[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Pour Féliciter 2011


..:. více zde :.

2010-12-31, 23:59:00 • Teknické poznámky 

SPS: Nikdo to radši nevidí

album: Před popravčí četou (2005)

SPS

..:. více zde :.

2010-12-27, 6:06:00 • Inspired by... 
MafraLeaks: Kauza Drobil ;)

Jak informoval server MafraLeaks...

(Martin Malý, Stručné misantropické informace, 21. prosince 2010)

Úniky informací pokračují. Server MafraLeaks, který se specializuje na tajné informace z médií, dnes přinesl tajný materiál – bodový scénář tzv. Kauzy Drobil, rozepsaný na jednotlivé dny.

21.12. Knetig poslal mail ze své adresy. Mail prohlásíme za pravý, protože odpovídá styl. (Kdo cekne o IP adresách či o možnosti podvrhů, bude celý rok 2011 nosit Kábelemu svačiny!)

22.12. Knetiga zatknou ve Švédsku a eskortují do ČR. Podle parapsychologů stojí za samovznícením policejního ředitele Radek John. Ten obvinění popírá.

23.12. Nečas se schází s Knetigem. Novinářům pak sděluje, že Knetig je Škrlová, a navíc dementní. Radek John vše popírá.

24.12. Podle parapsychologů stojí za dnešním vzplanutím tisíců svíček globální oteplení. Knetig utekl z Klokánku; na jeho posteli se našla čtyřrozměrná krychle. Radek John to ale popírá.

pokračování na ..:. stručný.misantrop.info :.

MafraLeaks

2010-12-24, 15:42:00 • Z vesela ;) 
PirateLeaks.cz (titulka www stránek)

PirateLeaks neuškodí, ale moc nezmění

(Petr Koubský, E15.cz, 23. prosince 2010, 8:24)

Česká pirátská strana uvedla v úterý do chodu svou odpověď na WikiLeaks. Server PirateLeaks byl hned po spuštění přetížen a kolaboval, což je jistě dobrá reklama. Zda zájem vydrží, však není jisté. Včera už server běhal jako na drátkách.

Předložené materiály zatím nejsou nijak senzační – jedna kopie smlouvy mezi ústeckou Krajskou zdravotní a dodavatelskou firmou, jeden pracovní materiál k návrhu novely zákona, konkrétně autorského.

...

Celé PirateLeaks jsou ušité horkou jehlou. Očividně proto, aby se stihl využít zájem veřejnosti o WikiLeaks. Obsah je naivní. Může udělat dojem na pár počítačových fandů, ale to je tak všechno. Širokou veřejnost nezaujme, alespoň ne do chvíle, než se jej zmocní média, jako tomu bylo právě u WikiLeaks. Udělají to? Ano, pokud jim piráti dodají něco třaskavějšího.


..:. více zde :.

2010-12-23, 22:33:00 • anyLeaks 

štědrý večer: pátek, 24. prosince 2010, od 21:00 - Klub Cross, Plynární 23, Praha 7 - Holešovice

JežíTekk 2010

Pokračování legendární vánoční párty Ježitekk je za dveřmi. Letos tento 'božský mejdan' překvapí hudebními lahůdkami a tradičně netradiční výzdobou interiéru. Hlavní stage bude opět ve znamení rychlých rovných beatů, zatímco na druhé se dočkáme electra a breaků. Spodní stage (ač rekonstrukce ještě není u konce) nabídne již zvětšený prostor a posílený zvuk. Vánoční Skřítek s Dědou Mrázem obě stage zútulní...


..:. více zde :.

2010-12-23, 14:23:00 • Cross Club 

Pojďme si hrát na WikiLeaks...
...aneb každej debil je hned hrdina

(Isaak, Gästebuch Für Idioten, 21. prosince 2010)

Julian hrdinou

Ať se mi to líbí nebo ne, ze všech médií mě bombarduje jedno jediné jméno, a to pořád dokola. Média jsou od toho, aby občany informovala, upozorňovala, bavila, strašila, deformovala a odváděla pozornost. Toho se pan Assange chytl jako slepice flusu, hlavně v okamžiku, kdy od jakéhosi Manninga obdržel data z diplomatických styků USA.

A právě v dnešní době by se nikdo nepozastavil nad tím, jak mezi sebou diplomaté přezdívají Putina či Merkelovou. Vždyť je to jedno, a kvůli těmto štěkům moc lidí na jakýkoli web nepoleze.


..:. více zde :.

