[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

DJ N3P2: Pussies on Fire (DJ Mix, September 2009)


..:. více zde :.

2011-03-25, 15:56:00 • Alternativní kultura 

Až děti vyrostou, postaví je za gramce

(Lenka Vocílková, Sedmička.cz, 1. března 2011)

Jedni míchají v klubu, druzí raději na louce. Taneční scéna v Táboře žije v různých podobách. Technomejdan stvořený z kazet či čtyřiadvacetihodinová taneční Antistatikplastikparty. I takové byly začátky taneční subkultury v Táboře. Teď místní freeteknaři chystají Pentatonicu pro děti a v MP7 se mladí mohou učit dýdžejingu.

Do Tábora pronikla taneční muzika rychle po listopadové revoluci. Už na začátku devadesátých let otevřel Marek Lexa klub Orion, kde vystupovali první dýdžejové. Začínali s kazetami. Jednou z prvních akcí byl technomejdan Radka Šenkýře, brzy poté zorganizoval Martin Dřevo s kamarády celodenní Antistatikplastikparty. "Přemluvili jsme majitele Orionu a hráli jsme od rána čtyřiadvacet hodin v kuse," vzpomíná Dřevo. Výzdoba byla stylová. Do klubu se člověk dral přes igelitové pytle.


..:. více zde :.

2011-03-25, 11:23:00 • Média 

The Subs: From Dusk till Dawn

The Subs: From Dusk till Dawn

..:. více zde :.

2011-03-24, 13:52:00 • Video a filmy 

Pank žije, Berlýn chcípá

(Luciáš F. Svoboda, Proti šedi, 22. března 2011)

"S každým novým ránem se mi jeví ten příběh na plátně okna, který se odehrává v mé ulici mého města, více a více cizí," popsal mi na sklonku loňského roku poeticky – jindy ze zásady nepoetický – industriální vizionář Alexander Hacke, leitmotiv každoranního procitnutí v gentrifikovaném Berlíně.

"Aber Berlin bleibt, oder?"

"Berlín zůstane," odpověděl rezolutně.


..:. více zde :.

2011-03-24, 4:04:00 • Squatting 

Kde nakonec byl Pavel Bém

(Fabiano Golgo, Deník Referendum, 16. března 2011, 8:00)

...

Jenže tentokrát je to jinak. V půlce února jsem od jednoho Brazilce, který nezná české poměry a nemá s ČR nic společného, dostal e-mail s předmětem "Váš exprimátor je tady u nás". Při čtení toho e-mailu jsem zjistil, že někdo, kdo byl identifikován jako Pavel Bém, byl ve městě Céu do Mapiá. Ten kluk vůbec nerozumí politice a jediný důvod, proč mi to napsal, je, že si myslel, že je velmi kuriózní, že náš exprimátor je tam. Tentýž kluk mě už jednou, a to před rokem, informoval, že u nich je i filmový režisér Igor Chaun, což mi posléze potvrdil i jeho známý, editor BL, Tomáš Koloc.


Pavel Bém – Ceu do Mapio

Tato lokalita se stala populární pro bohatší českou klientelu. Co je na tom místě tak zvláštního, že se Češi táhnou přes půlku světa buď do Peru, nebo na letiště Rio Branco, aby se dostali mimo civilizaci až na samotnou hranici státu Acre v Brazílii? Santo Daimé. Ale nazývejme věci pravými jmény, tuto atrakci většina z nás zná pod názvem ayahuasca.

Abych byl ještě přesnější, je to odvar ze dvou tropických rostlin. Jedna má za úkol očistit organismus od všeho škodlivého, zatímco druhá vyvolává halucinace. Tento mix obsahuje psychoaktivní látku DMT.

Vzhledem k tomu, že není žádný důvod, aby si mladý muž vymýšlel historku o tom, že údajně viděl nějakého exprimátora v pralese, a pak po té Bémově prapodivné reakci v ČT nemám jediný důvod nevěřit, že tam skutečně byl. Možná jako expert přes drogy si po vyslechnutí historek od pražské smetánky dojel na konec světa, aby sám viděl účinky DMT v praxi, aby si rozhodl, jestli tuto látku navrhnout mezi 33 těch, které by podle zákona měly být rozpoznávány jako drogy.

Možná i tato cesta byla sponzorována šedými abatyšemi, které hájí zájem na tom, aby DMT zůstalo legální. Nebo ne.

Každopádně jsem se rozhodl pátrat dál a zjistil jsem, že se v ČR také vykonávají ayahuascové obřady. Jeden velmi blízký spolupracovník z USA, jehož jméno redakce zná, mi potvrdil, že jistý Tomáš Žuda pořádá obřady pro uzavřenou společnost, kde se místo ayahuascy podává gabonský kořen iboga, který má mít podobné účinky.

Podle některých účastníků těchto rituálů se Pavel Bém údajně dozvěděl o ayahuasce od paní Věry Krincvajové. Celkem tato komunita čítá kolem 300 členů. Zdroje nejsou důkaz, ale kouř většinou, i když ne vždy, znamená požár...

více na ..:. DeníkReferendum.cz :.

klíčová slova: ayahuasca, brazílie, santo daime

2011-03-16, 16:02:00 • Drogy 

Na Radiu 23 dnes večer představí ADZi nový pořad Do it Yourself a hoši z Freedom Not Fear výstup z debaty 'Pojďte s námi dělat DIY karneval'...

O pořadu s názvem Do it Yourself

LIVE Channel, Radio23.cz, 15. března 2011, od 20:00 do 22:00

Nový pořad o nezávislých umělcích ze světa hudby, designu, grafitti, slova, zpěvu a kdo ví čeho ještě...


..:. více zde :.

2011-03-15, 16:06:00 • Alternativní kultura 
Kozí televize

Kozí televize

(KozíTelevize.cz, 8. března 2011)

Ke 100. výročí oslav Mezinárodního dne žen (8. března 2011) zahájila vysílání Kozí televize a to nejen pro ženy. TV Kozy je otevřena Vašim námětům i již vytvořeným filmům, klipům a podobné video tvorbě. Stejně tak se nebráníme jakékoliv pomoci.

Kozí televize je alternativou k dnešnímu pojetí vysílání většiny televizi a také jde o zkoušku státního byrokratického aparátu, jestli nás za naše počínání bude chtít perzekuovat.


..:. více zde :.

2011-03-9, 11:59:00 • Si děláš kozy...