[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Měly falešná čísla i policejní dodávky?! ;*)


2006-01-12, 5:49:00 • Vládní lži a jiná svinstva
Vyjádření k článku v deníku MF DNES dne 9. 1. 2006 'Účet za Czech Tek: policisté vyvázli'
(Zpravodajství Ministerstva vnitra, 11. ledna 2006)

Dne 1. 8. 2005 oznámil na MO PČR Praha Smíchov pan Š. D., že dne 30. 8. 2005 kolem 18:00 hod. byl při zákroku policistů na Czech Teku v Mlýnci u Tachova svědkem, kdy policejní vozidlo VW Transporter srazilo v rychlosti kolem 40-50 km/h dva mladíky, kteří se mu postavili do cesty. Do protokolu uvedl i Spz. tohoto policejního vozidla, kterou si podle své výpovědi ihned po incidentu zapsal do mobilního telefonu. Po nárazu měl být jeden mladík odhozen stranou a druhý měl být povalen vozidlem tak, že toto na něj po nárazu najelo, až zůstal ležet s nohama pod vozidlem. Následně měla být na místě i druhá policejní dodávka, a to červené barvy, do které měli zasahující policisté oba mladíky naložit a odvézt z místa incidentu pryč.

Oznamovatel Š. D. uvedl jako dalšího očitého svědka pana P. E., který byl pracovníky Inspekce ministra vnitra k věci vyslechnut a uvedl, že viděl, jak větší rychlostí přijížděla po louce bílozelená policejní dodávka (uvedl i SPZ), typ Tranzit nebo Iveco, do jejíž jízdní dráhy se měl postavit jeden z mladíků, ale když viděl, že dodávka nezpomaluje, uskočil. Dodávka do něj měla přesto narazit a on upadnout. Vozidlo údajně pokračovalo v jízdě dál a asi po 20 až 30 metrech se mu do cesty postavil druhý mladík, do kterého měla dodávka v plné rychlosti narazit, a to předním rámem do horní části hrudníku. Ihned na to měl automobil zastavit tak, že mladík měl nohy pod kabinou vozidla, ale nebyl vozidlem přejet. Zasahující policisté měli tohoto mladíka vytáhnout zpod auta a naložit jej do této dodávky a odvézt pryč. Spz. této dodávky svědek P. E. sám neviděl, ale od svědka Š. D. tuto zná. Přítomnost jiné policejní dodávky na místě incidentu jednoznačně vyloučil.

Šetřením pracovníků Inspekce ministra vnitra bylo zjištěno:

1. Výpověď očitého svědka Š. D. je v přímém rozporu s výpovědí očitého svědka P. E., ačkoli měli incident sledovat společně

neshoduje se typ vozidla uváděný svědky (VW Transportér x Ford Tranzit či Iveco),

přítomnost vozidla uvedené Spz. potvrzuje pouze jeden očitý svědek, druhý tuto SPZ sám neviděl,

jeden svědek uvádí, že byla na místě incidentu ještě policejní dodávka červené barvy, druhý toto vylučuje,

jeden svědek uvádí, že oba poražené mladíky měli policisté naložit do červené dodávky, druhý svědek uvádí, že policisté naložili pouze druhého poraženého mladíka do policejní bílozelené dodávky.

2. Provedeným vyhodnocením videozáznamů a fotografií dostupných pracovníkům Inspekce ministra vnitra byly dohledány videozáznamy, které obsahují některé ze skutečností uváděných oznamovatelem Š. D. – tedy přítomnost bílozelené policejní dodávky VW Transporter a červené policejní dodávky v místech, kde k popsanému incidentu mělo dojít, tyto záběry byly následně přehrány jak očitému svědkovi Š. D., tak očitému svědkovi P. E.

Š. D. na záběrech poznal očitého svědka P. E., sebe nenašel, uvedl, že jednoznačně poznává místo incidentu i předmětná vozidla, uvedl, že tyto záběry zachycují situaci krátce po sražení obou mladíků a že Spz., kterou uvedl ve svém podání, opsal právě z tohoto bílozeleného služebního vozidla a celkem podrobně popsal i způsob, jak se na místě pohyboval a předmětnou SPZ si z vozidla opsal,

P. E. uvedl, že se na záběrech poznává, očitého svědka Š. D. na záběrech nenašel, ale vyloučil, že se jedná o situaci související s incidentem, který popsal ve svém podání, uvedl, že se nejedná o policejní vozidlo, které mělo srazit dva mladíky, toto mělo být větší a mělo se jednat o Ford Tranzit nebo Iveco,

dalším provedeným šetřením bylo zjištěno, že uváděná Spz. nebyla přidělena žádnému z vozidel, které bylo na těchto záběrech zachyceno, tedy očitý svědek Š. D. nemohl předmětnou registrační značku z žádného z těchto vozidel opsat,

3. TV Nova uvedla ve svém televizním zpravodajství reportáž, ve které reportér informoval, že diváci vidí "fotky policejní dodávky, která podle svědků ve čtyřicetikilometrové rychlosti najela do davu a dva mladíky srazila."

k těmto fotografiím se pracovníkům IMV podařilo dohledat videozáznam, který však tuto uváděnou skutečnost jednoznačně popírá,

vyhodnocením bylo zjištěno, že tato policejní dodávka jela rychlostí pohybujícího se chodce - policisty, který jde před dodávkou,

ze záběrů je patrné, že před dodávkou nikdo nestojí ani neleží,

následuje záběr, kdy již neznámý muž leží po pravé přední straně dodávky, po vyhodnocení záběrů a fotografií však nebylo možné vyloučit, že díky množství lidí zachycených na fotografiích a videozáznamu, byl muž údajně poražený dodávkou, na tuto dodávku civilními osobami natlačen a při průjezdu dodávky upadl na zem.

Mimo informací zjištěných při prověřování oznámení je třeba vzít v úvahu i další skutečnosti, které jsou obecně známé a nebo vychází ze zkušeností z vyšetřování dopravních nehod, které svým dějem odpovídají popisované události.

4. Vozidlo pohybující se rychlostí 40 km/h po suchém zemitém povrchu má brzdnou dráhu přibližně 10 – 12 m. Je tedy nepravděpodobné, že by srazilo člověka přední části jak bylo uváděno a ihned zastavilo tak, že by osoba zůstala ležet s nohama pod přední částí vozidla. Při nárazu v uváděné rychlosti do hrudi člověka se dá předpokládat, že ten bude buď odražen do značné vzdálenosti, bude sražen pod vozidlo a to jej přejede a nebo bude vyhozen do vzduchu, přeletí přes střechu a spadne za vozidlo. V každém případě ale lze předpokládat, že bude po nárazu zraněn tak, že bude potřebovat intenzivní a delší dobu trvající lékařské ošetření. Nikdo z účastníků akce však neutrpěl takové zranění, které by odpovídalo této situaci. Vozidlo po nárazu do přepážky o hmotnosti mezi 60 – 80 kg bude jistě na přední části poškozeno. Nebylo zjištěno, že by některé z vozidel P ČR bylo poškozeno tak, aby to odpovídalo uváděné skutečnosti.

Spisový materiál byl předložen k přezkoumání postupu policejního orgánu Inspekce ministra vnitra na Okresní státní zastupitelství Plzeň – město.

plk. JUDr. Miroslav Borník v.r.
ředitel Inspekce ministra vnitra

zdroj: ..:. PČR.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] (12.01.2006, 07:49:10)
Proč pan Borník neuvedl jakému vozidlu patřila SPZ, ktreou uvedl Š.D.? A zda je to policejní vozidlo a kde v uvedenou dobu bylo.

Doufám, že toto vyjádření IMV bude někdo rozporovat, stejně jako IMV rozporuje výpovědi dvou svědků.
Po všech lžích, které už Policie kolem CzechTeku předvedla, je nezbytné pochybovat a prověřovat každou její informaci.
[2] hm... (12.01.2006, 09:38:15)
nevěřim už těm zmrdum ani nos mezi očima... zabili ho a pak ho někde zahrabali... mrdky...
[3] přejetý kamionem? (12.01.2006, 09:54:07)
Je pravda, že souvislost s mrtvým, kterého měl přejet kamion se sama nabízí. Byla vůbec provedena pitva toho přejetého kluka?
[4] (12.01.2006, 10:42:24)
ten už ale (prej) měl bejt mrtvej v sobotu nad ránem... viz http://bloguje.czechtek.net/180198_czechtek_item.php
[5] Roman: (12.01.2006, 13:11:38)
"Nelze vyloučit, že byl civilními osobami na dodávku natlačen a upadl"... To snad není možný!
[6] suttek: (12.01.2006, 13:27:31)
no snad sis nemyslel, že přiznaj, že ho přejeli čí srazili,..prostě technaři si všechna zranění zpusobili sami, hazeli po sobě lahve a kameny (st.z.Zelena) a ti nejzarputilejší si rozbíjeli hlavy kamenama sami.. f.o.
[7] Roj: (12.01.2006, 13:58:00)
A nasli se i takovi blazni, kteri sami sobe hodili dymovnici do auta, ve kterem sedeli!
[8] ja: (12.01.2006, 17:43:22)
[9] maxipes fýk: (12.01.2006, 22:14:08)
To je schíza, děti v Africe umírají miliony dětí na nedostatek jídla, Busch posílá dalším dětěm na středním východě k vánocům rachejtle a vy tady řešíte takové píčoviny. Já proti tomu bojuju alespoň tak, že semtam ze svého ubohého platu si koupím nějakou květinku abych dal něco postiženým a neházím špínu kdekoho, kdo mi je nepříjemný
[10] Roman: 2maxypes (13.01.2006, 01:56:06)
No prostě hrůza. Válka s terorismem, mrtví civilisti denně v Iráku, tsunami, zemětřesení, katastrofy, mrznoucí Kašmířané... A nám tady vadí, že si jeden namyšlenej buran a pár vyšinutejch maníků v uniformách dělá, co se jim zamane... My jsme ale zlí!
[11] motýl emanule: (13.01.2006, 20:25:47)
Dětí v Africe je dost, civilistů v Iráku taky a bohužel v naší demokratické republice se denně porušují práva.Policajti najíždí autem na bezbranné lidi, další policajti je mlátí pendrekama a další a další mlátí jiné lidi a denně policajti mlátí lidi a mlátí a mlátí a mlátí a až jednou domlátí, tak budou mlátit sebe až na světě nezůstane ani človíček.
[12] Jonnel: (14.01.2006, 22:11:45)
Proč v práci dodržuju bezpečnostní předpisy,když v Africe umírají stovky dětí deně? Takhle se nedá uvažovat..
[13] suttek: 2maxipes (16.01.2006, 15:34:17)
S CzechTek na rozdíl od Afriky ci Iraku muze kazdej obcan CR neco konkretne delat!
[14] jirka paroubek: reportaz (08.03.2006, 23:56:40)
TV Nova uvedla ve svém televizním zpravodajství reportáž, ve které reportér informoval, že diváci vidí "fotky policejní dodávky, která podle svědků ve čtyřicetikilometrové rychlosti najela do davu a dva mladíky srazila."

nevite nekdo plz kde je ta reportaz? diky