů proti tanečníkům na CzechTeku.

Aktivista Stanislav Penc tehdy krom jiného zveřejnil soukromé číslo tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka, který zákrok obhajoval. Dnes – po incidentech na předvolebních mítincích – se do opozičního lídra pustil znovu.

Vajíčkové útoky, jejichž cílem se předseda ČSSD stal, jsou podle něj pouze výsledkem toho, co sám před lety rozpoutal. "Jde o Jiřího Paroubka, toho, kdo bez jakýchkoliv problémů a obav o zdraví nebo slušné chování zřejmě nařídil a poté schvaloval zásah proti účastníkům tanečního setkání CzechTek 2005," připomíná události staré bezmála čtyři roky.

..:. více zde :.

2009-05-28, 13:14:00 • Si děláš kozy... 
Zahraniční média si na vajíčkové kampani smlsla
(Novinky.cz, 28. května 2008, 10:29)

Vlně útoků vajíčky na Jiřího Paroubka a další zástupce ČSSD se ve čtvrtek věnuje většina světových tiskových agentur i internetových stránek světových médií. Předhánějí se ve zveřejňování co nejdetailnějších záběrů úspěšných zásahů, kdy žloutky i bílky třísní tvář předsedy Paroubka a dalších členů strany. Editoři si náležitě vyhráli i s titulky.

..:. více zde :.

2009-05-28, 12:59:00 • ParoubEgg 
Pecina o vejcích: Nacistickému napadání zabráníme
(ČTK, Týden.cz, 28. května 2008, 8:27)

Policejní prezidium plánuje kroky, aby zabránilo incidentům na mítincích politických stran, v České televizi to uvedl ministr vnitra Martin Pecina s tím, že na toto téma už hovořil s policejním prezidentem.

..:. více zde :.

2009-05-28, 12:42:00 • ParoubEgg 
Na Facebooku ukončili vaječný odboj
(Aktuálně.cz, 28. května 2008, 10:20)

Zakladatelé akce "Vejce pro Paroubka v každém městě!" na komunitní síti Facebook oznámili konec své iniciativy. K té se během pár dní připojilo na 52 tisíc lidí.

Přečtěte si prohlášení, v němž zakladatelé oznamují, proč iniciativa vznikla a proč ji nyní ukončují.

více na ..:. Aktuálně.cz :.
2009-05-28, 12:41:00 • ParoubEgg 
Policie vyšetří, zda ochranka ČSSD nepřekračuje zákon
(Kateřina Eliášová, Aktuálně.cz, 27. května 2009, 18:20)

'Zásahem' Paroubkovy ochranky proti účastníkům pondělního předvolebního mítinku ČSSD se bude muset zabývat policie.
Na pětičlennou ochranku lídra oranžových podal trestní oznámení zelený aktivista a někdejší lídr zelených v Královéhradeckém kraji Stanislav Penc.

Penc se domnívá, že Paroubkovi hlídači spáchali hned dva trestné činy: omezování osobní svobody a výtržnictví.

Muži v tmavých brýlích, kteří po vajíčkových atacích hlídají Paroubkovo bezpečí, vyvedli z mítinku v Litoměřicích dva lidi převlečené za marťany a také staršího muže, který nadával socialistům do zlodějů.

Zastavte to, žádá Penc policii
"Ochranka nemá ani jako pořadatel demonstrace nebo mítinku pravomoc jakkoliv zasahovat nebo omezovat volný pohyb na veřejném prostranství. Tuto pravomoc má jen policie," stojí v Pencově trestním oznámení, které má redakce k dispozici.

Penc na základě fotografií v tisku taky tvrdí, že se ochranka dopustila trestného činu výtržnictví, když odváděla účastníky mítinku násilím...

více na ..:. Aktuálně.Centrum.cz :.
2009-05-27, 20:02:00 • Si děláš kozy... 
Populární raper se na mítinku ČSSD popral s policií
(Pavel Eichler, iDNES.cz, 27. května 2008, 16:57)

Policie zadržela člena populární tuzemské rapové skupiny PSH (Peneři Strýčka Homeboye). DJ Mike Trafik se popral na mítinku ČSSD v Praze na Andělu. "Bránil našeho kamaráda Ondřeje, kterého policajti při zatýkání bili do obličeje a strkali prsty do očí," řekl iDNES.cz Trafikův parťák z kapely Vladimír 518...

více na ..:. zprávy.iDNES.cz :.

2009-05-27, 18:29:00 • ParoubEgg 


2009-05-27, 16:37:00 • Protestní akce 
ČSSD na Andělu: Vajíčkový atentát
(Blesk.cz, 27. května 2009, 15:06)

ČSSD dostala na mítinku na pražském Andělu od svých odpůrců jasný vzkaz – vypadněte! Na Jiřího Paroubka a jeho stranické kolegy se ve středu kolem 15. hodiny snesla doslova kanonáda vajec.

14:30 Půl hodiny před začátkem mítinku se policisté snaží monitorovat a kontrolovat, kdo přinesl vejce.

15:05 U metra na Andělu jsou příznivci i odpůrci ČSSD. Vzduchem lítají stovky vajec! Začalo to už při vystoupení zpěváka Martina Pošty, vejce mířila i na zpěváka Tomáše Savku.

15:18 Paroubek, Zaorálek, Březina – všichni jsou celí od vajec. Paroubek čelí kanonádě, usmívá se!

15:12 Tvrdík má na hlavě skořápky, ostatní taky! Na Andělu je vajíčkový masakr! Lidé na pódiu se kryjí deštníky.

15:15 Lidé na Andělu cinkají klíčema: "Paroubku odejdi!" 15:17 Pískání, cinkání, křik. Z pódia není slyšet ani slovo. Policie zatím nezasahuje.

15:21 Mítink pokračuje, začínají projevy hejtmanů. Situace je hodně vyhrocená. Vzduchem létají další vejce.

15:22 Paroubek stojí nehnutě, je celý mokrý a špinavý od vajec.

15:25 Odpůrců je pětkrát víc než příznivců, skandují: Hovado, vypadni. Mítink ČSSD je zcela v rozkladu.

15:26 Čtenář Blesk.cz: "Policajti vytahují lidi z davu a vedou je neznámo kam a buzerujou. Je to jako za komunistů."

15:27 Mítink je u konce. Richard Falbr jde mezi lidi a snaží se s nimi diskutovat. Ostatní politici z ČSSD zmizeli.

15:28 Paroubek obklopený ochrankou odchází z davu k autu. Je celý od vajec, skořápky má ve vlasech. Lidé na něj kříčí "Vypadni!" On ale spolu s Tvrdíkem rozdává lidem oranžová trika.

15:30 Oranžový kamion ČSSD zasáhla stovka vajec. Po korbě stéká žlutobílá pěna.

15:31 Paroubek a Tvrdík skočili do auta a odjeli!

15:34 Situace se zklidnila, dav se pomalu rozchází.

zdroj + video na ..:. Blesk.cz :.
2009-05-27, 16:08:00 • ParoubEgg 

* Egg Wars *

EggWars – ParoubEgg Strikes Back ;*)

2009-05-27, 14:32:00 • Z vesela ;) 
Christiánie prohrála spor se státem
(Mochasim.com, 26. května 2008)


Dnes dopoledne byl vynesen u Zemského soudu v Kodani rozsudek v kauze Christánie versus stát. Soud rozhodl, že stát má užívací právo.

Stát vyhrál při o užívací právo na oblast Christiánie. Obyvatelé Christánie od soudu požadovali, aby uznal, že mají na oblast nevypověditelné právo. Tuto při, stejně jako spor o neplatnost smlouvy, kterou stát zbavil Christiánii užívacího práva, vyhrál stát.

více na: ..:. mochasin.com :.


Advokát Christiánie je spokojený
(Mochasim.com, 26. května 2008)


Advokát Christiánie Knud Foldschack je s výnosem soudu celkem spokojen. A to i přesto, že Christiánie spor prohrála.

I prohru je možno chápat pozitivně

A tak jí vidí i advokát Christiánie (a Ungdomshuset) Knud Foldschack. Christiánie prohrála všechny body sporu se státem, rozsudek však nesmí být chápán černobíle, říká advokát.

„Je to dobrý rozsudek. My jsme vyhráli 49% a prohráli 51%. Jsem spokojen s argumenty soudu – na jejich základě doporučíme, aby se Christiánie odvolala k Nejvyššímu Soudu. Kdybychom nezískali vůbec nic, tak bych další soudní řízení nedoporučil“, říká Knud Foldschack.

„Jsem velice spokojen. Samozřejmě jsem doufal, že případ vyhrajeme – zároveň jsem však doufal v právní pochopení našich argumentů. A k tomu podle mého názoru došlo“, dodává advokát.

Rozsudek naplnil celkem 163 stran.

zdroj : ..:. mochasin.com :.
2009-05-27, 7:53:00 • Squatting 
Paroubek a Topolanek Mezi vejcem a koblihou
(Petr Kamberský, iHNed.cz, 27. května 2008, 2:57)

Zdejší kraje občas připomínají to nejsměšnější z Tolkienova Hobitína. Venku zuří globální deprese, na financích přepisují zákony, aby mohli vůbec vyplácet důchody, a nikdo si není jist, zda nám příští rok vůbec někdo půjčí na výplaty... ...ale místní honoraci nejvíc trápí V A J Í Č K A. Jsou dost naměkko, aby neublížila? Kdo je snáší na mítinky? Pro pořádek budiž připomenuto: házení tvrdých předmětů po lidech nesympatických jest hrubostí, již může hloupá náhoda změnit v neštěstí. I ten Saturnin používal raději koblihy. Připomeňme také, že banální příběhy do novin nepatří – 'problém' či 'téma' z nich dělá až politika, která banální incident školácky popírá, poté reaguje neuroticky, místy násilnicky.

..:. více zde :.

2009-05-27, 7:51:00 • ParoubEgg 
Trefit Jiřího Paroubka je sexy
(Martin Zvěřina, Lidovky.cz, 25. května 2008)

Vůdce ČSSD útočníky povzbuzuje svými nepřiměřeně vzteklými reakcemi

Házet vejce po jakémkoli politikovi je hloupé. Ukazuje to nechuť k diskusi a neschopnost argumentovat. Házení vejci též zavádí fyzickou agresi do politiky. Proto se asi stěží najde někdo soudný, kdo by podobné dehonestační akce chválil.

..:. více zde :.

2009-05-26, 15:20:00 • ParoubEgg 
Další vajíčkový útok na Paroubka sledovali i dva Marťani na kolech
(iDNES.cz, 25. května 2008, 19:41)


Předvolební mítinky ČSSD se stále nesou ve znamení vajec. Tentokrát si munici na Jiřího Paroubka připravili v Litoměřicích dva studenti. Cíl nezasáhli. Mítink navíc "zpestřili" dva Marťani na kolech. V dalších městech byl relativně klid, pořádek vzala do svých rukou ochranka a policie.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.
Za Paroubkem do Teplic dorazil i vousatý recesista v masce Brožové
(Karel Otcovský, Právo, Novinky.cz, 25. května 2008, 21:09)


K ostřejší výměně názorů došlo na závěrečném mítinku Jiřího Paroubka v Teplicích, na který dorazilo zhruba 400 lidí. Skupinka odpůrců politiky ČSSD vystavila papírové transparenty s nápisy "Ať Jiří navždy zmizí" nebo "Stop populismu".

… Mítinky v Lovosicích a Bílině proběhly bez konfliktů. Na předposlední akci v Duchcově chtěl divadelník Martin Ryba předat Paroubkovi nůši plnou prázdných obalů na vajíčka. K předsedovi nejsilnější opoziční strany ho však nepustili lidé z ochranky a přítomní policisté, a tak se recesista přesunul na mítink do Teplic, kde mu doprovod dělal básník Radek Hásek v přestrojení za Kateřinu Brožovou.

více na: ..:. novinky.cz :.
Protest básníka Radka Háska na Paroubkově mítinku před volbami v roce 2006

2009-05-26, 12:27:00 • Protestní akce 
Národní strana XSS Fuck Off 2009

Datum: 24. 5. 1:57 Nový
Vložil: ns (neregistrovaný) 203.113.25.---
Titulek: Narodni strana
a tady je jeden XSS od Narodni strany:

http://vysr.at/narod

zdroj: ..:. Lupa.cz :.

2009-05-25, 10:27:00 • Protestní akce 
Slušní lidé přece nevyhazují chudé
(Petr Fischer, iHNed.cz, 25. května 2008, 5:27)


Boj primátorky Chomutova Ivany Řápkové (ODS) za vyrovnání s neplatiči nájemného a jinými "nepřizpůsobivými" občany nabírá absurdních rozměrů. Primátorka by ráda udělala pořádek, ale metody, které nabízí, ji usvědčují z toho, že nepochopila smysl práce starosty, který se – jak naznačuje etymologie – stará o obec v celku, nejen o "slušné lidi", jak míní paní Řápková.

Hodnotová hierarchizace lidí (podle rasy, výkonu, stylu života apod.) je typickým znakem protofašistických tendencí. A latentní rasismus se zase odkrývá v řeči – když automaticky hovoříme v modu "my – oni", nepřipouštíme si, že to není rozdíl popisný, nýbrž ontologický. Paní Řápková zvolila postup ekonomický, ale čísla jí nepomáhají. Primátorka si chválí, jak se vyplatily exekuce dávek. Město už prý získalo dvě stě tisíc korun! A další půlmilion je domluven ve splátkových kalendářích! Krásný úspěch... kdyby Chomutov na dluzích za nájemné a poplatky neztrácel už čtvrt miliardy. Jak takový dluh mohl vzniknout, je-li v Chomutově tak dlouho u moci ostražitá politička Ivana Řápková?

více na: ..:. hn.ihned.cz :.
2009-05-25, 10:16:00 • Komentáře / názory 

TechSound VJ Triana Live Mix


2009-05-24, 21:23:00 • Video a filmy 
Padlé pojmy i dojmy
(Martin Hekrdla, Právo, 19. května 2008)

Protikrizová opatření i se šrotovným v pátek Sněmovna schválila zákonem "o podpoře hospodářského růstu a sociální stability". To druhé poslanci zajistili zamítnutím návrhu na obnovení daňové progrese. Bohaté plátce vyšších daní by totiž mohla sociálně destabilizovat.

..:. více zde :.

2009-05-24, 10:26:00 • Komentáře / názory 
Pozvánka na veřejné shromáždění a happening 'Kultura nad zlato!'
(ZaČeskoKulturní.cz, 18. května 2008)

Srdečně zveme na veřejné shromáždění a happening 'Kultura nad zlato!'

Přijďte nás podpořit v neděli 24. 5. od 14:00 do parku na pražskou Kampu!

..:. více zde :.

2009-05-24, 8:59:00 • Protestní akce 
DS v Bílině řečnila, Romové odešli
(Teplický.deník.cz, 23. května 2008)

Takzvané Ochranné sbory Dělnické strany zamířily do Bíliny. Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas prý na základě opakovaných žádostí občanů rozhodl o vyslání Ochranných sborů DS do severočeské Bíliny.

(...)

14:40 – Dělnická strana má v řadách svých přívrženců obzvlášť kurážnou ženu. Ta směrem k romským obyvatelům nadávkami toho nejhoršího kalibru nešetří. Romové pak shodně odpovídají, že jsou tu doma. Protistrana namítá, že jak tu můžou být doma, když přišli až z Indie. Romové křičí: "Buzeranti nedobarvený!" Opozice křičí: "Cikáni do montérek, cikáni do práce!" V podobném duchu budou nejspíš slovní přestřelky probíhat až do 15 hodin, kdy by měly začít proslovy.

více na ..:. Teplický.Deník.cz :.


Dělnická Strana v Bílině
2009-05-24, 8:58:00 • Média 
Bída české žurnalistiky – iHNed, Novinky a iDNES jdou příkladem
(Daniel Dočekal, Pooh.cz, 23. května 2008)

Bída české žurnalistiky začíná být vídět více než dříve. Novinky.cz udělaly z bezpečnostní chyby na www.cssd.cz hlavní zprávu, ve které zcela bez ověření píší nesmysly o tom, že web ČSSD byl hacknutý (plná čitelná podoba) a hackeři změnili stránku webu. Skoro očekávatelně je následuje iDNES.cz, které opakuje stejné bludy...

více na: ..:. Pooh.cz :.

2009-05-23, 14:55:00 • Média 
Pirátská StranaŠance pro Pirátskou stranu?
(Jaroslav Kučera, PCtuning.cz, 22. května 2008)

Přibližně před měsícem jsme psali o iniciativě skupiny lidí, kteří se pomocí Internetu spojili ve snaze vytvořit Českou Pirátskou Stranu po vzoru švédské Pirat Partiet. A jaké mají šance?

Agentura Network Media Service s.r.o. zveřejnila část výsledků průzkumu zaměřeného na problematiku autorských práv. Podle aktuálního šetření 40% internetové populace v České republice stahuje z internetu především hudbu a filmy a to převážně prostřednictvím výměnných sítí, z nichž v současnosti je nejvíce zmiňovaný švédský Pirate Bay. Stahování je nejpopulárnější mezi mládeží a lidmi do 30 let, v této věkové skupině stahuje více než 60 % populace. Průzkumu se zúčastnilo 616 respondentů z celé České republiky.
Na otázku, zda by volili v parlamentních volbách stranu, která se zaměří na reformu autorského práva odpovědělo 11 % rozhodně ano, 39 % spíše ano. Rozhodně ne, se vyjádřilo 11 % respondentů a spíše ne, 28 % dotazovaných. Výsledky průzkumu jsou dalším potvrzením, že iniciativa pro vznik České pirátské strany stojí na reálných základech a reaguje na aktuální očekávání veřejnosti.
"Pro Českou pirátskou stranu jsou výsledky průzkumu svěží vítr do napnutých plachet. Díky prověřeným datům se mi potvrdilo několik mých dosavadních hypotéz," komentoval výsledky výzkumu člen přípravného výboru ČPS Kamil Horký.

více na ..:. PCtuning.Týden.cz :.


průzkum ČPS – graf agentury NMS
2009-05-22, 10:37:00 • Média 
Paroubek na mítinku v Písku rozkopl plato vajec
(iDNES.cz, 21. května 2008, 19:13)

Jiřího Paroubka čekal i na dalším předvolebním mítinku nepříjemný incident s vejci. Tentokrát je ale na šéfa opozice nikdo neházel. Mladý muž přinesl v Písku Paroubkovi celé plato se slovy "abychom to nemuseli házet" a položil mu ho na pódium. Paroubek do nich ale kopl a vejce se podle Deníku.cz rozlétla do davu.

více na ..:. zprávy.iDNES.cz :.

2009-05-22, 10:21:00 • ParoubEgg 

Paroubek miluje techno, ale jen někdy...

(František Cerha, Virtually, 19. května 2009)

Z předsedy ČSSD Jiřího Paroubka se v sobotním vydání MF DNES v textu 'Proti gustu žádný dišputát' stal obhájce práv občanů. Pan předseda uctivě dovolí lidem poslouchat takovou hudbu, jakou chtějí, dokonce i dovolí jíst, co chtějí. Jaká to velkorysost. Za pozornost stojí především Paroubkova věta: "V životě jsem se naučil nehodnotit lidi podle toho, jakou hudbu poslouchají, zda chodí do divadla nebo do kina, jaký film je jejich nejoblíbenější či zda usínají s knihou, nebo před zapnutou televizí... nikdy bych si nedovolil ohrnovat nos nad konzumenty pokrmů z 'friťáku' či hudby výše zmiňovaných interpretů (Eva a Vašek)." Ta se, možná nechtěně, stala podstatou celého Paroubkova textu.


..:. více zde :.

2009-05-20, 17:17:00 • Komentáře / názory 
Fiat lux!
(AKHoffmeistrova, 19. března 2009, 7:55)

Velupillai Prabhakaran, vůdce LTTE je bezpochybným alter egem Jirky Paroubka z legendárně hardcorových Restaurací a jídelen. Myslím, že náš národ čekají ještě mnohá sociálnědemokratická odhalení.

zdroj: ..:. akhoffmeistrova :.


2009-05-20, 12:58:00 • Z vesela ;) 
...

..:. více zde :.

2009-05-20, 8:29:00 • Protestní akce 
Pecina: Do ČSSD nevstoupím, ale nabídku na ministra po volbách bych zvážil
(Tomáš Reiner, Novinky.cz, 17. května 2008)

Ministr vnitra Martin Pecina (nominovaný ČSSD) odmítl myšlenku, že by se vrátil do sociální demokracie, i když by principiálně neodmítal případnou nabídkou ČSSD na setrvání v úřadě po říjnových předčasných volbách. V debatě se svým předchůdcem Ivanem Langerem (ODS) to řekl v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Pecina připustil, že už také slyšel, že sociální demokraté s ním v úřadu počítají i po volbách. "To jsem slyšel, ale ne od sociální demokracie," poznamenal s tím, že si nemyslí, že by to tak dopadlo. "Nehodlám (znovu) vstupovat do strany, nepůjdu do voleb. Jestli mi politická reprezentace nabídne místo, určitě dopředu neříkám ne," uvedl.

více na ..:. Novinky.cz :.
2009-05-20, 8:28:00 • Média 
Pecina a Langer se nepohodli kvůli škrtům v rozpočtu vnitra i Komorousovi
(ČT24.cz, 17. května 2008, 16:01)

Případné škrty v rozpočtu ministerstva vnitra se nedotknou rozpočtu policie ani hasičů. V dnešních Otázkách Václava Moravce to uvedl nový ministr vnitra Martin Pecina. Jeho předchůdce Ivan Langer (ODS) poté označil návrh ministerstva financí na desetiprocentní plošné škrty za "smrtící" pro resort vnitra. Zároveň popřel informace, že by reformované policii v současné době chyběly peníze – jde prý o pochybení některých policejních manažerů, kteří s přidělenými penězi neumí zacházet. Pecina s Langerem se také dostali do sporu kvůli obsazování náměstků policisty ve služebním poměru. Pecina totiž ve čtvrtek vypsal výběrové řízení, kde právě aktivní službu od svého budoucího prvního náměstka vyžaduje. Podle serveru iDNES je tendr ušitý na míru bývalému šéfovi Národní protidrogové centrály Jiřímu Komorousovi, o kterém Pecina mluví jako o svém náměstkovi už od začátku.
Langer – Komorous – Pecina


Pecina má v plánu i další změny – náměstkem by mohl nově být i velitel hasičů a policejní ředitel. Požadavkem na aktivní službu náměstka zaskočil bývalého ministra Langera. "Považoval bych za opravdu nepříliš šťastné a to říkám diplomaticky, kdyby se dvacet let po listopadu 1989 stal 1. náměstkem policista v aktivní službě," prohlásil Langer.

..:. více zde :.

2009-05-18, 15:51:00 • Média 
Rasisti a náckové nejsou žádní radikálové
(-jps-, Zrní, Týden 19/2009, 11. května 2008)


Česká média soustavně a zcela bezdůvodně používají pro české neonacisty a rasisty označení radikálové, což je, etymologicky vzato, ti co jdou ke kořenům. Jenže tihle mají s kořeny společného hlavně to, že to jsou řepy.


2009-05-17, 18:53:00 • Z vesela ;) 
Na 200 antifašistů chtělo ve Znojmě napadnout mítink Dělnické strany
(iDNES.cz, 17. května 2008, 13:23)


Několik stovek demonstrantů musela policie oddělit ve Znojmě, kde dnes uspořádala ohlášený mítink Dělnická strana. Na Masarykovo náměstí se totiž snažilo dostat přes dvě stě odpůrců krajní pravice z hnutí Antifa. Na místě zasahuje několik desítek policejních ozbrojenců. Mítinku pravicových radikálů se účastní asi padesát lidí.

více na: ..:. zpravy.idnes.cz :.


14.38 Policie vyzývá dav, ať opustí silnici. Blokací se dopouští trestného činu. Do davu hodila rozbušky. Jedna dívka zůstává sedět na silnici. Vypadá otřeseně, jede k ní sanitka. Křižovatka u čerpací stanice je zcela uzavřena.

14:42 Záchranáři ošetřují jednu z demonstrantek. Podle neoficiálních informací je lehce zraněna.

více na: ..:. znojemsky.denik.cz :.
2009-05-17, 14:59:00 • Protestní akce 
Lidé v krizovém tunelu
(Martin Hekrdla, Právo, 16. května 2008)


Odboráři si dobře načasovali dnešní demonstraci proti důsledkům krize. Včera nás na prvních stranách novin udeřil český meziroční propad za první kvartál (3,4 procenta). Eurozóna se propadla o 4,6 a Německo skoro o 7 procent. To světlo na konci tunelu byl tedy protijedoucí vlak.
Měli bychom v Evropě už dávno krizi ve skoro přesných – pro historický film jako stvořených – kulisách 30. let. Nácky už máme. Jenže vlády tisknou peníze, závadějí šrotovné a neustále vykládají bajky o světle na konci tunelu. A lidé – s hrozivou výjimkou Američanů – ještě utrácejí. Jsou tak zodpovědní? Nebo si chytře chtějí ještě naposledy užít?

Očekává se, že druhé čtvrtletí bude ještě horší. Mnohé firmy si totiž kromě propouštění pomáhají v krizi tak, že všem hezky sníží mzdy třeba o 10 procent. Poptávka je proto stále menší, firem v potížích stále víc, propouštění a snižování mezd stále rozsáhlejší. A kruh se uzavírá, lépe: spirála se roztáčí do vývrtky. A poptávka dále padá. A dokolečka dokola, jen houšť a větší kapky. Skutečná „cesta do pekel“ je právě tohle, Mirku.
Mimochodem: osazenstvem podniků cloumají morální konflikty. „Ano, solidárně snižme mzdy, ať mají všichni práci,“ volají někteří zaměstnanci. „Ne, pěkně vyhazujte, ať si já uchovám životní standard,“ říkají druzí. V naději, že nejsou na řadě…
Krize je vlastně filozofické školení na téma „Vím, že nic nevím“ anebo – ještě snad častěji – „Poznej sebe sama“. Kdejaký „kravaťák“ z banky či advokátní kanceláře dnes zjišťuje, že není žádným „pánem světa“, ale jen snadno vyměnitelnou součástkou ve stroji z miliónů koleček. Jakýsi „kvalifikovaný proletář“. Ani se zedníkem by snad takhle nezametali…
Nakladatelé v Německu, ve Francii, v celé EU, v Americe i v Austrálii, na zbankrotovalém Islandu i ve stagnujícím a přestárlém Japonsku mnou si prý ruce. Zvýšila se poptávka po Marxovi. Každý si chce přečíst Kapitál. A učte-li ho, žasne.
Bože můj, to přece není nezbytně třeba! Už dlouho jsou plně postačující různé manažerské sborníky. Dávno je stačilo otevřít, přečíst a nepřeskakovat.
Mám o tom jednu „historku z natáčení“. Před vládní tiskovkou ve Strakově akademii někdy v polovině 90. let – uprostřed transformace, privatizace a škudlizace – válela se v „čekárně“ pro novináře brožura Nový obraz budoucnosti, vydaná v Management Press s „s laskavou podporou britského Know How Fundu“.
Zdrcující know-how! „Největší britský filozof podnikatelství“ Charles Hardy tam na stranu 42 nastrouhal větu: „Kapitalismus je závislý na tom, že lidé v naději, a to často klamné naději, na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí.“
Jistěže. Nejde o knihy, ekonomická makročísla, o tunely a světla. To, oč tu běží, jsou lidé.
2009-05-17, 11:46:00 • Komentáře / názory 
VEGGIE PRIDE

Tento rok se poprvé připojujeme k mezinárodní akci Veggie Pride, která se bude zároveň konat ve Francii a Itálii. Jsme skupinka dobrovolníků, kterou nespojuje členství v nějaké organizaci, ale společná myšlenka nenásilí vůči zvířatům. Rozhodli jsme se vlastními silami uspořádat tuto veřejnou akci, protože u nás dosud něco takového chybělo. Jedná se o průvod Prahou, infostánky s materiály a ochutnávkami spřátelených organizací na Palackého náměstí a večerní koncert. K pochodu se může přidat každý, kdo souhlasí s našim níže uvedeným manifestem...:. více zde :.

2009-05-16, 12:18:00 • Protestní akce 
Mladík na technoparty zemřel kvůli cukrovce
(Aleš Honus, Právo, Novinky.cz, 14. května 2008, 13:57)


Policie už ví, proč během technoparty v Klokočově na Opavsku před dvěma týdny zemřel devatenáctiletý mladík. Znalci při pitvě potvrdili, že mladík trpěl cukrovkou a zkolaboval.

..:. více zde :.

2009-05-16, 10:45:00 • FreeTekno akce 
Demokracie nefunguje
(Filip Pospíšil, ADvojka.cz, 13. května 2008)

Studentská iniciativa naráží na meze


Že se u příležitosti dvaceti let od pádu minulého režimu pokusí o inventuru stavu demokracie, oznámili studenti převážně z pražské filozofické fakulty už loni. Dosavadní průběh a výsledky prověrky přitom zaskočily nejen je.

Tenhle koncert a shromáždění se málem neuskutečnily, protože nám magistrát včera zakázal stavět pódium, nakonec se ale podařilo dosáhnout toho, že je shromáždění nahlášené a povolené,“ oznámil 28. dubna ve čtyři hodiny odpoledne na Václavském náměstí několika desítkám přítomných Vojtěch Prokeš. Moderátor, který na malém improvizovaném pódiu kousek od koně zastupoval iniciativu Inventura demokracie, tak bezděky potvrdil, že ani on sám neví, že v demokracii shromáždění povolována být nemusejí.

více na: ..:. advojka.cz :.
2009-05-13, 22:45:00 • Si děláš kozy... 
zmrd Martin Pecina

Pecinova apolitická policie

(Jaroslav Spurný, Respekt.cz, 11. května 2009, 14:51)

Jakýkoliv odborník, který si přečetl rozhovor s novým ministrem vnitra Martinem Pecinou v dnešních Hospodářských novinách musí být upřímně zděšen. Pecina se chce jako ministr pouštět do věcí, které měli naposled zákonně a oficiálně povoleny jeho předchůdci před rokem 1989. Chce šéfovat policejnímu prezidentovi anebo mluvit do vyšetřovaných spisů. To by byl konec už tak vratké nezávislosti policejního sboru.

Volně zkráceno Pecina říká: když se objeví pochyby, jestli je nějaká politická kauza zastavena nebo ne, zavolám si policejního prezidenta a řeknu mu, ať se na to podívá. Policejní prezident je můj podřízený. On mi řekne, jak s kauzou naloží, třeba mi řekne, že to nevázne u nás, nebo tu kauzu urychlí.


..:. více zde :.

2009-05-13, 22:33:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Francie je první. Piráty na internetu úředníci odpojí
(Aktuálně.cz, 12. května 2008, 22:22)


Poslanecká sněmovna francouzského parlamentu dnes na druhý pokus schválila předlohu kontroverzního zákona o boji proti internetovému pirátství, který umožní úřadům odpojit od webu ty z uživatelů, kteří budou opakovaně přistiženi při nelegálním stahování audiovizuálních děl chráněných autorskými právy.

Poslanci se pro zákon vyslovili 296 hlasy, proti jich bylo 233. Hned zítra by měla předlohu posoudit také horní komora parlamentu.

Spory však návrh vyvolává nejen ve Francii, kde je kritiky napadán za údajné porušování základních lidských práv, ale také v EU. Zde může kolidovat s nedávno odsouhlaseným dodatkem ke směrnici o telekomunikacích.Zákon přezdívaný "Hadopi" – podle zkratky nového administrativního orgánu, který má k jeho prosazování vzniknout – umožňuje na dva měsíce odstřihnout od internetu uživatele, který nelegálně stahuje materiály podléhající ochraně autorských práv. Úřad bude "piráta" nejprve dvakrát varovat a pak už může jednat.

I po dobu, kdy bude uživatel kvůli tomuto zásahu bez přístupu na síť, přitom bude muset za (ne)připojení platit.

více na: ..:. aktualne.centrum.cz :.
2009-05-13, 22:20:00 • Vládní lži a jiná svinstva 

Podobně jako lze užívání jakýchkoliv drog přirovnat k rychlé jízdě autem přímo proti betonové zdi, tak lze tuto metaforu myslím úspěšně aplikovat i na užívání 'tanečních' či 'měkkých' drog:


..:. více zde :.

2009-05-11, 0:53:00 • Drogy 
Million Marihuana March 2009 – LIVE from Parukářka Park in Prague

..:. více zde :.

2009-05-9, 16:40:00 • Protestní akce 
Náměstkem ministra vnitra Peciny bude Komorous
(ČTK, Týden.cz, 8. května 2009, 17:56)
obrázek
Bývalý šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous se stane náměstkem nastupujícího ministra vnitra Martina Peciny. Uvedl to server iDnes.cz s tím, že Komorous bude mít na starosti policii. Všechny současné náměstky si prý chce Pecina zatím ponechat. Komorous, který strávil ve vedení protidrogových útvarů 17 let, odešel do civilu k letošnímu 1. únoru."Chci, aby na tuto oblast dohlížel někdo, kdo tomu rozumí, a pan Komorous má navíc u policistů velkou autoritu. Věřím, že se mu podaří situaci v policii stabilizovat," řekl serveru dosavadní ředitel Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Pecina.

..:. více zde :.

2009-05-9, 13:06:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Dvě pražské jarní pozvánky Standy Pence
(6. května 2008)


Přátelé,

posílám Vám pozvánku na dva večery společně strávené v sále restaurace na Slamníku v Praze 6, Wolkerově ulici č. 12. V pátek 8. května zahrají staré máničky a v sobotu 9. května ty mladší. Jedná se o setkání s hudební produkcí především pro návštěvníky Kozího mejdanu v Milkovicích. Začátek produkce v obou dnech bude cca ve 20:00 hod. Vstupné dobrovolné, ceny jídla a pití dle nabídky restaurace Na Slamníku.

..:. více zde :.

2009-05-7, 18:30:00 • Si děláš kozy... 
Již 12. ročník demonstrace za legalizaci konopí Million Marihuana March 2009 začne v sobotu 9. května 2009 ve 13:00 na Karlově náměstí v Praze. Odtud, po krátkém projevu, vyrazí ve 13:30 průvod městem do parku Parukářka, kde bude pro všechny příznivce konopí připraven bohatý program. Na letošním happeningu se můžete těšit na tři hudební podia, pestrá paleta projevů, přednášek a soutěží, unikátní konopný trh, fireshow, žonglovací workshop pro děti i dospělé a v neposlední řadě i dostatek občerstvení (včetně konopného piva a zmrzliny). Produkce na hudebních pódiích bude letos poprvé k vidění i on-line na vybraných internetových serverech.

Cíle demonstrace:
  • poukázat na paragrafy o konopí, které jsou v rozporu s Ústavou ČR
  • představit myšlenku regulovaného a zdaněného prodej konopí ve speciálních obchodech pro dospělé
  • Objektivně a věcně informovat veřejnost o konopí, jeho rizicích i léčebných účincích
Požadavky:
  • Legalizace pěstování a držení konopí pro léčebné účely
  • Legalizace pěstování a držení konopí pro osobní potřebu
  • Svoboda pěstovat a využívat konopí pro vědu a výzkum
  • Zavedenít regulovaného a zdaněného prodeje konopí ve speciálních obchodech pro dospělé
  • Ukončení stíhání pro všechny osoby obviněné či vězněné v souvislosti s konopím
Požadavky ve svém projevu na začátku demonstrace otevřeně přednese mluvčí organizátorů ze sdružení Legalizace.cz.

Demonstrace a průvod
sraz ve 13:00 na Karlově náměstí, Praha 2, v části u Novoměstské radnice – viz mapka
(stanice Karlovo nám., metro B, tram 3, 4, 6, 10, 14, 16, 18, 22 a 24)

Trasa průvodu: Karlovo náměstí – Vodičkova – Václavské náměstí – Vinohradská – náměstí Jiřího z Poděbrad – Milešovská – Ondříčkova – Táboritská – Olšanské náměstí – park Parukářka

více na ..:. Legalizace.cz :.

2009-05-7, 12:00:00 • Protestní akce 
Extrémní řešení plodí extremisty
(Jiří Kopal, iHNed.cz, 6. května 2008, 0:46)

Strategie vlády proti extremismu je přes dobře míněné proklamace nesmírně represivní dokument. Vybíjení klínu klínem je zřejmě to jediné, co se politici při řešení bájné 'romské otázky' naučili. Věc došla tak daleko, že se i omezování shromažďovacího práva podporuje ve jménu lidských práv. Co ovšem dělat, když se probouzíme vždy až po pořádné kocovině?

..:. více zde :.

2009-05-6, 8:58:00 • Komentáře / názory 
street-art na Kampě v Praze ;*)

Smrt komoušům a náckům! (Praha – Kampa, 4. května 2009)

2009-05-5, 5:11:00 • Alternativní kultura 
Dokument 69 o dánskem Ungdomshuset v kině Světozor

dokumentární film 69 v kině Světozor režie: Nikolaj Viborg (Dánsko), rok: 2008
jazyk: dánsky (anglické titulky), délka: 60 minut
kde: kino Světozor, Vodičkova ulice, Praha 1
kdy: 4. 5. 2009, 20:30


Dokumentární film "69", poskytující unikátní pohled do domu mládeže Ungdomshuset před jeho vyklizením byl oceněn na filmovém festivalu Cph:Dox. Režisér Nikolaj Viborg a kameramanka a asistentka režie Ditte Marie Nielsenová se pohybovali uvnitř Undomshuset a natáčeli posledních šest měsíců před jeho vyklizením. Jejich úsilí přineslo ovoce hned ve dvou kategoriích – film "69" vyhrál cenu Danish Dox a cenu publika.

..:. více zde :.

2009-05-4, 13:13:00 • Squatting 
Antifašistický festival May Day 09 příjemně překvapil
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 2. květen 2009)


Zatímco prvomájově naladěných komunistů se sešly 1. května na Výstaviště necelé dvě tisícovky (a antikomunistických provokatérů slabých dvacet), tisícovka lidí vítala mítink ČSSD na Žofíně. Rudé bylo pomálu a nahradila ji dechovka, oranžová byla precizně organizovaná. Ale projevy politiků splývaly. Nikdo z nich nepřipomenul památku chicagských dělníků a anarchistů, První máj všichni pojali jako předvolební mítink svých stran. Paroubek vyčítal komunistům neschopnost v minulosti, komunisté sociálním demokratům zase nedůslednost v přítomnosti i nedávné minulosti... Snad už to tak dokonce i lidé chápou... Antifašistický večer na smíchovské Císařské louce byl ale jiný. May Day 09 se proměnil v jednu největších alternativních akcí v Praze za posledních několik let (hned po MMM 2008). Kultura zde byla jiným jazykem politiky a politika se stala kulturou. Na šest tisíc mladých lidí, desítky muzikantů a DJ's, desítky stánků s nahrávkami kapel z celé Evropy, triček, nášivek a placek, přednášky i promítání filmů, zaplnily prostranství tak, že už moc místa nezbylo.. Vše prosté poplatků OSA a jiných vyděračských organizací. Přišly i mámy s malými dětmi v kočárcích, celé rodiny. Free kultura si udělala svátek na podporu netolerance vůči neonacismu a neonacionalismu. A těch šest tisíc lidí se zde free cítilo a chovalo.

více na: ..:. blisty.cz :.

2009-05-4, 12:36:00 • Alternativní kultura 
Po technoparty na Opavsku našli mrtvého mladíka
(Aleš Honus, Právo, Novinky.cz, 4. květen 2009, 11:04)


Čtyřdenní legální technoparty, která se uskutečnila o víkendu v rekreačním areálu Hadinka u Klokočova na Opavsku, skončila tragicky. Záchranáři tam našli v neděli večer, už po skončení taneční akce, mrtvého mladého muže. Příčina úmrtí je zatím nejasná, velkou roli ale zřejmě hrály drogy.

více na: ..:. novinky.cz :.

2009-05-4, 11:47:00 • Média 
Čtyři technaři skončili v noci v rukách policistů
(Události, 3. 5. 2009, 3. květen 2009, 19:00)


Pořádková jednotka zasáhla na party v Květné u Sokolova, protože se tu bez ohledu na zákaz znovu rozezněly hlučné aparatury.

video zde: ..:. ceskatelevize.cz :.

2009-05-4, 11:28:00 • Média 
Policie v noci zadržela čtyři technaře na Sokolovsku
(ČTK, ČeskéNoviny.cz, 3. květen 2009, 9:50)


Květná (Sokolovsko) – Čtyři lidi zadržela v noci policie na technoparty u Květné na Sokolovsku. Bylo to poté, co účastníci porušili zákaz hygieniků a znovu spustili aparatury s hlasitou hudbou. Na místě musela zasahovat pořádková jednotka, která čtyři dotyčné předvedla k výslechu. Policie nyní případ vyšetřuje. Na ploše bývalého letiště zůstávají i nadále tři až čtyři tisíce lidí, hudba nehraje. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Andrea Kávová.

..:. více zde :.

2009-05-3, 13:28:00 • FreeTekno akce 
V Česku se začíná tančit, na Sokolovsku hudba končí
(ČT24.cz, 2. května 2009, 18:34)

Na několika místech Česka zahájili příznivci techna sezonu festivalů elektronické hudby. O prodlouženém víkendu se tančí v jižních Čechách, Sokolovsku, Opavsku a také na Vysočině. Kolem pěti tisíc lidí se přes noc sjelo na několikadenní technoparty, která se od čtvrtka koná na bývalém letišti u Květné na Sokolovsku. Na místě je postaveno 12 zvukových systémů, proti nadměrnému hluku ale už protestují lidé z přilehlých obcí a měst. Podle posledních informací již hluk překročil přípustné limity. Pořadatelé tak musejí do dnešních 20:00 vypnout hudbu. Podle měření překračuje hudba limity hluku, a proto bylo vydáno předběžné opatření...

více na ..:. ČT24.cz :.

2009-05-2, 19:42:00 • Média 

Ayahuasca, aneb houpání na liáně smrti

(Jan Banout, blog.Respekt.cz, 29. dubna 2009, 06:20)

Indiánka kmene Shipibo Conibo trhající listy chacruny Indiánka kmene Šipibo Konibo trhající listy
chacruny (Psychotria viridis)

Ležím na podlaze dřevěné chýše a mám zvláštní pocit, že jsem přišel o tělo, nemám ego, nemůžu se identifikovat, ale zato jsem si dobře vědom toho, že jsem neodmyslitelnou součástí každém atomu každého jednoho prkýnka, ze kterých je chýše postavena a zároveň všech kolem ležících lidí a nakonec splývám s všudy přítomnou Amazonií. Slyším, jak dýchá. Ještě chvilku je všude nádherné ticho, všechno kolem se v pomalém rytmu pohupuje a je slyšet jak prales vydává zvláštní zvuk jako když přede, nebo nějak divně vrčí, nevím. Tu náhle začínám cítit, že se mi v břiše něco mele a po chvilce to letí vzhůru. Je to velice nápadně podobné pocitu před zvracením, ale naštěstí to nevyběhne ústy nýbrž to pokračuje dál někam do oblasti temene a záhy to z člověka vylítne obrovskou silou. Naštěstí se můžu přidat, ačkoliv tuším, že po klidnější fázi nastává fáze přemetů a nekontrolovaných průletů různými světy a etapami mého života...


..:. více zde :.

2009-05-2, 18:58:00 • Drogy 

Meziříčkem na Třebíčsku duní techno, místní lidé zuří

(Michaela Šimová, iDNES.cz, 1. května 2009, 14:39)

Od čtvrteční noci okrádá lidi z Meziříčka na Třebíčsku o spánek dunící hudba. Louky u mlýna jen kousek od vsi totiž až do neděle okupuje první letošní technoparty na Vysočině. Samotné Meziříčko je jindy poklidná ani ne stohlavá vesnička. Dnes dopoledne tu však bylo rušno.

Vsí projížděla auta mířící na technoparty a pak tu klopýtali znavení tanečníci. "Nejen že jsme se vůbec nevyspali, ale ještě se tu pohybují podivné existence. Vidíte je, zrovna se koupou v rybníku na návsi. Jim je všechno jedno. Jsou opilí, možná zdrogovaní. Co když někdo v takovém stavu sedne do auta a přejede tady nějaké dítě," hněvala se obyvatelka Helena Pátková, která uspávala venku v kočárku dítě.


..:. více zde :.

2009-05-1, 20:23:00 • Média