[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Bezmocný Bublan Husáka neodvolá, stíhat ho nebude ani Inspekce MV (Aktuálně.cz)


2006-07-20, 14:20:00 • Média
(...)
Ministr vnitra František Bublan je sice podle svých slov na Husáka "naštvaný", jeho riskantní jízdu ale nijak řešit nehodlá. Tvrdí, že k tomu nemá žádnou pravomoc.

"Nemohu s tím teď dělat nic. Nemohu to řešit, nemám teď na základě čeho. Ta jeho jízda je samozřejmě hloupá, je to blbé, co si budeme povídat. Ale on se k tomu přiznal, lituje toho a chce z toho vyvodit své závěry," uvedl Bublan v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

(…)
Bublan říká, že kdyby Husákovu rychlou jízdu zachytily policejní radary, potrestal by ho. "Asi bych mu zakázal na nějaký čas řídit a měl by srážky z platu, ale takto nemohu dělat nic. A odvolat jej? To bych sice mohl, ale v tuto chvíli je to trochu nesmysl, když vláda bude pravděpodobně už v pondělí podávat demisi."

(…)
S tím, že Husáka nelze za překročení předpisů stíhat, ale nesouhlasí bývalý šéf středočeské dopravní policie Stanislav Huml. Nashromážděné důkazy podle něj mohou policii posloužit jako podněty pro zahájení trestního stíhání.
"Fotografie a případné svědectví novinářů jsou pro policii určitě relevantní. Ta může na základě takových důkazů zahájit vyšetřování celé kauzy," řekl Huml deníku Aktuálně.cz.

(…)
"Z vlastní zkušenosti jsem zjistil, že zákon pro ně neplatí. Pro policejní špičky je takové jednání běžnou praxí, nejenom na silnici, ale i například při používání nelegálních odposlechů," řekl deníku Aktuálně.cz Huml.

Inspekce: Proč bychom to řešili?

Poklesky policistů ze zákona řeší inspekce ministra vnitra. Ta se však Husákovým případem nijak nezabývá a ani zabývat nehodlá.

"Není to věc pro nás. Neřešíme přestupky. Nemáme zákonný důvod, abychom se touto věcí zabývali," uvedl Luděk Zajíc, zástupce velitele inspekce.

celý článek na: ..:. Husák za 180 km/h odevzdá řidičák (Aktuálně.cz) :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře:
[1] Chřástal polní: Kdyby přejel mne.. (20.07.2006, 14:30:41)
..uz jde sedět.

Chřástal
[2] technik: Jaký pán taký krám (20.07.2006, 16:09:58)
Policejní prezident je typickým představitelem naší policie.Myslí si, že si může dělat co chce.Měl by dostat trest, který je součásí bodového systému, nemá si co určovat vyjímky ( 3 měsíce bez ŘP, kdo jej bude následně kontrolovat?), protože v momentu přestupku byl řadovým občanem, což evidentně potvrzuje ve svém prohlášení.Lhát se bojí, protože si velmi dobře pamatuje kauzu bývalého ministra Grosse.