[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Policie po CzechTeku – Stále bez trestu (Lidovky.cz)


2006-07-17, 14:15:49 • Média
CzechTek 2005: Policie je stále bez trestu
(Barbora Straňáková, Lidovky.cz, 13. července 2006)


PLZEŇ Loňský CzechTek přinesl řadu trestních oznámení, před soudem nakonec stanulo sedm lidí. Všechny případy, které skončily u soudu, se týkaly trestných činů spáchaných pouze účastníky CzechTeku 2005 v Mlýnci na Tachovsku. Agresivní příslušníci policie ani rok po skončení technoparty zatím nebyli potrestáni.

Podle informací plzeňského státního zastupitelství byli tři účastníci technoparty odsouzeni podmíněně, jednomu technaři udělil soud trest v podobě prospěšných prací a jeden člověk má trestní stíhání podmíněně zastaveno. Jeden případ zatím ještě není v právní moci. Soud s mužem, který měl vloni koncem července házet kameny na policistu a zranit ho, se znovu projednává. U osmého vyšetřovaného účastníka CzechTeku bylo sice zahájeno trestní řízení, ale ten je od září loňského roku v cizině, a policisté ho proto nemohou vyslechnout.

Čtyři policisté, kteří zbili účastníka CzechTeku, nakonec stíháni nebudou. Inspekce ministra vnitra odložila případ čtveřice chebských policistů už v prosinci, přestože je usvědčovaly záběry kamery. Na nich čtyři těžkooděnci povalí mladíka na zem, a poté ho bijí tonfou.

Již loni v prosinci zastavili policisté i stíhání organizátora CzechTeku Václava Šrouba. „Byl obviněn z poškozování cizí věci, nakonec se ale ukázalo, že nešlo o trestný čin,“ popsala průběh jeho advokátka Klára Slámová.

Inspekce ministerstva vnitra, která se vyšetřováním zabývala, nenašla u dalších obvinění konkrétní viníky, všechna podání „civilistů“ byla proto odložena. Jedna ze zraněných účastnic proto nakonec letos koncem června podala prostřednictvím Ligy lidských práv trestní oznámení na velitele zásahu.

Právníci z Ligy lidských práv také poslali v polovině června stížnost dozorující státní zástupkyni Antonii Zelené, která se případy z loňského CzechTeku zabývá. „Teď se k tomu nemůžu vyjádřit, protože jsem to ještě nenastudovala,“ řekla však včera LN Zelená.

zdroj: ..:. Lidovky.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] jky: (17.07.2006, 14:38:32)
je to hnus!

[2] gogo: (17.07.2006, 15:48:06)
Necekal jsem, ze by to melo dopadnout jinak, ale je to hnus vazeni...
[3] (17.07.2006, 22:05:29)
No oni nebyli potrestání ani agresivní příslušníci druhé strany takže si nemaj co vyčítat.