[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Na CzechTek přijedou i náckové z Národní strany (Karlovarskénoviny.cz)


2006-07-15, 13:25:00 • Média
Nacionalisté nabízejí pomoc odpůrcům CzechTeku
(Karlovarské noviny, 15. července 2006)


Hradiště – Česká nacionalistická Národní strana je ochotna pomoci obcím, které mají být dotčeny letošním ročníkem CzechTek, jež se bude konat na přelomu července a srpna ve vojenském prostoru Hradiště. Šéfka strany Petra Edelmannová, kterou si lidé pamatují například v souvislosti s kauzou koncetračního tábora v Letech, kdy prohlásila, že Romové umírali v Letech kvůli nedodržování hygieny, už zaslala starostům daných obcí dopis.

CzechTek je prý zrůdnost

"Dovolte, abych vám vyjádřila podporu ve vašem nelehkém boji za právo na svobodu, klid, bezpečnost a pořádek. Jsem pohoršena chováním Armády České republiky, která bez ohledu na vyjádření občanů sousedících obcí pronajala vojenský újezd pro konání zrůdné "zábavy" pochybných individuí," stojí v dopise. "Národní strana protestuje proti konání podobných akcí na území České republiky. Jsme připraveni jednat v zájmu občanů dnes stížnostmi a podporou vaší iniciativě, jsme připraveni jednat i naší přítomností na přelomu července a srpna v místě, pokud nebude akce zrušena. Budete-li potřebovat, jsme připraveni kdykoliv pomoci, třeba i poskytnutím právních služeb," pokračuje Edelmannová ve svém dopise.

Večerka: Pomoc od nacionalistů nechceme

CzechTek se má dotknout obcí v regionálm sdružení Vladař. To zastupuje Radan Večerka, kterého nabídka šéfky nacionalistické strany spíše pobavila. "Od akcí Národní strany se silně distancujeme. CzechTek bych určitě necharakterizoval jako zrůdnou zábavu pochybných individuí. Každý má právo na zábavu, i technaři. Podstatné ovšem je, aby tím nikoho neobtěžovali. Národní strana se tímto chce jen zviditelnit," prohlašuje Večerka.

Ten už dostal odpověď od ministra obrany Karla Kühnla na petici lidí z dotčených obcí, kterou podepsaly už stovky občanů. Starosty ministr uklidňuje, že je akce zabezpečena, že nehrozí lidem z obcí žádné nebezpečí. Protestujícím však žádné šance na to, že by byl CzechTek v Hradišti zrušen, nedává. "Akce se legálně koná ve vojenském prostoru, což je podle ministra lepší, než kdyby došlo k podobným situacím jako v předešlých ročnících," uzavírá Večerka.

Policie zesílí od hranic hlídky na silnicích

Na technoparty se už připravují pochopitelně i policisté. "Chystáme bezpečnostní opatření pro dopravní policii, a to jak v Ústeckém, tak i Karlovarském kraji. V Plzeňském a Karlovarském zesílíme dopravní policii na silnicích od hraničních přechodů ve směru akce. Předpokládáme, že přijedou policejní posily i z jiných krajů," dodává vedoucí odboru dopravní policie Západočeského kraje Václav Špíral.

zdroj: ..:. Karlovarskénoviny.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] krtek: (15.07.2006, 14:15:57)
:D
[2] st: muhehe (16.07.2006, 17:52:58)
:D Nabízím pomoc odpůrcům Národní strany
[3] Kralevic: Sdruzeni obci Vladar - co ted udela? (16.07.2006, 20:26:44)
Hm, necha aby se k nim pridali fasisti nebo se chytne za nos jako starosta Mastova, ktery bude varit gulas rika, ze o chrastala se neboji? Ostatne p.Slunecko je jednim z adresatu tohoto dopisu..

Je hezke, jak se neutralizuji ruzni odpurci Czechteku navzajem. :-)
[4] Lismor: Jojo (17.07.2006, 11:12:00)
Jediný kdo je dnes proti Czechteku jsou nácková a nějací zneuznaní regionální politici s roayalistickejma nebo snad rovnou Machiavelistickejma ambicema, protože jinak netušim, o čem jejich spolek Vladař je..

[5] BishJoe: Super (25.07.2006, 20:28:33)
Tak ať se národovci přijedou ukázat. A my jim ukážem pořádnou richtu ;-)

[6] inxs: (27.07.2006, 10:25:51)
pozor na sílniční kontroly,policie se zameřuje i na vyhledávání drog se cvičenými psy...tak bacha na ně a nejlépe dojet hromadnou dopravou což je více eko...