[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Veliký Ochránce Práv: Pro bezpečnou českou louku zmlátíme i Tebe !


2005-11-11, 8:41:00 • Média
Paroubek v rozhovoru s HN
(iHNned.cz, 11. listopadu 2005)

Předseda vlády, který za několik měsíců zdvojnásobil volební podporu své strany, v rozhovoru s HN poprvé připustil platby u lékaře a do osmi let i školné.

HN: Jste proslulý sledováním průzkumů veřejného mínění. Jaká témata si z nich vyberete do volební kampaně?

Průzkumy skutečně využívám velmi často. Snažím se, abych se neodtrhl od mínění lidí. To ale neznamená, že bych se řídil jen průzkumy. Šel jsem do řady věcí, které nebyly populární. To byl případ CzechTeku, kde mi šlo o ochranu práva. Stejně jako gesto vůči německým antifašistům, kde mi bylo srdečně jedno, jak ty průzkumy dopadnou. Já jsem nesl riziko.

...

HN: Jak vás proměnilo půl roku v premiérském křesle. Nepřipadáte si razantnější, možná až agresívnější, než jste býval jako náměstek primátora či ministr?

Nezměnil jsem se. Vždycky jsem používal prostředky, které vedou k jasnému cíli. To jest k úspěchu.

...

HN: Průzkumy, které sledujete, ukazují, jak moc lidem vadí arogance politiků. Zapnuté majáky, přejíždění přes plnou čáru. Vaši řidiči, kteří vás jeli vyzvednout do Ostravy, zavinili dopravní nehodu. Vy jste se za ni odmítl veřejnosti omluvit. Nebyla to chyba?

Proč bych se měl omlouvat za jejich chybu? Jak dobře víte, já jsem tím autem vůbec necestoval. Navíc vůbec není jisté, jestli se nehoda nestala dřív než na místo dorazili. Je to účelová kampaň, kterou proti mně vedou mediální agentury placené opozicí.

celý rozhovor na..:. iHNned.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: