[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Metodika posuzování intoxikace marihuanou u řidičů je zcela absurdní (Legalizace.cz)


2006-07-8, 9:35:00 • Média
Psychoaktivní efekt konopí a dopravní nehody II.
(xChaos, Legalizace.cz, 28. června 2006, 15:27)


Kuřákům marihuany hrozí od července za volantem tvrdé postihy, i když si před jízdou nezapálí.


Podle článku s názvem Soud za "trávu" straší řidiče, i když ji dlouho nekouřili [zpravy.idnes.cz] nový silniční zákon velmi silně diskriminuje uživatele konopí oproti uživatelům např. alkoholu.

Případná indispozice uživatele konopí řídit motorové vozidlo má přitom zcela jiný charakter, než u řidiče intoxikovaného alkoholem – resp. látky, jejichž přítomnost v krvi hodlají policisté měřit, nemají žádnou souvislost s tím, zda je uživatel v danou chvíli pod vlivem psychoaktivních látek obsažených konopí. Navrhované testy mají asi stejnou vypovídací schopnost, jako kdyby se u řidičů ověřovalo např. na základě jaterních testů, zda s nějakou pravděpodoností neužívali alkohol během posledního měsíce: akutní, při řízení zřejmě skutečně nebezpečná "zhulenost" za normálních okolností odezní nejpozději do druhého dne – stejně jako akutní opilost. Metodika současných testů je tedy naprosto chybná – protože nedetekuje ony (potenciálně zřejmě skutečně nebezpečné) psychoaktivní látky, ale pouze produkty jejich metabolického rozkladu (samy o sobě zřejmě neškodné).


Bezprostředním řešením by bylo samozřejmě to, že testy, které bude používat policie, budou komerčně dostupné i řidičům – aby každý řidič měl možnost si před jízdou ověřit, zda mu nějaký postih hrozí, nebo ne.

celý článek na: ..:. Legalizace.cz :.

související:
Policie ČR: Kdo hulí trávu nesmí vůbec za volant (iDNES.cz)
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Hanys: (13.07.2006, 15:31:18)