2010-12-22, 18:18:00 • anyLeaks 

Tisková konference České pirátské strany ke spuštění PirateLeaks.cz

fotografie z tiskové konference ČPS – 21. prosince 2010 od 14:00 – Kino MAT, Karlovo náměstí, Praha 1

audio-záznam z tiskovky PirateLeaks.cz – je to z mobilu ;) takže nijak valná kvalita zvuku :*S


..:. více zde :.

2010-12-21, 22:44:00 • anyLeaks 

webové stránky PirateLeaks jsou v provozu: www.pirateleaks.cz – šťastnou plavbu! ;*)


..:. více zde :.

2010-12-21, 15:23:00 • anyLeaks 

@adbar: Poznámky z tiskovky k pirateleaks (Google Docs). Bacha, psáno pro mě, heslovitě, nesrozumitelně.

Adam Javůrek: Poznámky z tiskovky pro osobní potřebu – nedoporučuji používat jako zdroj. Tím chci říct, že když něco dezinterpretuju, tak místo toho, abych se omluvil, tak začnu křičet: "já vám to řikal!" ;-))


..:. více zde :.

2010-12-21, 14:41:00 • anyLeaks 
Jakub 'Assange' Michálek

PirateLeaks Leak (part 2)

(CzechTek WebLog, 21. prosince 2010, 13:42)

Hlavní strana | Regiony | Předání | Podpora | Média | Video | O nás

Buďme silní – společně otevřeme stát


..:. více zde :.

2010-12-21, 13:46:00 • anyLeaks 
PirateLeaks.cz

'Nákaza' WikiLeaks dorazila i do Česka

(Michaela Mužíková, iHNed.cz, 21. prosince 2010, 8:04)

Tajné dokumenty se už budou moci jednoduše měnit ve veřejné také v Česku. Pirátská strana dnes spouští obdobu WikiLeaks, který nazvala PirateLeaks. Hodlá zde zveřejňovat utajované materiály z tuzemských úřadů a ministerstev. První z nich by se měly objevit online už během dnešního odpoledne, další v následujících dnech.

"Lidé, kteří pracují na pozicích, kde se mohou k něčemu dostat, se na nás už obracejí," řekl HN včera koordinátor projektu Jakub Michálek. Nepostižitelnost jim prý zajistí anonymizační e-maily, ze kterých mohou své zprávy posílat, nebo šifrovací programy. Ne všechny dodané informace však budou pro server použitelné. "Chceme se vyhnout zahlcenosti. Komunikační kanál, na kterém je všechno, tady už je – internet. My chceme publikovat to, co je pro veřejnost skutečně nějak významné," upřesňuje.


..:. více zde :.

2010-12-21, 13:09:00 • Média 

Czech version of Wikileaks will turn to The Pirate Bay for help

(Matthew Lasar, Ars Technica, December 21st, 2010)

Swiss Pirate Flag

It appears that the Czech Pirate Party's attempt to set up its own Wikileaks site isn't going as smoothly as the group hoped. The CPP (Česká pirátská strana) announced the inauguration of its 'PirateLeaks' information service earlier this month, to be officially launched on Tuesday. But now the organization says that there will be some delays due to security issues.

"We could host content immediately – that's straightforward," Jakub Michálek, editor-in-chief of PirateLeaks explained to the Czech Position news service. "But what isn't straightforward is insuring 100 percent anonymity for the informers."


..:. více zde :.

2010-12-21, 12:21:00 • English 

(Wiki) Leak není (pirátský) lík

aneb za co se tleská bohovi, není dovoleno volovi

(Štěpán Kotrba, Britské listy, 20. prosince 2010)

Češi mají tendenci k zešvejkování všeho, čeho se dotknou. Zešvejkování je takový mixér, z informací vyrábějící bramboračku, ve který ztratíte přehled o jednotlivých ingrediencích.

Štěpán Kotrba

Česká pirátská strana hodlá zprovoznit českou verzi WikiLeaks, znělo českým mainstreamovým tiskem na základě tiskové zprávy ČPS. Na Bělehrad, křičel na tržišti Švejk. Nato následovalo 'státotvorné' prohlášení pirátů, že 'líky' budou moderované a cenzurované, aby 'neublížily veřejnosti'.

Médium v rukách politické strany vždy smrdí stranickou propagandou, touhou po moci. Diletantská formulace 'pirátského' zveřejnění, které nepoškodí veřejnost, smrdí na hony. Nedokážu si představit poškozenou veřejnost... Je šukání třináctky na kamarádově lodi poškozující veřejnost? Ne. Výbušný materiál z toho dělá klasifikace materiálu a osoba, která ho zveřejnila. Je zveřejnění stenozáznamů z tajného jednání vlády o neúspěchu vládních lží o americkém radaru leakem, který poškodí veřejnost? Ne, a to přesto, nebo právě proto, že jsme v NATO (aniž se nás kdo ptal). Je to odhalení věrolomnosti české diplomacie, která slouží více Američanům, než Čechům, jak o tom píše diplomat Polreich? Ne? Tak co je informace 'poškozující VEŘEJNOST'?


..:. více zde :.

2010-12-20, 21:23:00 • Komentáře / názory 

Brizantní vs. bizarní

Ve článku Termín stanoven: Česká PirateLeaks odstartuje v úterý (ČeskáPozice.cz) ze 16. prosince Petr Matějček píše:

"Česká varianta kontroverzní stránky WikiLeaks prý příští týden zveřejní hned několik brizantních dokumentů."

Následující den, 17. prosince, vychází na serveru Novinky.cz článek (resp. tedy spíše jakési resumé článku z České pozice) Čeští piráti spustí svoje WikiLeaks stránky v úterý, v němž se nachází i výše citovaná pasáž. Tentokrát však (po 'redakčním zásahu') vypadá takto:

"Česká varianta kontroverzní stránky WikiLeaks prý hned příští týden zveřejní několik bizarních dokumentů."


..:. více zde :.

2010-12-19, 22:02:00 • Z vesela ;) 
Bob Ainsworth

Britský exministr navrhuje legalizaci všech drog

(Alex Švamberk, Novinky.cz, 17. prosince 2010, 7:34)

Všechny drogy, včetně tvrdých, by měly být legálně dostupné, prohlásil ve čtvrtek v BBC britský labouristický poslanec a bývalý ministr obrany Bob Ainsworth. Podle něj prohibice ani válka proti drogám nepřinesly výsledky, takže je nejlepší je povolit. Evropa přitom v protidrogové politice přitvrzuje. V Nizozemí například schválili, že města mohou zakázat cizincům vstup do coffee shopů, kde jsou měkké drogy legálně dostupné.

"Válka proti drogám nefunguje," řekl Ainsworth, který je nejvýše postaveným ostrovním politikem, jenž navrhl legalizaci všech drog. "Dělalo se to posledních 50 let a nic se nezlepšilo. Obchod s drogami je po celém světě větší a silnější, než kdy byl." Podle něj se utratily miliardy, aniž by zabránily většímu rozšíření drog.


..:. více zde :.

2010-12-19, 16:06:00 • Drogy 

PirateLeaks – Pirátská strana spouští české WikiLeaks

(tisková zpráva České pirátské strany, 17. prosince 2010)

Česká pirátská strana dnes oznámila, že v úterý spouští PirateLeaks. Tisková konference, kde bude projekt PirateLeaks prezentován a oficiálně spuštěn, proběhne v úterý 21. prosince 2010 od 14 hodin v kině MAT na Karlově náměstí.

PirateLeaks je obdobou WikiLeaks, zaměřuje se na úniky zatajovaných informací z českých úřadů a ministerstev. Pirátská strana tak chce poskytnout platformu pro bezpečné a anonymní zveřejňování materiálů, které jsou neprávem utajovány. "Začali jsme jako první strana s transparentním účtem, potom jsme přidali transparentní účetnictví, a PirateLeaks jsou logickým završením našeho téměř dvouletého úsilí o otevřenou politiku," řekl Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany.

"Projekt se podařilo připravit za rekordních deset dní," doplňuje Jakub Michálek, koordinátor projektu. "Museli jsme vyřešit technické problémy a právní ukotvení projektu. Podařilo se nám připravit řešení, která zajistí, že budou zveřejňovány dokumenty s podstatným dopadem na veřejnost, jejichž zveřejnění veřejnost nepoškodí. Právě naopak, společnost by poškodilo, kdyby zveřejněny nebyly."


..:. více zde :.

2010-12-18, 2:11:00 • anyLeaks 

Co se stane s doménou WikiLeaks.cz?

(CzechTek WebLog, 17. prosince 2010, 18:42)

Vlastníkem domény WikiLeaks.cz je (zřejmě od 7. prosince 2010) 29-letý Luděk Kvapil... Někdy k večeru 14. prosince byla na doméně spuštěna homepage, a o den později Kvapil píše: "Teď je důležité shánět překlady a nové info. Pokud má někdo zájem překládat (dobrovolná neplacená práce), tak ať mi napíše. V současnosti pracujeme na systému zabezpečení anonymity přispěvovatelů. Přes Vánoce mám přislíbenou novou grafiku (tuhle jsem hanebně zkopčil)."

www stránka WikiLeaks.cz


..:. více zde :.

2010-12-17, 19:23:00 • anyLeaks 
PirateLeaks.cz

Víme, jak bude vypadat web PirateLeaks!

(CzechTek WebLog, 16. prosince 2010, 16:23)

Podařilo se nám zjistit, jak budou vypadat webové stránky projektu PirateLeaks.cz – české obdoby známých WikiLeaks. Podívejte se na pár screen-shotů:


PirateLeaks.cz: www stránka Předání materiálů PirateLeaks.cz: www stránka Podpořte nás

PirateLeaks.cz: www stránka Akreditace médií

klíčová slova: pirateleaks, piráti, wikileaks

2010-12-16, 16:23:00 • anyLeaks 
Petr Vileta

Začala Třetí světová válka

(Petr Vileta, blog.Aktuálně.cz, 15. prosince 2010)

Světové války byly už dvě. Té první se říkalo Velká, protože do té doby žádná jiná válka tak velká nebyla. Té druhé už se pro jistotu říkalo Druhá, tak nějak pro jistotu, protože "co kdyby...", nebo také Vlastenecká (v tehdejším Sovětském svazu).

Teď začala válka Třetí. Možná se jí bude říkat Internetová, možná Hackerská, možná Partyzánská. Začala zcela nenápadně a úplně jinde než se čekalo. 11. září 2001 byly zbořeny mrakodrapy World Trade Center v New Yorku, a ať už to udělali teroristé, tajné služby nebo kdokoliv jiný, USA vyhlásily 'válku' terorismu a kdekdo čekal, že ta třetí světová začne někde na islámském území.


..:. více zde :.

2010-12-15, 17:42:00 • anyLeaks 

WikiLeaks vs. Anonymous :*)

Comic Strip: We are Anonymous. We are Legion. We are No One and EveryOne. And we are here to Fight for WikiLeaks. / WikiLeaks – New Leak: Names, addresses, IPs and phone numbers of everyone in Anonymous. Download Now! / ...Dammit, Julian.

1) We are Anonymous. We are Legion. We are No One and EveryOne. And we are here to Fight for WikiLeaks.
2) WikiLeaks – New Leak: Names, addresses, IPs and phone numbers of everyone in Anonymous. Download Now!
3) ...Dammit, Julian.

zdroj: ..:. xkcd.com :.


klíčová slova: wikileaks, vtip, xkcd

2010-12-15, 11:42:00 • Z vesela ;) 

R.I.P. WikiLeaks, ať žije OpenLeaks

(Daniel Dočekal, JustIT.cz, 11. prosince 2010)

Uprchlíci z WikiLeaks, zejména rozčarováni 'autoritářským' přistupem Juliana Assange a vývojem situace okolo WikiLeaks, se chystají spustit konkurenční službu pod názvem OpenLeaks.

Podle švédského deníku Dagens Nyheter ('A new WikiLeaks' revolts against Assange) se s Assangem rozloučilo několik jeho dosavadních spolupracovníků. Plánují založit konkurenční službu pro zveřejňování citlivých vládních, firemních či náboženských dokumentů. Plány na OpenLeaks už existují několik měsíců. A vše by mělo být spuštěno už v pondělí.


..:. více zde :.

2010-12-13, 19:19:00 • anyLeaks 
the Voina collective – radical art-group from Russia

Banksy pledges GBP 80,000 to Russian radical art group Voina

(Tom Parfitt, Guardian.co.uk, 12th December 2010, 5.44PM)

Banksy, the world's most famous graffitist, is to donate almost 80000 GBP to a controversial Russian art group, two of whose members are in prison awaiting trial on charges of hooliganism.

The secretive British street artist is expected to give all proceeds of a print sale tomorrow to the Voina (War) collective, which is notorious for radical actions such as staging an orgy in a Moscow museum and painting a huge phallus on a bridge in St. Petersburg.

more: ..:. Guardian.co.uk :...:. více zde :.

2010-12-13, 15:15:00 • English 

Co si myslíte o WikiLeaks.org..?

Je to záslužná aktivita, projev svobody slova, služba prospěšná veřejnosti, nebo se jedná o ohrožení světové stability, bezpečnostní riziko a těžkou ránu pro mezinárodní diplomacii? A nebo jde pouze o mnoho povyku pro nic..?

WikiLeaks?

BlueBoard.cz


..:. více zde :.

2010-12-3, 13:31:00 • anyLeaks