[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Co se děje v trávě (aspoň teda podle iDNES) ;*)


2005-07-30, 13:23:00 • Média
iDNES on-line 30. 7. 2005, 9:10 až 13:05

13:05 Na party se odehrál incident mezi jedním z účastníků a policií, uvedla ČT.
Technař se v autě pokoušel projet místem, které blokují policisté. Ti ho následně vyvlekli z auta, namířili na něj zbraní, spoutali ho a odvlekli. Incident natočil jiný technař na mobilní telefon, uvedla reportérka ČT. Policejní mluvčí incident nepotvrdila.

12:50 Lidé z Újezda pod Přimdou žádají policii, aby ustoupila a pustila technaře na pole, kde se sraz koná. Vesnice leží pozemku nejblíž a od pátku ráno je zaplavená auty i lidmi. Policie se k možnosti otevření vstupu nechce vyjadřovat, uvedla ČTK.

12:36 Starosta obce Přimda Ján Sopko vyzval policii, aby vytlačila účastníky CzechTeku z jeho i okolních obcí. Technaři podle něj způsobují dopravní kolaps a ruší obyvatele.
Účastníci party oponují, že za situaci může policie. Kdyby nás nechali projet na louku, nemuseli bychom se potulovat v okolí, říkají.

12:10 Na CzechTek míří další policejní posily. Technaři s auty zaplavili řadu obcí, stěžují si místní. Většina majitelů pozemků sousedících s loukou, na níž se party koná, už na organizátory podala trestní oznámení, potvrdila policejní mluvčí Číhová.

11:54 Asi padesát technařů najelo v pátek večer na louky u Domašic na Českolipsku.
Rozvinuli tam transparent CzechTek 2005, ale po zásahu policie se rozešli, řekla Helena Pikalová ze severočeské policejní zprávy.

11:35 Policie přivezla na silnici, která vede k Mlýnci, vodní dělo. Použila ho jako zátaras, uvedla Česká televize. Situaci na CzechTeku monitoruje ze vzduchu policjení vrtulník.

11:15 Někteří technaři v noci auty prorazili ploty okolních pozemků, uvedla policejní mluvčí Jolana Číhová. Na místě je teď asi tisícovka policistů, některé posily přijely až z Moravy, dodala.

10:45 V areálu jsou připravení zdravotníci. Zasahovat ale prozatím nemuseli. Uvedl to mluvčí západočeské záchranky Miroslav Bukovjan.

09:50 Lidí na louce přibývá, někteří rozbalují aparatury. Na místo přiletěl policejní vrtulník. 09:40 Na louce u Mlýnce je asi pět tisíc lidí a 300 aut. Další pětistovka vozů postává v okolí. Policie hodlá svolat vlastníky okolních pozemků a zjistit, jaké škody technaři napáchali. Podle toho se rozhodne o dalším postupu, řekla policejní mluvčí Jolana Číhová.

09:25 Účastníci CzechTeku v noci zmokli, hlásí zpravodaj. Pršelo asi dvě hodiny.
Přesto si technaři našli nové přístupové cesty přes okolní lesy a louky. Policie je na místě, ale zatím nezasahuje.

09:10 CzechTek začal. Přes noc se na louce u Mlýnce sešlo několik tisíc lidí, hraje hudba. Dálnice D5, místní komunikace většinou ucpané.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Sadism..: (30.07.2005, 13:34:44)
!PIMP YOUR MIND!
[2] minik: protestni dopis (30.07.2005, 15:09:22)
v pripade potreby je k dispozici tento protestni dopis:
http://cztk.k-ultra.com

... je lepsi udelat neco, nez-li vubec nic. DIY UP!
[3] ,,Dredatá"Klára: Nechápu,nechápu... (30.07.2005, 15:40:36)
Nechápu co se to v tomle státě děje?Jenom v duchu lituju ty policajty, když prej omdlívaj,myslím,že by tam taky nejradši nebyli.a my co si rádi poslechneme dobrou hudbu?musíme v tomhle vedru trčet ne silnicích.Ty lidi co si zahřejvaj ty křesla tam nahoře a rozhodují o všem ,nechápu už vubec a na jejích místě bych se styděla,ja se za ně stydím a to si říkaj vlastenci!!!!!!:)