[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Zraněná dívka s roztříštěným loktem: Na CzechTek pojedu znovu (iDNES.cz)


2006-07-1, 12:22:59 • Média
CzechTek ’05 pro ně ještě neskončil
( Jakub Pokorný, Petr Ježek, iDNES.cz, 17. února 2006, 11:21)


Od červencového zásahu na CzechTeku už uplynulo půl roku, ale některým lidem stále ovlivňuje život. Příběhy tanečnice Evy Waldsteinerové a policisty Davida Cermana mají mnohé společné – tato dvojice utrpěla při zásahu asi nejzávažnější zranění. Patnáctiletá Eva se pořád ze svých zranění léčí. Policista zase chodí svědčit k soudu s technařem, který po něm hodil kámen. Shodou okolností pocházejí oba z Brněnska.

Pojede na party znovu
Pro studentku obchodní akademie v Brně Evu Waldsteinerovou byl CzechTek 2005 v Mlýnci na Tachovsku její první technoparty v životě. A nejen kvůli tomu na něj dlouho nezapomene.

Na CzechTek jela s partou kamarádů a tance si příliš neužila. Dorazila v noci a následující den už policie tanečníky rozháněla. Při zásahu se "srazila" s policistou a byla zraněna. Dodnes nemůže pořádně hýbat rukou a úplně ji natáhnout.

"Policista proti mně vyběhl a narazil do mě štítem. Samozřejmě nevím, jestli mě chtěl přímo shodit, nebo to byla nešťastná náhoda. Upadla jsem," vzpomíná Waldsteinerová.

Jenže upadla tak nešťastně, že si zlomila loket. Úraz byl vážný, šlo o tříštivou zlomeninu. Policistu, který se s dívkou srazil, se vypátrat nepodařilo. "Byla tma. Měl helmu, štít a byl celý v černém. Služební číslo jsem si nezapamatovala," říká dívka.

Průběh incidentu popsali jako svědci i dva dívčini kamarádi. Waldsteinerovou museli okamžitě operovat a nyní se zotavuje v lázních. "Rehabilitace jsou dost bolestivé, když se při cvičení snažím ruku ohnout," podotýká dívka.

Přesto se však na CzechTek chce vrátit. "Ta hudba mě vzala. V Brně na technoparty také chodím," vysvětluje. Její matka se však na to dívá jinak. Přiznává, že se o dceru bojí. "Zakazovat jí ale nic nechci. To bych ji pak nesměla pustit ani na diskotéku," říká.

Podle jejího názoru je dnes už její dcera dospělejší. "Změnilo ji to. Všechny ty výslechy a čas strávený v nemocnici..." míní.

Inspekce ministra vnitra už vyšetřování dívčina případu odložila. Její právník Robert Cholenský z Ligy lidských práv v Brně se s tím však smířit nechce a podá stížnost. "Myslím, že pro nalezení těžkooděnce, který se s dívkou střetl, zatím ještě neudělali všechno. Minimálně by měli vyslechnout více policistů, kteří se pohybovali ve stejné části louky," upozorňuje právník.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] miztli: česká policie (07.04.2010, 03:43:43)
je zločinecká organizace s falešným logem a morálně degenerovanými jedinci.
Ten , co zranil dívku je fašistické prase , neschopné se zmoci na ženskou .
Tím ,že překročil tuto hrsnici , tak každá ženská s ním je nyní ohrožena .