[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Husák - policejní smolař, který se často omlouvá (iDNES.cz)


2006-07-21, 11:14:40 • Média
Husák – policejní smolař, který se často omlouvá
(Jakub Pokorný, iDNES.cz, 21. července 2006, 9:22)


Policejní prezident Vladislav Husák se opět musí omlouvat. Už poněkolikáté od doby, kdy před rokem nastoupil do úřadu. Tentokrát to poprvé není kvůli "úletům" policistů, ale přímo kvůli jeho chování.

Když přišel loni do funkce, v jednom z prvních vystoupení tvrdil, že chce zlepšit image policie. Nyní s touto pověstí hazarduje, když tři týdny po zavedení silničního zákona dramaticky porušuje nejvyšší povolenou rychlost

(…)
Husák nastoupil do funkce v půli srpna 2005 po Jiřím Kolářovi, kterému zlomil vaz útěk podnikatele Radovana Krejčíře. Kolář oznámil svůj odchod předem už v červnu a stáhl se do ústraní, takže policii postihly dva měsíce bezvládí.

V tomto mezičase přišel významný průšvih – zásah těžkooděnců na technoparty CzechTek, který skončil zraněními na obou stranách. Bitvu s technaři už veřejnosti vysvětloval právě bývalý Kolářův náměstek Husák, který se v čele policie nestihl ani pořádně rozkoukat. Tak vešel do širšího povědomí.

Nato přišly další potíže: například letos 1. května incident na Palackého náměstí v Praze, kde policista zmlátil pozdější poslankyni za zelené Kateřinu Jacques.

Zatímco Kolář byl pár dní po podobném průšvihu většinou k nedosažení či vzkázal, že šlo o ojedinělé selhání, Husák se omluvil a slíbil zřídit "antikonfliktní týmy", které dohlížejí na zasahující policisty při demonstracích. Smolařovi Husákovi kvůli zákroku na 1. máje uniklo na poslední chvíli už schválené povýšení na generála.

celý článek na: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: