[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Technaři, který měl kousnout policistu, vyrazili zub (LibereckýDen.cz)


2006-07-3, 12:18:46 • Média
Opilý tanečník kousl policistu
(Blanka Daníčková, Severočeské noviny, 3. července 2006)


Příznivci techno muziky si uspořádali nedovolenou akci v lomu na Jablonecku. Agresivní jedinci skončili v poutech.

Jílové u Držkova – Až policejní pořádková jednotka platila na tanečníky, kteří si rozložili aparaturu a uspořádali si menší technoparty v lomu v Jílovém u Držkova na Jablonecku. Vyjednávání, dobré slovo ani několikahodinové ultimátum nezabraly. Šest notně opilých a vesměs agresivních účastníků putovalo nakonec v poutech na policejní oddělení. Mladí lidé se psy přijeli v dodávkách, osobních vozech i aviích do lomu uprostřed lesa už v pátek. Původně jich zde bylo kolem šedesátky, ale déš většinu z nich odradil a odjeli. Zůstala skupinka přibližně patnácti lidí, kterou už od noci sledovala policie. "Nevím, o co jim jde. Kdyby tu někdo ležel na dece, pouštěl si nahlas rádio, tak to nevadí. My tu máme aparaturu, slavíme zásnuby kamarádů, a vadíme jim jen proto, že máme na autě nálepku techno," rozčiloval se Filip.

Vyjednávání nezabrala

V sobotu se kolem desáté hodiny dopoledne objevili u lomu policisté. Přišel s nimi i starosta Železného Brodu Václav Horáček. Jako zástupce obce s rozšířenou působností společně s vyjednavači šel mladé tanečníky přesvědčit, aby odjeli. "Už od páteční noci neustále přijímáme stížnosti od lidí z okolí na hluk. Navíc jsou na pozemku bez povolení. Zůstane tu akorát smetí. Máme už své zkušenosti. Chceme, aby se sbalili a zmizeli," objasnil starosta Horáček. Skupina vyjednavačů, včetně starosty, byla zpočátku benevolentní a dávala skupině technařů čas na to, zabalit si a odjet. "Porušili jste zákaz vjezdu do lesa, zákaz stání s vozy v lese. Zákaz stanování, rozdělávání ohně i kouření. Nemáte povolení k pobytu na pozemku a akce nebyla nahlášena," přečetl přestupky skupině dosahový důstojník Policie ČR v Jablonci Bohumil Šourek. Dočkal se jen nesouhlasu a vulgárních urážek. Tanečníci se k balení neměli. Vypnuli hudbu a drobné věci odnášeli asi tři lidi. Ostatní zůstávali na improvizovaném baru a za dobu, co policie stála kolem, stihli vypít několik lahví vodky, litry piva a dalšího alkoholu. "Zabalím si křehký věci, ale nikam nejdu," zarputile trval na svém jeden z diskutujících mladíků. Jednání policistů, starosty i technařů pokračovala. Díky alkoholu velmi vyostřeně. "Jste samozvaná teroristická jednotka. Vy nám rozkazujete, nesnažíte se dohodnout," vykřikovali rozvášnění tanečníci a padala hromada peprných výrazů na adresu uniformovaných mužů.

Zhruba hodinu po poledni bylo jasné, že setrvávající hrstka technařů z lomu neodejde. Zasáhla pořádková jednotka. Během několika okamžiků bylo šest nejagresivnějších lidí s pouty na rukou zajištěno. "Fašisti, zasraný fašisti, nechte nás bejt," ječeli mladíci ležící na zemi i dívky pobíhající kolem. Opilý technař se s policisty pral a jednoho pokousal na ruce. Skončil s vyraženým zubem. Ostatní raději už nic nezkoušeli. "Protože neuposlechli výzvy veřejného činitele, budou převezeni na obvodní oddělení," uvedl dosahový důstojník. Zde byl s aktéry party sepsán protokol a byli propuštěni. Přečiny se bude zabývat přestupková komise. Příznivci techno muziky si uspořádali nedovolenou akci v lomu na Jablonecku. Agresivní jedinci skončili v poutech.

Co region čeká

Supertechno se blíží

Severní Čechy – Největší technoparty v regionu se blíží. CzechTek 2006 má propuknout 28. července. Lidé na Chomutovsku se již dnes děsí laviny technařů. Megaparty se odehraje ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách. Podle policejních expertů se předpokládá příjezd desítek tisíc osob. Dopředu policie nevylučuje vytvoření satelitních technoparty i mimo vojenský prostor.

Fotografie: Pusťte mě! Opilý mladík se s policisty zpočátku nerval. Později se prát začal a nepřekážela mu u toho ani pouta na rukou.

Foto Ota Bartovský

zdroj: ..:. LiberckýDen.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] krtek: a+c+a+b (03.07.2006, 21:13:36)
Ten výčet přestupků je jak z Orwella.Děs!