[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

! výzva - ParoubTek - informace !


2005-09-16, 19:18:00 • Teknické poznámky
'oficiální' média skončila s informováním o situaci na ParoubTek-u krátce po poledni...
neví někdo, jak to tam vypadá teď..? nejste někdo ve spojení s někým, kdo je na místě???
pokud ano, ozvěte se mi, prosím, na ct-paroubtek@dreamworx.cz

dík, h.

malá oprava ;*) – 16:33, iHNed.cz: Policie důkladně kontroluje účastníky ParoubTeku
Na pozemek je možně vjet pouze po jediné příjezdové cestě. Policie všechny přijíždějící účastníky natáčí, fotí a kontroluje jim doklady. mj. se zde praví, že na místě bylo po 15:00 zatím pouze 15 dodávek a zhruba 40 lidí, kteří začali stavět zvukový systém, a že tam hustě prší.

up-date 19:40 - se sebezapřením jsem pustil TV, a zjistil, že:
na ČT1 ani slovo... Nova mile (i nemile) překvapila – byli kolem 15:00 na místě s kamerou, a situace vypadala poměrně zoufale... nyní je tam údajně kolem 200 lidí (pokud si dobře pamatuju, co říkali)... Nova dále (slovem i obrazem, vč. 'rozhovoru' s D. Čermákem) informovala o tiskovce PolicejníStát.cz a také o akci Hudbou Proti Nesvobodě, která se bude konat 28. září...
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] (16.09.2005, 20:44:52)
"Distancujeme se důrazně od informací o našem jednání s Policií ČR. Protestní hudební festival ParoubTek se vzhledem k důvodům, které vedly k jeho uspořádání, nekoná a ani nemůže konat ve spolupráci s Policií ČR ani starostou obce Přimda," uvedli organizátoři na svých internetových stranách. Přímo na louce odmítají hovořit s médii a jako organizátora nikoho neoznačují.
"Jsem s nimi v kontaktu," řekl starosta Jan Sopko. Organizátoři uvedli, že pokud však bude ze strany zastupitelstva Přimdy zájem o jednání s cílem zajistit co nejhladší průběh a minimalizovat dopad na obyvatele obce Mlýnec pod Přimdou, není žádný důvod takovémuto zájmu nevyjít vstříc a jednání účastnit.

Podle Knížete organizátoři technoparty reagují na výzvy starosty a hasičů. "Neděje se nic takového, že by tu bylo najednou 20 nebo 30.000 lidí, kteří jsou nezvladatelní," dodal. Podle něj by neměli na party dorazit agresivní cizinci, kteří byli na CzechTeku nejproblematičtější.
"Pan Nestatrec sice s námi nekomunikuje, ale víme, že tuto akci pořádá, že je od půl jedné na místě," uvedl ředitel. Policie počítá s tím, že při vyhrocení situace může s tímto člověkem komunikovat, neboť si "přeje to samé co my - klidnou akci".

Na pozemek je možně vjet pouze po jediné příjezdové cestě. Policie všechny přijíždějící účastníky natáčí, fotí a kontroluje jim doklady. Na ostatních přístupových trasách má hlídky.
Počet policistů je podle Knížete částečně zvýšený, ale není to nad rámec, který by vybočoval z běžně obdobných akcí. "Budeme průběžně reagovat a v případě potřeby stavy navyšovat," dodal. Policie zatím nezaznamenala žádný konflikt, pouze odhalila tři mladíky, kteří měli u sebe marihuanu pro osobní potřebu. Věc bude řešena jako přestupek, uvedl ředitel.
"I přesto, že přímo s námi pořadatel nekomunikuje, jsme udělali všechno pro to, aby nevznikaly důvody pro podávání trestních oznámení nebo, aby policie zakročovala," uvedl Kníže. "Monitorujeme hranice pozemků a budeme upozorňovat účastníky, že se mají zdržovat jenom v těchto prostorech.