[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Místo klubu policejní služebna ?


2005-11-4, 14:09:00 • Média
Radní chtějí uzavřít Klub 19 v Kladně
( techno.cz, 2.listopadu 2005)

Známému kladenskému Klubu 19 hrozí uzavření po 14ti letech činnosti v oblasti alternativní kultury. Dohodli se na tom místní radní, ale Občanské sdružení Klub 19 je zásadně proti a snaží se toto rozhodnutí ještě zvrátit. Potřebuje k tomu samozřejmě i podporu veřejnosti, takže jestliže se to nelíbí ani vám, najdete v článku hned několik možností jak můžete vyjádřit svůj názor a pomoct dobré věci.

Kladenští radní, kteří odhlasovali výpověď v poměru 9 pro, 0 proti, 1 se zdržel hlasování, očividně nejsou s to docenit význam nezávislého kulturního prostoru pro občany města; na veřejné schůzi zastupitelstva padl z řad radních návrh využít objekt jako policejní služebnu, námi neověřené prameny zmiňovaly čínskou tržnici. Možností, jak komerčně výhodněji využít budovu U Výtopny 2341, je samozřejmě nepřeberně a lze rozumně usuzovat, že právě zájem o objekt stojí i za opakovanou snahou klub zlikvidovat.

Pokud patříte k té části veřejnosti, které není lhostejné, s jakou svévolí někteří politici k projevům nezávislé kultury přistupují, postavte se prosím proti likvidaci kladenského Klubu 19, klubu s nenahraditelným přínosem pro kulturní dění ve městě už od počátku 90. let. Ukázat veřejně a dostatečně hlasitě, že likvidační rozhodnutí městské rady neprošlo bez povšimnutí a že je pro velkou část veřejnosti nepřijatelné, je zřejmě jediným způsobem, jak osud klubu ještě zvrátit.

více na ..:. techno.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: