[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Regionálnímu sdružení obcí z Doupovska předsedá hysterický magor, který neumí počítat (Karlovarské noviny)


2006-07-12, 7:58:00 • Média
CzechTek se blíží, obavy lidí sílí
(Jana Šternová,10. července 2006)


Už za čtrnáct dní se do vojenského prostoru Hradiště začnou sjíždět první technaři.
Petici proti technoparty už podepsaly stovky lidí. Jde o obyvatele obcí z regionálního sdružení Vladař.

Hradiště – Odpůrci letošního ročníku CzechTeku, který se má konat ve vojenském prostoru Hradiště, se stále nevzdávají, ačkoliv už mají technaři požehnání od státu – konkrétně ministerstva obrany, které pozemky vlastní. Technoparty se koná v katastrálním území, které zasahuje mimo Karlovarský kraj. Vojenský prostor jako takový se však nachází jen na území Karlovarského kraje. Akce se má nejvíce dotknout obcí Maštov a Radonice, které leží jen dvě stě metrů za hranicemi Karlovarska. Obavy však mají i lidé z Valče. Všechny jsou členy sdružení Vladař.
Zástupci obcí společně s předsedou představenstva sdružení Vladař Radanem Večerkou už zaslali na ministerstvo obrany petici. "Za přibližně dva týdny jsme nasbírali několik set podpisů. Tento týden chceme aktuální petiční arch znovu zaslat na ministerstvo. Zatím nám však od něho nepřišla žádná odpověď. Úředníci by na naše připomínky měli ale co nejdříve reagovat," říká Večerka.
Obavy lidí jsou oprávněné. Akce je plánovaná na kopci, pod kterým ve vzdálenosti jen padesát až osmdesát metrů leží právě Maštov a Radonice. "Loňská technoparty byla od obydlí mnohem dále," upozorňuje Večerka, který se byl na místě už podívat. Jde o vojenské cvičiště pro bojová vozidla, kde je i trénovací dráha.
CzechTek se má v Hradišti konat na přelomu července a srpna. Technaři mají pozemky pronajaté za symbolickou cenu už poslední týden v červenci a dva první v srpnu. "Akce bude trvat minimálně týden," dodává Večerka. Poslední dva ročníky byly ale rozprášeny policií. Letošní party se tak může protáhnout i na více než dva týdny. Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek už před časem uvedl, že technaře vedle běžné policie bude hlídat i vojenská. Organizátoři museli před podpisem smlouvy doložit potvrzení o zajištění úklidu i přistavění toalet.

Foto popis
Techno není vítáno. Ani při CzechTeku před dvěma lety, který se konal nedaleko Teplé, neměli technaři vyhráno. I tehdy je z místa vyhnala policie. Letošní party požehnalo ministerstvo obrany, ale lidé se bouří dále.

Poznamka CzTk Blg:
Radan Večerka se zřejmě inspiroval loňskou policejněpolitickou taktikou – vyvolávat hysterii a očividně lhát. Jak jinak vysvětlit jeho tvrzení, že nejbližší vesnice je vzdálena 50-80 metrů?!
Podle mapy je hranice vojenského újezdu je od nejbližší vesnice Maštov vzdálena minimálně 2,5 kilometru …


Pro srovnání:

,,Pozemek je v údolí, obklopeném terénem a porostem, takže bude zabráněno šíření hluku,’’ dodal ČírTek.
Na Kadaňsko přijedou tisíce technařů (CV Týden, 7.6.2006)

Protesty jsou nám známy. Jde o území Vojenského újezdu Hradiště, kde vojska běžně cvičí a kde se i střílí, dostatečně vzdálené od hustého osídlení. Technoparty nemůže proto tolik rušit,“ sdělil včera Právu tiskový mluvčí ministerstva obrany Andrej ČírTek s tím, že dohodou s technaři chce ministerstvo zabránit neblahým událostem z loňska, aby nebylo použito rozsáhlé nasazení bezpečnostních složek.
CzechTek 2006 bude v Doupovských horách (Právo, 15.6.2006)

aktualizace 12.7. 2006 9:08 a tady je to řečeno jasně

Pronajatá plocha se nachází cca 3 km od nejbližší obce.
Vojenský prostor na CzechTek je domluven na 14 dní (Army.cz 15.6.2006)
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] krtek: (12.07.2006, 23:52:15)
Njn když má něco název VLADAŘ,tak už z principu musí nesnášet svobodomyslný lidi s anarchistickými sklony.Těm nejde o hluk.