[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestyvideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

FireFest 2012 – DIY Festival

Křenůvky, 1. až 3. června 2012

FireFest 2012

FIREFEST je alternativní festival v duchu myšlenky DIY. Chceme, aby byl důstojnou alternativou komerčním festivalům. Chceme ukázat, že se díky nadšení dobrovolníků obejde bez sponzorů a bez reklamy. Chceme ukázat, že kultura nemusí být vždy jen byznys. Chceme ukázat, že hardcore, underground a diy scéna je především rodina a komunita, a tento festival je místem, kde se mohou lidé potkávat bez jakýchkoliv předsudků...

Letos už po sedmé – 4 scény, 18 kapel, čajovna, reggae party, workshopy, filmy, přednášky, vege bistro, gril, blešák, diy distra, oheň...

Letos budou na festivalu fungovat 4 hudební scény, na kterých vystoupí cca 18 kapel zastupujících různé menšinové žánry. Ale hudba není na tomto festivalu to nejpodstatnější. Mimo koncertů a taneční scény bude pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na čajovnu, workshopy, filmy, přednášky, vege bistro, dětský kreativní stan, diy distra a hlavně spolu mohou diskutovat a sdílet své zkušenosti v oblasti alternativních způsobů života.

více na ..:. FireFest.cz :.

2012-05-31, 20:42:00 • Alternativní kultura 
Temmler-Werke Pervitin

Drogy v ČR – Perníková pevnost

(Jiří Zbořil, Reader's Digest)

Princip pervitinu je jako princip trvalého hospodářského růstu – všechno na dluh a všechno čím dál rychleji. Čechy jsou perníkovou pevností.

"Milí rodiče, nebudu Vám teď moci dlouho psát, ale pošlete mi, jestli můžete, další pervitin do zásoby," píše domů z východní fronty druhé světové války dvaadvacetiletý voják wehrmachtu Heinrich Böll, budoucí nositel Nobelovy ceny za literaturu.


"To je teda fór," směje se František. "Když mi v šestadevadesátým zabavili německý celníci v Rozvadově na hranicích asi tři gramy pika, nemohli jsme se dohodnout, co to je. Trval jsem na tom, že pervitin. To slovo se mi zdálo dost mezinárodní a o chemii nic nevím. Nakonec jsem jim odkýval amfetamin, abych to už měl za sebou. Dali mi dvě stě marek pokutu a pustili mě dál."

Dnes už by z toho tak levně nevyšel, ale dnes už taky v Rozvadově hranice nejsou a František s sebou po Evropě piko nevozí. Když v kavárně upíjí laté, člověk by neřekl, že má před sebou někoho, kdo několik let 'jel' na droze, díky níž se Česká republika řadí k velmocem svého druhu. Dokonce k velmocem, jichž by se ostatní mohli bát. Aspoň podle článku Evropa má strach z rozpínání metamfetaminové pevnosti, který vyšel v listopadu 2007 v New York Times. Tou pevností se míní Česká republika a metamfetamin je chemický název pro látku, kterou Češi důvěrněji znají jako pervitin, piko, peří či prostě péčko.

Jak jsme si takovou pověst vysloužili? Máme se stydět? Máme se sami bát? Můžeme něco dělat? Než propadneme panice či depresi, zkusme si celou věc zasadit do souvislostí.

více na ..:. ReadersDigest.cz :. (via ..:. SM3.Blog.cz :.)

2012-05-25, 23:00:00 • Drogy 

Prague Veggie Parade 2012

v sobotu, 9. června 2011 od 14:00 na náměstí Míru, Praha 2

trasa pochodu: 14:30 náměstí Míru :. Václavské náměstí :. náměstí Republiky :. 17:30 Šlechtovka – Stromovka


..:. více zde :.

2012-05-20, 4:44:00 • Animal Rights 

Techno na louce aneb Stará Huť 98

(Jakub Trnka, Think #18 – česká verze, srpen 1998)

CzechTek 1998 – Stará Huť

V pořadí již pátý ročník Free techno festivalu proběhl ve dnech 30. 7. – 3. 8. na louce v blízkosti Staré Hutě u Dobříše.

První tři ročníky této svébytné a atmosférou naprosto unikátní akce se konaly nedaleko městečka Hostomice, které se nachází přibližně mezi Dobříši a Berounem. Odtud také pochází, v současné době nepříliš výstižné, pojmenování teknivalu.

V praxi to znamená to, že když se vás někdo zeptá, jestli jedete do Hostomic, má ve skutečnosti na mysli místo ležící asi o 15 až 20 kilometrů jinde. Pro úplnost dodávám, že v Hostomicích se konaly první tři ročníky, ale kvůli problémům (stížnosti místních, snad drobné krádeže, nějací mrtví) byl festival přesunut na ze tří stran lesem obklopený palouk u Staré Huti.

Domnívám se, že přestěhování nebylo na škodu. Ovšem jako jeden z mála problémů nové lokace se mi jeví částečná, místy i značná podmáčenost louky, která je protkána jakýmisi blátivými stružkami, se kterými měla značná část návštěvníků možnost se blíže seznámit. Ale ve srovnání s tím, co festival nabízí, je existence jakýchsi stružek na místě jeho konání naprosto bezvýznamná.


..:. více zde :.

2012-05-12, 10:23:00 • Retro 
Pissing Stalin Golden Monument by Bratstvo in Kyiv, Ukraina

Ukrainian activists unveil pissing Stalin monuments

(KyivPost, May 8th, 2012, 8.59AM)

Activists from Ukraine's nationalist party Bratstvo on May 7th mocked Soviet Dictator Joseph Stalin by installing a Pissing Stalin Golden Monument in Kyiv and in the western city Lviv, Unian news agency said.

The 1.5-meter wooden sculptures are covered in golden paint. The party also planned to unveil two Pissing Stalin Golden Monuments in Odessa and Dnipropetrovsk...

Bratstvo: Pissing Stalin Golden Monument (Kyiv, Ukraina)

More: ..:. KyivPost.com :.


2012-05-8, 14:23:00 • English 

Million Marihuana March 2012 – fotografie z happeningu v parku Parukářka


..:. více zde :.

2012-05-7, 16:23:00 • Drogy 

Million Marihuana March 2012 – fotografie z pochodu centrem Prahy

(trasa průvodu: Karlovo nám., Vodičkova, Václavské nám., Vinohradská, nám. Svatopluka Čecha, nám. Jiřího z Poděbrad, Olšanské nám., park Parukářka)


..:. více zde :.

2012-05-6, 20:02:00 • Odkazy 

Kulturně osvětový program Million Marihuana March 2012 na Parukářce

Milion Marihuana March 2012 Praha

..:. více zde :.

2012-05-5, 13:31:00 • Protestní akce 
Million Marihuana March 2012 Prague

Trasa pochodu MMM 2012

Karlovo náměstí :. Vodičkova :. Václavské náměstí :. Vinohradská :. náměstí Jiřího z Poděbrad :. Milešovská :. Ondříčkova :. Táboritská :. Olšanské náměstí :. Parukářka

Čtyři doprovodné vozy plné hudby a živě hrající kapela CCTV Allstars na korbě náklaďáku v čele průvodu!


..:. více zde :.

2012-05-5, 13:13:00 • SMSky z terénu 

15th Million Marihuana March in Prague

(Legalizace.cz, April 24th, 2012)

15th annual Million Marihuana March in Prague, the biggest demonstration and happening for the legalization of cannabis, takes place on Saturday, May 5th, 2012. Start: 1.00PM at the Charles Square.


..:. více zde :.

2012-05-4, 20:02:00 • English 

Konopí všem dospělým lidem

(Tisková zpráva sdružení Legalizace.cz, 27. dubna 2012)

Million Marihuana March (fb)

Občanské sdružení Legalizace.cz zve všechny, kteří nesouhlasí s kriminalizováním konopí a jeho uživatelů, na demonstraci za legalizaci konopí. Akce s názvem Million Marihuana March 2012 se letos koná v sobotu 5. května v Praze již po patnácté a začne ve 13 hodin na Karlově náměstí. Odtud se za doprovodu hudby vydá protestní průvod centrem města do parku Parukářka, kde bude připraven kulturně-vzdělávací happening s bohatým doprovodným programem.


..:. více zde :.

2012-05-4, 14:23:00 • Protestní akce