[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Fízlové s pochybnou pověstí se po volbách zakopávají na policejním prezidiu (Blisty.cz)


2006-07-10, 10:57:33 • Média
"Ti praví" policajti si dali navzájem zelenou
(Štěpán Kotrba, Britské listy, 7. července 2006)


Jeden schvaloval a dozoroval velení brutálnímu zásahu proti technařům v loňském roce, druhý byl nejbližším podřízeným, pak nejbližším nadřízeným plukovníka Kubiceho a předtím velel na obvodě Praha 2. Třetí bránil Kongresové centrum při zasedání Mezinárodního měnového fondu v roce 2000, a z jeho útvarů uniká do médií nejvíce informací.

Z jednoho je dnes náměstek policejního prezidenta pro uniformovanou policii, z druhého náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení. Ten třetí je policejním prezidentem a byl to on, kdo ty dva definitvně jmenoval do funkcí. Podle toho se v Česku pozná, že už je po volbách.

Policejní prezident Vladislav Husák jmenoval do funkce nového náměstka policejního prezidenta pro trestní řízení . Stal se jím plk. Ing. František Snopek, od 1. ledna 2006 pověřen výkonem funkce. Snopek v letech 2003 – 2005 řídil policii v Praze. Předtím vedl obvodní oddělení v Praze 2 a byl náměstkem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Pokud by vám uvedená data dávala souvislost s Kubiceho zprávou, prvomájovou akcí policie, chránící průvod neonacistů a incidentem Kateřiny Jacques, ve kterém figurovali policisté obvodního oddělení Prahy 2, pak je to nejpíše podobnost čistě náhodná... František Snopek ale v pořadu Otázky Václava Moravce jednou podotkl, že šéf ÚOOZ je v jeho "personální pravomoci" a že on ani policejní prezident Husák zatím "nenazdali", že by měl odstoupit. Jako pražský policejní ředitel byl Snopek nadřízeným zavražděného náměstka pražského policejního ředitele Zdeňka Janíčka i finančního šéfa pražské policie Miroslava Platila, kterého inspekce prověřovala vzhledem k jeho nadstandardním vztahům s bývalým fotbalovým bossem Petrem Machem (ODS). Inspekce neprověřovala jen informace, že majitel fotbalové Sparty Mach policejnímu důstojníkovi v devadesátých letech platil společné dovolené a výhodně mu půjčoval peníze. "Platil se hájil, že všechno, co si půjčil, panu Machovi vrátil", komentoval to tehdy Bublan a dál nepořádky v policii kryl. Platil pak požádal o uvolnění ze služebního poměru a Snopek mu vyhověl. Odešel s výslužkou. Sparta je známá tím, jak agresivní, xenofobně a rasisticky založené hooligans má. "...určitě, určitě neunikly od policie ty odposlechy pana Dalíka a pana Topolánka... od státního zastupitelství unikly", konstatoval jasnovidně Snopek v Otázkách Václava Moravce. Nikdo se ho už nezeptal, jak své tvrzení dokáže a jak je možné, že tak dobře ví, kudy informace o odposleších unikají, když na nikoho trestní oznámení nepodal.

Stejně jako podobnost čistě náhodná je to, že na místo náměstka pro uniformovanou (čili i pořádkovou, včetně zásahových jednotek) policii vybral Husák plukovníka JUDr. Mgr. Jana Brázdu. Brázda do nástupu na prezidium 15. ledna 2006 působil jako zástupce Správy západočeského kraje Policie ČR. V této funkci byl krajským velitelem pro uniformovanou policii. Pod ni spadají pořádkové jednotky, což jsou složky, které podle jeho vlastních slov "zasahují v případě většího narušení veřejného pořádku a silou zajišťují nastolení právního stavu".

Pod Brázdu spadaly i jednotky, které brutálně zasahovaly proti technařům na loňské open air party CzechTek 2005 v Mýnci u Tachova. Brázdovým podřízeným byl té době Jaromír Kníže, ředitel Okresního ředitelství PČR v Tachově. Vladislav Husák v té době zastával funkci náměstka pro uniformovanou policii, tedy nejvyššího velitele pořádkových jednotek. Byl Brázdovým nadřízeným. Husák v minulosti velel obraně Kongresového centra při zasedání Mezinárodního měnového fondu v Praze v roce 2000.


Volby, alespoň v policii, dopadly tak, jak měly...

zdroj: ..:. Blisty.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: