[teknival, czechtek, policejní násilí, lidská práva, lži politiků]
englishprotestykulturavideomédiahumorczechtek

CzechTek WebLog

Na Doupově zatím jen několik stovek lidí, převážně cizinců. (iDNES.cz)


2006-07-27, 19:09:25 • Média
Technaři polehávají ve stínu a čekají na zítřek
( Antonín Viktora, iDNES.cz, 27. července 2006, 18:01)


Technoparty CzechTek 2006 má naplno propuknout už v pátek, ale na armádním pozemku v Doupovských horách je zatím jen několik stovek lidí. Organizátoři předpokládají, že se akce zúčastní přes dvacet tisíc technařů.

Na pozemku o rozloze sedm set hektarů je zatím klid. Přítomní technaři buď leží ve stínu, nebo připravují soundsystémy.

Velkou část z účastníků tvoří cizinci. Nákladní auta, která přivezla aparaturu, měla často francouzské, dánské, nebo britské poznávací značky.

"Přijeli jsme z Bristolu v Anglii. Já sám jsem byl na CzechTeku už loni i předloni, ale s naším systémem jsme zde poprvé," řekl mladík, který se představil jako Caaz a se svými přáteli právě montoval konstrukci, na níž budou připevněné reflektory.

"Podobné festivaly jsou i u nás v Anglii, ale ten český má svoji atmosféru, která se s nimi nedá srovnávat. Je tady větší svoboda a přátelštější atmosféra," dodal Caaz s tím, že po festivalu si ještě pojede prohlédnout památky do Prahy a do Kutné Hory.

Z několika soundsystémů se už rozezněla dunivá hudba, ale ne příliš nahlas. Před hradbou reproduktorů také zatím nikdo netančí, jak je to během festivalu běžné.

Kromě technařů nejsou na pozemku ani v jeho blízkosti vidět žádní policisté či vojáci. Žádné kontroly odpoledne nestály ani na přístupových cestách. "Ráno tady projela kolona asi deseti policejních aut, ale jinak se tu nikdo z nich ještě neukázal," uvedl zhruba čtyřicetiletý potetovaný muž, který prý na festival došel pěšky až z Tachova.

celá zpráva na: ..:. iDNES.cz :.
pridej.cz

<= starší příspěvek   novější příspěvek => 
vaše komentáře: