[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Kde chytil policejní prezident blechy ???


2005-11-2, 7:06:00 • Z vesela ;)
Prezident Husák má blechy?
(MF DNES, 14. října 2005, 18:04)

Může mít policejní prezident blechy, aniž to sníží jeho vážnost u podřízených? Tuto otázku dnes intenzivně řeší politici.

" Ano, mám blechy," přiznal na mimořádné tiskové konferenci novopečený policejní prezident Vladislav Husák. Mluvil tichým, ale vyrovnaným hlasem, ústa měl stažená.

Skoro dramatický okamžik, nevídaný v české politice, se změnil ve frašku.

Husák se musel podrbat.

Přítomní novináři propukli v hurónský smích, ti z prvních řad se dali na úprk. Husákovo vysvětlení, že blechy chytil, když se za nemalých osobních obětí podílel na výcviku protiteroristických psů, tak slyšel jen málokdo.

ODS však tuto verzi okamžitě zpochybnila. Ivan Langer vydal tiskové prohlášení, v němž tvrdí, že Husák blechy chytil, když osobně rozháněl technoparty na Tachovsku.

Proti Langerovu prohlášení se ohradili Václav Havel a Jarek Nohavica: "Technaři jsou užitečná, nesobecká subkultura, která žádné mouchy, natož pak blechy nemá."

V policejních kruzích koluje vtip, který vypovídá o vtipnosti sboru ochránců pořádku: "Víš proč má náš starej blechy? No protože je na podřízený pes! Chacha!"

Ať tak či tak, z Husákových blech se stal politický problém. Neustálé drbání a ošívání samotného prezidenta policii na prestiži nepřidá.

Premiér Paroubek se však za svého muže postavil celou nemalou vahou: "V případě policisty jsou blechy něco jako zranění utržené v boji. A my sociální demokraté, kteří s Marťany sloužíme lidu rudé planety, se přece nebudeme zbavovat zraněných vojáků."

Ministr Němec se naopak domnívá, že Husák policii škodí, a navrhuje standardní řešení: vydat ho do Kataru.

Předseda lidovců Kalousek odmítl celou věc komentovat s tím, že se nejprve musí poradit s Topolánkem.

Sám policejní prezident na naši otázku, zda se blech zbaví, odpověděl takto: "V současné fázi dochází k intenzivnímu šetření a vytipovávání katastrálního rozšíření zablešenosti a po ukončení této fáze bude policie konat."

Na další otázku, zda by nebylo v tomto případě jednodušší se prostě umýt, policejní prezident už neodpověděl.

Martin Komárek

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: