[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Kdo jiný by měl předsedat komunistům než zasloužilý udavač? (iHNed.cz)


2006-06-29, 8:54:00 • Média
Nekádrujte Filipa
(Jindřich Šídlo, iHNed.cz, 27. června 2006)


Vojtěch Filip vlastnoručně podepsal spolupráci s komunistickou rozvědkou. Dokument, který včera vylovil z archívu senátor Martin Mejstřík, už ani nepřekvapí. Známe už dlouho Filipův bohatý osobní svazek, víme, že svého řídícího důstojníka dodnes zaměstnává v advokátní kanceláři. A ještě než vytočíme Filipovo číslo, abychom se ho na to všechno zeptali, můžeme si předepsat i jeho odpověď: Soud už v roce 1993 uznal, že jsem nespolupracoval vědomě. Co dělat? Křičet, že by tehdy soud nejspíš vyhrál i generál Lorenc? Asi je to tak, ale vlastně dobře: kdo jiný by měl předsedat komunistům než zasloužilý udavač?

Hůře se toto všechno snáší ve chvíli, kdy dosluhující premiér na adresu senátora Mejstříka prohlásí, že "tohle kádrování komunistožrouta Mejstříka nikam nevede".
Nerozčilujme se: tady se nedá čekat víc. Snad jen drobná ilustrace: Jiří Paroubek měl včera namířeno na pietní akt k uctění obětí rudého teroru. Nakonec tam vůbec nedorazil a za sebe poslal vicepremiéra Jiřího Havla. Oznámil to pracovník tiskového odboru vlády Jiří Ovčáček, bývalý redaktor komunistických Haló novin. Je třeba ještě něco dodávat?

zdroj: ..:. iHNed.cz:.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: