[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Podle MF DNES spolupracují organizatoři letošního CzechTeku i s policii (iDNES.cz)


2006-07-17, 10:46:40 • Média
Mají CzechTek za humny a bojí se
( Jakub Blažek, iDNES.cz, 17. července 2006, 9:47)


Většina ze sedmi set třiceti lidí z Mašťova v Doupovských horách s obavou vyhlíží osmadvacátý červenec. Necelé tři kilometry od nich se totiž v ten den na pozemky, jež zapůjčila armáda, sjede na deset tisíc technařů, aby tu „spustili“ pověstný CzechTek.

(…)

Podle místostarosty Radonic Miroslava Ondrejky se lidé bojí i proto, že mají o CzechTeku málo informací. „Je to těžké, pro ně CzechTek znamená hlavně ten brutální zákrok, který viděli loni v televizi, jinak o něm ani o účastnících moc nevědí,“ vysvětluje místostarosta

(…)
Do organizace technoparty se zapojí armáda i policie, která jedná s organizátory party. Oproti loňsku, kdy více než tisíc těžkooděnců proti účastníkům za pomoci vodních děl a dělobuchů tvrdě zasáhlo, je to obrat o sto osmdesát stupňů. Oddechly si obě strany – technaři i policie.

„Je to dobře, díky tomu přijede i víc lidí, když je to teď takhle organizované,“ říká Michal z Prahy, který se na přípravě technoparty spolupodílí a na místě provozuje jeden takzvaný sound systém.

Policisté si zase pochvalují, že mají s kým jednat. „Je to o moc lepší, než když se organizátoři skrývali v anonymitě,“ říká mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.(…)

Policie se připravila i na variantu, že by se konal paralelně ještě další CzechTek. Po kritice, která se po loňském zásahu snesla na hlavu ministra vnitra, si policisté vypracovali manuál, jak v takových situacích postupovat. „Obrazně se dá říct, že se pokusíme o to, aby měl každý účastník svého policistu, navázal s ním kontakt a policista mu vysvětlil, že jedná protiprávně, a dal mu možnost, aby přestal,“ popisuje Hanták.

celý článek na: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: