[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Odešel šéf vyšetřování CzechTeku proto, že odkládal trestné činy policistů příliš pomalu? ;*)


2006-01-3, 17:39:00 • Média
Očistil policisty z CzechTeku, teď jde do civilu
(iDNES.cz, 3. ledna 2006, 12:50)

Šéf vyšetřovatelů policejního zásahu na CzechTeku končí. Miroslav Šoulej se rozhodl odejít z Inspekce ministra vnitra a odevzdat uniformu. Vedení nebylo spokojeno s jeho výkonností, ale jeho odchod z funkce nepožadovalo.

O odchodu šestačtyřicetiletého Miroslava Šouleje z funkce vedoucího západočeského pracoviště Inspekce ministra vnitra informovalo úterní vydání deníku Právo. Uvedlo, že odchází na doporučení nadřízeného.

To však odmítá mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová. "Nadřízený nedoporučil panu Šoulejovi, že má opustit funkci. Pouze po vyhodnocení dlouhodobé výkonnosti jeho oddělení mu bylo sděleno, aby sám uvážil svůj další postup," sdělila iDNES.

Podle ní Šoulej nejdříve požádal pouze o přeřazení zpět do Karlových Varů, kde předtím působil.

"Zde jako vedoucí menšího kolektivu tehdy dosahoval výborných výsledků. V tomto mu bylo vyhověno, ovšem po určitém čase pan Šoulej opět z vlastní iniciativy požádal o zrušení služebního poměru," dodala Kovářová.

Šoulejovo vyjádření se iDNES nepodařilo sehnat. Pro deník Právo však své rozhodnutí rozebírat příliš nechtěl. "Nakonec jsem se rozhodl odejít úplně do civilu. Nevidím ve své další práci smysl," řekl pouze.


Šoulej vedl inspekční tým, který prověřoval policejní zásah na CzechTeku. Vyšetřoval také televizní záběry, na kterých čtyři těžkooděnci povalili jednoho z mladíků na zem a poté ho bili tonfou, přestože nekladl odpor. Jeden z nich do ležícího muže kopal.

Čtyři "mlátičky" nadřízení dočasně vyřadili z pořádkové jednotky. Tým inspektorů v čele Šoulejem ale později jejich případ odložil, protože podle něj nešlo o podezření z trestného činu. Rozhodnutí kritizoval ministr spravedlnosti Pavel Němec i premiér Jiří Paroubek.

celý článek na ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: