[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Chřástal, politici a CzechTek (MF PLUS)


2006-07-15, 9:36:57 • Média
Otázka pro tři
(MF PLUS, 14. července 2006)


Měl by se CzechTek v Doupovských horách odložit nebo zrušit kvůli chřástalům polním, kteří mají v době konání této akce vyvádět mladé?

Martin Bursík, předseda Strany zelených a poslanec
Chřástala jsem zrovna nedávno pozoroval v Krkonoších – je jich už jen asi 2000 párů, což je nepříjemné. Chráněné druhy nesmíme ze zákona ohrozit v žádném vývojovém stádiu. Kdyby hrozilo poškození přírody pouze ve formě pošlapané trávy, nic by se nedělo. Podle mého názoru se ale CzechTek v původním termínu rušit nemusí – nejspíš existuje řešení ve formě transferu chřástalů z ohrožené lokality na bezpečné místo.

Lubomír Suk, poslanec ODS za Karlovarský kraj Letošní CzechTek by se měl zrušit nejen kvůli chřástalům polním. Pokud jsme v Doupovských horách vyhlásili chráněnou oblast Natura 2000 a nyní tam povolujeme technoparty, nechápu to. Navíc si nemyslím, že by akci tohoto druhu měl pořádat stát. Organizátoři by si správně měli sehnat všechna potřebná povolení a splnit všechny zákonné podmínky pro pořádání masových akcí -mít tedy na místě pořadatelskou službu, záchrannou službu, hasiče atd.

Pavel Hojda, poslanec KSČM za Karlovarský kraj
Konání CzechTeku za této situace by mi vadilo. Akci bych povolil tam, kde nebude vadit ani lidem, ani přírodě. Vojenský prostor je ale místo, kde se střílí, takže pokud tam někdo protestuje proti konání CzechTeku, bere si chřástaly pouze jako zástupný problém.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: