[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Letos strach z policistů nemá, naopak se obává skinheadů (Karlovarskénoviny.cz)


2006-07-27, 9:07:37 • Média
I Karlovaráci míří na CzechTek
(Karlovarské noviny, 27. července 2006)


Hradiště, Karlovy Vary – Desítky Karlovaráků si nenechají ujít šanci, že se letos CzechTek koná blízko jejich bydliště, a o víkendu i oni vyrazí do vojenského prostoru Hradiště. Chystá se tam i osmadvacetiletá Míša, která byla i na loňském CzechTeku. Z hrůzy, kterou zde zažila a před kterou raději odjela, se dlouho vzpamatovávala. "Loňský zásah policie byl naprosto neadekvátní a vyprovokovaný. Pozemek byl legálně pronajatý. Právě policie byla tím, kdo zablokoval silnice a způsobila tak kolaps na dálnici. Lidé, kteří chtěli z technoparty odjet, nemohli. Byli tu v naprosté pasti. Nám se naštěstí podařilo odjet, dostali jsme strach, chtěli jsme pryč. Nechtěli jsme se nechat zmlátit," vyprávěla Míša.

Letos strach z policistů nemá. Naopak se obává skinheadů. Šéfka nacionalistické Národní strany totiž napsala starostům dotčených obcí dopis, ve kterém jim nabídla, že členové strany mohou přímo na místě pomoci při zachování pořádku. "Také jsem to slyšela. Spíš mám ale strach, že na CzechTek přijedou skini z okolí a vytáhnou si jednotlivce, které pak někde na samotě zmlátí," poznamenala Karlovaračka. Naopak nemá výhrady k tomu, že akce je organizovaná a pod dohledem vojáků. "Zábavu si ničím nenechám pokazit," dodala Míša.

Na loňský ročník neradi vzpomínají i ti, kteří už na místo CzechTeku přijeli. "Policie nařídila, abychom se rozešli a vyklidili prostor. Jak jsme to ale mohli udělat, když nám nedovolili z louky odejít? Kdo chtěl poslechnout jejich pokyny, toho vrátili zpět. Přes ústa v Mlýnci na Tachovsku vloni nedostali jen technaři, ale také malé děti. Nikdo se proto nemohl divit jejich matkám, že se do policistů následně pustily," doplnil Pepa z Mělnicka, který už byl na CzechTeku pětkrát.

Kvůli loňskému zásahu policistů na CzechTeku se i v Karlových Varech konala vloni demonstrace. I letos míří Karlovaráci na technoparty, strach ze zásahu už nemají.

zdroj: ..:. Karlovarskénoviny.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: