[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Teknivaly v Austrálii aneb zásah proti CzechTeku nas**l i lidi v zahraničí (rozhovor se zpěvačkou Loonaloop)


2006-06-29, 14:13:00 • Média
Shiney Le Fai (Loonaloop): Do Plzně se rádi vrátíme!
(stopro, xKultura.cz, 3. října 2005)


Po středečním koncertu kapely Loonaloop, který proběhl v Lampě, se mi podařilo dostat se do zákulisí a uprostřed oslavy, která po posledním koncertu celé tour probíhala, se zpěvačky Shiney Le Fai zeptat na pár otázek.

(...)
To mě těší! Vím, že už jste v České Republice hráli i na několika festivalech, myslím, že na Planet Roxy a na Love Planet. Jaký ty osobně vidíš rozdíly mezi show na festíku a show v klubu? Kde to máte radši?
Rozdíly tu určitě jsou a jejich hodně! Ten největší vidím asi v atmosféře. Na festivalu je spousta lidí, je to venku a každej si to tam prostě dokáže víc užít. Kapely se tam střídají rychle za sebou, což je hrozně vzrušující. Hlavně to, že jdeš na pódium a všichni pod nim už jsou rozjetý, navíc v publiku nejsou jenom lidi z jednoho města, ale z celý republiky, a to je na tom asi to nejvíc! Festivaly mám radši než hraní v klubu asi fakt hlavně kvůli těm lidem tam!

Ale spousta kapel má na festivalech problémy s nazvučením. Vy taky nejste zrovna malá kapela, navíc máte pár celkem zvláštních nástrojů! Nemáte s tímhle někdy problém?
Jo, tohle je někdy hodně zrádný, ale většinou lidé, kteří se o to na festivalech starají jsou opravdoví profesionálové, takže to zas takovej problém není! Navíc už jsme odehráli hodně koncertů na festivalech, takže máme zkušenosti, ale vždycky je o nervy čekat, jestli se to povede! Je to tak trochu i o adrenalinu!

No a když už jsme u těch festivalů, slyšela jsi něco o letošním CzechTeku?
Jo slyšela! Když byl CzechTek, tak jsem zrovna byla na nějakém festivalu v Holandsku. Bylo tam hodně lidí a všichni tam o tom mluvili. Byli fakt na***** a nikdo tomu nechtěl uvěřit. Taky znám hodně lidí, kteří tam jeli, ale skončili v Praze, když se dozvěděli, co se tam děje! O CzechTeku se v tu dobu mluvilo po celé Evropě!

A co si o tom myslíš ty? Jak to vůbec je s podobnými akcemi u vás v Austrálii?
Austrálie je proslulá podobnými akcemi! Ty se většinou konají v buši. Vy myslím nemáte buš, ale říkáte les. To je v podstatě to samé! Takže vzhledem k tomu, jak je Austrálie velká, tak kdo chce na podobnou akci, musí hodně cestovat! Jsou to hodiny jízdy buší po špatných cestách a tak podobně. Jenže pak přijedeš na nějaké vytipované místo, většinou u řeky, a můžeš si vychutnat tu nádheru! Párty pod širým nebem, nad hlavou jen měsíc a kolem buš. To je prostě úžasný a je to Australská specialita!

Takže problémy se zákonem nemáte?
Pokud se to koná na nějakém takovéhle odlehlém místě, tak ne! Ale pokud se někdo rozhodne uspořádat to někde v blízkosti města, tak je všechno, včetně samotného místa, tajeno a často se stane, že to nevyjde! Když to ale vyjde, tak je pak zážitek z celé párty o hodně lepší!

Aha! No nevím, co by na to říkali myslivci, kdybychom jim uprostřed lesa uspořádali párty, ale uvidíme!

celý rozhovor na: ..:. xKultura.cz :.Loonaloop

pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: