[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Vedení policie se rozhodlo soustavně zesměšňovat nejen dobré mravy, ale i prostý lidský rozum (Rovnost)


2006-07-26, 8:23:27 • Média
Vedení policie? Výsměch lidem
(Zbyněk Vičar, Rovnost – Brněnský deník, 25. července 2006)


Říká se, že nejlepší hajný je bývalý pytlák. Vedení české policie nám neustále dokladuje pravý opak – hajný může být inspirací pro lumpa. Vrcholem neblahého trendu jsou dva poslední „dopravní incidenty“. Zrovna v době, kdy se zavádí nový přísný systém, nejvyšší policejní bossové na něj s nehoráznou drzostí kašlou. A ještě dávají všem ostatním lidem návod, jak zákony v klidu porušovat a obcházet. Radši nedomýšlet, jestli tak postupují i v závažnějších případech, než jsou dopravní přestupky. Třeba co se týče policejních odposlechů, které už nějaký ten čas svojí atraktivitou a dostupností válcují zdejší nahrávací průmysl.

Pro všechny je to každopádně inspirace. Jedete sto devadesát, nebezpečně předjíždíte jako policejní prezident Vladislav Husák? Jestli vás zastaví, řekněte strážcům zákona po jeho vzoru, že se potrestáte sami podle vlastní úvahy. Třeba si odeberete řidičák a dáte nějaké peníze nadaci, nebo podniknete pěší pouť do Říma, nebo si po obědě celý měsíc odepřete oblíbený doutník. Hlavně se ale musíte jako chlapák přiznat – podle ministra vnitra Františka Bublana to stačí. Celý bodový systém je k smíchu.
Šéf dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku Michael Čaš už se zřejmě příkladem svého šéfa inspiroval a opilý se proháněl Ostravou, až boural. Měl však tu smůlu, že se jako chlapák nepřiznal. Místo toho se vytasil s podivnou historkou, kterak se za volant přesunul až po kolizi. Trest ho však nemine, zřejmě není s panem ministrem dostatečný kamarád.
Vedení policie se v každém případě činí a člověk má pocit, že jde spíš o nějaký recesistický spolek, který se rozhodl soustavně zesměšňovat nejen dobré mravy a zákony této země, ale i prostý lidský rozum. Začalo to už na loňském Czechteku, kde parta policistů obušky umravňovala na zemi ležícího zoufalce. Vše natočila kamera, přesto podle policie všichni viděli špatně. Šlo o „speciální chvaty“, podle inspekce hrozilo, že chlapík, na kterém leží tři těžkooděnci, popadne nedaleký střep a všechny je pořeže. Půvabná historka. Kateřina Jacques si ji o rok později připomněla na vlastním těle.
To se ostatně se současným vedením policie může stát komukoliv, kdo není součástí politické elity. Není to zrovna dobrý pocit. Ale aspoň je to občas legrace.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: