[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Trestní oznámení podal tachovský policejní ředitel Kníže. Podle něj byla prý otázka špatně formulována. To si dělá KOZY, néé ?!


2005-12-21, 18:18:00 • Média
Policie vyslechla Pence
(iHNed.cz, 21. prosince 2005, 15:01)

Stanislav Penc je obviněn z pomluvy, protože se ptal, zda je zasahující důstojník proti Czechteku bývalý "estébák".

Policisté vyslechli bývalého disidenta Stanislava Pence obviněného z trestného činu pomluvy. Měl se ho dopustit na srpnové tiskové konferenci na ministerstvu vnitra. Penc tvrdí, že se pouze zeptal, zda policejní důstojník František Pachl, který velel zásahu proti CzechTeku, pracoval pro Státní bezpečnost (StB).

"Je to fraška," reagoval Penc. Podle policie ale jeho slova naplnila skutkovou podstatu trestného činu pomluvy.

"Můžete potvrdit, nebo vyvrátit, že jeden z řídících důstojníků policie František Pachl spolupracoval nebo byl kmenovým příslušníkem StB?" zněla Pencova otázka, která byla zveřejněná na internetu.

"Odpověď jsem dostal po pěti měsících formou obvinění," zdůraznil Penc. Policie lustracemi na ministerstvu vnitra zjistila, že Pachl nebyl nikdy zařazen ve složce Státní bezpečnosti a nebyl ani v evidenci jejich spolupracovníků.

Penc absolvoval asi hodinový výslech a nahlédl do vyšetřovacího spisu. Trestní oznámení podle něj nepodal sám Pachl, ale jeho nadřízený, ředitel tachovské policie Jaromír Kníže. Ten údajně tvrdí, že Penc svou otázku špatně formuloval. Ještě do konce roku se má rozhodnout, zda policie případ odloží, nebo navrhne Pence obžalovat.

Aktivista také upozornil na nebezpečí, které po jeho případu hrozí dalším novinářům. "Kdyby tuto kauzu předali dál, nebo mne případně odsoudili, tak by novinářská obec vlastně vůbec nemohla fungovat," dodal Penc.

celý článek na ..:. iHNed.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] (26.12.2005, 07:01:21)
muhehe, trocha cerneho humoru ze? :D