[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Velký průšvih Radana Večerky aneb boj proti CzechTeku jako levná předvolební kampaň?


2006-07-18, 8:51:00 • Média
Technaři na Doupově? To bude velký průšvih
(Mladá fronta DNES – karlovarský kraj, 17. července 2006)


Radan Večerka, předseda sdružení obcí Vladař, se snažil peticí odvrátit CzechTek. Neuspěl.

Mašťov – Snažil se odvrátit technoparty ve vojenském prostoru v Doupovských horách, ale neuspěl. „Bude to velký průšvih,“ upozorňuje Radan Večerka, předseda sdružení obcí Vladař, které spojuje obce z okolí Doupovských hor.JUDr. Radan Večerka – Český konzervativní hysterik – zdroj: ..:. Konzervativní strana.cz :.

Jak dopadla petice?
Chystáme se sebrat petiční archy z Radonic a některých dalších obcí. Bude to několik set podpisů. Před třemi týdny jsme už ale znění petice dali na vědomí ministerstvu obrany a v pátek nám od pana ministra přišla odpověď. Na jejím základě uvažujeme, že je zbytečné petici s podpisy na ministerstvo ještě posílat.

Jak to? Co ministr Kühnl napsal?
Že je všechno v pořádku a jak má být. Odkázal na to, že na armádním pozemku se technoparty koná proto, aby neprobíhala nekoordinovaně někde jinde. Sice se říká, že se letos koná ve vojenském prostoru, aby neovlivnila obyvatele, ale tato část vojenského újezdu, kde stojí ubytovna vojsk a tankodrom, je poměrně hustě osídlena. Kilometr je to do Mašťova a jeden a půl kilometru do Radonic. Když tam motory tanků zaduní, jsou v obcích slyšet. A CzechTek bude ještě hlučnější.

Ale podle mapy je vzdálenost Mašťova od tankodromu tři kilometry.
Ne. Vzdušnou čarou je to kilometr.

Jak se podle vás CzechTek projeví na životě ve vesnicích?
Příjezdové cesty vedou přes tři vesničky. Ve dne v noci tudy budou jezdit auta. Nikdo se nevyspí. V Mašťově přitom sídlí domov důchodců i ústav pro postižené ženy. Pozemek pro technoparty leží na náhorní planině nad obcemi a podle plánků, které jsem viděl, budou reproduktory namířeny k vesnicím. Jsou všechny předpoklady pro to, že to bude velký průšvih. Technoparty nebude mít ani žádný ekonomický přínos pro podnikatele v obcích, protože účastníci CzechTeku si vozí jídlo a pití s sebou.

Myslíte, že ministerstvo obrany obce podrazilo?
Ministerstvo nám nedává šanci. A to i kvůli neznalosti pana ministra. Nebyl se tu podívat. Nikdo z vedení vojenského újezdu není pronájmem pozemku pro technoparty nadšen, ale plní rozkazy, které dostali.

Poznámka CzTk Blogu:
Vytrvalou kampaň Radana Večerky proti CzechTeku ve vojenském prostoru na Doupově je možné vysvětlit i jeho politickými ambicemi. Ve svém životopisu uvádí, že je byl manažerem Občanského fóra v Karlových Varech i členem karlovarského zastupitelstva.V roce 2004 kandidoval neúspěšně v senátních volbách ve volebním obvodu Karlovarsko za Konzervativní stranu. Za pár měsíců se konají volby do obecních zastupitelstev a Senátu (volební obvody Chomutov, Sokolov) a tak se každé zviditelnění v mediích hodí.
Jasno bude na podzim, případně dřív, když se ho nějakým omylem některý novinář zeptá.
Politický talent Radan Večerka každopádně prokázal. Vyvolávání hysterie a vykřikování zcela zjevných nesmyslů mu jde víc než dobře.

pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Lukáš: Tatar (18.07.2006, 15:20:45)
LOL

To je ale kus tatara. Jak sebevědomě tvrdí, že podnikatelé z toho přínos mít nebudou a jiný nesmysly. Ať si nacpou krámky všim možnym, nebo místní budou nakonec o hladu.
Lídrem Strany zelených do podzimních krajských voleb je Radan Večerka
[3] Pravdomluvec......: (04.09.2008, 21:57:37)
Plně sním souhlasím..... Ten to muž má vše pohromadě a ví očem mluví a má pravdu!!!!!