[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

ČSOP obvinil armádu ze lží a demagogie (Lidovky.cz)


2006-07-14, 13:17:00 • Média
Při CzechTeku zdaleka nejde jen o chřástaly
(Petr Stýblo, Lidové noviny, 14. července 2006)

CzechTek 2006 se má konat v lokalitě Sedlec ve vojenském prostoru Doupov. S přihlédnutím k problémům této akce v minulých letech jde o ideální místo. Leč přibývá zde problém nový, se kterým se žádná ze zúčastněných stran doposud nesetkala a zjevně dost dobře neví, jak s ním naložit. Problém ochrany přírody.

Doupovské hory byly nedávno vyhlášeny ptačí oblastí v evropské soustavě chráněných území Natura 2000. A co čert nechtěl a ministr asi nevěděl, přímo na technařům pronajaté louce se vyskytuje hned několik chráněných živočichů. Plánovaná technoparty jejich životy jednoznačně ohrožuje. Nejde jen o medializovaného chřástala polního, ale i o další vzácné ptáky. Například zde hnízdí strnad luční, který je v Česku chráněn ještě přísněji než chřástal. Na tento fakt jsme veřejnost upozornili. Argumenty, jimiž na to ministerstvo obrany ústy mluvčího Andreje Čírtka reagovalo, jsou, bohužel, snůškou demagogie a lží.

celý článek na: ..:. Lidovky.cz :.

pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Hanys: (14.07.2006, 14:14:08)
...rekl specialista, ktery denne myje nadobi saponatem, leje "krtka" (tekuteho) do odpadnich trubek, v kancelari popise spoustu papiru nesmysly, polovinu potravin kupuje v plastovych lahvich a obalech, topi uhlim (pokud ne, ma dodavky energie z tepelky nebo jaderky), kupuje si textil made in China (auvajs bili delfini) a cpe se supervzrostlym zmutovanym drubezim.
[2] james: (14.07.2006, 17:44:03)
Min. obrany povolilo, tak není co řešit. A když vyjde počasí tak budou spokojení všichni zúčastnění. Tekaři, policie, občani i chřástal,strnad atd.
[3] krtek: tekutý (14.07.2006, 19:57:22)
Jestli dotyčným ochráncům v době globálního oteplování,liniových staveb a těžení všeho co jde zpeněžit zbývá čas ještě na takový prkotiny,tak klobouk dolů!