[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Zputnik: Sestry

Zputnik (dříve Sputnik, ještě dříve Matka Tereza)

..:. více zde :.

2010-06-30, 16:56:00 • Video a filmy 

Pět let po CzechTeku: omluva a 100 tisíc pro technaře

(Aktuálně.cz/ČTK, 29. června 2010, 11:15)

Pět let po techoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku se soud definitvně zastal dvou účastníků, kteří si stěžovali na postup policie.


Ministerstvo vnitra se jim musí omluvit a za neadekvátní zásah policie jim musí zaplatit dohromady 100 tisíc korun.

V odvolacím řízení o tom rozhodl Vrchní soud v Praze.

Účastníci technoparty Ondřej Holous a Pavel Kuchař požadovali omluvu a 100 000 korun pro každého z nich.

Podle dnešního verdiktu dostane Kuchař 60 000 korun a Holous 40 000 korun.

Soud tak změnil verdikt Městského soudu v Praze z července 2008, který dvojici přiznal omluvu a dvacetitisícové a desetitisícové odškodné.

Dnešní rozhodnutí je pravomocné.

více na ..:. Aktuálně.Centrum.cz:.

2010-06-29, 13:03:00 • CzechTek 

Olivie Brabcová hostem Jana Krause

(25. června 2010, 18:18)

Olivie Brabcová u Jana Krause v pořadu Uvolněte se, prosím

Dnes (pátek 25. 6.) od 22:25 na ČT1 bude jedním z hostů Jana Krause v talk show Uvolněte se, prosím Olivie Brabcová (mj. kandidátka ČPS), známá též pod pseudonymem Olyfka.


Pozvaní hosté: Jan Fischer (premiér v demisi), Olivie Brabcová (studentka, malířka, modelka, kandidátka za Českou pirátskou stranu), Matěj Kodeš (bublinář, rekordman dělající gigantické mýdlové bubliny)

Olivie Brabcová je studentka a malířka, která kandidovala za Českou pirátskou stranu. V minulosti si přivydělávala jako modelka aktů a její snímky zahrály důležitou roli v předvolební kampani. Proč se rozhodla kandidovat právě za Pirátskou stranu a jaké jsou její hlavní body programu?

více na ..:. ČeskáTelevize.cz :.

2010-06-25, 18:50:00 • Odkazy 

Zmizet z ulic, zmizet z očí

(Lenka Kužvartová, Klára Malá, Advojka.cz, 23. června 2010)

Akční plán Prahy pro bezdomovce
Naše reportérky zjišťovaly, jak se političtí představitelé našeho hlavního města míní vypořádat s potížemi lidí, kteří přišli o přístřeší. Dlouho připravovaný akční plán zaměřený na bezdomovce má být do konce června předložen Radě hlavního města Prahy; některé jeho návrhy se už ale zkoušejí v praxi.


Jiří Janeček

...

Podle radního pro sociální oblast a bytovou politiku Jiřího Janečka (ODS) bylo minulý rok zaměstnáno 450 bezdomovců a stále pokračuje spolupráce s pracovními agenturami, které radnici sdělují své požadavky na zaměstnance. Bezdomovci tak dostali dočasnou práci například v zemědělství, ve třísměnných provozech nebo při uklízení Prahy 10 a 11, kde mají nosit cedulky "Vy jste pomohli nám, teď pomáháme my vám". Postoj radního Janečka, iniciátora a jednoho z autorů Akčního plánu, k řešení problému bezdomovectví je jasný: bezdomovec bude kontaktován, ošetřen, podepíše smlouvu o poskytnutí sociální péče, sdělí svá data do evidence, ubytuje se v některém k tomu určeném zařízení a dostane práci. Pokud odmítne některý z kroků, bude následovat sankce: "Ti, kdo budou projevovat nerespekt, se setkají s velmi tvrdým postupem. Vytlačujeme je tam, kde nikomu nevadí, kde nemohou být rizikem pro řádné občany Prahy," říká radní Janeček. Pociťuje také nutnost jednotného postupu s neziskovými organizacemi: "Když bezdomovcům bude dávat někdo něco zadarmo, nebudou mít potřebu pracovat." S 'pracovní terapií' jsou prý dobré zkušenosti, 30 až 40 procent těch, kdo jí prošli, se prý vrací do normálního života. Tak přesných odhadů nebyly schopné nevládní organizace, zapojené do programu Aktivizace pracovního potenciálu sociálně znevýhodněných občanů (spuštěn 2006), podpořeného z prostředků Evropského sociálního fondu. Pro ty, kdo budou odporovat začlenění podle Janečkova střihu, je také připravena varianta: "Na okraji Prahy, kde by nikomu nevadili, bychom zřídili sběrné místo pro ty, kdo se nikdy nezačlení. Svážel by je tam speciální mikrobus. Měli by tam klid, mohli by si tam dělat, co by chtěli. Kolem centrální haly by mohli mít stany nebo holobuňky. Byl by tam jednoduchý program, polévka třikrát denně, zdravotnické zařízení. Tam by mohli být, jinde ne."

celý článek na ..:. Advojka.cz :.

2010-06-23, 11:51:00 • Vládní lži a jiná svinstva 
Falešné občanky od Ztohoven. Zaplaťbůh
(Klára Kubíčková, MF DNES, 18. června 2010)

Členové uměleckodiverzní skupiny Ztohoven jsou chlapíci. Nejdřív se nabourali do vysílání televize, kde divákům předvedli atomový výbuch a zacloumali tím s naší představou o absolutní mediální pravdivosti.

..:. více zde :.

2010-06-20, 13:17:00 • Média 

Povahy, co se mi hnusí

"Povolání, který děláte, může dělat jen jedna povaha člověka, a ta povaha se mi hnusí."

Roman Týc při zatýkání policií před galerií Občan K. dne 18. června 2010

videozáznam zde: ..:. Reflex.cz :.

2010-06-20, 12:23:00 • Komentáře / názory 
Czech art guerrillas face police investigation over new project
(EarthTimes.org, Fri, 18 Jun 2010 17:08 GMT)

Prague – Czech art pranksters, whose Ztohoven art collective gained international notoriety for implanting images of a fictional atomic blast on live television, face legal action for their latest prank.

Police on Friday launched an investigation into the group's latest project, during which 12 guerrilla artists lived for months under each other's identity.

The action aimed to draw the attention to the omnipresent Big-Brother-like control of the public by authorities.

více na: ..:. earthtimes.org :.
2010-06-20, 12:18:00 • English 
Adolf Hitler a Fransisco Franco

Otec sedmi dětí Semín volá po návratu klerofašistické diktatury

(Prokop.blog.iDNESs.cz, 19. června 2010, 15:53)

Tak se nám konečně ultrakonzervativní údajný křesťan Michal Semín odkopal a otevřeně ve svém blogu napsal, co chce – chce čistokrevnou fašistickou diktaturu po frankově ideálním vzoru. Smutné je, že takovýmto výlevům, vpravdě deviantním, poskytuje prostor deník Hospodářské noviny (ve své internetové podobě na blogu). Proč tedy nemůže publikovat své blogy tamtéž třeba vůdce Dělnické strany nebo činovníci revoluční komunistické mládeže? Zme teda demograti nebo nejzme?


Pokud vlastník Hospodářských novin nepovažuje za nebezpečné lidi, kteří vychvalují fašizmus jako čin Prozřetelnosti, nevím, proč by měly vadit nějaké ty rasové teorie nebo výzvy k třídní nenávisti? Neměly by se zachovat názory v jejich celkové pluralitě? Já si myslím, že rozhodně ne. Mám zato, že takové názory nemají na veřejnosti co dělat.

Ne snad, že bych se budil v noci s můrou, že nějaký Semín napíše ještě pět blogů a pak se stane ředitelem zeměkoule, čímž mě následně ohrozí na existenci. To jistě ne. Je třeba mít ale na paměti, že mě sice tak maximálně hořce rozesměje jeho sebestředná kacířská tupost či urazí nafoukaná drzost, se kterou špiní skutečné věřící křesťany.

více na ..:. Prokop.blog.iDNES.cz :.

2010-06-20, 10:12:00 • Antifašismus 
Filip Vávra

Policie obvinila další extremisty, údajně i ideologa neonacistů Filipa Vávru

(iDNES.cz, 18. června 2010, 20:30)

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování případu, při kterém zatýkali loni v říjnu a letos v lednu pravicové extremisty. Obvinili další dva lidi z podpory hnutí potlačujících svobodu člověka. Jedním z obviněných je i Filip Vávra, někdejší zakladatel Národního odporu, který loni pozval do Prahy popírače holokaustu Davida Dukea.

...


..:. více zde :.

2010-06-19, 2:46:00 • Antifašismus 
18. června v 13:53 člen Ztohoven hlásí, že kriminálka je v galerii a snaží se získat občanské průkazy zalité v kovovém válci, který je součástí expozice v provizorní galerii v Kralodvorské 14.
2010-06-18, 14:01:00 • Neověřené 
Severa stále žije a marihuana přináší smrt
(summer píča, czechtek.bloguje.cz, 15. června 2010, 7:23)

Pokud si někdo po volbách radostně myslel, že už nebude narážet na jméno Pavla Severy, díky tomu, že ho voliči znekroužkovali z jedničky kandidátky na nevolitelné místo (možná i za jeho inkviziční tažení proti marihuaně), šeredně se pletl.

Někteří politici jsou zdá se nesmrtelní, a tak například v novém čísle týdeníku Respekt je Severa citován jako „protikorupční expert TOP09“, který se aktuálně podílí na vyjednávání o nové vládě. Server iDNES ho pro změnu tituluje coby „bezpečnostního experta topky“.

Severa byl expertem TOP09 již před volbami, což jistě zúročí i po svém volebním debaklu. Lze odhadovat, že z této pozice zamíří i na nějaké vhodné místo v exekutivě či státní správě. Doufejme, že se na korupci a bezpečnost zaměří se stejným zápalem jako kdysi na měkké drogy a že jeho nová mise bude podobně úspěšná. Výsledkem před léty vyhlašené tvrdé represe je stav, kdy se dnes v Česku hulí a pěstuje všude.


Bývalý expert na drogy, dnes na bezpečnost a korupci Pavel Severa,
dodnes tvrdí, že marihuan zabíjí. (ČT24 1.6.2010).


2010-06-15, 7:43:00 • Komentáře / názory 
FB tn

První akce po výbuchu. Ztohoven zasahují do voleb?

(Radek Wohlmuth, Týden.cz, 10. června 2010, 13:15)

Kontroverzní umělecká skupina Ztohoven se opět hlásí o slovo. Přesně před třemi roky se nabourala do živého vysílání ČT s atomovým výbuchem, nyní se na webu objevil nový krátký film, což je jasná známka další probíhající akce.

Na rozdíl od předchozích projektů je zřejmé, že poprvé nejde o jednorázovou záležitost, ale o proces, který se odehrává v delším čase. Jak dlouho, není úplně zřetelné.

více na ..:. Týden.cz :.


Občan K. / Citizen K. / Der Bürger K. from Občan K. on Vimeo.

2010-06-10, 17:37:00 • Protestní akce 
Praha chce rozšířit zákaz pití alkoholu na veřejnosti
(ČTK, Týden.cz, 9. června 2010, 9:15)

Praha plánuje rozšířit zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Nově by do seznamu zakázaných míst měly přibýt například některé plochy u obchodních center v Praze 4, 5, 7 a 9. S novelizací vyhlášky, která místa zákazu pití alkoholu vymezuje, souhlasila městská rada. Schválit ji bude muset ještě zastupitelstvo.

více na: ..:. tyden.cz :.

2010-06-9, 10:16:00 • Média 

Smrt exposlance Severy v přímém přenosu?

(ČeskaTelevize.cz, 1. června 2010)

Skoro 18 let seděl ve sněmovně, teď nedobrovolně odchází do politického důchodu.


zmrd Pavel Severa

Pavel Severa, bývalý poslanec KDU-ČSL a volební lídr TOP 09 v Pardubickém kraji, doplatil jako řada dalších známých tváří na fenomén letošních voleb – kroužkování. Z prvního místa propadl na sedmé, přeskočili ho kolegové z třetí a deváté pozice. U lidovců to dotáhl až na místopředsedu a šéfa poslaneckého klubu, byl i náměstkem ministra obrany pro vyzbrojování. Proslul jako tvrdý bojovník proti měkkým drogám. Právě on kdysi prosadil možnost zavírat do vězení každého, u koho policie najde drogy "v množství větším než malém". Loni byl mezi prvními, kdo přeběhli do nově vzniklé strany TOP 09. Jak to, že navzdory jejímu triumfu on sám ve volbách propadl? Jak se s nemilosrdným verdiktem voličů vyrovnal? A co teď bude dělat? Nejen na to se můžete ptát v úterním Hyde Parku.

zdroj a dnes od 20:10 na ..:. ČT24.cz :.

2010-06-1, 11:33:00 • Média