[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Ztráta kontroly nad ministerstvem vnitra může způsobit pro ČSSD katastrofu (NeviditelnýPes.cz)


2006-07-11, 8:21:00 • Média
Paroubkovy počty
( Pavel Bárta, NeviditelnýPes.cz, 10. července 2006)


Jiří Paroubek společně s komunisty blokuje volbu předsedy sněmovny. Prohlašuje, že má nárok na to, aby předsedou sněmovny byl jeho člověk, protože je prý nejsilnější opoziční stranou. Občas to nahrazuje tvrzením, že nárok na to, aby předsedou sněmovny byl jeho člověk, má jako předseda druhé nejsilnější strany. V obou případech lže.

(...)
Když se podíváme a shrneme pozice obou bloků, můžeme definovat hlavní zájmy, které reprezentují. Marxistická koalice v průběhu a především v závěru minulého volebního období přijala řadu zákonů, které posilují moc státu a odborů nad ekonomikou, zvýhodňují specifický druh podnikání přímo napojený na služby státu a deformaci trhu pomocí řady restriktivních opatření na straně jedné a nárokových i nenárokových dotačních titulů na straně druhé. Programově vytvářela masy voličů, kteří jsou přímo závislí na státu, ať jde o přerozdělovací procesy nebo budování armády zaměstnanců veřejné správy. Za uplynulých osm let navíc věnovala sociální demokracie obrovské úsilí na vybudování agentury v policii a v soustavách státních zastupitelství a soudů. Tuto agenturu pak neváhala využít k pokusu o ovlivnění volebního výsledku jak v krajských volbách 2004, tak parlamentních volbách 2006. Obranný efekt těchto struktur vyvolal „válku policajtů“, která je nejméně od Kořistkovy aféry naprosto veřejná, ale již v roce 2001 byl vidět její vrchol ve sporech mezi ředitelem NBÚ Kadlecem, dnes obviněným z hospodářské kriminality a vyšetřovaným v souvislosti s čachry s bezpečnostními prověrkami, a tehdejším ředitelem BIS Růžkem.

Hlavním zájmem Jiřího Paroubka a jeho spojenců je zachovat tyto nástroje přímého i nepřímého uplatňování politické moci a toho mohou dosáhnout pouze tehdy, pokud zůstanou sedět ve vládních křeslech.

(…)

Ve snaze dosáhnout proklamovaných cílů je ve výhodě Paroubek. On nemusí tvořit, jemu stačí blokovat úsilí nevětšinové vlády. To ovšem platí pouze pro legislativní proces. Pokud je pravdivá jenom třetina Kubiceho zprávy, ztráta kontroly nad ministerstvem vnitra může způsobit pro ČSSD katastrofu.

Jiří Paroubek je dobrý hráč. Pokud by učinil velkorysé gesto, umožnil vznik Topolánkovy vlády, byl by ve vynikající pozici. Za nic by neodpovídal, legislativní snahu vlády by mohl účinně blokovat a mydlit koalici schody směrem k předčasným volbám vyvolaným nikoli Paroubkem, ale koaliční neschopností ve stovce vládnout. Nepochybně si tuto výhodu uvědomuje, přesto se zuby nehty snaží takovému řešení zabránit a raději riskuje předčasné volby podle scénáře řízeného ODS a prezidentem, který nepochybně nechá Černého Petra viníka volebního reparátu v jeho rukách. Jaký k takovému hazardu s rokem velmi tvrdé práce a v podstatě zázračným zmrtvýchvstání ČSSD má důvod, ví jenom on sám a možná jeho nejbližší spolupracovníci.

celý komentář na: ..:. NeviditelnýPes.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Karkulka: (11.07.2006, 11:56:52)
Achjo, tohle maj bejt stránky o Czechteku a free kultuře?
Furt Paroubek Paroubek Paroubek...
Mě přijde hrozný, jak někteří lidi furt POTŘEBUJOU nějakého nepřítele. O tom je i celá ta antikoministická (antilevicová) kampaň v Česku. A když nepřítel není, tak se buď vymyslí nebo zveličí a mohutně démonizuje. O kolik je Paroubek horší než Topolánek nebo Kalousek nebo některej jinej politik/čka? Proč musí mít tolik lidí furt ten jeden jedinej terč a svalovat na něj všechno zlo světa? Je to jednodušší, viďte? než se věcma zabejvat v širším kontextu. Proč si zbytečně namáhat hlavičku? Lidi, co tohle žerete, vy mi přijdte jako ti bolševici v padesátých letech - taky si nadefinovali jasné nepřátele a na ně svalovali všecko. Je to prostě stále TOTÉŽ!!!!!!
Copak vám to nedochází?
[2] ruka blogu: 2Karkulka (11.07.2006, 12:32:30)
Paroubek je osoba číslo 1, ktera je zodpovědná za svinstvo, ktere se salo loni.

Samozrejme neni jedinej, ale je ten hlavni.
Plus vše další co za kratkou dobu sveho pusobeni stacil predvest.

A srovnani: Jo Paroubek je pro mě nesrovnatelne horší politik než Topolanek Kalousek a spol.
Protože jeho metody jsou daleko hnusnější a surovejší nez metody beznych politiku.
Proto je a bude prvni na rane, dokud neskonci ...

A tenhle web funguje především diky lonskemu zasahu proti CzechTeku.

A možná by bylo víc na místě se zabývat jestli to co se nahore tvrdí se blíží realitě nebo ne...neni to toiž jen o Paroubkovi[3] ruka blogu: (11.07.2006, 12:48:09)
...a ještě Paroubek se ani nemusi demonizovat ani jeho ciny zveličovat, zvladne to sám
[4] Karkulka: (11.07.2006, 14:27:15)
Ty si vážně myslíš, že postoj Topolánka nebo Kalouska k akcím typu Czechtek je jinej než u Paroubka?
Horší než běžný politik... a které jeho metody jsou hnusnější a surovější? Já co tak sleduju ty zmrdy v TV, tak mi připadaj všichni úplně stejný.
Třeba používají jiný než běžný prací prášek...
ale dyť víš, že jsou jeden jako druhej. Mozek ti vyperou stejně dočista do čista
[5] Roj: Krasnej clanek (11.07.2006, 16:50:00)
Logicky jasné, nevyvratilné.
Ale kdyz uz se to neda vyvratit logikou, da se poukazat na to, že existujou jakesi dalsi, horsi moznosti, prestoze pro to nejsou zadne indicie, natozpak dukazy.
[6] ruka blogu: 2Karkulka (11.07.2006, 19:51:17)
nemam sice přehnané iluze, ale rozdily mezi politiky prostě jsou, pokud to popiráš tak ignoruješ fakta

styl, kterej tady nasadil Paroubek předčil Zeman a možná i Sládka... dukazu je na to vic než dost, projed si nejkontroverznejší akce či vyjadření,
pokud ti to tak neprijde a hodnotis to jinak, tak se zasadne mijime a nemá cenu ztracet navzajem cas nikam nevedouci diskuzi
[7] Karkulka: (12.07.2006, 08:17:34)
Asi mám k dispozici jiná fakta nebo sleduju jiná média. Já mainstreem médiím nevěřím - jsou většinou strašně neobjektivní a to, že se snaží sepsout Paroubka za každou cenu je víc než zřejmé, takže jejich informace beru s rezervou. Není náhoda, že lidi, co čtou MF a lidovky aj., většinou volí ODS. Já myslím, že prostě jenom vidíš to, co vidět chceš. Radíš mi, abych si projela nejkontroverznější akce a vyjádření. Nemusím, sleduju furt, co se děje. Možná by sis měl prolézt, co říká Topolánek a Kalousek. Topolánek mluví o noci dlouhých nožů, Kalousek a ta jeho falešná morálka a snaha kecat lidem do soukromí... Nevybereš si.
[8] Hanys: (12.07.2006, 08:52:38)
proboha, MF je prece Parubova hlasna, jen sem tam hodi nejaky anticlanecek, aby to tak nebilo do oci ! A nic se tady nedemonizuje, jen se zkratka musi upozornit, ze socanska levicova politika je v momentalni situaci destruktivni a zpatecnicka ! Attention...open your eyes otherwise you`ll meet Soviets again
[9] Karkulka: (12.07.2006, 09:46:00)
[10] ruka blogu: 2Karkulka (12.07.2006, 10:04:55)
uznavam ze MF a LN jsou momentalne zamereny proti CSSD, informace cerpam z ruznych zdroju, vcetne Blistu, ktere na me posledni dobou pusobi jasne proparoubkovsky a prokomunisticky, a o Pravu/Novinkach ani nemluve
takže ja muzu řict že ty ses taky ovlivnena opacnou propagandou

ale vubec nejlepsi je cerpat primo ze zdroje Paroubkova (cssd.cz, vlada.cz) tam to urcite neni demonizovany, ze?
dlouhe noze Topolanka ci Kalouskovo svatouskovství je stale proti Paroubkouve posedlym fetakum roznasejicich aids a zloutenku prece jen slabej odvar
i dalších drsnejších přikladu by se naslo vic nez dost

ale mame na to kazdej jinej nazor, myslim ze se navzajem nepresvedcime[11] Roj: Karkulko (12.07.2006, 21:53:23)
Takze ty myslis, ze v TV misto Paroubka vystupuje nejakej dvojnik placenej ODS za to, aby zdiskreditoval Paroubka? To je dost tezky postizeni :-)
Myslis, ze web uradu vlady hacknul nejakej lidovec a napsal tam o HRAZI PROTI IMPER.. eh ODS ??
Hlavne nam neco povez o mainstreamovejch mediich
placenych zapadnimi cetralami :-)
[12] Karkulka: (13.07.2006, 07:55:52)
Jak můžou Britské listy působit proparoubkovsky nebo prokumunisticky, když je to nezávislé médium??? Blisty nehájí ničí zájmy, fungujou z dobrovolných příspěvků. Jsou jedinečné v tom, že dají opravdu prostor každému, kdo chce něco říct (pokud otevřeně třeba nevyzývá k násilí, xenofobii nebo rasismu). Nevšimla jsem si, že se to tam hemžilo prokomunisticky laděnými články. Ty bych hledala spíš v Haló novinách a i tam občas najdeme kvalitní příspěvky. Já mám spíš takovej dojem, že mnozí včetně vás už považujete jakýkoli odklon od pravicového světonázoru jako sympatii ke komunistům. Před časem Blisty zveřejnily výsledky výzkumu, který se týkal toho, zda lidé Blisty považujou spíš za levicové, pravicové nebo středové. Vyšlo najevo, že podstatná (nepamatuji si čísla) část lidí je považuje za pravicové. Ale jinak tohle dělení beru s rezervou. Faktem je, že do Blistů přispívá tak široká škála lidí, že opravdu není možné je označit za nějak ať už jakýmkoli způsobem laděné.
pro Roje: Nikdo netvrdil, že v televizi za Paroubka vystupuje dvojník. Já jsem jen řekla, že na mě ti tři, o nichž byla řeč, působí v podstatě stejně negativním dojmem. O mainstreem médiích placenými západními centrálami nám asi budeš muset popovídat ty. Nevím totiž, co je myšleno těmi centrálami. Mainstreem média neberu nijak vážně z důvodu, že to jsou komerční subjekty. Mají za cíl tvořit především zisk a s tím souvisí i čí zájmy se snaží hájit - nejsou nezávislé.
[13] Roj: Karkulko (13.07.2006, 08:52:42)
Tak tvrdis nebo netvrdis? Jak kdy asi :-)

Tvrdis, ze nesnasime Paroubka, protoze jsme ovlivneni jakymisi mainstreamovymi medii, ktere jsou zase ovlivneny kymsi zahadnym. A demonisujou.

Ja Lidovky nectu, nevim, jak vypadaji, kolixtojeji a jakou maji webovou adresu. Idnes ctu asi jednou za mesic a sice sportovni rubriku.
Presto poznam, jaky hovado je Paroubek a ze se s Topolankem nemuze srovnavat.

Podobne jsem to poznal kdysi na Vladimiru Meciarovi. O deset let pozdeji to poznali i Slovaci.

Ale mysli si dal svuj blud o tom, ze hodnej strejda Paroubek vyresi vsechny bolistky chudych a utlacovanych a doufej, ze lidi chytrejsi nez ty nedopusti, abys za deset let konecne i ty pochopila...
[14] Karkulka: (13.07.2006, 09:45:52)
Nikde jsem nepsala nic ve smyslu, že je Paroubek hodnej strejda, co pomáhá chudejm. Nic takového si nemyslím. Zdá se Roji, že buď neumíš číst nebo logicky zpracovávat to, co čteš.
"lidi chytřejší než ty.." jak píšeš. Zato ty seš evidentně génius, to je fakt vidět. Tvůj poslední příspěvek je toho důkazem. Trapné nárážky ohledně chytrosti paradoxně používají většinou lidé hloupí. To, jakej má člověk názor totiž není věcí inteligence.
[15] Roj: (14.07.2006, 09:31:33)
Jasne, lidi, kteri poznali, ze Meciar je vul, jsou hloupi.
Totez plati i o Hitlerovi. Ale ten takto hloupe lidi rovnou likvidoval.
[16] Karkulka: (14.07.2006, 11:00:34)
Já jsem psala většinou a přímo jsem tě hloupým nenazvala. Nikde jsem nepsala, že "lidi, kteri poznali, ze Meciar je vul, jsou hloupi" a to o Hitlerovi. Ale ty budeš asi opravdu hloupej, když opět "logicky" vyvozuješ nevyvoditelné. Napiš prosím ještě nějakou perličku, ať se v tom pochmurném dnu trošku zasměju :o))
[17] Roj: (14.07.2006, 13:07:30)
Ja jen potrebuju nekoho, kdo mi pomuze pochopit, co je to "byt hloupy" a kdo oceni my perlicky.
Kdo mi vysvetli, ze POTREBUJU nejakeho nepritele. :-)