[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Policie na hranicích: Kontrolujeme technický stav vozidel a seznam nežádoucích osob (iDNES.cz)


2006-07-25, 21:10:00 • Média
Policie hlídá hranice, přijeli už první technaři
( Petr Ježek, iDNES.cz, 25. července 2006, 19:31)


Do Česka už přijeli první zahraniční příznivci techna. Míří na CzechTek na pronajatý pozemek do vojenského prostoru v Doupovských horách. Objevují se však také názory, že "oficiální" akce část příznivců neuspokojí a udělají si sami někde vlastní technoparty.

Cizinecká policie už jedenáct dnů na přechodech s Německem důkladněji kontroluje přijíždějící vozy. Policisté to srovnávají s postupem Němců, když se u nich před několika týdny konalo fotbalové mistrovství světa.

"Na hranicích jsou důkladnější kontroly. Podle našich zjištění přes přechody v Plzeňském kraji zatím projížděla jen jednotlivá auta s cizinci, kteří míří na technoparty. Většinou to jsou Italové. Největší nájezd cizinců očekáváme od středy do pátku," uvedla Helena Fajrajzlová, mluvčí Cizinecké a pohraniční policie v Plzni.

Podle ní se stejně jako loni policisté na hranicích v těchto dnech více zaměřují na technický stav vozidel. U přijíždějících cizinců také zjišťují, jestli nejsou na seznamu nežádoucích osob na českém území.

Na předchozích místech je klid
Poslední dva CzechTeky se konaly na Tachovsku. V roce 2004 na loukách u Boněnova, policie ho rozehnala po pěti dnech. Loni technaři mířili na louky u Mlýnce, které jsou hned vedle dálnice. Policie tehdy akci násilně ukončila hned první den.

Starostové obcí, u kterých se předchozí ročníky konaly, zatím důvod k obavám nemají. Podle starosty Přimdy Jána Sopka, do jehož katastru patří louky u Mlýnce, zatím úředníky nikdo nekontaktoval.

"Mám za to, že se tu snad nic dít nebude. Zatím nemáme důvod cokoli dělat. Na louce, kde měl být loni neohlášený CzechTek, jsem se byl včera podívat. Jsou tam na části balíky sena, ale na na většině plochy je přes metr vysoká tráva," popsal Sopko.

Podle tajemníka radnice v Chodové Plané, pod kterou spadá Boněnov, nelze situaci v Boněnově a v Mlýnci srovnávat. "Boněnov byl specifický. Bylo to na poměrně odlehlém místě a když pominu rušení zvěře, lidí se to tolik nedotklo. Kdyby policie tehdy proti končícímu CzechTeku nezasáhla, možná by po sobě technaři mnohem víc uklidili," říká po dvou letech tajemník Jan Kovář.

Zatím nemá žádné poznatky o tom, že by se na loukách patřících pod Chodovou Planou mělo něco dít. "Situaci monitorujeme. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se u nás mělo něco konat," dodal.

zdroj: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: