[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

DIY Karneval pod vedením Chaosu čili liberální anarchie freetekna se bez Státu obejde (TečkaCZ.cz)


2006-06-24, 1:29:00 • Komentáře / názory
Jak xChaos dovedl v čele DIY karnevalu české freetekno k Národnímu Divadlu a tam ho svedl na zcestí ... neboli zpět do ilegality :-)
(xChaos, TečkaCZ.cz, 21. června 2006, 16:41)


Následující zpověď psaná v ostentativně blogerském stylu je zcela pravdivá – pouze předesílám, že jsem spíše zneuznaný rocker, než technař nebo dokonce freetechnař – natož pak organizátor DIY karnevalu. Jenže jsem měl tu čest být nastrčenou figurkou v čele průvodu... a všechno jsem zvoral :-)

Tak především bych úvodem rád zdůraznil, že účelem tohoto článeku není vytahovat se, jak jsem se na jeden den stal "vůdcem" (fuj!) DIY kultury – ale spíše omluvit se všem, koho by to případně mohlo zajímat, a přiznat se k zodpovědnosti za nejnovější mírný trapas freeteknařů – za který tentokrát opravdu nemohou :-)

Specifický "srpnový blog" [czechtek.bloguje.cz] upozorňuje načlánek v Právu (odkaz je dnes už bohužel neaktivní), podle kterého DIY karneval nedodržel zcela přesně nahlášenou trasu průvodu... no, pravda, nedodržel :-) Ale nebyl to zlý úmysl, ale spíš souhra náhod...

Těžko říct, kde celé to vyprávění začít... co je to moje Škoda 1203 "Královna silnic", o tom mám rozepsaný samostatný článek. Pojízdná je bez problémů – snad jen naučit se v ní řadit z dvojky na trojku nějaký čas trvá :-) ale karneval se stejně jede celou cestu na jedničku, tak nebyl důvod se ho bát.

Už když jsem první DIY karneval poprvé letmo zahlédl z tramvaje někde poblíž Pražského hradu, tak mě bylo jasné, že něco takového bych chtěl podniknout s živou kapelou. Odhodlání dále zesílilo, když jsem se dalších ročníků účastnil jako zewlující pozorovatel – a celá akce se měla poprvé realizovat právě letos.

Jenže občas se některé věci nedají realizovat úplně přesně tak, jak to člověk zamýšlí – a odvážný záměr tentokrát nevyšel kvůli alternativnímu programu některých členů kapely (ano – i to je důvod, proč jsou dnes free soundsystémy životaschopnější, než amatérské kapely...). Ani alternativní plán – totiž zúčastnit se karnevalu s mobilním psytrance soundsystémem – nevyšel. Asi před týdnem jsme s přáteli uspořádali úplňkovou "psytrance" párty s názvem Birthday of the Queen (etymologie názvu sama o sobě stojí za to) – naši první free party vůbec, a zároveň úvodní akci soundsystému Pure Vegetarian Tigers of Astral Liberation. Zkušenosti by byly – jenže jako napotvoru, majitel MP3 přehrávače a rozsáhlé sbírky psytrance MP3 tracků tento víkend nebyl v Praze. Nezbylo tedy, než naprosto maximálně zaimprovizovat – takže se dal dohromady generátor (v podstatě srdce Vegetariánských Tygrů – s tím, že neméně důležitými "plícemi" soundsystému by se měly v dohledné době stát solární panely, akumulátory a měnič... ideální by bylo stihnout to ještě před Czechtekem 2006 :-) das freetekno ist tod – ať žije psy-tramp :-), aparát ze zkušebny (zpěvovka a basové kombo, dohromady tři bedny zapojené jako mono :-)... no, a protože jak všichni, kdo poslouchají Skřehuli vědí, "neumím hrát na gramofon", tak jsem naložili ještě kolegu z práce, který, pln mladistvého elánu, má v notebooku sbírku těch nejtvrdších freetekno MPtrojek, co existujou. No a legrace mohla začít.

více na : ..:. TečkaCZ.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Anarchosvišť: (01.01.2010, 16:15:04)
Jo,jo.Normálnímu člověku anarchie nevadí,ale kapitalistům je k vzteku.