[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

České Noviny o CzechTeku...


2006-07-13, 18:23:00 • Média
Předem ohlášený CzechTek technaře rozdělil
(ČTK, 13. července 2006, 15:27)

Praha – Letošní CzechTek, který je předem domluvený s úřady a bude se konat v přesně vymezené dny ve vojenském areálu v Doupovských horách, rozdělil příznivce technohudby. Neshodují se v tom, zda jej podpořit či bojkotovat. Zatímco jeden z pořadatelů protestů proti zásahu policie na loňském CzechTeku u Mlýnců na Tachovsku David Čermák tvrdí, že letošní akce ukáže, že technařům nejde o vzpouru, jiní s předem plánovanou party ostře nesouhlasí.

"Podle mě přesně o tu vzpouru jde. Tím mám na mysli odpor vůči tomuto systému, establishmentu. To právě vylučuje jakoukoli spolupráci s úřady," uvádí v reakci na Čermákův výrok na stránkách www.czechtek.bloguje.cz tanečník s přezdívkou Krtek.

Na rozdíl od Čermáka se obává, že teknaři, jak se příznivci tvrdšího druhu techna nazývají, ztratí o letošní CzechTek zájem. "Ortodoxní teknaři pojedou do Bulharska a na CzechTek už zbudou jen tihle, pár nemotorizovaných a několik rváčů, kteří tam pojedou kvůli nějaké bitce," myslí si. Čermák je přesvědčen, že lidí přibude, hlavně starších, jež si přijedou prohlédnout akci, která loni v létě díky mediálnímu zájmu polarizovala celou společnost.

Jiní by se na CzechTek rádi vydali, ale obávají se jeho přeorganizovanosti. Ministerstvo obrany, s nímž se technaři na pronájmu pozemků domluvili, například oznámilo, že tanečníci dostanou mapky s vyznačenou oblastí, kde se smějí pohybovat. Oblast bude hlídat vojenská i republiková policie.

"Spoustu lidí to odradí. Naopak to přitáhne lidi, kteří s tím nemají nic společného," soudí třiadvacetiletý příznivec tekna Jan Vítek. Je ale přesvědčen o tom, že akce s desítkami tisíc lidí zřejmě jinak pořádat nejde.

"Osobně mám největší obavu z přítomnosti vojenské policie. Celý prostor obklíčí. Nikam mě nepustí, vlastně tam budu jako v pasti," doplňuje ho další technař. Jiní už naznačují, že se chystá utajovaná party jinde.

Dohodu o pořádání CzechTeku podepsali zástupci technařů s ministerstvem obrany v červnu. Vojáci tanečníkům louky na kraji výcvikového prostoru Hradiště pronajmou na dny od 24. července do 7. srpna za 24.000 korun. Vše ostatní je na pořadatelích, včetně zajištění hygienických zařízení a úklidu odpadků.

Předpokládá se, že hlavní část akce se bude konat poslední víkend v červenci. Proti CzechTeku protestují okolní obce a ochránci přírody, kteří se bojí o hnízdiště vzácných chřástalů polních.

zdroj: ..:. ČeskéNoviny.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] (13.07.2006, 18:34:39)
czechtek blog cituje ceske noviny, ktere se odvolavaji na czechtek blog... medialni kolecko se uzavira... a co na to jan tleskac? :-)
[2] Slina: jojo (13.07.2006, 19:25:58)
co sem napiseme do diskuse, otiskne CTK, tak bacha na vec. :-)
[3] krtek: tak tak (13.07.2006, 20:04:00)
To už mě cituje ai ČTK? No potěš.Horší až budou citovat Haló nowiny! :D
[4] okurka: (13.07.2006, 20:30:26)
prisla moje sezona
[5] Hanys: (14.07.2006, 14:00:07)
vidis Krtku, kdo vi, mas-li ci nemas pravdu, ale kazis tekarum medialni obraz cece
[6] krtek: (14.07.2006, 19:46:19)
Já jsem ten poslední,kdo kazí ňákej obraz :D Psal jsem co si myslím a myslím si to furt. Za nějaký tři roky už o freeteknu snad něco vím..
[7] Cifuss II: BUtek (28.01.2008, 12:24:09)
Kdyby nahodou nekdo nasel informace ohledne Czechteku v bulharsku jako kdy, kde, proc a skym.... hodte mi link do mailu nemam cas to tu ted hledat, sam budu hledat dalsi info a dam to sem. Takze moji drazi soudruzy a soudruzky z paroubkovo policejniho statu, dejme hlavy do kupy at se tam vsichni pod vlinem drog sejdeme poradne rozvlnit sva spocena tela, hmmmm.... Ja a parta Nasranejch Hipiku tam budem uz pro jistotu od zacatku srpna :))
Zatim... Techno v usich a System v dusi.